سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ادغام وزارتخانه ‌ها در دولت قبل؛

بخشی از بدنه دولت به دنبال جدایی دوباره وزارتخانه‌ هاست

آن‌طور که رئیس سازمان اداری و استخدامی می‌گوید، ادغام‌ وزارتخانه‌ ها در دولت گذشته، بدون مبنای کارشناسی بوده و برای همین، دولت لایحه جدایی وزارتخانه ‌ها را دنبال می‌کند.
هاشمی‌طبا:

بازی "ادغام و تفکیک" به راه انداخته‌اند!

وزیر اسبق "صنایع و معادن" به صراحت از لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استقبال و بیان کرد که در سال ۱۳۹۰ نیز مخالف ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.
تراژدی تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی؛

بازرسی ده‌ساله دفاتر بنگاه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توسط سازمان تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی

در سال‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اخیر کار به جایی رسیده بود که واحدهای تولیدی چندین برابر ارزش واقعی خود واحد، برگه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی بدهی تأمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجتماعی را دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردند و این سازمان درخواست دریافت حق بیمه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کرد.
چالش پرداخت حقوق؛

یادگاری ویرانگر قالیباف!

یک عضو شورای شهر گفته اولین چالش شهردار بعدی تهران، پرداخت حقوق است؛ یکی از بزرگترین سازمان‌های بدهکار در ایران، به علت استخدام های بالا و بی حساب و کتاب، در شروع مدیریت جدید باید ابتدا به فکر حقوق کارکنانش باشد.
ایران کشور کارمندپرو؛

از هر ۲۶ ایرانی یکی کارمند دولت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آمار‌ها در ایران به‌ازای هر ۲۶ تا ۲۸ نفر یک کارمند دولت و در دنیا به‌ازای هر ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر یک کارمند دولت وجود دارد.
تفکیک حوزه جوانان از ورزش؛

اولین قدم، احیای سازمان ملی جوانان

روزنامه معین چاپ گیلان در شماره دوشنبه اول خردادماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان اولین قدم، احیای سازمان ملی جوانان به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با دستور رئیس جمهوری به به سازمان امور اداری و استخدامی برای احیاء سازمان ملی جوانان و ضرورت توجه به مسائل این قشر منتشر کرده است.
معاون وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد ؛

احتمال جدا شدن حوزه جوانان از وزارت ورزش

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: احتمال جدا شدن حوزه جوانان از این وزارتخانه در سال جاری وجود دارد.
یک مقام مسئول وزارت علوم خبر داد؛

عدم حمله باج افزاری به سرورهای دانشگاه های دولتی

مدیرکل فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: گزارشی درباره آلودگی و حملات باج افزاری به سرور دانشگاه های سراسری و وزارت علوم ارایه نشده است .
آمار قابل تأمل وزارت ورزش؛

وزارت ورزش؛ از برداشتن سایه جنگ تا ادعای گشایش در عرصه ورزش پس از برجام/ بصیرتِ انتخاباتی! + تصاویر

سایت وزارت ورزش در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آماری را منتشر کرده که جای تأمل دارد، همان وزارتخانه‌ای که وزیرش گفته بود «برجام سایه جنگ را از سر ایران برداشت.»
پناهی از سازمان امور مالیاتی می‌رود؟

تغییرات احتمالی گسترده در سازمان ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در آستانه انتخابات

یک ماه مانده به انتخابات، جا به جایی‌های مهمی در سازمان امور مالیاتی که با درآمد سالانه حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان نقش مهمی در تامین مخارج دولت دارد، در حال رقم خوردن است. از جمله برکناری مدیر طرح جامع مالیاتی و احتمال تغییر پناهی قائم مقام سازمان.
مغز انسان عضو، بسیار شگفت‌انگیز ؛

۱۳ خطای ذهنی‌ که زندگی شما را بر هم می‌زند

مغز انسان عضو بسیار شگفت‌انگیزی است؛ هر روز بیشتر از ۵۰٫۰۰۰ فکر تولید می‌کند و ۱۰۰٫۰۰۰ فعالیت شیمیایی در هر ثانیه انجام می‌دهد. با این قدرت بالای پردازش، ممکن است تصور کنید که مغز هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کند، ولی در واقع این‌طور نیست.
امیدعلی پارسا:

برخی دستگاه‌ها آمار حوزه خود را نمی‌دهند/ اقتصاد مقاومتی مدیریت جهادی می‌طلبد

رئیس مرکز آمار ایران گفت: برخی دستگاه‌ها علی‌رغم توافق مبنی بر ارائه آمار، اطلاعات آماری خود را به دلیل نبود ضمانت اجرایی، به این مرکز نمی‌دهند.
در مساله خوزستان به مردم آدرس غلط ندهیم؛

چرا سازمان حفاظت محیط زیست نباید وزارتخانه شود؟

همین چند روز پیش بود که وزیر صنعت از معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گلایه می‌کرد که برای حفاظت از چند گورخر اجازه بهره برداری از یک معدن را نمی‌دهد. وزیر به زعم خود می‌خواست ابتکار را تحت فشار رسانه‌ای بگذارد، غافل از اینکه بیان چنین موضوعی به نفع ابتکار تمام شد و پرده از یک مساله مهم برداشت؛ ایستادگی جانانه ابتکار در برابر گروه‌های منفعت‌طلب تخریبگر محیط زیست تا آنجا که او برای حفظ چند گورخر، حاضر است بدون رودربایستی خود را مقابل همکار خود در کابینه و رئیس سابق ستاد روحانی قرار دهد.
بحران در صندق های بازنشستگی؛

صندوق‌های بازنشستگی در «بازنشستگی»

بيشتر بحران‌هايي كه در صندوق‌هاي بازنشستگي ايجاد مي‌شود اغلب در سال پاياني دولت‌هايي كه بايد خود را براي انتخابات آماده كنند رخ مي‌دهد.مي‌توان گفت سال آخر شب عاشوراي صندوق بازنشستگي است.دولت براي انتخابات آماده مي‌شود و بازنشسته‌ها هم جزو بخش‌هايي هستند كه صداي‌شان شنيده مي‌شود و مي‌توان با دادن امتيازاتي آرا را جابه‌جا كرد.
پزشکیان:

در مقابل نمایندگان داده های قابل اعتماد وجود ندارد

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه در مقابل دیدگان نمایندگان داده های قابل اعتماد نیست گفت: به همین دلیل درست و علمی تصمیم نمی‌گیرم.
معاون رییس جمهوری:

روند تهیه لایحه و طرح مبتنی بر مبانی حقوقی می شود

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه گاهی اصول قانون نگاری در تهیه لوایح و طرح رعایت نمی شود، گفت: روند تهیه لایحه و طرح با انجام فعالیت مشترک با مجلس در بحث تنقیح قوانین، مبتنی بر مبانی حقوقی می شود.
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:

رییس جمهور اجازه دست اندازی به درمان تأمین اجتماعی را ندهد

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: امنیت و سلامت کارکنان باید همواره مورد توجه قرار گیرد
نامه وزیر راه به روحانی در اعتراض به نعمت‌زاده؛

آخوندی:منع واردات واگن غیرقانونی است+سند

یک‌ماه‌ونیم پس از آنکه نعمت‌زاده گفته، روی ریل می‌ایستد و اجازه ورود واگن‌ها را به کشور نمی‌دهد، وزیر راه و شهرسازی به رئیس‌جمهور نامه نوشت و ضمن غیرقانونی خواندن اقدام وزارت صنعت در منع واردات واگن‌های باری خواستار دستور آزادسازی واردات واگن‌ها شد.
معاون وزیر رفاه عنوان کرد؛

صندوق بازنشستگی وارث بدهی‌های دولت و در آستانه بازنشستگی

معاون وزیر رفاه با اشاره به کسری شدید صندوق‌های بازنشستگی، گفت: این صندوق‌ها متأثر از فضای اقتصادی کشور، شیوه اداره‌شان با چالش جدی مواجه است و قدرت انتخاب برای سرمایه‌گذاری نداشته و وارث بدهی‌‌های دولت‌ هستند.
یک کارشناس تامین اجتماعی:

منابع تامین اجتماعی امانتی است بین‌النسلی/ طرح ادغام توجیه عقلانی و قانونی ندارد

یک کارشناس تامین اجتماعی معتقد است: هدف از پیش کشیدن طرح ادغام، تامین هزینه‌های ایجاد شده غیرمتعارف بخش سلامت از جیب کارگران است.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها