سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نحوه افزایش حقوق همچنان نامشخص؛

ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸

برخی نمایندگان مجلس به نحوه افزایش حقوق ها در سال ۹۸ در حالی اعتراض کرده‌اند که مصوبه دولت مورد تایید هیئت تطبیق مقررات مجلس قرار گرفته است.
رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور خبر داد:

همسان‌سازي حقوق كاركنان قراردادي و پيماني در دستور كار دولت قرار دارد

جمشيد انصاري معاون رييس‌جمهور از همسان‌سازي حقوق كاركنان قراردادي و پيماني خبر داد و عنوان كرد: بخش قابل توجهي از تقاضا هاي تبديل وضعيت كاركنان قراردادي كه به مديران ارائه مي‌شود، به دليل تفاوت پرداختي است. اين از باب افزايش همراهي و همدلي بخشي از كاركنان موثر است.
چشم امید حقوق‌بگیران به افزایش درآمدشان؛

ماجرای فراز و فرود افزایش حقوق کارمندان/ «دولت» در مقابل «مجلس»

دولت مصوبه افزایش حقوق را به درستی اجرا نمی‌کند و مجلس عزم خود را جزم کرده است تا با ابزارهای نظارتی‌اش دولت را وادار به اجرای دقیق این قانون کند.
با تصویب دولت؛

میزان مستمری مشمولان قانون تأمین اجتماعی در سال جاری تعیین شد

با تصویب دولت، میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی در سال ۱۳۹۸ معین شد.
با کمتر از حداقل دستمزد چه باید کرد؟

فقط به خاطر یک مشت ریال!

چند کارگر بیمه شده‌ی تامین اجتماعی در سراسر کشور، کمتر از حداقل دستمزد حقوق می‌گیرند اما جرئت طرح شکایت ندارند؟! چگونه می‌شود که یک کارگر خودش پای برگه‌ای را امضا می‌کند تا بگوید حق من کمتر از آن چیزی است که قانون تعیین کرده؟!
نامه نمایندگان به رئیس جمهور؛

نامه نمایندگان به «روحانی» درباره افزایش حقوق کارمندان+ متن‌نامه

برخی از نمایندگان طی نامه‌ای به «روحانی» خواستار اجرای صحیح مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان شدند.
اصلاحیه قانون افزایش حقوق ها؛

خبرخوش حاجی بابایی درباره افزایش حقوق کارمندان

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از توافق دولت و مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان در هفته جاری خبر داد.
حقوق بیشتر برای افراد با حقوق بالاتر!!

۱۹هزار نفر در دولت حقوق بالای ۱۰ میلیون می گیرند!

بر اساس مصوبه مجلس باید 10درصد بعلاوه 400 هزار تومان به حقوق کارمندان 98اضافه نمود.اما دولت با نقض این مصوبه میزان افزایش حقوق را 18 درصد اعلام کرده است.در مصوبه مجلس افرادی که حقوق کمتری دارند افزایش حقوق بیشتری را تجربه می کنند در حالی که در مصوبه دولت افرادی که حقوق بالاتری دارند حقوق بیشتری را تجربه می کنند . تعداد کارمندان دولت دو میلیون و پانصد هزار نفر است که 19هزار نفر حقوق بالای 10 میلیون تومان دارند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

دیوان محاسبات کل کشور بر اجرای مصوبه افزایش حقوق‌ها نظارت کند

نادر قاضی‌پور ، با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی ۱۴ میلیارد دلار برای تهیه کالاهای اساسی مردم در اختیار دولت قرار داد اما تغییری در وضعیت معیشت مردم پیدا نشد.
مرکز پژوهش‌های مجلس ؛

تفاوت آثار مصوبه‌های مجلس و دولت بر حقوق کارمندان چیست+جدول

مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارمندان نقض آشكار مصوبه مجلس است، اعلام کرد: شاهد رشد بی‌قواره و نامتعارف حقوق برخی كاركنان دولت براساس مصوبه هيأت وزيران هستيم.
فقط ۳.۵ درصد دکترا دارند؛

نگاهی به مدرک تحصیلی کارمندان

از مجموع بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار کارمندی که در دستگاه‌های اجرایی ایران فعالیت می‌کنند، حدود ۷۹۰ هزار نفر کمتر از لیسانس و ۱۵۰ هزار نفر زیر دیپلم هستند.
حقوق و مزایا؛

سقف حقوق مدیران چقدر افزایش یافت؟+ جدول

بررسی مصوبه دولت درباره افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ نشان می‌دهد، در حالی که برخی مدیران با افزایش ۳میلیون تومانی حقوق رو به رو‌ شده‌اند، سقف جدید حداکثر پرداختی از ۲۰ به ۲۳ میلون تومان افزایش خواهد یافت.
عضو شورای شهر تهران ؛

ماجرای عجیب حذف یک بند جنجالی از فیش حقوقی کارمندان شهرداری تهران

عضو شورای شهر تهران حذف بند «سایر» از فیش حقوقی کارمندان را خلاف رویه کارگاهی می‌داند و از شهردار تهران خواست این بند به فیش حقوقی کارمندان شهرداری برگردد.
بر اساس دو مصوبه مجلس و دولت؛

مقایسه افزایش حقوق حداکثر و حداقل بگیران +جدول

درحالی که بر اساس مصوبه مجلس، افزایش حقوق حداکثر بگیران نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۱ درصد است، در مصوبه هیئت دولت افزایش ۱۶ درصدی برای این طیف از حقوق بگیران اعمال خواهد شد.بر اساس جدول زیر، با مصوبه مجلس حداقل حقوق 42 درصد افزایش خواهد یافت اما در مصوبه دولت حداقل حقوق 35 درصد رشد می‌کند. همچنین با مصوبه دولت، حداکثر حقوق پس از کسر مالیات شاهد رشد 16 درصدی و افزایش 2.5 میلیون تومانی خواهد بود اما با اعمال مصوبه مجلس، 1.8 میلیون تومان و معادل 11 درصد به حداکثر حقوق سال 97 افزوده خواهد شد.
لزوم حضور تیم امدادی در معادن؛

عواملی که در تونل‌ها حادثه‌آفرین می‌شوند

شهرام غریب به عنوان کارشناس ارشد ایمنی و بهداشت اعتقاد دارد که طبق تجارب به دست آمده هیچگاه گروه‌های امداد و نجاتی دیر نمی‌رسند اما این حادثه است که به آنها دیر اطلاع داده می‌شود.او با بیان اینکه امدادرسانی در حوادث کار همواره یک اصل مهم دارد و آن اعلام سریع است، اظهار داشت: طبق تجارب به دست آمده هیچگاه گروه‌های امداد و نجاتی دیر نمی‌رسند؛ در واقع حادثه به آنها دیر اطلاع داده می‌شود. لحظه‌ای که به آنها اعلام می‌شود، سریعاً اعزام می‌شوند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تشریح کرد؛

جدیدترین خبرها از افزایش حقوق‌ کارمندان + جزئیات

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی آخرین جلسه و مصوبه کمیته مشترک مجلس و دولت درباره بررسی افزایش حقوق کارمندان را تشریح کرد.
چالش های محیط کار؛

سندرم استکهلم سازمانی چیست وچگونه با آن مقابله کنیم؟

سندرم استکهلم سازمانی مشکلی جدی است که با رشدی چشمگیر در محیط کار همراه است؛ به‌طوری که می‌توان از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های موجود در محیط کار امروزی نام برد.
کریم یاوری:

۱۸ هزار مقرری بگیر دوباره سرکار رفتند

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اشتغال مجدد ۱۸ هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری خبرداد و گفت: حمایت موثر از ۱۸۴۰ بنگاه اقتصادی موجب حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل در سال گذشته شد.
جمشید انصاری عنوان کرد؛

مقاومت مدیران در برابر کاهش کارکنان دولت

معاون رئیس‌جمهوری گفت: سخت‌ترین تصمیم برای مدیران دولتی کاهش نیروی انسانی ادارات است؛ به‌طوری‌که نمی‌خواهند تکلیف برنامه ششم توسعه برای کاهش ۱۵ درصدی کارکنان را اجرا کنند. جمشید انصاری در همایش ملی بهره‌وری افزود: بخش دولتی به‌عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش در اقتصاد کشور به شمار می‌رود. رئیس سازمان امور استخدامی و اداری اضافه کرد: با وجود اجرای اصل ۴۴ و واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولتی، هنوز بخش دولتی تصمیم‌گیر و بازیگر اصلی اقتصاد است.
چگونه کارمندان را ناراضی کنیم؟

پنج گام برای مدیریت یک کارمند ناراضی

هیچ کسی نمی‌خواهد سر و کارش با کارمندان ناراضی باشد، اما دیر یا زود با این بخش از کار نیز مواجه می‌شوید. پس بهتر است همواره آماده یک رویارویی مناسب و درخور باشید. چنین موقعیت‌هایی، اگر به موقع و به نحوی حرفه‌ای مورد توجه قرار نگیرند، می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری در سطح روحیه کارمندی و امید و اعتماد میان کارمندان و کارفرمایان بر جا بگذارند و زیان‌های مالی و افت تولیدی برای مجموعه شرکت به بار آورند.
صفحه  از ۶۷
نظرات و گلایه ها