سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرتضی سلیمی توضیح داد؛

ماجرای عجیب فروش چادر‌های امدادی هلال احمر در دیوار

در روز‌هایی که بسیاری از هموطنان سیل زده خانه و کاشانه خود را از دست داده اند، عده‌ای اقدام به فروش چادر‌های امدادی می‌کنند.
وزیر بهداشت:

فساد از بدنه دولت است نه تولیدکنندگان +فیلم

سعید نمکی در همایش چهل سال توانمندی صنعت دارویی کشور گفت: نظام ناکارآمد بیمه‌ای و رشوه‌گیری‌ها باعث فلج شدن تولید در کشور شده است.
تخلفات رادیولوژی بیمارستان شهید رجایی؛

جزئیات پرونده جعل گزارش رادیولوژی در بیمارستان شهید رجایی البرز

در ماجری تخلفات رادیولوژی بیمارستان شهید رجایی البرز انتشار نامه‌هایی با تاریخ‌های متفاوت که به نوعی مکمل هم هستند مشخص می کند نامه ها به صورت اتفاقی و توسط عوامل غیر مرتبط به دست رسانه ها نرسیده است.
نصرالله پژمانفر مطرح کرد؛

میزان فرار مالیاتی پزشکان چقدر است؟

نصرالله پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که پزشکان متأسفانه به روش‌های مختلف از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.
دوشغله بودن پزشکان از نظر قانونی مشکل دارد؛

پزشکان موظف به پرداخت مالیات هستند

نایب‌رئیس مجلس با تاکید بر اینکه همه باید مالیات را به درستی و متناسب با درآمدهای خود بدهند گفت: در دنیا این پذیرفته شده است که هیچ گروه شغلی نباید فرار مالیاتی داشته باشد و این امر، پزشکان و سایر اقشار جامعه را هم شامل می‌شود.
یک مدیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد؛

پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز/۲۳۹ شکایت از بیمارستان ها

سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از پلمب و تعطیلی ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز خبر داد.
فرار مالیاتی پزشکان؛

تفاوت درآمدی پزشکان و مردم ایران هیچ جا دنیا دیده نمیشود

علی وقف‌چی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره مصوبات این کمیسیون درباره مالیات پزشکان گفت: دریافت مالیات به ایجاد منابع جدید درآمدی، عدالت اجتماعی و آبادانی کشور کمک می‌کند. در وضعیت فعلی باید رویکرد خود را تغییر دهیم. در کشورهای توسعه یافته اتکاء به منابع مالیاتی بسیار زیاد است.
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت خبر داد؛

کشف یک میلیون یورو استنت قلبی قاچاق با ارز دولتی

‍مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، از کشف و توقیف استنت های قلبی غیر استاندارد و قاچاق به ارزش بیش از یک میلیون یورو در گمرک فرودگاه امام(ره) خبر داد.وی افزود: تداوم و تشدید نظارت ها بر فرآیند واردات و ترخیص و ایمنی و سلامت کالاهای سلامت از جمله تجهیزات و ملزومات پزشکی موضوعی است که در هفته های اخیر مورد تاکید سرپرست وزارت بهداشت بوده است. مسائلی، از توقیف تجهیزات پزشکی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی خبر داد.
جای خالی نظارت!!!!

برگزاری بدون مجوز نمایشگاه زیبایی و سلامت

طی روزهای گذشته نمایشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی در برج میلاد برگزار شد که این نمایشگاه مجوز وزارت بهداشت را نداشته است و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مجوز صادر کرده، اما چرا با سلامت مردم بازی می‌کنند.
رسالت های فراموش شده؛

قراردادهای میلیونی برای برندسازی پزشکان؛ پول خرج کن سلبریتی شو!

چند سالی است که برخی از پزشکان پای ثابت برنامه های سیما هستند، اما چرا و چگونه این افراد انتخاب می‌شوند و آیا حضور در این برنامه‌ها دلیلی بر تخصص یا حاذق بودن پزشک است؟
فرار پزشکان؛

ماجرای فرار مالیاتی پزشکان/ حساب و کتاب درآمدها

گفته می شود مالیاتی که جامعه پزشکی و دندانپزشکی می بایست پرداخت کنند، رقمی بین ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان است. در حالی که تنها ۱۰ درصد این ارقام، به عنوان مالیات پرداخت می شود.
کمیسیون تلفیق تصویب کرد؛

جامعه پزشکی مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۹۸ شد

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق کلیه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت یا نظام پزشکی صادر شده است مکلف هستند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند تا مشخص شود چه میزان درآمد دارند و به نسبت آن باید مالیات بپردازند.
ارزان سرطان بگیرید؛

70درصد لوازم آرایشی بهداشتی موجود در زاهدان قاچاق است

بیش از 70درصد لوازم آرایشی موجود در بازار زاهدان قاچاق است که استفاده بیش از حد آنها خطرات زیادی را به همراه دارد.
حال ناخوش بیماران دیالیز؛

ماجرای عجیب سرم‌های فاسد شرکت «ث»

با سه واسطه پیامش از بابل به دست ما رسید. خواهرش بیمار دیالیزی است و یک‌بار هم پیوند کلیه داشته که بدنش آن را پس زده است، دیالیز صفاقی انجام می‌دهد و سرم این دیالیز را از شرکت «ث» تهیه می‌کند. حال خواهرش مساعد نیست و در یک‌سال گذشته که مجبور به انجام دیالیز صفاقی شده‌اند در بازه‌های مختلف، احوال سینوسی را تجربه کرده‌‌اند.
طبابت زيرزمينى؛

محصول فقدان نظارت يا نتیجه نظارت كور؟

در فقدان یک سیستم نظارتی کارآمد و توانمند دانش آموخته، آنچه در حوزه عملیاتی به نام نظارت بروز میکند، نمایش کاذب اعمال التقاطی قانون است.انحصار گسترده در شبه قانونگذاری، حتی از انحصار در مراجع عرضه خدمات هم خطرناکتر است.ما سالها پیش قانونگذاری سلامت را به جماعتی از حلقه مستحکم نفوذناپذیر سپردیم که سالهاست از جزوه های محفلهای انجمنی شان رونویسی میزنند.

از روشن شدن فعالیت اقتصادی هلال احمر تا شمارش معکوس برای برخورد با متخلفان

فعالیت‌های اقتصادی عمده در جمعیت هلال احمر در راستای ارتقاء شفافیت مالی بر اساس دستور شورای عالی هلال احمر در هفته ‌های گذشته متوقف شد و اکنون زیر ذره بین اعضای شورای عالی هلال احمر قرار گرفته که نتیجه تا دو روز آینده مشخص خواهد شد.
مغایرت آمار وزارت بهداشت از مصدومین با آمار سازمان پزشکی قانونی ؛

وزارت بهداشت با مازاد دریافتی عوارض از صنعت بیمه چه کرده است؟

صنعت بیمه تاکنون بیش از 5 هزار میلیارد تومان عوارض شخص ثالث به وزارت بهداشت پرداخت کرده است، یعنی شرکت‌های بیمه ای برای درمان هر مصدوم 3 میلیون و ششصد هزار تومان پرداخته‌اند که بررسی‌های «نود اقتصادی» نشان می‌دهد آمار وزارت بهداشت از مصدومین با آمار سازمان پزشکی قانونی مغایرت جدی داشته و تاکنون فقط یک سوم رقم دریافتی از شرکتهای بیمه، صرف درمان مصدومین حوادث ترافیکی شده است! یعنی یک تناقض 800 میلیارد تومانی!
ادعای عجیب محمد حسین قربانی؛

پزشکان متخصص طرح خود را می‌فروختند و در کلان‌شهرها فعالیت می‌کردند!!

محمد حسین قربانی در واکنش به انتشار خبری از سوی وزیر بهداشت مبنی بر اینکه مجلس و دولت گاهی در کار دانشگاه‌ها دخالت می‌کنند که این آسیب‌زننده بوده و دخالت‌های تکنیکی است که در امور آموزشی اختلال ایجاد می‌کند، گفت: در رابطه با سهمیه‌هایی که گلایه دارند، در حوزه تامین نیروی متخصص پزشکی(medical) در نقاط محروم با یک مشکل بسیار بزرگ مواجه بودیم به این صورت که پزشکان متخصص و حتی پزشکان عمومی به نقاط محروم نمی‌رفتند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت؛

تبلیغ کلیه‌فروشی؛ ممنوع!

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به دغدغه خرید و فروش غیرقانونی کلیه، تاکید کرد که تبلیغ درباره فروش کلیه یا ایجاد سایت و شبکه و آگهی کردن در این زمینه تخلف است.
رییس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک کرج:

فروش عینک در بیمارستان ها و درمانگاه ها غیرقانونی است

عبدالله ابراهیمی با تاکید بر اینکه فروش عینک درمطب‌های چشم پزشکی، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و فروشگاه‌های بزرگ کاملا غیر قانونی است، گفت: فروش و نظارت عینک برعهده سازمان صنعت و معدن و تجارت است و وزارت بهداشت ودرمان هیچ کنترلی در قیمت ها ندارد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها