سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حکم عجیب هیات مدیره پتروشیمی امیرکبیر برای مدیرعامل سایپا!

مدیرعامل سایپا دو شغله شد!

سید جواد سلیمانی جدای از عضویت در ترکیب هیات مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر، اواخر دیماه سالجاری و با تصمیم اعضای هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا، مدیرعامل این گروه خودروسازی و جانشین محمدرضا سروش شد.
سریع باش؛

چرا مدیریت زمان زندگی‌مان را نابود می‌کند؟

تمام تلاش‌هایمان برای پربازده‌بودن اثری عکس دارد و فقط باعث می‌شود سرمان شلوغ‌تر شود.
پیام نوروزی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

«زیست‌بوم فناوری و نوآوری» نوگلی برای عطرآگین کردنِ زمانه‌ ایران و ایرانی‌ست

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پیام تبریک به مناسبت آغاز سال 1398، تاکید کرد: «زیست‌بوم فناوری و نوآوری»، نوگلی برای عطرآگین کردنِ زمانه‌ی ایران و ایرانی‌ست. این زیست‌بوم، حیات همه‌ی نواحی ما را شاداب می‌کند و پر از دستاوردهای ناب.
کارآفرین بلندپرواز دیروز ؛

فورد؛ مردی که خودرو را مردمی کرد

زمانی که فورد، ۴۵ ساله بود و به‌عنوان یک صنعتکار به موفقیت‌هایی دست یافته بود، موضعی شجاعانه در پیش گرفت که جهان را دگرگون کرد. تصمیم او منجر به آن شد تا عنوان معمار قرن بیستم را به خود اختصاص دهد و یکی از اثرگذارترین افراد این سیاره شود.
هدف گذاری موثر؛

پنج گام اساسی برای هدف گذاری مؤثر (SMART)

این مدل شما را یاری می کند تا اهداف خود را به نحوی تعیین کنید که تردیدی در رسیدن به آنها نداشته باشید:
هاشمی‌طبا:

بزرگترین دشمن کشور «وضعیت آب» است

کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری معتقد است: آنچه که مردم را امیدوار می‌کند حق و حقیقت است باید به مردم گفت شرایط مملکت این است و حالا ما می‌خواهیم این کار را بکنیم آنگاه مردم امیدوار می‌شوند. کشوری که استقلال دارد و به دهن آمریکا می‌زند و امید دارد.
یادداشت سریع‌القلم؛

چرا اندونزی پیشرفت کرد؟

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه کشورهایی پیشرفت خواهند کرد که مدیران آن‌ها، به حداقل سی سال آینده فکر کنند، گفت: اندونزی توانسته است با اتخاذ سیاست‌های منطقی، با یادگیری از محیط بین‌المللی و از همه مهمتر با دستیابی به اجماع میان دست اندرکاران حزبی، سیاسی، نظامی، امنیتی و آکادمیک جامعه، به کشوری آرام و در حال پیشرفت تدریجی و مورد احترام در آسیا و خارج از آسیا تبدیل شود
کنایه بادامچیان به دولت روحانی:

امیرکبیر ثابت کرد در ۴ سال می‌توان تحول بزرگ در کشور آفرید

اسدالله بادامچیان در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت سالروز وفات امیر کبیر نوشت: امیرکبیر ثابت کرد در ۴ سال می‌توان تحول بزرگ در کشور آفرید.
گفت‌وگو با دکتر زنده‌دل‌ نوبری؛

بلوغ فرایندی، پیش‌نیاز پیاده‌سازی ERP

دکتر بابک زنده‌دل نوبری سال 1357 در تبریز متولد شد و پس از اخذ دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک و کسب لیسانس در رشته «ریاضیات کاربردی در کامپیوتر» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد خود را در رشته «مدیریت فناوری اطلاعات» در دانشگاه علوم و تحقیقات پشت سر گذاشت. وی در نهایت مدرک دکترای «مدیریت در گرایش تحقیق در عملیات» را با رساله‌ای در زمینه ارزیابی ریسک استقرار ERP از دانشگاه تهران اخذ کرد. او از سال 1382 در مجموعه‌های مختلف دانشگاهی و صنعتی (از جمله مدیریت فناوری اطلاعات در سه دانشکده دانشگاه تهران) به کسب تجارب فنی و مدیریتی مشغول بوده است.
برادران لاریجانی؛

همه چیز درباره لاریجانی‌ها

ریشه لاریجانی‌ها به روستای «پردمه» لاریجان در هفتاد کیلومتری شهر آمل برمی‌گردد. آنها فرزندان مرحوم آیت‌الله العظمی میرزا هاشم آملی از اصولیون سرشناس هستند که خود از شاگردان میرزای نائینی بود و شاگردانی همچون ناصر مکارم شیرازی، عبدالله جوادی‌آملی، حسن حسن‌زاده‌آملی، محمدی‌گیلانی، شهید مفتح، محقق‌داماد و محمد یزدی از محضرش استفاده کرده‌اند.
روزگار تواضع؛

عقبه امپراتور خشکبار ایران

از بسته‌بندی‌های خاص ترمه برای محصولات فروشگاه چنان به وجد آمده بودم که فکر کنم چشم‌هایم گرد شده بود. یکی از آنها را برداشتم و لمس کردم. این بسته‌بندی‌ها را در فروشگاه ندیده بودم. انگار مشتریان خاص را به آنجا می‌آوردند.
طنازی آقای وزیر!

واکنش وزیر ارتباطات به طنز بی‌قانون

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به طنز بی‌قانون که چهره او را در قالب جان اسنو در سریال تاج و تخت فتوشاپ کرده بود، واکنش نشان داد.
آقازاده ها؛

علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟

معاونت اطلاع رسانی، معاونت بین الملل و اداره کل پژوهش بخش هایی هستند که با ادغام شدن در یکدیگر، محسن رضایی مسئولیت آنها را به تنها پسر خود سپرده و وی هم اکنون معاون امور بین‌الملل، پژوهش و اطلاع‌رسانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
چند شغله ها؛

عضویت همزمان در دو هیات مدیره

سیدمحمدمهدی بهشتی نژاد داماد و خواهرزاده ‘علی طیب نیا’ ، همزمان در هیات مدیره هلدینگ بزرگ تامین سرمایه امید و هیات مدیره بیمه ملت عضویت دارد.
مشاور وزیر کشور گفت:

آیا رحمانی فضلی فرزند خود را نخبه و نابغه اقتصادی توصیف کرده بود؟

مشاور وزیر کشور گفت: اخیرا ادعایی نادرست و سراسر کذب از سوی برخی مدعیان اطلاع رسانی علیه وزیر کشور منتشر شده است که بیانگر وجود جریانی منحرف برای تاثیرگذاری در فعالیت های امنیت بخشی وزارت کشور است
برکناری وزیر کار روسیه؛

تشویق به خوردن ماکارونی مقام دولتی روس را بیکار کرد

خانم ناتالیا سوکولووا وزیر کار، اشتغال و مهاجرت دولت محلی استان ساراتف روسیه به دلیل آنکه مدعی شده بود بازنشستگان می توانند با دریافت یک ششم حداقل حقوق در روسیه و خوردن هر روزه ماکارونی امورات خود را بگذرانند، از کار برکنار شد.
برآوردن انتظارات دیگران؛

اثر پیگمالیون و مدیریت منابع انسانی

این یک پدیده جالب روانشناسی است که افراد تمایل دارند، انتظارهایی را که دیگران نسبت به آنها دارند، بر‌آورند. اگر معلمی براین باور باشد که بچه‌ای کند ذهن است، خود بچه هم باور می‌کند و واقعاً دیر یاد می‌گیرد. همچنین کودک خوش اقبالی که در چشم معلم، تیز‌هوش جلوه می‌کند در راه دستیابی به انتظارها موفق خواهد بود. این یافته، بارها و بارها تایید شده، حتی در بسیاری از موارد، به عنوان یک امر بدیهی پذیرفته شده است. همین امر در سازمان نیز محقق است. اگر مدیری بپذیرد که افراد گروه او درجه یک هستند، مطمئناً این افراد بهتر از گروهی عمل می‌کنند که مدیرش نظر دیگری دارد
دوشغله ها؛

رئیس هیات مدیره بیمه میهن هم دو شغله از آب درآمد!

عبداله رحیم لوی بنیس که از اوایل اردیبهشت ماه سالجاری به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه میهن، معرفی شده در حال حاضر، مدیر عامل شرکت بین‌المللی فولاد تجارت دالاهو است.
پس از استعفای آخوندی؛

«اسلامی» گزینه جدید تصدی وزارت راه و شهرسازی

پس از استعفای «عباس آخوندی» ، «محمد اسلامی» گزینه جدی برای تصدی در وزارت راه و شهرسازی است.
شناخت بیشتر سرپرست وزارت راه و شهرسازی؛

نگاهی به مسئولیت‌ها و سوابق مهندس محمد اسلامی

محمد اسلامی مهندس محمد اسلامی ۲۸ مهر سال ۱۳۹۷ با حکم رييس جمهور حجت الاسلام والمسلمین روحانی به سمت سرپرستی وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها