سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اقامه نماز با اجبار و جریمه؛

واکنش ستاد اقامه نماز به قانون کارخانه هل

ستاد اقامه نماز کشور به اقدام نسنجیده یک مدیر کارخانه درباره اجباری کردن نماز و جریمه ۱۲۰ هزار تومانی برای کارکنان واکنش نشان داد.
روحانی پرسپولیسی؛

این روحانی پرسپولیسی سوژه سلفی استادیوم است + تصاویر

شاید خیلی‌ها که اولین بار سیدعلیرضا میرعمادی را در استادیوم آزادی، بین بقیه تماشاچی‌ها دیدند تعجب کردند! شاید خیلی‌ها با خودشان گفتند این اولین و آخرین باری است که او به ورزشگاه می‌آید اما این روحانی جوان پای تصمیمی که گرفته بود ماند و حالا پای ثابت بازی‌های پرسپولیس است.
اصول تحقق مفاهیم قرآنی ؛

دلایل عدم استجابت دعا؟

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: محققین می بایست به اصول صحیح قرائت قرآن و درک مفاهیم آن مسلط باشند. اصول صحیح قرائت، یکی از مهمترین مؤلفه ها، در رسیدن به عمق معانی قرآن کریم است.
ضروریّات ایمان پروری انسان؛

روش‌های قرآن در نهادینه‌ سازی اخلاق در جامعه

این پژوهش پیرامون «روش‌های قرآن در نهادینه‌سازی اخلاق در جامعه» با روش کتابخانه‌ای، توصیفی و تحلیلی انجام شده است.
مناجات با خدا؛

با خدا چگونه حرف بزنیم؟

در مفاتیح الجنان ادعیه و مناجات‌های بسیاری زیبایی وجود دارد که حرفهای دل بسیاری از ماست. حرفهایی که بعد از در میان گذاشتن آن با خدا حسابی حالمان را خوب کند.
فعال محیط زیست متقاوت ؛

روحانی که حیوان دوست است و اهل موسیقی +عکس

کمیل نظافتی فعال محیط زیستی است که هفته گذشته در مراسم ملی جایزه ملی محیط زیست از وی تقدیر شد. آقای نظافتی روحانی است که به دلیل تیمار سگ‌های شهر آمل و ایجاد نقاهتگاه و پناهگاه برای آن‌ها مورد تقدیر قرار گرفته است. این روحانی فعال در حوزه محیط زیست می گوید: دین اسلام درباره نحوه رفتار با حیوانات به پیروان خود بسیار سفارش کرده است. در احکام دین ما آمده است که اگر ظرف آبی برای وضو دارید و حیوانی نیز تشنه است آن ظرف آب را به حیوان تشنه دهید و به جای وضو تیمم کنید.
با انجام تحقیقاتی مشخص شد؛

ایرانی‌ها چقدر دین‌دار هستند؟

در سال‌های اخیر تحقیقات جامعی در سطح کشور در خصوص دین‌داری و توجه مردم ایران به مناسک دینی انجام شده است.
جواد فراهانی:

تمرین روزه داری بهترین راهکار استقبال از ضیافت الهی

تمرین روزه داری بهترین راهکار ایجاد آمادگی در نوجوانان برای استقبال از ضیافت الهی است.
خاطره ای از مرحوم صدر؛

آیت الله صدر توانایی کودک را شرط روزه‌گرفتن می‌دانست

آیت‌الله صدر مرجع تقلید بود، اما بر روزه‌گرفتن کودکان سال اولی اصرار نداشت و تأیید پزشک را شرط روزه‌داری می‌دانست.
امر به معروف و نهی از منکر باید چگونه باشد؟!

اول دستگيري كن سپس نصيحت كن!

عذاب عمومي آنجا آغاز مي شود كه افراد جامعه از گناهان خصوصي هم با خبر باشند وخود را به بي اطلاعي بزنند و آنها را نهي و منع نكند.
نقش و اهمیت نماز در دین؛

شروط قبولی نماز در درگاه خداوند

در ادبیات عرفانی و عبادی بین دو مفهوم «مقبول» و «صحیح» تفاوت بسیاری وجود دارد و هر کدام از این مفاهیم دارای مراتبی است .
آداب سفر؛

چرا پیامبر(ص) فرمودند، تنها سفر نکنید؟

پیامبر اکرم(ص) در حدیثی دربارۀ آدب سفر به علت اینکه چرا نباید تنها سفر کرد و همچنین ویژگی‌های فردی که شایسته است با او سفر کرد، اشاره می کنند.
عید نوروز با خانواده قرآنی؛

راهکار قرآن در حفظ خانواده از آتش دوزخ

متأسفانه اکثر والدین بیشتر از آنکه به رشد معنوی فرزندان خود توجه کنند، به پوشاک و خوراک او توجه دارند،‌ این در حالی است که خداوند خانواده را محل رشد معنوی و صفاتی افراد قرار داده است.
آیت الله جوادی آملی:

عقل منبع هستی شناسی است نه معرفت شناسی/ معنای عدل

آیت الله جوادی آملی گفت: نظام های به اصطلاح دموکراتیک غربی، خرد جمعی را به جای الله نشاندند در حالی که فرقی نمی کند مشرک فرد باشد یا یک جمعی که تفکر مشرکانه داشته باشند.
سیدمحسن میرباقری تصریح کرد:

انسان؛ بزرگ‌ترین بت دوران جدید

سومین پیش‌همایش ملی «جهان‌شمولی آموزه‌های قرآن و روایی در دنیای معاصر» با حضور سیدمحسن میرباقری، زهره اخوان‌مقدم و محمدرضا فخر روحانی صبح ۲ اسفندماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
یک متخصص پزشکی هسته‎ای و قاری قرآن:

ریشه بسیاری از مشکلات جسمی، بیماری‌های روحی است/ ارتباط با خداوند راه رسیدن به سلامت و کاهش بیماری‌ها

یک متخصص پزشکی هسته‎ای و قاری قرآن با بیان اینکه اعتقاد مردم به ارتباط با خداوند کمرنگ شده و این نقصی است که در همه حوزه‌ها به چشم می‌خورد، بر لزوم ارتباط بیشتر با خداوند برای رسیدن به جنبه‌های مختلف سلامت و کاهش بیماری‌ها تأکید کرد.
در نشست «آسیب شناسی نظریه های علم دینی و اسلامی سازی معرفت» :

چگونگی ابتلای دین به نسبیت گرایی!

سخنان دین از جنس علم تجربی نیست و دین با تاملاتی نظیر فلسفه و به بیان دیگر از بُعد عقلانی مرتبط است. ادعای دین از این جنس است، پس چون علم دینی تجربی نیست با تجربه نیز به ابطال نمی رسد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛

بی تفاوتی به بی پروایی های اخلاقی روح انتظار را مستهلک می کند

اگر به نشر و ترویج فضایل اخلاقی در جامعه توجه نداشته باشیم، ممکن است ما نیز در جامعه بی پروا نسبت به فضایل اخلاقی، غرق و مستهلک شویم بنابراین همواره توصیه شده که انسان ها در کنار خودسازی، کمک به کادرسازی و دیگرسازی هم داشته باشند.
درس اخلاق آیت الله رشاد؛

تفاوت ریای حرام و ریای مستحب!

آیت الله رشاد گفت: منزل نخست سلوک در انواع الگوهایی که در اخبار و در کتب اخلاقی و عرفانی ذکر شده است؛ منزل اخلاص است و در همه رهنمود های اولیای الهی و ائمه معصومین(ع) اخلاص رتبه اول را دارد.
نشست «فقیه صلح»؛

صلح به معنای نپذیرفتن اختلاف نظرها نیست

نشست «فقیه صلح» با بررسی آثار، آرا و اندیشه‌های امام موسی صدر در شیراز برگزار شد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها