سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت الاسلام عبدالعلی گواهی؛

صلح امام حسن (ع)، قیامی بزرگ برای حفظ بقای اسلام

حجت الاسلام والمسلمین گواهی با پرداختن به سیره شخصیتی امام حسن (ع) درباره جایگاه سیاسی و اجتماعی ایشان در دوران امامت تأکید کرد که ما امروز در جامعه باید سیره رفتاری و شخصیتی این امام همام را سرلوحه خود قرار بدهیم و به عنوان یک ضرورت در جامعه به آن بنگریم
بر اساس گفته ها؛

یک نقل قول از آیت الله شبیری تکذیب شد

دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی می‌گوید که هر چیزی منسوب به ایشان باشد در سایت این مرجع تقلید منعکس می‌شود.
واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی؛

ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه آیت‌الله یزدی برای مقابله با سواستفاده از آیت‌الله شبیری به ایشان نامه نوشتند روایتی از واکنش این مرجع تقلید به نامه رئیس جامعه مدرسین را تشریح کرد.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

نقطه ضعف اول آمریکا، اوهام است که منافقین به ترامپ تلقین می‌کنند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار رییس سازمان پدافند غیرعامل در قم عنوان کرد: دشمن تمام راه‌ها برای فشار به ایران را امتحان کرده است و به بن‌بست رسیده، تحریم آخرین حربه آمریکا است که ان‌شاءالله در آن نیز شکست می‌خورد.وی با بیان اینکه کشور راهی جز راه مقاوت در برابر آمریکا ندارد تاکید کرد: اگر مقاومت کنیم و همه متحد باشیم دشمن قطعا در این راه هم شکست می‌خورد.
آیت‌الله مجتهد شبستری؛

اخلال در اقتصاد مصداق فساد فی‌الارض است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده موافق اعدام مفسدان فی‌الارضم چون این عمل باعث ریشه‌کنی فساد می‌شود.
حجت‌الاسلام مجتهد شبستری:

کسانی که اعتقادی به تقلید ندارند داعیه دفاع از مرجعیت دارند

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به واکنش‌های اصلاح‌طلبان نسبت به نامه آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی، گفت: کسانی‌ که اعتقادی به تقلید ندارند، امروز داعیه دفاع از مرجعیت تقلید دارند.
آیت‌الله سیستانی:

از حشدالشعبی خواستم خود را سپر بلای اهل سنت کند

آیت‌الله‌العظمی سیستانی از مراجع تقلید ضمن تأکید بر حفظ وحدت میان شیعه و سنی گفت: به نیروهای حشدالشعبی گفتم خود را سپر بلای خانواده‌های اهل سنتی کنید که امروز داعش آنها را مورد هجوم قرار می‌دهد.
محقق داماد:

شخصا از رهبرانقلاب جملاتی کم نظیر درباره مقام علمی واخلاقی آیت الله شبیری زنجانی شنیده ام

سیدمصطفی محقق داماد در یادداشتی در روزنامه اطلاعات نوشت: حضرت آیت‌الله العظمی حاج آقا موسی شبیری زنجانی دامت برکاته یکی از شایستگان مرجعیت تقلید در زمان حاضر می‌باشند.‏
10 نکته به بهانۀ یک نامۀ بی سابقه؛

آقای یزدی! مرجع تقلید را نصیحت می کنید یا تهدید؟

نامه آقای یزدی به آیت الله شبیری زنجانی شبیه نامه های دیگر یک روحانی یا شخصیت سیاسی به یک مرجع تقلید یا حتی غیر مرجع نیست. شبیه نامۀ یک مقام بالاتر اداری به فردی پایین تر است.
پس از دیدار با رئیس دولت اصلاحات؛

نامه تند آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی+ واکنش ها

در پی انتشار تصاویری از حضرت آیت الله شبیری زنجانی با رئیس دولت اصلاحات، آیت الله موسوی خویینی ها و عبدالله نوری در فضای مجازی؛ آیت الله محمد یزدی طی نامه ای خطاب به این مرجع تقلید شیعیان خواستار «رعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاکم» شد.
آیت‌الله نوری‌همدانی؛

حراست از نام خلیج فارس "وظیفه ملی" است

مرجع تقلید شیعیان گفت: خلیج فارس از قدیم به این نام مطرح بوده و باید در مقابل توطئه‌های دشمنان به‌صورت آگاهانه بیدار باشیم و از این نام ارزشمند دفاع کنیم.
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی:

قتل خبرنگار عربستانی دروغ بودن شعار دفاع از حقوق بشر را ثابت کرد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد از مسئله حقوق بشر به عنوان یکی از امتحانات الهی یاد کرد و گفت: در کشته شدن خبرنگار عربستانی شاهد نقض حقوق بشر از سوی دشمنان اسلام بودیم.
آیت الله مکارم عنوان کردند؛

گاهی آنچه ترامپ می‌گوید واقعاً خنده‌دار است

آیت‌الله مکارم مسئله حقوق بشر را یکی از امتحانات الهی دانست و گفت: راهی که انبیاء الهی آورده‌اند بشر امروز راه انبیا الهی را به‌تدریج در حال طی کردن است. او کشته شدن خبرنگار عربستانی را یکی از موارد نقض حقوق بشر دانست. افزود: پس از کشته شدن این خبرنگار، معلوم شد که همه این شعارها دروغ بود و شعار اصلی آمریکا و هم‌پیمانانش شعاری این است که با ترساندن، پول عربستان را از آن‌ها بگیرند، در واقع منافعشان خط بطلان بر حقوق بشر کشیده است.
سید مصطفی خمینی؛

طلبه‌ای که طالب دنیا نبود

آیت‌الله سید مصطفی خمینی فرزند ارشد امام که در دوران نهضت اسلامی به عنوان مشاور امام در کنار ایشان حضور داشت و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود، در زندگی شخصی نیز همواره مورد تحسین همگان بود. سیری در سیره عملی و رفتاری آیت‌الله سید مصطفی خمینی نشان می‌دهد ساده‌زیستی، بی‌توجهی به مال دنیا و عدم توجه به نام و عنوان، دقت در استفاده از وجوهات شرعی، مردم‌داری و ... از ویژگی‌هایی بود که در شخصیت ایشان به طور بارزی نمود داشت
گفت‌وگوی باواسطه و مشروح با عثمان طه؛

استادی که قرآن را با خطش می‌خوانیم، اما او را نمی‌شناسیم

«عثمان طه» نامی است که شاید در اولین مواجهه با آن به نظر آشنا برسد و کمتر کسی باشد که انس حداقلی با قرآن داشته باشد و نام «عثمان طه» را نشنیده باشد. اما آشنایی با عثمان‌طه محدود به قرآنی است که با خط وی کتابت شده و این تقریباً همه اطلاعاتی است که بسیاری از مردم از صاحب خطی داریم که آن را زیاد می‌بینیم.
آیت الله مومن:

مسئولان به فکرمردم باشند/قانون باید اجراشود و ازهجمه ها نمی ترسیم

فقیه شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه مسئولان نظام به فکر مردم باشند و به رهنمود های آقا عمل کنند، گفت: قانون باید اجرا شود و از هجمه ها نمی ترسیم.
آیت الله مکارم شیرازی:

آموزش و پرورش دانش آموز را با مسجد آشنا کند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، آشنایی دانش آموزان با مراکز فرهنگی مانند مسجد را از جمله وظایف آموزش و پرورش دانست و گفت: حضور دانش آموزان در مساجد موجب بیمه شدن آنان مقابل آسیب های اجتماعی و اخلاقی می شود.وی با اشاره به این که از منظر قرآن، هدف انبیا تزکیه و تعلیم است، گفت: باید ضرورت توجه به دو بُعد آموزش و تربیت را به خانواده ها آموزش داد، چرا که تنها توجه به جنبه آموزشی موجب می شود تا دانش آموزانی تربیت که در آینده با آسیب های اجتماعی دست به گریبان شوند.
علم الهدی؛

ثابت کرده ام که ضد هنر نیستم

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: برنامه‌های اباحی‌گری نباید در مشهد مقدس اجرا شود.
شریعتمداری:

روحانیت باید از خود شروع کند و خود از همه‌ی انواع فسادها و شبه فسادها پرهیز کند

عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب با اعتقاد بر این که روحانیت باید از خود شروع کند و خود از همه‌ی انواع فسادها و شبه فسادها پرهیز کند، در جایی از سخنانش گفت: اگر هر کدام از روحانیون حتی روحانیونی که به عنوان یک منبری و یک پیش‌نماز است، سعی کنند از این تشریفات زائد پرهیز کنند، شرایط تغییر خواهد کرد.
صبح امروز؛

حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی درگذشت

حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی از وعاظ مطرح کشور صبح امروز دعوت حق را لبیک گفت.
صفحه  از ۲۳
نظرات و گلایه ها