سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تاجیک، تئوریسین اصلاح‌طلب:

کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ هرم گفتمانی اصلاحات را سروته کردند و به آن رنگ قدرت زدند

محمدرضا تاجیک، تئوریسین و تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: اصلاح‌طلبان به یک دوران دور از قدرت احتیاج دارند، این فضا مجال دیدن، محاسبه نفس و نقد خود را از آن‌ها گرفته و احتیاج دارند که یک مدتی از این فضا خارج باشند و خودشان را ریکاوری کنند تا آن منزلت و شأنیت اجتماعی از دست رفته را با آن مقبولیت و مشروعیتی که خدشه‌دار شده را به شکلی باز بگردانند.
تحلیل‌گر اصلاح‌طلب:

هر جناحی راهکارش را درباره 4 مسئله اصلی ارائه کند

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره انتخابات مبتنی بر ایده‌ها و اینکه گروه‌های سیاسی در انتخابات برای حل مشکلات کشور و تشکیل مجلس کارآمد، ایده عملی داشته باشند، اظهار داشت: با کلیت این مسئله موافقم امّا نباید رقابت‌ها به صورت رقابت‌ ایده‌های افراد باشد.
روحانی اصلاح طلب:

به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

حسین انصاری‌راد، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ششم طی گفتگوی از ناامیدی مردم از دولت و اصلاح طلبان گفته و در ادامه نیز مدعی شده است که در کشور انتخابات آزاد وجود ندارد. وی اظهار داشت که اگر الان آقای روحانی به مردم وعده‌های جدید دهد آیا کسی از او قبول می‌کند؟‌‍! عملکرد ایشان باعث شده است مردم به اصلاح‌طلبی که فردا در انتخابات کاندیدا شود و به آنان وعده دهد، اعتماد نداشته باشند.
محمدرضا تاجیک؛

کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/هرم گفتمانی اصلاحات را سروته کردند و به آن رنگ قدرت زدند

محمدرضا تاجیک، تئوریسین و تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: اصلاح‌طلبان به یک دوران دور از قدرت احتیاج دارند، این فضا مجال دیدن، محاسبه نفس و نقد خود را از آن‌ها گرفته و احتیاج دارند که یک مدتی از این فضا خارج باشند و خودشان را ریکاوری کنند تا آن منزلت و شأنیت اجتماعی از دست رفته را با آن مقبولیت و مشروعیتی که خدشه‌دار شده را به شکلی باز بگردانند.
مازنی عنوان کرد؛

میثاق نامه انتخاباتی گفت‌و‌گوی ملی تهیه می‌شود

آنگونه که احمد مازنی نماینده تهران در مجلس گفته روند «گفت‌و‌گوی ملی» بخوبی پیش می‌رود. مضاف بر اینکه «میثاق نامه انتخاباتی گفت‌و‌گوی ملی» هم در حال تهیه است و «مجمع گفت‌و‌گوی ملی» در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور نمایندگانی از طیف‌های مختلف تشکیل شده است.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سؤال که برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات چه پیشنهادها و اقداماتی از سوی این شورا صورت پذیرفته است، افزود: در این زمینه «میثاق‌نامه انتخاباتی گفت‌وگوی ملی» در حال تهیه است که روش انتشار و اشاعه آن هم در همین شورا مورد بحث قرار می‌گیرد.
دوقطبیِ منفی برخلاف وحدت ملی است؛

عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند

عباس عبدی معتقد است: در مسائل عادی ایجاد دو قطبی ایراد چندانی ندارد. آنچه که جامعه ما را در این برهه تهدید می‌کند نگاه دوقطبی است که منجر به نقض یکدیگر می‌شود و متاسفانه رادیکال‌ها چنین اقدامی را انجام می‌دهند تا بدین صورت بخش قابل‌توجهی از جامعه را منفعل کنند.
آلترناتیوسازی برای رئیس دولت اصلاحات ؛

پاسخ حکیمی‌پور و محتشمی به مسائل مطرح‌شده درباره پارلمان اصلاحات

دبیرکل حزب اراده ملت ایران و دبیرکل حزب آزادی به مسائل مطرح‌شده توسط سعید شریعتی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد مبنی بر اینکه طراحان اولیه طرح پارلمان اصلاحات به دنبال آلترناتیوسازی برای رئیس دولت اصلاحات بودند، پاسخ دادند.
نبض وحدت کُند می‌زند؛

چتر ریش‌سفیدی بر سر اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

دوباره پای انتخابات به میان آمده و دوباره رسیدن به «وحدت» به بزرگترین چالش دو جریان تبدیل شده است این‌بار هم به نظر می‌رسد اگر حلقه ریش‌سفیدان هر دو جریان، نبض تحرکات را به دست بگیرند می‌توان امید بیشتری برای رسیدن به نقطه وحدت داشت.
حضور بانوان در استادیوم؛

اصلاح‌طلبان چه مواقعی موافق و چه برهه‌هایی مخالف «ورود زنان به استادیوم» می‌شوند؟

مروری بر رسانه‌های جریان اصلاحات نشان می‌دهد آن‌ها در دهه‌های ۸۰ و ۹۰، دو سیاست کاملاً متفاوت را نسبت به حضور بانوان در استادیوم، اتخاذ کرده‌اند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید:

شورای عالی اصلاح‌طلبان دموکراتیک نیست/از دولت کاندیدا قرض نمی‌گیریم

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس گفت: من به چند دلیل، دیگر در جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان شرکت نکردم زیرا یک سازوکار دموکراتیک بر این شورا حاکم نیست.
سخنگوی جبهه خط پیروان امام و رهبری:

تشکیل شورای وحدت با حضور احزاب مؤثر مانع تشتت اصولگرایان می‌شود

سخنگوی جبهه خط پیروان امام و رهبری با بیان اینکه تشکیل شورای وحدت ضروری است، گفت: اگر تشکل‌های مؤثر اصولگرا به این شورا دعوت شوند از شکاف و تشتت میان اصولگرایان جلوگیری می‌شود.
نقض عهد آمریکا ربطی به تیم مذاکره‌کننده ندارد؛

سلیمی نمین: برجام، تصمیم آگاهانه نظام بود

عباس سلیمی نمین، چهره سیاسی اصولگرا معتقد است:« برجام تصمیم نظام بوده است و باید توجه داشته باشیم که حتی اگر بهترین تیم مذاکره کننده دنیا را هم مامور برجام می‌کردیم، بازهم آمریکا نقض عهد می‌کرد.»
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:

کرباسچی در شهرداری منابع مالی حزب کارگزاران در انتخابات مجلس را تأمین می‌کرد

محمد مهدی اسلامی ، با بیان این‌که متأسفانه برخی از جریانات سیاسی در مقاطعی به‌ویژه از مجلس پنجم نوع جدیدی از تبلیغات را که برگرفته از الگوی دموکراسی غربی بود را مورد استفاده قرار دادند، اظهار کرد: نتیجه این الگو ضرورت صرف هزینه بسیار زیاد برای ایجاد پروپاگاندا و فریب افکار عمومی بود.
مانور تقابل؛

بازار داغ طرح‌هایِ «نمایشی» و «انتخاباتی» در پارلمان

بهارستان‌نشینانی که خیز برای مجلس یازدهم برداشته‌اند آستین‌هایشان را بالا زده اند و تلاش دارند با تصویب قانون یا بیان نطق و تذکر و ...رزومه ای قابل قبول را تحویل مردم حوزه انتخابیه شان دهند.
دبیرکل سازمان مجاهدین انقلاب:

وقت شرط گذاشتن اصلاح‌طلبان نیست

محمد سلامتی حالا دبیرکل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است درباره لزوم حضور رهبر و لیدر برای جریان اصلاحات گفت: به نظر من از آن جا که طول زمان فعالیت اشخاص محدود است، نباید جناح‌ها تمام سرمایه‌گذاری سیاسی خود را به اشخاص ولو باداشتن پتانسیل خیلی بالا متکی کنند. احزاب هستند که ماندگارند، لذا باید تلاش شود که احزاب هرچه بیشتر ظرفیت کسب کنند.
فعالیت های انتخاباتی پایداری ها؛

فعالیت «جبهه پایداری» قانونی است؟

جبهه پایداری انقلاب اسلامی یکی از تشکل‌های سیاسی کشور است که در سال گذشته کنگره آن برگزار شده و عنوان جبهه تنها در لفظ برای آن ها به‌کار می‌رود و اصالت آن حزب است.
عضو فراکسیون امید مجلس؛

تخریب اصلاح‌طلبان موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود

این عضو فراکسیون امید در پایان گفت: به میزانی که رسانه‌های اصلاح‌طلب، اصلاح‌طلبان را تخریب می‌کنند هنوز اصولگرایان وارد گود نشده‌اند. بنابراین به منظور مشارکت حداکثری مردم در انتخابات لازم است دست از این تخریب‌ها بردارند. از فراکسیون امید انتقادات بسیاری شده است و این موضوع مشارکت مردم در انتخابات را پایین می‌آورد.
کرباسچی:

هرکس فکر می کند تحریم انتخابات موثر است،برود تحریم کند

کرباسچی در بخشی از یک مصاحبه اظهار داشت که اگر گروهی یا کسی فکر می‌کند تحریم انتخابات در صحنه سیاسی ایران ممکن و تاثیرگذار است، خب انجام دهد. وی خاطرنشان ساخت که حزب کارگزاران سازندگی بدون چارچوب و ساختار نیست. چارچوب ما منافع ملی است، نه صرفا شعارهایی که خوشایند برخی است.
احمد شیرزاد، استاد دانشگاه؛

گفت‌وگو با مردم در مسیر انتخابات

حملات رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده؛ اما جهت اصلی حملات به سوی اصلاح‌طلبان است تا امکان اثرگذاری از این جریان سیاسی گرفته شود و در مقاطع سیاسی پیش‌رو، امکان گفت‌وگو با مردم و لایه‌های مختلف اجتماعی سلب شود.
گزارش یک نشست؛

جریان شناسی سیاسی ایران معاصر

نشست «جریان شناسی سیاسی ایران معاصر» در دفتر سیاسی حزب اعتمادملی برگزار شد. در این نشست تخصصی، گفتمان های سیاسی در تاریخ معاصر و شاخصه های احزاب در ایران تبیین و واکاوی شد. شکوهی در ابتدای سخنانش با بیان این که باید جریان های فکری و فرهنگی تاریخ معاصر ایران را شناخت، تاکید کرد: این جریان ها را می توان به ۵ دسته تقسیم کرد؛ ‌جریان نخست «روحانیت» با تمام کثرت های درونی اش با نحله های فکری(از سنتی ها تا مدرن ها) را دربر می گیرد. در این میان جریان سنتی در روحانیت طیف های مختلفی از جریانات ضدفلسفه و عرفان و اخباری گری تا جریان های اصولی و عقل گرا را شامل می شود. همچنین نوگرایی دینی و نواندیشی دینی نیز به عنوان نحله های مدرن محسوب می شوند.
صفحه  از ۱۸۰
نظرات و گلایه ها