سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون سابق وزیر نفت خبر داد؛

IPC‌ زایشگاه ده‌ها کرسنت است

معاون سابق وزیر نفت گفت: شرایط جریمه برای توتال یا هر شرکت خارجی در صورت تخریب یا رها کردن قرارداد پیش‌بینی نشده؛ به جای آن برای کارفرما در بیش از ۲۰ نقطه تکلیف دیده شده انگار آن ها قرارداد را نوشته و به ما تکلیف کرده‌اند.
عباس عبدی؛

زیان یا عدم‌النفع؛ کدام مهم‌تر است؟

به نظر می‌رسد که مفهوم مسئولیت اداری و مدیریت در ایران باید تغییر کند. حتی مفهوم جرم نیز برای آنان باید تغییر کند. در مفهوم جرم گفته می‌شود که «هر فعل یا ترک فعلی که...» برای نمونه اگر کسی کودکی را به طور عمد در موقعیت خطرناک قرار دهد و آن کودک دچار خسارت شود، آن فرد مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد.
توقف سه ماهه اطلاع‌رسانی تجارت خارجی؛

آمار تجارت خارجی هم سیاسی شد/ حبس آمار تا انتخاب وزرای جدید

آمار تجارت خارجی در ۳ ماه متوالی به دلایل مسائل سیاسی و با تائید رئیس کل گمرک تا زمان انتخاب وزرای کابینه دولت دوازدهم حبس شده است.
شش ایراد و یک حسن کابینه یازدهم؛

آیا کابینه دوازدهم هم شرکت سهامی پراختلاف خواهد بود؟

روحانی در انتخاب کابینه خود سعی در امتیاز دهی های معقول به متحدان خود داشت. به نحوی که معصومه ابتکار را ریاست سازمان محیط زیست قرارداد. عباس آخوندی را به وزارت راه و شهرسازی و بیژن زنگنه را نیز در سمت وزارت نفت منصوب کرد و بالاتر از آن معاونت اولی خود را به جهانگیری که فردی اصلاح طلب و نزدیک به مرحوم هاشمی بود تقدیم کرد.
با یادآوری ماجرای ورود ذوب آهن به ایران؛

چرا قرارداد با توتال درست است؟

بحث بر سر قرارداد ایران و توتال و اختلافات در این باره پایانی ندارد. در روزهای گذشته روزنامه ها و رسانه های اصولگرا علیه این قرار داد سنگ تمام گذاشتند.
مردم عزیز ایران بدانند این آزادی رسانه نیست!؛

قراردادهای دولت محرمانه ها و سیاست شرخرها

متخصصین رسانه تکنیک های جنگ روانی را می دانند و خوب می فهمند تکنیک برجسته سازی چیست و چه فوایدی برای جریان سیاسی دارد. آن دوستانی هم که آشنایی خاصی به مبحث رسانه ندارند، بدانند که تکنیک برجسته سازی یعنی بزرگ نمایی یک مسئله برای دیده نشدن مسئله یا مسائلی دیگر!!
آزمون های استخدامی در ایران؛

به راه بادیه رفتن، به از شرکت در آزمون استخدامی!!!!

از تعداد 397هزار و 338نفری که درآزمون فراگیر استخدامی 96 ثبت نام کرده اند؛۹۵درصدشان یعنی چیزی حدود 387هزار نفر؛ باید طرحی نو در اندازند و دل خوش به آزمون استخدامی نباشند.
اقدام غیر کارشناسانه؛

پشت‌پرده ادغام وزارت‌خانه‌ها در دولت احمدی‌نژاد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نه پافشاری صرف برای ادغام و نه پافشاری صرف برای انفکاک وزارتخانه‌ها، هیچ‌کدام دارای اصالت نیست؛ این بستگی دارد که شما در کدام مسیر حرکت و چه هدفی را دنبال می‌کنید.
احیای وزارت بازرگانی سیاسی شد؛

آغاز لابی های سودآور برای پر شدن جیب عده ای خاص!

احیاء مجدد وزارت بازرگانی هم سیاسی شد. طی دو ماه گذشته اظهارنظرهای متفاوتی در این خصوص مطرح شده اما پررنگ ترین آنان مربوط به نسبت های سیاسی است که به این اقدام داده میشود.
حاجی دلیگانی در نطق میان دستور:

وزیر نفت ابهامات قرارداد با شرکت توتال را شفاف‌سازی کند

نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: وزیر نفت باید ابهامات قرارداد اخیر با شرکت توتال را شفاف سازی کند.
عملکرد مدیران صنعت خودرو ؛

دستمزد مدیران خودروسازی جهان

صنعت خودرو جهان تاکنون چالش‌های زیادی را پشت‌سر گذاشته است، از موج فراخوان‌ها به‌دلیل نقص فنی گرفته تا پرونده تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروها و حالا هم بحران افت فروش. هر بار که هریک از این چالش‌ها به موضوع روز بدل می‌شود، عملکرد مدیران صنعت خودرو زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد و دوباره بحث میزان دستمزد آنها به میان می‌آید. این در حالی است که بدون بحران و در فضایی فاقد تنش، میزان شفافیت دستمزد مدیران خودروساز جهان می‌تواند به‌عنوان الگویی برگرفته از کشورهای پیشرفته مورد بررسی قرار گیرد؛ چراکه این شفافیت تاوانی دارد و آن افزایش پاسخگویی این مدیران در قبال عملکردشان است.
وقتی دور خودمان می‌چرخیم!

آیا تفکیک وزارت راه و شهرسازی کارشناسی است؟

کشورهای مانند هلند و یا ژاپن این دو حوزه در کنار هم و هم سو با هم فعالیت دارند چرا که شهرسازی و حمل و نقل دو اصل جدانشدنی سیاست‌گذاری شهرها محسوب می‌شوند.....
عضو اتاق بازرگانی:

ادغام وزارت صنعت و بازرگانی فرصت سوزی بود

شریعتی گفت: بزرگترین شرکت بازرگانی کشور دو تابلو وزارت جهاد و وزارت صنعت دارد که این از طنزهای روزگار است. طرح انتزاع خیلی از فرصت‌ها را سوزاند و اتفاق‌هایی که می‌توانست صورت نگیرد را به وجود آورد.
دریافت دیرکرد از آب‌بها؛

شکایت سازمان بازرسی از مصوبه عجیب شرکت آب و فاضلاب

سازمان بازرسی کل کشور از مصوبه عجیب شرکت آب و فاضلاب استان ایلام مبنی بر دریافت هزینه دیرکرد آب‌بها از مشترکین بدهکار به دیوان عدالت اداری شکایت کرد.
مداخله مستقیم دولت در اقتصاد؛

بهانه دولت برای تفکیک وزارتخانه‌ها

دولت به بهانه حمایت از حقوق مصرف‌کننده، تجزیه بخش بازرگانی از صنعت را در جریان تغییرات ساختاری در مدیریت کلان کشور در دستور کار قرار داده است. طراحان تفکیک معتقدند در ساختار فعلی، متولیان وزارت صنعت، معدن و تجارت چندان مایل به کاهش قیمت‌ها نیستند و اولویت خود را به حمایت از تولید داخلی اختصاص داده‌اند. این در حالی است که حمایت از تولیدکننده در این حالت به ضرر مصرف‌کننده تمام خواهد شد.
فولادگر مطرح کرد:

انتقاد ازعجله دولت برای تفکیک سه وزارتخانه

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی با انتقاد از عجله دولت در تصویب لایحه تفکیک۳وزارتخانه گفت: دولت قبلا لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را ارائه نداده لذامعلوم نیست ادغامی انجام شده باشد.
نامه احمد توکلی به جهانگیری درباره امضای قرارداد جدید نفتی با توتال؛

آقای جهانگیری جلوی امضای این قرارداد را بگیرید

رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نسبت به روند امضای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال بدون رعایت مصوبات دولت درباره لزوم رعایت ملاحضات امنیتی و حفاظتی با شرکت های خارجی انتقاد کرد و خواستار ورود وی در سرعت دادن به مراحل تصویب آن شد.
وزیر راه و تخریب منتقدان دولت؛

خودشیرینی آخوندی برای صندلی‌های دولت دوازدهم

در حالی نزدیک به یکماه از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گذرد اما وزیر راه به بهانه‌ این انتخابات همچنان در حال تخریب منتقدان دولت است.وی به تازگی رسانه‌های منتقد دولت را مورد انتقاد شدید قرار داده. آخوندی رسانه ملی را نیز از انتقاد بی نصیب نگذاشته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

جداسازی عجولانه وزارتخانه‌ها عاقلانه و منطقی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تفکیک وزارتخانه‌ها باید در فضای کارشناسی و منطقی بررسی شود، گفت: مشکلات مدیریتی و رفتاری در وزارتخانه‌ها باعث شده برخی به فکر جداسازی باشند.
شش بار ادغام و تفکیک صنعت و تجارت؛

تضعیف تولید و تقویت تجارت با تفکیک وزارت صمت

تجربه گذشته در ایران نشان می‌دهد که بخش بازرگانی و تجارت بخصوص در دوره‌هایی که وزارت بازرگانی از وزارت صنایع و معادن جدا بوده، از طریق واردات بی‌رویه موجب تضعیف و تعطیلی واحدهای تولیدی شده است.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها