سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به دلیل مشکلات کاری؛

مدیرعامل «هپکو» استعفا کرد

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: به دنبال واگذاری شرکت هپکو به شرکت واگن سازی کوثر و عدم توانایی این شرکت در انجام تعهدات خود، سازمان خصوصی سازی برای وصول مطالبات خود از واگن سازی کوثر، میزان 60.72 درصد از سهام شرکت هپکو را به وکالت از شرکت واگن سازی کوثر به شرکت هیدوراطلس واگذار کرده بود.
در شرکت سهامی نمایشگاه‌ها چه خبر است؟؛

وقتی سرپرست غیرقانونی برای خود جانشین هم انتخاب می کند + سند

در حالی که 27 فروردین حکم 3 ماه سرپرستی برای رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تمام شده است، وی هنوز به مسئولیت خود ادامه داده و حتی برای خود جانشین هم انتخاب کرده است.
نقش مردم در توسعه پایدار؛

نقش مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها در توسعه پایدار

دستیابی به شاخص‌های اقتصاد سبز و توسعه پایدار به‌تنهایی ازسوی دولت امکان‌پذیر نیست و نقش مردم، نهادهای مردمی و بنگاه‌های خصوصی ‌انکارناپذیر است. در‌این‌میان، نقش شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که در تولید کالا و خدمت نقش دارند، در دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار هر روز پررنگ‌تر می‌شود.
به بهانه هفته روابط عمومی؛

آفت‌های روابط عمومی در ایران

امیدوارم در سال آینده به‌جای این همه تعارف، تملق، تشویق و جایزه‌های بیمورد، اندکی به این آفت‌های خطرناک اخلاقی و انحرافات بزرگ صنعت روابط عمومی کشور بپردازیم و این مسیر بیراهه را هرچه سریعتر به جاده اصلی، صداقت، صراحت و انصاف بازگردانیم .
کسادی کار تاکسی داران سقز؛

گلایه تاکسی‌ داران سقز از راه‌اندازی دفتر تاکسی آنلاین

معاون حمل و نقل شهرداری و فرماندهی انتظامی از پلمب دفتر تاکسی انلاین در شهرستان سقز خبر دادند.
دبیرکل حزب اسلامی کار:

در سیستمی که دولت کارگر و کارفرما همه ناراضی هستند، نمی‌توان منتظر بهبود امور بود

حسین کمالی می‌گوید: هم‌ا‌کنون حدود 1400 واحد تولیدی مشکل دارند که همه اینها خبر می‌دهد که اصلاح ساختار اقتصادی اجتناب ناپذیر است. برای اینکه بتوانیم از وضعیت موجود خارج شویم و جامعه کارگری،‌ کارفرمایی و دولت بتوانند وضعیت بهتری داشته باشند باید به سمت اصلاح ساختار برویم و این موضوعی سخت و پیچیده است که همه از آن فرار می‌کنند.
اختلاف ادامه دارد؛

یارکشی حزبی در انتخاب شهردار تهران

درگیری‌های پشت پرده حزب اتحاد ملت و کارگزاران بر سر انتخاب شهردار بعدی پایتخت ادامه دارد و آینده تهران همچنان در بلاتکلیفی است.
بخشنامه معاون اول رییس جمهور؛

فشار غیرقانونی موسسه حسابرسی تامین اجتماعی بر رسانه‌ها+سند

موسسه حسابرسی تامین اجتماعی در اقدامی غیرقانونی با تحت فشار قرار دادن رسانه‌ها، خواستار بازرسی از دفاتر آنها در طی یک دوره ده ساله شد.
نگاهی به نظام مدیریت آب ایران؛

موانع قانونی و نهادی استقرار مدیریت یکپارچه منابع آب

اطمینان از مدیریت و عملکرد نهادهای تصمیم‌گیر بر مبنای قانون، متضمن تعریف جایگاه تنظیم‌گری با بهره‌گیری از توان نهادهای تنظیم‌گر است. برای دست‌یابی به این اهداف، نخستین گام عبارت است از ارزیابی حقوقی و ساختاری نظام مدیریت آب کشور با هدف شناسایی موانع قانونی و نهادی.
تعطیلات نابسامان؛

مانع ذهنی تعطیلات دو روزه

درحالی‌که منطق اقتصادی و غیراقتصادی باعث حرکت بسیاری از کشورها به سمت تعطیلات پایان هفته دوروزه شده، وجود برخی از موانع ذهنی باعث تاخیر مزمن در مدیریت تعطیلات در ایران شده است.
دستاورد چابک‌سازی در سازمان؛

واکنش در برابر سرعت و پیچیدگی تغییرات محیطی

سراسیمگی بسیاری از شرکت‌ها برای واکنش در برابر سرعت و پیچیدگی تغییرات محیطی، در حوزه‌های گوناگون کسب‌وکار سبب توجه بسیار به موضوع چابکی سازمانی شده است. یافته‌های نخستین پژوهش جهانی شرکت مشاوره مدیریت مکینزی درباره سازمان‌های چابک، بر دشواری‌های مربوط به دستیابی به چالاکی مطلوب آنها تاکید دارد ولی این یافته‌ها، دستاوردهای مثبت چابک‌سازی را نیز نشان می‌دهند.
خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

صندوق‌های بازنشستگی باید خصوصی شوند

چاره‌ای برای حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی اتخاذ نشود تا 10 سال آینده باید بیش از60 درصد بودجه عمومی به آنها تزریق شود
بحران صندوق های بازنشستگی؛

توجه رسانه ها به صندوق های بازنشستگی؛ نیازی که بسیار احساس می شود

وضعیت صندوق های بازنشستگی سال به سال پیچیده و بغرنج تر می شود.
بحران صندوق‌های بازنشستگی؛

چرا صندوق‌های بازنشستگی مهم و حساس هستند؟

داریوش قلی‌زاده (کارشناس تامین اجتماعی) در یادداشتی به تشریح اهمیت توجه رسانه‌ها و نقش آنها در انتشار اخبار مربوط به بحران صندوق‌های بازنشستگی پرداخته است.
ضرغامی:

مشکل ما در حمایت از کالای ایرانی، کیفیت محصول است

رئیس پیشین رسانه ملی تاکید کرد: مشکل ما در تقویت و حمایت از کالای ایرانی "کیفیت" محصول است. باید کسانی را که جنس ارزان تر و با کیفیت تر و متنوع تر خارجی را به داخلی ترجیح می دهند درک کرد.
وزارت اطلاعات:

انتصاب افراد دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی و انتصابی تکذیب می شود

در پی اظهارات و درج برخی مطالب در رسانه ها، وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای انتصاب افراد دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی و انتصابی را تکذیب کرد.
موهبتی عنوان کرد؛

اقدام موثری برای تخصيص اعتبارات بيمه سلامت صورت نگرفته

رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان بيمه سلامت ايران گفت: با وجود دستور صریح رئيس سازمان برنامه و بودجه، اقدام موثري براي تخصيص ۱۱۰ درصدی اعتبارات بيمه سلامت در پایان سال ۹۶ صورت نگرفته است.
نقش مخرب دولت در اقتصاد؛

هفت ناکارآیی در بنگاه‌داری دولتی

زمان شکل‌گیری و تاسیس شرکت‌های دولتی در اقتصاد ایران، به ابتدای دوره معنادارشدن اقتصاد ایران و آغاز کارکرد نظام اداری مدرن در سال‌های ابتدایی سده ۱۳۰۰ بازمی گردد.
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی :

مصوبه جدید مجلس ۲۷۰ میلیارد به بیمه ضرر می‌زند/بحران نزدیک است

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: مصوبه مجلس در مورد کاهش سن بازنشستگی روستاییان و عشایر ۲۷۰ میلیارد تومان برای صندوق هزینه خواهد داشت و مجبور می‌شویم نیمی از بودجه صندوق را صرف بازنشستگی کنیم.
مهم‌ترين رکن مديريتي؛

آنچه با تأمين اجتماعي كردند

صندوق يا سازمان يا سازمان صندوق تأمين اجتماعي، هرچه نامش باشد در شرايط خوبي به‌سر نمي‌برد. از يک‌ سو بحران کمبود نقدينگي، تأمين اجتماعي را آزار مي‌دهد و از ديگر سو منابع درماني آن از اين پس قرار است هر ماه نقدا به خزانه کشور ريخته شود. از يک طرف دولت بر واگذاري بنگاه‌هاي تأمين اجتماعي (شستا) تأکيد مي‌کند و از طرف ديگر بدهي دولت به تأمين اجتماعي هر روز در حال شکستن رکوردهاي تازه‌اي است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها