سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در روز ملی منابع انسانی مطرح شد؛

تعدیل نیروی انسانی هزینه‌های عدیده‌ای را به یک واحد تولیدی تحمیل می‌کند

رئیس انجمن صنفی مدیران و مشاوران منابع انسانی تاکید کرد: معمولا اولین رویکردی که در سازمان‌ها در مواجه با بحران اتخاذ می‌کنند تعدیل نیروی انسانی است‌. اگرچه این موضوع در کوتاه‌مدت، هزینه‌های سازمانی را کاهش می‌دهد ولی در میان‌مدت و طولانی مدت هزینه‌های عدیده‌ای را به سازمان تحمیل می‌کند.
دو عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران :

موج جدید بیکاری در راه است

دو عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران می‌گویند: برخی بنگاه‌ها که از پس هزینه‌های سربار بر نیایند قطعا در فصل بهار تعدیل نیروی انسانی خواهند داشت که در این شرایط ممکن است در سه ماه نخست سال جاری با موج جدید بیکاری رو به رو شویم.
در جلسه امروز هیات وزیران؛

میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ مشخص شد

در جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ مشخص شد.
معاون وزیر کار:

حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد

معاون وزیر کار از تصویب حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در نشست دیروز کمیسیون اقتصادی دولت به ریاست وزیر اقتصاد خبر داد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه؛

مشمولین قانون افزایش حقوق مناطق جنگ‌زده / شرکتی‌ها محرومند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش حقوق کارکنان دولت در منطقه جنگ زده کرمانشاه گفت: کارکنانی که رابطه استخدامی با دولت ندارند، از این قانون محروم هستند.
نقدی بر طرح اصلاحات پارامتریک؛

مستمری بازنشستگان ۳۱ درصدِ خط فقر است

طرح اصلاحات پارامتریک با استدلال حذف بخشندگی‌های صندوق‌ها به میدان آمده و قصد دارد با افزایش سن و سابقه بازنشستگی به جنگِ بحرانِ منابع - مصارف برود. اما در این بین، یک نکته کلیدی کوچک وجود دارد: برای قیاس «بخشندگی نظام‌های بازنشستگی» اگر فقط معیارمان مقایسه سن و سابقه بازنشستگی باشد، نعل واروونه زده‌ایم و یکطرفه به قضاوت نشسته‌ایم.اما بدون در نظرگرفتن این واقعیت که برای پیشگیری از بحران سازمان تامین اجتماعی، راهکارهای اصولی‌تر وجود دارد که همه این راه‌حل‌ها در قوانین بالادستی و برنامه‌های توسعه دیده شده، ادعای دولتی‌ها و نمایندگان مجلس که در مقام مقایسه نظام بازنشستگی ایران با کشورهای توسعه یافته برمی‌آیند و سپس از این قیاس، نتیجه می‌گیرند که نظام بازنشستگی ایران به شدت بخشنده و سخاوتگر و نیازمند اصلاحات ساختاری‌ست، ایرادات و چالش‌های اساسی دارد.
واعظ‌ مهدوی:

دولت به اندازه کل درآمدش، دستمزد می‌دهد

به گفته واعظ‌مهدوی؛ نیازمندترین گروه‌های اجتماعی ما (روستاییان و عشایر) عملا از همسان‌سازی حقوق چیزی عایدشان نخواهد شد. حتی در دریافت بسته معیشتی نیز، به همه گروه‌های کشور این بسته داده شد ولی به روستاییان، خیر. البته با پیگیری‌هایی که انجام دادیم برای بازنشتگان صندوق توانستیم این بسته را بگیریم ولی به خود شاغلین روستایی، جوانان روستایی و دیگرانی که بازنشسته نیستند، چنین بسته‌ای داده نشد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار:

دولت از کیسه خودش به بیکاران سیل زده کمک کند، نه از کیسه تامین اجتماعی

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه دولت به کارگران بیکار شده سیل زده هیچ کمکی نکرده است گفت: متأسفانه مدت‌ها است که هنگام وقوع چنین حوادثی دولت از کیسه کارگران (تأمین اجتماعی) خرج می‌کند و به نام خود تمام می‌کند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ؛

پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده ناشی از سیل

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : مقرری بیمه بیکاری به تمام کارگران بیکار شده ناشی از سیل پرداخت می شود .
سرپرست سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

میزان افزایش حقوق «زیر حداقلی بگیران»

سرپرست سازمان تامین اجتماعی جزئیاتی از افزایش حقوق بازنشستگان حداقلی بگیر، سایر سطوح درآمدی و زیرحداقلی بگیران اعلام و درباره آخرین روند همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه کرد.سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به میزان افزایش گروه دوم یعنی سایر سطوح درآمدی اظهار کرد: سایر سطوح درآمدی اشخاصی هستند که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی دارند. روز گذشته جلسه‌ای با حضور کانون بازنشستگان برگزار و پنج سناریو تهیه کردیم و در نهایت روی ۱۳ درصد افزایش حقوق به علاوه ۲۶۱ هزار تومان نقد به توافق رسیدیم که پیشنهاد جامعه بازنشستگان نیز بود.
معیشت کارگران در سال 98؛

کارگران در فروردین امسال چقدر دریافتی دارند؟

امسال پس از ابلاغ افزایش حق مسکن، هیچ کارگری نباید کمتر از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی داشته باشد. با این حساب بازهم خواسته‌ مزدی کارگران که اِعمال تورم واقعی روی مخارج زندگی‌ست، برآورده نشده است.به همه اینها باید چیزی که فرامرز توفیقی (رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها) به آن «فقدان بانک اطلاعاتی متقن در رابطه با آمار تورمی» می‌گوید، بیفزاییم.
حقوق بازنشستگان؛

افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ مشخص شد

در جلسه سازمان تامین اجتماعی افزایش حقوق سایر سطوح از جمله مستمری‌بگیران و بازنشستگان تصویب شد که برای تصویب نهایی پس از بررسی هیأت مدیره سازمان به هیأت دولت ارسال می‌شود.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی خبرداد؛

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از اردیبهشت‌ماه

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: امیدواریم و تمام تلاش را خواهیم کرد افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از اردیبهشت‌ماه اجرایی شود و به ماه‌های دیگر موکول نشود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

حقوق کارکنان دولت از فروردین ماه افزایش می‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اعمال افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت از فروردین ۹۸ طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی خبر داد.
کارگران چشم‌انتظارند؛

حق‌مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در دست‌انداز هیئت وزیران

حق‌مسکن کارگران به عنوان یکی از بندهای مهم بسته‌مزدی شورای‌عالی کار در حالی یک‌میلیون ریال مصوب شد که تأیید آن منوط به تصمیم‌گیری در هیئت‌ وزیران است.
زیروبم‌های قانون کار؛

آیا می‌توان به اصلاح قانون کار به نفع کارگران امید بست؟

حسین اکبری بر این باور است که هم صیانت از قانون کار فعلی و هم ارتقای آن به نفع طبقه‌ی کارگر، نیازمند پیش‌شرط‌هایی‌ست که این پیش‌شرط‌ها در حال حاضر فراهم نیست.
افزایش حقوق کارگران؛

جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸

با تصویب افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۳۹۸ در آخرین نشست اعضای شورای عالی کار، پایه حقوق کارگران ۴۰۰ هزار تومان بیشتر شد و از یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان به یک‌ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید
چشم كارگران و كارفرمايان به دست دولت؛

اثرات رشد پيش‌بيني‌شده دستمزد 98 بر معيشت مردم آسيب‌شناسي شد

افزايش دستمزد؛ اين شايد مهم‌ترين دغدغه کارگران و کارفرمايان در ماه پاياني و البته ماه آغازين هر سال باشد. افزايش دستمزدي که در ماه‌هاي پاياني سال گذشته و با توجه به افزايش شديد تورم در ماه‌هاي متوالي سال 97، اهميت بيشتري يافته و به محل جدال نمايندگان کارگري و کارفرمايي در شوراي عالي کار تبديل شده بود؛ جدالي که در نهايت با رسيدن به رقم يک‌ميليون‌و 516 هزار تومان براي حداقل دستمزد و افزايش 13درصدي به‌علاوه 261 هزار تومان براي ساير سطوح مزدي به پايان رسيد و بخش بزرگ‌تري از جامعه مزدبگيران کشور را زير خط سبد معيشت کشاند.
بخشنامه ۵۰۲۰/۹۷/۷۶۴ مورخ ۹۷/۱/۲۹ ؛

دستمزد مقطوع روزانه مبناء کسر حق بیمه سال ١٣٩٧

در اجرای مصوبه شماره ۴٩٧۵ مورخ ٢۶‏‏‏/۴‏‏‏/۶٧ شورای عالی تامین اجتماعی و پیرو بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق ‌بیمه سال ١٣٩٧ و به استناد مصوبه جلسه مورخ ٢٢‏/٠١‏/٩٧ شورایعالی کار موضوع بخشنامه شماره ٢٣۶۴ مورخ ٢٣‏/٠١‏/٩٧ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص افزایش حداقل دستمزد سنواتی در سال ١٣٩٧،به پیوست فایل اکسل مربوط به دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق‌بیمه فعالیتهای دارای دستمزد مقطوع برای سال ١٣٩٧ شامل ١١١ صفحه و ٩ صفحه راهنمای صنوف ارسال می‌گردد. مقتضی است مراتب به نحو شایسته به اطلاع کارفرمایان مربوطه رسیده و از ابتدای سال جاری مورد عمل واحدهای اجرایی تابعه قرار گیرد.
حمید حاج اسماعیلی، فعال کارگری :

شریعتمداری، کارچاق‌کن سیاسی است!

حاج اسماعیلی گفت: شریعتمداری بیشتر از اینکه گزینه مناسبی برای وزارت کار باشد،‌یک کارچاق کن سیاسی است!
صفحه  از ۶۲
نظرات و گلایه ها