مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران؛

انتظار «پیوند عضو» روزانه ۱۰ نفر را مي كشد

بيماران بسيار زيادي هستند كه چشم انتظار دریافت عضو از سوی اهداکنندگان، روز خود را به شب می‌رسانند. مدت زمان انتظار بسته به اینکه منتظر دریافت چه عضوی باشند ، متغیر است. توان ایران در پیوند کلیه، بد نیست و به گفته مسئولان زمان انتظار برای دریافت کلیه کمتر از یک‌سال است اما برای پیوند کبد و قلب زمان طولانی‌تری لازم است. در خصوص قلب شرایط بسیار حاد است. در مورد قلب هنوز به وضعیت ایده آل نرسیده ایم. در میان این انتظارها و صف های طولانی پیوند اعضا روزانه 10 نفر فوت می کنند.
رئیس سازمان نظام پزشکی؛

ترکیب غیرقانونی شورای عالی بیمه/شورای عالی سلامت نداریم

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با انتقاد از تعرفه‌گذاری برمبنای توان سازمان‌های بیمه‌گر، گفت: در حال حاضر بین تعرفه واقعی و آن چیزی که در شورای عالی بیمه تصویب می شود فاصله وجود دارد.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

بیمارستان‌های وزارت بهداشت در معرض ورشکستگی قرار دارند

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه اسناد مشخصی در خصوص بدهی‌ بیمه‌ها به مراکز درمانی وجود دارد، گفت : بیمارستان‌های وزارت بهداشت در معرض ورشکستگی قرار دارند
سخنگوی وزارت بهداشت :

۴۵ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در کل کشور۷۳ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده و غیرقابل بهسازی بود که اکنون این آمار به ۴۵ درصد رسیده است.
سید هادی احمدی:

زمزمه‌ عدم ارائه خدمت به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی/ پیش‌بینی «۱۲ هزار میلیارد» زیان انباشته برای بیمه‌ها تا پایان سال

عضو کارگروه اقتصاد انجمن داروسازان ایران گفت: عدم اجرای صحیح طرح تحول سلامت، موجب ورشکستگی مراکز ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی شده است؛ در این میان بیمه سلامت ایرانیان، از تمام بیمه‌ها در پرداخت مطالبات عقب‌تر است.
نمک پلاسکو بر زخم بیمارستان‌های فرسوده کشور؛

بیم فروریختن ساختمان‌های درمانی بر سر بیماران

وقوع حادثه پلاسکو، زنگ خطر ریزش بیمارستان‌های فرسوده کشور را به صدا در آورد و وزیر بهداشت را بر آن داشت که به صورت جدی موضوع ایمنی و مقاوم‌سازی بیمارستا‌ن‌ها را در دستور کار خود قرار دهد، زیرا بیش از نیمی از بیمارستان‌های کشور فرسوده و نا ایمن هستند.
دکتر محمد جهانگیری تشریح کرد؛

علت بالا بودن آمار ویزیت سرپایی در ایران

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی و مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت ، در مورد دلایل افزایش تعداد ویزیت بیماران در مطب پزشکان، توضیحاتی ارائه دادند.
رفتن به سمت تخصص گرایی و حذف مراجعه به تیم پزشکی خانواده از چرخه سلامت جامعه؛

اختیاری شدن ارجاع در پزشک خانواده؛راهکار بدیع یا مشکلی جدید؟

عبارت "اختیاری" شدن ارجاع در بستر طرح پزشک خانواده نیاز به واکاوی بیشتری دارد؛ روح برنامه پزشک خانواده و ارجاع بر مراجعه سطح اول بیمار به تیم پزشکی خانواده(جز موارد خاص مثل اورژانس ها،بیماری های خاص و...)تاکید دارد.
اگر خانواده متمولی ندارید قید پزشک شدن را بزنید!

رزیدنت هایی که در بیمارستان جای پزشکان خدمات می دهند اما اجازه طبابت ندارند!

چند نفر را می‌شناسید که در شغلی مغایر با مدرک تحصیلی‌شان اشتغال دارند؟ به احتمال زیاد خیلی‌ها؛ مهندسانی که حسابداری می‌کنند، کتابدارانی که مهندسی می‌کنند، گرافیست‌هایی که فروشندگی می‌کنند، ریاضی‌خوانده‌هایی که روانشناسی درس می‌دهند، کشاورزانی که دستفروشی می‌کنند و... شاید خیلی هم عجیب و غریب نباشد. توجیهش هم این است که کار نیست و اوضاع اشتغال خراب است و از این دست دلایل. اما اینکه یک پزشک، شغل دیگری داشته باشد، دیگر با هیچ منطقی جور درنمی‌آید.
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

وزارت بهداشت 10 هزار میلیارد تومان بدهکار است/ طلب 12 هزار میلیارد تومانی از بیمه‌ها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از دغدغه‌های اصلی این وزارتخانه را ارتقاء بهداشت دانست و از بدهی 10 هزار میلیارد تومانی این وزارت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت 12 هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است.
مخالفت با طب سنتی!

آقای مسئول در کشور اسلامی! آیا حجامت «شارلاتان‌بازی» است

متاسفانه مسئولی، اقداماتی مانند فصد و حجامت را نوعی شارلاتان‌بازی معرفی کرده در حالیکه اگر فردی بدون سوءنیت یا عوام فریبی، دانش بسیار مختصری در زمینه پژوهش داشته باشد، می‌تواند در کمتر از چند دقیقه به هزاران مقاله علمی درباره اثرات درمانی حجامت برسد
ایرج فاضل با اشاره به بحران فرسودگی بیمارستان‌ها؛

هشـداری کـه 12 سـال شنیـده نشـد

این شیوه درستی نیست که صبر کنیم تا فاجعه‌ای اتفاق بیفتد و بعد برای آن سوگواری کنیم. حداقل باید این پند را بگیریم که از سانحه‌ها و فجایع بعدی پیش‌گیری کنیم.
هشدار به بيمارستان‌های فرسوده!

بيمارستان‌هايي که قدمت پلاسکويي دارند

شايد اين حادثه تلنگري باشد براي توجه به ساختمان‌هاي فرسوده در حوزه‌هاي مختلف به‌ويژه حوزه سلامت که در مواقع بحران، خود بايد خدمت‌رسان باشند!
بي‌اعتباري دفترچه‌هاي بيمه؛

بيماران سرگردان شكاف و اختلاف در نظام بيمه و سلامت

در حالي كه وزير بهداشت مدعي است طرح تحول سلامت قابل الگو‌برداري جهاني است اما اين روزها اوضاع نظام سلامت آنقدر آشفته شده كه رؤساي دانشگاه‌ها در مناطق مختلف كشور به راحتي براي بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي شاخ و شانه مي‌كشند و دستور‌العمل نپذيرفتن بيماران را با دفترچه اين بيمه صادر مي‌كنند.
سرنوشت کودکی که دوبار زیر تیغ رفت؛

وقتی خطا روی خطای پزشکی می آید/ علوم پزشکی: عذرخواهی کردیم

کودکی که قرار بود فقط یکی از دستانش زیر تیغ جراحی برود به اذعان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، به خاطر خطای یک جراح، هر دو دستش مورد جراحی قرار گرفته است.

یک مقام سازمان غذا و دارو؛ عوارض گمرکی بزرگترین مشکل تولید کنندگان تجهیزات پزشکی

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو؛ بزرگترین مشکل تولید کنندگان تجهیزات پزشکی را عوارض گمرکی دانست.
پیش متخصص مغز و اعصاب برویم، روانشناس یا روانپزشک؟

خدمات روان درمانی مراجعان را روانی می‌کند

بیماری‌های روان در ایران و عرضه و تقاضا در این زمینه از آن چیزهای گیج‌کننده است؛ آمارها می‌گویند حداقل 21 درصد مردم ایران از یک اختلال روانی رنج می‌برند و لااقل 60 درصد نیز به نوعی از افسردگی خفیف مبتلا هستند. این آمار اغلب از کنگره‌ها و همایش‌های علمی روانشناسان بیرون می‌آید که خود جای بحث دارد. از اینکه بگذریم به یمن انواع تبلیغ برای مشاوره‌های روانشناسانه، سر هر کوچه و خیابانی می‌شود مطب یکی از تخصص‌های مرتبط با بیماری‌های روان را یافت که این هم خود دردسر تازه‌ای است برای مراجعه‌کننده‌ای که دقیقاً تفاوت روانشناس، روانپزشک، متخصص مغز و اعصاب، مشاور و روان درمانگر را نمی‌داند. برای اختلال خواب به متخصص مغز و اعصاب مراجعه می‌کند و برای مشاوره تحصیلی یا مهاجرت به روانپزشک. هزینه هم یک طرف ماجراست که خدمات روان درمانی را به یک کالای لوکس تبدیل می‌کند.
سونامی سالمندی تا 2 دهه دیگر؛

25درصد جمعیت کشور تا سال 1430 سالمند می شوند

رییس انجمن فیزیوتراپی بیان کرد: 25درصد ایران را در سال 1430 سالمندان بالای 65 سال تشکیل می دهند که ما در کشور کمتر از 30 سال فرصت داریم با پدیده سالمندی مقابله کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت:

سازمان بازرسی و دیوان محاسبات به ماجرای بیمه درمان کارگران ورود کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، از سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات خواست با بررسی پول‌هایی که از حق بیمه کارگران بابت درمان هزینه می‌شود، به جنجال‌های رسانه ای پایان دهند.
دیدار وزیر با مراجع؛

گلایه‌های وزیر بهداشت در قم، نزد مراجع تقلید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته مشکلات بسیاری از حیث درمانی وجود داشت که این دولت سعی کرد با اجرای طرح سلامت، هزینه های بسیاری از دوش مردم بردارد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها