سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نامه ای به سازمان اداری و استخدامی کشور؛

روحانی«قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان»را ابلاغ کرد

رئیس جمهور کشورمان، یک قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به «سازمان اداری و استخدامی کشور» ابلاغ کرد.
نامه‌نگاری جدید شریعتمداری با جهانگیری؛

درخواست برای تسویه حساب ارزی تولیدکنندگان با نرخ دولتی

وزیر صنعت از جهانگیری درخواست کرد ترتیبی فراهم کندتا تسویه حساب ارزی تولیدکنندگانی که از یوزانس شش ماهه و یک ساله استفاده کرده‌ و کالای خود را با نرخ قبل به فروش رسانده‌اند، با نرخ دولتی انجام شود.
معاون وزیر کشور تشریح کرد؛

جزئیات تکلیف وزیر کشور به ادارات

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور از تکلیف وزیرکشور به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه خبر داد و گفت: میز خدمت دستگاه‌های اجرایی ایجاد و به مرور الکترونیکی می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

کدام نقشه راه

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت بر لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد کشور برای برون‌رفت از مشکلات تاکید کردند. نقشه راه چیست و راهروان و اجراکنندگان این نقشه کیانند؟
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران تدوین شد

برخی نمایندگان مجلس از تدوین برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران، تحت عنوان «برنامه فعالانه ضدتحریم» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر دادند.
محمّدرضا پورابراهیمی مطرح کرد؛

روایتی از تشکیل اتاق جنگ اقتصادی توسط رهبر انقلاب

ابتکار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشکیل این ستاد برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، اگرچه در نوع خود بدیع و خلاقانه است، اما مسبوق به سابقه بوده است.
با شعار نمی توان اقتصاد را شکوفا کرد!

آیا دغدغه های رهبری درباب حمایت ازکالای ایرانی و کارگران پایان خواهد یافت؟

سال 1397 با تدبیر مقام معظم رهبری به نام "حمایت ازکالای ایرانی" نام گرفت؛ عنوانی که محتوای آن بیانگردغدغه های جدی مقام معظم رهبری درباب اقتصاد کشوراست؛ موضوعی که بیش از یک دهه مورد تاکیدایشان قرارمی گیرد.
مدیر پروژه اعلام کرد؛

ارائه گزارش ملی پایش سند چشم‌انداز تا سال 97/هدف ما تصحیح عملکرد سیاست‌گذاری‌هاست

مدیر پروژه تدوین گزارش ملی پایش سند چشم‌انداز 1404 با بیان اینکه اواخر امسال و یا اوایل سال آینده گزارش را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه خواهیم کرد، گفت: هدف ما از تهیه این گزارش فقط جمع‌آوری اطلاعات به صرف اطلاعات و برای نشان دادن وضعیت کشور نیست، بلکه هدف ما تصحیح عملکرد سیاست‌گذاری‌ها است.
دولت دوازدهم؛

ابلاغ ضمایم احکام وزرا از سوی رئیس جمهور

ضمایم احکام وزرا از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.
ابلاغ قوانین؛

ابلاغ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

رئیس جمهور در نامه‌های جداگانه‌ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور، دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد.
اسناد بالادستی؛

مروری بر سند چشم انداز کشورهای رقیب(ترکیه، عربستان و امارات متحده عربی)

رعایت مبانی سند و اجرای مناسب آن، موجب تغییر و یا بهبود وضعیت خواهد شد. متاسفانه سرنوشت عملکرد سند چشم انداز (۱۴۰۴-۱۳۸۴) در دهه اول (۹۴-۱۳۸۴) در ج.ا.ایران، نامناسب ارزیابی می شود.
در نامه جهانگیری به صالحی عنوان شد؛

ساخت راکتورهای تحقیقاتی وظیفه جدید شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی

در نامه معاون‌ اول رئیس‌جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی، شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران موظف به طراحی، ساخت و بهره‌برداری از رآکتورهای تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف و ماموریت‌های سازمان انرژی اتمی ایران شد.
سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای؛

روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی رهبری در ۲۷ سال

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای در دوره رهبری ایشان را مطرح کرد.
ایرادهای برنامه ششم؛

اولویت هایی که از برنامه ششم توسعه جا مانده است!

کارشناسان اقتصادی معتقدند که فقدان ارقام و جداول کمی، مشخص نبودن اولویت‌ها و تناسب مجوزها با بحران‌های اقتصادی ازجمله ایرادات وارد شده به برنامه ششم توسعه است.
خدابخشی در نشست خبری:

دولت هدف‌ کاهش نرخ بیکاری به ۷ درصد را از برنامه ششم حذف کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: در لایحه برنامه ششم آمده بود که نرخ بیکاری از ۱۱ درصد فعلی به ۷ درصد کاهش یابد اما دولت در آخرین اصلاحات، این هدف‌گذاری را حذف کرد.
افزایش سهم بهره وری از رشد اقتصادی در پی کاهش تحریم ها؛

رییس سازمان بهره وری: منبع 35درصد رشد اقتصادی در برنامه ششم، بهره وری است

رییس سازمان ملی بهره وری ایران اعلام کرد 35 درصد رشد اقتصادی هشت درصدی مورد نظر در لایحه برنامه ششم توسعه باید از طریق ارتقای بهره وری حاصل شود که در صورت همکاری همه دستگاه ها می توان به این هدف دست یافت.
کریمی قدوسی هشدار داد:

تضعیف جایگاه شورای عالی امنیت ملی در بند ۳۰ برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون امنیت ملی نسبت به تضعیف بنیان های دفاعی در برنامه ششم هشدار داد و بند ۳۰ این برنامه را در راستای تضعیف جایگاه شورای عالی امنیت ملی خواند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی:

برنامه ششم توسعه فاقد راهکار برای برون رفت از بحران رکود، اشتغال و فرهنگ است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هیچ راهکاری در برنامه ششم توسعه برای تحقق آن ارائه نشده است.
جهانبخش محبی‌نیا مطرح کرد:

عبور بیکاری از مرز هشدار/ برنامه ششم توسعه اعتنایی به اشتغال نکرده است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بی‌اعتنایی برنامه ششم توسعه به موضوع مهم اشتغال خبر داد و گفت: بحران بیکاری از مرز هشدار در کشور عبور کرده است.
عباسعلی کدخدایی:

ایراداتی در لایحه احکام برنامه‌های توسعه است/ ادامه جلسات فوق‌العاده شورا برای بررسی ایرادات

سخنگوی شورای نگهبان از ایرادات این شورا به برخی مصوبات مجلس در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه خبر داد و گفت: جلسات فوق‌العاده شورا برای ادامه بررسی لایحه مذکور هفته آینده ادامه می‌یابد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها