سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون امنیتی انتظامی وزیر‌ کشور گزارش داد؛

حضور فردی مسلح در بین معترضان خرمشهری

معاون امنیتی انتظامی وزیر‌ کشور از حضور فردی مسلح در بین معترضان خرمشهری سخن گفت.
قاسم میرزایی نیکو:

حوادث بازار، از اعتراضات دی ماه جداست؛ تیم بازار از جای دیگری خط می گرفته است

چند وقتی است که وضعیت بازار طلا و ارز و بازارهای وابسته به آن، دچار التهاب و نابسامانی گشته و این التهاب در هفته‌ها و ماه‌های اخیر نیز بیشتر شده است، به گونه ای که ساعتی نیست که نرخ طلا و ارز دچار تغییر و نوسان نشده و بالا یا پایین نشود.
تجمع و شعار در خیابان 15 خرداد؛

اصلاحات اقتصادی آری؛ ناآرامی نه

بازار تهران چند روزی است نیمه تعطیل و تقریبا ملتهب است. برخی از کسبه در پی بالا رفتن قیمت ارز و طلا و در اعتراض به ترخیص نشدن کالاهایشان دست به اعتصاب و اعتراض زده اند. در پی این موضوع در برخی نقاط تهران نیز تجمع های پراکنده ای شکل گرفته است که به نظر چندان شفاف و روشن نیست که این اعتراضات چرا در قالب های قانونی پی گیری نمی شود. چرا از طریق سندیکاها و روسای اصناف به گوش مسولان نمی رسد. حتی بعضی از معترضان کسبه، دیگر مغازه داران را نیز تهدید و ترغیب به حضور در اعتصابات می کنند و اجازه فعالیت افرادی هم که خواهان پی گیری مسالمت آمیز و به دور از جنجال هستند را نمی دهند
با تحریک برخی افراد؛

بخش‌هایی از بازار تهران امروز هم بسته ماند/تجمع و شعار در خیابان پانزده خرداد/حضور نیروهای امنیتی در بازار

در حال حاضر در خیابان پانزده خرداد تهران عده‌ای تجمع کرده و مشغول سر دادن شعار هستند.
مافی؛

مردم عادی هم می‌توانند نسبت به برگزاری تجمع در محلات تعیین شده اقدام کنند

عضو کمیسیون شوراهای مجلس، تاکید کرد: برگزاری تجمع در محلات تعیین شده محدود به احزاب و اصناف نیست و مردم عادی هم می‌توانند نسبت به برگزاری تجمع اقدام کنند.
هیات دولت اعلام کرد؛

محل‌های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی تعیین شد

هیات دولت محل های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی در تهران و سایر شهرها را اعلام کرد.
صوفی:

اجرایی شدن قوانین مربوط به تجمعات یک مطالبه عمومی بود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شدکه تلاش دولت برای اجرایی شدن قوانین مربوط به تجمعات که در راستای گسترش جامعه مدنی قرار دارد، یک مطالبه عمومی بود.
تابش :

دولت موضع خود را نسبت به امنیت بعد از تجمعات شفاف اعلام کند

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم دولت نسبت به تامین امنیت بعد از تجمعات هم موضع خود را شفاف اعلام کند.
صحبت های رائفی پور؛

مسئولین بالاشهری و ژن های خوب

صحبت های رائفی پور در مورد مسئولین بالاشهری و ژن های خوب!
مکانی برای اعتراضات؛

شنیدن صدای مردم از «محل مناسب»

سرانجام هیأت دولت، مکانی برای اعتراضات را که پیش از این دو فوریت‌اش در شورای شهر تهران هم به تصویب رسیده بود، مشخص کرد.
میرزایی‌نیکو؛

باید مشخص شود شرکت‌کنندگان در اماکن تجمعات قانونی بعدها مکافات نمی‌کشند

قاسم میرزایی‌نیکو عضو کمیسیون شوراهای مجلس درباره تعیین محل‌های مناسب برای برگزاری تجمعات از سوی دولت گفت: در پی قضایای دی ماه اقداماتی صورت گرفت، شهرداری جایی را برای برگزاری تجمعات مشخص و به وزارت کشور هم این محل‌ها را معرفی کرد.
معاون سياسي وزير کشور درباره مصوبه «محل تجمعات اعتراضي» توضيح داد:

بحث پيگرد تجمع‌کنندگان مطرح نيست

تعيين مکان‌هايي براي تجمع که روز يکشنبه از سوي دولت اعلام شد، باعث شد تا بار ديگر موضوع برگزاري تجمعات اعتراضي و حدود و آزادي‌هاي آن مورد توجه قرار گيرد. بر اساس اين مصوبه، در تهران پنج ورزشگاه «دستگردي»، «تختي»، «معتمدي»، «آزادي»، «شهيد شيرودي» و همچنين شش بوستان در نقاط مختلف شهر و ضلع شمالي مجلس شوراي اسلامي محلي براي تجمعات در نظر گرفته شده است. نکته‌اي که دراين‌باره وجود دارد اين است که آيا برگزاري يک تجمع در مکاني خاص، آزادي و امنيت شرکت‌کنندگان را هم تضمين خواهد کرد؟ همين ابهامات معاون سياسي وزير کشور را بر آن داشت که روز گذشته در نشستي خبري به تشريح اين مصوبه بپردازد.
مسجدجامعی با اشاره به مصوبه تعیین مکان برای اعتراضات:

آزادی پس از اعتراض، در مصوبه دولت تضمین شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به تصویب مصوبه دولت مبنی بر تعیین مکان برای اعتراضات گفت: آزادی پس از اعتراض نیز باید تضمین شود.
هايدپارک‌هاي ايراني؛

دولت مکان‌هايي را براي تجمعات اعتراضي مشخص کرد

با تصميم يکشنبه‌شب دولت، به نظر مي‌رسد داستان تعيين مکان‌هايي براي تجمعات اعتراضي، کم‌کم وضعيت روشني پيدا کند. هيئت وزيران تصميم گرفته براي ساماندهي برگزاري تجمعات، محل‌هاي مناسبي را تعيين کند که بر همين اساس، در شهر تهران ورزشگاه‌هايي «دستجردي»، «تختي»، «معتمدي»، «آزادي» و «شهيد شيرودي» و همچنين بوستان‌هاي «گفت‌وگو»، «طالقاني»، «ولايت»، «پرديسان»، «هنرمندان» و «شهر» و ضلع شمالي مجلس شوراي اسلامي به‌عنوان محل‌هاي مناسب تجمع تعيين شدند.

مولاوردی: هیچ گزارشی درباره معترضان حجاب به ما داده نشده است

شهیندخت مولاوردی درخصوص آخرین وضعیت پرونده معترضان به حجاب گفت: ما هم از طریق رسانه‌ها در حال پیگیری آخرین وضعیت پرونده این افراد هستیم.
احمد مازنی از جزئیات طرح نحوه اجرای اصل 27 قانون اساسی می‌گوید:

بلاتکلیفی اعتراضات قانونی در بن بست مجوزها و تبصره‌ها

مسئولین می‌گویند تجمعات اعتراضی حق مردم است. این حرفی است که در تمام دولت‌ها و مجالس زده شده اما کمتر باری بوده که شاهد اجرای آن بوده باشیم. هر چند اصل 27 قانون اساسی آزادی اعتراض را منوط به اینکه مسلحانه و مخل مبانی اسلام نباشد پذیرفته است اما قانون احزاب اجرای این اصل را مشروط به دریافت مجوز کرده، مجوزی که فقط احزاب می‌توانند آن را بگیرند. بعد از ناآرامی‌های دی‌ماه این موضوع که چه زیرساخت قانونی برای اجرای اصل 27 قانون اساسی نیاز است یک بار دیگر در کشور مطرح شد. در همان زمان برخی از نمایندگان از نگارش طرحی با همین هدف صحبت کرده بودند. طرحی که هفته گذشته توسط هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شد. طراح این طرح احمد مازنی، نماینده تهران است. او قدری بیشتر از جزئیات این طرح، هدف تهیه‌کنندگان از نگارش آن و نیازهای جامعه به چنین قانونی سخن گفته است.
سخنان صریح وزیر کشور:

اعتراضات سازمان‌یافته نبود/ دلیل اصلی اعتراضات «انباشت نارضایتی‌ها» بود

5 هزار نفر بازداشت شدند؛ حدود 900 نیروی انتظامی مضروب و مجروح شدند و اعتراض‌ها در 42 شهر به درگیری منجر شد. او اما وجه اصلی اعتراض‌ها را در مؤلفه‌های غیرمیدانی از جمله «تغییر نسل» و «تغییر سبک زندگی» و متعاقب آن تغییر مطالبات می‌داند؛ مؤلفه‌هایی که نشان می‌دهد اعتراض‌های دی ماه بیش از هر چیز «اجتماعی» و حاصل «انباشت نارضایتی»‌هایی است که هر جا فرصت بروز پیدا کند، علنی می‌شود.
عماد افروغ:

محرک حوادث دی ماه فقط شبکه‌های مجازی نبودند/ مردم ناراضی‎اند/ پرونده خوبی در عدالت اجتماعی نداریم

عماد افروغ، جامعه‌شناس درباره نقش شبکه‌های مجازی در اعتراضات دی‌ماه گفت: به‌هرحال شبکه‌های مجازی به‌عنوان یک شبکه اطلاع‌رسانی می‌توانند نقش‌آفرین باشند. اما آن‌ها نمی‌توانند به‌مثابه یک سازوکار درونی، نقش علّی و تکوینی داشته باشند. نمی‌توانند با یک اشاره حادثه‌ای را ایجاد کنند. تا سازوکارهای درونی و عوامل ایجادی مهیا نباشد هیچ شبکه اطلاع‌رسانی‌ای مجازی و یا غیرمجازی نمی‌تواند یک حادثه‌ را خلق کند.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛

مأموریت ویژه وزارت کشور به استانداران درباره تجمعات صنفی و سیاسی

سخنگوی وزارت کشور از مأموریت ویژه به استانداران برای تسهیل تجمعات صنفی و سیاسی قانونی خبر داد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها