اعتراض انجمن نفرولوژی ایران؛

رد پای رانت در یک واگذاری

از زمان اقدام وزارت بهداشت برای عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی برای تجهیز و مدیریت بخش‌های دیالیز در نقاط مختلف کشور، انجمن نفرولوژی ایران به این مسئله واکنش ‌های متعدد نشان داده و نسبت به این واگذاری‌ها اعتراض کرده است.
کاهش چشمگیر تخلفات در پایتخت؛

چراغ قرمز وزارت بهداشت مقابل تعرفه‌های پزشکی

مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت وضعیت تخلفات تعرفه‌ای پزشکی در کشور و همچنین تهران را تشریح کرد.
هشدار جدی به مردم؛

وزارت بهداشت: فریب بیمه های تقلبی دهان و دندان را نخورید

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سوءاستفاده‌های تلفنی و اینترنتی برخی سودجویان با عناوینی مانند بیمه‌های تکمیلی دهان و دندان، به مردم هشدار داد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز پرستار:

قانون غیرعادلانه امکان ادامه ندارد/ کسی که ظلم کند پشت تریبون هم نمی‌تواند جواب دهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف دریافتی‌ها در جامعه گفت: مملکت شاید با کفر پابرجا بماند اما با ظلم نابود خواهد شد. قانون باید براساس عدالت نوشته شود زیرا حتی قانون غیرعادلانه امکان ادامه ندارد.
رد پای حافظی در پرونده سهام‌ هزار میلیاردی پالایشگاه؛

بلاتکلیفی سرنوشت سهام نفتی وزارت بهداشت

رحمت‌اله حافظی عضو کنونی شورای شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دولت نهم با حکم وزیر بهداشت وقت مسئول فروش سهام پالایشگاه اصفهان می‌شود تا ظرف یک هفته معادل ریالی آن را به وزارت بهداشت باز گرداند، اما این سهام فروخته نشد و مشخص نیست اصل و سودش در چه مسیری هزینه شده است.
فریب سودجویان را نخورید؛

اکسیژن فروشی در هوای آلوده!

تخصص برخی سودجویان، شناسایی بحران و ماهی گرفتن از آب‌های گل‌آلود است. این روزها که هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور در دود و آلودگی غوطه‌ور است، خیلی‌ها حاضرند دست به هر کاری بزنند که سلامت خودشان و خانواده‌شان، قربانی آلودگی هوا نشود.
تبلیغات سودجویان خدماتی زیبایی؛

دود ارایه خدمات غیرمجاز و لیزرهای تبلیغاتی در چشم بیماران

بحث داغ لیزر و پیشنهادهای تبلیغاتی انجام آن در قسمت های مختلف بدن و به ویژه صورت با هدف زیبایی و نه صرفاً درمان نه تنها به آرایشگاه ها بلکه به منازل هم کشیده شده و افرادی در شیراز به صورت زیرزمینی و بدون مجوز و تخصص این خدمات را به مردم ارایه می دهند.
مجلس ورود کرد؛

ماجرای واگذاری بخش های دیالیز

واگذاری بخش های دیالیز در مناطق مختلف کشور به شرکت های خصوصی، با واکنش انجمن نفرولوژی ایران مواجه شد، تا جایی که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم به این ماجرا ورود کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

شفاف‌سازی اقدامات سازمان غذا و دارو با راه‌اندازی سامانه جامع الکترونیک

رئیس سازمان غذا و دارو گفت‌: با راه‌اندازی سامانه الکترونیک اقدامات این سازمان به صورت شفاف در اختیار مردم قرار می‌گیرد همچنین مسئولیت‌ها روشن و مسئولان با اطمینان می‌توانند آمار و ارقام را اعلام و مجوزها را کنترل کنند.
سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی و دارویی؛

کمبود نیروی آموزش دیده در سازمان غذا و دارو/ برخی قوانین قدیمی و ناکارآمد است

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی و دارویی گفت: سازمان غذا و دارو امروز باید نیروی آموزش دیده کافی در بحث نظارت داشته باشد اما آنچه که من در دادسرا می بینم ظاهرا کافی نیست.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی؛

گردش مالی قاچاق دارو سالانه ۱.۵ میلیارد دلار است

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گردش مالی کل قاچاق سالانه ١٥ میلیارد دلار است و این در حالی است که گردش مالی قاچاق دارو ١.٥ میلیارد دلار است.
نماینده سازمان بهداشت جهانی مطرح کرد؛

پیشتازی ایران در بین 8 کشور منطقه در جهت مبارزه با فساد

نماینده سازمان بهداشت جهانی، گفت: در بین 8 کشور منطقه ایران نخستین جلسه را در زمینه مبارزه با فساد برگزار کرده است و جای دارد به ایران به عنوان کشور پیشتاز تبریک گویم.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت عنوان کرد؛

فریبکاری برخی شرکت های شبه بیمه ای خدمات دندانپزشکی

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: فعالیت برخی شرکت های شبه بیمه ای خدمات دندانپزشکی، مورد تایید وزارت بهداشت نیست و مردم نباید فریب آنها را بخورند.
افشاگری‌های جدید از پشت پرده درمان سرطان در ایران

رانت‌های میلیاردی درمان سرطان در جیب برخی پزشکان

«شما چند ماه بیشتر زنده نمی‌مانید چون سرطان دارید»؛ همین یک جمله کافی است تا نه فقط یک فرد بلکه یک خانواده به هم بریزد. چنین خانواده‌ای حاضرند هر چه دارند بدهند تا کمی بیشتر زمان بخرند و عزیزشان در مقابل دیدگانشان پرپر نزند.
وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

افزایش زیرمیزی‌ها در دولت قبل، سامان‌دهی وضعیت موجود را مشکل‌ کرده

فاضل معتقد است تجمیع بیمه‌ها لزوما به این معنا نیست که زیرنطر وزارت بهداشت قرار بگیرد، بلکه باید روندی را پیش بگیرد که وضعیت بیماران و همچنین پزشکان بهبود یابد.
پژوهشگر بحران جمعیت مطرح کرد:

صندوق جمعیت سازمان ملل دنبال نجات داعش/ ردپای باقر و سیامک نمازی در واردات دارو و تجهیزات پیشگیری از بارداری

پژوهشگر بحران جمعیت گفت: دستگاه‌های فرهنگ‌ساز و در صدر آنها وزارت بهداشت با شعار «دو بچه کافیست» و شعار «فرزند کمتر؛ زندگی بهتر» که هیچ یک هم ربطی به سلامت نداشته‌اند، ذائقه فرزندخواهی مردم را تغییر داده است.
درآمد ۱۹۰ میلیون تومانی پزشکان

ماجرای درآمد پزشکان ایرانی و آمریکایی/متخصصان ایرانی سالی چقدر می‌گیرند؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح وضعیت دریافتی‌های پزشکان متخصص در این دانشگاه، به اخباری مبنی بر اینکه پزشکان ایرانی هفت برابر پزشکان آمریکایی درآمد دارند، پاسخ داد.
پديده شوم قاچاق دارو؛

مقابله با قاچاق دارو ضامن سلامت جامعه

گرچه هم‌اکنون با پدیده قاچاق دارو در سطوح مختلف، برخورد می‌شود، اما مجموع این اقدامات تاکنون نتوانسته که قاچاق دارو را متوقف کند و همچنان ردپای این پدیده در کشور ما دیده می‌شود.
وزیر بهداشت:

وزارت‌ بهداشت پرداخت غیرقانونی ندارد/ حقوق‌های بالا برای متخصصان مناطق محروم است

وزیر بهداشت گفت: پرداخت غیرقانونی در وزارت بهداشت وجود ندارد، البته پرداخت‌ نامتعارف در پزشکی داریم که آن مربوط به کارانه است که قانون ۲۷ سال پیش است و اگر بخواهد اصلاح شود، باید قانون بازبینی شود و این کارانه‌های بالا هم در مناطق محروم است.
گزارشی از بازار سیاه دارو؛

ناصرخسرو، از داروی سقط جنین تا قرص دوپینگ

این روزها با حضور دلالان دارو در خیابان ناصر خسروی تهران نوش دارو پس از مرگ سهراب معنا ندارد وکه بازار سیاه دارو آن‌چنان داغ است که دلالان داروهای نایاب را بدون فوت وقت به خریدار می‌رسانند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها