سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شورای عالی کار هفته آینده جلسه دارد؛

درخواست نمایندگان کارگری برای بازنگری در مزد 97

گروه‌های کارگری درخواست بازنگری در دستمزد سال 97 کارگران را برای بررسی در نشست شورای عالی کار به این شورا ارائه داده‌اند.
اعتراض بازنشستگان مخابرات؛

بازنشستگان مخابرات چه می‌خواهند؟

حدود 400نفر از بازنشستگان مخابرات در مقابل ساختمان اصلی مخابرات ایران در سردار جنگل گرد هم آمدند تا اعتراض خود را به‌صورت رسمی بار دیگر به گوش مسئولان و مردم برسانند. این تجمع هم‌زمان در استان‌های اصفهان، ایلام، چهارمحال‌وبختیاری، مازندران، آذربایجان‌شرقی، خوزستان هم برگزار شد.
در تجمع اعتراضی کارگران مطرح شد؛

چرا هزینه اشرافیت پزشکان را کارگران باید بپردازند

جمعی از نمایندگان کارگران سراسر کشور در اعتراض به دست‌اندازی وزارت بهداشت به منابع سازمان تامین اجتماعی تجمع اعتراضی خود را به سوی ساختمان وزارت بهداشت آغاز کردند.
طبق مصوبه کمیته کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات؛

هزینه ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار نهایی شد

تعرفه ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار نهایی شد و قرار است ثبت نام از هفته جاری در فاز نخست در استان تهران آغاز می شود.
"انصاری" درجمع خبرنگاران:

آزمون استخدامی در اواخر پاییز انجام می شود/کاهش پنج درصد از نیروی انسانی دولت

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان استخدامی و اداری کشور گفت: ‍ آزمون استخدامی، اواخر پاییز انجام خواهد گرفت.
ثبت‌نام در سامانه جامع کار؛

ثبت‌نام در سامانه روابط کار به تعویق افتاد/ شفافیت قراردادهای کار معطل یک تعرفه ۳ـ۲ هزار تومانی

ثبت‌نام در سامانه جامع کار که قرار بود از امروز بر اساس وعده‌ای که وزارت کار داده بود آغاز شود، به تعویق افتاد؛ علت تعویق مشخص نبودن تعرفه ثبت‌نام عنوان شده اما ربیعی پیش از این رقم تعرفه را اعلام کرده بود.
رئيس ديوان عدالت اداري؛

خدمت به کارمندان و حل مشکلات آنها در اولويت باشد

رئيس ديوان عدالت اداري در گردهمايي مشترک اعضاي شوراي معاونان کل آموزش و پرورش استان هاي کشور با رئيس و ديوان عدالت اداري، خدمت به کارمندان و حل مشکلات آنها را از مهمترين اولويت هاي دستگاه هاي اجرايي دانست.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

پرداخت وام پنج میلیون تومانی به 400 هزار بازنشسته کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به ۴۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق خبر داد.
محمدباقر نوبخت در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد:

حقوق تیرماه کارمندان با احکام جدید پرداخت می‌شود + سند

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها اعلام کرد: حقوق و مزایای کارمندان در تیرماه بر اساس احکام جدید همراه با مابه‌التفاوت سه ماه گذشته پرداخت شود
صدای مردم را بشنوید؛

کارگران کدام سهم از زندگی خود را به دولت بسپارند؟

اظهارات اخیر سخنگوی دولت و مشاور حقوق شهروندی رئیس‌جمهور را با برخی کارگران و معلمان اقصا نقاط ایران در میان گذاشتیم اما دریافتیم دیگر چیزی برای آنها نمانده که بخواهند آن را هبه کنند. شاید دولتمردان و بالادستی‌ها این‌بار باید آستین بالا بزنند و از خود آغاز کنند.
معاون سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران مطرح کرد:

حضور ۵۱ هزار داوطلب تهرانی در آزمون استخدامی کشور

معاون سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اعلام کرد: ۵۱ هزار و ۵۹۸ نفر در استان تهران جمعه در آزمون استخدامی شرکت می‌کنند.
دانستنی ها؛

شش تفاوت اصلی رهبر و رئیس

شکل دنیا دارد تغییر می‌کند. گذشت آن زمان که رئیس‌ها با شلاق و چماق کار را پیش می‌بردند. حالا شرکت‌هایی مثل اپل، گوگل، فیس‌بوک، آمازون و تسلا نشان دادند که می‌شود به دنیا نگاهی متفاوت داشت. می‌شود به‌جای ریاست، رهبری کرد. می‌شود بجای فریاد زدن همدلی کرد. در این حالت مردم از شما پیروی نمی‌کنند چون مجبورند. آن‌ها از شما پیروی می‌کنند چون دلشان می‌خواهد.
چالش‌های مدیریت زمان؛

زمان، کمیاب‌ترین منبع مدیران امروز

مدیران‌عامل با کمیابی شدیدی از سوی یک منبع روبه‌رو هستند و آن منبع «زمان» است. هرگز زمان کافی برای انجام همه اموری که یک مدیرعامل در برابر آنها مسوول است وجود ندارد. با وجود این، مدیران‌عامل در قبال «همه» امور سازمان‌شان پاسخگو باقی می‌مانند.
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد:

همسان سازی حقوق کارکنان دولت در صورت تامین بودجه اجرا می شود

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از همسان سازی حقوق کارکنان قراردادی و رسمی خبر داد و گفت: تاییدیه این کار از شورای حقوق و دستمزد اخذ شده است و در صورت تامین بار مالی آن در دولت، اجرا می شود.
اجرای همسان‌سازی حقوق کارکنان دولت، در صورت تامین بودجه؛

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال‌۹۷ اعلام شد/ افزایش ۲۰۷هزار تومانی حداقل حقوق پرداختی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از همسان سازی حقوق کارکنان قراردادی و رسمی خبر داد و گفت: تاییدیه این کار از شورای حقوق و دستمزد اخذ شده است و در صورت تامین بار مالی آن در دولت، اجرا می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاکید کرد؛

ساماندهی 135 هزار واحد صنفی فاقد پروانه در استان تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ساماندهی 135 هزار واحد صنفی فاقد پروانه در استان تهران خبر داد.
یک نهاد مسئول دولتی؛

پاداش پایان کار به این کارمندان تعلق نمی‌گیرد

در صورتی‌که قرارداد مشمولان قانون کار، سالانه تمدید شود، مصداق پایان کار نداشته و پرداخت سالانه به‌عنوان مزایای پایان کار به آنان، موضوعیت ندارد.
کارمندان به جای کارگران؛

وضعیت قشری نوظهور در اقتصاد ایران

وضعیت نه چندان مطلوب تولید صنعتی و گسترش واردات باعث ایجاد قشر جدیدی از فعالان اقتصادی کم مزد و بی منت به جای کارگران شده است. "کارمندان" این قشر جدید هستند که بنا بر آمارهای مرکز آمار حدود ۶۰ درصد از آنها در مراکز خدماتی و بازرگانی بدون حقوق و مواجب کار می‌کنند
رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه خبر داد؛

افزایش حقوق سال ۹۷ کارمندان پیمانی و رسمی

رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه گفت: صدور احکام تغییر ضریب و افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ کارمندان پیمانی و رسمی آغاز شده است و تغییرات حاصله از ابتدای سال جاری با حقوق تیر ماه قابل پرداخت خواهد بود.
کارگر عامل اصلی حرکت صنعت؛

صدای کارگر، صدای چرخش صنعت است

زمانی که زندگی‌نامه بزرگان مطالعه می‌شود، اغلب آنها دارای یک نقطه اشتراک هستند و آن افتخار به داشتن پدری کارگر است. به بیان دیگر، حاصل بزرگ‌شدن بر سفره کارگری بزرگی آفریده است. کارگر از هر نوع و رتبه‌اش، عامل اصلی حرکت صنعت و اقتصاد یک ملت است.
صفحه  از ۳۳
نظرات و گلایه ها