سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نامه سرگشاده مدیران 40 مرکز دیالیز کشور به مسئولان:

تعطیلی مراکز دیالیز در صورت تداوم مشکلات کنونی

جمعی از مراکز دیالیز کشور طی نامه‌ای سرگشاده اعلام کردند در صورت تداوم مشکلات کنونی، شاهد تعطیلی مراکز دیالیز خواهیم بود که زیان آن متوجه بیماران خواهد شد.
درآمد پزشکان بدون مالیات؛

پشت پرده مطب های بدون کارتخوان

این روزها، موضوع استفاده یا عدم استفاده از کارتخوان در مطب ها، دوباره پزشکان را وارد حاشیه کرده است که البته این موضوع، موافقان و مخالفان خودش را دارد.
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران مطرح کرد؛

احتکار داروهای بیماران خاص توسط شرکت‌های پخش/ بدهی بیمه‌ها و دولت مهمترین دلیل عدم توزیع دارو

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با بیان اینکه بدهی سازمان‌ بیمه‌گر به داروخانه‌ها، موجب عدم توزیع و محدودیت دسترسی بیماران خاص به دارو شده است، تصریح کرد: این مساله موجب می‌شود بیماران دچار عوارض جبران‌ناپذیری شوند.
زهرا صدراعظم نوری مطرح کرد؛

وجود قطعات بدن انسان و عفونت در زباله‌های بیمارستانی

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات محیط زیست شورای شهر تهران گفت: اگر شهروندان موردی را مشاهده کردند که زباله‌های بیمارستانی و خطرناک امحا و رفع خطر نشده است سریعا آن را به شورا تذکر دهند ما این مساله را منتشر و در صحن شورا تذکر خواهیم داد.

هزینه پرستار در منزل شبی یک میلیون تومان بدون بیمه

معاون توسعه سازمان نظام پرستاری کشور به تشریح مشکلات اجرای مناسب خدمات پرستاری در منازل پرداخت و گفت: در دنیا ۶۰ سال است که خدمت پرستاری در منزل اجرا می‌شود ولی متأسفانه مردم ایران از این خدمت محروم هستند.
محمد رضازاده عنوان کرد؛

مافیای دارویی پرسنل بیمارستانی

محمد رضازاده خبرنگار حوزه سلامت گفت: پرستار و پرسنل بیمارستان میرن داروخانه با دفترچه بیمار دارو می گیرن می برن ناصرخسرو به قیمت آزاد می فروشن!
مدیرعامل سازمان انتقال خون مطرح کرد؛

چالش بزرگ "انتقال خون" برای متمرکزسازی فعالیت‌ها/جمع‌آوری خون ساماندهی می‌شود

مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر لزوم متمرکزسازی فرآیندهای تولید، پخش و فرآوری خون و فرآورده‌های خونی، گفت: طبق برنامه‌ریزی ما با متمرکزسازی انتقال خون، تست‌های مرتبط با خون و فرآورده‌های خونی در هشت منطقه از کشور ایجاد می‌شود.
ردپای ویزیت‌های نجومی در مطب پزشکان؛

چرا دستفروشان کنار خیابان کارتخوان دارند اما پزشکان ندارند!؟

مدتی‌ است ویزیت‌های گرانقیمت و نجومی برخی پزشکان برای مردم سوال شده چرا که بسیار متفاوت با نرخ اعلام شده از سوی دولت است. در این گزارش به ابهامات این موضوع می‌پردازیم.
رئیس سازمان نظام پرستاری:

نظام سلامت ما بیمار مدار است

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، با عنوان این مطلب که ما به جای نظام سلامت یک نظام بیمار مدار داریم، گفت: دنیا به سمت کاهش خدمات بیمارستان ها پیش می رود.
عبور از خط قرمز وزارت بهداشت؛

ارجاع بیماران به خارج از بیمارستانها

اظهارات اخیر رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، مبنی بر دریافت گزارش هایی از ارجاع بیماران بستری به خارج از بیمارستان ها برای تهیه وسایل پزشکی و دارو، ادعای مسئولان وزارت بهداشت را زیر سئوال می برد.
رواج مدگرایی؛

لاکچری‌بازی به زایمان هم رسید!

اخیراً برخی از مادران باردار، از پزشکان درخواست‌ می کنند تا با اقداماتی روز زایمان کودک با تاریخ تولد والدین و یا تاریخ ازدواجشان «ست» شود.
کمبود 120هزار تخت بیمارستانی در کشور؛

فرسودگی تخت‌های بیمارستانی؛ بحرانی در بیمارستان‌ها

براساس آمارهای وزارت بهداشت، در ایران 1100بیــمارســـتان مشغول ارائه خدمات درمانی هستند که 40درصد آنها دارای تخت‌های فرسوده‌اند. همچنین 1.6 تخت به ازای هر 1000نفر جمعیت هم‌اکنون در کشور وجود دارد که به گفته وزیر بهداشت سرانه تخت بیمارستانی تا افق 1404باید به ازای هر هزار نفر به 2.3برسد. البته این آمار هم‌اکنون در کشورهای پیشرفته ازجمله ژاپن 13تخت به ازای هر هزار نفر و در میان کشورهای منطقه، ازجمله آذربایجان و ارمنستان به‌ترتیب 2.5تا 2.7تخت به ازای هزار نفر است.
مشکلات پیش آمده در بخش تجهیزات پزشکی؛

پشت پرده کمبود تجهیزات پزشکی و ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان

هر چند قرار نیست نوسانات نرخ ارز، تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد، اما شنیده می شود در برخی بیمارستان ها، بیماران را برای تهیه وسیله پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع می دهند.
بی توجهی به خطرناکترین نوع پسماند؛

غفلت 15 ساله از پسماندهای عفونی

پسماند عفونی از خطرناکترین نوع پسماند برای سلامت بشر است که براساس آمار سازمان بهداشت جهانی سالانه 6 میلیون نفر به خاطر تماس با پسماندهای عفونی جان خود را از دست می دهند ولی ساماندهی آن مورد غفلت متولیان سلامت قرار گرفته است
چالش های جدید؛

مُدشدن یک اقدام خطرناک برای زایمان!

پس از چالش‌های ماجرای تهیه آلبوم جنین و سونوگرافی‌های سه‌بعدی، به‌رغم تمام تبعاتی که برای مادر و جنین دارد، حالا نوبت به چالش تازه‌ای رسیده که هم موجب دردسر خود والدین می‌شود و هم نوزاد را به خطر می‌اندازد.
لزوم توجه به کاهش هزینه های بهداشت دهان و دندان؛

هزینه های دندانپزشکی بر دوش مردم سنگینی می کند

هزینه های سرسام آور دندانپزشکی به معضل اساسی در جامعه تبدیل شده بطوری که خدمات نه چندان با کیفیت و از طرفی تفاوت فاحش در قیمت تعرفه ها بویژه بخش خصوصی چالش ساز شده است.
واقعیت های مجازی؛

از شایعه تا واقعیت

انتشار فیلم اعتراضی یک کاربر شبکه‌های اجتماعی و ادعای وی درباره عدم پاسخگویی مسئولان بیمارستان الزهرای اصفهان، واکنش علوم پزشکی اصفهان را در پی داشت. گویا شخصیانگشتش قطع شده و توی بیمارستان پیوند نزدن و بخاطر پول باند یه ساعت نگهش داشتن و نذاشتن به بیمارستان دیگری برود.
گرانفروشی تجهیزات پزشکی؛

واردات تجهیزات پزشکی با ارز دولتی، فروش به بیمارستان‌ها با ارز آزاد

هنوز تحریم‌ها شروع نشده بیمارستان‌ها و مرکز درمانی از گرانفروشی و اوضاع نابسامان تهیه و تدارک تجهیزات پزشکی و وسایل اتاق عمل ابراز نگرانی می‌کنند.
دلالی سیاه در اینترنت؛

معامله "جان" در خلاء نظارت/ درخواست از دادستانی و پلیس فتا

معامله کلیه و کبد که تا سال‌ها فقط با آگهی‌های کاغذی روی دیوار آغاز می‌شد، مدت‌هاست بازار جدیدی برای خود پیدا کرده؛ سایت‌های خرید و فروش کلیه، بیمار و اهدا کنندگان بی‌هویت را به یکدیگر وصل و برای خود درآمدزایی می‌کنند.
محروم از کلینیک های دولتی؛

ویزیت های کمرشکن در مناطق کارگر نشین

نبود کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی در حومه پایتخت، باعث شده مردم این مناطق که از اقشار محروم و کم برخوردار جامعه هستند، مجبور شوند وقت بیماری به مطب پزشکان بخش خصوصی مراجعه کنند
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها