مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی :

عذرخواهی و ادامه حمایت وزارت بهداشت از خانواده نوزادی که دچار سوختگی شد

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت می‌پذیرد که بیمارستان می‌توانست در حمایت‌های عاطفی و مالی به خانواده نوزادی که دچار سوختگی شده بود، رفتار بهتری داشته باشد، بی‌تردید با افرادی که در این حوزه کوتاهی کرده‌اند برخورد قاطع اداری خواهیم داشت؛ از خانواده نوزاد عذرخواهی و دلجویی شد. در ادامه سیر درمان نوزاد نیز حمایت‌های وزارت بهداشت از بیمار ادامه خواهد داشت.
کش‌وقوس‌های بیمه سلامت، موهبتی که مدیر هواخواه زیاد دارد؛

انتقال بیمه‌سلامت به وزارت‌بهداشت هرچند هدف هاشمی بود، اما شورای‌عالی سلامت در رفاه ماند

سازمان بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت منتقل شد اما همچنان شورای عالی بیمه سلامت که از اهمیت بسیار بالاتری نسبت به سازمان بیمه سلامت برخوردار بود و وزارت بهداشت به دنبال این شورا بود تا ماموریت‌هایی مانند تجمیع بیمه‌ها را در این شورا پیگیری کند به این وزارتخانه نرسید. وزارتخانه ای که با کمبود بودجه در بیمه سلامت رو به رو است.
گلایه وزارت بهداشتی‌ها از بدقولی دولت؛

آنچه در کاغذها به عنوان بودجه سلامت به این حوزه تخصیص می‌یابد تنها عدد است

رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: کسانی که در بخش دولتی کار می‌کنند به خوبی واقفند که اعدادی که در بودجه ها مطرح هست فقط عدد است و آنچه در عملکرد اتفاق می‌افتد همیشه بحث متفاوتی است.
هزار وعده بی عمل درباره کودکان پروانه ای؛

تصاویر دردناکی که شاید مسئولان را بیدار کند 16+

زخم‌ تمام بدنش را گرفته بود، دیگر نایی برای گریه کردن نداشت، گردنش هم به مویی بند بود، جسم بی‌جانش را در بقچه‌ای پیچیده بودند، الینا با همه سختی‌ها برای همیشه آرام گرفت،مرگ الینا شاید تلنگری باشد تا مسئولان را از خواب بیدار کند و به وعده‌هایشان عمل کنند.
دغدغه تامین پول برای درمان؛

سهم سلامت از هدفمندی یارانه‌ها به کجا رسید؟

طرح هدفمندی یارانه در دولت قبل کلید خورد و پس از آن مقرر شد، ۱۰درصد بودجه صرفه جویی شده از محل اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند
سقوط مرگبار چراغ اتاق عمل در زاهدان؛

حادثه مرگبار در اتاق عمل

بیمار پس از این حادثه چند روزی در بیمارستان تحت درمان ومراقبت های ویژه قرارگرفت امابه علت شدت جراحت ها وصدمات وارده روی تخت بیمارستان جان سپرد.
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور:

چرا وزیر بهداشت تا مشکل ایجاد می‌شود به قم می‌رود؟/ حمله پزشک به پرستار باردار

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: وزیر بهداشت می‌گوید من نگاهم به منتقدین مانند نگاهی به بیکاران ایستاده در اتوبان است؛ باید به ایشان گفت آقای هاشمی به کجا چنین شتابان. ما کارشناس دلسوز بهداشت هستیم اما نمی‌دانم چرا تا مشکل ایجاد می‌شود آقای هاشمی راه قم را می‌گیرند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

رئیس جمهور به اختلاف وزارت بهداشت و تامین اجتماعی ورود کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان تامین اجتماعی با اختصاص کامل حق بیمه درمان به مراکز درمانی وزارت بهداشت از تضییع حقوق کارگران جلوگیری کند.
صرفأجهت اطلاع مسئولین؛

دنیای کودک رودباری زیر تیغ محرومیت تارشد/عکس

ای ساکنان پُر زرق و برق کوچه‌های بی‌خیالی، اینک چراغ خانه هم وطن مستضعف تو، از بی‌نوایی و نداری خاموش است و پسرک معصوم، شب هنگام به جای بازی، دنیای تاریکی را در بغل می‌گیرد.
گفت‌وگو با رئیس انجمن نفرولوژی ایران ؛

واگذاری مراکز دیالیز درست اما با نظارت و اجرای کارشناسی

رئیس انجمن نفرولوژی ایران با اشاره به اینکه روند شیوع بیماری کلیه در حال افزایش است و متعاقباً نیاز به انجام پیوند نیز زیاد شده است، گفت: اصل واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی درست است اما باید با نظارت و اجرای کارشناسی صورت پذیرد.

وزیر بهداشت: ضدانقلاب غلط کرد/دلایل فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دلایل فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است گفت: مرحوم خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت.
علت درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی؛

جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی

معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی فقط به‌هنگام سفر اجازه همراهی تیم پزشکی همراه را با خود می‌دادند.
با ارسال بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری به دبیرخانه عالی شورای بیمه عنوان شد؛

بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری ناقص است/وزارت بهداشت برای رفع تکلیف بسته را ارسال کرد

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارسال بسته پیشنهادی تعرفه پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه گفت: وزارت بهداشت برای رفع تکلیف، این بسته ناقص را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد و در حال بررسی و جلسات کارشناسی برای تکمیل این بسته پیشنهادی هستیم.
بلاتکلیفی بیمه در کش و قوس قانون؛

سرگردانی بیمه سلامت بین دو وزارتخانه

جنجال و اتفاقاتی که در ادغام سازمان ورزش و جوانان یا ادغام سازمان راه و مسکن و شهر سازی پیش‌آمد هنوز در خاطر بسیاری مانده است.
اندراحوالات درمانگاه تأمین اجتماعی محمودآباد؛

یک درمانگاه، 3 پزشک و بیش از 50 هزار بیمه‌شده

درمانگاه تأمین اجتماعی امام خمینی(ره) محمودآباد پس از گذشت 18 سال از تأسیس خود که با 3 پزشک آغاز به‌کار کرد اما با افزایش تعداد بیمه‌شدگان طی این چند سال همچنان با همان 3 پزشک به مردم خدمات می‌دهد.
انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت:

نقشه وزارت بهداشت برای تصاحب اموال کارگران

طی چند ماه اخیر وزیر بهداشت، دکتر حریرچی قائم مقام ایشان و مهندس موهبتی معاون پارلمانی ایشان در جراید، رسانه ها، رادیو و تلوزیون و در دیدار با نمایندگان تشکل های کارگران و کارفرمایی و ... کراراً و صراحتاً اعلام کردند که به درمان سازمان تأمین اجتماعی کاری ندارند.
وکیل پرونده خون‌های آلوده :

پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده است

وکیل پرونده خون‌های آلوده در واکنش به اظهارات رئیس سازمان انتقال خون مبنی بر اینکه رسیدگی به پرونده خون‌های آلوده به اتمام رسیده است، گفت: پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده و برخلاف گذشته که پرونده‌ها به صورت دسته جمعی پیگیری می‌شد، اکنون این پرونده‌ها به صورت موردی بررسی می‌شود.
حاشیه ای بر برنامه چهارشنبه شب «ثریا»؛

حساب صراحت وزیر بهداشت را نکرده بودند!

تلویزیون رسمی در مقابل برخی مقامات خاضع و خاشع است و اگر هم جسارتی کند صد بار عذر می خواهد ولی به مردان دولت که می رسد نقش طلبکار به خود می گیرد...
وزیر بهداشت اعلام کرد؛

زیرمیزی نتیجه بی توجهی دولت و مجلس به حقوق پزشکان بود

وزیر بهداشت با حضور در یک برنامه تلویزیونی، به برخی انتقادها به طرح تحول نظام سلامت پاسخ داد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری؛

تعرفه های پرستاری سال آینده هم اجرا نمی شود/ بودجه ندادند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: با توجه به اینکه هیچ بودجه ای برای قانون تعرفه خدمات پرستاری در سال ۹۶ تخصیص داده نشده است، انتظار نمی رود این قانون در سال آینده اجرا شود.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها