وزیر بهداشت:

ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان در بخش خصوصی و دولتی مغایر با قانون اساسی است

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی مغایر با قانون اساسی است گفت: این مسئله به ویژه در مناطق محروم سبب آسیب مردم خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد؛

ارائه لایحه جامع انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: دولت بزودی لایحه جامع انتقال شورای عالی بیمه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت را به مجلس ارائه خواهد کرد.
بی توجهی سئوال برانگیز مسئولین نظارتی استان البرز!!

وقتی «درحاشیه» واقعی می شود/ نقص عضو بیمار در یک مرکز جراحی تعطیل شده و متعلق به چند میلیاردر

در حالی که موسس و صاحب امتیاز یک مرکز جراحی محدود در کرج طی مکاتباتی با دانشگاه علوم پزشکی البرز برای پیشگیری از وقوع حوادث جبران ناپذیر درخواست تعطیلی موقت مرکز خود را داده بود، بی توجهی سئوال برانگیز دانشگاه علوم پزشکی البرز نسبت به تعطیلی این مرکز، منجر به نقص عضو یک بیمار در این مرکز جراحی شد.
قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی؛

تشکیل 50 هزار پرونده سلامت الکترونیکی در کشور

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی با بیان اینکه در کشور 50 هزار پرونده الکترنیکی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه توسعه پرونده های الکترونیکی از اولویت های وزارت بهداشت است امیدواریم تا پایان کار دولت یازدهم شاهد افزایش حداکثری آن باشیم.

سمینار تماس پوست با پوست مادر و نوزاد در ساعت نخست تولد

سمینار تماس پوست با پوست مادر و نوزاد در ساعت نخست تولد برای نخستین‌بار در خوزستان برگزار شد.

ایرج حریرچی: عنوان پایلوت برای طرح پزشک خانواده درست نیست

قائم مقام وزیر بهداشت طرح پزشک خانواده را برای دو استان و شهرهای زیر 20 هزار نفر، طرحی نهادینه خواند.
رییس انجمن مراقبت‌های ویژه اعلام کرد:

کمبود ۱۵ هزار تخت ویژه در کشور/عدم پرداخت مطالبات گریبانگیر تمام حوزه‌های سلامت

رییس انجمن مراقبت‌های ویژه کشور درباره مشکلات مرتبط با کمبود تخت و تعرفه‌ها در این حوزه توضیحاتی را ارئه کرد و گفت: البته در این مورد معاونت درمان خوب عمل کرد و ۲۲۰۰ تخت ICU به ناوگان تخت‌های ویژه کشور اضافه شد.
وزیر بهداشت:

خیلی منتظر اعتبارات ملی نباشید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استانی خیلی منتظر اعتبارات ملی نباشید و با تکیه بر منابع داخلی و خلق منابع مالی جدید با مشارکت بخش خصوصی و خیرین پروژه ها را تکمیل کنید.
مشروح نشست سخنگوی وزارت بهداشت؛

اعلام وضعیت بیمه‌ها/ بررسی تأثیر پارازیت‌ها بر سرطان/ خاتمه پرونده خون‌های آلوده

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیمه سلامت توانسته 1250 میلیارد تومان اوراق قرضه را به حساب‌های ما منتقل کند همچنین 1640 میلیارد اوراق داده شده است.
قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد:

دستور کتبی روحانی برای حل مشکل بزرگ در بخش سلامت

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی هزینه‌های حوزه سلامت از جیب مردم از صدور دستور کتبی رئیس جمهور برای حل و فصل هزینه کرد اعتبارات درمان تامین اجتماعی خبر داد.
در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد؛

نظارت مستقیم نهاد ریاست جمهوری بر صندوق بیمه‌ها با دستور کتبی روحانی

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بالاخره دستور کتبی رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه 9 بیست و هفتم منابع سازمان تأمین اجتماعی در بخش درمان در حساب خاصی و جداگانه‌ای نگهداری شود و نظارت آن بر عهده نهاد ریاست جمهوری باشد، صادر شد.
رئیس قدیمی‌ترین دانشگاه‌ پزشکی ایران:

کارانه پزشکی معلولی ۲۰ ساله است / چرا هیچ کشوری نتوانسته عدالت در سلامت را حل کند

رئیس قدیمی‌ترین دانشگاه‌ پزشکی کشور با اشاره به اینکه کارانه پزشکی معلولی ۲۰ ساله است، گفت: هیچ کشوری در دنیا نیز نتوانسته عدالت در سلامت را حل کند ولی در طرح تحول سلامت دو محور حمایت مالی و دسترسی افزایش یافت که هر دو از ابعاد عدالت در سلامت هستند.
ایرج حریرچی، قائم مقام وزارت بهداشت :

رشد 17 درصدی بودجه وزارت بهداشت در سال 96

رقم کل بودجه سال 96 با 11 درصد رشد نسبت به امسال ، هزار و 84 هزار میلیارد تومان (1084تریلیون تومان) پیش‌بینی شده است که براساس لایحه بودجه وزارت بهداشت از بودجه کل کشور 6 درصد را به خودش اختصاص داده است.یعنی در مجموع این وزارتخانه کلیدی افزایش 17 درصدی در رشد بودجه اش دارد.
معاون وزیر بهداشت:

شمار پزشکان در مناطق محروم در دولت یازدهم 3 برابر شد/ افتتاح 21 هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت

معاون درمان وزیر بهداشت، گفت: اصلاح تعرفه خدمات درمانی اقدام بزرگی بود که برای بهبود اقتصاد بیمارستانی به منظور خدمت بیشتر صورت گرفت.
هاشمی:

معتقدم وزیر بهداشت می‌تواند پزشک نباشد

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون هیچ موردی از وبا در کشور گزارش نشده و آنفلوآنزا نیز اپیدمی نشده است، گفت: تا روزی که مسئولیت داریم باید بهتر از روز اول کار کنیم، همچنین عمیقاً معتقدم وزیر بهداشت حتما نباید پزشک باشد.
مسئول دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

اسناد پزشکی به اسناد الکترونیکی قانونی پزشکی تبدیل می شوند

مسئول دفتر آمار فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تبدیل اسناد پزشکی به اسناد الکترونیکی قانونی پزشکی خبر داد.
وزیر بهداشت:

مسئولان به حوزه سلامت همانند ساخت جاده نگاه کنند

وزیر بهداشت گفت: اگر مسئولان اقتصادی کشور به حوزه سلامت همانند حوزه‌های ریلی، کارخانه سازی و ساخت جاده و پتروشمی نگاه کنند، وضعیت بهداشتی و درمانی کشور دگرگون می‌شود.

پارک فناوری پاستور آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی بسته بندی/ محلولهای تزریقی دارای کیسه های پلاستیکی می شود

رییس انستیتو پاستور ایران با اشاره به تکنولوژی های نوین جهانی، از برنامه جدید پاستور برای کنار گذاشتن بسته بندی های شیشه ای محلولهای تزریقی خبر داد.
رئیس اسبق بانک مرکزی؛

عدم تناسب بدهی های دولت به پیمانکاران با ارقام بودجه/ بی توجهی به بودجه سلامت

رقمی که برای طرح سلامت در بودجه در نظر گرفته شده است، با آنچه امروز هزینه‌های طرح سلامت را تشکیل می‌دهند، تفاوت اساسی دارد.
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

وضعیت اعتبارات حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۶

وزیر بهداشت با اعلام اینکه اعتبارات بیمه سلامت در لایحه بودجه ۹۶ نزدیک به ۹۰ درصد رشد داشته است، گفت: چون دولت برای هزینه کرد آن سقف مشخص کرده بیمه سلامت باید هزینه‌های خود را کنترل کند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها