سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سوگیری بازماندگی چیست؟

چگونه بازماندگان شما را فریب می‌دهند؟

سوگیری بازماندگی (Survival Bias) یک خطا در استدلال است و زمانی پیش می‌آید که تنها بر روی افراد یا چیزهایی که از یک فرآیند انتخاب گذشته‌اند، تمرکز کنید و آن هایی را که نتوانستند عبور کنند، عمدتاً به این خاطر که دیگر قابل‌مشاهده نیستند، نادیده بگیرید.
مشکلات سازمان ها؛

انفجار ابله ها از دید استیو جابز

انفجار ابله ها چیست؟
پورابراهیمی مطرح کرد؛

ایجاد حیاط خلوتی به اسم صندوق های بازنشستگی برای دولتی‌ها

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت که در اداره املاک خود مانده است، چگونه می تواند صندوق های بازنشستگی را اداره کند.
آیا سازمان شما سلامت است؟

12 نشانه حیاتی سلامت سازمانی

همانطور که افراد باید سلامت باشند، سازمان ها نیز باید بدین گونه باشند. حال اگر سازمانی بخواهد سلامت باشد، چطور می توانیم آن را مشخص کنیم؟ آیا نشانه های حیاتی برای سلامت سازمان وجود دارد؟
ارسال لایحه احیای سازمان ملی جوانان به مجلس؛

حرف‌های شنیدنی «تندگویان» درباره پرمشکل‌ترین حوزه کاری دولت

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حوزه جوانان جزو پرموضوع‌ترین و پرمشکل‌ترین حوزه کاری دولت با توجه به اهداف و قول‌هایی است که رییس‌جمهور در این زمینه داده است، گفت: مطالبات جوانان سال‌هاست باقی مانده و نادیده گرفته شده و یا اینکه به جایگاه واقعی خود نرسیده است. پیگیری این مطالبات حجم بالایی از کار را می‌طلبد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی لارگانی؛

تریلیاردرها مالیات نمی دهند/ مالیات های سنگین به ورشکستگی تولیدکنندگان انجامید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متاسفانه فرار میالیاتی در کشور زیاد است و بطوریکه تریلیاردرها مالیات نمی دهند، گفت: مالیات های سنگین به ورشکستگی تولیدکنندگان انجامیده است.
دولت مانع تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی است؛

مهلت اجرای آزمایشی قانون تبدیل وضعیت تا آخر شهریور ماه بود

دی ماه سال گذشته، اعلام کردیم که نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی ها تعیین تکلیف خواهند شد؛ این گفته ها بر مبنای جلساتی بود که کمیسیون اجتماعی با سازمان امور استخدامی داشت.
رئیس دیوان محاسبات در اردبیل؛

دور زدن قوانین مادر به بهانه مصوبات محلی در استان‌ها افزایش یافته است

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: دور زدن قوانین مادر در استان‌ها به بهانه مصوبات محلی افزایش یافته و شاهد تعارض مصوبات با قوانین مادر هستیم.

چالش مدیریت نسل جدید

اگر از مدیران سازمان ها بپرسیم که نسل جدید در فضای سازمانی چگونه هستند، به احتمال زیاد میگویند مدیریت نسل جدید دشوار است. نه تنها در سازمان بلکه اگر همین سوال را از پدرها، اساتید دانشگاه، معلم ها و مربی های ورزشی هم بپرسید، پاسخ همین است.
پژوهشگر حوزه کار و تأمین اجتماعی؛

همه ۲۴ صندوق بازنشستگی کشور ورشکسته هستند

پژوهشگر حوزه کار و تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ۲۴ صندوق بازنشستگی در کشور ورشکسته هستند، گفت: هزینه طرح تحول در دولت یازدهم ۲ برابر مجموع هزینه بخش سلامت در ۵۲ سال گذشته است.

هیچ می دانستید سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی داریم؟

حالا این سازمان مال کیه، نقش چیه و اصلا چه اختیاراتی داره الله اعلم!
رئیس دیوان عدالت اداری مطرح کرد؛

بیشترین نارضایتی مردم از کدام دستگاه‌هاست؟

وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش را چهار دستگاهی اعلام کرد که مردم بیشترین شکایت را از این دستگاه‌ها در دیوان عدالت مطرح می‌کنند.
مهدی جهانگیری:

ادغام وزارتخانه‌‌ها نتیجه‌ای جز کاهش تعداد وزرا نداشت

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن نتیجه‌ای جز کاهش دو وزیر به یک وزیر نداشت، گفت: کوچک‌سازی دولت که از اهداف ادغام بود محقق نشد.
ادغام وزارتخانه ‌ها در دولت قبل؛

بخشی از بدنه دولت به دنبال جدایی دوباره وزارتخانه‌ هاست

آن‌طور که رئیس سازمان اداری و استخدامی می‌گوید، ادغام‌ وزارتخانه‌ ها در دولت گذشته، بدون مبنای کارشناسی بوده و برای همین، دولت لایحه جدایی وزارتخانه ‌ها را دنبال می‌کند.
هاشمی‌طبا:

بازی "ادغام و تفکیک" به راه انداخته‌اند!

وزیر اسبق "صنایع و معادن" به صراحت از لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استقبال و بیان کرد که در سال ۱۳۹۰ نیز مخالف ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.
تراژدی تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی؛

بازرسی ده‌ساله دفاتر بنگاه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توسط سازمان تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی

در سال‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اخیر کار به جایی رسیده بود که واحدهای تولیدی چندین برابر ارزش واقعی خود واحد، برگه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی بدهی تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی را دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردند و این سازمان درخواست دریافت حق بیمه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کرد.
چالش پرداخت حقوق؛

یادگاری ویرانگر قالیباف!

یک عضو شورای شهر گفته اولین چالش شهردار بعدی تهران، پرداخت حقوق است؛ یکی از بزرگترین سازمان‌های بدهکار در ایران، به علت استخدام های بالا و بی حساب و کتاب، در شروع مدیریت جدید باید ابتدا به فکر حقوق کارکنانش باشد.
ایران کشور کارمندپرو؛

از هر ۲۶ ایرانی یکی کارمند دولت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آمار‌ها در ایران به‌ازای هر ۲۶ تا ۲۸ نفر یک کارمند دولت و در دنیا به‌ازای هر ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر یک کارمند دولت وجود دارد.
تفکیک حوزه جوانان از ورزش؛

اولین قدم، احیای سازمان ملی جوانان

روزنامه معین چاپ گیلان در شماره دوشنبه اول خردادماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان اولین قدم، احیای سازمان ملی جوانان به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با دستور رئیس جمهوری به به سازمان امور اداری و استخدامی برای احیاء سازمان ملی جوانان و ضرورت توجه به مسائل این قشر منتشر کرده است.
معاون وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد ؛

احتمال جدا شدن حوزه جوانان از وزارت ورزش

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: احتمال جدا شدن حوزه جوانان از این وزارتخانه در سال جاری وجود دارد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها