سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

ممنوعیت حسابرسی ١٠ ساله سازمان تامین اجتماعی

مصوبه پنجاه و هفتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خصوص اجرای تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر "ممنوعیت حسابرسی ١٠ ساله سازمان تامین اجتماعی
شفافیت سیستمی؛

685 سند برای شفاف سازی منتشر شد

درراستای شفاف سازی و پیروی از قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پنج دستگاه اجرایی کشور بیش از 685 سند خود شامل پاسخگویی به سوالات مردم، اصل سند، ارائه آمار و ارقام و عملکردها را برای اطلاع رسانی افکار عمومی منتشر کردند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی؛

ضرورت تنظیم برنامه‌های توسعه کشور بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی اسلامی پیشرفت یک سند بالادستی است که بعد از تصویب آن قوانین مجلس، لوایح دولت و برنامه‌های دستگاه‌ها باید منطبق با این سند باشد.
رئیس شورای فرهنگی ریاست جمهوری؛

الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت آینده ما را روشن می‌کند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: ما امتی هستیم که خود را امت منتظر و امیدوار می‌دانیم باید روشن کنیم که برای ۵۰ سال آینده باید چه تصمیمی بگیریم.
اُفق مطلوب کشور در پنج دهه آینده؛

فراخوان رهبرانقلاب برای بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی تدوین الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌ شده و ارائه‌ نظرات مشورتی فراخواندند.
در نامه ای به سازمان اداری و استخدامی کشور؛

روحانی«قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان»را ابلاغ کرد

رئیس جمهور کشورمان، یک قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به «سازمان اداری و استخدامی کشور» ابلاغ کرد.
نامه‌نگاری جدید شریعتمداری با جهانگیری؛

درخواست برای تسویه حساب ارزی تولیدکنندگان با نرخ دولتی

وزیر صنعت از جهانگیری درخواست کرد ترتیبی فراهم کندتا تسویه حساب ارزی تولیدکنندگانی که از یوزانس شش ماهه و یک ساله استفاده کرده‌ و کالای خود را با نرخ قبل به فروش رسانده‌اند، با نرخ دولتی انجام شود.
معاون وزیر کشور تشریح کرد؛

جزئیات تکلیف وزیر کشور به ادارات

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور از تکلیف وزیرکشور به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه خبر داد و گفت: میز خدمت دستگاه‌های اجرایی ایجاد و به مرور الکترونیکی می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

کدام نقشه راه

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت بر لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد کشور برای برون‌رفت از مشکلات تاکید کردند. نقشه راه چیست و راهروان و اجراکنندگان این نقشه کیانند؟
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران تدوین شد

برخی نمایندگان مجلس از تدوین برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران، تحت عنوان «برنامه فعالانه ضدتحریم» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر دادند.
محمّدرضا پورابراهیمی مطرح کرد؛

روایتی از تشکیل اتاق جنگ اقتصادی توسط رهبر انقلاب

ابتکار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشکیل این ستاد برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، اگرچه در نوع خود بدیع و خلاقانه است، اما مسبوق به سابقه بوده است.
با شعار نمی توان اقتصاد را شکوفا کرد!

آیا دغدغه های رهبری درباب حمایت ازکالای ایرانی و کارگران پایان خواهد یافت؟

سال 1397 با تدبیر مقام معظم رهبری به نام "حمایت ازکالای ایرانی" نام گرفت؛ عنوانی که محتوای آن بیانگردغدغه های جدی مقام معظم رهبری درباب اقتصاد کشوراست؛ موضوعی که بیش از یک دهه مورد تاکیدایشان قرارمی گیرد.
مدیر پروژه اعلام کرد؛

ارائه گزارش ملی پایش سند چشم‌انداز تا سال 97/هدف ما تصحیح عملکرد سیاست‌گذاری‌هاست

مدیر پروژه تدوین گزارش ملی پایش سند چشم‌انداز 1404 با بیان اینکه اواخر امسال و یا اوایل سال آینده گزارش را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه خواهیم کرد، گفت: هدف ما از تهیه این گزارش فقط جمع‌آوری اطلاعات به صرف اطلاعات و برای نشان دادن وضعیت کشور نیست، بلکه هدف ما تصحیح عملکرد سیاست‌گذاری‌ها است.
دولت دوازدهم؛

ابلاغ ضمایم احکام وزرا از سوی رئیس جمهور

ضمایم احکام وزرا از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.
ابلاغ قوانین؛

ابلاغ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

رئیس جمهور در نامه‌های جداگانه‌ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور، دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد.
اسناد بالادستی؛

مروری بر سند چشم انداز کشورهای رقیب(ترکیه، عربستان و امارات متحده عربی)

رعایت مبانی سند و اجرای مناسب آن، موجب تغییر و یا بهبود وضعیت خواهد شد. متاسفانه سرنوشت عملکرد سند چشم انداز (۱۴۰۴-۱۳۸۴) در دهه اول (۹۴-۱۳۸۴) در ج.ا.ایران، نامناسب ارزیابی می شود.
در نامه جهانگیری به صالحی عنوان شد؛

ساخت راکتورهای تحقیقاتی وظیفه جدید شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی

در نامه معاون‌ اول رئیس‌جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی، شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران موظف به طراحی، ساخت و بهره‌برداری از رآکتورهای تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف و ماموریت‌های سازمان انرژی اتمی ایران شد.
سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای؛

روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی رهبری در ۲۷ سال

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، روایتی از ۱۳۰۰ بند ابلاغی سیاست‌های کلی نظام از سوی امام خامنه‌ای در دوره رهبری ایشان را مطرح کرد.
ایرادهای برنامه ششم؛

اولویت هایی که از برنامه ششم توسعه جا مانده است!

کارشناسان اقتصادی معتقدند که فقدان ارقام و جداول کمی، مشخص نبودن اولویت‌ها و تناسب مجوزها با بحران‌های اقتصادی ازجمله ایرادات وارد شده به برنامه ششم توسعه است.
خدابخشی در نشست خبری:

دولت هدف‌ کاهش نرخ بیکاری به ۷ درصد را از برنامه ششم حذف کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: در لایحه برنامه ششم آمده بود که نرخ بیکاری از ۱۱ درصد فعلی به ۷ درصد کاهش یابد اما دولت در آخرین اصلاحات، این هدف‌گذاری را حذف کرد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها