سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
میرزایی :

لزوم کارآمد کردن سازمان مدیریت بحران به جای تاسیس وزارت جدید

عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: بی‌تردید نقش رسانه‌‌ها در کمک‌رسانی به سیل زدگان و بازسازی‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد ضمن اینکه اگر آنها کار سازمان‌ها و نهادهای امدادی و اقدامات خیرین را پوشش خبری دهند در آن صورت کشور در مواقع بحرانی از فرهنگ کمک‌ به هم نوع حداکثر استفاده را خواهد کرد.
به دستور رییس جمهور ؛

هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تشکیل شد +اعضا

رییس جمهوری در حکمی به «محمود نیلی احمدآبادی» رییس دانشگاه تهران ماموریت داد تا ریاست «هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» با عضویت شخصیت‌های علمی مستقل و خبره در تخصص‌های مرتبط را به عهده گرفته و ظرف ۶ ماه «گزارش ملی» این رخداد را ارایه کند.
کمالی‌پور عنوان کرد؛

خسارات سیل ناشی از سوء‌عملکرد مدیران در حوزه‌های مختلف است

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس سیل اخیر را زنگ خطری جدی برای رعایت حریم رودخانه و تشدید نظارت ها بر ساخت و سازها دانست و گفت: کشور پر از نبایدهایی است که انجام شده و می شود.وی با بیان اینکه بخش اعظم خسارت سیل ناشی از سوء عملکرد مدیران در حوزه های مختلف است، تصریح کرد: متاسفانه حتی ساختمان های اداری نیز در حریم و بستر رودخانه ساخته شده و جزو اولین ساختمان هایی بودند که در سیل تخریب شدند و این نشانه بی توجهی به تجاوز به حریم رودخانه ها است.
بایزید مردوخی / اقتصاددان:

پیشنهادهای کاربردی برای تأمین مخارج سیل

سیل اواخر اسفند و فروردین‌، علاوه بر خسارت‌های جانی و آسیب‌های عاطفی و روانی که برای بخشی از هم‌وطنان به‌همراه داشت و تسکین آن اگر گفته نشود محال، بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود، واقعیتی به نام تأمین مالی برای باز‌سازی ویرانی‌ها، جبران خسارت‌های زمین‌های کشاورزی، دامداری، تجهیزات نفتی و... را پیش‌روی اقتصاد ایران قرار داده است.
از سوی روحانی ابلاغ شد؛

متن پیوست حکم رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها

رئیس جمهور که روز (سه شنبه) در حکمی به دکتر «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه تهران ماموریت داد تا ریاست «هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» با عضویت شخصیت‌های علمی مستقل و خبره در تخصص‌های مرتبط را به عهده گرفته و ظرف شش ماه «گزارش ملی» این رخداد را ارایه کند، طی پیوست حکمی اولویت‌ها و ضروریات مورد بررسی را در ۱۳ عرصه و یک کارگروه ابلاغ کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

منازل خانوارهای دارای دو معلول سیل‌زده در اولویت بهزیستی برای ساخت و بازسازی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: منازل خانوارهای دارای دو معلول سیل‌زده در اولویت بهزیستی برای ساخت و بازسازی قرار دارند.
نیازی به منابع صندوق توسعه وجود دارد؟

ظرفیت ۲۷ هزار میلیاردی بودجه برای جبران خسارت سیل

علی‌رغم اظهارات برخی مسؤولان دولتی، ظرفیت بودجه سال ۹۸ و قوانین مربوط، منابعی بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان را به منظور جبران خسارات ناشی از سیل فراهم می‌کند و در نتیجه، احتمالا نیاز به استفاده از منابع صندوق توسعه وجود ندارد.
معضلی به نام متولیان سیل؛

خروجی «کمیته ملی سیل» چه بود؟

با وقوع سیل در چند استان کشورمان روزی نبود که حریف و حدیثی درباره علل و عوامل این اتفاق مطرح ‎نشود. در واقع هر کسی نظری می‌داد و مرجعی یا دستگاهی را مقصر اعلام می‌کرد، بالاخره نخستین جلسه هیات دولت در سال جدید در هفتمین روز سال برگزار و تصمیم مهمی اتخاذ شد؛ تصمیمی که نمونه‎ دیگری از اقدام دولت برای بررسی فاجعه پلاسکو بود.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه؛

دستگاه‌هایی که بودجه خارج از شمول دارند به سیل‌زدگان کمک کنند

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کشور ما در حوزه‌های مختلف بودجه‌های مختلفی وجود دارد، بنابراین به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌هایی که بودجه خارج از شمول دارند در چنین شرایطی باید وارد میدان شوند و به حل مشکلات سیل‌‌زدگان کمک کنند، چرا که بودجه دولت تحت فشار است.
کولیوند با تاکید بر لایروبی سریع تر رودخانه ها توسط وزارت نیرو مطرح کرد؛

ایجاد سامانه های هشدار سریع حوادث در قانون مدیریت بحران

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه باید لایروبی رودخانه ها که مدنظر وزارت نیرو بوده، سریعتر انجام شود، گفت: باید دیوارهای حفاظتی شهرها و روستاهای حاشیه رودخانه ها با پیگیری دستگاه ها و کمیسیون های عمران و امور داخلی کشور و شوراهای کشور ساخته شود.
هزینه‌های بلایای طبیعی ؛

بحرانی به‌ نام نبود آموزش

وقوع سیل در روزهای گذشته آزمونی سخت و محک برای شناخت نقاط ضعف و رفع نواقص در مدیریت بحران بود و باید از این آزمون تلخ درس عبرت گرفت. از سر گذراندن این دست بلایای طبیعی نباید ما را از استخراج نقاط ضعف و رفع آن غافل کند؛ چراکه حوادث غیرمترقبه همواره در کمین است و باید با تشکیل اتاق فکر و استفاده از نظرها و دیدگاه‌های نخبگان نسبت به‌رفع ضعف‌ها اقدام کرد.
خسارات تغییر اقلیم؛

مقصر خسارت سیل اخیر کدام ارگان است؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تعلل دستگاه‌های مسئول در سال‌های اخیر که با خشکسالی روبه‌رو بودیم، در حادثه سیل اخیر بی‌تأثیر نبوده است.
در تماس تلفنی با استانداران ۷ استان انجام شد؛

دستور روحانی بر آمادگی کامل در رویارویی با موج جدید بارندگی‌ها

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی جداگانه با استانداران هفت استان بر هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت‌ها در بارندگی‌های اخیر تأکید کرد.
رهبر انقلاب:

اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل‌های موجود را سریعا آغاز کنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های ناشی از خسارات سیل‌های اخیر، از دولت خواستند که با استفاده از محل‌های قانونی موجود، سریعاً اقدامات لازم را برای جبران خسارات آغاز کند و در ادامه پس از جمع‌بندی وضعیت و در صورت نیاز، برداشت از صندوق توسعه ملی مورد تأیید خواهد بود.
تاوان این رحمت الهی؛

اختصاص یک ماه یارانه به سیل زدگان

تاکنون بر اساس برآوردهای اولیه، خسارات سیل در استان های کشور به ویژه گلستان، لرستان و خوزستان 30 تا 35 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است، که البته برآورد دقیق آن احتمالا اندکی بیش از رقم پیش بینی است.رقمی که تخمین زده شده رقم زیادی است و در این شرایط با برداشت از صندوق ذخیره ارزی، تنها این صندوق ضعیف تر می شود و البته نمی‌تواند همه خسارات مالی را جبران کند.برداشت دو میلیادر دلار از صندوق برای سیل تقریبا همین رقمی می‌شود که از سوی مسئولین دولتی در برآورد خسارات سیل اعلام شده اما سیل هنوز ادامه دارد و خسارات آن نیز افزایش خواهد یافت.
کمک به سیل زدگان؛

امدادرسانی من و رئیس همین الان یهویی!

کانال طنز و کارتون نیش خط با انتشار کارتونی از عباس احمدی، به حضور نمایشی برخی افراد در قالب امدادرسانی در مناطق سیل‌زده پرداخت.
بررسی سیلاب‌های اخیر کشور در مجلس؛

وزیر راه: سیل بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان به خطوط ریلی و جاده‌ای کشور آسیب زد

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه‌های کشور در بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نقطه کشور دچار آسیب شده و ۷۲۵ پل به طور کامل تخریب شده است.
موافقت کلی رهبر معظم انقلاب؛

برداشت ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای جبران خسارت سیل

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به موافقت کلی مقام معظم رهبری با درخواست برداشت ۲ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی به منظور جبران خسارت سیل گفت: قرار است گزارش میزان خسارت تهیه و پس از آن، درخواست نهایی شود.
وزیر کشور:

سیل حدود 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد

وزیر کشور میزان خسارات سیل اخیر را بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر سیل شدند.
تأمین خسارات‌ ناشی از بلایای طبیعی؛

با سازوکار موجود، مشکل سیل و زلزله زدگان حل نمی‌شود؛ چه باید کرد؟

بارش‌های سنگین اخیر، خسارات‌ بسیاری به بار آورده است.خسارات ناشی از سیل ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده که تأمین این میزان از عهده دولت خارج بوده و به همین منظور، جهت تأمین آن راهکارهایی، چون دست اندازی به منابع صندوق توسعه ملی پیشنهاد شده که با مخالفت‌های گسترده‌ای همراه شده است. از این روی، تابناک دو راهکار را برای تأمین خسارات‌ ناشی از بلایای طبیعی ارائه کرده است.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها