سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت در نظام سلامت؛

مشکل نظام سلامت بودجه است یا ولخرجی/ ماجرای «چاه ویل» چیست

اعتراض وزیر سابق بهداشت به کمبود اعتبارات و بی‌اعتنایی سازمان برنامه و بودجه به این گلایه‌ها، سرانجام باعث کناره‌گیری او شد و این در حالی است که برخی معتقدند هزینه ها باید مدیریت شود.
ماجرای سرم های فاسد؛

مدیر بخش تولید سرم‌های دیالیز صفاقی شرکت «ث»؛: این انتخاب بین بد و بدتر بود

شرکت داروسازی «ث» در تامین مواد اولیه موردنیاز خود با دولت به مشکلات ارزی و تخصیص ارز می‌خورد و مواد اولیه‌اش را نمی‌تواند از گمرک ترخیص کند، بعد برای اینکه بازارش را از دست ندهد و به قول مسئولان بین بد و بدتر بد را انتخاب کند محصول آماده‌نشده و مضر برای بدن بیماران دیالیزی را در بازار توزیع می‌کند.
۱۰ سوالی که مسئولان هلال احمر باید پاسخ دهند؛

در کمیته تحقیق و تفحص چه گذشت؟

فعالیت‌های اقتصادی عمده در جمعیت هلال احمر در راستای ارتقاء شفافیت مالی بر اساس دستور شورای عالی هلال احمر در هفته ‌های گذشته متوقف شدو بررسی‌های کمیته تحقیق و تفحص از هلال احمر حکایت از ابهامات جدی در این جمعیت دارد.
بودجه وزارت بهداشت ؛

افزایش ۲/۸ برابری اعتبارات وزارت بهداشت با اجرای طرح تحول سلامت

با اجرای طرح تحول سلامت، اعتبارات وزارت بهداشت از ۲۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۶۲ هزار میلیارد تومان (۲/۸ برابر) در سال ۹۶ رسیده است. چرا وزیر می‌گوید بودجه ندارد؟
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی:

مسئولان برای کاهش هزینه‌های بیماران سرطانی تلاش کنند

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی با تأکید بر تلاش مسئولان برای کاهش هزینه‌های مبتلایان به بیماری سرطان، گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بودجه وزارت بهداشت همسو با نیازهای حوزه درمان تعیین شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر درکشور زیر خط فقر هستند، گفت: بودجه وزارت بهداشت همسو با انتظارات حوزه بهداشت ودرمان تعیین شود.
سخنگوی وزارت بهداشت :

تعداد پزشکان کشور به 173 هزار و 130 نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا آخر وقت اداری دیروز تعداد پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان فارغ ‏التحصیل داخل و خارج و دارای شماره نظام پزشکی کشور به عدد 173 هزار و 130 نفر رسید و آخرین نفر فارغ التحصیل گروه ‏پزشکی، روز گذشته شماره نظام پزشکی خود را دریافت کرد.‏
همکاری بیمه سلامت با شرکت ترکیه‌ای؛

جیب خالی پز عالی بیمه سلامت!

خبرها حاکی از آن است که قرار است شرکت ترکیه‌ای سامانه‌ای برای بیمه سلامت با مبلغ 5.5 میلیون یورو طراحی کند.
تولید پفک با ذرت دامی ؛

انتقاد مدیر مسئول روزنامه خراسان از عدم معرفی متخلفان صنایع غذایی توسط وزارت بهداشت

مدیر مسئول روزنامه خراسان از عدم معرفی کارخانه متخلف پفک با ذرت دام توسط وزارت بهداشت انتقاد کرد.
گلایه‌های جانبازان؛

دست‌انداز‌های بیمه‌‌ها برای درمان جانبازان

لغو قرارداد یک بیمه خصوصی طی ماه‌های اخیر با بسیاری از بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و شرکت‌های تجهیزات پزشکی موجب سرگردانی جانبازان و خانواده‌های شهدا شده است. گلایه‌های جانبازان و خانواده‌های شهدا از روند پذیرش در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها این‌روزها شهرهای مختلف به گوش می‌رسد، افرادی که از مناسب نبودن پوشش بیمه‌ای خود و سرگردانی در مراکز درمانی گلایه دارند؛ گلایه‌هایی که بیش از ماه‌های پیش شنیده می‌شود.
ایرج حریرچی :

۹۸.۲ درصد زباله‌های بیمارستانی به صورت تفکیک شده تحویل داده می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: 98.2 درصد زباله‌های بیمارستانی به صورت تفکیک شده و ‌بی خطر شده تحویل داده می‌شود. البته ممکن است یکی دو درصد از این موارد به خاطر مشکلات دستگاه‌ها ایجاد می‌شود. بحث ‌مطب‌ها و آزمایشگاه‌ها و درمانگاه‌ها از این موضوع تفکیک داده نمی‌شود.
تهدید معیشت آزمایشگاهیان؛

ایجاد شبکه آزمایشگاهی «دستوری» نمی شود

نایب رئیس انجمن علمی پاتالوژی ایران، نسبت به برخی سیاستگذاری های آزمایشگاه مرجع سلامت، انتقاد کرد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سازمان برنامه و بودجه دیدگاه نامناسبی به حوزه بهداشت و درمان دارد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه دیدگاه نامناسبی نسبت ‏به حوزه بهداشت و درمان دارد و باید این دیدگاه سیاسی کنار گذاشته شود.
لغو بیمه تکمیلی ایثارگران؛

شانه خالی کردن بنیاد شهید از پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران

هیئت وزیران طی بخشنامه ای پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران از سوی بنیاد شهید را لغو و این مسئولیت را بر دوش دستگاه هایی اجرایی محول کرده و این بنیاد نیز در برابر دفاع از ایثارگران سکوت کرده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون:

افراد ۲۶ تا ۳۵ ساله بیشترین خون را اهدا می‌کنند

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بیشترین اهداکنندگان خون در کشور، افراد ۲۶ تا ۳۵ ساله هستند.
در پی اعلام درخواست یکی از نمایندگان صورت گرفت؛

پاسخ به خبر «لزوم تاسیس شعبه جدید داروخانه هلال احمر برای جلب رضایت بیماران سرطانی»

روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور نسبت به درخواست یکی از نمایندگان مجلس درخصوص لزوم تاسیس شعبه جدید داروخانه هلال احمر برای جلب رضایت بیماران سرطانی پاسخ داد.
جان بیماران در خطر است؛

کودکان سرطانی چشم‌انتظار دارو

وزارت بهداشت به‌دنبال جایگزینی داروهای تولید داخلی درمان سرطان به‌جای داروهای خارجی است. بخشی از بیماران مبتلا به سرطان که سال‌ها داروهای خارجی مصرف کرده‌اند و حالا مجبور هستند از داروهای داخلی استفاده کنند، می‌گویند که با عوارض جانبی بسیار روبه‌رو شده‌اند و درمان با شرایطشان سازگاری لازم را ندارد. در ماه‌های گذشته به‌دلیل تحریم‌ها‌ و عدم‌پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی، تولید و واردات دارو در کشور با چالش‌های بسیاری روبه‌رو شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت؛

نگران کاهش مصرف لبنیات هستیم

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش قیمت شیر و لبنیات در کشور، گفت: افزایش قیمت شیر و لبنیات و کاهش قدرت خرید مردم باعث کاهش سن بروز پوکی استخوان می شود.
در دفاع از سلامت روان؛

نامه اعتراضی متخصصان حوزه سلامت روان به تحریم‌های یکجانبه آمریکا

در ادامه اعتراض‌های نهادهای اجتماعی و مدنی ایرانی به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران 222 نفر از متخصصان روانشناسی و روانپزشکان کشورمان در نامه‌ای اعتراضی که به زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است، به اثرات سیاست‌های تحریمی ایالات متحده بر سلامت روان مردم و بیماران دچار اختلالات روانپزشکی پرداختند. این نامه و اعتراض جمعی از متخصصان حوزه سلامت روان ایران در ادامه حرکتی است که حدود 10روز پیش جمعی از روزنامه‌نگاران ایرانی که در نشریات کثیرالانتشار کشورمان مشغول به‌کار هستند، کلید زدند.
دبیر انجمن داروسازان ایران :

مهلت 3 ماه بیمه‌ها برای پرداخت مطالبات داروسازان

دبیر انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس اسناد بالادستی، سازمان‌های بیمه‌گر موظف هستند حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از دریافت صورتحساب ها و اسناد مربوطه از داروخانه ها، مطالبات را پرداخت کنند.
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها