نحوه نوشتن وصیت نامه؛ چگونه یک وصیت نامه کامل و قابل اجرا بنویسیم؟

سندی را که حاوی وصیت باشد وصیت نامه گویند. وصیت نامه یک نوع امتیاز محسوب می‌شود که ما به کمک آن می‌توانیم برای اموال‌مان بعد از مرگ تصمیم‌ بگیریم.
اسلام همه جای دنیا؛

بچه‌ مسلمان‌های آمریکا و کارهای خیری که در کالیفرنیا انجام می‌دهند

یک ماه پیش نزدیک به ۱۲۰۰ کیسه‌خواب از سوی یک نهاد ایرانی-اسلامی (مرکز اسلامی فرهنگی شمال کالیفرنیا) و با همکاری چند نهاد دیگر، در میان بی‌خانمان‌های ایالت کالیفرنیا توزیع شد؛ اقدامی که در نوع خود کمتر رخ‌ داده است.
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی؛

معناگرایی عامل انسجام فرهنگ و امنیت ایرانیان است

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: معناگرایی ویژگی مشترک ایرانیان و عامل انسجام فرهنگ، وحدت و امنیت ملی ایرانیان است.
حمید پارسانیا:

علم در ادامه عقل برهانی پدید می آید/ امتناع عقل اجتماعی در ایران

پارسانیا گفت: عقل برهانی در جهان اسلام به دلیل عقل بیانی و عرفانی نتوانست استمرار پیدا کند. در بستر فرهنگی ما که عقل برهانی نداریم و عقل بیانی غالب است، پیدایش عقل اجتماعی ممتنع است.
موسسه پیو:

جمعیت مسلمانان از مسیحیان پیشی می‌گیرد

تجزیه و تحلیل‌های مرکز تحقیقاتی پیو در واشنگتن نشان می‌دهد، دین اسلام سریعترین رشد جمعیتی را در میان ادیان جهان دارد و جای مسیحیت به عنوان پرطرفدارترین دین جهان را خواهد گرفت.
دومین مناظره برنامه زاویه پیرامون نفوذ؛

زرشناس: نفوذ می‌خواهد ارتجاع شبه‌مدرن را بر ما حاکم کند

بیژن عبدالکریمی و شهریار زرشناس، در قالب دومین مناظره تلویزیونی پیرامون نفوذ در برنامه زاویه شبکه چهارم سیما با یکدیگر به بحث و گفتگو نشستند.
ناصر همایون کاتوزیان:

گذاشتن کلاه فرنگی بر سر مردم به معنی مدرنیسم نیست

ناصر همایون کاتوزیان گفت: در جامعه ایران تجدد و مدرنیسم به معنای واقعی نداشتیم و آنچه که اتفاق افتاده تنها شبه مدرنیسمی است که کپی صرف و تقلیل‌وار از غرب است؛ گذاشتن کلاه فرهنگی بر سر مردم، به معنی مدرنیسم نیست و تقلید به حساب می‌آید.
در راستای پیگیری حکم تاریخی امام خمینی؛

جایزه یک میلیارد تومانی برای اجرای حکم سلمان رشدی

شرکت ها و موسسات مردم نهاد برای زنده ماندن و پیگیری حکم تاریخی امام خمینی(ره) این جایزه را تعیین کردند.
از دیدگاه رجبی دوانی؛

چرایی کم تحرک شدن مساجد

بنده معتقدم اگر روحانیون و مساجد همانند قبل انقلاب عمل می‌کردند و با جدیت به برنامه‌های خود ادامه می‌دادند، ما با مسائلی از قبیل شبیخون، تهاجم فرهنگی و نفوذ می‌توانستیم به سرعت مقابله کنیم.
رئیس سازمان اوقاف اعلام کرد؛

شرایط برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان به تأیید رهبر انقلاب رسید

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان همزمان با مسابقات آقایان گفت: شرایط، طرح‌ها و برنامه‌های مسابقات بانوان خدمت مقام معظم رهبری ارائه و از سوی ایشان پذیرفته شد.
اعتراف شیخ سعودی درباره فدک؛

چه کسی از شیخ سعودی اعتراف گرفت که پیامبر"فدک" را به حضرت زهرا بخشید؟

شجره ملعونه آل سعود از زمان قدرت یافتن تا امروز، در نابود کردن آثار اهل بیت و اصحاب پیامبر اکرم(ص) سنگ تمام گذاشته؛ آنگونه که تنها مولد النبی(ص) در مکه و مسجد النبی(ص) در مدینه از دست تطاول آنها در امان مانده است.
تحلیل پیام رهبر انقلاب در تجلیل از آتش‌نشانان؛

پدیده‌ انسانِ ایرانیِ مؤمن

پدیده‌ی انسان «ایرانی مؤمن» و «عزم» و «شجاعت» که این روزها در آتش‌نشانانِ شهید بروز و ظهور یافته موضوع کمتر تحلیل‌شده‌ای است. موضوعی که به معنای واقعی، یک «پدیده» و استثناء است.
رئیس دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛

عدم پرداخت اعتبارات حوزه قرآنی طی 2 سال اخیر

رئیس دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به عدم پرداخت اعتبارات حوزه قرآنی طی 2 سال اخیر گفت: 99 درصد موسسات قرآنی کشور با مشکل جا و مکان روبه‌رو هستند.
نقدی بر تعطیلی هشتم ربیع الاول؛

چگونه می توان در یک روز هم غمگین بود و هم خوشحال؟

چگونه می توان در یک روز و در آن واحد هم غمگین بود و هم خوشحال؟ چنین پدیده ای نه در فرهنگ ما جایگاهی دارد و نه امکان پذیر است.
دوره آموزش« آشنایی با صحیفه سجادیه»؛

کرسی های صحیفه خوانی یکی از آثار ارزشمند کنگره بین المللی امام سجاد(ع) است

کرسی های صحیفه سجادیه در مساجد یکی از آثار ارزشمند کنگره بین المللی امام سجاد(ع) محسوب می شوند و دوره آموزش« آشنایی با صحیفه سجادیه» کانون فرهنگی هنری سید احمد(ع) باغ شهر فین نمونه ای از این حرکت اثرگذار است.
پرسش و پاسخ دینی؛

چه‌کنیم‌نمازصبح‌قضانشود؟

شیخ ‏نخودکی در وصیت خود به فرزندش می‌گوید: اگر آدمی چهل روز به ریاضت و عبادت بپردازد، ولی یک بار نماز صبح از او فوت شود، نتیجه آن چهل روز عبادت بی‌ارزش خواهد شد.
هلالی:

می‌خواستند هیأت ما را پلمپ کنند

مداح اهل بیت گفت: من از اولین نفراتی بودم که داوطلب شدم برای دفاع از حرم به سوریه بروم. سال ۹۲ پاسپورتم را که اعتبارش تمام شده بود، تعویض کردم تا بتوانم بروم.
معرفی نرم افزار قرآنی؛

نرم‌افزاری که حفظ موضوعی قرآن کریم را به شما می‌آموزد

این نرم‌افزار شامل بیش از 300 آیه از قرآن در خصوص موضوعات اعتقادی، اخلاقی، فروع دین و احکام است.
حوزه علمیه جاکارتا؛

یک حوزۀعلمیه‌ به شکل کشتی

حسینیه، مدرسه علمیه و سالن اجتماعات شیعیان جاکارتا موسوم به «سفینه النجاه» در اندونزی به صورت کشتی طراحی و ساخته شده است.
برشی از زندگی آیت‌‌الله سیدابراهیم خسروشاهی؛

خاطره آیت‌الله خسروشاهی از برخورد آیت‌الله بهجت با پرستار زیبای مسیحی

آیت‌الله خسروشاهی مشهور به «سید العلما»‌ دیروز دار فانی را وداع گفت و امروز در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و کنار مزار آیت‌الله حق‌شناس آرام می‌گیرد. این عالم پارسا خاطره جالبی از برخورد آیت‌الله بهجت با پرستار مسیحی خود دارد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها