سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نسل‌كشي مارها؛

«هولوكاست مارها» افسانه‌يا حقيقت؟

«دسته دسته مارهاي سمي در كوره‌هاي بزرگ موسسه رازي مي‌سوزند. نسل‌كشي اين‌بار براي مارهايي رقم مي‌خورد كه قرار است در خدمت ساخت پادزهر براي كشور باشند. درست از سال ١٣٤٨ كه نخستين پادزهر براي نيش عقرب و مار در اين موسسه ساخته شد، هولوكاست مارها شكل گرفت. كوره‌ها پاياني هستند براي خزندگاني كه سرنوشت، آنها را به موسسه سرم‌سازي رازي كشانده است.
رییس انجمن بیهوشی ایران خبر داد ؛

جلسه متخصصان بیهوشی با رییس نظام پزشکی

به دنبال حواشی ایجاد شده در پی اعتراض متخصصان بیهوشی به کاهش تعرفه‌هایشان و همچنین طرح مباحثی مبنی بر به خطر افتادن سلامت بیماران، انجمن بیهوشی ایران اعلام کرد که پزشکان متخصص این رشته در روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور، برگه تعرفه مالی برای انجام خدمات خود را پر نمی‌کنند و به صورت رایگان فعالیت خواهند کرد.
رییس انجمن تجهیزات بیهوشی اظهار کرد:

وضعیت قرمزِ واردکنندگان تجهیزات پزشکی

رییس انجمن واردکنندگان تجهیزات بیهوشی و تنفسی کشور با بیان این که میزان مطالبات شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی از مرز ۳۰۰۰ میلیارد تومان عبور کرده، گفت: دیرکرد پرداخت مطالبات در این حوزه به بیش از ۲۰ ماه افزایش یافته است.
گلایه‌های مادر رنجور یکی از قربانیان قصور پزشکی؛

امیدوارم خطایی که جان کودک دوساله‌ام را گرفت، برای کسی تکرار نشود

صحبت درباره پرونده کودک دو ساله‌ای است که با احساس درد در قفسه سینه و مشکل تنفسی روانه بیمارستان شد، اما عدم تشخیص مشکل اصلی او و تجویز یک داروی بی ربط حال او را بدتر کرد؛ وضعیتی که موجب شد والدین کودک روز بعد بار دیگر دلبندشان را به بیمارستان ببرند اما بازهم تأخیر در اقدامات درمانی چیزی جز مرگ دردناک پیش رویشان قرار نداد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد؛

تعرفه پرستاری در انتظار تصمیم وزیر رفاه

قائم مقام سازمان نظام پرستاری، گفت: جامعه پرستاری کشور چشم انتظار تعیین تکلیف اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه است.
آخرین تهدید پزشکان !

حذف بیهوشی، درد تازه بیماران!

در پي كاهش 25 درصدي تعرفه، متخصصان بيهوشي تهديد كرده‌اند بيماران را بيهوش نمي‌كنند!
بررسی یک طرح حاشیه ساز؛

طرح تربیت «پرستاران بیمارستانی» آینده پرستاران تحصیلکرده را به خطر می‌اندازد

در شرایطی که وزارت بهداشت توافقنامه اصفهان را دور زده است سازمان نظام پرستاری اعلام می‌کند حداقل 10 هزار پرستار بیکار داریم ولی وزارت بهداشت این آمارها را قبول ندارد.
وزیر بهداشت مطح کرد؛

آخرین وضعیت پرداخت معوقات پرستاران

وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت حقوق و اضافه کار پرستاران، گفت: این درحالیست که کارانه پرستاران از حدود یک سال گذشته پرداخت نشده است.
عضو جامعه اپتومتری ایران مطرح کرد؛

لابی‌های چشم‌پزشکان در وزارت بهداشت

عضو جامعه اپتومتری ایران گفت: با لابی برخی از چشم‌پزشکان در وزارت بهداشت، خدمات اپتومتری تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است.
واردات جسد جدی شد!

خروج ارز کشور برای واردات مردگان خارجی!!

افزایش بی رویه واردات محصولات عجیب و غریب طی سال های گذشته کم نبود که این روزها صحبت از واردات جسد است. قراراست هزینه واردات را دانشگاه ها بر عهده بگیرند تا شاید از این طریق بتوانند برای کالبد گشایی علمی و آموزشی از آنان بهره ببرند.
درخواست خانواده های بیماران اوتیسم، پروانه ای و جسمی حرکتی:

به داد بچه های ما برسید!

ر پی درج خبر درخواست بیماران «پروانه ای»؛ کاردرمانی و گفتار درمانی تحت بیمه قرار گیرد و پیگیری خبرنگار جی پلاس از وزارت بهداشت، جمعی از خانواده های این بیماران با ارسال پیام به باشگاه مخاطبان جماران ضمن در خواست دوباره بیمه کاردرمانی و گفتار درمانی برای این بیماران توضیحاتی را در خصوص پیگیری جماران از وزارت بهداشت ارائه کردند.
واقعیت دارد؟!

فاجعه «کشتار خاموش مردم با صنایع غذایی» در ایران!

چندی پیش در شبکه های اجتماعی، نامه تکان دهنده فردی منتشر شد که بدون ذکر نام، خود را یک کارشناس ارشد صنایع غذایی و عضو نظام غذا و دارو و دامپزشکی استان اصفهان معرفی کرده و ادعاهای زیادی درباره میزان بالای آلودگی و سطح پایین بهداشت در تهیه و تولید غذاهای کارخانه‌ای و صنایع غذایی ایران مطرح کرده بود.
دکتر علی اکبر پورفتح الله:

صادرات و واردات خون نداریم

مدیرعامل سازمان انتقال خون از اهدای سالانه 2.1 میلیون واحد خون در کشور خبر داد و هرگونه صادرات و واردات خون را نیز تکذیب کرد.
بررسی کمبودها در ۸ رشته پزشکی؛

چرا ایران متخصص خارجی جذب نمی‌کند

معاون آموزش وزارت بهداشت دلایل کمبود متخصص در برخی مناطق کشور و اینکه چرا نباید از پزشک متخصص خارجی برای این کمبودها استفاده کرد، پاسخ داد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر:

پالایشگاه خون به دلیل آلوده بودن به هپاتیت و ایدز تعطیل است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امروزه پالایشگاه خون در کشور به دلیل آلوده بودن به هپاتیت و ایدز تعطیل است.
رئیس سازمان غذا و دارو:

افرادی به دنبال گرفتن امتیاز و احیای خودشان هستند

رئیس سازمان غذا و دارو به مسائل مطرح شده در طی روزهای گذشته در خصوص عملکرد این سازمان پاسخ داد.
بدهی ۶ هزار میلیاردی بیمه‌ها،دردی بی‌درمان؛

گروکشی داروهای حیاتی برخی از بیماران خاص به دلیل مطالبات بیمه‌ای

سهمیه داروهای حیاتی برخی از بیماران خاص در انبارهای دارویی به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات مراکز درمانی از سوی سازمان‌های بیمه‌گر دپو شده است.
احمد نجاتیان:

دولت دوازدهم باید دوره‌ پایدارسازی پرستاری باشد

احمد نجاتیان مدیر کل ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری کشور گفت: دولت دوازدهم باید دوره‌ پایدارسازی پرستاری باشد.
وزیر بهداشت:

اعتراضات به حق است/دولت در تعرفه‌ها تجدید نظر کند

وزیر بهداشت با ابراز امیدواری نسبت به واقعی شدن تعرفه‌های درمانی و با بیان اینکه ما هم به تعرفه‌های 96 نقد داشتیم، گفت: امیدواریم تعرفه‌ها در سال 97 بازنگری شود، البته مصوبه مربوط به تعرفه‌های امسال وحی منزل نیست و همانطور که مجلس می‌تواند در مصوبه‌های خود تجدید نظر کند، دولت هم می‌تواند مصوبه‌های هیات وزیران را تغییر دهد.
وزارت بهداشت توجهی نمی‌کند؛

سرنوشت پاتولوژیست‌ها در هاله‌ای از ابهام

نائب رییس انجمن پاتولوژی و آسیب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه وزارت بهداشت هر روز مشکل جدیدی را برای پاتولوژیست‌ها ایجاد کرده است، گفت: روزی ما را تهدید به لغو امتیاز انجمن کردند و در حال حاضر نیز حکم تعلیق ریزیدنت‌های پاتولوژی دانشگاه‌ تهران و تبریز را صادر کرده‌اند.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها