سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت الاسلام اسکندری خبر داد؛

طراحی ۱۰۰ رشته تخصصی در سامانه تبلیغی حوزه خواهران

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور کادرسازی را مهم ترین هدف برگزاری دوره هادیان سیاسی طلاب خواهر حوزه های علمیه دانست و بر تلاش برای بصیرت افزایی در جامعه تأکید کرد.
حجت الاسلام محسن مهاجرنیا؛

حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر این که حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است، گفت: طلبه باید بداند که او در جایگاه نیابت از امام زمان(عج) است و قوام و استحکام معنوی و علمی با قدمت ۱۴۰۰ ساله دارد.
مساجد و حوزه‌های علمیه؛

حضور مداوم طلاب در مساجد، آنان را از اولویت‌های جامعه آگاه می‌کند

یک استاد حوزه علمیه، گفت: یک طلبه درصورت ارتباط مستمر با مردم در مساجد، از اولویت‌های جامعه آگاه می‌شود و از دوران نوجوانی و جوانی، خود را برای مدیریت بهتر مساجد در آینده آماده خواهد کرد.
آیت الله مصباح یزدی:

دین‌شناسی وظیفه اصلی طلاب است/ لزوم توجه حوزویان به برنامه‌های بلندمدت

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مهم ارزیابی کردن امر برنامه‌ریزی گفت: باید تمام حوزه‌های علمیه برای حداقل ده سال آینده خود برنامه جامع داشته باشند.
حجت الاسلام مسیح مهاجری:

ای بزرگان حوزه‌هاي علميه به داد برسيد؛ روحانیت را نجات دهید

از اعماق جان و در نهايت عذاب وجدان به خاطر مشاهده چنين کارکرد انحرافي که از بخشي از روحانيون مشاهده مي‌شود، فرياد بر مي‌آوريم که‌اي بزرگان حوزه‌هاي علميه به داد برسيد و روحانيت را از اين بي‌ضابطه عمل کردن‌ها نجات دهيد.
هویت طلبگی؛

حجت الاسلام والمسلمین عماد: زمان آگاهی مهم‌ترین لازمه نشاط علمی حوزه است

رییس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه زمان آگاهی را مهم‌ترین لازمه ایجاد نشاط علمی در حوزه دانست و بر پاسخگویی به نیازهای جامعه براساس دانش دینی تأکید کرد.
از سوی معاونت تهذیب حوزه علمیه قم؛

دوره آموزشی معارف ویژه همسران طلاب برگزار می شود

حجت الاسلام روح الله ساجدی با اعلام خبر برگزاری دوره آموزش معارف اسلامی ویژه همسران طلاب با عنوان طرح کوثر اظهار کرد: این دوره سه ساله است و ۱۵ مهرماه اجرا می شود.
هویت طلبگی؛

شناخت هویت طلبگی منوط به درک صحیح رسالت حوزه است

استاد درس اخلاق حوزه با تأکید بر لزوم شناخت و باور صحیح نسبت به مسیر طلبگی این مسأله را مقدمه درک هویت و شناخت وظایف این مسیر از سوی طلاب دانست.
مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی(ص) مطرح کرد؛

تحصیل ۴۰ هزار ‌غیر‌ایرانی در جامعة‌المصطفی

مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی(ص) با بیان اینکه این مجموعه از ۱۲۰ کشور جهان ۴۰ هزار نفر در حال تحصیل دارد، گفت: اکنون افراد در حال تحصیل جامعه المصطفی جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر همراه با خانواده خود تشکیل داده‌اند.

طلاب فرصت تحصیل در حوزه را غنیمت بشمارند

عضو شورای عالی حوزه، تحصیل جدی، تهذیب و انقلابی ماندن را سه عنصر هویت بخش طلاب نامید و به طلاب توصیه کرد که تحصیل در حوزه را غنیمت بشمارند.
روزنامه "جمهوری اسلامی":

کارکرد روحانيت ورود شرم‌آور به جزییات روابط زناشویی، برگزاری همایش چندهمسری

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود از عملکرد برخی روحانیون و ورود آنها به برخی حوزه ها انتقاد کرد.
آیت الله مقتدایی؛

حوزویان شأن ولی فقیه در نظام اسلامی را تبیین کنند

آیت الله مقتدایی با بیان این که تا زمانی که حکومت نباشد نمی توان برخی از کارها و دستورات دینی را اجرا کرد، از حوزویان خواست شأن ولی فقیه در نظام اسلامی را تبیین کنند.
هویت طلبگی؛

ورودی حوزه نباید از مقطع دیپلم تجاوز کند

حجت الاسلام مازنی با تأکید بر این که ورودی حوزه نباید ازمقطع دیپلم تجاوز کند، گفت: جوانی که حداکثر تا دوسال بعد باید جذب کار شود، باید تشکیل خانواده دهد و به محیطی وارد می شود که باید چند سال درس بخواند بسیاری از اوقات دچار بحران هویت می شود.
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی:

حوزه علمیه در برابر پدیده‌های اجتماعی منفعلانه عمل نکند

حجت‌الاسلام عیسوی گفت: طلاب نباید تبلیغ را منحصر در منبر و خطابه ببینند، بلکه کارهای جهادی، حل مشکلات مردم و فعالیت‌های عام المنفعه دیگر را نیز تبلیغ بدانند.
حجت‌الاسلام جمال‌زاده تشریح کرد؛

نقش‌ها و کارکردهای فراموش شده مساجد

یکی از کارشناسان فرهنگی و مذهبی به تشریح نقش‌ها و کارکردهای فراموش شده مساجد در جامعه ایرانی پرداخت.
سال تحصیلی جدید؛

کلاس درس خارج فقه مقام معظم رهبری

اولین جلسه درس خارج فقه مقام معظم رهبری در سال تحصیلی جدید، امروز با حضور جمعی از فضلا و طلاب علوم دینی در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.
روحانیت واقعی با کفر سازشی ندارد؛

ایران اسلامی باید 100 هزار مسجد آباد داشته باشد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: روحانیت واقعی با کفر سازشی ندارد به همین علت اگر سر خود را هم از دست دهد هرگز امان‌نامه شکر و کفر را امضا نمی‌کند.
عضو بسیج طلاب :

خروجی حوزه علمیه مطلوب باید متناسب با تمدن اسلامی باشد

استاد حوزه گفت: هر چه ما بتوانیم این صحبت ها و شاخص ها را در حوزه های علمیه تقویت کنیم می توانیم به ایجاد تمدن اسلامی و رشد آن کمک کنیم.
آستان قدس رضوی؛

متن حکم خادمی پدر و همسر شهید ‌حججی + تصویر

‌متن حکم خادمی پدر و همسر شهید مدافع حرم محسن حججی منتشر شد.
حجت الاسلام خاموشی؛

اتحادیه‌های قرآنی به اسم و تابلو تبدیل نشوند

حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه اتحادیه‌های قرآنی نباید به اسم و تابلو تبدیل شوند، بر ضرورت برپایی محافل قرآنی در منازل و محلات تأکید کرد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها