تبیین ویژگی های مدیران از دیدگاه حضرت علی(ع)؛

خصوصیات یک مدیر لایق و شایسته از دیدگاه اسلام

از آنجا که انسان موجودی الهی و اجتماعی است‏ برای اداره امور جامعه نیازمند افرادی است که دارای علم‏ و هنر مدیریت و برنامه‏ریزی،رهبری و نظارت بر فعالیت‏های مختلف برای شکوفا شدن استعدادهای او در جهت رشد و کمال باشد.این علم و هنر در متعالی‏ترین‏ شکلش در سیره نبی مکرم اسلام(ص)و ائمه هدی(ع) متجلی شده و مدیریتی الهی و مبنای شناخت‏ حقیقت وجود انسان است که با حکومت بر دل‏ها تحقق‏ می‏یابد.
برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد؛

نکات آموزنده برای افراد تازه‌وارد در کارزار مدیریت

همه ما می‌دانیم اولین تجربه مدیریتی هر مدیری جزو پرالتهاب‌ترین و حساس‌ترین تجربیات کاری او محسوب می‌شود و نحوه عملکرد افراد در آن می‌تواند تاثیر بسزایی در تداوم یا توقف حرفه مدیریتی آنها در آینده داشته باشد. بنابراین برای موفقیت در اولین تجربه مدیریتی باید به گونه‌ای عمل کرد که زمینه برای ادامه کار و پیشرفت فرد در مقام مدیر و رهبر فراهم آید که در این مسیر آموختن درس‌ها و آموزه‌هایی که به موفقیت در مدیریت منتهی می‌شوند، دارای اهمیت حیاتی است.
مدیرعامل سابق راه آهن:

استعفا را نه از سر فشار دادم و نه بخاطر جلب نظر دیگران/ نتوانستم مشکل نیروی انسانی را حل کنم

درحالی که استعفای هفته گذشته مدیرعامل سابق شرکت راه‌آهن به دلیل سانحه برخورد دو قطار در محور سمنان شاهرود با نقطه نظرات موافق و مخالف روبه‌رو شده بود، وی در پیامی دلایل استعفای خود را اعلام کرد.
صفارهرندی:

شهید رجایی تراز مدیریت اسلامی است

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: اگر مدیری تظاهر به خوش‌نشینی و رفاه حداکثری داشته باشد گامی بر خلاف مدیریت اسلامی و انقلابی برداشته است.
اهمیت هوش هیجانی

راز مدیران موفق

بسیاری از کارشناسان بر این باورند افراد موفق در جامعه و به‌ویژه رهبران و مدیران موفق، معمولا هوش هیجانی بیشتری دارند و بهتر می‌توانند یک شرکت، سازمان یا مؤسسه را مدیریت و رهبری کنند.
به خانه ات برو و کارتون باب اسفنجی ببین

روایت رییس اتاق ایران از تاخیر 55 دقیقه ای پرواز کرمان

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در یادداشت تلگرامی خود با اشاره به تاخیر 55 دقیقه پرواز به کرمان، گفت: می دانم اگر آن یک نفر در هر فرودگاهی غیر از فرودگاه مهرآباد، چنین خطایی می کرد، پرونده اش را می گذاشتند زیر بغلش و می گفتند به خانه ات برو و کارتون باب اسفنجی ببین.
جهان جدید، جهان مشارکت‌ها؛

ایفای نقش برای "مسئولیت اجتماعی"

روزنامه شرق در شماره یکشنبه 9 خرداد و در ستون حرف اول، نوشت: جهان جدید، جهان مشارکت‌ها و گفت‌وگوهای سازنده، مسئولانه، مؤثر و کاربردی و آگاهانه است.
مراد و منظور از مشورت چیست؟

مشورت و مسوولیت

روزنامه ابتکار در ستون اندیشه یادداشتی را به قلم محمد علی نویدی برجسته کرد و نوشت: مراد و منظور از مشورت چیست؟ مشورت چه نسبتی با عقلانیت و خردمندی دارد؟

دیدار عیدانه روحانی با سالمندان و معلولین مرکز خیریه کامرانی شهرقدس

رییس‌جمهور در نخستین ساعات نوروز سال ١٣٩٥، با حضور در مرکز توانبخشی سالمندان و معلولین خیریه کامرانی شهرقدس، در فضایی عاطفی و صمیمی، دیداری عیدانه با مددجویان این مرکز داشت.

بازدید دستیار رئیس‌جمهوری از فرودگاه امام خمینی(ره)

حسین فریدون مشاور و دستیار رئیس جمهوری شامگاه پنجشنبه(27 اسفند ماه) با حضور در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از بخش های مختلف این فرودگاه بازدید کرد.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند همت مضاعف مسئولان است

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پیامی با تبریک فرارسیدن سال نو تاکید کرد که تحقق سیاست‌های ابلاغ شده ازسوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به ویژه در زمینه اقتصاد مقاومتی، نیازمند همت مضاعف مسئولان و تلاش جدی مردم است تا در سایه عقلانیت و تدبیر زمینه نیل به افق روشن ایران اسلامی و دستیابی به قله‌های افتخار فراهم شود.
نظرات و گلایه ها