سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر انجمن رادیولوژی ایران :

خلاء نظارت‌های کافی در افزایش قیمت تجهیزات رادیولوژی

کریمی گفت: با وجود اختصاص ارز دولتی به تجهیزات رادیولوژی، نبود نظارت کافی باعث افزایش قیمت این لوازم شده است.
یک متخصص زنان و زایمان اظهار کرد ؛

ایران، بالاترین آمار سزارین در جهان

یک متخصص زنان و زایمان و عضو کمیته ترویج زایمان طبیعی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۸۰ درصد زنان باردار به راحتی می‌توانند زایمان طبیعی داشته باشند و از عوارض زایمان به صورت سزارین در امان باشند .متاسفانه ایران بالاترین آمار سزارین را در جهان دارد، تقریبا در بیمارستان‌های دولتی آمار سزارین بین ۳۰ تا ۵۰ درصد و بیمارستان‌های خصوصی بالای ۹۰ درصد است.
رئیس انجمن جراحان پلاستیک:

فعالیت غیرقانونی 3 هزار پزشک در پایتخت

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی از فعالیت غیرقانونی بیش از 3 هزار پزشک در پایتخت خبر داد.
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان:

سالانه حدود 3 هزار نفر به دلیل نرسیدن عضو فوت می‌کنند

‌مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: سالانه حدود 3 هزار نفر به دلیل نرسیدن عضو فوت می‌کنند، حتی اگر نصف افراد مرگ مغزی اعضای خود را اهدا کنند با آمار هزار نفر موجود دو هزار نفر هم اهدا کنند، کافی است.
حال ناخوش«پرستاری»در ایران؛

پرستاران به مهاجرت فکر می کنند

پرستاری در مراکز درمانی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و همین مسئله سبب شده تا پرستاران مجرب، انگیزه بیشتری برای کار کردن در آن سوی مرزها داشته باشند.
رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق ایران:

ماجرای قاچاق معکوس دارو با چمدان

فروغان با بیان اینکه میزان قاچاق کالا در شرایط کنونی بیشتر از گذشته شده است،گفت: نوسانات ارزی یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش میزان قاچاق کالا در کشور است.
تحریم دارویی ایران؛

شلیک ترامپ به بیماران ایرانی

نشریه آمریکایی لوبلاگ هفته گذشته مقاله‌ای منتشر کرد با این تیتر: «ایران، آزمونی برای نجات تجارت بشردوستانه»؛ این مقاله به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأثیرات مخرب و خطرناک آن بر سلامت بیماران پرداخته است. در بخشی از این مقاله آمده است: «تحریم‌های آمریکا و افزایش نرخ ارز در ایران باعث ایجاد بحران در بخش بهداشت این کشور شده است». مقاله پیش‌بینی می‌کند این وضعیت پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر، شدیدتر شود. نویسنده معتقد است با توجه به ابعاد انسانی این موضوع، دولت آمریکا باید سازوکاری برای مستثنا‌کردن بخش بهداشت ایران از این تحریم‌ها اعمال کند.
بیمارستان ها پول ندارند؛

بیماران به صف شده اند

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران، نسبت به وضعیت بیمارستان های دولتی در تامین ملزومات پزشکی بیماران هشدار داد و گفت: در رابطه با مصرف برخی لوازم مصرفی در بیمارستان ها، محدودیت ایجاد شده است.
طنز تلخ؛

متلک طنز بی قانون به گرانی سمعک

مسئولان: باورکنید هر چی کمتر بشنوید به نفع خودتونه
هزینه بالا و نبود دارو !؛

واکنش نائب رییس مجلس به عدم تامین دارو برای برخی بیماران نادر

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم تامین دارو برای برخی بیماران نادر از سوی وزارت بهداشت واکنش نشان داد.پزشکیان تاکید کرد: غیرممکن است، راهی را برویم که پیش‌تر در دنیا از نظر علمی و تحقیقاتی آن راه را نرفته‌اند و متوجه شدند که غلط است و سپس برگشتند. در اینجا بحث نگاه مطرح است و به عنوان مثال اگر شما جهت را اشتباه بروید، در صورتی که بهترین مدیر و بهترین راننده هم باشید، به جایی می‌رسید که آنجا هدف مورد نظر نبوده است، در واقع برای جهتی که در نظر گرفته شده، اگر بهترین مدیران را هم می‌گذاشتیم، باز مشکل پیدا می‌کردیم.
دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت:‏

اضافی بودن 10درصد آزمایش های تجویزی پزشکان

دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت گفت: حدود ۱۰ درصد آزمایش‌هایی که پزشکان تجویز می کنند اضافی است و با توجه به کمبود کیت های آزمایشگاهی باید علاوه بر مدیریت تأمین این لوازم، تجویز پزشکان نیز مدیریت شود.
رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای ایران مطرح کرد؛

خطر تعطیلی بیخ گوش مراکز پزشکی هسته‌ای کشور/ احتمال افزایش ۱۰ برابری هزینه پزشکی هسته‌ای

محسن ساغری رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای ایران با اشاره به وجود شواهدی مبنی بر احتمال قطع یارانه 49 میلیاردی حوزه پزشکی هسته‌ای، گفت: به تازگی مطلع شدیم که وزیر بهداشت به علت ارسال گزارشی اشتباه از سوی معاون غذا و دارو تصمیم به قطع یارانه‌ای که هر ساله به منظور فعالیت مراکز پزشکی هسته‌ای و حتی تولید دارو به سازمان انرژی اتمی ارائه می‌داد، گرفته است.
رئیس مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام خمینی:

کمبود لوازم پزشکی برای کنترل عفونت در بیمارستان‌ها مشکل ساز شده است

مینو محرز، رئیس مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام خمینی گفت: کمبود تجهیزات و حتی لوازم معمولی پزشکی که برای کنترل بیماری‌های عفونی است، بسیار مشکل‌ساز شده و خطرناک است.
تبلیغات غیر کارشناسی؛

واکسن HPV زنانه نایاب شد!

تبلیغات غیر کارشناسی واکسن hpv در برنامه ماه عسل باعث ایجاد تقاضای القایی در مردم و هجوم برای تزریق این واکسن شد، به طوری که گارداسیل هم اکنون در بازار نایاب شده و گروه‌های نیازمند نیز از دسترسی به آن محروم ماندند.
مشکلات در بخش سلامت؛

تعارض منافع، آفتی جدی در نظام سلامت

شکل ساختار مالی موجود در نظام سلامت و به دنبال آن شیوه‌ی دسترسی به خدمات موجب ایجاد چالش‌هایی در این حوزه شده است که از جمله‌ی آن می‌توان تعارض منافع در نظام سلامت را نام برد.
نظام پزشکی کشور؛

کنایه تند روحانی به نظام پزشکی

برگه‌ نسخه پزشکان را باید نصف کنیم.
در یک همایش حقوقی مطرح شد؛

رشد ۱۲درصدی پرونده‌های شکایات پزشکی

مدیر حقوقی سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ از رشد ۱۲ درصدی پرونده‌های انتظامی نظام پزشکی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد.
دبیر انجمن رادیولوژی ایران مطرح کرد؛

وابستگی رادیولوژی به نوسانات قیمت ارز

کریمی گفت: بعد از نوسانات قیمت ارز، وزارت بهداشت تأمین تجهیزات رادیولوژی را جزء کالاهای اساسی و گروه‌های اول اعلام نكرد.
نوزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران؛

جای خالی میکروب شناسان در بیمارستان ها

رئیس انجمن میکروب شناسی ایران، با اشاره به منافع مالی برخی صنوف پزشکی در بیمارستان ها، گفت: متاسفانه حضور میکروب شناسان در بیمارستان ها، سلیقه ای است
استاندار مرکزی؛

پرونده بلاتکلیف مالی بیمارستانهای مرکزی 25 میلیارد ریال است

استاندار مرکزی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک 25 میلیارد ریال پرونده بلاتکلیف مالی از مراجعان بیمارستانی دارد که باید هرچه سریعتر ساماندهی این معضل صورت گیرد
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها