سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حاجی دلیگانی خبر داد؛

تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تخلف میلیاردی یکی از وزرای دولت اصلاحات خبر داد و افزود: این فرد در حال حاضر رئیس یکی از دانشگاههای صنعتی مهم تهران است و به رغم محکومیت برای عودت 710 هزار دلار و سه ماه انفصال خدمت، از سال 1376 تا کنون هنوز حکم وی اجرا نشد.
بازنگری صندوق بین المللی پول در سیاست هایش؛

مبارزه با فساد در چارچوب آرمان « حکمرانی خوب»

اشخاص حقیقی و شرکت‌ها هر سال ۱.۵ تریلیون دلار در جهان رشوه می‌پردازند که حدود ۲ درصد از کل تولید ناخالص جهان می‌شود. بر اساس گزارش بانک جهانی، ارزش آن ۱۰ برابر بیشتر از یارانه‌های توسعه‌ای است و جالب آنکه افراد فقیر، میزان بیشتری از درآمدشان را نسبت به ثروتمندان برای رشوه دادن از دست می‌دهند.
ابطحی:

لیست اسامی مدیران دوتابعیتی به دادستان کل تقدیم شده است

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی گفت: کمیته تحقیق و تفحص مدیران دو تابعیتی مجلس گزارشات خود را به مراجع ذی ربط همچون دفتر مقام معظم رهبری، بازرسی کل کشور و قوه قضاییه ارایه داده است.
انقلاب و چالش ها؛

جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

" همانا زمامداران را خواص و نزدیکانی است که خود خواه و چپاولگرند، و در معاملات انصاف ندارند، ریشه ستمکاریشان را با بریدن اسباب آن بخشکان. "
قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات؛

128 نهاد اقتصادی بدون شفافيت

هشت سال از تصويب قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات مي‌گذرد اما نه تنها بسياري از شهروندان از وجود آن اطلاعي ندارند بلکه بسياري از سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و عمومي هنوز حاضر به همکاري با آن نشده‌‌اند و جاي خالي آنها در سامانه انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات محسوس است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:

دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دولت ابلاغ شد

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه‌ای به تمامی دستگا‌ه‌های مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، مدیران و کارکنان دولتی را ابلاغ کرد.
با تصویب مجلس؛

مرکز اطلاعات مالی برای مبارزه با پولشویی تشکیل می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: مرکز اطلاعات مالی زیر نظر شورای عالی مقابله با جرایم پولشویی در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شود.
با اجرایی شدن سامانه حقوق و مزایا؛

انتشار فیش حقوق مقامات و مدیران

بعد از دو سال فراز و نشیب، سازمان اداری و استخدامی کشور دستورالعمل شیوه بهره‌برداری از سامانه حقوق و مزایا برای تجمیع همه پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا و مدیران همه دستگاه‌های اجرایی را به دستگاه‌های مشمول ابلاغ کرد. بر پایه این بخشنامه همه دستگاه‌ها باید پس از اخذ نام کاربری و شناسه ورود، قالب اطلاعات همه اقلام پرداختی را از سامانه دریافت و پس از استقرار در سامانه اطلاعاتی خود نسبت به ورود، تکمیل و ثبت اطلاعات اقلام پرداختی از ابتدای سال 1397 اقدام کنند
«دولت بودجه را شفاف کند»؛

چه کسانی فروردین ۹۷ از نهاد ریاست جمهوری کمک بلاعوض گرفتند؟+جدول

در حالی که رئیس جمهور معقتد است بودجه ۹۷ شفافیت در هزینه‌ها را ایجاد کرده است، لازم است ، مقامات دولتی توضیح دهند کمکهای بلاعوض نهاد ریاست جمهوری در فروردین ۹۷ نصیب چه افرادی شده است.
فسادستیزی؛

اندر احوال فساد در ایران

در دنیای امروز هر نظامی به واسطه نظم قانون و مقررات که وضع میشود از سوی متولیان نظام به راه خود ادامه میدهد و کارایی ان نظام به اجرا گذاشتن نظم توسط واحدهای تشکیل دهنده آن نظام بستگی دارد٫ هر واحد تشکیل دهنده نظام چه فرد باشد و یا نهاد اگر وظیفه اش را بدرستی انجام ندهد باعث ایجاد بی نظمی در نظام و تضعیف نظام می‌شود. نقش سازمان‌ها و نظام‌های مدیریتی در اداره کشورها اهمیت بسیار زیادی دارد.
قوانین بودجه کل کشور؛

تخلف مالی مشمول مرور زمان نیست

تخلف از قوانین و مقررات حاکم بر منابع و مصارف بودجه‌ کل کشور تخلفاتی نیست که مشمول مرور زمان شود بخصوص آن جایی که بار مالی کلانی را بر هزینه‌ها یا کسر و نقصان در درآمدهای عمومی را موجب شود
قانون بودجه سال 1395؛

جزئیات تخلفات ۴۳ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت از بودجه ۱۳۹۵ + جدول

خلاصه گزارش دیوان محاسبات از تفریغ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ که بهمن‌ماه سال گذشته در صحن علنی مجلس قرائت شد، به علت واکنش شدید دولتی‌ها دچار حواشی زیادی شد.
احمد توکلی:

انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه «مفسدان اقتصادی» یک ضرورت است

احمد توکلی با انتشار نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس خواستار تصویب طرحی مبنی بر علنی شدن محاکمات مفسدان اقتصادی شد و تاکید کرد: تصویب این طرح یک ضرورت مهم و تامین کننده آبروی نظام است.
معاون رئیس‌جمهور خبرداد؛

دسترسی به سامانه ثبت حقوق مدیران

معاون رئیس‌جمهور گفت: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه طرحی از سوی نمایندگان مجلس است که دولت با آن موافق نیست.
دلایل بروز فساد در کشور؛

راهکار برای کاهش فساد در ایران

انحصارات وسیع، ساختار رانتی، سطح پایین کیفیت قوانین و عدم شفافیت گسترده، موجب شده است که متاسفانه ایران در زمره‌ی کشورهای فاسد محسوب شود.
نماینده سابق مجلس مطرح کرد؛

ابلاغیه نوبخت و افزایش ۳۷درصدی حقوق نهاد و سازمان مدیریت

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه تهران با بیان اینکه اشرافی‌گری در نظام اسلامی جایی ندارد، به ساده‌زیستی رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: به جرات می‌گویم، هیچکدام از ما حاضر نیستیم مانند فرشی که رهبری در منزل خود دارد را در خانه خود بیاندازیم.
کواکبیان:

طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مجددا کلید می‌خورد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن دوباره تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد. وی با بیان اینکه «اگر نمایندگان رای دهند حتما به صورت جدی این موضوع را بررسی می‌کنیم» گفت:‌ حفظ بیت المال برای ما مهم است و مهم نیست که این اتفاقات در دوره چه کسی رخ داده باشد.
توکلی در دانشگاه تهران:

قالیباف به من گفت «املاک نجومی را بررسی کن؛ مدیونی به من رحم کنی»

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نهاوندیان، سیف و وزارت بهداشت از جمله افرادی هستند که از بخش خصوصی در دولت مسئولیت گرفته‌اند و در معرض فساد قرار دارند.
ملکشاهی؛

خلأ قانونی درمبارزه با قاچاق کالا نداریم/عملکردها ناموفق بوده است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا خلاء قانونی خاصی نداریم و تا به حال هم از مجلس چیزی نخواسته‌اند که معطل قانونگذاری مانده باشند.
ادبیات مبارزه با فساد؛

افشاگری یا شفافیت؟

بهاره آروین عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در یادداشتی در روزنامه دنیای اقتصاد از تمایزات افشاگری یا شفافیت در ادبیات مبارزه با فساد نوشته است:
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها