سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اخلال در پرداخت هزینه‌های درمانی برخی جانبازان؛

حذف کلمه "بازنشسته" از برنامه ششم دردسر ساز شد

با حذف کلمه بازنشسته خانواده شهدا و جانبازان در متن ماده ۸۷ برنامه ششم توسعه، در پرداخت هزینه های درمانی بازنشستگان جانباز اخلال ایجاد شده است.
در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ در هیات دولت آغاز شد

هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست رییس‌جمهور، به بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کشور پرداخت.
عادل آذر در صحن مجلس؛

با این نظام بودجه‌ «آینده‌فروشی» می‌کنیم

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به آسیب‌های نظام فعلی بودجه‌ای کشور، خواستار اصلاح سه قانون برای اجرای «نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد» شد.
حاجی بابایی در نطق میان دستور؛

قانون برنامه ششم در گوشه عزلت است/ مجلس خصولتی‌شدن شرکت‌ها و مسئولیت‌ها را پیگیری کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید براینکه مجلس باید خصولتی‌شدن شرکت‌ها و مسئولیت‌ها را پیگیری کند، گفت: متاسفانه آیین‌نامه‌ها و ضوابط اجرایی دربرنامه ششم سرنوشت مشخصی ندارند.
بررسی وابستگی بودجه به نفت؛

نفتی‌ترین بودجه ایران در کدام سال تدوین شد؟

پس یکصد سال حضور نفت در سیاست و اقتصاد ایران، وابستگی بودجه ایران به نفت برای پنجمین سال متوالی در محدوده سی درصدی باقی مانده و دولت دوازدهم امیدوار است این وابستگی را تا چهارسال آینده به حداقل ممکن برساند.
ورود دولت به حیاط خلوت بودجه دستگاه‌ها؛

تنها 40 درصد بودجه سال آینده مبتنی بر عملکرد می‌شود

در سال دوم قانون برنامه ششم، 40 درصد بودجه سال 97 باید مبتنی بر عملکرد باشد و دولت در تلاش برای ورود به حیاط خلوت بودجه دستگا‌ه‌ها است تا بتوان مصارف را مدیریت کرد.
علی وقف‌چی مطرح کرد؛

انتظار چهار ماهه مجلس برای طرح سوال از رییس جمهور

عنوانش «سؤال از رییس جمهور» است و آن را از وظایف قانونی نمایندگان مردم برای دفاع از حقوق مردم در برابر اجرای قانون اساسی می دانیم. خیلی هم نام آن را نشنیده‌ایم طوری که شنیدن یا حداقل انجام آن نیز عجیب به نظر می‌رسد.
رشد سهم نفت در بودجه دولتی؛

بازگشت کابوس بودجه نفتی

درآمدهای مالیاتی در حالی تا پایان سال گذشته سهم بالاتری نسبت به درآمدهای نفتی در بودجه کشور داشت که بهار امسال بودجه دولت دوباره رنگ و بوی نفت گرفت و سهم نفت در بودجه از مالیات بیشتر شد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

اجرای موفق بودجه غیر متمرکز نیازمند داشتن سند آمایش است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: اجرای بودجه غیر متمرکز نیازمند داشتن سند آمایش است.مجلس هم پیگیر این موضوع است . اما تنظیم و ارائه سند آمایش وظیفه دولت است
برنامه و بودجه سال جدید ؛

زمان تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به مجلس

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط جدید بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال توسط دولت در حال انجام است، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می‌رسد.
برنامه و بودجه؛

پرداخت های غیرقانونی و نجومی بودجه را نحیف می‌کند/ وابستگی بودجه امسال به نفت تغییری نکرد

دولت‌ها در نظام برنامه‌ریزی و هزینه کرد بودجه، کاملا حساب‌شده پیش بروند و از تاثیر نوسانات قیمت نفت بر روی بودجه جلوگیری کنند.
برنامه و بودجه؛

درخواست مجلس از دولت درباره بودجه ۹۷

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از درخواست پارلمان از دولت برای تدوین عملیاتی بودجه سال آینده خبر داد.
حیدری:

کاهش بودجه‌های عمرانی علامت بدی برای کشور است

عضو هیات رییسه کمیته اقتصادی فراکسیون امید مجلس با اشاره به عدم پرداخت بودجه‌های عمرانی در برخی مناطق کشور، ابراز امیدواری کرد با توجه به گسترش روابط اقتصادی و سیاسی ایران با کشورهای دیگر، روند توسعه اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت.
مصوبه جدید هیئت دولت :

ارجاع اختلاف هشت شرکت در قراردادهای عمرانی به سازمان برنامه و بودجه

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به طرح‌های عمرانی ۸ شرکت به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس داد:

افزایش شدید هزینه های جاری دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این نکته که هزینه های جاری دولت در هفت ماه گذشته بارها بررسی شده است عنوان کرد: طبق آمارهایی که به دست آمده است، متاسفانه هزینه های جاری دولت بسیار بالا رفته است که اسناد خزانه ای که دولت به دست پیمانکاران داده است بدهی های دولت را بیشتر بالا برده است.
نوبخت تشریح کرد؛

جزئیات پیش‌بینی تورم و رشد سال آینده/ نفت ۵۰ دلاری در لایحه بودجه ۹۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به تفاوت اساسی میان بودجه ۹۷ و ۹۶ وعده داد: با اصلاح نظام بودجه‌ریزی، چالش ها و مشکلات بودجه کشور در سال آینده رفع شود و مکانیزم تخصیص بودجه براساس عملکرد دستگاه‌ها است.
کسری 38 هزار میلیاردی بودجه کشور؛

چرا بودجه هرسال آب می رود؟

امسال هم مانند سال های گذشته بودجه کشور با کسری 38 هزار میلیارد تومانی مواجه است که کارشناسان مهم ترین عوامل موثر کسری را بزرگ شدن دولت، محاسبات اشتباه در میزان دخل و خرج کشور، وصول نشدن مالیات های بنگاه های بزرگ اقتصادی و از همه مهم تر بودجه ریزی غیرعلمی می دانند.

مستندات لایحه بودجه سال 97

مستندات مربوط به اظهار نظر در خصوص "لایحه بودجه سال ۹۷" جهت اطلاع و اعلام نظر تقدیم حضور می گردد.
روزمرگی بودجه، بودجه روزمره؛

دخل و خرج نیمه اول سال دولت چگونه بود؟

دولت دوم حسن روحانی در مردادماه سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرد. انتظار بر این بود که دولت با درس گرفتن از تجربیات دور اول خود به امور مالی و بودجه‌ای کشور سروسامان دهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

استانی شدن بودجه در صورت وجود سند آمایش سرزمین موفق خواهد بود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیرامون نظام بودجه ریزی کشور در سال 97 و پرداخت بودجه بر اساس عملکرد دستگاهها، توضیحاتی ارائه کرد.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها