سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مهدی حنّان؛

عاشوراء در برابر یوم کیپور، اسلام شیعی در برابر یهود

طبق تاریخ ، عرب جاهلی قبل از اسلام در تقویم و گاهشماری از یهود مدینه و قبیله بنی کنانه و سال های 13 ماهه و عدم تغییر ماه های قمری در فصول مختلف سال تبعیت می نمود
دانستنی ها؛

4 خطای رایج درباره محرم و حماسه عاشورا

شهید مرتضی مطهری در جلد نخست «حماسه حسینی» اشتباهات رایج در روایت وقایع عاشورا را برشمرده است؛ از جمله آن که برخلاف تصورات رایج که سوم‌ محرم را روز حضرت رقیه (س) می خوانند، اساسا این روز سوم محرم ، روز شهادت ایشان نیست.
مازنی با معرفی کتاب "عقلانیت در عاشورا":

جوانان برای پذیریش مباحث معنوی نیاز به توجیه عقلانی دارند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس کتاب "عقلانیت در عاشورا" را برای افرادی که می‌خواهند با عاشورا از منظر عقلانیت آشنا شود بسیار جذاب دانست و گفت: انتقال فلسفه قیام امام حسین(ع) به نسل‌های آینده نیازمند توجیه عقلانی رفتارهای‌ ایشان است.
کلام معصومین (ع)؛

حدیث گوهربار درباره مقام کربلا و امام حسین (ع)

شخصیت، قیام و نهضت امام حسین (ع) همیشه در کلام معصومین (ع) وجود داشته است. از این باب احادیثی در مورد امام حسین (ع) از کلام معصومین(ع) برایتان در اینجا بیان می‌کنیم.
ماه محرم؛

زرتشتیان و سیدالشهدا

در فیلم زیر میزان علاقه زرتشتیان به سیدالشهدا را مشاهده میکنید.
قرآن کریم و اهل‌بیت(ع) پاسخ می‌دهند؛

چرا خداوند کعبه را در سرزمینی خشک قرار داد؟

کعبه قبله‌گاه و مهم‌ترین و مقدس‌ترین مکان مسلمانان است که همه‌ساله میلیون‌ها نفر به سمت آن رهسپار می‌شوند حال سؤال است که چرا خداوند چنین مکان مهمی را در سرزمینی خشک و بی‌آب و علف قرار داده است.
از دیدگاه الهی قمشه ای؛

نشانگان ۱۰ گانه مسلمان بودن

سخنرانی استاد الهی قمشه ای درباب 10 نشانه مومن به نقل از پیامبر اکرم (ص) را در این ویدیو مشاهده کنید.
دشمن خدا چهار بار ناله کرد؛

چهار ناله‌ای که ابلیس در چهار مکان سر داد

امام باقر(ع) در یک روایت فرمود شیطان، دشمن خدا چهار بار ناله کرد.
بیمه آخرت؛

بهترین اعمال برای شب و روز جمعه کدام‌اند؟

یکی از بهترین زمان ها برای شروع غبارروبی و ارزشمند کردن وجودمان از گرد و غبار بدی‌ها و آلودگی ها شب جمعه و روز جمعه است،
10 هدیه ای که قبل از مرک باید آماده کنیم؛

آیا به من اجازه می دهید که آرزوی مرگ بکنم؟

در كتاب: «اثنی عشریة فی المواعظ العددیة» صفحه 325 این روایت نقل شده كه: شخصی به خدمت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رسید و عرض كرد: آیا اجازه می دهید كه من آرزوی مرگ كنم؟
پیام تسلیت؛

رئیس قوه قضاییه درگذشت آیت الله اسماعیل پور قمشه‌ای را تسلیت گفت

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه‌ای را تسلیت گفت.
دنیای نورانی اذکار و آثار آن؛

همه چیز درباره ذکر و آثار آن / چرا باید ذکر گفت؟

اذکار الهی، همانند فانوس هایی می مانند که توسط آدمی روشن می شوند و هرچقدر تاریکی بیشتر باشد سوی روشنایی آن بیشتر دیده شده و قابل لمس است البته به این نکته نیز باید توجه کنیم که میزان روشنایی این فانوس نیز بسته بخود نسان است.
شب‌های جمعه متعلق به اموات؛

آیا اموات شبهای جمعه به خانه خود باز می گردند؟

همیشه از گذشتگان ما یاد شده است که اموات شب‌های جمعه به خانه خود سر می‌زنند، اما این موضوع چقدر صحت دارد؟
اعمال شب و روز «دحوالارض»؛

امشب بیدار بمانید!

در روایتی آمده که روزه «دحو الارض» مثل روزه 70 سال است و هر که این روز را روزه بدارد و شبش را به عبادت به سر آورد، برای او عبادت 100 سال نوشته می‌شود.
آموزه های قرآنی؛

دوازده ویژگی سخن خوب از دیدگاه قرآن کریم

در مطلب حاضر دوازده ویژگی سخن خوب از دیدگاه قرآن کریم را می خوانید.
برزخیان در چه حالند؟

روح انسان پس از مرگ کجاست و چه حالی دارد؟

وضعیت ارواح پس از مرگ به مرتبه آنها بستگی دارد. کسى که تعلقاتش به دنیا شدید است، تا بخواهد مرگ و جان دادن و ترک دنیا و امور دنیایى را باور کند، طول مى‏ کشد و آن که از متوسطان باشد، گویا به خوابى سنگین فرو مى‏ رود که هیچ خوابى نمى‏ بیند تا با خواب خود، معذب یا متنعّم و شاد باشد و پس از پشت سر نهادن مراحل اوّلیه جان دادن و ورود به قبر درک خاصى از حیات برزخى نخواهد داشت.
همه چیر در مورد رجعت ؛

رجعت چیست و نخسین رجعت کننده کیست؟

یکی از باور‌های مهم ما شیعیان رجعت و بازگشت به دنیا پیش از آخرت است که االبته رجعت برای خود فلسفه و سیر خاصی دارد.شیعیان اسلام با توجه به آیاتی که در قرآن آمده است و یا سخنان امامان و پیامبران به مسائل مختلفی ایمان و اعتقاد پیدا کرده اند، از جمله؛ بهشت، جهنم، رجعت، آخرالزمان و ...
حدیث روز؛

پنج شرط دوستی از نگاه امام صادق

امام صادق(ع) فرمود: دوستی شرایطی دارد که هرکس آن را رعایت نکند، او را دوست کامل ندان و کسی که هیچکدام از این شرایط را نداشته باشد چیزی از دوستی نمی‌داند.
در باب مرگ ؛

مرگ یک لحظه جلو و عقب می شود؟

شاید افراد در زمان شنیدن نام مرگ به این فکر کنند که مرگ تنها یک حالت دارد و برای همه یکسان است، اما غافل از اینکه خداوند برای مرگ و عمر انسان تفاوت‌هایی قائل شده و زمان خاصی را مقرر فرموده است.
دانستنی ها؛

10حدیث از امام جعفر صادق (ع)

10حدیث از امام جعفر صادق (ع)
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها