سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سید کامل تقوی‌نژاد؛

‌وزارت بهداشت 20 هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

به گزارش وزارت بهداشت، سید کامل تقوی‌نژاد درباره استخدام نیروهای جدید در وزارت بهداشت افزود: هماهنگی‌هایی با سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی انجام داده‌ایم تا نیروی موردنیاز در بخش‌های مختلف از جمله کادر پزشکی، پرستاری، اورژانس و غیره را جذب کنیم.
افشین استوار؛

مرگ زیر ۷۰ سال برای ایرانی‌ها ممنوع شد!

افشین استوار رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت جلوگیری از مرگ ایرانیان در زیر سن ۷۰ سال ،کاهش ۲۵ درصدی فشار خون و ۳۰ درصدی مصرف نمک در بین مردم را از جمله اهداف وزارت بهداشت عنوان کرد.
یک فعال رسانه‌ای ؛

ممنوعیت استفاده از کالاهای آسیب‌رسان در وزارت بهداشت

یک فعال رسانه‌ای ، از ممنوعیت کالاهای آسیب رسان در مراکز وزارت بهداشت، جلسات و همایش‌ها خبر داد.
وزیر بهداشت:

هیات امنایی شدن بیمارستان ها منجر به مدیریت منابع می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیات امنایی شدن بیمارستان ها می تواند منجر به ایجاد نظارت بیشتر، مدیریت منابع نظام سلامت، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری بیمارستان ها شود و با این اقدام مخالفتی وجود ندارد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت:

پویش فشار خون موجب ارتقای سواد سلامت جامعه می‌شود

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: هر پویش ملی از جمله کنترل فشار خون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است که علاوه بر اهداف مستقیم خود، موجب ارتقای سواد سلامت جامعه می‌شود و اثرات اجتماعی قابل احصایی در فرایند جامعه پذیری و ایجاد حس تعلق اجتماعی خواهد داشت که نتایج آن حتی از حوزه سلامت فراتر می‌رود.
رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران؛

تعداد زیادی پزشک بیکار داریم/ عدم توزیع مناسب پزشکان در کشور

رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران با بیان اینکه کمبود پزشک در کشور نداریم، گفت: 50 تا 60 هزار پزشک عمومی داریم که از آنها استفاده نمی‌شود و نشان می‌دهد مشکل ما نبود مدیریت در تقسیم پزشکان در سراسر کشور است.
معاون وزیر بهداشت:

فشار خون بیش از شش میلیون نفر در کشور ثبت شد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای طرح رایگان سنجش فشار خون در قالب پویش ملی کنترل فشار خون بالا در کشور تاکنون فشار خون شش میلیون و ۵۰ هزار و ۲۵۰ نفر ثبت شده است.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی:

سالانه یک میلیون نفر در عرصه پزشکی از رادیوداروها بهره مند می شوند

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بیش از ۱۸۰ مرکز درمانی از خدمات رادیوداروهای تولیدی سازمان انرژی اتمی استفاده می‌کنند و سالانه یک میلیون نفر از این رادیوداروها در عرصه تشخیص و درمان بهره مند می شوند.
مشاور عالی وزیر بهداشت گفت:

روغن‌های حاوی ویتامین D نیاز بدن را تأمین نمی‌کند

محمد اسماعیل اکبری در نشست خبری که به مناسبت آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون و با حضور خبرنگاران در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: نظام ارائه خدمات به شیوه‌های مختلفی طراحی و اداره می‌شود، اما شیوه‌ای مورد پذیرش است که بیشترین جمعیت و مهم‌ترین نیاز آنها را مورد هدف قرار دهد. در بسیج ملی کنترل فشار خون نیز، از مهم‌ترین عامل خطر سلامتی مردم که ۲۰ درصد بالغین و ۶۵ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کشور را گرفتار کرده است، آغاز کرده‌ایم.
وزیر بهداشت:

"سلامت" را فدای "رانت" نمی‌کنم / ماجرای بیهوشی طولانی چند بیمار در بیمارستان قلب

وزیر بهداشت درباره وضعیت بودجه نظام سلامت، قاچاق تجهیزات پزشکی، ماجرای به هوش نیامدن چند بیمار در بیمارستان قلب تهران، تبلیغات بی‌رویه پزشکی و ... توضیحاتی ارائه کرد.
با تهیه و تدوین اطلس کسب و کار در حوزه سلامت دیجیتال؛

خدمات سلامت ارزان و با‌کیفیت در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد

خدمات سلامت با کیفیت و قیمت مناسب برای شهروندان با تهیه و تدوین اطلس کسب و کار در حوزه سلامت دیجیتال، ساماندهی می‌شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد؛

آمادگی تامین‌ اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد:استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم از آرزوهای سازمان تأمین اجتماعی است و ما در این زمینه آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت هستیم.
دکتر کوروش فرزین مطرح کرد؛

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.وی در ادامه با اشاره به اینکه معمولاً هزینه خدمات مشاوره‌ای در تمام دنیا توسط بیمه‌های مکمل پوشش داده می‌شود، گفت: بنابراین اگر قرار بر این باشد که به بسته خدمات پایه، مشاوره نیز اضافه شود، باید مبلغ آن در بودجه بیمه‌ها لحاظ شود.
مراحل اجرای پرونده الکترونیک سلامت ؛

75میلیون ایرانی در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت‌نام شده‌اند

طبق قانون برنامه توسعه، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت درچند سال اخیر استقرار نظام ارجاع و اجرای پزشکی خانواده بوده است. در واقع وزارت بهداشت باید سامانه‌ای تحت عنوان پرونده الکترونیک سلامت راه‌اندازی کند تا اطلاعات پزشکی شهروندان ایرانی از بدو تولد تا لحظه مراجعه به مرکز درمانی در آن درج شود. افزایش دسترسی به اطلاعات یکپارچه بیماران، صرفه‌جویی و کاهش خطاهای پزشکی به‌خصوص هنگام نسخه‌نویسی و جلوگیری از ایجاد تداخل دارویی از مهم‌ترین فواید الکترونیکی‌کردن پرونده‌های سلامت است و این در حالی است که این پرونده که از اواخر دهه۸۰ در کشور مطرح شده، با دستاوردهایی همراه نبوده است.
دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد؛

جولان سوداگران/چرا مالیات بر عایدی سرمایه جدی گرفته نمی‌شود؟

محمد قاسم پناهی دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان را ابلاغ کرد و بر اساس بند ک تبصره ۶ قانون بودجه ۹۸ تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی و خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی مکلفند ۱۰ درصد از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان را که به موجب دریافت وجه صورت حساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می‌شود، به عنوان علی‌الحساب مالیات کسر و به نام پزشک مربوطه تا پایان ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.
رییس سازمان اورژانس کشور :

راه‌اندازی مرکز مشاوره اورژانس ویژه مسمومان

رییس سازمان اورژانس کشور از راه‌اندازی مرکز مشاوره و ارتباطات تخصصی(دیسپچ) اورژانس برای افراد دچار مسمومیت خبر داد.
رییس مرکز تحقیقات ایدز؛

توزیع کیت‌های تست «ایدز» در داروخانه‌ها به کجا رسید؟

رییس مرکز تحقیقات ایدز و عضو کمیته کشوری ایدز درباره توزیع تست خودارزیابی اچ‌آی‌وی که قرار بود از سوی وزارت بهداشت در داروخانه‌های کشور توزیع شود، گفت: ما با توزیع تست خودارزیابی اچ‌آی‌وی در داروخانه‌ها مخالف نیستیم، اما این تست باید در کنار یک مشاور انجام شود
زندگی دوباره؛

موشن‌گرافی / سه راه آسان برای دریافت کارت اهدای عضو

کارت اهدای عضو، نشان‌دهنده رضایت قلبی هر شخص برای اهدای عضو است و صدور آن توسط نهادهای مختلفی انجام می‌شود، اما سه راه آسان برای آن وجود دارد؛ یکی از روش‌ها، مراجعه به سایت Ehda.center است. در این روش، می‌توانید در قسمت «کارت اهدای عضو» ثبت‌نام کنید. روش دوم، ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ است. در روش سوم، می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #3432*3* برای دریافت کارت اهدای عضو ثبت‌نام کنید.
معاون وزیر بهداشت:

۲۵ هزار نفر در انتظار پیوند عضو هستند

معاون وزیر بهداشت گفت: ایران در بخش پیوند عضو قابل رقابت با کشورهای پیشرفته است. در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در انتظار پیوند عضو داریم و هر ۳ ساعت یکی از این افراد فوت می‌کند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت:

زندانیان و خانواده آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: زندانیان و خانواده آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. البته از سال‌ها پیش زندانیان تحت پوشش بیمه بودند، ولی بودجه‌ این موضوع در نظر گرفته نشده بود که امسال در ردیف بودجه‌ای سازمان بیمه سلامت، مبلغی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
صفحه  از ۶۰
نظرات و گلایه ها