سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افزایش دستمزد بالاتر از تورم؛

اظهارات ربیعی درباره دستمزد ۹۷

ربیعی با تأکید بر اینکه افزایش دستمزد امثال به صورت چشمگیر از تورم بالاتر است گفت: کارگران به دنبال جبران عقب ماندگی مزدی به صورت یکباره هستند و کارفرمایان معتقدند که صنعت توان پرداخت یکباره عقب ماندگی دستمزد کارگران را ندارد.
پایان نافرجام نشست مشترک؛

کارگران و کارفرمایان توافق نکردند

نشست شورای عالی کار که نزدیک به هشت ساعت به طول انجامید لحظاتی پیش با عدم توافق نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی نافرجام ماند.
دستمز کارگران در سال 97؛

افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال ۹۷

نمایندگان کارگری که از صبح امروز در نشست با وزیرکار شرکت کرده اند، پیشنهاد افزایش قدرت خرید از دست رفته ۱۸۹ هزار تومانی مزد در سال ۹۷، علاوه بر نرخ تورم را دارند.
نعیین دستمزد کارگران؛

رقم منطقی برای افزایش حقوق کارگران 25 درصد است/ شاید افزایش ها کمی بالاتر از 10 درصد باشد

سال 1396 به روزهای پایانی خود نزدیک و اعلام یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین نرخ‌ها برای کارگران به هفته‌های آتی موکول می‌شود. بنا به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی، در حال حاضر جلسات شورای عالی کار و ستاد مزد تا تعیین‌تکلیف وضعیت تأمین‌اجتماعی و بند «ز» تبصره 7 لایحه بودجه تعیین است.
نائب رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگری:

کارگران به دلیل نداشتن تشکل مستقل قدرت چانه‌زنی ندارند/رقم سبد معیشت زیر خط فقر است

عبدالله وطن‌خواه می‌گوید: همه کارگران تلاش دارند سبد معیشت امضا گرفته شده در دستمزد لحاظ شود اما چون می‌دانستیم این‌ها ننه من غریبم بازی را درمی‌آورند، ناچاریم بگوییم در یک برنامه سه یا پنج ساله باشد.
معیشت کارگران؛

تصویب سبد معیشت کارگران در شورای عالی کار

۲میلیون و ۶۶۹هزار تومان مبنای تعیین حقوق کارگران شد.
ساعت کار در ایران؛

جایگاه ایران در مقیاس جهانی ساعت کار

ایران در این قیاس، نسبت به برخی کشورهای پیشرفته و تراز اول دنیا، ساعت کار بالاتری را ثبت کرده است. این مقایسه در سال 2016-2015 انجام شده است که ساعت کار در ایران به کمینه خود طی 5 سال اخیر رسیده بود و در زمره کشورهایی چون تایلند، فیلیپین و هنگ کنگ قرار می گرفت
عضو کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران:

اجرای سبد معیشت هنوز بی‌نتیجه مانده است/اختلاف کارفرمایان با دولت درباره بخش غیرخوراکی سبد

ناصر چمنی می‌گوید: متاسفانه در بحث سه، چهار ساعتی که داشتیم با وجود تصویب رقم سبد معیشت،‌چگونگی اجرای این سبد به نتیجه نرسید چراکه کارفرمایان به شدت روی این قضیه مقاومت می‌کنند و سعی دارند فرافکنی و سلب مسئولیت داشته باشند.
امنیت شغلی زنان؛

اوضاع دستمزد و امنیت شغلی زنان بسیار بد است

زهرا کریمی استاد دانشگاه :دلیل بروز وضعیت امنیت شغلی زنان تسلط این باور است که زنان نان‌آور خانواده نیستند و پول آنها جیبی است و بنا نیست که خرج کسی را بدهند. وی با تاکید بر بدتر بودن شرایط کاری برای زنان،‌ تصریح می‌کند:‌ در اکثر کشورهای جهان زنان نیروی کار رده دوم محسوب می‌شوند. آنان خیلی زودتر از مردان کارشان را از دست می‌دهند،‌ دیرتر استخدام می‌شوند، و مزدشان کمتر از مردان است؛ درحالیکه براساس قانون، برای کار مساوی باید مزد مساوی به زنان و مردان پرداخت شود که اینگونه نیست.
حداقل دستمزد چگونه محاسبه می‌شود؟

سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

این روزها که جمعیت ۴۰ میلیون نفری کارگران و خانواده‌هایشان منتظر اعلام حداقل دستمزد سال آینده هستند، مجلسی‌ها با طرح استیضاح وزیرکار -که پشت‌پرده آن مشخص است- کلاف تعیین حقوق را پیچیده تر کردند.
نشست کارگروه مزد ؛

مذاکرات دستمزد۹۷وارد فاز جدید شد

مذاکرات نشست کارگروه مزد در حالی امروز وارد مراحل نهایی می شود که خروجی این کارگروه، به عنوان ۲ محور مهم، در دستور کار نشست عصر امروز شورای عالی کار قرار می گیرد.
تعیین حداقل دستمزد؛

چهار الگوی تعیین حقوق‌ها

قبل از پرداختن به مکانیزم حداقل دستمزد در ایران به این نکته اشاره شود که تعیین حداقل دستمزد یکی از سیاست‌های تنظیمی بازار کار است که در جهت حمایت از نیروی کار، حفظ و ارتقای قدرت خرید و رفاه زندگی شاغلان، اتخاذ می‌شود. اینکه خاستگاه تعیین حداقل دستمزد از کجاست و چرا باید برای دستمزد، حداقلی تعیین کرد به تحولات اجتماعی و اقتصادی‌ای مرتبط است که طی بیش از یک قرن گذشته بازار کار شاهد آن بوده است.
جلسات تعیین دستمزد سال 97؛

بازگشت کارگران و کارفرمایان به مذاکرات تعیین دستمزد

بالاخره و تنها ١٠ روز مانده به پایان سال ١٣٩٦، برگزاری جلسات تعیین دستمزد سال ٩٧ از سر گرفته شد. یک ماه پیش و در جریان تصویب بودجه سال ٩٧، مجلس و دولت تصمیمی برای منابع درمانی سازمان تأمین اجتماعی گرفتند که با واکنش سریع کارگران و کارفرمایان روبه‌رو شد و با ترک جلسات تعیین دستمزد از سوی این دو شریک اجتماعی دولت، تعیین دستمزد سال ٩٧ بلاتکلیف ماند.
افزایش دستمزد کارگران؛

کارگران خواستار اجرای ماده 41 قانون کار و تعیین سبد معیشت برای دستمزد سال 97 هستند/کارگر، کار و زندگی آبرومندانه‌ می‌خواهد

عضو شورای عالی کار با بیان اینکه جلسات تعیین حداقل مزد سال 97 و میزان افزایش دستمزد کارگران در هفته آینده برگزار خواهد شد، گفت: کارگران خواهان کار هستند و تعیین دستمزد باید بر اساس سبد معیشت باشد، نه نرخ تورم.
در صورت تصویب اصلاحیه قانون خدمات کشوری؛

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تصویب اصلاحیه قانون خدمات کشوری، حقوق کارمندان دولت از ابتدای سال 97 حداقل20 درصد افزایش می یابد.
معیشت کارگران؛

هزینه ماهانه سبد معیشت یک خانوار کارگری چند؟

یک مقام مسئول کارگری با اعلام آخرین رقم سبد معیشت ماهیانه یک خانوار کارگری گفت: شورای عالی کار قبل از تعیین رقم مزد، واقعیتهای زندگی کارگران را ببینند و قدرت خرید آنها را در نظر بگیرد.
دبیرکل حزب مستقل کار:

می‌خواهند کمبودها را بر دوش کارگر بیندازند

علی عبادی می‌گوید: نقش دولت‌ها در زمینه تولید، حمایتی است اما متاسفانه ما در طی سالیان گذشته تاکنون این نقش حمایتی را ندیده‌ایم درنتیجه شاهد درگیری‌های کارگری و کارفرمایی هستیم.
میزان عیدی کارگران؛

جزئیات عیدی کارگران و مشمولان قانون کار / از یک ماه تا 12 ماه کار + جدول

حداقل عیدی برای کارکنان مشمول قانون کار در سال جاری حدود یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان و حداکثر عیدی نیز ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان است.
ربیعی در برنامه پایش؛

ماجرای پرونده تخلف میلیون یورویی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نباید کتمان کنیم وضع کارگران خوب نیست، گفت: باید یک سیستم ساختارمند را برای مبارزه با فساد در دستور کار قرار داده و ساختارها را اصلاح کنیم.
نماینده اتحادیه‌های کارگری هند؛

جهانی شدن، چالش‌های فراوانی برای کارگران ایجاد کرده است

نماینده اتحادیه‌های کارگری هند گفت که سیاست جهانی شدن نه تنها مشکلات را حل نکرده است، بلکه چالش‌های بسیاری را ایجاد کرده است، در نتیجه سیاست جهانی شدن بسیاری از کشورها و مردم و به ویژه طبقه کارگر با مشکلات عدیده و گسترده‌ای مواجه شده‌اند.
صفحه  از ۲۶
نظرات و گلایه ها