سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

زیباکلام: اصولگرایان در اصلاح خود جدی نیستند

اولین گام این است که اصولگرایان این واقعیت را بپذیرند که در جذب نسل‌های جدید ناموفق بودند. نسل‌های جدیدی که خیلی به عقاید و افکار آنها گرایشی ندارد. من هنوز در بخش عمده‌ای از اصولگراها این واقع‌بینی را نمی‌بینم که پذیرفته باشند نسل‌های جدید دهه 60 و 70 و نسل‌های بعد از انقلاب قبول ندارند.
سرمقاله کیهان؛

مگر کابینه دوازدهم انتخاب خودتان نیست؟!

اعتراض اصلاح‌طلبان به ترکیب کابینه‌ای که خود از اعضای اصلی آن هستند غیرقابل قبول تلقی می‌شود و قبل از آن که واقعی باشد، مصنوعی به نظر می‌رسد.
محبیان:

اصلاح طلبان به مرور با روحانی زاویه می‌گیرند

تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است که رابطه اصلاح طلبان با دولت روحانی به مرور زاویه دار خواهد شد تا با صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی ۱۴۰۰ شوند.
عارف:

کادرسازی سیاسی نشود، در آینده با بحران روبرو می‌شویم

محمدرضا عارف می‌گوید: قطعا همه احزاب و نهادها باید مهمترین مسئله خود را کادرسازی بدانند چراکه ما اگر به همین روال بخواهیم پیش برویم قطعا در چندسال آینده با یک بحران روبه رو خواهیم شد.
منتجب‌نیا:

باید از روحانی تعهد می‌گرفتیم

بدون شک سرنوشت اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در سال ۱۴۰۰ در گرو عملکرد دولت آقای روحانی در طول چهار سال آینده است. اگر آقای روحانی موفق نشود در طول چهار سال آینده به مطالبات مردم و جریان اصلاحات پاسخ مناسب بدهد ما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۱۴۰۰ با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
صادق زیباکلام:

رای نیاوردن بیطرف و ناپلئونی رای آوردن حجتی شکست ما بود

یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب تصریح کرد: رای نیاوردن آقای بیطرف و ناپلئونی رای آوردن آقای حجتی از یک سو و رای آوری رحمانی فضلی و آقای جهرمی از سوی دیگر یک شکست برای ما بود.
اعلام برائت تدریجی اصلاح‌طلبان از روحانی؛

مواضع اصلاح‌طلبان علیه رئیس دولت پس از انتخابات و در جریان چینش کابینه

چپ‌ها در دولت دوم اصلاحات از خاتمی هم عبور کردند. کار به جایی رسید که در فتنه 88 حتی طرح ترور او نیز طراحی شد.
جواد امام:

اصلاح‌طلبان از روش اعتدالی رییس‌جمهور حمایت می‌‌کنند

گمانه زنی هایی پیرامون تحت فشار قرار گرفتن روحانی از سوی برخی نیروهای سیاسی برای جلوگیری از ورود اصلاح طلبان به هیئت دولت بار دیگر به گوش می رسد.
حجاریان:

چه‌کسی‌می‌گوید نباید روحانی‌را نقد کرد؟

تئوریسین جریان اصلاحات گفت: نقد کردن چه اشکالی دارد؟ چه کسی می گوید طرفداران روحانی نمی توانند او و دولتش را نقد کنند؟ خود روحانی می گوید من را نقد کنید.
«دولت سایه»؛ در سایه فرو رفت؛

سعید جلیلی چرا این روزها ساکت‌تر از همیشه شده است؟

به نظر می رسد رقیب اصلی سعید جلیلی برای رخ نمایی در عالم سیاست قبل از حسن روحانی چهره های اصولگرا باشند .
عارف:

روحانی با پشتوانه رای بالای برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی باید به مطالبات به حق مردم پاسخ بدهد

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد.
دولت دوازدهم و فعالین سیاسی؛

رضا خاتمي: روحاني پاسخ‌ مدوني به نقدهاي جامعه مدني بدهد

آقاي روحاني تاكيد داشت كه هيچ فشاري براي انتخاب وزرا روي او نبوده است. به هر حال پيشنهادهاي مختلف از جاهاي مختلف به ايشان شده و رييس‌جمهور هم حق دارد بررسي كند و بهترين فرد را انتخاب كند.
بگومگوی چپ‌ها درباره یک کابینه؛

عطریانفر: جهانگیری از کابینه راضی نیست

همزمان با مصاحبه عطریانفر در خبرگزاری دولتی ایرنا، یادداشت تند «علی صوفی»، عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در روزنامه آرمان امروز هم منتشر شد که طی آن نوشته است: اصلاح‌طلبان درمجموع از کابینه پیشنهادی رضایت ندارند و روحانی در انتخاب کابینه به بسیاری از وعده‌های خود به‌ویژه وزیر زن جامع عمل نپوشاند.
تحولات اخیر در اردوگاه اصلاح طلبان؛

پشت صحنه مخالفت‌های ظاهری اصلاح‌طلبان با وزرای پیشنهادی

کابینه معرفی شده حاصل توافق جریان اصلاحات و اعتدال است؛ اما چرا جریان اصلاحات در ظاهر به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی هیچ نسبتی با آن ندارد، مسأله مهمی است. اصلاح طلبان که پیش از انتخابات هیچ انتقادی را به دولت به ویژه در بخش‌های اقتصادی برنمی تافتند، از این پس تلاش خواهند کرد با نگاه به انتخابات ۱۴۰۰ سفره‌ای جداگانه برای خود پهن کنند.
مصباحی‎مقدم؛

انتخابات ۹۶ برای جمنا دست‌گرمی بود

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‎مقدم با بیان اینکه انتخابات ۹۶ یک دستگرمی برای جمنا بود گفت: اگر مجلس ششم و شورای شهر به اصلاح طلبان رسید نتیجه ابتکار عمل آنها بود.
سیدمصطفی تاجزاده ؛

پیروزی‌های دوپینگی اصولگرایان را ضعیف‌کرد

شاید اگر هر دو جناح سیاسی در شرایطی برابر به زیست سیاسی می‌پرداختند، شاهد توسعه درون جریانی دو جناح حاکم بر فضای سیاسی ایران بودیم. امروز این وضعیت حداقل در جناح اصولگرا حاکم نیست.
ابراهیم اصغرزاده؛

تندروها به این نتیجه رسیدند که روش حذف اصلاح طلبان جواب نداد

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با پیوستن اصلاح طلبان به اعتدالیون و بازگشت جناح چپ به دامان آیت الله هاشمی رفسنجانی، جبهه ای بزرگ و عظیم ایجاد کرد که طی آن بر سر کاندیداتوری حسن روحانی به اجماع رسیدند و حاصل آن پیروزی بود که در سال 96 هم این سیاست بار دیگر به بار نشست.
طعنه روحانی به اصلاح طلبان؛

واکنش رئیس جمهور به اظهارات جریان چپ!

سخنان دیروز روحانی درمجلس به نظر می رسد بوی طعنه و کنایه به اصلاح طلبانی را داشت که اخیرا فشارهای بسیاری برای سهم خواهی به رئیس جمهور وارد کرده بودند.

«حسین کمالی» نماینده دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰شد

حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار به عنوان نماینده دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰انتخاب شد.
پزشکیان:

کابینه را اصلاح طلب نمی دانم

مسعود پزشکیان در گفت و گو با انتخاب در پاسخ به این پرسش که آیا طبق ادعای برخی کابینه معرفی شده را کابینه ای اصلاح طلب می دانید؟ ضمن رد این ادعا گفت: این کابینه را اصلاح طلب نمی دانم و هرکسی میتواند نظر خودش را داشته باشد. به نظر من اقای روحانی این کابینه را طبق سلیقه خودش چیده است و از هر گروه و جناحی وزیر معرفی کرده است.
صفحه  از ۸۵
نظرات و گلایه ها