سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

وزارت بهداشت و مجلس پیگیر تامین ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی هستند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه «به ۳.۵ میلیارد دلار ارز برای تجهیزات پزشکی و دارو نیاز داریم»، گفت: قطعا وزارت بهداشت و مجلس موضوع تخصیص منابع ارزی به شرکت‌های تجهیزات پزشکی و دارویی را پیگیری می‌کنند تا ان‌شاءالله مشکلی برای بیماران ایجاد نشود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار؛

آبسردکن های عمومی شهر پایش می شود

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آبسردکن های عمومی شهر پایش و ارزیابی می شوند تاخطری برای سلامت مردم ایجاد نشود.
اصلاح نظام ویزیت و جزئیات استقرار نظام ارجاع ؛

ارجاع بیمار به پزشک متخصص فقط از طریق پزشکان عمومی

وضع شغلی پزشکان عمومی تعریف چندانی ندارد، بیش از نیمی از آنها قید طبابت را زده‌اند و اطلاعاتی هم از وضعیت 11 هزار نفر از آنها وجود ندارد. با این حال این روزها اخبار خوشی از اصلاح نظام ویزیت و بهتر شدن وضعیت پزشکان عمومی به گوش می‌رسد.
دکتر مهدي شادنوش خبر داد:

راه‌اندازي اورژانس تخصيص عضو

رئيس مرکز مديريت پيوند و امور بيماري‌هاي وزارت بهداشت از راه‌اندازي اورژانس تخصيص عضو در کشور خبر داد و گفت: در حال تدوين پروتکل‌هاي مربوط به ترابري عضو هستيم و اميدواريم به‌زودي اجرائي شود.
جمالی:

فرآیندی برای نحوه تخصیص ارز به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تعیین شود

یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم تعیین فرآیندی برای نحوه اختصاص ارز به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، گفت: باید مشخص شود کدام شرکت‌ دارویی و تجهیزات پزشکی در چه زمانی و به چه میزانی ارز گرفته و در کجا وارداتش را نگهداری می‌کند و در چه فرآیندی آن را به فروش می‌رساند.
رییس انجمن پزشکان عمومی:

طب عمومی باید جایگاه خود را پیدا کند

رییس انجمن پزشکان عمومی گفت: از جمعیت ۸۰ هزار نفری پزشکان عمومی کشور، ۴۰ هزار نفر به کارهای دیگر ‏می‌پردازند و از طرفی چرخه پر شتاب و معیوب تربیت پزشک نیز ادامه دارد.‏ پزشکان عمومی برای تامین معیشت به سراغ زیبایی، درمان اعتیاد و طب کار می‌روند.
وزیر بهداشت تاکید کرد؛

لزوم آماده بودن در برابر تحریم‌ها

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم آماده بودن در برابر تحریم‌ها و با بیان اینکه امروز وقت گلایه نیست وقت کار کردن است، از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست کرد که ضمن کنترل هزینه ها، کارها و ساخت و سازهای غیرضرور را متوقف کنند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت عنوان کرد:

کمک ۱۵هزار میلیارد ریالی خیرین به سلامت در سال گذشته

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: خیرین حوزه سلامت در بخش‌های توسعه، ساخت بیمارستان‌های دولتی و مراکز خیریه، توسعه اورژانس، اتاق عمل، تامین تجهیزات و دارو مشارکت و همیاری دارند و در سال گذشته ۱۵ هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت، کمک کردند.
معاون وزیر بهداشت:

۴ بیماری که عامل ۸۰ درصد مرگ و میرها هستند/ تصویب پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حدود 80 درصد مرگ و میرها ناشی از 4 بیماری غیر واگیر قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و تنفسی است،‌ گفت: یکی از راه‌های کاهش این بیماری‌ها استفاده از خدمات پرستاران در جامعه است.
هاشمی:

دانشگاه‌ها دارو و تجهیزات ذخیره کنند/برای شرایط بعد ‏از آبان ماه نگرانیم

وزیر بهداشت گفت: کارهای غیرضروری و ساخت و سازهایی که آرزو بوده نباید شروع شود و پروژه‌‌هایی که پیشرفت زیر ۳۰ یا ۴۰ درصد ‏دارد،باید متوقف شود و باید سرمایه به سمت پروژه‌هایی برود که پیشرفت ۸۰ تا ۹۰ درصدی دارد تا به بهره‌برداری برسد و وارد خدمت شود.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

ضرروت تامین ۳ میلیارد دلار ارز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان سال به حدود سه میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیاز است، گفت: تامین ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد.
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

آمادگی ایران برای ارایه خدمات درمانی در آذربایجان

وزیر بهداشت با اشاره به همکاری ایران و آذربایجان در حوزه های دارو، درمان و تشخیص بیماری ها، گفت: در این سفر به همراه هیاتی از وزارت بهداشت از بخش‌های بهداشت و درمان این کشور بازدید خواهیم کرد.‌
معاون عمرانی فرمانداری تهران خبر داد:

احداث سه بیمارستان 1000 تخت خوابی در تهران

معاون عمرانی فرمانداری تهران از احداث سه بیمارستان با ظرفیت 1000 تخت خواب از محل مالیات بر ارزش افزوده در شهر تهران خبر داد.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

ابلاغ سند ملی فرهنگ سلامت به شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: شورای فرهنگ عمومی و شورای اجتماعی کشور مساله سلامت اجتماعی را مورد توجه قرار داده و به زودی فرهنگ سلامت در قالب سند ملی به شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌های کشور ابلاغ می‌شود.
معاون تامین اجتماعی :

همپوشانی بیمه ای امسال صفر می شود

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی با همکاری دیگر صندوق های بیمه ای تمام تلاش خود را انجام می دهد که تا پایان امسال آمار همپوشانی بیمه ای را به صفر برساند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

نظام سلامت کشور باید آمادگی مراقبت از سالمندان را داشته باشد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای طرح هایی همچون ارائه خدمات پرستاری از سالمندان در منزل، تاکید کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد؛

ارزبری سه میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: حمایت از ملزومات پزشکی تولیدات داخل از خروج ارز جلوگیری می کند.
یک مسؤل وزارت بهداشت؛

مدل ویزیت ایرانی تغییر می‌کند/ تهدیدی بزرگ در انتظار پزشکان

یک مسؤل وزارت بهداشت از اصلاح ویزیت پزشکی در ایران خبر داد و گفت: پرونده الکترونیک سلامت در سطح یک نیز کامل شده است و برای مردم پیامک ارسال می‌شود، همچنین وی نسبت به اتفاقی که رشته پزشکی را تهدید می‌کند ابراز نگرانی کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد؛

اعلام اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از بانک مرکزی درخواست کرده ایم، اسامی افرادی را که با ارز ۴۲۰۰ تومانی، تجهیزات پزشکی وارد کرده اند، اعلام کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد؛

اختصاص هزار میلیارد تومان برای پرداخت معوقات بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تخصیص هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت معوقات خود به طرفین قرارداد خبر داد.
صفحه  از ۳۵
نظرات و گلایه ها