سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جهانگیری اعلام کرد؛

بخشنامه جدید دولت برای تغییر در ساعت اداری کارمندان

معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای تغییرات در ساعت اداری کارمندان دولت را اعلام کرد.
وقتی کار وزیر ندارد؛

حقوق کارگران افزایش می یابد؟

نوسانات و بالا رفتن قیمت دلار و طلا و ... و تاثیر آن بر اقتصاد ایران زندگی را برای کارگران سخت تر از گذشته کرده است.
علیرضا محجوب:

دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصاد کشور باید شناور شود

دبیرکل خانه کارگر گفت: همانطور که در حال حاضر در کشور قیمت ارز شناور است، باید میزان دستمزد کارگران نیز شناور باشد.
درخواست بازنگری دستمزد؛

وزارت کار جوابگوی مشکلات کارگران نیست

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با گلایه اهمال وزارت کار در بررسی ترمیم مزد ۹۷ گفت:کارگران پس اندازی برای خرید مسکن ندارند چرا که از هزینه های روزمره خود عقب هستند.
مشاور وزیر کار و تعاون در امور مناطق آزاد:

هدف مناطق ویژه اقتصادی اشتغال و صیانت از نیروی کار است

مشاور وزیر کار و تعاون در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد، اهدافی مثل ایجاد اشتغال و صیانت از نیروی کار دنبال می‌شود.در این مناطق، معافیت‌ها، تسهیلات و امتیازاتی را برای جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی با هدف رونق اقتصادی و تولید اشتغال مولد و رفاه حال عمومی مردم منطقه در نظر گرفته که در سایر کشورها الگوی موفقی بود.
درباب مدیریت کارمندان؛

راهکارهایی برای مدیریتِ افراد مختلف

مدیریت افراد موضوعی است که برای همه به خصوص صاحبان شرکت‌ها و کارفرمایان جالب است. برای این که بتوانید بر مردم به نحوی کارآمد مدیریت داشته باشید باید به خوبی با آن‌ها سازش کنید. رمز موفقیت بهترین مدیران امروز این است که دارای هنری پرورش یافته از درک و سازش با دیگرانند و این صفات آن‌ها همراه است با صبر، قاطعیت و اخلاق.
دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگران؛

ماجرای پیشنهاد اعطای بن کالای 800 هزار تومانی به کارگران چیست؟

دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگران درباره پیشنهاد نمایندگان گروه‌های کارفرمایی شورای‌عالی کار پیرامون اعطای بن کالای 800 هزار تومانی با هدف جبران هزینه‌های معیشت کارگری توضیحاتی ارائه کرد.
جمشید تقی‌زاده مطرح کرد؛

۱۵ هزار میلیارد اعتبار مورد نیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان این صندوق باتوجه به شرایط کنونی کشور حداقل ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.تقی زاده با بیان اینکه برای اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیاز به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات ازسوی دولت و مجلس وجود دارد، تصریح کرد: اعتباراتی که تاکنون به این امر اختصاص یافته حدود چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در ۲ سال اخیر است که برای همسان‌سازی حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان است؛ به همین دلیل برای همسان‌سازی حقوق در بودجه ۹۸ حداقل به تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
بسته حمایتی دولت؛

افزایش حقوق کارمندان، از کجا و چگونه؟

ظاهرا یکی از بسته‌های حمایتی که در نهادهای زیرمجموعه دولت تهیه شده، با محوریت افزایش حقوق کارمندان دولت است. مساله افزایش حقوق کارمندان در مقطع کنونی از ابعاد مختلف قابل‌بررسی است. ابتدا باید مشخص شود افزایش حقوق کارمندان از چه محلی تامین خواهد شد. آیا دولت قرار است بدون افزایش سقف مخارج خود، از محل صرفه‌جویی در سایر هزینه‌های جاری، اقدام به افزایش حقوق کارمندان کند.
رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها مطرح کرد؛

جزئیات واریز بن‌کارت ۸۰۰ هزار تومانی به حساب کارگران

فرامرز توفیقی با بیان اینکه دولتی‌ها و کارفرمایان، افزایشِ هشتصد هزار تومانی هزینه‌های زندگی را پذیرفته‌اند، گفت: در صورت تصویب در شورای عالی کار، این میزان، در قالبِ بُن پرداخت خواهد شد.
افزایش ۸۰۰ هزار تومانی حقوق کارگران منتفی است؛

جبران کاهش قدرت خرید کارگران با بن کارت

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به کاهش ۵۲ درصدی قدرت خرید کارگران گفت:قرار نیست مزد کارگران هشتصد هزار تومان افزایش داده شود،قرار است دولت و کارفرما از طریق تزریق ارز دولتی به تولید کنندگان، ارزاق کارگران را تأمین کنند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

ادعای نبود قرارداد دائمی در کشور به هیچ عنوان پذیرفته نیست

بندپی گفت: چند روز پیش کارخانه پتروشیمی با حضور رئیس جمهور افتتاح شد که در آن قرارداد همه نیروها پایدار و دائمی است؛ ادعای منعقد نشدن قراردادهای دائمی به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
وزارت کار؛

راه حلی برای افزایش دستمزد کارگران وجود ندارد

مدیر کل روابط کار وزارت تعاون ،​ کار و رفاه اجتماعی با بیان این که حقوقی که برای کارگران مشخص کرده ایم فقط پاسخگوی یک سوم سبد معیشتی آنهاست در عین حال گفت: اکنون راه حلی برای افزایش دستمزد کارگران وجود ندارد.
کودک کار، قربانی بازی مافیایی زباله؛

امان‌الله قرائی‌مقدم: بدبینی اجتماعی و سیاسی برای مردم به وجود می‌آورد

ماجرا از آن‌جا شروع شد که به‌سرعت در فضای مجازی ویدئویی از کودکی افغان منتشر شد و در این ویدئو گفته می‌شد که گوش پسر 13 ساله را مأموران شهرداری منطقه 3 تهران بریده‌اند.
عضو هیات رئیس خانه صنعت و معدن ایران :

قانون مشاغل سخت و زیان آور به ضرر کارگران است

فلسفه وضع قانون مشاغل سخت و زیان این بود که بخشی از مشکلات حوزه کارگری حل شود اما با ضعف های حوزه اجرایی این قانون، نه تنها به هدف خود نرسید بلکه امروز به عاملی درد سر ساز در این حوزه تبدیل شده است.
یک مقام مسئول خبرداد؛

بررسی افزایش قدرت خرید کارگران فردا در کارگروه مزد

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار از تشکیل دومین کارگروه دستمزد شورای عالی کار با دستور کار افزایش قدرت خرید کارگران در روز دوشنبه هفته جاری خبرداد.
وعده افزایش حقوق برای نیمه دوم سال؛

افزایش دوباره حقوق کارمندان در سال ۹۷ امکان‌پذیر است؟

به نظر می‌رسد تغییرات نرخ ارز و افزایش قیمت کالاها در کشور، دولت را به ورود برای افزایش مجدد حقوق کارکنان وادار کرده است؛ اگرچه هنوز میزان افزایش حقوق قطعی نشده، اما برخی خبرها حاکی از آن است که احتمال رشد تا 5 درصدی حقوق‌ها وجود دارد. این در شرایطی است که برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که افزایش حقوق منجر به کسری بودجه دولت خواهد شد.
خبر خوش نوربخش برای بازنشستگان؛

هم‌سان‌سازی حقوق بازنشستگان تا پایان امسال

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان با همکاری بانک رفاه کارگران و همچنین اقدامات انجام شده جهت هم‌سان‌سازی حقوق بازنشستگان تا پایان امسال، خبر داد.
سازمان تنظیم مقررات؛

آمادگی ۴۲۰ دفتر پیشخوان برای ثبت نام کارگران در سامانه روابط کار

سازمان تنظیم مقررات،ضعف وزارت کار در اطلاع رسانی را علت عدم استقبال کارگران و کارفرمایان برای ثبت نام درسامانه روابط کار عنوان کردو از آمادگی۴۲۰دفتر پیشخوان استان تهران برای ثبت نام خبرداد
بسته حمایتی و معیشتی دولت؛

زمزمه افزایش مجدد حقوق کارمندان دولت از مهر

درپی افزایش قیمت های اخیر و بروز برخی مشکلات معیشتی، دولت در حالی نهایی کردن چند بسته حمایتی و معیشتی است که احتمالا یکی از این اقدامات افزایش مجدد حقوق کارمندان دولت است.
صفحه  از ۳۸
نظرات و گلایه ها