سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرهنگ دستخال :

ماجرای سرقت دستگاه سی تی اسکن بیمارستان مسیح دانشوری

رئیس پایگاه یکم آگاهی تهران درباره ماجرای سرقت دستگاه سی تی اسکن از بیمارستان مسیح دانشوری توضیحاتی داد.
محمد جهانگیری عنوان کرد؛

جعل مُهر پزشکان برای نسخه‌ کردن داروهای گران

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به سوء استفاده از مُهر پزشکان جهت نسخه کردن برخی داروهای گران قیمت و وارداتی، گفت: جهت جلوگیری از این موضوع، تا پایان امسال همه پزشکان به امضای الکترونیک دسترسی خواهند داشت.
فساد در هلال احمر؛

هلال سرخ در غبار فساد

فساد به هلال‌ احمر هم رسيد؛ همان سازمان غيردولتي كه همه ما آن را با فعاليت‌هاي بشردوستانه‌اش مي‌شناسيم.
در جریان رسیدگی به تخلفات مالی در سازمان تدارکات پزشکی؛

یک واردکننده متخلف دارو بازداشت شد

یکی از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی بازداشت شد. هفته گذشته نیز فرجی مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی به علت خرید و واردات یک داروی خاص بازداشت شد. «ح. ا.» طی سالهای اخیر از طریق نفوذ و شبکه سازی توانسته بود اعتماد برخی مدیران هلال احمر را جلب و به عنوان وارد کننده دارو و تجهیزات پزشکی خود را مطرح نماید.
خرید و فروش نوزاد؛

فروش نوزاد با شناسنامه فقط ۱۰۰ میلیون!

چندی پیش مأموران پلیس هنگام رصد فضای مجازی در تلگرام و اینستاگرام با آگهی فروش عجیبی مواجه شدند. در متن آگهی نوشته شده بود: «نوزاد با شناسنامه، فقط ۱۰۰ میلیون تومان.»
وزیر بهداشت:

معرفی پنج تخلف ارزی جدید دارویی به مراجع قضایی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزئیات مباحث اخیر حوزه سلامت را اعم از کمبود پزشک، بحث بیکاری پزشکان، فرار مالیاتی پزشکان، کمبود دارو و تخلفات دارویی تشریح کرد.
وزیر بهداشت تشریح کرد؛

مبارزه با موریانه فساد در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت ضمن مثبت خواندن روند اقدامات انجام شده در جهت ایجاد شفافیت در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و تشریح این اقدامات، تاکید کرد: با پدیده‌ای به نام موریانه فساد در ساختار اجرایی کشور و در درون وزارت بهداشت مبارزه می‌کنیم و این را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم اثرات مثبت آن را ببینیم.
ارزی که مقصد نرسید؛

جزئیات پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو به حوزه سلامت چه بود؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از گذشت ۹ ماه از استقراض ۵۰۰ میلیون یورویی دولت از صندوق توسعه ملی که برای تسویه بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرکت‌های تامین‌کننده دارو و تجهیزات پزشکی انجام شد، هنوز محل هزینه کرد این مبلغ مشخص نیست.
مدیرکل سلامت:

جولان روانشناس‌نماها در فضای مجازی/ گول روانشناسان قلابی را نخورید!

ارتقاء سلامت روان شهروندان باوجود تمام تلاش‌ها و خدماتی که صورت گرفته، همچنان با مشکلاتی در حال دست و پنجه نرم کردن است.
حواشی یک میلیارد گمشده؛

پشت پرده «عدم رفع تعهد ارزی» یک میلیارد یورو ارز وارداتی چه بود؟

درحالی موضوع «عدم رفع تعهد ارزی» یک میلیارد یورو ارز وارداتی در سال گذشته خبرساز شده که ۸۷درصد تعهدات ارزی ایفا نشده متعلق به شرکت‌های واردکننده محصولات کشاورزی و دامی است.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

نتیجه بررسی‌های وزارت بهداشت درباره فساد به زودی معلوم می شود

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که وزارت بهداشت در مراحل آخر بررسی موضوع فساد در حوزه بهداشت و درمان است که به زودی نتایج آن معلوم می شود.
پشت پرده فسادهای بهداشتی؛

ماجرای یک میلیارد یورو ارزِ گم شده تجهیزات پزشکی

چندی پیش بود که وزیر بهداشت از واردات کابل برق به‌جای استنت قلب انتقاد و از فساد سازمان‌یافته‌ای صحبت کرد که می‌تواند به فروپاشی سرمایه‌های اجتماعی منجر شود و گفت: به عنوان وزیر بهداشت مدت‌هاسته که خواب از چشمم رفته تا بتوانم برای مردم داروهای اساسی را تهیه کنم.
پشت پرده یک افشاگری جنجالی؛

صحبت‌های ضد و نقیض درباره ارز تخصیصی به تجهیزات پزشکی

چندی پیش سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی گم شده و معلوم نیست چه کسی یا کسانی آن را بردند و چه چیزی را با آن وارد کرده‌اند؛ این سخنان سعید نمکی از فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی به سرعت از سوی مدیر روابط عمومی این وزارتخانه تکذیب شد و همچنین واکنش مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو را در پی داشت.
پشت پرده های دارویی؛

ردپای مافیا در انحرافات ارزی بازار دارو

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر تخلف و انحرافات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو ضمن اشاره به پروسه واردات دارو به کشور، تاکید کرد که در این پروسه امکان تخلف، تقلب، گرانفروشی و ورود دارو به بازار سیاه وجود ندارد، مگر اینکه یک کار مافیایی انجام شود.
افشاگری نایب رئیس کمیسیون بهداشت؛

رانت‌خواری در تأمین داروهای خارجی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وجود رانت در نحوه هزینه کرد ۱۴ میلیارد دلار منابع مالی برای تأمین کالاهای اساسی و دارو خبر داد و گفت: واردات ۳ درصد داروی خارجی بیش از یک میلیارد دلار هزینه به کشور تحمیل کرده است.
پشت پرده یک افشاگری جنجالی؛

ماجرای مفقود شدن ارز تجهیزات پزشکی چه بود؟

وزیر بهداشت مدعی شده ارز تخصیصی تجهیزات پزشکی معلوم نیست در کجا هزینه شده است؛ این سخنان واکنش‌هایی را از سوی مسئولان مربوطه این حوزه در پی داشته است.
افشاگری وزیر بهداشت؛

وقوع "فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی"

وزیر بهداشت اخیراً به وقوع "فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی" و مافیای دارو اشاره کرده است، فسادی که قربانی اصلی آن بیمارانی هستند که از بد روزگار،‌ گذرشان به سیستم بیمارستانی و نظام سلامت این روزهای کشور می‌افتد ...
سعید نمکی:

واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وصل نمی‌کنم

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدم آلودگی به سیاست زدگی، رعایت حقوق بیت المال و رسیدگی به نقاط محروم اولویت بنده است و هیچگاه واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وصل نمی‌کنم.
فساد در حوزه سلامت؛

صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت

مبارزه با فساد در حالی جدی‌ترین موضوع این روزهای حوزه سلامت است که به گفته وزیر بهداشت عده‌ای تلاش می‌کنند با هزینه‌های میلیونی در فضای مجازی آن را به حاشیه ببرند.
ارز 4200 تومانی همچنان قربانی می‌گیرد؛

ابعاد پیچیده رانت ارز تجهیزات پزشکی

رانت چشمگیر ارز 4200 تومانی همچنان قربانی می‌گیرد؛ جدیدترین خبر از توزیع این رانت گسترده، اظهارات اخیر سعید نمکی وزیر بهداشت است.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها