سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آیت الله موسوی تبریزی:

کاهش نفوذ مراجع بین طلاب بر اثر دخالت برخی نهادهای خارج از حوزه

آیت الله سید حسین موسوی تبریزی، حضور مراجع تقلید در حوزه را کم‎رنگ دانست و علت آن را دخالت‎ برخی از نهادهای خارج از حوزه عنوان کرد و گفت: این مسئله هم حوزه را از نظر علمی ضعیف نگه داشته و هم از نظر اخلاقی. مضافا بر اینکه نفوذ مراجع تقلید را هم در میان طلبه‎ها کمتر کرده است.
آیت الله بطحایی عنوان کردند؛

چه بسیار طلبه ها زلفی شدند!

عضو مجلس خبرگان رهبری و استاد حوزه علمیه قم گفت: در حوزه علمیه امروز انگیزه های طلاب برای تحصیل متفاوت است؛ طلاب درآمد مالی خوبی ندارند و این امر بر انگیزه تحصیل آنان تأثیر گذاشته است. از سوی دیگر کاملاً مشخص است که در حوزه علمیه نظارت کامل و یک دست وجود ندارد. زی طلبگی هم نسبت به گذشته تغییر کرده، سابقاً ما طلبه زلفی نداشتیم، حال اکثراً زلفی هستند به عنوان مثال در مدرسه فیضیه همه زلفی و اندکی معمم هستند.
آیت الله اعرافی عنوان کردند؛

‌نخستین قسمت از برنامه پنج‌‌ساله حوزه‌های علمیه به‌زودی ارائه می‌شود

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: نخستین برنامه از برنامه پنج‌ساله حوزه آماده شده که به‌زودی ارائه می‌شود.وی با اعلام راه‌اندازی مرکزی با حضور ده‌ها نفر از اساتید برجسته حوزوی ابراز کرد: نخستین برنامه از برنامه پنج‌ساله حوزه آماده شده که به‌زودی ارائه می‌شود که باید نقطه نظرات اساتید و فضلا را در این زمینه بدانیم، همچنین یک برنامه جامع نزدیک به هزار طرح از سراسر کشور به دست ما رسیده که در حال بررسی آن هستیم.
عید سعید غدیر خم؛

طلاب به دست مراجع عظام تقلید ملبس شدند

تعدادی از طلاب حوزه های علمیه قم در سالروز عید سعید غدیر خم به دست مراجع عظام تقلید ملبس شدند.
سخنان رهبری؛

حوزه نمی تواند سكولار باشد و به حكومت کاری نداشته باشد!

سخنان رحیم پور ازغدی یک کلام و همان سخنان رهبری است.
حاشیه های تجمع طلاب و روحانیون ؛

رحیم‌پور ازغدی در مدرسه فیضیه چه گفت؟

نیم قرن پیش اگر تجمع در مدرسه فیضیه قم پایه‌گذار انقلاب اسلامی ایران شد اما پنج‌شنبه گذشته محل تجمعی بود که همگان برای اعلام برائت از آن، از یکدیگر سبقت می‌گرفتند؛ چرا که ظاهری انقلابی داشت اما در عمل آب به آسیاب دشمن ریخت.
مهدی مسائلی:

چرا باید انتقاد به حوزه را توهین تلقی کنیم؟!

روز پنجشنبه ۲۵ مرداد در زیرزمین مدرسه فیضیه قم تجمعی اعتراضی برگزار شد که حواشی فراوانی را در پی داشت. تصویر یک روحانی با تابلویی در دست که روی آن نوشته شده بود: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» جنجالی‌‌ترین قسمت این مراسم در رسانه‌ها بود.
حوزه صاحب دارد؛

هاشم‌زاده هریسی: مراجع حرف می‌زدند مغازه‌های بازار تعطیل می شد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: به عنوان شخصیت روحانی دلسوز و خیرخواه طلبه‌ها و حوزه می‌گویم متأسفانه گاهی بعضی مسائل پیش می‌آید که به حساب همه طلبه‌ها گذاشته می‌شود.
ضمن اظهار تاسف؛

واکنش آیت الله نوری همدانی به حادثه اخیر فیضیه

آیت الله نوری همدانی شعارهای دست نوشته شده را در این تجمع بسیار ناراحت کننده دانسته و عنوان داشت: کسانی که این شعارها را نوشتند خواسته بحق طلاب و علما را منحرف کردند. علما و مراجع خواستار کمک به مردم هستند.
تجمع طلاب؛

اعتراض طلاب حوزه به مشکلات اقتصادی

تجمع طلاب و اساتید حوزه علمیه قم در حمایت از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب و اعتراض به مشکلات اقتصادی کشور با عنوان روحانیت همدرد مردم در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.
حجت‌الاسلام برقعی:

روحانیت از ابتدا نباید وارد امور اقتصادی می‌شد

یک مدرس حوزه‌ی علمیه‌ی قم با اعتقاد بر این که روحانیت از ابتدا نباید وارد امور اقتصادی می‌شد، گفت: همچنین مهم‌تر از وارد نشدن روحانیت به حوزه‌ی اقتصادی، لزوم تبرج نکردن آن‌هاست
حجت‌الاسلام ریاضت:

هیأت‌ها به کمیته امداد و بهزیستی کوچک بدل شده‌اند/ جزئیاتی از طرح «هر هیأت یک تانکر آب»

حجت‌الاسلام ریاضت از روحانیون فعال در پویش «روضه عطش» گفت: بیش از ۹۰ درصد هیأت‌های پایتخت، خیریه تشکیل داده‌اند و هر کدام با توجه به توانایی و وسعتی که دارند، خودشان یک کمیته امداد کوچک و یک بهزیستیِ کوچک شده‌اند.
بی خیالی در مدیریت کشور؛

توچال گردی دولت و فریاد علما و طلاب قم

فریاد علما وطلاب قم علیه بی خیالی و سوء تدبیر در مدیریت کشور
حجت الاسلام ناصر نقویان:

دینداری مردم در خطر است/ حوزه باید به پالایش و غربالگری درونی بپردازد

بنا بود در مورد تشکل سیاسی روحانیت مبارز با حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان بحث کنیم، اما طبق مشی همیشگی خود ، نخواست در مورد تشکل خاصی صحبت کند و بحث و گفت وگو به سمت عملکرد کلی نهادهای سیاسی حوزه و حوزه علمیه کشیده شد، اینکه اساساً تشکیل تشکل های سیاسی حوزوی نیاز امروز است؟ طبیعتاً اعضای این تشکل های سیاسی دچار محدودیت در بیان عقاید و مطالب خود می شوند و آیا همین امر به اعتماد عمومی نسبت به روحانیت لطمه وارد نمی کند؟ تشکل های سیاسی تا به امروز تا چه میزان در زمینه های مختلف موفق عمل کردند و با عملکرد خود موجب پیشرفت حوزه شده اند؟
حجت الاسلام ایازی؛

صدایی که از حوزه علمیه شنیده می شود جهان را جذب نمی کند/مرجعیت گفتمان جدیدی در میان متفکران روحانی به وجود آورند

استاد حوزه و دانشگاه و قرآن پژوه معاصر با بیان اینکه امروز صدایی که از حوزه علمیه شنیده می شود، صدایی نیست که بتواند جهان را جذب کند، گفت: گاهی وقتی صحبت از حوزه قم می شود، مشخص می گردد که در تصورات اروپایی ها یک مرز روشنی میان اسلام و تشیع با جریان سلفی، وهابیت، خشونت و داعش وجود ندارد، متاسفانه گاهی رفتارها یا برخی از برخوردها و صداهایی که از ائمه جمعه منعکس می شود، صدایی نیست که جهانیان را به وحدت وادار و تشویق کند. اولین اصلاحی که باید در حوزه علمیه انجام شود این است که حوزه قم استقلال خود را حفظ کند و از دخالت های عوامل بیرونی به شدت پرهیز کند.
اعطای مدرک به فارغ التحصیلان غیرایرانی؛

ابلاغیه روحانی درباره مدرک طلاب غیر ایرانی +سند

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه این شورا درباره اعطای مدرک به فارغ التحصیلان غیرایرانی جامعه المصطفی را به نهادهای مسئول ابلاغ کرد.
همزمان با دهه آخر ماه شعبان؛

دهه نکوداشت مساجد؛ ۱۷ تا ۲۶ اردیبهشت

دهه آخر ماه شعبان، ۱۷ تا ۲۶ اردیبهشت، به نام دهه نکوداشت­ مساجد نام گذاری شده است.
گفت وگو با ابوالفضل موسویان؛

عملکرد نهادهای سیاسی حوزه علمیه

* اعضای مجمع محققین و مدرسین از لحاظ اندیشه و دیدگاه با جامعه مدسین متفاوت هستند
آیت الله اعرافی:

مدارس علمیه تبدیل به قله علمی شوند

مدیر حوزه های علمیه گفت: ارائه سند چشم انداز، نظامات جامع و ذیل هر کدام ده ها طرح و نهایتا برنامه ۵ ساله، گام بزرگی بود که در سال گذشته درحوزه برداشته شده است.
از بین نخبگان دانش ‌آموزی؛

مدرسه علمیه آیت الله بهجت طلبه می پذیرد

مدرسه علمیه آیت الله بهجت(ره) قم المقدسه از نخبگان دانش آموزی مقطع دیپلم در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ پیش ثبت نام می کند.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها