سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چالش‎های نظام مالیاتی کشور؛

راهکار جلوگیری از "فرار مالیاتی پزشکان" چیست؟

میزان فرار مالیاتی پزشکان ایرانی بیش از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده؛ در این زمینه مسئولان حوزه سلامت، توپ را به زمین سازمان مالیاتی می‌اندازند و اجرا نکردن قوانین مالیاتی از سوی مسئولان مالیاتی کشور را عامل اصلی فرار مالیاتی پزشکان می‌دانند.
رئیس انجمن مامایی تشریح کرد؛

تبلیغات مجازی به سقط جنین رسید؛ آموزش کشتار در فضای مجازی برای کسب درآمد

تبلیغ در فضای مجازی موضوعی جدید نیست، اما به تازگی انتشار تصاویری نامتعارف از انجام عمل جراحی یا نحوه مصرف دارو سقط جنین به معضلی حاد تبدیل شده است.
محمدحسین قربانی:

انتقاد قربانی از واردات تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی و فروش در بازار آزاد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی که تجهیزات پزشکی را به نرخ آزاد می‌فروشند گفت: بانک مرکزی و وزارت صمت باید رانت خواران را افشا کند و به همین دلیل این کمیسیون نامه‌ای را نوشته و خواهان اسامی شرکت‌های واردکننده شده است.
با دزد حق الناس طرفم!

این دون‌زادگان بَد از گُرگِ درنده‌اند!

مهدی اسفندیار’ فعال رسانه‌ای حوزه بهداشت و درمان در یادداشتی با عنوان “این دون زادگان بَد از گُرگِ درنده اند!” نوشت:درد تبعیض را؛ درد رانت و فساد اقتصادی را در کلمات نمی شود گفت؛ بلکه باید زیر دست و پای این فساد و مفسدان رانتی؛ له شوی و ضجه بزنی و فریاد بکشی و کسی صدایت را نشود تا بفهمی “فساد” یعنی چی؟!
تخلفات دختر وزیر؛

بدهی میلیاردی شبنم نعمت زاده به بخش دارویی

اینکه باور کنیم سیر صعودی و روند رو به رشد باور نکردنی ایشان از کار کردن در داروخانه ی بیمارستان میلاد تا مالکیت چند شرکت و ویلاسازی در لواسان تنها با همت خودشان بوده کمی سخت و مشکل است. چیزی را که در حال حاضر می توان باور کرد بدهی میلیاردی شرکت های ایشان است که طرفهای طلبکارشان را به شدت آزار داده است.
رانت و فساد در صنعت دارو؛

امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو

کارشناسان معتقدند برای برخورد با رانت و فساد در صنعت دارو تنها شعار کافی نیست و باید اقدام جدی در این خصوص صورت گیرد.
هراس از نصب کارتخوان در مطب؛

اجتناب برخی از پزشکان برای نصب کارتخوان در مطب‌

همواره میزان مالیاتی پرداختی پزشکان، از مقداری که باید پرداخته شود، کمتر بوده است و برخی از پزشکان برای فرار مالیاتی از نصب کارتخوان در مطب‌های خود اجتناب می‌کنند ...
ایرج خسرونیا:

کدام پزشکان به تعرفه نیاز دارند/ چه کسانی زیرمیزی می گیرند

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با عنوان این مطلب که پزشک عمومی، داخلی، اطفال و عفونی که نمی تواند زیر میزی بگیرد، گفت: اصولا زیرمیزی را گروهی از پزشکانی می گیرند که دست به تیغ هستند.
مرتضی سلیمی توضیح داد؛

ماجرای عجیب فروش چادر‌های امدادی هلال احمر در دیوار

در روز‌هایی که بسیاری از هموطنان سیل زده خانه و کاشانه خود را از دست داده اند، عده‌ای اقدام به فروش چادر‌های امدادی می‌کنند.
وزیر بهداشت:

فساد از بدنه دولت است نه تولیدکنندگان +فیلم

سعید نمکی در همایش چهل سال توانمندی صنعت دارویی کشور گفت: نظام ناکارآمد بیمه‌ای و رشوه‌گیری‌ها باعث فلج شدن تولید در کشور شده است.
تخلفات رادیولوژی بیمارستان شهید رجایی؛

جزئیات پرونده جعل گزارش رادیولوژی در بیمارستان شهید رجایی البرز

در ماجری تخلفات رادیولوژی بیمارستان شهید رجایی البرز انتشار نامه‌هایی با تاریخ‌های متفاوت که به نوعی مکمل هم هستند مشخص می کند نامه ها به صورت اتفاقی و توسط عوامل غیر مرتبط به دست رسانه ها نرسیده است.
نصرالله پژمانفر مطرح کرد؛

میزان فرار مالیاتی پزشکان چقدر است؟

نصرالله پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که پزشکان متأسفانه به روش‌های مختلف از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.
دوشغله بودن پزشکان از نظر قانونی مشکل دارد؛

پزشکان موظف به پرداخت مالیات هستند

نایب‌رئیس مجلس با تاکید بر اینکه همه باید مالیات را به درستی و متناسب با درآمدهای خود بدهند گفت: در دنیا این پذیرفته شده است که هیچ گروه شغلی نباید فرار مالیاتی داشته باشد و این امر، پزشکان و سایر اقشار جامعه را هم شامل می‌شود.
یک مدیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد؛

پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز/۲۳۹ شکایت از بیمارستان ها

سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از پلمب و تعطیلی ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز خبر داد.
فرار مالیاتی پزشکان؛

تفاوت درآمدی پزشکان و مردم ایران هیچ جا دنیا دیده نمیشود

علی وقف‌چی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره مصوبات این کمیسیون درباره مالیات پزشکان گفت: دریافت مالیات به ایجاد منابع جدید درآمدی، عدالت اجتماعی و آبادانی کشور کمک می‌کند. در وضعیت فعلی باید رویکرد خود را تغییر دهیم. در کشورهای توسعه یافته اتکاء به منابع مالیاتی بسیار زیاد است.
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت خبر داد؛

کشف یک میلیون یورو استنت قلبی قاچاق با ارز دولتی

‍مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، از کشف و توقیف استنت های قلبی غیر استاندارد و قاچاق به ارزش بیش از یک میلیون یورو در گمرک فرودگاه امام(ره) خبر داد.وی افزود: تداوم و تشدید نظارت ها بر فرآیند واردات و ترخیص و ایمنی و سلامت کالاهای سلامت از جمله تجهیزات و ملزومات پزشکی موضوعی است که در هفته های اخیر مورد تاکید سرپرست وزارت بهداشت بوده است. مسائلی، از توقیف تجهیزات پزشکی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی خبر داد.
جای خالی نظارت!!!!

برگزاری بدون مجوز نمایشگاه زیبایی و سلامت

طی روزهای گذشته نمایشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی در برج میلاد برگزار شد که این نمایشگاه مجوز وزارت بهداشت را نداشته است و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مجوز صادر کرده، اما چرا با سلامت مردم بازی می‌کنند.
رسالت های فراموش شده؛

قراردادهای میلیونی برای برندسازی پزشکان؛ پول خرج کن سلبریتی شو!

چند سالی است که برخی از پزشکان پای ثابت برنامه های سیما هستند، اما چرا و چگونه این افراد انتخاب می‌شوند و آیا حضور در این برنامه‌ها دلیلی بر تخصص یا حاذق بودن پزشک است؟
فرار پزشکان؛

ماجرای فرار مالیاتی پزشکان/ حساب و کتاب درآمدها

گفته می شود مالیاتی که جامعه پزشکی و دندانپزشکی می بایست پرداخت کنند، رقمی بین ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان است. در حالی که تنها ۱۰ درصد این ارقام، به عنوان مالیات پرداخت می شود.
کمیسیون تلفیق تصویب کرد؛

جامعه پزشکی مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۹۸ شد

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق کلیه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت یا نظام پزشکی صادر شده است مکلف هستند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند تا مشخص شود چه میزان درآمد دارند و به نسبت آن باید مالیات بپردازند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها