سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به دستگاه های دولتی ابلاغ شد؛

دستورالعمل اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری

دستورالعمل نحوه تعیین اهداف دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری- دوره دوم (1399-1397) به همراه فرم‌های راهنمای نحوه تنظیم برنامه عملیاتی مربوط (بخشنامه شماره 489626 مورخ 12/9/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)
چالش شاخص های انتخاب:

سکاندار سازمان بهزیستی کشور،چه کسی باید باشد؟

انتخاب مدیران لایه های زیرین در یک سازمان را می توان از اختیارات مسلم یک مدیر بر شمرد. اما نظریه پردازی و شاخص سازی برای انتخاب اصلح ،کمک کار مناسبی برای مدیران ارشد، در انتخاب مدیران لایه های زیرین است. بر این قاعده،متن زیر بدون کمترین سوگیری جناجی یا فردی،قصد تبیین این مسئله در روند انتخاب رئیس سازمان بهزیستی کشور را دارد.
تحلیل هشدار معاون اول؛

۴ جراحی فوری برای صندوق‌ها

به گفته اسحاق جهانگیری، ۱۰۰ درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح و ۷۰ تا ۸۰ درصد از هزینه‌های صندوق بازنشستگی کشور، مستقیما از بودجه دولت پرداخت می‌شود. این وضعیت زنگ خطری برای صندوق‌ها محسوب می‌شود. معاون اول مساله صندوق‌ها را ابرچالش خواند و نسبت به آینده آن هشدار داد.
وزیر سابق کار :

70 درصد اقتصاددانانی که به دیدار رئیس جمهور رفتند نهادگرا بودند

علی ربیعی گفت: 70 درصد از اقتصاددانانی که برای دیدار با رئیس جمهور دعوت شده بودند اقتصاددانان نهادگرا بودند و 30درصد هم از نحله‌های دیگر اقتصادی بودند. به‌خصوص اقتصاددانان نهادگرای ما که صدایشان کمتر شنیده شده بود، به‌طور رو‌در‌رو با رئیس‌جمهور مسائلشان را مطرح کردند.
دولت امیدیان؛

طنز نوشت اسحاق و حسن آقا

در حاشیه اظهارات معاون اول رئیس جمهور در خصوص عدم اختیارات در دولت تدبیر و امید.
کابینه دولت دوازدهم؛

شایعه استعفای وزیر صنعت از کجا شروع شد؟

خبر استعفای وزیر صنعت در حالی در رسانه‌ها و فضای مجازی باز نشر شد که پایگاه اطلاع رسانی دولت خبر خبرگزاری مجلس درباره استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت را تکذیب کرده اما همچنان گمانه زنی‌ها درباره این استعفا ادامه دارد.
خورزوخان دقیقا کجایی ؛

اين هم تقصير خورزوخانه؟

خط بزرگ نمايي دولت پنهان و انداختن مشكلات گردن يك جريان موهوم داخلي به شدت از اتاق جنگ رواني دولت روحاني به سركردگي حسام الدين آشنا پيگيري مي شود.
از سوی رئیس‌جمهور؛

تصویب‌نامه «برنامه جامع اصلاح نظام اداری» ابلاغ شد

رئیس‌جمهور تصویب‌نامه برنامه جامع اصلاح نظامی اداری را برای اجرا به دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای عمومی و استانداری‌ها ابلاغ کرد.
به منظور رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات؛

بررسي لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در دستور کار هيأت دولت

هيأت وزيران لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها را با توجه به تحولات گسترده در فضاي رسانه‌اي و لزوم رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات مصوب 1364 در دستور کار خود قرار داد.
محمد نهاوندیان؛

فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

محمد نهاوندیان در خصوص مشکلات اخیر اقتصادی می‌گوید باید ببینیم مسائل و نوساناتی که در اقتصادمان شاهد هستیم آیا ریشه در واقعیت اقتصادی و روندی که در ۵ سال گذشته تجربه کردیم داشته است و یا تابع انتظارات نسبت به آینده.
در جلسه هیات دولت صورت گرفت؛

تعیین تکلیف شرکت های دولتی زیان‌ده در سال مالی ۱۳۹۵

هیات دولت به بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت و در خصوص ضرورت تداوم برخی از آنها و قرار گرفتن برخی دیگر در فهرست واگذاری یا انحلال تصمیم گیری کرد.
هیات دولت؛

در حاشیه جلسه هیات دولت

حجت الاسلام حسن روحانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و با آنها عکس یادگاری گرفت.
وزارتخانه ها؛

کشورهای دیگر چند وزارتخانه دارند؟

دولت ایران فعلاً 18وزارتخانه دارد و به دنبال افزایش این تعداد است؛ درحالی که اغلب کشورهای توسعه یافته وزارتخانه های کمتری دارند. بررسی ها نشان می دهد تعداد وزارتخانه ها در اکثر کشورها بین 7تا 39وزارتخانه است.
تابش :

اتاق‌های فکر دولت با حضور نخبگان همه جریان‌ها تشکیل شود

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحرکات مجلس برای استیضاح برخی از وزرا گفت: در شرایط کنونی موافق استیضاح نیستم. باید معایب را به وزرا بگوییم تا درصدد رفع آنها برآیند.
رئیس دفتر رئیس جمهور؛

درخواست رئیس‌جمهور از وزرا برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان/ افرادی به کابینه دعوت می‌شوند که توان اجرایی دارند

رئیس دفتر رئیس جمهور از درخواست روحانی برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان خبر داد.
ترمیم کابینه؛

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

«ترمیم»، «تغییر»، «استعفا»، «جوان‌گرایی» و حتی «تسویه حساب سیاسی» کلید واژه‌هایی هستند که این روزها مکررا از سوی رسانه‌ها، برخی نمایندگان مجلس و بعضی از دولتمردان شنیده می‌شود. البته در بسیاری از موارد این سخنان با تکذیب کلیات یا جزئیات از سوی مسئول مربوطه مواجه می‌شود.
کدام وزرا تغییر می کنند؟

ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور

با این شرایط فعلی اقتصاد، اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد؛ به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله گرفته و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم کندِ موضوعی که مورد تاکید همگان قرار دارد، اما...
برنامه های صرفه جویی های دولتی شریح شد؛

کاهش هزینه های عمومی ، سفرهای خارجی و حذف خریدهای غیر ضرور

رئیس جمهوری به سیاق چند هفته گذشته، بازهم دولتمردان و کارگزاران دولت را مورد خطاب قرار داد و از آن ها خواست تا به‌عنوان پیشگامان خط مقدم، پیش از مردم، فشارها و شرایط سخت این روزهای کشور را درک کنند. روحانی تأکید کرد صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف در منابع و هزینه‌ها بویژه در بر خی حوزه‌ها همچون «کاهش سفرهای غیر ضروری»، «اقتصادی کردن سفرهای خارجی» و «ارائه برنامه‌های جدی» باید از سوی مدیران ارشد، معاونان و مدیران کل در دستور کار قرار گرفته و در سریعترین زمان ممکن، اجرایی شود.
برسد به دست رییس جمهور؛

تیم اقتصادى دولت آیا تغییر مى کند؟

شیپور جنگ اقتصادی به صدا در آمده ولی آنچه الان در میدان اقتصادی جولان می دهد و نعره می کشد دشمن فرضی است.
دانستنی ها؛

کارشناسی درباره «لایحه اصلاح ساختار دولت»

در لایحه فعلي سه وزارتخانه تحت تأثير تغييرات ساختاري قرار مي گيرند بي آنكه مشخص باشد اين تغييرات به چه دلایلی باید صورت بگيرد. مأموريتها، وظايف و اختيارات دستگاههاي تازه تأسيس مبهم است و با رويكردي كلي، بناست هر بخش هر وظيفه اي قبل از ادغام داشته انجام دهد. در چنين وضعيتي، تغييرات ساختاري پيشنهادي بيش از آن چه معمول است، زمان بر و هزينه بر خواهد بود و ايجاد بي ثباتي و نااطميناني خواهد كرد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها