گفت‌وگو با رئیس انجمن نفرولوژی ایران ؛

واگذاری مراکز دیالیز درست اما با نظارت و اجرای کارشناسی

رئیس انجمن نفرولوژی ایران با اشاره به اینکه روند شیوع بیماری کلیه در حال افزایش است و متعاقباً نیاز به انجام پیوند نیز زیاد شده است، گفت: اصل واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی درست است اما باید با نظارت و اجرای کارشناسی صورت پذیرد.

وزیر بهداشت: ضدانقلاب غلط کرد/دلایل فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دلایل فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است گفت: مرحوم خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت.
علت درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی؛

جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی

معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی فقط به‌هنگام سفر اجازه همراهی تیم پزشکی همراه را با خود می‌دادند.
با ارسال بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری به دبیرخانه عالی شورای بیمه عنوان شد؛

بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری ناقص است/وزارت بهداشت برای رفع تکلیف بسته را ارسال کرد

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارسال بسته پیشنهادی تعرفه پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه گفت: وزارت بهداشت برای رفع تکلیف، این بسته ناقص را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد و در حال بررسی و جلسات کارشناسی برای تکمیل این بسته پیشنهادی هستیم.
بلاتکلیفی بیمه در کش و قوس قانون؛

سرگردانی بیمه سلامت بین دو وزارتخانه

جنجال و اتفاقاتی که در ادغام سازمان ورزش و جوانان یا ادغام سازمان راه و مسکن و شهر سازی پیش‌آمد هنوز در خاطر بسیاری مانده است.
اندراحوالات درمانگاه تأمین اجتماعی محمودآباد؛

یک درمانگاه، 3 پزشک و بیش از 50 هزار بیمه‌شده

درمانگاه تأمین اجتماعی امام خمینی(ره) محمودآباد پس از گذشت 18 سال از تأسیس خود که با 3 پزشک آغاز به‌کار کرد اما با افزایش تعداد بیمه‌شدگان طی این چند سال همچنان با همان 3 پزشک به مردم خدمات می‌دهد.
انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت:

نقشه وزارت بهداشت برای تصاحب اموال کارگران

طی چند ماه اخیر وزیر بهداشت، دکتر حریرچی قائم مقام ایشان و مهندس موهبتی معاون پارلمانی ایشان در جراید، رسانه ها، رادیو و تلوزیون و در دیدار با نمایندگان تشکل های کارگران و کارفرمایی و ... کراراً و صراحتاً اعلام کردند که به درمان سازمان تأمین اجتماعی کاری ندارند.
وکیل پرونده خون‌های آلوده :

پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده است

وکیل پرونده خون‌های آلوده در واکنش به اظهارات رئیس سازمان انتقال خون مبنی بر اینکه رسیدگی به پرونده خون‌های آلوده به اتمام رسیده است، گفت: پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده و برخلاف گذشته که پرونده‌ها به صورت دسته جمعی پیگیری می‌شد، اکنون این پرونده‌ها به صورت موردی بررسی می‌شود.
حاشیه ای بر برنامه چهارشنبه شب «ثریا»؛

حساب صراحت وزیر بهداشت را نکرده بودند!

تلویزیون رسمی در مقابل برخی مقامات خاضع و خاشع است و اگر هم جسارتی کند صد بار عذر می خواهد ولی به مردان دولت که می رسد نقش طلبکار به خود می گیرد...
وزیر بهداشت اعلام کرد؛

زیرمیزی نتیجه بی توجهی دولت و مجلس به حقوق پزشکان بود

وزیر بهداشت با حضور در یک برنامه تلویزیونی، به برخی انتقادها به طرح تحول نظام سلامت پاسخ داد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری؛

تعرفه های پرستاری سال آینده هم اجرا نمی شود/ بودجه ندادند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: با توجه به اینکه هیچ بودجه ای برای قانون تعرفه خدمات پرستاری در سال ۹۶ تخصیص داده نشده است، انتظار نمی رود این قانون در سال آینده اجرا شود.
وزیر بهداشت:

پزشک باید اخلاق مدار و با انصاف باشد

هاشمی با اشاره به تشکیل کمیته اخلاق گفت:رسوء رفتار بزرگ‌ترین آسیب جامعه پزشکی است و پزشک باید در عین مهارت، اخلاق مدار و با انصاف باشد.

وزارت بهداشت: تزریق پنی‌ سیلین کسی را نکُشته

رییس سازمان غذا و دارو گفت: درباره شماره سری ساخت پنی‌سیلینی که گفته می‌شد منجر به فوت بیمار شده، بررسی‌ها نشان داده شد که آن دارو مشکلی نداشته است.
در مورد بودجه‌ی وزارت بهداشت

روایت وزیر بهداشت از بودجه نظام سلامت در سال 96

وزیر بهداشت با انتشار مطلبی درباره بودجه سلامت در سال 96 در کانال تلگرامی خود، نوشت: جلسات ویژه‌ی تدوین لایحه بودجه سال آینده در دولت به اتمام رسید. در جریان بررسی این لایحه، طبق روال، هر دستگاهی استدلال‌های خود را برای دریافت بودجه‌ی مورد نیاز مطرح می‌کند.
عملکرد بیمه ها؛

مردم چقدر به بیمه‌ها اعتماد می‌کنند؟

هر فردی در طول زندگی خود با خطراتی مواجه است که شاید تصور هر یک از آن‌ها فرسنگ‌ها با ذهن و اندیشه‌اش فاصله دارد؛ خطراتی که گاه جان او را نشانه می‌گیرند و گاهی با اموال و دارایی‌های انسان بازی بیرحمانه‌ای می‌کنند.
وعده هاي بي عمل...

گلایه دانش‌آموز شین‌آبادی از وعده‌های عملی نشده وزارت بهداشت

پدر یکی از دانش‌آموزان شین‌آبادی گفت: یک ماه و نیم قبل معاون وزیر بهداشت قول داد طی دو هفته هم امکانات درمانی و هم هزینه درمان دانش‌آموزان را به بیمارستان بپردازند اما با وجود گذشت 45 روز از این جلسه هنوز هیچ وعده‌ای محقق نشده است.
مهم‌ترین مشکلات رادیولوژیست‌ها

انتقاد از وزارت بهداشت برای واردات تجهیزات رادیولوژی

یک متخصص رادیولوژی با بیان اینکه وزارت بهداشت به بهانه دریافت مجوز، موانعی را برای ورود تجهیزات پزشکی ایجاد می‌کند، عنوان کرد: مسئولان نه تنها هیچ گونه کمک مالی برای واردات تجهیزات پزشکی نمی‌کنند بلکه به بهانه صدور مجوز هزینه اضافی نیز دریافت می‌کنند.
تجمیع بیمه ها تعیین تکلیف شود؛

ابزار تولیت نظام سلامت در دست وزارت بهداشت نیست

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه دولت باید هرچه سریع تر موضوع تجمیع بیمه ها را تعیین تکلیف کند، گفت: اگر به تولیت وزارت بهداشت معتقدیم باید به ابزار آن نیز توجه کنیم.
رییس کل سازمان نظام پزشکی:

تجمیع بیمه‌ها، ضروری است/بیمه‌ها به تبعیت از قانون بازگردند

رییس کل سازمان نظام پزشکی، تجمیع بیمه‌های درمانی را در حال حاضر و با توجه به عقب ماندگی مطالبات بیمارستان‌ها و کسورات بیمه‌ای ضرورت سلامت کشور خواند و سازمان‌های بیمه‌گر را به تبعیت از قانون دعوت کرد.
ایرج حریرچی:

فعلا خبری از پرداخت کارانه نیست/ سن، شایع‌ترین عامل ابتلا به "سرطان"

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: تلاش بیمه ها برای پرداخت بدهی هایشان مثمر ثمر نبوده و درنتیجه فعلا امیدی به پرداخت کارانه نیست.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها