سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ویژگی مدیران ناموفق؛

7 نشانه يك مدير ضعيف كدامند؟

مدیران ضعيف گاهي گزافه گو، خودخواه، سلطه گر و ديكتاتور هستند.
سیف سفیر ایران در استرالیا می‌شود؟

سفارت خانه های ایران، "مزار شریفِ" مدیران ناکارآمد اقتصادی

شنیده‌ها حاکی از آن است که رییس کل بانک مرکزی بعد از اتمام دوره 5 ساله‌اش از خیابان میرداماد به کانبرا مامور خواهد شد.
وعده ها در انتظار عمل؛

تاخیر زیان بار در اصلاح کابینه؛ از سیف تا نوبخت

با گذشت حدود چهار ماه از سال و تداوم تنش در بازار ارز که تبعات تورمی و رکودی آن به تدریج در حال آشکار شدن است، تصور می رفت که دولت در کنار تصمیماتی که گرفته یا باید بگیرد، اقداماتی برای تغییر در کابینه انجام دهد. تردیدی نیست در شرایطی که اقتصاد یک کشور با وضعیت حاد و چالش برانگیز در بخش هایی حساس نظیر بازار ارز مواجه می شود و در شرایطی که فشارهای تحریمی آمریکا مجدد اقتصاد کشور را تحت فشار قرار داده است، اعتماد آفرینی برای مردم و فعالان اقتصادی، ضروری ترین اقدام برای برون رفت از این چالش است. یکی از مهم ترین اقدامات اعتماد بخش، تغییر در بخش هایی از دولت است که عملکرد ضعیفی از خود به جا گذاشته اند و به وعده هایشان عمل نکرده اند یا حداقل تصور عموم مردم و کارشناسان این است که فرد یا افرادی در کابینه ضعیف عمل کرده اند. به ویژه در شرایطی که مقامات دولتی خود وعده های صریح و ضمنی برای تغییر در کابینه مطرح کرده باشند. در این گزارش ضمن اشاره به ضرورت تغییر در کابینه، عملکرد برخی مردان اقتصادی کابینه بررسی شده است افرادی که عملکرد آن ها با بازار ارز و التهابات اقتصادی اخیر ارتباط بیشتری دارد. تا مشخص شود کدام یک از دولتمردان باید تعویض شوند و جای خود را به فردی کارآمدتر دهند.
بخشنامه شماره 66111 مورخ 1397/02/18 سازمان اداری و استخدامی کشور؛

دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات

بخشنامه به تمامی دستگاه های اجرایی مشمول ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی،جتماعی و فرهنگی جمهوري اسلامي ايران
وزیراقتصاد:

حق مردم را ریال به ریال از متخلفان می‌گیریم/با واردکنندگانی که خودرو را با قیمت دلار بالاتر از 4200 فروختند، مصداق فراریان مالیاتی برخورد می‌شود

در صورتی که این گروه از واردکنندگان با ارز 4200 تومانی اقدام به واردات کرده باشند و درآمدی بیشتر از آنکه ابراز می کنند کسب کرده باشند، سازمان مالیاتی ضمن شناسایی درآمدهای آنها با این گروه به مثابه افرادی که «فرار مالیاتی» انجام داده اند، براساس نص صریح قانون و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن؛

باید بگویند کدام آقازاده، همسر وزیر و فرزندش چه شرکتهایی را ثبت کرده اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اطلاعات کاملی برای راه اندازی این سامانه در دست نداریم گفت: هنوز اطلاعات لازم برای راه اندازی این سامانه به دست ما نرسیده است ، دولت با همکاری قوه قضائیه ، سازمان ثبت شرکت ها، سهامداران را به ظهور و نمایش مردم برسانند.
محمود سریع‌القلم:

با تغییر وزرای اقتصادی اتفاق خاصی نمی‌افتد

حکمرانی یک تخصص است. با تغییر وزرای اقتصادی اتفاق خاصی نمی‌افتد. باید اندیشه‌های حکمرانی را اصلاح کرد. طبع بشر به گونه‌ای ساخته شده که دوست دارد دیده شود: دیده شدن یک نیاز است و هر فردی که در خود استعدادی می‌بیند، حس و علاقه‌مندی او به دیده شدن بیشتر است. وقتی انسان‌ها دیده نشوند، همکاری نمی‌کنند. ریشه عموم نارضایتی‌ها در نادیده شدن و بنابراین در ناکارآمدی است. کارآمدی در حکمرانی نیازمند اجرای سیاست‌هایی است که به ثبات و امنیت روانی انسان‌ها بینجامد
اندراحوالات مدیران غیر همسو؛

وقتی دو زیست های سیاسی مدیر همسو می شوند

پذیرش استاندار غیربومی مطمئنا برای مردم هر استانی هرینه های بسیار سنگینی را در پی خواهد داشت اما کمتر کسی فکر می کرد آن روز که محمد اسلامی بیست و دومین استاندار مازندران دست در دست وزیر کشور برای معارفه وارد مازندران شد تا کلید استانداری مازندران را از ربیع فلاح تحویل بگیرد بتواند چنین عملکرد مثبتی از خود نشان دهد.
خروج نیلی از قطار دولت؛

نیلی استعفا داد، رئیس‌جمهور نپذیرفت

در حالی خبر استعفای مسعود نیلی، دستیار ویژه اقتصادی رئیس‌جمهور منتشر شده که برخی از این اقدام وی در ماههای گذشته خبر می‌دهند؛ اما گویا رئیس‌جمهور با پذیرش این استعفا موافقت نکرده است.
نوبخت اعلام کرد؛

تدوین سناریوهای مختلف ارزی/ رشد نرخ ارز به دلیل افزایش تقاضا

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره تدوین سناریوهای مختلف و پیش بینی برای درآمدهای ارزی کشور در آینده، گفت: رشد قیمت ارز به دلیل انتظارات تورمی ناشی از شوک سیاسی تحریم ها و افزایش تقاضا بود.
پورابراهیمی؛

کالاهایی ارز دولتی گرفتند که شرم دارم بگویم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ یکی از اشتباهات فاحش بانک مرکزی و دولت که جای تأسف دارد و از جمله کارهای عجیب و غریبی در این ماه‌ها انجام شده است خروج صرافی‌ها از گردونه مبادلات ارزی کشور بود.
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد؛

اشتغال ۷۵۰۰معتاد بهبود یافته/مسکن رایگان در اولویت

رئیس سازمان بهزیستی، نسبت به زنانه شدن اعتیاد به موادمخدر در کشور هشدار داد.
احتمال تغییر سیف؛

رئیس کل بانک مرکزی از ساختمان میرداماد می رود؟

زمزمه های تغیر ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی شنیده می شود.
کریمی قدوسی خبر داد؛

اسامی ۱۲۰ مدیر دوتابعیتی محرمانه به دادستان کل کشور ارائه می‌شود

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی‌ و دارای گرین‌کارت، از شناسایی ۱۲۰ مدیر دوتابعیتی در گزارش این کمیته خبر داد و گفت: این اسامی، محرمانه به دادستان کل کشور ارائه می‌شود.
عبدالله ناصری:

با سخنرانی روحانی، امیدی در جامعه ایجاد شده؛ به شرط آنکه وعده ترمیم دولت تحقق یابد

عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رییس دولت اصلاحات می گوید: تنها وجهی که در سخنرانی اخیر آقای روحانی دیدم و نسبت به سخنرانی های قبلی شاخص بود و امیدوارم که آقای روحانی آن را ادامه دهد، جدی گرفتن امر کشورداری و ریاست قوه مجریه بود. تا دیروز آقای روحانی به نظر می آمد به این وسعت، اهمیت و حساسیت و در عین حال خطرپذیری کار اجرایی در شرایط فعلی کشور را جدی نگرفته بود.
نوبخت عنوان کرد؛

افزایش ساعت کاری وزرا برای مقابله با تحریم

معاون رئیس‌جمهور با ابراز اینکه برای مقابله با تحریم‌های پیشِ‌رو برخی از برنامه‌های دولت باید تغییر کند، گفت: در شرایط اقتصادی فعلی که پول ملی ما در خطر است به کمک بیشتر مردم نیاز داریم و به‌طور حتم ساعت کاری وزرای دولت افزایش خواهد یافت.
ترمیم تیم اقتصادی دولت ؛

جایگزین سیف در بانک مرکزی کیست؟

روزنامه اعتماد نوشت:شنیده می‌شود حسن روحانی، رییس دولت دوازدهم در حال مذاکره با علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم برای جانشینی ولی‌الله سیف در بانک مرکزی است.
ترمیم کابینه ؛

چرا سیف باید برکنار شود؟/ وقتی رئیس‌بانک مرکزی نمی‌داند برای شرایط ارزی چکار کند!

البته طبیعی است هنگامی که خانواده ی برخی مسئولان از جمله جناب سیف، در خارج از ایران سکونت داشته باشند، هیچ گاه این فشار مالی روزافزون را احساس نکنند.
چه کسانی از دولت می‌روند؟

واعظی: این اسامی را تأیید نمی‌کنم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ممکن است رئیس‌جمهور مثل همیشه که درباره همه کارها و تصمیمات مهم با کسانی مشورت می‌کند، درباره ترمیم کابینه نیز مشورت کند.
جلسه هیات دولت؛

اعضای هیئت دولت در جمع خبرنگاران

اعضای دولت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت به سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفتند.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها