سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رویه تغییر ناپذیر مدیران سنتی؛

قبضه سیستم تصمیم گیری کشور توسط مدیران کهنسال و تکراری

بعد از گذشت 39 سال از وقوع انقلاب اسلامی، رویه بکارگیری مدیران نسل اول و دوم انقلاب به رویه ای تغییر ناپذیر در دولت ها تبدیل شده است.
رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس؛

لایحه تفکیک وزارت خانه‌ها هفته آینده بررسی می‌شود

رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس گفت: جزییات لایحه تفکیک وزرات‌خانه‌های راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت و وزرات ورزش و جوانان هفته آینده بررسی می‌شود.
مدیران پروازی؛

سکوت چهار ساله دولتی‌ها و هشدار هر ساله مجلسی‌ها

آیا در 4 سال گذشته دولت روحانی آفت مدیران پروازی دامن‌گیر کشور نبوده یا وی فقط در دوره دوم مسئولیت خود می‌خواهد سایه انتقادات را نسبت به مدیران پروازی از سر خود و دولتش دور کند؟
غفلت مجلس سهوی است؟

ویرگولی که حقوق‌های مادام‌العمر را احیا کرد

تغییر یک علامت نگارشی در متن قانون بودجه سال ۹۶ کشور دولت را به دردسر انداخته و بار مالی چندین هزار میلیارد تومانی ایجاد کرده و در عین حال تداعی کننده حقوق‌های مادام العمر برای مسئولان و نمایندگان است.
دوران رای با کیک و ساندیس؛

تهیه 6000 ساندیس توسط شهرداری+سند

تهیه 6000 ساندیس توسط شهرداري قاليباف براي همايش مخالفان دولت
شهرداری؛ واجب‌التفحص؛

استارت تفحص از شهرداری/لابی‌ها و فشار سنگین برای «نه » به تفحص

تعارف نداریم، اصلاح‌طلبان هم خطا کنند، تفحص در یک‌قدمی‌شان است. این واکنش برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس است به سؤالی درباره تکرار تفحص از شهرداری تهران. کمی مانده به نوروز ٩٦، تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مجلس رأی نیاورد. گویا فقط چهار نماینده موافق تفحص بودند.
جعفرزاده ایمن آبادی:

دیوان محاسبات حدود 12 میلیارد تومان از حقوق های نامتعارف را به بیت المال بازگرداند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دیوان محاسبات توانست حدود 12 میلیارد تومان از وجوه حقوق های نامتعارف را به بیت المال بازگرداند، گفت: این دیوان در مساله حقوق های نامتعارف به خوبی و قانونی اقدام کرده است.
طرح سوال نمایندگان از وزیر راه و شهرسازی؛

احتمال تغییر پایتخت سیاسی کشور

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکز زدایی از تهران با اشاره به اینکه تهران به عنوان پایتخت سیاسی کشور به قدری بزرگ شده که اگر خدای ناکرده آسیبی به آن وارد شود تبعات جبران ناپذیری برای کل ایران به همراه دارد گفت: از مقام معظم رهبری درخواست شده راهکارهایی در ذیل سیاست‌های کلی نظام برای ساماندهی پایتخت ارائه کنند.
گزینه محیط زیستی برای وزارت نیرو؛

کار سخت روحانی برای راضی کردن منتقدان بیطرف

همین موضوع باعث شده است تا گزینه های‎ مشخص و محدود برای وزارت نیرو از نظرها دور مانده و رسانه ها لیست بلند بالایی از نام ها را مطرح کنند که هیچ یک به دیگری ارجح نیستند.
وزیر پیشنهادی نیرو ؛

«عباس علی آبادی» جدیدترین گزینه مطرح وزارت نیروی دولت دوازدهم

معاون اسبق وزیر نیرو و مدیرعامل فعلی شرکت گروه مپنا به عنوان جدیدترین گزینه وزارت نیروی دولت دوازدهم مطرح شد.
بعد از رأی نیاوردن حبیب‌الله بیطرف؛

استاد دانشگاه شاهد وزیر نیرو می‌شود؟

به فاصله چند روز از اعتماد نکردن مجلس شورای اسلامی به گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت نیرو، روحانی گزینه بعدی برای تصدی این پست را یافته و احتمالا به زودی در قالب نامه‌ای، وی را به مجلس معرفی خواهد کرد.
پس از طیب نیا؛

کلیددار باب همایون دوباره یک اصفهانی است

با پایان یافتن بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی نوبت به رای اعتماد نمایندگان به وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم خواهد رسید. رای اعتمادی که، برای وزیر پیشنهادی اقتصاد دولت یازدهم یعنی علی طیب نیا یک رکورد تاریخی به جا گذاشت. هر چند کرباسیان نتوانست رکورد طیب نیا را در این زمینه بشکند اما توانست با رای اعتماد تقریباً قابل قبولی راهی پاستور شود.
پس از طیب نیا؛

کلیددار باب همایون دوباره یک اصفهانی است

با پایان یافتن بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی نوبت به رای اعتماد نمایندگان به وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم خواهد رسید. رای اعتمادی که، برای وزیر پیشنهادی اقتصاد دولت یازدهم یعنی علی طیب نیا یک رکورد تاریخی به جا گذاشت. هر چند کرباسیان نتوانست رکورد طیب نیا را در این زمینه بشکند اما توانست با رای اعتماد تقریباً قابل قبولی راهی پاستور شود.
یک بدعت جدید در رابطه مجلس و وزارتخانه‌های اقتصادی؛

فهرست 24 نماینده‌ای که وزیر نفت با افتخار استخدام کرد!

بیژن زنگنه در صحن علنی مجلس برای اولین بار رسماً به استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت اذعان و این موضوع را باعث افتخار خود دانست، آن هم خطاب به نمایندگانی که قرار است به او رای اعتماد بدهند و بر کار او نظارت کنند.
نادرقاضی پور:

دو وزیر لیست اموال خود را اعلام نکردند

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزیر بهداشت و وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم لیست اموال و دارایی‌های خود را به مجلس و قوه قضائیه اعلام نکردند.
فریدون احمدی؛

تیم اقتصادی پیشنهادی منسجم‌تر از دولت قبل است

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بررسی گزینه‌های معرفی‌شده برای وزارت‌خانه‌های اقتصادی دولت دوازدهم نشان می‌دهد تیم اقتصادی دولت جدید منسجم‌تر خواهد بود، گفت: اعضای کمیسیون صنایع جلساتی را با شریعتمداری و ربیعی داشته‌اند.
جعفرزاده:

ربیعی از مجلس رای‌اعتماد می‌گیرد

وی با تاکید بر دشواری‌های فراوان در حوزه وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی و مشکلات در مسیر دستیابی به رضایت‌مندی در این حوزه، گفت که ربیعی با روحیه کارگری عملکردی مثبت داشته و ابراز امیدواری کرد که مجلس دهم برای چهارسال دوم نیز به او اعتماد کند.
ادعای رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس؛

غنی شدن تجارت و افزایش صادرات در دوره شریعتمداری

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه محمد شریعتمداری گزینه مناسبی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: ایشان تجربیات ارزنده ای در حوزه صنعت و تجارت دارد و قطعا در دوره وزارت ایشان در این وزارتخانه، شاهد غنی شدن بخش تجارت و افزایش صادرات خواهیم بود.
نماینده ساری:

وزارت بهداشت، یکی از پنج وزارتخانه برتر دولت یازدهم بود

یوسف نژاد: در دولت یازدهم شاهد بودیم که زیرساخت های بهداشتی مانند خانه های بهداشت در سطح روستاها ساخته، تجهیز و تعمیر شد و شاخص های حوزه سلامت، رشد مناسبی داشته است.
طی گفتگویی مطرح شد؛

کرباسیان:اگر بگویید اقتصاد را نمی‌فهمم، ارزیابی درستی نداشته‌اید

مسعود کرباسیان گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد می گوید: اگر بگویید کرباسیان متخصص اقتصاد کلان نیست، درست گفته‌اید اما اگر بگویید اقتصاد نمی‌فهمد حتماً ارزیابی درستی از او نداشته‌اید.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها