سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سالک:

نمایندگان خواستار استعفای سیف هستند

نماینده اصفهان با اشاره به ضعف مدیریت در بانک مرکزی گفت: نمایندگان خواستار استعفای سیف از بانک مرکزی هستند.
وزارت نفت پاسخ درستی نداد؛

چرا سهم شرکت‌های ایرانی در قراردادهای کنسرسیومی‌داخلی کم است؟

در حالی که شرکتهای داخلی توان بالایی در توسعه پروژه‌های نفت و گاز کشور دارند اما همچنان شاهد این هستیم که سهم این شرکتها در قراردادهای کنسرسیومی‌«آی پی سی» که اخیرا به امضا رسیده است کم است و رسانه‌ها هم به این مساله ورود کرده و از آن انتقاد کرده اند.
جايگزين سيف کیست؟

احتمال خداحافظي سيف از بانک مرکزي

تنها چهار ماه ديگر به پايان دوره مديريت ولي‌الله سيف، سکاندار ساختمان شيشه‌اي ميرداماد باقي مانده است. در همين حال، برخي از کارشناسان عملکرد رئيس فعلي بانک مرکزي را ضعيف ارزيابي کرده و تأکيد مي‌کنند که رئيس بانک مرکزي بايد هم مسلط به زبان انگليسي و هم آشنا به بانکداري بين‌المللي باشد
قره خانی:

ما اعتماد ملی را با تصمیمات غلط از دست دادیم

سخنگوی انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیمات دولت در بخش اقتصادی باعث بی ثباتی نرخ ارز شده است گفت: به نظرم یک ناهمگونی و عدم اعتماد در تیم دولت وجود داشت.
انگیزه های مهاجرت از ایران؛

"جزیره ایران" ؛ دلیل مهاجرت ها و خروج سرمایه ها از کشور

بخش بزرگی از ایرانیان، به ویژه جوانان و تحصیل کردگان و نیز صاحبان سرمایه و خلاقیت، برای خروج از ایران و رفتن به کانادا، استرالیا ، اروپا و حتی آمریکا اقدام و برنامه ریزی کرده اند، تعداد بیشتری در اندیشه مهاجرت اند و بسیار بیش از این ها نیز آرزوی رفتن از ایران را در گوشه ای از رؤیاهای خود می پرورند حتی اگر هیچگاه نتوانند به آن جامه عمل بپوشانند.
استعفای محمدعلی نجفی؛

آزمونی سخت برای مدیران تازه کار پایتخت

با استعفای محمدعلی نجفی، مسیر معیوب مدیریت شهری می تواند بار دیگر به ریل اصلی خود بازگردد. اصرار بی مورد اعضای شورای شهر برای ماندن نجفی نشان می دهد که شورا همچنان بر اشتباه خود تاکید دارد ولی با رفتن نجفی شورا دارای بار سنگینی در انتخاب مدیر کارآمد و توانمند جدید است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

۱۲۰ هزار میلیارد تومان سود در نوسانات ارزی، نصیب دولت شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با اختلاف قیمت تقریبا ۱۵۰۰ تومانی ارز در بازار، تقریبا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سود بدون هیچ گونه اقدامی، نصیب دولت شده است.
از فیلتر جدید چه خبر؟

این انگشت آماده فشاردادن دکمه فیلتر است!

«فیلترینگ» عنوان کارتون محمدرضا میرشاه ولد در شهروند است.
حاجی دلیگانی خبرداد؛

سیف معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس از پرداخت پاداش میلیاردی در بانک مرکزی خبر داد و گفت: آقای سیف، رئیس کل بانک مرکزی؛ معاون خود را بازنشسته کرد و به او یک میلیارد و 200 میلیون تومان پاداش داد و دوباره این معاون بازنشسته را یک هفته بعد در همان شغل منصوب کرد.
مسعود نیلی تشریح کرد؛

چهار نابودگر کالا‌ی ایرانی

مسعود نیلی سیاست‌های ناصحیح در حمایت از تولید داخلی را تشریح کرد
پاسخ طلبی؛

آقای سیف این انبار باروت را چه کسی برای آمریکا مهیا کرده است؟

آقای سیف اصلی ترین فرد در ایجاد این انبار باروت است. سیاست های پولی اتخاذ شده توسط دکتر سیف از سال ۹۲ سیاست‌های بسیار غلطی بود که دست نظام بانکی برای خلق پول را به طور کامل آزاد گذاشت و در نتیجه حجم بالای نقدینگی که بیش از هر دوره تاریخی در ایران بوده ایجاد شد. بدون آنکه اقتصاد کشور از این نقدینگی بهره‌ای ببرد
خبر رسانی نادرست در خصوص مدارس تیزهوشان؛

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از ضرغامی

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از خبر رسانی نادرست ضرغامی از جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مدارس تیزهوشان
رئیس مرکز تحقیقات اقتصاد و مدیریت دارو؛

آقای روحانی! صنعت داروسازی کشور از داخل فلج شده است

رئیس مرکز تحقیقات اقتصاد و مدیریت داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معتقد است که مشکل اول صنعت داروسازی کشور برای رقابت با خارجی ها، در درون مرزها نهفته و این صنعت از داخل تضعیف می شود.
استاد دانشگاه آزاد اسلامی:

سیف تنها مقصر آشوب های ارزی نیست/ اعضای تیم اقتصادی کشور قادر به پیش بینی نیستند

یک استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره های مختلف شاهد بحران های ارزی در کشور بودیم اما مجموعه تیم اقتصادی را باید مقصر دانست که قادر به پیش بینی ها و اتخاذ تدابیر در این زمینه نیستند.
واکنش وزیر اقتصاد به افزایش نرخ دلار:

التهاب‌های اخیر دلیل اقتصادی ندارد؛ ناجا و بخش‌های امنیتی باید پاسخگو باشند +فیلم

مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد پس از جلسه امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس به تحولات بازار ارز و گرانی ناگهانی دلار واکنش نشان داد.
وزیر صنعت:

نامگذاری امسال تکلیف ما را سنگین‌تر کرد

وزیر صنعت: انتخاب شعار حمایت از کالای ایرانی وظیفه و تکلیف ما را که از پیش هم بر دوش ما مسئولان بخش‌های تولیدی دولت بود، سنگین‌تر کرد.
پیشنهاد دادستان کل کشور:

سیاست‌بازی را کنار بگذارید، شهردار تهران باید دوباره استعفا دهد

وی به شهردار تهران پیشنهاد داد که مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند و گفت: آقای شهردار باید مهلتی نیز تعیین کند و عنوان کند که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین نمایید در غیراینصورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری تهران را عهده دارنخواهم بود و قطعا آقای شهردار کسی شما را به این جهت تحت تعقیب قرار نخواهد داد.
"بحران اردیبهشت"؛

رئیس جمهور حق طفره رفتن ندارد/ بازار ارز را کنترل و جریان "اربیل-دوبی-استانبول" را معرفی کنید

مردم به روحانی رأی داده اند و اینک از شخص او مسؤولیت می خواهند؛ اگر کارشکنی می کنند، معرفی شان کنید.
حباب شاخص ها؛

دوری از «شاخص‌زدگی»

به یاد دارم در مقدمه یکی از مقالات حوزه اقتصادسنجی داستان طنزگونه‌ای با محتوای ذیل ذکر شده بود.در جلسه‌ای جناب نخست‌وزیر از سه مشاور خود سوال می‌کند که مجموع کسری بودجه ‌دو میلیارد دلاری سال گذشته و سه میلیارد دلاری سال جاری چه میزان است؟ مشاور اول که از قضا ریاضیدان نیز است، بلافاصله پاسخ می‌دهد پنج میلیارد دلار. پس از او مشاور فیزیکدان می‌گوید که اگر بخواهیم دقیق تر گفته باشیم، کسری بودجه دولت مجموعا پنج میلیارد دلار با خطای مثبت یا منفی ۵۰ میلیون دلار است. مشاور اقتصاددان که متخصص اقتصادسنجی است اندکی تعلل کرده، سپس به کنار نخست وزیر رفته و آهسته در گوش نخست‌وزیر می‌گوید دوست داری چه میزان کسری بودجه داشته باشی، با اعداد موجود همان را برای شما به دست خواهم آورد.
حاجی دلیگانی:

روحانی، اگر مخالف گرانی دلار است سیف را برکنار کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه، اگر رییس جمهور مخالف افزایش و تلاطم بازار ارز است، مدیران ارشد بانک مرکزی را برکنار کند، گفت: متاسفانه صداقت رئیس جمهور در عمل به وعده‌های انتخاباتی برای مردم رنگ باخته است.
صفحه  از ۳۰
نظرات و گلایه ها