سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

گزارشگران فساد، زمینه‌ساز سلامت اداری و پاسخگویی در شهرداری‌ها

استفاده از ظرفیت نظارتی مردم در قالب طرح گزارشگران فساد از مؤثرترین راه‌های کشف و مبارزه با فساد در کشورهای پیشرفته بوده است که می‌تواند به‌ عنوان الگویی مناسب در شهرداری‌ها به‌عنوان نقاط حساس از لحاظ بروز فساد، پیاده‌سازی شود.
مخالفت توکلی با وزیر بهداشت؛

به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهید

احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت، به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهند و مصداق بارز آن را وزیر بهداشت نامید.

استخدام مشاور از اعضای خانواده برای مسئولان، با تصویب لایحه اخلاق گرایی در فرانسه ممنوع شد

مجلس ملی فرانسه پس از یک هفته بررسی، با اکثریت بالا به لایحه «اخلاق گرایی» که استخدام اعضای خانواده به عنوان مشاور را برای منتخبان مردم همچون نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه ممنوع می کند، رای مثبت داد.
پورمختار:

دیوان محاسبات پس از چند ماه هنوز اسامی مدیران نجومی‌بگیر را به نمایندگان نداده است

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه دیوان محاسبات، تعداد نجومی‌بگیران را به 490 نفر تنزل داد، گفت: دیوان پس از چند ماه از گذشت تقاضای نمایندگان هنوز اسامی و آمارهای مدیران نجومی‌بگیر را نداده است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد؛

واگذاری سه پمپ‌بنزین با لابی سازمان خصوصی‌سازی به افراد خاص

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از واگذاری سه پمپ بنزین با لابی سازمان خصوصی‌سازی به افرادی خاص خبر داد.
عضو کارگروه دارویی دیده بان شفافیت و عدالت؛

پشت پرده انحصار و آمارسازی‌ها/ اسناد فرار گمرکی را منتشر می‌کنیم

دورودی گفت: به زودی جوابیه‌هایی که سازمان غذا و دارو به سوالات ما داده است را منتشر خواهیم کرد تا مردم قضاوت کنند که آیا این جواب‌ها منطقی و قابل قبول است یا خیر.
نگرانی نمایندگان مجلس؛

مفاد مصوبه مهم دولت درباره قاچاق

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره 4 ماده 18 موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.
جهانگیری:

باید لکه ننگ فساد را از کشور پاک کنیم

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
مبارزه با فقر و فساد؛

رهیافتی برای مبارزه با فقر و فساد

فساد در هر سطحی، به خصوص اگر با موضوعات مبتلا‌به مردم در زندگی روزمره ممزوج شده باشد، اولاً باعث بروز یأس و ناامیدی و ثانیاً موجب از بین رفتن اعتماد عمومی به دستگاه‌های حاکمیتی خواهد شد؛ بنابراین، شناخت ریشه‌ها و عوامل فساد، کمک قابل توجهی در ترسیم رهیافت مقابله با این پدیده شوم خواهد کرد.
۱۰میلیون دلار با کارت "سید حسن" واردات شد؛

سوء‌استفاده وزیر وارداتچی از پسر روستایی با هدیه ۲.۵میلیون تومانی

در روزهای اخیر موضوع تخلفات متنوع آقای وزیر آموزش و پرورش که در رسانه‌ها به وزیر وارداتچی معروف شده است به نقطه ثقلی در گفتگوهای روزمره مردم تبدیل شده است.
دکترای حقوق قضایی رییس جمهور؛

روحانی چگونه 18 سال بدون مدرک دکترا؛ خود را دکتر جا می‌زند؟

آقای روحانی هم «حقوقدان» هستند و هم «دکتر»، لیکن نگاهی موشکاف به صفحات تاریخ، نکته ای قابل تامل را در این باره نشان می دهد..
به گزارش نهادهای بین‌المللی اقتصادی؛

کاهش‌فساد در ایران

طبق گزارش‌های نهادهای بین‌المللی اقتصادی، ایران در سال ۸۴ در وضعیت فساد، جایگاه ۸۸ را داشت درسال ۸۹ به ۱۶۸ سقوط کرد و در سال ۹۴ با ۳۸ پله بهبود به ۱۳۰ رسید.
فساد اقتصادی در ایران؛

چرا رتبه ایران در فساد اقتصادی نگران کننده است؟؟

بند 19 سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر « شفاف سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدام‌ها، فعالیت‌ها و زمینه‌های فساد زا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و ...» تاکید دارد. پیش از آن هم مقام معظم رهبری در اردی‌بهشت سال 80 فرمان هشت ماده‌ای در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی صادر نمودند. در این مدت، سازمان‌های عریض و طویلی تشکیل شد، اقدامات مثبتی هم صورت گرفت و برخی دانه درشت‌ها نیز دستگیر شدند، اما حکایت فساد اقتصادی هم‌چنان باقی‌ست.
برکناری افراد پیگیر کرسنت یک روز پس از رأی اعتماد زنگنه؛

بی اطلاعی امورحقوقی دولت از صدور رأی علیه ایران

در حالی که در میانه سال ۹۳ رأی بدوی دادگاه لاهه در پرونده کرسنت ظاهراً بر علیه ایران صادر شده و به گفته سخنگوی قوه قضائیه و وزیر دادگستری ، ایران به این رأی اعتراض کرده ، امور حقوقی دولت یازدهم از صدور این رأی اظهار بی اطلاعی کرده است.
حجت‌الاسلام رئیسی؛

نظام اداری فاسد برای مردم کرامت نمی آورد/ برای مبارزه با فقر آمدم

حجت‌الاسلام رئیسی در جمع مردم یزد گفت: نظام اداری فاسد نمی‌تواند برای مردم کرامت بیاورد.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد:

طرح«تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی»مجددا به صحن مجلس می‌آید

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اشاره به بررسی مجدد طرح «تشکیل سازمان مبارزه با مفساد اقتصادی» در این کمیسیون، گفت: بررسی این طرح تا اواخر خردادماه به پایان می رسد.
روحانی ابلاغ کرد:

شنود مکالمات مردم در دستگاه‌های اجرایی در صورت ضرورت

حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی اداری، مصوبه‌ای را برای اجرا ابلاغ کرده که به استناد آن، رهگیری و شنود ارتباطات اینترنتی، تلفنی، کلامی و حضوری افراد در دستگاه های اجرایی در صورت ضرورت در چارچوب قوانین انجام می‌شود.
تخلفات مالی سازمان برنامه و بودجه کشور؛

پرده برداری دیوان محاسبات از تخلف16000میلیاردی سازمان برنامه و بودجه کشور

انتشار جزئیات تفریغ بودجه ۹۴ از سوی دیوان محاسبات، از تخلفات عمده سازمان مدیریت به ریاست نوبخت پرده برداشت.
کشف سند یک تخلف جدید؛

حقوق ۱٫۱ میلیاردی یک مدیر

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: به تازگی سندی در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کشف شد که نشان می‌دهد مدیر یک شرکت‌ پتروشیمی وابسته به صندوق، در یکی از دریافتی‌های خود سالیانه یک میلیارد و صد میلیون تومان حقوق گرفته است.
بررسی پرونده کرسنت؛

اولین کسی که به کرسنت ایراد گرفت که بود؟

چرا «حسن روحانی» که به گفته خود، نخستین فردی بود که به قرارداد کرسنت ایراد گرفت، افرادی را که پرونده رسیدگی به اتهام آنها در جریان بررسی پرونده کرسنت باز بود را در کابینه خود قرار داد و زمینه برگشتن رأی دادگاه لاهه را به ضرر ایران فراهم کرد؟
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها