سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شالچی، قاری قرآن بیان کرد:

کرسی‌های تلاوت؛ موثرترین روش جذب مخاطب عام

حسین شالچی، قاری قرآن کشورمان گفت: در کنار جلسات آموزشی و مسابقات قرآنی، باید کرسی‌های تلاوت را تقویت کنیم زیرا کارامدترین روش برای جذب مخاطبان عام به انس با قرآن کریم است.
آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد؛

ضرورت تقویت و توجه بیشتر به تبلیغات تخصصی مهدویت

حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار اعضای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی، گفت: انتظار بنده این است که تشکیلات خود را قوی تر کنید و به جنبه تبلیغات تخصصی مهدویت توجه بیشتری شود.
حجت الاسلام والمسلمین رضوی‌مهر خبرداد؛

برگزاری انتخابات دوره هشتم مجمع نمایندگان طلاب در اسفندماه/ شرایط و زمان ثبت نام داوطلبان

عضو هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب از پایان دوره هفتم این مجمع در اسفندماه سال جاری خبرداد و گفت: انتخابات دوره هشتم نیز اواسط اسفندماه برگزار می شود.
حوزه علمیه ؛

زمان نام نویسی امتحانات غیر حضوری نیم سال اول حوزه علمیه+شرایط

دستورالعمل اجرایی، شرایط و برنامه امتحانات غیرحضوری نیم سال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۷ (بهمن ماه ۹۶) از سوی معاونت آموزش حوزه های علمیه اعلام شد.
حجت الاسلام و المسلمین نبوی؛

مبلغان در تبلیغ خود از علوم روز استفاده کنند

حجت الاسلام و المسلمین نبوی گفت: امروز مهم ترین وظیفه طلاب و مبلغان پاسخ گویی به شبهات موجود در جامعه است، مبلغ نمونه فردی است که پاسخ گوی نیاز جامعه و شبهات روز باشد.
حجت‌الاسلام تحریری؛

حوزه علمیه مبلغان را به ابزار هنر تجهیز کند / ورود حوزه در عرصه تولید آثار دینی

حجت‌الاسلام تحریری معتقد است که حوزه‌های علمیه بازوان فرهنگی و سیاسی و قانون‌گذاری حکومت دینی ایران به شمار می‌‌آیند. بنابراین باید اساتید و طلاب حوزه‌ها در عرصه تولید آثار دینی فعالانه‌تر نقش‌آفرینی کنند.
حجت‌الاسلام شرفخانی؛

هویت طلبگی تمدن سازی برای ظهور است/ علم منهای اخلاق و عمل هیچ منفعتی ندارد

اگر نگاه طلبه برای تمدن سازی اسلامی و آماده‌سازی جهان برای ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) باشد، هرگز دچار بی‌هویتی نخواهد شد.
تبلیغ در اسلام؛

اهمیت و جایگاه تبلیغ دین

نوع و ابزار تبلیغ باید برای طلاب و مبلغان به درستی و دقیق شناسانده شود تا بتوانند راهکارهای علمی و عملی آن را در فضای بیرونی اجرایی کنند.
حجت الاسلام اسکندری خبر داد؛

طراحی ۱۰۰ رشته تخصصی در سامانه تبلیغی حوزه خواهران

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور کادرسازی را مهم ترین هدف برگزاری دوره هادیان سیاسی طلاب خواهر حوزه های علمیه دانست و بر تلاش برای بصیرت افزایی در جامعه تأکید کرد.
حجت الاسلام محسن مهاجرنیا؛

حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر این که حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است، گفت: طلبه باید بداند که او در جایگاه نیابت از امام زمان(عج) است و قوام و استحکام معنوی و علمی با قدمت ۱۴۰۰ ساله دارد.
مساجد و حوزه‌های علمیه؛

حضور مداوم طلاب در مساجد، آنان را از اولویت‌های جامعه آگاه می‌کند

یک استاد حوزه علمیه، گفت: یک طلبه درصورت ارتباط مستمر با مردم در مساجد، از اولویت‌های جامعه آگاه می‌شود و از دوران نوجوانی و جوانی، خود را برای مدیریت بهتر مساجد در آینده آماده خواهد کرد.
آیت الله مصباح یزدی:

دین‌شناسی وظیفه اصلی طلاب است/ لزوم توجه حوزویان به برنامه‌های بلندمدت

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مهم ارزیابی کردن امر برنامه‌ریزی گفت: باید تمام حوزه‌های علمیه برای حداقل ده سال آینده خود برنامه جامع داشته باشند.
حجت الاسلام مسیح مهاجری:

ای بزرگان حوزه‌هاي علميه به داد برسيد؛ روحانیت را نجات دهید

از اعماق جان و در نهايت عذاب وجدان به خاطر مشاهده چنين کارکرد انحرافي که از بخشي از روحانيون مشاهده مي‌شود، فرياد بر مي‌آوريم که‌اي بزرگان حوزه‌هاي علميه به داد برسيد و روحانيت را از اين بي‌ضابطه عمل کردن‌ها نجات دهيد.
هویت طلبگی؛

حجت الاسلام والمسلمین عماد: زمان آگاهی مهم‌ترین لازمه نشاط علمی حوزه است

رییس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه زمان آگاهی را مهم‌ترین لازمه ایجاد نشاط علمی در حوزه دانست و بر پاسخگویی به نیازهای جامعه براساس دانش دینی تأکید کرد.
از سوی معاونت تهذیب حوزه علمیه قم؛

دوره آموزشی معارف ویژه همسران طلاب برگزار می شود

حجت الاسلام روح الله ساجدی با اعلام خبر برگزاری دوره آموزش معارف اسلامی ویژه همسران طلاب با عنوان طرح کوثر اظهار کرد: این دوره سه ساله است و ۱۵ مهرماه اجرا می شود.
هویت طلبگی؛

شناخت هویت طلبگی منوط به درک صحیح رسالت حوزه است

استاد درس اخلاق حوزه با تأکید بر لزوم شناخت و باور صحیح نسبت به مسیر طلبگی این مسأله را مقدمه درک هویت و شناخت وظایف این مسیر از سوی طلاب دانست.
مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی(ص) مطرح کرد؛

تحصیل ۴۰ هزار ‌غیر‌ایرانی در جامعة‌المصطفی

مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی(ص) با بیان اینکه این مجموعه از ۱۲۰ کشور جهان ۴۰ هزار نفر در حال تحصیل دارد، گفت: اکنون افراد در حال تحصیل جامعه المصطفی جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر همراه با خانواده خود تشکیل داده‌اند.

طلاب فرصت تحصیل در حوزه را غنیمت بشمارند

عضو شورای عالی حوزه، تحصیل جدی، تهذیب و انقلابی ماندن را سه عنصر هویت بخش طلاب نامید و به طلاب توصیه کرد که تحصیل در حوزه را غنیمت بشمارند.
روزنامه "جمهوری اسلامی":

کارکرد روحانيت ورود شرم‌آور به جزییات روابط زناشویی، برگزاری همایش چندهمسری

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود از عملکرد برخی روحانیون و ورود آنها به برخی حوزه ها انتقاد کرد.
آیت الله مقتدایی؛

حوزویان شأن ولی فقیه در نظام اسلامی را تبیین کنند

آیت الله مقتدایی با بیان این که تا زمانی که حکومت نباشد نمی توان برخی از کارها و دستورات دینی را اجرا کرد، از حوزویان خواست شأن ولی فقیه در نظام اسلامی را تبیین کنند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها