سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشتی از علی‌حیدری؛

بدهکار خوب بدهکار بد

در روزهای اخیر به سازمان تامین اجتماعی توصیه شده که فقط اصل طلب خود را از دولت مطالبه و دریافت نماید؛ یادداشت پیشرو واکنش علی حیدری، نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به این توصیه است، او یادآور می‌شود که طبق قانون، دولت ملزم است تا به نرخ روز بابت بدهی‌های معوقه خود با سازمان تامین اجتماعی تسویه حساب کند.
معاون رئیس‌جمهور:

وعده‌های انتخاباتی روحانی با بودجه ۹۷ محقق می‌شود

حسینعلی امیری می‌گوید: لایحه بودجه‌ای که تنظیم و تحویل مجلس شد برآیند نظرات دولت است و تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور به مردم در انتخابات اردیبهشت ماه، با احکام قانونی مورد نیاز امکان‌پذیر است.
حاجی میرزایی:

پیشنهادهای غیردولتی در تصمیمات دولت لحاظ می‌شود

حاجی میرزایی، دبیر هیأت دولت فرآیند تصمیم گیری‌ها در کابینه را توضیح می‌دهد.
فروزنده خبر داد:

ایجاد «میز خدمت» در طبقه اول ادارات

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور از تشکیل میز خدمت در طبقه اول همه دستگاه‌‌های دولتی برای ارائه راحت‌تر خدمات به ارباب رجوع خبر داد.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛

مهرعلیزاده استاندار اصفهان شد

استانداران یزد، اردبیل، مازندران و اصفهان در جلسه امروز هیئت دولت انتخاب شدند.
شجاعی کیاسری خبر داد؛

دستور وزیر کشور برای تشکیل ستاد تکریم ارباب رجوع

شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل، از دستور وزیر کشور برای اجرای مصوبه هیأت وزیران مبنی بر تشکیل ستاد تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به شکایات مردمی در صف و ستاد وزارت کشور خبر داد
تغییر ترکیب کمیسیون‌های هیات دولت؛

معاون علمی و فناوری رییس جمهور عضو کمیسیون اقتصاد شد

بر اساس آخرین تغییرات انجام شده در ترکیب کمیسیون‌های هیات دولت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور به عضویت کمیسیون اقتصاد در آمد.
در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید:

«مقام عالی وزارت» را از ادبیات کلامی حذف کنید

سید عباس صالحی در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلانی خواستار حذف عبارت «مقام عالی وزارت» از ادبیات کلامی این وزارتخانه شد .
مرفه ترین کشورهای دنیا؛

اینفوگرافی شادترین و مرفه ترین کشورهای جهان

شادترین و مرفه ترین کشورهای جهان بر اساس نه شاخص جهانی
ویژگی های وزیر خوب؛

وزیر خوب کیست؟ (نیم نمره)

با توجه به اینکه این روزها کابینه‌ی دولت جدید و وزرای پیشنهادی بحث داغی است بنابراین در این یادداشت سعی داریم ویژگی‌های یک وزیر خوب را به اختصار بیان کنیم.
احمد توکلی:

دولت جای ژنرال‌هاست؛ جای افسران جزء نیست

ژنرال‌ها در دولت یازدهم مقدار زیادی پیر بودند. آقای روحانی هم سرلشکری نیست که بتواند اداره امور را انجام دهد.
این‌ها، مردان محکم رئیس‌جمهورند؛

افراد تاثیرگذار در کابینه دوازدهم را بشناسید

آنهایی که در مسیر دفاع از رئیس جمهور و هدایت دولت به سمت تحقق اهدافش عمل کردند و کمتر سخن گفتند همان مردانی هستند که در روزهای سخت حضور داشته و خواهند داشت. تدابیر آنها سهم بزرگی در موفقیت‌های دولت یازدهم داشت و در دولت دوازدهم هم وزنه‌های سنگینی خواهند بود که رئیس‌جمهور به ارزش آنها واقف و در مسیر درستی به آنها فرصت حضور خواهد داد
تغییر در کابینه دولت؛

شايسته سالاري، رمز موفقيت كابينه دوازدهم

"الساعه که در ایوان منزل با همشیره‌ی همایونی به شکستن لبه‌ی نان مشغولیم، خبر رسید که شاهزاده وثق‌الدوله حاکم قم را که به جرم رشا و ارتشا معزول کرده‌ بودم به توصیه‌ی عمه‌ی خود ابقا فرموده و سخن هزل بر زبان رانده‌اید. فرستادم او را تحت‌الحفظ به تهران بیاورند تا اعلیحضرت بدانند که اداره‌ی امور مملکت به توصیه‌ی عمه و خاله نمی‌شود."
رئیس کل سابق سازمان توسعه تجارت؛

احیای «وزارت واردات»؟!

قدام اخیر دولت در ارسال لایحه‌ای به مجلس با هدف تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت «صنعت، معدن و تجارت» نگرانی‌های جدی در میان بسیاری از صنعتگران، تجار و نخبگان به‌وجود آورده است. اینجانب به‌عنوان یکی از معدود مدیرانی که در بخشی از دوره اخیر با پیشینه حوزه وزارت صنایع و معادن در حوزه تجارت مسوولیت پذیرفتم، اقدام اخیر را گامی رو به عقب برای توسعه کشور ارزیابی کرده و در این زمینه ذکر برخی نکات را لازم می‌دانم:
یک‌لحظه مکث؛

آیا روحانی دو سال پیش هم به مناطق سیل‌زده می‌رفت؟+ تصاویر

نمونه بارز این مهم را می‌توان در سیل ویرانگر ایلام در آبان ماه سال 94 مشاهده کرد جایی که به‌مراتب سیل شدیدتر بود اما روحانی نوبخت و فریدون را برای حضور در مناطق بحرانی فرستاد.
گریزی به پیامک جدید رئیس جمهور؛

بیاییم با حقوق خود بیشتر آشنا شویم!

در انتخابات سال 92، حسن روحانی درحالی موفق به کسب اکثریت آرا شد که خود را حقوق دان معرفی کرد. اینکه رییس جمهور منتخب مردم نه تنها با حقوق آشنا باشد بلکه ...
وزیر ارتباطات:

پیامک‌های روحانی رایگان است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ارسال پیامک از سوی رئیس‌جمهوری، هیچ هزینه‌ای به دولت تحمیل نخواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

زمان واریز حقوق کارمندان و یارانه اسفندماه اعلام شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با خزانه توافق کرده‌ایم حقوق کارمندان حداکثر تا ۲۰ اسفند و یارانه اسفند چند روز زودتر پرداخت شود.
در نامه جهانگیری به طیب‌نیا و نوبخت عنوان شد

آغاز پرداخت مطالبات فرهنگیان با انتشار 5 هزار میلیارد اوراق صکوک/ سازمان برنامه و بودجه تعهد و بازپرداخت اصل و سود را پیش بینی کند

طی نامه معاون اول رئیس جمهور به وزارت اقتصاد به این وزارتخانه اجازه انتشار حداکثر 50 هزار میلیارد ریال اوراق صکوک اجاره بابت پرداخت بدهی های وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری داده شد.
امین زاده در بازدید از مرکز آمار ؛

مردم از محرمانه ماندن اطلاعاتشان مطمئن باشند

دستیار رییس جمهوری اظهار داشت: مردم با ارائه اطلاعات صحیح و دقیق مسئولان کشور را در برنامه ریزی دقیق برای پیشرفت کشور یاری کنند و مطمئن باشند که اطلاعات آنها محرمانه باقی خواهد ماند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها