سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لزوم داشتن تعهد کاری؛

نگاهی روان شناسانه به دلایل کم فروشی افراد شاغل

کم فروشی فقط دادن جنس به مشتری کمتر از میزانی که بابت آن پول پرداخت کرده، نیست! هنگامی که در محل کار از اول و آخر کارتان می زنید یا به بهانه های مختلف کارها را پشت گوش می اندازید، در حال کم فروشی هستید!
پیش ‌درآمدی بر مذاکرات مزدی 97؛

«سبدی» که از قطار جاماند

تدوین راهکارها، مهمترین بخش از مذاکرات امسال است؛ ببینید الان یک سبدحداقلی داریم؛ بازهم تاکید می‌کنم حداقلی و از آن طرف یک دستمزد داریم که بین این دو فاصله عمیقی وجود دارد؛ این که چه راهکارهایی می‌تواند این فاصله عمیق را پُر کند، محور اصلی مذاکرات مزدی 97 است.
انصاری :

نتیجه نهایی گزینش‌ استخدامی‌ها منوط به دستگاه‌های اجرایی است

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، زمان مشخص شدن نتیجه نهایی گزینش‌ها را منوط به دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: ممکن است در برخی دستگاه‌ها، تعداد استخدامی‌ها بیشتر باشد و روند طولانی‌تری طی شود.
دستورالعمل ممنوعیت قراردادهای زیر یک سال؛

ممنوعیت انعقاد قرارداد زیر یک سال برداشته شد

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت یکی از کارفرماها، بخشنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ممنوعیت انعقاد قرارداد کار زیر یک سال با کارگران را غیرقانونی دانست و ابطال کرد.
محمدرضا پورابراهیمی خبر داد؛

نامه پورابراهیمی به دکتر لاریجانی برای رفع مشکلات حقوق بازنشستگان صنعت فولاد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از دستور دکتر علی لاریجانی به اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور برای رفع مشکلات بازنشستگان فولاد کشور که حدود ۹۰ هزار نفر هستند، خبر داد.
امنیت شغلی؛

ضرورت ايجاد تشكل‌هاي صنفي

در كشور ما و در شرايطي كه با بيكاري گسترده‌اي روبه‌رو هستيم، بحث امنيت شغلي از چند جهت قابل تامل و بررسي است و مساله‌اي تك سببي محسوب نمي‌شود. در واقع به نوعي مي‌توان گفت حتي قرارداد دايم نيز نمي‌تواند تضميني بر امنيت شغلي فرد باشد.
پيشنهاد نماينده كارگران براي هدف‌گذاري دستمزد؛

افزايش حداقل دستمزد تا 2.400.000 تومان

تعیین حداقل حقوق و دستمزد سال ١٣٩٧ کارگران، امروز با برگزاری سه نشست دستمزد، روابط کار و تغییر ساختار به صورت رسمی کلید خواهد خورد. فرایند بررسی کارشناسی جلسات دستمزد که تا پایان سال به طول خواهد انجامید، درنهایت به تعیین حداقل دستمزد سال ٩٧ منجر خواهد شد.
حق پایمال شده؛

همه علیه کارگر

آنان که همواره درد میهن‌پرستی دارند آیا در سبک زندگی خود نیز به اقتدار ایران و ایرانی کمک کرده‌اند؟آنان که درد دین دارند آیا این تکلیف شرعی حمایت از تولید ملی را برای اقتدار اسلام به انجام رسانده‌اند؟
سید ابوالفضل اشرف منصوری؛

واردات تجهیزات غیراستاندارد برای ایمنی نیروی کار!

رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار با بیان اینکه یکی از آشکارترین علل حوادث ناشی از کار، تجهیزات غیراستاندارد است، از تداوم ورود این تجهیزات انتقاد کرد.
حاجی بابایی؛

افرایش ۵ درصدی حقوق کارکنان دولت بی‌عدالتی را نهادینه می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور، دولت موظف است سطح زندگی کارکنان دولت را با نرخ تورم متناسب کند.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری؛

مخالفت کارگران با تغییر مدیریت تامین اجتماعی/آرامش خیابان آزادی را برهم نزنید

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید: تغییر مَنِش مدیریتی که طی‌ چهار سال گذشته در سازمان تامین اجتماعی حاکم شده‌است، به هیچ وجه به نفع جامعه کارگری و دولت دوازدهم نیست.
رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار؛

اعلام افزایش ۵درصدی مزد کارگران در بخشنامه بودجه ۹۷ غیرقانونی است

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه مطابق ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار وظیفه تعیین دستمزد مشمولان قانون کار را دارد گفت: دولت هم می‌داند که دستمزد کارگران با هزینه‌های معیشتی فاصله بسیاری دارد.
حقوق و دستمزد؛

وضعیت دریافتی حقوق‌بگیران دولت + نمودار

گرچه با روند کاهشی نرخ تورم، درصد افزایش حقوق کارکنان نیز رو به کاهش بوده ولی در هر حال مجموع هزینه های دولت در اعتبارات جاری و پرداخت حقوق و دستمزد همواره با افزایش سالانه همراه بوده و عمده بودجه سالانه را صرف می‌کند.
نوبخت:

متوسط افزایش حقوق کارکنان دولت 10 درصد است و کاهش نمی یابد

سخنگوی دولت گفت: میزان افزایش حقوق کارکنان دولت که متوسط 10 درصد است، تقلیل نمی یابد.
صبح سه شنبه صورت گرفت؛

تجمع نیروهای شرکتی بانک صادرات مقابل مجلس

نیروهای شرکتی بانک صادرات تحت عنوان ترویج گر، صبح امروز مقابل مجلس تجمع و خواستار پیگیری وضعیت استخدامی شان شدند.
وزارت کار هیچ کوتاهی نکرده است؛

اشتغال اتباع بیگانه معطوف به سیاست های کلان کشور است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: موضوع اشتغال اتباع بیگانه در ایران فقط مربوط به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیست زیرا این موضوع معطوف به سیاست های کلان کشور است.
قانون کار و افزایش حقوق؛

تخلف دولت در پیش‌بینی افزایش ۵ درصدی دستمزد مشمولان قانون کار

قانون کار کشور در حالی بر افزایش مزد کارگران متناسب با میزان تورم کشور تأکید دارد که دولت در اقدامی خلاف قانون با وجود تورم نزدیک به ۱۰ درصدی پیش‌بینی میزان افزایش مزد سال آتی مشمولان قانون کار را تنها ۵ درصد اعلام کرده است.
افراد جویای کار بخوانند؛

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه‌ شغلی از شما می‌پرسند

مدیران زیرکِ استخدام‌‌کننده با چند سوالِ گزینش‌شده می‌توانند یک دنیا اطلاعات را از شما بیرون بکشند. با اینکه این سوالات ساده به‌نظر می‌رسند، ولی نکته اینجاست که آنها عملا طوری طراحی شده‌اند تا اطلاعاتی را راجع‌ به شما آشکار نمایند که احتمالا تمام تلاش خود را می‌کنید که آنها مخفی نگه‌ دارید.
قوانین به کار گیری نیروی انسانی؛

نحوه به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی

صدور مجوز به‌کارگیری بازنشستگان (اعم از تمام وقت یا پاره وقت) صرفاً برای یک دستگاه اجرایی امکان‌پذیر بوده و ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران، برای تخصیص شماره شناسه فقط برای دستگاهی که مجوز به‌کارگیری برای آن صادر شده است، مقدور می‌باشد.
برابر مواد قانون کار؛

شرایط مزدی کارگرانی که در تاسوعا و عاشورا کار می‌کنند

مطابق تقویم رسمی روزهای تاسوعا و عاشورا جزء تعطیلات رسمی کشور محسوب می‌شوند و برابر ماده 63 قانون کار فعالیت تمامی کارگاه‌ها در چنین روزهایی باید متوقف شود، با این حال مطابق قانون کار، درخصوص نحوه محاسبه و پرداخت دستمزد کارگرانی که ناگزیر به انجام کار در چنین روزهایی هستند، شرایطی پیش بینی شده است که کارفرمایان مشمول ملزم به رعایت آن هستند
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها