سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

منتقدان ارائه خدمات درمانی به فقرا به دنبال دستیابی به سکان شورای عالی بیمه سلامت هستند

علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر با انتقاد از تلاش‌هایی که به تازگی برای انتقال دبیرخانه شورای عالی سلامت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شده است، گفت: جای تعجب است که چرا عده‌ای این همه از سپرده شدن اختیارات بیمه‌ای به دستگاهی که وظیفه تخصصی آن تامین سلامت جامعه است حمایت می‌کنند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی:

با افراد متخلف در کسوت پزشکی برخورد جدی می‌کنیم

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هر نوع دخالت غیر اصولی در امور پزشکی به شدت برخورد می‌شود و در عین حال طی نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار اقدامات جدی و کارآمد آن وزارتخانه با متخلفان شد.

با افراد متخلف در کسوت پزشکی برخورد جدی می‌کنیم

در پی انتشار مطالبی غیرعلمی در رسانه‌ها و فضای مجازی طی چند ماه اخیر، ریاست کل سازمان نظام پزشکی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با هر نوع دخالت غیراصولی در امور پزشکی به شدت برخورد می‌شود. همچنین وی طی نامه‌ای به دکترحسن هاشمی، وزیر بهداشت خواستار اقدامات جدی و کارآمد آن وزارتخانه با متخلفان شد.
جلواتی:

در بحث فساد دارویی با یک جریان طرفیم و نه یک فرد

قائم مقام اجرای«دیده بان شفافیت و عدالت» از ارجاع پروند تخلفات داروی به دستگاه قضائی و تعیین شعبه برای این پرونده خبر داد.
وزارت بهداشت هشدار داد؛

مراقب کلاهبرداران بیمارستانی باشید

مدیرکل دفترنظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت نسبت به کلاهبرداری و اخاذی افراد سودجو از بیماران هشدار داد.
نظام پزشکی تصویب کرد؛

ارائه خدمات سلامت به بیماران با انگیزه‌های مالی ممنوع!

ضرورت ارائه خدمات سلامت به بیماران مبتلا به بیماری‌هایی که خطر انتقال دارند مانند سایر بیماران، ممنوعیت ارائه خدمت به بیماران با انگیزه‌های مالی یا غیر مالی، رعایت انصاف در قبال همه بیماران به صورت یکسان و... بندهایی است که در راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی بر آن ها تاکید شده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

سود سرشار توریسم سلامت در جیب دلالان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه ضعف نظارت باعث شده سود توریسم سلامت نصیب دلالان شود بر ضرورت برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با دلالان سلامت تأکید کرد.
تضییع حقوق بیماران برای افزایش درآمد؛

برخی پزشکان روزانه ۱۰۰ بیمار ویزیت می‌کنند

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی پزشکان به دلیل افزایش درآمد، بیماران زیادی در طول روز ویزیت می‌کنند که این مسئله به کاهش کیفیت خدمات درمانی منجر شده است.
عضو کمیسیون بهداشت عنوان کرد؛

گرایش دوباره برخی پزشکان به دریافت زیرمیزی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت زیرمیزی پزشکان کاهش یافت، گفت: عدم پرداخت به موقع مطالبات پزشکان، دریافت‌های خارج از عرف برخی را پزشکان شاهد هستیم.
هشدار تامین اجتماعی؛

هشدار تامین اجتماعی نسبت به سودجویی کلاهبرداران برای ارائه کارت هوشمند سلامت

در پی تماس تلفنی عده ای سودجو با بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در قالب شرکتهای درمانی برای ارائه کارت هوشمند سلامت در ازای دریافت وجه و یا اعمال تخفیفات ویژه خدمات درمانی، سازمان تامین اجتماعی اعلام می دارد؛ این شرکت ها به هیچ وجه مورد تایید این سازمان نیست و بیمه شدگان فریب سوء استفاده کنندگان را نخورند.
نجومی دیگر؟!

جنجال پزشکان بر سر نسخه‌های نجومی

چند سال است که کوچک‌ترين خبري درباره حوزه سلامت، به‌ويژه عملکرد پزشکان، به‌سرعت سر زبان‌ها مي‌افتد و حساسيت عمومي زيادي درباره آنها به‌وجود آمده است تا جايي که هفته‌اي نمي‌گذرد، مگر اينکه خبري درباره عملکرد پزشکان منتشر شود؛ اخباري که بخش زيادي از آنها مربوط به خطاهاي پزشکي هستند اما اين‌بار حرف‌وحديث‌هايي درباره نسخه‌نويسي پزشکان ديده مي‌شود و براي دومين‌بار، کلمه «نجومي» را حول محور آنها مي‌بينيم.
واکنش به نسخه پیچی‌های میلیاردی؛

وزارت رفاه "نسخه میلیاردی‌ها" را معرفی کند

عضو شورایعالی نظام پزشکی به اظهارات اخیر مسوولان بیمه‌ای و وزارت رفاه مبنی بر نسخه پیچی شش میلیارد تومانی یک پزشک عمومی و حتی ارقامی بالاتر از آن، واکنش نشان داد و گفت: مجموعه‌ بیمه‌ها و وزارت رفاه بهتر است به جای تشویش اذهان عمومی و طرح چنین مباحثی در رسانه‌ها، مشخصات شخص یا اشخاصی که موجب تحمیل هزینه‌های گزاف، غیر استاندارد، خارج از عرف و مغایر اصول علمی به صندوق‌های بیمه‌ای شده‌اند را رسما به مراجع ذیصلاح و از جمله سازمان نظام پزشکی اعلام کنند.
گزارش از فرافکنی حافظی و سکوت معنا‌دار وزارت بهداشتی‌ها؛

از واگذاری زمین‌ تا اعطای وام‌های نجومی/ سرنوشت ابهام‌آمیز سهام هزار میلیاردی وزارت بهداشت

چند ماه است که از رسانه‌ای شدن پرونده سهام میلیاردی پالایشگاه متعلق به وزارت بهداشت می‌گذرد، از طرفی رحمت‌الله حافظی نماینده وزیر بهداشت وقت به جای پاسخ به خبرنگاران مرتب دست به فرافکنی می‌زند و مسئولان کنونی وزارت بهداشت نیز حاضر به پاسخگویی در اینباره نیستند و بیشتر تمایل به پنهان ماندن موضوع دارند.
اعتراض انجمن نفرولوژی ایران؛

رد پای رانت در یک واگذاری

از زمان اقدام وزارت بهداشت برای عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی برای تجهیز و مدیریت بخش‌های دیالیز در نقاط مختلف کشور، انجمن نفرولوژی ایران به این مسئله واکنش ‌های متعدد نشان داده و نسبت به این واگذاری‌ها اعتراض کرده است.
کاهش چشمگیر تخلفات در پایتخت؛

چراغ قرمز وزارت بهداشت مقابل تعرفه‌های پزشکی

مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت وضعیت تخلفات تعرفه‌ای پزشکی در کشور و همچنین تهران را تشریح کرد.
هشدار جدی به مردم؛

وزارت بهداشت: فریب بیمه های تقلبی دهان و دندان را نخورید

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سوءاستفاده‌های تلفنی و اینترنتی برخی سودجویان با عناوینی مانند بیمه‌های تکمیلی دهان و دندان، به مردم هشدار داد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز پرستار:

قانون غیرعادلانه امکان ادامه ندارد/ کسی که ظلم کند پشت تریبون هم نمی‌تواند جواب دهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف دریافتی‌ها در جامعه گفت: مملکت شاید با کفر پابرجا بماند اما با ظلم نابود خواهد شد. قانون باید براساس عدالت نوشته شود زیرا حتی قانون غیرعادلانه امکان ادامه ندارد.
رد پای حافظی در پرونده سهام‌ هزار میلیاردی پالایشگاه؛

بلاتکلیفی سرنوشت سهام نفتی وزارت بهداشت

رحمت‌اله حافظی عضو کنونی شورای شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دولت نهم با حکم وزیر بهداشت وقت مسئول فروش سهام پالایشگاه اصفهان می‌شود تا ظرف یک هفته معادل ریالی آن را به وزارت بهداشت باز گرداند، اما این سهام فروخته نشد و مشخص نیست اصل و سودش در چه مسیری هزینه شده است.
فریب سودجویان را نخورید؛

اکسیژن فروشی در هوای آلوده!

تخصص برخی سودجویان، شناسایی بحران و ماهی گرفتن از آب‌های گل‌آلود است. این روزها که هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور در دود و آلودگی غوطه‌ور است، خیلی‌ها حاضرند دست به هر کاری بزنند که سلامت خودشان و خانواده‌شان، قربانی آلودگی هوا نشود.
تبلیغات سودجویان خدماتی زیبایی؛

دود ارایه خدمات غیرمجاز و لیزرهای تبلیغاتی در چشم بیماران

بحث داغ لیزر و پیشنهادهای تبلیغاتی انجام آن در قسمت های مختلف بدن و به ویژه صورت با هدف زیبایی و نه صرفاً درمان نه تنها به آرایشگاه ها بلکه به منازل هم کشیده شده و افرادی در شیراز به صورت زیرزمینی و بدون مجوز و تخصص این خدمات را به مردم ارایه می دهند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها