رد پای حافظی در پرونده سهام‌ هزار میلیاردی پالایشگاه؛

بلاتکلیفی سرنوشت سهام نفتی وزارت بهداشت

رحمت‌اله حافظی عضو کنونی شورای شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دولت نهم با حکم وزیر بهداشت وقت مسئول فروش سهام پالایشگاه اصفهان می‌شود تا ظرف یک هفته معادل ریالی آن را به وزارت بهداشت باز گرداند، اما این سهام فروخته نشد و مشخص نیست اصل و سودش در چه مسیری هزینه شده است.
فریب سودجویان را نخورید؛

اکسیژن فروشی در هوای آلوده!

تخصص برخی سودجویان، شناسایی بحران و ماهی گرفتن از آب‌های گل‌آلود است. این روزها که هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور در دود و آلودگی غوطه‌ور است، خیلی‌ها حاضرند دست به هر کاری بزنند که سلامت خودشان و خانواده‌شان، قربانی آلودگی هوا نشود.
تبلیغات سودجویان خدماتی زیبایی؛

دود ارایه خدمات غیرمجاز و لیزرهای تبلیغاتی در چشم بیماران

بحث داغ لیزر و پیشنهادهای تبلیغاتی انجام آن در قسمت های مختلف بدن و به ویژه صورت با هدف زیبایی و نه صرفاً درمان نه تنها به آرایشگاه ها بلکه به منازل هم کشیده شده و افرادی در شیراز به صورت زیرزمینی و بدون مجوز و تخصص این خدمات را به مردم ارایه می دهند.
مجلس ورود کرد؛

ماجرای واگذاری بخش های دیالیز

واگذاری بخش های دیالیز در مناطق مختلف کشور به شرکت های خصوصی، با واکنش انجمن نفرولوژی ایران مواجه شد، تا جایی که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم به این ماجرا ورود کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

شفاف‌سازی اقدامات سازمان غذا و دارو با راه‌اندازی سامانه جامع الکترونیک

رئیس سازمان غذا و دارو گفت‌: با راه‌اندازی سامانه الکترونیک اقدامات این سازمان به صورت شفاف در اختیار مردم قرار می‌گیرد همچنین مسئولیت‌ها روشن و مسئولان با اطمینان می‌توانند آمار و ارقام را اعلام و مجوزها را کنترل کنند.
سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی و دارویی؛

کمبود نیروی آموزش دیده در سازمان غذا و دارو/ برخی قوانین قدیمی و ناکارآمد است

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی و دارویی گفت: سازمان غذا و دارو امروز باید نیروی آموزش دیده کافی در بحث نظارت داشته باشد اما آنچه که من در دادسرا می بینم ظاهرا کافی نیست.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی؛

گردش مالی قاچاق دارو سالانه ۱.۵ میلیارد دلار است

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گردش مالی کل قاچاق سالانه ١٥ میلیارد دلار است و این در حالی است که گردش مالی قاچاق دارو ١.٥ میلیارد دلار است.
نماینده سازمان بهداشت جهانی مطرح کرد؛

پیشتازی ایران در بین 8 کشور منطقه در جهت مبارزه با فساد

نماینده سازمان بهداشت جهانی، گفت: در بین 8 کشور منطقه ایران نخستین جلسه را در زمینه مبارزه با فساد برگزار کرده است و جای دارد به ایران به عنوان کشور پیشتاز تبریک گویم.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت عنوان کرد؛

فریبکاری برخی شرکت های شبه بیمه ای خدمات دندانپزشکی

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: فعالیت برخی شرکت های شبه بیمه ای خدمات دندانپزشکی، مورد تایید وزارت بهداشت نیست و مردم نباید فریب آنها را بخورند.
افشاگری‌های جدید از پشت پرده درمان سرطان در ایران

رانت‌های میلیاردی درمان سرطان در جیب برخی پزشکان

«شما چند ماه بیشتر زنده نمی‌مانید چون سرطان دارید»؛ همین یک جمله کافی است تا نه فقط یک فرد بلکه یک خانواده به هم بریزد. چنین خانواده‌ای حاضرند هر چه دارند بدهند تا کمی بیشتر زمان بخرند و عزیزشان در مقابل دیدگانشان پرپر نزند.
وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

افزایش زیرمیزی‌ها در دولت قبل، سامان‌دهی وضعیت موجود را مشکل‌ کرده

فاضل معتقد است تجمیع بیمه‌ها لزوما به این معنا نیست که زیرنطر وزارت بهداشت قرار بگیرد، بلکه باید روندی را پیش بگیرد که وضعیت بیماران و همچنین پزشکان بهبود یابد.
پژوهشگر بحران جمعیت مطرح کرد:

صندوق جمعیت سازمان ملل دنبال نجات داعش/ ردپای باقر و سیامک نمازی در واردات دارو و تجهیزات پیشگیری از بارداری

پژوهشگر بحران جمعیت گفت: دستگاه‌های فرهنگ‌ساز و در صدر آنها وزارت بهداشت با شعار «دو بچه کافیست» و شعار «فرزند کمتر؛ زندگی بهتر» که هیچ یک هم ربطی به سلامت نداشته‌اند، ذائقه فرزندخواهی مردم را تغییر داده است.
درآمد ۱۹۰ میلیون تومانی پزشکان

ماجرای درآمد پزشکان ایرانی و آمریکایی/متخصصان ایرانی سالی چقدر می‌گیرند؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح وضعیت دریافتی‌های پزشکان متخصص در این دانشگاه، به اخباری مبنی بر اینکه پزشکان ایرانی هفت برابر پزشکان آمریکایی درآمد دارند، پاسخ داد.
پديده شوم قاچاق دارو؛

مقابله با قاچاق دارو ضامن سلامت جامعه

گرچه هم‌اکنون با پدیده قاچاق دارو در سطوح مختلف، برخورد می‌شود، اما مجموع این اقدامات تاکنون نتوانسته که قاچاق دارو را متوقف کند و همچنان ردپای این پدیده در کشور ما دیده می‌شود.
وزیر بهداشت:

وزارت‌ بهداشت پرداخت غیرقانونی ندارد/ حقوق‌های بالا برای متخصصان مناطق محروم است

وزیر بهداشت گفت: پرداخت غیرقانونی در وزارت بهداشت وجود ندارد، البته پرداخت‌ نامتعارف در پزشکی داریم که آن مربوط به کارانه است که قانون ۲۷ سال پیش است و اگر بخواهد اصلاح شود، باید قانون بازبینی شود و این کارانه‌های بالا هم در مناطق محروم است.
گزارشی از بازار سیاه دارو؛

ناصرخسرو، از داروی سقط جنین تا قرص دوپینگ

این روزها با حضور دلالان دارو در خیابان ناصر خسروی تهران نوش دارو پس از مرگ سهراب معنا ندارد وکه بازار سیاه دارو آن‌چنان داغ است که دلالان داروهای نایاب را بدون فوت وقت به خریدار می‌رسانند.
مدیرکل نظارت بر تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو:

تجهیزات پزشکی قاچاق را آتش می‌زنیم

مدیرکل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: محصولات غیرمجاز در صورت مصرف در مراکز درمانی، به یقین و بدون کوچکترین ملاحظه‌ای امحا می‌شوند و آنها را آتش خواهیم زد.
وزیر دادگستری در سمینار پیشگیری از خطاهای پزشکی؛

جامعه پزشکی بار بزرگی از رسالت اجتماعی بر دوش دارد

وزیر دادگستری گفت: پزشکان ایرانی در عرصه‌های بین المللی به خوبی درخشیده‌اند و آمارهای موجود حاکی از توان بالای این جامعه بزرگ دارد که موجب افتخار همه ماست.
مرتضی خدایی:

هدف تعطیلی مراکز درمانی نیست، هدف اصلاح امور است

رئیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات گفت: هدف ما تعطیلی مراکز درمانی نیست بلکه هدف اصلاح امور است.
رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد؛

آخرین جزئیات پرونده یک آقازاده دولت دهم در هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آخرین جزئیات پرونده تخلف یک آقازاده در این سازمان گفت: این موضوع به طور ویژه توسط دادستانی تهران در حال بررسی بوده و فرد مورد نظر ممنوع‌الخروج است.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها