سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فاطمه سعیدی تشریح کرد؛

طرح سوال از وزرای کشور و دادگستری به‌ دلیل عدم دستگیری سعید مرتضوی + متن سوالات

یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس از طرح ۲ سوال از وزرای دادگستری و کشور درمورد علت عدم دستگیری سعید مرتضوی خبر داد و گفت که این ۲ طرح سوال تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.
علل عدم شفاف‌سازی حقوق و دستمزد مدیران؛

سوال نمایندگان از روحانی درباره حقوق دولتی‌ها +جزئیات

تعدادی از نمایندگان مجلس طرح سوالی را درباره علل عدم شفاف‌سازی حقوق و دستمزد مدیران، وزرا و معاونین دولت در دستور کار قرار دادند.
حسین مقصودی؛

صدای افزایش ۵۰ درصدی حقوق برخی ادارات شنیده می‌شود

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: این روزها صدای افزایش ۵۰ درصدی حقوق برخی ادارات شنیده می‌شود؛ اگر پول نیست برای همه نباشد و اگر هست عدالت رعایت شود.
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

باید به مسئولان شوک داد/ کسی در اقتصاد غیر قابل پیش‌بینی سرمایه‌گذاری نمی‌کند

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اتاق بازرگانی صریح و تند در مورد تصمیمات دولت موضع‌گیری کند، گفت: باید به مسئولان شوک و تکان داد، زیرا توجه ندارند که این مسیرهایی که می‌روند، ما را چه قدر به سمت سقوط می‌برد.
نماینده مردم قم؛

طرح ۵ سؤال از رئیس‌جمهور در دستور کار مجلس

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ۵ سؤال از رئیس‌جمهور در حوزه مسائل اقتصادی با ۹۳ امضا بار دیگر در دستورکار مجلس قرار گرفت و ظهر امروز به کمیسیون اقتصادی ارسال می‌شود.
حاجی دلیگانی مطرح کرد؛

نقش نفوذیهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در دلار 5700 تومانی/ سیف حتی یک روز هم نباید بماند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از نقش نفوذیهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در افزایش قیمت دلار و دلار پنچ هزار و 700 تومانی خبر داد و افزود: سیف حتی یک روز هم نباید در بانک مرکزی بماند.
مشاور ویژه رئیس‌جمهوری در امور قومیت‌ها و اقلیت‌ها:

تعصب و تنگ‌نظری، تهدید امنیت ملی است

«هویت ملی»، «هویت محلی»، «اقلیت» و «ایرانی – اسلامی»؛ اینها واژه‌هایی هستند که زیاد شنیده‌ایم. اما آیا درک خواص، عوام و همچنین دولت از این واژه‌ها یکسان است؟ برای تبیین بهتر این کلمات به سراغ مشاور ویژه رئیس‌جمهوری در امور قومیت‌ها و اقلیت‌ها رفتم.
با حضور وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی صورت می گیرد؛

بررسی علل گرانی نرخ ارز در بهارستان

به دنبال تذکر نادر قاضی‌پور درباره بررسی علل گرانی نرخ ارز و پیشگیری از مشکلات اجتماعی، سیاسی و امنیتی بعدی، علی لاریجانی گزارش کمیسیون اقتصادی در این باره و دعوت مجلس از مسؤولان اقتصادی را از برنامه‌های مجلس برای بررسی علل گرانی نرخ ارز اعلام کرد.
حاجی دلیگانی:

بودجه‌ پژوهشی سازمان ملی استاندارد، خرج سفرهای خانوادگی مسئولانش می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مدیریت سازمان ملی استاندارد را فشل و ناکارآمد توصیف کرد و گفت: برخی از بودجه‌های پژوهشی سازمان استاندارد تحت عنوان ماموریت خرج سفرهای خانوادگی مسئولان این سازمان می‌شود.
کریمی قدوسی مطرح کرد؛

نامه هیئت تحقیق و تفحص مجلس به وزارت اطلاعات برای معرفی 210 مدیر دو تابعیتی

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس از افراد 2 تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مدیران و مسئولان کشور گفت: هیئت نامه ای به وزارت اطلاعات نوشته و درخواست کرده تا اسامی 210 مدیر 2 تابعیتی را به هیئت اعلام کند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس:

حمایت از کالای ایرانی به گفتمان عمومی تبدیل شود/مسوولان جلوی قاچاق کالا را بگیرند

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی باید به یک گفتمان و فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.
خدری خبر داد؛

طرح جدید استیضاح وزیر کشور با 11 محور و 30 امضاء/ ارجاع به کمیسیون شوراها + متن استیضاح

عضو کمیسیون انرژی مجلس از تهیه طرح جدید استیضاح وزیر کشور با 11 محور و 30 امضاء خبر داد و گفت: این استیضاح اخیرا برای بررسی به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارجاع شد.
آزادی‌خواه:

موسسات مالی و اعتباری نمونه‌ای از تبدیل «چالش» به «بحران» بود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: منتقد بودن مردم به نظام به معنای تمایل آنان برای رفع اشکالات نظامی است که دوستش دارند.
محمدی خبر داد؛

پرونده‌های جدید زمین‌خواری در کمیسیون اصل ۹۰/ بررسی معوقات بانکی

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از بررسی پرونده‌های جدید زمین‌خواری در این کمیسیون خبر داد و گفت: بررسی پرونده معوقات بانکی نیز به اتمام رسیده و به زودی قرائت می شود.
کریمی قدوسی:

بعضی نمایندگان با گرفتن مقداری قیر استیضاح خود را پس می گیرند

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استیضاح دو وزیر راه و وزیر رفاه را امضا کرده گفت: این دو وزارتخانه به دلیل داشتن ردیف های اعتباری بسیار، برای گرفتن رای اعتماد یک سری امتیازات را به نمایندگان می دهند و این وضعیت همچنان ادامه دارد.
جلسه استیضاح وزیر جهادکشاورزی؛

استیضاح محمود حجتی در دستور کار نمایندگان / حجتی وزیر جهاد کشاورزی ماند

طبق توافق انجام شده ابتدا استیضاح کنندگان به مدت یک ساعت و نیم در مورد محورهای استیضاح صحبت می کنند سپس وزیر جهاد کشاورزی سه ساعت فرصت صحبت و دفاع از عملکرد خود را دارد که طبق آیین‌نامه می تواند یک ساعت از زمان خود را به دو نماینده بدهد. پس از وزیر نیز دو نماینده موافق استیضاح محمود حجتی هرکدام به مدت ۱۵ دقیقه صحبت خواهند کرد.
اعضاى کمیسیون اقتصادى مجلس؛

استیضاح وزرا باید به سال بعد موکول شود/ استیضاح هر وزیر 90 میلیارد تومان آب می خورد

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به شرایط موجود و نیز نامناسب بودن زمان استیضاح به نظر نمی رسد که استیضاح این دو وزیر رای آورد اما در صورت موکول شدن استیضاح به دوران بعد از عید احتمال رای آوردن استیضاح بسیار بیشتر از اکنون بود.
گزارش جلسه استیضاح وزیر راه؛

استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان / آخوندی در وزارت راه ابقا شد

در جلسه ظهر امروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا جمع‌بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند.
گزارش جلسه استیضاح وزیر کار؛

ربیعی: غالب آنهایی که در اعتراضات دستگیر شدند، شغل داشتند/ وزیر کار ابقا شد

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۲۳ نفر از نمایندگان آغاز شد.همزمان با آغاز جلسه علنی مجلس اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، سیف رییس کل بانک مرکزی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در جلسه حاضر شدند.
مطهری مطرح کرد؛

نیازی به بازداشت تجمع‌کنندگان روز زن نبود/ موضوع را از طریق مسئولان پیگیری می‌کنم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجمعات اخیر مقابل وزارت کار آرام و مسالمت‌آمیز بوده تاکید کرد که نیازی به برخورد با تجمع‌کنندگان نبوده است.
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها