سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ایران جان سالم به در خواهد برد؛

"پیش‌بینی" اندیشکده امنیتی آمریکایی از آینده ایران

فشار‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا و متحدانش بر ایران ادامه خواهد داشت، اما ایران از این فشار‌ها جان سالم به در خواهد برد.
حادثه تروریستی اهواز؛

رسوایی بزرگ مدعیان غربی عربی حقوق بشر

پس از وقوع حادثه تروریستی اهواز بود که حجم رذالت های رسانه های جیره خوار و سرسپرده غربی ـ عربی و همچنین عمق ریا و نفاق مدعیان حقوق بشر بر همگان آشکار شد.
حواشی امیر تتل !؛

ماجرای تتلو و پدر همه تحلیل‌ها!

مطلب بالا را 20 بار با دقت بخوانید و صدبار از روش بنویسید. چرا؟ این یادداشت را با سوفیا و بابای سوفیا توی روزنامه کیهان خواندیم و اول کلی خندیدیم و بعد کلی گریه کردیم. خندیدیم که اینها چی می‌گویند و چه تحلیل یک‌بوم‌ودوهوایی دارند. بعد گریه کردیم که الان سال‌هاست که همین‌ها را می‌گویند و وضعیت هم یک‌بوم‌ودوهواست! بعد سوفیا گفت: میدون دوم!
زنان کارآفرین؛

انحصار مردانه در کارواش‌های قاهره شکست

دو زن کارآفرین در قاهره انحصار مردانه در کارواش‌ها را شکستند.
احمد پازوکی؛

قصه VIP نشینان و عوام کالانعام

شناخت امام حسین (ع) با مطالعه و تحقیق بهتر از هر رفتار و گفتاری است، شناخت است که مسئولیت می اورد نه دنبال این و آن بودن .
حرمت شکنی قبور؛

چه کسی سنگ قبر نخست‌وزیر ایران را شکست؟

روزنامه اعتماد نوشت: «ایرج افشار، سهراب سپهری، عباس کیارستمی، ابراهیم یزدی، احمد شاملو، غلامحسین مظلومی، محمدعلی فردین، مدیا کاشیگر، محمدعلی سپانلو، بیوک جدی‌کار، فریدون فروغی، همایون بهزادی و... اینها نام مشاهیری است که در سال‌های اخیر اتفاقات مربوط به سنگ قبرشان (سرقت و شکستن و سیمان شدن و...) خبرساز شده است. در روزهای اخیر نام دیگری به این فهرست بلند‌بالا اضافه شد و تصویری از سنگ قبری در گورستان ابن‌بابویه شهرری منتشر شد که در آن نام ذکاء‌الملک در میان قطعات شکسته سنگی که پیش از این متعلق به محمدعلی فروغی بود، خودنمایی می‌کرد.
حال گیری از من و تو؛

شفاف‌سازی به سبک علیزاده!

علی علیزاده: «شما که از دموکراسی و شفافیت صحبت می کنید...ببینید ما الان در کجا نشسته‌ایم، ما در تلویزیون من و تو نشسته‌ایم. تلویزیون من و تو ۹ سال است که وجود دارد و حتی یک بار درباره بودجه اش اظهارنظر نکرده است. شفافیت را باید کسی بگوید که خودش شفافیت داشته باشد. تلویزیون من و تو که درباره رضا پهلوی حرف می زند که با سعودی می خواهد به قدرت برسد.منابع مالی شما از کجا می آید؟ از رضا پهلوی، از عربستان سعودی، اسرائیل یا از کجا؟ چرا شفاف سازی نمی‌کنید؟»
کارشناس سابق بی بی سی در گفتگو با من و تو:

موضع رهبر انقلاب درست است/مسیح علی‌نژاد خبرنگار شدنش را مدیون انقلاب بود/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

علی علیزاده تحلیلگر سیاسی و مدرس فلسفه ساکن پایتخت انگلیس در یک برنامه تلویزیونی به صحبت درباره اقتدار جمهوری اسلامی ایران، جنگ تروریستی- اقتصادی و روانی دشمنان اقتدار ایران و مواضع ضد ایرانی یک شبکه سلطنت طلب پرداخت.
علی علیزاده؛

علیزاده نسخه «من و تو» را در «من و تو» پیچید

«علی علیزاده» تحلیلگر سیاسی ساکن لندن با حضور در شبکه «من و تو» گفت: شفافیت را باید کسی اعلام کند که خودش شفافیت داشته باشد.
بحران اقتصادی؛

خلأ حقوق مالی در بحران مالی اخیر ایران

در یکی، دو ماه اخیر شاهد بحران ارزی کشور هستیم که مشابه آن را در سال ۱۳۹۱ نیز تجربه کردیم، بحرانی که به دلیل وابستگی فزاینده اقتصاد کشور به واردات و رکود بخش تولید داخلی، علاوه بر بازار مالی و تجارت خارجی، بر سایر قسمت‌های اقتصاد کشور نیز اثر می‌گذارد. این بحران هر بار از نظام بانکی کشور آغاز می‌شود، سپس بر بازار واقعی اثر گذاشته و موجب نوسانات شدید در قیمت مسکن، خودرو و دارو و سایر اقلام کالاها و خدمات می‌شود.
در کتاب خاطرات وزیرخارجه سابق آمریکا منتشر شد؛

روایت «کری» از آخرین روزهای مذاکرات برجام

وزیرخارجه اسبق آمریکا در کتاب خاطراتش روایت خود از روند پرچالش توافق هسته‌ای موسوم به برجام را ارائه کرده است. جان کری در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده روایت طرف آمریکایی را از چند و چون توافق در جریان مذاکرات هسته‌ای شرح داده است.
دانستنی ها؛

شفافیت دارایی مسئولین در کشورهای جهان

گروه «شفافیت برای ایران» با انتشار بیانیه‌ای تحلیلی ضمن تشریح دستاوردهای اجرای ماده ۳۵ برنامه ششم، اعلام کرد: اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران بزرگترین ضامن برای عدم تکرار پدیده‌‌های تلخی مانند حقوق‌های نجومی است.
توسط سردار اسماعیل کوثری؛

تیراندازی در اطراف ساختمان ریاست‌جمهوری تکذیب شد

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله خبر تیراندازی در اطراف ساختمان ریاست‌جمهوری را تکذیب کرد.
این مامویت غیر ممکن نیست؛

جیکاک مرد هزار چهره

اين فيلم نشان مي دهد كه چطور يك مأمور اطلاعاتى انگليس خود را بعنوان مجتهد به مردم و جامعه قالب مي كند.
دانستنی ها؛

متن کامل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

مجلس خبرگان متشکل از نمایندگان مردم‌، کار تدوین قانون اساسی‌ را براساس بررسی پیش‌نویس پیشنهادی دولت و کلیه پیشنهادهایی‌که از گروههای مختلف مردم رسیده بود در دوازده فصل که مشتمل‌بر یکصد و هفتاد و پنج اصل می‌باشد در طلیعه پانزدهمین قرن‌هجرت پیغمبر اکرم صلی‌الله علیه واله و سلم به پایان رساند.
روحانی از ما اصلاح‌طلبان هم موفق‌تر است؛

پس از رضا کیانیان، حسین مرعشی هم آلزایمر گرفت

مرعشی می‌گفت: معتقدم دولت روحانی در عرصه سیاست داخلی و اجرای برنامه‌هایش موفق خواهد شد…تمام حرف‌های روحانی قانونیست و «او از ما اصلاح‌طلبان هم موفق‌تر بوده است».
فریب افکار عمومی؛

موج تغییر «نام خانوادگی» دارندگان ژن‌ خوب

«معاون مدیر کل یکی از دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان» در چند وقت اخیر نام خانوادگی خود را تغییر داده تا انتساب خود به یکی از نمایندگان استان خوزستان را تکذیب کند.
توئیت قابل تامل؛

مرغ گران ناله سر کن

هستند کسانی که با شرم و خجلت و با دورریختنی های مرغ دیگران زندگی خود و فرزندانش را می گذرانند.. هستند بسیار کسان!
آداب و رسوم ملاقات های مقامات سیاسی ؛

نقض قوانین تشریفاتی توسط مقامات سیاسی

اگر فکر می کنید مقامات سیاسی همه قوانین و آداب و رسوم و ارتباطات تجاری را رعایت می کنند، سخت در اشتباه هستید.
دانستنی ها؛

پوپولیسم چیست؟

عَوام‌گرایی یا پوپولیسم (به فرانسوی: Populisme) آموزه و روشی سیاسی است در طرفداری کردن یا طرفداری نشان دادن از حقوق و علایق مردم عامه در برابر گروه نخبه.در قرن بیستم بیشتر جنبش‌های «عامه‌گرا» با جنبش‌های آمریکای لاتین و هند شناخته می‌شد اما از دهه ۱۹۸۰ به بعد این جنبش‌ها در کشورهای کانادا، ایتالیا، هلند،اسکاندیناوی و ایالات متحده نیز درجاتی از موفقیت را به‌دست آورده است.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها