سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بررسی جایگاه کشور در مقابله با فساد در 15 سال گذشته ؛

راه طولانی شفافیت در ایران

مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت موضوعی است که در سال‌های اخیر تأکید زیادی روی آن می‌شود. اقتصاد ایران درکنار محدودیت‌های بین‌المللی که از ناحیه تحریم‌ها تحمل کرده است، همواره از ناحیه فساد و رانت تحت فشار بوده و صدمات سنگینی دیده است.
6 استراتژی جهانی فساد ستیزی؛

فرار سرمایه تنها ثمره «فسادستیزی تریبونی»

هر چند قوانین در ایران از مالکیت خصوصی حمایت می‌کند اما ناخودآگاه جمعی ما ایرانیان در ثروت‌ستیزی خشک و تر را با هم سوزانده است.
محمد دهقان :

جهانگیری به عنوان رئیس مبارزه با مفاسد اول به فساد برادرش بپردازد

دهقان گفت: نمی شود نام این ستاد را ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نامید، اگر انسان های سالمی در این ستاد هستند که بنده سخت در این ستاد چنین افرادی را پیدا می کنم در این صورت می توان گفت که این ستاد ، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است.
عزت‌الله یوسفیان:

همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: همه جور دستگاهی برای مبارزه داریم، اما مدیرکل نظارت سازمان تعزیرات می‌گوید: سامانه‌های پیشگیری از تخلفات به صورت جزیره‌ای در دستگاه‌ها عمل می‌کنند تا زمانی که سامانه‌ها به هم لینک نباشد حتما تخلفات صورت می‌گیرد. امروز تعداد زیادی از افراد در اجرای پرونده های کلان در بازداشت هستند و باید به سمت دانه درشت‌ها برویم.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

مجلس خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت است/ اسامی مفسدان اقتصادی باید اعلام عمومی شود

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: نمایندگان مجلس طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور که به امضاء بیش از ۲۰۰ تفر از نمایندگان رسید خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت شدند.
توکلی:

وعده جهانگیری درباره صحبت از فساد حساب شده است

احمد توکلی گفت: آنچه که در شرایط فعلی کشور باعث می‌شود سیاستمدارنی که آلوده به رانت نشده‌اند، دور هم جمع شوند، مبارزه با فساد است. اکنون احزاب و گروه‌ها سر این توافق دارند که فساد دارد ریشه انقلاب را می‌سوزاند.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا:

تدوین ۱۰ برنامه برای مبارزه با قاچاق کالا/ مقاومت برخی سازمان‌ها در الکترونیکی کردن سامانه‌ها

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دشمن امروز از طریق قاچاق و قاچاقچی سعی می‌کند، از طریق ستون پنجم به اقتصاد ما لطمه بزند.
میزگرد بررسی مبارزه با فساد در کشور؛

توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه حقوق برخی مدیران معقول نیست، گفت: در شرایطی که مردم گرفتار هستند، برخی از حقوق‌ها غیرقانونی پرداخت می‌شود.
رضا باقری اصل:

دولت الکترونیک سد راه رانت خواران و مفسدان است

بعد از اینکه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات لیست واردکنندگان تلفن همراه و تخلفات صورت گرفته با دریافت ارز دولتی 4200 تومانی را اعلام و شفاف‌سازی کرد، در توئیتی نوشت: «تا کی باید تیتر ثابت رسانه‌ها افشاگری فساد و پیگیری پرونده مفسدان باشد؟
دریافت کنندگان ارز دولتی؛

به وقت شفافیت

ایجاد انواع و اقسام مشکلات اقتصادی برای کشور به‌خصوص در ماه‌های اخیر و ابهامات بر سر واگذاری ارز و سکه سرانجام رهبر انقلاب را هم وارد ماجرا کرد تا ایشان به رئیس‌جمهور دستور دهند که "ضمن رسیدگی به موضوع، گزارش دقیقی تهیه و به محضر ایشان ارسال شود
رمزگشایی از نامه حجتی به دو وزیر:

آیا باز هم پای ارز رانتی در میان است؟

احتمالاً وزیر جهاد کشاورزی پی برده، شاید برخی شرکت ها که با ارز دولتی جو، ذرت و کنجاله سویا وارد کرده اند، قصد داشته اند یا دارند برای کسب سود بیشتر آن ها را به کشورهای دیگر صادر کنند. به همین منظور سعی نموده است، با این ممنوعیت جلوی هر گونه سوءاستفاده ای را بگیرد.

ورود کميسيون اصل 90 به موضوع نحوه تخصيص ارز دولتي

يک عضو هيئت‌رئيسه کميسيون اصل ۹۰ مجلس شوراي اسلامي گفت که اين کميسيون به موضوع تخصيص ارز دولتي و همچنين نحوه هزينه‌کرد آن ورود خواهد کرد.
نامه هاشمی به محمد شریعتمداری؛

هشدار نسبت به فعالیت «فیلیپ موریس» شرکت آمریکایی توتون و سیگار در ایران

سیدحسن هاشمی در نامه ای به محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حمایت مالی شرکت بین المللی فیلیپ موریس (PMI) از ایجاد بنیاد دنیای بدون دخانیات، اظهار داشت: این شرکت از طریق تلاش برای برقراری ارتباط و اخذ حمایت سیاست-گذاران، مقامات عالی رتبه و فعالين كنترل دخانيات کشورهای جهان، درصدد است تا در حوزه سیاستگذاری چارچوب کنوانسیون کنترل دخانیات رخنه کند.
ریشه کن کردن فساد؛

۱۲ توصیه رهبر انقلاب برای مبارزه با فساد/سهل‌انگاری نکنید؛ نگذاریم کانون‌های چرکین شکل بگیرند

«مبارزه با فساد» از جمله مسائل مهمی است که رهبر انقلاب در طول دوران رهبری خود نسبت به آن به مسئولین کشور تذکر داده‌اند. امروز نیز رهبر انقلاب در دیدار مسئولین قوه قضائیه، به موضوع مبارزه‌ی قاطع و صریح با مفاسد و مفسدان اقتصادی پرداخته و فرمودند:«باید واضح و موثر در این مقوله ورود کنید و فعال باشید.» نظر به اهمیت این موضوع خط حزب‌الله در این شماره به توصیه‌های رهبر انقلاب به مسئولین برای مبارزه با فساد پرداخته است.
سیاست‌گذار راه‌حل فساد یا..؟!

مخرج‌مشترک همه سیاست‌ها

موضوع فساد تفاوت چندانی با سایر بحران‌های جاری کشور ندارد. داستان ما از آنجا شروع می‌شود که کشور گرفتار مشکلاتی شده است و عقلا به دنبال راه‌حل می‌گردند. به لطف این راه‌حل‌ها است که مشکلات به بحران تبدیل می‌شوند. دلیلش این است که در پاسخ به مشکلات، سوال اصلی اینگونه طرح می‌شود که: چه کنیم؟ و پاسخ این سوال معمولا تکرار یا تشدید همان سیاست‌هایی است که در وهله اول مشکلات را به‌وجود آورده است. این موضوع را می‌توان تقریبا در همه حوزه‌های حکمرانی ملاحظه کرد. در حوزه فقرزدایی از زمان تجمیع وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی تا امروز ده‌ها هزار میلیارد تومان خرج شده است.
منظور از فساد سیستمی چیست؟

اگر کل سیستم فاسد بود دیگر جایی برای مبارزه نبود

مقصود از فساد سیستمی این است که دستگاه های مسئول مبارزه با فساد، خودشان مشکل پیدا کرده اند. این واقعیت را هیچ کس انکار نمی کند
معاون سازمان اداری و استخدامی؛

پرداخت حقوق به پست قائم مقام قانونی نیست

معاون حقوقی، مجلس و نظارت سازمان استخدامی با بیان اینکه ساختار دستگا‌ه‌ اداری را در راستای کوچک سازی کم کردیم، گفت: پست قائم مقامی حذف شده و دیوان محاسبات در پرداخت حقوق به این پست از سوی دستگاه‌ها نظارت کند.
چند پرده از فساد سیستمی؛

حبابی ترکیده به نام برخورد با فساد اقتصادی

آیا برای دستگاه‌های مسئول دشوار است که فهرستی از دریافت‌کنندگان ارز 4200 تومانی تهیه و بررسی کنند کالاهایی که قرار است اساسی و دارای قیمت معقول باشد چگونه به چند برابر قیمت به مردم عرضه می‌شود؟
نماینده همدان:

نام 31 مفسد اقتصادی را به سران قوا دادم اما گفتند این اسامی را منتشر نکنید/ مسئولان سکوت کرده‌اند تا مردم را عصبانی و به خیابان‌ها بیاورند؟

کسانیکه باید بازار را کنترل و مدیریت کنند، سکوت کرده‌اند! اما دلیل سکوت آن‌ها جای بحث دارد. آیا سکوت کرده‌اند تا نظام را ناکارآمد جلوه دهند؟ و مردم را عصبانی کنند و به خیابان‌ها بیاورند؟
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد:

بعد از 7 ماه؛ جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی فردا تشکیل می شود+ دستور کار جلسه

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: جلسه ستاد مبارزه با مفساد اقتصادی بعد از گذشت 7 ماه تعطیلی تشکیل می شود.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها