ورود نخستین ایرباس خریداری شده به خطوط هواپیمایی؛

جشن تحویل هواپیما در دیگر کشورها چگونه است؟

ورود اولین ایرباس A۳۲۱ به عنوان نخستین هواپیمای خریداری شده بعد ازتوافق هسته‌ای موجی از شور و شعف را بین دولتی‌ها ایجاد کرد تا برای این تازه وارد آسمان ایران سنگ تمام بگذارند.
مصوبه كميسيون تلفيق؛

"و عموم مردم" دوباره حذف شد

عبارت "وعموم مردم" در متن ارجاعي غيررسمي مجلس به شوراي نگهبان حذف شد.
موادی که نقض شد!

بخشنامه امنیت شغلی کارگران؛ ۳ ماه پس از ابلاغ

بخشنامه امنیت شغلی کارگران در حالی ۳ ماه پیش از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد که به نحوی چهار بند این بخشنامه نقض شده و امکان اجرای آنها در حال حاضر وجود ندارد.
خوانساری:

رفتار تامین اجتماعی ضد تولید است

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران در بیستمین نشست هیأت نمایندگان از دولت به دلیل عمل نکردن به قول هایش برای حل مشکلات بین فعالان تولید و صنعت با سازمان تامین اجتماعی گلایه کرد؛ مشکلاتی که به گفته وی تولید و صنعت را زمینگیر کرده و با وجود مذاکرات و پی گیری های یک ساله اتاق، همچنین وعده های دولت برای حل آنها، همچنان تداوم دارد. خوانساری تامین اجتماعی را از دستگاه هایی دانست که آسیب های جدی بر تولید کشور وارد کرده است.
داستان دولت و فیش‌های حقوقی؟

حذف "عموم مردم" از نظارت بر فیش‌های حقوقی چه توجیهی دارد؟

ماندن یا حذف عبارت «عموم مردم» از ماده ۳۵ قانون برنامه ششم توسعه یکی از بحث‌های این روزهای مجلس است.
انتقاد امین زاده از تعدد قوانین کشور؛

160 دستگاه تصمیم گیر و متولی قانون داریم

دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی با انتقاد از فراوانی و تعدد قوانین در کشور گفت:دستگاه های تصمیم گیر نیز فراوان هستند و 160 دستگاه و مرجع ایجاد قانون و مقررات در کشور داریم.
درآمدهای مالیاتی بیش‌برآوردی است؛

آیااعداد مالیاتی بودجه واقعی است؟

پیش‌بینی می‌شود کل وصولی درآمدهای مالیاتی در سال جاری معادل ۹۳۰ هزار میلیارد ریال باشد که رقم درآمدهای مالیاتی بودجه سال ۹۶ رشد حدود ۲۱ درصدی نسبت به عملکرد برآورد شده برای سال جاری دارد.
چون وا نمی‌کنی گرهی خود گره مباش‌!

دکوری به نام "منشور تکریم ارباب رجوع"!

طرح تکریم و جلب رضایت ارباب رجوع، منشوری است که نباید تنها به عنوان يك دكور در ادارات نصب شود بلكه بايد اين منشور به عنوان اصل تمام مباحث اداري مد نظر باشد.
یادداشت/ خسرو معتضد

حقوق 190 میلیون تومانی همین حالا!

در گذشته دست‌کم به مردم حسن خلق و مدارا نشان داده می‌شد اما در دولت کنونی مردم بی‌اهمیت‌ترین موجودات و خلایق هستند.
پروژه های نیمه تمام ورزشی استان مرکزی؛

سر بی کلاه ورزش استان مرکزی از اعتبارات سفر هیات دولت

مردم استان مرکزی مدت ها بود که منتظر سفر رئیس جمهورو هیات دولت به استان بودند تا در این سفر برخی از مشکلاتشان در حوزه های مختلف برطرف شود.
اسحاق جهانگیری:

میراث احمدی نژاد برای روحانی؛ دره‌ای که پر نمی‌شود

حسن روحانی دولتی را تحویل گرفت، که هیچ شباهتی به دولت زمان صلح با بالا‌ترین درآمد نفتی بین تمام دولت‌های ایران، نداشت.
جداری فروغی در واکنش به لایحه اصلاح قانون کار:

نمایندگان اگر نمی‌توانند لایحه را برگردانند، آن را مسکوت بگذارند

محمدعلی جداری فروغی معتقد است: در شرایطی که کارگران با لایحه اصلاح قانون کار مخالف هستند، نمایندگان مجلس می‌توانند این لایحه را مسکوت بگذارند.
بدقولی وزیر صنعت، معدن و تجارت ؛

وزیری که با دست پیش می‌کشد و با پا پس می‌زند!

در حالی برخی مسئولان دولتی از شعار حمایت از تولید داخلی دم می‌زنند که همچنان اشک تولید کنندگان داخلی درآمده و تاکید دارند که دولت فکری جدی به حال آنان نمی‌کند! اما به راستی کدام اظهارنظر واقعی تر به نظر می‌رسد؟
خطاب امام خمینی به قوه قضاییه و ارگان های اجرایی:

از فرمان 8 ماده‌ای امام تا منشور شهروندی روحانی

روز 24 آذرماه سال 1361 امام خمینی(ره) فرمانی خطاب به قوه قضائیه و ارگان‌های اجرایی صادر نمودند که به فرمان 8 ماده‌ای مشهور شد.
مردم بازیچه دعواهای زرگری؛

سوختن سلامت مردم در دعواهای وزارت بهداشت با وزارت کار

دعواهای مسئولان با یکدیگر اگرچه در نهایت هیچ سودی به حال مردم ندارد، اما در عمل باعث رو شدن برخی پشت‌پرده‌ها می‌شود و واقعیت‌های پنهانی از ناکارآمدی هر یک از این افراد را رسانه‌ای می‌کند.
یک فعال کارگری:

دولت در کنار تعریف حقوق شهروندی قوانین را هم اجرا کند

یک فعال کارگری می‌گوید کارگران به خوبی به حقوق خود واقف هستند و نیازی نیست که در قالب منشور حقوق شهروندی که هیچ ضمانت اجرایی ندارد، به آنان درخصوص ابتدایی‌ترین حقوقشان اطلاع‌رسانی شود.
انتقاد رئیس دیوان محاسبات از رسانه ملی؛

عادل آذر: نرخ رشد منفی یک منطقه را به عنوان نرخ رشد کل کشور اعلام می‌کنند

رئیس دیوان محاسبات کشور با انتقاد از رفتار رسانه ها به ویژه رسانه ملی گفت: برای ترساندن مسئولان کشور یک پژوهشگر نرخ رشد منفی یک منطقه را به عنوان نرخ رشد کل کشور اعلام می‌کند. متأسفانه برخی رسانه‌ها نیز اینگونه رفتار می‌کنند. رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی باید کار پژوهشگر اصیل و شجاع را انجام دهد که متأسفانه انجام نمی‌دهند.
موسوی لارگانی در مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم:

دولت هیچ‌گونه مدیریتی در حوزه اقتصاد ندارد

نائب‌رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ما شاهد احکام بدون انسجام و کم‌ارتباط با اصل توسعه در لایحه برنامه ششم توسعه هستیم.
بذرپاش در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) :

ژنرال‌های خسته کشور را گران و با مدیریت ده‌ها سال پیش اداره می‌کنند

نماینده سابق مجلس گفت: کسانی که از اول انقلاب بر سر سفره انقلاب نشسته‌اند و کلیدی‌ترین مناصب را تصرف کرده‌اند، بجای پاسخگویی، مدعی وضع موجود شده‌اند و از مردم سوال می‌کنند، چه کسی باید بگوید اشتغال چه شد؟
انتقاد وزیر راه:

سیاه نمایی نکنید!

درحالی که مسوولان محلی از پیدا نشدن پیکر ۵ تن از قربانیان حادثه قطار مشهد خبر می‌دهند؛ وزیر راه از انتقادات مجلس و صداوسیما انتقاد کرده است!
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها