در مناظره آجرلو و منصوری بررسی شد؛

زنان کدام جناح سیاسی به صندلی ریاست جمهوری نزدیکترند؟

تعریف رجل سیاسی و اینکه زنان نیز مشمول آن می‌شوند از همان نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از پیروزی انقلاب مورد بحث در محافل حقوقی و سیاسی بود اما باید دید چقدر رجل سیاسی بودن زنان در جامعه زنان، جناح‌ها و عموم مردم پذیرندگی دارد.
پنهان کردن اختلافات پشت ویترین!

سرنوشت ائتلاف اصولگرایان به کجا خواهد رسید؟

گرچه اصولگرایان این روزها هنوز در سکوتی عجیب درباره ائتلاف انتخاباتی شان به سر می‌برند اما جبهه مردمی نیروهای انقلاب گویی قرارش را بر حضور پررنگ در انتخابات گذاشته و جدی‌تر از بقیه پازل‌های انتخاباتی‌اش را می چیند.
گرفتاری اصلاح‌طلبان در پیچ‌ تاریخی؛

تهدید فقدان هاشمی می‌تواند یک فرصت شود

آنچه که بیشتر از هرچیز دیگر در این روزهای اولیه پسا هاشمی در میان اظهارات چهره های عموما اصلاح طلب و بعضا اصولگرا شنیده شد این عبارت سوالی بوده: «سرنوش0ت اصلاح طلبان و اعتدالیون منهای هاشمی»
محسن هاشمی و انتخابات شورای شهر تهران؛

واکنش عضو سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به خبر سرلیستی محسن هاشمی

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به انتشار اخباری مبنی بر سرلیستی محسن هاشمی رفسنجانی برای انتخابات شورای شهر تهران واکنش نشان داد.
عبدالله ناصری:

مجمع تشخیص مصلحت قوه چهارم کشور است / ناطق‌نوری مورد اعتماد رهبری است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام به مثابه قوه چهارم کشور است و شخصی که رییس آن می‌شود باید فراجناحی عمل کند.
محمدجواد لاریجانی:

قویاً از «جبهه‌ مردمی نیروهای انقلاب» حمایت می‌کنم/ رئیس‌جمهور «فلسفه‌باف» نیاز نداریم

محمد جواد لاریجانی گفت: تاسیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را اتفاقی بسیار مبارک می‌دانم و قویاً از آن حمایت می‌کنم اما این تاسیس به معنای آن نیست که بقیه تشکل‌ها غیرفعال شوند.
مجید محتشمی :

هیچ آلترناتیوی برای روحانی وجود ندارد/ علی مطهری کاندید اطلاح‌طلبان نیست

مجید محتشمی با بیان اینکه همه اصلاح‌طلبان روی کاندیداتوری و حمایت از آقای روحانی اجماع دارند گفت: در زمینه شوراها احتمال گسست و ارائه دولیست جداگانه وجود دارد که رهبری اصلاحات باید در این مدت باقی‌مانده در راستای ایجاد وحدت و یکپارچگی اقداماتی را انجام دهد تا اصلاح‌طلبان تقویت شوند.
محبیان:

مطرح شدن برخی نامزدهای اصول‌گرا حتما بر راي روحاني خواهد افزود

اصلاح طلبان با اختيار يا ناگزير از روحاني حمايت خواهند كرد هر چند بعضي اصلاح طلبان ناراحت از بي اعتنائي روحاني ممكن است شبهاتي يا كانديداهاي سايه اي مطرح كنند كه جدي نخواهد بود.
میرمحمد صادقی:

ناطق‌نوری می‌تواند یکی از گزینه‌های ریاست مجمع باشد

اگرچه کسی نمی‌تواند جای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را پر کند، ولی به نظرم فردی مانند آقای ناطق نوری می‌تواند به‌خوبی جلسات مجمع را اداره کند.
روابط عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

اسامی ۱۹۰ حامی جدید «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» اعلام شد

روابط عمومی و تبلیغات «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» فهرست ۱۹۰ نفره از حامیان جدید این جبهه را اعلام کرد.
جریان اعتدال در پسا هاشمی؛

سید حسن خمینی محور جریان اعتدال در دوران پسا هاشمی؟

کسی باید محوریت این جریان را به عهده بگیرد که فراجناحی باشد.
علی مطهری:

ناطق نوری و لاریجانی فهمیده‌اند حق با اصلاح‌طلبان است

به اصلاح طلبان ظلم شد/ مساوی دانستن اصلاح طلبان و ضدانقلاب و فتنه گر خطای بزرگ است/حتی اگر رهبر انقلاب هم در مقام رهبری نبودند مورد هجوم واقع می‌شدند
محمدرضا تاجیک:

برخی اصلاح‌طلبان دچار کم‌بینی شده‌اند/ جریان اصلاحات «پطرس فداکار» روحانی نیست

تئوریسین برجسته جریان اصلاحات تصریح کرد حتی اگر فرض کنیم برجام مواهب بسیاری برای جامعه امروز ایران داشته است بدون شک موفق نشده در زندگی روزمره مردم تأثیرگذار باشد.
تعیین جانشینان هاشمی در روز تشییع؛

زخم دوقطبی کارگزار- اصلاح‌طلب دوباره سر باز می‌کند؟

پیکر مرحوم آقای هاشمی هنوز دفن نشده بود که اصلاح‌طلبان گمانه‌زنی‌های خود را درباره چالش‌های پساهاشمی آغاز کردند.
وحید دستجردی در نشست شوراهای استانی جبهه مردمی:

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب» جبهه عدالت‌خواهی و مردم‌سالاری است

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: این جبهه، جبهه گفتمان عدالت‌خواهی، تبعیض‌ستیزی و مردم‌سالاری است و باید همه همت خود را برای تغییر وضع موجود به کار بندیم.
فضای سیاسی پس از هاشمی؛

سرنوشت «اصلاحات- اعتدال» در دوران پساهاشمی

اصلاح‌طلبان پس از نزديكي دو جانبه با آيت‌الله هاشمي در سال‌هاي اخير او را تكيه‌گاهي مطمئن يافته بودند كه هنوز در ساختار سياسي ايران حضور داشت و از معبر او مي‌شد در كوچه پس كوچه‌هاي قدرت به ايفاي نقش پرداخت. حالا اين معبر به يك‌باره نيست شده است.
جوکار:

مقابله با خوی اشرافی گری هدف شکل گیری جبهه مردمی است

نماینده سابق یزد گفت: فسادهایی که در حال رخ دادن است نشان می دهد مردم بر عملکرد مسئولین نظارت نمی کنند. جبهه مردمی برای مبارزه با این اشرافی گری بوجود آمده است.
مرضیه وحید دستجردی:

تشریح سازوکار انتخاب نامزد جبهه مردمی نیروهای انقلاب/ تصویب 12 شاخص برای انتخاب «نامزد نهایی»/ نشست مقدماتی مجمع عمومی فردا برگزار می‌شود

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از برگزاری نشست مقدماتی مجمع عمومی جبهه مردمی در پنجشنبه 23 دیماه خبر داد و گفت: نامزد نهایی بر اساس شاخص‌ها انتخاب می شود که هیأت مؤسس تاکنون 12 شاخص را تصویب کرده است.
ابوالفضل شکوری:

قضیه فریدون باید شفاف شود/ اولویت هاشمی در سال ۹۲ ولایتی بود

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در حالی که تاکید دارد چرخش اصلاح‌طلبان به سمت روحانی نقطه‌ گریز از شرایط بود، می‌گوید ممکن است اصلاح‌طلبان برای حمایت از روحانی در سال ۹۶ شرط و شروط بگذارند.
«گفت‌وگوی ملی» بین جریانات سیاسی؛ ژست است یا ضرورت؟

طرح گفت‌وگوی ملی در چارچوب موضوعات سیاسی است | اصلاح‌طلبان به حاکمیت نزدیک هستند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که برای تحقق طرح گفت و گوی ملی ابتدا باید گروه‌های سیاسی الزامات آن را بپذیرند و سپس باید از ظرفیت‌های رسانه ای استفاده شود.
صفحه  از ۴۲
نظرات و گلایه ها