سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازگشت یاران صفدرحسینی به صندوق؛

نجومی بگیر 39 میلیون تومانی با حکم روحانی عضو صندوق توسعه ملی شد

صندوق توسعه ملی در روزهای اخیر دچار تغییر و تحولاتی شد که کسی پیش بینی آن را نمی‌کرد. دوست حسینی ناگهانی از ریاست این صندوق استعفا کرد و شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی به جای او به صندوق توسعه ملی آمد. آما در حاشیه این اتفاق یک عضو جدید دیگر صندوق توسعه ملی هم معرفی شد.
نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی؛

تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی مشخص نیست

علی حیدری از مشخص نشدن تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق خبر داد.
بی‌اعتنایی سایپا، ایران خودرو، سازمان برنامه و مجلس ؛

عدم پاسخ سازمان‌ها به ۱۸۶سؤال و بلاتکلیفی ۵۲ شکایت

با گذشت بیش از 6 ماه از آغاز فعالیت سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شمار دستگاه‌های مختلف بخش‌های حاکمیتی و وابسته به 143 مورد رسیده است اما شماری از دستگاه‌ها یا به این سامانه نپیوسته‌ یا بی‌اعتنا بوده‌اند.
با توجه به نامه معاون شهردار؛

آقای صالحی امیری! شفاف سازی کنید می روید یا می مانید

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نامه ای خطاب به منتقدان اعلام کرده حاضر است از شهرداری برود اما بهتر بود به جای نامه نگاری شفاف مشخص می کرد، می رود یا می ماند.
تصویری برای عملیات ضعیف دیپلماسی ضعیفت تر؛

عملیات ضعیف، دیپلماسی ضعیف‌تر+عکس

انتقاد روزنامه افکار به عملکرد دولتی ها در حوزه های مختلف در صفحه اول روزنامه.
نقدی بر بیانیه 170 نماینده مجلس؛

از نظر تاریخی در اواخر دوران فیلترینگ قرار داریم

انگار قبل از اختراع پیام رسان، هیچ مشکلی در کشور نبود و همه نارضایتی ها و ناآرامی ها و معاملات مواد مخدر و ... بعد از پیام رسان ها پدید آمده است!
چه بخش‌هایی منتفع می‌شوند؟

صدها میلیارد تومان جشنواره‌ها و همایش‌های دولتی بدون یک مناقصه و مزایده!

تبدیل برگزاریِ جشنواره‌ها و همایش‌ها به کسبِ یک جماعت، صرفاً هزینه‌های برگزاری این رویدادها را افزایش نداده، بلکه دایره بسته‌ای را شکل می‌دهد که کیفیت این رویدادها را نیز به شدت کاهش می‌دهد و در دایره دوستان، طبیعتاً اثری از سختگیری برای برگزاری باکیفیت نمی‌ماند و در هر دوره شاهد افت چشمگیر کیفیت برگزاری همین رویدادهای دولتی و شبه دولتی هستیم.
ماجرای یک دستورالعمل عجیب؛

دستورالعمل عجیب در دولت درباره بحران نفتکش ایرانی+سند

بسنده کردن دولتی ها به حل بحران با یک پیام توئیتری یا اینستاگرامی نیز از آن ماجراهای عجیب و غریبی است که به تازگی در فعالیت های رسانه ای دولت و شورای اطلاع رسانی آن راه افتاده است. اقدامی که بیش از آنکه به حل و فصل بحران کمک کند به یک شوی رسانه ای شباهت دارد.
بی‌اطمینانی مردم به پیام‌رسان‌های داخلی؛

سعیدی: نمی‌توان مردم را مجبور به استفاده از پیام‌رسان داخلی کرد

نایب رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس تاکید کرد: نمی‌توان مردم را مجبور به استفاده از یک پیام رسان کرد و اگر امروز می‌بینیم پیام‌های رسان‌های داخلی با اقبال مواجه نمی‌شوند علتش بی اطمینانی مردم است.
میرلوحی:

رانت‌خواران، امروز طلبکار شده‌اند/نمی‌توانیم به کسی بگوییم بالای چشمت ابروست

عضو شورای شهر تهران گفت: وضعیت طوری شده که تا به کسی می‌گوییم بالای چشمت ابروست طلب روی میز ما می‌گذارد و می‌گوید اگر حرف بزنید بقیه طلب را هم رو می‌کنم.
یامین‌پور:

پزشکیان مجلس را با خاک یکسان کرد

وحید یامین پور مجبری برنامه جهان آرا با اشاره به گفت و گویی که با مسعود پزشکیان در این برنامه داشته در توئیتر نوشت: او گفت مجلس نه استعداد کارشناسی دارد، نه توان نظارت و نه حتی رفتاری در شأن انقلاب اسلامی.
بهروز گرانپایه، روزنامه‌نگار:

الزامات حضور دولت در عرصه عمومی

مدیریت افکار عمومی در مقیاس ملی و در جوامع امروز اهمیتی اساسی و حیاتی دارد. این اهمیت به دلیل افزایش نقش مردم در انتخابات و سیاست‌ها و نیز گسترش دامنه و نفوذ رسانه‌های اجتماعی است.
محمود صدری، روزنامه‌نگار:

نقش مطبوعات در خلأ احزاب

نخستین دولت پس از جنگ در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲، اصلاحاتی را شروع کرد که راستگرایان با آن همراه شدند و چپگرایان مخالف آزادسازی و خصوصی‌سازی به آن خرده می‌گرفتند.
بررسی قانون برگزاری مناقصات؛

نقدی بر قانون مناقصات

در اواخر سال ۱۳۹۵ دو ماده‌ قانونی شهرداری‌ها را موظف به ایجاد شفافیت و پیش‌بینی‌پذیری در مناقصات و معاملات ‌‌کردند. ماده‌ ۵۰ «قانون احکام دائمی برنامه‌‌های توسعه‌ کشور» و ماده‌ نه «قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» مقرر داشته‌اند که دست‌کم از آغاز سال ۱۳۹۸ به بعد، شهرداری‌ها مهم‌ترین و محتمل‌ترین محل فساد هر نهاد اجرایی بخش عمومی، یعنی «مناقصات و معاملات» خود را طبق «قانون برگزاری مناقصات» و «قانون تجارت الکترونیکی» انجام‌دهند. اما این قانون‌ها بدون ‌مطالعه و مطالبه‌ اجتماعی، آیا اثربخشی کافی را خواهند داشت؟
نبض خبر؛

درخواست رشیدپور درباره بودجه

رضا رشیدپور با اشاره به سخنان روز گذشته حسن روحانی درباره اینکه 200 هزار میلیارد تومان از بودجه در اختیار دولت نیست، گفت: «آقای لاریجانی، آیا نمیشود یک درصد از آن 200 هزار میلیاردی که رییس جمهور میگویند در اختیار دولت نیست را به نوسازی بافت فرسوده مدارس اختصاص داد؟»
وزیر کشور:

تجمعات اخیر قطعا غیرقانونی است؛ مردم در آن شرکت نکنند

وزیر کشور گفت: از مردم تقاضا داریم در تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند، اگر قصد تجمع دارند درخواست دهند، بررسی می‌شود.
خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور و دیگر دست اندرکاران؛

حالا که اینترنت را محدود کردید،لطفا زیانش را هم حساب کرده و بپردازید!

اخلال در نظم عمومی؛ این اتفاقی است که دولت مردان می‌گویند با وقوعش، می توانند محدودیت هایی بر فعالیت مردم در دنیای مجازی وضع کنند،اما ظاهرا حواسشان نیست که با این کار، دستشان را در جیب مردم فرو می‌کنند!
ماهی گیری از آب گل آلود به روش اصولگرایان؛

‌قالیباف: ‌۴درصدی‌ها ‌به‌راحتی ‌زندگی مردم را له کرده‌اند

شهردار سابق تهران گفت: امروز ۴درصدی‌ها در کشور افرادی هستند که قانون را به‌راحتی دور می‌زنند و زندگی مردم را له می‌کنند و فرصت را به مردم در تصمیم‌گیری‌ها نمی‌دهند.
عباس عبدی:

ريشه بحران كجاست؟

بسياري از افراد در پي اين هستند كه به اين پرسش پاسخ دهند كه، مشكل و مساله اصلي كشور كجاست؟ چرا با اين همه منابع و نيروي انساني بايد درجا بزنيم؟ به طور قطع تفاهم نسبت به پاسخ مشترك يا نزديك به يكديگر در مورد اين پرسش خيلي سخت است اگر نگوييم محال است. اين يادداشت نيز درصدد پاسخ دادن قاطع به اين پرسش نيست ولي با تحليل يك نمونه از رفتارهاي اقتصادي كشور سعي مي‌كنيم به اين پاسخ نزديك شويم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مردم دیگر به آمار‌های اشتغال دولت اعتمادی ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیا ن اینکه مردم دیگر به آمارهایی که از سوی دولت مبنی بر ایجاد اشتغال در کشور ارائه می‌شود اعتمادی ندارند، گفت: گوش مردم از طرح چنین آمارهایی درباره اشتغال پر است.
صفحه  از ۲۴
نظرات و گلایه ها