سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توکلی:

دیده بان شفافیت و عدالت علیه مفسدین اقتصادی اعلام جرم می‌کند

رئیس دیده بان شفافیت و عدالت گفت: در این نهاد از ظرفیت قانون برای اقامه جرم علیه مفسدین اقتصادی استفاده می‌کنیم و قوه قضائیه این اعلام جرم‌ها را به بازپرسی ارجاع می‌دهد.
احمد توکلی در قم؛

پیگیری حقوق های نجومی به نتیجه نرسید

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به مبارزه با فساد اقتصادی در کشور گفت: یکی از مطالبه‌های مردمی مبارزه با فساد اقتصادی در کشور است، البته قوه قضائیه اقداماتی در این خصوص انجام داده است.
زاکانی افشا کرد:

جزئیات فساد بانکی برادر رئیس‌جمهور در ایران و امارات

علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه رو در رو با اشاره به برخی فسادهای برادر رئیس‌جمهور اظهار کرد: خطاها و فساد حسین فریدون را رسیدگی کردم، متوجه شدم که بسیار فاجعه‌آمیز است.وی ادامه داد: این موارد را به طیب‌نیا وزیر اسبق امور اقتصاد و دارایی نشان دادم و وی گفت که رئیس‌جمهور متوجه این موضوعات شده و گفته برادرش را به هیأت دولت راه ندهند.
سوء استفاده از شرایط تحریم؛

هشدار یک نماینده نسبت به تشکیل گروه‌های مافیایی در شرایط تحریم

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس نسبت به سوءاستفاده از شرایط تحریم و شکل‌گیری گروه‌های مافیایی در چنین شرایطی هشدار داد و بر ضرورت نظارت پررنگ‌تر مجلس بر این روند تاکید کرد.
افشای اسامی برای پاسخ به ابهامات؛

نوید حذف انتصابات سیاسی در شستا

به گفته رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افشای اسامی اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ها، در کاهش فشار سیاسی بر وزرا برای انتصابات بی‌تاثیر نیست و زمانی که اسامی افشا شود، دیگر کسی نمی‌خواهد با استفاده از فشار سیاسی نزدیکان خود را در هیات‌مدیره‌ها وارد کند.
دیده‌بان شفافیت و عدالت:

آخوندی 320 میلیارد تومان به خزانه خسارت زد و رفت

احمد توکلی در نامه‌ای از دادستان کل کشور درخواست کرد که ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی کشور سریع‌تر رسیدگی شود.
فساد در ایران ؛

مبارزه با فساد؛ مطالبه مردم، دغدغه مسئولان

فساد به عنوان یک ناهنجاری تمامی حوزه های جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد و مبارزه با آن به عنوان یک مطالبه عمومی نیازمند استمرار و جدیت، افزایش نظارت و ایجاد شفافیت است.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس:

شاهد استفاده ابزاری از دستگاه‌های نظارتی هستیم

نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوامل بیرونی و درونی در بروز فساد در سیستم اداری موثر است، گفت: در سال‌های اخیر قوانین به جای اینکه باعث تقویت دستگاه‌های نظارتی شود تا بتوانیم مانند سایر نقاط جهان از ظرفیت دستگاه نظارتی استفاده کنیم، یا آن‌ها را تضعیف کرده یا اینکه باعث استفاده ابزاری از آن دستگاه‌ها شده‌ است.
با اعلام سازمان محیط زیست؛

استخدام‌های خانوادگی فله‌ای در اداره کل محیط زیست استان تهران

طی ماه‌های گذشته دستکم ۷ تن از فرزندان و اقوام نزدیک مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و همچنین بستگان یکی از معاونان وی، و برخی مدیران سابق این اداره کل به صورت قراردادی مشغول به کار شده‌اند.
دستور اسلامی؛

مروری بر تأکیدات امام خامنه‌ای درباره مسئله‌ شفاف‌سازی

دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با انتشار مطلبی به مرور تأکیدات رهبر انقلاب درباره مسئله‌ شفاف‌سازی پرداخته است.
زوایای پنهان یک پرونده؛

بازخوانی پرونده ثبت سفارش های جعلی

پرونده ثبت سفارشهای غیرقانونیِ فاقد اصالت که در سالهای 95 و 96 به‌وقوع پیوست، در روزهای اخیر بار دیگر به سرخط رسانه‌ها تبدیل شده، اما این بار موضوع کشف و نحوه رسانه‌ای شدن پرونده به محل اختلاف نظر برخی گروه‌ها تبدیل شده است.در حالی که بررسی سوابق رسانه‌ای این پرونده به روشن‌شدن زوایای پنهان آن کمک می‌کند.
میرزایی‌نیکو:

راه‌اندازی سایت شفافیت آرا، درآمد و نحوه هزینه‌کرد نمایندگان تا چند روز آینده

یک نماینده مجلس درباره تعطیلات وکلای ملت گفت: یک سایت طراحی شده که چند روز آینده آغاز به کار می‌کند که در آن به هر نماینده یک صفحه اختصاص داده است که اطلاعات هر فرد اعم از اینکه چه رأیی را داده است،‌ چه هزینه‌ای دریافت کرده،‌ کجا رفته و ... در آن قرار داد اما این در اختیار نماینده است که آن‌ها را منتشر کند یا خیر.
پورابراهیمی مطرح کرد؛

افشاگری درباره مدیرعامل یک پتروشیمی با سابقه بی‌ربط

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان نشست با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به مدیرعاملی یک شخص با تخصص غیرمرتبط در یک شرکت پتروشیمی افشاگری کرد.
فریدون صدیقی / روزنامه‌نگار:

یکی از ما چهار نفر و تیله‌ای به‌نام رشوه

یکی از ما چهار نفر رشوه داده‌ایم. همین امروز. و اگر نداده‌ایم. یکی از ما چهار نفر فردا ناچاریم این شرم عادت شده را مرتکب شویم. تا دری بسته یا گشوده شود و این تلخ‌ترین واقعیت روزگار ماست. چرا؟ چون با بحران مشارکت، یگانگی و توزیع ناعادلانه عدالت روبه‌رو هستیم!
رشوه دادن؛

"رشوه" و "زیرمیزی" بیشترین درصد تخلف در ادارات

اگر در هر اداره و مؤسسه‌اي مديران ارشد اولاً: افرادي با ايمان و متعهدي باشند به هيچ وجه ارزش و كرامت انساني خود را به وسيله حرام و رشوه‌ خواري لكّه‌ دار نمي‌ كنند. ثانياً: نظارت دقيق، كافي و بدون تبعيضي بر افراد زيردست خود دارند.ثالثاً: اگر خود مديران نيز از طرف مقامات بالاتر تحت نظارت و بازرسي دقيق باشند.
سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران؛

همه چیز درباره ماده 29

طبق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به راه اندازی سامانه ای برای اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران تا پایان سال 96 بوده است. با گذشت ماه ها از اتمام مهلت قانونی، این سامانه هنوز راه اندازی نگردیده است. در این موشن گرافی، مروری خواهیم داشت بر سِیر تصویب ماده 29 و اتفاقاتی که تا امروز برای اجرای آن رخ داده است.
فريد موسوي/عضو فراکسيون اميد:

شفافيت و نظارت عمومي روي ريل قانون‌گذاري

قانون جديد، سازمان جديد، تشديد مجازات و...، همه و همه با ادعاي مقابله با فساد. به نظر نمي‌رسد هيچ‌يک از اينها توانسته باشد منطق اقتصادي کشور را تغيير دهد؛ در هنوز بر همان پاشنه مي‌چرخد و منطق بازي تغيير نکرده است. اين‌بار اما صداهايي از مجلس به گوش مي‌رسد که بر «نظارت عمومي» تأکيد مي‌کنند. اتفاق مبارکي است؛ به‌رسميت‌شناختن، رسانه، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و مردم به منظور مقابله با فساد. کاري که سال‌هاي سال است کارشناسان توصيه مي‌کنند.
مدیر کل بازرسی استانداری تهران؛

"رشوه" و "زیرمیزی" بیشترین درصد تخلف در ادارات

مدیر کل بازرسی استانداری تهران با بیان اینکه رشوه و زیرمیزی بالاترین درصد تخلفات در سازمان‌ها و ادارات است، گفت: لازم است مجلس شورای اسلامی قوانین را تنقیح کند و به همسان‌سازی آنها بپردازد تا از فساد اداری جلوگیری شود.
ادامه دریافت حقوق های نجومی؛

حقوق 48 میلیون تومانی مدیر عامل بانک دی +سند

بعد از مدت ها مسکوت ماندن ماجرای حقوق های نجومی، این بار از بانک زیان دیده دی خبر می رسد که دریافتی های نجومی سر به فلک کشیده است.
مناظره تلویزیونی توکلی و کواکبیان؛

مسئولی که پایش به فساد کشیده می‌شود، عذرخواهی هم نمی‌کند، چه رسد به استعفا و خودکشی

مصطفی کواکبیان می‌گوید مسئولی که پایش به فساد کشیده می‌شود و ما با عذرخواهی‌اش هم راضی می‌شویم، حتی حاضر به عذرخواهی هم نیست، چه برسد به استعفا و خودکشی. حداقلش این است که اگر خودکشی نمی‌کند، استعفا بدهد و کنار برود و در منظر عمومی نباشد اما متاسفانه در وضعیت فعلی ما، این گونه نیست.
صفحه  از ۲۵
نظرات و گلایه ها