سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای؛

روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی رهبری در ۲۷ سال

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای در دوره رهبری ایشان را مطرح کرد.
ایرادهای برنامه ششم؛

اولویت هایی که از برنامه ششم توسعه جا مانده است!

کارشناسان اقتصادی معتقدند که فقدان ارقام و جداول کمی، مشخص نبودن اولویت‌ها و تناسب مجوزها با بحران‌های اقتصادی ازجمله ایرادات وارد شده به برنامه ششم توسعه است.
خدابخشی در نشست خبری:

دولت هدف‌ کاهش نرخ بیکاری به ۷ درصد را از برنامه ششم حذف کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: در لایحه برنامه ششم آمده بود که نرخ بیکاری از ۱۱ درصد فعلی به ۷ درصد کاهش یابد اما دولت در آخرین اصلاحات، این هدف‌گذاری را حذف کرد.
افزایش سهم بهره وری از رشد اقتصادی در پی کاهش تحریم ها؛

رییس سازمان بهره وری: منبع 35درصد رشد اقتصادی در برنامه ششم، بهره وری است

رییس سازمان ملی بهره وری ایران اعلام کرد 35 درصد رشد اقتصادی هشت درصدی مورد نظر در لایحه برنامه ششم توسعه باید از طریق ارتقای بهره وری حاصل شود که در صورت همکاری همه دستگاه ها می توان به این هدف دست یافت.
کریمی قدوسی هشدار داد:

تضعیف جایگاه شورای عالی امنیت ملی در بند ۳۰ برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون امنیت ملی نسبت به تضعیف بنیان های دفاعی در برنامه ششم هشدار داد و بند ۳۰ این برنامه را در راستای تضعیف جایگاه شورای عالی امنیت ملی خواند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی:

برنامه ششم توسعه فاقد راهکار برای برون رفت از بحران رکود، اشتغال و فرهنگ است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هیچ راهکاری در برنامه ششم توسعه برای تحقق آن ارائه نشده است.
جهانبخش محبی‌نیا مطرح کرد:

عبور بیکاری از مرز هشدار/ برنامه ششم توسعه اعتنایی به اشتغال نکرده است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بی‌اعتنایی برنامه ششم توسعه به موضوع مهم اشتغال خبر داد و گفت: بحران بیکاری از مرز هشدار در کشور عبور کرده است.
عباسعلی کدخدایی:

ایراداتی در لایحه احکام برنامه‌های توسعه است/ ادامه جلسات فوق‌العاده شورا برای بررسی ایرادات

سخنگوی شورای نگهبان از ایرادات این شورا به برخی مصوبات مجلس در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه خبر داد و گفت: جلسات فوق‌العاده شورا برای ادامه بررسی لایحه مذکور هفته آینده ادامه می‌یابد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

روند ارجاع برنامه توسعه ششم به مجلس قانونی نیست/ غفلت از اقتصاد مقاومتی در لایحه دولت

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عدم توجه دولت به تحقق اقتصاد مقاومتی در لایحه برنامه ششم توسعه گفت: روند ارجاع برنامه توسعه ششم به مجلس شورای اسلامی قانونی نیست.
چشم انداز نظام اداری در برنامه ششم توسعه؛

امکان ادغام و انحلال سازمان ها و منع استخدام در دستگاه های اجرایی

امکان انحلال و ادغام سازمان ها و موسسه ها و نیز ممنوعیت به کارگیری و تبدیل وضعیت استخدامی نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی از موضوع های پیش بینی شده برای ساماندهی نظام اداری و استخدامی کشور است.
مرکز پژوهش‌های مجلس:

اهداف اسناد بالادستی از طریق تدوین استراتژی توسعه پتروشیمی تحقق یابد

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد که باید اهداف اسناد بالادستی و قوانین از طریق توسعه صنایع پایین‌دستی تکمیلی، انتخاب طرح‌های مناسب و مکان‌یابی درست، تدوین و تصویب استراتژی توسعه صنعتی پتروشیمی کشور تحقق یابد.
از سوی معاون اول رییس جمهور

تکالیف و وظایف 5 دستگاه اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص شد

جهانگیری طی ابلاغیه‌هایی جداگانه به پنج دستگاه اجرایی، تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ناظر به پروژه‌های اولویت‌دار برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی که در آن وظایف و تکالیف هریک از دستگاه‌ها برای اجرای این پروژه‌ها مشخص شده است، را ابلاغ کرد.
نایب رییس اتاق بازرگانی:

در برنامه ششم توسعه به برنامه های منطقه ای توجه شد

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: برای نخستین بار در تدوین برنامه ششم توسعه به موضوع تدوین برنامه های منطقه ای به تناسب شرایط و نیازهای خاص آن توجه شد.
مرکز پژوهش‌های مجلس:

12 برنامه اقتصاد مقاومتی دولت مبهم است/ رابطه نامشخص برنامه‌های اصلی با برنامه ششم

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به پیش‌ نیازهای لایحه برنامه ششم توسط دولت پرداخت و اعلام کرد: ابهاماتی در برنامه اقتصاد مقاومتی دولت وجود دارد.
اجرای شتاب دار اقتصاد مقاومتی در سال 95

تمرکز دولت در سال ۹۵ شتاب و هم‌افزایی در روند اجرای اقتصاد مقاومتی است

رئیس‌جمهور در دیدار نوروزی برخی کارگزاران قوا و مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور، اعلام کرد دولت مصمم است امسال برنامه‌های خود را برای تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی با شتاب بیشتری ادامه دهد.
مدرس دانشگاه تهران:

آمایش سرزمین سند بالادستی توسعه پایدار است

استاد دانشگاه تهران آمایش سرزمین را سند بالادستی توسعه پایدار دانست و گفت: برنامه آمایش سرزمین نمی‌تواند بدون داشتن یک استراتژی برای توسعه، جداگانه تدوین شود.
نوبخت عنوان کرد:

نیاز سالانه ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در برنامه ششم/ ۲.۸ درصد رشد از محل بهره‌وری/ نرخ بیکاری ۷ درصد، تورم تک رقمی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در همایش تبیین برنامه ششم گفت: در برنامه ششم سالانه نیاز به ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی است.
وزیر اقتصاد مطرح کرد؛

پرداختن به دو معضل «نفتی» و «دولتی» بودن اقتصاد در برنامه ششم

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه محور برنامه ششم توسعه دو معضل نفتی و دولتی بودن اقتصاد است، گفت: انتظار می‌رود صادرات نفت در پسابرجام به دومیلیون بشکه افزایش یابد.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در دهلران:

مجلس دنبال تمدید یک ساله برنامه پنجم توسعه است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس به دنبال تمدید یک ساله برنامه پنجم توسعه است.
ابوترابی‌فرد:

به هر میزان که لازم است باید قانون را اصلاح کنیم

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی معتقد است که سیاست های کلی رهبری تقریبا در حوزه اجرا مورد فراموشی قرار می‌گیرد لذا ما یک راه برای حرکت به سمت جلو داریم و آن هم قانون‌مداری است و باید به هر میزان که لازم است قانون را اصلاح کنیم.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها