سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اعتراض تلخی از سرِ استیصال و ناچاری؛

«طلبکارانِ شهرداری» خود را آتش زدند

این روزها، خودسوزی‌ها، چراغ خطر را به صدا درآورده اند؛ وضعیت به راستی قرمز است؛ شهرداری‌ها نتوانسته‌اند به تعهداتشان عمل کنند و اوضاع برای طلبکاران شهرداری و بالتبع برای کارگران وخیم شده‌است.

مقصر عملکرد ضعیف کارکنان یک شرکت کیست: مدیر یا کارمند؟

اگر شکایت شما این است که افراد تان کم انرژی هستند، تمام تلاش شان را نمی کنند، به اهداف تعیین شده دست نمی یابند یا به کار علاقه نشان نمی دهند، باید بگویم که مشکل خود شما هستید نه دیگران.
با توجه به پایان برنامه پنجم توسعه؛

استخدام رسمی کارمندان دولت متوقف شد

روزنامه خراسان از توقف استخدام رسمی کارمندان دولت خبر داد.

سامانه " جامع ثبت قراردادهای کار " با حضور وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد

سامانه " ثبت قراردادهای کار و ثبت دادخواست" با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس مشیریان معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد.
حقوق بشر آمریکایی؛

تنها دو درصد آمریکایی ها دارای 24 روز مرخصی در سالند

آمریکای مدعی حقوق بشر برای کارگران قانونی درباره حداقل تعداد روز مرخصی با حقوق برای کارگران ندارد و تنها دو درصد از آمریکایی ها بیش از ۲۴ روز در سال از مرخصی با حقوق بهره مندند.

این «مواد ممنوعه» قانون کار را باید بدانید!

یکی از موضوعاتی که می تواند جوامع بشری را از اختلافات شخصی و جمعی در امان بدارد، «آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی دانست؛ بنابراین، امروز تلاش داریم تا موضوع «قانون کار» را بررسی کنیم.
در راستای ایجاد اشتغال پایدار؛

دستور استخدام ۲۵۰۰ نفر در وزارت نفت صادر شد

مجوز انتشار آگهی استخدام ۲۵۰۰نفره وزارت نفت برای شرکت ملی نفت ایران صادر شده و طی روزهای آتی این آگهی استخدام گسترده در صنعت نفت در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر خواهد شد.
نبایدهای مدیریت؛

تکنیک کشتن افراد در سازمان بدون خونریزی

مطلب حاضر به معرفی اشتباهاتی می پردازد که سبب سرخوردگی افراد و فرسودگی نیروی کار سازمانی می گردد.
جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی کشور خطاب به وزیر ارتباطات؛

خواستار «قرارداد دائم» با مخابرات هستیم

کارگزاران مخابرات روستایی کشور در نامه ای خطاب به وزیر ارتباطات، خواستار عقد قرارداد دائم با مخابرات و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شدند.
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور:

نظارت بر کارگاه‌های زیر ۱۰ نفر باید بیشتر شود

عضو کارگری شورای عالی کار می‌گوید: بازرسان تامین اجتماعی تنها از کارگاه‌های زیر ۱۰ نفری بازدید می‌کنند که لیست بیمه‌ای خود را داده باشند و نگرانی فعالان کارگری در خصوص وضعیت کارگرانی است که بیمه نشده‌اند.
یک حقوقدان و وکیل دادگستری مطرح کرد:

رواج عنوان جعلی «مرخصی اجباری» در روابط کار

یک حقوقدان و وکیل دادگستری می‌گوید اصطلاح مرخصی اجباری جعل عنوان است چرا که نه در قوانین استخدامی و نه در قوانین حمایتی چنین موضوعی وجود ندارد و از این بابت اگر کارگری به صورت غیر ارادی از حضور در محل کارش منع شود نباید از مطالبات مزدی او هیچ مبلغی کسر شود.
روایت های ظلم به جامعه کارگری؛

اشتغالزایی یکماهه کارگران دسترنج مدیران کار روحانی

آنطور که آمارها حکایت دارند بالای ۹۰ درصد از قراردادهای کارگران موقت یکماهه، دو ماه و سه ماهه است. البته این آمار به نقل از مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شده است اما گویای تمام مشکلاتی است که این روزها گریبانگیر کارگران شده و البته کسی هم پاسخگو نیست.

چرا ارتقای افقی مهم است؟ + دستورالعمل ارتقای افقی!

در بسیاری از موارد کارکنان از فرصت ارتقای عمودی در شرکت خود برخوردار نیستند. اما خوب است بدانید که برای پیشرفت همیشه نیازمند ارتقای عمودی در سازمان هم نیستیم. گاهی حرکت یا ارتقای افقی نیز می‌تواند پیشرفت در مسیر شغلی را همراه داشته باشد.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی؛

فعالیت ۱۲میلیون کارگر با قرارداد موقت

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به فعالیت ۱۲ میلیون کارگر با قرارداد موقت، از عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در بسیاری از کارگاه‌ها انتقاد کرد.
قانون کار و تامین اجتماعی؛

حقوق کارگران در «قانون تأمین اجتماعی»

کارگران در مدت فعالیت تحت حمایت‌هایی قرار دارند، و بايد به مفاد ماده ۳ قانون تأمین اجتماعی اشاره کرد که برابر آن، تأمین اجتماعی موضوع این قانون شامل حوادث و بیماری‌ها، بارداری، غرامت دستمزد، از کارافتادگی، بازنشستگی، مرگ و مقرری بیمه بیکاری است.
بیشتر بدانیم؛

زمان تغییر شغلتان رسیده است؟

به‌منظور کمک به شما در تشخیص زمان ترک شغل و جستجوی شغل جدید، به وجود پنج نشانه مهم اشاره می‌کنیم که وجود آن‌ها نشان‌دهنده آن است که وقتش رسیده است تا شغل خود را ترک کنید.
حسین راغفر، اقتصاددان مطرح کرد:

اجرای «طرح کارورزی» عملی نیست

آمار نشان می‌دهد نیروی کار تحصیل‌کرده، بخش گسترده‌ای از اعداد و ارقام بیکاری را به خود اختصاص داده‌اند. به همین جهت، ضرورت برنامه‌ریزی برای ساماندهی این بخش بسیار محسوس است، تا هم اشتغال افزایش پیدا کند و هم به لحاظ روحیه اجتماعی، جوانان بتوانند فرصتی برای رشد و شکوفایی در رشته‌های مورد علاقه خود پیدا کنند.
معاون وزیر کار اعلام کرد؛

آغاز فرایند اصلاح قانون کار پس از ابلاغ

مشیریان گفت : پس از اعلام وصول استرداد لایحه اصلاح قانون کار در جلسه یکشنبه مجلس شورای اسلامی، منتظر ابلاغ بازگشت لایحه هستیم تا در خصوص فرآیند اصلاح قانون کار تصمیم‌گیری شود.
محاسبه ها مشخص کرد؛

یک ماه افطاری و سحری 5 برابر درآمد کارورزی‌‌ست

در ماه رمضان امسال، هر ایرانی دست‌کم تنها برای تهیه وعده‌های غذایی سحری و افطار خود مبلغی معادل یک میلیون و پانصد و پنجاه‌و یک هزار تومان هزینه کرده است، این مبلغ از یکسو به تنهایی با حداقل دستمزد تعیین شده برای یک کارگر برابری می‌کند و از سوی دیگر حداقل پنج بار بیشتر از دستمزی است که قرار است با اجرای برنامه‌های اشتغالزایی به کاروزان و مهارت آموزان پرداخت شود.
بررسي لايحه اصلاح قانون كار؛

سرانجام قانون کار چه خواهد شد؟

لایحه اصلاح قانون کار که توسط دولت دهم تقدیم مجلس نهم شد، از همان ابتدا با انتقادات و مخالفت‌های بسیاری از سوی هر دو گروه کارگران و کارفرمایان رو به رو بود که البته انتقادات جامعه کارگری بیش از کارفرمایان بوده است.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها