سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جبران کسری بودجه؛

تاکید مراجع عظام تقلید و علما به اخذ مالیات از دانه‌درشت‌ها

مراجع عظام تقلید و علما در دیدار با رئیس سازمان امور مالیاتی بر ضرورت اخذ مالیات از دانه درشت ها که می تواند نقش مهمی در جبران کسری بودجه امسال ایفا کند، تاکید کردند.
کمرنگ کردن جنبه‌های مثبت اسلام؛

وزارت آموزش آمریکا برای حذف مفاهیم ضد صهیونیستی از برنامه مطالعاتی دانشگاه‌ها وارد عمل شد

وزارت آموزش آمریکا در مداخله‌ای کم‌سابقه از دو دانشگاه مطرح این کشور خواسته که برنامه مطالعاتی خود در غرب آسیا را به این دلیل که تصویر مثبتی از یهودیت نشان نمی‌دهد و جنبه‌های مثبت بیشتری از اسلام ارائه می‌کند، بازنویسی کنند.
اسلام‌هراسی ترامپ؛

نقش مسلمانان در انتخابات آتی آمریکا

هرچند دونالد ترامپ در سیاست‌های انتخاباتی خود مسلمانان را به عنوان آخرین اولویت تلقی‌ می‌کند، اما آمارها نشان می‌دهد که مسلمانان در ادوار مختلف نقش اساسی در انتخابات آمریکا داشته‌اند.
ظهور نسل جدید مداحان؛

مداحان حزبی و 5 دلیل برای دوری هیات‌ها از سیاست‌زدگی

نیت مردم از حضور در چنین مراسمی استفاده از فضای معنوی آن است. بسیاری از کسانی که در این مراسم‌ها شرکت کنند به این نیت که ساعتی از مسائل دنیوی دور باشند و حالتی عرفانی پیدا کنند و به قول خود هیئتی‌ها «سبک شوند» در این جلسات شرکت می‌کنند. این معنا نشان می‌دهد که مردم دوست ندارند نیت آنها که گریه بر مصیبت‌های اهل بیت است آمیخته به مسائل جناحی به ویژه مسائل انتخاباتی شود.
میثم مطیعی؛مداح اهل بیت:

مداح‌ها سلبریتی نیستند!/ انتشار صدای مقاومت مأموریت ماست

میثم مطیعی گفت: هیچ رقابتی بین مداحان وجود ندارد. ما نه سلبریتی هستیم، نه فوتبالیست هستیم نه بازیگر و غیره. پشت سر ما یک حقیقت بزرگ به نام اهل بیت وجود دارد و همه مردم ما را با آن می‌شناسند.وی در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به مأموریت و وظیفه مداح و هیئت گفت: در مورد سابقه و تاریخچه هیئت‌ها واثرگذاری‌شان، صحبت زیاد است.
انتقاد آیت‌الله مکارم از حسن روحانی؛

شرکت رئیس‌جمهور در برخی مجالس مومنان را ناراحت می‌کند

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: شرکت رئیس‌جمهور در بعضی از مجالس سبب ناراحتی می‌شود، به ایشان سفارش کنید درباره حضور در این گونه مراسمها‌ احتیاط داشته باشند.
ابوترابی‌فرد در خطبه های نماز عید قربان؛

ایران دسیسه‌های دشمنان را به راهبرد عزت تبدیل کرد

امام جمعه موقت تهران گفت: پیروی از مقاومت و ایستادگی «ابراهیم خلیل الله» آتش‌ها را به گلستان و دسیسه‌ها را به راهبرد عزت تبدیل می‌کند.
آیت‌الله مقتدایی:

بی‌حجابی خلاف شرع بوده و باید جلوی آن گرفته شود

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در دیدار فرمانده انتظامی قم اظهار داشت: بدحجابی و رعایت نکردن عفاف و حجاب در سطح جامعه و برخورد نیروی انتظامی با این پدیده باعث شد که بحث حجاب «اجباری و اختیاری» در بین مردم مطرح شود به این معنا که نیروی انتظامی مردم را مجبور به داشتن حجاب می‌کند، حتی کسانی می‌گفتند در زمان حضرت امام (ره) اجباری نبود و این‌طور نبود که مردم را مجبور به رعایت حجاب کنند.
۴۰ سال نمازجمعه تهران؛

از حضور هیئت آمریکایی تا ۱۴ شهید جمعه آخرِ سال

۴۰ سال از برگزاری اولین نمازجمعه رسمی کشور در تهران به‌امامت آیت‌الله طالقانی می‌گذرد. گزارشی درباره مهم‌ترین اتفاقاتی را که در ۴۰ سال گذشته در نمازجمعه تهران افتاده، می‌خوانید.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آیا در زمان پیامبر خاتم (ص) همه مردم متدین بودند؟

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره موضوع حجاب در جامعه اسلامی: آیا در زمان پیامبر خاتم (ص) همه مردم متدین بودند؟
سهیلا جلودارزاده:

باور دینی با زور ایجاد نمی‌شود

سهیلا جلودارزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی، معتقد است روش‌هایی مثل «چهارشنبه طلایی» در زمینه حجاب کمکی به باور مردم نخواهد کرد.
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت؛

انتقاد از اظهارات غیرضروری نظامیان و امامان جمعه

هرکس و هر قوه و دستگاه و ارگان و نهاد باید فقط در محدوده وظایف و اختیارات خود سخن بگوید و در اموری که خارج از وظایف و اختیارات آنهاست دخالت نکند.
سیدعلی میرفتاح نوشت:

کسی حق ندارد حتی به بی‌حجاب‌ها توهین کند

سیدعلی میرفتاح سردبیر روزنامه اعتماد در این روزنامه نوشت: چند بار شده که از مردم به خصوص از زن‌ها بابت رعایت حجاب تشکر کنید؟ توی این گرما، زنان و دختران، حتی آنها که مسلمان نیستند، حتی آنها که به هر دلیلی اعتقاد سفت و سخت به حجاب ندارند، محض احترام به قانون، محض پرهیز از تنش و درگیری روسری سر می‌کنند، مانتو می‌پوشند، یک ‌جاهایی چادر دربرمی‌گیرند اما حتی یک بار نشده که علما، ائمه جمعه، مسوولان مملکتی در برابر اینها تواضع کنند، لطفشان را قدر بدانند و برای سلامتی و سعادتشان دعا کنند.
علم الهدی:برای فروش کالا دختران عوضی را کنار هم ردیف می‌کنند!

خانمی که موهای پریشانت را بیرون می‌اندازی، اسیر شهوترانی مردان هرزه هستی

امام جمعه مشهد با طرح این سئوال که چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ گفت: زن ناهنجار لاابالی با ولنگاری در خیابان این مملکت جولان دهد و آقایان مسئول عکس العملی نشان نمی‌دهند.
بیانیه تهدیدآمیز؛

تهدید دولت عربستان علیه حجاج: شعار سیاسی یا مذهبی سر ندهید!

روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود از مصوبه ویژه دولت عربستان درباره حج امسال خبر داده است.
الصدر با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد؛

درخواست صدر از عربستان سعودی برای بازسازی قبور ائمه بقیع (ع)

«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد که هشتم شوال سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع (ع) در عربستان سعودی است.رهبر جریان صدر عراق ضمن درخواست برای بازسازی قبور ائمه بقیع (ع)، این اقدام را موجب کاهش فرقه‌گرایی مذهبی دانست.
آیت‌الله سبحانی:

نباید برخی با استناد به آیه «الاعراب أشد کفراً و نفاقاً» نژاد عرب را تحقیر کنند

آیت الله سبحانی از مراجع تقلید گفت: ملاک برتری در نزد خداوند تقوا است، امروز نباید برخی با استناد به آیه «الاعراب أشد کفراً و نفاقاً» نژاد عرب را تحقیر کنند زیرا اعراب نکوهش شده در این آیه شریفه را نمی توان به همه اعراب نسبت داد.
نماینده ولی فقیه در سپاه :

دشمن در صدد است رهبری سوم از جنس رهبری اول و دوم نباشد

حجت الاسلام حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: استکبار زبان به اعتراف گشوده و مرگ تدریجی خود را با انقلاب اسلامی قطعی دانسته، این در حقیقت یک قانون الهی است که جبهه حق پیروز است.
انتقادات تند یک امام جمعه:

شاه را بیرون کردیم اما هر روز شاهد ظهور شاه‌های فساد و اختلاس هستیم

امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه شاه را از کشور بیرون کردیم اما هر روز شاهد بروز فساد و اختلاس و غیره هستیم، گفت: بروز این مفاسد نتیجه فاصله گرفتن از روحیه انقلابی و رهبری است
آیت الله اراکی:

«ولی امر» رشته‌ای است که مهره‌ها را به هم پیوند می‌زند

جایگاه فرمانروایی در نظام سیاسی اسلام جایگاه ضم و جمع همه مهره‌ها در یک رشته است. افراد باید در یک نظام به هم پیوند بخوردند و این به‌ هم‌ پیوستگی آنها در یک نظام وابسته به قیم بالأمر است که او فرمانرواست.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها