سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ملک افضلی مطرح کرد:

نظام سلامت باید اجتماعی شود

مشاور معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «رویکرد محله محوری در اجتماعی شدن سلامت از اولویت برخوردار است و این امر را باید از حاشیه شهرها و روستاها آغاز کرد.»
ادعای عجیب وزیر بهداشت!!

غیرواقعی بودن اظهارات وزیر بهداشت درباره حقوق دو میلیونی پزشکان

درحالی‌که وزیر بهداشت به تازگی اعلام کرده درآمد پزشکان در کشور دو میلیون تومان است، اما نماینده مردم سراوان در مجلس گفت: پزشکان در بررسی‌های انجام شده بالا‌ترین درآمد را در جامعه دارند و به‌طور میانگین باید گفت دریافتی آن‌ها حدود ۱۵ میلیون تومان است.
در پی انتشار یک تصویر حاشیه‌ساز؛

بيانيه شركت داروسازی الحاوی درخصوص خبر موهوم در فضای مجازی

شرکت داروسازی الحاوی در پی انتشار یک تصویر حاشیه‌ساز و بدون منبع مشخص از یکی از محصولات این شرکت در فضای مجازی بیانیه‌ای را صادر کرد‌.
پزشکان ایران محروم از برچسبMD؛

تعدیل طرح جدید ترافیک براساس نیازهای پزشکی

دستیاران پزشکی که دریافتی ماهیانه آنان در حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان است جزو گروهی هستند که باید برای رسیدن به بیمارستانها یا درمانگاههای آموزشی و محل کشیک خود، احتیاج به ورود به بیمارستانهای آموزشی دارند که عموماً در محدوده ترافیک است.
افزايش کشته‌هاي نوروزي؛

سرپرست اورژانس آمار مصدومين تصادفات جاده‌اي پليس را غيرواقعي دانست

تصادف، تلفات و مرگ بخشي جدانشدني از تعطيلات و سفرهاي نوروزي شده است. هر سال با پايان تعطيلات، رسانه‌ها و افکار عمومي منتظر آمار جديد از تعداد کشته‌شدگاني هستند که تصادفات راهنمايي و رانندگي سالشان را با مرگ گره زده است. آماري که در سال‌هاي اخير به روايت مسئولان پليس راهور هميشه روندي کاهشي داشته است و امسال و براي نوروز ٩٧ هم برخي اخبار اوليه حکايت از همين ماجرا داشت؛ تا اينکه روز گذشته خبري با تيتر «گلايه‌ سرپرست اورژانس کشور از پليس راهور» منتشر شد که در آن آمده است آمارهاي مصدومان تصادفات در نوروز واقعي نبود.
بیمه و سند اتیسم؛

دو خواسته مهم جامعه اتیسم

اتیسم اختلالی رشدی است که در سه سال اول زندگی اتفاق می ‌افتد و شاخصه‌های اصلی مانند نقص در ارتباط و تعاملات اجتماعی، رفتارهای کلیشه‌ای و خزانه رفتاری و حرکتی و گفتاری محدود در کودکان دارد. پیچیده بودن این اختلال باعث شده در جامعه ناشناخته بماند و کمتر توجه دولت را به خود جلب کند؛ به همین دلیل مشکلات زیادی بر سر راه کودکان این طیف و خانواده‌های آنان وجود دارد.
پزشکیان:

تعرفه‌های پزشکی هیچ‌وقت عادلانه نبوده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت‌ها در سیستم بهداشت و درمان کشور غیرمنصفانه و غیرعادلانه بوده، بنابراین افزایش تعرفه‌های مشکلی را حل نمی‌کند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

اعتبارات سال 97 پاسخگوی نیازهای حوزه سلامت خواهد بود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید این اطمینان وجود دارد که تعیین حدود 64 هزار میلیارد اعتبارات به همراه درآمد اختصاصی مراکز درمانی می‌تواند رافع مشکلات حوزه سلامت به ویژه بیماران خاص باشد.
پرستاران در گرداب بلاتکلیفی؛

عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری / 10 سال انتظار برای بودجه‌ای که داده نمی‌شود

یک تزریق ساده یا یک عمل جراحی سنگین؛ فرقی نمی کند همه این‌ها در نظام سلامت کشور، دارای تعرفه و قیمت است. کار هرکسی یک تعرفه و قیمت مشخص دارد اما پرستاران تنها قشری در نظام سلامت هستند که کارشان تعرفه‌ای ندارد. پرستاران 10 سال است که منتظر اجرای قانون هستند؛ قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری!
جان‌بابایی مطرح کرد؛

شکایت مردم از شلوغی مراکز درمانی/انتقال ۱۰۰ هزار بیمار و مصدوم توسط اورژانس

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ تاکنون، تعداد ۷۵۳۶۳۵ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد، ۲۶۸۷۵ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه و ۳۰۲۲۶ نفر نیز در سایر بخش های بیمارستان بستری شده اند.
عضو کمیسیون بهداشت مطرح کرد؛

شرط افزایش تعرفه های پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: این میزان افزایش باید کمتر از نرخ تورم باشد و موجب افزایش پرداخت از جیب مردم نشود.
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:

سال ۹۷ براساس سقف اعتبارات هزینه خواهیم کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر اینکه این سازمان در سال ۹۷ براساس سقف اعتبارات هزینه خواهد کرد، گفت: برای اینکه تکلیف خود را به درستی انجام دهیم، نیاز به گایدلاین و پروتکل درمانی داریم تا براساس آن خرید راهبردی خدمات را انجام دهیم.
هاشمی در جمع خبرنگاران:

کارکنان بیمارستان ها ۱۰ ماه از بیمه ها مطالبه معوقه دارند

وزیر بهداشت گفت: پرستاران، پیراپزشکان، پزشکان و شرکت های دارویی حدود ۱۰ ماه است که از وزارت بهداشت به خاطر تأخیر بیمه ها مطالبه دارند و از مسئولان می خواهم با پرداخت مطالبات، وزارت بهداشت را در مقابل کارکنان بدقول نکنند.
دیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت:

بیشترین شکایت مردم به سامانه 190، دریافت تعرفه پزشکی زیاد است

مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه 190 شنوای صدای مردم و شکایات همه ایرانیان از نظام سلامت است و بیشترین شکایات مردم به این سامانه دریافت تعرفه های بالای پزشکی از مردم است.
در اجلاس مدیران سازمان بیمه سلامت ایران؛

شرمندگی وزیر بهداشت از بی‌توجهی به رفاه اجتماعی

وزیر بهداشت گفت:‌ یکی از مؤلفه‌هایی که در چهار دهه گذشته کمتر به آن عمل شده توجه به رفاه اجتماعی است که بسیاری از مسائلی که امروز باعث شرمندگی ما می‌شود به دلیل همین موضوع است.
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

تشدید نظارت بر مراکز درمانی در ایام نوروز

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری در ارتباط با مصرف مکمل در ایران، سؤالاتی که مردم از پزشکان باید بپرسند، وقوع ضرب و شتم در بیمارستان‌ها و تشدید نظارت بر مراکز درمانی در ایام نوروز توضیحاتی ارائه داد.
مشاور انجمن رادیولوژی ایران:

رادیولوژیست ها فرزند خوانده وزارت بهداشت هستند

مشاور انجمن رادیولوژی ایران گفت: رادیولوژیست‌ها به نوعی فرزند خوانده‌ وزارت بهداشت محسوب می شوند و همیشه مورد تبعیض قرار گرفته اند.
ریاحی:

وزارت بهداشت برای پرداخت بدهی ها تدبیر اساسی کند

نایب رئیس کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: وزارت بهداشت برای پرداخت بدهی هایش به فکر چاره اساسی باشد که یکی از این تدابیر، عرضه اوراق طولانی مدت به مردم است تا در عوض، پول آن را جای بدهی پرداخت کنند.
ماجرای انتقاد رادیولوژیست‌ها و 200 شهری که رادیولوژیست ندارند؛

معاون وزیر بهداشت:‌ حقوق بیماران، خط قرمز وزارت بهداشت است

200 شهر کشور رادیولوژیست ندارند و به اذعان مسوولان وزارت بهداشت کمبود متخصص رادیولوژی در سراسر کشور واضح است؛ سوال این است که در خلاء این کمبود، نیازهای اورژانسی ساکنان این مناطق چگونه باید پاسخ داده شود؟
بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت؛

انجام سونوگرافی در مطب، همراه با اخذ وجه توسط متخصصان زنان تخلف است

معاونت درمان وزارت بهداشت در بخشنامه ای اعلام کرد: انجام سونوگرافی توسط متخصصین فاقد مدارک آموزشی معتبر تایید شده توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و اخذ تعرفه در مطب متخصصان زنان، تخلف انتظامی و تعزیراتی محسوب می شود.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها