فرهنگ لوطی گری و پهلوانی در آیینه تاریخ اجتماعی؛

پهلوانان نمی‌میرند!

حضور فراوان اسطوره در تاریخ، فرصت مغتنمی را برای سربر آوردن جوانمردانِ ایرانی در اختیار گذاشت. «اهل فتوت»، یا همان «جوانمردان» که در عصر معاصر با نام «پهلوانان» از آنان یاد می‌شد از این قبیل بودند.
اولین رده بندی فیفا در سال 2017 ؛

فوتبال ایران همچنان بر بام آسیا

تیم ملی فوتبال کشورمان، در تازه ترین رده بندی فیفا بدون تغییر در رتبه بیست و نهم جهان قرار گرفت و همچنان تیم نخست آسیا باقی ماند.
توپ واگذاری‌ در زمین دولت یا مجلس؛

پرونده واگذاری سرخابی‌ها دوباره روی میز می‌آید؟

مشاور سازمان خصوصی‌سازی با برشمردن دو راهکار برای بازگشت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به فهرست واگذاری‌ها گفت: برای واگذاری سرخابی‌ها یا دولت باید در مصوبه بازنگری کند، یا مجلس طرح بدهد.
معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد:

۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور تزریق می شود

معاون وزیر ورزش و جوانان از تزریق رقم ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور در سال آینده خبر داد.

سایت جشنواره همگانی «استعدادیابی ورزشی» در لرستان راه‌اندازی شد

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان به راه‌اندازی سایت جشنواره همگانی «استعدادیابی ورزشی» لرستان اشاره کرد و گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه تعریف شده در جشنواره استعدادیابی استان ثبت نام کنند.

برکناری محترمانه معاون باشگاه پرسپولیس/ خرید‌های بحث بر‌انگیز کار دست معاون خبرساز داد

مسئول نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس جای خود را به فرد دیگری داد و دیگر نقشی در این ماجرا ندارد.
رئیس فدراسیون جودو و کوراش:

خراسان رضوی جزء استان‌های پایلوت برای اجرای طرح استعدادیابی و پایگاه قهرمان پروری کشور است

رئیس فدراسیون جودو و کوراش از خراسان رضوی به‌عنوان یکی از استان‌های پایلوت برای اجرای طرح استعدادیابی و ایجاد پایگاه قهرمان پروری در کشور خبر داد.
رئیس مرکز تحول اداری وزارت ورزش خبر داد:

قطعی شدن چابک‎سازی و تغییرات عمده ساختاری در وزارت ورزش

رئیس مرکز فناوری و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان گفت: در ساختار وزارت ورزش و جوانان تغییرات ساختاری به وجود خواهد آمد.
دو برابر بودجه سال جاری؛

بودجه پیشنهادی کمیته ملی المپیک برای سال ۹۶ اعلام شد

پیشنهاد کمیته ملی المپیک به خزانه دولت و برای تخصیص بودجه سال آینده رقمی معال دو برابر بودجه مصوب این کمیته در سال جاری است.
نشست سجادی با هیات مدیره؛

وزیر ورزش تکلیف سرپرست باشگاه پرسپولیس را روشن کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت که موضع و تاکید وزارت ورزش ادامه مدیریت علی‌اکبر طاهری در این باشگاه است.

هزار وعده رئیس فدراسیون هندبال، یکی وفا نکند

سیدابوالحسن مهدوی در بهمن 1393 به عنوان رییس فدراسیون هندبال انتخاب شد. او بعد از در دست گرفتن ریاست فدراسیون هندبال خود را از خانواده هندبال خواند و حضور در این پست را یک تکلیف عنوان کرد تا بتواند این رشته‌ی از هم پاشیده شده را سامانی دهد. او با وعده‌های زیادی به روی کارآمد و تاکید کرد که پس از 6 ماه کار اگر عملکردش موفق نباشد از این فدراسیون خواهد رفت. اما پیگیری وعده های او نشان می‌دهد که همچنان این ورزش راه پرفراز و نشیبی در پیش دارد.
خادم:

وجوه هزینه شده در اماکن ورزشی، به‌عنوان مالیات تلقی می‌شود

امیر رضا خادم گفت : با تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان و تایید و همراهی نمایندگان محترم مردم در مجلس ، هزینه‌هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعه اماکن ورزشی دارند به عنوان مالیات تلقی می‌شود.
سلطانی فر:

باید روند پرسپولیس در استقلال دنبال شود

وزیر ورزش و جوانان ضمن قدرددانی از زحمات اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، بر حمایت از این باشگاه برای حضور مقتدرانه در لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد.
رئیس تربیت بدنی بسیج کشور:

شهدای ورزشکار الگوی شایسته ورزشکاران

رئیس تربیت بدنی بسیج کشور با تاکید بر نهادینه کردن اخلاق و توسعه آن در ورزش کشور گفت: اخلاق مهم ترین اصلی است که یک انسان به آن نیاز دارد و توجه به این اصل در بین ورزشکاران و جامعه ورزشی بسیار مهم است.
معاون وزارت ورزش:

۸۰ هزار میلیارد ریال برای طرح های عمرانی ورزش و جوانان نیاز است

یاسوج- معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: ۸۰ هزار میلیارد ریال برای طرح های عمرانی ورزش و جوانان نیاز است.
بیش از ٣ تست دوپینگ از مدال آوران ریو؛

١٤٠ تا ٢٠٠ یورو هزینه آنالیز هر تست دوپینگ می شود

طبق آمار، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از هریک از ورزشکارانی که در المپیک ریو موفق به کسب مدال شدند، بیش از ٣ بار تست دوپینگ گرفته است.
پورمختار: فسادهای فوتبال روشن و گزارش آن موجود است

قوه قضاییه باید به جرم‌ها رسیدگی کند

رئیس پیشین کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که بررسی‌های صورت گرفته در مجلس نهم وجود فساد در فوتبال را ثابت کرده است.
وزیر ورزش و جوانان:

ارسال درخواست میزبانی رقابت‌های جام‌جهانی فوتسال و جام‌ ملت‌های آسیا

وزیر ورزش و جوانان از ارسال درخواست برای میزبانی رقابت‌های جام‌جهانی فوتسال از طریق فدراسیون فوتبال به فیفا خبر داد و گفت: درخواست میزبانی فوتبال جام ملت‌های آسیا را نیز ارائه می‌دهیم.
موانع فوتبال ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا؛

کدام وزیر ورزش می تواند همه گارانتی های AFC را فراهم کند؟

غیر مساله ورود بانوان به ورزشگاه ها، این شش تضمین شاید مهمترین مسائل و چالش هایی باشد که فدراسیون فوتبال و دولت برای برگزاری جام ملت های آسیا پس از تامین سخت افزاری مسابقات با آن مواجه هستند.
طرح «خانه جوان» ؛

سیاست دولت، جلب مشارکت جوانان است

ماه پیش بود که «مسعود سلطانی فر» برای تصدی وزارت ورزش و جوانان از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت. او پیش از اینکه سکان هدایت این وزارتخانه را به عهده بگیرد، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کل کشور بود. از نگاه سلطانی فر اشتغال، ازدواج و تحصیل از مهم‌ترین مطالبات جوانان است که باید با حمایت دولت و مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی و تشکل های غیر دولتی به آن پرداخت، به همین بهانه با وی درباره راه‌اندازی خانه های جوان در تمامی استان‌ها گفت‌و‌گو کردیم که در پی می آید
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها