سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ترمیم کابینه؛

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

«ترمیم»، «تغییر»، «استعفا»، «جوان‌گرایی» و حتی «تسویه حساب سیاسی» کلید واژه‌هایی هستند که این روزها مکررا از سوی رسانه‌ها، برخی نمایندگان مجلس و بعضی از دولتمردان شنیده می‌شود. البته در بسیاری از موارد این سخنان با تکذیب کلیات یا جزئیات از سوی مسئول مربوطه مواجه می‌شود.
کدام وزرا تغییر می کنند؟

ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور

با این شرایط فعلی اقتصاد، اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد؛ به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله گرفته و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم کندِ موضوعی که مورد تاکید همگان قرار دارد، اما...
برنامه های صرفه جویی های دولتی شریح شد؛

کاهش هزینه های عمومی ، سفرهای خارجی و حذف خریدهای غیر ضرور

رئیس جمهوری به سیاق چند هفته گذشته، بازهم دولتمردان و کارگزاران دولت را مورد خطاب قرار داد و از آن ها خواست تا به‌عنوان پیشگامان خط مقدم، پیش از مردم، فشارها و شرایط سخت این روزهای کشور را درک کنند. روحانی تأکید کرد صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف در منابع و هزینه‌ها بویژه در بر خی حوزه‌ها همچون «کاهش سفرهای غیر ضروری»، «اقتصادی کردن سفرهای خارجی» و «ارائه برنامه‌های جدی» باید از سوی مدیران ارشد، معاونان و مدیران کل در دستور کار قرار گرفته و در سریعترین زمان ممکن، اجرایی شود.
برسد به دست رییس جمهور؛

تیم اقتصادى دولت آیا تغییر مى کند؟

شیپور جنگ اقتصادی به صدا در آمده ولی آنچه الان در میدان اقتصادی جولان می دهد و نعره می کشد دشمن فرضی است.
دانستنی ها؛

کارشناسی درباره «لایحه اصلاح ساختار دولت»

در لایحه فعلي سه وزارتخانه تحت تأثير تغييرات ساختاري قرار مي گيرند بي آنكه مشخص باشد اين تغييرات به چه دلایلی باید صورت بگيرد. مأموريتها، وظايف و اختيارات دستگاههاي تازه تأسيس مبهم است و با رويكردي كلي، بناست هر بخش هر وظيفه اي قبل از ادغام داشته انجام دهد. در چنين وضعيتي، تغييرات ساختاري پيشنهادي بيش از آن چه معمول است، زمان بر و هزينه بر خواهد بود و ايجاد بي ثباتي و نااطميناني خواهد كرد.
اولویت های عمومی برای وزارتخانه‎ها؛

زمزمه ترمیم کابینه به گوش می‌رسد

آیا کابینه دولت دوازدهم در شرف ترمیم است؟ این سئوالی است که بسیاری با واکاوی سخنان روحانی در خصوص وزرای ناامید و دیگر عتاب هایش به همراهانش در دولت دوازدهم در فضای عمومی جامعه مطرح می کنند .
محمدرضا خباز:

«دولت در پنهان» چوب لای چرخ اقتصاد می گذارد

یک سیاستمدار اصلاح طلب و معاون سابق امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور معتقد است که مشکلات اقتصادی امروز کشور با تغییر تیم اقتصادی دولت حل نمی شود بلکه باید حد و حدود دولت در پنهان که از ۲۰ سال پیش تشکیل شد و هر روز فربه تر می شود را مشخص کرد تا چوب لای چرخ دولت نگذارد.
فاضل‌میبدی تشریح کرد؛

نیاز به مديريت حکیمانه در مسائل پیش روی کشور

میبدی گفت: ممکن است یک طیف سیاسی شناخته‌شده در داخل کشور، دولت روحانی و تلاش‌های آقای دکتر ظریف را در مسئله برجام به چالش بکشد و این کار ترامپ را ضعف دستگاه دیپلماسی ایران بداند و بنای ایجاد اختلاف در داخل را داشته باشد. باید گفت حرکت زشت و ناپسند دولت آمریکا، به کار و تلاش جناب دکتر ظریف و دولت روحانی اعتبار بیشتری بخشید و سیاست‌مداران بزرگ دنیا تاکنون در کنار ایران ایستاده‌اند.
راه را اشتباه آمده ایم؛

علاج چاقی دولت چیست؟

رئیس جمهور در جشنواره ملی قدردانی از کارگران گفت: «دولت از بس فربه و چاق شده، نمی تواند راه برود.» وی همچنین گفته است: «باید برای دولت، عصا و ویلچر بگیریم!»
آذری جهرمی؛

از قدیم اینترنت‌باز بودم/ بیشترین حرص را در دوره رجیستری خوردم/ برخی مسئولان از دیده شدن می‌ترسند/در موقعیتی قرار گرفتم که دیده شدم

در آخرین روزهای اسفند ماه به سراغ جوانترین وزیر پس از انقلاب رفتیم و از چالش های این مسئولیت حرف زدیم. جوان ترین وزیر دولت در این گفت و گو نکته های فراوانی برای گفتن داشت، از مسائل و مصائب یک سال کاری پرحاشیه گرفته تا روحیات شخصی خودش و برنامه های آینده. هر چند که در زمان مقرر ما، فرصت طرح همه این مسائل نشد، اما سعی کردیم تا اصل سوالاتتمان را از او بپرسیم.
چشم‌انداز ایران دیجیتال؛

از رویا تا واقعیت؛ زندگی در ایران دیجیتال

روحانی در پیام نوروزی خود گفت: خبر مسرت‌بخش دیگری که برای شما دارم این است که کلیه مسئولین ارشد کشور بر روی چشم‌انداز ایران دیجیتال توافق نظر کامل دارند و از آن حمایت می‌کنند. فساد از سازمان ها رخت خواهد بست.
در گفت‌وگو با خادمی :

30 درصد شعار سال محقق می‌شد وضعیت اقتصاد تغییر می‌‌کرد/ عملکرد ضعیف دولت درباره قراردادهای گازی

نماینده ایذه و باغملک با بیان اینکه اگر تنها 30 درصد شعار امسال عملی می‌شد سرنوشت اقتصاد تغییر می‌کرد تصریح کرد: نجات و توسعه کشور در این چندکلمه است و اگر به خوبی اجرا می‌شد ما می‌توانستیم تبدیل به الگو برای سایر کشورها شویم.
یادداشتی از علی‌حیدری؛

بدهکار خوب بدهکار بد

در روزهای اخیر به سازمان تامین اجتماعی توصیه شده که فقط اصل طلب خود را از دولت مطالبه و دریافت نماید؛ یادداشت پیشرو واکنش علی حیدری، نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به این توصیه است، او یادآور می‌شود که طبق قانون، دولت ملزم است تا به نرخ روز بابت بدهی‌های معوقه خود با سازمان تامین اجتماعی تسویه حساب کند.
معاون رئیس‌جمهور:

وعده‌های انتخاباتی روحانی با بودجه ۹۷ محقق می‌شود

حسینعلی امیری می‌گوید: لایحه بودجه‌ای که تنظیم و تحویل مجلس شد برآیند نظرات دولت است و تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور به مردم در انتخابات اردیبهشت ماه، با احکام قانونی مورد نیاز امکان‌پذیر است.
حاجی میرزایی:

پیشنهادهای غیردولتی در تصمیمات دولت لحاظ می‌شود

حاجی میرزایی، دبیر هیأت دولت فرآیند تصمیم گیری‌ها در کابینه را توضیح می‌دهد.
فروزنده خبر داد:

ایجاد «میز خدمت» در طبقه اول ادارات

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور از تشکیل میز خدمت در طبقه اول همه دستگاه‌‌های دولتی برای ارائه راحت‌تر خدمات به ارباب رجوع خبر داد.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛

مهرعلیزاده استاندار اصفهان شد

استانداران یزد، اردبیل، مازندران و اصفهان در جلسه امروز هیئت دولت انتخاب شدند.
شجاعی کیاسری خبر داد؛

دستور وزیر کشور برای تشکیل ستاد تکریم ارباب رجوع

شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل، از دستور وزیر کشور برای اجرای مصوبه هیأت وزیران مبنی بر تشکیل ستاد تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به شکایات مردمی در صف و ستاد وزارت کشور خبر داد
تغییر ترکیب کمیسیون‌های هیات دولت؛

معاون علمی و فناوری رییس جمهور عضو کمیسیون اقتصاد شد

بر اساس آخرین تغییرات انجام شده در ترکیب کمیسیون‌های هیات دولت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور به عضویت کمیسیون اقتصاد در آمد.
در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید:

«مقام عالی وزارت» را از ادبیات کلامی حذف کنید

سید عباس صالحی در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلانی خواستار حذف عبارت «مقام عالی وزارت» از ادبیات کلامی این وزارتخانه شد .
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها