سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نوروزی:

بنیاد شهید بودجه‌ای برای خدمات رسانی به خانواده شهدای پلاسکو ندارد

رییس فراکسیون ایثارگران درمجلس تاکید دارد که در قانون وظیفه ای برای بنیاد شهید با هدف خدمات رسانی به خانواده شهدای خدمت درنظرگرفته نشده است.
نماينده اصفهان مطرح کرد:

وزير كار کمیته صیانت از سرمایه‌گذاری در صندوق بازنشستگی ایجاد کند

امروز برخی مشکلات صندوق‌های بازنشستگی در کشور برای همگان نمایان شده است که بی‌تردید بخش عمده آن به سوءمدیریت‌های گذشته برمی‌گردد که همه عوامل مسئول در این اتفاق مقصر هستند و نمی‌توان تنها به عده‌ای خاص اشاره کرد.
جمعه سیاه رویدادی که در ایران جواب نمی دهد؛

وقتی نظام قانونگذاری از انقلاب دیجیتال عقب می‌ماند

جمعه سیاه، نام رویدادی است که در فرهنگ غرب به‌عنوان روزی برای آغاز خریدهای سال نو میلادی شناخته می‌شود.
واکاوی علل درد و درمان یک بحران:

صندوق هاي بازنشستگي؛ نیازمند اصلاحات فوری و اساسی براي خروج از بحران

بازنشستگی به معنی کناره‌گیری از ادامه شغل در اثر بالا بودن سن و گاه در پی بیماری و ازکارافتادگی است. شخص بازنشسته تا زمانی که زنده است شخصاً از حقوق بازنشستگی استفاده می‌کند و پس از مرگش بازماندگانش واجد شرایط دریافت این مستمری هستند.
بیمه رایگان همگانی؛

از ماجرای "آزمون وسع" تا اصرار "بیمه سلامت" به "وزارت رفاه"

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت معتقد است که۳۲ میلیون نفر در کشور به صورت رایگان بیمه شده‌اند و قانونگذار نیز تاکید کرده که باید از فرآیند ارزیابی وسع برای توان مالی افراد در بیمه رایگان استفاده شود؛ بر همین باید نگاه مجددی به فرآیند آزمون وسع صورت گیرد؛ چراکه منطقی نیست 32 میلیون نفر در کشور توان پرداخت ماهانه 20هزار تومان حق بیمه نداشته باشند.
بحران صندوق های بازنشستگی؛

صندوق‌های بازنشستگی؛ پیری زودرس و تعهدات بر زمین مانده

بیست و دوم آذر ۱۳۰۱ روز پیدایش نظام بازنشستگی در ایران بود از آن تاریخ تا به امروز که دیگر بحران صندوق های بازنشستگی همانند بحران کمبود آب بیخ گوش ماست بیش از ۹۰ سال گذشته ؛ ۹۰ سالی که برای درس گفتن فرصت مغتنمی است با این حال سیاست گذاران حوزه رفاه در بدنه دولت ها پس از انقلاب، رویکرد علمی در برخورد با چرخه حیات صندوق ها نداشته اند و با بزرگ کردن بدنه آنها، دست اندازی به اموال و اداره آنها بر اساس نظام های مطلوب خود از آنها حیاط خلوت ساختند. مجموع این شرایط دست به دست هم داد تا بحران صندوق های بازنشستگی به همدیگر تسری یابند و امروز بازنشستگان و کسانی که آتیه خود را در این صندوق ها می بینند یک درد مشترک داشته باشند.
سیستم تصمیم گیری و فروپاشی پهلوی دوم؛

گزیده ای از صورتجلسات شورای اقتصاد با حضور محمدرضاشاه

وبلاگ محمود سریع القلم-شهردار پایتخت (غلامرضا نیک¬پی) بعرض رساند: با توجه به تأکیدی که در مورد ایجاد آپارتمان های یک اطاقه فرمودند باید سطح زیربنای آنها نیز مشخص شود.
مقاومت ذی‌نفعان علیه گسترش خدمات دیجیتالی؛

زنبیل‌های نامرئی ضددولت الکترونیک

محمدجواد آذری‌جهرمی: برابر کاهش مراجعات مردم به دستگاه‌ها زنبیل‌هایی وجود دارد که باید جمع شود. وجود اینرسی در هر تغییری طبیعی است اما وقتی انگیزه برای عدم تغییر وجود داشته باشد این مقاومت چند برابر می‌شود.
بحران تامین اجتماعی نزدیک‌ است؛

بیمه‌ای که قربانی تاخت و تازهای سیاسی دو دهه قبل شد

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی بحران های آتی در سازمان تامین اجتماعی را تشریح و تاکید کرده است خطر از آنچه تصور می رود، نزدیک تر است.
نماينده اصفهان مطرح کرد:

صندوق هاي بازنشستگي در بحران ورشكستگي بسر مي برند

یکی از گروه های اجتماعی که گاهی در جامعه نادیده انگاشته می شوند، سالمندان هستند، جمعیتی که بخش گسترده ای ازجامعه را به خود اختصاص داده است اما در دوران بازنشستگی سهم گسترده ای از رفاه ندارند وانهم بدليل ضعفي است كه در صندوق هاي بازنشستگي ما وجود دارد.
مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش تحلیلی بررسی کرد؛

درمان اورژانسی تامین اجتماعی

بازوی پژوهش مجلس در یک گزارش تحلیلی به درخواست رئیس مجلس، به بررسی وضعیت سازمان تامین اجتماعی و ضرورت اصلاحات بنیادی پرداخته است. در این پژوهش ضمن بررسی وضعیت کنونی سازمان تامین‌اجتماعی با توجه به ملاک‌های تامین مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت، نسبت پشتیبانی و مدت بیمه‌پردازی، راهکارهای اصلاحی را در ۴ گروه اصلاحات «سیستماتیک»، «ساختاری»، «پارامتریک»، «ساختاری و فنی و اجرایی» عنوان کرده است.
رها شدن ستاد مبارزه با قاچاق کالا؛

فعالیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بدون «رئیس»

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حالی طی ماه‌های اخیر بدون رئیس رها شده که چندتن از مدیران کل این ستاد نیز از آن جدا شده‌اند و مجموعه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عضو این ستاد در انتظار انتصاب رئیس جدید از سوی رئیس جمهور هستند.
یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه :

انتصابات فامیلی صندوق‎های بازنشستگی را به مرز ورشکستگی کشاند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه می‌گوید که صندوق بازنشستگی سال‌هاست که دچار مشکل است، دولتمردان همواره به دلیل بی‌زبان بودن صندوق و نداشتن یک مسئول و مدیر کار بلد، به صندوق دست‌درازی می‌کنند تا جایی که امروزه صندوق را در مرز نابودی قرار داده‌اند.
تندیس‌ها کیلویی چند خریداری می شود؟؛

پول بدهید تا یک مدیر نمونه شوید!

«پول بدهید، تقدیر شوید.» این جمله خلاصه کار برخی موسسات است که در ازای گرفتن پول از شما حاضرند همایش برگزار کنند و به عنوان مدیر نمونه به شما مدال بدهند!
احیای سازمان ملی جوانان ؛

٧ سال غفلت در تدوین چارت سازمانی جوانان در وزارت ورزش و جوانان

بیکاری، ازدواج و تفریحات سالم از عمده‌ترین مشکلات جوانان هستند که در صورت احیای سازمان ملی جوانان، مطالباتشان پیگیری و ساختار‌های دولت هم ملزم به اجرای آنها می‌شوند.
زیرآب بزن تا زیرآبت را نزنند!

پایین آمدن راندمان کاری ادارات و شرکت‌ها با یک آفت فرهنگی

زیر آب زنی اصطلاحی جاافتاده در محل کار است. آنقدر جا افتاده که حالا دیگر یکی از رفتارهای عادی محل کار محسوب می‌شود و کمتر کسی است که از الطاف همکار زیر آب زن خود بهره‌ای نبرده باشد. اما چه چیزی باعث می‌شود یک نفر حرف یا درد دل همکارش را به دیگران یا رئیسش برساند؟ حسادت؟ احساس ناامنی اقتصادی؟ بیماری روان یا اختلال شخصیت؟
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی:

ادغام سازمان تامین اجتماعی غیرممکن است

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با اشاره به انتشار سخنان یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره انحلال صندوق های بازنشستگی، گفت: سازمان تامین اجتماعی از طریق دریافت حق بیمه، منابع مورد نیاز برای خدمت رسانی را تامین می کند و به عنوان سازمانی برآمده از جامعه کارگری و کارفرمایی، کمترین وابستگی را به دولت دارد.
مدیریت کیفیت؛

9 مانع پیاده سازی مدیریت کیفیت

9 مانع پیاده سازی مدیریت کیفیت را می توانید در مطلب زیر بخوانید.
رئیس مرکز آمار ایران خبر داد؛

قطع بودجه شش دستگاه دولتی بدلیل عدم ارائه برنامه آماری

رئیس مرکز آمار گفت:۶دستگاه دولتی حتی یک جلسه برای تدوین برنامه آماری‌شان تشکیل نداده‌اند، به همین دلیل بودجه آنها قطع خواهد شد و جلوی تخصیص بودجه‌شان گرفته می شود.
علی ربیعی؛

تحصيلات دانشگاهي بدون مهارت، آسيب‌هاي زيادي به عرضه نيروهاي کار زده است

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ضمن تقدير از مدال‌آوران ايراني مسابقات مهارت جهاني، مهارت را راه بي‌بديل توسعه ايران امروز دانست.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها