سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هشتگ شفافیت؛

شناسایی ۱۳۰۰۰ میلیارد مطالبات وصول نشده شستا و اولتیماتوم وزیر

محمد شریعتمداری با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود از پیگیری و اقدام قضایی جهت دریافت بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات وصول نشده به دعوا رسده شستا خبر داد
۸۵۰ روز از آخرین ضرب‌الاجل سازمان بورس گذشت؛

مخالفت ۹۷درصدی شبه‌دولتی‌ها با شفافیت

تیرماه سال 1393 بود که مجلس با الحاق بند 5 به ماده 6 اصل 44 قانون اساسی مصوب سال 1387 همه شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را ملزم به ارائه صورت‌های مالی به سازمان بورس کرد. بر همین اساس سازمان بورس نیز در گزارش اولیه خود 19 هزار شرکت شبه‌دولتی فعال را شناسایی کرد. پس از آن، در تیرماه سال 1394 نیز اصلاحیه‌ای به ماده 6 قانون مذکور اضافه شود؛ با این حال پس از گذشت دو سال اتفاق مثبتی در این زمینه رخ نداد تا اینکه در شهریور سال 1395 قانونگذار این بار با الزامات قانونی بیشتری شرکت‌های شبه‌دولتی را مورد خطاب قرار داد .
تخلفات جدید در حوزه پتروشیمی؛

از صادرات صوری برای فرار از مالیات تا قاچاق محصولات پتروشیمی وارداتی در بندرعباس

بنا بر اسناد رسیده تخلفات گسترده‌ای از طریق «گمرک بندر شهید رجایی» و توسط شرکت «ت. ت» صورت گرفته است. این شرکت توانسته از طریق اظهارنامه‌هایی اقدام به واردات کالا و ترخیص آن‌ها از گمرک مذکور کند که بعضاً مجوز‌های بانک، ثبت سفارش و ... ضمیمه اظهارنامه‌های مربوطه جعل و مورد سوءاستفاده قرار گرفته و حقوق و عوارض کامل پرداخت نشده است. این شرکت توانسته از این طریق پلی اتیلن و پلی استایرن وارد کند.
باز هم ماجرای حقوق های نجومی ؛

دستمزد ۲۰ میلیون تومانی برای رئیس هیات مدیره یک بنگاه اقتصادی دولتی + سند

در حالیکه گروه صنعتی ملی در سال ۹۷ به ازای هر سهم به سهامدارانش فقط ۱۵ ریال سود تقسیم خواهد کرد و این عدد حتی نسبت به سال ۹۶، ۶ درصد هم کاهش نشان میدهد، اما آیدین مولازاده، رئیس هیات مدیره این بنگاه اقتصادی در اسفند ۹۷ بیش از ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است!
کسب جدید درآمد سودجویان؛

کاسبی جدید کارمندهای رسمی؛ پول بدهید ضامن بانکی شویم

لزوم معرفی ضامن کارمند برای دریافت وام و وجود خلاء قانونی در این بخش موجب‌ شده که سودجویان به دنبال کسب درآمد از این راه باشند.
محمد دهقان:

طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» مبارزه با فساد را متحول می‌کند

نائب رئیس فراکسیون ولایی با بیان اینکه اعاده اموال نامشروع مسئولان و رسیدگی به اموال آنها، دو بال در مبارزه با فساد است، گفت: طرح اعاده اموال نامشروع، تحول بزرگی درمبارزه با فساد رقم می‌زند.
حسین انتظامی؛

شیوه نامه «رفع اختلاف در چگونگی ارائه اطلاعات» ابلاغ شد

«رفع اختلاف در چگونگی ارائه اطلاعات» ، چهارمین شیوه نامه از مجموعه شیوه نامه های مرتبط با قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که به تایید رئیس جمهوری رسیده، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان رئیس کمیسیون به دستگاههای مشمول قانون ابلاغ شد.
قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات؛

پیرموذن: برخورد با فساد و رانت‌خواری روحیه مقاومت مردم را افزایش می‌دهد

یک نماینده پیشین مجلس شوای اسلامی با بیان اینکه برخورد با فساد و رانت‌خواری روحیه مقاومت مردم را افزایش می‌دهد، گفت: برخورد عالمانه با اقتصاد مریض کشور می‌تواند موجب بهبود شرایط اقتصادی شود.
قانون از کجا آورده ای؛

کدام مسئولان نظام باید دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را اعلام کنند؟

بر اساس آئین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، ۲۸ گروه از مقامات، مسئولان و کارگزاران موظفند حداکثر ظرف 3 ماه آتی، فهرست دارایی‌های خود، همسر و فرزندان‌شان را به قوه قضائیه اعلام کنند.
معاون اول رئیس جمهور؛

شفافیت و اصلاح فرآیند‌ها اصلی‌ترین راه مبارزه با مفاسد اقتصادی است

اسحاق جهانگیری اصلی ترین راه مبارزه با فساد و تخلفات اقتصادی را شفافیت دانست و گفت: اگر فرایندها اصلاح شود و عملکردها در معرض دید عموم جامعه باشد از بسیاری تخلفات و سوء استفاده ها جلوگیری خواهد شد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی:

بیشتر فسادها در کشور ما از راه شنود کشف می‌شود

روزنامه شرق با پدرام سلطانی نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران مصاحبه ای درباره فساد از جمله در واردات کالاها انجام داده است.
راغفر :

طرحي براي به‌رسميت‌شناختن فساد

طرح حذف یارانه ارزی و واریز مابه‌التفاوت قیمت کالاهای اساسی وارداتی به کارت خانوار، دی‎ماه سال گذشته از سوی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد. این طرح به‌دنبال آن بود که حدود 14میلیارد دلار اختصاص‎یافته به کالاهای اساسی را حذف و مابه‎التفاوت ارز چهارهزارو 200 تومانی و دلار نیمایی را به حساب خانوار واریز کند.
وزیر تعاون:

۱۳ هزار میلیارد تومان پولی که به صندوق شستا برنگشت!

وزیر تعاون: بدهکاران اقدام نکنند آنها را با نام افشاء و اقدامات قضایی شدید علیه آنها انجام خواهد شد.
فساد کاغذبازی در استعلام گیری؛

دست‌هاي پنهان براي حفظ كارچاق‌كن‌ها

در دنيايي كه همه كارها ماشيني شده و هر درخواستي با فشاردادن يك دكمه به مرحله اجرا درمي‌آيد، هنوز هم فعالان اقتصادي ناگزيرند بخشي از استعلام‌هاي مورد نياز خود براي انجام فعاليت‌هاي مرتبط با كسب‌وكارشان را به صورت دستي انجام دهند. آنها كه در سامانه‌هاي متنوع دستگاه‌هاي دولتي درخواست خود را ثبت كرده‌اند، گاهي بايد پوشه‌اي كاغذي زير بغل بزنند و دنبال دليل پاسخ‌ندادن به استعلامشان، آواره اين ساختمان و آن ساختمان شوند.
مدیران رانتی صندوق بازنشستگی؛

مهرداد تاوتلی؛ از انتصاب داماد ژن خوب پزشکیان تا قلع و قمع کارکنان

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان تکیه گاه میلیون ها بازنشسته دستگاه های دولتی و حاکمیتی، سال هاست که درگیر مشکلات مدیریتی، رانت و لابی گری است.
کشافی‌نیا در دومین کارگاه آموزشی شفافیت:

مدیریت تعارض منافع یکی از مهم‌ترین ارکان پیشگیری از فساد است

مدرس اندیشکده شفافیت برای ایران با بیان اینکه مدیریت تعارض منافع یکی از مهمترین ارکان پیشگیری از فساد است، گفت: یکی از اساسی‌ترین مفاهیم در مبارزه با فساد مبحث تعارض منافع (مدیریت تعارض منافع) است.
خجسته:

ما توانستیم «ریگی» را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم

امیر خجسته با اشاره به ضرورت پیگیری گرانی‌های بازار از سوی سیستم‌ها نظارتی بیان کرد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با جدیت ریشه گرانی‌ها را دنبال می‌کند اگر هر مدرک مستندی در خصوص اخلالگران بازار و گران فروشان به دست فراکسیون برسد با جدیت با آنها برخورد خواهد کرد.
شفافیت اقتصاد ایران؛

از انتشار گیرندگان وام کم بهره تا پایان دو شغله‌های وزارت کار

گسترش شبکه‌های اجتماعی و گردش سریع اطلاعات، دولت را نیز به سمتی سوق داده که تمام تصمیم‌هایش را به صورت عمومی اعلام کند؛ هرچند بخش عمده‌ای از این تصمیمات هیچگاه اعلام نمی‌شود اما تصویب لایحه شفافیت در دولت، گامی رو به جلوست که همچنان با بیان بیشتر مطالبات، باید آن را گسترش داد.
حاشیه های وزیر سابق صنعت ؛

از ولنجک تا ترکیه با تخلفات خانواده نعمت زاده + سند

در جریان شرکت ترکیه ای دنیز و همکاری ریاحی و شیخ الاسلامی آل آقا ریاحی با 100 هزار دلار و 300 نیم سکه ای که در خرداد 91 از آقای آل یاسین دست راست آقای نعمت زاده تحویل گرفته چه کرده؟ چه ارتباطی بین ریاحی و LC ای که در ترکیه با همکاری آل آقا باز کرده وجود دارد؟
تحقیق و تفحص ها ؛

مجلس از بانک شهر تحقيق و تفحص مي کند

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تحقيق و تفحص از نحوه تشکيل و خريد ساختمان ها و جذب نيرو و دادن وام توسط بانک شهر موافقت کردند.
صفحه  از ۳۲
نظرات و گلایه ها