سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر انجمن داروسازان ایران :

مهلت 3 ماه بیمه‌ها برای پرداخت مطالبات داروسازان

دبیر انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس اسناد بالادستی، سازمان‌های بیمه‌گر موظف هستند حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از دریافت صورتحساب ها و اسناد مربوطه از داروخانه ها، مطالبات را پرداخت کنند.
مدیرعامل شستا :

سرمایه گذاران استقبال چندانی از واگذاری شرکت های شستا نداشته اند

تغییر مداوم نرخ ارز، بی ثباتی اقتصادی و قیمت ها، کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت آن ها و... فضایی را ایجاد کرده که ما شاهد سرخوردگی فعالان اقتصادی و ناامیدی آن ها نسبت به آینده هستیم و در این شرایط نمی توان انتظار خرید واحدهای صنعتی و سرمایه گذاری را داشت.
حاشیه سازی بی پایان؛

ابعاد جدید از برنامه احساسی یک مجری تلویزیونی درباره پدر و فرزند سرطانی

در روزهای اخیر انتشار ویدیویی در فضای مجازی که بخشی از گفت‌وگوی علی ضیاء با پدر و فرزندی که به سرطان ‏مبتلاست، ‏موجی از احساسات را برانگیخته است، اما انتشار اخبار و مطالب جدیدی موجب شده است تا باز هم تشکیک جدی به این ‏سخنان وارد ‏شود.‏
سوءاستفاده از تحریم ها؛

گروکشی شرکت های پخش دارو ازبیماران هموفیلی

احمد قویدل، گفت: به رغم اطلاع رسانی های مکرر کانون هموفیلی ایران و استمداد از مراجع نظارتی، گروکشی دارو توسط شرکت های پخش ادامه دارد. تاکید های کتبی سازمان غذا و دارو مبنی بر غیر قانونی بودن این قبیل اقدامات از آنجا که ضمانت اجرایی ندارد، عملا کارساز نیست.
سخنگوی وزارت بهداشت :

اینکه دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست،دروغ است

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مهمترین مشکل ما، ارتباط مالی شرکت های تولید کننده دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه با شرکت های ایرانی است، اظهار داشت: اینکه گفته می شود دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست، دروغ است.
فیزیوتراپ‌ها چه می‌کنند؟

چرا وزارت پزشکان بر وزارت‌خانه بهداشت غلط است؟

اظهار نظری که نه یک فرد عادی، که از زبان پزشکی بیان می‌شود که متخصص است و احتمالا از دید خودش، در مهم‌ترین تخصص هم تحصیل و فعالیت کرده است. پزشکی که فیزیوتراپ در چشمش چیزی بیشتر از مشت و مال دهنده نیست و نیاموخته، چه برسد به دیگر متخصصان شاغل در عرصه بهداشت و درمان.
دبیرکل خانه پرستار مطرح کرد؛

وضعیت اسفبار پرستاری در ۵ سال اخیر

دبیرکل خانه پرستار، نسبت به تشدید تبعیض و بی عدالتی علیه جامعه پرستاری در پنج سال اخیر به شدت انتقاد کرد.
کمبود تجهیزات، مشکل جدید بیمارستان‌ها؛

پیگیری موضوع استفاده مجدد از وسایل و تجهیزات اتاق عمل

12تیر ماه بود که معاون وزیر بهداشت با ارسال بخشنامه‌‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها، استفاده مجدد از برخی وسایل یکبارمصرف اتاق عمل را مجاز اعلام کرد؛ حالا با گذشت چند ‌ماه از این ابلاغیه، روزنامه همشهری با توجه به اهمیت موضوع و همچنین خبرهایی که درباره کمبود تجهیزات و حتی لوازم معمولی پزشکی که بدون‌شک می‌تواند سبب ایجاد عفونت در بیمارستان‌ها شود، این موضوع را بررسی و پیگیری کرده و با برخی از کارشناسان در این زمینه گفت‌وگو کرده است.
مزه پرانی وزیر بهداشت؛

جدیدترین ورژن «مالش» به سبک وزیر بهداشت

پاسخ وزیر بهداشت به درد و دل یک مرد میانسال که از هزینه گران فیزیوتراپی گلایه می کرد، انتقادات طیف مختلفی را در بر داشت.
تسهیلات وزارت بهداشت برای دانشجویان خارج نشین؛

به نام دانشجو، به کام دانشگاه

نوسانات نرخ ارز و مشکلات حاشیه‌ای آن، حالا دیگر فقط محدود به قیمت دارو، تجهیزات پزشکی و غیره نمی‌شود، ‏بلکه با تسهیلاتی که وزارت بهداشت برای برخی دانشجویان خارج نشین در نظر گرفته، باعث بروز اعتراضاتی از طرف دانشجویان ‏دانشگاه‌های علوم پزشکی شده است.‏
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

وزیر بهداشت به دلیل توهین به مردم عذرخواهی کند

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بااشاره به لزوم عذرخواهی وزیر بهداشت از مردم گفت: ایشان زمانی که توانایی پاسخ مطالبات مردمی را ندارند، موضوع را به کسی که می‌تواند پاسخگو باشد ارجاع دهند.وی افزود: اقدام وزیر بهداشت هم نوعی تحقیر فرد نیازمند تلقی می‌شد و هم نوعی توهین به رشته فیزیوتراپی بود و من به شخصه حق می‌دهم به مردم و فیزیوتراپیست‌ها نسبت به این مسئله گلایه‌مند باشند.
در پی پاسخ عجیب جناب وزیر؛

واکنش دبیر انجمن فیزیوتراپی استان تهران به صحبت‌های وزیر بهداشت

به تازگی فیلمی از وزیر بهداشت در فضای مجازی منتشر شده که در آن قاضی‌زاده به پیرمردی که از هزینه‌های فیزیوتراپی گله ‌می‌کند می‌گوید: «فیزیوتراپی کاری ندارد باید بمالید، خودتان انجام دهید!» .
سرپرست دفتر هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت:

نبود منابع پایدار برای بیمه‌ها، پرداخت هزینه‌ها را با مشکل مواجه کرده است

سرپرست دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نبود بودجه پایدار برای بیمه‌ها، سازمان‌های بیمه‌گر را در پرداخت هزینه‌ها با مشکل مواجه کرده، ولی با این حال تلاش سازمان بیمه سلامت این است که ارائه خدمات با مشکل مواجه نشود.
سخنگوی وزارت بهداشت:

تکذیب کمبود داروی بیهوشی

سخنگوی وزارت بهداشت درباره بحث زباله‌های بیمارستانی، نذر خون، کمبود داروهای بیهوشی، وضعیت بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به وزارت بهداشت و... توضیحاتی ارائه کرد.
700 هزار نفر در ایران آلزایمر دارند؛

سند‌ ملی‌ آلزایمر باید به‌تصویب دولت برسد

هشت میلیون سالمند در کشور زندگی می‌کنند که بیش از 700 هزار نفر آن ها به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و این درحالی است که تنها دو هزار نفر تحت پوشش انجمن آلزایمر قرار دارند. همچنین در هر سه ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر (دمانس) مبتلا می‌شود، که یک سال تشخیص زودتر پنج سال معلولیت ناشی از آلزایمر را کاهش می‌دهد.
وزیر بهداشت:

هدف تحریم‌ها ایجاد نارضایتی عمومی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در وزارت بهداشت، بیش از 50 درصد از وقت ما و مدیران، صرف تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در شرایط تحریم می‌شود و خوشبختانه تا امروز مدیریت‌شده و تا هفته‌های آینده، کمبودهای فعلی این حوزه‌ها تا حدودی برطرف خواهد شد.
طیب قدیمی مطرح کرد؛

هشدار نسبت به تاثیر منفی افزایش قیمت مصالح بر اتمام پروژه‌های درمانی مناطق زلزله‌زده

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نسبت به تاثیر منفی افزایش قیمت مصالح بر اتمام پروژه‌های درمانی این مناطق هشدار داد.

ماجرای نایاب شدن قطره‌های آهن در بازار

هادی سمایی فوق‌تخصص نوزادان در ارتباط با مصرف مکمل‌های آهن در کودکان و نوزادان اظهار داشت:‌ اکثر پزشکان برای نوزادان قطره‌های آهن نوع خارجی را تجویز می‌کردند چرا که این قطره‌ها کمتر باعث سیاه شدن و پوسیدگی دندان آن ها می‌شد ولی متأسفانه مدتی است که این دارو نایاب شده و خانواده‌ها از این مسئله گلایه‌مند هستند.
استاندار مرکزی :

نظام پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در استان مرکزی تقویت شود

استاندار مرکزی گفت: الگوی زیست ناسالم، کم تحرکی و رفتارهای پرخطر چالش مهم بهداشتی است و نیاز است که نظام پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در این استان تقویت شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس پاسخ داد؛

علت اصلی افزایش اشتباهات پزشکی چیست؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: افزایش اشتباهات پزشکی به دلیل ضعف متولیان نظارتی صورت می‌گیرد.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها