سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر زاکانی:

دولت بخواهد می‌تواند کشور را بخوبی اداره کند/ هفت اولویت دولت در شرایط کنونی چیست؟

حل مشکلات اقتصادی مردم باید به کمک دولت رفت و دولت نیز باید از همه ظرفیت های کشور بویژه ظرفیت های بالای مردمی نهایت استفاده را بنماید تا بتواند توطئه آمریکا را خنثی کند.
مشکلات نبود مدیریت بحران؛

بلای مدیریت بحران زده

مدیریت بحران چه در بلایای طبیعی چون سیل و زلزله یا حوادت غیر مترقبه چون سقوط هواپیما، آتش گرفتن کشتی و تصادفات جاده ای و... همگی در کشور ما به بلایی جدید تبدیل می‌شوند.
چگونه از بحران نجات یافتیم؟

فرصت‌ها، کلید موفقیت در بحران اقتصادی برای کسب‌وکارها

در رابطه با کسب‌وکارهای نجات یافته، داستان‌های بسیاری وجود دارد که تنها به بخش کوچکی از آن اشاره خواهیم کرد. کسب‌وکارها برای نجات از بحران و ماندن در عرصه رقابت به اقدامات متفاوتی دست می زنند. شناسایی فرصت‌ها و نیازهای جدید، جست‌وجوی ایده‌های بهتر و عدم مقاومت در برابر تغییر موضوعی است که مقاله حاضر به آن خواهد پرداخت.
نماینده مردم رفسنجان :

همه خط قرمزها را زیر پا گذاشتیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 95 درصد آب مصرفی در کشور ما آب کشاورزی است و فقط 2.5 درصد به مصرف شرب می‌رسد که در تامین همین میزان آب شرب نیز دچار مشکل هستیم و بدترین شرایط را داریم.بسیاری از روستاها یک ماه است که با تانکر آبرسانی می‌شوند که تا میانه شهریور هم این وضعیت ادامه خواهد داشت.
منتظری مطرح کرد:

برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی مخازن ما را تهی کرده

رییس گروه بررسی‌های حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی مخازن ما را تهی کرده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

فرزندان مسئولان باید در همین کشوری زندگی کنند که بقیه سختی می‌کشند

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اکنون مسئولین باید موضع خود را در برابر آمریکا مشخص کنند و بگویند که وقتی فرزندانشان در آمریکا اقامت دارند دلیل دشمنی‌شان با این کشور چیست؟ تناقض بزرگ از همین جا آغاز می‌شود، بنابراین تا این مساله حل نشود به نتیجه‌ای نمی‌رسیم
علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد؛

وضع نامناسب آب آشامیدنی در خرمشهر

هفته گذشته شاهد اعتراض مردم شریف خرمشهر به وضع نامناسب آب آشامیدنی شهر بودیم. این اعتراضات در شهری که نماد مقاومت و فداکاری در ایران اسلامی است، حامل پیام‌های مهمی برای همه کسانی است که می‌توانند در حل مشکلات مردم نقشی داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

خاموشی‌ها تا پایان تابستان ادامه دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان‌بندی خاموشی‌از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
به دستور مقام معظم رهبری؛

تشکیل اتاق جنگ اقتصاد

رییس‌جمهور و قوه‌ی مجریه، مسئول شورای هماهنگی اقتصادی قوا هستند.
استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا(س)؛

خطر آسیب به اعتماد مردم کمتر از تحریم نیست

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) با بیان اینکه اعتماد مردم بزرگترین سرمایه هرحکومتی است،گفت:فرسایش سرمایه اجتماعی، فقدان فضای گفت وگو، نابرابری وشفاف نبودن عملکردها و سیاست هاعوامل اصلی التهابات درفضای سیاسی و اقتصادی کشوراست وخطر آسیب به اعتماد مردم کمتر ازتحریم نیست.
آل اسحاق ارائه کرد؛

نسخه وزیر اسبق بازرگانی برای حل مشکلات اقتصادی

آل اسحاق گفت: آن‌ها مدلی که انتخاب کرده بودند درست نبود. فکر می‌کنند باید بروند روابط خارجی را درست کنند تا مسائل اقتصادی درست شود. مردم فهمیدند که این رویکرد جواب نمی‌دهد، مردم قبول ندارند.
نیاز به قواعد خاص در مدیریت بحران؛

گزینه‌های قانونی برای مدیریت بحران

بحران‌ها طیف گسترده‌ای دارند. ممکن است وقوع حادثه‌ای، یک محله در شهری بزرگ یا شهری کوچک را تحت تأثیر قرار دهد اما در صورتی که توسعه یابد مشکلاتی را در سراسر یک کشور به وجود آورده یا حتی امنیت یک کشور را تحت تأثیر قرار دهد. به‌دلیل اهمیت بسیاراین موضوع هر کشور باید قواعد خاص خودش را در مدیریت بحران داشته باشد تا بتواند از بروز بحران‌های دیگر پیشگیری نموده یا در صورت بروز بحران، مشکلات پیش‌رو را در کمترین زمان ممکن رفع نماید. مهم‌ترین مسأله در ساختار مدیریت بحران وظایف و اختیارات قانونی آن در هنگام بحران، میزان تأثیر و نفوذ تصمیمات آن در دستگاه‌های مرتبط و سازوکار هماهنگی‌ها در زمان بحران است.
در گفت‌وگو با مرتضی اکبرپور؛

قانون مدیریت بحران جدی گرفته نمی‌شود

آشفتگی، ناهماهنگی، بلاتکلیفی و سراسیمگی در ذات بحران است. هنگام وقوع زلزله، سیل، آتش‌سوزی و... سازمانی باید باشد که مانع این آشفتگی شود، با اتکا به آمادگی‌ها و پیش‌بینی‌های قبلی و اختیارات قانونی که فقط برای لحظه بحران به آن داده می‌شود، می‌تواند نابسامانی‌های بحران را به سامان کند و امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف را روی اهداف پیشگیری یا امداد‌رسانی به قربانیان و کنترل بحران متمرکز کند.
تصویبنامه هیئت وزیران؛

تغییر ساعات کار ادارات و دستگاه های اجرایی

تغییر ساعات کار ادارات و دستگاه های اجرایی به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی در تابستان به تصویب هیئت دولت رسید.
آسیب‌شناسی مواجهه «ما» با «بحران‌ها» در گفت‌وگو با ناصر فکوهی؛

فرهنگ ما می‌تواند «وجدان جمعی» به وجود آورد

عده‌ای معتقدند که ما مردم ایران پیش‌بینی‌ناپذیر هستیم و در مواجهه با پیشنهادهای مختلف معلوم نیست که از خود چه رفتاری نشان می‌دهیم. یکی از مثال‌هایی هم که در مدعای این پیش‌بینی‌ناپذیری بیان می‌کنند رفتار ما در مواجهه با بحران‌های گوناگون است.
محمدفرید لطیفی تشریح کرد؛

آخرین وضعیت لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی را تشریح کرد و از تدوین استاندارد بازتوانی روانی در مخاطرات خبر داد.
بحران آب مجلس را غيرعلني کرد؛

٣٤ میلیون و ٥٠٠ هزار نفر در معرض تنش آبی

جلسه هشت صبح شروع مي‌شود. خميازه از سر نماينده‌ها مي‌پرد. اطلاعات و آمار مرتبط با آب و برق در ايران ديگر شوخي نيست.
بررسی ناآرامی‌های دی‌ماه 1396؛

بحران کارآمدی باعث بحران مشروعیت شده است

استدلال اصلی برای برگزاری این نشست این بود که اگر آنچه اتفاق افتاد درست تحلیل شود می‌تواند کشور را از افتادن به چاه‌ها یا چاله‌ها نجات دهد. دو پرسش اصلی در این نشست مطرح شد: 1. وضعیت موجود چگونه است و چرا این ناآرامی‌ها اتفاق افتاد؟ 2. وضعیت مطلوب چیست و راه رسیدن به آن چگونه است؟
چالش مدیریت کشور؛

بحران‌های مدیریتی و مدیریت بحران

در سالنامه‌هایی که اخیرا از سوی روزنامه‌ها و نشریات دیگر منتشر شده ‌هر گروه و حوزه‌یی بنا بر وسع خود ارزیابی‌هایی از سال 1396 کرده‌اند اما با وجود همه این ارزیابی‌ها یک نکته مورد تحلیل افراد مورد مصاحبه قرار نگرفته و آن این است که سال 1396 سالی پر از بحران بود آیا توانستیم از این بحران‌ها درس بیاموزیم و آنچه آموختیم، چه درسی بود؟
رئیس ستاد مدیریت بحران:

انتشار اخبار غیرواقعی آرامش جامعه را به هم می زند

رئیس ستاد مدیریت بحران ضمن تاکید بر نقش مهم اصحاب رسانه در زمان های بحران، گفت: در انتشار خبرها دقت کنید و به مردم آرامش دهید زیرا انتشار اخبار غیرواقعی، احساسات مردم را جریحه دار می کند و آرامش جامعه را به هم می زند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها