سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون اهداکنندگان انتقال خون تهران اعلام کرد؛

جزییات طرح "نذر خون" در محرم / قمه نزنید

معاون اهداکنندگان انتقال خون استان تهران با اشاره به جزییات طرح نذر خون در ایام محرم، گفت: در این زمینه سیستم نوبت‌دهی برای نذر خون در ماه محرم راه‌اندازی شده تا در برخی زمان‌ها که نیازمند اهدای خون هستیم، افراد به میزان کافی به مراکزمان مراجعه کنند.
در آستانه غدیر؛

نگاهی بر کتاب عهد ماندگار + دانلود

کتاب «عهد ماندگار» شامل مستند گذرا بر واقعه غدیر و مروری بر خطبه و ترجمه پیامبر در روز عید غدیر است.
ردپای برکت در زندگی؛

از پیامبر(ص) پرسیدند برکت در مال یعنی چه؟

برخی زندگی را در امور مادی خلاصه کرده، و هیچ چیز دیگری وراء عالم ماده را قبول ندارند. اما ادیان آسمانی، مخصوصاً اسلام، هرگز انسان را در مادیات محصور نمی داند، و امور معنوی و روحانی را در زندگی انسان دخیل می دانند. یکی از این امور بحث «برکت» می باشد که اگر کسی عوامل آن را رعایت کند، از آثار آن بهره مند می گردد.
کتاب آسمانی مسلمانان؛

حقوق انسان‌ها در قرآن

حقوق امتیازاتی است که از سوی خدا یا عرف یا قانونگذار برای فرد یا گروه و جامعه‌ای وضع می‌شود، به گونه‌ای که قابل سلب جز از سوی وضع‌کننده آن نیست. در حقیقت حقوق همان امر ثابتی است که جز از همان راهی که وضع شده سلب نمی‌شود. برای انسان حقوقی است که در آموزه‌های قرآنی به عنوان حق الهی و به تعبیری دیگر حقوق طبیعی انسان مطرح شده است. نویسنده در این مطلب به تبیین برخی از این حقوق الهی و طبیعی بر اساس آموزه‌های قرآنی پرداخته است.
برشی از تاریخ اسلام؛

تیکه کلام یزید بن معاویه !

هر گاه یزید بن معاویه میخواست مهمانان را مرخص کند می گفت: علی برکت الله !
ظلم و آثار آن؛

کیفر دنیوی ظلم و ظالمان از نگاه قرآن

یکی از آفات و مشکلاتی اخلاقی و رفتاری، که ممکن است افراد انسانی و سیستم های سیاسی، حکومت ها و حرکات اجتماعی به آن دچار شوند، ارتکاب ظلم و ستم است.
حدیث نبوی؛

شرورترین مردم از نگاه پیامبر(ص)

پیامبر گرامی اسلام(ص) در روایتی شرورترین مردم را معرفی کرد.
دلایل عدم استجابت دعا چیست؟

اصول اساسی رسیدن به مفاهیم قرآنی

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: محققین می بایست به اصول صحیح قرائت قرآن و درک مفاهیم آن مسلط باشند. اصول صحیح قرائت، یکی از مهمترین مؤلفه ها، در رسیدن به عمق معانی قرآن کریم است.
دینانی و معنای زندگانی:

فرق بین زندگانی و ماندگانی

دینانی معتقد است که فرق است بین زندگانی و ماندگانی. زندگانی، ماندگانی با غرض و با غایت و آگاهی است. اگر آگاهانه زندگی کنیم، این زندگانی است و اگر هیچ فکری در سرت نیست، این ماندگانی و بیهودگی است.
حدیث روز؛

سه عامل رستگاری در دنیا و آخرت

هر روز یک حدیث از معصومین‌(ع) با مضامین دینی و اخلاقی منتشر می‌شود.
خیر آخرت در چیست؟

شرط رهایی از عذاب الهی از دیدگاه امام‌ رضا (ع)

سرزمین ایران زمین قرن‌هاست میزبان امام رئوف علی‌بن موسی‌ الرضا (ع) است، فرزندان این سرزمین از همان کودکی عاشقی را در جوار این گنبد تجربه کرده‌اند. طواف حرم بارگاه منور رضوی همواره مامن و ملجاء بی‌پناهان و نیازمندان بوده و محلی برای ارتباط با خالق یکتا و توسل به بنده خالص خدا؛ جشن میلاد شمس‌الشموس (ع) بهانه‌ای می‌شود تا دلتنگی‌هایمان را با او بیان کنیم
تعیین دقیق قبله:

تعیین قبله در دو روز از سال؛7 خرداد و 25 تیر

قبله یا نمازسوی در اصطلاح اسلامی، به سمتی گفته می‌شود که مسلمانان رو به آن نماز می‌گزارند.
تفکر و تربیتی دینی؛

نهج البلاغه و میزان اهتمام شیعیان بدان

مروری بر نهج البلاغه و اعتبار آن
آیت الله میرعظیمی:

دعا در حق یکدیگر به استجابت نزدیکتر است

آیت الله میرعظیمی گفت: روایات و کلمات سوره قدر نشان می‌دهد که این شب مخصوص زمان نزول قرآن و منحصر به عصر پیامبر نیست، بلکه همه‌ساله ادامه دارد و مفهوم استمرار و دوام کاملأ واضح است.
تفسیری از دکتر علی‌ شریعتی؛

کجا ‫به علی(ع) ‫احتیاج داریم؟

آنچه می خوانید بخش هایی از سخنان دکتر علی شریعتی با عنوان «چه نیازی است به علی؟» است که در پاسخ به لزوم شناختن و آشنایی با سلوک و شخصیت حضرت علی (ع) مطرح شده است.
شرح دعای روز ششم ماه مبارک رمضان؛

نهایت آرزوی آرزومندان در روزهای مهمانی خداوند

برخی از گناهان خدا را به غضب می‌آورد و خدا قسم می‌خورد که دیگر آن شخص گناهکار را نیامرزد.
به بهانه حلول ماه خدا؛

«آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران» از منظر رهبر معظم انقلاب

کتاب «آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران» به بیان توصیه‌ها و نصایح رهبر معظم انقلاب درباره ماه مبارک رمضان و روزه‌داری می‌پردازد.
طبق آیه ۱۶ سوره آل عمران ؛

اولین خصوصیت صاحبان مقام تقوا

اولین خصوصیت صاحبان تقوا طبق آیه ۱۶ سوره آل عمران این است که آنها همواره در یک حال خوف و نگرانی هستند و از گناهانی که تهدید می‌کند، قصورات و تقصیراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند، نگران هستند.
خشم ابلیس ؛

آیه‌ای که ناله ابلیس را درآورد

بنابر روایتی، نازل شدن آیه ای از کلام الله مجید موجب خشم شیطان شده و او را به ناله و شیون کشانده است.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها