سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تهدیدهای آینده اقتصاد ایران؛

15 صندوق بازنشستگی کشور در وضعیت قرمز هستند

در حال حاضر از مجموع 18 صندوق بازنشستگی کشور به‌جز دو صندوق روستایی- عشایری و صندوق وکلای دادگستری، مابقی 16 صندوق در وضعیت هشدار هستند.
محمدرضا بادامچی:

دولت بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند/ شفاف‌سازی امور شستا کاری قابل ستایش بود

محمدرضا بادامچی با تاکید بر اینکه دولت باید بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند، از شفاف‌سازی امور شستا استقبال و آن را کاری قابل ستایش خواند.
مدیرکل امور فنی و مستمری‌های تامین اجتماعی:

شش هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری

سیدمحمد علی جنانی با آفت اجتماعی توصیف کردن طلاق‌های زنان برای دریافت مستمری پدرانشان می‌گوید: کارگروهی به منظور نظارت بر طلاق‌های صوری در سازمان تامین اجتماعی تشکیل شده است.
ناهید حیدری درخواست کرد؛

مردم «طلاق‌های صوری» را گزارش دهند

نوعی از طلاق توافقی در میان برخی خانواده‌ها تحت عنوان "طلاق تأمین اجتماعی" یا "طلاق صوری" رایج شده که هدف آن دریافت حقوق بازنشستگی پدران فوت شده از سوی فرزندان اناث است و به یکی از آسیب‌ها و معضلات تامین اجتماعی تبدیل شده است.
تامین اجتماعی در نقطه جوش؛

دولت دست از دخالت بردارد

امروز در نقطه‌ای هستیم که خروجی دو دهه بی توجهی عمیق به مفاهیم بیمه و بیمه پردازی به شدت گریبانگیر ما شده است و بلندپایه ترین مقام اجرایی دولت علنا عنوان می دارد که درآمد حاصل از نیمی از فروش نفت به پرداخت حقوق مستمری بگیران کشوری و لشگری اختصاص می یابد!
سرپرست سازمان تامین اجتماعی ؛

واکنش تامین اجتماعی به هک وب‌سایت و انتشار نامه «ورشکستگی» این سازمان

گروه هکرهایی که خود را «تپندگان» می‌نامد پیشتر نیز اقدامات سوء دیگری انجام داده و وب‌سایت و سیستم دست‌کم دو فرودگاه مشهد و تبریز را هم هک کرده است.
مشکلات تامین اجتماعی؛

بزرگترین صندوق بیمه‌گر کشور در "نقطه جوش"

سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین صندوق بیمه‌گر کشور که نزدیک به 42 میلیون نفر را تحت پوشش خود دارد، در سال‌های اخیر در چند‌راهی‌های زیادی قرار گرفته و با مشکلات بسیاری مواجه شده است، مشکلاتی که به گفته کارشناسان این حوزه، سازمان عریض و طویل تامین اجتماعی را تا مرز ورشکستگی سوق داده است.به گواه کارشناسان این حوزه، ریشه بسیاری از مشکلات سازمان تامین اجتماعی تامین منابع مالی است. این سازمان در چند سال اخیر به لحاظ تامین منابع مالی با چالش های بزرگی روبه رو گردیده است.
چالش های یک سازمان بزرگ؛

مشکلات تامین اجتماعی زیر سایه دولتی بودن

دولتی بودن هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی باعث شده تا انتخاب مدیرعامل این سازمان در دستان دولتی ها باشد و جامعه کارگری و کارفرمایی و بازنشستگان نقشی در تصمیم گیری ها نداشته باشند.سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ماهیانه ۲ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و و همچنین بدهی دولت نیز به این سازمان تا پایان سا ل ۹۷، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که به گفته کارشناسان تأمین اجتماعی عدم پرداخت بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی یکی از مواردی است که باعث شده وضعیت بحرانی داشته باشد و ادامه روند فعلی باعث بروز مشکلاتی برای بیمه شدگان خواهد بود.
اسرار صندوق های بازنشستگی؛

ریشه بحران در صندوق‌های بازنشستگی کجاست؟

امروزه در سطح جهان صندوق‌های بازنشستگی و سازمان‌های تامین اجتماعی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، به‌طوری که با تغییر و تحولات اقتصادی و اجتماعی که در دهه‌های اخیر رخ داده، نرخ تولد کاهش و امید به زندگی به‌طور چشمگیری افزایش یافته است که این عوامل اولا موجب کاهش ورودی حق بیمه صندوق‌های بازنشستگی شده و ثانیا با افزایش تعداد جمعیت بازنشستگان، بار مالی یا خروجی صندوق‌ها به‌شدت افزایش یافته است.
رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی

آقای شریعتمداری! سازمان تأمین اجتماعی را از بلاتکلیفی خارج کنید

بیش از ۶ ماه از درگذشت تقی نوربخش مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی در سانحه رانندگی، می‌گذرد و سازمان تامین اجتماعی همچنان با سرپرستی محمد حسن زدا اداره می‌شود. این درحالیست که محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی براساس قانون ۶ ماه مهلت داشت که مدیرعامل جدید این سازمان را معرفی کند.
ضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران؛

مدیریتِ سیاسیِ صندوق‌هایِ بازنشستگی آتش بر جان آنها می‌افکند/ در سازمان تامین اجتماعی مدیریتِ «فست فودی» حاکم است

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران، معتقد است از زمانی که اندوخته‌های کارگران در سازمان تامین اجتماعی به ثروتی عظیم تبدیل شد، دولت‌ها همواره به آن چشم طمع داشتند و بارها و بارها به آن ناخنک زدند.
دانستنی ها؛

قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان

تخلفات اداری پدیده پیچیده‌ای است که تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله مسایل فرهنگی، شخصیتی، اداری، اقتصادی و اجتماعی رشد می‎کند. لذا برای پیشگیری از آثار سوء تخلفات لازم است با شناخت این عوامل و میزان تاثیر هر کدام، الگویی بومی متناسب با شرایط هر جامعه‌ای به‌کار گرفته شود.
یادداشتی از حسن صادقی؛

تامین اجتماعی و نقش چندوجهی

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در یادداشت پیش‌رو به نقش چندوجهی تامین اجتماعی در برقراری امنیت اجتماعی و بهبود فضای تولید می‌پردازد.
بحران در تامین اجتماعی ؛

تامین اجتماعی از پس پرداختِ مستمری بازنشستگان برنمی‌آید!

با یک حساب سرانگشتی ساده مشخص می‌شود که تامین اجتماعی باید ماهانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مستمری حداقل‌بگیران هزینه کند و به گفته‌ی سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی، برای پرداخت کل مستمری‌ها – حداقلی و غیرحداقلی- ماهانه به ۹ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. آیا در شرایط فعلی، تامین اعتبار تا این میزان، مممکن است؟
چه کسانی به دنبال تخریب مدیر عامل بیمه سلامت هستند؟!

چرایی افزایش شایعات درباره مدیرعامل سازمان بیمه سلامت

طاهر موهبتی فردی از خطه بیرجند در استان خراسان جنوبی که درکارنامه کاری خود فعالیت های بسیاری درخدمت رسانی به مردم داشته و مدتی نیز به عنوان معاون پارلمانی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی درزمان تصدی قاضی زاده هاشمی درمجلس رفت وآمد داشت، بیش از یکسال است که درمسند مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خدمات ارزنده و شایسته ای را به بیمه شدگان این سازمان درنقاط مختلف کشور ارایه داده است.
محمد حسن زدا؛

تحمیل ۱.۵ میلیون نفر به تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: تصویب برخی از قوانین مجلس باعث شده ۱.۵ میلیون نفر به سازمان تامین اجتماعی تحمیل شوند.
مانع دوروزه شدن تعطیلات هفتگی؛

چرا «ساماندهی تعطیلات» هنوز در بن‌بست مانده؟

در حالی که معاون گردشگری کشور تاکید می‌کند طرحی برای ساماندهی تعطیلات مناسب است که مقطعی نباشد و در طول سال توزیع شود، هنوز هیچ اتفاق راهبردی در این زمینه صورت نگرفته است.
مدیرعامل شستا:

سالیانه72 هزار میلیارد تومان در تامین اجتماعی هزینه می شود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت:حدود پنج میلیون مستمری بگیر و بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هستند و سالیانه 72 هزارمیلیارد تومان در این سازمان هزینه می شود که نقطه اتکا در تامین این هزینه ها، تنهادرآمدهای حاصل از بخش درمان و بیمه است.
اتاق بازرگانی در بلاتکلیفی؛

هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران همچنان نامشخص است

با وجود اینکه بیش از یک ماه از انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور می گذرد، اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به دلیل معرفی نشدن نمایندگان دولت، هنوز تکمیل نشده است.دلیل این تاخیر در برگزاری نشست ماهانه، این است که وزریران صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی هنوز نمایندگان خود را به اتاق تهران معرفی نکرده اند.
نکاتی برای رهبران سازمانی؛

هدایت خوب سازمان در شرایط بد محیط

شروع هر سال جدیدی با ابهام و عدم قطعیت زیادی همراه است، اما یک نکته را می‌توان با قطعیت گفت؛ رهبری سازمانی خوب هیچ‌وقت تا این اندازه ضروری نبوده است. اعضای هیات‌علمی مدرسه کسب‌وکار لندن نکاتی را برای هدایت‌گری خوب سازمان‌ها در شرایط بد توصیه کرده‌ا‌ند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها