سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مسئولان ریشه‌ها و علل شهادت امام جمعه کازرون را بررسی کنند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ضمن تسلیت شهادت امام جمعه کازرون، تأکید کرد: مسئولان ریشه‌ها و علل شهادت امام جمعه کازرون را بررسی و برخورد قاطع کنند.
دوگانه نجف - قم چقدر جدی است؟

کدام حوزه تعیین کننده آینده شیعیان خواهد بود؟

روز گذشته اکونومیست در گزارشی به وجود دوگانه مرجعیت شیعه در دو شهر قم و نجف اشاره کرده و از تغییر جهت مرجعیت از ایران به سمت قم سخن گفته بود. امروز واشنگتن پست در گزارش مشابهی به باور مرجعیت تجف بر نقش مشورتی روحانیت در برابر تز ولایت فقیه در قم اشاره کرده و مدعی شده ایران به دنبال سلطه بر حوزه نجف است. آنچه قابل توجه است شباهت این دو گزارش در تلاش آنها برای ایجاد شکاف میان جامعه شیعه است که بی تردید بر خوانندگان این آثار پوشیده نیست.
دوگانه نجف – قم؛

کدام حوزه تعیین کننده آینده شیعیان خواهد بود؟

روز گذشته اکونومیست در گزارشی به وجود دوگانه مرجعیت شیعه در دو شهر قم و نجف اشاره کرده و از تغییر جهت مرجعیت از ایران به سمت قم سخن گفته بود. امروز واشنگتن پست در گزارش مشابهی به باور مرجعیت تجف بر نقش مشورتی روحانیت در برابر تز ولایت فقیه در قم اشاره کرده و مدعی شده ایران به دنبال سلطه بر حوزه نجف است. آنچه قابل توجه است شباهت این دو گزارش در تلاش آنها برای ایجاد شکاف میان جامعه شیعه است که بی تردید بر خوانندگان این آثار پوشیده نیست.
انتخابات هیات رئیسه جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛

آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین ماند

آیت الله محمّد یزدی به عنوان رئیس شورای عالی جامعه و حضرات آیات سید هاشم حسینی بوشهری و سید احمد خاتمی به عنوان نواب اول و دوم، حضرات آیات شیخ محسن اراکی و محمود عبداللهی به عنوان منشی و آیت الله ابوالقاسم وافی به عنوان امین مالی با کسب اکثریت آرای اعضای شورای عالی جامعه، به‌عنوان اعضای هیات رئیسه دوره جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای مدت دو سال انتخاب شدند.
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی:

طلاب و روحانیان در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، پرهیز از افراط و تفریط در حوزه‌ها را یک امر مهم قلمداد کرد و با بیان اینکه هرگونه اختلاف در حوزه مضر است، بر لزوم حمایت از نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: ما از نظام حمایت کرده و می‌کنیم.
حجت‌الاسلام ارزانی:

پروژه مشترک نمایشی حوزه هنری و کانون‌های مساجد امسال به اجرا می‌رسد

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور گفت: براساس تفاهم‌نامه سال ۹۷ بین حوزه هنری و کانون‌های مساجد در عرصه نمایش امسال شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه خواهیم بود.
تعامل حوزه و دانشگاه؛

نداشتن تئوری تحول یکی از ضعف های حوزه های علمیه است

همایش «حوزه و آینده» روز گذشته با حضور آیت الله صادقی رشاد، رئیس شورای استانی حوزه های علمیه تهران؛ آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور؛ آیت الله مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان؛ آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، آیت الله اشرفی شاهرودی، آیت الله سیدان و جمعی از علما و طلاب حوزه علمیه خراسان در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
جامعه امروز از حوزه‌های علمیه توقع دارد؛

ابراهیمی: حوزه باید مشکلات جامعه را به درستی لمس کند

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه فعالیت حوزه نباید تنها به درس و بحث محدود شود گفت: حوزویان باید با حضور چشمگیر در جامعه مشکلات مردم را به درستی لمس کرده و برای رفع آن اقدام کنند.
حوزه علمیه قم؛

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان حوزه علمیه

مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی:

انتظار از حوزه علمیه قم برای حل ابهام‌ها و مشکلات دینی/ قم به نگاه‌های نو بیش از پیش احتیاج دارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: امروز، دوره انقلاب و روزهای کار و حرکت‌های جهشی است و قم به این‌گونه نگاه‌ها و جهت‌گیری‌های نو، بیش از پیش احتیاج دارد.
فتنه‌ای جدید از درون حوزه‌های علمیه؛

چرا رهبر انقلاب در دیدار مردم قم درباره «نفوذ فرهنگی» در دستگاه روحانیت هشدار دادند؟

جریان «شیعه انگلیسی» و جریان «اسلام رحمانی» با روایت جریان خاص، با وجود تقابل ظاهری، دو تیغه‌ی یک قیچی برای حمله به «اسلام سیاسی» به عنوان شاه‌تیر خیمه جمهوری اسلامی هستند.
آیت الله استادی، عضو شورای عالی حوزه:

اگر کسی بگوید حوزه انقلابی نیست، بیخود می‌گوید

آیت الله رضا استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: حوزه در عین عظمت مشکلاتی دارد. این مسئله دولتی شدن یا نشدن مسئله‌ای شده است. بالاخره حوزه اگر بخواهد اداره شود مخارجی دارد و مراجع توان پرداخت مخارج را ندارند و مرتب هم مراجع می‌گویند که باید مستقل باشد. خب این باید حل شود اگر باید پول بگیرد و یا نگیرد بگویید.
حسینی‌بوشهری؛

برخی مظلوم‌تر از حوزه پیدا نکردند

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: بعضی‌ها در این زمان مظلوم‌تر از حوزه پیدا نکرده‌اند. درمقابل حوزه و مرجعیت هر چه بخواهند حرف می‌زنند، فکر می‌کنند حوزه مانع کارهایشان است. به همین دلیل از هر حرف زدنی نسبت به حوزه اِبا نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام محسن قرائتی:

حوزه‌های علمیه مهارتی نیستند

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر مهارتی بودن حوزه‌های علمیه و انس روحانیون مدارس با قرآن تاکید کرد.
حجت الاسلام گلپایگانی مطرح کرد؛

حوزه علمیه قم در خطر نفوذ

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: نفوذ خطر بزرگی است که حوزه علمیه قم را تهدید می‌کند، این حوزه مقتدای سایر حوزه‌های علمیه کشور همچون مشهد، اصفهان و تبریز بوده و چشم همه به آن است.
باحکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور؛

جت‌الاسلام نوری‌زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شد

با موافقت مقام معظم رهبری و حکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین نوری‌ زاده به ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران منصوب شد.
لاریجانی در دیدار با آیت الله اعرافی:

حوزه‌های علمیه نباید به سمت مدرک‌گرایی پیش برود

به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی صبح جمعه در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور که در قم برگزار شد، اظهار داشت: سیستمی که برای حوزه‌های علمیه تدوین شده بسیار نوآورانه است البته کارهایی که در گذشته انجام شده نیز باید حفظ شود و نباید حوزه به سمت مدرک گرایی پیش برود.
رحیم‌پور ازغدی:

حوزه هنوز ایده‌آل نیست و باید اسلامی‎تر شود

هنوز در مشهد، قم و برخی شهرهای دیگر مطهری را به اسم مذهب لعن می‌کنند که حرف‌های او از نظر آن‌ها انحراف از مذهب تلقی می‌شود. مسائل هنوز تمام نشده و دوباره در حال تکرار شدن است. دهه 60 موج سنگینی از تعابیر و پاسخ‎های غلط، ناقص و ادبیاتی اخلاقی، دینی و شرافتمندانه را به همراه داشت. این مسائل تمام نمی‌شود اما آن سخنان بارها و بارها تکرار می‎‌شود.
‌انگیزه نداشتن برخی طلاب به تلبس؛

چرا برخی طلاب تمایلی به پوشیدن لباس روحانیت ندارند؟

این که یک طلبه با اینکه مجوز "تلبس" را دریافت کرده، اما تمایل چندانی به استفاده از آن را ندارد، شاید دلایلی دارد که کاملا منطقی به نظر برسد؛ اما اینکه آیا تغییر نگرش افراد جامعه نسبت به طلاب در این امر دخیل بوده است و یا علت این امر، شخصی بوده و منحصر به ویژگی‌های شخصیتی و طرز تفکر او می‌شود، مسئله دیگری است.
برنامه دروس اخلاق ؛

اعلام برنامه دروس اخلاق مراجع و اساتید برجسته حوزه در قم

برنامه دروس اخلاق حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی، جوادی آملی، مصباح یزدی، خرازی، استادی و شب زنده‌دار در شهر مقدس قم اعلام شد
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها