قدیریان :

اثرگذاری نور زهرا(س) باعث پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه شد

مدیر مرکز مطالعات راهبردی سازمان حوزه هنری گفت: امروز با کمبود تصویر صحیح در مباحث دینی مواجهیم. تصاویر مبتنی بر معرفت قرآنی یا وجود ندارد یا اگر هست، بسیار کم است. هرقدر به آخرالزمان نزدیک می‌شویم، نیازمان به تصویر صحیح از آخرالزمان بیشتر می‌شود.
لوح سلیمان؛

کتیبه سلیمان(ع) که روی آن نام «پنج تن آل‌عبا» است + عکس

عده‌ای سرباز انگلیسی در جنگ جهانی اول در چندکیلومتری بیت‌المقدس کتیبه‌ای یافتند. پس از چند ماه بررسی و تحقیقِ باستانشاسان معلوم شد که لوح مقدسی به‌نام «لوح سلیمانی» است و سخنانی از حضرت سلیمان را در بر دارد که به الفاظ عبرانی قدیم نگارش یافته است.
حجت‏‌الاسلام والمسلمین علیزاده‏:

مبانی اقتصاد مقاومتی فهم نشده، کار مفید و مؤثری هم صورت نگرفته است

معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه گفت: هنوز نه مبانى اقتصاد مقاومتی خوب فهم شده و نه کار مفید و مؤثرى در این راستا صورت گرفته است.
نامه آیت الله اختری به دبیرکل سازمان ملل؛

اقدامات رژیم آل خلیفه یک فاجعه بزرگ انسانی را در پی خواهد داشت

اقدامات سرکوبگرایانه رژیم آل خلیفه در بحرین، موجب می گردد تا روند خشونت در آن کشور افزایش یابد؛ که عواقب آن یک فاجعه بزرگ انسانی را در پی خواهد داشت.
رحیم پورازغدی در سلسله نشست اندیشه امین تشریح کرد؛

شاخص‌های دولت اسلامی

معیار شاخص‌های دولت اسلامی و دولتمردان کتاب و سنت است چنانچه جای این شاخص‌ها خالی باشد خطر انحراف دولت اسلامی، بعید نخواهد بود.
موسی نجفی:

انقلاب اسلامی فراتر از مدرنیسم است/ انقلاب؛ موج چهارم تمدن اسلامی

موسی نجفی، استاد دانشگاه گفت: انقلاب اسلامی در افق عالم مدرن متولد نشده و فراتر از مدرنیسم است، این انقلاب نوید می‌دهد که هم امروز و هم آینده بشر دینی است.
به دنبال تبدیل شدن به دین رسمی؛

توافق بر سر «اسلام ایتالیایی» برای پایان مشکلات مسلمانان

اسلام دومین دین بزرگ ایتالیا است، اما بر خلاف مسیحیت و یهودیت، هنوز به رسمیت شناخته نمی شود.
آیت‌الله روح‌الله قرهی:

«انقلاب اسلامی» ایران با الطاف خفیه الهی هرگز شکست نخواهد خورد

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با اشاره به نقش و جایگاه ایران اسلامی در جریان ظهور، تاکید کرد که انقلاب اسلامی با الطاف خفیه الهی هرگز شکست نمی‌خورد.
استکبارستیزی در قرآن؛

پنج آیه و پنج راه مقابله با استکبار

استکبارستیزی یکی از اصول و مبانی انقلاب اسلامی است که پشتوانه‌های عمیق دینی و عقلی دارد.
حجت الاسلام ماندگاری مطرح کرد:

هدف انقلاب اسلامی تحقق اسلام ناب محمدی است /۳ وظیفه اصلی منتظران ظهور

حجت‌الاسلام ماندگاری هدف از پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق اسلام ناب محمدی(ص) عنوان کرد و گفت: ما داشتیم از اسلام فاصله می‌گرفتیم که امام راحل(ره) آمدند و فریاد اسلام ناب را در این نقطه از جهان سر دادند.
استاد دانشگاه دوک آمریکا:

ناسیونالیسم، مانع وحدت اسلامی است/ وحدت به معنای یکسان سازی نیست

امید صفی استاد دانشگاه دوک امریکا با بیان اینکه ناسیونالیسم چالشی جدی در راه وحدت اسلامی است، گفت: وحدت به معنی یکسان سازی نیست و تنوع در تفسیر و کنش بین مسلمانان به خودی خود مشکلی ندارد.
معرفی یهودستیزی و ریشه‌های آن؛

یهودستیزی، حربه‌ای سیاسی

دولت مجعول اسرائیل همواره انتقادها را به‌ مثابه ضد یهودیت معرفی کرده و با این روش بسیاری از منتقدان را خفه کرده است چراکه مؤسسات صهیونیستی دو واژه ضد اسرائیل (Anti-Israel) و ضد یهودیت (Anti-Semitism) را معادل هم معرفی می‌کنند.
سید مسعود شهیدی مطرح کرد:

عظیم ترین خطر در تحقیقات قرآنی مرحوم پرورش

مرحوم استاد پرورش در اولین سخنرانی خود در مجلس خبرگان ، مهمترین و حیاتی ترین موضوعی را که در تحقیقات قرآنی خود یافته بود و آن راعظیم ترین خطری می دانست که حکومت اسلامی را تهدید می‌کند، بیان کرد و آن این بود...
خطیبان نمازجمعه:

9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است

خطیبان نماز جمعه سراسر کشور، با اشاره به این که 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، گفتند: خلق حماسه 9 دی سبب شد بار دیگر انقلاب اسلامی فتنه‌های دشمنان را خنثی کند.
آیت الله جوادی آملی:

قیام علیه تحریم درس حضرت خدیجه است/ بسیاری از گزینه نظامی آمریکای بی عرضه حساب می برند

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که از آمریکا هیچ کاری ساخته نیست، گفت: آمریکای پلید در توطئه های بسیاری نقش داشت و نتوانست و نمی تواند کاری کند.
محسن الویری:

قاطعانه با تفرقه انگیزی برخورد کنیم

حجت الاسلام الویری، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم گفت: واکنش سریع، صریح و قاطع در برابر رفتارهای خام تفرقه انگیز و برخورد با عوامل آن می تواند به تحقق راهکار وحدت اسلامی کمک کند.
وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب؛

ثمرات وحدت و همگرایی؛ عزت اسلام و مسلمین

رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند:باید به وحدت جهانی اسلام توجه بیشتری شود؛ آن حصن و حصار مستحکمی که اگر تشکیل بشود هیچ قدرتی نمی توا ند به حریم کشورها وملتهای اسلامی دست درازی کند.
وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب؛

تدوین منشوری مورد تایید علمای جهان اسلام / وحدت اسلامی را عملی کنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند:جنگ شیعه و سنی برای دشمنان اسلامی خیلی قیمت دارد. اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی موجب می‌شود که معنویت، طراوات، قدرت، شکوه و عظمت ائتلاف ملی شما را در هم بشکند.
پایان سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با انتشار بیانیه

رفع شکاف ها ، اختلاف ها و سامان دادن به امور جهان اسلام ضروری است

شرکت کنندگان سی‎امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای در 27 بند خواستار اجرای طرح هایی ضروری در جهت برطرف‫کردن اختلاف ها ، شکاف ها و سامان دادن به امور در جهان اسلام شدند.
سخنرانان مراسم اختتامیه؛

تفکر تکفیری را به محاصره دراوریم/ نگرانی از اوضاع یمن و حمایت برخی کشورهای منطقه از جریان های تکفیری

سخنرانان مراسم اختتامیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن ابراز نگرانی از اوضاع سوریه و یمن نسبت به رشد گروه های تکفیری که از سوی برخی دولت های منطقه حمایت می شود، هشدار داده و خواهان مقاومت و پایداری در برابر این گروه ها شدند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها