سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راهکار کیهان برای رفع مشکلات:

ایران نفت را گران کند، غنی‌سازی را از سر بگیرد و از برجام خارج شود

روزنامه کیهان در یادداشتی با تاکید بر ضرورت برخورد با کشورهای غربی نوشت:اینکه دشمن هر غلطی که خواست بکند، نفت ایران را تحریم و تهدید به جنگ کند اما قیمت نفت به جای صعود سقوط کند یعنی، یک جای کار می‌لنگد. یعنی در میان رجزخوانی‌های دشمن، دیپلماتیک حرف زدن و لبخند زدن اثر معکوس دارد.
تفکر انقلابی غریب است؛

فاصله از قطار انقلاب

نابساماني در عرصه مديريت کشور به ميزاني گسترش يافته که حتي صداي نيروهاي کهنه‌کار انقلاب را نيز درآورده است. گلايه‌ها از شيوه ازهم‌گسيخته سياست‌ورزي اين روزهاي ايران ديگر به جناح‌بندي‌هاي سياسي مانند اصولگرايي يا اصلاح‌طلبي محدود نمي‌شود و هر آن‌کس که دل‌نگران واقعي انديشه‎هاي انقلاب است، از وضعيت موجود گله مي‌کند. بحران مديريت منابع، افزايش قيمت‌هاي بي‌قاعده، فسادهاي کلان اقتصادي، بهره‌گيري از رانت‌هاي خاص و صدالبته بحران‌ها و فشارهاي برون‌مرزي، همه‌وهمه باعث شده است که آينده سياسي مبهمي پيش‌روي مردم ايران باشد. مشکل وقتي دوچندان مي‌شود که برخي از مسئولان، بحران‌هاي اخير اين روزهاي ايران را سراسر ناشي از تحريم‌هاي يک‌جانبه آمريکا مي‌دانند و با اين حربه از مسئوليت خود فرار مي‌کنند.
اثر غلامرضا مصدق؛

ایران هراسی تجارتی پرسود و بی هزینه

اگرچه روابط بین الملل پیچیدگی های خاص خود را دارد و درک درست از آن مستلزم دارا بودن نگاهی تیز بین و انجام مطالعات و بررسی های گسترده است اما بعضی از مسائل آن بقدری روشن و واضح هستند که درک درست آنها کار چندان سختی نیست . مثلا احساس نگرانی آمریکا از رشد فزاینده اقتصادی چین و رقابت آشکار و پنهان آنها با هم موضوع پنهانی نیست یا وقت کشی اسرائیل در مذاکرات با فلسطینی ها آنچنان واضح است که هیچگونه ابهامی در مورد آن وجود ندارد .
معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان:

سخنرانی فرزند شهید بهشتی با مجوز و بدون هیچ منع قانونی بود

معاون فرهنگی، اجتماعی دانشگاه اصفهان گفت : برنامه سخنرانی علیرضا بهشتی، فرزند شهید آیت الله بهشتی در برنامه ' من بهشتی هستم ' با مجوز هیات نظارت بر دانشگاه و بدون هیچ منع قانونی بود
سیاستمداران پرطرفدار در اینستاگرام؛

رتبه شخصیت های سیاسی ایران در اینستاگرام

رتبه ۱ تا ۲۰ شخصیت های سیاسی ایران در اینستاگرام را در این کلیپ ببینید.
رضا دانشمندی:

درسی از مناظرهٔ کچویان و عبدی برسرفروپاشی اجتماعی

رضا دانشمندی: در مناظره/جدل علاوه بر استدلال، صورت‌بندی درست آن، رعایت منطق، و پرهیز از تناقض، بهتر است به نکات ذیل هم توّجه شود.
نیمه پنهان مناطق آزاد تجاری- صنعتی؛

شورای عالی مناطق آزاد و مغایرت های اساسی که تشکیل آن دارد

موضوع تشکیل مناطق آزاد تجاری- صنعتی در جمهوری اسلامی ایران، از برنامه پنجساله اول توسعه به عنوان نص قانونی مورد نظر قانونگذار قرار گرفت و به همین ترتیب در برنامه های بعدی توسعه نیز اختیارات و وظایف و قلمرو فعالیت های آن تحدید حدود شد به ویژه آنکه پس از بحث و بررسی های فراوان در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی در سال ۱۳۷۲ تصویب گردید اما اصلاحاتی بر این قانون به کمک مجمع تشخیص مصلحت نظام مترتب شد که در سال های ۱۳۷۵، ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ عینیت یافت.
ویکی‌لیکس:

وهابی‌های سعودی داعش را تسلیح می‌کنند، آمریکا ایران را تحریم می‌کند

حساب کاربری وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس در توئیتر از رفتار دوگانه آمریکا در قبال ایران و عربستان سعودی انتقاد کرده است.
در آستانه چهل سالگی روز «مرگ بر آمریکا»؛

چرا «مرگ بر آمریکا»ی ایرانی فرهنگی نشد؟

چیزی در حدود چهل سال از وقوع بزرگترین اتفاق ضدآمریکایی قرن می‌گذرد. آیا فرهنگ و هنر ایرانی به موازات عملکرد تمدنی نظام جمهوری اسلامی پیش رفته است؟واقعیت مشهود بی واسطه و مشخص امروز ما این است که ما نه تنها در تولیدات رسانه‌ای جریان مستقل ضدآمریکایی در دنیا نقشی نداریم بلکه در داخل کشور خودمان نیز مبارزه فرهنگی مان با آمریکا اگر از موارد بیلان‌پرکن و تقریبا بی‌مصرفی مثل زدن پلاکارد و چاپ پوستر و بنر و گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان و ... بگذریم تقریبا هیچ است.
یادداشت مسعود مجاوری؛

عینک آفتابی و رییس‌جمهور اتیوپی

یاد دارم رفته بودیم کنار دریا و عده ای از همین برادرهای ارزشی که بعدها بسیاریشان “اصلاح طلب” شدند کنار ساحل جولان می دادند تا مبادا کسی در حد آسیب به ارزشها از آب تنی در دریا لذت ببرد واینها همانجا ارشادش نکنند فوری و فوتی.
اثر جیمز رابینسون؛

فرازی از کتاب چرا ملت ها شکست می خورند

علت اجرای نادرست سیاست های اقتصادی و شکست کشورها در نیل به توسعه در یک کلمه نهفته است: دوراهی سیاستمدار؛ حفظ کارایی یا حفظ حکومت گروہ خاص.
افزایش واردات سویا از آمریکا؛

ایران در نقش ناجی ترامپ؟!

دو قطب سیاسی موجود در ایالات متحده آمریکا، یعنی دموکرات‌ها و جمهوری خواه‌ها، هریک دارای پایگاه های اجتماعی و اقتصادی مخصوص به خود هستند. هر چند در نهایت این دو حزب در دشمنی با ملت و حکومت ایران هم فکر هستند اما تلاش داشته‌اند تا با تقسیم وظایف و ایفای نقش‌های متفاوت پلیس بد و پلیس خوب اولاً وجهه‌ی آمریکا را بهبود دهند و ثانیاً اثر بخشی سیاست های خود را قوت بخشند. اکنون در شرایطی که خصومت ساکنان کاخ سفید با ایران به اوج خود رسیده است و در اعمال فشار به مردم ایران از بکارگیری هیچ ابزاری دریغ نورزیده‌اند متاسفانه شاهد حمایت ... ایران از پایگاه مالی و اجتماعی حامیان تحریم ایران در آمریکا هستیم.
در باب ساده زیستی؛

غائبین انقلاب

آقای توکلی می‌گفت به یکی از بزرگان سیاسی و کهنه کار(نامش بماند) گفتم این خانه مجلل در شان شما و مسئولیت‌تان نیست. توضیح داد که حلال است و چه وچه. گفتم حتما همین‌طور استِ اما غرضم نسبت این خانه با جایگاه شما و انتظار مردم است؛ گفت حق باشماست، باید این مسئولیت را واگذار کنم.
اینفوگرافی؛

رشته تحصیلی رهبران کشورهای اروپایی

16 کشور از کشورهای اروپایی توسط حقوق‌دانان اداره می‌شود. همچنین دو کشور آلمان و انگلیس توسط افرادی اداره می‌شود که در رشته‌های غیرمرتبط تحصیل کرده‌اند.
براساس گزارشات مالی FATF ؛

تحریم شرکت تراکتور سازی تبریز

وزارت امور خزانه داری آمریکا شرکت تراکتور سازی تبریز را با توجه به گزارشات مالی FATF تحریم کرد!
رفتگر با مدرک دکتری ؛

دلسوزی بی‌جا ممنوع

باید به نجفی یک تبریک گفت که با مدرک بالای دانشگاهی حاضر شده است برای تامین خرج زندگی‌اش کار کند. اما این باعث نمی‌شود برای او دل بسوزانیم.چه خوب می‌شد « مسلم نجفی» قصه ما سر کار خودش بود و امروز از مهندسان نامی کرمانشاه بود اما با دلسوزی بی‌جا برای آدم‌ها، کم کاری آنها را توجیه نکنیم. نجفی‌ها می‌توانند از مدرک‌شان درست استفاده کنند اگر درست تصمیم بگیرند و همه امیدشان به سیستم فشل اداری کشور نباشد.
احمد غلامی در یادداشتی عنوان کرد؛

چند انتقاد عوام‌پسندانه

این‌روزها از مفهوم «آیرونی» در سیاست بسیار استفاده می‌شود. آیرونی به‌تعبیری جهلِ جعلی معنا می‌دهد. پیش از اینها احمدی‌نژاد خبره این کار بود. در تمام دوره ریاست‌جمهوری‌اش با این سیاست‌ کارها را پیش می‌برد؛ حتی در عزل‌ونصب‌های مدیرانش. جالب اینکه موافقان دیروزِ احمدی‌نژاد و مخالفان فعلی‌اش علیه او از همین سیاست سود می‌بردند. علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در کنگره سراسری جمعیت جانبازان در تحلیل سیاست‌ داخلی این‌روزها گفت: «اقدامات هنجارشکنانه احمدی‌نژاد و نزدیکانش عقلانی، قانونی و شرعی نیست». این سه مفهومِ عقلانی، قانونی و شرعی در کنار یکدیگر متناقض‌نماست.
مسیح علی نژاد و لشگر پلاستیکی اش؛

کامنت‌‌گذاری زیر پست‌های مسیح علی‌نژاد با حساب‌های کاربری جعلی! +فیلم

مسیح علی نژاد و لشگر پلاستیکی‌اش ...بیش از یک ماه وقت گذاشته شده و کامنت‌های پست‌های مسیح علی‌نژاد را بررسی کردند و به نتایج جالبی رسیدند...
بی سواد سیاسی؛

سواد سیاسی مسئولین

بدترین بی سواد، بی سواد سیاسی است.
تناقض در مواضع مخالفان دولت؛

اقتصاد بالاخره اولویت هست یا نیست ؟

تناقض در مواضع، مخالفان دولت را رنج می‌دهد. مرور اظهارات شخصیت‌های این جریان در دوره‌های مختلف نشان می‌دهد آنان نسبت به یک واقعیت، دو جور موضع گرفته‌اند. گاهی اقتصاد را مهم دانستند و بابت وجود مشکلات اقتصادی و اینکه برجام تأثیری در رفع این مشکلات ندارد، به دولت انتقاد کردند. اما اندک زمانی بعد که دولت یکی از برنامه‌های کلان خود را برای بهبود شاخص‌های کلان اقتصاد دنبال کرد، آنان گفتند اقتصاد اهمیت ندارد. در همین زمان که اقتصاد را بی اهمیت جلوه می‌دهند، باز تناقض دیگری بروز دادند. زیرا وقتی اقتصاد بی اهمیت تلقی می‌شود، انتظار می‌رود آنان به حوزه‌های غیراقتصادی توجه نشان دهند. اما این چهره‌ها به سادگی از کنار دستاوردهای غیراقتصادی دولت هم گذشتند. به همین دلیل نباید تعجب کرد که اتفاقات مهمی چون انزوای ترامپ در شورای امنیت یا حکم دادگاه لاهه به نفع ایران از سوی این جریان دیده و برجسته نشد.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها