سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت سید مهدی صدرالساداتی؛

اشرافیت مذهبی، بی رحمترین تفکر

اشرافیت مذهبی رسانه های عظیم دارد، منبری دارد، هیئت دارد با قم ارتباط دارد، خرج میکند، کار خیر میکند و برای فامیل بازی، رانت، قلدری، مصونیت قضایی، کاخ سازی، بوسیله رسانه هایش توجیهات مذهبی درست میکند و همه اینها را در لایه های بعدی قدرت بصورت غیرمستقیم فرهنگسازی میکند. تعدادشان زیاد است. فرمان رهبری را هم دور میزنند و غیر از آتش به اختیار راهی نمانده
آسیب‌های هیئات مذهبی؛

روحانی اشرافی تمام جامعه مذهبی را زیر سوال می‌برد

حجت‌الاسلام حسن‌آبادی گفت که تجملاتی و اشرافی‌گری برخی مسئولان و روحانیت کشور با سیره اهل‌بیت (ع) و انبیاء و رسولان هیچ همخوانی ندارد.
بررسی یک موضوع؛

منظور روحانی از جنبش خزینه چه بود؟

سال ۱۳۱۱ در نظام‌نامه بلدیه اصفهان صراحتا تاکید شد که «کلیه حمام‌های عمومی مردانه و زنانه، اعم از اینکه دارای دوش خصوصی باشد یا نباشد، باید یک دستگاه دوش عمومی دارا باشد که شیرهای دوش مزبور متعدد و استفاده از آن برای کلیه مشتریان آزاد باشد.» (روزنامه اخگر)روحانی با نقل روایت مخالفت با تعبیه دوش در حمام اشاره به «جنبش خزینه» دارد که توسط برخی مذهبیون ایجاد شد و استفاده از «دوش» به جای «خزینه» را از مظاهر غربگرایی و تنها آب خزینه را پاک و «کر» و هرچه غیر از آن را ناپاک و نجس می‌دانستند. خزینه حوضچه‌ای در حمام بود که مردم خودشان را در آن می‌شستند و غسل می‌کردند.
پورمختار پاسخ داد؛

آیا مجلس به موضوع افزایش تعداد امامزاده‌ها ورود می‌کند؟

پورمختار می‌گوید: سازمان اوقاف برای جلوگیری از وهن امامزاده ها باید به این موضوع ورود کند. مضاف بر اینکه سازمان اوقاف متولی اصلی این امر است و تکلیف دارد اجازه این سو استفاده‌ها را ندهد.
کاریکاتور هانی انصاری؛

غم و تنهایی مسیح در جهان خشونت زده

مسیح در جهان خشونت زده همچنان تنها و اندوهگین است. فقط نام او را می بریم اما به آموزه های او بی اعتناییم!!
دستاورد نمازجمعه؛

آقایان نماز جمعه تراز انقلاب این نیست!

نماز جمعه آن است ، كه وقتي علي ميخواهد نماز بخواند تمام اين دزدها ، فسقه ، سرمايه دارها ، عياشها ، خائنها و وابسته ها همه ميترسيدند كه آخ اين الان مي آيد پدر همه را در مي آورد ! نه اينكه بگويند نمازجمعه اين هفته هم گذشت.
سنگ قبر تاریخی!

امامزاده یحیی به زودی ناپدید می‌شود!

یکی دیگر از سنگ‌قبرهای تاریخی امامزاده یحیی غیب شد. بقعه امامزاده یحیی ورامین یکی از بناهای تاریخی ایران است که قدمتش به ۷۰۰ سال می‌رسد. این بنا منحصر‌به‌فرد از نظر معماری از نخستین بناهای ثبتی ایران بوده و در سال ۱۳۱۲ به شماره ۹۹ در زمره آثار ملی قرار گرفته است با این حال سرقت از این بنا به حدی زیاد است که بیم آن می‌رود به زودی اثری از هویت تاریخی آن باقی نماند.
توضیحات جالب حسن‌رحیم‌پور ازغدی؛

شیعه انگلیسی عافیت‌پرست و راحت‌طلب است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شیعه انگلیسی عافیت پرست و راحت طلب است و اعتقادی به امر به معروف و نهی از منکر ندارد.
این مقبره چه ربطی به امام دارد؟

انتقاد شاگرد مورد توجه امام خمینی از ساختن مقبره مجلل برای ایشان

آیت الله امجد گفت: امام گفته مقبره برای من درست کنید؟ مرحوم میرزا جواد آقا تهرانی که اگر می‌خواست در بهترین جای حرم امام رضا دفن‌اش می‌کردند وصیت کرد در قبرستان عمومی دفن شود. امام همین را هم وصیت نکرده‌بود. امام لابشرط بود. یعنی با خودش و با قبرش کار نداشت. اگر وصیت می‌کرد که در جای خاصی دفن‌ام کنید مسئولین دچار مشکل می‌شدند. حالا رفته‌اند با سلیقه خودشان این حرم را برای او درست کرده‌اند. این چه ربطی به امام دارد؟

صحبت‌های جنجالی رحیم پور ازغدی

اغلب این عزاداران اگر زمان امام حسین(ع) بودند به امام می گفتند تو داری اشتباه میکنی
علی زمانیان؛

آیین به جای "ایمان"

باجایگزین کردن آیین محرم و عزاداری به جای ایمان، به نوعی به دین آسانی رسیده ایم. دین آسانی یعنی این که، فقط کافی است در مجلس عزای امام حسین حاضر شویم و چند قطره اشک بریزیم، پیراهن مشکی به تن کنیم، در صف نذری بایستیم، و چیزهایی از این قبیل، تا به رستگاری برسیم.
حمید رسایی عنوان کرد؛

تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است !

حمید رسایی، نماینده پیشین مجلس که در زمان انتخابات ریاست جمهوری از تتلو حمایت کرده و حتی از وی در مراسمی نیز تقدیر کرده بود، حالا با انتشار پستی اهانت آمیز توسط تتلو درباره امام حسین (ع) در یادداشتی اورا مرتد اعلام کرده و خواستار اعدام وی شده است.
سید هادی خامنه‌ای عنوان کرد؛

امروز عزاداری بی‌محتوا مورد اقبال صداوسیما است

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: مجالس و محافلی که اکثرا خالی از هرگونه محتوا هستند و فقط به شکل و ظاهر عزاداری می پردازند این بخت را دارند که صداوسیما و سایر رسانه‌ها آنها را مطرح کنند اما مجالسی که بیشتر بر اندیشه و تفکر درباره عاشورا و محرم تاکید دارند مجالی برای طرح و پخش در رسانه‌ها نمی‌یابند.
روزنامه جمهوری اسلامی:

جلوی تفرقه انگیزی از طریق هیات های عزاداری را بگیرید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:راه انداختن دسته‌جات و کارناوال‌هایی بنام حسین و بیان مطالبی که هیچ ربطی به آن نهضت ندارد و حتی روضه‌ها و مداحی‌های دروغ و جهت‌دار طی سال‌های اخیر به اندازه کافی به فلسفه و هدف نهضت عاشورا لطمه زده است دیگر کافی است.
تخریب با ابزارهای دینی؛

دین را ابزار تخریب این و آن نکنیم

هزینه این تخریب‌ها، ضربه زدن به اصل نظام است نه فقط چند نفر از خدمتگزاران ملت و یا حوزه علمیه و مراجع تقلید. این، درست همان چیزی است که دشمنان نظام جمهوری اسلامی می‌خواهند.
چرا همیشه غم؟!

اﻭﻟﻮﻴﺖ ﺑﺎ ﻏﺪﻳﺮ اﺳﺖ، ﻧﻪ ﻣﺤﺮﻡ!

از دو الی سه ماه پیش تمامی شیعیان برای عاشورا و اربعین روز شماری کردند! این علاقه به سید الشهدا علیه السلام قابل ستایش است. اما قبل از محرم، ما مناسبتی داریم که افضل بر تمام مناسبت ها و اساس مذهب ما به بزرگداشت این روز است؛ عید غدیر!

افشاگری آیت الله مکارم شیرازی علیه مدیران فاسد

ویدئوی افشاگری آیت الله مکارم شیرازی علیه مدیران فاسد.
ناپاکی در ارتباطات مالی؛

رشوه خواران بخوانند!

ناپاکی در ارتباطات مالی میان افراد از جمله موضوعاتی است که در صریح‌ترین آیات قرآن به آن پرداخته شده است.

کنایه به امام جمعه اصفهان: شما كارت را درست انجام بده، مردم شنبه تا پنجشنبه هم مي آيند!

حجت الاسلام محمدرضا زائری در پاسخ به سخنان امام جمعه اصفهان نوشت: تهديد لازم ندارد، توپ و تشر نمي خواهد، شما كارت را درست انجام بده، شما جذاب و دلپذير باش، شما اصل جنس باش، شما فقط بويي از نماز جمعه پيغمبر داشته باش، جمعه كه سهل است، مردم شنبه تا پنجشنبه هم مي آيند!
فعالیت فرقه نوظهور به نام «احمدالحسن»؛

هشدار یک امام جمعه نسبت به گرایش به مسیحیت و فرقه های نوظهور در برخی نقاط ایران

امام جمعه باخرز که به عنوان جوانترین امام جمعه کشور معروف است از افزایش تعداد کلیساهای خانگی در نیشابور و شیراز و همچنین فعالیت یک فرقه نوظهور به نام «احمدالحسن» در خراسان خبر داد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها