سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جهانگیری:

باید لکه ننگ فساد را از کشور پاک کنیم

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
مبارزه با فقر و فساد؛

رهیافتی برای مبارزه با فقر و فساد

فساد در هر سطحی، به خصوص اگر با موضوعات مبتلا‌به مردم در زندگی روزمره ممزوج شده باشد، اولاً باعث بروز یأس و ناامیدی و ثانیاً موجب از بین رفتن اعتماد عمومی به دستگاه‌های حاکمیتی خواهد شد؛ بنابراین، شناخت ریشه‌ها و عوامل فساد، کمک قابل توجهی در ترسیم رهیافت مقابله با این پدیده شوم خواهد کرد.
۱۰میلیون دلار با کارت "سید حسن" واردات شد؛

سوء‌استفاده وزیر وارداتچی از پسر روستایی با هدیه ۲.۵میلیون تومانی

در روزهای اخیر موضوع تخلفات متنوع آقای وزیر آموزش و پرورش که در رسانه‌ها به وزیر وارداتچی معروف شده است به نقطه ثقلی در گفتگوهای روزمره مردم تبدیل شده است.
دکترای حقوق قضایی رییس جمهور؛

روحانی چگونه 18 سال بدون مدرک دکترا؛ خود را دکتر جا می‌زند؟

آقای روحانی هم «حقوقدان» هستند و هم «دکتر»، لیکن نگاهی موشکاف به صفحات تاریخ، نکته ای قابل تامل را در این باره نشان می دهد..
به گزارش نهادهای بین‌المللی اقتصادی؛

کاهش‌فساد در ایران

طبق گزارش‌های نهادهای بین‌المللی اقتصادی، ایران در سال ۸۴ در وضعیت فساد، جایگاه ۸۸ را داشت درسال ۸۹ به ۱۶۸ سقوط کرد و در سال ۹۴ با ۳۸ پله بهبود به ۱۳۰ رسید.
فساد اقتصادی در ایران؛

چرا رتبه ایران در فساد اقتصادی نگران کننده است؟؟

بند 19 سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر « شفاف سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدام‌ها، فعالیت‌ها و زمینه‌های فساد زا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و ...» تاکید دارد. پیش از آن هم مقام معظم رهبری در اردی‌بهشت سال 80 فرمان هشت ماده‌ای در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی صادر نمودند. در این مدت، سازمان‌های عریض و طویلی تشکیل شد، اقدامات مثبتی هم صورت گرفت و برخی دانه درشت‌ها نیز دستگیر شدند، اما حکایت فساد اقتصادی هم‌چنان باقی‌ست.
برکناری افراد پیگیر کرسنت یک روز پس از رأی اعتماد زنگنه؛

بی اطلاعی امورحقوقی دولت از صدور رأی علیه ایران

در حالی که در میانه سال ۹۳ رأی بدوی دادگاه لاهه در پرونده کرسنت ظاهراً بر علیه ایران صادر شده و به گفته سخنگوی قوه قضائیه و وزیر دادگستری ، ایران به این رأی اعتراض کرده ، امور حقوقی دولت یازدهم از صدور این رأی اظهار بی اطلاعی کرده است.
حجت‌الاسلام رئیسی؛

نظام اداری فاسد برای مردم کرامت نمی آورد/ برای مبارزه با فقر آمدم

حجت‌الاسلام رئیسی در جمع مردم یزد گفت: نظام اداری فاسد نمی‌تواند برای مردم کرامت بیاورد.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد:

طرح«تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی»مجددا به صحن مجلس می‌آید

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اشاره به بررسی مجدد طرح «تشکیل سازمان مبارزه با مفساد اقتصادی» در این کمیسیون، گفت: بررسی این طرح تا اواخر خردادماه به پایان می رسد.
روحانی ابلاغ کرد:

شنود مکالمات مردم در دستگاه‌های اجرایی در صورت ضرورت

حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی اداری، مصوبه‌ای را برای اجرا ابلاغ کرده که به استناد آن، رهگیری و شنود ارتباطات اینترنتی، تلفنی، کلامی و حضوری افراد در دستگاه های اجرایی در صورت ضرورت در چارچوب قوانین انجام می‌شود.
تخلفات مالی سازمان برنامه و بودجه کشور؛

پرده برداری دیوان محاسبات از تخلف16000میلیاردی سازمان برنامه و بودجه کشور

انتشار جزئیات تفریغ بودجه ۹۴ از سوی دیوان محاسبات، از تخلفات عمده سازمان مدیریت به ریاست نوبخت پرده برداشت.
کشف سند یک تخلف جدید؛

حقوق ۱٫۱ میلیاردی یک مدیر

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: به تازگی سندی در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کشف شد که نشان می‌دهد مدیر یک شرکت‌ پتروشیمی وابسته به صندوق، در یکی از دریافتی‌های خود سالیانه یک میلیارد و صد میلیون تومان حقوق گرفته است.
بررسی پرونده کرسنت؛

اولین کسی که به کرسنت ایراد گرفت که بود؟

چرا «حسن روحانی» که به گفته خود، نخستین فردی بود که به قرارداد کرسنت ایراد گرفت، افرادی را که پرونده رسیدگی به اتهام آنها در جریان بررسی پرونده کرسنت باز بود را در کابینه خود قرار داد و زمینه برگشتن رأی دادگاه لاهه را به ضرر ایران فراهم کرد؟
محرمانه جدید دولت به نام دارایی وزرا:

آیا وزرای میلیاردی اموال خود را اعلام می‌کنند؟

با گذشت حدود ۴ سال از عمر دولت یازدهم و در واپسین روزهای عمر دولت، این سوال مطرح می‌شود که چرا دولت تا کنون نسبت به اعلام دارایی‌های خود اقدام نکرده است؛ در حالی که بر اساس قانون کتمان یا گزارش ناقص از میزان دارایی های مسئولین مجازات تعزیری و محرومیت از حقوق اجتماعی را به دنبال دارد.
احمد توکلی در نامه به رئیس مجلس:

تعلل در برخورد با حقوق‌های نجومی، مدیران حرامخوار را مدعی کرد

رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تعلل هر سه قوه در برخورد و ریشه‌کنی پدیده حقوقهای نجومی هشدار داد و خواستار جبران کوتاهی در این زمینه شد.
علیرضا زاکانی:

باید با اصل فساد مبارزه کنیم

زاکانی بیان کرد: اگر در مذاکرات سر مردم ما کلاه رفت دلیل اصلی آن اعتماد به دشمن بود و مردم باید بدانند که هرگاه به دشمن اعتماد شد یقیناً راه را غلط رفته ایم و این خسارت محض است.مبارزه با فساد اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسد، باید با اصل فساد مبارزه کرد. هر جناح هم ابتدا باید ابتدا از خودش شروع کند.
پیگیری هایی که به جایی نرسید؛

هشت خوان پرونده حقوق های نجومی

حقوق های نجومی یکی از پر حاشیه ترین اتفاقات سیاسی سال ۹۵ بود که قطعا در انتخابات سال ۹۶ هم تاثیر گذار خواهد بود.
بحران ربای سازمان‌یافته؛

شکل‌گیری هسته‌های مقاومتی «جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا»

متاسفانه در جوامع امروزی، نهادهای پیچیده ای مانند بانک، شیوه های نوین از ربای چند لایه را پدید آورده اند که فهم آن حتی برای متخصصین این امر دشوار شده است. «جنبش ممانعت از جنگ با خدا» وظیفه خود می داند تا با ارتقاء سواد مالی جامعه با این شیوه های نوین ربا مقابله کند.
برشی از کتاب منهای فقر؛

سرمایه‌دارها، نباید به هیچ مقامی منصوب شوند

تکاثُر، به معنای زیادداری و زیاده خواهی مال و ثروت و افتخار به آن است. اِتراف (بر وزن اسراف)، به معنای مصرف‌های پر ریخت و پاش، و نامّتعهّدانه، و شاد خواری، و قارونیگری، و بیدردی و لا تعهّدی در مصرف است. و این هر دو، از صفات انسان سلیمُ العقل و معتدلُ الفطره نیست. و […]
برهم‌زنندگان امنیت اقتصادی هیچ فرقی با اخلال‌گران نظم عمومی ندارند؛

نجومی‌بگیران و گردن‌کلفتان به خیابان‌ها می‌آیند؟

مسئولینی که اراذل و اوباش و اخلال‌گران نظم عمومی را در خیابان‌ها می‌گردانند تا درس عبرتی شود برای دیگران، اختلاس‌کنندگان، حرام‌خواران و نجومی‌بگیران را هم به نمایش درآورند تا مردم آن‌ها را هم ببینند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها