سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرد پر حاشیه این روزها؛

زور جهانگیری به نوبخت و واعظی نرسید؟

اختلاف‌ها بین اعتدال و توسعه به بالاترین سطح کابینه حسن روحانی رسیده است، جایی که جهانگیری "هیچ‌کاره" شده و واعظی و نوبخت "همه‌کاره". باید منتظر ماند دید این اختلاف‌ها نیز در همین سطح قربانی خواهد گرفت.
لالایی بلدی که خواب رفتن نمی‌داند‎!

آقای کرباسچی! هر کس هم جای شما بود، از دبیرکلی «کارگزاران» استعفا می‌داد!

کرباسچی اما این امكانات عريض و طويل رسانه اي حزب كارگزاران را تنها و تنها در ازاي يك حكم ساده دفتر رييس جمهور به يك عضو جوان و جویای نام خود، در اختيار واعظي و رقباي جهانگيري گذاشت و همه اين امكانات را عليه معاون اول رییس جمهور بسيج كرد! گو انکه این رسانه ها در فضای مکتوب اقبالی ندارند و بیش از 95 درصد برگشتی دارند، اما نفس این اقدام جای تعجب بسیار است.
قیاس مبتذل؛

حمله روزنامه اصولگرا به علی مطهری

فضای رسانه‌ای بین‌الملل حدود ۲۰ روزی می‌شود که شدیداً علیه حکومت آل سعود است. این اتفاق به دلیل قتل فجیع یک روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول است.
راغفر:

شاهد شکل‌‌گیری اقتصاد رفاقتی هستیم

یک استاد اقتصاد دانشگاه تاکید کرد:‌ شاهد شکل‌‌گیری اقتصاد رفاقتی هستیم. فقط حافظ منافع دوستان، خانواده و احزاب هستند. فرقی نمی‌‌کند چه حزبی حاکم باشد، این شکل کارکرد اقتصادی است.
بهترین گزینه ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰؛

لاریجانی و انتخابات ۱۴۰۰

لاریجانی با توجه به پازل‌هایی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد فعالیت‌های خود را برای رسیدن به ریاست‌جمهوری در انتخابات ۱۴۰۰ تقویت کرده است.
میرسلیم:

مراسم ۱۳ آبان گردهمایی دانش‌آموزی نیست

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت سرمنشأ آشفتگی بازار ارز است، تأکید کرد: نباید مراسم ۱۳ آبان فقط در حد گردهمایی دانش‌آموزی دیده شود.
محمود صادقی عنوان کرد؛

فراکسیون امید تاکنون چه کرده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به دولتمردان می‌گویم چرا مردم را در خواب نگاه می‌دارید؟ باید هشدار دهیم که روزهای سختی را پیش‌رو داریم. در ماه‌های پیش‌رو با کسری بودجه کم سابقه مواجه هستیم و باید ببینیم نظام چگونه با این شرایط مواجه می‌شود.وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلس مسائل اجتماعی را تهیه کرده که تکان‌ دهنده است. اصلاح‌طلبان نیاز مبرم در بازنگری راهبردها دارند. ما از دردهای بدنه جامعه روزبه‌روز بی‌اطلاع تر شدیم. متاسفانه شکل‌گیری نظام طبقاتی ما را از مسائل روز غافل کرده است.
آغاز برنامه اراده ملت برای انتخابات مجلس یازدهم؛

احمد حکیمی‌پور، از امید زنجان تا ترور حجاریان!

احمد حکیمی پور پنجاه و پنج ساله، بیشتر از همیشه انگیزه دارد تا این حزب را در سپهر سیاست ایران، موثر و کارآمد کند. شاید نزدیک‌ترین زمان احتمالی برای این تاثیرگذاری انتخابات مجلس یازدهم باشد.حکیمی‌پور در مجلس پنجم رد صلاحیت شد اما آنقدر اعتبار داشت که با همفکران خود «رزمندگان مسجد آیت الله دستغیب» نامزدی دیگر معرفی کنند. مجید تقی‌لو، بیوک ملایی، مسعود نجفیان و بهرام ملکی از رهبران این گروه بودند. نجفیان نامزد این جریان برای انتخابات مجلس شد و از قضا آرایی نجومی در انتخابات مجلس به دست آورد. آرایی که البته باطل شد و نجفیان به مجلس نرفت تا بسیج مسجد آیت الله دستغیب هم منحل شود.
عضو حزب کارگزاران:

احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی برای ۱۴۰۰

عضو هیئت رئیسه حزب کارگزاران در گفتگو با تسنیم می‌گوید که اگر امور زندگی و معیشت مردم با لاریجانی بهتر شود، اصلاح‌طلبان از وی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ حمایت می‌کنند.
عباس عبدی:

"عارف هیچگاه گزینه‌ اصلاح‌طلبان نبوده و نخواهد بود

عباس عبدی تحلیل‌گر عضو جناح اصلاح‌طلبان معتقد است محمدرضا عارف هیچگاه گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست‌جمهوری نبوده و در آینده هم بعید است که چنین اتفاقی بیفتد
نظام پارلمانی یا انتخابات رقابتی؛

اصلاح‌طلبان و اصولگرایان با دو ایده نظام دو پارلمانی و انتخابات رقابتی برای عبور از مشکلات سیاسی

بعد از اعتراض‌هایی که از دی‌ماه گذشته به راه افتاد، چند صباحی است که سیاستمداران انگشت اشاره‌شان را به سمت بحث اعتماد مردم به مسئولان نشانه گرفته‌اند و برای گذر از این شرایط ایده‌پردازی می‌کنند.
محمود صادقی:

در موارد حساس،15عضو فراکسیون امید مجلس موقع رای دادن، غیب می شوند!

محمود صادقی درباره عملکرد فراکسیون امید به روزنامه ایران در طول زمان به علت سیاست‌هایی که اعمال شده مجلس دوره به دوره کارایی اش ضعیف‌تر شده است لذا برای ارزیابی عملکرد فراکسیون امید باید انتظارات را متناسب با مقدورات کرد و اقدامات آن را مورد بررسی قرار داد.
سخنگوی حزب رفاه ملت ایران؛

بهروز نعمتی دبیرکل حزب رفاه ملت ایران شد

سخنگوی حزب رفاه ملت ایران با بیان این که از دو ماه پیش کنگره حزب رفاه ملت ایران تشکیل و اعضای شورای مرکزی مشخص شدند، گفت: امروز به صورت رسمی بهروز نعمتی به عنوان دبیر کل این حزب انتخاب شد
کودتای حضرتی علیه منتجب‌نیا؛

دبیرکلی کروبی غیرقانونی است

مهدی کروبی از سران فتنه سال ۸۸ به‌عنوان دبیرکلی حزب اعتماد ملی انتخاب شده اما تأیید دبیرکلی منوط به استعلام مراجع چهارگانه بوده که با توجه به سوابقش و عدم تأیید وی، دبیرکلی کروبی در حزب غیرقانونی است.
محمود صادقی:

نمره فراکسیون امید ۱۲/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در ۱۴۰۰

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با دفاع از مدیریت لاریجانی در مجلس و حرفه‌ای و تحسین‌برانگیز خواندن آن درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این احتمال را رد نمی‌کنم که اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ ناگزیر به حمایت از فردی با ویژگی‌های آقای لاریجانی شوند.
حامیان دولت، همسو با علم الهدی؛

چگونه هجوم پیامک‌ها رای لیست امید را تغییر داد؟

هشت نماینده لیست امید، در رای به الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، همسو با دستور‌های امام جمعه مشهد عمل کردند!
مصباحی مقدم:

رهبر انقلاب شخصاً در مورد لوایح تصمیم‌گیری نمی‌کنند

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه رهبر انقلاب از مواضع خود درمورد پیوستن به کنوانسیون‌ها عدول نکرده‌اند،‌ گفت: رهبر انقلاب این حق را به مجلس می‌دهند لوایحی که دولت قصد به تصویب رساندن آن را دارد، از کانال قانونی عبور کند.
رادیکالیزه کردن اصلاحات؛

فشار از پایین این‌بار به اصلاحات

به ‌نظر می‌رسد کنش سیاست تقلیل یافته به بگومگوهای فضای مجازی. جایی که نزاع‌ها معمولا از چند جمله عبور نمی‌کنند؛ اما این تمام ماجرا نیست. تحلیلگران نیز برای طرح افق‌های معنابخش به مشکل خورده‌اند. بخشی از این دشواری را باید در میدان عملی سیاست جست‌وجو کرد؛ چرا‌که برقرار‌کردن نسبتی بین تحلیل‌ها، راهبردها و نظرها با واقعیت است که یک چشم‌انداز را پایدار می‌کند؛ کاری که این روزها سخت شده است. در مقابل نیروهای اجتماعی نیز توقع دارند در تحلیل‌ها جایی برای «عاملیت» در نظر گرفته شود، به‌ نحوی که هر فرد و گروهی بتواند نقش و کارکرد خود را در اجتماعی بزرگ‌تر متوجه شود. در چنین وضعیتی هر‌از‌گاهی برخی تحلیلگران مطالبی را مطرح می‌کنند که مورد توجه بدنه خودشان قرار می‌گیرد؛ اما سرعت تحولات و قفل‌شدن جریان‌های سیاسی مانع از ظهور و بروز آن ایده‌ها می‌شود.
واكنش محمدرضا باهنر به متهم‌كردن جناح چپ در انفجار نخست‌وزيري:

اتهام‌زني براي رقابت‌هاي سياسي

خطي را كه مدتي است جريان اصلي جناح اصولگرا و رسانه‌هايشان دنبال مي‌كنند، محمدرضا باهنر يكسره بر باد داد. اصولگرايان مدت‌هاست سعي دارند جناح چپ آن زمان يا اصلاح‌طلبان امروز به‌ويژه چهره‌هايي مانند سعيد حجاريان، بهزاد نبوي، محمد عطريانفر، خسرو تهراني و محسن سازگارا را به دست‌داشتن در انفجار نخست‌وزيري در شهريور سال 60 متهم كنند.
از شیفتگان روحانی تا جریان استخر فرح؛

جریان شناسی اصولگرایان بر مبنای سیاست خارجی +جدول

مهمترین عامل گسست میان اصولگرایان در حال حاضر موضوع سیاست خارجی است؛ برخی از چهره‌های این جریان نسبت به مذاکرات خوشبین هستند و برخی دیگر آن را خیانت می‌دانند و دسته‌ای دیگر سیاست سکوت در پیش گرفته‌اند.
صفحه  از ۱۳۷
نظرات و گلایه ها