سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کیخا خبرداد؛

فردا استیضاح حجتی در کمیسیون کشاورزی بررسی می‌شود

احمدعلی کیخا نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارجاع طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: طبق آئین نامه عمل می‌کنیم و از وزیر خواستیم جهت توضیح درباره محورهای استیضاح در کمیسیون حاضر شود.
حاجی‌بابایی مطرح کرد؛

اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که در مورد تخلف در افزایش حقوق کارمندان اجماع نظر وجود دارد.حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به برگزاری جلساتی درباره بررسی عملکرد دولت در موضوع افزایش حقوق‌ کارمندان در سال جاری اظهار کرد
مخالفت با تشکیل وزارت بازرگانی بالا گرفت؛

افزایش تعداد مخالفان تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس به ۱۲۰ نفر+اسامی

تاکنون ۱۲۰ نفر از نمایندگان مجلس در مصاحبه با رسانه ها یا با امضای نامه خطاب به رئیس جمهور مخالفت خود با طرح تشکیل وزارت بازرگانی را اعلام کرده اند و همین مخالفت ها از مهمترین دلایل خروج این طرح از دستور کار مجلس بوده است.
لاریجانی:

وزارتخانه‌ها دست و دلبازانه از خارج جنس نخرند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم ها فرصتی برای توجه به داشته های داخلی ایجاد کرده است، گفت: باید ضمانت هایی برای صادرات تولیدات حوزه فناوری کشور وجود داشته باشد.
حسینی‌شاهرودی مطرح کرد؛

واکنش قاطع مجلس در صورت محرز شدن تخلف دولت در حقوق کارمندان

حسن حسینی شاهرودی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت با اشاره به مشکلاتی که در اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان از سوی دولت وجود دارد، اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه از سوی مجلس موظف شده است که به این موضوع رسیدگی کند.
جهت ارائه گزارش ها؛

پنج وزیر دولت در راه بهارستان

وزرای کشور، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کارورفاه اجتماعی و سرپرست آموزش و پرورش هفته جاری به کمیسیون‌های مجلس می‌روند.
مجلسی‌ها خطاب به وزیر کار:

جلوی شرکت‌های زیان‌ده و حقوق‌های نجومی گرفته شود

تعدادی از نمایندگان مجلس تأکید کردند: باید جلوی شرکت‌های زیان‌ده و حقوق‌های نجومی در وزارت کار گرفته شود و انتصاب افراد دست پاک، متخصص و جلوگیری از باندبازی،می‌تواند یکی از راهکارهای خوب برای جلوگیری از زیان‌ها باشد.
اندر عجایب مجلس؛

پشت پرده منتفی شدن استیضاح وزیر ورزش/ نمایندگان چگونه راضی شدند؟

دومین استیضاح وزیر ورزش درحالی منتفی شد که اتفاقات تلخ فینال جام حذفی احتمال سوال و جواب از مسعود سلطانی‌فر را افزایش داده بود اما در اقدامی عجیب نمایندگان امضای خود را پس گرفتند!
مصوبه مجلس ؛

تصویب تبدیل معاونت جوانان وزارت ورزش به سازمان در کمیسیون اجتماعی مجلس

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست امروز کمیسیون مجلس، گفت: در جلسه امروز لایحه انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان جوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
ابقای مدیران؛

"اکبریان" رئیس کمیسیون صنایع ماند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از انتخاب اعضای هیئت‌رئیسه این کمیسیون خبر داد.
اعضای جدید هیأت رئیسه؛

ترکیب جدید ۹ کمیسیون‌ مجلس را بشناسید+ جدول

ترکیب جدید اعضای هیأت رئیسه ۹ کمیسیون‌ تخصصی مجلس شورای اسلامی امروز مشخص شد.
روایت جعفرزاده از دلیل استعفای بطحائی:

استعفا برای نمایندگی بهانه است!

ما مجلسی ها اگر احساس کنیم خانه تکانی مد نظر دولت است! با جان و دل حاضریم در این امر خداپسندانه همچون گروه ضربت واکنش سریع اقدام نماییم.
گزارش بازوی پژوهشی مجلس؛

انحراف دولت در اجرای افزایش حقوق‌ها

بررسی مرکز پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تصویب نامه دولت در بحث افزایش حقوق‌ها، آشکارا قانون مجلس را نقض کرده و نتایج اجرای آن با هدف روشن مجلس تعارض دارد. همچنین در مقام اجرا نیز روش دولت با اشکال‌ها و ابهاماتی روبه‌رو است. بنابراین مرکز پژوهش‌ها تاکید می‌کند که ضریب افزایش حقوق اقشار مختلف را به‌طور یکسان تا ۱۰ درصد اجرایی کند و حکم افزایش میزان حقوق، حقوق ثابت و عناوین نظیر آن به میزان ۴۰۰ هزار تومان داده شود. از نگاه مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت توان مالی اجرایی سیاست مجلس را دارد.
تأملی بر استعفای بطحایی؛

وزارتِ «نقد» را به هوای وکالتِ «نسیه» رها کردن؟

یک وزیر از جمع 20 نفرۀ وزرا مهم تر است یا یک نماینده ازمجموع 290نماینده بودن؟
کاندیداهای انتخابات مجلس ؛

اظهارات مبهم مدیرکل مستعفی فرهنگ و ارشاد درباره حضور در انتخابات مجلس

دهبانی پور: در حال حاضر نیز به تصمیم قطعی نرسیده ام اما چون فرصت قانونی تا شانزدهم بود و در یک بلاتکلیفی در تصمیم خود بودم خواستم این فرصت قانونی برای استعفا از دست نرود و در فرصت باقی مانده به درخواست های مبنی بر حضور در انتخابات فکر و تامل خواهم کردو بعدا تصمیم خواهم گرفت.
جلالی:

دولت‌های قبلی و فعلی اجازه ندادند برای بانکداری اسلامی طرح بدهیم

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: مرکز پژوهش‌ها گزارش‌های خوبی را درباره مشکلات حوزه پولی، نقدینگی و موسسات مالی و اعتباری از قبل ارائه کرده و نسبت به آن هشدار داده‌ بود.
زنگنه اهتمام لازم را ندارد؛

نماینده مجلس: وزیر نفت بارها استعفا داده/ باشگاه نفت و نیرو به زنگنه خط اشتباه می‌دهد

نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت: زنگنه بارها شفاهی و کتبی استعفایش را به روحانی اعلام کرده است و به نظر می‌رسد وی به دلیل اشتباهات مدیریتی زیاد و از بین بردن بازارهای سنتی نفت و گاز ایران، تا آخر دولت دوازدهم در پست وزیر نفت دوام نخواهد آورد.
حکیمی‌پور:

دچار تورم قانون در کشور شده‌ایم/ صاحبان ثروت‌های بادآورده رای‌ برخی نمایندگان را پیش‌خرید می‌کنند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم گفت: در این چندماه باقی‌ مانده تا انتخابات فرصت وجود دارد که فعالیت‌هایی انجام شود تا امید را به افکار عمومی برگردانیم که مردم احساس کنند می‌توانند از طریق مجاری قانونی و انتخابات مطالبات خود را دنبال کنند.
نقوی حسینی عنوان کرد؛

روحانی با اختیارات خود می‌توانست مانع برباد رفتن 14 میلیارد دلار ذخایر شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس جمهور می‌توانست با استفاده از اختیاراتش مانع از بر باد رفتن14 میلیارد دلار از ذخیر کشور شود.وی افزود: سخنان روحانی عجیب است چرا که طبق قانون اساسی رئیس جمهور بالاترین اختیارات را بعد از مقام معظم رهبری دارد.
از شایعه تا واقعیت؛

وزارت نفت از کدام نماینده شکایت کرد؟

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون گفت: تا این لحظه هیچ شکایتی از هیچ مرجعی نسبت به بنده به من ابلاغ نشده است و از این موضوع اطلاعی ندارم.
صفحه  از ۶۴
نظرات و گلایه ها