سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شانه‌ساز در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

مالکیت یک نوجوان ۱۲ ساله در شرکت دارویی

سرپرست سازمان غذا و دارو درباره موضوع مالکیت یک نوجوان در شرکت دارویی توضیح داد.
وزیر بهداشت:

مزایای هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها

وزیر بهداشت گفت: هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها به افزایش نظارت، مدیریت منابع و کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها منجر می‌شود.
دبیر شورای سلامت صداوسیما:

هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد

زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل به صداوسیما معرفی کرده و از آنها درخواست پول کرده‌اند اما هیچ ارتباطی بین آنها و صداوسیما نیست.
مسعود پزشکیان:

۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به بیماران خاص اختصاص یافت

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مبلغ اختصاص یافته در مجلس به بیماران خاص را امسال ۸۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
مصطفی قانعی:

زمان ورود واکسن HPV ایرانی به بازار مشخص شد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره زمان ورود واکسن HPV ایرانی ساخته شده در یکی از شرکت‌های دانش بنیان توضیح داد.
طلب ۲۰۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی!!

تامین اجتماعی قربانی هزینه های درمانی میهمانان ناخوانده

بدهی طرح تحول در مقابل بدهی ۲۰۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی هیچ است. مهدی اسفندیارچند روز پیش همایشی برای بررسی طرح تحول سلامت برگزار شد و تیتری که از این همایش در امد کاملا بی ربط و غیرکارشناسی و عوام فریبانه بود.
معطل ماندن طرح 10 ساله؛

ممانعت سوداگران از الکترونیکی شدن پرونده سلامت

پرونده الکترونیک سلامت از حدود ده سال پیش در وزارت بهداشت مطرح شده اما تاکنون اجرایی نشده است. به اعتقاد کارشناسان این طرح می‌تواند تا30 درصد از هزینه‌های سلامت کشور را کاهش دهد. همچنین با اجرایی شدن این طرح جامع الکترونیک می‌توان مانع تعدادی از فساد‌های بخش سلامت کشور شد.
در نشستی خبری اعلام شد؛

توزیع ۱۰۰۰ متخصص در مناطق محروم

برنامه وزارت بهداشت برای توزیع نیروهای متخصص به مناطق محروم در سال جاری، ممنوعیت تبلیغ دارو و خدمات پزشکی در فضای مجازی و وظیفه نظام پزشکی در رسیدگی به این تبلیغات و ... از جمله مباحثی بود که در نشست خبری وزیر بهداشت و معاونان وی مطرح شد.
پزشکان؛ نجومی بگیران قانونی کشور؛

پزشکان به دنبال افزایش ۴۰ درصدی تعرفه‌‌های خدمات درمانی!

چند روزی از مخالفت نمکی با افزایش تعرفه‌های درمانی سال ۹۸ نگذشته بود که این وزارتخانه با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای نسبت به مواضع قبلی خود، موضوع افزایش تعرفه‌ها را به میان کشید و در نامه‌ای خطاب به معاون اول رییس‌جمهور خواستار تجدید‌نظر در تعرفه‌های درمانی و افزایش مجدد آن شد.
جوابیه وزارت بهداشت؛

واکنش وزارت بهداشت به صورت حساب عجیب یک بیمارستان

در پی انتشار خبری مبنی بر دریافت هزینه استهلاک دستگاه در صورت‌ حساب یک بیمارستان با عنوان «صورت حساب عجیب یک بیمارستان» معاونت درمان وزرات بهداشت جوابیه‌ای ارسال کرد.
وزیر بهداشت:

مخالف ادامه تحصیل پزشکان عمومی نیستم

وزیر بهداشت در خصوص اخبار منتشر شده درباره ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی، گفت: مخالف ادامه تحصیل پزشکان عمومی نیستم.
امضای طلایی در واردات دارو !!

آقای وزیر رانت واردات دارو را به کجا رساندید؟

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در شرایطی از دولت خداحافظی کرد که شائبه های زیادی درباره ی انحصار واردات لوازم و کالای پزشکی توسط شرکتهایی که زیر نظر او فعالیت می کنند وجود داشت. شرکت هایی مانند آواپردیس ، آوا سلامت که مدیران آنها همگی از وزارت بهداشت بودند و دیوان عدالت اداری غیرقانونی بودن آنها را اعلام کرد. این مسائل و برخی اختلاف نظرها سبب شد تا هاشمی از کابینه جدا شود و جایش را به سعید نمکی بدهد.
ذخیره یک ماهه نخ جراحی؛

جنجال باتری قلب و ماجرای یک صف طولانی

در چند روز گذشته، انتشار یک تصویر همراه با ادعای نبود باتری قلب در بیمارستان ریفرال شهید رجایی جنجالی شد. براساس اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و همچنین هیئت امنای ارزی، در حال حاضر باتری قلب به تعداد کافی وجود دارد و به‌مرور تحویل داده می‌شود.
گردشگری سلامت؛

عواید مالی توریسم به جیب چه کسانی می‌رود؟

تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد بخش قابل ملاحظه‌ای از گردشگران ورودی، به‌ویژه گردشگران همسایه، که به کشور می‌آیند با هدف درمان است. در این میان چهار کشور عمان، افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان اصلی‌ترین بازارهای ایران در این زمینه محسوب می‌شوند.
تنها ۵۷ خدمت دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می‌شود؛

صادقی :تهیه آئین‌نامه راه‌اندازی بیمارستان دندان پزشکی

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت گفت: آئین نامه راه‌اندازی بیمارستان دندان‌پزشکی در مرحله کارشناسی قرار دارد.وی ادامه داد: تعیین تعرفه خدمات دندان پزشکی بر عهده دبیرخانه شورای عالی بیمه و مسئولان وزارت بهداشت است .
درآمدها واقعی می شود؛

ترکش های کارتخوان در مطب ها

موضوع استفاده از کارتخوان در مطب ها، که سال گذشته در مقطعی برجسته شد، دوباره با تصمیم یکی از مقام های قضائی در یکی از استان ها، به چالش جدی در حوزه سلامت تبدیل شده است.
بازنشستگان نیازمند توجه؛

۱۴ هزار میلیارد بدهی تامین اجتماعی نتیجه تزریق بی ضابطه‌ی منابع و ضعف مدیریت

مردم و خاصه کارگران در شرایط‌ بسیار سختی هستند و در تامین نیازهای روزمره دچار مشکل شده اند و شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی می طلبد که مسیولین تراز اول اجرایی کشور کمربندها را محکم ببندند. در این شرایط دشوار وزرای مرتبط با رفاه مردم مثل بهداشت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی وظایف خطیری دارند.
ارسالی از مخاطبان ؛

درگیری در اورژانس بیمارستان فیروزگر+فیلم

درگیری در اورژانس بیمارستان فیروزگر تهران باعث استفاده از اسپری اشک‌آور شد.
دکتر مهناز خانوی تشریح کرد:

چالش شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، وضعیت تامین و توزیع شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی در سال 98 را تشریح کرد.
یاداشت بابک زمانی ؛

معيشت پزشكان و سقوط امپراطوري روم

وزير جديد و محترم بهداشت اخيرا فرموده اند وزارت متبوع ايشان بايد "معيشت "پزشكان طرحي را تامين كند . اينكه جناب ايشان دغدغه معيشت پزشكان را دارند مايه دلگرمي است و بي ترديد مقصود ايشان از معيشت هم با درنظر گرفتن تمام مباحث اقتصادي مطرح شده در اين يادداشت بوده و تنها بيان نتيجه است.
صفحه  از ۲۰
نظرات و گلایه ها