سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صف بایست نوبتت شود؛

برخورد عجیب پذیرش بیمارستان میلاد با بیماری که کنترل ادرار ندارد

بار‌ها شاهد انتشار خبر‌ها و تصاویری از نحوه برخورد و عملکرد مسئولان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با بیماران و مراجعان در فضای مجازی بوده ایم که همواره نوع برخورد و رفتار از طرف مدیران و مسئولان این دسته از مراکز توجیه شده است. این بار نوبت به بیمارستان میلاد تهران رسید که شیوه برخورد مسئولان آن با بیمار سیبل اخبار داغ رسانه‌ای شود.
نارضایتی پزشکان؛

چرایی اعتراض پزشکان به تعرفه ها

هر سال با تصویب ابلاغ تعرفه های پزشکی، اعتراض ها و گلایه های جامعه پزشکی از میزان رشد تعرفه ها نیز آغاز می شود و این داستان همواره ادامه دارد.
علم طب در کنار اخلاق حرفه ای؛

احساس مسوولیت حلقه گمشده نظام درمان

اخلاق پزشکی از دیر باز یکی از اجزاء علم طب محسوب می شده است و عالمان طب در کنار پرداختن به مسائل پزشکی و توصیه های دارویی، توصیه های اخلاقی نیز داشته اند اما متأسفانه پیشرفت های علمی در قرن اخیر و توجه به علم صرف، پیامدهای نامطلوبی را ایجاد نمود.روز چهارشنبه 14 فروردین ماه امسال یکی از بستگان همراه با خانواده در منزل ما مهمان بودند که در نیمه های شب دختر 11 ساله مهمان در حالی که از درد دست و کتف و قلب و فشار در قفسه سینه شکایت می کرد منجر به مراجعه به بیمارستان قلب در امیرآباد شد. بعد از مراجعه مسوولین بیمارستان عنوان کردند که ما مجاز به پذیرش بیماران زیر 17 سال نیستیم و با پیشنهاد مسوولان به بیمارستان قلب شهید رجایی مراجعه کردیم .
معاون وزیر بهداشت:

گرانی مسکن و غذا، برخی را از خدمات سلامت محروم می کند

معاون وزیر بهداشت گفت: با بودجه‌ای که برای بخش سلامت تصویب شد سال آرامی را پیش رو خواهیم داشت، ولی با وجود افزایش خدمات مسکن و خوراک، مردم عموما دریافت خدمات آموزشی، فرهنگی و سلامت را کاهش می‌دهند و ممکن است مردم اصلا از خدمات سلامت استفاده نکنند.
مشکل اصلی کمبود بودجه است؛

از حضور تمام وقت پزشکان متخصص در مراکز بهداشت تا خرید تجهیرات

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی برنامه‌های ویژه سال جدید این دانشگاه در حوزه دانشجویی را تشریح کرد.
آثار نوسانات ارزی؛

چالش های حوزه سلامت در سالی که گذشت

حوزه سلامت در سالی که گذشت با فراز و فرودهای شدیدی مواجه شد که در این بین، نوسانات ارزی، تاثیر زیادی بر ارائه خدمات داشت.
در مرکز مدیریت سلامت کشور چه خبر است؟

نمکی از عدم توقف طرح تحول نظام سلامت سخن گفته است

وزارت بهداشت در سال گذشته از جمله مجموعه‌های پر حاشیه‌ با فعالیت‌های متفاوت بود و در برهه‌هایی در صدر اخبار قرار گرفت.
«۹۸/۱/۱» و تراژدی تولدهای تقویمی!!!

دستکاری تاریخ تولد یک ظلم بزرگ به نوزاد است

با نزدیک شدن به سال نو شاید دغدغه برخی مادران باردار به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۸/۱/۱ باشد؛ موضوعی که در چند سال اخیر دغدغه جدی برخی مادران برای به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ‌های رُند دیگر نظیر ۹۷/۷/۷ و ... بوده است.
سرانجام به دلیل افزایش قیمت ارز صورت گرفت؛

تعطیلی بزرگترین کارخانه واکسن‌سازی خاورمیانه در مهاباد

سرانجام پس از چند سال فعالیت نیمه جان کارخانه تولید واکسن تب برفکی روناک مهاباد که از قضا بزرگترین کارخانه خاورمیانه در این زمینه نامیده می شد،تعطیل شد.یکی از مسئولان کارخانه روناک مهاباد با تایید خبر تعطیلی این کارخانه به این رسانه گفت: واردات واکسن تب برفکی از ترکیه آن هم با قیمت چند برابر واکسن تولیدی در کارخانه روناک توسط نهادهای مسئول از یک طرف و افزایش قیمت ارز و وجود مشکل در تامین مواد اولیه از سوی دیگر سبب شده مقدار زیادی از واکسن ها انبار شده و به فروش نرسد و پس از چند ماه مقاومت سرانجام مجبور به تعطیلی کارخانه شدیم.
واردات لوازم آرایشی ؛

در سال گذشته 455 میلیون دلار لوازم آرایشی وارد کشور شده است + نمودار

در سال ۱۳۹۶ حدود ۴۵۵ میلیون دلار انواع لوازم آرایشی وارد کشور شده است که این میزان واردات، ایران را پس از آمریکا، آلمان، چین، انگلیس و فرانسه در جایگاه ششمین واردکننده لوازم ارایشی در جهان قرار می‌دهد.
دکتر رضا مسائلی؛

زیرپوست تولید تجهیزات پزشکی چه میگذرد؟

هیئت امنای صرفه جویی ارزی باید پاسخگوی نحوه تخصیص ارز دولتی به وارد کننده تجهیزات پزشکی کشور باشد.
رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت؛

تولد سالانه ۴ هزار نوزاد با کم‌شنوایی مادرزادی و عمیق در کشور

رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت از تولد سالانه حدود ۴ هزار نوزاد با کم‌شنوایی مادرزادی و عمیق در کشور خبر داد.وی در ادامه اظهار کرد: بار بیماری کم شنوایی از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ از رتبه سیزدهم به رتبه سوم ارتقا پیدا کرده که به شدت روند صعودی داشته است.
تقاضای نظام پزشکی برای افزایش تعرفه‌ها!

پیش بینی تعدیل نیرو در اکثر بیمارستان ها در سال آینده

نائب‌رییس اول شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور پنج درخواست تعرفه‌ای این سازمان را تشریح کرد.
معاون کل وزارت بهداشت:

۴۲۰ هزار نفر در کشور با هزینه‌های کمرشکن سلامت فقیر شده اند

معاون کل وزارت بهداشت گفت: کمتر از ۴۲۰ هزار نفر در کشور دچار فقر ناشی از هزینه‌های کمرشکن سلامت هستند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

٣٠٠ شرکت با پول، مقاله بین‌المللی می‌دهند

ملک‌زاده گفت: چالش ما در پژوهش وجود ٣٠٠ شرکت تولید مقاله است و برخی مسئولان فعالیت نخبگان را تخطئه می‌کنند.
مردم طعم پیشرفت‌های پزشکی را چشیده‌اند؛

سکان وزارت بهداشت نباید در دست پزشکان باشد

وزیر بهداشت در دولت دهم گفت: هیچ کشوری به اندازه خدمات پزشکی منابع کافی ندارد، این‌ که بخواهیم از حداقل امکانات حداکثر استفاده را ببریم موضوعی اقتصادی است و ارتباطی با پزشکی ندارد به همین دلیل پزشکان نباید در مناصب مدیریتی قرار بگیرند.
چالش های جامعه پزشکی؛

دغدغه حذف ۲۵ هزار پزشک از چرخه درمان کشور

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، گفت: خیل عظیمی از پزشکان کشور که سرمایه های ارزشمند انسانی، علمی و درمانی مملکت محسوب می شوند از طبابت دست کشیده اند.وی با بیان اینکه مدتی است برخی مسئولین برای خودنمایی و مردم فریبی به قشر خاصی از جامعه و فرهیختگان حمله می کنند بویژه موجب هتک حرمت جامعه پزشکی شده اند، گفت: این رفتار موجب بی اعتمادی جامعه و نا امیدی همکاران پزشک برای خدمت به کشور می شود.
حواشی یک تبلیغ عجیب؛

کسب درآمد سرشار با رحم اجاره‌ای

گاهی زنان از قشر مرفه که حتی توانایی بچه دار شدن هم دارند بدلیل عدم تغییر اندامشان حاضرند دست به اجاره رحم می‌زنند، این کار دقیقا بازتولید فقر در جامعه می‌کند.
دردسر آخر سالی پزشکی؛

ویزیت هایی که خودسرانه گران می شود

آخرین روزهای سال که می رسد، موضوع افزایش تعرفه های پزشکی دوباره مطرح می شود و این در حالی است که هیچ وقت این اتفاق نیافتاده و لاجرم با تعرفه های همان سال وارد سال جدید می شویم.
نماینده مردم در مجلس؛

درمان در ایران از تمام جهان گران تر است

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه درمان در ایران از تمام جهان گران تراست،گفت: پزشکان به واسطه ای روپوش سفیدشان مزیتی بردیگران ندارند.
صفحه  از ۲۳
نظرات و گلایه ها