سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران؛

از بودجه ای که برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده راضی هستیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه کشور پهناوری داریم که با مشکلات متعددی روبروست، افزود: دولت فقط بخش بهداشت و درمان را ندارد اما ما از بودجه تعیین شده برای سال آینده راضی هستیم.
مشاور وزیر بهداشت مطرح کرد؛

الزام ۵ دسته از تجهیزات پزشکی برای الصاق برچسب اصالت

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، جزئیات الصاق برچسب اصالت بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی را تشریح کرد.
دکتر هاشمی عنوان کرد:

زیرساخت های بهداشت ودرمان کشور باید متناسب با استاندارد ملی باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باتاکید براینکه زیرساخت های بهداشت ودرمان کشور باید متناسب با استاندارد ملی باشد، گفت: درزمان حاضر زیر ساخت های بخش بهداشت و درمان متناسب با استانداردهای ملی نیست.
وزیر بهداشت:

35 میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دستاوردهای بسیار طرح تحول نظام سلامت گفت: با اجرای این طرح و حمایت های انجام شده، هم اکنون 35 میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند.
سود به جیب چه کسی؟

تعارض منافع در وزارت بهداشت

برخلاف غالب کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه، وزیر بهداشت و سیاست گذاران سلامت در ایران از جمله کمیسیون بهداشت مجلس همگی پزشک هستند.
سياستگذاري‌ تعرفه های پزشکی؛

تعرفه‌هاي پزشكي، از دستور تا واقعيت

اگر روند افزايش يا كاهش تعرفه‌هاي بخش پزشكي را در دهه‌هاي اخير بررسي كنيم به هيچ روش و متد خاصي در آن پي نمي‌بريم و شايد بتوان گفت اصولا از هيچ روش و متد ثابت و مدللي برخوردار نبوده كه بخواهيم به آن پي ببريم.
معاون درمان وزارت بهداشت؛

هزار تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان‌های کشور اضافه شد

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود 2 هزار تخت ویژه با اقدامات موثر دولت به ظرفیت بیمارستان‌های سراسر کشور اضافه شده است.
کاهش هزینه داروهای ام اس در بیمه سلامت؛

اختصاص 577 میلیارد برای حمایت از بیماران صعب العلاج

مدیر کل دفتر مدیریت خدمات بیمه سلامت گفت: هزینه‌های دارویی بیماری هایی، چون ام اس تحت پوشش بیمه سلامت ایران تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد که این امر منجر به کم شدن هزینه‌های فقرزایی در این بیماران می‌شود.
تعرفه های پزشکی؛

پیشنهاد عدم‌افزایش تعرفه‌های پزشکی در صحن مجلس رأی نیاورد

طبق قانون باید قبل از آغاز سال جدید تعرفه‌های پزشکی در شورای‌عالی بیمه بررسی شوند و قبل از تصویب بودجه، تکلیف تعرفه‌های پزشکی هم مشخص شود. بر این اساس وزارت بهداشت، نظام پزشکی و شورای‌عالی بیمه این اقدام را در آبان‌ماه انجام دادند و پیشنهادهای‌شان را برای بررسی نهایی ارسال کردند اما قبل از تعیین‌تکلیف بودجه نه‌تنها تکلیف تعرفه‌ها از سوی شورای‌عالی بیمه مشخص نشد بلکه مصوبه‌ای در این‌باره در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ارائه شد که این تعرفه‌ها ثابت بماند. البته به گفته سخنگوی وزیر بهداشت این پیشنهاد روز گذشته در صحن مجلس رأی نیاورد و مجدد به کمیسیون تلفیق برای بررسی بیشتر ارجاع شد.
اختلافی با وزارت بهداشت و رفاه نداریم؛

بدهی‌های بیمه سلامت بیشتر از چیزی است که گفته می شود

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: رویکرد اخیر بیمه سلامت این بوده است که بدهی به دانشگاه های علوم پزشکی را از 1 سال به حدود 6، 7 ماه و بدهی به داروخانه ها را از 10 ماه به 2.5 ماه کاهش دادیم. حال اقدام جدیدمان این است که با جدیت و تلاش بیشتر بتوانیم بدهی هایمان را با فاصله زمانی کوتاه پرداخت کنیم.
رئیس انجمن جراحی زانو:

کاهش ورودی بیمارستان ها در گرو توجه ویژه به اقتصاد سلامت است

رئیس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران معتقد است برای جلوگیری از تحمیل هزینه های گزاف به نظام سلامت کشور باید اقتصاد سلامت را بعنوان مراقبت های بهداشتی و مدیریت مصرف بهینه در حوزه بهداشت و درمان را بیش از گذشته مورد توجه قرار داد.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی؛

170 هزار بیمه شده غیرقانونی از پوشش بیمه خارج شدند

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: ١٧٠ هزار نفر که به‌صورت غیر قانونی در لیست بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان بودند حذف شدند.
جمالی نوبندگانی؛

آمبولانس های خریداری شده وزارت بهداشت در گمرک ها خاک می خورند

نماینده مجلس دهم با انتقاد از شرایط نامناسب اورژانس کشور، گفت: کمبود امکانات و تجهیزات اورژانس خدمات رسانی به مجروحان سوانح رانندگی را دچار مشکل می کند.
وجود یک هزار تولید کننده تجهیزات پزشکی؛

مشاور وزیر بهداشت: تجهیزات پزشکی ایران به کشورهای اروپایی صادر می شود

مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر سختگیری وزارت بهداشت در کیفیت تجهیزات پزشکی، گفت: شرکت های تجهیزات پزشکی ایران، محصولات خود را به کشورهای اروپایی صادر می کنند.
طاهر موهبتی عنوان کرد؛

۸ میلیون ایرانی 2 یا 3دفترچه بیمه دارند

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت: 83 درصد مردم از طرح تحول سلامت راضی هستند
وزیر بهداشت؛

سازمان انتقال خون در چندین سال گذشته کارنامه درخشانی داشته است

وزیر بهداشت گفت: یکی از مهمترین نگرانی های من در ابتدای مسئولیت در وزارت بهداشت، مشکلات انتقال خون بود چراکه ذخیره خون برای یک و نیم روز کفایت می کرد و برخی از خبرنگاران گزارش می دادند که مراکز انتقال خون در حال تعطیلی است اما خوشبختانه سازمان انتقال خون در چندین سال گذشته کارنامه درخشانی داشته است.
لزوم حمایت نظام پزشکی از بیمه سلامت؛

مدیریت هزینه رویکرد اصلی سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: در برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه منفک و به وزارت بهداشت ملحق شد.
دکتر قاضی زاده هاشمی ؛

دانشمندان ایران «ما می توانیم» را معنا کردند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشمندان ایران در حوزه تولید علم شعار «ما می توانیم» را معنا کرده اند و من بسیار لذت می برم وقتی که تلاش مجدانه آنان را در این حوزه می بینم که جهاد اکبر است.
مدیر عامل انجمن صرع ایران؛

پزشکان از انتشار آمارهای پزشکی خودداری کنند

مدیرعامل انجمن صرع ایران گفت: آمارها بیشتر به درد متخصصان و مسئولینی می خورد که در این حوزه ها فعالیت دارند که باید براساس آن برنامه ریزی کنند .
مسائلی مطرح کرد؛

نصب برچسب اصالت کالا بر تجهیزات دندان پزشکی از سال ۹۷ آغاز می‌شود

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: مواد اولیه تجهیزات دندان پزشکی از سال آینده دارای برچسب اصالت کالا می‌شوند.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها