سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس انجمن متخصصان داخلی:

نوسانات ارزی موجب افزایش خدمات درمانی خواهد شد

رئیس انجمن متخصصان داخلی گفت: افزایش قیمت ارز موجب ناپایداری و بی ثباتی قیمت لوازم پزشکی و تجهیزات مصرفی، دارو و خدمات درمانی خواهد شد.
جامعه آزمایشگاهیان عنوان کردند؛

آثار نرخ «ارز» بر آزمایشگاه های پزشکی

نمایندگان جامعه آزمایشگاهیان کشور، متفق القول بر این عقیده اند که وضعیت آزمایشگاه های تشخیص پزشکی با توجه به نوسانات نرخ ارز، بحرانی است. بطوریکه سال گذشته در شهر تهران ۴۰ آزمایشگاه تعطیل شد.
مدیرعامل مؤسسه جهادی زندگی خوب:

گلایه از یک دانشگاه پزشکی که یونیت‌های دندانپزشکی‌اش خاک می‌خورد

مدیرعامل مؤسسه جهادی زندگی خوب از عدم همکاری دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و البرز گلایه کرد و نسبت به رفتارهای تبعیض‌گونه وزارت بهداشت با موسسات خیریه انتقاد کرد.
میلاد بختیاری:

گرانی ۱۱۰۰ تومانی دلار سودی برایمان نگذاشت

رئیس انجمن واردکنندگان تجهیزات بیهوشی و تنفسی با بیان اینکه حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۶ وحشتناک‌ترین سال اقتصادی خود را پشت سر گذاشت،‌ گفت: تنها ۲۰ درصد مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی در سال گذشته به صورت نقدی پرداخت شد و ۸۰ درصد آن به صورت اوراق بهادار مدنظر قرار گرفت.
معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و اموزش پزشکی گفت:

کشور 43هزار تخت بیمارستانی کم دارد

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و اموزش پزشکی گفت: بیمارستان های کشور با کمبود 43 هزار تخت درمانی مواجه است که با سرمایه گذاری در این بخش و افتتاح بیمارستانهای در حال احداث این مشکل رفع خواهد شد.
چالشی پر از تهدید؛

ردپای دلالان در فروش تخمک

رئیس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، وضعیت قراردادهای رحم جایگزین و همچنین اهدای تخمک در کشورمان را تشریح کرد.
مشکلات شارژ کپسول اکسیژن؛

نوروز تلخ برای نیازمندان به اکسیژن/ کپسول‌هایی که پر نمی‌شوند

بیماران ریوی که تنفس‌شان وابسته به کپسول اکسیژن است، در ایام نوروز به دلیل تعطیلی مراکز شارژ کپسول گرفتار مشکلاتی شدند.
دکترای اقتصاد سلامت مطرح کرد؛

هشدار در مورد افزایش خطای درمان بیماران

دکترای اقتصاد سلامت با اشاره به عواقب اصلی کاهش تعرفه‌ها در بخش تشخیصی گفت: در صورت اصلاح نشدن تعرفه‌ها در بخش های تشخیصی به مرور آزمایشگاه‌ها رو به کیت‌های ارزان قیمت رفته و به دنبال آن درمان بیماران نیز دچار خطا خواهد شد.
اینفوگرافیک؛

بیشترین قصور پزشکی را کدام متخصصان دارند؟

در اینفوگرافیک زیر وضعیت قصور پزشکی در نیمه نخست سال 96 را می‌بینید. بر اساس اطلاعات این اینفوگرافیک، بالاترین قصور پزشکی در جراحی های زنان و زایمان، جراحی های عمومی، دندانپزشکی و ارتوپدی اتفاق می افتد. شایع ترین قصور هم بی توجهی به علایم بالینی بیمار است.
بازار سمعک در ایران؛

پشت پرده تجارت با گوش های ناشنوا

آمارهای وزارت بهداشت نشان می دهد، میانگین بروز کم شنوایی عمیق در ایران ۲.۷ مورد در هر هزار تولد و بروز کم‌شنوایی خفیف تا عمیق ۴.۷ در هر هزار تولد است.
رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری خبر داد؛

کمبود تخت‌های سوختگی در کشور/ وقوع سالانه ۲۵۰ هزار سوختگی در کشور

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری با اشاره به اینکه حداقل تخت‌های بیمارستانی مربوط به سوختگی باید دو برابر شود که این رقم در حال حاضر 1150 مورد است، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار سوختگی در کشور به وقوع می‌پیوندد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

کمبود تجهیزات پزشکی/ بیمه سلامت طلب بیمارستان ها را بدهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان‌اینکه گزارش‌های واصله به مجلس کمبود تجهیزات پزشکی کشور را تایید می‌کند، گفت: سرمایه‌گذاران در حوزه تجهیزات پزشکی باید حمایت شوند.
مشکلات در حوزه سلامت؛

حلقه مفقوده در نظام سلامت

مقوله سلامت یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اجتماعی است. در نظام سلامت‌کشور، انتظار از وزارت بهداشت برای حل مشکلات این حوزه تقریباً یک انتظار 100 درصدی است؛ تنها 25 درصد از مجموعه مدیریتی نظام سلامت در اختیار وزارت بهداشت است اما 75 درصد بقیه ساز و کارهای نظام سلامت کجاست؟
عابدی پاسخ داد:

چه گروه‌هایی در حوزه سلامت بدون مهارت و مدرک کار می کنند؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یکی از چالش های حوزه سلامت را فعالیت افراد بدون تخصص در گیاه درمانی دانست.
عبور گوسفندان از بیمارستان؛

اینم بیمارستانی پر از گوسفند!

در حاشیه انتشار خبر وجود بیمارستانی در استهبان که به علت نداشتن حصار حیاطش به محل عبور گوسفندان تبدیل شده است!
لابی دخانی‌ها به بهداشتی‌ها چربید؛

مجلس سیگار را گران نکرد!

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت سیگار در ایران یکی از ارزان‌ترین قیمت‌ها در مقایسه با سایر کشورهاست.
محمدرضا رزاقی‌ متخصص اورولوژی؛

وقتی آلودگی هوا کلیه‌هایتان را نابود می‌کند!

یک متخصص اورولوژی در خصوص تاثیر آلودگی بر روی دستگاه کلیوی و سیستم ادراری توضیحاتی داد.
رئیس انجمن داروسازان ایران؛

به دنبال اخذ مجوز برای برگزاری تجمع هستیم

رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: اضافه کردن یک بند به قرارداد بیمه سلامت مبنی بر پرداخت صورت‌حساب‌های داروخانه‌ها به شرط تأمین اعتبار و بودجه، وقیحانه است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

۵۰ درصد بیمارستان‌های کشور نیازمند نوسازی هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در اجرای پروژه‌های بیمارستان در مقابل عوامل‌ محیطی و غیرطبیعی باید به استانداردهای جهانی و آیین نامه مقاوم سازی در برابر زلزله توجه بیشتری داشت.
ضعف هایی در تغذیه ایرانیان؛

20درصد ایرانیان به انرژی و کالری کافی دسترسی ندارند

سخنگوی وزارت بهداشت به شایعاتی درباره مرگ یک کودک در مناطق زلزله‌‌زده کرمانشاه پاسخ داد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشستی خبری گفت: در این مناطق مواردی که به پرسنل پزشکی مراجعه شده بود، مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند و اقدامات درمانی برایشان انجام شده است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها