سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جریان‌شناسی تشکل‌های دولت‌ساخته؛

تشکل‌های لیبرال و مارکسیست در دولت روحانی

تجمع روز دوشنبه دانشگاه تهران در اعتراض به آنچه گشت ارشاد در دانشگاه عنوان شد، در باطن و شکل علمی خود مخالفت با قوانین اسلامی بود و در سطح کلان فراتر از مطالبات عمومی تحلیل می‌شود. به‌خصوص آنکه در این ماجرا جریان چپ مارکسیستی در دانشگاه‌ها با جریان لیبرال پیوند خورد.
یاداشت حجت الله میرزایی؛

دولت قورباغه‌اش را قورت بدهد

باید دو دسته از بنگاه‌ها را از هم تفکیک کرد؛ یکی بنگاه‌های بخش خصوصی و دیگری بخش عمومی. بنگاه‌های بخش عمومی در دو زیربخش دولتی و غیردولتی طبقه‌بندی می‌شوند.
آمریکا اینجا، آمریکا اونجا، آمریکا همه جا؛

استندآپ کمدی مجری آمریکایی با جنگ بین ایران و آمریکا

کمدین آمریکایی به موضوع تنش بین ایران و آمریکا و تقابل نظامی این دو کشور پرداخت.
منتشر شد؛

ترجمه خاطرات «برنز» از مذاکرات محرمانه‌ هسته‌ای

ترجمه بخشهایی از کتاب «کانال پشت‌پرده» که به خاطرات ویلیام برنز دیپلمات مشهور آمریکایی و سرپرست هیئت آمریکایی در مذاکرات محرمانه‌ هسته‌ای ایران و آمریکا می‌پردازد، در قالب کتابی منتشر شد.
ساخت سوسیالیسم از پایین؛

قدرت مردمی و دولت

نظام سرمایه‌داری علی‌رغم تمام تلاش‌هایش هنوز هم «سوسیالیست» بار می‌آورد. وقتی مردم تحت سلطه قرار می‌گیرند اغلب مقاومت می‌کنند: شبکه‌هایی از کمک‌های متقابل می‌سازند و قدرت را در کنش‌های جمعی می‌یابند. آنها شروع به تصور دنیایی می‌کنند که در جهات مختلفی سازماندهی شده است، دنیایی که در آن ثروتی که مردم به‌صورت دسته‌جمعی به وجود می‌آورند در اختیار جمع است نه در چنگ عده‌ای معدود. به همین خاطر هم نمی‌توانید سوسیالیسم را از پا درآورید: چون تنها مجموعه‌ای از ایده‌‌های مرتبط با تفسیر و تغییر جهان نیست بلکه گرایشی است که از طریق همان نظامی به وجود آمده که می‌خواهد جایگزینش شود.
آزمون اخلاق و آداب نامزدهای نمایندگی !!!

به امامان جمعه یاد بدهید که پولشویی و سوییفت و منافع ملی و... یعنی چه؟

مدتی پیش، بعد از برخی بی‌اخلاقی‌ها در مجلس شورا، شنیده‌شد که شورای نگهبان در صدد است تا نامزدهای نمایندگی را به اخلاق و آداب نیز بیازماید.البته پیش از تدریس ترمینولوژی سیاست و اقتصاد ، تدریس بدیهیاتی از منافع ملی و وحدت سرزمینی و یکپارچگی قومی و امنیت پایدار ایرانی هم لازم است.
واکنش زارعی به اظهارات سریع‌القلم ؛

بنام ملّت، دنبال شناسایی اسرائیل‌اید؟!

استاد دانشگاه خطاب به سریع‌القلم نوشت: ۶ سال وقت ملّت را تاراج و ایرانی را مقابل غرب ذلیل کردید، کاربا همسایگان را فراموش و پول ملّی را بی‌ارزش کردید؛ حالا بنام ملّت، دنبال شناسایی اسراییل‌اید؟!
رهبری نیاز به بلند پروازی دارد؛

رهبران بزرگ جهان چه ویژگی‌هایی دارند؟

سون تِزو، ژنرال جنگی در چین باستان و نویسنده‌ی کتاب «هنر جنگیدن» رهبر را کسی توصیف می‌کند که «قوانین اخلاقی را وضع می‌کند و سخت پایبند به شیوه‌های مناسب و نظم است.» مطالعات و گزارش‌های پژوهشی زیادی انجام شده است که توانایی‌ها، سبک‌ها و ویژگی‌های مختلف رهبری را با جزئیات توضیح داده‌اند و انواع مختلف رهبر را مشخص کرده‌اند. با توجه به این مطالعات، واضح است که تعریف واحد و مشخصی برای رهبری وجود ندارد.
دانستنی ها؛

خودروهای افراد مشهور و میلیاردر دنیا چیست؟

طبق تخمینی که موسسه فوربز آمریکا برای ثروت ترامپ زده است، رئیس‌جمهور آمریکا ۳.۱ میلیارد دلار ثروت دارد. او با وضع قوانین سخت‌گیرانه به خودروهای غیر آمریکایی و به‌خصوص، آلمانی، کار را برای شرکت‌های بزرگ اروپا سخت کرده است.
اتفاقات بازار نفتی ایران؛

گزارش تفصیلی درباره ادعای صفرکردن صادرات نفت ایران

آمریکا تمایل به نفت ۷۰دلاری دارد؛ زیرا نفت شیل در این قیمت می‌تواند آمریکا را به قدرت نفتی بازگرداند، اما قیمت ۵۰دلاری نفت برای قیمت بنزین در این کشور بسیار بااهمیت است؛ زیرا این قیمت موجب می‌شود قیمت بنزین در نرخ کمتر از چهار دلار در گالن به مصرف‌کنندگان برسد.‌
اشتباهات سیاستگذاران اقتصادی؛

گوش ناشنوای سیاستگذاران

تجربه تاریخی می گوید در دوران بروز رکود تورمی (به خصوص در کشورهای در حال توسعه) عکس العمل های سیاستگذاران اقتصادی در برابر شرایط و تحولات منجر به عمیق تر و وخیم تر شدن بحران شده است.
برای جلوگیری از ورود تروریست‌ها ؛

نامه سرگشاده خانواده شهدای ترور کشور به نخست وزیر پاکستان

در پی انتشار خبر سفر نخست وزیر پاکستان به ایران ، خانواده شهدای ترور کشور، با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به « عمران احمدخان نیازی »نخست وزیر این کشور همسایه ، توجه و اهتمام پاکستان به مرزهای جنوب غربی خود برای جلوگیری از ورود تروریست‌ها به خاک جمهوری اسلامی ایران جهت انجام عملیات خرابکارانه و ترور را خواستار شدند.
سیاستمداران بیمار؛

آسیب‌شناسی روانی سیاستمداران

سید روح‌الله رضوانی بیان میدارد که ما نظام تشخیصی خاص بیماران سیاسی نداریم. اما با بررسی مجموع ویژگی‌های شخصیتی کسانی همچون هتلر، استالین، ماوو، قذافی، مبارک، صدام و ... می‌توان به حداقل چهار ویژگی و اختلال بارز در این تیپ شخصیتی دست یافت که عبارتند از 1- خودمحوری،2- خودشیفتگی و ...
در پی اقدامات خصمانه علیه ایران ؛

لزوم مقابله به مثل با اقدام اینستاگرام علیه فرماندهان سپاه

شبکه اجتماعی اینستاگرام پس از اعلام اقدام رسمی دولت آمریکا در تروریستی خوانده سپاه پاسداران، حساب چند فرمانده سپاه پاسداران را مسدود کرد.
پنجاه و هفتمین نشست شورای عالی فضای مجازی؛

نشست شورای عالی فضای مجازی برگزار شد+تصاویر

پنجاه و هفتمین نشست شورای عالی فضای مجازی به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز(دوشنبه 26 فروردین) برگزار شد.
احمد توکلی:

موضوع ساختمان کن را از طریق محسن رضایی پیگیری می‌کنم

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید از ساختمانی که محمود صادقی از آن به‌عنوان ساختمان 370 واحدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در کن یاد کرده،‌ بازدید داشته و قرار است بعد از پیگیری این موضوع از طریق محسن رضایی، نتیجه را به مردم اعلام کند.
محسن رضایی:

مصوبات مجمع تشخیص ۱۰ سال اعتبار دارد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری عصر امروز ( چهارشنبه 21 فروردین) طی سخنانی با بیان اینکه از این پس جلسات مجمع در روز چهارشنبه و یک هفته در میان برگزار می‌شود گفت: دستور جلسه امروز مربوط به زمان بندی کردن تصمیمات و مصوبات مجمع بود.
سوال یک سیل زده از رئیس جمهور و مسئولان:

شما که از قبل میدانستید هشدار دادید چرا کاری نکردید؟

سوال یک سیل زده از رئیس جمهور و مسئولان: شما که از قبل میدانستید هشدار دادید چرا کاری نکردید؟
در سریال زوج و فرد ؛

وقتی آقازادگی اشتباه ترجمه شود!+فیلم

سکانس جالب سریال زوج یا فرد در خصوص آقازاده ها: آقازاده یعنی نجیب و اصیل، نه رئیس‌زاده
فیش حقوقی سران کشورها؛

نسبت دستمزد سیاستمداران به مردم چقدر است؟

سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی حقوق سالانه سیاستمداران و نسبت آن با متوسط حقوق مرم پرداخت. در این گزارش آمده است: عواملی مانند هزینه زندگی و سیاست‌های داخلی نقش مهمی در حقوق و دستمزد سیاستمداران ایفا می‌کند. برخی از آنها حقوقی نزدیک به متوسط درآمد مردم آن کشور دریافت می‌کنند.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها