سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس نظام پزشکی استان همدان؛

تعرفه ویزیت پزشکان ۱۰ درصد افزایش یافت

رئیس نظام پزشکی استان همدان از افزایش ۸ تا ۱۰ درصدی تعرفه پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص خبر داد.
هشدار به افزایش خود سرانه تعرفه ها ؛

پزشکان تعرفه‌ها را بالاببرند مردم به سمت خود درمانی می‌روند

ابلاغ جزئیات تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ توسط هیأت وزیران، بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیاری به همراه داشته است. گروهی از پزشکان طبق سنت همه ساله به میزان افزایش تعرفه‌ها اعتراض دارند و این افزایش را مغایر با نرخ تورم وعاملی برای کاهش کیفیت خدماتی که به بیماران ارائه می‌شود، عنوان می‌کنند. در مقابل اما بیمارانی قرار دارند که افزایش تعرفه‌ها، شرایط ادامه درمان را برایشان سخت خواهد کرد. چرا که هزینه‌ای که از جیب بیمار پرداخت می‌شود تنها به ویزیت ختم نمی‌شود. در ساده ترین حالت هزینه تمام شده برای بیمار از ویزیت شروع و به نسخه و تهیه دارو ختم می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت؛

ارسال پرونده بیماران به بیمه‌ها به صورت الکترونیک انجام می‌شود

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: هدف این است که نسخه نویسی، ارجاع بیمار و حتی نوبت گیری بیماران به صورت الکترونیک باشد. همچنین قصد داریم در بیمارستان‌ها به سمت الکترونیکی شدن حرکت کنیم و ارسال پرونده بیماران به بیمه‌ها نیز به صورت الکترونیک انجام شود.جان بابایی ادامه داد: از سال گذشته قواعدی از جمله راهنماهای بالینی در وزارت بهداشت نوشته شده که در سال جاری آن را کامل خواهیم کرد تا به سمتی حرکت کنیم که خدمات با کیفتی بر اساس ساختار الکترونیک به بیماران ارائه دهیم.
مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد؛

پیش بینی بحران پلاسما در دنیا/باید به خودکفایی برسیم

مدیرعامل سازمان انتقال خون، با پیش بینی بحران پلاسما در دنیا، گفت: هرچه سریع‌تر نیاز داریم در این زمینه به خودکفایی برسیم.
با دستور وزیر بهداشت؛

سند بیماری‌های نادر تدوین می‌شود

پس از جمع آوری طومار درخواست تدوین سند ملی از سوی بیماران نادر در دهمین همایش بین المللی روز جهانی بیماری‌های نادر و پیگیری نمایندگان استان‌های مازندران و گیلان در مجلس، سعید نمکی دستور تدوین سند ملی بیماری‌های نادر را صادر کرد. تدوین و تکمیل این سند در سال 98 با همکاری متخصصان بنیاد بیماری‌های نادر و دانشگاه علوم پزشکی تهران محقق می‌شود.
تعرفه های پزشکی ؛

ابلاغ تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸

هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و تأیید شورای عالی بیمه سلامت کشور، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ را تصویب و ابلاغ کرد.
اعلام جزییات تعرفه‌های پزشکی ۹۸ ؛

رشد ۸ درصدی تعرفه ویزیت پزشکان

هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین تایید شورای‌عالی بیمه سلامت، ‌ روز گذشته جزییات تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

جایگزینی خانه‌های بهداشت آسیب دیده در سیل با کانکس

رییس مرکز مدیریت و توسعه شبکه وزارت بهداشت گفت: خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت در مناطق سیل زده که آسیب جدی دیده و قابل استفاده نیستند با کانکس جایگزین می‌شوند و امروز اولین سری کانکس‌ها برای جایگزینی از اصفهان به سمت لرستان ارسال می‌شود.
آقاجانی مطرح کرد؛

نیاز مراکز درمانی علوم پزشکی شهید بهشتی به ۱۰ هزار تخت بیمارستانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استفاده بهینه از تخت‌های بیمارستانی مصداق اقتصاد مقاومتی است.وی ادامه داد: بر اساس سند ۱۴۰۴ کشور که به تصویب وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه رسیده است دولت باید در محدوده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعداد ۱۰ هزار تختخواب جدید جهت استفاده مردم راه‌اندازی کند، اما با توجه به محدودیت جدی در منابع سلامت این امکان برای دولت فراهم نشده و بودجه ساخت این مقدار تخت به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واریز نشده است.
دکتر مهدی شادنوش اعلام کرد؛

اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک در حوزه سرطان

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به راه‌اندازی سامانه سیمای سرطان در کشور، گفت: با راه‌اندازی سامانه سیمای سرطان، تمام زنجیره ارائه خدمت سرطان از تشخیص زودهنگام تا تشخیص، درمان و مراقبت‌های حمایتی و تسکینی به یکدیگر متصل می‌شوند.دکتر مهدی شادنوش با اشاره به برنامه ملی مدیریت سرطان، گفت: یکی از اجزای این برنامه مدیریت بهینه منابع مربوط به سرطان است که یکی از مهم‌ترین ارکان آن مصرف بهینه داروهای بیماران سرطانی است؛ به طوری که دارو برای بیمار به میلی‌گرم حساب شود، نه به ویال.وی افزود: بر همین اساس سامانه‌ای با عنوان سامانه سیمای سرطان راه‌اندازی شده و همه مراکز درمان سرطان از طریق این سامانه با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.
سب‌وکار مشترک GSK و فایزر ؛

غول جدید بازار محصولات بهداشتی مصرفی جهان

مدیر کسب‌وکار محصولات بهداشتی مصرفی GSK خبر داد که GSK و فایزر در مسیر ایجاد بزرگترین کسب‌وکار محصولات بهداشتی مصرفی جهان قرار دارند و این غول تا نیمه دوم سال ۲۰۱۹ تاسیس خواهد شد.
جوانپور :

بهره‌برداری از بیمارستان امام‌ سجاد(ع) تبریز تا پایان اردیبهشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از بهره‌برداری کامل و رسمی بیمارستان امام سجاد(ع) این دانشگاه تا پایان اردیبهشت ۹۸ خبر داد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی:

زیرساخت‌های امضای الکترونیک پزشکان آماده است

رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: زیرساخت‌های امضای الکترونیک پزشکان در سازمان نظام پزشکی آماده و مراحل حقوقی و قضایی آن طی شده و در حال حاضر به صورت آزمایشی در چند استان و شهرستان در حال اجرا است.‏
وضعیت نرخ موالید در کشور؛

نگاهی به رفتار باروری ایرانیان

دکتر حامد برکاتی درباره وضعیت نرخ موالید در کشور، گفت: طبق آخرین سرشماری رسمی، نرخ رشد جمعیت کشور ۱.۲۴ است. همچنین شاخص جایگزینی جمعیت در پنج سال منتهی به سال ۹۵، ۲.۰۱ و در 3 ساله منتهی به سال ۹۵، ۲.۰۸ بود.
دبیر شورای عالی بیمه سلامت؛

تعرفه‌های پزشکی 98 تصویب شد

دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: بنابر مصوبه هیات دولت، این تعرفه‌ها در سال جاری، در بخش دولتی بطور میانگین 10 و در بخش خصوصی 13 درصد رشد خواهد داشت.
وزیر بهداشت:‏

مقام معظم رهبری بر دوراندیشی و آینده نگری تاکید کردند

وزیر بهداشت پس از دیدار مسئولان با مقام معظم رهبری گفت: ایشان همانند همیشه توصیه کردند که به مردم رسیدگی کنیم تا مشکلی ایجاد نشود و بر ‏دوراندیشی و آینده نگری تاکید کردند.
حیدر علی عابدی تشریح کرد:

دولت احمدی نژاد تاریک‌ترین دوره برای حوزه بهداشت ودرمان بود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در دولت احمدی‌نژاد بی توجهی های بسیاری به حوزه بهداشت و درمان صورت گرفت، بیمارستان‌های فرسوده و تجهیزات عقب مانده‌ حاصل دوره نهم و دهم بود، در واقع کل دوره‌‌ ایشان برای حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دوره عقب ماندگی بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مطرح کرد؛

در سال ۹۷ چیزی روی زمین نماند/ نیاز به بودجه‌ ۲ برابری برای ادامه فعالیت‌های پژوهشی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: بودجه‌ تحقیقاتی کل علوم‌پزشکی در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۹۰ میلیارد تومان بود. ما توانستیم این بودجه را در سال ۹۷ به ۴۵۰ میلیارد تومان برسانیم که با توجه به افزایش نرخ ارز و این که بخش عمده‌ای از تحقیقات ما نیاز به تجهیزات دارد بودجه‌ ما باید دو برابر شود تا فعالیت‌های پژوهشی ما بتواند ادامه پیدا کند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خبر داد:

پلمپ 262رستوران بین راهی در طرح سلامت نوروزی

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:تعداد ‏بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی تاکنون به 300 هزار و 837 ‏مورد رسیده است.‏
ارائه خدمت با کد ملی؛

بیمه شدگان بیمه سلامت در مناطق سیل زده نگران دفترچه بیمه نباشند

یک مسؤل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در مناطق سیل زده بدون نگرانى مى‌توانند با ارائه کد ملى از خدمات مراکز درمانى استفاده کنند.
صفحه  از ۵۷
نظرات و گلایه ها