هفت حق واجب الهى؛

حقوق مؤمن چیست؟

در متن زیر به هفت حق واجب الهى مؤمن بر مؤمن پرداخته ایم.
شرفخانی خبر داد؛

تربیت ۱/۵ میلیون حافظ قرآن توسط سازمان اوقاف در چهار سال آینده

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از هدفگذاری برای تربیت ۱/۵ میلیون حافظ قرآن چهار سال اینده خبر داد.
مدیر موسسه فرهنگی، قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س):

تحقق مطالبه رهبر انقلاب برای تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن ضروری است

حجت‌الاسلام علی‌رضا شاهسونی با بیان اینکه ۳۶۸ حافظ کل قرآن تا‌کنون تربیت شده‌اند، گفت: تربیت ۵ هزار حافط کل قرآن تا سال ۱۴۰۴ در افق چشم‌انداز موسسه قرار گرفته است.
آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد:

به عنوان یک روحانی شرمنده‌ام که نتوانستیم جامعه را اخلاقی کنیم

سید مصطفی محقق داماد گفت: تا جامعه ما و مدیران آن از صمیم قلب حقوق بشر را نپذیرفته باشند ما راه به جایی نمی‌بریم. همه ما باید تمام اصول حقوق بشر را بپذیریم تا وقتی که در کشور اجتهاد مبتنی بر کرامت بشری و عدالت وجود نداشته باشد، مشکلات ما حل نخواهد شد.
از پل صراط مستقیم رد می‌شوید؟

چگونه بفهمیم عاقبت به خیر می‌شویم یا نه؟

دوست دارید بدانید که آیا در قیامت از پل صراط مستقیم رد می‌شوید یا نه؟ اگر اندکی حوصله به خرج دهید و این سیاهه را تا آخر همراهی کنید، شاقول و شاخصی به دستتان خواهد داد که می توانید از همین اکنون و قبل از برپایی قیامت، دریابید که آیا آخرالامر، اهل نجات خواهید بود یا خیر؟!
پاسخ های آیت الله سیستانی؛

۲۰ سؤال با موضوع آرایش و زینت زنان

متن پرسش های مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:
حجت الاسلام و المسلمین خداداده :

نگاه اسلام نگاه به کرامت انسانی است

حجت الاسلام و المسلمین خداداده با اشاره به اینکه نگاه اسلام نگاه به کرامت انسانی است، گفت: در دهه اخیر یکی از پرفروش ترین کتاب های آمریکا ترجمه انگلیسی قرآن کریم بوده است.
آیت الله آملی لاریجانی:

دنیا تشنه معنویت است/باید اثر نماز بر منع مفاسد اجتماعی را باور کنیم

رئیس قوه قضائیه در بيست و پنجمين اجلاس سراسری نماز با بیان اینکه بحث نماز در شرایط خاص کشور، منطقه و جهان بحث مهمی است، به تبیین آثار و مواهب نماز پرداخت و گفت: امروز دنیا تشنه معنویت است و این را کسانی که با اندیشه های مغرب زمین اشنا هستند، می دانند.
پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز:

همه همّت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‌ی خود بشناسانیم

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به مسئولیت همگانی در اقامه نماز تأکید کردند: لازم است که همه همّت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ی خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.
درس اخلاق آیت الله جاودان؛

اگر اعتقادات درست باشد، سرانجام انسان خوب خواهد شد

آیت الله جاودان گفت: اگر اعتقادات درست باشد، حتما و قطعا سرانجام خوب انسان خواهد شد. اگر هم مشکلی داشته باشد در طول راه حل می­شود. اعتقاد درست عامل اصلی نجات آدمی است.
سید حسن خمینی:

آزادی انتخاب از ارکان سبک زندگی است

یادگار گرامی امام با بیان اینکه سبک زندگی حضرت امام تبیین زندگی همه ائمه(ع) در افق امروز است و هیچ دوگانگی میان آنها وجود ندارد، تأکید کرد: برای بازشناسی این تفکر و سبک زندگی نیازمند متخصصانی هستیم که قواعد کلی اندیشه امام را استخراج کنند.
خدا روزی رسان است؛

حکایت پرستویی از روزی رسانی خداوند

پرویز پرستویی داستانی آموزنده در اینستاگرام خود منتشر کرد.
آیت‌الله روح‌الله قرهی:

منظور از اجابت دعا یقین انسان به وعده خداست

مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) حکیمیه گفت: منظور از اجابت خود انسان است؛ یعنی این که اگر انسان به یقین آمدو باورش شد که هیچ احدی جز حضرت حقّ، شنونده خوبی نیست اجابت را می‌‌فهمد و خودش درک می‌‌کند.
حجت الاسلام شهاب مرادی مطرح کرد؛

قلب؛ استراتژیک‌ترین سنگر در حمایت از دین

هشتمین قسمت از برنامه «پیاده آمده‌ایم» با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی و اجرای وحید ملتجی با موضوع یاری دین و با تهیه‌کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج بر روی آنتن شبکه اول سیما رفت.
زندگی دنیوی مردم؛

دنیایمان را آباد کنیم یا نه؟

آنچه که باید در نظر داشت این است که زندگی دنیوی گذرگاهی برای حیات جاودانی در پیشگاه کمال مطلق، است و بدان جهت که شکوفایی استعدادهای مثبت انسانها به وسیله تکاپو و تلاش مخلصانه است.
یاد خدا

ساده ترین راه رفاقت با خدا

امام صادق: درهر جا که پاى اطاعت خدا به میان می‏آید، بیاد خدا باشى و اطاعتش کنى، و هر جا معصیت خدا پیش آید، بیاد او باشى و آن را ترک کنى.
مجید ابهری:

"دور شدن از معنویت" دلیل اصلی خودکشی است، افسردگی عامل آشکارساز آن

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در جامعه ما اصلی‌ترین علت خودکشی دور شدن از ارزش‌های دینی، معیارهای معنوی و ضعیف شدن توکل به خدا است و افسردگی تنها یک عامل آشکارساز برای این اقدام محسوب می‌شود.
مرحوم دولابی:

ما انسان‌ها چقدر کم عقلیم

مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: ببین ما انسان‌ها چقدر کم عقلیم که جدا شدن از خدا را تولّد می‌نامیم و جشن هم می‌گیریم. هرکس هم می‌آید چشم روشنی می‌آورد. هرچه گفتیم پول‌هایش را بیاورید هیچکس گوش نداد. پول‌ها را دور ریختند و چشم روشنی آوردند.
کشتی نجات و مصباح هدایت

پیاده‎روی اربعین، بهترین فرصت برای تزکیه روح

ماجرای اربعین که مدلی از کاروان امام حسین(ع) است، بهترین فرصت برای لبیک گفتن فریاد «هَل مِن مُعین» امام حسین علیه‌السلام و نیز بهترین فرصت برای کسانی است که به دنبال تزکیه نفس در معیت امام عالم هستند تا نفس خود را از بند تمنیات دنیا رها کنند.
مفهوم آزادی در اندیشه‌ی شهید بهشتی؛

تسلط انسان بر ساختن خویش

مقوله‌ی آزادی در اندیشه‌ی شهید بهشتی به‌عنوان یک رکن اساسی مطرح می‌شود و شهید بهشتی نقطه‌ی حرکت خود را همین مفهوم قرار می‌دهد. اما تلقی وی از آزادی تفاوت بسیاری با آزادی غربی دارد و از سوی دیگر، به جبر مارکسیستی نیز پاسخ می‌دهد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها