سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزارت بهداشت اعلام کرد؛

اعتبار ۴۴هزار میلیاردی معاونت درمان کذب است

وزارت بهداشت، اعتبار ۴۴ هزار میلیاردی معاونت درمان این وزارتخانه را کذب دانست.
خدمات دندانپزشکی از 40 هزار تا 80 میلیون؛

درآمد روزانه 15 ميليوني در كلينيك هاي دندانپزشكي

مراجعه به يك كلينيك دندانپزشكي در كمترين صورت بين 100 تا 150 هزار تومان هزينه دارد. هر كلينيك به طور متوسط بين 120 تا 150 مراجعه كننده دارد که با يك حساب سر انگشتي مي توان گفت كه يك كلينيك دندانپزشكي در كمترين حالت 15 ميليون درآمد دارد.
بیمه، زنان را پوشش نمی دهد؛

نگاهی به وضعیت بیماران هموفیلی در ایران

چهار سال است که تامین اجتماعی تعدادی از بیماران اختلال انعقادی را از تحت پوشش بیمه‌ای خود خارج کرده و تنها استدلالی که در پاسخ به شکایت‌ها بیان می‌کند، بخشنامه‌ای است که گویا به تعریفی متفاوت درباره ماهیت این‌گونه از بیماری‌ها اشاره دارد. این اتفاق متاسفانه باعث شده اکثر این بیماران، به ویژه زنان و دختران مبتلا، به بهانه خفیف بودن بیماری‌شان از دفترچه بیمه بیماران خاص محروم شوند و دفترچه جدید صادرشده برای این بیماران مانند دفترچه افراد عادی است و بیماران هموفیلی ناچارند در هر بار مراجعه به مراکز درمانی، به پزشک درخصوص بیماری خود توضیح دهند.
نمايندگان مجلس عملكرد بهداشتي دولت را بررسي كردند؛

خروج سلامت از اغما

این روزها در پایان مسئولیت دولت دهم و در آستانه هفته سلامت، عملکرد چهار ساله این دولت در حوزه بهداشت‌ و درمان به عنوان یکی از محوری ترین فعالیت‌های دولت مورد بررسی قرار گرفته و از طرح تحول سلامت به عنوان عامل شیرین شدن کام مردم با کاهش هزینه‌های پرداختی و تحت پوشش بیمه قرار دادن بیش از 10‌میلیون‌نفر نام می برند.
عضو شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد؛

خواسته پرستاران از دولت آینده/ وزیر بهداشت پزشک نباشد

دکتر زینب فدایی گفت: خواسته جامعه پرستاری از دولت جدید در درجه اول برقراری عدالت در وزارت بهداشت است به این معنی که برقراری عدالت منصفانه در پرداختی ها، تخصیص امکانات و...، است
در نشست خبری با دکتر ایرج حریرچی ؛

پاسخ سخنگوی وزارت بهداشت به حاشیه‌های مرگ عارف لرستانی

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح برخی مسائل درباره فوت عارف لرستانی - بازیگر کشورمان، در عین حال از کاندیدهای ریاست جمهوری خواست تا موضع‌شان را درباره "سلامت مردم" مشخص کنند.
منشور حقوق بیمار؛

بیماران در ایران از چه حقوقی برخوردارند؟

منشور حقوق بیمار در سال ۱۳۸۱ تدوین و از سوی معاونت سلامت وزارت بهداشت در زمستان همان سال ابلاغ شد. بر پایه این دستورالعمل، مراکز بهداشتی و درمانی نیز موظف بودند، مفاد این منشور را در مکان مناسب و قابل رویت نصب کنند.
در پی رسوایی های اخیر؛

واکنش نظام‌پزشکی به آگهی‌های"نسخه‌پیچ‌های داروخانه ها" در روزنامه ها

عضو کمیته علمی نظارت بر تبلیغات نظام پزشکی با بیان اینکه در قانون بحث نظارت به سازمان نظام پزشکی محول شده است، گفت: سازمان نظام پزشکی عوامل اجرایی برای اجرای قانون ندارد و ممکن است خیلی از مسایل دستخوش تغییرات متعددی شود که گاهی این تغییرات به واسطه مسایل اقتصادی است.
در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس هوایی؛

انتقاد وزیر بهداشت از خلف وعده در تحویل 1000 آمبولانس تولید داخل

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از خلف وعده کسانی که قرار بود 1000 دستگاه آمبولانس تولید داخل را به اورژانس کشور تحویل دهند گفت: امیدواریم این آمبولانس‌ها طی چند ماه آینده تحویل داده شوند.
نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت؛

شرط ثابت ماندن تعرفه های پزشکی/خبرهای خوش از پرداخت بیمه ها

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: در بحث تعرفه های پزشکی سال ۹۶، معتقدیم اگر هزینه های سایر بخش ها افزایش نیافت، رشد تعرفه ها نیز صفر باشد.
اتفاق در بدره ؛

چرا مسئول سلامت جامعه عصبانی شد؟

وزیر بهداشت مسئول سلامت جامعه است و این چندان زیبنده نیست که خود به خاطر چند حرف از کوره در برود و با چنین ادبیات تندی یک فرد پایین تر از خود را خطاب قرار دهد.
در پی درگیری لفظی فرماندار بدره و وزیر بهداشت؛

عذرخواهی تلفنی وزیربهداشت از فرماندار بدره

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فرماندار بدره استان ایلام عذرخواهی کرد.
مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی :

عذرخواهی و ادامه حمایت وزارت بهداشت از خانواده نوزادی که دچار سوختگی شد

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت می‌پذیرد که بیمارستان می‌توانست در حمایت‌های عاطفی و مالی به خانواده نوزادی که دچار سوختگی شده بود، رفتار بهتری داشته باشد، بی‌تردید با افرادی که در این حوزه کوتاهی کرده‌اند برخورد قاطع اداری خواهیم داشت؛ از خانواده نوزاد عذرخواهی و دلجویی شد. در ادامه سیر درمان نوزاد نیز حمایت‌های وزارت بهداشت از بیمار ادامه خواهد داشت.
کش‌وقوس‌های بیمه سلامت، موهبتی که مدیر هواخواه زیاد دارد؛

انتقال بیمه‌سلامت به وزارت‌بهداشت هرچند هدف هاشمی بود، اما شورای‌عالی سلامت در رفاه ماند

سازمان بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت منتقل شد اما همچنان شورای عالی بیمه سلامت که از اهمیت بسیار بالاتری نسبت به سازمان بیمه سلامت برخوردار بود و وزارت بهداشت به دنبال این شورا بود تا ماموریت‌هایی مانند تجمیع بیمه‌ها را در این شورا پیگیری کند به این وزارتخانه نرسید. وزارتخانه ای که با کمبود بودجه در بیمه سلامت رو به رو است.
گلایه وزارت بهداشتی‌ها از بدقولی دولت؛

آنچه در کاغذها به عنوان بودجه سلامت به این حوزه تخصیص می‌یابد تنها عدد است

رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: کسانی که در بخش دولتی کار می‌کنند به خوبی واقفند که اعدادی که در بودجه ها مطرح هست فقط عدد است و آنچه در عملکرد اتفاق می‌افتد همیشه بحث متفاوتی است.
هزار وعده بی عمل درباره کودکان پروانه ای؛

تصاویر دردناکی که شاید مسئولان را بیدار کند 16+

زخم‌ تمام بدنش را گرفته بود، دیگر نایی برای گریه کردن نداشت، گردنش هم به مویی بند بود، جسم بی‌جانش را در بقچه‌ای پیچیده بودند، الینا با همه سختی‌ها برای همیشه آرام گرفت،مرگ الینا شاید تلنگری باشد تا مسئولان را از خواب بیدار کند و به وعده‌هایشان عمل کنند.
دغدغه تامین پول برای درمان؛

سهم سلامت از هدفمندی یارانه‌ها به کجا رسید؟

طرح هدفمندی یارانه در دولت قبل کلید خورد و پس از آن مقرر شد، ۱۰درصد بودجه صرفه جویی شده از محل اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند
سقوط مرگبار چراغ اتاق عمل در زاهدان؛

حادثه مرگبار در اتاق عمل

بیمار پس از این حادثه چند روزی در بیمارستان تحت درمان ومراقبت های ویژه قرارگرفت امابه علت شدت جراحت ها وصدمات وارده روی تخت بیمارستان جان سپرد.
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور:

چرا وزیر بهداشت تا مشکل ایجاد می‌شود به قم می‌رود؟/ حمله پزشک به پرستار باردار

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: وزیر بهداشت می‌گوید من نگاهم به منتقدین مانند نگاهی به بیکاران ایستاده در اتوبان است؛ باید به ایشان گفت آقای هاشمی به کجا چنین شتابان. ما کارشناس دلسوز بهداشت هستیم اما نمی‌دانم چرا تا مشکل ایجاد می‌شود آقای هاشمی راه قم را می‌گیرند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

رئیس جمهور به اختلاف وزارت بهداشت و تامین اجتماعی ورود کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان تامین اجتماعی با اختصاص کامل حق بیمه درمان به مراکز درمانی وزارت بهداشت از تضییع حقوق کارگران جلوگیری کند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها