سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کابینه دولت دوازدهم؛

شایعه استعفای وزیر صنعت از کجا شروع شد؟

خبر استعفای وزیر صنعت در حالی در رسانه‌ها و فضای مجازی باز نشر شد که پایگاه اطلاع رسانی دولت خبر خبرگزاری مجلس درباره استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت را تکذیب کرده اما همچنان گمانه زنی‌ها درباره این استعفا ادامه دارد.
خورزوخان دقیقا کجایی ؛

اين هم تقصير خورزوخانه؟

خط بزرگ نمايي دولت پنهان و انداختن مشكلات گردن يك جريان موهوم داخلي به شدت از اتاق جنگ رواني دولت روحاني به سركردگي حسام الدين آشنا پيگيري مي شود.
از سوی رئیس‌جمهور؛

تصویب‌نامه «برنامه جامع اصلاح نظام اداری» ابلاغ شد

رئیس‌جمهور تصویب‌نامه برنامه جامع اصلاح نظامی اداری را برای اجرا به دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای عمومی و استانداری‌ها ابلاغ کرد.
به منظور رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات؛

بررسي لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در دستور کار هيأت دولت

هيأت وزيران لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها را با توجه به تحولات گسترده در فضاي رسانه‌اي و لزوم رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات مصوب 1364 در دستور کار خود قرار داد.
محمد نهاوندیان؛

فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

محمد نهاوندیان در خصوص مشکلات اخیر اقتصادی می‌گوید باید ببینیم مسائل و نوساناتی که در اقتصادمان شاهد هستیم آیا ریشه در واقعیت اقتصادی و روندی که در ۵ سال گذشته تجربه کردیم داشته است و یا تابع انتظارات نسبت به آینده.
در جلسه هیات دولت صورت گرفت؛

تعیین تکلیف شرکت های دولتی زیان‌ده در سال مالی ۱۳۹۵

هیات دولت به بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت و در خصوص ضرورت تداوم برخی از آنها و قرار گرفتن برخی دیگر در فهرست واگذاری یا انحلال تصمیم گیری کرد.
هیات دولت؛

در حاشیه جلسه هیات دولت

حجت الاسلام حسن روحانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و با آنها عکس یادگاری گرفت.
وزارتخانه ها؛

کشورهای دیگر چند وزارتخانه دارند؟

دولت ایران فعلاً 18وزارتخانه دارد و به دنبال افزایش این تعداد است؛ درحالی که اغلب کشورهای توسعه یافته وزارتخانه های کمتری دارند. بررسی ها نشان می دهد تعداد وزارتخانه ها در اکثر کشورها بین 7تا 39وزارتخانه است.
تابش :

اتاق‌های فکر دولت با حضور نخبگان همه جریان‌ها تشکیل شود

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحرکات مجلس برای استیضاح برخی از وزرا گفت: در شرایط کنونی موافق استیضاح نیستم. باید معایب را به وزرا بگوییم تا درصدد رفع آنها برآیند.
رئیس دفتر رئیس جمهور؛

درخواست رئیس‌جمهور از وزرا برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان/ افرادی به کابینه دعوت می‌شوند که توان اجرایی دارند

رئیس دفتر رئیس جمهور از درخواست روحانی برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان خبر داد.
ترمیم کابینه؛

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

«ترمیم»، «تغییر»، «استعفا»، «جوان‌گرایی» و حتی «تسویه حساب سیاسی» کلید واژه‌هایی هستند که این روزها مکررا از سوی رسانه‌ها، برخی نمایندگان مجلس و بعضی از دولتمردان شنیده می‌شود. البته در بسیاری از موارد این سخنان با تکذیب کلیات یا جزئیات از سوی مسئول مربوطه مواجه می‌شود.
کدام وزرا تغییر می کنند؟

ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور

با این شرایط فعلی اقتصاد، اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد؛ به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله گرفته و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم کندِ موضوعی که مورد تاکید همگان قرار دارد، اما...
برنامه های صرفه جویی های دولتی شریح شد؛

کاهش هزینه های عمومی ، سفرهای خارجی و حذف خریدهای غیر ضرور

رئیس جمهوری به سیاق چند هفته گذشته، بازهم دولتمردان و کارگزاران دولت را مورد خطاب قرار داد و از آن ها خواست تا به‌عنوان پیشگامان خط مقدم، پیش از مردم، فشارها و شرایط سخت این روزهای کشور را درک کنند. روحانی تأکید کرد صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف در منابع و هزینه‌ها بویژه در بر خی حوزه‌ها همچون «کاهش سفرهای غیر ضروری»، «اقتصادی کردن سفرهای خارجی» و «ارائه برنامه‌های جدی» باید از سوی مدیران ارشد، معاونان و مدیران کل در دستور کار قرار گرفته و در سریعترین زمان ممکن، اجرایی شود.
برسد به دست رییس جمهور؛

تیم اقتصادى دولت آیا تغییر مى کند؟

شیپور جنگ اقتصادی به صدا در آمده ولی آنچه الان در میدان اقتصادی جولان می دهد و نعره می کشد دشمن فرضی است.
دانستنی ها؛

کارشناسی درباره «لایحه اصلاح ساختار دولت»

در لایحه فعلي سه وزارتخانه تحت تأثير تغييرات ساختاري قرار مي گيرند بي آنكه مشخص باشد اين تغييرات به چه دلایلی باید صورت بگيرد. مأموريتها، وظايف و اختيارات دستگاههاي تازه تأسيس مبهم است و با رويكردي كلي، بناست هر بخش هر وظيفه اي قبل از ادغام داشته انجام دهد. در چنين وضعيتي، تغييرات ساختاري پيشنهادي بيش از آن چه معمول است، زمان بر و هزينه بر خواهد بود و ايجاد بي ثباتي و نااطميناني خواهد كرد.
اولویت های عمومی برای وزارتخانه‎ها؛

زمزمه ترمیم کابینه به گوش می‌رسد

آیا کابینه دولت دوازدهم در شرف ترمیم است؟ این سئوالی است که بسیاری با واکاوی سخنان روحانی در خصوص وزرای ناامید و دیگر عتاب هایش به همراهانش در دولت دوازدهم در فضای عمومی جامعه مطرح می کنند .
محمدرضا خباز:

«دولت در پنهان» چوب لای چرخ اقتصاد می گذارد

یک سیاستمدار اصلاح طلب و معاون سابق امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور معتقد است که مشکلات اقتصادی امروز کشور با تغییر تیم اقتصادی دولت حل نمی شود بلکه باید حد و حدود دولت در پنهان که از ۲۰ سال پیش تشکیل شد و هر روز فربه تر می شود را مشخص کرد تا چوب لای چرخ دولت نگذارد.
فاضل‌میبدی تشریح کرد؛

نیاز به مديريت حکیمانه در مسائل پیش روی کشور

میبدی گفت: ممکن است یک طیف سیاسی شناخته‌شده در داخل کشور، دولت روحانی و تلاش‌های آقای دکتر ظریف را در مسئله برجام به چالش بکشد و این کار ترامپ را ضعف دستگاه دیپلماسی ایران بداند و بنای ایجاد اختلاف در داخل را داشته باشد. باید گفت حرکت زشت و ناپسند دولت آمریکا، به کار و تلاش جناب دکتر ظریف و دولت روحانی اعتبار بیشتری بخشید و سیاست‌مداران بزرگ دنیا تاکنون در کنار ایران ایستاده‌اند.
راه را اشتباه آمده ایم؛

علاج چاقی دولت چیست؟

رئیس جمهور در جشنواره ملی قدردانی از کارگران گفت: «دولت از بس فربه و چاق شده، نمی تواند راه برود.» وی همچنین گفته است: «باید برای دولت، عصا و ویلچر بگیریم!»
آذری جهرمی؛

از قدیم اینترنت‌باز بودم/ بیشترین حرص را در دوره رجیستری خوردم/ برخی مسئولان از دیده شدن می‌ترسند/در موقعیتی قرار گرفتم که دیده شدم

در آخرین روزهای اسفند ماه به سراغ جوانترین وزیر پس از انقلاب رفتیم و از چالش های این مسئولیت حرف زدیم. جوان ترین وزیر دولت در این گفت و گو نکته های فراوانی برای گفتن داشت، از مسائل و مصائب یک سال کاری پرحاشیه گرفته تا روحیات شخصی خودش و برنامه های آینده. هر چند که در زمان مقرر ما، فرصت طرح همه این مسائل نشد، اما سعی کردیم تا اصل سوالاتتمان را از او بپرسیم.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها