برشی از کتاب منهای فقر؛

سرمایه‌دارها، نباید به هیچ مقامی منصوب شوند

تکاثُر، به معنای زیادداری و زیاده خواهی مال و ثروت و افتخار به آن است. اِتراف (بر وزن اسراف)، به معنای مصرف‌های پر ریخت و پاش، و نامّتعهّدانه، و شاد خواری، و قارونیگری، و بیدردی و لا تعهّدی در مصرف است. و این هر دو، از صفات انسان سلیمُ العقل و معتدلُ الفطره نیست. و […]
برهم‌زنندگان امنیت اقتصادی هیچ فرقی با اخلال‌گران نظم عمومی ندارند؛

نجومی‌بگیران و گردن‌کلفتان به خیابان‌ها می‌آیند؟

مسئولینی که اراذل و اوباش و اخلال‌گران نظم عمومی را در خیابان‌ها می‌گردانند تا درس عبرتی شود برای دیگران، اختلاس‌کنندگان، حرام‌خواران و نجومی‌بگیران را هم به نمایش درآورند تا مردم آن‌ها را هم ببینند.
لغو تصویب حقوق ۲۴ میلیونی مدیران؛

عقب نشینی نجومی

با شدت گرفتن اعتراضات رسانه‌ها و افکار عمومی نسبت به تصویب حقوق ۲۴ میلیونی مدیران، مجلس مصوبه خود را پس گرفت.
بارقه‌هایی از نظارت؛

انتقاد مطهری از بودجه همایش‌های بی‌خاصیت

جدول شماره ١٧ باز هم ابقا شد، با طوماری از مؤسسه‌های ویژه. مؤسسه‌هایی که اغلب نام شخص شناخته‌شده در پس آن آمده و نامی بودجه‌پسند بر سردر آن. جدول ویژه باز هم در بودجه خواهد ماند، آن هم با اعتباری ٢٣٠‌میلیاردتومانی و حاشیه‌های فراوانش. شلوغی روزهای آخر درر بهارستان به نمایندگان مجال نداد تا دست‌کم یک‌ساعتی به جزئیات این جدول ویژه بپردازند. این شد که بی‌حرف پیش و در سایه شلوغی پایان سال این جدول هم در کنار جداول دیگر مثل آب‌خوردن مصوب شد؛ البته نه به روال و رویه پیشین.
نجومی‌بگیران چه کمکی به دولت می‌کنند؟

حضور پر ابهام «صفدر حسینی» در صندوق ملی محیط زیست

«صفدر حسینی» نجومی‌بگیر نام آشنای دولت یازدهم، که گفته می‌شود برای کمک (!) به صندوق ملی محیط زیست ۲ سال رئیس هیأت مدیره این صندوق شده بوده با رسانه‌ای شدن موضوع، از پذیرش مجدد این مسئولیت عذرخواهی کرده است.
پورابراهیمی فاش کرد؛

احتمال دریافت حقوقهای نجومی در سازمان حسابرسی/ مسئولان پاسخ دهند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیراً شبهاتی درخصوص دریافت حقوق‌های نجومی در سازمان حسابرسی مطرح شده است، گفت: سازمان حسابرسی باید درباره این شبهات شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.
با عنایت به منشور حقوق شهروندی؛

خرید و فروش برخی بخشنامه‌های دولتی در تلگرام + سند

در حالی که در منشور حقوق شهروندی آقای رئیس جمهور بر دسترسی عموم مردم بر اسناد رسمی تاکید شده است، برخی سازمانها از انتشار عمومی بخشی از بخشنامه‌های مهم امتناع می‌کنند.
فساد ستیزی به روش تدبیر و امید!

فساد صندوق فرهنگیان «بدهی معوّق» بود.صفدر حسینی، با «حسین آقا» هم که نان و نمک خورده‌ایم!

دولت یازدهم در بحث فساد و مواجهه با آن فرمول جدیدی را ابداع کرده است که همه چیز را با «سکوت» و «تغییر صورت مسئله» حل می‌کند...
«کرسنت» زیر ذره‌بین-بخش سوم؛

سرنوشت حکم دادگاه‌های داخلی درباره متهمان کرسنت/رای داوری بین‌المللی چگونه به ضرر ایران برگشت؟

دادگاه این پرونده با توجه به گزارش‌های مستقل 3 نهاد اصلی نظارتی کشور وابسته به قوای 3 گانه و بازداشت و بازجویی از اعضای وقت هیئت مدیره شرکت ملی نفت درباره این قرارداد، متهمان را به اتهام تبانی محکوم اعلام کرد.
در برنامه‌ي ششم توسعه؛

معاملات نهادهای عمومی شفاف می شود

تأييد شوراي محترم نگهبان بر ماده‌ي 9 «لايحه‌ي برنامه‌ي پنجساله‌ي ششم توسعه‌ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران» (1400-1396) كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب شده‌بود، اقدامي سنجيده و آگاهانه در مسير توسعه‌ي حقوقي و اقتصادي و گامي ارزشمند براي شفافيت و احترام به حقوق مردم محسوب‌مي‌شود.
«کرسنت» زیر ذره‌بین-بخش دوم؛

خسارت کرسنت روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار/سرپل‌های پرداخت رشوه چه کسانی بودند؟

با افزایش قیمت جهانی نفت، فاصله قیمت گاز بر اساس فرمول کرسنت با قیمت‌های دیگر گاز صادراتی به شدت افزایش می‌یابد چنانکه در قیمت 100 دلاری نفت، قیمت گاز کرسنت یک‌دهم قیمت واقعی گاز می‌شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

آخرین جزئیات تفحص مجلس از صندوق بازنشستگی فولاد/ منتظر ارائه اسناد هستیم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد کشور و آخرین وضعیت این پرونده در مجلس گفت: در حال حاضر این موضوع در کمیسیون اجتماعی در حال تحقیق و بررسی است و حتی در این خصوص نامه ای نیز به صندوق بازنشستگی فولاد کشور، شستا و سازمان بازنشستگی ارسال شده است.
بررسی اسناد نفتی در دیوان محاسبات؛

عملکرد ضعیف سازمان خصوصی‌سازی در سال 94

رئیس دیوان محاسبات از بررسی اسناد و درآمدهای نفتی از سال ۸۷ تا ۹۱ در دیوان محاسبات خبر داد.
اختصاصی دانا؛

نامه رئیس کمیسیون اجتماعی به ربیعی برای ارائه اطلاعات در مورد عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد

سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ربیعی وزیر تعاون از وی خواست تا در راستای تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت های وابسته، اطلاعات و توضیحات لازم در این زمینه را در اختیار نمایندگان قرار دهد.
پاسخ دیوان محاسبات به مجلس؛

استرداد ۲۳ میلیارد تومان حقوق نجومی

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از پاسخ دیوان محاسبات به نامه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نامه اعلام شده که ۲۳ میلیارد تومان از حقوقهای نجومی ۳۹۷ نفر به بیت المال بازگشته است.

در جلسه مبارزه با قاچاق کالا ؛ ابلاغ تصمیمات جدید به دستگاه‌‌ها برای تشدید مبارزه با قاچاق کالا

جلسه تشدید اقدامات مبارزه با قاچاق کالا به ریاست معاون اجرایی رئیس‌جمهور برگزار شد.
فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد؛

دریافت ماهانه بیش از 24 میلیون تومان+اسناد

فیش حقوقی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه نشان می‌هد که وی ماهانه بیش از 24 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند.
حسینعلی حاجی دلیگانی:

مردم حق دارند از وضعیت حقوق و مزایای مدیران اطلاع داشته باشند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: در این کشور، مردم کارفرما و همه مسئولان پیمانکاران مردم ‌می‌باشند و به همین دلیل، کارفرماها باید از حقوق پیمانکارانشان مطلع باشند.
گزارش تحلیلی «شفافیت برای ایران»؛

اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران، گام مهمی در راستای افزایش اعتماد عمومی به نظام

گروه «شفافیت برای ایران» با انتشار بیانیه‌ای تحلیلی ضمن تشریح دستاوردهای اجرای ماده ۳۵ برنامه ششم، اعلام کرد: اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران بزرگترین ضامن برای عدم تکرار پدیده‌‌های تلخی مانند حقوق‌های نجومی است.
احمد توکلی:

خطر نجومی‌بگیران بیشتر از اختلاسگران است/ تا الان ۵۳ نفر احضار شدند

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به قابل اتکا نبودن آمار تعداد نجومی‌بگیران، گفت: مدیری که امین تلقی می‌شود و در توزیع منابع به نفع خود برداشت می‌کند، هر کار دیگری نیز از او ممکن است سر بزند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها