سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دستیاران چگونه خطا می‌کنند؛

آموزش کنونی پزشکی در کشور مردود است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با انتقاد به روند کنونی آموزش پزشکی در کشور نسبت به اصلاح (طرح) پزشکی تاکید کرد و گفت: متاسفانه وضعیت دستیاران پزشکی مناسب نیست به خصوص ساعت کاری آنها که بسیار بالا است و خطای آنها افزایش می‌یابد.
بازرس انجمن داروسازان تهران:

بیمه سلامت با داروخانه های تازه تاسیس قرارداد نمی بندد

بازرس انجمن داروسازان تهران، از عدم قرارداد سازمان بیمه سلامت با داروخانه های جدیدالتاسیس خبر داد.
همتی:

مانور دلالان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، برضرورت مقابله با دلالان حوزه تجهیزات پزشکی توسط دستگاه قضایی تاکید کرد.
فراموشی بهداشت دهان و دندان؛

۲۰۰ میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانی‌ها

این روزها نشستن روی صندلی دندانپزشکی و ترمیم یک دندان پوسیده یا به عصب رسیده دست‌کم چند صدهزارتومانی آب می‌خورد. خدمات گران‌قیمت درمان در این حوزه، آمار دندان‌های پوسیده در دهان ایرانیان را به فلک رسانده است.
بازی متولی سلامت با اعصاب ملت؛

دست وزارت بهداشت در جیب مردم/ پشت پرده حضور «اشکی» در ماه عسل چه کسی است؟

بعد از ابهامات فراوان درباره مهمان برنامه ماه عسل و بازی با سلامت مردم ایران، وزیر بهداشت بدون هیچ زمینه قبلی، از ماه عسل و مهمان برنامه حمایت کرد تا مشخص شود چه عواملی پشت پرده این ماجرا هستند.
مرگ به شرط اشتغال؛

سال 97 ایران در تولید سیگار خودکفا خواهد شد؛ اتفاقی که موافقان و مخالفان زیادی دارد

90سال پیش قوانین واردات، تولید، خرید و فروش سیگار در مجلس شورای ملی تکمیل شد و نه سال بعد از آن یعنی در سال 1316فعالیت کارخانه دخانیات ایران شروع شد؛ یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های ایرانی که با تولید سیگار اشنو میان سیگاری‌ها طرفداران زیادی پیدا کرد.
قربانی با یادآوری هفته ملی بدون دخانیات:

مصرف سالانه ۶۵ میلیارد نخ سیگار در کشور

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: متاسفانه روزانه بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماری های ناشی از مصرف دخانیات می شود.
چالش ها و مشکلاتی که در حوزه پزشکی وجود دارد؛

انباشت مطالبات و آینده مبهم صنعت تجهیزات پزشکی

مطالبات معوق بخش خصوصی از دولت سال‌هاست که گردش نقدینگی شرکت‌های مختلف به‌ویژه شرکت‌های تجهیزات پزشکی را مختل کرده است.در این رابطه مدیرعامل شرکت تهران‌الکتریک در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به اینکه مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها از مهم‌ترین مشکلاتی است که آینده این صنعت را با خطر جدی مواجه کرده، افزود: تهران الکتریک که غیر از تولید و واردات تجهیزات پزشکی در ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها نیز فعال است، بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را سال ۹۳ تحویل داد اما به‌رغم تحمل شرایط سخت، هنوز بخشی از مطالبات این شرکت از دولت باقی مانده و کسی پاسخگو نیست.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران مطرح کرد؛

تحمیل هزینه زیاد سیگاری‌ها به حوزه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه مصرف دخانیات و به دنبال آن بیماری‌های مرتبط با آن هر روز بیشتر در جامعه مشاهده می‌شود، گفت: همین امرموجب شده که هزینه‌های درمانی بسیار زیادی از بودجه کشور صرف درمان این افراد شود.
مقامات انتظامی و قضایی باید با دلالان دارو برخورد کنند؛

دلالان دارو از ناصرخسرو به سطح شهر رسیدند

تا همین چند وقت پیش پاتوقشان در کوچه پس‌کوچه‌های ناصر خسرو بود و گاهی مقابل داروخانه‌های تخصصی چون13آبان، 12فروردین و هلال احمر هم پیدایشان می‌شد اما حالا مقابل همه داروخانه‌های شهر حتی غیرتخصصی‌ها هم پرسه می‌زنند و صدای دارو دارو گفتن‌هایشان از همه‌جا به گوش می‌رسد.
رئیس سازمان پزشکی قانونی:

رشته زنان و زایمان بیشترین قصور پزشکی را دارد

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: رشته زنان، زایمان و نازایی بالاترین میزان قصور پزشکی را به خود اختصاص داده‌ است و دندانپزشکی، جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی و پزشکی عمومی در رتبه های بعدی قرار دارند.
اکبر ترکی:

هزینه مواد اولیه دارو ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات و تولید مواد اولیه دارو در بسیاری از قسمت‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
نماینده ادوار مجلس:

به طرح خودگردانی بیمارستان ها نباید خوش بین بود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می رسد با جو موجود و اقداماتی که تاکنون انجام شده است، نباید به طرح خودگردانی بیمارستان ها خوش بین بود.
رئیس سازمان نظام پزشکی:

بزرگترین چالش جامعه پزشکی مسائل اخلاقی است

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: همان طور که مسئولان وزارت بهداشت بارها اعلام کرده اند، علاوه بر کمبود بودجه و تامین منابع، بزرگترین چالش جامعه پزشکی مسائل اخلاقی است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

«بیمه» نمکی بر زخم زوجین نابارور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نرخ رشد جمعیت کشور را ۱.۶ درصد عنوان کرد و گفت: برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه ها باید افزایش یابد.
خرج از جیب بیمار؛

واکنش یک پزشک به گزارش «تبانی در اتاق عمل»

براساس اصول اخلاق پزشکی، انتخاب درمان و وسیله درمانی از سوی پزشک باید در راستای حداکثر سودرسانی (Best interest) به بیمار باشد؛ بنابراین پزشک براساس دانش علمی خود و نیز مشورت با بیمار وسیله‌ای را که برای بیمار مناسب‌تر است، انتخاب می‌کند.
نماینده مجلس هشدار داد:

شیوع بیماری‌های عفونی نتیجه عدم نظارت بر خون فروشی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از خرید و فروش پلاسما در مراکز خصوصی از دولت خواست تا با نظارت دقیق مانع از تداوم این روند شود.
آمار تلخ ولایتی؛

«روزانه ۱۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می‌میرند»

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به ممنوعیت اهدای عضو از تبعه‌های غیرایرانی تاکید کرد: بر اساس قانون تنها افراد ایرانی می‌توانند به ایرانی اهدای عضو کنند و غیر از این خلاف قانون است. به عبارت دیگر انتقال و یا اهدای عضو از ایرانی به خارجی و یا خارجی به ایرانی بر اساس قانون مجلس ممنوع است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی:

قیمت گذاری تجهیزات پزشکی، بخش خصوصی را تضعیف می کند

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت «نظارت کننده، مشتری و تعیین کننده قیمت» است که باعث می شود بخش خصوصی در مواردی دچار آسیب شود.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران تأکید کرد:

سهم خواهی پزشکان برخلاف اخلاق پزشکی است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با انتقاد از تخریب هایی که علیه جامعه پزشکی صورت می گیرد گفت: جای پزشکی در قلب مردم است و باید این جایگاه را حفظ کنیم.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها