سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناس فرهنگی مطرح کرد؛

برندسازی فاجعه‌ای برای جامعه/ خانواده ها درگیر صنعت مدگرایی هستند

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان مرکزی گفت: امروز خانواده های جامعه اسلامی به شدت درگیر صنعت مدگرایی هستند که اثرات جبران ناپذیری بر اقتصاد، فرهنگ و بنیان خانواده ایرانی اسلامی برجای می گذارد.
رییس مرکز اسلامی هامبورگ مطرح کرد؛

فعالیت ۲۷۰۰ مرکز اسلامی در آلمان/ باید نگاهمان را نسبت به غرب تغییر دهیم

حجت الاسلام المسلمین رمضانی از فعالیت ۲۷۰۰ مرکز اسلامی در آلمان خبرداد و تربیت نیروهای متخصص حوزه در عرصه تبلیغ بین الملل را در شرایطی که بیشتر این مراکز به دنبال ترویج اسلام لیبرال هستند، بسیاری ضروری خواند.
پایگاه های معرفتی؛

مساجد باید پایگاه تولید محتوایی مبتنی بر معرفت دینی باشد

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه در شرایطی زندگی می کنیم که آنچه به دنیا مسلط شده فضای مجازی و فراگیری این فضا در دنیا است، گفت:مساجد باید پایگاه تولید محتوای مبتنی بر معرفت دینی باشد.
برگی از بیانات مقام معظم رهبری؛

سرچشمه برکات

کانال تلگرام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای نماهنگی با موضوع "سرچشمه برکات" از بیانات ایشان درباره حج را منتشر کرد.
سینه‌خیز بروید تا به مهدی(عج) برسید؛

آیا امام عصر(عج) زمان ظهور را می‌دانند؟

کتاب «نشانه‌های ظهور او» اثر محمد خادمی شیرازی یکی از آن آثاری است که بر اساس مستندات به تبیین نشانه‌های ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) پرداخته است.
آیت‌الله شاه‌آبادی در نامه‌ای به روحانی:

حذف «ربا» از مبادلات بانکی دغدغه‌ اصلی دولت دوازدهم باشد

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای به روحانی نکاتی را درباره دولت آینده به وی متذکر شد.
نامه دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی به روحانی؛

توسعه غربی محرومیت‌های معیشتی، عاطفی، فکری، تربیتی، زیستی ایجاد می‌کند

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور با بیان "برخی خسارت‌های جبران‌ناپذیر محاسبات توسعه غربی را برای شما بازخوانی می‌کنم"، گفت: توسعه غربی محرومیت‌های معیشتی، عاطفی، فکری، تربیتی، زیستی ایجاد می‌کند.
زاکانی:

بازتولید حیات "طیبه اسلامى" در کشور الگویى براى دنیاى اسلام خواهد بود

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با صدور بیانیه‌ای درباره مبانی نظری پیشرفت ایران اسلامی تاکید کرد: بازتولید حیات "طیبه اسلامى" در کشور الگویى براى دنیاى اسلام خواهد بود.
حجت الاسلام مهدوی کنی؛

تمدن اسلامی عاریتی نیست/ دیدگاه های تمدن ساز علمای شیعه

حجت الاسلام مهدوی کنی گفت: دیدگاه های تمدن ساز علمای شیعه فقط غرب ستیزی نبوده و تضمین استقلال اقتصادی و فرهنگی ملت ایران هم از اهداف اصلی شان بوده است.
عباس خامه یار:

بازسازی تمدن اسلامی باید با همکاری ایران و عرب پیگیری شود

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اهمیت گفتگو در مبانی دینی و تاریخ گفت: بازسازی تمدن اسلامی باید با به کارگیری دو بال ایران و عرب پیگیری شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

تمدن اسلامی ایرانی با وحدت حوزه و دانشگاه محقق می‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمدن اسلامی ایرانی معاصر توسط دو نهاد دانشگاه و حوزه باید تعریف شود تا به‌درستی آن را پیش ببرند و تقسیم‌کار کنند.
فهم الگوی اسلامی- ایرانی را گم کرده‌ایم؛

مسئولان حکومتی زندگی اسلامی را از خود آغاز کنند

نجفقلی حبیبی معتقد است؛ فهم این نکته که الگوی اسلامی- ایرانی چه الگویی است را گم کرده‌ایم. بسیاری از مقولات مرتبط با سبک زندگی قابل تعیین تکلیف کردن برای مردم نیست و تبیین منطقی و اجرای به دور از اجبار سبک زندگی ایرانی- اسلامی مهترین پیش‌نیاز برای قبول آن است.

پروژه اردن برای تربیت هزار دانش‌آموز حافظ کل

تعدادی از مدارس اردن، پروژه‌ای آرمانی با هدف تربیت هزار دانش‌آموز دختر و پسر حافظ کل قرآن آغاز کرده‌اند که این پروژه در نوع خود بزرگترین طرح آموزش حفظ کتاب الهی در سطح اردن محسوب می‌شود.
منطقی نوین برای تمدن نوین اسلامی-ایرانی؛

ادعای فطری بودن قواعد منطق، ادعای کاملا غلطی است/ نیازمند علم منطقی خاص تمدن نوین اسلامی هستیم

علم منطق ارسطویی حاصل متافیزیک ارسطوست نه حاصل قواعد خاص اندیشیدن عقلا
سیدحسن خمینی:

اگر دین را قالبی بسته معرفی کنیم، نابودش کرده‌ایم

یادگار امام گفت: اگر دین را در قالب بسته ای معرفی کنیم که فقط می تواند با یک سنت و یک طرز تفکر سازگار شود، به چیزی غیر از محدود کردن و از بین بردن آن، کمک نکرده‌ایم.
سید علیرضا واسعی:

اسلام تمدنی غیر از تمدن اسلامی است

رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی گفت: در تاریخ تمدن اسلامی نگاهی به دستاوردهای گذشته اسلام و مسلمانان دنبال می‌شود، اما اسلام تمدنی تأمل و کندوکاوی در داشته‌های اسلام برای ایجاد یک تمدن است.
شش گام تا سبک زندگی اسلامی؛

صالحی امیری: نتوانسته‌ایم نظرات رهبری در زمینه سبک زندگی را به واقعیت تبدیل کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ملی سبک زندگی گفت: از زمان ایراد سخنان مقام معظم رهبری در موضوع سبک زندگی، تاکنون نتوانسته‌ایم نظرات ایشان را در زمینه سبک زندگی به واقعیت تبدیل کنیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی:

معرفی اسلام واقعی تبلیغات منفی علیه ایران و شیعه را بی‌اثر می‌کند

مرجع تقلید شیعیان بر لزوم معرفی مبانی اصیل اسلام و فقه شیعه به جهانیان تأکید کرد و گفت: ارائه اسلام ناب تبلیغات منفی را از بین برده و نگرش جهانیان را نسبت به ایران و شیعه تغییر خواهد داد.
پایان مراسم اربعین حسینی:

خرافه‌گرایی در برخی هیأت‌های مذهبی +تصاویر

با پایان یافتن مراسم اربعین حسینی (ع) بیش از چهل روز عزاداری و سوگواری شیعیان در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان (ع) نیز پایان یافته و حال فرصت مناسبی برای آسیب‌شناسی انحراف در این مراسم معنوی است.
توصیه های حضرت علی(ع) :

راه‌های نفوذ دشمن در بیان حضرت علی(ع)

یکی از اقدامات اساسی دشمنان در پیش برد اهداف خویش، تمسک به بهانه های عامه پسند است تا از طریق همراه نشان دادن خود با عموم مردم بتوانند اهداف خود را پی بگیرند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها