سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت‌الاسلام عسگر آقايي؛

آخوند چینی

لباس روحانیت به تن می‌کند و با لهجه اصفهانی زیبایی سخن می‌گوید. لهجه‌اش به‌خاطر دوره تحصیل در اصفهان است اما تأکید می‌کند که اصالتا اهل تبریز است و ته لهجه ترکی‌‌اش هم این نکته را یادآوری می‌کند.
آیت الله جوادی آملی:

آیا وقت آن نیست مانند حضرت خدیجه، «ربا» را کنار بگذاریم؟

آیت الله جوادی آملی در مورد مقامات حضرت خدیجه گفت: حضرت خدیجه(س)، پیش از بعثت خدا را موحدانه عبادت کرده و به نبوت عامه و انبیای ابراهیمی معتقد بوده است. آن حضرت عالمه، زاهده، محققه و موحد بودند. حضرت خدیجه (س) فرهنگ عقلانیت را در جامعه جاهلی پیاده کرد، زیرا با اقتصاد ربوی رایج مبارزه کرد.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت:

امام خمینی کارآمدی اسلام در عصر جدید را به جهانیان اثبات کردند

امام خمینی به دلیل ارائه الگویی تلفیقی از مرجعیت دینی و رهبری سیاسی، در تاریخ اسلام یک شخصیت ممتاز بوده اند و کارآمدی اسلام در عصر جدید را به جهانیان اثبات کردند.
حجت‌الاسلام و المسلمین مؤمنی:

عبور از مرحله شک و رسیدن به یقین در مصاحبت با مرحوم پهلوانی حاصل می‌شد

حجت‌الاسلام و المسلمین مؤمنی گفت: زمانی که توفیق می‌شد و به خدمت مرحوم پهلوانی تهرانی می‌رسیدیم، شک و تردیدمان به یقین تبدیل می‌شد. ایشان مصداق کامل یک عالم عامل بود.
آیت‌الله مکارم شیرازی ؛

اقلیت قوی در کشور را به‌کار گیرید/ بانک‌ها خیلی به مردم فشار می‌آورند

یکی از مراجع تقلید خطاب به رئیس جمهور گفت: مسأله مهمی که وجود دارد این است که در این انتخابات، یک اقلیت قوی در مقابل شما بوده است، اینها را باید به کار گرفت. در میان اینها عقلا و افراد آگاهی وجود دارد که از آنها باید استفاده کرد.
آیت‌الله نوری‌همدانی:

مناظره سوم تلخ بود

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مناظره دیروز تلخ بود، گفت: کوبیدن یکدیگر نامزدهای انتخاباتی در مناظره سوژه‌ای برای رسانه‌های غربی شده تا به این وسیله بتوانند ضربه‌ای به انقلاب بزنند.
آیت الله مسعودی خمینی:

به کسی رأی دهید که زبانش، فکرش و اخلاقش همه در اختیارش باشد تا بتواند خوب بگوید و خوب عمل کند

از رفتار و گفتار کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری سخت دلخور و نگران است؛ او گفت: امروز شاهدیم که برای رسیدن به ریاست، روحانیت در مقابل روحانیت ایستادند، در کلامشان بی اخلاقی هایی وجود دارد که همه اینها خواسته دشمن بود و ما داریم طبق آن رفتار می کنیم.
سید احمد خوانساری؛

مرجع تقلیدی که زیر تیغ جراح، قرآن می‌خواند!

بزرگانی چون علامه طباطبایی، سید جمال گلپایگانی و سید احمد خوانساری، بنا بر احتیاط شرعی، در هنگام نیاز به عمل جراحی، بدون بیهوشی، جسم خود را به تیغ جراح می‌سُپردند که مبادا تقلید مقلدان، دچار اشکال شود.
رهبر انقلاب:

مشکل دنیای اسلام تسلط اقتصاد و سیاست غرب بر اوست

رهبر انقلاب تاکید فرمودند: باید تلاش کنیم که مفاهیم قرآنی جزو مفاهیم رایج و گفتمان های عمومی ملت های ما قرار بگیرید.
آیت‌الله مکارم شیرازی؛

مردم می بینند که هزینه‌های درمانی کاهش یافته است/ به گفته پزشکان، پارازیت ها سرطان زا هستند، فکری باید کرد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، بر لزوم استمرار طرح تحول سلامت تاکید کرد و گفت: مردم و خیرین نیز باید کمک کنند که مسئله درمان که به صورت فعلی درآمده، عقب‌گرد نکند و بلکه پیشرفت داشته باشد.
برخورد امام با شاگردان خود؛

امام چگونه شاگردان خود را به درس خواندن تشویق می کردند؟

امام برای آنکه سستی طلبه ها را به تشویق در یادگیری دروس تبدیل کنند، گاهی از دادن شهریه به آنها خودداری می کردند.
آیت الله مکارم شیرازی مطرح کرد؛

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از توهین به امام جمعه اهل سنت زاهدان

بتازگی اطلاع یافتم که شبکه محترم ولایت بدون هیچ‌گونه اطلاع به اینجانب، برنامه تفرقه انگیزی را اجرا کرده(هرچند بعد از آن عذرخواهی کرده‌اند) ولی به ایشان تاکید کرده‌ام که اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزی اجرا کنند، برای همیشه حمایت خود را از آن‌ها بر می‌دارم.
آیت الله العظمی نوری همدانی:

امام(ره) رمز موفقیت را وحدت کلمه می دانستند

آیت الله العظمی نوری همدانی انتقاد را حق طبیعی افراد دانسته ولی تخریب و افترا و تهمت را عملی ناشایست خواند و گفت: اگر کسی بخواهد به خاطر اختلاف شخصی، کارنامه ۳۸ ساله نظام اسلامی را زیر سوال ببرد گناهی بزرگ مرتکب شده است چون حقیقتاً پیشرفت ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست البته منکر کاستی ها هم نیستیم.
خاطرات خانم ثقفی؛

بازخوانی نامه عاشقانه امام «روح الله» به بانوی انقلاب اسلامی

آنگونه که از خاطرات خانم ثقفی و سایر اعضای خانواده امام بر می آید این ازدواج، زندگی عاشقانه ای را در پی داشت و امام خمینی در زندگی شخصی اش با عشق و احترام ویژه‌ای به پیمان زناشویی اش با خانم ثقفی وفادار ماند.
بیانات رهبر انقلاب؛

پنج سرفصل از سبک زندگی حضرت زهرا (س)

مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر شده که در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر شده است.
مهمترین امور در زندگی حضرت زهرا (ع)؛

دفاع از ولایت، در راس امور زندگی حضرت زهرا (ع) بود

«مطرح کردن خطبه فدکیه از سوی حضرت زهرا (س) برای احقاق حق ائمه (ع) و حمایت از ولایت حضرت علی(ع) بود، حضرت در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی وظیفه‌محور بودند، نه نتیجه گرا.»
پیام آیت‌الله‎ علوی گرگانی به کنگره ملّی شیخ صدوق:

شیخ صدوق، خدمت کم‌نظیری به تشیع کرد

آیت‌الله علوی گرگانی در پیامی نوشت: شیخ صدوق از بزرگترین شخصیت‎های جهان اسلام و از برجسته‎ترین چهره‎های درخشان علم و فضیلت است که با تألیف کتاب‎های نفیس و با ارزش خدمات ارزنده و کم‎نظیری به اسلام و تشیع کرد که خود از همت بالای این عالم جلیل‎القدر دلالت دارد.
در آیین نکوداشت آیت الله شاه آبادی مطرح شد؛

امام(ره) خود را مدیون آیت الله شاه آبادی می دانست

حجت الاسلام سعید شاه آبادی گفت: امام خمینی (ره) خود را مدیون آیت الله شاه آبادی می دانسته است. باید دید آیت الله شاه آبادی در چه مرتبتی بوده که توانسته امام خمینی را تربیت کند.
آیت‌الله علوی گرگانی:

آیت‌الله خامنه‌ای مانند "آفتاب" روشن است/ رهبر انقلاب مورد تائید مراجع تقلید هستند

مرجع معظم تقلید می‌گوید که شخصیت آیت الله خامنه‌ای مانند آفتاب، "روشن" است و خداوند عقل و هوشی به ایشان داده که توانستند کشور را مدیریت کنند.
آیت‌الله قرهی:

حضرت زینب سلام الله خلاصه تمام خصایص انسانی است

آیت‌الله قرهی گفت: ولایتمداری مهمترین ویژگی حضرت زینب(س) بود امروز بانوان ما با الگوگیری از ایشان در زندگی خانوادگی و اجتماعی خود مطیع و اجراکنند مطالبات ولی‌فقیه زمان رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای باشد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها