پورابراهیمی فاش کرد؛

احتمال دریافت حقوقهای نجومی در سازمان حسابرسی/ مسئولان پاسخ دهند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیراً شبهاتی درخصوص دریافت حقوق‌های نجومی در سازمان حسابرسی مطرح شده است، گفت: سازمان حسابرسی باید درباره این شبهات شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.
با عنایت به منشور حقوق شهروندی؛

خرید و فروش برخی بخشنامه‌های دولتی در تلگرام + سند

در حالی که در منشور حقوق شهروندی آقای رئیس جمهور بر دسترسی عموم مردم بر اسناد رسمی تاکید شده است، برخی سازمانها از انتشار عمومی بخشی از بخشنامه‌های مهم امتناع می‌کنند.
فساد ستیزی به روش تدبیر و امید!

فساد صندوق فرهنگیان «بدهی معوّق» بود.صفدر حسینی، با «حسین آقا» هم که نان و نمک خورده‌ایم!

دولت یازدهم در بحث فساد و مواجهه با آن فرمول جدیدی را ابداع کرده است که همه چیز را با «سکوت» و «تغییر صورت مسئله» حل می‌کند...
«کرسنت» زیر ذره‌بین-بخش سوم؛

سرنوشت حکم دادگاه‌های داخلی درباره متهمان کرسنت/رای داوری بین‌المللی چگونه به ضرر ایران برگشت؟

دادگاه این پرونده با توجه به گزارش‌های مستقل 3 نهاد اصلی نظارتی کشور وابسته به قوای 3 گانه و بازداشت و بازجویی از اعضای وقت هیئت مدیره شرکت ملی نفت درباره این قرارداد، متهمان را به اتهام تبانی محکوم اعلام کرد.
در برنامه‌ي ششم توسعه؛

معاملات نهادهای عمومی شفاف می شود

تأييد شوراي محترم نگهبان بر ماده‌ي 9 «لايحه‌ي برنامه‌ي پنجساله‌ي ششم توسعه‌ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران» (1400-1396) كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب شده‌بود، اقدامي سنجيده و آگاهانه در مسير توسعه‌ي حقوقي و اقتصادي و گامي ارزشمند براي شفافيت و احترام به حقوق مردم محسوب‌مي‌شود.
«کرسنت» زیر ذره‌بین-بخش دوم؛

خسارت کرسنت روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار/سرپل‌های پرداخت رشوه چه کسانی بودند؟

با افزایش قیمت جهانی نفت، فاصله قیمت گاز بر اساس فرمول کرسنت با قیمت‌های دیگر گاز صادراتی به شدت افزایش می‌یابد چنانکه در قیمت 100 دلاری نفت، قیمت گاز کرسنت یک‌دهم قیمت واقعی گاز می‌شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

آخرین جزئیات تفحص مجلس از صندوق بازنشستگی فولاد/ منتظر ارائه اسناد هستیم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد کشور و آخرین وضعیت این پرونده در مجلس گفت: در حال حاضر این موضوع در کمیسیون اجتماعی در حال تحقیق و بررسی است و حتی در این خصوص نامه ای نیز به صندوق بازنشستگی فولاد کشور، شستا و سازمان بازنشستگی ارسال شده است.
بررسی اسناد نفتی در دیوان محاسبات؛

عملکرد ضعیف سازمان خصوصی‌سازی در سال 94

رئیس دیوان محاسبات از بررسی اسناد و درآمدهای نفتی از سال ۸۷ تا ۹۱ در دیوان محاسبات خبر داد.
اختصاصی دانا؛

نامه رئیس کمیسیون اجتماعی به ربیعی برای ارائه اطلاعات در مورد عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد

سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ربیعی وزیر تعاون از وی خواست تا در راستای تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت های وابسته، اطلاعات و توضیحات لازم در این زمینه را در اختیار نمایندگان قرار دهد.
پاسخ دیوان محاسبات به مجلس؛

استرداد ۲۳ میلیارد تومان حقوق نجومی

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از پاسخ دیوان محاسبات به نامه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نامه اعلام شده که ۲۳ میلیارد تومان از حقوقهای نجومی ۳۹۷ نفر به بیت المال بازگشته است.

در جلسه مبارزه با قاچاق کالا ؛ ابلاغ تصمیمات جدید به دستگاه‌‌ها برای تشدید مبارزه با قاچاق کالا

جلسه تشدید اقدامات مبارزه با قاچاق کالا به ریاست معاون اجرایی رئیس‌جمهور برگزار شد.
فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد؛

دریافت ماهانه بیش از 24 میلیون تومان+اسناد

فیش حقوقی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه نشان می‌هد که وی ماهانه بیش از 24 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند.
حسینعلی حاجی دلیگانی:

مردم حق دارند از وضعیت حقوق و مزایای مدیران اطلاع داشته باشند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: در این کشور، مردم کارفرما و همه مسئولان پیمانکاران مردم ‌می‌باشند و به همین دلیل، کارفرماها باید از حقوق پیمانکارانشان مطلع باشند.
گزارش تحلیلی «شفافیت برای ایران»؛

اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران، گام مهمی در راستای افزایش اعتماد عمومی به نظام

گروه «شفافیت برای ایران» با انتشار بیانیه‌ای تحلیلی ضمن تشریح دستاوردهای اجرای ماده ۳۵ برنامه ششم، اعلام کرد: اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران بزرگترین ضامن برای عدم تکرار پدیده‌‌های تلخی مانند حقوق‌های نجومی است.
احمد توکلی:

خطر نجومی‌بگیران بیشتر از اختلاسگران است/ تا الان ۵۳ نفر احضار شدند

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به قابل اتکا نبودن آمار تعداد نجومی‌بگیران، گفت: مدیری که امین تلقی می‌شود و در توزیع منابع به نفع خود برداشت می‌کند، هر کار دیگری نیز از او ممکن است سر بزند.
دستور جدید روحانی درباره سلامت نظام اداری؛

هشدار به مدیرانی که به کارمندان «طبقه تشویقی» می دهند

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر رئیس جمهور به همه وزارت خانه ها و استانداری ها، تاکید شده است کارگروه مذکور با توجه به آیین نامه پیشگیری و مقابله با مفاسد اقتصادی در قوه مجریه ایجاد شده، لذا همچنان معتبر بوده و مشمول تغییرات مصوبه سال 93 نیست.
رئیس دیوان محاسبات:

فساد سیستمی نشده، دو سال قبل باید جلوی حقوق نجومی گرفته می‌شد

رئیس دیوان محاسبات کشور با رد نظر برخی که می گویند فساد در کشور سیستمی شده ،گفت: اگر نظامات هوشمند نظارتی در دستگاه های اجرایی مستقر می‌شد دو سال پیش از وقوع دریافت های نجومی باید هشدارهای مربوطه به مدیران داده می‌شد.
بی توجهی به منافع ملی؛

حقوق های نامتعارف ابزاری برای تخریب نظام

یکی از مسائلی که متأسفانه هرازگاهی و به بهانه‌ای توسط جناح‌ها و جریانهای سیاسی به ویژه افراطی‌های آن‌ها فدا می‌شود توجه به منافع ملی کشور است، قطعاً و قاعدتاً هر‌اقدام غیر‌قانونی و یا هر سوء‌استفاده‌ای از مقام و موقعیت برای برخورداری شخصی از منابع بیت‌المال اقدامی‌ناپسند، نادرست و خلاف شرع و قانون‌ است و شایسته برخورد و اصلاح.
علیرضا زاکانی:

رئیس جمهور سرمایه‌گذاری برخی وزرا در خارج از کشور را اعلام کند

نماینده مجلس نهم گفت: رئیس جمهور نباید فقط به سخن اکتفا کند، بلکه میزان سرمایه‌گذاری برخی وزرا در خارج از کشور را به مردم اعلام کند.
راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای دریافتی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی؛

سکوت دختر نجومی بگیر هنگام بررسی فیشهای نجومی در مجلس!

در روز بررسی موضوع در دسترس عموم بودن حقوق ها و مزایای نجومی بگیران، مدیران و مقامات و کارکنان دستگاهها، برخی از نمایندگان از جمله نماینده تویسرکان و لنگرود به مخالفت برخواسته و برخی از نمایندگان همچون دختر صفدر حسینی یکی از مدیران نجومی بگیر، سکوت محض اختیار کردند. اما برخی دیگر از نمایندگان خواستار نظارت مردم بر این حقوق ها شدند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها