سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی:

۶۰ درصد بازنشستگان حداقل بگیرند

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در مراسم پیاده روی به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار کرد: ۶۰ درصد از بازنشستگان حداقل بگیر هستند و با توجه به شرایط اقتصادی موجود این حقوق کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد.
ریشه تمام مشکلات سازمان‌ها؛

فقدان تفکر نقادانه؛ عامل شکست شرکت‌ها

«هلن لی بوییگ»، بنیانگذار بنیاد «ریبوت» است. او معتقد است که عامل شکست بسیاری از کسب وکارها، فقدان تفکر نقادانه است. او می‌گوید که رهبران سازمان‌ها غالبا بیش از حد به مهارت تکیه می‌کنند و سپس عجولانه تصمیم می‌گیرند. آنها در عوض باید برای هر مشکل، زمان کافی بگذارند و راه‌حل‌های احتمالی را بررسی کنند.
یادداشت مصطفی شکری ؛

بحرانِ بازنشستگی در ایران!

علی رغم تمامِ مشکلات و بحران هایی که در اقتصادِ ایران بروز کرده است؛ اما به نظر می رسد که هیچکدام از این بحران ها به اندازه «بحرانِ تأمینِ اجتماعی و صندوق­هایِ بازنشستگی» آینده اقتصادِ ایران را به چالش نمی کشد.
اختلاف ادامه دار بر سر مرجعیت آماری؛

آمارهای اقتصادی سرگردان میان یک نزاع قدیمی

اختلاف بین مرکز آمار و بانک مرکزی بر سر مرجعیت آماری از دولت های گذشته تا به امروز ادامه دارد. آمارهای ارائه شده توسط هر دو نهاد البته همواره با هم تفاوت‌های معناداری داشته است.
مدیریت ناکارآمد صندوق‌های بازنشستگی ؛

خلوتگاهی برای سیاسیون

دیروز پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد. میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، روز چهارشنبه ۲۳ مرداد به سازمان بازرسی کل کشور احضار شد که متعاقب آن از سمت خود استعفا داد و این استعفا مورد پذیرش وزیر امور اقتصاد و دارایی قرار گرفت.
هرج و مرجی به نام اساسنامه!؛

اقدامی مبهم و سوال برانگیز بهارستانی‌ها به نام اساسنامه شرکت ملی گاز

این روزها طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران آخرین مراحل تحقیق و بررسی خود را در کمیسیون انرژی پشت سر می‌گذارد دریغ از آنکه اجرای این طرح می‌تواند بنیاد نفت را برهم بریزد!برخی معتقدند نوشتن این اساسنامه با هوشمندی کامل در راستای دریافت بودجه بالادستی گاز از سوی شرکت ملی گاز صورت گرفته و برخی دیگر ناآگاهی امروز برخی از نمایندگان مجلس و بهره گیری برخی از این غفلت را دلیلی بر نوشتن طرحی می‌دانند که در صورت اجرائی شدن آن استخراج نفت و گاز از یک میدان واحد دو متولی پیدا خواهد کرد تا جایی‌که این امر شاید مصداق بارز آن ضرب المثلی باشد که بر پختن یک غذا توسط دو آشپز و عواقب ناشی از آن حکایت می‌کند!
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

بروكراسی های اداری و کاغذ بازی‌ها سدی مقابل تحقق رونق تولید

نهاوندیان گفت: می‌توانیم با حذف بروکراسی‌های اداری یا همان کاغذ بازی‌ها در جهت تسهیل و ترقی فضای کسب و کار قدم برداریم.
اکبر شوکت مطرح کرد؛

بدهی ۲۵ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی در سال

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بدهی جاری دولت به تامین اجتماعی سالانه ۲۵ هزار میلیارد تومان است، گفت: به‌زودی پیشنهادی را برای پرداخت بدهی دولت ارائه می کنیم.
قاضی‌زاده:

مدیران دولتی از شرکت‌های خصولتی دست‌بردار نیستند

عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: تکلیف خصولتی‌ها یک بار برای همیشه باید مشخص و خصوصی شوند؛ مدیران دولتی به خاطر منابع هنگفتی که این شرکت‌ها ایجاد می‌کنند از این شرکت‌ها دست‌بردار نیستند.
یادداشت دکتر سریع‌القلم؛

30 ویژگی جامعه‌ای که در آن رقابت کمیاب است

دکتر محمود سریع القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی " 30 ویژگی جوامعی را که در آن رقابت کمیاب است" برشمرد.
مهمترین چالش سازمان تامین اجتماعی؛

‌‌ عدم وصول طلب صدها هزار میلیاردی از دولت

مهمترین چالش سازمان تامین اجتماعی عدم وصول طلب صدها هزار میلیاردی از دولت است؛ دولت تلاش دارد با سخت‌تر کردن شرایط بازنشستگی و کاستن از مستمری پرداختی، زیان‌های ناشی از پرداخت نکردن سهم بیمه تکلیفی قانون به دولت را از جیب کارگران پرداخت کند.
بدهی دولت به تامین اجتماعی؛

رقابت طلبکاران دولت برای دریافت سهم خود از دارایی ها

درحالی که داستان تحریم ، اقتصادایران را دربدترین موقعیت قرار داده است و داستان سیاستهای ارزی برهمه امورسایه انداخته است موضوع بدهی کلان دولت درچاه فراموشی سپرده شده است. سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طلبکاران اصلی دولت برای بررسی ابعاد بدهی دولت به این نهاد ،پژوهشی انجام داده است که خلاصه ای از نتایج آن را درزیر به نقل ازسایت موسسه عالی پژوهش های اجتماعی می خوانید:
تهدیدهای آینده اقتصاد ایران؛

15 صندوق بازنشستگی کشور در وضعیت قرمز هستند

در حال حاضر از مجموع 18 صندوق بازنشستگی کشور به‌جز دو صندوق روستایی- عشایری و صندوق وکلای دادگستری، مابقی 16 صندوق در وضعیت هشدار هستند.
محمدرضا بادامچی:

دولت بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند/ شفاف‌سازی امور شستا کاری قابل ستایش بود

محمدرضا بادامچی با تاکید بر اینکه دولت باید بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند، از شفاف‌سازی امور شستا استقبال و آن را کاری قابل ستایش خواند.
مدیرکل امور فنی و مستمری‌های تامین اجتماعی:

شش هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری

سیدمحمد علی جنانی با آفت اجتماعی توصیف کردن طلاق‌های زنان برای دریافت مستمری پدرانشان می‌گوید: کارگروهی به منظور نظارت بر طلاق‌های صوری در سازمان تامین اجتماعی تشکیل شده است.
ناهید حیدری درخواست کرد؛

مردم «طلاق‌های صوری» را گزارش دهند

نوعی از طلاق توافقی در میان برخی خانواده‌ها تحت عنوان "طلاق تأمین اجتماعی" یا "طلاق صوری" رایج شده که هدف آن دریافت حقوق بازنشستگی پدران فوت شده از سوی فرزندان اناث است و به یکی از آسیب‌ها و معضلات تامین اجتماعی تبدیل شده است.
تامین اجتماعی در نقطه جوش؛

دولت دست از دخالت بردارد

امروز در نقطه‌ای هستیم که خروجی دو دهه بی توجهی عمیق به مفاهیم بیمه و بیمه پردازی به شدت گریبانگیر ما شده است و بلندپایه ترین مقام اجرایی دولت علنا عنوان می دارد که درآمد حاصل از نیمی از فروش نفت به پرداخت حقوق مستمری بگیران کشوری و لشگری اختصاص می یابد!
سرپرست سازمان تامین اجتماعی ؛

واکنش تامین اجتماعی به هک وب‌سایت و انتشار نامه «ورشکستگی» این سازمان

گروه هکرهایی که خود را «تپندگان» می‌نامد پیشتر نیز اقدامات سوء دیگری انجام داده و وب‌سایت و سیستم دست‌کم دو فرودگاه مشهد و تبریز را هم هک کرده است.
مشکلات تامین اجتماعی؛

بزرگترین صندوق بیمه‌گر کشور در "نقطه جوش"

سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین صندوق بیمه‌گر کشور که نزدیک به 42 میلیون نفر را تحت پوشش خود دارد، در سال‌های اخیر در چند‌راهی‌های زیادی قرار گرفته و با مشکلات بسیاری مواجه شده است، مشکلاتی که به گفته کارشناسان این حوزه، سازمان عریض و طویل تامین اجتماعی را تا مرز ورشکستگی سوق داده است.به گواه کارشناسان این حوزه، ریشه بسیاری از مشکلات سازمان تامین اجتماعی تامین منابع مالی است. این سازمان در چند سال اخیر به لحاظ تامین منابع مالی با چالش های بزرگی روبه رو گردیده است.
چالش های یک سازمان بزرگ؛

مشکلات تامین اجتماعی زیر سایه دولتی بودن

دولتی بودن هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی باعث شده تا انتخاب مدیرعامل این سازمان در دستان دولتی ها باشد و جامعه کارگری و کارفرمایی و بازنشستگان نقشی در تصمیم گیری ها نداشته باشند.سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ماهیانه ۲ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و و همچنین بدهی دولت نیز به این سازمان تا پایان سا ل ۹۷، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که به گفته کارشناسان تأمین اجتماعی عدم پرداخت بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی یکی از مواردی است که باعث شده وضعیت بحرانی داشته باشد و ادامه روند فعلی باعث بروز مشکلاتی برای بیمه شدگان خواهد بود.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها