سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حق تجمع براي کيست؟

نگاهي به رويکردهاي دوگانه در قبال تجمع‌هاي بدون مجوز

بار ديگر مسئله‌اي در کشور مطرح شد که بيشتر سياسيون و مخاطبان آنها را به دو قسمت موافق و مخالف تقسيم مي‌کرد. هر دو گروه نمايندگاني در عالي‌ترين سطوح رسمي داشتند و به اين اعتبار، نزاع کاملا درون ساختارهاي رسمي قرار داشت. با اين وجود يک گروه دست به تجمع خياباني زد و گروه ديگر نه. مسئله سخت نيست؛ هر کسي که کمي سياست ايران را دنبال کند مي‌داند که اگر موضوعي مقامات رسمي را به دو گروه موافق و مخالف تقسيم کند، کدام گروه است که دست به تجمع خياباني مي‌زند و کدام گروه نه. تشخيص اين موضوع سخت نيست اما توضيح چرايي آن شايد کمي پيچيده‌تر باشد.
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س):

ملت دربرابر تصمیمات خائنانه برخی نمایندگان سکوت نمی‌‌کند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) در بیانیه‌ای با اشاره به تصویب FATF خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت: چنانچه عده‌ای با اقدام‌های خیانت‌کارانه خود منجر به واردشدن خسارت به کشور شوند ملت آرام نخواهد نشست.
اعتراض بعضی مسئولین به دولت الکترونیک؛

دولت الکترونیک به روایت دیرین دیرین

اعتراض بعضی مسئولین به دولت الکترونیک به روایت دیرین دیرین
سعيد حجاريان:

هايدپارک وطني

شهروندان تهراني چندي است با بيلبوردهاي زيادي در معابر شهري با موضوع گفت‌وگو مواجه مي‌شوند. در اين يادداشت کوشش مي‌کنم تا حدي درباره ماهيت و کيفيت اين بيلبوردها سخن بگويم.
عضو فراکسیون امید:

پلاکاردهای تجمع قم این پیام را دارد که فوت آیت‌الله هاشمی پشت پرده دارد

یک عضو فراکسیون امید گفت: بر روی یکی از پلاکاردهای تجمع قم نوشته شده بود ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح، در انتظارت. این شعار بسیار قابل تعامل است و تداعی فوت آقای هاشمی را می‌کند و این پیام را می‌دهد که فوت ایشان پشت پرده داشته است.
در پاسخ به فراخوان برخی ائمه جماعات؛

طلاب برای دومین‌بار در مشهد تجمع کردند

طلاب مشهد برای دومین‌بار در هفته گذشته تجمع کردند. درحالی‌که امام‌جمعه پردیسان قم در روزهای گذشته از طلاب انقلابی درخواست کرده بود به اعتراضات مردمی بپیوندند، تجمع مطالبه‌گرانه دانشجویان و طلاب انقلابی استان خراسان‌رضوی در مقابل دادگستری این استان برگزار شد. طلاب و دانشجویان حاضر در این تجمع خواستار این بودند که در زمینه برخی مسائل مانند حقوق‌های نجومی و برخورد با مدیران نجومی‌بگیر شفاف‌سازی لازم صورت بگیرد
دبیرکل اتحاد ملت:

احزاب ريسك برگزاري تجمع اعتراضي را نمي‌پذيرند

دی ماه 96 و چندماهی که از سال 97 گذشته است، اعتراضات پراکنده‌ای در تهران و برخی از شهرها صورت گرفت و با مديريت نیروهای امنیتی هم اعتراضات خاتمه ‌یافت. در این فضا اما، اصلاح‌طلبان یا احزاب اصلاح‌طلب با همه انتقاداتی که اخیرا به شرایط اجتماعی و اقتصادی داشته‌اند و آنها را در صفحات مجازی خود نوشته‌اند، تاکنون درخواستی برای برپایی تجمع اعتراضی نداده‌اند. حزب اتحاد ملت یکی از همین احزاب است.
معاون امنیتی انتظامی وزیر‌ کشور گزارش داد؛

حضور فردی مسلح در بین معترضان خرمشهری

معاون امنیتی انتظامی وزیر‌ کشور از حضور فردی مسلح در بین معترضان خرمشهری سخن گفت.
قاسم میرزایی نیکو:

حوادث بازار، از اعتراضات دی ماه جداست؛ تیم بازار از جای دیگری خط می گرفته است

چند وقتی است که وضعیت بازار طلا و ارز و بازارهای وابسته به آن، دچار التهاب و نابسامانی گشته و این التهاب در هفته‌ها و ماه‌های اخیر نیز بیشتر شده است، به گونه ای که ساعتی نیست که نرخ طلا و ارز دچار تغییر و نوسان نشده و بالا یا پایین نشود.
تجمع و شعار در خیابان 15 خرداد؛

اصلاحات اقتصادی آری؛ ناآرامی نه

بازار تهران چند روزی است نیمه تعطیل و تقریبا ملتهب است. برخی از کسبه در پی بالا رفتن قیمت ارز و طلا و در اعتراض به ترخیص نشدن کالاهایشان دست به اعتصاب و اعتراض زده اند. در پی این موضوع در برخی نقاط تهران نیز تجمع های پراکنده ای شکل گرفته است که به نظر چندان شفاف و روشن نیست که این اعتراضات چرا در قالب های قانونی پی گیری نمی شود. چرا از طریق سندیکاها و روسای اصناف به گوش مسولان نمی رسد. حتی بعضی از معترضان کسبه، دیگر مغازه داران را نیز تهدید و ترغیب به حضور در اعتصابات می کنند و اجازه فعالیت افرادی هم که خواهان پی گیری مسالمت آمیز و به دور از جنجال هستند را نمی دهند
با تحریک برخی افراد؛

بخش‌هایی از بازار تهران امروز هم بسته ماند/تجمع و شعار در خیابان پانزده خرداد/حضور نیروهای امنیتی در بازار

در حال حاضر در خیابان پانزده خرداد تهران عده‌ای تجمع کرده و مشغول سر دادن شعار هستند.
مافی؛

مردم عادی هم می‌توانند نسبت به برگزاری تجمع در محلات تعیین شده اقدام کنند

عضو کمیسیون شوراهای مجلس، تاکید کرد: برگزاری تجمع در محلات تعیین شده محدود به احزاب و اصناف نیست و مردم عادی هم می‌توانند نسبت به برگزاری تجمع اقدام کنند.
هیات دولت اعلام کرد؛

محل‌های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی تعیین شد

هیات دولت محل های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی در تهران و سایر شهرها را اعلام کرد.
صوفی:

اجرایی شدن قوانین مربوط به تجمعات یک مطالبه عمومی بود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شدکه تلاش دولت برای اجرایی شدن قوانین مربوط به تجمعات که در راستای گسترش جامعه مدنی قرار دارد، یک مطالبه عمومی بود.
تابش :

دولت موضع خود را نسبت به امنیت بعد از تجمعات شفاف اعلام کند

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم دولت نسبت به تامین امنیت بعد از تجمعات هم موضع خود را شفاف اعلام کند.
صحبت های رائفی پور؛

مسئولین بالاشهری و ژن های خوب

صحبت های رائفی پور در مورد مسئولین بالاشهری و ژن های خوب!
مکانی برای اعتراضات؛

شنیدن صدای مردم از «محل مناسب»

سرانجام هیأت دولت، مکانی برای اعتراضات را که پیش از این دو فوریت‌اش در شورای شهر تهران هم به تصویب رسیده بود، مشخص کرد.
میرزایی‌نیکو؛

باید مشخص شود شرکت‌کنندگان در اماکن تجمعات قانونی بعدها مکافات نمی‌کشند

قاسم میرزایی‌نیکو عضو کمیسیون شوراهای مجلس درباره تعیین محل‌های مناسب برای برگزاری تجمعات از سوی دولت گفت: در پی قضایای دی ماه اقداماتی صورت گرفت، شهرداری جایی را برای برگزاری تجمعات مشخص و به وزارت کشور هم این محل‌ها را معرفی کرد.
معاون سياسي وزير کشور درباره مصوبه «محل تجمعات اعتراضي» توضيح داد:

بحث پيگرد تجمع‌کنندگان مطرح نيست

تعيين مکان‌هايي براي تجمع که روز يکشنبه از سوي دولت اعلام شد، باعث شد تا بار ديگر موضوع برگزاري تجمعات اعتراضي و حدود و آزادي‌هاي آن مورد توجه قرار گيرد. بر اساس اين مصوبه، در تهران پنج ورزشگاه «دستگردي»، «تختي»، «معتمدي»، «آزادي»، «شهيد شيرودي» و همچنين شش بوستان در نقاط مختلف شهر و ضلع شمالي مجلس شوراي اسلامي محلي براي تجمعات در نظر گرفته شده است. نکته‌اي که دراين‌باره وجود دارد اين است که آيا برگزاري يک تجمع در مکاني خاص، آزادي و امنيت شرکت‌کنندگان را هم تضمين خواهد کرد؟ همين ابهامات معاون سياسي وزير کشور را بر آن داشت که روز گذشته در نشستي خبري به تشريح اين مصوبه بپردازد.
مسجدجامعی با اشاره به مصوبه تعیین مکان برای اعتراضات:

آزادی پس از اعتراض، در مصوبه دولت تضمین شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به تصویب مصوبه دولت مبنی بر تعیین مکان برای اعتراضات گفت: آزادی پس از اعتراض نیز باید تضمین شود.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها