سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
«عمان هلث»؛

از جذب بیمار با ذائقه‌ تند توسط هندی‌ها تا تلاش ایران برای عرضه دارو و تجهیزات پزشکی ارزان

سرزمینی که معروف به سوئیس کشورهای خاورمیانه است با توازن در سیاست بین المللی و رفاه اجتماعی این روزها میزبان "عمان هلث" شده است نمایشگاهی که ایرانیان داروهای ارزان و پرطرفدار در کشورهای عربی را به همراه تجهیزات پزشکی خود به رخ رقبا می کشانند.
۱۹ سپتامبر؛

روز جهانی آگاهی‌بخشی مارگزیدگی

مارگزیدگی به انگلیسی: Snakebite به معنی گزیدگی انسان یا جانور با نیش مار و ورود سم مار به بدن است. سم مار در واقع بخشی از بزاق مار است.۱۹ سپتامبر روز جهانی آگاهی‌بخشی مارگزیدگی است.
بابک زمانی/رئیس انجمن سکته مغزی:

راه ناهموار گفت‌وگو بین پزشکان و سینماگران

هفته اول شهریور جشنواره سینمایی سلامت مانند سال‌های پیش برگزار شد. اگرچه ابتکار برگزاری این جشنواره ایده‌ای بسیار خلاق از ابعاد مختلف بوده است، اما هرساله به نظر می‌رسد آن جشنواره سینمایی‌ای که تأثیری عمیق بر تصورات پزشکی مردم خواهد گذاشت، جشنواره سلامتی‌ای که میزبان تعداد قابل‌توجهی از اعضای جامعه پزشکی باشد؛ بستری باشد برای دیالوگ هنرمندان و طبیبان تا هنرمندان راه‌ورسم بیماری را بیاموزند و در سینما نشان دهند و پیام‌های مؤثری را که تنها از طریق سینما می‌توان به جامعه ارسال کرد، فراگیرند و پزشکان دانش سینمایی و رسانه‌ای خود را افزایش دهند تا بتوانند از آن در ارتباط با رسانه‌ها و سینما بهره بگیرند و با فراگرفتن حداقلی از فنون فیلم‌سازی، مستندسازی از بیماری را که درحال‌حاضر نقش مهمی در کارهای درمانی و آموزشی و تحقیقاتی دارد، ارتقا دهند.
رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران :

کاهش کیفیت خدمات چشم پزشکی در صورت عدم تخصیص ارز دولتی

رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران با اشاره به اینکه اختصاص ارز دولتی به کالاهای پزشکی مصرفی و سرمایه‌ای امری ضروری است، گفت:‌در صورتی که این ارز فقط به کالاهای مصرفی اختصاص داده شود کاهش کیفیت خدمات چشم پزشکی به وقوع می‌پیوندد.
رئیس مجلس شورای اسلامی:‏

خدمات سلامت باید به تولیدات داخلی متکی باشد

رئیس مجلس گفت: در حوزه پزشکی باید به تولید داخلی بیشتر توجه کنیم. زیرا بسیاری از شرکت‌های ‏خارجی احتمالا با شرکت‌های ایران کار نکنند. شاید اگر با اروپا به نتیجه برسیم، شرکت‌های کوچک اروپایی با ما کار کنند، اما ‏احتمالا شرکت‌های بزرگ اروپایی همکاری نمی کنند.
نخستین جشنواره؛

جشنواره ملی تجارب موفق بیمارستانی

نخستین جشنواره ملی تجارب موفق بیمارستانی در مدیریت منابع و مصارف صبح امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در مرکز همایش های رازی برگزار شد.
اختتامیه سومین جشنواره فیلم سلامت؛

درخواست وزارت بهداشت از کیانوش عیاری برای ساخت فیلمی با موضوع ایدز

سومین جشنواره فیلم سلامت، در تالار وحدت با حضور وزیر بهداشت به کار خود پایان داد.
با حضور وزیر بهداشت؛

اختتامیه سومین جشنواره فیلم سلامت

سومین جشنواره فیلم سلامت، در تالار وحدت با حضور وزیر بهداشت به کار خود پایان داد.
بابک زماني/ رئيس انجمن سکته مغزي؛

روز پزشك، سال ٩٧

امسال روز پزشك در حالي فرا مي‌رسد كه جامعه پزشكي ايران مانند چند ده سال اخير چالش‌هاي بزرگي پيش‌رو دارد. شايد بسياربسيار دشوارتر از سال‌هاي پيش! تنگناهاي اقتصادي در حال افزايش، بيشترين آسيب‌ها را به سلامت وارد مي‌کنند. چالش سلامت در درجه اول، چالشي است پيش‌روي پزشکان تا نه براي حفظ منافع خود كه براي حفظ سطح سلامت كشور به پيكار بپردازند. آن هم در نظرگاه عموم كه در فرهيخته‌ترين حالت هم سيستم پزشكي را با پزشکان اشتباه می گیرند.
خط فقر پزشکان چند میلیون است؟

مهم ترین چالش طبابت به مناسبت روز پزشک

تصور ما از پزشک یا به قول معروف، آقا یا خانم دکتر، فردی پولدار و بی دغدغه است که هر روز می رود مطب و چند بیمار را ویزیت می کند. در حالی که تصورات ذهن ما، با واقعیت های پزشکی تفاوت دارد.
یاد ماندگار شیخ‌الرئیس اینجا جاری است؛

گشتی در آرامگاه پورِ سینا/ حکیم هزاره‌ها همچنان می‌درخشد

ابوعلی سینا دانشمند پرآوازه ایرانی از برجسته‌ترین چهره‌های جهانی در عرصه پزشکی است که کتاب‌های او تا مدت‌ها در دانشگاه‌های مطرح جهان تدریس می‌شد و همچنان آرامگاه وی میزبان علاقه‌مندان است.
به بهانه اول شهریور روز پزشک؛

مهم ترین چالش طبابت در ایران/ خط فقر پزشکان چند میلیون است

تصور ما از پزشک یا به قول معروف، آقا یا خانم دکتر، فردی پولدار و بی دغدغه است که هر روز می رود مطب و چند بیمار را ویزیت می کند. در حالی که تصورات ذهن ما، با واقعیت های پزشکی تفاوت دارد.
یادداشت وزیر بهداشت؛

یک روز، یک دنیا خاطره

وزیر بهداشت در یادداشتی، سالروز بازگشت نخستین گروه از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس را گرامی داشت.
حرف‌هایی برای شنیده نشدن!

مجمع عمومی نظام پزشکی در سکوت برگزار شد

مجمع عمومی اخیر نظام پزشکی در سکوت خبری کامل برگزار شد.
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

لزوم افزایش سواد سلامت مردم

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم افزایش سواد سلامت جامعه، گفت: اگر افراد به فکر سلامت خود و خانواده‌شان نباشند، هرچقدر هم مراکز درمانی توسعه یابند، مشکلی حل نخواهد شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:‏

خبرنگاران کمتر از مشکلات خودشان می نویسند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: خبرنگاران کمتر از مشکلات خودشان می‌نویسند و بیشتر به مردم توجه می‌کنند.
استاد پیشکسوت آناتومی درگذشت؛

دکتر عنایت اله روحانیان استاد پیشکسوت آناتومی دار فانی را وداع گفت

دکتر عنایت الله روحانیان، استاد پیشکسوت گروه آناتومی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت.
تحلیل عملکرد سازمان نظام روان‌شناسی؛

اشتغال روان‌شناسی در وضعیت ناایمن

نشست «آسیب‌شناسی آموزش و اشتغال روان‌شناسی و مشاوره» با عنوان فرعی «نقد و تحلیل عملکرد سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره»، به همت گروه روان‌شناسی پژوهشکده اخلاق و تربیت و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد
وزیر بهداشت مطرح کرد:

قول تامین اجتماعی برای پرداخت سریع‌تر مطالبات وزارت بهداشت

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان رییس سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اصلاح نظام پرداخت مطالبات وزارت بهداشت، گفت: دکتر نوربخش خبرهای خوشی داد که نیاز به هماهنگی بیشتر در محیط دارد و خوشحالیم که 60 درصد از اسناد ارسال شده به سرعت پرداخت و 40 درصد مابقی، حداکثر ظرف مدت یک ماه، تسویه می‌شود.
قائم مقام وزیر بهداشت تشریح کرد؛

سفر وزیر بهداشت به سوئیس و اتریش

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل امضای سند همکاری های جامع بهداشتی بین وزارت بهداشت و وزارت بهداشت عمومی فدرال سوئیس را از اهداف سفر وزیر بهداشت به کشور سوئیس برشمرد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها