سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور؛

خسارت 35 هزار میلیارد تومانی سیل به تأسیسات زیربنایی کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سیل امسال، ۳۵ هزار میلیارد تومان به تأسیسات زیربنایی، بخش کشاورزی و ابنیه کشور آسیب وارد کرد.
در جلسه نحوه اجرای قانون جدید مدیریت بحران مطرح شد؛

تهيه نقشه راه جديد براي سازمان مديريت بحران

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جلسه هماهنگی نحوه اجرای قانون جدید مدیریت بحران کشور با حضور معاون هماهنگی وزارت کشور و رئیس و معاونان سازمان مدیریت بحران در وزارت کشور برگزار شد.
300 نفر گرفتار شدند؛

تله‌کابین گنجنامه خراب شد

تله کابین گنجنامه همدان عصر امروز خراب شد و حدود ۳۰۰ نفر گرفتار شدند.
اقدامات هیات‌مدیره جهت آمادگی برای بحران ؛

پاسخ‌های استراتژیک به تهدیدهای پیچیده

تهدیدهای پیچیده و سریع برای سازمان‌ها می‌تواند در هر زمان اتفاق بیفتد.با این وجود، طبق آخرین تحقیقات که توسط اتحادیه ملی مدیران شرکت‌ها انجام شد، تقریبا نیمی از پاسخ‌دهنده‌ها اذعان داشته‌اند که تمرکزشان روی ریسک‌های شناخته شده مانعی برای درک و آمادگی جهت تهدیدهایی بوده که پیش‌بینی آنها مشکل یا غیرممکن بوده است. به‌علاوه کمتر از ۲۰ درصد از پاسخ‌دهنده‌ها مطمئن بودند که مدیران می‌توانند چنین ریسک‌هایی را مدیریت کنند.
وزیر کشور:

نوسازی مناطق سیل‌زده تا عید سال آینده انجام می‌شود‌/ من هم خبرنگار بودم‌

وزیر کشور گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود نوسازی مناطقی که بر اثر سیل اخیر در کشور تخریب شدند تا عید سال آینده انجام شود‌.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

دستورالعمل ایمنی سازه‌ها در برابر سیلاب ابلاغ شد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از ابلاغ دستورالعمل ایمنی سازه‌ها برای پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از سیلاب به استانداران و روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور خبر داد.
رئیس سازمان مدیریت بحران:

زمان، نوع و پراکنش بارش‌ها تغییر کرده/ برای مقابله با حوادث احتمالی آماده باشیم

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: تغییر اقلیم تغییر نظام بارش را به‌همراه دارد، برای این موضوع باید برنامه‌ریزی کرد و آماده بود؛ چرا که در حال حاضر زمان، نوع و پراکنش بارش‌ها تغییر کرده است.
عادت نمی‌کنیم؛

سیل؛ در جست‌وجوی مدیریت مردمی بحران

نخستین جلسه از سلسله نشست «سیل؛ در جست‌وجوی مدیریت مردمی بحران»، عصر یکشنبه نهم تیر در خانه گفتمان شهر برگزار شد.
آخرین وضعیت منابع مالی جبران خسارت سیل؛

تکلیف ۷هزار میلیارد تومان تسهیلات جبرانی مشخص نیست

بررسی منابع درنظرگرفته‌شده برای جبران خسارت ۳۸هزار میلیارد تومانی سیل اخیر نشان می‌دهد؛ هنوز وضعیت ۷هزار میلیارد تومان از تسهیلات تعریف‌شده برای بازسازی مناطق سیل‌زده مشخص نیست.بر اساس یک تقسیم‌بندی اولیه، برای تأمین منابع لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده، قرار بر تأمین 23 هزار میلیارد تومان از منابع دولتی و 15 هزار میلیارد باقیمانده از محل تسهیلات مختلف تأمین خواهد شد که نظام بانکی کشور نیز برای کمک در این حوزه اعلام آمادگی کرده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

۱۷۱ هزار واحد مسکونی درحال طی کردن فرایند بازسازی است

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۱۷۱ هزار واحد مسکونی شامل ۶۹ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی بصورت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده که درحال طی کردن فرایند بازسازی است و قریب به ۱۰۰ هزار واحد شهری و روستایی از ۳۰ تا ۶۰ درصد خسارت دیده که باید تعمیر شود.
یادداشت علی نوری ؛

مناطق سیل‌زده از شوک تا آرامش

از آنجا که آسیب‌دیدگان و بازماندگان حوادث طبیعی، رنج و فشار زیادی را تحمل می‌کنند، نیازمند حمایت‌های روانی- اجتماعی هستند. حمایت روانی- اجتماعی، فرآیندی است که در راستای تأمین سلامت روانی آسیب‌دیدگان سوانح انجام می‌گیرد تا به آنها کمک کند به‌طور مؤثر خود را با فشارهای روانی ناشی از سوانح سازگار کنند. کارهای روزانه خود را به‌خوبی انجام دهند، با افراد خانواده و محیط خود ارتباط مناسب برقرار کنند و بعد از مدتی به زندگی عادی خود برگردند.
«سیل» و «زلزله» بیشترین مخاطرات ایران طی 40 سال؛

«سیل» با 61 درصد و «زلزله» با 28 درصد بیشترین مخاطرات ایران طی 40 سال

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت درمدیریت کاهش خطر بلایا گفت: براساس مطالعات انجام شده، نسبت وقوع مخاطرات در ایران طی سال‌های 1970 تا 2010، سیل با 61 درصد و زلزله با 28 درصد بیشترین مخاطرات رخ داده بوده‌اند.
زلزله‌زدگان فراموش شدند؛

کاهش ۲۲ میلیارد تومانی اعتبارات عمرانی سرپل ذهاب +سند

در حالیکه ۱۸ ماه از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می‌گذرد، مردم اما در مناطق زلزله‌زده این استان همچنان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند، وعده‌های بی‌عمل مانده مسئولان به زلزله‌زدگان، همچنان مردم را در تنگنا و مشقت نگه داشته است.
طرح حمایتی دولت؛

خبرهای خوب دولت برای سیل‌زدگان

با تصویب آیین نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸، شرکت‌های دولتی می توانند تا سقف ۴۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست‌ محیطی خود که به ‌تصویب شورای اقتصاد می ‌رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، منتشر کنند.
کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کردند؛

مهمترین عامل تشدید خسارت‌های سیل

کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدگاه خود را درباره مهمترین عامل تشدید خسارت‌های سیل بیان کردند.
در آشفته بازار وعده های مسئولانه؛

تعدیل شدگان و بیکاران سیل زده را کدام ارگان حمایت میکند؟!

یکی از نکات قابل توجهی که در جریان وقوع سیل فروردین ۹٨ کشور مغفول مانده بود، ارائه خدمت به اقشاری بود که یا بیکار هستند و یا به واسطه شرایط بد اقتصادی، از حرفه و شغل خود تعدیل شده اند. حال سوال این است که تکلیف چنین خانواده هایی که مضاف بر بحران اقتصادی، مغلوب مشکلات زیست محیطی چون سیل شده اند، چیست؟!
معاون وزیر کشور عنوان کرد؛

دولت مشکلی در پرداخت هزینه بازسازی مناطق سیل زده ندارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: دولت مشکلی در پرداخت هزینه بازسازی و تعمیر خانه های سیل زده، ترمیم زیرساخت ها و کمک به بازگشت رونق این مناطق ندارد.
رشد بعد از رکود؛

راه عبور از بحران

یک شرکت چگونه باید برای زمان رکود از قبل آماده باشد و وقتی رکود فرا می‌رسد چه اقداماتی باید انجام دهد؟ تحقیقات و موردکاوی‌هایی که در زمان رکود بزرگ انجام شدند پاسخ به این سوالات را روشن می‌سازند. در بعضی موارد این پاسخ‌ها با منطق متعارف هماهنگ هستند؛ در برخی موارد نیز آن را به چالش می‌کشند. جالب‌ترین یافته‌هایی که به دست آمده این مساله را با سه حوزه در ارتباط می‌داند: بدهی، مدیریت نیروی کار و گذار دیجیتال. پیام اصلی همه این حوزه‌ها آن است که رکود یک تمرین برای مدیریت تغییر با فشار بسیار زیاد است که بتوان از آن طریق راه موفقیت را پیدا کرد و اینکه یک شرکت باید انعطاف‌پذیر و آماده انطباق باشد.
یادداشت حمید آذرمند؛

حل مساله تامین مالی خسارات سیل

در پی سیل اخیر، به‌طور منطقی اولین گام دولت در پاسخ به این مساله، تمرکز بر مدیریت بحران و تسریع در امدادرسانی و اسکان موقت آسیب‌دیدگان بوده است. با فروکش کردن بحران، همچنان وظایف سنگینی برعهده دولت قرار دارد و در این زمینه، نحوه طراحی برنامه‌ها و اقدامات بعدی دولت بسیار حائز اهمیت است. هرگونه نقصان و ناکارآمدی در بازسازی خسارت‌ها، پیامدهای مختلفی داشته باشد.
بررسی موردی سیل‌های اخیر؛

سازوکارهای اجتماعی در مدیریت بحران‌های طبیعی

در این مقاله به چند سوال محوری در مورد سازوکارهای اجتماعی موثر در مدیریت بحران سیل پاسخ داده می‌شود از جمله اینکه سازماندهی ذینفعان پیرامون سیل چه نقشی در مدیریت سیل دارد و مسئولیت اجتماعی ذینفعان به چه نحو است؟
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها