سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بررسی کمبودها در ۸ رشته پزشکی؛

چرا ایران متخصص خارجی جذب نمی‌کند

معاون آموزش وزارت بهداشت دلایل کمبود متخصص در برخی مناطق کشور و اینکه چرا نباید از پزشک متخصص خارجی برای این کمبودها استفاده کرد، پاسخ داد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر:

پالایشگاه خون به دلیل آلوده بودن به هپاتیت و ایدز تعطیل است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امروزه پالایشگاه خون در کشور به دلیل آلوده بودن به هپاتیت و ایدز تعطیل است.
رئیس سازمان غذا و دارو:

افرادی به دنبال گرفتن امتیاز و احیای خودشان هستند

رئیس سازمان غذا و دارو به مسائل مطرح شده در طی روزهای گذشته در خصوص عملکرد این سازمان پاسخ داد.
بدهی ۶ هزار میلیاردی بیمه‌ها،دردی بی‌درمان؛

گروکشی داروهای حیاتی برخی از بیماران خاص به دلیل مطالبات بیمه‌ای

سهمیه داروهای حیاتی برخی از بیماران خاص در انبارهای دارویی به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات مراکز درمانی از سوی سازمان‌های بیمه‌گر دپو شده است.
احمد نجاتیان:

دولت دوازدهم باید دوره‌ پایدارسازی پرستاری باشد

احمد نجاتیان مدیر کل ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری کشور گفت: دولت دوازدهم باید دوره‌ پایدارسازی پرستاری باشد.
وزیر بهداشت:

اعتراضات به حق است/دولت در تعرفه‌ها تجدید نظر کند

وزیر بهداشت با ابراز امیدواری نسبت به واقعی شدن تعرفه‌های درمانی و با بیان اینکه ما هم به تعرفه‌های 96 نقد داشتیم، گفت: امیدواریم تعرفه‌ها در سال 97 بازنگری شود، البته مصوبه مربوط به تعرفه‌های امسال وحی منزل نیست و همانطور که مجلس می‌تواند در مصوبه‌های خود تجدید نظر کند، دولت هم می‌تواند مصوبه‌های هیات وزیران را تغییر دهد.
وزارت بهداشت توجهی نمی‌کند؛

سرنوشت پاتولوژیست‌ها در هاله‌ای از ابهام

نائب رییس انجمن پاتولوژی و آسیب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه وزارت بهداشت هر روز مشکل جدیدی را برای پاتولوژیست‌ها ایجاد کرده است، گفت: روزی ما را تهدید به لغو امتیاز انجمن کردند و در حال حاضر نیز حکم تعلیق ریزیدنت‌های پاتولوژی دانشگاه‌ تهران و تبریز را صادر کرده‌اند.
مجلس و دولت پاسخگو باشند ؛

قانون تعرفه پرستاری ۱۰ساله شد

ششم تیر ماه ۱۳۸۶ بود که نمایندگان خانه ملت طرحی را با اکثریت قاطع به تصویب رساندند که بتوان با اجرای آن از هزینه های بیمه ها کاست و در عین حال خدمات پرستاری نیز دیده شود.
عضو شورای عالی نظام پزشکی مطرح کرد؛

ابهام در برگزاری الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی

عضو شورای عالی نظام پزشکی، برگزاری الکترونیکی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور در ۳۰ تیر ۹۶ را دارای ابهام دانست و گفت: برگزاری انتخابات به این شکل، نیازمند دقت است.
کاهش بیمه‌شدگان سلامت ؛

عقب‌نشینی دولت از بیمه رایگان

طبق آمارهای رسمی دولت، بیش از ۱۰.۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند که پیش بینی شود این تعداد به ۸٫۵ میلیون نفر کاهش یابد.
پاسخ وزارت بهداشت درباره افزایش تعرفه پزشکی؛

نظر ما افزایش ۱۵یا حداقل ۱۰درصدی بود

وزیر بهداشت فرآیند تصویب تعرفه‌های پزشکی سال 96 و حمایتهای وزارت بهداشت از افزایش تعرفه ها را تشریح کرد.
قانونی که نه به نفع پزشک است نه بیمار؛

منشور حقوق بیماران در بیمارستان ‌ها رعایت می‌شود؟

جعفریان با بیان اینکه بیمار همانگونه که دارای حق است، وظایفی را هم برعهده دارد، افزود: به عنوان مثال بیماری که درمانش را پیگیری و تعقیب نمی‌کند، نمی‌تواند نسبت به عوارض این کار معترض شود.
پاسخ معاون درمان وزارت بهداشت به اظهارات معاون گردشگری:

میراث فرهنگی همکاری نمی‌کند / خلاف قانون اظهارنظر نکنید

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران خارجی اقدامات موثری انجام داده‌ و اظهار نظر نهادهای غیرمسئول در حوزه نظارت بر بیمارستان‌های کشور خلاف قانون است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

بدهی 9000 میلیاردی بیمارستان‌ها به مراکز پخش دارو

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به خطر ورشکستگی مراکز پخش دارو و تجهیزات پزشکی هشدارداد و گفت: بیمارستان‌ها ۹ هزار میلیارد تومان به مراکز پخش دارو بدهکار هستند.
پاسخ مستند به وزیر بهداشت؛

آقای وزیر! بیماران هنوز در راهرو می‌خوابند

قاضى زاده هاشمى در واکنش به پرسش خبرنگار روزنامه قدس، خطاب به خبرنگار این روزنامه گفت: شما مگر مزدورید؟ هر چرتى را که به شما مى‌دهند نباید بپرسید، آدم از گرسنگى بمیرد بهتر از این است که براى این روزنامه کار کند!
سخنگوی وزارت بهداشت؛

تسریع تصویب تعرفه‌ها را پیگیریم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: گرچه فرآیند تعیین تعرفه خدمات پزشکی فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است، ولی مکانیسم تعیین تعرفه شفاف و تابع عوامل قانونی و اقتصادی مربوطه است و هیچ نیازی به فضاسازی در این زمینه نیست.
تداوم کشمکش بر سر یک قانون 27 ساله؛

وزارت بهداشت با قانون " امور دارویی و آزمایشگاهی" چه خواهد کرد؟

در هفته‌های اخیر آیین‌نامه‌ای در وزارت بهداشت در راستای اجرای قانون "امور دارویی و آزمایشگاهی" مصوب سال 67 مجلس شورای اسلامی تصویب شد که اگرچه این مصوبه بار دیگر اعتراضات و تجمعات متخصصین پاتولوژی را در پی داشت، اما گامی است که وزارت بهداشت مجددا در راستای اجرایی کردن قانون 27 ساله "امور دارویی و آزمایشگاهی" برداشته است تا شاید یک بار برای همیشه این قانون تعیین تکلیف شود.
در مقابل مجلس برگزاری شد؛

تجمع متخصصان و دستیاران پاتولوژی با چترهای سفید

متخصصان و دستیاران پاتولوژی امروز با چترهای سفید مقابل مجلس، در اعتراض به قانون ‌جدید وزارت بهداشت در مورد دادن اجازه تاسیس آزمایشگاه بالینی به فارغ‌التحصیلان رشته‌های غیربالینی تجمع کرده اند.
وزارت بهداشت اعلام کرد؛

اعتبار ۴۴هزار میلیاردی معاونت درمان کذب است

وزارت بهداشت، اعتبار ۴۴ هزار میلیاردی معاونت درمان این وزارتخانه را کذب دانست.
خدمات دندانپزشکی از 40 هزار تا 80 میلیون؛

درآمد روزانه 15 ميليوني در كلينيك هاي دندانپزشكي

مراجعه به يك كلينيك دندانپزشكي در كمترين صورت بين 100 تا 150 هزار تومان هزينه دارد. هر كلينيك به طور متوسط بين 120 تا 150 مراجعه كننده دارد که با يك حساب سر انگشتي مي توان گفت كه يك كلينيك دندانپزشكي در كمترين حالت 15 ميليون درآمد دارد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها