سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پناهی از سازمان امور مالیاتی می‌رود؟

تغییرات احتمالی گسترده در سازمان ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در آستانه انتخابات

یک ماه مانده به انتخابات، جا به جایی‌های مهمی در سازمان امور مالیاتی که با درآمد سالانه حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان نقش مهمی در تامین مخارج دولت دارد، در حال رقم خوردن است. از جمله برکناری مدیر طرح جامع مالیاتی و احتمال تغییر پناهی قائم مقام سازمان.
مغز انسان عضو، بسیار شگفت‌انگیز ؛

۱۳ خطای ذهنی‌ که زندگی شما را بر هم می‌زند

مغز انسان عضو بسیار شگفت‌انگیزی است؛ هر روز بیشتر از ۵۰٫۰۰۰ فکر تولید می‌کند و ۱۰۰٫۰۰۰ فعالیت شیمیایی در هر ثانیه انجام می‌دهد. با این قدرت بالای پردازش، ممکن است تصور کنید که مغز هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کند، ولی در واقع این‌طور نیست.
امیدعلی پارسا:

برخی دستگاه‌ها آمار حوزه خود را نمی‌دهند/ اقتصاد مقاومتی مدیریت جهادی می‌طلبد

رئیس مرکز آمار ایران گفت: برخی دستگاه‌ها علی‌رغم توافق مبنی بر ارائه آمار، اطلاعات آماری خود را به دلیل نبود ضمانت اجرایی، به این مرکز نمی‌دهند.
در مساله خوزستان به مردم آدرس غلط ندهیم؛

چرا سازمان حفاظت محیط زیست نباید وزارتخانه شود؟

همین چند روز پیش بود که وزیر صنعت از معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گلایه می‌کرد که برای حفاظت از چند گورخر اجازه بهره برداری از یک معدن را نمی‌دهد. وزیر به زعم خود می‌خواست ابتکار را تحت فشار رسانه‌ای بگذارد، غافل از اینکه بیان چنین موضوعی به نفع ابتکار تمام شد و پرده از یک مساله مهم برداشت؛ ایستادگی جانانه ابتکار در برابر گروه‌های منفعت‌طلب تخریبگر محیط زیست تا آنجا که او برای حفظ چند گورخر، حاضر است بدون رودربایستی خود را مقابل همکار خود در کابینه و رئیس سابق ستاد روحانی قرار دهد.
بحران در صندق های بازنشستگی؛

صندوق‌های بازنشستگی در «بازنشستگی»

بيشتر بحران‌هايي كه در صندوق‌هاي بازنشستگي ايجاد مي‌شود اغلب در سال پاياني دولت‌هايي كه بايد خود را براي انتخابات آماده كنند رخ مي‌دهد.مي‌توان گفت سال آخر شب عاشوراي صندوق بازنشستگي است.دولت براي انتخابات آماده مي‌شود و بازنشسته‌ها هم جزو بخش‌هايي هستند كه صداي‌شان شنيده مي‌شود و مي‌توان با دادن امتيازاتي آرا را جابه‌جا كرد.
پزشکیان:

در مقابل نمایندگان داده های قابل اعتماد وجود ندارد

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه در مقابل دیدگان نمایندگان داده های قابل اعتماد نیست گفت: به همین دلیل درست و علمی تصمیم نمی‌گیرم.
معاون رییس جمهوری:

روند تهیه لایحه و طرح مبتنی بر مبانی حقوقی می شود

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه گاهی اصول قانون نگاری در تهیه لوایح و طرح رعایت نمی شود، گفت: روند تهیه لایحه و طرح با انجام فعالیت مشترک با مجلس در بحث تنقیح قوانین، مبتنی بر مبانی حقوقی می شود.
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:

رییس جمهور اجازه دست اندازی به درمان تأمین اجتماعی را ندهد

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: امنیت و سلامت کارکنان باید همواره مورد توجه قرار گیرد
نامه وزیر راه به روحانی در اعتراض به نعمت‌زاده؛

آخوندی:منع واردات واگن غیرقانونی است+سند

یک‌ماه‌ونیم پس از آنکه نعمت‌زاده گفته، روی ریل می‌ایستد و اجازه ورود واگن‌ها را به کشور نمی‌دهد، وزیر راه و شهرسازی به رئیس‌جمهور نامه نوشت و ضمن غیرقانونی خواندن اقدام وزارت صنعت در منع واردات واگن‌های باری خواستار دستور آزادسازی واردات واگن‌ها شد.
معاون وزیر رفاه عنوان کرد؛

صندوق بازنشستگی وارث بدهی‌های دولت و در آستانه بازنشستگی

معاون وزیر رفاه با اشاره به کسری شدید صندوق‌های بازنشستگی، گفت: این صندوق‌ها متأثر از فضای اقتصادی کشور، شیوه اداره‌شان با چالش جدی مواجه است و قدرت انتخاب برای سرمایه‌گذاری نداشته و وارث بدهی‌‌های دولت‌ هستند.
یک کارشناس تامین اجتماعی:

منابع تامین اجتماعی امانتی است بین‌النسلی/ طرح ادغام توجیه عقلانی و قانونی ندارد

یک کارشناس تامین اجتماعی معتقد است: هدف از پیش کشیدن طرح ادغام، تامین هزینه‌های ایجاد شده غیرمتعارف بخش سلامت از جیب کارگران است.
قاضی‌زاده‌هاشمی در نشست کمیسیون تلفیق؛

دستگاهی به عنوان وزارت رفاه و سازمان رفاه اجتماعی در کشور وجود ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نظام تأمین اجتماعی چند لایه به معنای سازمان تأمین اجتماعی فعلی نیست، گفت: در حال حاضر چیزی به عنوان وزارت رفاه و سازمان رفاه اجتماعی در کشور وجود ندارد.
سیدتقی نوربخش :

بدهی دولت به تامین اجتماعی ۱۵ برابر شده است

بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تا سال ۸۴ حدود ۴۱۰۰ میلیارد تومان بود، اما این عدد در سال ۹۲ به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید.
معاون وزیر کار اعلام کرد؛

خسارت ٦٠هزارمیلیارد تومانی حوادث کار/پرداخت ٥٠٠میلیاردتومان غرامت

معاون وزیر کار با بیان اینکه حوادث ناشی از کار ۶۰۰ هزار میلیارد ریال هزینه برای کشور دارد، گفت: در سال ۹۴ به علت وقوع حوادث ناشی از کار، ۵۰۰ میلیارد تومان غرامت پرداخت شد.
صفاری:

بروکراسی موجود راه را بر سرمایه‌گذاری می‌بندد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید سیاست خارجی ایران محور و اولویتش جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه صنعت توریسم باشد.
شيوه هاي جديد استعمارنوين؛

معمای دوتابعیتی‌ها

اعطای تابعیت در کشورهای غربی از مسیرهای «تربیت نخبگان» و تبدیل عوامل حریف به «عامل خودی» انجام می‌شود. از زمان پایان «استعمار» به شیوه «مستعمره‌گزینی»، استعمار نوین با همین سازوکار پیش می‌رود تا هزینه‌ها را کنترل و از وجهه ملی خود نیز سلب مسؤولیت کند.
حمایت های دولتی؛

بار سنگین مالی بر دوش صندوق بازنشستگی کشور

با بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در کشور، به‌جرئت می‌توان گفت تقریبا همه این صندوق‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند. دلایل بسیاری برای این مشکلات وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از این مشکلات می‌پردازیم.
معاون اول رئیس جمهوری:

ورودی و خروجی صندوق های بازنشستگی نامتعادل است

معاون اول رئیس جمهوری، با اشاره به چالش های صندوق های بازنشستگی در کشور، گفت: ورودی و خروجی صندوق ها نامتعادل است.
صندوق ذخیره فرهنگیان عامل استیضاح فانی می‌شود؟

ابهام در بزرگترین هلدینگ اقتصادی آموزش و پرورش/ وام‌های میلیاردی در جیب چه کسانی است؟

وزیر آموزش و پرورش باز هم در یک قدمی استیضاح است؛ استیضاحی که ممکن است در سال پایانی دولت یازدهم به آمدن وزیر جدید ختم شود.
ابلاغ دستورالعمل ربیعی برای انتصابات جدید در وزارت کار

صلاحیت‌ مدیران فعلی وزارت کار بازنگری می‌شود؟

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار در حالی اقداماتش در حوزه توسعه منابع انسانی و کاهش هزینه‌های غیرضروری را تشریح کرد که هیچ اشاره‌ای به بازنگری در بررسی صلاحیت انتصابات گذشته و مدیران فعلی نمی‌کند.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها