سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درآمدها واقعی می شود؛

ترکش های کارتخوان در مطب ها

موضوع استفاده از کارتخوان در مطب ها، که سال گذشته در مقطعی برجسته شد، دوباره با تصمیم یکی از مقام های قضائی در یکی از استان ها، به چالش جدی در حوزه سلامت تبدیل شده است.
بازنشستگان نیازمند توجه؛

۱۴ هزار میلیارد بدهی تامین اجتماعی نتیجه تزریق بی ضابطه‌ی منابع و ضعف مدیریت

مردم و خاصه کارگران در شرایط‌ بسیار سختی هستند و در تامین نیازهای روزمره دچار مشکل شده اند و شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی می طلبد که مسیولین تراز اول اجرایی کشور کمربندها را محکم ببندند. در این شرایط دشوار وزرای مرتبط با رفاه مردم مثل بهداشت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی وظایف خطیری دارند.
ارسالی از مخاطبان ؛

درگیری در اورژانس بیمارستان فیروزگر+فیلم

درگیری در اورژانس بیمارستان فیروزگر تهران باعث استفاده از اسپری اشک‌آور شد.
دکتر مهناز خانوی تشریح کرد:

چالش شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، وضعیت تامین و توزیع شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی در سال 98 را تشریح کرد.
یاداشت بابک زمانی ؛

معيشت پزشكان و سقوط امپراطوري روم

وزير جديد و محترم بهداشت اخيرا فرموده اند وزارت متبوع ايشان بايد "معيشت "پزشكان طرحي را تامين كند . اينكه جناب ايشان دغدغه معيشت پزشكان را دارند مايه دلگرمي است و بي ترديد مقصود ايشان از معيشت هم با درنظر گرفتن تمام مباحث اقتصادي مطرح شده در اين يادداشت بوده و تنها بيان نتيجه است.
تخلفات حوزه تخصیص ارز ترجیحی ؛

واکنش سازمان غذا و دارو به اخباری درباره تخصیص ارز دولتی به "رژ لب" و "لاک"

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی اخبار مبنی بر تخصیص ارز دولتی به فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی نظیر رژ لب، لاک و ...، گفت: هیچگونه ارزی از طریق سازمان غذا و دارو به فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی تخصیص پیدا نکرده است.
وزیر بهداشت:

پرونده الکترونیک ضرورت رسیدن به عدالت در سلامت است

وزیر بهداشت گفت: همه حیثیت خودم را گرو گذاشتم و فکر می‌کنم زیرساخت پرونده الکترونیک سلامت یکی از ضرورت‌ها برای رسیدن به عدالت در سلامت است. با همت همکارانم در پایان بهار دسترسی به سامانه پرونده الکترونیک سلامت اتفاق می‌افتد.
حمید مقیمی:

تکذیب ادعای واردات محصولات آرایشی با ارز دولتی

رئیس انجمن واردکنندگان کالاهای آرایشی و بهداشتی ایران، ادعای واردات محصولات آرایشی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را کذب دانست.
بدهی 150 میلیاردی تأمین اجتماعی به پزشکان همدانی؛

سازمان‌های بیمه‌گر براساس قراداد باید ظرف یک تا دو ماه مطالبات پزشکان را پرداخت کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تأکید براینکه بیمه تأمین اجتماعی 150 میلیار تومان بدهی به پزشکان دارد، گفت: اگر سازمان تأمین اجتماعی مطالبات پزشکان را پرداخت نکند ما نیز نمی‌توانیم ادامه کار بدهیم.
تجمع بازنشستگان وزارت بهداشت؛

پاداش خدمت بازنشستگان وزارت بهداشت تا 25 اسفند پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نکته مورد اعتراض بازنشستگان وزارت بهداشت، پاداش پایان خدمت است که برای آن هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و تا 25 اسفند پرداخت می‌شود.
دانشگاه‌های علوم پزشکی بودجه را صحیح هزینه کرده اند؟

سرانجام تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت

پیر صالحی گفت: ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به طور کامل به دست صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی نرسیده است و وزیر بهداشت قول دادند با دانشگاه‌هایی که پول را در ردیف دارو و تجهیزات پزشکی صرف نکردند برخورد قاطعی کنند.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران مطرح کرد؛

دغدغه حذف ۲۵ هزار پزشک از چرخه درمان کشور

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، گفت: خیل عظیمی از پزشکان کشور که سرمایه های ارزشمند انسانی، علمی و درمانی مملکت محسوب می شوند از طبابت دست کشیده اند.
وزیر بهداشت:

پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان وزارت بهداشت تا 25 اسفند

پاداش خدمت بازنشستگان وزارت بهداشت تا 25 اسفند پرداخت می‌شودوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نکته مورد اعتراض بازنشستگان وزارت بهداشت، پاداش پایان خدمت است که برای آن هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و تا 25 اسفند پرداخت می‌شود.
وضعیت اعتیاد در کشور؛

شایع‌ترین مخدرهای مصرفی در ایران

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه هنوز هم شایع‌ترین ماده مخدر مصرفی در کشور در سنین ۴۰ سال به بالا تریاک است.
پزشکان گمشده؛

آمار مبهم از تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌هاي پزشكي که شماره نظام‌‌پزشكي نگرفته‌اند

در سال‌هاي اخير تعداد زيادي از فارغ‌التحصیلان رشته‌هاي پزشكي براي دريافت شماره نظام‌‌پزشكي به اين سازمان مراجعه نكرده‌اند. آمار مشخصی از تعداد اين پزشكان در دسترس نيست و نهادهای مرجع مانند سازمان نظام‌‌پزشكي نیز می‌گویند به صورت دقیق تعداد کسانی را که پزشکی خوانده اما پزشک نشده‌اند، در دست ندارند.
کمپین شعار بس است به جای کمپین زینت النسخه!!!

واکنش ۶۴۰۰ پزشک به اظهارات رئیس جمهور در روز رأی‌گیری برای انتخاب وزیر بهداشت

۶۴۰۰ پزشک با امضای نامه‌ای به اظهارات رئیس جمهور در مجلس و در روز رأی گیری برای انتخاب وزیر بهداشت واکنش نشان دادند.
نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان:

مدعیان پیوند کامل کبد از فرد زنده شیاد هستند

نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: پیوند از فرد زنده فقط در مورد پیوند کلیه امکانپذیر است بنابراین افرادی که ادعای اهدای کامل کبد از فرد زنده را دارند، شیاد هستند و باید با آنها قاطعانه برخورد شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی عادلانه نیست

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی عادلانه نیست و از 18میلیون ریال تا 44 میلیون ریال سرانه هر دانشجو در دانشگاه‌های مختلف متفاوت بوده و این موضوع بدون هیچ شاخص و منطقی در نظر گرفته شده است.
مالیات پزشکان از حرف تا عمل ؛

فشارهای بی نتیجه تشکل‌های پزشکی برای فرار از شفافیت مالیاتی

مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره شفافیت مالیاتی پزشکان، هجمه زیادی را برای فرار از شفافیت مالیاتی به دنبال داشته که البته تاکنون با مقاومت نمایندگان رو به رو شده است.
فرار مالیاتی پزشکان؛

وضعیت این روزهای پزشکان!

تلاش و پیگیری‌های مجلس برای شفاف‌سازی مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۸ و اظهارنظر برخی نمایندگان درباره جلوگیری از فرار مالیاتی در این حوزه، سوژه انتشار کارتونی در تسنیم شد.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها