سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اجرای آئین‌نامه ثبت حقوق و مزایای مدیران در سامانه مربوطه ؛

مهلت ورود اطلاعات حقوق کارکنان و مدیران به خط پایان رسید

یک سال از زمان اجرای آئین‌نامه ثبت حقوق و مزایای مدیران در سامانه مربوطه می‌گذرد و حدود یک ماه پیش بود که دولت به تمام دستگاه‌های اجرایی هشدار داد که تنها تا پایان شهریوماه فرصت دارند اطلاعات را در سامانه وارد کنند.
وحید شقاقی استاد دانشگاه؛

اصلاح ساختار بودجه؛ ماجر از چه قرار است؟

وحید شقاقی استاد دانشگاه با اشاره به اینکه بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از بودجه را درآمد‌های نفتی تامین می‌کند، گفت: «همچنین ۳۰ درصد دیگر از طریق مالیات پوشش داده می‌شود، اما مابقی بودجه به صورت کسری پنهان از طرق مختلف نظیر درآمد‌های حاصل از واگذاری‌ها، برداشت از صندوق توسعه ملی و یا از طریق بانک‌ها تامین می‌شود.»
کاغذ دفاتر دانش‌آموزان احتکار می‌شود!!

رفتار رانتی و مافیایی دلیل افزایش قیمت کاغذ است

احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو ناظر مجلس در کارگروه کاغذ، با توجه به گرانی کاغذ و احتکار آن برای مصارف انتخاباتی، گفت: قیمت کاغذ با این شیوه توزیع، رانتی است و وزارت فرهنگ و ارشاد زمینه نامناسبی در حوزه کاغذ ایجاد کرده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:

دولت ۷هزار میلیارد تومان به آموزش عالی اختصاص می‌دهد/ تلاش برای کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به خزانه دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه در در دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، از تصمیم دولت برای اختصاص بیش از ۷هزار میلیارد تومان به آموزش عالی در سال ۹۸خبر داد.
دولت در امانت خیانت می‌کند؛

بودجه وزارت بهداشت پرداخت نشد

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه ، تخلفات دولت در تخصیص بودجه وزارت بهداشت و درمان گفت: با توجه به جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی، یکی از مواردی که در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفت، بررسی عملکرد دولت در تخصیص بودجه وزارت بهداشت و درمان بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی:

27 میلیارد دلار برای ثبات قیمت دلار در بازار هزینه شد/ حدود 480 هزار میلیارد تومان بودجه سالیانه کشور است

«حسینعلی حاجی‌دلیگانی»، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در خصوص حفظ درآمدهای ارزی کشور گفت: در سال 94، 3/2 میلیارد دلار، در سال 95 11/7 میلیارد دلار و در سال 96 تقریبا 19 میلیارد دلار درآمد ارزی خرج این شد که قیمت دلار را در کشور ثابت نگه داریم یا روند افزایشی آن را کند کنیم، یعنی در مجموع در سه سال 94 و 95 و 96، 27 میلیارد دلار برای این کار هزینه شده است.
اقتصاد ما بخش خصوصی ندارد؛

۳ علت اصلی کسری بودجه کشور

وحید شقاقی شهری یک کارشناس اقتصادی گفت: اتکا به اقتصاد نفتی، بی‌انضباطی مالیاتی و ایجاد بدهی با دست‌درازی دولت به منابع بانکی علل اصلی بروز کسری بودجه هستند.
تنظیم بودجه ۹۹ با نگاه ۲ساله؛

نوبخت: مجلس با نظر سازمان برنامه و بودجه موافق است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود، گفت: مقرر شد تا نیمه آذر بودجه۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

اصلاح ساختار بودجه در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود

نوبخت گفت: الحاقیه اصلاح ساختار بودجه در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود.
نماینده سابق مجلس:

باید در ساختار بودجه اصلاحات اساسی صورت گیرد

یک نماینده سابق مجلس گفت: باید در ساختار بودجه اصلاحات اساسی صورت گیرد و سایر منابع به جای منابع نفتی در این برنامه لحاظ شود.
یادداشت محمد امراللهی؛

اصلاح ساختار بودجه در عمل

پیرو مطالب قبلی ارائه شده با عنوان اصلاح بودجه؛ شعار تکراری یا هدف و همچنین مصائب تدوین و تصویب بودجه، این بار اصلاح ساختار بودجه در عمل بررسی شده است. پیش از ورود به مطلب اصلی باید گفت اغلب اصلاحات انجام شده در بودجه در سه مقطع ۱۳۸۰-۱۳۸۱، ۱۳۸۴-۱۳۸۷ و ۱۳۹۳ تاکنون ظاهری بوده است. گروه‌های اصلاح بودجه در سه مقطع فوق با پشتوانه دانش کافی و تجربه لازم شکل نگرفت.نتیجه کار نه باعث بهبود بودجه‌ریزی و نه باعث ایجاد رویکرد علمی و افزایش این دانش، در نهاد برنامه و بودجه شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد؛

پیش‌بینی صرفه‌جویی ۷۰ هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به کاهش درآمدهای نفتی در سال جاری، دولت نیازمند صرفه جویی ۷۰ هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه است.
تاجگردون ؛رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

لایحه اصلاح ساختار اقتصادی به مجلس می‌آید

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات سران قوا درباره برخی از مواد اصلاح ساختار اقتصادی کشور جمع‌بندی‌هایی صورت گرفته است، گفت: لایحه‌ای دراین‌باره به مجلس ارائه می‌شود.
خبر خوش نوبخت؛

مستمری مشمولان کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد زیاد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه، از افزایش ۲۰ درصدی مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از ماه جاری خبر داد.
محمدباقر نوبخت؛

لایحه بودجه سال ۹۹ در موعد مقرر به مجلس می‌رود

محمدباقر نوبخت در هشتمین جلسه ستاد بودجه 99 با اشاره به ماده 182 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در باره بودجه شرکت‌های دولتی گفت: واضح است سازمان برنامه و بودجه کشور اطلاعات مربوط به شرکت‌ها را قبل از تقدیم لایحه بودجه کل کشور، در اختیار مجلس می‌گذارد تا نمایندگان با زمان و فراغت بیشتری، بررسی‌های خود را انجام دهند.
نماینده اصفهان در مجلس:

قاطبه مجلس از تغییرات بودجه 99 خبر ندارند

نماینده اصفهان در مجلس گفت: رئیس مجلس و رؤسای کمیسیون‌های بودجه و اقتصادی و مرکز پژوهش‌ها در جریان برخی تغییرات ساختاری بودجه سال 99 قرار گرفته‌اند.
بودجه نهاد ریاست جمهوری ؛

نهاد ریاست جمهوری در ۱۲۰ روز نخست امسال ۶۹ میلیارد تومان بودجه دریافت کرده است

بررسی داده‌های پورتال وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور نشان می‌دهد مجموع بودجه دریافتی نهاد ریاست جمهوری در ۴ ماهه سال جاری ۶۹ میلیارد تومان بوده است.
پورابراهیمی:

بودجه ۹۹ با سازوکار معیوب قبلی ارائه شود در مجلس تصویب نمی‌شود

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت مبنی بر لزوم اصلاح ساختار بودجه،گفت: اگر دولت لایحه بودجه سال ۹۹ را با سازوکار قبلی به مجلس ارائه کند، قطعاً به تصویب نخواهد رسید.
نوبخت:

امسال کسری بودجه نخواهیم داشت

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره وضعیت بودجه سال جاری، گفت: دولت به دنبال بهبود کارآیی نهاده‌هایی برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی است که این مهم در قالب اصلاح ساختار بودجه تعریف می‌شود.
بررسی رویکردی یک تبصره:

پول پاشی رویکرد غالب بودجه‌های اشتغال

اگرچه تبصره ۱۸ قوانین بودجه یکی از تبصره‌های مهم و فراگیر بودجه در حوزه تولید و اشتغال است اما نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می دهد رویکرد غالب این تبصره صرفا پول پاشی است.
صفحه  از ۸۲
نظرات و گلایه ها