سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مهدی غضنفری عنوان کرد؛

قانون انتزاع ادغام بازرگانی و صنعت را به شکست کشاند

وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت گفت: ظاهراً برخی اتفاقات سیاسی در کشور افتاده است که نظر مجلس برگشت و خواستار وزارت بازرگانی هستند.
عملکرد دولت در نظارت بر بازار؛

برنامه اعتراض متمدّنانه میلیونی در مرکز «آشنا»!

مدتی قبل در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، پیرامون چیزی به نام "لزوم ایفای نقش دوباره جمهور و حضور اعتراضی و البته میلیونی مردم در خیابان‌ها"! سخن گفته شده است.معضلی که اگرچه برخی می‌گویند مولود تورم و تحریم است و برخی دیگر علت آنرا افزایش دستمزدها اعلام می‌کنند؛ اما تحلیل جامعی که در این زمینه صحّت آن به اثبات رسیده این است که مقصّر اصلی تنش‌های قیمتی «عدم نظارت دولت و سیاست‌های غلط دولتمردان» است.۲ مقوله‌ای که همه اذعان دارند اگر مورد اصلاح قرار گیرد؛ بخش اکثریت مشکلات روانی اقتصاد حل خواهد شد.
مدیران چندشغله؛

مدیر 6 شغله ایران خودرو را بشناسید

شواهد نشان می‌دهد که یکی از افراد نزدیک به هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در هیات مدیره 6 شرکت تابعه ایران خودرو حضور دارد.
مسعود رضایی:

چرا تأمین اجتماعی بعد از چند ماه هنوز مدیرعامل ندارد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هنوز تأمین اجتماعی مدیرعامل ندارد، گفت: وزیر رفاه باید در انتصاب مدیرعامل این سازمان به‌گونه‌ای عمل کند که ما به عنوان نمایندگان مردم از سوی جامعه مورد نقد قرار نگیریم.
خالی‌ماندن کرسی سخنگو؛

دولت پاسخگو نیست یا سخنی با مردم ندارد!

با آنکه برخی کارشناسان سیاسی معتقدند یکی از دلایل مهم عدم انتخاب سخنگو، فرار دولت از پاسخگویی است، برخی دیگر از فعالان سیاسی اینطور عنوان می کنند که دولت سخنی ندارد که بگوید.
پاسخ شفاف وزارت نیرو به یک پرسش؛

بودجه لایروبی رودخانه‌ها کجا هزینه شد؟

وزارت نیرو به‌عنوان دبیرخانه شورای‌عالی آب با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر برنامه‌ریزی برای لایروبی بستر رودخانه‌ها، بدون مماشات موضوع ساخت و سازها و تجاوز به حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها را به‌طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است. این تازه‌ترین دستور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به رضا اردکانیان، وزیر نیرو است که دیروز در نشست شورای‌عالی آب مطرح شد.
باز هم روزومه جعلی !!!

ابهام در مدرک دکترای اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی

سرکار خانم اشرف بروجردی از سال ۱۳۷۰ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است.با توجه به سوابق تحصیلی که از ایشان مندرج شده متوجه میشویم که دانشگاه محل تحصیل ایشان مشخص است و نه سالهای تحصیل ایشان و سپس فراغتشان از تحصیل. همچنین ایشان مدعی اخذ مدرک از رشته ای است (فقه سیاسی) که در هیچ یک از دانشگاههای لبنان وجود نداردمهمتر از پیدا شدن نام خانم بروجردی به عنوان فارغ التحصیل در یکی از دانشگاههای لبنان، باید اشاره کرد که متاسفانه در هیچ یک از دانشگاههای مزبور رشته ای به نام فقه سیاسی وجود ندارد و با شگفتی باید اظهار داشت تنها جایی که از این رشته صحبت شده در رزومه سرکار خانم اشرف بروجردی است.
ناصر موسوی لارگانی:

با احیای وزارت بازرگانی هیچ دردی از کشور دوا نمی‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به هزینه های سنگین احیای وزارت بازرگانی گفت: با تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ دردی از کشور دوا نمی‌شود و حتی مشکلات اضافه‌تر هم می‌شود.
لزوم رسیدگی قوه قضاییه به تخلفات؛

سازمان خصوصی سازی، حراج اموال مردم و سکوت دولت

۱۰۰ نماینده مجلس با تذکری خطاب به رئیس جمهور نسبت به حمایت وی و جهانگیری از رئیس سازمان خصوصی سازی انتقاد کرده و خواستار عزل پوری حسینی شدند.
کمک به سیل زدگان یا نام آوری؟

کمک کردن خانم نماینده به سیل زدگان با نام و نشان

به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیل در بشتر مناطق کشور ،کمک های مردمی و مسئولین و نهادها به سمت مناطق آسیب دیده روانه شد.در مطلب زیر عکسی را مشاهده می نمایید که در واقع تبلیغات خدمات رسانی مربوط به خانم نماینده مجلس به بهانه کمک به سیل زدگان است تصویری از کامیون حامل کمک‌های پروانه مافی با بنر بزرگ نصب شده بر روی آن!این حضور نمایشی است یا واقعی؟
مدیر ؛خدمتگزار یا سرور؟؟؟

اینهمه غرور و نخوت و احساس سروری در مدیران ما از کجا نشات گرفته است؟

در سازمانها و شرکتهای ژاپنی، معمولا کارمندان و مدیران در سالنهای وسیع به مانند ساردین کنار هم نشسته اند! اگر بخواهید مدیران واحدها را پیدا کنید، محال است که از روی امکانات، بزرگی میز و فضای کاری ، منشی و غیره بتوانید تشخیص بدهید که مدیر بخش کیست .ا. مدیران ژاپنی خدمتگزار شرکت و کارمندان زیر دست خود هستند و کارمند ژاپنی با دیدن این مدیران خدمتگزار، با جان و دل برای پیشرفت شرکت کار و تلاش میکند .
همه اشتباهات دولت درباره تولید داخلی؛

سال گذشته 14 میلیارد دلار به تولیدکننده خارجی یارانه دادیم

با توجه به پیش بینی های اقتصادی که برای ایران انجام شده و شرایط رکود اقتصادی و حتی رشد منفی اقتصادی برای کشور بیان شده است ، تنها راهی که برای تحقق شعار سال با عنوان رونق تولید می شود بیان نمود این است که افراد سرمایه هایی را که برای سود بدون زحمت به خرید ارز و طلا اختصاص داده اند به بازار تولید برگردانند که البته با توجه به بی اعتمادی مردم به دولت و بانک مرکزی کار مشکلی است . از سویی دیگر بهترین تولیدات می تواند تولیدات جایگزین و تولید کالایی باشد که تبدیل به ارز می شود . در این راستا دولت باید به جای مداخله سیاست گذاری درستی در زمینه تولید و تسهیلات تولیدکنندگان بپردازد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

احیای وزارت بازرگانی برگشت به 6 سال گذشته است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه احیای وزارت بازرگانی برگشت به 6 سال گذشته است،‌ گفت: در شرایط فعلی تحریم هیچ تغییری نباید در ساختار بازرگانی صورت گیرد زیرا وقت زیادی را به هدر می‌دهد ونتیجه مثبت نخواهد داشت
بی برنامگی در وزارت امور اقتصادی و دارایی در دوران تحریم‌ها؛

بزرگترین وزارتخانه کشور در بلاتکلیفی مطلق!

وزارت اقتصاد به عنوان بزرگترین وزارتخانه کشور آشفته‌ترین روزهای خود را در سالهای اخیر می‌گذارند. در روزهایی که کشور درگیر یک جنگ اقتصادی بی‌سابقه است و دستگاههای اقتصادی دشمن مانند وزارت خزانه داری آمریکا به شدت تحولات اقتصادی کشورمان را زیر نظر گرفته است، وزارت امور اقتصادی و دارایی با موجی از سردرگمی و بی برنامگی دست و پنجه نرم می‌کند.
هم در لیست بازنشسته ها، هم مدیر عامل!!!

رئیس هیات مدیره بانک صادرات 4 شغله است

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر، پرویز مقدسی رئیس هیات مدیره کنونی بانک صادرات با بیش از 60 سال سن و مدرک تحصیلی لیسانس علوم اداری، به صورت همزمان در ترکیب هیات مدیره 4 شرکت‌ حضوردارد!وی جدای از حضور در ترکیب هیات مدیره بانک صادرات، در ترکیب هیات مدیره شرکت‌های بیمه سرمد، سرمایه‌گذاری خوارزمی و حتی سرمایه گذاری ایران هم حضور دارد!
بزرگترین وزارتخانه کشور در بلاتکلیفی!

بی برنامگی در وزارت امور اقتصادی و دارایی در دوران تحریم‌ها

وزارت اقتصاد به عنوان بزرگترین وزارتخانه کشور آشفته‌ترین روزهای خود را در سال‌های اخیر می‌گذارند. در روزهایی که کشور درگیر یک جنگ اقتصادی بی‌سابقه است و دستگاه‌های اقتصادی دشمن مانند وزارت خزانه داری آمریکا به شدت تحولات اقتصادی کشورمان را زیر نظر گرفته است، وزارت امور اقتصادی و دارایی با موجی از سردرگمی و بی برنامگی دست و پنجه نرم می‌کند. اکثر معاونت‌های این وزارتخانه یا با سرپرست اداره می‌شوند و یا بدون هیچ تحول خاصی به خصوص در ماههای بعد از برجام به دنبال گذراندن دو سال باقی مانده از فعالیت دولت تدبیر و امید هستند.
گره کار به دست سازمان برنامه و بودجه باز می‌شود؛

قراردادهای هپکو روی کاغذ مانده است

غلامرضا صادقیان مدیرعامل هپکو با بیان اینکه بخشی از اهداف مدنظر برای شرکت هپکو در سال ۹۷ محقق نشد، افزود: در سال گذشته مشکلات در حوزه تأمین مواد اولیه و قراردادها بروز کرد که این امر باعث شد بخشی از اهداف شرکت محقق نشود و قراردادهای هپکو با سازمان راهداری و مدیریت بحران روی کاغذ مانده است.وی اضافه کرد: شرکت در حال حاضر به دنبال جذب بازارهای جدید جهانی است و بازار عراق را مدنظر داریم تا استراتژی‌های تولید شرکت به تحقق برسد.
یادداشت مصطفی داننده؛

چرا فقط در سیل؟

چرا موقع گرانی به فکر هم نیستیم؟ چرا در آن زمان بدو بدو، به خرید می‌رویم و فکر نمی‌کنیم شاید دیگران هم به این کالاها نیاز داشته باشند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس؛

متهم ردیف اول سیل‌های اخیر، وزیر نیرو است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: حدود ۲ ماه پیش از وقوع سیل به وزارت نیرو در این باره اعلام خطر شد اما اقدامی صورت نگرفت و بر این اساس متهم ردیف اول این وقایع وزیر نیرو و مجموعه او است.
قرائی مقدم:

هلال احمر بجای امدادرسانی با چهره‌های مردمی رقابت می‌کند/ وعده‌های محقق نشده مردم را بی اعتماد کرده است

قرائی مقدم کارشناس مسائل اجتماعی بر این عقیده است که چون مسئولان در طی سال‌ها مدام به مردم دروغ گفته و وعده‌های بی عمل داده‌اند، مردم به آن‌ها هیچ اعتمادی ندارند و از آن‌جایی که اعتماد یک شبه تخریب نمی‌شود، جلب اعتماد دوباره یک شبه و یک ساله برنمی‌گردد.
صفحه  از ۷۹
نظرات و گلایه ها