سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس ستاد اقامه نماز:

حق نماز را ادا نکردیم

رئیس ستاد اقامه نماز عنوان کرد: حق نماز را ادا نکردیم البته فعالیت‌های خوبی شده ولی نسبت به جایگاه نماز کم است.
آیت الله مهدوی:

توهین کنندگان به مقدسات اهل تسنن از مبانی دین بی اطلاع هستند

نماینده مجلس خبرگان گفت: متأسفانه امروز افرادی از شیعه و سنی که اطلاع از مبانی دینی ندارند، به مقدسات فرقه دیگر توهین می کنند.
پالایش اندیشه؛

تغییر «سبک معاشرت» در دنیای امروز و تأثیر آن بر «ساحت اندیشه»

ما وجود انسانی خویش را مدیون ارتباط بین فردی هستیم، اما آیا ارتباطات به تنهایی ستودنی و مفید است؟ در این نوشتار به سویه‌های تاریک ارتباطات که مختص عصر حاضر هستند تمرکز می‌کنیم تا نشان دهیم آنچه موجبات هویت انسانی یافتن انسان را فراهم کرده و او را از لحاظ اندیشندگی و ابزارسازی به نوع برتر این کره‌ خاکی بدل کرده است، چگونه خود به دام اندیشه و خلاقیتش گرفتار شده است و «انسان» را به نسخه‌ای مشابه از «انسان‌ها» بدل کرده است.
گفتگو با ابراهیم فرمانی؛

«عمو روحانی» بچه‌ها را بشناسید +عکس

«ابراهیم فرمانی» معروف به «عمو روحانی» طلبه‌ای ست که سال‌ها در حوزه کودک و نوجوان فعال است و عموی مهربانی که در تلاش است مفاهیم دینی را به زبان کودکان به آنها بیاموزد.
فردا نوبت ماست؛

ﻭﻗﺘﯽ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻓﺮﺯﻧﺪﺕ ﺩﺭ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﺭﻭ ﺭﺍﻩ ﻣﯽ ﺭﻭﯼ...

آداب زندگی درست را بیاموزیم.
دنبال این چهار چیز در دنیا نباش که نمی‌یابی

آیت‌الله مجتهدی: اگر بخواهی دنبال عمل صددرصد خالص بروی، بدون عمل می‌مانی

امام صادق (ع) فرمودند: «در دنیا جویای چهار چیز نباش که آن‌ها را نخواهی یافت، در حالی که به آن‌ها نیازمندی: عالمی که به علمش عمل کند، پس بی علم می‌مانی؛ علمی که بدون ریا باشد که در این صورت، بدون عمل می‌مانی؛ غذایی که بدون شبهه باشد که بدون غذا می‌مانی و دوستی که بی عیب باشد که بی دوست می‌مانی.»
در نشست مشترک مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و کانون‌های مساجد برای ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت

در نشست حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی، بر استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت تاکید شد.
آموزش‌ مهارت‌های زندگی و شغلی به جوانان؛

ماجرای بی پولی حجت‌الاسلام قرائتی در جوانی

طلبه جوانی بودم بی پول شدم. رفتم خانه استادم، گفتم: شما وقتی لمعه می‌خواندی و بیست سالت بود، بی پول هم شدی؟ گفت: بله.
رئيس حوزه علميه اصفهان :

گناه نتيجه بي توجهي به پيامبران درون و برون است

رئيس حوزه علميه اصفهان گفت: گناه و اصرار بر آن نتيجه بي توجهي به موعظه هاي پيامبران درون و برون انسان است.
دکتر نوروزی تشریح کرد؛

جاهلیت مدرن در دنیای اسلام چگونه کلید خورد؟

شاید در غرب اتفاقات مثبتی به وقوع پیوست ولی هرگز از جاهلیت عبور نشد و بعضا جهل در مرتبه بدتری بروز کرد. در مورد جهان اسلام نیز از اواسط قرن بیستم مسائلی پیش آمد که جهان اسلام نیز درگیر نوع جهل مدرن شد.
حدیث اخلاقی بزرگان؛

عالِم منحرف عالَمی را به انحراف می کشاند

اگر انسان خباثت را از نهادش بیرون نکند، هر چه درس بخواند و تحصیل نماید نه تنها فایده ای بر آن مترتب نمی شود بلکه ضررها دارد.
حجت‌الاسلام درگاهی مطرح کرد؛

نقش دینداری در توسعه خدمات اجتماعی

عضو مجمع نمایندگان طلاب گفت: اندازه مردم به دین عمل کنند طبیعی است که خدمات اجتماعی توسعه بیشتری خواهد یافت و در نهایت نیز جامعه به سوی سعادتمند شدن پیش خواهد رفت.
شیفتگی های غربی؛

نظر علامه طباطبایی درباره اخلاق در تمدن غرب چه بود؟

علامه طباطبائی معتقد اند که شیفتگی برخی از صدق، صفا و امانتداری در جوامع غربی به دلیل غفلت از حقیقت مسأله است.
آیت الله مجتهدی اظهار کردند:

به چراغ قرمز دین که رسیدید، ترمز کنید

آیت الله مجتهدی اظهار کردند: :ازپروردگارت بترس.تقوای‌خدااختیار کنید پلیس مخفی داشته باشید که گناه نکنید. چشمتان،گوشتان، زبانتان، اعضا و جوارحتان بترسد از اینکه گناه بکنید.به چراغ قرمز دین که رسیدید ( کارهای حرام ) ترمز کنید.
به پاس حمایتهای خالصانه استاندار سمنان در ترویج فرهنگ نماز انجام شد؛

اهداء انگشتر رهبر معظم انقلاب به استاندار سمنان

مسعود دریس، معاون هماهنگی امور استان های ستاد اقامه نماز کشور در دیدار با دکتر خباز ، استاندار سمنان انگشتر اهدایی مقام معظم رهبری را به پاس خدمات دکتر خباز در اشاعه و ترویج فرهنگ نماز تقدیم کرد.
ما بهتریم یا غربی ها!

اعمال دین در کدام کشورها بهتر انجام می شود؟

عده ای می گویند کشورهای مثلا اروپایی از خیلی از کشورهای اسلامی به جهت انجام اعمالی که در دین سفارش شده است جلوترند. آیا این جمله درست است؟!
حجت‌الاسلام محمدی مطرح کرد:

ضرورت مدیریت فضای مجازی با بهره‌گیری از محتوای قرآنی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مربیان قرآنی باید انقلابی، جهادی و ولایی عمل کنند، گفت: باید با بهره گیری از محتوای قرآنی و اسلامی، فضای مجازی را مدیریت کرد.
حجت الاسلام پیروزمند تشریح کرد:

راه رسیدن از شور و شعور حسینی به انتظار زمینه ساز

کسی که در کشتی اباعبدالله الحسین(ع) نشسته، نمی تواند نسبت به اقامه قسط و عدل و نفی ظلم و جور به صورت اجتماعی و جهانی بی تفاوت باشد، بلکه تلاش خود را در این مسیر مضاعف می کند؛ و همین، مبدأ پیوند عاشورائیان با مهدوی باوران است.
مدیر حوزه علمیه فاطمی:

شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است

حجت‌الاسلام محبی گفت: اگر نظارت به خوبی انجام شود فرزندان به خوبی رشد کرده و در آينده تبدیل به مدیران و مسؤولان کارآمد خواهند شد؛ بنابراین شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است.
گزارش؛

غفلت های تربیتی کودکان در مجالس عزاداری

موضوع گزارش غفلت هایی است که شاید هر ساله در همین مراسمات مذهبی محرم اتفاق می افتد و ساده از کنارشان رد می شویم؛ غفلت هایی از جنس تربیت مذهبی کودکانمان.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها