سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

۱۷۱ هزار واحد مسکونی درحال طی کردن فرایند بازسازی است

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۱۷۱ هزار واحد مسکونی شامل ۶۹ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی بصورت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده که درحال طی کردن فرایند بازسازی است و قریب به ۱۰۰ هزار واحد شهری و روستایی از ۳۰ تا ۶۰ درصد خسارت دیده که باید تعمیر شود.
یادداشت علی نوری ؛

مناطق سیل‌زده از شوک تا آرامش

از آنجا که آسیب‌دیدگان و بازماندگان حوادث طبیعی، رنج و فشار زیادی را تحمل می‌کنند، نیازمند حمایت‌های روانی- اجتماعی هستند. حمایت روانی- اجتماعی، فرآیندی است که در راستای تأمین سلامت روانی آسیب‌دیدگان سوانح انجام می‌گیرد تا به آنها کمک کند به‌طور مؤثر خود را با فشارهای روانی ناشی از سوانح سازگار کنند. کارهای روزانه خود را به‌خوبی انجام دهند، با افراد خانواده و محیط خود ارتباط مناسب برقرار کنند و بعد از مدتی به زندگی عادی خود برگردند.
«سیل» و «زلزله» بیشترین مخاطرات ایران طی 40 سال؛

«سیل» با 61 درصد و «زلزله» با 28 درصد بیشترین مخاطرات ایران طی 40 سال

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت درمدیریت کاهش خطر بلایا گفت: براساس مطالعات انجام شده، نسبت وقوع مخاطرات در ایران طی سال‌های 1970 تا 2010، سیل با 61 درصد و زلزله با 28 درصد بیشترین مخاطرات رخ داده بوده‌اند.
زلزله‌زدگان فراموش شدند؛

کاهش ۲۲ میلیارد تومانی اعتبارات عمرانی سرپل ذهاب +سند

در حالیکه ۱۸ ماه از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می‌گذرد، مردم اما در مناطق زلزله‌زده این استان همچنان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند، وعده‌های بی‌عمل مانده مسئولان به زلزله‌زدگان، همچنان مردم را در تنگنا و مشقت نگه داشته است.
طرح حمایتی دولت؛

خبرهای خوب دولت برای سیل‌زدگان

با تصویب آیین نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸، شرکت‌های دولتی می توانند تا سقف ۴۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست‌ محیطی خود که به ‌تصویب شورای اقتصاد می ‌رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، منتشر کنند.
کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کردند؛

مهمترین عامل تشدید خسارت‌های سیل

کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدگاه خود را درباره مهمترین عامل تشدید خسارت‌های سیل بیان کردند.
در آشفته بازار وعده های مسئولانه؛

تعدیل شدگان و بیکاران سیل زده را کدام ارگان حمایت میکند؟!

یکی از نکات قابل توجهی که در جریان وقوع سیل فروردین ۹٨ کشور مغفول مانده بود، ارائه خدمت به اقشاری بود که یا بیکار هستند و یا به واسطه شرایط بد اقتصادی، از حرفه و شغل خود تعدیل شده اند. حال سوال این است که تکلیف چنین خانواده هایی که مضاف بر بحران اقتصادی، مغلوب مشکلات زیست محیطی چون سیل شده اند، چیست؟!
معاون وزیر کشور عنوان کرد؛

دولت مشکلی در پرداخت هزینه بازسازی مناطق سیل زده ندارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: دولت مشکلی در پرداخت هزینه بازسازی و تعمیر خانه های سیل زده، ترمیم زیرساخت ها و کمک به بازگشت رونق این مناطق ندارد.
رشد بعد از رکود؛

راه عبور از بحران

یک شرکت چگونه باید برای زمان رکود از قبل آماده باشد و وقتی رکود فرا می‌رسد چه اقداماتی باید انجام دهد؟ تحقیقات و موردکاوی‌هایی که در زمان رکود بزرگ انجام شدند پاسخ به این سوالات را روشن می‌سازند. در بعضی موارد این پاسخ‌ها با منطق متعارف هماهنگ هستند؛ در برخی موارد نیز آن را به چالش می‌کشند. جالب‌ترین یافته‌هایی که به دست آمده این مساله را با سه حوزه در ارتباط می‌داند: بدهی، مدیریت نیروی کار و گذار دیجیتال. پیام اصلی همه این حوزه‌ها آن است که رکود یک تمرین برای مدیریت تغییر با فشار بسیار زیاد است که بتوان از آن طریق راه موفقیت را پیدا کرد و اینکه یک شرکت باید انعطاف‌پذیر و آماده انطباق باشد.
یادداشت حمید آذرمند؛

حل مساله تامین مالی خسارات سیل

در پی سیل اخیر، به‌طور منطقی اولین گام دولت در پاسخ به این مساله، تمرکز بر مدیریت بحران و تسریع در امدادرسانی و اسکان موقت آسیب‌دیدگان بوده است. با فروکش کردن بحران، همچنان وظایف سنگینی برعهده دولت قرار دارد و در این زمینه، نحوه طراحی برنامه‌ها و اقدامات بعدی دولت بسیار حائز اهمیت است. هرگونه نقصان و ناکارآمدی در بازسازی خسارت‌ها، پیامدهای مختلفی داشته باشد.
بررسی موردی سیل‌های اخیر؛

سازوکارهای اجتماعی در مدیریت بحران‌های طبیعی

در این مقاله به چند سوال محوری در مورد سازوکارهای اجتماعی موثر در مدیریت بحران سیل پاسخ داده می‌شود از جمله اینکه سازماندهی ذینفعان پیرامون سیل چه نقشی در مدیریت سیل دارد و مسئولیت اجتماعی ذینفعان به چه نحو است؟
یادداشت دکتر امیر ناظمی؛

در شرایط بحران چطور باید از ظرفیت سلبریتی‌ها استفاده کرد؟

سیل‌های اخیر، چندین استان کشور را با مشکلاتی جدی مواجه کرده است، یکی از اثرگذارترین فضاها در جریان کمک‌رسانی و اطلاع‌رسانی به مردم سیل‌زده، رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی بودند. «رفتارشناسی کاربران رسانه‌های اجتماعی در جریان سیل اخیر» دربردارنده نکاتی است که می‌تواند راهگشای ما در مواجهه با بحران‌های بعدی باشد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

یک‌سال تنفس برای بازپرداخت وام سیل‌زدگان لرستان

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعتماد مردم مناطق سیل‌زده بایدحفظ شود.
رئیس جمهور در دیدار با فعالان امداد و نجات و سیل؛

مرمت ساختمان‌های سیل‌زده تا پایان تیرماه انجام شود

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه نیروهای ایثارگر از جمله دستگاه‌های دولتی و نیروهای مسلح در جریان سیل اخیر، تأکید کرد: نیروهای ایثارگر در حادثه سیل اخیر به خوبی در صحنه حاضر شدند و کار بسیار بزرگی در این زمینه انجام دادند و این اقدامات جزء سوابق بسیار درخشان تاریخ امداد و نجات، کمک، تعاون و خدمت در کشور خواهد بود.
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

خبر خوش وزیر کشور به مردم سیل‌زده

رحمانی فضلی گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده امیدواریم کار بازسازی تا پایان سال به پایان برسد.رحمانی فضلی افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، موارد ترمیمی باید تا پایان خرداد ماه و بازسازی‌ منازل تا پایان سال به اتمام برسد تا انشاءالله مردم شب عید در خانه‌های خود باشند. انشالله خانه‌هایی که باید ترمیم شوند، تا پایان خردادماه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
در نامه سرگشاده به سران ۳ قوه؛

لزوم تغییرات بنیادین رویکرد دولت در نحوه اداره کشور

استادان بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان و اساتید عضو اندیشکده آب بسیج اساتید استان اصفهان به روسای سه قوه در خصوص سیل اخیر نامه‌ای سرگشاده ارائه کردند.
آخرین اخبار از مناطق سیل زده در سراسر کشور؛

اسکان چندین هزار سیل زده در اردوگاه در آستانه ماه رمضان

در آستانه ماه مبارک رمضان و در شرایطی که دمای هوا رو به افزایش است، هنوز شمار زیادی از هموطنان سیل زده مان حال و روز مساعدی ندارند و برخی در اردوگاه‌ها ساکن هستند و بعضی هنوز در میان آب و با نگرانی‌های پر شمار شب را به روز می‌رسانند.
یادداشت عبدالصمد محمودی؛

فقر، زاگرس و سیلاب

با وقوع سیلاب در روزهای اخیر، برخی بر این امر تاکید کردند که جنگل های زاگرس در طی این سال ها شاهد از دست دادن ۱۶ میلیون درخت بلوط خود بدلیل استفاده نادرست مردم از طبیعت از جمله قطع درختان و استفاده از آن ها برای تبدیل به زغال یا چرای بیش از حد دام ها و… بوده است، در نتیجه وقوع سیلاب طبیعی بوده و خود کرده را تدبیر نیست. گرچه این نظر کارشناسی بوده و قطعا از بین رفتن درختان بلوط در وقوع این سیلاب و تشدید قدرت تخریب آن بسیار موثر بوده، اما نباید از نظر دور داشت که ارجاع خسارت های سیل تنها به این امر و چند دلیل فنی دیگر بنظر نمی رسد که خالق امکانی نو برای باز اندیشی ما در سیاست های مبتنی بر توسعه و کاهش لطمات ناشی از بحران باشد.
سیل در اتریش و مهار آن توسط دیوار هیدرولیکی و دیوار ضد سیل؛

نحوه مهار سیل در اتریش+ فیلم

نحوه مقابله با سیل در اتریش و مهار آن توسط دیوار هیدرولیکی و دیوار ضد سیل را می توانید در ویدئوی زیر ببینید .جلوگیری از ورود سیل به شهر توسط دیوار ضد سیل متحرک در سال 2013 ساخته شد و به طور موفقی از ورود آب به خانه ها جلوگیری کرده است.
صورتجلسه‌ دفتر جهانگیری؛

چرا مصوبه بهمن ۹۷ اجرایی نشد؟! +سند

طبق این مصوبه که محل تشکیل آن، دفتر معاون اول رییس جمهور یعنی اسحاق جهانگیری اعلام شده، رسماً از وزارت نیرو خواسته شده در خصوص احتمال بروز سیلاب، سناریوهای "واقع بینانه و بدبینانه" در نظر گرفته شود.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها