سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عبدالرضا مصری مطرح کرد؛

چرا مردم باید هزینه وزارتخانه‎ها را بپردازند؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ۳ میلیون حقوق بگیر در بدنه دولت در دنیا کم نظیر است و برای آنکه حقوق این میزان کارمند تامین شود مجبورند بر مردم فشار بیشتری بیاروند تا بودجه اداره وزارتخانه های ۳۰ طبقه با هزاران کارمند با بهره وری نیم ساعته تامین شود.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به خانه ملت گفت: بنابراین راه کاهش هزینه ها، قناعت کرد، اگر بخواهیم بی حد و حصر خرج کنیم و هزینه تراشی داشته باشیم طبیعی است که در دخل و خرج به مشکل می خوریم بنابراین مجبور می شویم به اسم مالیات به جیب مردم دست اندازی کنیم یا از سرمایه ملت یا همان نفت برداشت های بیشتری داشته باشیم.
کارگران کارخانه هفت تپه؛

اشک کارگر نیشکر هفت تپه +فیلم

یکی از کارگران نیشکر هفت تپه می‌گوید: بخاطر اشک‌هایم به من پول می‌دهند اشک‌های من بخاطر خودم نیست. اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت‌تپه او را در آغوش می‌گیرد و می‌گوید ما پیروزیم درستش می‌کنیم
گزارشی از پیشگیری یک نفوذ؛

حفره امنیتی سایت دولتی هویت تمام ایرانی‌ها را لو می‌داد

در نتیجه وجود آسیب پذیری در سامانه آمار وزارت صنعت که به اطلاعات ثبت‌ احوال دسترسی (API) داشت، اطلاعات هویتی تمام شهروندان ایرانی برای سارقان قابل دسترس شده بود.
بحران صندوق های بیمه ای؛

صندوق‌هاي بازنشستگي يك‌گام تا سقوط

کارشناسان می‌گویند وضعیت صندوق‌های بازنشستگی بسیار بحرانی است و اگر تجدیدنظر اساسی در قوانین جاری صورت نگیرد، آنها به‌عنوان یک ابرچالش دامن اقتصاد کشور را آلوده می‌کنند.
بخشنامه‌های یک شبه؛

اسم رمز موفقیت وزیر صمت: توقیف سورپرایز!

در هفته‌های اخیر، بخشنامه‌های یک شبه، صدای بخش خصوصی را هم درآورد و باعث شد غلامحسین شافعی در مراسم روز ملی صادرات بگوید: در ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار این موضوع مطرح شده که هر نوع تغییر در رویه ها، صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل ها، همراه با پیش آگهی به فعالان اقتصادی باشد و هر گونه تغییر قبل از اجرا، از طریق رسانه‌های عمومی و صدا و سیما اطلاع رسانی شود، این در حالی است که هر روز ما سورپرایز می‌شویم و دعا می‌کنیم، یک بخشنامه بدون مطالعه دیگر صادر و اجرا نشود.
مهم‌ترین چالشهای کشور؛

سنگینی یک سوم ابرچالش های اقتصادی کشور بر دوش وزیر جدید کار

تورم و رشد بیکاری شاخص های عمده و مهم اقتصاد کلان هستند که همواره مورد توجه اقتصاد دانان و سیاستمداران کشورها قرار می گیرد تا با تنظیم آن شرایط اقتصادی در جامعه را بهبود بخشیده و مردم جامعه را به رفاه برسانند.کاهش نرخ تورم ، کاهش نرخ بیکاری ، افزایش رشد اقتصادی این سه مقوله جدی در مباحث اقتصاد کلان است.

تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری در اولویت شورا و شهرداری

در خصوص دستورالعمل اخیر سازمان دهیاری و شهرداریهای کشور در خصوص تبدیل وضعیت و برگزاری آزمون استخدامی این نیروها اظهار کرد: با توجه به اینکه نیروهای متخصص زیادی در شهرداریهای کشور چندین سال است که به صورت شرکتی فعالیت دارند باید این نیروها تبدیل وضعیت شده و در آزمون استخدامی شرکت داده شوند.
خواندنی های مدیریت؛

چالشِ یافتن یک رهبر واقعی در سازمان خود

سایمون سینک، در کتاب مشهور خود با عنوان «رهبران آخر غذا می‎خورند»، به تبیین ویژگی‎های شخصیتی و رفتاری رهبران بزرگ پرداخته است. مایلم برخی از این ویژگی‎ها را در ادامه به اختصار معرفی کنم.
چالش صندوق های بازنشستگی؛

چهار جراحی فوری برای صندوق‌ها

روز گذشته معاون اول رئیس‌جمهور، شدت وابستگی صندوق‌های بازنشستگی به خزانه را اعلام کرد. به گفته اسحاق جهانگیری، ۱۰۰ درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح و ۷۰ تا ۸۰ درصد از هزینه‌های صندوق بازنشستگی کشور، مستقیما از بودجه دولت پرداخت می‌شود.
چالش های پیش روی صندوق های بازنشستگی؛

۴ جراحی فوری برای صندوق‌ها

روز گذشته معاون اول رئیس‌جمهور، شدت وابستگی صندوق‌های بازنشستگی به خزانه را اعلام کرد. به گفته اسحاق جهانگیری، ۱۰۰ درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح و ۷۰ تا ۸۰ درصد از هزینه‌های صندوق بازنشستگی کشور، مستقیما از بودجه دولت پرداخت می‌شود. این وضعیت زنگ خطری برای صندوق‌ها محسوب می‌شود. معاون اول مساله صندوق‌ها را ابرچالش خواند و نسبت به آینده آن هشدار داد. تجارب جهانی و پژوهش‌های معتبر نشان می‌دهد، در چنین شرایطی برای نجات صندوق‌ها، باید ۴ عمل فوری انجام داد. اولین اقدام، تعویق بازنشستگی با در نظر گرفتن مزایایی برای شاغلان است تا با کاهش خروجی صندوق‌ها برای تجدید قوا فرصت ایجاد کند.
ارز چمدانی در دستان دستگاه دیپلماسی؛

خروجی «نجومی بگیران» وزارت خارجه چیست؟

آیا رواست که پولی که در شرایط تحریم، با «گونی» و «چمدان» وارد می‌شود، دوباره به همین سادگی به خارج فرستاده شود تا صرف حقوق‌های چند هزار دلاری نمایندگان دیپلماتیک شود؟
کنایه دلاوری به ولایتی؛

قرار بود ژاپن اسلامی بشیم!

علی اکبر ولایتی روز شنبه در همایش هفته دفاع مقدس گفته بود: «از یمنی‌ها یاد بگیریم که چگونه در برابر تهدید و تحریم مقاومت می‌کنند. به جای لباس لنگ می‌بندد و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پای پیاده و سعودی‌ها از دست این‌ها عاجز شدند.»
خروجی نظام آموزشی ایران؛

مدیریت فشل، مدیران ناکارآمد و بیچارگی مردم!

برغم این که تعداد فارغ التحصیلان 27 برابر شده است، چرا نتوانسته اند برای حل مشکلات کشور نسخه دهند؟خوشبختانه با افزایش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، مدیران و متخصصان، کارشناسان و عالمان ما افزایش می‌یابد، اما شوربختانه با این افزایش کمّی، از آن طرف با مدیریت ناکارآمد، بی‌نظمی، بی قانونی، اقتصاد ورشکسته، معیشت نا به سامان، بیکاری، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش جرم و جنایت،‌ طلاق، ارتشاء، اختلاس، مهاجرت و فرار مغزها مواجه هستیم.
سرپرست وزارت رفاه:

پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت به کجا رسید؟

محسنی بندپی درباره میزان و چگونگی پرداخت بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت توضیح داد.
بابایی صالح:

سوءمدیریت عامل اصلی بحران اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، سوءمدیریت در هزینه‌کردها و نبود سرمایه‌گذاری به منظور افزایش درآمد را عامل اصلی ایجاد بحران اقتصادی برای صندوق‌های بازنشستگی دانست.
در سامانه فویا؛

ده سازمان پر شکایت

دستگاه هایی که مردم از کیفیت پاسخ آنها به کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شکایت کرده اند.

روان‌کاوی بعضی از مسئولان!

تصوّر کنید بعضی از مسئولانِ کشور روی کاناپۀ مطب «زیگموند فروید» دراز کشیده‌ و مشغول تداعی آزادند. «فروید» هم آرام و ساکت پشت سرشان نشسته و گوش می‌دهد. چه چیزی دستگیرتان می شود؟
مسعود پزشکیان:

بودجه عامل اصلی موفقیت در برنامه ریزی ها نیست

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه و اعتبار عامل اصلی در رسیدن به هدف و موفقیت نیست، گفت: مشارکت مردمی، اراده و انگیزه، نشدنی ها و غیر ممکن ها را شدنی و امکان پذیر و گام های توسعه را تسریع می کند.
رییس کمیته امنیت مجلس:

مسئولان بدنبال حل مسائل صنفی در کردستان هستند

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اخبار منتشر شده مبنی بر وجود ناآرامی های گسترده در استان کردستان را رد کرد و گفت: ما این تجمعات را صنفی می دانیم و برای حل آن تلاش می کنیم.
Liz Ryan؛

راهنمای گام به گام برای استعفا از سازمان

اگر تصمیم به استعفا گرفتیم، از کجا شروع کنیم؟ آیا از قبل به مدیرمان اطلاع دهیم؟ اشکالی دارد اگر بدون اطلاع قبلی برویم؟ پیش از استعفا چه کارهایی باید انجام دهیم؟
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها