عضو کمسیون عمران مجلس:

تحقیق و تفحص از شهرداری تا دو هفته دیگر به جریان می‌افتد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از شهرداری فعلا متوقف شده است، گفت: اگر بررسی بودجه ظرف یکی دو هفته دیگر به اتمام برسد؛ موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری در دستور کار قرار گرفته و ادامه می‌یابد.
نماینده مجلس:

استیضاح وزیر راه ضد مصالح کشور است/ لزوم توجه به صلاحیت نیروی انسانی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر راه و شهرسازی را ضد مصالح کشور خواند و گفت: حوادث غیرمترقبه از فقدان نیروی انسانی ماهر و بی‌دقتی در تایید صلاحیت این افراد رخ می‌دهد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

اعضای کمیته تحقیق و تفحص از دو‌تابعیتی‌ها مشخص شدند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست کمیسیون را تشریح کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

انتقاد از حاشیه امن مدیران کل راه‌آهن/ استیضاح وزیر راه باید نتیجه‌بخش باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از این‌که انتصابات راه‌آهن به گونه‌ای است که مدیران کل از یک حاشیه امنی برخوردار هستند، گفت: در سانحه برخورد قطار در سمنان باید مدیر کل راه‌آهن شمالشرق مورد بازخواست قرار می‌گرفت.
وزارت راه سند جعل کرد؛

آخوندی خود را به دستگاه قضا معرفی کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه وزیر راه باید استعفا و خود را به دستگاه قضا معرفی کند گفت: وزارت راه بعد از آتش سوزی دو قطار و برای فرار از مسئولیت جعل سند کرد.
مجلس نهم بارها به راه‌آهن اخطارداد؛

زد و بندمانع برکناری آخوندی شد

یک نماینده مجلس نهم درواکنش به حادثه برخورد دوقطار در سمنان، گفت: مجلس نهم موضوع افزایش ایمنی درحمل و نقل ریلی را بارها به وزارت راه و شهرسازی و به ویژه راه آهن اخطار داده بود.
نماینده مردم شهرضا در مجلس:

طرح استیضاح وزیر نیرو و راه آماده است/ برنامه پنجم احتمالا یکسال تمدید می‌شود + صفحه نخست - پیشخوان

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر نیرو آماده‌ شده است و من نیز هفته آینده در مجلس آن را امضا خواهم کرد.
با رای نمایندگان

تحقیق و تفحص از افراد دوتابعیتی انجام می‌شود

با نظر نمایندگان در خانه ملت تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی انجام می‌شود.
جلسه علنی يكشنبه مجلس شورای اسلامی

مجلس طرح "شفافیت دریافتی مدیران" را رد کرد

در جلسه علنی يكشنبه مجلس شورای اسلامی، طرح یک فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد در دستور کار قرار گرفت و پس از سخنان مخالفان و موافقان و نماینده دولت، کلیات این طرح به تصویب نرسید. به این ترتیب، این طرح کلا از دستور خارج شد؛ ارائه مجدد آن، مستلزم تهیه طرح جدید و بررسی در کمیسیون تخصصی مجلس است.
انتقاد حسینعلی حاجی دلیگانی از وزارت نفت

10سوال عضو کمیسیون برنامه و بودجه از وزیر نفت

حاجی دلیگانی با بیان اینکه وزارت نفت نسبت به تغییر وضعیت استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر طبق قانون عمل نکرده گفت: برخی از قوانین نسبت به افراد منتقل شده به بخش خصوصی هم رعایت نشده است.
رییس مرکز پژوهش‌ها خبر داد؛

تصویب ۱۰۰ قانون بر مبنای لایحه و ۱۰۰ قانون براساس طرح در مجلس نهم / دستیابی به تورم تک‌رقمی برای نخستین‌بار در یک دهه اخیر

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت با بیان این‌که در دوره نهم مجلس شورای اسلامی حدود ۷۰۰ طرح و لایحه اعلام وصول شده، گفت: در یک دهه گذشته برای نخستین‌بار به تورم تک‌رقمی رسیدیم.
لاریجانی در دیدار با مدیران عامل بانک‌ها:

برخورد مدیریت بانکی با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی چگونه بوده است؟

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح موضوع حقوق‌های نجومی در جامعه گفت: باید خود بانکها به موضوع تخلفات صورت‌گرفته رسیدگی کنند و به‌طور صریح اعلام کنند چه برخوردها و مجازاتهایی در زمینه تخلفات صورت گرفته است.
داود محمدی:

نجومی بگیران معرفی شوند/ طرح "قانون شفاف سازی حقوق مدیران و مقامات ارشد" در 11 ماده به صحن مجلس می رود

داود محمدی گفت: طرح پیشنهادی با موضوع "قانون شفاف سازی حقوق مدیران و مقامات ارشد" در یازده ماده به زودی به صحن مجلس می رود تا اگر جاهایی از قانون که شفافیت یا صراحت لازم را نداشته و امکان سوءبرداشت از آن وجود داشته است، مرتفع شود.
ربیعی در واکنش به نامه سرگشاده تاج‌گردون:

بدون مطالعه و تامین اعتبار قولی نمی‌دهم/ برخی اوقات همه‌ چیز دست ما نیست

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به نامه سرگشاده رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که گفته بود این وزیر به تعهدات خود در سفر به گچساران در روز کارگر سال گذشته عمل نکرده واکنش نشان داد.
پارسایی:

مدیر توانمند با حقوق ۱۰ - ۲۰ میلیون تومان کار نمی‌کند!

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با تاکید بر جامع بودن قانون برای برخورد با حقوقهای نجومی گفت: مدیر یک مجموعه اقتصادی که علم و توان این کار را داشته باشد، با حقوق ۱۰ - ۲۰میلیون تومان کار نمی‌کند.

استيضاح برخي وزرا در مجلس مطرح است

رئيس فراكسيون اميد مجلس از برگزاري جلسات منظم اين فراكسيون با مسئولان اجرايي از هفته آينده خبر داد.
نماینده شیراز در مجلس :

همه دستگاه ها در زمینه حقوق های نامتعارف پاسخگو باشند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق های نامتعارف و اراده دولت برای پیگیری موضوع بیان داشت : همه دستگاه ها از قوای سه گانه باید در برابر حقوق های اینچنینی پاسخگو باشند ، این موضوع خطای نابخشودنی است و بایستی پیگیری شود .

144میلیون تومان ، سقف حقوق سالانه مدیران در طرح مجلس

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت مجلس در طرح خود برای ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا ، سقف 144 میلیون تومانی را برای حقوق سالانه مدیران در نظر گرفته است .
رئیس کمیسیون اصل 90:

درباره حقوق‌های نجومی در آینده نزدیک اظهارنظر می‌کنیم

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اولویت‌های کاری کمیسیون متبوع خود را در دوره دهم پارلمان، تشریح کرد.
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

انتقاد نمایندگان از افزایش هزینه‌های جاری و ابهام در برنامه ششم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از افزایش مستمر هزینه‌های جاری کشور و ابهام در محتوای برنامه ششم توسعه انتقاد کردند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها