سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خبر داد؛

تدوین ۳۰ سند جامع چشم انداز حوزه‌های علمیه کشور

آیت ا.. اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و عضو شورای نگهبان از تدوین ۳۰ سند جامع چشم انداز حوزه‌های علمیه کشور خبر داد.
قاب عکاسان؛

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه با حضور علماء و شخصیت های حوزوی و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و آیت الله نوری همدانی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.
آیت الله العظمی نوری در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه :

دروس اخلاق باید در حوزه جدی گرفته شود

آیت الله نوری همدانی امروز در آیین افتتاحیه رسمی حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه فیضیه گفتند: امام صادق(ع) بر لزوم احیای امر و فرهنگ خواسته اهل بیت(ع) تاکید دارند که از این جهت، حوزه های علمیه مهمترین نقش را دارند.
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی:

حضرات مراجع به داد حوزه علمیه قم برسند

این، در شان روحانیت و حوزه علمیه قم نیست که اینگونه نزد افکار عمومی زیر سوال باشد. حضرات مراجع، در عین حال که می‌دانیم با موانعی مواجهند، به داد حوزه علمیه قم برسند. ملت ایران، تمام شیعیان و ملت‌های آزادیخواه جهان که فریاد آزادیخواهی و ظلم‌ستیزی امام خمینی را از قم شنیدند، به حوزه علمیه قم نیازمند هستند. کاری کنید که قم مرکز گفت‌ و شنودهای آزاد در تراز مکارم اخلاق باشد و تمام آزاداندیشان جهان به آن به‌عنوان «مدینه فاضله» رو کنند.
اظهارات خواندنی تولیت آستان قدس؛

بودجه آستان قدس رضوی همان بودجه سال97 است

حجت الاسلام و المسلمین «احمد مروی» که در نخستین عهدواره ملی نهضت اجتماعی جوانان حضور یافته بود، گفت : «سوالی را مطرح کرده اند که سوال خیلی هاست و اینست که چرا بودجه و خدمات به استان ها ارسال نمی شود؟ اجرای فرمان هفت ماده ای مقام معظم رهبری چه می‌شود؟».ایشان توضیح داد: ما هیچ بودجه ای را هم کم یا حذف نکردیم. بودجه امسال ما، دقیقا همان بودجه ای است که در سال 97 و در دوره تولیت جناب آقای رئیسی بسته شده است.
انتقاد دوباره رحیم‌پورازغدی از حوزه علمیه:

کشور ۷۰۰ مرجع تقلید می‌خواهد چه کار؟

سخنانی جدید از رحیم پور ازغدی منتشر شده است که در آن او مجددا انتقاد تندی نسبت به حوزه علمیه داشته است.
آیت الله یزدی:

طلبه و آخوند سکولار برای اسلام مضر است

رئیس جامعه مدرسین حوزه گفت: فرق زیادی است بین آن طلبه ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می کند با طلبه ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی تفاوت است؛ چنین طلبه ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

۵۰۰ مدرسه خواهران در سطح کشور فعال است

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور فعال بوده که این میزان بیشتر از حوزه های برادران است، گفت: هم اکنون در ۱۲۵ منطقه کشور این مدارس در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فعال بوده که تلاش داریم استفاده از مدرس مرد را در تدریس سطح ۲ و ۳ به صفر برسانیم.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور؛

زمانی بودجه نهضت قرآنی کشور نصف دستمزد یک مربی فوتبال بود

قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن کشور، ضمن تشریح برنامه‌های این سازمان در فصل تابستان، از مشکلات و موانع رسیدن به جایگاه والای نهضت قرآنی در کشور گفت.
عملیات شوم یک روحانی‌نما؛

آیت‌الله نامرئی چه ماموریتی را دنبال می‌کند؟ + عکس

صفحه ای «fake» به تازگی با سوءاستفاده از تصاویر و فیلم‌های یک فرد روحانی از اسم جعلی آیت‌الله "ناصر نوری گیلانی" به عنوان طلبه سطح چهارم و مسئول بخش مدارج علمی حوزه علمیه بهره برده است.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مسئولان ریشه‌ها و علل شهادت امام جمعه کازرون را بررسی کنند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ضمن تسلیت شهادت امام جمعه کازرون، تأکید کرد: مسئولان ریشه‌ها و علل شهادت امام جمعه کازرون را بررسی و برخورد قاطع کنند.
دوگانه نجف - قم چقدر جدی است؟

کدام حوزه تعیین کننده آینده شیعیان خواهد بود؟

روز گذشته اکونومیست در گزارشی به وجود دوگانه مرجعیت شیعه در دو شهر قم و نجف اشاره کرده و از تغییر جهت مرجعیت از ایران به سمت قم سخن گفته بود. امروز واشنگتن پست در گزارش مشابهی به باور مرجعیت تجف بر نقش مشورتی روحانیت در برابر تز ولایت فقیه در قم اشاره کرده و مدعی شده ایران به دنبال سلطه بر حوزه نجف است. آنچه قابل توجه است شباهت این دو گزارش در تلاش آنها برای ایجاد شکاف میان جامعه شیعه است که بی تردید بر خوانندگان این آثار پوشیده نیست.
دوگانه نجف – قم؛

کدام حوزه تعیین کننده آینده شیعیان خواهد بود؟

روز گذشته اکونومیست در گزارشی به وجود دوگانه مرجعیت شیعه در دو شهر قم و نجف اشاره کرده و از تغییر جهت مرجعیت از ایران به سمت قم سخن گفته بود. امروز واشنگتن پست در گزارش مشابهی به باور مرجعیت تجف بر نقش مشورتی روحانیت در برابر تز ولایت فقیه در قم اشاره کرده و مدعی شده ایران به دنبال سلطه بر حوزه نجف است. آنچه قابل توجه است شباهت این دو گزارش در تلاش آنها برای ایجاد شکاف میان جامعه شیعه است که بی تردید بر خوانندگان این آثار پوشیده نیست.
انتخابات هیات رئیسه جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛

آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین ماند

آیت الله محمّد یزدی به عنوان رئیس شورای عالی جامعه و حضرات آیات سید هاشم حسینی بوشهری و سید احمد خاتمی به عنوان نواب اول و دوم، حضرات آیات شیخ محسن اراکی و محمود عبداللهی به عنوان منشی و آیت الله ابوالقاسم وافی به عنوان امین مالی با کسب اکثریت آرای اعضای شورای عالی جامعه، به‌عنوان اعضای هیات رئیسه دوره جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای مدت دو سال انتخاب شدند.
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی:

طلاب و روحانیان در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، پرهیز از افراط و تفریط در حوزه‌ها را یک امر مهم قلمداد کرد و با بیان اینکه هرگونه اختلاف در حوزه مضر است، بر لزوم حمایت از نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: ما از نظام حمایت کرده و می‌کنیم.
حجت‌الاسلام ارزانی:

پروژه مشترک نمایشی حوزه هنری و کانون‌های مساجد امسال به اجرا می‌رسد

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور گفت: براساس تفاهم‌نامه سال ۹۷ بین حوزه هنری و کانون‌های مساجد در عرصه نمایش امسال شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه خواهیم بود.
تعامل حوزه و دانشگاه؛

نداشتن تئوری تحول یکی از ضعف های حوزه های علمیه است

همایش «حوزه و آینده» روز گذشته با حضور آیت الله صادقی رشاد، رئیس شورای استانی حوزه های علمیه تهران؛ آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور؛ آیت الله مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان؛ آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، آیت الله اشرفی شاهرودی، آیت الله سیدان و جمعی از علما و طلاب حوزه علمیه خراسان در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
جامعه امروز از حوزه‌های علمیه توقع دارد؛

ابراهیمی: حوزه باید مشکلات جامعه را به درستی لمس کند

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه فعالیت حوزه نباید تنها به درس و بحث محدود شود گفت: حوزویان باید با حضور چشمگیر در جامعه مشکلات مردم را به درستی لمس کرده و برای رفع آن اقدام کنند.
حوزه علمیه قم؛

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان حوزه علمیه

مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی:

انتظار از حوزه علمیه قم برای حل ابهام‌ها و مشکلات دینی/ قم به نگاه‌های نو بیش از پیش احتیاج دارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: امروز، دوره انقلاب و روزهای کار و حرکت‌های جهشی است و قم به این‌گونه نگاه‌ها و جهت‌گیری‌های نو، بیش از پیش احتیاج دارد.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها