سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر دالوندی تاکید کرد؛

مراقب سلامت را به عنوان رشته جدید تحصیلی قبول نداریم

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، ضمن رد پذیرش مراقب سلامت به عنوان یک رشته تحصیلی، گفت: حوزه فعالیت مراقب سلامت در 80 درصد موارد با وظایف پرستاری، همپوشانی دارد.
حقوق پزشکان ؛

اذعان سخنگوی وزارت بهداشت به شکاف بین حقوق پزشکان و حقوق افراد جامعه

وقتی حقوق پزشکان روی انتخاب رشته داوطلبان کنکور تاثیر می‌گذارد.
سرپرست علمی تیم درمان دانش آموزان شین آباد اعلام کرد:

تایید برنامه درمان دختران شین‌آباد از سوی متخصصان آمریکایی

سرپرست علمی تیم درمان دانش آموزان شین آباد با بیان اینکه برخی افراد دانش آموزان شین آبادی را برای اعزام به خارج از کشور تحت فشار روحی قرار می‌دهند، تاکید کرد که ایران تجربه بسیار زیادی در زمینه درمان سوختگی دارد.
ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو؛

واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف در برخی بیمارستان‌ها

مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت نسبت به اخباری مبنی بر ارجاع برخی بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه بستری واکنش نشان داد.
سخنگوی وزارت بهداشت:

مجاز به اعلام فهرست متخلفان نيستيم

روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در‌باره تخلفات برخی شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی اعلام کرد: گزارش‌هایی در این زمینه به ما رسیده و موارد را به مراجع نظارتی و قضائی اعلام کردیم؛ اما تا صدور حکم قضائی و دادگاه تجدیدنظر مجاز به اعلام اسامی شرکت‌ها نیستیم.
دبیر کل خانه پرستاری ایران توضیح داد:

ماجرای اختلاس در «تعاونی نظام پرستاری» چیست؟

دبیر کل خانه پرستاری ایران درباره شایعات مطرح شده درخصوص اختلاس در تعاونی نظام پرستاری توضیحاتی داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛

معرفی شرکت‌های متخلف در زمینه واردات دارو و تجهیزات پزشکی به دستگاه قضایی

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تخلفات برخی شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی اعلام کرد: گزارشاتی در این زمینه به ما رسیده و موارد را به مراجع نظارتی و قضایی اعلام کردیم اما تا صدور حکم قضایی و دادگاه تجدیدنظر مجاز به اعلام اسامی شرکت‌ها نیستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد؛

محرومیت از ارز دولتی برای شرکت‌های دارویی متخلف/مردم شکایات‌شان را با 190 مطرح کنند

سخنگوی وزارت بهداشت نحوه برخورد با شرکت‌های دارویی و تجهیزاتی که ارز دولتی می‌گیرند؛ اما اقلامشان را با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند، تشریح کرد.
تمام شرکت‌های تجهیزات پزشکی ارز دولتی گرفتند؛

خودداری برخی شرکت‌ها از فروش به امید افزایش چند برابری قیمت

رییس سازمان غذا و دارو از برخورد جدی با شرکت های گران فروش و متخلف خبر داد و گفت: ممکن است برخی شرکت‌های تجهیزات پزشکی به امید افزایش چند برابری قیمت، اقلام پزشکی را نفروخته یا قیمت‌ها را افزایش داده باشند.
قاسم جان بابایی توضیح داد:

دستورالعمل استفاده مجدد از وسایل پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کالاهایی که قابلیت مصرف مجدد دارند، یک بار مصرف نیستند، وزارت بهداشت لیستی از این وسایل را ابلاغ کرده است و وسایل خارج از لیست نباید به صورت دوباره مصرف شوند.
علیرضا حیدری:

دفترچه‌های بیمه در هشتاد درصد مراجعات بلااستفاده می‌شود/سرازیر شدن سرمایه از جیب مردم به حساب‌های بانکی پزشکانِ متخصص

نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، خروج داروهای OTC از پوشش بیمه‌های اجتماعی را محصول ناکارآمدی طرح تحول سلامت و به بن بست خوردن تعادل منابع درمان در وزارت بهداشت می‌داند و معتقد است دلسوزانِ سلامت باید از ادامه‌ی این روند جلوگیری کنند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت‌ بهداشت:

شکایت وزارت بهداشت از رییس انجمن واردکنندگان خودرو

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت‌ بهداشت با رد اظهارات رییس انجمن وارد کنندگان خودرو که گفته بود که ما این آمبولانس های گفته شده را ندیدیم،گفت: وزارت بهداشت از رییس انجمن واردکنندگان شکایت می‌کند و ایشان باید اظهارات خود را ثابت کند و بگوید وزارت بهداشت به‌جز خودروهای امدادی چه خودروی دیگری وارد کرده است.
رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی؛

درخواست بیماران از روحانی با چاشنی ۵۰درجه

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار بودجه‌ای برای حل مسکن ۱۵۰ خانواده بیمار در مناطق زلزله زده کرمانشاه شد،زیرا بیماران دیالیزی و پیوندی در دمای بالای ۵۰درجه در میان ریزگردهای محلی در کانکس‌ زندگی می‌کنند.
حاشیه ها پس از کیارستمی؛

تسویه حساب تیغ به دستان ساکن برخی بیمارستان‌ها پس از کیارستمی با فخیم زاده؟!

انتظار می‌رود وزارت بهداشت و درمان به عنوان نهاد ناظر حاکمیتی در حوزه درمان به ماجرای فخیم زاده ورود کند و از این پس شاهد تکرار چنین اتفاقی نباشیم. هنرمندان گناهی مرتکب نشده‌اند که قصور در مرگشان بیش از شهروندان عادی مورد توجه و اعتراض افکارعمومی قرار می‌گیرد و پزشک درمانگر آنها، در صورت خطای پزشکی باید پاسخگو باشد.

آخرین وضعیت پرونده عباس کیارستمی

معاون سازمان نظام پزشکی گفت: به دنبال شکایت اعتراض خانواده کیارستمی به رأی صادر شده؛ نظر نهایی تا دو هفته دیگر اعلام می‌شود.
قاضی‌زاده هاشمی:

مردم به حاشیه‌های واکسن HPV توجه نکنند

وزیر بهداشت با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده درباره واکسن HPV گفت: تا زمانی که آن را در کشور تولید نکنیم، وارد برنامه ایمن‌سازی کشور نخواهیم کرد و توصیه می‌کنم که مردم به حاشیه‌ها توجهی نداشته باشند.
رییس انجمن فیزیوتراپی مطرح کرد؛

لزوم تجدیدنظر در پوشش بیمه‌ای خدمات فیزیوتراپی/ تاخیر ۱۲ ماهه در پرداخت مطالبات فیزیوتراپ‌ها

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از سازمان‌های بیمه سلامت و تامین اجتماعی خواست تا خدمات بر زمین مانده فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار دهند.
جعفرزاده:

صندوق رفاه دانشجویان وارد حوزه‌هایی شده که ربطی به آن ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت وارد حوزه‌هایی شده که به آن ربطی ندارد، گفت که از منابع این صندوق برای سرمایه‌گذاری در بانک، اعطای کارت هدیه و سایر هدایا استفاده شده است.
دکتر رضا مسائلی:

کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی مانند خودروهای داخلی نیست

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی با تولیدات خودروهای داخلی قابل مقایسه نیست.
وکیل پرونده خون‌های آلوده؛

هنوز خسارت برخی قربانیان پرونده خون‌های آلوده پرداخت نشده‌/همچنان منتظر عذرخواهی وزارت بهداشت هستیم

وکیل پرونده خون‌های آلوده با اشاره به سرانجام پیگیری این پرونده گفت: از پزشکیان، دستجردی تا قاضی‌زاده هاشمی هیچ کدام حاضر به عذرخواهی رسمی نشدند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها