سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در سامانه فویا؛

ده سازمان پر شکایت

دستگاه هایی که مردم از کیفیت پاسخ آنها به کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شکایت کرده اند.

روان‌کاوی بعضی از مسئولان!

تصوّر کنید بعضی از مسئولانِ کشور روی کاناپۀ مطب «زیگموند فروید» دراز کشیده‌ و مشغول تداعی آزادند. «فروید» هم آرام و ساکت پشت سرشان نشسته و گوش می‌دهد. چه چیزی دستگیرتان می شود؟
مسعود پزشکیان:

بودجه عامل اصلی موفقیت در برنامه ریزی ها نیست

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه و اعتبار عامل اصلی در رسیدن به هدف و موفقیت نیست، گفت: مشارکت مردمی، اراده و انگیزه، نشدنی ها و غیر ممکن ها را شدنی و امکان پذیر و گام های توسعه را تسریع می کند.
رییس کمیته امنیت مجلس:

مسئولان بدنبال حل مسائل صنفی در کردستان هستند

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اخبار منتشر شده مبنی بر وجود ناآرامی های گسترده در استان کردستان را رد کرد و گفت: ما این تجمعات را صنفی می دانیم و برای حل آن تلاش می کنیم.
Liz Ryan؛

راهنمای گام به گام برای استعفا از سازمان

اگر تصمیم به استعفا گرفتیم، از کجا شروع کنیم؟ آیا از قبل به مدیرمان اطلاع دهیم؟ اشکالی دارد اگر بدون اطلاع قبلی برویم؟ پیش از استعفا چه کارهایی باید انجام دهیم؟
یک رسانه غیرخصوصی؛

تبلیغات 26 میلیاردی یک رسانه بزرگ به ازای یک سوله‌ در گلپایگان!

معاون این رسانه قصد داشته در این مجموعه، باطری سازی راه بیندازد و ظاهراً با این هدف‌، سوله‌ای در گلپایگان را در روزهای بدهکاری این رسانه غیرخصوصی در عوض پخش گسترده آگهی تهاتر کرده است. با این حال، با توجه به آنکه ماهیت این شهرک مواد غذایی است، با راه اندازی صنایع توسط عوامل این رسانه مخالفت شده و در نهایت این رسانه در پی راه اندازی کارخانه مواد غذایی است و در این زمینه کنسرو، لبنیات و پشمک به عنوان گزینه‌ها مطرح است!
جمشید تقی‌زاده عنوان کرد؛

سایه بحران بر سر صندوق بازنشستگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق بازنشستگی دچار یکی از ابرچالش‌ها شده و سایه بحران بر سر آن وجود دارد که امیدواریم با یک تدبیر علمی،‌ این کابوس‌ها از بین برود.
آینده مبهم صنعت لجستیک؛

خلأ قانونی راه‌اندازی شرکت‌های لجستیکی

اگرچه در سال های اخیر صنعت لجستیک ایران توانسته با پایه ریزی حمل و نقل ترکیبی رشد کند، اما همچنان خلأ قانونی و نیز تعدد دستگاه های تصمیم گیر در زمینه صدور مجوز شرکت‌های لجستیک وجود دارد.
وضعیت پرداخت مطالبات؛

بدهی ۳۵۰۰ میلیاردی به مراکز طرف قرارداد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در مجموع ۳۵۰۰ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد بدهکار هستیم که ساز و کاری برای پرداخت این مطالبات تدوین خواهیم کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران؛

ضعف وزارت صمت در حوزه صادرات

نایب‌رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با اشاره به اینکه وزیر صمت در حوزه توسعه صادرات ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است، گفت: با خروج آمریکا از برجام هشدارهای لازم به مسئولان تجاری کشور داده شد ولی آنها به این هشدارها توجه نکردند.
بازی قدرت در سازمان‌ها؛

قدرت و اقتدار در سازمان ها

همه انسان‌ها دوست دارند راه خودشان را پیدا کنند و افراد قدرتمند این راه را بهتر و بیشتر می‌یابند. ما معمولا رفتار بهتری با این افراد داریم و به آنچه می‌گویند گوش می‌دهیم. چه کسی دوست ندارد در موضع قدرت باشد؟ اما رسیدن به این جایگاه چندان ساده نیست.
با تحولات در وزارت کار؛

استخدام‌های سفارشی در وزارت کار پایان می‌پذیرد؟

جذب ضابطه‌مند مدیران طبق جدیدترین تصمیم وزارت کار اقدامی مثبت است که باید در سطوح پایین‌تر مدیریتی یعنی کارمندان نیز اجرایی شود تا جلوی استخدام‌های رابطه‌ای و سفارشی گرفته شود
سونامی در راه است؛

چالشی بزرگ در انتظار دولت/بحران صندوق‌های بازنشستگی به طوفان تبدیل می‌شود

صندوق‌های بازنشستگی آتیه و رفاه جمعیت یک کشور را تضمین می‌کنند؛ لذا اداره آنها بر مبنای علم محاسبات بیمه‌ای یک ضرورت است. در ایران این ضرورت نادیده گرفته شده است درنتیجه همگان خبر از آینده‌ای ناروشن می‌دهند. به راستی راه خروج از این وضعیت چیست؟!
امینی فرد؛

سازمان امورمالیاتی در لیست پرداختی مالیات پزشکان تجدید نظر کند

نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: طبق آمار سازمان امورمالیاتی به راحتی می توان درآمدهای پزشکان را ارزیابی کرد.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس:

دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهی دارد

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی۱۳۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: یک‌سوم بودجه کشور در حوزه بهداشت و درمان هزینه می‌شود.
پیامدهای تغییر وزیر رفاه ؛

سرایت مشکلات طرح تحول به حوزه رفاهی/نگرانی از آسیب تامین اجتماعی

کارشناسان حوزه رفاه و تامین اجتماعی نگران این هستندکه بارفتن ربیعی از وزارت رفاه در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه به‌خصوص تامین اجتماعی تغییراتی رخ دهدکه به ضرر جامعه کارگری و بازنشستگی باشد.
یادداشتی از علی حیدری؛

مهدی مهدوی، مدیری فرزانه در تامین اجتماعی

علی حیدری (نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی) در یادداشت پیش‌رو به شرحِ محاسن مدیریتی مهدی مهدوی و برخی مدیران پیشین تامین اجتماعی می‌پردازد.
اهمیت فرهنگ سازمانی؛

درمان درد بحران مدیریت بهره‌وری

امروزه «بهره‌وری» و کارآیی ارزشمندترین جایگاه را نزد مدیران دارد و همه در جست‌وجوی کارآیی بیشتر و اثربخشی فزون‌ترند و تمامی تلاش‌های مدیران در همین راستا شکل می‌گیرد تا ثبات سازمان را در دنیای پر از رقابت امروز تضمین کنند.
هشدار مرکز ماهر؛

زیرشبکه کشور آلوده به بدافزار اندروید شد

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور درباره آلوده شدن زیرشبکه (باتنت) کشور به بدافزار اندروید روی پورت 5555 هشدار داد و اعلام کرد: علاوه بر ایران، 113 کشور دیگر هم آلوده شده است.
بحث تفکیک وزارتخانه ها؛

تفکیک وزارتخانه ها در کشاکش نظرات متفاوت کارشناسان

از عصر روز یکشنبه موضوع تفکیک وزارتخانه‌هایی که در دولت احمدی‌نژاد ادغام شده بودند رنگ و بوی جدی به خود گرفت. تا جایی که هیأت دولت با تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» موافقت کرد و آن را در قالب لایحه دو فوریتی به مجلس فرستاد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها