رئیس انجمن داروسازان ایران خبرداد؛

بدهی 40 هزار میلیارد ریالی بیمه ها به داروخانه ها

رهبر مژده ای ‌آذر روز جمعه در حاشیه همایش چالش های بیمه های پایه درمانی در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: مطالبات داروخانه ها از بیمه سلامت، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح بین پنج تا هفت ماه تاخیر دارد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛

تشکیل هلدینگ بیمارستانی تامین اجتماعی/کاهش هزینه‌ها با اداره هیئت مدیره‌ای بیمارستانها

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز شکل‌گیری هلدینگ بیمارستانی تامین اجتماعی خبر داد و گفت: از سیستم اداره هیئت مدیره‌ای بیمارستان‌ها انتظار کاهش هزینه داریم.
هاشمی :

کاهش واردات پالم از ۷۰۰ هزار تن به کمتر از ۳۵۰ هزار تن

هاشمی در همایش معاونت های غذا و داروی کشور گفت: یکی از مهمترین نارضایتی مردم در سال ۹۲ دارو بود و برخی حتی با فروش همه زندگی خود نمی توانستند داروهای مورد نیاز خود را تامین کنند که این چالش جدی در عرض چند ماه پشت سر گذاشته شد و کمبود دارویی کشور از ۳۰۰ قلم به ۵۰ قلم کاهش یافت.
معاون وزیر بهداشت خبر داد:

صدور چهار کارت سلامت برای ایرانیان

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با بیان اینکه برای سلامت همه ایرانیان دارای برنامه هستیم، گفت: ۹۰ درصد ایرانیان کارت سبز سلامت دریافت می کنند.
سیزده فاکتور نحس!

گزارش اولیه پیمایش ملی ریسک فاکتورهای بیماری‌های غیر واگیر در استان ها

به اذعان سازمان بهداشت جهانی، ایران یکی از کشورهایی است که استراتژی خوبی برای مداخلات در اختیار دارد و جزو 5 کشوری است که در سازمان ملل داده هایش را گزارش می‌کند که محصول کار پژوهشگاه و مرکز بیماری‌های غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران است. با این حال برخی از این داده‌ها مانند مصرف 12 گرم نمک توسط ایرانی‌ها نیاز به مداخله جدی دارد.
رئیس سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:

مرگ ناگهانی ۱۰ پرستار در سال گذشته بر اثر کار زیاد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور از مرگ ناگهانی ۱۰ پرستار طی سال گذشته بر اساس کار زیاد خبر داد.
عباسعلی پوربافرانی عنوان کرد:

مهم ترین نقص طرح تحول نظام سلامت/بسته های ارائه شده در طرح تحول چقدر عملیاتی شده است؟

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم تقویت مدیریت منابع در طرح تحول سلامت به بسته های خدماتی ارائه شده در این طرح اشاره کرد و گفت: مهم ترین مسئله در طرح تحول نظام سلامت نظارت است.متأسفانه در بسته های تعریف شده نظارت قوی وجود ندارد و انتظاری که تعریف بسته برای مردم ایجاد می کند باید با ارائه خدمات یکسان و متناسب باشد؛به عنوان مثال نمی توان بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را تعریف کرد اما پزشک در دسترس نباشد.
مدیرکل اعتبار بخشی وزارت بهداشت مطرح کرد:

رتبه پایین ایران در جذب گردشگر سلامت

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت با بیان این که ایران در بحث جذب گردشگری سلامت رتبه پایینی دارد، گفت: کارگروه با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تشکیل شود.
پزشک خانواده و کیسه خالی بیمه‌ها؛

راه‌حل مشکل پزشک خانواده

معضل کهنه بدهکاری بیمه‌ها همچنان برای برنامه "پزشک خانواده" دردسرساز است؛ مشکلی که زمانی باعث ریزش پزشکان خانواده از روستاها شد، اکنون نیز پزشکان خانواده شهری را به چالش کشیده است...
بی‌اعتبار شدن دفترچه‌های بیمه درمانی ؛

کارت زرد داروخانه‌ها به بیمه

حدود دو هفته قبل بود که جام‌جم از بی‌اعتبار شدن دفترچه‌های بیمه درمانی در برخی داروخانه‌های تهران خبر داد؛ خبری که پس از آن رسانه‌های دیگر نیز با تحلیل‌های متفاوت به آن پرداختند و نسبت به عواقب خطرناک تصمیم اخیر داروسازان، هشدار دادند اما اکنون این ماجرا وارد فازی جدید شده است.
برگزاری کمیسیون مشترک ایران و کوبا ؛

قول مساعد کوبا برای انجام تعهدات و پرداخت بدهی‌ها به ایران

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل که همراه با هیئتی برای برگزاری کمیسیون مشترک ایران و کوبا به این کشور سفر کرده است، ضمن بیان جزییات این دیدار، از قول طرف کوبایی برای انجام تعهدات قبلی و پرداخت بدهی های خود خبر داد.
تصميم اخير شوراي حقوق و دستمزد ؛

قانون دست پزشكان را براي دريافت 100 برابر حداقل دستمزد باز گذاشت

اين روزها بازار نامه‌نگاري در حوزه سلامت گرم است و همه دست به قلم شده‌اند، اما در اين بين برخي نامه‌ها مانند نامه‌هاي رئيس سازمان نظام پزشكي به بار مي‌نشيند و نتيجه‌اش مي‌شود رد ممنوعيت اشتغال همزمان پزشكان در بخش دولتي و خصوصي و برخي ديگر مانند نامه‌هاي رئيس سازمان نظام پرستاري و دبيركل خانه پرستار درباره حقوق‌هاي نجومي پزشكان و ايرادهاي قانوني در اين حوزه كه تاكنون به بار نشسته است. با وجود اين، اما دوباره محمد علي آدابي، رئيس كل سازمان نظام پرستاري ايران در نامه‌اي به رئيس‌جمهور، درخواست كرد كه در مورد تصميم شوراي حقوق و دستمزد براي تعيين سقف كارانه پزشكان تأمل كند.
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

آمادگی وزارت بهداشت برای اجرای عملیاتی نظام ارجاع پس از انتقال "بیمه سلامت"

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تا پایان این دولت حداقل 90 درصد مردم تحت پوشش مراقبین سلامت قرار گیرند گفت:‌ مراقبین سلامت نیروهای لیسانسیه آموزش دیده‌ای هستند که خدمات بهداشتی و درمانی اولیه را به مردم ارائه می‌دهند و در صورت لزوم آنها را به پزشکان خانواده ارجاع خواهند داد. تقاضا داریم که مردم به مراقبین سلامت در پایگاه‌های سلامت مراجعه کنند.

۱۵۰؛ تعداد سکته‌های مغزی روزانه مردم تهران

رئیس انجمن سکته مغزی ایران با بیان اینکه روزانه حدود 150 نفر در تهران سکته مغزی می کنند، گفت: اطلاع رسانی مناسب در مواجهه با سکته مغزی در یکی دو سال گذشته برای ما باورکردنی نبود چرا که با افزایش آگاهی، مردم در زمان طلایی توانسته اند به بیماران حاد سکته مغزی کمک کنند.
تلاش مجلس برای افزایش مالیات بر دخانیات در بودجه‌های سنواتی؛

ایجاد منابع پایدار برای حوزه سلامت ضروری است

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس از تلاش این کمیسیون برای افزایش مالیات بر دخانیات در بودجه های سنواتی خبر داد وگفت: تلاش می کنیم تا افزایش مالیات بر دخانیات را در بودجه های سنواتی لحاظ کنیم.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران؛

وزارت بهداشت در ماجرای بیمه شدگان جدید بد قولی کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: ما از سال ۹۴ هشدار دادیم که اگر قرار است بیمه شدگان جدید اضافه شوند راهی جز اجرای نظام ارجاع نداریم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

عدم اجرای نظام سطح بندی و ارجاع، مهم‌ترین مشکل پزشکان عمومی در مناطق محروم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرایی شدن سیستم ارجاع گفت: با اجرایی شدن سیستم ارجاع حدود 70 درصد از بیماران به پزشک خانواده مراجعه خواهند کرد و از ظرفیت پزشکان عمومی نیز می‌توان در حوزه سلامت بهره بهتری گرفت.
خضری:

بخش خصوصی با اجرای طرح تحول متضرر شدند/ تاکید بر اجرای پزشک خانواده ونظام سطح بندی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پزشکان عمومی در بخش خصوصی با اجرای طرح تحول سلامت متضرر شدند، گفت: وزارت بهداشت باید برای رفع این معضل، راهنمای بالینی را اجرایی کرده و همچنین نظام سطح بندی را نیز به شکل گسترده تری در کشور عملیاتی کند.
سرشماری سراسری سلامت ایرانیان به تهران رسید؛

فراخوان وزارت بهداشت برای مراجعه همه مردم به مراکز بهداشتی

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از اقدامات مهم طرح تحول سلامت، سرشماری سراسری وضعیت سلامت ایرانیان است که در تمام حاشیه شهرها و اغلب شهرهای کوچک تمام شده و اکنون در تهران و شهرهای بزرگ در حال اجراست.
دکتر علی ماهر خبر داد:

یک پزشک به‌ازای چهار هزار بیمار

در آماری که سال 91 منتشر شد نسبت پزشک به بیمار عدد 10هزار نفر را نشان می‌داد اما در سال 95 این رقم یک پزشک به ازای چهارهزار بیمار است.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها