سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزارت اطلاعات:

انتصاب افراد دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی و انتصابی تکذیب می شود

در پی اظهارات و درج برخی مطالب در رسانه ها، وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای انتصاب افراد دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی و انتصابی را تکذیب کرد.
موهبتی عنوان کرد؛

اقدام موثری برای تخصيص اعتبارات بيمه سلامت صورت نگرفته

رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان بيمه سلامت ايران گفت: با وجود دستور صریح رئيس سازمان برنامه و بودجه، اقدام موثري براي تخصيص ۱۱۰ درصدی اعتبارات بيمه سلامت در پایان سال ۹۶ صورت نگرفته است.
نقش مخرب دولت در اقتصاد؛

هفت ناکارآیی در بنگاه‌داری دولتی

زمان شکل‌گیری و تاسیس شرکت‌های دولتی در اقتصاد ایران، به ابتدای دوره معنادارشدن اقتصاد ایران و آغاز کارکرد نظام اداری مدرن در سال‌های ابتدایی سده ۱۳۰۰ بازمی گردد.
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی :

مصوبه جدید مجلس ۲۷۰ میلیارد به بیمه ضرر می‌زند/بحران نزدیک است

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: مصوبه مجلس در مورد کاهش سن بازنشستگی روستاییان و عشایر ۲۷۰ میلیارد تومان برای صندوق هزینه خواهد داشت و مجبور می‌شویم نیمی از بودجه صندوق را صرف بازنشستگی کنیم.
مهم‌ترين رکن مديريتي؛

آنچه با تأمين اجتماعي كردند

صندوق يا سازمان يا سازمان صندوق تأمين اجتماعي، هرچه نامش باشد در شرايط خوبي به‌سر نمي‌برد. از يک‌ سو بحران کمبود نقدينگي، تأمين اجتماعي را آزار مي‌دهد و از ديگر سو منابع درماني آن از اين پس قرار است هر ماه نقدا به خزانه کشور ريخته شود. از يک طرف دولت بر واگذاري بنگاه‌هاي تأمين اجتماعي (شستا) تأکيد مي‌کند و از طرف ديگر بدهي دولت به تأمين اجتماعي هر روز در حال شکستن رکوردهاي تازه‌اي است.
هادی حق شناس :

بحران بودجه به زودی به یک ابر چالش تبدیل می‌شود

یک کارشناس اقتصادی گفت: اصلاحات اقتصادی باید در صندوق‌های بازنشستگی و در کم کردن حجم دولت و اداره دولت باید صورت پذیرد، دولت‌ها باید هر سال ۵ درصد از حجم شان کوچکتر می‌شد اما نه تنها چنین اتفاقی نیفتاده بلکه این روند سیر صعودی داشته است.
منابع درماني تأمين اجتماعي ؛

تير خلاص به سازمان تأمين اجتماعي

تير خلاص به سازمان تأمين اجتماعي؛ اين شايد تعريف مناسبي براي تصميم اخير مجلس در قالب لايحه بودجه سال ٩٧ براي بخش مهمي از منابع سازمان تأمين اجتماعي باشد.
مدیران بخوانند؛

مقاومت در برابر تغییر را بیشتر بشناسیم

تغییر یکی از بخش‌های ناگزیر زندگی همه ما است اما اغلب ما به عنوان واکنش اولیه در برابر این تغییرات از خود مقاومت نشان می‌دهیم.
انباشت مطالبات فعالان صنعت برق؛

بدهی ٢٢‌هزار‌میلیاردی و جيب خالی وزير

انباشت مطالبات فعالان صنعت برق، بر میزان نارضایتی‌ها از وزارت نیرو افزوده است. ریشه بسیاری از این نارضایتی‌ها نیز در نبود منابع مالی کافی در وزارت نیرو خلاصه می‌شود. چندی‌پیش اپراتور‌های پست‌های فشارقوی برق کشور در مقابل وزارت نیرو تجمع کردند و خواستار اصلاح وضعیت قراردادهای خود شدند.
شخصیت اخلاقی و عملکرد کاری؛

پیش‌بینی رفتارهای غیراخلاقی در فرآیند استخدام

شما واقعا از چه طریق سایرین را می‌شناسید؟ به‌طور خاص، چطور درمی‌یابید فردی که در حال استخدام او هستید، چگونه فردی خواهد بود؟ برای کمک به پاسخ به این سوال، طی چند دهه گذشته بسیاری از شرکت‌ها آزمون‌های شخصیتی را در فرم تقاضای خود یا فرآیندهای آموزش و توسعه کارمندان وارد می‌کنند. اما همان‌طور که تایا کوهن توضیح می‌دهد، یکی از مهم‌ترین مشکلات در مورد آزمون‌های شخصیتی این است که آنها از شخصیت اخلاقی چشم‌پوشی می‌کنند.
بحران های پیاپی اقتصادی در کشور؛

بحران «صندوق های بازنشستگى» جدی است

علاوه بر چالش نظام بانکی که در سال جاری تنها برخی ابعاد این بحران در سطح نخبگان و همچنین در سطح جامعه نمایان شد، یکی دیگر از چالش های بنیادین اقتصاد ایران که هنوز همانند یک مین زیر خاکستر است و شاید در سطح عموم جامعه کمتر ابعاد این بحران شناسایی شده است، وضعیت صندوق های بارنشستگی ایران است .
نائب رئیس کانون بازنشستگان تهران :

درآمدِ درمان تامین اجتماعی نباید به خزانه دولت برود

علی دهقان‌کیا می‌گوید: اگر فوراً منابع مالی صندوق تامین اجتماعی تامین نشود، این سازمان نمی‌تواند روی پای خود بایستد. منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی نباید به حساب خزانه دولت واریز شود.
اداراتی که مردم را سر کار می‌گذارند؛

کارمندانی که رئیس ارباب‌رجوع می‌شوند

اگر یک‌بار کارتان به ادارات افتاده باشد، تصوری که از رابطه کارمندان با ارباب‌رجوع در ذهن‌تان داشتید به کل نابود می‌شود و می‌بینید که کارمند، رئیس ارباب‌رجوع است.
تعارض منافع چه آسیبی به ما می‌زند؛

مصادیق تعارض منافع در نظام قضایی و حقوقی کشور

تعارض منافع(Conflict of Interest) به شرایطی اطلاق می‌شود که در آن، یک فرد یا سازمان با منافع مختلف و متعارضی مواجه است (مالی، احساسی، خانوادگی، حزبی، ملی...) در وضعیتی که هر یک از آن منافع می‌توانند تصمیم صحیح آن فرد یا سازمان را فاسد کنند. به عنوان مثال فردی که خود در یک صنعت شاغل یا سهامدار است، در مقام تدوین قانون و مقررات ممکن است مقرراتی را تنظیم کند تا به جای منافع ملی، سود شخصی‌اش افزایش پیدا کند.
ماجرای واردات آیفون؛

دو ابهام و یک سازمان!

موضوع واردات رسمی گوشی آیفون توسط تأمین‌اجتماعی و در حقیقت واگذاری انحصار واردات این گوشی به یکی از شرکت‌های تابعه این سازمان، ازجمله اخبار پر حاشیه اقتصاد ایران در چند روز اخیر محسوب می‌شود.
اتاق بازرگانی ایران شناسایی کرد؛

سه متهم نقشه مخدوش توسعه

برنامه‌های توسعه ای در ایران یکی پس از دیگری تدوین می‌شوند اما همچنان کشورمان در جایگاه کشورهای در حال توسعه قرار دارد. این گزارش، سه متهم را در این خصوص معرفی کرده است. نخست کمی بودن تلاش‌هایی که در راستای توسعه شکل گرفته، دوم؛ وضعیت نامطلوب شاخص‌های مربوط به فقر و توزیع درآمد و در نهایت، نابرابری جنسیتی در ایران.
بررسی وضعیت17 صندوق کشور؛

صندوق‌های بازنشستگی؛ ادغام یا استقلال

طرح ادغام مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری در مهرماه جاری در مجلس اعلام وصول و نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی عادی طرح موافقت کردند. این طرح در هفته گذشته نیز در دستور بررسی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید قرار گرفت.
رابطه تولید و اشتغال؛

تبعات رشد کم کیفیت

تولید و اشتغال دو شاخص مهم ادبیات تجربی و نظری اقتصاد کلان هستند. اگر کمی ظرافت به خرج داده شود مشاهده می‌شود که یکی از کانال‌های مهم منافع حاصله در تولید، از طریق اشتغال نیروی انسانی صورت می‌گیرد. بدیهی است که رابطه تنگاتنگ میان این دو باعث خواهد شد که منافع تولید به‌طور راحت‌تر از طریق اشتغال به خانوارها منتقل شود. اما وقتی که سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، مسیر دیگری را برای انتقال منافع انتخاب می‌کند موضوع تا حدودی متفاوت بوده و گاهی تصور می‌شود که رابطه میان تولید و اشتغال برقرار نیست، در حالی که ممکن است سایر عوامل تولید، جایگاه یاد شده را پر کنند و طبیعی است که خانوارها نتوانند از منافع تولید(هر چند اندک) از طریق کار، بهره‌مند شوند.
هشدار مقام سازمان تامین اجتماعی:

به مرز بحران نزدیک می‌شویم

«رضا معینی» مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان تامین اجتماعی در کارگاه آموزشی تامین اجتماعی ویژه کارفرمایان و پیمانکاران در اتاق تعاون ایران گفت: آخرین بررسی‌ها نشان می دهد تا 20 سال آینده جمعیت سالمند در ایران بیش از 10 درصد جمعیت کل کشور می رسد و این روند چالش‌ های جدی برای صندوق‌ ها و سازمان ‌های تأمین اجتماعی ایجاد می کند.
به صدا درآمدن آژیر خطر؛

بزرگترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی چه نقشه‌ای در سر دارد

در میزگرد پیش رو که با مشارکت فرشید یزدانی و علی‌خدایی برگزار شد، راه‌های برون‌رفت سازمان تامین اجتماعی از دشواری‌ها و بحران‌های پیش‌رو مورد بررسی قرار گرفته‌است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها