مدیرکل دفتر حمایتی وزارت رفاه؛

مرخصی 84 روزه برای زنان شاغل دارای "فرزندخوانده"

مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان استفاده از مرخصی دوره مراقبت برای مادران شاغلی که کودکی را از بهزیستی به فرزندخواندگی قبول می‌کنند خبر داد.
دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران کشور:

گوش کارگران از وعده‌های انتخاباتی پر شده؛ زمان مشارکت دولت در بهبود معیشت کارگران فرا رسیده است

دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: در زمان هر انتخاباتی وعده‌هایی برای رنگین شدن سفره کارگران داده می‌شود و گوش مردم دیگر از این قول‌ها پر شده است.
حداقل دستمزد سال۹۶؛

جزئیات عیدی و حق اولاد کارگران در سال۹۶

با تصویب حداقل مزد سال ۱۳۹۶ کارگران توسط شورای عالی کار مبلغ عیدی و پاداش پایان سال و رقم حق اولاد کارگران نیز مشخص شد.
پس از چانه‌زنی۱۲ ساعته؛

پرونده دستمزد۹۶ بسته شد/حداقل دستمزد۹۳۰هزارتومان؛افزایش۱۴.۵درصدی

سرانجام پس از نشست ۱۲ساعته شورای عالی کار،حداقل دستمزد کارگران برای سال۹۶ با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال تعیین شد.
با وضعیت بد معیشت کارگران؛

کارگران امروز از شرمندگی در می‌آیند؟

روزهای پایانی سال روزهای پرتب‌وتابی است برای کارگران، عزیزانی که گوشها، چشمها، دلها و امیدشان به طبقه دهم وزارت کار گره خورده است تا شاید روزنه‌ای برای این شکاف عظیم بین دسترنج و شرمندگی‌شان نزد اهل و عیال را خاتمه‌ای ببخشند.
تعیین دستمزد کارگران برای سال 96؛

سور دولت در شب چهارشنبه آخر سال / چشم 13 میلیون کارگر ایرانی نگران مزد ۹۶

نشست پایانی شورای عالی کار با هدف تعیین دستمزد سال 96 بیش از 13 میلیون کارگر ایرانی با حضور وزاری صنعت، اقتصاد و کار و سایر شرکای اجتماعی روز سه‌شنبه در وزارت کار برگزار می‌شود.
بدری در نطق میان‌دستور:

دولت و کارفرمایان زیر بار سبد معیشتی کارگران نمی‌روند/ اختلاف زیاد بین حقوق کارگران و حداقل دستمزد مطلوب

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: تلاش‌های بسیاری برای بدست آوردن سبد معیشتی خانوارهای کارگری شده است، اما دولت و کارفرمایان با وجود پذیرش دشواری معیشت کارگران، زیر بار اعداد و ارقام نرفته‌اند.

کارگران ساختمانی، کارفرمای مشخص برای پرداخت حق بیمه ندارند

در مورد بیمه اجباری کارگران ساختمانی، کارفرمای مشخصی که مسئول پرداخت حق بیمه بابت کارگران کارگاه باشد وجود ندارد و در واقع خود کارگر با پرداخت حق بیمه سهم کارگر مشمول بیمه قرار می گیرد.
آغاز چشم انتظاری کارگران؛

بسته پیشنهادی مزد۹۶روی میزشورای عالی کار/شمارش معکوس تعیین دستمزد

شورای عالی کار فردا(یکشنبه) دومین جلسه خود را برای تعیین دستمزد ۹۶ با حضور شرکای اجتماعی تشکیل می دهد؛ حال همه کارگران منتظرند ببینند که چه سرنوشتی در سال آینده پیش روی آنها قرار می گیرد.
شمارش معکوس برای تعیین دستمزد 96؛

«کف» دستمزد کارگران چه رقمی است؟

در حالی گروه کارگری افزایش حداقل دستمزد سال آینده را خواسته قانونی خود می‌دانند، اما کارفرمایان با درام توصیف کردن اوضاع تولید، تاکید دارند 70 درصد اشتغال کشور در اختیار واحدهای کوچک است که سهم دستمزد در آنها معنادار است.
یک فعال صنفی کارگری:

دولت وکارفرما تمایلی به افزایش مزد ندارند/جامعه کارگری باید تجمعات اعتراضی برگزار کند

حسین حبیبی می‌گوید: برای مجاب کردن دولت و کارفرمایان به اجرای محاسبات سبد معیشت، جامعه کارگری باید تجمعات اعتراضی برگزار کند.
کارگران از دولت سوبسید بگیرند؛

حقوق‌های زیر دو میلیون تومان ترمیم می‌شود؟

یک کارشناس بازار کار گفت: «دولت به‌دنبال ترمیم حقوق‌های زیر دو میلیون تومان است.»
دکتر سید تقی نوربخش:

پرداخت عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی از ١٧ اسفند

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان از ١٧ اسفند در طول یک هفته به حساب آنان واریز می شود.
با نهایی شدن رقم هزینه سبد معیشت کارگران؛

حداقل مزد کارگران به ۲میلیون تومان می‌رسد؟

با نهایی شدن رقم هزینه سبد معیشت کارگران در کارگروه تخصصی مزد و توافق گروههای کارگری و کارفرمایی، احتمال افزایش حداقل مزد کارگران به رقم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال ۹۶ قوت گرفت.
اپیدمی مرگ در میان کارگران؛

در ۲ ماهه گذشته حوادث کار جان بیش از ۶۰ کارگر را گرفته است

روزنامه شهروند نوشت: قرار بود تا چند ماه دیگر عروسی کند و برود سر خانه و زندگی‌اش... اما عشق و علاقه‌اش به کار و نجات جان مردم، عاقبت کار دستش داد. 30 دی ۹۵ هم با همین علاقه و البته برحسب وظیفه رفت تا آتش گرگرفته غول پیر جمهوری، «پلاسکو» را خاموش کند که آتش جانش را گرفت...
دبیرکل بنیاد کار ایران مطرح کرد:

نقش دولت در عدم افزایش واقعی دستمزد کارگران/ برای پذیرش افزایش حداقلی تهدید می‌شویم

دبیرکل بنیاد کار ایران با اعلام این خبر که 25 درصد هزینه‌های سبد معیشت با حداقل دستمزد فعلی که 800 هزار تومان تعیین شده تامین می‌شود، گفت: علاوه بر درصدی از افزایش دستمزد سال آینده باید عقب ماندگی‌های گذشته در یک جدول زمان‌بندی جبران شود.
با افزایش سقف معافیت مالیاتی؛

حداقل ۲۰۰۰ میلیارد تومان به جیب کارگران برگشت

درپی تلاش های تسنیم و انتشار گزارش های متعدد در قالب خبر، مصاحبه، طرح و کاریکاتور طی سه روز گذشته، مصوبه مجلس اصلاح و سقف معافیت مالیاتی حقوق کارگران به ۲ میلیون تومان در سال ۹۶ افزایش یافت تا بین ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان به جیب کارگران برگردد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه؛

مصوبه تبعیض مالیاتی ضدکارگران کار نوِ دولت یازدهم و بی‌سابقه بود/"تاجگردون" پُشت ماجراست

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعیض‌آمیز بودن مصوبه معافیت مالیاتی تأکید کرد، این نوع تبعیض بین کارگران و کارمندان دولت در کشور بی‌سابقه است.
یک مقام مسئول کارگری مطرح کرد:

کارفرماها مشکلاتشان را به دستمزد گره نزنند!

یک مقام مسئول کارگری می‌گوید کارفرمایان چون زورشان نمی‌رسد که حقشان را از دولت بگیرند ضعیف کشی کرده و مشکلاتشان را به دستمزد کارگران گره می‌زنند.
حداقل دستمزد کارگران چقدر باید باشد؟

دستمزد پیشنهادی شورای کار برای کارگران

عضو شورای عالی کار با بیان اینکه برآورد پیشنهادی ما برای حداقل دستمزد کارگران در سال 96 حدود 2 میلیون و 600 هزارتومان تا 3 میلیون و 300 هزار تومان است گفت: ما باید روند نزولی سبد معیشت را متوقف کنیم و پس از آن به رفع کاستی های آن بپردازیم.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها