سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جنجال مالیاتی پزشکان؛

روایتی متفاوت از دلایل عدم تمکین جامعه پزشکی

دکتر سیامک شایان امین دندان‌پزشک در پاسخ به این پرسش که عده‌ای از پزشکان برای ندادن مالیات از مراجعان خود همواره وجه نقد طلب می‌کنند، این امر تا چه میزان در بین پزشکان شایع است، مطالبی را عنوان نمود.
دکتر حریرچی پاسخ داد؛

چرا ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی همیشه خالی است؟

معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی به دلیل انحصار در قیمت بالا همیشه خالی است و مردم توان دسترسی به آنها ندارند.
دبیر انجمن علمی آسیب شناسی ایران؛

خطر تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی کوچک

مهران قهرمانی دبیر انجمن علمی آسیب شناسی ایران، نسبت به تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی در شهرهای کوچک و خالی شدن مناطق محروم از حضور متخصص پاتالوژی هشدار داد.
رئیس انجمن دندانپزشکان ایران مطرح کرد؛

افزایش سرسام‌آور مواد دندانپزشکی و خدمات در کشور

تاجرنیا گفت: برخی از مطب‌های دندانپزشکی به دلیل مسائل اقتصادی و گرانی تجهیزات دندانپزشکی تعطیل شده است.تاجرنیا بیان کرد: به دلیل رعایت نشدن مسائل پیشگیری در حوزه دهان و دندان متاسفانه نیاز مردم به درمان دندان و دریافت خدمات دندانپزشکی افزایش پیدا کرده است و این مسئله هزینه‌های زیادی بر حوزه سلامت کشور تحمیل می‌کند.
فروش اعضای بدن ؛

دلالی خرید‌و‌فروش کلیه در بازار جگرسوز!

می گویند قرار نیست در این بازارِ سیاه، کسی بازنده باشد، آنکه چوبِ حراج بر جان می زند و آنکه دلال جان می شود، هر دو برنده اند. اما همه می دانند، دلال ها، قاعده بازی را بلدند و برگ برنده توی مشت شان است.
بر اثر تصميم سازمان غذا و دارو؛

بلاتكليفی بيش از ١٠ هزار بيمار MS

در هفته گذشته بيماران MS مصرف‌كننده داروی سينووكس با مراجعه به داروخانه‌ها به هنگام تهيه داروی خود متوجه شدند بايد حدود ٤٧ هزار تومان برای هر يك عدد داروی خود پرداخت اضافه‌تر داشته باشند.شركت سيناژن علت افزايش پرداختی بيمار را تصميم سازمان غذا و دارو مبنی بر كاهش قيمت تفاهم‌نامه دانست و اضافه كرد كه داروی سينووكس هيچگونه افزايش قيمتی نداشته است. در حال حاضر بسياری از بيماران نسبت به وضعيت موجود رضايت ندارند و يكی از راه‌های آنها تغيير برند دارويشان هست تا بتوانند پرداختی كمتری داشته باشند.
تخلفات پزشکان؛

مهلت پزشکان تمام شد؛ اولتیماتوم مالیاتی‌ها به پزشکان

سازمان امور مالیاتی کشور آخرین مهلت نصب پایانه فروشگاهی را در مطب پزشکان و مراکز تشخیصی و درمانی 15 شهریور اعلام کرده بود اما با پایان این مهلت معلوم نیست چند درصد پزشکان این الزام قانونی را اجرا کرده‌اند. موضوع فرار مالیاتی پزشکان مساله تازه ای نیست و سالهای سال است که همواره مطرح بوده است، قشر فرهیخته ای که با لباس سفید درمانگر روزهای سخت مردم هستند اما از نظر مسائل مالی و درآمدی به طبقه‌ای تبدیل شده اند که هر روز فاصله آنها با مردم عادی بیشتر می‌شود.
معاون کل وزارت بهداشت گفت:

۸۰ درصد مردم توان مراجعه به بیمارستان خصوصی را ندارند

معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۸۰ درصد مردم توان مراجعه به بیمارستان خصوصی را ندارند؛ ۱۵ تا ۱۷ درصد مردم با استفاده از بیمه تکمیلی و ۳ تا ۵ درصد مردم با خرج خودشان به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند.
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد؛

آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان

اگرچه مطابق با بودجه ۹۸ پزشکات باید از ابتدای سال دستگاه کارتخوان در مطب‌ها نصب می‌کردند اما با اغماض سازمان امور مالیاتی این امر به مهر ماه موکول شد.
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی؛

سرانه پزشک در ایران از سوریه و فلسطین جنگ زده هم کمتر است

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO)، ایران دارای سرانه نگران کننده 11 پزشک به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت است. شرایط وقتی نگران کننده‌تر می‌شود که بدانید این آمار نه تنها نسبت به سرانه کشورهای توسعه یافته، فاصله قابل توجهی دارد؛ بلکه در مقایسه با کشورهای منطقه نیز سرانه پایینی محسوب می‌شود. بدیهی است؛ اصلی‌ترین راه افزایش تعداد پزشکان در کشور، افزایش ورودی آن یا همان ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی در کشور است.
کمبود پزشک؛ از واقعیت تا انحصار؛

مردم مناطق محروم فعلا بیمار نشوند

کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم کشور، از جمله چالش های پیش روی متولیان نظام سلامت است. اما، مخالفان افزایش ظرفیت پزشکی معتقدند که در چند سال آینده این کمبود مرتفع خواهد شد.
آمبولانس‌هایی که آژانس شده‌اند؛

نرخ سفر با آمبولانس برای رئیس شرکت‌تان: ۲۵۰هزار تومان!

فرض کنید با یکی از اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاین یا از آژانس محل‌تان، درخواست خودرویی می‌کنید، اما هنگامی که برای سوار شدن جلوی در می‌روید، با صحنه عجیبی روبه‌رو می‌شوید. آمبولانسی انتظار شما را می‌کشد. این پدیده آن قدرها هم دور از ذهن نیست. امروز با پدیده‌ای مواجه هستیم که ثروتمندان جامعه، سفرهای درون‌شهری خود را با آمبولانس‌های خصوصی انجام می‌دهند. آمبولانس‌هایی که باید مخصوص بیماران باشند، اما سلبریتی جابه‌جا می‌کنند.
توقف بیمار بی‌پول ممنوع!؛

داستان تکراری بیماران مقصر و سیستم درمانی بی‌گناه

حال این روز‌های سیستم درمانی کشور خوب نیست شاید هم هیچوقت خوب نبوده است. سالیانی است که هر از گاهی عکس، فیلم یا خبری از بی‌مهری و عدم توجه پزشکان و بیمارستان‌ها نسبت به حقوق بیماران و فرآیند درمانی آن‌ها می‌شنویم، که هربار هم با تکذیب و جوابیه وزارت بهداشت یا بیمارستان مربوطه موضوع به ظاهر به پایان می‌رسد تا دفعه بعد و خبر بعد,، اما آنچه در این میان جلب توجه می‌کند شرایط اسف بار بیمارستان‌های دولتی است که اتفاقا بسیار بیشتر از سایر بیمارستان‌ها مورد مراجعه مردم هستند.
بیمارستان سینا؛

ساخت بیمارستان بدون اخذ مجوز و رعایت قوانین+سند

مسؤولان بیمارستان سینا در حالی برای ساخت بیمارستان تخصص M.S تلاش می‌کنند که به گفته شهردار منطقه 12 پس از گذشت دو سال هنوز مجوزهای لازم برای ساخت و ساز اخذ نشده است.
چه کسی محمد رضا را کشت؟

مرگ یک نوزاد در یکی از بیمارستان های لوکس پایتخت

نه ماه از مرگ محمدرضا گذشت. نوزادی که در یکی از به ظاهر بیمارستان‌های شیک و لوکس تهران به طرز عجیبی جان باخت. محمدرضا همان نوزادی است که انگشتان کوچک پایش با قیچی جراحی بریده شده بود. این نوزاد چند روز بعد در همان بیمارستان فوت کرد.
انتقاد از طرح پزشک خانواده؛

وزیر بهداشت: پزشک خانواده فقط نقش مهر کردن دفترچه بیمه را عهده دار شده است

سعید نمکی وزیر بهداشت با انتقاد از اجرای شتاب زده طرح پزشک خانواده گفت: پزشک خانواده فقط نقش مهر کردن دفترچه بیمه را عهده دار شده است
نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی:

دریافت مبلغ ویزیت پزشکان بر اساس منطقه تخلف است

عزت‌الله گل علیزاده ضمن انتقاد از میزان تعرفه‌های پزشکی، اخذ وجه بیش از مصوب دولت از سوی پزشکان را خلاف قانون دانست. ‌برخی پزشکان در مناطق مختلف پایتخت ارقام متفاوتی از بیماران طلب می‌کنند. کافی است این پزشکان در منطقه یک پایتخت مطب داشته باشند رقمی بالاترنسبت به منطقه 6 و به همان نسبت بسیار بیشتر از منطقه 17 دریافت می کنند. عملی که از سوی نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی تخلف شمرده شد.
مطب‌های بی‌کارتخوان!!

چرا جامعه پزشکی در برابر پرداخت مالیات مقاومت می‌کند؟

مبلغ فرار مالیاتی پزشکان به قدری بالا گزارش شده که مدت‌هاست زیر ذره بین مردم و رسانه‌ها قرار گرفته است.اما واقعا چرا در شرایطی که در اقتصاد با مشکلات عدیده از جمله محدودیت و کاهش فروش نفت روبرو هستیم و دولت با کسری بودجه روبرو است، جامعه پزشکی در برابر پرداخت مالیات مقاومت می‌کند؟ اینکه کارزارهای مختلفی از سوی برخی پزشکان برای نه به کارتخوان و یا نه به کارتخوان های خاص (یا همان صندوق های فروشگاهی) مطرح می شود از اساس، منطقی به نظر نمی رسد.
راه‌های فرار پزشکان از مالیات؛

پزشکان چگونه کارتخوان‌ها را هم دور زدند

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس مقدار واقعی مالیات پزشکان حدود 6700 میلیارد تومان است؛ با جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان به راحتی می‌توان چیزی بین 6500 تا 7500 میلیارد تومان را به بودجه کشور اضافه کرد.
سوژه جدید کاربران فضای مجازی؛

درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان +تصاویر

رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رئیس سازمان امور مالیاتی خواستار به تعویق افتادن مهلت ثبت نام کارتخوان پزشکان به دلیل ندیدن آموزش‌های لازم شد که این امر واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت. موضوع کارتخوان پزشکان مجددا به یکی از سوژه‌های داغ فضای مجازی در یک هفته اخیر تبدیل شده است. ماجرا از آنجا شروع شد که مجلس شورای اسلامی با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی و در قالب قانون بودجه 98، تمام فعالان جامعه پزشکی کشور را مکلف کرد که دستگاه‌های کارتخوان (پوز) را در مطب های خود نصب کنند.
صفحه  از ۲۹
نظرات و گلایه ها