سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فیش حقوقی سران کشورها؛

نسبت دستمزد سیاستمداران به مردم چقدر است؟

سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی حقوق سالانه سیاستمداران و نسبت آن با متوسط حقوق مرم پرداخت. در این گزارش آمده است: عواملی مانند هزینه زندگی و سیاست‌های داخلی نقش مهمی در حقوق و دستمزد سیاستمداران ایفا می‌کند. برخی از آنها حقوقی نزدیک به متوسط درآمد مردم آن کشور دریافت می‌کنند.
انصار ديروز، امروز كجا هستند؟

انصار حزب الله چه سرنوشتی پیدا کردند؟

حسين الله‌کرم شايد مشهورترين چهره جريان «انصار حزب‌الله» بود كه از آنها جدا شد و رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله است. برخي ريشه اين جدايي را اختلافات فكري مي‌دانند؛ اما محتشم گفته: آقای الله‌کرم اکنون کارهای دیگری دارد. ایشان در هيئت رزمندگان بود و نمی‌توانست برای همیشه با ما باشد. او اين‌روزها کمتر در خيابان و بیشتر در دانشگاه است.
محمد ماشین‌چیان:

حاکمیت قانون یا حکومت با قانون

ریشه بسیاری از چالش‌های اقتصادی کشور را باید جایی بیرون از اقتصاد جست‌وجو کرد. از نظر اقتصادی در طول اتفاقات هفته‌ها و ماه‌های اخیر انبوهی از قواعد و مقررات مثل قارچ از زمین بیرون آمده که هیچ مبنای اقتصادی نداشته و به بهتر شدن وضع بازار هم کمکی نکرده، بلکه در مواردی بر تشنج افزوده و اوضاع را سخت‌تر کرده است. احتمالاً نخستین سوال خواننده این است که اگر این واکنش‌ها مبنای اقتصادی ندارد پس این‌همه قانون و مقررات به چه منظوری وضع می‌شود؟
استاد روابط بین الملل؛

افراط گرایی نتیجه فقدان عدالت اجتماعی

«عدالت اجتماعی و رویارویی با افراط‌ گرایی و عوام گرایی.» این عنوان نشستی بود که روز گذشته در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، نشستی که حاضران در آن، از سطح بین‌المللی تا تاریخی و درنهایت جامعه شناسی و داخلی، پیامدهای افراط‌ گرایی و عوام‌گرایی و جایگاه عدالت در سطوح داخلی و بین‌المللی را تبیین کردند. فکوهی، انفعال اجتماعی را خطرناک‌تر دانست و گفت که اعتراض های اجتماعی عامل حیاتی سیستم های اجتماعی هستند. برآیند اظهارات این نشست، این می‌تواند باشد که عدالت اجتماعی امری پیوسته میان دولت‌ها و جهان است و هرچند سطوحی از نابرابری در جهان و کشورها دیده می‌شود، اما تا اینجا نیز راه درازی طی شده است. این نشست، همزمان با روز جهانی عدالت اجتماعی و با همکاری بنیاد مطالعات بین‌المللی، فصلنامه مطالعات بین‌المللی و مرکز مطالعات سازمان ملل و خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. گزارشی از این نشست پیش روی شما قرار دارد.
تاثیر FATFبر نرخ ارز؛

اکشن‌پلن دسترسی‌های ضدتحریمی را ازبین می‌برد

یک کارشناس اقتصادی ضمن تشریح تاثیر پرونده FATF بر نرخ ارز گفت: پیوند زدن این دو موضوع بهم یک خطای آشکار جناحی و ملی است.این کارشناس اقتصادی افزود: دو حالتی که در مقابل ما قرار دارد این است که ما یا «در وضعیت تعلیق باقی بمانیم» یا «به وضعیت اقدامات متقابل بازگردیم». تغییر وضعیت پرونده FATF اثر فنی بر نرخ ارز ندارد چون به لحاظ اثر بر طرف عرصه ارز، تفاوت معناداری بین وضعیت اقدام متقابل(کانترمژر) و وضعیت تعلیق که در آن قرار داریم، وجود ندارد وی تصریح کرد: این فرض از سوی برخی مطرح می شود که اگر ایران به وضعیت اقدامات متقابل(کانترمژر) بازگردد، یک کاهش جدی در دسترسی های ما به ارز به خصوص در بازار حواله رخ خواهد داد و این مساله به معنای یک وضعیت بدتر در طرف عرضه و نرخ بالاتر ارز است که این موضوع اثرات خود را بر انتظارات امروزی معامله گران بازار ارز می گذارد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش؛

فروش کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش واگذاری جزیره کیش به چینی ها را تکذیب کرد.
افتتاح تیر چراغ برق ؛

افتتاح‌های جالب در ایران؟! +عکس

بعد از افتتاح سیم خاردار در بیله سوار و توالت در ایلام، این‌بار تیر چراغ برق در یکی از روستا‌های رشت افتتاح شد
محمود صدری:

صدای رهبر- عمل سیاست‌گذار

روال طبیعی اداره اقتصادی کشورها این است که عالی‌ترین مقام کشور، چشم‌انداز آرمانی را بیان می‌کند و اجزای پایین‌دستی حکومت می‌کوشند جامعه را به سوی آن چشم‌انداز آرمانی پیش ببرند. چنین چشم‌اندازی حد متعین ندارد و بر محور «امروز بهتر از دیروز و فردا بهتر از امروز» استوار است. تکلیف ابلاغ‌کننده چشم‌انداز، به محض ابلاغ ساقط می‌شود و تکلیف مجریان آغاز می‌شود.
وبگردی؛

تلاش کشورهای دنیا برای افزایش قدرت خرید مردم

در این بسته خبری، گلچینی از پربازدیدترین اخبار گروه وبگردی را مشاهده می‌کنید.
توسط دانشجویان دانشگاه تهران؛

کمپین "سهم من از این پرچم" راه‌اندازی شد

جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران با راه‌اندازی کمپین "سهم من از این پرچم" از مردم درخواست کردند با پیوستن به این کمپین سهم خود را در پیشبرد انقلاب اسلامی بیان کنند.
از شایعه تا واقعیت؛

ماجرای آمریکا رفتن پسر فرمانده نیروی هوایی ارتش چه بود؟ + تصاویر

رسانه‌های ضدانقلاب به تازگی شایعه اقامت پسر فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آمریکا را در فضای مجازی منتشر کرده اند.
آخرین وضعیت انتقال پایتخت؛

پیشنهاد گزینه های مختلفی برای انتقال پایتخت سیاسی ایران

ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: در مورد انتقال پایتخت گزینه های مختلفی مطرح است.
معاون وزیر کشور:

طرح انتقال پایتخت پیگیری می‌شود/ استان سمنان یکی از گزینه‌ها

معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور بابیان اینکه در انتقال پایتخت توزیع کارکردها در بخش‌های مختلف دنبال می‌شود، گفت: استان سمنان یکی از گزینه‌های مطرح به شمار می‌رود.
در جست‌وجوی جرم سیاسی؛

نگاهی به طرح اصلاح قانون جرم سیاسی مجلس

قانون «جرم سیاسی» درست دوسال‌و نه ماه پیش به تأیید شورای نگبهان رسید. اما در این مدت هیچ مصداقی نداشت. این دقیقا همان موضوعی بود که نمایندگان را به صرافت اصلاح این قانون انداخت. پیگیری این موضوع از سه ماه پیش آغاز شد و محمود صادقی نماینده امیدی نامه‌ای به وزیر دادگستری نوشت. اکنون صادقی از تقدیم طرح اصلاح قانون «جرم سیاسی» به هیئت‌رئیسه خبر داده. طرحی که تا همین دیروز به گفته صادقی امضاي 56 نماینده مجلس پای آن رفته است.
سبک زندگی متفاوت آقازاده ها؛

از آقازادگی فرهنگی تا آقازادگی اقتصادی

داستان جنگ و گریز دائمی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با حواشی زندگی آقازاده‌ها پایانی ندارد. به باور من این حساسیت دو دلیل عمده دارد: اول آنکه مهم‌ترین اصل جهان‌شمول و پذیرفته‌شده اخلاقی که حتی به قانون طلایی اخلاق معروف است، این است که «هر آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران بپسند».
نظارت بر سیاسیون؛

شبکه های اجتماعی و کنشگری سیاسی

شبکه های اجتماعی همچون آینه ای، کنشگری سیاسی و عملکرد سیاست ورزان را در معرض دید عموم گذاشته است؛ از این رو در کنار نظارت بر رویه ها و رویکردهای سیاست ورزان، اظهار نظرها و رفتارهای آنان در معرض قضاوت قرار می گیرد.
ویلایی ها؛

ماجرای عجیب حسین فریدون و روحانی و منزلی در سعدآباد!

روایت دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و ارتباط شان با حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری.
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا؛

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس/اخذ ضمانت نامه‌ برای تضمین‌کننده بازگشت بهای نفت به خزانه

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.
کجای این موضوع ایراد دارد،نمی‌دانم!

نماینده‌ای‌ که‌ مقبره پدرش امامزاده‌ شد

میرحمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی: اگر من اعتراض کنم اصلا شاید مردم من را قبول نکنند و بگویند تو چه کاره هستی؟همین چند وقت پیش بود که موضوع افزایش امامزاده ها مطرح شد و چند تن از نماینده‌ها نسبت به این مسئله موضع گرفتند اما هنوز این ماجرا تمام نشده است جنجال امامزاده شدن مقبره پدر یکی از نمایندگان به پا شد. میرحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در استان اردبیل تلاش می کند تا از زیر بار سوالات در این رابطه فرار کند اما نهایتا چاره را در پاسخ دادن می بیند. او به خبرآنلاین می گوید این موضوع ربطی به من ندارد و باید از مردم پرسید چرا آنجا را تبدیل به امامزاده کرده اند و نذورات می آورند. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را بخوانید:
بررسی دلیل مرگ زن جوان؛

ماجرای دفتر میدان ولیعصر سلمان خدادادی چیست؟

جسد زنی که پیش از این مدعی شده بود از سوی سلمان خدادادی نماینده ملکان مورد آزار قرار گرفته، هفته جاری در منزلش پیدا شد. این خبر توسط یکی از نمایندگان سابق مجلس منتشر شد.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها