سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت‌الاسلام رضایی‌مهر:

امام صادق(ع) پایه‌گذار تمدن عمیق اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن رضایی‌مهر گفت: تشخیص امام صادق(ع) این بود که در وضعیت موجود که شرایط قیام وجود ندارد به تبیین و تثبیت عقاید شیعی بپردازد و معارف تشیع را نهادینه سازد و فرهنگ و تمدن عمیق اسلامی را بنا گذارد.
یکی از سپاهیان جهل، فقر است؛

آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)

پس از آنکه مسیر خلافت اسلامی از راه مستقیم خود منحرف شد و خاندان پاک پیامبر منزوی و خانه نشین شدند، بیان احکام دین نااهلان و کژاندیشان و چهره نورانی اسلام را زنگار جهل و گمراهی و سیاهی انحرافات و بدعتها پوشانید و مردم به جز اندکی بدعت را به جای سنت صحیح انگاشتند.
مراسم عزاداری؛

مراسم شب شهادت امام صادق علیه السلام

مراسم عزاداری و سوگواری شب شهادت حضرت امام جعفرصادق علیه السلام، شامگاه يکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ با مداحی حاج سیدمجید بنی فاطمه و حضور عاشقان و محبان اهل بیت علیهم السلام در حسینیه ریحانة الحسین(ع) برگزار شد.
گفتمانِ جهانی حضرت صادق(ع)؛

راهگشای امروز ما نوشتاری از هادی سروش

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی سروش در نوشتاری با عنوان« اندیشه و گفتمانِ جهانی حضرت صادق (ع) ؛ راهگشای امروز ما» آورده است:
طاهرزاده پاسخ می دهد؛

آیا زنان پیامبر معصوم‌اند؟/ بحثی در مورد آیه تطهیر

بیش از ۷۰ حدیث که بیشتر از اهل سنت است اقرار دارد که «اهل البیت» شامل، رسول خدا (ص) و حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و امام حسن و امام حسین(ع) می باشد
13رجب سالروز ولادت امام علی (ع)؛

صبر از نظر حضرت علی(ع) چندگونه است؟

13 رجب سالروز ولادت اولین ستاره درخشان آسمان امامت، مولای متقیان حضرت علی (ع) و قهرمان همیشه پیروز اسلام است.
آموزنده هایی از زندگی اهل بیت ؛

سبک زندگی امیرمؤمنان علی(ع)

سبک زندگی امیرمؤمنان امام علی(ع) همان سبک زندگی قرآنی و اسلامی است که باید شناخت و بر اساس آن زندگی کرد؛ زیرا آن حضرت(ع) در سایه تربیت پیامبر(ص) و قرآن بود و یکی از تبیین‌کنندگان و مفسران علمی و عملی قرآن بشمار می‌رود. نویسنده در این مطلب ضمن معرفی آن حضرت(ع) برخی ویژگی‌های سبک زندگی ایشان را نیز بر اساس روایات بیان کرده است.
۶ راه برای ابراز ارادت به امام زمان (عج)؛

محبت حضرت مهدی(عج) چگونه در قلبمان ایجاد کنیم؟

محبت ائمه علیهم السلام بخشی ‌از ایمان و شرط قبولی اعمال است، ولی در اهتمام به محبت مولایمان حضرت مهدی(عج) خصوصیتی است که سبب شده در روایات به طور ویژه به آن توصیه گردد.
حکمرانی بر مدار عدالت و اخلاق؛

تأملی بر مشی اخلاقی و سیاست‌ورزی حضرت علی(ع)

بی‌شک حضرت علی(ع) والاترین نمونه یک انسان کامل است. تاریخ زندگانی این امام معصوم(ع) مملو از ایمان، تقوا، فضیلت، علم، شجاعت، عدالت، آزادگی، فداکاری، سخاوت و استقامت در راه دین و انسانیت است. علی(ع) در ظل ایمان کامل به خداوند متعال توانست تمام درجات کمال را پیموده و به همه افتخارات واقعی انسانی نائل آید. علی‌بن ابیطالب(ع) مظهر عدل الهی بود و در زمان حکومتش به تمام بی‌عدالتی‌ها و ستمگری‌های خلافت‌های گذشته، پایان داد.
دانستنی ها؛

وصیت نامه حضرت علی علیه السلام

متن كامل وصیت نامه مولا امیر المومنین حضرت علی علیه السلام
شمشیر کین بر فرق مسجود ملائک فرود آمد اما...؛

عدالت، محور جامعه توحیدی

کوفه آن شب، شب آرامی را آغاز کرده بود، اما کسی از انتهای شومی که پیش رو داشت، خبرنداشت. تقدیر پایان آن شب را تنها جان شیفته‌ای حس می‌کرد که ازخیلی قبل بار سفر آخرت بسته و شتر تیزرو حیات را پیشاپیش در جاده‌هاى آن به حرکت آورده بود!
سیره سیاسی امام علی‌(ع) ؛

قربانی سربلند عدالت و مدارا

روایت تاریخ از خلافت پنج ساله امیرالمؤمنین علی(ع) و تعامل آن حضرت با مخالفان، روایتی همراه با نهایت مدارا و شکیب است، تا آنجا که واژه مظلومیت را به ذهن متبادر می‌سازد. جز این هم نمی‌تواند باشد، چرا که آن حضرت از جایگاه امام و راهنمای بشر نسبتی هدایتگرانه با حکومت شوندگان برقرار کرده واز فرصت حکومت برای رشد فکری وکمال آحاد جامعه بهره می‌برد.
تأملی بر رمز و راز حکومتداری امیر‌المؤمنین(ع)؛

تفکیک شیفتگان عدالت از فریفتگان قدرت

بهترین میزان براى دریافت توفیق یک حکومت، میزان «عدالت» در آن حکومت است، یعنى اینکه یک حکومت چگونه استحقاق‌ها را در همه‌ امور رعایت مى‌کند و تبعیض‌ها را مى‌زداید، آنجا که باید مساوات را پاس بدارد، بجد آن را پاسدارى مى‌نماید، آنجا که صلاحیت و استحقاق موجب تفاوت و امتیاز مى‌شود، حقوق متناسب هر ذیصلاح و هر ذى‌حقى را رعایت مى‌کند و براى همگان امکان رشد و شکوفایى استعدادشان را فراهم مى‌سازد تا هر کس بتواند به میزان بروز استعداد و توانایى خود از امکانات متناسب با استعداد و تلاش خویش بهره‌مند شود و به هیچ‌کس و هیچ‌چیز ستمى روا نشود.
سالگرد رحلت امام؛

سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)+ عکس

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، ۱۴ خرداد با حضور مقام معظم رهبری، روسای قوا، جمعی از مسئولین کشوری و لشکری و اقشار مردم در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد.
به بهانه سالروز شهادت اميرالمومنين(ع)؛

بازخواني متن كامل نامه حضرت علي (ع) به مالك اشتر

وقتی حضرت امیرالمومنین علی (ع)، مالک اشتر نخعی از یاران خود را به امارت مصر منصوب كرد، به او فرمانی در قالب یک نامه نوشت، این نامه بی تردید از مهمترین اسناد سیاسی حقوق اسلامی و خصوصا شعبه شیعی آن است.
به مناسبت رحلت حضرت خدیجه(س)؛

خدیجه ، یار دوران سخت

پیامبر گرامی اسلام فرمودند: مثل خديجه پيدا نخواهد شد. وقتی که مردم مرا تكذيب كردند،تصديقم نمود، و مرا با ثروت خود براى پيشرفت دين خدا يارى کرد.
نگاهی به «زندگی ایمانی در اندیشه مهدوی» در سالروز ولادت خاتم‌الاوصیاء(عج)؛

روزی که قائم ما قیام کند...

هر انسانى بنا به فطرت خود - که عشق به کمال مطلق است - خواهان زندگی مبتنی بر عدالت فراگیر و رفاه کامل است؛ به این اعتبار، اخلاق و ایمان، محبوب دل انسان و بی‌اخلاقی و کفر و زشتکاری، ناخواه دل آدمی است: «ولیکن خداوند ایمان را برای شما دوست‌داشتنی گردانید و آن را در دل‌های شما بیاراست و کفر و پلیدکاری و سرکشی را در نظرتان ناخوشایند ساخت» (حجرات/7)
جشن نیمه شعبان؛

آذین‎بندی و جشن شب نیمه شعبان

حال‌وهوای جشن نیمه شعبان در گوشه‌وکنار کشور
آموزه های ارزنده معصومان؛

آداب انتظار در عصر غیبت امام زمان چیست؟

در روایات فراوانی از پیامبر اکرم ـ صل الله علیه و آله ـ و سلمبه محبت و دوستی با اهل بیت ـ علیهم السلام ـ و دشمنی با دشمنان ایشان تأکید شده و این، به همه زمان ها مربوط است؛ امّا در برخی روایات به صورت ویژه به دوستی با دوستان حضرت مهدی ـ علیه السلام ـ و دشمنی با دشمنان آن حضرت سفارش شده است.
پوستر نیمه شعبان؛

ولادت حضرت مهدی (عج)

فرارسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف مبارک باد.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها