سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر بهداشت :

به کارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی فوریت‌های پزشکی

وزیر بهداشت از استخدام ۳۰۰۰ نیروی فوریت‌های پزشکی خبر داد و گفت: از نیمه دوم امسال طرحی را به نام «هر خانه یک پایگاه سلامت» را اجرا می‌کنیم.
با حضور مدیرعامل بیمه ایران؛

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد افتتاح شد

پروژه ساختمانی مجتمع پرداخت خسارت بیمه‌های اتومبیل شرکت سهامی بیمه ایران، بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمت رسانی بیمه‌ای در شرق کشور در مشهد مقدس به بهره‌برداری رسید.
آزمون و خطا بر روی بیماران؛

ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد

سال های دهه 60 بود که مسئولان وقت وزارت بهداشت به علت کمبود شدید پزشک در کشور طرح ادغام آموزش پزشکی را در وزارت بهداری مطرح کردند، اما این مصوبه جنجال برانگیز که به مدل ایرانی مشهور شده است به آفت و افت کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان های کشور و نظام آموزش پزشکی کشور منجر شد.
وزیر بهداشت اندونزی ؛

ایجاد پرونده الکترونیک سلامت در ایران برای ما جذاب است

وزیر بهداشت اندونزی، به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در ایران واکنش نشان داد.وی افزود: جمعیت ایران حدود ۸۰ میلیون نفر است، اما اندونزی ۴ برابر ایران جمعیت و ۱۷۵۰۰ جزیره دارد که در منطقه زلزله خیزی قرار گرفته و مشکلات زیادی در کشور داریم، چون الگوی بیماری‌ها از واگیردار به سمت غیرواگیر تغییر یافته است بنابراین اولویت و تمرکز ما نیز، این بیماری‌ها به ویژه دیابت و فشارخون بالا است.
دکتر کیانوش جهانپور :

تعیین تکلیف مالکیت سامانه "تیتک" تا پایان شهریور

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان اینکه موضوع مالکیت سامانه تیتک تا پایان شهریور ماه حل می‌شود، جزییات ارز تخصیصی به دارو و تجهیزات پزشکی را تشریح کرد.
طرح نسخه نویسی الکترونیکی پزشکان؛

نسخه درمانی جدید برای درمان بدخطی پزشکان + فیلم

درطرح نسخه های الکترونیکی ، بیماران به جای ارائه نسخه کاغذی به داروخانه ها، از طریق نسخه الکترونیکی داروی خود را دریافت خواهند کرد. با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی پزشکان , خطای تجویز دارو کاهش و تشخیص تداخل احتمالی داروها برطرف می شود .
طاهر موهبتی مطرح کرد؛

کدام بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند؟

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه در حال حاضر ۵ بیماری خاص تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد، گفت: برخی از اقلام دارویی این بیماران کاملا رایگان است.وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود یک هزار و دویست میلیارد تومان در حوزه بیماری‌های خاص هزینه شد، افزود: در این بخش در حالی که جمعیت ۶۷ هزار نفر است، اما یک پانزدهم هزینه سازمان بیمه سلامت معطوف به بیماران خاص شده است.
وزارت بهداشت:

اهدای عضو از فرد زنده فقط برای کلیه انجام می‌شود

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات آیین‌نامه جدید پیوند عضو از افراد زنده، گفت: موافقیم که برای اهداکنندگان کلیه، مشوق‌هایی به صورت رسمی و نظام‌مند در نظر گرفته شود.
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت؛

کتاب تعرفه ها در شورای عالی بیمه سلامت بازنگری می شود

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، گفت: بحث بازنگری کتاب تعرفه ها در دستور کار این شورا قرار گرفته است.وی ادامه داد: باید توجه داشت که منابع محدود است و امکان اینکه دولت منابع یک بخش را به بخش‌های دیگر منتقل کند، بعید به نظر می‌رسد بنابراین ما باید فعالیت‌ها و کارایی را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهیم و از همه مهمتر مراقب قشر ضعیف جامعه باشیم تا در بهداشت و مراجعه به مراکز درمانی دچار مشکل نشوند
معاون وزیر نفت:

اجرای طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان صنعت نفت

هدف از اجرای طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان صنعت نفت، چابک‌سازی سازمان بهداشت و درمان و افزایش رضایت کارکنان و خانواده‌هاست.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران اعلام کرد؛

تامین هزینه‌های درمان معتادان توسط سازمان بیمه سلامت و ستاد مبارزه با مواد مخدر

کوروش فرزین مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اعتبار بیمه افراد معتاد در سازمان بیمه سلامت، اظهار کرد: هر سال ردیف‌های اعتباری ویژه درمان معتادان به سازمان بیمه سلامت اختصاص پیدا می‌کرد، اما در سال گذشته ردیف اعتبار ارائه خدمات از سازمان بیمه سلامت به ستاد مبارزه با مواد مخدر واگذار شد و دیگر منابعی برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان معتادان برای بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است.
وزیر بهداشت اعلام کرد؛

حذف دفترچه کاغذی؛ راهکار برچیدن "ناصرخسرو"

وزیر بهداشت از نسخه‌نویسی الکترونیکی و جمع‌کردن دفترچه‌های کاغدی به عنوان تنها راه جمع کردن بازار غیررسمی فروش دارو در بازارهایی همچون ناصر خسرو نام برد.وزیر بهداشت با بیان اینکه اولین اقدام ما در وزارت بهداشت، راه اندازی پرونده الکترونیکی سلامت به‌عنوان ریل اصلی سلامت در خانواده‌ها بوده است، ادامه داد: قسمت عمده‌ای از طرح پزشک خانواده تا پایان سال اجرایی می‌شود و این طرح ملی تا نیمه سال آینده به‌صورت کامل در کشور اجرایی خواهد شد.
پیشکسوت طب سنتی پاسخ داد؛

آیا ترویج و توسعه "طب سنتی" از طریق وزارت بهداشت ممکن است؟!

متولی رسمی "طب سنتی" در کشورمان، وزارت بهداشت است، وزارتخانه‌ای که شاکله آن بر اساس "طب نوین" بنا نهاده شده؛ از سویی توسعه طب سنتی عملاً دایره فعالیت طب نوین را محدود خواهد کرد، آیا با این اوصاف، توسعه طب سنتی از طریق وزارت بهداشت ممکن خواهد بود؟!
معاون درمان وزیر بهداشت:

ضرب‌الاجل وزارت بهداشت برای نسخه‌نویسی الکترونیک / الزامات حذف دفترچه بیمه

معاون درمان وزیر بهداشت از لزوم اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیک در تمام مراکز درمانی دولتی و ۲۰ درصد از مرکز خصوصی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تا زمانیکه نسخه‌نویسی الکترونیک تکمیل نشود، نمی‌توانیم به طور کلی دفترچه بیمه را برای بیماران حذف کنیم.
دکتر مهدی شادنوش اعلام کرد؛

موضوع اهدای عضو از اعدامی‌ها از دستور کار خارج شد

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت درباره موضوع اهدای عضو از محکومان به اعدام گفت: پیشنهاد قوه قضائیه در مورد اهدای عضو از اعدامی ها از دستور کار خارج شده است.‌وی ادامه داد: خوشبختانه رشد اهدای عضو را در کشور شاهد بودیم. به طوری که تاکنون ۵٣ هزار پیوند کلیه در کشور داشته ایم و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز پنج‌هزارمین پیوند کبدش را جشن گرفت که با انجام سالانه ٧٠٠ پیوند کبد، بالاترین تعداد پیوند کبد را در دنیا دارد و مرکز بعدی در دنیا در ایالات متحده آمریکا با ۴٠٠ پیوند کبد است. همچنین تاکنون از مرز ١٣٠٠ پیوند قلب نیز در کشور گذشته‌ایم.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت؛

رشد ۳۷ درصدی اهدای عضو در کشور

مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به رشد ۳۷ درصدی اهدای عضو در سال جاری، اعلامیه‌های کاغذی بر دیوارهای شهر و فضای مجازی برای فروش اعضای مختلف بدن را شیادی خواند و گفت: مردم نباید به این اعلامیه‌ها توجه نشان دهند.
جایگاه علمی ایران در داروسازی؛

ادعای نادرست جهش فوق‌العاده رتبه ایران در علم داروسازی

دکتر زهرا قلیچ‌خان استادیار فارماکوتراپی (داروسازی بالینی) دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نوشت:اخیرا خبری با عنوان جهش فوق‌العاده ایران در علم داروسازی منتشر شد که در آن به داده‌های پایگاه scimagojr.com استناد شده است.در حالی که ادعای مذکور صحیح نیست.
معاون فرهنگی وزیر بهداشت:

فعالیت قانونمند تشکل‌های دانشجویی را گسترش خواهیم داد/آخرین وضعیت تشکیل اتحادیه "تادا"

معاون فرهنگی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هنوز فضای تشکیل اتحادیه "تادا" را به خوبی ارزیابی نکردم،‌ گفت: معتقد هستم تشکیل اتحادیه تادا موجب می‌شود فعالیت این تشکل‌های دانشجویی شفاف‌تر شده و آنها در برابر فعالیت‌های خود پاسخ‌گو باشند.
معاون کل وزارت بهداشت:

۹۳ درصد مردم بیمه هستند/ حضور ۶ هزار پزشک در مناطق محروم/ قاچاق دارو را کتمان نمی‌کنیم

معاون کل وزارت بهداشت گفت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبی صورت گرفت و درحال حاضر پوشش بیمه‌ای مردم به ٩٣ درصد رسیده است.
افسردگی پس از زایمان ؛

عارضه‌ای تلخ که پس از زایمان مادران را درگیر می‌کند

مادرشدن یکی از شیرین‌ترین اتفاقات زندگی هر زنی است، اما عوامل بسیاری زمینه‌ساز بروز عارضه‌ای هستند که شیرینی این دوران را به تلخی می‌برد. طی چهارهفته پس از زایمان طیف پیچیده‌ای از تغییرات جسمی، عاطفی و رفتاری بروز می‌کند که باعث افسردگی در مادران می‌شود.
صفحه  از ۶۵
نظرات و گلایه ها