سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
احمد مازنی از جزئیات طرح نحوه اجرای اصل 27 قانون اساسی می‌گوید:

بلاتکلیفی اعتراضات قانونی در بن بست مجوزها و تبصره‌ها

مسئولین می‌گویند تجمعات اعتراضی حق مردم است. این حرفی است که در تمام دولت‌ها و مجالس زده شده اما کمتر باری بوده که شاهد اجرای آن بوده باشیم. هر چند اصل 27 قانون اساسی آزادی اعتراض را منوط به اینکه مسلحانه و مخل مبانی اسلام نباشد پذیرفته است اما قانون احزاب اجرای این اصل را مشروط به دریافت مجوز کرده، مجوزی که فقط احزاب می‌توانند آن را بگیرند. بعد از ناآرامی‌های دی‌ماه این موضوع که چه زیرساخت قانونی برای اجرای اصل 27 قانون اساسی نیاز است یک بار دیگر در کشور مطرح شد. در همان زمان برخی از نمایندگان از نگارش طرحی با همین هدف صحبت کرده بودند. طرحی که هفته گذشته توسط هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شد. طراح این طرح احمد مازنی، نماینده تهران است. او قدری بیشتر از جزئیات این طرح، هدف تهیه‌کنندگان از نگارش آن و نیازهای جامعه به چنین قانونی سخن گفته است.
سخنان صریح وزیر کشور:

اعتراضات سازمان‌یافته نبود/ دلیل اصلی اعتراضات «انباشت نارضایتی‌ها» بود

5 هزار نفر بازداشت شدند؛ حدود 900 نیروی انتظامی مضروب و مجروح شدند و اعتراض‌ها در 42 شهر به درگیری منجر شد. او اما وجه اصلی اعتراض‌ها را در مؤلفه‌های غیرمیدانی از جمله «تغییر نسل» و «تغییر سبک زندگی» و متعاقب آن تغییر مطالبات می‌داند؛ مؤلفه‌هایی که نشان می‌دهد اعتراض‌های دی ماه بیش از هر چیز «اجتماعی» و حاصل «انباشت نارضایتی»‌هایی است که هر جا فرصت بروز پیدا کند، علنی می‌شود.
عماد افروغ:

محرک حوادث دی ماه فقط شبکه‌های مجازی نبودند/ مردم ناراضی‎اند/ پرونده خوبی در عدالت اجتماعی نداریم

عماد افروغ، جامعه‌شناس درباره نقش شبکه‌های مجازی در اعتراضات دی‌ماه گفت: به‌هرحال شبکه‌های مجازی به‌عنوان یک شبکه اطلاع‌رسانی می‌توانند نقش‌آفرین باشند. اما آن‌ها نمی‌توانند به‌مثابه یک سازوکار درونی، نقش علّی و تکوینی داشته باشند. نمی‌توانند با یک اشاره حادثه‌ای را ایجاد کنند. تا سازوکارهای درونی و عوامل ایجادی مهیا نباشد هیچ شبکه اطلاع‌رسانی‌ای مجازی و یا غیرمجازی نمی‌تواند یک حادثه‌ را خلق کند.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛

مأموریت ویژه وزارت کشور به استانداران درباره تجمعات صنفی و سیاسی

سخنگوی وزارت کشور از مأموریت ویژه به استانداران برای تسهیل تجمعات صنفی و سیاسی قانونی خبر داد.
به قلم حسین شمسیان؛

امروز سالروز تولد ندا آقا سلطان بود

امروز سالروز تولد ندا آقا سلطان بود. شاید تعجب کنید که چرا من به تولد ندا آقا سلطان می پردازم، اما اگر تاریخ را «آن گونه که بود» روایت نکنیم «آن گونه که دلشان می‌خواهد» روایت خواهند کرد.
در مراسم تشییع پیکر شهدای حمله دراویش داعشی مطرح شد؛

آشوبگران به دنبال کشته سازی و ایجاد انگیزه میان اقلیت ها بودند

مراسم تشییع‌ پیکر شهدای ناجا حمله دراویش داعشی خیابان پاسداران با حضور مسئولان لشگری و کشوری برگزار شد.
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس؛

دستگاه‌های اطلاعاتی باید پاسخگوی تساهل در برابر اغتشاشات دراویش باشند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گوید دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با گروه موسوم به دراویش گنابادی با تساهل برخورد کرده و حالا باید پاسخگو باشند.
نعمتی:

آشوبگران خیابان پاسداران از حلم نظام سوءاستفاده کرده‌اند

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آشوبگران خیابان پاسداران از حلم نظام سوءاستفاده می‌کنند، گفت: مجلس بویژه کمیسیون امنیت ملی، حتما به مسئله ورود کرده و آن را بررسی می‌کند.
دستگیری آشوبگران در خیابان پاسداران؛

تصاویر تخریب خودروها و منازل مردم توسط دراویش

برخی دراویش گنابادی شب گذشته با حمله به نیروی انتظامی، اقدام به تخریب اموال مردم در خیابان پاسداران کردند.
سرکرده گروهک منافقین:

در آشوب های اخیر نقش داشتیم

سرکرده گروه تروریستی منافقین، اذعان کرد که شبکه‌های این گروهک آشوب‌های اخیر در ایران را هدایت کرده‌اند.
در پی تجمع دراویش در منطقه پاسداران تهران؛

۳ شهید و چند مجروح در پی حمله دراویش/ سخنگوی ناجا: قاتلین دستگیر شدند +عکس و فیلم

هجوم دیوانه‌وار اتوبوس دراویش گنابادی به سمت کلانتری خیابان پاسداران منجر به شهادت ۳ مامور نیروی انتظامی و تعدادی از پرسنل کلانتری پاسداران شد.
نتایج یک نظرسنجی‌؛

۶۰‎٪مردم به اصلاح‌پذیری کشور امیدوارند / فقط ۲.۳‎٪مردم خواسته اصلی‎شان رفع حصر است

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در نظرسنجی‎ای با جامعه آماری 4500 نفره، به بررسی اعتراضات دی ماه ۹۶ پرداخته و اعلام کرد: ۴۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مخاطب شعارهای مردم را قوه مجریه عنوان کردند. ۳۴.۷ درصد کل نظام و ۹.۲ درصد روحانیت را مخاطبان شعارهای معترضین دی ماه ۹۶ تلقی کردند.
آیت الله جنتی:

باید صدای اعتراض مردم را شنید

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: وضعیت معاش مردم اکنون بسیار سخت است و من هم کاری از دستم برنمی‌آید فقط باید ما گاهی هشدار بدهیم و فریاد بزنیم.
احمد توکلی:

نسبت به مخالفان خود بی‌رحم هستیم و به شیوه بدی حذف‌شان می‌کنیم

یک نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه ما اعتدال را در موافقت و مخالفت رعایت نمی‌کنیم، تاکید کرد: به طور کلی ما نسبت به مخالفان خود بی‌رحم هستیم. وقتی بر سرکار می‌‌آییم، می‌خواهیم مخالفان خود را حذف کنیم.
وزیر کشور مطرح کرد؛

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر

وزیر کشور با اشاره به دلایل نا آرامی‌های اخیر کشور گفت: تغییر نسل، تغییر سبک زندگی و تغییرات تکنولوژیکی از مهمترین دلایل ناآرامی‌های اخیر کشور بودند، به طوریکه با ایجاد محدودیت بر روی شبکه اینترنت شاهد کاهش 50 درصدی حضور مردم در خیابان‌ها در روز بعد بودیم.
بروجردی:

مبنای اعتراض‌های اخیر، مشکلات معیشتی بود / کشورهای خارجی در توزیع پول میان معترضان نقش داشتند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ارائه گزارش این کمیسیون درباره اعتراض‌های اخیر به صحن علنی، مبنای اعتراض‌ها را وضعیت معیشتی مردم دانست و با تاکید بر این‌که دشمنان خارجی صرفاً موج‌سواری کرده‌اند، گفت: حتماً کشورهای خارجی هم در توزیع پول میان معترضان نقش داشتند.
علی یونسی چه می‌گوید؟

نقش وزارت اطلاعات در ایجاد اغتشاشات اخیر! +تصویر

من معتقدم، که طراحی اولیه این اعتراضات، با هدف ساقط کردن دولت تدبیر و امید صورت گرفت. در نتیجه هدف نهایی سازمان‌دهندگان اولیه این اعتراضات دولت آقای روحانی بود و ارتباطی با اصل نظام نداشت.
ابوترابی؛

پیشنهاد برگزاری تجمعات بدون مجوز و در مقابل مجلس

عضو کمیسیون شوراهای مجلس از تدوین طرح نحوه اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی خبر داد و گفت: در این طرح ترتیبات برگزاری، تامین امنیت و پاسخگویی مسئولان به تجمع‌کننده‌ها لحاظ شده است.
خوش آمدگویی به معترضان؛

بالاخره محل تجمعات اعتراضی مشخص شد!

احسان گنجی این کاریکاتور را در شهروند منتشرکرد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها