سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت الاسلام زائری:

گاهی دعای يك يهودی در حق مسلمان به اجابت می رسد؛ انصاف، يعنی ديدن ديگری

مخاطب امروز ديگر اعتقادات، پيش فرض ها و سنتهاي ما را ندارد، بنابراين در حوزه هايي نظير حجاب، موسيقي و رفتار، مخاطب با زبان ما ارتباط برقرار نمي كند. يعني ما يك چيزي مي گوييم، طرف مقابل چيز ديگري مي فهمد. اين مساله زماني كه موضوع دين و اعتقادات و اهل بيت است، مشكل ساز مي شود، چون عدم برقراري ارتباط موجب شكاف عميق اجتماعي مي شود.
رفتار ریاکارانه و نفاق اهل علم و تقوا؛

ملاصدرا چه کسی را قاتل امام حسین(ع) می‌داند؟

ملاصدرا می نویسد: «امام حسین(ع) نه به خنجر بیداد شمر ذی الجوشن، بلکه به معجون افیون پر سمّ مکر و افسون و تریاق پرزهر اتفاق اهل نفاق خونش با خاک کربلا آمیخته شد، که "قتل الحسین یوم السقیفة".»
داستان عجیب در وسط میدان کربلا؛

ضحاک بن عبدالله، روایتگری که از کربلا گریخت

ضحاک بن عبدالله یکی از یاران امام حسین(ع) بود که علی رغم همراهی با امام در ظهر عاشورا و در حالیکه دیگر هیچیک از صحابی امام(ع) با او نبوده و همه شربت شهادت را نوشیده بودند، از ایشان اذن گرفت و از معرکه گریخت.
آیت الله عبدالله جوادی آملی؛

عاشورا می تواند ما را اصلاح کند

آن بهره رسمی كه قرآن و روایات به ما آموختند كه باید از این مراسم محرم ببریم دو چیز است؛ به ما گفتند اگر در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها كار علمی انجام می‌دهید باید بدانید که علم به تنهایی سودمند نیست بلکه باید با وارستگی همراه باشد! علمِ بی‌وارستگی اگر زیانبار نباشد سودمند نخواهد بود، اینكه در بخش‌های فراوانی از قرآن كریم فرمود: «یعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَیزَكِّیهِمْ»؛ یعنی عالم حوزوی یا استاد دانشگاهی باید عالم باشد، محقّق باشد علماً، متحقّق باشد عملاً، تا بیراهه نرود و راه كسی را نبندد، نه از روحانی عالم بی‌عمل كاری ساخته است، نه از دانشگاهی محقّق بی‌تحقّق كاری ساخته است، لذا اصرار قرآن كریم این است که اگر كار علمی انجام می‌دهید حتماً باید با عمل صالح همراه باشد.
حضور لبابه در کربلا؛

آیا همسر حضرت ابولفضل (ع) در کربلا حضور داشت؟

بر اساس گزارشهای تاریخی در دسترس ، همسر حضرت عباس ، لبابه دختر عبیدالله بن عباس[۱] (پسر عموی پیامبر) و ام حکیم جویری (دختر خالد بن قرظ کنانی )بود.
حجت الاسلام سیدرضا اکرمی:

زمامدار باید به عدل و قسط عمل کند/ درس کربلا، درس آزادگی، آزادی، استقلال و حق طلبی است

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی گفت: متاسفانه در جامعه ما شعار یا حسین بسیار زیاد است اما نباید تنها به یا حسین اکتفا کرد بلکه باید با حسین هم شد؛ یعنی فکر، فهم، اقتصاد، سیاست و اخلاق ما با حسین شود.
خطبه امام حسین(ع) در روز عاشورا؛

اباعبدالله (ع) چه نکته‌ای را به دشمنان خود متذکر شدند؟

حضرت سیدالشهدا (ع) در یکی از خطبه‌های خود با استناد به فرمایشات پیامبر درباره شخصیت و جایگاه خود صحبت کردند.
نقشه مسیر حرکت امام حسین؛

نقشه مسیر حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا+ عکس

نقشه مسیر حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا همراه با فراز و نشیب هایی بوده است.
حجت‌الاسلام ابراهیم رییسی:

عاشورا به ما آموخت هرگز نباید ناامید شد

رییس قوه قضاییه گفت: کسی که عاشورا دارد،‌ ظلم‌ها، ستم‌ها و تبعیض‌ها نباید او را از میدان به در کند. عاشورا به ما آموخت هرگز نباید ناامید شد.
آیت‌الله مکارم‌:

می‌خواهند با عوامل نفوذى و برنامه‌سازى عظمت مراسم عاشورا را مخدوش کنند

آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور پیامی به مناسب مراسم باشکوه عاشوراى حسینى گفت: دشمن با عوامل نفوذى و برنامه‌سازى خود سعى دارد عظمت آن را مخدوش سازد.
سید احمد خاتمی:

چادر ریشه در تاریخ اسلام دارد؛ برخی به واسطه بی‌سوادی آن را به دوره قاجار تقلیل می‌دهند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: معنویت بدون غیرت دینی معنا ندارد چرا که در واقع دین، بدون غیرت دینی نمی‌تواند پایداری داشته باشد.
مسن ترین و کوچکترین شهید کربلا؛

مسن ترین و کوچکترین شهید کربلا چه کسانی بودند؟

بزرگترین شهید کربلا از لحاظ سنی حبیب بن مظاهر با 75 سال سن و کم سن و سال ترین شهید کربلا نیز علی اصغر طفل شیر خواره و شش ماهه امام حسین می باشد.
روضه خوانی رئیس جمهور؛

روضه خوانی روحانی در جلسه هیئت دولت + فیلم

رئیس جمهور کشورمان امروز در جلسه هیئت دولت، روضه خوانی کرد.
تولیت مسجد جمکران:

آقازاده‌ها از معضلات نظام هستند

محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد جمکران ‌با اشاره به ‌مشکل آقازادگی در کشور گفت: این مسئله ‌مشکلات زیادی برای نظام به وجود آورده است.
فاضل میبدی؛

بعضی خطبه ها هیچ ربطی به نسل امروز ندارد

یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم معتقد است که نسخه مدیریت را نه شرع بلکه عقل و تجربه بشری می‌پیچد.
یادداشت صلاح فحص؛

درس‌هایی از امام موسی صدر، معمار مدارای دینی

امام صدر را به‌دلیل پایبندی شدید به آموزه‌های دینی، فردی صوفی و عابد می‌پنداشتی، ولی وقتی چابکی او در تلاش برای حل مشکلات و اختلافات میان این و آن را می‌دیدی، نظرت بسرعت تغییر می‌کرد و قانع می‌شدی که او فردی انقلابی است و تصوف را نشانه دینداری نمی‌داند.
نبود کمیته نظارتی علت اصلی مدرک گرایی ؛

خاطره حجت الاسلام قرائتی از مدرک گرایی

اولین گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه امام صادق برگزار شد.حجت الاسلام قرائتی در این مراسم از لزوم وجود کمیته نظارتی برای بهره برداری علمی از مدرک های دانشگاهی گفت.و نبود کمیته نظارتی علت اصلی مدرک گرایی بیان نمود .در این مراسم همچنین بر لزوم تولید علوم اسلامی مطابق با نیاز روز کشور تاکید شد.
رهنمودهای بیانیه گام دوم انقلاب؛

پاسخ آیت‌الله مصباح به سوال "چرا ایران مثل سوییس نیست"!

جواب نهایی برای این سؤال در این است که فلسفه نهایی وجود انسان بر روی زمین را بیابیم؛ آیا آفریده شدیم که آسوده بخوریم و بخوابیم و در آخر از دنیا برویم؟ برخی اینگونه فکر می‌کنند که بهترین شکل این زندگی در نهایت همانند کندوی زنبور عسل است که یک عده حیوان دور هم زندگی کرده و بر روی معطرترین گل‌ها بوده و شیرین‌ترین مواد غذایی را تولید کرده و در نهایت هم بمیریم.
بدون تعارف با محسن قرائتی؛

خاطره جالب قرائتی در مورد ورودش به صدا وسیما + فیلم

محسن قرائتی روحانی شیعه و مفسر قرآن مهمان برنامه بدون تعارف شد.
بغض آیت‌الله جوادی آملی از درد مردم ؛

در مملکت ما همه چیز هست، این گرانی‌ها برای چیست؟

آیت‌الله جوادی آملی:در مملکت ما همه چیز هست، این گرانی‌ها برای چیست؟
صفحه  از ۳۵
نظرات و گلایه ها