سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر محقق داماد:

من به‌عنوان یک روحانی، از همه ملت ایران عذرخواهی می‌کنم/ نتوانستیم نسل امروز را مهربان و رحیم تربیت کنیم

آیت الله دکتر مصطفی محقق داماد، استاد دانشگاه شهید بهشتی و حقوقدان، در هشتمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع خشونت که یکم بهمن ماه در سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد، تاکید کرد که سیاه‌ترین و دشوارترین خشونت، خشونت‌های ناشی از انگیزه‌های قدسی و دینی است؛ یعنی، به نام خدا، آدم‌کشی کردن و برده سازی کردن و سر بریدن و به نام خدا اسیر و ویران کردن. تمام جنگ‌های تاریخ ناشی از خشونت بوده. هیچ خشونتی هم به تلخی خشونت مقدس نیست.
مرحوم حائری شیرازی؛

تا وقتی بانک‌ها ربا می‌گیرند، نماز باران تاثیری ندارد

تا زمانی که انسان علت و سببِ سلب نعمت‌ها را تغییر ندهد، محال است آن نعمت را خداوند به او برگرداند. وقتی فکر می‌کنم در رابطه با «بانک‌ها»، «خشکسالی» و «تبدیل باران به مصیبت» درمی‌یابم که اینها، نتیجه رفتار ما با حکم رباست. ما بانکداری «بدون قرض» را بانکداری «بدون ربا» نامیدیم و این نوع بانکداری را، به خدا نسبت دادیم.
طلبه باید فردی مستغنی باشد؛

نگرانی علم‌الهدی از وضعیت معیشتی طلاب

آیت الله علم‌الهدی گفت: اگر امروز وضعیت اقتصادی طلبه مناسب نباشد خطرهای مختلفی بنای روحانیت و حوزه را تهدید می‌کند.
مصباح‎یزدی:

نه در کوه‌قاف،که در پایتخت‌ایران به امام‌معصوم خرده می‎گیرند

اگرچه رئیس جمهور انتساب عبارت «امام زمان (عج) هم قابل نقد است» به خودش را تکذیب کرد اما آیت‌الله مصباح یزدی باز هم به انتقاد از حسن روحانی پرداخت.
گفتگویی با امام موسی صدر؛

پاسخ امام موسی صدر به سؤال درباره تعارض بین سیاست و دین

امام موسی صدر در گفتگو با هفته نامۀ ماندی مورنینگ بیروت به دو سوال درباره تعارض بین سیاست و دین پاسخ می دهد.
استاد حوزه:

قرار نیست عقلانیت و اعتدال بدون تفقه عمیق در دین انجام شود

آیت الله مرتضی جوادی آملی گفت: آیت‌الله هاشمی فقه و اسلام آزاد می‌خواست تا براساس آن بتواند با روشی اعتدالی و عقلانی نظام اسلامی را بسازد. البته قرار نیست عقلانیت و اعتدال بدون تفقه عمیق در دین انجام شود. در حالی که ما از این موضوع غفلت کردیم.
تجمعات بدون گوش شنوا و ناظر؟

واکنش آیت الله مکارم به تصویب ایجاد مکان های اعتراض

آیت الله مکارم شیرازی گفت: شهرداری تهران محلی برای اعتراضات آماده کرده که خیلی خوب است ولی شرطش این است که مسئولین هم آنجا باشند و اعتراضات را بشنوند و پاسخ دهند.
آیت‌الله سبحانی:

جلوی واردات بی‌رویه گرفته شود

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: برای حل مشکل بیکاری و اشتغال باید جلوی رباخواری و واردات بی‌رویه گرفته شود.
فرمایشات رهبری؛

خودتان را به‌روز نگه دارید، بصیرتتان را به‌روز نگه دارید، اخلاصتان را به‌روز نگه دارید

امروز قدرت ایستادگی ما از بیست سال پیش بیشتر است، از سی سال پیش بیشتر است؛ این تجربه‌ی ماست. پس نهایت این مبارزه، پیروزی اسلام و مسلمین است. اما باید توجه داشته باشید که درگیری و چالش وجود دارد؛ باید خودتان را آماده نگه دارید، خودتان را به‌روز نگه دارید، بصیرتتان را به‌روز نگه دارید، اخلاصتان را به‌روز نگه دارید، به‌روز بسیجی باشید و بسیجی بمانید.
رهبر معظم انقلاب:

«سلوک انقلابی» از ویژگی‌های ممتاز مرحوم آقانجفی همدانی بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی «سلوک انقلابی» را از دیگر ویژگی‌های ممتاز مرحوم آقانجفی دانستند.
مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت:

جریان های مخالف مهدویت درصدد تئوریزه سازی شبهات هستند

حجت الاسلام کارگر گفت: جریان مخالفان مهدویت در پوشش های مختلف به تئوریزه کردن شبهات مهدویت پرداخته و با مفهوم سازی سعی در انحراف جوانان دارند.
تشرف رهبر انقلاب در سال 73؛

روایتی از حضور رهبر انقلاب در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) + تصاویر

رهبر معظم انقلاب درباره بخشی از مقامات معنوی عبدالعظیم حسنی(ع) فرمودند: می‌خواستند که آحاد ملت مسلمان در این نقطه‌ عالم به‌وسیله‌ نور این مشعل که آن روز از دنیا هم رفته بود و دیگر خطری اورا تهدید نمی‌کرد، انوار ولایت اهل‌بیت در فضا دل‌ها را روشن کند.
آیت الله غریفی:

ذلت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیریم

یکی از علمای شیعه بحرین از تلاش مقامات آل خلیفه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به عنوان ذلت و خواری یاد کرد.
درگذشت یک روحانی عالم؛

آیت الله حائری شیرازی دار فانی را وداع گفت

روح بلند فقیه عالیقدر و سالک الی الله، حضرت آیت الله حائری شیرازی (قدس سره) به ملکوت اعلی پیوست.
مولوی عبدالحمید:

اگر اصولگرایان به اقوام و مذاهب توجه بیشتری ‌کنند چرخش ما به سمت آنها امکانپذیر است

ما به منافع ملی که منفعت همه ایرانیان است فکر می‌کنیم. ما اول منفعت ایران و اسلام را در نظر می‌گیریم، سپس به منفعت اقلیت‌های مذهبی اهل سنت می‌اندیشیم
آیت الله امینی مطرح کردند:

هرجا پیروزی و موفقیتی حاصل شده در پرتو اطاعت از ولایت فقیه بوده است

حضرت امام در حالی که آثار اندوه آشکارا در چهره‌شان هویدا بود، فرمودند: «من در باره عواقب و جوانب عزل آقای منتظری کاملاً فکر کرده و تصمیم خود را گرفته‌ام و چون و چرا هم ندارد.»
آیت‌الله حسن ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛

رابطه مردم با روحانیت کم نشده است

آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین در قم میزبان ما بود؛ موضوع گفت‌و‌گو، «بررسی تحولات میزان نفوذ و تأثیر‌گذاری روحانیت میان مردم» بود که البته وی آن را نپذیرفت. در خلال گفت‌و‌گو بحث‌هایی درباره برخی برنامه‌های تلویزیون، ورود زنان به ورزشگاه و وزارت زنان مطرح شد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معتقد است زنان در اسلام«سلطنت» می‌کنند و بهترین کارکردشان، تمرکز بر تربیت فرزندان است. او حضور زنان در ورزشگاه را باعث تهییج احساسات گناه آلود می‌دانست و از این منظر حتی به پخش مسابقه‌هایی چون کشتی و فوتبال از تلویزیون انتقاد داشت. گفت و گوی وی، بخش‌های دیگری هم داشت اما در ویرایش نهایی به درخواست ایشان حذف شد و همین موجب تقطیع در مصاحبه پیش رو شد که پیشاپیش از خوانندگان عذرخواهی می‌کنیم.در زیر دیدگاه آیت‌الله ممدوحی درباره ضریب نفوذ روحانیت، وزارت و حضور زنان در عرصه اجتماعی و سیاسی را می‌خوانید...
آیت‌الله مکارم شیرازی:

فضای مجازی ابزار انتشار دروغ و تهمت شده است

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه یکی از حربه‌های دشمن، جنگ روانی است که خطر این جنگ گاهی از جنگ نظامی بیشتر است، تصریح کرد: ابزار آن رسانه‌ها و مخصوصا فضای مجازی است، فضای مجازی به ابزار انتشار دروغ و تهمت تبدیل شده است.
حبل الله یعنی نقاط وحدت؛

مسلمانان موظف اند برای رفع اختلاف بکوشند

یک عضو هیات علمی دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه حبل الله همان اصول مشترک میان تمام مذاهب اسلامی است، گفت: طبق آیه انما المومنون اخوه، مسلمانان موطف اند در جهت رفع اختلافات بکوشند.
گفتاری از امام موسی صدر؛

بت پرستی یعنی تنزل ارزش و مقام انسانیت/ اسلام فراتر از انقلاب است

چرا «لا إله إلا الله» به رستگاری می انجامد؟ اسلام می خواست به انسان جاهلی که در برابر بتها تعظیم می کرد، بگوید: چرا تو ارزش خود را پایین می آوری؟ چرا اندازۀ خود را کوچک می کنی؟
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها