سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به پاس حمایتهای خالصانه استاندار سمنان در ترویج فرهنگ نماز انجام شد؛

اهداء انگشتر رهبر معظم انقلاب به استاندار سمنان

مسعود دریس، معاون هماهنگی امور استان های ستاد اقامه نماز کشور در دیدار با دکتر خباز ، استاندار سمنان انگشتر اهدایی مقام معظم رهبری را به پاس خدمات دکتر خباز در اشاعه و ترویج فرهنگ نماز تقدیم کرد.
ما بهتریم یا غربی ها!

اعمال دین در کدام کشورها بهتر انجام می شود؟

عده ای می گویند کشورهای مثلا اروپایی از خیلی از کشورهای اسلامی به جهت انجام اعمالی که در دین سفارش شده است جلوترند. آیا این جمله درست است؟!
حجت‌الاسلام محمدی مطرح کرد:

ضرورت مدیریت فضای مجازی با بهره‌گیری از محتوای قرآنی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مربیان قرآنی باید انقلابی، جهادی و ولایی عمل کنند، گفت: باید با بهره گیری از محتوای قرآنی و اسلامی، فضای مجازی را مدیریت کرد.
حجت الاسلام پیروزمند تشریح کرد:

راه رسیدن از شور و شعور حسینی به انتظار زمینه ساز

کسی که در کشتی اباعبدالله الحسین(ع) نشسته، نمی تواند نسبت به اقامه قسط و عدل و نفی ظلم و جور به صورت اجتماعی و جهانی بی تفاوت باشد، بلکه تلاش خود را در این مسیر مضاعف می کند؛ و همین، مبدأ پیوند عاشورائیان با مهدوی باوران است.
مدیر حوزه علمیه فاطمی:

شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است

حجت‌الاسلام محبی گفت: اگر نظارت به خوبی انجام شود فرزندان به خوبی رشد کرده و در آينده تبدیل به مدیران و مسؤولان کارآمد خواهند شد؛ بنابراین شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است.
گزارش؛

غفلت های تربیتی کودکان در مجالس عزاداری

موضوع گزارش غفلت هایی است که شاید هر ساله در همین مراسمات مذهبی محرم اتفاق می افتد و ساده از کنارشان رد می شویم؛ غفلت هایی از جنس تربیت مذهبی کودکانمان.
از اهداف عاشورا؛

اصلاح جامعه و توسعه اقتصادی

همانطور که می دانیم، یکی از مهمترین پیام عاشورا اصلاح امت جدش رسول الله بود.« انی آرید الاصلاح فی امه جدی ما استطاعت». پیام این قیام ارتباط مستقیم با توسعه اقتصادی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:

اخلاق نیک در مومنان عامل تداوم بندگی خداوند است

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: اخلاق نیک در وجود مومنان سبب می‌شود که آنها در سختی‌ها و رنج‌های روزگار بتوانند بندگی الهی را تداوم دهند.
زندگی ما بر چند پایه است؟

وفاداری، پاکیزگی، کم توقعی، گذشت، فراموشی اشتباه همسرخود، متانت و وقار

اوج مطلب درباره محبت در اینجاست که یک همسر بامحبت، دارای عجائبی از اخلاق باشد، مانند: وفاداری، پاکیزگی، کم توقعی، گذشت، فراموشی اشتباه همسرخود، متانت و وقار.
استاد اخلاق حوزه علمیه مطرح کرد؛

هدایت به عمل صالح؛ نتیجه تدبر در قرآن

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد با بیان این که اطلاعاتی که ما در رابطه با قران داریم حقیقت این کتاب را برای ما معلوم نمی کند، گفت: هر چه بیشتر با قرآن آشنا بشویم بیشتر به عظمت آن پی خواهیم برد.
انتقاد علم الهدی از شجریان؛

استعدادها می توانند ابزار کفر شوند و اسباب فساد جوانان را فراهم کنند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: برخی جریان‌ها که وابسته به خارج هستند با سبک‌های غلط عزاداری، اساس عزاداری امام حسین (ع) را زیر سؤال می‌برند.
قرائتی در دانشگاه آزاد نجف آباد:

جامعه دچار بحران مدرک های بی عمل است

حجت الاسلام قرائتی گفت: دانشجویان فقط به مدرک توجه نداشته باشند
تربیت اسلامی؛

کجای قرآن آمده دوست دختر یادوست پسر ممنوع ؟!

در روابط دوستی همیشه بیشترین آسیب را چه جسمی چه روحی دختران میبینند و چه بهتر که باتوجه به آموزه های دینی مراقبت کنیم تا همیشه بهترین ها برایمان اتفاق بیفتد.
دکتر فیاض‌بخش نوشت؛

مسجد، مدرسه ای برای همه نسل ها

در احادیث دینی ما حقوقی برای مسجد ذکر شده است که در مقاله حاضر به آن پراخته می گردد.
نگاه به مسئله حجاب؛

اشتباه فاحش آقای زائری در ماجرای حجاب

آقای زائری عزیز که الحمدالله هم نگاه بلندی به مسائل اجتماعی دارند و هم اهل استدلال و منطق هستند مدتهاست درباره حجاب موضع شاذی را مطرح می کنند که به نظر می رسد دارای یک اشکال اساسی "شناختی" است و ظاهراً هم مورد عنایت شان نیست.
اقامه نماز با اجبار و جریمه؛

واکنش ستاد اقامه نماز به قانون کارخانه هل

ستاد اقامه نماز کشور به اقدام نسنجیده یک مدیر کارخانه درباره اجباری کردن نماز و جریمه ۱۲۰ هزار تومانی برای کارکنان واکنش نشان داد.
روحانی پرسپولیسی؛

این روحانی پرسپولیسی سوژه سلفی استادیوم است + تصاویر

شاید خیلی‌ها که اولین بار سیدعلیرضا میرعمادی را در استادیوم آزادی، بین بقیه تماشاچی‌ها دیدند تعجب کردند! شاید خیلی‌ها با خودشان گفتند این اولین و آخرین باری است که او به ورزشگاه می‌آید اما این روحانی جوان پای تصمیمی که گرفته بود ماند و حالا پای ثابت بازی‌های پرسپولیس است.
اصول تحقق مفاهیم قرآنی ؛

دلایل عدم استجابت دعا؟

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: محققین می بایست به اصول صحیح قرائت قرآن و درک مفاهیم آن مسلط باشند. اصول صحیح قرائت، یکی از مهمترین مؤلفه ها، در رسیدن به عمق معانی قرآن کریم است.
ضروریّات ایمان پروری انسان؛

روش‌های قرآن در نهادینه‌ سازی اخلاق در جامعه

این پژوهش پیرامون «روش‌های قرآن در نهادینه‌سازی اخلاق در جامعه» با روش کتابخانه‌ای، توصیفی و تحلیلی انجام شده است.
مناجات با خدا؛

با خدا چگونه حرف بزنیم؟

در مفاتیح الجنان ادعیه و مناجات‌های بسیاری زیبایی وجود دارد که حرفهای دل بسیاری از ماست. حرفهایی که بعد از در میان گذاشتن آن با خدا حسابی حالمان را خوب کند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها