سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در پی بدعهدی های مسئولان وزارت بهداشت؛

بیماری که مسئولان با او عکس یادگاری گرفتند ولی درمانش نکردند

شرایطی که برای عماد حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی پیش آمد، بار دیگر این ادعا را ثابت می کند که در کشور ما، مسئولان همواره تحت تأثیر افکار عمومی و فضاسازی های رسانه ای و با امید کسب محبوبیت، تصمیم به انجام اعمالی می گیرند که با گذر زمان و فروکش کردن جو، فراموش می شود؛ عادت بسیار بدی که ماجرایی مثل ماجرای عماد، اولین آن نیست و قطعاً آخرین آن نیز نخواهد بود.
مسئولین فناوری اطلاعات وزارت بهداشت پاسخگو باشند؛

نمره مردودی وزارت بهداشت در برگزاری انتخابات الکترونیک نظام پزشکی

سال 2017 است و جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از خدمات فاوا نمره قابل قبول دارد شرکت های بزرگی در بخش خصوصی شکل گرفته اند که در سطح بین الملل هم در حال رقابت با شرکتهای بزرگ هستند.
بررسی دیدگاه های جامعه پزشکی؛

مرجعیت سازمان نظام پزشکی از دست رفته است

مدیرعامل انجمن علمی جراحان عمومی ایران، معتقد است که مرجعیت سازمان نظام پزشکی کشور از دست رفته و اعتراضات جامعه پزشکی به کف خیابان آمده است.
معاون درمان وزارت بهداشت :

حاشیه‌نشینان تهران از بیشتر امکانات درمانی محرومند

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ما در حوزه درمان با وضعیت مطلوب فاصله داریم، گفت: توان دولت در ساخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جدید محدود بوده و نیازمند به سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد؛

کمبود ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

کمبود پرستار بسیار جدی است، ۱۰۰ هزار نفر کمبود پرستار داریم به طوری که پرستاران موجود اضافه کار اجباری می‌مانند.
حواشی طرح تربیت پرستار بیمارستانی ؛

وزارت بهداشت در تربیت پرستار قانون را دور می زند

عضو ناظرمجلس در شورای عالی نظام پرستاری با بیان این مطلب که طرح تربیت پرستار بیمارستانی در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست،گفت: وزارت بهداشت با اجرای این طرح قانون را دور می زند.
مشکلات بهداشت و درمان ؛

فریاد "نداری" بیمارستان‌ها و "ساز ناکوک" بیمه‌ها

هر از چندگاهی چالش‌های نظام سلامت سرباز می‌زند و بروز بیرونی پیدا می‌کند، چالش‌هایی که اگر سریع‌تر برای حل‌شان تمهیدی اندیشیده نشود، تنها قربانی‌شان مردم خواهند بود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

کمبود نیرو در بیمارستان ها جدی است/ تشدید فشارکاری پرستاران

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به کمبود نیرو در حوزه سلامت کشور، گفت: سیاست کوچک سازی نباید در رابطه با وزارت بهداشت اعمال شود زیرا با سلامت مردم در ارتباط است.
خلف وعده انتخاباتی ستاد روحانی؛

تعرفه های پزشکی ۹۶ جنجال ساز شد

سرانجام تعرفه های تشخیصی و درمانی سال ۹۶، پس از گذشت سه ماه از سال در جلسه اخیر هیات وزیران به تصویب رسید، اما گروه های پزشکی نسبت به تعیین تعرفه ها به شدت گلایه مند هستند.
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد؛

افزایش مرگ و میر در کشور بر اثر قرص برنج

سازمان پزشکی قانونی از افزایش میزان مرگ و میر در کشور بر اثر مصرف قرص برنج خبر داد.
اینفوگرافیک ؛

سونامی مصرف دارو در ایران

مصرف دارو در ایران به شدت رو به افزایش است و میتوان به عنوان یک سونامی مصرف دارو از آن نام برد .
هشدار کارشناسان درباره اپیدمی مصرف «قلیان» در ایران ؛

آمار شیوع سیگار از سال ۷۶ هیچ تغییری نکرده است

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره اپیدمی مصرف قلیان هشدار داد و آن را بسیار خطرناکتر از سیگار دانست.
وزیر بهداشت ؛

گرفتاری مردم در بیمارستان‌ها دلم را به‌درد می‌آورد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غم و شادی هایش در دوره وزارتش گفت و تاکید کرد: گرفتاری مردم در بیمارستان ها دلم را به درد می‌آورد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد ؛

۲۱ درصد جمعیت دانش‎آموزی درگیر چاقی و آسیب‌های ناشی از آن هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش استعدادیابی و ارتقاء ضریب سلامت دانش آموزان در حوزه ورزش مدارس کشور را دو رویکرد مهم این وزارتخانه عنوان کرد.
همتی تاکید کرد؛

رفع بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان با اجرای مصوبات مجلس درسال ۹۶

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه درمجلس می گوید:گر مصوبات مجلس در سال ۹۶ در حوزه بهداشت و درمان توسط وزارت بهداشت اجرایی شود، بخش مهم مشکلات رفع و طرح تحول نظام سلامت کامل خواهد شد.
پزشکانی که به روز نمی شوند؛

پزشکانی که یک‌ساله دانش آنها نصف می‌شود

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی به چگونگی کاهش دانش برخی پزشکان که حتی می‌تواند در مدت یک سال دانش آنان به نصف کاهش یابد، پرداخت.
با توقف صدور مجوز تاسیس داروخانه؛

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار تهران برای درآمد 10- 12 درصدی!

چند سالی می شود که صدور مجوز تاسیس داروخانه به مانند مشاغل دیگر به دلیل اشباع شدن بازار متوقف شده است. به عبارتی ظرفیت بازار اجازه تاسیس داروخانه جدید را نمی دهد و در نتیجه وزارت بهداشت نیز از صدور مجوز جدید امتناع می کند.
آثار تحریم‌ها؛

دو ماجرای تکان‌دهنده از دوران تحریم‌ها

کسی واقعاً نمی‌داند در دوران تحریم، چند نفر بر اثر فقدان دارو جان خود را از دست دادند ولی واقعیت این است که تحریم‌ها، هر چند روی عموم مردم، آثار منفی غیر مستقیم داشت ولی بسیاری از خانواده‌ها که درگیر بیماری و دارو بودند آثار آن را به طور مستقیم و البته فاجعه‌باری لمس کردند.
احمد قویدل:

١٠٠٠ بیمار هموفیلی در دولت گذشته به دلیل نبود دارو معلول شدند

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به افزایش شاخص دسترسی بیماران هموفیلی به ٢/٧ در دولت یازدهم گفت: متاسفانه در دولت گذشته ١٠٠٠ بیمار هموفیلی شدید به دلیل نبود دارو معلول شدند.
لطفاً در نوروز بیمار نشوید!

مرثیه‌ای برای زخم خوردگان خدمات پزشکی در هیاهوی عید

خواهرم 10 روز مانده بود به عید که به خاطر سردرد شدید و درد گوش به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد. پزشک فوق تخصص با معاینه سرسری، تشخیص میگرن و فشار خون بالا داد، در صورتی که خواهرم حتی همان‌جا در مطب پزشک تلو تلو می‌خورد و حالت تهوع داشت. هفتم فروردین دستگاه‌ها را جدا کردند و خبر فوتش را به ما دادند. درحالی که عارضه مغزی قابل تشخیص و درمان بود. قسمت غم انگیز ماجرا این بود که کادر بیمارستان طوری رفتار می‌کردند که انگار ما عیدشان را خراب کرده‌ایم.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها