سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر کشور:

در بین چهره‌های شاخص جز یک نفر، کسی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه کاری نکرد

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه هنوز اطلاعی از پول‌های جمع‌آوری شده از سوی سلبریتی‌ها برای زلزله‌زدگان کرمانشاه نداریم، گفت: برخی از این افراد مقدار مبالغی را که جمع‌آوری کردند، حتی اعلام هم نکردند و گفته می‌شود برخی از آنها بدهکار بانکی بودند و بانک این مبالغ را برداشت کرده است.
بحران بی‌مدیریت؟

«زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند؟!»

هنگام ارائه گزارش عملکرد مسئولان دستگاه‌های مختلف دور میزهای چند ده‌نفره «همه چیز خوب و عالی است»، «اقدامات خوبی انجام شده» و «ان‌شاءالله دیگر غافلگیر نخواهیم شد». اما همین که فاصله از دور میزها بیشتر می‌شود، گویا هنوز خیلی کارها انجام نشده که همچنان بجز زلزله، سیل، توفان و بارندگی هم غافلگیرمان می‌کند!
هفت بحران، ‌12 راهکار؛

«هشدارنامه» 292 اندیشمند و استاد دانشگاه برای عبور از چالش ها

292نفر از اندیشمندان، صاحب‌نظران و دانشگاهیان کشور در نامه‌ای با برشمردن چالش‌های اصلی کشور نوشته‌اند: وقت آن است که با صداقت، صراحت و شفافیتِ تمام و با عذرخواهی از ملت بزرگ ایران برای کوتاهی‌ها در بهره‌گیری از فرصت‌ها و امکانات، با گفتمان اصلاحی و ملی در حل مشکلات کشور اهتمام ورزیم.
مدیریت بحران؛

آمریکا غلط بکنداگر بتواند به سرعت خودمان ایران را ویران کند

وای به حال ملتی که نداندبزنگاه آرامشش کجاست و وای به حال ملتی که خوب و بدخود را تشخیص ندهد.
ناکارآمدی مدیران، مشکلات جامعه؛

بیانیه جمعی از اصلاح طلبان جهت برون رفت ازمشکلات کشور

فساد و ناکارآمدي در نظام اداري کشور به مرز خطرناکي رسيده است که پايه‌هاي قدرت ملي ما را تهديد مي‌کند.
اثر نزدیکی زمانی؛

آیا نیازهای ما تغییر کرده است؟

با توجه به شرایط موجود کشور به محض گران شدن کالایی عطش خرید آن کالا چند برابر می شود.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد؛

تشکیل کارگروه ویژه برای«فروش نفت» در دوران تحریم

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نفت کالای گران قیمتی است، افزود: یک کشتی و یا یک محموله نفت قیمت بالایی دارد، بنابراین یکی از راه های شفاف سازی فروش نفت در زمان تحریم ها بازار سرمایه و بورس است که باید زیرساخت ایجاد آن فراهم شود
گفتگو با محمد فاضلی؛

بحران آب؛ نابود می‌شویم یا اصلاح‌پذیر؟!

محمد فاضلی مشاور وزیر نیرو و رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با حضور در کافه خبر به بررسی چالش‌های ایران در حوزه آب، انرژی و مدیرت مصرف آب پرداخت.
شوخی سال؛

قیمت می کشیده‌بالا بعد توی‌بازار قیمت بالا نمی‌رفته

خاطره رئیس جمهور از نرخ ارز که هیچکس آنرا به یاد نمی آورد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خبر داد؛

تامین 120 هزار بسته غذایی برای مواقع بحرانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تامین 120 هزار بسته غذایی 72 ساعته برای مواقع بحرانی خبر داد و گفت: هم اکنون در حال خریداری 100 هزار تخته پتو و 30 هزار تخته چادر برای تجهیز و تکمیل انبارهای استراتژیک هستیم.
دختر نعمت زاده وزیر پیشین صنعت؛

من محتکر دارو نیستم/پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

یک پرونده در صنعت دارویی کشور گزارشی با تیتر «نسبت محتکر با وزیر سابق» منتشر کرد که در آن به گمانه‌زنی‌ها و خبرهایی درباره کشف یک انبار داروهای احتکارشده متعلق به دختر یکی از وزرای سابق اشاره شده بود.اين انبار متعلق به شبنم نعمت‌زاده، دختر محمدرضا نعمت‌زاده، وزير صنعت در دولت يازدهم، بود. در همين رابطه در اين شماره، با خود شبنم نعمت‌زاده درباره اين حاشيه‌ها گفت‌و‌گو كرديم
دکتر زاکانی:

دولت بخواهد می‌تواند کشور را بخوبی اداره کند/ هفت اولویت دولت در شرایط کنونی چیست؟

حل مشکلات اقتصادی مردم باید به کمک دولت رفت و دولت نیز باید از همه ظرفیت های کشور بویژه ظرفیت های بالای مردمی نهایت استفاده را بنماید تا بتواند توطئه آمریکا را خنثی کند.
مشکلات نبود مدیریت بحران؛

بلای مدیریت بحران زده

مدیریت بحران چه در بلایای طبیعی چون سیل و زلزله یا حوادت غیر مترقبه چون سقوط هواپیما، آتش گرفتن کشتی و تصادفات جاده ای و... همگی در کشور ما به بلایی جدید تبدیل می‌شوند.
چگونه از بحران نجات یافتیم؟

فرصت‌ها، کلید موفقیت در بحران اقتصادی برای کسب‌وکارها

در رابطه با کسب‌وکارهای نجات یافته، داستان‌های بسیاری وجود دارد که تنها به بخش کوچکی از آن اشاره خواهیم کرد. کسب‌وکارها برای نجات از بحران و ماندن در عرصه رقابت به اقدامات متفاوتی دست می زنند. شناسایی فرصت‌ها و نیازهای جدید، جست‌وجوی ایده‌های بهتر و عدم مقاومت در برابر تغییر موضوعی است که مقاله حاضر به آن خواهد پرداخت.
نماینده مردم رفسنجان :

همه خط قرمزها را زیر پا گذاشتیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 95 درصد آب مصرفی در کشور ما آب کشاورزی است و فقط 2.5 درصد به مصرف شرب می‌رسد که در تامین همین میزان آب شرب نیز دچار مشکل هستیم و بدترین شرایط را داریم.بسیاری از روستاها یک ماه است که با تانکر آبرسانی می‌شوند که تا میانه شهریور هم این وضعیت ادامه خواهد داشت.
منتظری مطرح کرد:

برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی مخازن ما را تهی کرده

رییس گروه بررسی‌های حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی مخازن ما را تهی کرده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

فرزندان مسئولان باید در همین کشوری زندگی کنند که بقیه سختی می‌کشند

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اکنون مسئولین باید موضع خود را در برابر آمریکا مشخص کنند و بگویند که وقتی فرزندانشان در آمریکا اقامت دارند دلیل دشمنی‌شان با این کشور چیست؟ تناقض بزرگ از همین جا آغاز می‌شود، بنابراین تا این مساله حل نشود به نتیجه‌ای نمی‌رسیم
علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد؛

وضع نامناسب آب آشامیدنی در خرمشهر

هفته گذشته شاهد اعتراض مردم شریف خرمشهر به وضع نامناسب آب آشامیدنی شهر بودیم. این اعتراضات در شهری که نماد مقاومت و فداکاری در ایران اسلامی است، حامل پیام‌های مهمی برای همه کسانی است که می‌توانند در حل مشکلات مردم نقشی داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

خاموشی‌ها تا پایان تابستان ادامه دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان‌بندی خاموشی‌از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
به دستور مقام معظم رهبری؛

تشکیل اتاق جنگ اقتصاد

رییس‌جمهور و قوه‌ی مجریه، مسئول شورای هماهنگی اقتصادی قوا هستند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها