رحیم پورازغدی در سلسله نشست اندیشه امین تشریح کرد؛

شاخص‌های دولت اسلامی

معیار شاخص‌های دولت اسلامی و دولتمردان کتاب و سنت است چنانچه جای این شاخص‌ها خالی باشد خطر انحراف دولت اسلامی، بعید نخواهد بود.
موسی نجفی:

انقلاب اسلامی فراتر از مدرنیسم است/ انقلاب؛ موج چهارم تمدن اسلامی

موسی نجفی، استاد دانشگاه گفت: انقلاب اسلامی در افق عالم مدرن متولد نشده و فراتر از مدرنیسم است، این انقلاب نوید می‌دهد که هم امروز و هم آینده بشر دینی است.
به دنبال تبدیل شدن به دین رسمی؛

توافق بر سر «اسلام ایتالیایی» برای پایان مشکلات مسلمانان

اسلام دومین دین بزرگ ایتالیا است، اما بر خلاف مسیحیت و یهودیت، هنوز به رسمیت شناخته نمی شود.
آیت‌الله روح‌الله قرهی:

«انقلاب اسلامی» ایران با الطاف خفیه الهی هرگز شکست نخواهد خورد

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با اشاره به نقش و جایگاه ایران اسلامی در جریان ظهور، تاکید کرد که انقلاب اسلامی با الطاف خفیه الهی هرگز شکست نمی‌خورد.
استکبارستیزی در قرآن؛

پنج آیه و پنج راه مقابله با استکبار

استکبارستیزی یکی از اصول و مبانی انقلاب اسلامی است که پشتوانه‌های عمیق دینی و عقلی دارد.
حجت الاسلام ماندگاری مطرح کرد:

هدف انقلاب اسلامی تحقق اسلام ناب محمدی است /۳ وظیفه اصلی منتظران ظهور

حجت‌الاسلام ماندگاری هدف از پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق اسلام ناب محمدی(ص) عنوان کرد و گفت: ما داشتیم از اسلام فاصله می‌گرفتیم که امام راحل(ره) آمدند و فریاد اسلام ناب را در این نقطه از جهان سر دادند.
استاد دانشگاه دوک آمریکا:

ناسیونالیسم، مانع وحدت اسلامی است/ وحدت به معنای یکسان سازی نیست

امید صفی استاد دانشگاه دوک امریکا با بیان اینکه ناسیونالیسم چالشی جدی در راه وحدت اسلامی است، گفت: وحدت به معنی یکسان سازی نیست و تنوع در تفسیر و کنش بین مسلمانان به خودی خود مشکلی ندارد.
معرفی یهودستیزی و ریشه‌های آن؛

یهودستیزی، حربه‌ای سیاسی

دولت مجعول اسرائیل همواره انتقادها را به‌ مثابه ضد یهودیت معرفی کرده و با این روش بسیاری از منتقدان را خفه کرده است چراکه مؤسسات صهیونیستی دو واژه ضد اسرائیل (Anti-Israel) و ضد یهودیت (Anti-Semitism) را معادل هم معرفی می‌کنند.
سید مسعود شهیدی مطرح کرد:

عظیم ترین خطر در تحقیقات قرآنی مرحوم پرورش

مرحوم استاد پرورش در اولین سخنرانی خود در مجلس خبرگان ، مهمترین و حیاتی ترین موضوعی را که در تحقیقات قرآنی خود یافته بود و آن راعظیم ترین خطری می دانست که حکومت اسلامی را تهدید می‌کند، بیان کرد و آن این بود...
خطیبان نمازجمعه:

9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است

خطیبان نماز جمعه سراسر کشور، با اشاره به این که 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، گفتند: خلق حماسه 9 دی سبب شد بار دیگر انقلاب اسلامی فتنه‌های دشمنان را خنثی کند.
آیت الله جوادی آملی:

قیام علیه تحریم درس حضرت خدیجه است/ بسیاری از گزینه نظامی آمریکای بی عرضه حساب می برند

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که از آمریکا هیچ کاری ساخته نیست، گفت: آمریکای پلید در توطئه های بسیاری نقش داشت و نتوانست و نمی تواند کاری کند.
محسن الویری:

قاطعانه با تفرقه انگیزی برخورد کنیم

حجت الاسلام الویری، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم گفت: واکنش سریع، صریح و قاطع در برابر رفتارهای خام تفرقه انگیز و برخورد با عوامل آن می تواند به تحقق راهکار وحدت اسلامی کمک کند.
وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب؛

ثمرات وحدت و همگرایی؛ عزت اسلام و مسلمین

رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند:باید به وحدت جهانی اسلام توجه بیشتری شود؛ آن حصن و حصار مستحکمی که اگر تشکیل بشود هیچ قدرتی نمی توا ند به حریم کشورها وملتهای اسلامی دست درازی کند.
وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب؛

تدوین منشوری مورد تایید علمای جهان اسلام / وحدت اسلامی را عملی کنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند:جنگ شیعه و سنی برای دشمنان اسلامی خیلی قیمت دارد. اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی موجب می‌شود که معنویت، طراوات، قدرت، شکوه و عظمت ائتلاف ملی شما را در هم بشکند.
پایان سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با انتشار بیانیه

رفع شکاف ها ، اختلاف ها و سامان دادن به امور جهان اسلام ضروری است

شرکت کنندگان سی‎امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای در 27 بند خواستار اجرای طرح هایی ضروری در جهت برطرف‫کردن اختلاف ها ، شکاف ها و سامان دادن به امور در جهان اسلام شدند.
سخنرانان مراسم اختتامیه؛

تفکر تکفیری را به محاصره دراوریم/ نگرانی از اوضاع یمن و حمایت برخی کشورهای منطقه از جریان های تکفیری

سخنرانان مراسم اختتامیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن ابراز نگرانی از اوضاع سوریه و یمن نسبت به رشد گروه های تکفیری که از سوی برخی دولت های منطقه حمایت می شود، هشدار داده و خواهان مقاومت و پایداری در برابر این گروه ها شدند.
آیت الله اراکی:

مثلث انگلیس، آمریکا و اسرائیل، بزرگ ترین بذرافشان تفرقه در جامعه اسلامی است

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: امروز، بزرگ ترین بذرافشان تفرقه در جامعه اسلامی، انگلیس خبیث و آمریکا و اسرائیل هستند.
آیت الله عبادی:

نظام اسلامی٬ پیشرفته‌ترین قانون نظام است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نظام اسلامی٬ پیشرفته‌ترین قانون نظام است زیرا انقلاب اسلامی همان آرمان‌های نظام است.
مشاور وزیر کشور:

تریبون نمازهای جمعه و جماعت باید متقن باشد

‌مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعات گفت: مردم توقع پرداختن بسیاری از مسائل حاشیه‌ای را از ما ندارند و تریبون خطبه‌های نمازجمعه و نماز جماعت مساجد باید متقن و صحیح باشد.
آیت‌الله محسن اراکی:

فرقه‌گرایی و جنگ درونی میان مسلمانان، هدف مثلث شوم است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف مثلث شوم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در دامن زدن به جنگ و آتش‌افروزی در منطقه، حمایت از دولت نامشروع و غاصب اسرائیل است و هم‌گرایی امت واحده اسلامی می‌تواند در مقابل آنها بایستد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها