سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محقق حوزه بیان داشت؛

معنای متفاوت از بیانی که می‌گوید ۴۰ حدیث حفظ کنید

امام رضا(ع) تاکید و سفارش می‌فرماید «هر کس چهل حدیث را براى امت من حفظ کند، تا مردم از آن‌ها بهره ‏مند شوند، خداوند او را در روز قیامت فقیه و عالم بر مى ‏انگیزد». در این حدیث منظور امام رضا(ع) از حفظ حدیث، قطعاً صرف حفظ کردن نیست، بلکه مراد کتابت و گردآوری آن برای آیندگان و امت‌های بعدی است. و همین بیان حضرت، نشان از اهمیت پژوهش و کتابت در سیره رضوی است.
به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س)؛

بانویی که به شفاعتش شیعیان وارد بهشت می‌شوند

امام صادق(ع) فرموده اند: بانویی از فرزندان من در قم از دنیا می‌رود که اسمش فاطمه دختر موسی است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت می‌شوند.
زندگینامه امام صادق(ع)؛

مختصری از زندگینامه امام جعفر صادق(ع)

امام صادق (علیه السلام) در روز 17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد گردید. پدر گرامی آن حضرت، امام محمد باقر (علیه السلام) و مادر ارجمندش ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر می باشد. نام شریفش جعفر و لقب معروفش صادق و کنیه اش ابوعبدالله می باشد. شهادت آن حضرت در 25 شوال سال 148 هجری قمری، در 65 سالگی، به دستور منصور دوانیقی، خلیفه ستمگر عباسی، به وسیله سمی که به آن بزرگوار خوراندند، در شهر مدینه اتفاق افتاد، و محل دفنش در قبرستان بقیع است.
سالروز شهادت امام صادق (ع)؛

روش کارآمد امام ششم برای ایجاد اعتدال و صبر

امام صادق (ع) فرمود: دوستان من، پیروان من، شما با مردم طوری رفتار کنید که دیگران بگویند خدا جعفر بن محمد را بیامرزد، چقدر پیروان خود را نیکو تربیت کرد. آیا مسلمانان امروز در چنین وضعی هستند که کسی که با آنان معاشرت کند پی به تربیت عالی پیامبر اسلام (ص) می‌برد؟ در جای دیگر فرمود: شما مایه زینت ما باشید نه ننگ ما.
اینفوگرافیک؛

ستاره هایی در خاک بقیع

«بقیع» نام قبرستانی بسیار بزرگ و تقریباً مسطح است که مساحت آن بیشتر از مساحت مسجد‌النبی(ص) بوده و تاریخ ساخت آن به دوران قبل از اسلام و زمان جاهلیت بر می‌گردد.

گزیده ای از بیانات مولای متقیان علی (ع)

گزیده ای از بیانات مولای متقیان علی (ع)
اولین مظلوم جهان؛

مظلومیت امام علی(ع) در ناشناخته‌ماندن اوست

کارشناسان‌دینی در دوره‌معاصر سعی‌کردند ابعادناشناخته‌ای از شخصیت امام‌اول شیعیان را تبیین‌کنند
شب های پر فیض قدر ؛

رابطه حضرت ولی عصر (عج) با شب قدر

فرشتگان با روح در شب قدر نازل می‏شوند. بنابراین حتماً باید پس از پیغمبر(ص) کسی وجود داشته باشد تا ملائکه بر او نازل شوند. او کسی جز حجت خدا و امام زمان (عج) نخواهد بود.
نکاتی از نهج البلاغه ؛

دو نگرانی بزرگ امیرالمومنین(ع) درباره مردم

ای مردم ، آنچه بیش از هر چیز دیگر می ترسم که بدان گرفتار آیید، دو چیز است، از هوا و هوس پیروی کردن و آرزوهای دراز در دل پروردن .
آیت الله جاودان ؛

طرح بنی امیه نابودی اسلام بود/ حق امام مجتبی(ع) بر تمام اسلام

آیت الله محمد علی جاودان گفت: بنی امیه می خواستند هیچ چیزی نباشد؛ نه اسلام، نه قرآن، نه اهل بیت، حتی می خواستند از بنی هاشم یک نفر هم زنده نباشد. امام حسن(ع) با صلح خود اسلام را نگه داشت.
آیت الله مکارم:

شکوه رفق و مدارا با مردم در سیره امام حسن(ع)

وقتی از امام مجتبی(ع) در مورد تفسیر حلم سوال کردند، فرمود «کَظْمُ الْغَیْظِ وَ مِلکُ النَّفْس»؛ حلم فرو بردن غضب و تسلّط بر نفس است.
آیت الله میرعظیمی تشریح کرد ؛

هنر امام حسن(ع) در برهه ای حساس/ فلسفه صلح امام مجتبی(ع)

آیت الله میرعظیمی گفت: هنر امام بود که به شکل زیرکانه‌ای اجازه ندادند اسلامی که با آن زحمت به بار نشسته بود وارد مجرای آلوده خلافت سلطنتی بشود و نهضت اسلام محمدی و ناب باقی بماند.
چهره ویژه امام حسن مجتبی(ع)؛

رفتارهای‌کریمانه ازبرخوردبا مردم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکودکان تا غذادادن‌به‌حیوانات

اشاره‌هایی درباره برخوردهای فردی و اجتماعی حکیمانه که تاریخ از امام مجتبی(ع) روایت می‌کند.
هفته نامه دنیز؛

عدالت از دیدگاه امام علی (ع)

هفته نامه دنیز در جدیدترین شماره خود مقاله ای در خصوص عدالت از دیدگاه امام علی (ع) منتشر کرده است.
شبیه ترین فرد به پیامبر اسلام (ص)؛

شباهت علی‌اکبر(ع) به رسول خدا(ص) به چه معناست؟

اگر حضرت رسول (ص) می‌فرماید: من فصیح‌ترین کسی هستم که به زبان عربی سخن می‌گویم، علی‌بن‌الحسین (ع) نیز اشبه‌الناس منطقاً است یعنی فصیح‌ترین و بلیغ‌ترین و استوارگوترین افراد جهان است.
وقف در سیره اهل بیت (ع)؛

موقوفاتی که پیامبر اکرم (ص) از خود به جای گذاشت

نخستین وقف در اسلام طبق اسناد تاریخی توسط پیامبر اکرم (ص) تحقق یافت؛ آن حضرت در سال سوم هجرت، یعنی پس از جنگ اُحد هفت بوستان و مزرعه آباد را به نام «بستان السبعه» که به ایشان هدیه شده بود، وقف کردند.
به مناسبت مبعث پیامبر؛

مدیریت در جامعه‌جاهلی که پیامبر(ص) تحویل‌گرفت

پیامبر درجامعه‌ای مبعوث شد که ازلحاظ فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی وسیاسی بدترین شرایط را داشت
پژوهشگر برتر واژه‌پژوهی:

رمز و راز نامگذاری امام موسی‌‌بن جعفر(ع) به «کاظم»‌ / بررسی معناییِ واژه «کاظم»

بسیاری علت معروفیت امام کاظم(ع) را در فرو بردن خشم هنگام خشمگین شدن و بعد به‌نیکی رفتار کردن با شخصی که با ایشان بدرفتاری کرده است، می‎دانند، اما این مسأله با عصمت و تطهیر ایشان از هر رجسی سازگار نیست...
بر اساس اعتقاد علمای شیعه و سنی؛

آیه‎ای که فقط امیرالمؤمنین (ع) به آن عمل کرد

بر اساس اعتقاد علمای شیعه و سنی آیه‎ای در قرآن وجود دارد که فقط امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) به آن عمل کرد.
بانویی که در اوج مصیبت‌ها جز زیبایی ندید؛

شمّه‏ اي از فضايل زينب عليها السلام‏

زینب یعنى چشیدن خار پاى حسین با چشم، زینب یعنى کشیدن بار پشت حسین، بر دل. وقتى از سر جنازه مسلم بن عوسجه آمد، وقتى که که محاسنش به خون حبیب، خضاب شد، وقتى که رمق پاهایش را در پاى پیکر حر بن یزید ریاحى ریخت ، وقتى که از کنار سجاده خونین عمرو بن خالد صیداوى برخاست ، وقتى که جگرش با دیدن زخم هاى سعید بن عبدالله شرحه شرحه شد...
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها