سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با تصویب هیات وزیران؛

هزینه در امور غیر ضروری ممنوع شد

اينفوگرافيگ اهم مفاد مصوبه جديد هیأت وزیران در خصوص هزینه‌های غیر ضروری و ممنوعه دستگاههاي دولتي، پيشنهادي سازمان برنامه و بودجه.
پیامدهای انباشت بدهی‌ دولت به تامین اجتماعی؛

بیمه شدگان قربانی بده بستان دولت و تامین اجتماعی

انباشت مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت که به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده باعث شده خدمات این سازمان به بیمه شدگان، تحت الشعاع قرار بگیرد و گویا قرار نیست دولت سود بدهی ها را پرداخت کند.در همین حال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی متفق القول بر این نکته تاکید دارند که پول سازمان تامین اجتماعی، حق الناس است. یعنی اینکه دولت نمی تواند نسبت به عدم پرداخت مطالبات تامین اجتماعی بی اعتنا باشد.
پیروی بحث لایحه بودجه ؛

76سال پیش بودجه دولت چقدر بود؟

در صورت مذاکرات روز پنجشنبه 27 فروردین ماه 1321 مجلس شورای ملی ، که به بحث در باره لایحه بودجه همان سال پرداخته شده نکات قابل توجهی به چشم می خورد.
با پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه كشور و تصويب هيات وزيران:

هزينه كرد اعتبارات در امور غيرضرور ممنوع شد

هيئت وزيران به پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه كشور و به استناد بند (ح) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور، موضوع جلوگيري از هزينه كرد اعتبارات در امور غيرضرور، آيين‌نامه اجرايي بند يادشده را تصويب كرد.
با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب هیات وزیران؛

ممنوعیت هزینه‌کرد اعتبارات امور غیرضرور / هزینه سفرهای خارجی حداکثر ۶۰درصد عملکرد سال قبل

هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (ح) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، موضوع جلوگیری از هزینه کرد اعتبارات در امور غیرضرور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.
نوبخت اعلام کرد؛

تشریح۱۲بسته دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌

رئیس سازمان برنامه و بودجه برنامه جامع دولت مشتمل بر ۱۲ بسته برای خنثی سازی و تقلیل تحریم های آمریکا را تشریح کرد.
جزئیات دخل و خرج ۵ ماهه دولت؛

"نفت" و "اوراق" به داد بودجه رسید

با وجود محقق نشدن بخشی از منابع دولت در پنج ماه ابتدایی امسال به ویژه در حوزه درآمدها، کاهش مصارف باعث شده فعلا در این مدت کسری بودجه نداشته‌ایم. این درآمدهای نفتی و انتشار اوراق بوده که توانسته کم‌کاری بخش مالیاتی و سایر درآمدها را جبران کند.
نوبخت:

تصویب برداشت ۲۰۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی

معاون رئیس‌جمهور اعلام کرد: اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی دیگر توسط شورای عالی سه قوه برای برداشت از صندوق توسعه ملی تصویب شده است که می‌توان از آن برای حفظ اشتغال موجود، احیای بافت فرسوده، تقویت بخش گردشگری در استان‌ها استفاده کرد که این پول هم‌اینک موجود است و ربطی به خزانه، مالیات و تحریم ندارد.
نهادهای نظارتی ورود کنند؛

بلاتکلیفی هزاران میلیارد ریال پولی که فروش خدمت سربازی نصیب دولت کرد

اکنون که تنها با گذشت نیمی از سال مشخص شده که چیزی حدود ۳۷ هزار میلیارد ریال بیش از مبلغ تعیین تکلیف شده به خزانه عمومی کشور واریز شده است، انتظار می‌رود نهاد‌های نظارتی از جمله نمایندگان مجلس به این مسأله ورود کنند و ضمن بررسی دقیق محل مصرف این درآمدها، در مورد مازاد مبلغ حاصل شده نیز محل‌های دارای اولویت و مشخصی را لحاظ کنند.
نوبخت خبر داد؛

زمان دقیق تقدیم بودجه ۹۸ از سوی دولت به مجلس مشخص شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: لایحه بودجه ۹۸ کل کشور در زمان معین، یعنی در روز ۱۵ آذر از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
در راستای تدوین بودجه؛

آخرین خبر از بودجه ۹۸

آخرین خبرها از تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۸ از مصوب شدن بخشنامه بودجه در شورای اقتصاد حکایت دارد، اما هنوز سقف‌های اعتباری و هزینه‌ای نهایی نشده است تا بخشنامه جهت برآورد بودجه به دستگاه‌ها ابلاغ شود.
سازمان برنامه و بودجه كشور:

رشد اعتبار طرح‌هاي عمراني در پنج ماه اول سال

سازمان برنامه و بودجه كشور در گزارشي اعلام كرد كه وضعيت پرداختي طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي در پنج ماه اول سال ۱۳۹۷، نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۴۵۰ درصد رشد داشته و به پنج و نيم برابر رسيده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه:

بودجه ۹۸ برای بدترین شرایط آماده می‌شود/ ارائه دو بسته معیشتی قطعی شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید بودجه سال آینده با توجه به شرایط بین‌المللی و تحریم‌های احتمالی برای بدترین شرایط آماده خواهد شد.
جهانگیری:

سازمان برنامه سناریوهای مختلف برای بودجه ۹۸ را در نظر گیرد

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌ها درآمدهای دولت در سال ۹۸ کاهش خواهد یافت، افزود: برای حمایت از تولید و صیانت از اشتغال موجود نیازمند افزایش صادرات غیرنفتی هستیم.
استاد اقتصاد دانشگاه مطرح کرد؛

پیش‌بینی نرخ ۸۰ دلاری نفت در بودجه ۹۸

استاد اقتصاد دانشگاه گفت: به‌احتمال‌ زیاد در بودجه سال ۹۸ قیمت هر بشکه نفت بیشتر از ۸۰ دلار تعیین نخواهد شد.جام‌ساز کسری بودجه دولت را مهم‌ترین چالش حوزه اقتصاد کلان ایران عنوان کرد و افزود: عدم ثبات ارزی و ساختارهای نامناسب اقتصادی موجب شده است که بودجه تعیین‌شده از سوی دولت هیچ موقع محقق نشود.
خزر یا کاسپین؛

نام واقعی این دریا چیست

اظهارات مسعود شفیعی رییس سازمان نقشه برداری کشور در مراسم رونمایی از نخستین چارت‌های بین‌المللی دریای خزر پس از انقلاب.
سازمان برنامه و بودجه:

بیش از ۸۶ درصد اعتبارات مسکن مهر در سال ۹۷ تخصیص یافته است

سازمان برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بیش از ۸۶ درصد اعتبارات مسکن مهر در سال ۹۷ تخصیص یافته است و ادعای عدم تخصیص اعتبار به زیرساختهای مسکن مهر در ۹ ماه گذشته واقعیت ندارد.
بودجه مسکن مهر چه شد؟

سازمان برنامه و بودجه درباره اعتبار ۱۱۵۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر توضیح دهد

در حالی انتظار می رفت سازمان برنامه و بودجه کشور در رابطه با دستور رئیس‌جمهوری در خصوص تامین اعتبار ۱۱۵۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر اطلاع‌رسانی می‌کرد که این سازمان به تشریح اعتبار ۲۲۵ میلیارد تومانی این طرح در بودجه ۹۷ و میزان تخصیص آن پرداخته است.
نوبخت:

۳.۲ میلیون نفر بیکار داریم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در برنامه پنج ساله پیش بینی کردیم سالی ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر نیروی کار جدید وارد بازار کار می شود و با ادامه روال گذشته حداکثر بتوانیم همین تعداد شغل را ایجاد کنیم در حالی‌که ما بیش از ۳ میلیون ۲۰۰ هزار نفر بیکار داریم.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

بودجه عامل اصلی موفقیت در برنامه ریزی ها نیست

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه و اعتبار عامل اصلی در رسیدن به هدف و موفقیت نیست، گفت: مشارکت مردمی، اراده و انگیزه، نشدنی ها و غیر ممکن ها را شدنی و امکان پذیر و گام های توسعه را تسریع می کند.
صفحه  از ۴۳
نظرات و گلایه ها