کارفرمایان و سرپیچی از قانون؛

انعقاد قراردادهای یک‌ماهه با کارگران!

در حالی که طبق دستورالعمل سال گذشته وزارت کار، انعقاد قرارداد زیر یکسال در مشاغل دارای ماهیت مستمر ممنوع است؛ اما همچنان برخی کارفرمایان نسبت به انعقاد قراردادهای کمتر از یکسال اقدام می کنند.
با تصویب مجلس تعیین شد؛

مردان بعد از تولد فرزند ۲ هفته مرخصی تشویقی می گیرند

با تصویب مجلس، کلیه مردان شاغل که صاحب فرزند می‌شوند، از دو هفته مرخصی اجباری تشویقی برخوردار خواهند شد.
قانون«موقتی» که ۲۰ ساله شد؛

کارگران محروم از چتر حمایتی قانون

حدود یک سوم از کارگران کشور در حال حاضر از شمول قانون حمایتی خود یعنی قانون کار خارج هستند و قانون «موقتی» که کارگاههای زیر ۱۰نفر را از شمول قانون کار خارج کرد، این روزها ۲۰ ساله شده است.
حقوق 96 و شورای عالی کار؛

حقوق سال 96 چقدر افزایش می‌یابد؟

به احتمال قوی می‌توان گفت، حداقل مزد سال 96 کارگران نیز به یک میلیون تومان در ماه نخواهد رسید و یکبار دیگر هم زیر آن و حتی کمتر از 900 هزارتومان در ماه باقی خواهد ماند؛
چرا «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» اجرا نمی‌شود؟

دوربرگردان‌های یک قانون

امروزه کمتر خانواده ایرانی را پیدا می‌کنید که حداقل یک جوان بیکار و جویای شغل در خانه نداشته باشند؛ بی‌تردید گزینه نخست و ارجح این جوانان نیز یافتن شغل و حرفه در یکی از سازمان‌ها و اداره‌های دولتی است؛ برخی از آنها بارها در آزمون‌های استخدامی اداره‌های دولتی شرکت کرده و هنوز نیز نتوانسته‌اند به شغل ثابتی دست یابند. هر چند که دلایل فراوانی برای این تلاش‌های ناموفق و ناکامی در یافتن شغل وجود دارد اما یکی از مؤلفه‌هایی که بشدت در این زمینه خودنمایی می‌کند وجود بازنشستگانی است که با وجود اینکه به طور قانونی دوره خدمتشان به پایان رسیده اما هیچ تمایلی به ترک کار ندارند و می‌خواهند کماکان به فعالیتشان ادامه دهند.
الحاق به پروتکل سازمان جهانی کار؛

«سه‌جانبه گرایی»ازحرف تاعمل!

پیوستن ایران به مقاوله‌نامه ۱۴۴ سازمان جهانی کار در حالی به تایید شورای عالی کار رسید که در لایحه اصلاح قانون کار که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، نقض شده است.
نوبخت خبر داد؛

تاکید رئیس جمهور بر پرداخت حقوق کارمندان دولت قبل از پایان ماه

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که در نیمه اول امسال روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت صادر کرده ایم گفت: روز گذشته در ستاد اقتصادی دولت رئیس جمهور تاکید کرد قبل از اینکه ماه به پایان برسد حقوق کارکنان دولت پرداخت شود.

۴۰۰۰۰۰۰ کارگر پنهان در ایران

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: میانگین حقوق پرداختی به کارگران در کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است در حالی که با یک حقوق نجومی می‌شود کارگران یک کارخانه را حقوق داد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس:

تصویب مصوبه تساوی حقوق کارمندان قراردادی با کارمندان دولتی

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس گفت: در جلسه دیروز مجلس مصوبه تساوی حقوق کارمندان قراردادی پیمانکاری با کارمندان دولتی تصویب شد.
استخدام دستگاه های اجرایی؛

استخدام‌های دولتی مشروط شد

نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند که استخدام دستگاه‌های اجرایی منوط به تامین بار مالی در قوانین سالیانه بودجه از سوی دولت باشد.
قابلیت اجرایی بخشنامه امنیت شغلی؟

بخشنامه امنیت شغلی کارگران؛ ۳ ماه پس از ابلاغ/ موادی که نقض شد!

بخشنامه امنیت شغلی کارگران در حالی ۳ ماه پیش از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد که به نحوی چهار بند این بخشنامه نقض شده و امکان اجرای آنها در حال حاضر وجود ندارد.
سلمان خدادادی:

برگرداندن لایحه اصلاح قانون کار توسط مجلس ، نمی تواند وجاهت قانونی داشته باشد

امکان بازگشت لایحه اصلاح قانون کار وجود ندارد؛ مگر این که دولت تصمیم بگیرد و درخواست بازپس‌گیری لایحه را به مجلس ارسال کند.
مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار ؛

جزئیات شکایات کارگران به هیأت‌های دعاوی کار

تعداد شکایات رسیده به هیأت های دعاوی کار از سوی کارگران در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۸۵ هزار مورد بود که عیدی و پاداش بیشترین شکایات را به خود اختصاص دادند.
واکنش یک تشکل کارگری به رای دیوان عدالت؛

لغو مصوبه «عدالت مزدی» فاقد وجاهت است/دولت، هم شاکی بوده هم قاضی!

پس از حکم دیوان عدالت اداری برای لغو دستورالعمل‌های «منع تبعیض در پرداخت دستمزد برای کار هم ارزش در شرایط یکسان»، یک تشکل کارگری در نامه‌ای به رئیس این دیوان، خواستار بازنگری در این رای شد.
رییس فراکسیون کارگری مجلس:

افزایش حقوق کارگران برای سال ۹۶ باید بیش از کارمندان باشد/دریافتی فعلی کارگران یک‌سوم نیاز واقعی آنها است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر محاسبه افزایش حقوق کارگران برمبنای وضعیت معیشتی آنها، گفت: افزایش حقوق کارگران باید بیش از افزایش حقوق درنظر گرفته شده برای کارمندان باشد.
یک نکته مدیریتی؛

چگونه یک کارمند را اخراج کنیم!؟

وقتی یک کارمند عملکردی ضعیف و غیر قابل دفاع از خود نشان میدهد ، دیگر درنگ جایز نیست.اکنون زمان اخراج است.
قانون استخدام کشوری ؛

ضرورت اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری

پس از تصویب و ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری در مهر ماه سال 1386 و اجرای فصل دهم یا فصل حقوق و مزایای آن از ابتدای سال 1388 بنا به دلایلی چند با گذشت زمان بین دریافتی بازنشستگان هر سال نسبت به سال بعد تفاوت و نا برابری معنی‌داری پدیدار شده است.
عضو کارگری شورای عالی کار مطرح کرد:

سقوط آزاد حمایت‌های اجتماعی در لایحه اصلاح قانون کار

به عقیده عضو کارگری شورای عالی کار هیچکدام از هجمه‌هایی که این روزها منافع صنفی کارگران را تهدید می‌کند، نمی تواند به تحقق اهداف مندرج در برنامه پنجم توسعه منجر شود.
بررسی حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار؛

آغاز به کار کارگروه تخصصی مزد ۹۶ از فردا + سند

۱۵ آذر ماه سال جاری اولین جلسه بررسی دستمزد ۹۶ مشمولین قانون کار با حضور معاونت روابط کار در محل وزارت کار برگزار می شود.
سعیدی مطرح کرد:

ضرورت افزایش سن استخدام در سازمان‌های دولتی به ۳۵ سال/ تدوین طرحی در مجلس برای اصلاح قانون

عضو فراکسیون زنان مجلس ضمن تاکید بر افزایش سن استخدام در سازمان‌های دولتی به ۳۵ سال، گفت: با توجه به ضرورت موضوع پس از آسیب‌شناسی و بررسی مسئله، طرحی را در این زمینه تهیه و ارائه خواهیم کرد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها