سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هاشمی:

اشکالات طرح تحول سلامت باید برطرف شود

وزیر بهداشت، گسترش فعالیت های اجتماعی را یکی از برنامه های وزارت بهداشت در دوره جدید عنوان کرد و گفت: در چهار سال گذشته از حوزه خیرین و مشارکت های مردمی برکات زیادی دیده ایم.
چه کسی به ریاست FDA ایران منصوب خواهد شد؟

احتمال انتصاب دکتر اصغری به عنوان رئیس جدید سازمان غذا و دارو

برخی اخبار غیررسمی و تائید نشده از احتمال بالای انتصاب دکتر غلامرضا اصغری رئیس فعلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو حکایت دارند.
تحلیلی بر کیفیت آرای قاضی زاده هاشمی؛

آرای موافق سیزدهمین وزیر بهداشت ایران کاهش یافت، ولی ابقا شد

پس از کش و قوس های فراوان، جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم، به پایان رسید و از میان همه وزرای پیشنهادی، جز یکی مابقی موفق به کسب رأی اعتماد شدند و از این لحظه به بعد اعضای قانونی کابینه دوازدهم هستند؛ وزرایی چون سیدحسن قاضی زاده هاشمی که هرچند نسبت به چهار سال قبل آرای کمتری به دست آورد، سرانجام با رأی اعتماد نمایندگان مجلس دوباره وزیر بهداشت و درمان کشور شد.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
برنامه های آینده وزارت بهداشت؛

ارایه برنامه و تشریح ماجرای بدهکاری وزیر بهداشت

وزیر پیشنهادی بهداشت، ضمن تشریح برنامه‌هایش برای حضور در کابینه دوازدهم، از نمایندگان ملت خواست که از سلامت مردم غافل نشوند و کمک کنند تا مردم حداقل در بخش بهداشت و درمان دغدغه نداشته باشند.
معاون درمان وزیر بهداشت :

20 برنامه جدید برای ادامه طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تدوین شد

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 20 برنامه مختلف برای ادامه طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تدوین شده است که اجرای برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع، راهنماهای بالینی، اجرای برنامه DRG، سطح بندی خدمات و ایجاد منابع مالی پایدار از مهمترین این برنامه هاست.
کاهش مرگ و میر ناشی ازحوادث

سالانه چند نفر درجاده های ایران با تصادف فوت می کنند؟

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین سال های عمر بربادرفته در کشور را مربوط به حوادث جاده ای دانست و گفت : سالانه حدود 12 هزار نفر به دلیل سوانح جاده ای جان خود را از دست می دهند.
تندرستی "سلامتی اجتماعی":

مرگ‌ به دلیل سلفی گرفتن حتی در ایران

معاون هلال احمر با اشاره به اینکه با مبلغی که در حوادث هزینه می‌شود، می‌توان تمام اتوبان‌های کشور را ساخت، گفت: هنوز در کشور ما درصد قابل توجهی به خاطر سلفی گرفتن می‌میرند و حتی افرادی برای دیدن صاعقه در ارتفاع می‌ایستند و جان خود را از دست می‌دهند.
در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر بهداشت: ارتقای طرح تحول سلامت اولویت وزارتخانه است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طرح تحول سلامت از اولویت‌های حسن روحانی در دولت دوازدهم است، اظهار کرد: در دولت دوازدهم قطعا طرح تحول سلامت باید ارتقا یابد و کاستی‌های آن برطرف شود.
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

رونمایی از الگوی درمانی ۱۴۰۴؛ بزودی/اقدامات وزارت بهداشت برای سلامت حجاج

قائم مقام وزیر بهداشت درباره آموزش پرستاران در بیمارستان‌ها، اقدامات بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت برای حجاج، بحث سطح بندی خدمات و ... توضیحاتی را ارائه کرد.
خالقی مطرح کرد:

تجمیع بیمه ها طرح مغفول مانده در حوزه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تجمیع بیمه ها طرح مغفول مانده در حوزه سلامت است، گفت: صرفه جویی در هزینه های درمان با تجمیع بیمه ها محقق خواهد شد.
سازمان نظام پزشکی تصویب کرد؛

الزام پزشکان به ارائه خدمات استاندارد و باکیفیت به بیماران

"ارائه خدمات استاندارد و با کیفیت" از سوی شاغلان حرف مختلف پزشکی از جمله مواردی است که "راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای پزشکی" مصوب شورای عالی سازمان نظام پزشکی بر آن تاکید دارد و کسب دانش روز و مطالعه مستمر و مداوم جهت بروز نگه داشتن توانایی علمی و عملی از سوی جامعه پزشکان را ضروری و الزامی دانسته است.
وزیر بهداشت:

نظام ارجاع سخت‌ترین کار وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت با بیان این که متخصص پزشک خانواده در کشور وجود نداشت، گفت: در این دولت تخصص پزشک خانواده ایجاد شد و تاکنون ۸۰ نفر به کارگرفته شدند و ۶۰۰ نفر نیز تا پایان برنامه ششم توسعه، تربیت خواهند شد.
در قالب طرح تحول نظام سلامت صورت گرفت؛

اعزام ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم

امروز طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و در قالب طرح تحول نظام سلامت، ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم کشور اعزام می‌شود.
مدیریت و توسعه سلامت؛

نظام سلامت در پیچ منابع پایدار

تحلیل عملکرد چهار ساله وزارت بهداشت، بدون در نظر گرفتن نتایج طرح تحول سلامت، تحلیلی خطاست. این طرح کلان که از آن به عنوان بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت یاد می‌کنند، موفق شد رضایت نسبی بیماران را در بیمارستان‌های دولتی حاصل کند، اما تداوم این طرح ملی به منابع پایداری نیاز دارد که بدون آن، قطعا تداوم طرح تحول سلامت با شکست مواجه می‌شود.
قایم مقام وزیر بهداشت در گفتگو با پانا پیشنهاد داد؛

هزینه درمانی رایگان 10 میلیون خانوار ایرانی زیر خط فقر

قائم مقام وزیر بهداشت پیشنهاد داد که هزینه درمانی10میلیون خانوارایرانی زیر خط فقر رایگان شود.
حواشی انتخابات نظام پزشکی؛

واکنش وزارتخانه به تخلف در انتخابات نظام پزشکی

رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی، در خصوص موضع وزارت بهداشت به تخلف و تقلب در انتخابات ۳۰ تیر، توضیح داد.
پاسخ‌های وزیر بهداشت به حاشیه‌های حوزه سلامت؛

از وضعیت حضور در کابینه دولت دوازدهم تا پروژه‌سازی برای پرستاران و پزشکان

وزیر بهداشت با حضور در یک برنامه تلویزیونی به سوالاتی درباره انتخابات نظام پزشکی، واردات پالم، هزینه‌های طرح تحول نظام سلامت، بی‌عدالتی بین پرداختی به پزشکان و پرستاران و همچنین حاشیه‌های حوزه سلامت پاسخ داد.
وزیر علوم:

حضور قدرتمند نظام پزشکی، حلال مشکلات مردم و جامعه پزشکی است

وزیر علوم با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی مدافع حقوق پزشکان و مردم است، گفت: حضور قدرتمند این سازمان می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم و جامعه پزشکی را حل کند.
رییس جهاد دانشگاهی؛

خدمات درمانگاهی سلول‌های بنیادی، به بیمارستان سلول‌درمانی تبدیل می‌شود

در زمینه سلول‌های بنیادی، جهاد دانشگاهی ضمن به‌روز بودن و حرکت همگام با علم روز دنیا و کاربردی‌شدن پژوهش‌ها، خدمات درمانگاهی این علوم، به بیمارستان سلول درمانی تبدیل می‌شود.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها