سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناسان بررسی کردند؛

پیچ پر دست‌انداز افزایش تعرفه‌های درمان

تعرفه‌های پزشکی پس از چند سال و با اجرایی شدن طرح تحول، به سمت واقعی شدن قدم گذاشت ولی افزایش آن به‌معنای پرداخت آن نبود.
رئیس انجمن اپتومتریست‌های ایران مطرح کرد:

مانع‌تراشی بیمه‌های تکمیلی برای پرداخت حق بیمه پروتز عینک

رئیس انجمن اپتومتریست‌های ایران گفت: ارجاع بیماران برای دریافت حق بیمه به چشم پزشک به مانعی برای ارائه خدمت به مردم تبدیل شده است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی مطرح کرد؛

جراحی زنان و زایمان دارای بیشترین قصور پزشکی

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در بین پرونده های قصور پزشکی ارجاعی به پزشکی قانونی، جراحی زنان و زایمان دارای بیشترین قصور است و در هفت ماهه امسال از پروندهای ارجاعی قصور پزشکی یک هزارو 503پرونده محکوم شدند .
وزیر بهداشت:

عمر ۵۰ درصد بیمارستان های تهران بیش از نیم قرن است

وزیر بهداشت با انتقاد از اینکه طول عمر ۵۰ درصد بیمارستان های تهران بیش از ۵۰ سال است، گفت: بخشی از بیمارستان ها جزو ناامن ترین ساختمان ها هستند و این مایه تاسف است.
تبلیغات جراحي‌هاي زيبايي؛

پزشكان متخلفي كه باربي تكثير مي‌كنند!

تب تند باربي شدن و عطش شباهت به ستارگان هاليوودي در چهره، لبخند و اندام موجب شده تا بازار سياهي در حوزه انواع و اقسام جراحي‌هاي زيبايي شكل بگيرد و مراكز تخصصي زيرزميني متعددي براي زيبايي پوست و مو و باربي‌تراشي شكل بگيرد، اما با شكل‌گيري اين مراكز بازاريابي و پيدا كردن مشتري هم يكي از دغدغه‌هاي مهم گردانندگان آنها مي‌شود و اينجاست كه كانال‌هاي تلگرامي و صفحات اينستاگرامي براي داغ‌تر كردن اين بازار به ميدان مي‌آيند.
پیامدهای آلودگی هوا؛

آلودگی، ایست قلبی را دو برابر کرد

گزارش از افزایش مراجعات به بیمارستان‌های پایتخت در یک روز آلوده
کار آقای وزیر؛

کارهایی که آقای دکتر به جای دیدار با یانگوم می‌توانست انجام دهد

آقای وزیر می‌توانستند از وضعیت نظام درمانی آنجا هم جویا شوند و نظام درمانی نزدیک به ورشکستگی کشورمان را درمان کنند و برای این سئوال پاسخی شایسته بیابند که چرا در وضعیت فعلی با وجود تزریق ده‌ها هزار میلیارد تومان هم مردم ناراضی‌اند، هم پزشکان، هم پرستاران و... و چرا تنها چند سهامدار بیمارستان خصوصی کاملاً راضی‌اند؟!
چالش سلامتی جامعه ایران؛

زنگ‌ خطر رفتارهای پرخطر

این درست است که برخلاف باور بیشتر افراد، ابتلا به بیماری ایدز، دیگر به معنی مرگ قطعی نیست و افرادی که با آن زندگی می‌کنند، در صورت دسترسی به درمان، می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند اما از آنجا که این‌روزها در ایران، آمار مبتلایان به ایدز از راه جنسی روبه افزایش است، زنگ‌های خطر به صدا درآمده است.
وزیر بهداشت؛

تصمیم برای منع کلیه فروشی سخت است

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه برگزاری جشن نفس خاطرنشان کرد: وضعیت ایران در مقوله اهدای عضو بهتر از کشورهای آفریقایی و آسیایی است، با این وجود باید فرهنگ اهدای عضو در کشور توسعه یابد؛ چراکه ٢٥ هزار بیمار در انتظار پیوند اعضا هستند.
دبیر انجمن راینولوژی ایران مطرح کرد؛

لزوم نظارت دقیق وزارت بهداشت بر فعالیت مراکز غیرمجاز

دبیر انجمن راینولوژی ایران گفت: در حال حاضر ورود افراد غیرمتخصص به جراحی زیبایی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پزشکان این حوزه به شمار می‌رود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

مصرف آنتی‌بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد دنیاست!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد: مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد دنیاست و مقاومت دارویی نتیجه خودسرانه استفاده از آنتی بیوتیک‌هاست که به‌دنبال آن روند درمان طولانی‌تر و هزینه‌های درمان افزایش می‌یابد.
سخنگوی وزارت بهداشت؛

دردسر بیمارستان‌سازی در شهرهای بزرگ/۶۰درصد بیمارستان‌ها فرسوده‌اند

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه ۶۰ درصد از بیمارستان‌ها در کشور فرسوده‌اند، از دردسرهای بیمارستان‌سازی در کشور گلایه کرد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛

تبعات رها شدن دانشجویان پرستاری در بیمارستان ها

قائم مقام سازمان نظام پرستاری، حضور دانشجویان ترم آخر پرستاری در بیمارستان ها برای مهارت آموزی و رفتن بر بالین بیمار، بدون نظارت مربی را مشکل ساز دانست.
پایتخت ایران روی خط زلزله؛

شرایط نامطلوب ساختمانی در بیمارستان‌های تهران !

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت نامطلوب سازه‌ای در بیمارستان‌های تهران، گفت: شهر تهران بر روی گسل‌های متفاوت زلزله قرار دارد و حوادث طبیعی و غیرطبیعی زیادی آن را تهدید می‌کند؛ این درحالیست که بیمارستان‌های ما از نظر وضعیت ساخت‌وساز، شرایط خوبی ندارد.
دبیر انجمن تجهیزات پزشکی ایران مطرح کرد؛

تعدیل نیروی شرکت‌های تجهیزات پزشکی در اثر پرداخت نشدن مطالبات

قاسمی گفت: مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی هنوز پرداخت نشده است و همین امر موجب تعدیل نیرو در این شرکت‌ها شده است.
آسیب پذیری بیمارستان ها؛

خطر زلزله بیخ گوش بیمارستان‌های پایتخت

زلزله استان کرمانشاه، زنگ خطری برای بیمارستان های پایتخت است. اگر، مراکز درمانی تهران در هنگام وقوع زلزله از دسترس خارج شوند، فاجعه ای تلخ رقم خواهد خورد.
قربانی:

جان مردم در مراکز درمانی قربانی منفعت طلبی برخی پیمانکاران

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه برخی از بیمارستان های کشور قدمتی ۵۰ ساله داشته و احتمال تخریب آنها در زمان بحران وجود دارد.
از بم تا کرمانشاه؛

بیمارستان‌هایی که در آزمون "بحران" سرافکنده شدند...

"بعضی از بیمارستان‌هایی که عمر سازه آنها به کمتر از سه سال می‌رسد، در زلزله کرمانشاه آسیب دیده‌اند، اما برخی از ساختمان‌ها با عمر ۵۰ سال آسیب کمتری دیده‌اند. آیا در ساخت این ساختمان‌ها تقلبی شده است.؟" این جمله‌ای است که وزیر بهداشت در بازدیدش از بیمارستان‌های کرمانشاه به صراحت اعلام کرد و از دستگاه قضایی خواست تا با روش‌های قانونی با مقصرین این موضوع برخورد شود؛ بیمارستان‌هایی که در شرایط بحران از ارکان پدافند غیرعامل محسوب می‌شوند و صدالبته ملجاء پناه حادثه‌دیدگان...
همایون هاشمی؛

کاهش ۵۰ درصدی نیروی انسانی حوزه درمان طی ۲۰ سال گذشته

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای ناقص اصل ۴۴ و قانون خدمات کشوری بدون توجه به تقویت ساختار نظارتی وزارت بهداشت را از عوامل افزایش خطاهای پزشکی دانست.
معاون مدیرکل محیط زیست تهران:

زباله‌های ۳۰ بیمارستان درست امحا نمی‌شود

معاون مدیر کل و رئیس محیط زیست تهران گفت: در پایش‌های اخیر حدود ۳۰ بیمارستان که وظیفه خود را در زمینه امحای پسماندها به درستی انجام نداده‌اند، شناسایی و به آنها اخطاریه داده‌ایم و ۵ الی ۶ بیمارستان را نیز به مراکز قضایی معرفی و بر علیه‌شان شکایت کردیم.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها