سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کیهان نوشت ؛

بی‌تدبیری و حیف و میل نه برابری رقم درخواستی از صندوق توسعه ملی

دولت سال گذشته هنگام تدوین لایحه بودجه ۹۸، خواستار کاهش درصد واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی، از ۳۴ درصد (تکلیف برنامه توسعه) به ۱۰ درصد شد.
قاسم ساعدی:

سناریوی جنگ در بودجه پیش بینی شده است

در حالی که هفته گذشته رییس جمهور آمریکا نام سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است، عضو کمیسیون انرژی مجلس به پیش بینی سناریو‌های مختلف در بودجه اشاره کرده و گفته یکی از سناریو‌های پیش بینی شده، سناریوی جنگ است.
بررسی گزارش عملکرد بودجه در سال ۹۷؛

بودجه ۵۰میلیاردی لایروبی رودخانه‎ها چطور هزینه شد؟ دولت شفاف‎سازی کند +جدول

بررسی گزارش عملکرد بودجه در سال ۹۷ نشان می‌دهد در حالی حدود ۵۱میلیارد تومان اعتبار بابت ساماندهی و لایروبی رودخانه‌های کشور به شرکتهای آب منطقه‌ای پرداخت شده که نحوه هزینه‌کرد و اثرات توزیع این منابع مشخص نیست.
یک ماه از مهلت 4 ماهه رهبر معظم انقلاب گذشت؛

در انتظار اصلاح ساختار بودجه

حدود یک ماه از پایان کار لایحه بودجه و تصویب نهایی آن گذشته است. این عدد با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه کشور یک معنای مهم دارد؛ از چهار ماه زمانی که ایشان برای این کار در نظر گرفته‌اند، سه ماه دیگر باقی مانده است. سه ماهی که هنوز چشم‌انداز آن برای این کار مشخص نیست. 17 بهمن ماه بود که رئیس مجلس در شورای اداری قم از دستور رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختاری در نظام بودجه‌ریزی کشور ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی کشور و پرهیز از مشاجرات سیاسی تأکید کرد.
واعظ‌مهدوی:

اگر ثروت‌های دست نخورده کشور را مدیریت کنیم هیچ نیازی به زدن از حقوق کارگران نداریم

به زعم عده‌ای از کارشناسان، مشکلات صندوق‌های بازنشستگی در ایران ازجمله ابرچالش‌های پیش‌روی نظام مالی و برنامه‌ریزی کشور -اگر نگوییم در حال حاضر- در سال‌های آتی خواهند بود. در میان صندوق‌های عمومی و پایه حوزه تامین اجتماعی در کشور، صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر با توجه به جامعه هدفی که دارد از شرایط خاص‌تر و پیچیده‌تری برخوردار است چراکه عده بسیار زیادی (دو میلیون و دویست هزار خانوار) از جامعه هدف آن هنوز تحت پوشش بیمه نیستند و این خود بار مضاعفی است بر دوش مدیران و کارگزاران این صندوق در قیاس با سایر صندوق‌ها که جامعه هدف خود را عمدتا تحت پوشش (ضمن اذعان به تمام کمبودها) قرار داده‌اند.
فرید براتی:

سهم بهزیستی از درآمد ۲ هزارمیلیاردی فروش سیگار در سال ۹۸+جدول

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: مقرر شده است مبلغی از درآمد حاصل از فروش سیگار در سال جدید به امور پیشگیری از اعتیاد اختصاص یابد.
پرونده بودجه ایران

طراحی بسته‌های اصلاحی برای هزینه کرد کارا و درآمدزایی پایدار بودجه

بررسی برنامه اصلاح ساختار بودجه نشان می‌دهد، ۴محور کلان از جمله هزینه کرد کارا بودجه لحاظ شده است که ۳ بسته اصلاح رویه‌ها، اصلاح نظام رایانه‌ای و اهرم کردن منابع دولت برای آن لحاظ شده است.
گزارش مقدماتی از عملکرد بودجه سال گذشته؛

90 درصد منابع و مصارف بودجه 97 محقق شد

مدیرکل تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه گفت: براساس گزارش اولیه عملکرد 12 ماهه بودجه سال 1397، 90 درصد منابع و مصارف عمومی بودجه که معادل 349 هزار و 959 میلیارد تومان بود محقق شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد؛

طرح اصلاح ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان روی میز سران قوا

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برنامه اصلاح ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در اقتصاد برای تصمیم‌گیری در اختیار سران قوا قرار می‌گیرد و شیوه اختصاص ارز کالاهای اساسی تغییر می‌‌کند.
در نامه نوبخت به اکرمی؛

ماجرای ابطالِ تخصیصهای پرداخت‌نشده بودجه در آخرین روز سال۹۷

در حالی که در آخرین روز سال ۹۷ سازمان برنامه و بودجه، تخصیصهای استفاده‌نشده را باطل کرده است بررسیها نشان می‌دهد این روال با وجود تحقق تقریباً کامل درآمدهای عمومی بودجه خللی به پرداخت اعتبارات دستگاهها و پیمانکاران ایجاد نکرده است.
مدیرکل سازمان برنامه :

۹۸ درصد بودجه سال ۹۷ محقق شد

مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تخصیص اعتبار پیمانکاران در سال ۹۷ ابطال نشده، گفت‌: ۹۸ درصد بودجه سال ۹۷ محقق شده است.
یک کارشناس بودجه حذف‌واضافه‌های لایحه بودجه در مجلس را بررسی کرد؛

تخلف قانونی مجلس در بودجه 98

لایحه بودجه 98 از زمان تقدیم به مجلس با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان و افکار عمومی همراه بود. نقد اساسی به لایحه هم این بود که دولت لایحه‌ای تنظیم کرده که هیچ سنخیتی با شرایط اقتصادی و معیشتی فعلی ندارد. این انتقادات البته در سطوح بالای حاکمیت هم مطرح شد و تا دستور اصلاح ساختاری بودجه هم کشیده شد.
اقتصاد ایران در سال جدید؛

تیغ کُند بودجه

ایران در سال ۹۸ متاثر از فضای سیاسی حاکم از سال ۱۳۹۷ خواهد بود. به این معنا که فضای مبهم سیاست جهانی نسبت به کشورمان ایران و در ادامه آن ارتباط اقتصاد جهانی با اقتصاد ایران که لازمه رشد اقتصادی است، بیش از پیش رجل اقتصادی را دچار ابهام در مورد شرایط اقتصادی ایران در سال آتی می‌کند.
مهرداد لاهوتی شرح داد؛

بررسی ابهامات طرح سپرده گذاری ارزی در کمیسیون برنامه و بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جزئیات طرح سپرده گذاری ارزی را تشریح کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

رونمایی از ۲ برنامه توسعه تولید و اشتغال و اصلاح ساختار بودجه

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی اعلام کرد: ان‌شاءالله در نخستین روز‌های پس از تعطیلات نوروزی از دو برنامه توسعه تولید و اشتغال و همچنین اصلاح ساختار بودجه که با تلاش علمی همکارانم در سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است، در جمع اصحاب رسانه رونمایی می‌شود.
بودجه از منظر افزایش هزینه‌های تولید؛

ضرورت اصلاحات در بودجه برای رونق تولید

یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از افزایش هزینه های تولید در بودجه ۹۸ گفت: بار اصلی مالیات بر دوش تولید کنندگان است در حالی که سوداگران از پرداخت مالیات مصونیت دارند.
بودجه فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛

سه ونیم میلیارد تومان بودجه برای “واژه گزینی در زبان فارسی”

بودجه فرهنگستان زبان و ادب فارسی زیاد است یا نه؟
بودجه سال ۱۳۹۸؛

ریز درآمد و هزینه دولت در سال ۹۸+جدول

دولت باید کشور را در سال ۱۳۹۸ با حدود ۴۴۸ هزار میلیارد تومان اداره کند که این رقم در مقایسه با سال گذشته حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان افزایش دارد.
وزیر اقتصاد:

سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی ها، سهم درآمدهای نفتی کشور در سال 1397 به یک سوم رقم کل منابع عمومی دولت کاهش یافته است.
رییس سازمان برنامه و بودجه:

حقوق‌ اسفند ۹۷ همه كاركنان دولت واريز شد

محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بیستم اسفندماه هم یارانه نقدی و هم بیشتر حقوق‌ کارکنان دولت واریز شد و در حال حاضر هیچ دستگاهی نیست که حقوق دریافت نکرده باشد.
صفحه  از ۷۴
نظرات و گلایه ها