سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به پیشنهاد وزارت کشور؛

آیین‌نامه صدور انواع گواهینامه‌های رانندگی اصلاح شد

دولت به پیشنهاد وزارت کشور، آیین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی را اصلاح کرد.به موجب این اصلاحیه، نحوه استفاده از موتور سیکلت های با حجم موتور بیش از ۲۰۰ سی سی در امور عملیاتی و مأموریتی توسط کارکنان پایور و پیمانی نیروهای مسلح مطابق ضوابطی خواهد بود که توسط نیروی انتظامی ابلاغ می شود.
به پیشنهاد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ؛

مجوز ایجاد ۵۰ پست سازمانی برای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

هیئت وزیران در جلسه 20/5/1398 به پیشنهاد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد بند (الف) ماده (29) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386- 2 مصوبه را تصویب کرد که در مطلب پیش رو می خوانید:
رییس سازمان اداری و استخدامی؛

۲ دستور رییس‌جمهور برای انتشار حقوق مدیران

رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: بر اساس دستور رییس‌جمهور درخصوص انتشار حقوقها، دریافتی مدیران تا شهریور منتشر خواهد شد و همچنین صندوقهای زیرمجموعه دولت نیز باید اطلاعات حقوق را در سامانه وارد کنند.
به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور ؛

تغییر سقف سنی مشمولین مدیریت دستگاه‌های اجرایی

به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور فراهم نمودن زمینه مناسب برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری مبتنی بر اخلاق اسلامی در نصب و ارتقاء مدیران، مصوبه «برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه‌های اجرایی» را اصلاح و تصویب شد.
با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم؛

روحانی لایحه «شفافیت» را به مجلس ارسال کرد + متن

با عنایت به اینکه افزایش شفافیت دولت، نظارت و اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را به دنبال داشته و مشارکت همگانی (مردم و دولت) برای مبارزه با فساد را تقویت خواهد کرد، رئیس جمهور لایحه شفافیت را برای طی مراحل قانونی به مجلس ارسال کرد.
شفافیت کارایی دولت؛

روحانی لایحه «شفافیت» را به مجلس ارسال کرد

رئیس جمهور، لایحه شفافیت را که در هیأت وزیران به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
معاون مرکز ملی فضای مجازی:

نظام جامع تنظیم مقررات در فضای مجازی تدوین شد

عباس آسوشه معاون مرکز ملی فضای مجازی از تدوین سند نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی خبر داد و گفت: این سند آماده طرح در شورای عالی فضای مجازی برای تصویب نهایی است.
از سوی هیأت دولت؛

لایحه تمدید مهلت قراردادهای اجاره واحدهای مسکونی تصویب شد

وزارت راه و شهرسازی با توجه به تحولات اخیر در بازار اجاره و نیاز به مداخله دولت برای حمایت از مستأجران و حسب تجارب جهانی در شرایطی که این بازار با نوسانات شدید مواجه می‏گردد «لایحه الحاق یک ماده و چند تبصره به قانون روابط موجر و مستأجر» را تهیه نمود که در این جلسه هیات دولت تصویب شد.

ممنوعیت حسابرسی ١٠ ساله سازمان تامین اجتماعی

مصوبه پنجاه و هفتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خصوص اجرای تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر "ممنوعیت حسابرسی ١٠ ساله سازمان تامین اجتماعی
شفافیت سیستمی؛

685 سند برای شفاف سازی منتشر شد

درراستای شفاف سازی و پیروی از قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پنج دستگاه اجرایی کشور بیش از 685 سند خود شامل پاسخگویی به سوالات مردم، اصل سند، ارائه آمار و ارقام و عملکردها را برای اطلاع رسانی افکار عمومی منتشر کردند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی؛

ضرورت تنظیم برنامه‌های توسعه کشور بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی اسلامی پیشرفت یک سند بالادستی است که بعد از تصویب آن قوانین مجلس، لوایح دولت و برنامه‌های دستگاه‌ها باید منطبق با این سند باشد.
رئیس شورای فرهنگی ریاست جمهوری؛

الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت آینده ما را روشن می‌کند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: ما امتی هستیم که خود را امت منتظر و امیدوار می‌دانیم باید روشن کنیم که برای ۵۰ سال آینده باید چه تصمیمی بگیریم.
اُفق مطلوب کشور در پنج دهه آینده؛

فراخوان رهبرانقلاب برای بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی تدوین الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌ شده و ارائه‌ نظرات مشورتی فراخواندند.
در نامه ای به سازمان اداری و استخدامی کشور؛

روحانی«قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان»را ابلاغ کرد

رئیس جمهور کشورمان، یک قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به «سازمان اداری و استخدامی کشور» ابلاغ کرد.
نامه‌نگاری جدید شریعتمداری با جهانگیری؛

درخواست برای تسویه حساب ارزی تولیدکنندگان با نرخ دولتی

وزیر صنعت از جهانگیری درخواست کرد ترتیبی فراهم کندتا تسویه حساب ارزی تولیدکنندگانی که از یوزانس شش ماهه و یک ساله استفاده کرده‌ و کالای خود را با نرخ قبل به فروش رسانده‌اند، با نرخ دولتی انجام شود.
معاون وزیر کشور تشریح کرد؛

جزئیات تکلیف وزیر کشور به ادارات

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور از تکلیف وزیرکشور به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه خبر داد و گفت: میز خدمت دستگاه‌های اجرایی ایجاد و به مرور الکترونیکی می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

کدام نقشه راه

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت بر لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد کشور برای برون‌رفت از مشکلات تاکید کردند. نقشه راه چیست و راهروان و اجراکنندگان این نقشه کیانند؟
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران تدوین شد

برخی نمایندگان مجلس از تدوین برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران، تحت عنوان «برنامه فعالانه ضدتحریم» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر دادند.
محمّدرضا پورابراهیمی مطرح کرد؛

روایتی از تشکیل اتاق جنگ اقتصادی توسط رهبر انقلاب

ابتکار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشکیل این ستاد برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، اگرچه در نوع خود بدیع و خلاقانه است، اما مسبوق به سابقه بوده است.
با شعار نمی توان اقتصاد را شکوفا کرد!

آیا دغدغه های رهبری درباب حمایت ازکالای ایرانی و کارگران پایان خواهد یافت؟

سال 1397 با تدبیر مقام معظم رهبری به نام "حمایت ازکالای ایرانی" نام گرفت؛ عنوانی که محتوای آن بیانگردغدغه های جدی مقام معظم رهبری درباب اقتصاد کشوراست؛ موضوعی که بیش از یک دهه مورد تاکیدایشان قرارمی گیرد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها