ارزیابی بررسی‌های برنامه ششم در مجلس و شورای نگهبان :

تغییر شاکله لوایح، خلاف قانون اساسی است

قانون اساسی نگفته شما باید قانون برنامه توسعه داشته باشید، گفته قانون بودجه و قانون شیوه تنظیم بودجه داشته باشید اما صرفنظر از الزام یا عدم الزام قانون اساسی برنامه قانونی (مصوب مجلس) راه حل مناسبی است چرا که همراهی قوای دیگر را به دنبال خواهد داشت.

واکنش مردم به یک وکیل‌الدوله:سخنگوی کمیسیون انرژی را چه به مسکن مهر؟

انتقادات سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مسکن مهر و حمایت وی از خرید هواپیما، واکنش‌های جالبی را از سوی برخی کاربران از جمله وکیل الدوله خواندن وی درپی داشت.
مظلومیت خوزستان ؛

نیازهای مردم، «واجب فراموش شده» دولت!

مردم خوزستان که روزگاری با مظلومیت هر چه تمام تر سینه سپر کردند در مقابل تیر و ترکش دشمنان، امروز نیز سینه هایشان پر از گرد و غبار و ریزگردهاست. ای کاش تنها گرد و غبار بود، سینه هایشان پر از درد است، درد بی توجهی و غفلت مسئولان! از استانداری و شهرداری و هلال احمر و مدیریت بحران گرفته تا رئیس سازمان محیط زیست و وزیر و کابینه و شخص رئیس جمهور!!
با وجود مشکلات اخیر در کشور؛

شورای عالی هلال احمر و سه وزیر همیشه غایب

در حالی که بخش‌هایی از کشور طی هفته‌های اخیر دچار سیلاب شده و امدادرسانی به حادثه دیدگان با مشکل همراه است؛ ظاهرا دولت عزمی برای کاهش حوادث و خسارات ناشی از آن ندارد که غیبت وزار در شورای عالی هلال احمر و نامه‌های اعتراضی بدون پاسخ به رئیس جمهور مؤید این مسئله است.
چه کسی مقصر است؟

داستان نامه نگاری دو وزیر اقتصادی دولت

نامه نعمت زاده به طیب نیا که پیش بینی می‌شد باردیگر صدای یکی دیگر از وزرای دولت یازدهم را در بیاورد به واقعیت بدل شد و درنهایت وزیر اقتصاد را مجبور به پاسخی کوبنده کرد.
در حاشیه سفر به خوزستان مطرح شد؛

اظهارات عجیب وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پرداخت یارانه به صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسشی درباره زمان پرداخت یارانه به صنایع پاسخ عجیبی داد.
لزوم بازنگری قانون دستمزد در مجلس؛

ترکیب فرمایشی شورای عالی کار/ وقتی اقشار ضعیف مردم پشتیبان و حامی ندارند

بررسی شورای عالی کار نشان می دهد ترکیب فرمایشی این شورا به نفع کارفرمایان و دولت است و عملا کارگران ضعیف صدایشان به جایی نرسیده و عدالت در دستمزدها از بین رفته است.
چشمی ناظر باید ساخت و سازها را مدیریت کند؛

بنياد مستضعفان و دیگر نهادها چند ساختمان همچون پلاسكو را تحت مديريت خود دارند و چه تعهدی دارند؟

سعيد سادات‌نيا بنیانگذار جامعه مهندسی شهرسازی گفت: درحال حاضر، مثال‌هاي زيادي از كوچه‌هاي باريكي داريم كه ساختمان‌هاي بلند در آن بدون درنظر گرفتن ايمني بالا رفته‌اند؛ اين حاصل نبود نظارت بر ساخت اين بناها و ناديده‌گرفتن حقوق عمومي مردمي است كه ممكن است از اين ساخت‌وساز آسيب ببينند. همين حالا بايد ديد كه نهادهايي چون بنياد مستضعفان چند ساختمان ديگر چون پلاسكو را تحت مديريت خود دارند و اينكه چه تعهدي به اين ساختمان‌ها دارند؟ چشمي ناظر بايد اينها را رصد كند و جواب بخواهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

بازنشستگی های پیش از موعد فرصت اشتغال جوانان را می گیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت به نفع صندوق ها نیست، گفت: بازنشستگی های پیش از موعد شرایط اشتغال را از جوانان می گیرد.
یک کارشناس اقتصادی:

دولت آمارهای متناقض اعلام نکند تا رسانه‌ها هم نقد نکنند

یک کارشناس اقتصادی در واکنش به درخواست معاون اول رئیس جمهور که گفته بود "رسانه‌ها آمارها را نقد نکنند"، تحلیل آمارها و تناقضات آماری را حق رسانه ها دانست و گفت: اگر دولت می خواهد آمار نقد شود، نباید آمارهای متناقض اعلام کند.
نامه جدید توکلی به جهانگیری؛

وزیر میلیاردر ویژه‌ خوار را عزل کنید

دیده‌بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت شده است.
بررسی ابعاد حقوقی حادثه پلاسکو؛

آیا قصور «وزارت کار» باعث «تخریب ساختمان پلاسکو» شد

براساس ماده ۱۰۵ قانون کار، هرگاه در حین بازرسی به‌تشخیص «بازرس کار» احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر در کارگاه داده شود، بازرسان کار مکلفند مراتب را فوراً و کتباً به کارفرما یا نماینده او و به رئیس مستقیم خود اطلاع دهند ...
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت تصمیم جدی برای برخورد با نجومی بگیران ندارد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به فیش حقوقی منتشر شده از مدیرعامل فروشگاه رفاه گفت: چرا امروز با گذشت بیش از چند ماه از هیاهوهای فیش های نجومی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص برخورد با نجومی بگیران مجدد شاهد فیش حقوقی دیگری از مسئولان دولتی هستیم، معلوم است که هنوز دولت تصمیم جدی برای برخورد با نجومی بگیران نگرفته است.
وقتی حوادث، عیار مدیران را رو می کند؛

از مدیریت حادثه قطار سمنان تا مدیریت حادثه پلاسکو

سانحه قطار سمنان هنوز از ذهن مردم رخت بر نبسته و تلخی آن در کام مردم نشسته است. نحوه مدیریت آن حادثه نیز از اذهان بیرون نرفته است. در حالیکه شخص وزیر راه مقصر اصلی قلمداد می شد، اما در صحنه حادثه حضور نیافت تا بر مبنای مدیریت کت و شلواری کنترل از راه دور را ارجح بداند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

برنامه ششم را از بیخ و بن قبول نداریم

در اول مهرماه بعد از چندین جلسه کلیاتش را در کمیسیون اقتصادی تصویب کردیم و وارد جزییات شدیم و حدود 2 هفته قبل خدمت مراجع معظم تقلید مثل آیت الله جوادی آملی، آیت الله سبحانی، آیت الله مکارم شیرازی و... در قم رسیدیم.
نقدی بر مصاحبه روزنامه اطلاعات با نماینده صندوق جمعیت در ایران:

"دست‌کاری در آمار"، "عادی‌سازی کاهش نرخ باروری" و "عقیم‌سازی" سه ماموریت ویژه صندوق جمعیت ملل متحد در ایران

مسئولان متوجه باشند که خطر نفوذ از طریق آژانس‌های سازمان ملل به مراتب بیشتر از سفارت کشورهای غربی است، چرا که برای این کار از مواهبی چون حساسیت کمتر نهادهای امنیتی، پیاده نظامی آماده و دسترسی‌هایی بی‌حد برخوردارند؛ مواهبی که هیچ سفارتی ندارد.
چالش های جدید طرح ثبت گوشی موبایل؛

موانع اجرای طرح رجیستری تلفن همراه

طرح رجیستری تلفن همراه طرحی است که با جلوگیری از خدمت رسانی اپراتورهای تلفن همراه به دستگاه‌های قاچاق، شرایط را برای مبارزه هدفمند با قاچاق تلفن همراه فراهم می‌نماید. در ادامه به این سئوال پاسخ داده می‌شود که چرا اجرای این طرح تاکنون محقق نشده است.
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم؛

چرا این‌قدر انتقاد زیاد است؟

انتقادات زیاد است چون ما انتظارات غیر واقعی داریم. هیچ خروجی بدون دلیل نیست. در پایتخت دانمارک، ۵۰ درصد مردم با دوچرخه تردد می کنند. ۴۰۰ کیلومتر خطوط دوچرخه سواری ساخته شده است و ۶۳ درصد نمایندگان مجلس با دوچرخه به پارلمان می‌روند.
عضو شوراي عالي فضاي مجازي کشور؛

خلأ قانوني در فضاي مجازي منجر به نقض قانون در انتخابات مجلس شد

عضو شوراي عالي فضاي مجازي کشور بيان داشت: در انتخابات هاي قبلي اين ايراد وجود داشت که برخي از اعضاي شوراي عالي فضاي مجازي اعلام کردند که در انتخابات قبلي قوانين انتخابات به ويژه تبليغات انتخاباتي کانديدا ها نقض شده است و علت اصلي فضاي مجازي و عدم نظارت بر اين فضا بوده است.
در پی مرگ ۵ تن از کارکنان نفتی منتشر شد؛

نامه شدیداللحن رئیس کمیسیون برنامه به زنگنه/ منتظر استیضاح هستید تا به وظیفه خود عمل کنید؟

نماینده مردم گچساران در نامه‌ای به وزیر نفت درباره جان باختن چند تن از کارکنان نفتی در گچساران نوشت: وزرای محترم تنها به این روش عادت کرده‌اند که همچون حادثه قطار سمنان استیضاح شوند تا به وظیفه قانونی و اخلاقی خود عمل کنند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها