سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انقضای زودهنگام برنامه ششم؛

گزارش از فاصله عملکردی که سال اول اجرای برنامه توسعه با متن دارد

امسال سال دوم اجرای برنامه ششم توسعه است؛ برنامه‌ای که با جنجال‌های فراوانی همراه بود و در نهایت برنامه 35ماده‌ای دولت با اضافه‌شدن 110 ماده از سوی نمایندگان مجلس، با یک سال تأخیر به سند مالی چهارساله دولت تبدیل شد. حالا مقایسه اعداد پیش‌بینی‌شده در برنامه ششم توسعه با ارقام محقق‌شده تا به اینجای سال نشان می‌دهد .
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی؛

اختلاف حساب ۳۰۰ میلیون دلاری درآمد صندوق از فروش نفت/ حسابرسی ویژه درخواست کردیم

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت:‌ حدود ۳۰۰ میلیون دلار اختلاف حساب درآمد صندوق و فروش نفت وجود دارد که درخواست حسابرسی ویژه کردیم.
مسوولیت پیچیده مدیران؛

چالش‌های مدیریت زمان و بهترین استراتژی‌ها برای غلبه بر آن ها

مدیران‌عامل با کمیابی شدیدی از سوی «زمان» روبه‌رو هستند. برای یک مدیرعامل هرگز زمان کافی برای رسیدگی به همه امور وجود ندارد. مطالعه ما در سال ۲۰۰۶ روی مدیران‌عامل شامل چندین یافته مهم بود . در مقاله پیش‌رو به چند مورد خواهیم پرداخت. امید است دلالت‌های این یافته‌ها موجب استفاده کارآتر از زمان توسط مدیران‌عامل شود.
معضل تعارض بین سیستم های گزارشگیری؛

تفاوت سیستم گزارشگری بانک مرکزی و گمرک مانع جدید شفافیت

در حالی که بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در سه ماهه نخست سال حدود ۱۹۲ میلیون دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شده تا تاریخ ۹ تیر ماه حدود ۱۲۵ میلیون یورو ارز برای واردات این کالا تامین شده است.
وزیر ارتباطات:

مشکل مزاحمت پیامک‌های تبلیغاتی تا شهریور حل می‌شود/تیم فوتبال غرور ملی را حفظ کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هنوز هم بازار پیامک‌های قاچاق وجود دارد، گفت: برنامه مدونی داریم تا قبل شهریور مشکل پیامک‌ها را به‌صورت ریشه‌ای حل کنیم.
تعلل وزارت راه و سازمان امور مالیاتی؛

حبس ۷۸۰ هزار میلیارد در خانه‌های خالی در غیاب قانون مالیاتی

«سامانه دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سکنه به‌زودی اجرایی می‌شود. مسئول این سامانه سازمان امور مالیاتی است و وزارت راه و شهرسازی نیز در اجرای این طرح به آنها کمک خواهد کرد.» این عبارت، جمله‌ای است که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، هر بار در پاسخ به انتقاد از تعلل در راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور بیان می‌کند.
پیش‌کسوت حوزه جهاد سازندگی؛

انحلال جهاد سازندگی با تبدیل به وزارتخانه شروع شد

جهادگر پیش‌کسوت معتقد است، جهاد سازندگی از وقتی به وزارتخانه تبدیل شد، در اصل منحل شد، چرا که دیگر کار مردم و روستاییان وارد بروکراسی‌های اداری شد و دیگر مستقیم زیر نظر رهبر نبود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان :

مدیریت غلط در سازمان ملی جوانان باعث تعطیلی آن شد/ احیای سازمان ملی جوانان دولت را فربه نمی‌کند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: براساس پایش و تحقیقات انجام شده ایرادات و مشکلات سازمان ملی جوانان در دوره قبل به دلیل مدیریت غلط اتفاق افتاده است و به بهانه همین مدیریت غلط یک سازمان خوب و کارآمد تعطیل شد.
چالش‌های منابع انسانی امروز؛

چالشی به نام جذب و حفظ سرمایه‌های انسانی

این روزها به‌دلیل پیشرفت تکنولوژی و تغییر رفتار مشتریان، بسیاری از سازمان‌ها در سراسر جهان به رویکرد مشتری محوری روی آورده‌اند. این تغییر رویکرد، این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا نباید به کارکنان نیز به همین اندازه اهمیت دهیم؟ چرا که میان تجربه مشتری و تجربه کارکنان پیوندی ذاتی وجود دارد.
چهار قدم تا جلب مشارکت کارکنان در عصر چابکی؛

چگونه تیم‌های چابک را به مشارکت تشویق کنیم؟

این روزها، افزایش نوسانات (volatility)، عدم قطعیت (uncertainty)، پیچیدگی (complexity) و اطلاعات مبهم (ambiguous)، (چهار عنصر موسوم به VUCA)، محیط کسب‌وکار را به گونه‌ای تغییر داده که مشارکت چابک (agile collaboration) از هر زمانی ضروری‌تر است.
پارادایم غالب کسب‌وکار برای بقا؛

چابکی؛ ضرورت سازمان‌های دولتی در هزاره سوم

طراحی، تولید و توزیع محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان در کمترین زمان ممکن و به موازات آن، افزایش کارآیی و کاهش هزینه، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار متلاطم امروزی است. از آنجا که دنیای پیچیده امروز، عصر تداوم لقب گرفته، رشد سریع و تکاملی دانش فنی و تکنولوژی و همچنین، گسترش بازار مصرف، مجال استفاده از تجارب و راه‌حل‌های گذشته را از آدمی سلب کرده است و حتی در اغلب مواقع راهکارها و آموزه‌های کهن برای حل مسائل جاری و آینده سازمان‌ها راهگشا نیستند.
بدهی دولت به تامین اجتماعی؛

گره بحران صندوق‌های بازنشستگی چگونه باز می‌شود؟

با کم شدن تعداد صندوق‌ها، هزینه مدیریت و جاری آن‌ها کاهش یافته و حاشیه سود نیز بالا می‌رود.
خطر حمله سایبری؛

ایمیل های سازمانی کشور در معرض حمله سایبری

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای نسبت به حملات سایبری به سرویس دهنده‌های ایمیل سازمانی در سطح کشور هشدار داد.
به دلیل مشکلات کاری؛

مدیرعامل «هپکو» استعفا کرد

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: به دنبال واگذاری شرکت هپکو به شرکت واگن سازی کوثر و عدم توانایی این شرکت در انجام تعهدات خود، سازمان خصوصی سازی برای وصول مطالبات خود از واگن سازی کوثر، میزان 60.72 درصد از سهام شرکت هپکو را به وکالت از شرکت واگن سازی کوثر به شرکت هیدوراطلس واگذار کرده بود.
در شرکت سهامی نمایشگاه‌ها چه خبر است؟؛

وقتی سرپرست غیرقانونی برای خود جانشین هم انتخاب می کند + سند

در حالی که 27 فروردین حکم 3 ماه سرپرستی برای رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تمام شده است، وی هنوز به مسئولیت خود ادامه داده و حتی برای خود جانشین هم انتخاب کرده است.
نقش مردم در توسعه پایدار؛

نقش مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها در توسعه پایدار

دستیابی به شاخص‌های اقتصاد سبز و توسعه پایدار به‌تنهایی ازسوی دولت امکان‌پذیر نیست و نقش مردم، نهادهای مردمی و بنگاه‌های خصوصی ‌انکارناپذیر است. در‌این‌میان، نقش شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که در تولید کالا و خدمت نقش دارند، در دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار هر روز پررنگ‌تر می‌شود.
به بهانه هفته روابط عمومی؛

آفت‌های روابط عمومی در ایران

امیدوارم در سال آینده به‌جای این همه تعارف، تملق، تشویق و جایزه‌های بیمورد، اندکی به این آفت‌های خطرناک اخلاقی و انحرافات بزرگ صنعت روابط عمومی کشور بپردازیم و این مسیر بیراهه را هرچه سریعتر به جاده اصلی، صداقت، صراحت و انصاف بازگردانیم .
کسادی کار تاکسی داران سقز؛

گلایه تاکسی‌ داران سقز از راه‌اندازی دفتر تاکسی آنلاین

معاون حمل و نقل شهرداری و فرماندهی انتظامی از پلمب دفتر تاکسی انلاین در شهرستان سقز خبر دادند.
دبیرکل حزب اسلامی کار:

در سیستمی که دولت کارگر و کارفرما همه ناراضی هستند، نمی‌توان منتظر بهبود امور بود

حسین کمالی می‌گوید: هم‌ا‌کنون حدود 1400 واحد تولیدی مشکل دارند که همه اینها خبر می‌دهد که اصلاح ساختار اقتصادی اجتناب ناپذیر است. برای اینکه بتوانیم از وضعیت موجود خارج شویم و جامعه کارگری،‌ کارفرمایی و دولت بتوانند وضعیت بهتری داشته باشند باید به سمت اصلاح ساختار برویم و این موضوعی سخت و پیچیده است که همه از آن فرار می‌کنند.
اختلاف ادامه دارد؛

یارکشی حزبی در انتخاب شهردار تهران

درگیری‌های پشت پرده حزب اتحاد ملت و کارگزاران بر سر انتخاب شهردار بعدی پایتخت ادامه دارد و آینده تهران همچنان در بلاتکلیفی است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها