سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جایگاه ایمنی و بحران در مدیریت جدید شهر؛

100 ساختمان بدتر از پلاسکو در تهران وجود دارد

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن با اعتقاد به اینکه موضوع ایمنی و بحران تهران، یک موضوع فرابخشی است و از همین رو شهرداری و شورای شهر جدید باید زمینه ایجاد همکاری بین‌بخشی را ایجاد کنند، گفت: توجه به 100 ساختمان خطرناک تهران و احیای جامعه ایمن و توجه به مدیریت یکپارچه شهری باید از اولویت‌های مدیران جدید تهران در زمینه ایمنی و بحران باشد.

وضعیت تراکم جمعیت ایران در شرایط بحرانی قرار دارد

رشد نامتناسب جمعیت ایران تهدیدی برای توسعه انسانی در این کشور میباشد.
رئیس سازمان مدیریت بحران اعلام کرد:

اعلام هشدار وقوع سیل در استان‌های شمالی از "سه‌شنبه گذشته"

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه از سه‌شنبه گذشته درباره احتمال سیل در منطقه کلات و استان‌های شمالی هشدارهای لازم داده‌ شد اما مردم به این هشدارها توجه نکردند، گفت: ۱۲ نفر از هم‌وطنان در این حادثه جان خود را از دست دادند و ۴ نفر مفقود هستند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

برنامه درستی برای مدیریت بحران در کشور دنبال نمی شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هنوز برنامه درستی برای مدیریت بحران در کشور دنبال نمی شود.
محققان کشور معتقدند ؛

«آماده‌سازی» و «عادی‌سازی شرایط» از اولویت‌های مدیریت بحران‌ها

به اعتقاد محققان کشور تمام عملیات و اقداماتی که تحت یک برنامه منسجم و جامع جهت کاهش اثرات بحران در یک کشور و یا برای منطقه خاصی انجام می‌شود را می‌توان به عنوان کاهش اثرات بحران نام برد که در این راستا باید در سیاستگذاری ملی اولویت‌های اول تا سوم به ترتیب «آماده‌سازی»، «امدادرسانی» و «بهبودی و عادی‌سازی شرایط» قرار داده شود.
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور؛

استاندارد روحی و روانی بحران‌ها تدوین شد

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از تدوین نهایی استاندارد بازتوانی روحی و روانی در کشور خبر داد.
علی ربیعی در بازدید از معدن زمستان یورت:

درباره تجهیزات و ایمنی معادن‌ باید تجدید‌نظر کنیم

علی ربیعی گفت: در صورتی که پیمانکاران معادن، بیمه‌ کارگران را رد نکرده باشند طبق بخشنامه‌‌ای که مصوب شده کارفرمای اصلی باید پیمانکار را تغییر دهد.
تمرين بحـران؛

عضو هيات‌علمي دانشگاه شريف، عزم ملي مقابله با زلزله را ضروري دانست

باز هم زلزله خبرساز شد و با لرزش دوباره مشهد، نگراني‌هاي وقوع زلزله در پايتخت مطرح شد؛ نگراني‌هايي كه در سال هاي اخير و پس از هر لرزه مهمي در كشور، درباره تهران مطرح شده اما كاري براي كمك به كاهش هزينه‌هاي رخداد زلزله از پيش نبرده است. اين در شرايطي است كه همه می دانند زلزله قابل پیش بینی نیست و این را نيز می‌دانند که کشورمان سرزميني زلزله‌خيز است و هر آن ممکن است اين رخداد طبيعي، تمام معادلات مرتبط با معيارها و کنش‌هاي توسعه حال و آينده شهرها را تحت‌شعاع قرار دهد!
لزوم آگاه سازی در برابرسوانح؛

چرا حوادث طبیعی در ایران پرخسارتند؟/شهرهایی که تاب سانحه ندارند

بعد از خسارت‌های زلزله در شمال شرق کشور این بار نوبت شهرهای شمال غرب و غربی کشور بود تا به واسطه سیل و رانش زمین، خسارت‌های جانی و مالی سنگینی را متحمل شوند؛ خسارت‌هایی که تمامی ندارند و هر سال گوشه‌ای از کشور را درگیر می‌کنند.
امیرمحسن ضیایی:

هیچ هماهنگی بین دستگاه‌ها هنگام بحران نیست/ اگر بحران‌ بزرگ در کشور رخ دهد اصلا آمادگی وجود ندارد

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی گفت: رئیس جمعیت هلال احمر در نشست امروز فراکسیون،‌ اذعان کرد متأسفانه هنگام بروز بحران هیچ هماهنگی میان دستگاه‌ها وجود ندارد و این موجب آسیب و کندی خدمات رسانی خواهد شد.
رئیس کانون مسئولین ایمنی، حفاظت فنی و بهداشت کار کشور:

عقب ماندگی نظام ایمنی کشور به عدم حضور تشکل‌های مردم نهاد بازمی‌گردد

رئیس کانون مسئولین ایمنی، حفاظت فنی و بهداشت کار کشور می‌گوید، عقب ماندگی نظام ایمنی کشور به عدم حضور تشکلات صنفی و سازمان‌های مردم نهاد در متن نظام ایمنی و بهداشت کار کشور بازمی‌گردد.
برای روزهای یکشنبه و دوشنبه؛

وزارت نیرو به چهار استان سیل‌خیز کشور آماده‌باش داد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: چهار استان فارس، بوشهر و هرمزگان و جنوب استان کرمان، روزهای یکشنبه و دوشنبه (ششم و هفتم فروردین) در معرض بارندگی و سیلاب قرار دارند.
کارشناس و پژوهشگر مدیریت بهره‌برداری؛

مدیریت بحران، مهارت نجات بخش مدیران بهره‌برداری

گزارش‌های گوناگونی طی هفته‌های اخیر از مراجع ذی‌صلاح و رسانه‌ها با رویکردهای گوناگون درخصوص حادثه پلاسکو منتشر شد. اعداد و ارقام متعددی نیز از سازه‌های بزرگ شهر با کاربری‌های گوناگون که دارای نواقص جدی در حوزه استانداردهای ایمنی هستند اعلام شد. صرف نظر ازاین اعداد و ارقام که البته همگی نیز در نوع خود نگران‌کننده بودند، تمامی گزارش‌های فوق اما در موضوعی ظریف و درخور تامل فصل مشترک داشتند: «شهر را می‌تون هر لحظه آبستن پلاسکوی دیگری دانست».
نقدی در شیوه مواجهه دولت با بحران ریزگردها؛

مشی دولت یا ریزگردها؛ کدام‌یک عذاب الهی هستند؟

رئیس جمهور با حضور در استان خوزستان، دولت را نسبت به مسائل و مشکلات مردم دلسوز نشان می‌دهد اما این حضور خروجی محسوس و قابل قبولی برای مردم بحران‌زده به همراه ندارد.
در نامه جهانگیری به 5 وزارتخانه و سازمان مطرح شد؛

اختصاص 30 میلیارد تومان برای تثبیت کانون‌های گردوغبار در خوزستان

معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به 5 وزارتخانه و سازمان نسبت به اختصاص 30 میلیارد تومان برای اجرای برنامه کوتاه‌مدت تثبیت کانون‌های بحرانی گردوغبار با منشأ داخلی استان خوزستان در سطح 30 هزار هکتار تاکید کرد.
پشـتم گرمه!

چرا رييس‌سازمان مديريت بحران كشور پاسخگوي عملكرد ضعيف خود نيست؟

كولاك در شمال، سيل در جنوب، ريزگرد در غرب و خشكسالي در شرق ايران، اين روزها زندگي هم‌ميهنان ما را دچار مشكل كرده‌است، اما برخي در پايتخت در دفاتر خود نشسته‌اند و تنها نظاره‌گر اين بحران‌ها هستند. از رنجنامه مردم سرزمين‌ما اين روزها اخبار فراواني شنيده‌ايم و آن موضوعي كه بيشتر افكارعمومي را درگير خود كرده،
در پی دستور رهبر؛

نشست فوری لاریجانی با کمیسیون انرژی درباره بحران خوزستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون انرژی و برخی از اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان دوشنبه دو نشست با رئیس مجلس شورای اسلامی درباره بررسی بحران خوزستان برگزار کردند.
اطلاعیه سازمان مدیریت بحران:

احتمال وقوع بهمن، ریزش و رانش کوه در مناطق کوهستانی/ آماده باشیم

سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به پیش‌بینی بارش باران در اکثر نقاط کشور و بروز پدیده گردوغبار درنواحی غربی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان را به حالت آماده‌باش کامل درآورد.
در نشست «بررسی ابعاد حادثه پلاسکو» تشریح شد؛

«سندرم خودشیفتگی» که عده‌ای را به پلاسکو کشاند

موج مطالبات مردم از مسئولان در دوران پساپلاسکو، «حادثه پلاسکو» زنگ خطر جدی برای مدیریت بحران و مدیریت رسانه، «سندرم خودشیفتگی»، عدم وجود مدیریت بحران قوی در حوزه فضای مجازی و عرصه عمل در حادثه پلاسکو و ... از جمله موضوعات بررسی شده در نشست پلاسکو است .
آیا در سال 96 اعتباری برای حذف کانون‌های داخلی اختصاص داده می‌شود؟

ریزگردها در جست و جوی بودجه

بیش از هفت سال است که ریزگردها گاه و بی‌گاه ایران را به زیر پرده‌ای از غبار فرو می‌برد. قرعه‌ هر بار به نام آسمان یک شهر می‌افتد. یک بار تهران، بار دیگر اهواز. روزی در مرکز، روز دیگر جنوب یا گاهی در غربی‌ترین نقطه ایران.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها