سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خلف وعده انتخاباتی ستاد روحانی؛

تعرفه های پزشکی ۹۶ جنجال ساز شد

سرانجام تعرفه های تشخیصی و درمانی سال ۹۶، پس از گذشت سه ماه از سال در جلسه اخیر هیات وزیران به تصویب رسید، اما گروه های پزشکی نسبت به تعیین تعرفه ها به شدت گلایه مند هستند.
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد؛

افزایش مرگ و میر در کشور بر اثر قرص برنج

سازمان پزشکی قانونی از افزایش میزان مرگ و میر در کشور بر اثر مصرف قرص برنج خبر داد.
اینفوگرافیک ؛

سونامی مصرف دارو در ایران

مصرف دارو در ایران به شدت رو به افزایش است و میتوان به عنوان یک سونامی مصرف دارو از آن نام برد .
هشدار کارشناسان درباره اپیدمی مصرف «قلیان» در ایران ؛

آمار شیوع سیگار از سال ۷۶ هیچ تغییری نکرده است

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره اپیدمی مصرف قلیان هشدار داد و آن را بسیار خطرناکتر از سیگار دانست.
وزیر بهداشت ؛

گرفتاری مردم در بیمارستان‌ها دلم را به‌درد می‌آورد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غم و شادی هایش در دوره وزارتش گفت و تاکید کرد: گرفتاری مردم در بیمارستان ها دلم را به درد می‌آورد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد ؛

۲۱ درصد جمعیت دانش‎آموزی درگیر چاقی و آسیب‌های ناشی از آن هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش استعدادیابی و ارتقاء ضریب سلامت دانش آموزان در حوزه ورزش مدارس کشور را دو رویکرد مهم این وزارتخانه عنوان کرد.
همتی تاکید کرد؛

رفع بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان با اجرای مصوبات مجلس درسال ۹۶

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه درمجلس می گوید:گر مصوبات مجلس در سال ۹۶ در حوزه بهداشت و درمان توسط وزارت بهداشت اجرایی شود، بخش مهم مشکلات رفع و طرح تحول نظام سلامت کامل خواهد شد.
پزشکانی که به روز نمی شوند؛

پزشکانی که یک‌ساله دانش آنها نصف می‌شود

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی به چگونگی کاهش دانش برخی پزشکان که حتی می‌تواند در مدت یک سال دانش آنان به نصف کاهش یابد، پرداخت.
با توقف صدور مجوز تاسیس داروخانه؛

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار تهران برای درآمد 10- 12 درصدی!

چند سالی می شود که صدور مجوز تاسیس داروخانه به مانند مشاغل دیگر به دلیل اشباع شدن بازار متوقف شده است. به عبارتی ظرفیت بازار اجازه تاسیس داروخانه جدید را نمی دهد و در نتیجه وزارت بهداشت نیز از صدور مجوز جدید امتناع می کند.
آثار تحریم‌ها؛

دو ماجرای تکان‌دهنده از دوران تحریم‌ها

کسی واقعاً نمی‌داند در دوران تحریم، چند نفر بر اثر فقدان دارو جان خود را از دست دادند ولی واقعیت این است که تحریم‌ها، هر چند روی عموم مردم، آثار منفی غیر مستقیم داشت ولی بسیاری از خانواده‌ها که درگیر بیماری و دارو بودند آثار آن را به طور مستقیم و البته فاجعه‌باری لمس کردند.
احمد قویدل:

١٠٠٠ بیمار هموفیلی در دولت گذشته به دلیل نبود دارو معلول شدند

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به افزایش شاخص دسترسی بیماران هموفیلی به ٢/٧ در دولت یازدهم گفت: متاسفانه در دولت گذشته ١٠٠٠ بیمار هموفیلی شدید به دلیل نبود دارو معلول شدند.
لطفاً در نوروز بیمار نشوید!

مرثیه‌ای برای زخم خوردگان خدمات پزشکی در هیاهوی عید

خواهرم 10 روز مانده بود به عید که به خاطر سردرد شدید و درد گوش به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد. پزشک فوق تخصص با معاینه سرسری، تشخیص میگرن و فشار خون بالا داد، در صورتی که خواهرم حتی همان‌جا در مطب پزشک تلو تلو می‌خورد و حالت تهوع داشت. هفتم فروردین دستگاه‌ها را جدا کردند و خبر فوتش را به ما دادند. درحالی که عارضه مغزی قابل تشخیص و درمان بود. قسمت غم انگیز ماجرا این بود که کادر بیمارستان طوری رفتار می‌کردند که انگار ما عیدشان را خراب کرده‌ایم.
بحران بی سابقه در تامین اجتماعی؛

هزینه های سرسام آور طرح تحول سلامت خارج از توان تامین اجتماعی است

وجود سه بحران بزرگ آب، محیط زیست و وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در کشور، این انتظار را ایجاد کرده بود که دولت و مجلس هنگام تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه، راهبردهای اساسی را برای برون‌رفت تدریجی از این بحران‌ها فراهم كنند. اما به نظر می‌رسد حداقل درباره صندوق‌های بیمه و بازنشستگی تدبیری اساسی و اصولی اندیشیده نشد.
دزدی از اورژانس:

خرده دزدی‌های اورژانسی

جرأت ندارند یک لحظه چشم از اورژانس بردارند، بخصوص وقت‌هایی که شلوغ است. چه وقت‌هایی شلوغ است؟ بستگی دارد. معمولاً عصرها. بیشتر همان وقت‌هاست که سر و کله‌شان پیدا می‌شود:
قاضی زاده هاشمی:

وعده 21 هزار تخت بیمارستانی و 6 هزار پروژه بهداشتی محقق شد/اولویت های سال 96

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال‌ آینده علاوه بر توجه به ساختار ارائه خدمات، یکپارچگی منابع و کنترل هزینه ها متناسب با خدمات، از برنامه های این وزارتخانه خواهد بود.
نگاهی به قوانین موجود پیوند عضو در ایران؛

مدل ایرانی "پیوند کلیه" و اشکالاتی که باید اصلاح شوند

رئیس مرکز مدیریت پیوند اعضای وزارت بهداشت به تشریح وضعیت پیوند عضو در ایران پرداخت و در عین حال به برخی اظهارات درباره قاچاق و خرید و فروش عضو و اهدای کلیه از افراد زنده، پاسخ داد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

دلایل تجویز نسخ دارویی میلیاردی/وزارت بهداشت و بیمه ها مقصرند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از نبود گایدلاین در ارائه خدمات درمانی تخصصی، گفت: متاسفانه خدمات رسانی به مردم و سوءاستفاده برخی در تجویز دارو از هم تفکیک نشده است.
ترویج اعتیاد خاموش در جامعه؛

ایران یکی از قربانیان تجارت پزشکی‌سازی در جهان

هیچ حرکت مسوولانه و تاثیرگذاری در راستای کاهش یا حتی کنترل فعالیت‌های این نظام مافیایی وجود ندارد. بسیاری از سرکردگان این نظام مافیایی را پزشکانی تشکیل می‌دهند که خود واردکنندگان محصولات از کمپانی‌ها و گردانندگان اصلی این شبکه مافیایی در ابعاد جهانی هستند که نظارت بر عملکرد و محصولات را به عهده دیگر همکاران خود نهاده‌اند. این وضعیت بی‌هیچ شک و تردیدی جامعه ما را با بدترین و شرم‌آورترین چالش‌ها روبه رو کرده و تداوم نیز خواهد یافت.
انتقاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس ؛

لزوم لغو بخشنامه عدم پذیرش بیماران تأمین اجتماعی در برخی بیمارستان‌های دولتی/ اختلاف بین وزارت بهداشت و رفاه مشکل جدی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس عدم پذیرش بیماران تأمین اجتماعی در بیمارستان های دولتی را خلاف اخلاق انسانی و پزشکی دانست و بر لزوم رفع هر چه زودتر این مشکل تأکید کرد.
کارشناس شنوایی شناسی :

تصمیم نادرست وزارت بهداشت در ارائه سمعک

یک کارشناس شنوایی شناسی، چالش مهم حوزه شنوایی شناسی در کشورمان را تجویز سمعک عنوان کرد و گفت: سمعک کالا نیست و باید توسط شنوایی شناس در مراکز شنوایی تجویز و به بیمار ارائه شود.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها