سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تحقق رویای واردات دولتی‌ها؛

انتقال شرکت بازرگانی به وزارت صمت

با انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت و کاهش اختیارات بازرگانی وزرات جهاد کشاورزی مسیر اقدامات دولت به سمت واردات کالاهای اساسی قرار گرفته است. پس از برنج، مرغ و گوشت قرمز، این بار واردات گندم هم در دست بررسی است!
یادداشت محمد شريف‌زادگان؛

فساد در ايران و مبارزه با معلول به‌جاي علت

اين روزها ابر سياه فساد فضاي جامعه را پوشانده است. افشاگري و محاکمات از نظر مالي هرکدام هزاران ميليارد و از نظر موقعيت اجتماعي عمدتا متصل به برخي مسئولان در سطوح بالاي دولتي تا رئيس غله فلان شهرستان، اعضای هيئت‌مديره بانک‌ها و بيمه‌ها، کارمندان، اعضاي شوراي شهر شهرستان‌هاي مياني کشور، آقازاده‌ها و... را دربر مي‌گيرد. فساد عمدتا هم جنبه واقعي و هم ادراکي دارد و آنچه در جامعه پذيرفته مي‌شود، فساد ادراکي است و جامعه ايران اکنون دچار درک فسادی ادراکي شده است که بعضي وقت‌ها با واقعيت فاصله دارد.
با هنرمندی مظفری؛

منطقه آزاد کیش، نماد انتصاب ژن خوب در دولت روحانی شد

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حکمی سعیده مهرعلیزاده دختر محسن مهرعلیزاده معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات و رئیس سازمان تربیت بدنی را به‌ عنوان دبیر شورای راهبردی گردشگری سلامت منطقه آزاد کیش منصوب کرد.
با رای دیوان عدالت اداری؛

اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت باطل شد + سند

با رای دیوان عدالت اداری، اساسنامه صندوق بازنشستگی صنعت نفت باطل شد؛ کارشناسان می‌گویند با اساسنامه جدید این صندوق ماهیت حقوقی خود را از دست داده بود و تبدیل به یک مجموعه خصوصی شده بود.
احمد توکلی مطرح کرد؛

باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در وضعیت کنونی نمی‌توان تنها به فعالیت سازمان بازرسی کل کشور، نهاد قوه قضائیه یا دیوان محاسبات کل کشور اکتفا کرد بلکه ضرورت دارد تا یک نهاد و سازمان مستقل از این‌ها تشکیل شود که بر چگونگی فعالیت نهادهای کنونی نظارت کند.
نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس:

امکان ندارد فسادی اتفاق بیفتد و به یک کانون قدرت وصل نباشد

محمدرضا تابش، نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس، گفت: باید با پدیده فساد به صورت ریشه‌ای برخورد کنیم و من با این شیوه در مواجهه با فساد اقتصادی موافق هستم.
نماینده مردم محلات در مجلس:

کلید عزل و نصب ها در دست افرادی به ظاهر خارج از دولت است

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس به برخی از انتصابات سفارشی در بانک ها اشاره کرد و اظهار داشت: واقعیت این است که برخی از انتصابات به فرموده بعضی از کسانی است که ظاهرا هیچ سمتی در دولت ندارند ولی باطنا کلید عزل و نصب ها در دست آن هاست و این مسئله به نظام اداری کشور آسیب زده است.
راه نجات کشور از مشکلات چیست؟

مشکل تولید رشوه و فسادهای سیستم اداری است نه...

تصور برخی افراد از پایین بودن کیفیت و بالا بودن قیمت تولیدات داخلی، پایین بودن دانش فنی تولیدکنندگان داخلی است. این افراد راه برون رفت از این دو مشکل را باز کردن دروازه کشور بر روی کالاهای خارجی می‌دانند. این تفکر در کشور غربی نیست.
نماینده مردم همدان در مجلس:

پیگیری قاچاق ۸۰۰ میلیارد تومانی یک مقام مسئول در فراکسیون مبارزه با مفاسد!

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی گفت: گزارشی قاچاق ۸۰۰ میلیارد تومانی یک مقام مسئول دریافت کرده و در حال بررسی هستیم.
احمد توکلی:

فساد قانونی و غیرقانونی داریم

احمد توکلی ظهر امروز در همایش کشوری جمعیت اسلامی فرهنگیان با اشاره به اینکه فساد سرمایه اجتماعی را نابود می کند اظهار کرد: فساد سیاسی استفاده از قدرت برای جمع کردن ثروت از طریق قانونی است که انواع و اقسام اختلاس، چپاول منابع ملی ، بی کفایتی و رانت خواری و تعطیل کردن بخش خصوصی است که اگر رشد کند اصطلاحا به آن حاکمیت دزدان می گویند که از قدرت سیاسی برای حفظ قدرت و کسب ثروت استفاده میکنند.
انصاری:

توسعه دولت الکترونیک دغدغه و شعار ماست

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور گفت: ما توسعه دولت الکترونیک و بهبود شفافیت اداری و کاهش زمان خدمت رسانی را شعار و دغدغه خود در دولت می دانیم.
اکبر ترکان:

یکی از اساتید دانشگاه تهران گفت به دلیل پیگیری راه اندازی سیستم مقابله با فساد چندین بار تهدید به قتل شدم

اکبر ترکان مشاور اسبق رییس جمهوری در یادداشتی به تشریح نقش دولت الکترونیک در قابله با فساد پرداخت.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

وقتی یک مدیر فاسد باشد، وظیفه قوه قضائیه «بگیر و ببند» است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وقتی مدیران خود عامل تبانی و فساد باشند در آن موقع دیگر وظیفه قانونی دستگاه قضا است که ورود پیدا کند و وظیفه خود را انجام دهد
رئیس دیوان محاسبات کشور:

۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی یا فهم نادرست از قوانین است

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی، تصمیم‌گیری، ابهام در قوانین و برداشت و فهم نادرست از قوانین اتفاق افتاده است
عضو حزب اعتماد ملی:

اگر جلوی رانت گرفته نشود، بگیر و ببندها به تنهایی چاره‌ساز نیست

عضو حزب اعتماد ملی گفت: تا جلوی رانت گرفته نشود و زمینه رانت در کشور نخشکد به طور طبیعی مبارزه با فساد، مبارزه با معلول است نه علت که خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد.
رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور:

براي مقابله با فساد بايد به ارتقاي سلامت اداري اهميت دهيم و با اصلاح مقررات منافذ فساد را مسدود كنيم

با اشاره به فرآيند استخدام در مجموعه دولت، بيان داشت: ما به منظور تحقق عدالت استخدامي و شايسته‌گزيني و با اعتقاد به اين‌كه دستگاه اداري كشور براي ارائه خدمات به مردم شكل گرفته و بايد بهترين نيروها براي ارائه باكيفيت‌ترين خدمات در مجموعه دستگاه‌هاي اداري جذب شوند، چهار سال است كه كليه استخدام‌هاي دولت را از طريق آزمون‌هاي استخدامي و با رعايت چهارچوب‌هاي قانوني كه در قانون مديريت خدمات كشوري پيش‌بيني شده است، برگزار مي‌كنيم.
عضو کمیسیون قضایی مجلس مطرح کرد؛

بی توجهی دولت به فساد گسترده در خودروسازی

در حقیقت مجموعه وزارتخانه‌ها دارای سلسله مراتب اداری هستند و رده ها و سطوح مختلف این وزارت خانه ها از صدر تا ذیل با یکدیگر ارتباط زنجیروار دارند؛ به دلیل اینکه مجموعه خودرو سازی کشور زیر نظر وزارت صمت فعالیت می کند؛ باید وزیر صنعت وقت (یعنی آقای شریعتمداری) به عنوان فرد مسئول این وزارت خانه پاسخگو باشد.
پشت پرده تخلفات سازمان هلال احمر!!

استعفای رئیس جمعیت هلال احمر تکذیب شد

هفته گذشته «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی رونمایی و عصر امروز، خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر نیز منتشر شد که البته در نهایت تأیید نشد. حالا، «علی نوبخت» در پیامی از دستگاه های نظارتی برای شناسایی سرشاخه های فساد در سازمان هلال احمر تشکر کرده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی؛

شفاف نکردن «قراردادهای دولتی» مسئله امنیتی تلقی می‌شود

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ورود بررسی قراردادهای دولتی در مجلس خبر داد و گفت: شفاف ‌‌نکردن این قراردادها و پیامدهای آن یک موضوع امنیتی تلقی می‌شود.
موسوی لارگانی:

مدیرعامل خودروسازی‌ها را جهانگیری و واعظی تعیین می‌کنند/ نقش رئیس دفتر روحانی در عدم جابه‌جایی یک مدیر صنعتی متخلف

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فساد در خودروسازی‌ها گفت: جهانگیری و واعظی مدیران خودرسازی‌ها را تغییر می‌دهند و جایی رئیس دفتر رئیس‌جمهور وزیر را تهدید کرد که حق نداری مدیر متخلف را جابه‌جا کنی.
صفحه  از ۳۷
نظرات و گلایه ها