سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
WHO گزارش کرد؛

آلودگی هوا پیشتاز در قتل عام مردم دنیا

گزارش جدید WHO نشان می دهد که فقیرترین کشورهای جهان تا سال ۲۰۳۰ می توانند ۳۵۰ میلیارد دلار از طریق افزایش سرمایه گذاری در پیشگیری و درمان بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و سرطان، که سالانه به مبلغ ۱.۲۷ دلار به ازای هر نفر است، به دست آورند. چنین اقداماتی در طول یک دوره بیش از ۸ میلیون نفر را نجات خواهد داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد؛

سهم 58 درصدی شهرستانی ها ازمراجعان بیمارستان های دولتی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیروز در نشست با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه‌های این دانشگاه در حوزه‌های مختلف از مراجعه 58درصدی غیر تهرانی‌ها به بیمارستان‌های دولتی زیر مجموعه این دانشگاه خبر داد.
توسعه زیرساخت های پزشکی؛

افتتاح اولین کارخانه تولید فراورده‌های سلولی منطقه در ایران

اولین کارخانه تولید انبوه فراورده‌های سلولی منطقه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.
استاد دانشکده پزشکی تشریح کرد؛

راه‌های گذر از تنگناهای مالی در نظام سلامت

خیلی از افراد، حتی برخی از کارشناسان خبره، نظام سلامت را سیستمی می‌دانند که به دلیل ساز و کار خاص خودش، به اصطلاح، بودجه بر است و تولیدکننده نیست؛ این دیدگاه سنتی از آنجا منشأ می‌گیرد که نظام سلامت، ارائه دهنده خدمت است و در نتیجه، بر اساس دیدگاه این گروه از افراد، حتماً جزو سیستم‌های مصرف کننده در بودجه‌بندی کشور محسوب می‌گردد. از دیگر سو، تأمین سلامت، یکی از وظایف اصلی همه دولت‌ها با هر نوع دیدگاه و گرایش سیاسی محسوب می‌گردد.
ربیعی در جلسه علنی:

هزار تخت بیمارستانی در طول ۴ سال ایجاد کردیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هزینه‌های ما در بخش درمان در سازمان تأمین اجتماعی سیر صعودی گرفته است.
در مراسمی با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت ؛

افتتاح خط تولید کیسه خون در ایران با مشارکت فرانسه

بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون در خاورمیانه روز گذشته با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرعامل سازمان انتقال خون و اعضای هیأت مدیره ماکوفارمای فرانسه و شرکت فردآور ایران در استان البرز افتتاح شد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت:

پرداخت ۱۰۰۰میلیارد تومان از بدهی‌های بیمه سلامت؛ بزودی/ هزینه ۱۵ میلیونی هر بیمار خاص در سال

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از تخصیص هزار میلیارد تومان برای پرداخت معوقات مالی ارائه دهندگان خدمت خبر داد و گفت: این منابع طی دو سه روز آینده به حساب آنها واریز می‌شود.
شهریاری خبر داد؛

پنچ میلیون دفترچه بیمه اضافی در دست مردم/ سالانه هزار و 300 میلیارد تومان هزینه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حداقل پنچ میلیون دفترچه بیمه اضافی در دست مردم خبر داد و گفت: این دفترچه های بیمه اضافی، سالانه حداقل هزار و 300 میلیارد تومان برای دولت هزینه اضافی دارد.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد؛

قول وزارت بهداشت برای ورود پزشک خانواده به ۱۰ استان

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: وزارت بهداشت قول داده که برنامه پزشک خانواده را در ۱۰ استان اجرا کند.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن عنوان کرد؛

پوشش ۹۹ درصدی واکسیناسیون در کشور

رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشریح سابقه واکسیناسیون در کشور، از اضافه شدن سه واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون کشور طی سال جاری خبر داد.
وزیر بهداشت عنوان کرد:

افزایش عوارض زایمان طبیعی دروغ است/ عوارض سزارین بیشتر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتهام وزارت بهداشت مبنی بر افزایش عوارض زایمان طبیعی را دروغ دانست و گفت: برخی افراد در شرایطی که وزارت بهداشت به دنبال ترویج زایمان طبیعی است، به اشتباه تهمت می زنند که عوارض زایمان در کشور افزایش پیدا کرده، این اظهارات دروغ است و نه تنها عوارض زایمان طبیعی بیشتر نشده، بلکه کاهش نیز پیدا کرده است و قطعا در سزارین، عوارض زایمان، بیشتر است.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی:

دفترچه‌های تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد حذف می شود

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد این سازمان نیز مانند مراکز ملکی، در آینده حذف می شود.
معاون وزیر بهداشت:

ایران نامزد حذف مالاریا در منطقه مدیترانه شرقی شد

معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران و عربستان کاندیدای (نامزد) حذف مالاریا در منطقه امرو ( کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی) شدند.
معاون وزیر بهداشت:

ایران نامزد حذف مالاریا در منطقه مدیترانه شرقی شد

معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران و عربستان کاندیدای حذف مالاریا در منطقه امرو ( کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی) شدند.
گفتگو با وزیر بهداشت:

ادعای وزیر بهداشت درباره میزان خدمات پزشکی ارائه شده در دولت تدبیر و امید

وزیر بهداشت گفت: به صراحت می‌گویم اگر میزان خدمات از دوره مادها را تا قبل دولت تدبیر و امید احصاء کنیم کمتر از خدمات این دولت در پنج سال اخیر است.
ورشکستگی بخش خصوصی؛

تعرفه های پزشکی در بن بست

موضوع تعرفه های پزشکی هر سال یکی از چالش های مهم نظام سلامت است، هم زمان اعلام و هم نرخ رشد، اختلاف ها هر سال بیشتر می شود، از پیشنهادهای رشد صفر درصد، 5 درصد، متناسب با نرخ تورم و به میزان رشد حقوق و دستمزد همه روی میز است اما دولت از رشد 5 درصدی دفاع می کند.
سخنگوی وزارت بهداشت اطمینان داد:

«سونامی سرطان» در ایران نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هر سال ۱۱۲ هزار مورد جدید سرطان در کشور داریم، گفت: ادعای سونامی سرطان در ایران و شیوع خیلی بالای آن غلط و نادرست است.
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

رسانه‌های ما بدون استثنا بیمار هستند

هاشمی گفت: رسانه‌های ما بدون استثنا بیمار هستند و طبیعی است که بیماری را در کشور پخش می‌کنند.
سرپرست دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت:

هزینه های فقرزای حوزه سلامت 40 درصد کاهش یافت

سرپرست دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت گفت: براساس نتایج مطالعات مرکز علمی تحقیقات سلامت، هزینه های فقرزای حوزه سلامت 40 درصد کاهش یافته است و در زمان حاضر هیچ بیماری به دلیل هزینه های سلامت، از خدمات صرف نظر نمی کند.
رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران:

جزء بهترین کشورها در زمینه پروتکل‌های واکسیناسیون هستیم

رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران گفت: جزء بهترین کشورها در زمینه پروتکل‌های واکسیناسیون هستیم و وضعیت واکسیناسیون مطلوب است.
صفحه  از ۳۲
نظرات و گلایه ها