سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ماجرای دنباله‌دار بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی؛

دود تاخیر یک ساله در پرداخت مطالبات به چشم بیماران می‌رود

تامین اجتماعی ۱۰ هزار میلیارد تومان به مرکز درمانی بدهکار است و بیمارستان‌ها دیگر توان خرید دارو و تجهیزات پزشکی را ندارند و با ادامه شرایط ممکن است، پول این کالا‌ها را از بیمه شدگان تامین اجتماعی بگیرند.
صدرالهی:

دولت بعد از سال ۹۲ هیچ پرداختی به تامین اجتماعی نداشت

معاون برنامه ریزی اداره کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در تشریح دلایل شکاف منابع و مصارف بیمه‌های درمانی و لزوم کاهش تعرفه های جراحی گفت: نسبت تعداد مستمری بگیران به بیمه پردازان در سال‌های اخیر افزایش یافت.
مسئولان بیمارستان: موظف به پاسخگویی نیستیم؛

نوزادی که به اجبارِ بیمارستان از مادر گرفته شد

قصه، قصه درد مادری کارتن خواب یا معتاد نیست که صلاحیت نگهداری از فرزندش را نداشته یا اینکه به خاطر سابقه جرم و بزهکاری قانون حق مادری کردن را از او سلب کرده باشد... داستان امروز دردِ مادری 17 ساله است که در ازدواج موقت با مردی بی‌مسئولیت با فرزندی در شکم رها شد و پس از مراجعه به بیمارستان و تولد نوزادش توسط مسئولان همان بیمارستان از دیدن کودک خود محروم ماند.
رئیس سازمان اورژانس کشور:

خدمات اورژانسی به زائران ایرانی در عراق رایگان است

کولیوند گفت: هزینه استفاده از خدمات اورژانسی در کشور عراق برای تمامی زائرین رایگان است.
مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی؛

پارازیت‌ها مضرتر از امواج موبایل نیستند

مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی، گفت: اطلاع زیادی از مضرات امواج پارازیتی ندارم، اما طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، اثر پارازیت‌ها مخرب‌تر از امواج موبایل نیست و اگر کسی مستنداتی مبنی بر مضرتر بودن پارازیت‌ها دارد، به مجلس ارائه دهد.
ارجاع بیماران برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان؛

گلایه‌های بیماران منجر به استعفای رئیس بیمارستان شد

چندی پیش خبرهایی در خصوص عدم همکاری کارکنان بیمارستان امام علی (ع) کرج با بیماران، در فضای مجازی منتشر شد.ماجرا از این قرار بود که کارکنان این بیمارستان، بیماران را برای تهیه ملزومات و تجهیزات پزشکی مورد نیازشان به فروشگاهی خارج از بیمارستان ارجاع می‌دادند که همین موضوع موجب گلایه‌های بیماران و خانواده‌های آنها شده بود.
وزیر بهداشت:

فرار مالیاتی به هیچ عنوان در بخش دولتی وجود ندارد

سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: اعتقاد داریم که جامعه پزشکی نسبت به سایر اقشار جامعه در برابر قانون تسلیم‌تر است و در بخش دولتی به هیچ عنوان فرار مالیاتی وجود ندارد چون در پایان هر ماه، عملکرد پزشکان محاسبه و مالیات از آن کسر می شود البته بعد از کسر مالیات و کسورات، ۴۰ درصد از کارکرد پزشکان در بخش دولتی به آنان پرداخت می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

تامین اجتماعی پول‌مان را ندهد از بیماران می‌گیریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ممکن است ناچار شویم در صورت عدم دریافت مطالبات از تامین اجتماعی و برقرار شدن یک مکانیسم مطمئن برای پرداخت منظم، از اول مهرماه از بیمه شدگان تامین اجتماعی هزینه را دریافت کنیم و به آنها گواهی پرداخت دهیم تا خودشان مبالغ را از سازمان بیمه تامین اجتماعی دریافت کنند.
مبنای ویزیت در ایران؛

خوانش جواب آزمایش و سونوگرافی حق ویزیت می‌خواهد؟

بیشتر ما ایرانی‌ها تعریفی از مبنای ویزیت پزشک نداریم. ما نمی‌دانیم یک ویزیت چه چیزهایی را شامل می‌شود یا ویزیت مجدد چه تعریفی دارد و آیا پزشک حق دارد برای خواندن جواب آزمایش و تنظیم برنامه درمانی بر اساس نتیجه آزمایش و سونوگرافی هزینه مجدد بگیرد؟ این روزها پزشکان ویزیت بیماران‌شان را به گرفتن شرح حال مختصر و کوتاه محدود کرده‌اند. آنها روش‌های تشخیصی متفاوتی را برای آن دسته از بیمارانی که بیماری‌شان در معاینات ابتدایی قابل تشخیص نیست تجویز می‌کنند. در این بین شیوه‌های متفاوتی از دریافت حق ویزیت بین پزشکان دیده می‌شود.
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

بانک شیر مادر مشکل فقهی ندارد / نتایج اثربخش این بانک در بهبود نوزادان نارس

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت راه‌اندازی بانک شیر مادر در ایران، این روش را در بهبود سریع‌تر نوزادان نارس، موثر دانست و گفت: تاکنون با آغاز به کار این بانک شیر به شکل پایلوت در استان فارس بالغ بر ۴۰نوزاد نارس توانستند با شیر مادر تغذیه کنند.
قربانیان «ندانم‌کاری» آقایان؛

اظهارات متناقض مدیران وزارت بهداشت درباره جذب تکنسین‌های دهان و دندان

۱۶۰۰ نفر فارغ التحصیل رشته تکنسین سلامت دهان و دندان در انتظار تعیین ردیف شغلی خود از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور هستند این درحالی است که مسئولین وزارت بهداشت با اظهارات متناقض آن‌ها را در برزخ نگه داشته و مأیوس می‌سازند.
مالیات برای نوشابه گازدار؛

ماليات سلامت يا مالیات از مواد قندی؟

اخذ مالیات از نوشابه‌های شیرین‌شده با قند مدت مدیدی است که در سراسر جهان از سوی دولت‌ها انجام می‌شود؛ زیرا اکثر آنها به این نتیجه رسیده‌اند که این مواد فاقد ارزش تغذیه‌ای بوده و بر سلامت عمومی جامعه نیز اثرات مخربی بر جا می‌گذارند.
حواشی اخیر جابه جایی سلبریتی ها؛

پلمب آمبولانس خصوصی که سلبریتی جا به جا می‌کرد

دکتر پیرحسین کولیوند در این باره اظهار کرد: مرکزی را که این تخلف را انجام داده بود شناسایی کردیم و بلافاصله مسئولینش را به سازمان اورژانس کشور دعوت کردیم؛ پس از اثبات موضوع به طور موقت این موسسه را تعطیل کردیم.
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دلیل مخالفت پزشکان با کارتخوان فرار مالیاتی نیست، توهین به آنهاست

محمدحسین قربانی، نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: کارتخوان مصداق مناسبی برای گرفتن مالیات از جامعه پزشکی نیست. متاسفم که سازمان امور مالیاتی بعد از 40 سال هنوز نتوانسته سازوکار مناسبی برای دریافت مالیات از همه اقشار طراحی کند. ضمن اینکه دلیل مخالفت پزشکان با استفاده از کارتخوان فرار مالیاتی نیست، بلکه مقابله با توهینی است که به آنها شده است.
سرنوشت پزشکی در دست مجلس؛

فشار مافیای کنکور برای افزایش ظرفیت پزشکی در صحن مجلس

طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت پزشکی فردا در صحن مجلس مطرح می‌شود و جامعه پزشکی به شدت چشم انتظار نتیجه این تصمیم شتاب زده است.
در حاشیه آموزش رایگان قبل از نصب کارتخوان؛

پزشکان عزیز! درآمد نجومی نوش جانتان؛ چرا مالیاتش را نمی دهید؟

رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه ای به سازمان مالیاتی خواستار تعویق اجرای حکم قانونی نصب کارتخوان در مطب پزشکان شده، اما دلیل او برای این درخواست به قدری عجیب است که در نگاه اول، کل ماجرا، طنز به نظر می رسد.
مدیرکل دستگاه مالیاتی استان آذربایجان غربی؛

تمدید مهلت ثبت نام فعالین بخش درمان برای کارتخوان‌های بانکی

مهلت ثبت نام فعالین بخش درمان برای کارتخوان‌های بانکی تا ۳۱ مرداد ماه تمدید شد.حسن کوماسی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با تکرار این موضوع که اکثر پزشکان استان به تکالیف مالیاتی خود عمل می‌کنند افزود: هدف از ثبت کارتخوان‌های بانکی در سامانه سازمان امور مالیاتی کمک به افزایش شفافیت در حوزه مالیات است و ۹۰ درصد پزشکان نباید نگران این موضوع باشند.
مطالبات و پاسخگویی؛

تجمع اعتراضی پرستاران در مشهد

جمعی از پرستاران مشهدی برای پیگیری مطالبات صنفی خود از جمله ۱۶ ماه کارانه معوق به استانداری خراسان رضوی مراجعه کردند. یکی از پرستاران بیمارستان امام رضا(ع) مشهد که جزء مراجعه کنندگان بود روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: کارانه به منزله پرداخت درآمد بیمارستانها علاوه بر حقوق به پرسنل درمانی است اما متاسفانه پرداخت کارانه پرستاران ۱۶ ماه است که به تعویق افتاده است.قاسمی تاکید کرد: در حالی که برای همگان این سوال مطرح است که چگونه با وجود عدم تغییر نحوه محاسبه کارانه ها، سهم پرستاران به مبالغ کم کنونی رسیده اما متاسفانه کسی در این باره پاسخگو نیست.
واکنش رئیس اسبق سازمان غذا و دارو به تخلفات:

رسول دیناروند: دوسال پیش،دادگاه مرا از این اتهامات تبرئه کرد

رسول دیناروند رئیس اسبق سازمان غذا و دارو درباره برخی تخلف‌ها در دوران ریاست او اظهار کرد صحبت‌هایی که مطرح شده حرف‌های تکراری 2 سال پیش بوده که همه به طور کامل دروغ و کذب هستند.
شفافیت در عملکرد؛

جوابیه شرکت داروسازی دکتر عبیدی به خبر «تابناک»

پیرو درج خبری با عنوان «با ٢٠ شركتی كه يك ميليارد يورو ارز دولتي در آنها گم شده است بيشتر آشنا شويد»، شرکت داروسازی دکتر عبیدی جوابیه‌ای صادر کرد که وفق قانون عینا درج می‌گردد.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها