سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آسیب پذیری بیمارستان ها؛

خطر زلزله بیخ گوش بیمارستان‌های پایتخت

زلزله استان کرمانشاه، زنگ خطری برای بیمارستان های پایتخت است. اگر، مراکز درمانی تهران در هنگام وقوع زلزله از دسترس خارج شوند، فاجعه ای تلخ رقم خواهد خورد.
قربانی:

جان مردم در مراکز درمانی قربانی منفعت طلبی برخی پیمانکاران

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه برخی از بیمارستان های کشور قدمتی ۵۰ ساله داشته و احتمال تخریب آنها در زمان بحران وجود دارد.
از بم تا کرمانشاه؛

بیمارستان‌هایی که در آزمون "بحران" سرافکنده شدند...

"بعضی از بیمارستان‌هایی که عمر سازه آنها به کمتر از سه سال می‌رسد، در زلزله کرمانشاه آسیب دیده‌اند، اما برخی از ساختمان‌ها با عمر ۵۰ سال آسیب کمتری دیده‌اند. آیا در ساخت این ساختمان‌ها تقلبی شده است.؟" این جمله‌ای است که وزیر بهداشت در بازدیدش از بیمارستان‌های کرمانشاه به صراحت اعلام کرد و از دستگاه قضایی خواست تا با روش‌های قانونی با مقصرین این موضوع برخورد شود؛ بیمارستان‌هایی که در شرایط بحران از ارکان پدافند غیرعامل محسوب می‌شوند و صدالبته ملجاء پناه حادثه‌دیدگان...
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

کاهش ۵۰ درصدی نیروی انسانی حوزه درمان طی ۲۰ سال گذشته

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای ناقص اصل ۴۴ و قانون خدمات کشوری بدون توجه به تقویت ساختار نظارتی وزارت بهداشت را از عوامل افزایش خطاهای پزشکی دانست.
معاون مدیرکل محیط زیست تهران:

زباله‌های ۳۰ بیمارستان درست امحا نمی‌شود

معاون مدیر کل و رئیس محیط زیست تهران گفت: در پایش‌های اخیر حدود ۳۰ بیمارستان که وظیفه خود را در زمینه امحای پسماندها به درستی انجام نداده‌اند، شناسایی و به آنها اخطاریه داده‌ایم و ۵ الی ۶ بیمارستان را نیز به مراکز قضایی معرفی و بر علیه‌شان شکایت کردیم.
عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:

انتقال دبیرخانه بیمه سلامت به وزارت بهداشت، صندوق های درمانی را گرفتارتر می‌کند

به عقیده عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، در شرایط کنونی انتقال دبیر خانه شورای عالی بیمه سلامت، تنها باعث گرفتاری بیشتر صندوق‌های بیمه‌های درمانی خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

تایید بیماری‌زا بودن ریزگردهای دریاچه ارومیه

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، بیماری زا بودن ریزگردهای دریاچه ارومیه را تایید کرد.
نوبخت رییس کمیسیون بهداشت؛

دانش آموختگان پزشکی فاقدفرهنگ جبهه وجنگ هستند!

وی فرزندانش را جهت تعلیم فرهنگ جبهه و جنگ به فرنگ فرستاده است!
معضل لاینحل؛

کلاف سردرگم پسماندهای بیمارستانی

سرنگ، کیسه‌های خون، سوند، کیسه ادراری و سرنگ فیلترهای دیالیز، دستکش، داروهای تاریخ گذشته و ته مانده داروها و مواد شیمیایی، گاز و پنبه مصرف شده برای پانسمان، نمونه‌های آزمایشگاهی، محیط‌های کشت و حتی لخته‌های خون بخشی از زباله‌های بیمارستانی هستند که اگر به حال خود رها شوند و بدون هیچ تدبیری روی هم انباشته شوند می‌توانند فاجعه آفرین باشند.

چرا کسی حاضر به سرمایه گذاری در مناطق محروم نیست؟

معاون وزیر بهداشت گفت:‌ اگر بیمه‌ها بتوانند راهنماهای بالینی را تدوین کنند، کمک بزرگی به مدیریت هزینه‌ها است، اما در خلاء اقدام بیمه، وزارت بهداشت این اقدام بر زمین مانده را انجام می‌دهد.
نایب رئیس انجمن رادیولوژی ایران:

مراکز رادیولوژی در آستانه ورشکستگی قرار دارند

نایب رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به نقش مهم رادیولوژی در حوزه سلامت، نسبت به تهدید سلامت متخصصان این رشته در برخی از خدماتی که ارائه می دهند، هشدار داد.
پزشکانی که پزشکی نمی‌کنند؛

داستان آن ها که سر جای شغل‌شان نیستند

آمارها از وجود دست کم 11 هزار پزشک عمومی فارغ‌التحصیل در کشور خبر می‌دهند که هرگز برای گرفتن شماره نظام پزشکی‌شان مراجعه نکرده‌اند، یعنی آن ها به شغل دیگری جز پزشکی اشتغال دارند.
انتقاد وزیر بهداشت از مدعیان طب اسلامی؛

برخی افراد یاد گرفته‌اند به مسائلی که مطرح می‌کنند صبغه دینی دهند

وزیربهداشت با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد از باورهای مردم با نام طب اسلامی، تاکید کرد: برخی افراد یاد گرفته‌اند به مسائلی که مطرح می‌کنند صبغه دینی دهند یا آن را به مقام معظم رهبری نسبت می‌دهند و هر خلاف و اشتباهی را تحت این عنوان مطرح می‌کنند.
چالش های پزشکی؛

پای در ددل قربانیان خطاهای پزشکی

«زمانی که رفت اتاق عمل فرصت نکردیم ازهم خداحافظی کنیم آنقدر مطمئن بودم ساعتی بعد برمی‌گردد که فکر خداحافظی هم به مغزم نرسید، اما حالا به من حق نمی‌دهند بپرسم چرا؟ چرا واقعاً؟ »اینها حرف‌های الهه است. زنی که یک سال از مرگ شوهرش می‌گذرد. او معتقد است علت مرگ همسرش تشخیص و درمان غلط پزشکی بوده. نه اینکه فقط فکر کند که کمیسیون پزشکی هم به درصدی از خطای پزشکی در پرونده‌اش رأی داده.
سالانه ۱۱ هزار میلیارد تومان پول مردم دود می شود؛

تبلیغ سیگار در سوپرمارکت ها با کدام مجوز

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی، با اشاره به افزایش مصرف مواد دخانی در سنین پایین کشور، این سئوال را مطرح کرده است که تبلیغات مصرف سیگار در سوپرمارکت ها، با کدام مجوز صورت می گیرد.
قلیان کشیدن دختران؛

آماری تاسف‌انگیز درباره دختران ایرانی!

همین ‌که بگوییم جوانان چون بیکار هستند، به سمت مصرف قلیان کشیده می‌شوند، خود تشویق مستقیم یا غیرمستقیم مصرف مواد دخانی است که غیر قانونی است.
طنز و کاریکاتور؛

چاقی کودکان را تهدید می‌کند

چاقی کودکان در جامعه تهدیدی بر سلامت آن هاست.
بیمه نداريم، پول نداريم، ديوانه نيستيم؛

علت امتناع ايراني‌ها از مراجعه به روانپزشک

ايراني‌ها خيال خودشان را راحت كردند. ايراني‌ها به روانپزشك و روانشناس مراجعه نمي‌كنند چون «هزينه اين خدمات از موجودي جيب شان بيشتر است و بيمه از پوشش اين خدمات خودداري مي‌كند و مردم ديوانه نيستند كه نياز به مراجعه به روانپزشك داشته باشند.»
بدون دارو مرگ را انتظار می‌کشد؛

زندگی دردناک یک نوزاد ۷ ماهه‌

مادر آوینا نوزاد ۷ ماهه‌ای که از یک و نیم ماهگی به بیماری اس ام ای مبتلا شده، می‌گوید: وقتی فهمیدم داروی بیماری SMA تولید می‌شود، خیلی خوشحال شدم، اما افسوس که این دارو به دلیل گران بودن وارد کشور نمی‌شود.
فقرا ، بهمنِ کوچک!؛

ارزان ترین سیگارهای دنیا کجا تولید می شود؟ / ایران، بهشت سیگاری ها!

ارزان ترین سیگارهای دنیا کجا تولید می شود؟ | ایران، بهشت سیگاری ها! || همین سیگاری که الان در حال نوشتن این سطور در دست بنده است، باید یکی از ارزان ترین سیگارهای موجود در دنیا باشد! قیمت سیگار در کشورهایی که سیگار صادر می کنند، 5 برابر ایران است. ایران بهشت سیگاری هاست و مسئولان سلامت می گویند این اصلا خوب نیست...
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها