سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح اشتغال فارغ التحصیلان؛

شکایت کارگران از طرح اشتغال فارغ‌التحصیلان به دیوان عدالت اداری

درحالی‌که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز فاز اجرائی طرح کارورزی از امروز (اول تیرماه) خبر می‌دهد، کماکان اعتراض به بسته اشتغال‌زایی دولت ادامه دارد و حتی از سوی برخی فعالان کارگری، شکایت از برخی طرح‌های دولت نزد دیوان عدالت اداری مطرح شده است.
علی خدایی در واکنش به توضیحات وزارت کار؛

کارگران با طرح کارورزی یک سال به کارفرما هبه می‌شوند

عضو کارگری شورای عالی کار گفت: در طرح مهارت آموزی، کارورزان به جای مراکز کار آموزی وارد محیط کار می‌شوند که دراین مورد عملاً نیروی کار رایگان به مدت یکسال به کارفرمایان هبه شده است .

زمان ثبت نام و برگزاری چهارمين آزمون استخدامی مشترك فراگير دستگاه هاي اجرايي كشور در سال 1396

اطلاعيه سازمان اداري و استخدامي كشور در خصوص آزمونهای استخدامی
تلاش فعالان کارگری برای وزیرنشدن یک وزیر؛

آغاز جنگ نرم کارگران با ربیعی!

در آستانه انتخاب وزرای دولت دوازدهم به نظر می‌رسد بالاخره جامعه کارگری شمشیر را برای وزیرکار از رو بسته اند. در حال حاضر اکثر فعالان حوزه کارگری در گفت وگوهای مختلف در رسانه ها از نبود توان در ربیعی برای مدیریت وزارت کار می‌گویند
دستگاه‌ها اموال مازاد را بفروشند؛

مصوبه جدید دولت برای بازخرید و بازنشستگی کارمندان مازاد

با مصوبه جدید دولت، دستگاه های اجرایی که در بودجه مصوب امسال آنها برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اعتبار مربوط پیش بینی نشده، می توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد برای این منظور استفاده کنند.
حمایت معکوس مسئولان از قوانین حامی خانواده؛

دولت آب پاکی را روی مرخصی ۹ ماهه کارمندان دون پایه ریخت! +سند

باوجود گذشت چهار سال از تصویب قانون افزایش مرخصی زایمان، اجرای دقیق این قانون مهم و حامی نهاد خانواده به آرزویی برای کارمندان قراردادی و پیمانی تبدیل شد.
تخلف بیمه‌ای کارگاه‌های زیر پنج نفر؛

فعالیت زیرزمینی چهار میلیون کارگر

با وجود مشوق بیمه ای دولت برای کارفرمایان کارگاه‌های زیر پنج نفر، اما بخش قابل توجهی از این کارگاه‌ها با سوء استفاده از ضعف نظارتی وزارت کار، از بیمه کارگران خود شانه خالی می‌کنند.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

بروکراسی اداری در ایران ۱۰ برابر دنیاست

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بروکراسی اداری در ایران ۱۰ برابر دنیاست.
علی ربیعی؛

حاشیه‌های حضور نمایندگان کارگران در سازمان جهانی کار!

در حالی اجلاس سازمان جهانی کار در مقرر اروپایی سازمان ملل از هفته گذشته آغاز شده است که حضور برخی افراد به عنوان هیأت همراه در این اجلاس با حاشیه‌هایی همراه شده است.
ادامه تحصیل ؛

اعلام شرایط ادامه تحصیل کارکنان دولت

شرایط و نحوه ادامه تحصیل کارکنان دولت در مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد.
معاون وزیر کار خبر داد؛

جذب ۷۰درصد کارورزان در بازار کار/جلوی اخراج آنها را می‌گیریم

معاون وزیر کار با بیان اینکه سعی می کنیم در طرح کارورزی فرد جایگزین نیروی دیگری نشود و بعد از دوسال دچار ریزش نشوند، گفت: در ۸ استان طرح کارورزی را بصورت آزمایشی اجراء کردیم که بالای ۷۰ درصد کسانی که در این طرح شرکت کرده بودند جذب بنگاه های کار شدند.
نامه تشکل کارگری به وزارت کار؛

طرح کارورزی مغایر قانون اساسی است

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در نامه ای به مدیر کل توسعه اشتغال وزارت کار ضمن اعلام ۵ دلیل مخالفت با طرح کارورزی، اعلام کرد این طرح مغایر موادی از قانون اساسی است.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خبر داد؛

مجوز استخدام 2000 دستیار جوان دولت

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از اخذ مجوز استخدام 2000 جوان در موضوع «دستیاران جوان دولت» خبر داد.
جهت صیانت از حریم امنیت عمومی؛

آغاز بازرسی حجاب کارمندان ادارات از ماه آینده

بر اساس ابلاغیه برخی استانداری های کشور به مدیران محلی، اعلام شده است حسب تقویم برنامه های ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در سال 96، مقرر شده از ماه آینده (تیرماه) بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب توسط گروه های بازرسی ستاد صیانت استان آغاز شود
هادی ساداتی خبر داد:

۷۰درصد کارگران ساختمانی بیکار شدند

عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی گفت: شمار زیادی از کارگرانی داشتیم که در فروردین ماه امسال حتی ۱ روز هم کار نکرده اند.
عضو کانون عالی شورای اسلامی کار؛

چرا تعداد بازرسان کار در ایران کم است؟

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید در حادثه معدن ذغالسنگ یورت برای یک عده از کارگران با وجود سابقه بالا تنها پنج سال بیمه رد شده و عده‌ای دیگر نتوانسته‌اند از بازنشستگی قانون مشاغل سخت و زیان آور استفاده کنند.
گزارش پارسینه از وعده روحانی در روز کارگر به کارگران؛

اصلاح قانون کار به وعده تبلیغاتی بدل شد؟

روز کارگر آمد و رفت. با این حال علی رغم تمام بهره برداری های سیاسی از این روز اما بازهم اّب از آب تکان نخورد و اصلاحیه قانون کار هنوزهم برای بازنگری مجدد به دولت یازنگشته است.
قبولی 53 درصدی زنان؛

تحقق عدالت جنسیتی در آزمون استخدامی

آزمون استخدامی سال گذشته در حالی با تعویق برگزار شد که به دستور رییس جمهور تبعیض جنسیتی آن برطرف شد و آنطور که روحانی در نخستین مناظره انتخابات گفت: بیش از ۵۳ درصد پذیرفته شدگان این آزمون «زن» بودند.
امنیت شغلی مشکل کارگران امروزی؛

کارگران ۱.۳ میلیون تومان کمتر از خط فقر حقوق می‌گیرند

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با بیان اینکه این روزها مهمترین مشکل کارگران امنیت شغلی است گفت: میانگین دریافتی کارگران یک میلیون و دویست هزار تومان است که با خط فقر ۲.۵ میلیون تومانی، یک میلیون و سیصد هزار تومان است فاصله دارد.
رئیس مجلس:

قراردادهای موقت برای جامعه کارگری اضطراب ایجاد می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: قراردادهای موقت برای جامعه کارگری اضطراب ایجاد می کند از این رو باید به این نوع قراردادها رسیدگی و مشکلات آن حل شود.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها