سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شفافیت در حکومت داری؛

ارزیابی لایحه شفافیت

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تیرماه 98 در مقاله‌ای با عنوان «ارزیابی لایحه شفافیت» به ارزیابی لایحه تقدیمی دولت دوازدهم به مجلس در این زمینه پرداخته است. این مقاله توسط محدثه جلیلی (کارشناس مرکز بررسی‌های استراتژیک) و مهدی فلاحیان (مسئول حقوقی اندیشکده شفافیت برای ایران) به نگارش درآمده است.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت؛

رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
مصوبه هیأت دولت؛

تصویب اعتبارات لازم برای جبران خسارات ناشی از سیل سال ۱۳۹۸

هیأت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه با اختصاص ۳۹ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل منابع قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ در سطح ملی و استان‌های حادثه دیده کشور موافقت کرد.
رمضان بدون افطار دولتی؛

پویش رمضان بدون افطار دولتی

سفره افطاری‌هایی که هر سال با هزینه بیت‌المال در دستگاه‌های دولتی برگزار می‌شد، امسال برچیده می‌شود.
با دستور وزیر اقتصاد؛

برپایی هر گونه ضیافت افطار در مجموعه وزارت اقتصاد ممنوع شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور دستوری خطاب به مدیران ستادی و استانی، روسای سازمان‌ها، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های تابعه، تامین هزینه افطاری از محل بودجه سازمانی را ممنوع اعلام کرد.
معاون سازمان برنامه :

تهاتر ۳۰هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به بانک‌ها

معاون سازمان برنامه با اشاره به برنامه تهاتر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت، گفت: از این میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان انجام شد و مابقی به سال بعد موکول گردید.
باز تعریف رجل سیاسی؛

از رجل سیاسی تا ناتوانی مدیریتی - اقتصادی

با توجه به قانون اساسی کشور عزیز ما که به رای مردم گذاشته شده است رئیس جمهور باید رجل سیاسی باشد و شورای نگهبان باید این مساله را احراز کند.
ایران و اهمیت کشورهای همسایه؛

پیام سودمند گرانی گوشت

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به تحلیلگران اقتصادی تذکر داد که در شرایط جنگ اقتصادی، اطلاعات دقیق قابل ارائه عمومی نیست لذا برای اقتصاد دانان عاقلانه تر این است که اعتبارشان نزد مردم را با تحلیل های بی اساس زیر سوال نبرند. آنچنانکه برخی از جمله رئیس جمهور هم تذکر داد، تحلیل اقتصاد یک کشور به پشتوانه ای بسیار قوی تر از یک مدرک دانشگاهی نیاز دارد.
مشاور رئیس جمهوری:

مصوبه دولت، مناطق آزاد را رونق می دهد

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مصوبه اخیر هیات وزیران در زمینه معافیت واردات مواد اولیه و قطعات موردنیاز تولید به مناطق آزاد از ثبت سفارش، این مناطق را رونق می دهد.
وزیر صنعت:

تفویض اختیار وزارت صمت به استان‌ها آغاز شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی روسای سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان‌های کشور اعلام کرد: ثبت سفارش‌ها به روسای سازمان‌های صنعت، ‌معدن و تجارت استانی تفویض اختیار شده و هر واحد تولیدی باید به استان مربوط مراجعه کند و تنها اعداد واقعی مورد نیاز واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه باید تایید شوند.
به دستگاه های دولتی ابلاغ شد؛

دستورالعمل اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری

دستورالعمل نحوه تعیین اهداف دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری- دوره دوم (1399-1397) به همراه فرم‌های راهنمای نحوه تنظیم برنامه عملیاتی مربوط (بخشنامه شماره 489626 مورخ 12/9/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)
چالش شاخص های انتخاب:

سکاندار سازمان بهزیستی کشور،چه کسی باید باشد؟

انتخاب مدیران لایه های زیرین در یک سازمان را می توان از اختیارات مسلم یک مدیر بر شمرد. اما نظریه پردازی و شاخص سازی برای انتخاب اصلح ،کمک کار مناسبی برای مدیران ارشد، در انتخاب مدیران لایه های زیرین است. بر این قاعده،متن زیر بدون کمترین سوگیری جناجی یا فردی،قصد تبیین این مسئله در روند انتخاب رئیس سازمان بهزیستی کشور را دارد.
وزیر سابق کار :

70 درصد اقتصاددانانی که به دیدار رئیس جمهور رفتند نهادگرا بودند

علی ربیعی گفت: 70 درصد از اقتصاددانانی که برای دیدار با رئیس جمهور دعوت شده بودند اقتصاددانان نهادگرا بودند و 30درصد هم از نحله‌های دیگر اقتصادی بودند. به‌خصوص اقتصاددانان نهادگرای ما که صدایشان کمتر شنیده شده بود، به‌طور رو‌در‌رو با رئیس‌جمهور مسائلشان را مطرح کردند.
دولت امیدیان؛

طنز نوشت اسحاق و حسن آقا

در حاشیه اظهارات معاون اول رئیس جمهور در خصوص عدم اختیارات در دولت تدبیر و امید.
کابینه دولت دوازدهم؛

شایعه استعفای وزیر صنعت از کجا شروع شد؟

خبر استعفای وزیر صنعت در حالی در رسانه‌ها و فضای مجازی باز نشر شد که پایگاه اطلاع رسانی دولت خبر خبرگزاری مجلس درباره استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت را تکذیب کرده اما همچنان گمانه زنی‌ها درباره این استعفا ادامه دارد.
خورزوخان دقیقا کجایی ؛

اين هم تقصير خورزوخانه؟

خط بزرگ نمايي دولت پنهان و انداختن مشكلات گردن يك جريان موهوم داخلي به شدت از اتاق جنگ رواني دولت روحاني به سركردگي حسام الدين آشنا پيگيري مي شود.
از سوی رئیس‌جمهور؛

تصویب‌نامه «برنامه جامع اصلاح نظام اداری» ابلاغ شد

رئیس‌جمهور تصویب‌نامه برنامه جامع اصلاح نظامی اداری را برای اجرا به دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای عمومی و استانداری‌ها ابلاغ کرد.
به منظور رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات؛

بررسي لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در دستور کار هيأت دولت

هيأت وزيران لايحه مطبوعات و خبرگزاري‌ها را با توجه به تحولات گسترده در فضاي رسانه‌اي و لزوم رفع کاستي‌هاي قانون مطبوعات مصوب 1364 در دستور کار خود قرار داد.
محمد نهاوندیان؛

فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

محمد نهاوندیان در خصوص مشکلات اخیر اقتصادی می‌گوید باید ببینیم مسائل و نوساناتی که در اقتصادمان شاهد هستیم آیا ریشه در واقعیت اقتصادی و روندی که در ۵ سال گذشته تجربه کردیم داشته است و یا تابع انتظارات نسبت به آینده.
در جلسه هیات دولت صورت گرفت؛

تعیین تکلیف شرکت های دولتی زیان‌ده در سال مالی ۱۳۹۵

هیات دولت به بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت و در خصوص ضرورت تداوم برخی از آنها و قرار گرفتن برخی دیگر در فهرست واگذاری یا انحلال تصمیم گیری کرد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها