سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شیویاری:

افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی قابل قبول نیست

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست تاکیدکرد که این موضوع را به‌طور جدی هم از طریق این کمیسیون و هم فراکسیون غذا و دارو پیگیری خواهد کرد
دبیر شورای عالی بیمه سلامت :

تعرفه های پزشکی در ماههای باقیمانده سال 97 باید افزایش یابد

دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: تورم امسال حدود 9 درصد برآورد شده بود اما تعرفه های پزشکی فقط 5درصد رشد داشت، ضمن اینکه تکانه های اقتصادی بر قیمت خدمات سلامت تأثیر گذاشت بنابراین تعرفه های پزشکی برای ماههای باقیمانده امسال باید افزایش یاید یا در تعرفه گذاری سال آینده این مسائل لحاظ شود.
دور دوم تحریم ها؛

دروغ‌پردازی پمپئو درخصوص تجارت بشردوستانه ایران

قطع همکاری شرکتهای خارجی به بهانه شروع دوم تحریم های ایران، در زیر به برخی ازاین قطع همکاری ها اشاره می نماییم.
یادداشت محمدعلی آرامی؛

استانداردکردن «ویزیت» پیش از تعیین تعرفه

همکار‌ گرامی، جناب دکتر زمانی، در یادداشتی بار دیگر بر اهمیت ویزیت در خدمات سلامت انگشت گذاشته و نبود تعرفه مناسب را یکی از دلایل اصلی و بنیادین دشواری‌های بخش سلامت شمرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که این کاستی به دیگر بخش‌ها نیز گسترش می‌یابد. این هم درست است که تعیین تعرفه واقعی و متناسب ویزیت سنگ‌بنای ساختمان شایسته بهداشت و درمان کشور خواهد بود.
عصاره خبر داد؛

راه‌اندازی اولین پالایشگاه مواد دارویی در بهمن ماه امسال

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی از راه‌اندازی اولین پالایشگاه مواد دارویی در بهمن ماه سال جاری خبر داد.وی در ادامه بیان کرد: از سال ۸۵ با فرمایش مقام معظم رهبری دریچه جدیدی در حوزه‌های علمی گشوده شد که صنعت گیاهان دارویی در ذیل اولویت‌ها قرار گرفت و به‌دنبال آن سند راهبردی ملی، تصویب و ابلاغ شد. شورای راهبری صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور تمام دستگاه‌ها تشکیل و نقشه عملیاتی آن ایجاد شد که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری مؤسسه استاندارد، این نقشه راه، عملیاتی و اجرایی شد.
معاون درمان وزیر بهداشت:

۲۷ هزار تخت به بیمارستان‌های کشور اضافه شده است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۷ هزار تخت بیمارستانی در قالب طرح تحول سلامت به تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده‌شده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب خبر داد:

احداث بیمارستان دوم شهرستان سراب در حال نهایی شدن است

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراب از تلاش برای نهایی شدن احداث بیمارستان دوم در سراب و جذب بیش از ۱۲ متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی خبر داد.
معاون وزیر بهداشت:

پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت به بیمه‌ها منظم‌تر شده است‌

معاون درمان وزیر بهداشت با تاکید بر توجه بیشتر دولت به تداوم طرح تحول سلامت، گفت: پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت به بیمه‌ها منظم‌تر شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد؛

رویکرد جدی سازمان بیمه سلامت در استفاده از تجارب ترکیه در استقرار نظام الکترونیک

نشست مشترک مدیران سازمان بیمه سلامت ایران، سازمان تامین اجتماعی و مسئولان حوزه بیمه از ‌کشور ترکیه برای بررسی راهکارهای حوزه استقرار نظام الکترونیکی کردن خدمات بهداشتی و درمانی در ایران، امروز با حضور ‌مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد. ‌مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر استفاده از تجارب ترکیه در حوزه استقرار نظام الکترونیک خدمات با هدف ارائه خدمات ‌با کیفیت به بیمه شدگان تاکید کرد.
تیراندازی در محیط بیمارستان ؛

درخواست حریرچی از پلیس درباره محل درمان مجرمان

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به حوادث اخیر که به دنبال انتقال چند مجرم مصدوم به چند بیمارستان اتفاق افتاده و به تیراندازی در محیط بیمارستان منجر شده، گفت: از نیروی انتظامی انتظار داریم بیمارانی که جرایم سنگینی دارند، فقط در مراکز درمانی مربوط به زندان‌ها با حضور نیرو‌های نظامی آماده، خدمت دریافت کنند.
وزیر بهداشت:

برای اداره بیمارستان‌ها در هر دو بخش دولتی و خصوصی با مشکل رو به رو هستیم

سید حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) ، درباره افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش خصوصی به بهانه افزایش تورم گفت: اگر مردم مشاهده کردند در بیمارستانی از تعرفه هایی که تعیین شده، تخلفی صورت گرفته لازم است که با۱۹۰ تماس بگیرند و مورد را اعلام کنند تا پیگیری شود
نامه دادستانی کرمانشاه؛

اخذ عوارض کسب و پیشه از پزشکان، خلاف قانون است

نامه دادستانی کرمانشاه جهت ابلاغ به کلیه شهرداری‌های استان کرمانشاه: اخذ عوارض کسب و پیشه از مطب و همچنین از تابلوی پزشکان خلاف قانون بوده و تخطی از آن موجب پیگرد قانونی است.
با ابلاغ رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

۱۰۰ درصد اعتبار هفت ماهه بیمه سلامت تخصیص یافت

با ابلاغ محمدباقر نوبخت، ۱۰۰ درصد اعتبار هفت ماهه بیمه سلامت تخصیص یافت.
با مشارکت بانک صادرات ایران صورت می گیرد؛

بهره برداری اولین بیمارستان فوق‌تخصصی هسته‌ای کشور

اولین بیمارستان فوق‌تخصصی هسته‌ای کشور با مشارکت ٢٥٠ میلیارد ریالی بانک صادرات ایران بزودی در غرب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.
خالقی:

ایجاد عدالت درمانی با یکپارچه سازی بیمه‌ها امکان پذیر است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه ایجاد عدالت درمانی با یکپارچه سازی بیمه‌ها امکان پذیر است، گفت: بیمه تکمیلی درمانی حق مسلم تمام کارمندان است بنابراین نباید در حق برخی از کارکنان اجحاف شود.
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه :

تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار به صنعت داروسازی طی هفته جاری

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از اختصاص مبلغ 500 میلیون دلار به صنعت داروسازی کشور خبر داد و گفت: این مبلغ در هفته جاری تخصیص داده می‌شود. البته این موضوع که این مبلغ به بیمه‌ها داده شود یا صنعت به صورت مستقیم از آن بهره‌برداری کند، در حال بررسی است.
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

انتقاد وزارت بهداشت از افزایش قیمت شیر و لبنیات

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن واکنش به آنچه که "افزایش قیمت شدید شیر و لبنیات در چند ماه اخیر" خواند و همچنین با اشاره به تبعات منفی آن بر سلامت، از دستگاه‌های نظارتی خواست با متخلفین این افزایش قیمت برخورد جدی داشته باشند.
تعرفه هایی که رعایت نمی شود؛

نرخ ویزیت سلیقه ای در مطب ها

نرخ ویزیت بیماران در مطب ها، یکی از مشکلات و چالش های مردم در مواجهه با پزشکان است. در حالی که سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت، قدرت چندانی برای نظارت بر تعرفه ها در مطب ها ندارند.
با ابلاغ رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

۱۰۰ درصد اعتبار هفت ماهه بیمه سلامت تخصیص یافت

مبلغ ۶ هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار هفت ماهه بیمه سلامت با ابلاغ رئیس سازمان برنامه و بودجه از طریق خزانه‌داری کل کشور پرداخت می‌شود.
مدیران رفتنی؛

سرنوشت بازنشسته های نظام پزشکی

اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه هایی که بودجه از دولت می گیرند، باعث شده تا شاهد جنب و جوش در بین مدیرانی باشیم که می خواهند به هر شکل ممکن بر مسند خود باقی بمانند. این در حالی است که برخی سازمان ها و نهادها که از آنها به عنوان مجموعه های «شبه دولتی» یاد می شود، وارد این چالش شده اند.
صفحه  از ۴۵
نظرات و گلایه ها