رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی؛

وجود بیش از یک هزار بیمار خاص در چهارمحال و بختیاری

در حال حاضر یک هزار و 780 بیمار خاص در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
خارج سازی تومور کلیه با روش سرد کردن؛

خارج سازی تومور کلیه با روش سرد کردن برای نخستین بار در هرمزگان

در یک عمل موفقیت آمیز و برای نخستین بار در هرمزگان تومور کلیه با روش سرد کردن کلیه از بدن یک بیمار در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خارج شد.
ارائه خدمات مراقبت در منزل رایگان برای مبتلایان به سرطان؛

طب تسکینی جان 170 نفر مبتلا به سرطان را در مرحله پیشرفت بیماری نجات داد

رییس مرکز طب تسکینی علوم پزشکی ایران با اشاره به کمک های خیرین در ارائه خدمات مراقبت در منزل رایگان برای مبتلایان به سرطان، از بهبودی بیماران در پیشرفته ترین مرحله از سرطان خبر داد.
دکتر محمود جباروند عنوان کرد:

انجام سالانه 250 مورد سلول درمانی قرنیه در ایران

رئیس بیمارستان فارابی از انجام سالانه بین 200 تا 250 مورد سلول درمانی قرنیه چشم در ایران خبر داد و افزود: تحقیقات در مورد سلول درمانی برای بیماری شب کوری و بیماری های شبکیه نیز در دست انجام است.

لامپی که توده‌های سرطانی را از بین می‌برد

ساینس نوشت دانشمندان لامپی طراحی کرده‌اند که با نور حاصل از فتودینامیک تومورهای سرطانی را درمان می‌کند. در این روش از گروه جدیدی مولکول در درمان فتودینامیک استفاده شده که نور لامپ به طور مستقیم در عمق بافت نفوذ کرده و توده‌های سرطانی را از بین می‌برد.
هزینه ۷۹۰۰ میلیاردی در بخش درمان؛

بدهی به وزارت بهداشت هیچ‌وقت صفر نمی‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: آمار دقیقی از بدهی بیمه به وزارت بهداشت ندارم اما اعتباری که بابت درمان در ۸ ماهه امسال هزینه کرده‌ایم ۷۹۰۰ میلیارد تومان است.
رئیس انجمن غدد اطفال ایران:

10 درصد مبتلایان به دیابت کشور ، کودک هستند

رئیس انجمن غدد اطفال ایران گفت: دیابت در میان همه مردم به ویژه کودکان در حال افزایش است و در زمان حاضر، کودکان،‌10 درصد مبتلایان به دیابت کشور را تشکیل می دهند.
به‌تعداد افراد کره زمین تنوع مزاجی داریم؛

برای درمان چاقی نمی‌توان رژیم غذایی یکسانی به افراد تجویز کرد

عضو انجمن علمی طب سنتی گفت: انتخاب غذای مناسب و طراحی وعده‌های غذایی برای بیمار یکی از مهمترین مراحل درمان چاقی است اما از آنجایی که هیچ دو نفری مزاج مشابه ندارند، برای درمان چاقی نمی‌توان رژیم غذایی یکسانی به افراد تجویز کرد.
دکتر پرهام پارسانژاد:

درمان کم‌کاری تیروئید

ورزش‌های هوازی بویژه پیاده‌روی، دویدن و کوهنوردی بهترین و مناسب‌ترین ورزش‌ها برای مبتلایان به اختلالات تیروئیدی محسوب می‌شود.
دکتر بابک جوانمرد:

کاهش عوارض جراحی پروستات با لیزر/رعایت ایمنی لیزر در پزشکی

دبیر علمی دومین کنگره لیزر در اورولوژی با عنوان این مطلب که استفاده از لیزر درمانی مهارت می خواهد، گفت: استفاده از لیزر در اعمال جراحی به مراتب کم عارضه تر از جراحی های باز است.
محقق طب اسلامی:

احیای "طب اسلامی" دغدغه مقام معظم رهبری است/ لزوم تشکیل سازمان مستقل طب سنتی

یک محقق و پژوهشگر طب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «یکی از دغدغه‌های من احیای "طب اسلامی" در کشور است»، این یعنی چی؟ ما بیشتر می‌فهمیم یا مقام معظم رهبری حفظه الله‌؟ ایشان بدون مطالعه و کارشناسی کلامی را ایراد نمی‌کنند.
یک کارشناس طب سنتی عنوان کرد:

تدابیر سردمزاجان از منظر طب سنتی

یک کارشناس طب سنتی تدابیر سردمزاجان از منظر طب سنتی را تشریح کرد.
محمد توانایی:

فرانشیز خدمات رادیوتراپی بیماران سرطانی حذف شد

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی از کاهش فرانشیز داروهای تخصصی ضد سرطان از ٣٠ درصد به ١٠ درصد و حذف فرانشیز مربوط به خدمات رادیوتراپی بیماران سرطانی خبر داد.
رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری:

۹۰ درصد ناباروری ها قابل درمان هستند

جلال حسینی گفت: ۹۰ درصد ناباروری‌ها قابل درمان هستند، برخی در مراحل اولیه بدون دارو درمان شده و یکسری با داروهای ساده و موارد دیگر با جراحی و حدود ۳۰ درصد آنها با روشهای ART قابل درمان هستند.
روایت تحولات الهام بخش 9 زن سرطانی:

زندگی من پس از سرطان چه تغییراتی کرد؟

شنیدن خبر ابتلا به سرطان، مرحله ای ویژه در زندگی مبتلایان را آغاز می‌کند و به اعتراف خیلی ها، افرادی که بهبود یافتند هرگز آدم قبلی نشدند.
در همایش «طب تسکینی و درد» مطرح شد؛

جایگاه طب تسکینی در ایران مناسب نیست

دبیر همایش «طب تسکینی و درد در بیماران مبتلا به سرطان» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: جایگاه طب تسکینی در ایران مناسب نیست.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس؛

افزایش چند برابری تعرفه خدمات درمانی قابل تحمل نیست

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه افزایش چند برابری تعرفه خدمات درمانی قابل تحمل نیست، گفت: از وزارت بهداشت‌ انتظار می رود از ایجاد هزینه‌های چند هزار میلیارد تومانی مازاد بر بودجه مصوب مجلس خودداری کند.
گفتگو با دکتر زنده دل؛

عقب مانده ترین کشور دنیا هم درب دانشگاه طب سنتی را نمی بندد / 40 گیاهی که در هر خانه ایرانی باید باشد / رابطه عشق های زودگذر با طب سنتی

دکتر زنده دل: گیاهانی که در ایران وجود دارد به سادگی می تواند درمانی موثر برای بیماری ها باشند.
مدیر مجتمع دارویی درمانی هلال ایران:

کمک مالی دولت به درمان ناباروری، از بروز آسیب در خانواده جلوگیری می کند

مدیر مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اعلام این که کمک مالی دولت به درمان ناباروری از بروز آسیب در خانواده جلوگیری می کند، گفت: مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه ای برای درمان ناباروری تصویب کند.

معاون وزیر بهداشت: وزارت بهداشت 85 درصد از هزینه‌های ناباروری را پرداخت می‌کند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت 85 درصد از هزینه های ناباروری را پرداخت می کند .
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها