سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با حضور وزیر بهداشت؛

بیمارستان فوق تخصصی خون و آنکولوژی استان یزد افتتاح شد

بیمارستان فوق تخصصی خون و آنکولوژی استان یزد امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزیر بهداشت گفت:

ویزیت و داروخانه مجازی قانون می خواهد

معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزیر بهداشت گفت: موازی کاری بین وزارت بهداشت و دستگاه های دیگر مثل سازمان استاندارد، بیمه ها و نظام پزشکی وجود دارد که باید حل شود، مباحث جدیدی مانند ویزیت مجازی و داروخانه مجازی یا ذخیره ژنتیکی ایران نیز وجود دارد که به قانون نیاز دارد.
رئیس انجمن داروسازان‌ تهران ؛

تامین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت است

خویی گفت: تأمین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت و حق هر شهروند ایرانی است.رئیس انجمن داروسازان‌ تهران گفت: تأمین داروی مردم در چارچوب‌ اقتصاد مقاومتی باید سیاست‌گذاری شود و به جای خرید تجهیزات پزشکی‌ لوکس داروی مورد نیاز مردم را باید تأمین کنیم.
صابریان؛

اورژانس تهران تاسوعا و عاشورا در آماده باش کامل هستند

رییس اورژانس تهران گفت که نیروهای این مرکز در قالب 134 دستگاه آمبولانس و 129 دستگاه موتورلانس برای ارائه خدمات در کنار زائران حسینی هستند.
مدیرعامل بیمه سلامت:

۱۶ هزار ميليارد تومان هزينه بيمه سلامت

مديرعامل بيمه سلامت گفت: سازمان بيمه سلامت در زمان تشکيل، شش ميليون بيمه‌شده را تحت پوشش داشت و امروز بيش از ۴۰ ميليون بيمه‌شده ‏را تحت پوشش پنج صندوق خود دارد.‏
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت :

ممنوعیت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه ملزومات پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به راهنماهای بالینی و پروتکل‌های درمانی جهت کنترل عفونت‌های بیمارستانی، در عین حال بر ممنوعیت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان جهت تهیه ملزومات و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

تجهیزات پزشکی بیمارستان ها روزانه رصد می‌شود/ ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان اکیداً ممنوع

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت : تمام اقلام تجهیزات پزشکی که بازاری به مراتب بزرگتر نسبت به دارو دارد در رصد و نظارت روزانه وزارت بهداشت است، بطوریکه براساس سامانه ای که طراحی شده است در صورت کم شدن تجهیزات پزشکی خاصی، این وضعیت در وبگاه imed.ir و به صورت روزانه بررسی می‌شود و با فراخوان برای تهیه اقلام مورد نظر اقدام می‌شود و در نهایت تهیه چنین اقلامی بیش از 7 روز نیز زمان نمی‌برد وی با تاکید بر تخلف ارجاع بیمار برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان گفت: بیماران این تخلف را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد؛

پرداخت هزار میلیارد تومان طلب وزارت بهداشت از سازمان تأمین اجتماعی تا مهرماه امسال

ایرج حریرچی عصر امروز در حاشیه آغاز عملیات احداث مرکز درمانی روستای البلاغ بخش ششتمد سبزوار در جمع خبرنگاران گفت: سازمان‌های بیمه‌گر برای پرداخت مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تأخیراتی دارند و سازمان بیمه سلامت و تأمین اجتماعی طی سال جاری اقدامات مناسبی برای پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها انجام داده است. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی تا مهر ماه امسال چهار هزار میلیارد تومان از مجموع طلب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را پرداخت می‌کند
معاون درمان وزارت بهداشت:‏

سامانه سرطان از ابتدای مهر راه اندازی می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه اندازی سامانه سیمای سرطان از ابتدای مهر خبر داد و گفت: با اجرای این سامانه وضعیت داروهای بیماران مبتلا به سرطان رصد می‌شود و استانداردهای ‏خدمات درمانی و راهنماهای بالینی مربوط به این بیماری نیز اطلاع رسانی می شود.
معاون وزیر بهداشت :

هزینه‌های سلامت با اجرای طرح "مراقبت در منزل" کاهش 35 درصدی داشته است

معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماری‌های مزمن و غیرواگیر نیاز به مراقبت‌های طولانی مدت دارند، گفت: اجرای طرح مراقبت در منزل تا 35 درصد هزینه‌های سلامت را کاهش می‌دهد.
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین:

خدمات درمانی بیمه سلامت بدون وقفه در استان قزوین ارائه می شود

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت:با همکاری دانشگاه پزشکی ومراکز درمانی دولتی و خصوصی هیچ مشکلی در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان نداریم و داروهای خاص نیز همچنان تحت پوشش بیمه است.
عضو کمیته کشوری کنترل آنفلوانزا :

400 هزار دوز واکسن آنفلوانزا در داروخانه های کشور توزیع شد

مسئولان وزارت بهداشت به مردم اطمینان می‌دهند که هیچ گونه کمبود واکسن در بازار دارویی کشور وجود ندارد و آنچه که به‌عنوان سهمیه‌بندی از سوی داروخانه‌ها اعمال می‌شود، تخلف است و بشدت با آن ها برخورد می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد؛

تخصیص ۴۵ درصدی بودجه "بیمه سلامت" در شش ماهه اول امسال

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اختصاص ٤٥ درصد بودجه سازمان در شش ماهه اول سال جاری از سوی دولت، گفت: پرداخت مطالبات دارویی همیشه یکی از اولویت‌های سازمان بوده و تلاش می‌کنیم مشکلی در پوشش حمایتی از داروها صورت نگیرد.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:

محرومیت اثربخشی بیشتری دارد

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به اینکه مجازات حبس پزشکان با خطای پزشکی با فلسفه مجازات‌ها همخوانی ندارد، گفت: مجازات‌های جایگزین نظیر محرومیت از حقوق اجتماعی اثربخشی بیشتری دارد.
مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو:

صادرات ۱۳۰ میلیون دلاری فرآورده های آرایشی و بهداشتی

مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از صادرات ۱۳۰ میلیون دلاری فرآورده های آرایشی و بهداشتی کشور خبر داد.
رييس سازمان غذا و دارو :

جمهوری اسلامی ایران به حوزه سلامت نگاه سیاسی ندارد

رييس سازمان غذا و دارو گفت: جمهوری اسلامی ایران به حوزه سلامت نگاه سیاسی ندارد، شاید سایر کشورها حوزه سلامت را قربانی سیاست کنند، اما در ایران این نگاه وجود ندارد.
سخنگوی وزارت بهداشت؛

خبر مهم دندانی برای مقاطع ششم ابتدایی

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به یک اقدام مهم وزارت بهداشت برای سلامت دندانی دانش آموزان درباره زیان قیمتگذاری دارو براساس بازار آزاد که باعث حذف پوشش بیمه می‌شود، گفت: درباره تخلفات پزشکی؛ نظام پزشکی باید حتی بدون شکایت به عنوان مدعی العموم ورود کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛

بیرجند قطب پایلوت پزشکی از راه دور می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از مجوز حضور فلوشیپ نازایی در استان خبر داد و گفت: بیرجند قطب پایلوت پزشکی از راه دور می‌شود و تا دو ماه آینده مرکز تروما در بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند احداث می‌شود.
با حضور وزیر بهداشت؛

کلنگ احداث فاز توسعه بیمارستان امام خمینی نقده بر زمین زده شد

با حضور وزیر بهداشت کلنگ احداث فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان نقده ظهر یکشنبه بر زمین زده شد.
وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت با کمبود شدید نیرو مواجه است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کمبود شدید نیروی انسانی در این وزارتخانه خبر داد.
صفحه  از ۴۱
نظرات و گلایه ها