سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سجاد طاهری:

شفافیت؛ مؤثرترین روش جلوگیری از تعارض منافع در آفریقای‌جنوبی

یکی از مهترین ترین عوامل ایجاد فساد در ساختارهای اداری تعارض منافع است که برای جلوگیری از آن، شفافیت موثرترین روش است. یکی از موفق‌ترین کشورهای پیشرو در شفافیت کشور آفریقای جنوبی است که می‌تواند الگویی باشد برای مسئولین کشور که با وضع قوانین مشابه و اجرای آن‌ها از ایجاد فساد جلوگیری نمایند.
ملکشاهی خبر داد؛

هماهنگی با لاریجانی برای بررسی طرح«سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی»

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، از هماهنگی با رئیس مجلس برای بررسی هرچه سریع تر طرح تشکیل «سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی» در صحن مجلس خبر داد.
سازمان شفافیت بین الملل:

انتشار فهرست فاسدترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶

طبق جدیدترین گزارش سالانه سازمان شفافیت بین الملل، سومالی، سودان جنوبی و کره شمالی فاسدترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ بودند.
کوچکی نژاد :

سهم 40 درصدی برخی وزرا در صندوق ذخیره فرهنگیان

کوچکی نژاد مطرح کرد: متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند. به گونه‌ای که در همان اوایل فعالیت صندوق برخی وزرا 40 درصد صندوق را جزو سهام خود کردند.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی:

عزم جدی برای اجرای قانون رسیدگی به اموال مقامات وجود ندارد

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه عزم جدی برای اجرای قانون رسیدگی به اموال مقامات وجود ندارد، گفت: در حال حاضر ما در کشور کمبود قانون نداریم و حتی برای رسیدگی به اموال مقامات و مسئولان قانون خوب و به اندازه کافی هم وجود دارد.
کواکبیان خبر داد؛

دعوت از توکلی برای بررسی فساد مالی ثامن الحجج در مجلس

نائب رئیس فراکسیون شفافیت مجلس از دعوت از دکتر احمد توکلی در مجلس برای بررسی فساد موسسات مالی از جمله موسسه ثامن الحجج خبر داد و گفت: نظرات کارشناسی دکتر توکلی را قبول داریم و از آن استفاده می کنیم.
تخلفات ثامن‌الحجج؛

هشدار احمد توکلی مبنی بر انتشار اسامی دریافت‌کنندگان تسهیلات از ثامن‌الحجج

رییس دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: برای آخرین بار به دریافت‌کنندگان تسهیلات از موسسه ثامن‌الحجج هشدار می‌دهیم که اقدامی کنند در غیر این صورت اسامی آن‌ها را منتشر می‌کنیم.
حاجی دلیگانی:

فروش گاز به نروژ با قیمت بسیار ارزانتر از گاز به ترکیه/سوال از زنگنه در مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از قرارداد فروش گاز طبیعی کشور به ثمن بخس و بر خلاف منافع ملی به شرکت «آی اف ال ان جی» نروژ، گفت: این قرارداد، فروش گاز به قیمت بسیار ارزانتر از فروش گاز به ترکیه است و زنگنه باید در این زمینه به مجلس پاسخگو باشد.

دستور ویژه درباره ممنوع الخروجی برخی مدیران

بر اساس ابلاغیه یک مسوول ارشد اجرایی مقرر شده رفع ممنوع الخروجی اشخاص دخیل در یک پرونده مالی، ظرف فقط یک روز کاری پس از این ابلاغیه، اجرایی شود.

حمید بقایی به دادگاه نرفت

سومین جلسه رسیدگی به پرونده معاون رییس جمهور دولت دهم بدون حضور وی برگزار شد.
قبح فساد ریخت؛

شافعی: صدمه فعالان اقتصادی از فساد بالا است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه قبح فساد ریخته است، گفت: فساد دیگر سازمان یافته شده است.
سلیمی خبر داد؛

۵۸۰صفحه گزارش و ۳۸۰۶برگ سند از تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان جمع‌آوری شده است

عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون آموزش گفت: دریافتی ۸ میلیاردی یک مدیر در ۲۱ ماه و تصرف در زمین ۷۴ میلیاردی از جمله ابهامات مُصَرح در۵۸۰ صفحه گزارش و ۳۸۰۶ برگ سند تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان است.
گزارش از لابی مناطق آزاد؛

ماجرای تلاش برای جلوگیری ازقرائت تخلفات منطقه آزاد

نمایندگان مجلس در حالی گزارش تخلفات منطقه آزاد ماکو را به قوه قضائیه ارسال کردند که مقامات منطقه آزاد تا پشت دَرِ صحن علنی از هیچ تلاش برای جلوگیری از قرائت این گزارش فروگذار نکردند.
محسن هاشمی رفسنجانی:

با هرگونه فساد احتمالی در شهرداری برخورد می‌کنیم

رئیس شورای شهر تهران به مردم شهر تهران اطمینان داد که در صورت مشاهده فساد در شهرداری با آن برخورد خواهد کرد و رویه مدیریتی گذشته در شورا برای همسو شدن با شهرداری برای تخلفات تکرار نخواهد شد و گفت: در حال حاضر مقابله با فساد سیاست مشترک شورا و شهرداری است.
عدم تحویل ارز ۷۶ میلیون بشکه نفت از سوی احمدی‌نژاد؛

صدور رای غیابی به دلیل عدم حضور رییس‌جمهور وقت در دادسرا

حسینی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تخلفات نفتی رییس دولت دهم را تشریح کرد.
اعتماد ؛

چرا نجومی بگیرها یارانه می گیرند؟

عددي از دست‌مان در رفت كه اگر به واقعيت بدل مي‌شد يكي از جدي‌ترين معضلات اقتصادي مملكت حل و فصل مي‌شد.اگر يارانه‌بگيرها ٢٤ ميليون بودند كه دولت غم نداشت. ما هم غم نداشتيم.
پرونده های گوناگون فساد مالی؛

مبارزه با فساد و کشاکش مصالحات و منازعات سیاسی

گشایش و رسیدگی به پرونده های گوناگون فساد مالی به ویژه فسادهای کلان و اتهامات پیرامونیان قدرت یکی از موضوع هایی است که با حساسیت ویژه در افکار عمومی و رسانه ها دنبال می شود و نتایج آن بر اعتبار نظام سیاسی و اعتماد شهروندان تاثیری عمیق برجای می گذارد.
ملکشاهی تشریح کرد؛

جزئیات طرح تشکیل "سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی"

رئیس کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را تشریح کرد.
احمد توکلی:

بدترین نوع مبارزه با فساد انجام اقداماتی با نگاه‌های تبعیض‌آمیز است

احمد توکلی اظهار داشت: موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت با هدف مبارزه با فساد و وجود یک جامعه سالم به تمامی جهات دایر شده است.
حجت‌الاسلام سلیمی:

تفحص از وزارت علوم دولت یازدهم رای نیاورد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح تفحص از مدیریت فرهادی وزیر علوم دولت یازدهم در جلسه این کمیسیون رای نیاورد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها