سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پرونده های گوناگون فساد مالی؛

مبارزه با فساد و کشاکش مصالحات و منازعات سیاسی

گشایش و رسیدگی به پرونده های گوناگون فساد مالی به ویژه فسادهای کلان و اتهامات پیرامونیان قدرت یکی از موضوع هایی است که با حساسیت ویژه در افکار عمومی و رسانه ها دنبال می شود و نتایج آن بر اعتبار نظام سیاسی و اعتماد شهروندان تاثیری عمیق برجای می گذارد.
ملکشاهی تشریح کرد؛

جزئیات طرح تشکیل "سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی"

رئیس کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را تشریح کرد.
احمد توکلی:

بدترین نوع مبارزه با فساد انجام اقداماتی با نگاه‌های تبعیض‌آمیز است

احمد توکلی اظهار داشت: موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت با هدف مبارزه با فساد و وجود یک جامعه سالم به تمامی جهات دایر شده است.
حجت‌الاسلام سلیمی:

تفحص از وزارت علوم دولت یازدهم رای نیاورد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح تفحص از مدیریت فرهادی وزیر علوم دولت یازدهم در جلسه این کمیسیون رای نیاورد.
زاهدی:

بررسی رانت‌خواری در صندوق ذخیره فرهنگیان به 4 سال زمان نیاز دارد

رئیس کمیسیون آموزش توضیحاتی درباره زمان تکمیل گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و روند رسیدگی به پرونده فریدون ارائه کرد.
جهانگیری:

در دولت دوازدهم پرچم مبارزه با فساد را برافراشته نگه خواهیم داشت

معاون اول رییس جمهوری گفت: در دولت دوازدهم مصمم هستیم راه مبارزه با مفاسد اقتصادی را با جدیت هرچه بیشتر ادامه دهیم و پرچم مبارزه با فساد را همچنان برافراشته نگه داریم.
نعمتی ؛

شریعتمداری قاچاق ۹۰ درصدی کالاهای وارداتی را تکذیب کرد/وزیر به مجلس گزارش می دهد

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، از تکذیب قاچاق ۹۰ درصدی کالاهای وارداتی توسط شریعتمداری خبر داد.
انتقاد روزنامه اعتماد از دیوان محاسبات؛

اگر حکمی علیه احمدی‌نژاد صادر شده چرا جزییاتش را نمی‌گویید؟

اعتماد نوشت: دیوان محاسبات کشور مدعی است که ٧ حکم محکومیت علیه آقای احمدی‌نژاد به واسطه تصمیمات خسارت‌بار وی در دوران ریاست‌جمهوری‌اش صادر و به وی ابلاغ کرده است.
حسن‌بیگی مطرح کرد؛

قول وزیر اطلاعات به کمیسیون امنیت ملی مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت مجلس قول داد که در گزینش و پاسخ به استعلام‌ها سرعت و دقت بیشتری داشته‌باشند که عناصر نامطلوب و قانون‌گریز و منسوب به مسئولان وارد صحنه نشوند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ؛

اعتراض به تبرئه نجومی‌بگیران در دیوان محاسبات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعتراض کمیسیون متبوعش به تبرئه حقو‌ق‌بگیران نجومی در دیوان محاسبات خبر داد.
حسینی خبر داد:

ارسال یک کتابچه از تخلفات نفتی دولت احمدی نژاد به کمیسیون بودجه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: گزارش تخلفات احمدی نژاد به صورت یک کتابچه از سوی دیوان محاسبات در اختیار کمیسیون متبوعش قرار گرفته است.
نجومی بگیران ؛

آیا حقوق نجومی جرم نیست؟!

يك سال و نيم پيش بود كه از فيش حقوق‌هاي نجومي در فضاي مجازي و صفحات اول روزنامه‌ها رونمايي شد و خشم و نفرت مردم از دست‌اندازي به بيت‌المال مسلمين را برانگيخت .
انتخابات به پایان رسیده است؛

آقای جهانگیری! با «صحبت» هیچ فسادی از بین نمی‌رود

مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزدخطاب به معاون اول رئیس جمهورنوشت: مردم به اندازه کافی شعار و شعر شنیده‌اند و زمان عمل فرا رسیده است. لذا اینکه گفته شود؛ «آنقدر از فساد صحبت خواهم کرد تا ریشه کن شود» سخن دقیق و روشنی نیست.
فتاح:

قصد کنایه زدن به رییسی را نداشتم

رییس کمیته امداد امام می‌گوید با جمله «قدر حکمی که آقا به من داده‌اند را می‌دانم» قصد کنایه زدن به ابراهیم رییسی را نداشته است. او همچنین معتقد است که محمدباقر قالیباف نباید به انتخابات ریاست جمهوری وارد می‌شده است.
تجربه موفق دیده‌بان شفافیت افغانستان؛

چگونگی مقابله با فساد در پروژه‌های دولتی

دیده‌بان شفافیت افغانستان سایتی را راه‌اندازی کرد (communitymonitoring. org) که بتواند اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این داوطلبان را ارزیابی و منتشر کند. در این وب‌سایت می‌توان دید که این داوطلبان دقیقا در کدام مناطق و بر کدام پروژه‌ها نظارت می‌کنند. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند دریابند که چه مشکلاتی شناسایی و کدام‌یک از این مشکلات حل شده‌اند. البته استفاده از نظارت مردمی و جمع‌آوری چنین گزارش‌هایی محدود به افغانستان نیست.

گزارشگران فساد، زمینه‌ساز سلامت اداری و پاسخگویی در شهرداری‌ها

استفاده از ظرفیت نظارتی مردم در قالب طرح گزارشگران فساد از مؤثرترین راه‌های کشف و مبارزه با فساد در کشورهای پیشرفته بوده است که می‌تواند به‌ عنوان الگویی مناسب در شهرداری‌ها به‌عنوان نقاط حساس از لحاظ بروز فساد، پیاده‌سازی شود.
مخالفت توکلی با وزیر بهداشت؛

به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهید

احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت، به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهند و مصداق بارز آن را وزیر بهداشت نامید.

استخدام مشاور از اعضای خانواده برای مسئولان، با تصویب لایحه اخلاق گرایی در فرانسه ممنوع شد

مجلس ملی فرانسه پس از یک هفته بررسی، با اکثریت بالا به لایحه «اخلاق گرایی» که استخدام اعضای خانواده به عنوان مشاور را برای منتخبان مردم همچون نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه ممنوع می کند، رای مثبت داد.
پورمختار:

دیوان محاسبات پس از چند ماه هنوز اسامی مدیران نجومی‌بگیر را به نمایندگان نداده است

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه دیوان محاسبات، تعداد نجومی‌بگیران را به 490 نفر تنزل داد، گفت: دیوان پس از چند ماه از گذشت تقاضای نمایندگان هنوز اسامی و آمارهای مدیران نجومی‌بگیر را نداده است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد؛

واگذاری سه پمپ‌بنزین با لابی سازمان خصوصی‌سازی به افراد خاص

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از واگذاری سه پمپ بنزین با لابی سازمان خصوصی‌سازی به افرادی خاص خبر داد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها