سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درمان بیماری های پوستی؛

امید بیماران پوستی با سلول درمانی افزایش یافت

پوست این لباس بدن بیشتر از هر عضو دیگری در معرض آسیب قرار دارد و با گذر زمان ذخیره سلول‌های بنیادی موجود در آن از بین می‌رود اما محققان با کمک روش‌هایی همچون سلول درمانی توانایی ترمیم را به پوست هدیه می‌دهند.
به مناسبت روز دندانپزشک؛

ایرانی‌ها ۴۰۰ میلیون دندان پوسیده دارند

بررسی‌ها نشان می دهد شاخص سلامت دهان ایرانی ها سیر نزولی دارد و این در حالی است که ابلاغیه رئیس جمهور برای اجرای طرح جامع سلامت دهان و دندان، از سال ۹۲ در بایگانی وزارت بهداشت خاک می خورد.سید جلال پورهاشمی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص دندانپزشکی کودکان، با نامطلوب خواندن سلامت دهان کودکان ایرانی، گفت: شاخص سلامت دهان، به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در هر جامعه‌ای شناخته می‌شود و از همین رو، خیلی مهم است که سلامت دهان کودکان از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد. وی با اظهار تأسف از اینکه شاخص سلامت دهان کودکان ایرانی در سال‌های ۸۷ تا ۹۷ بدتر شده است، افزود: متأسفانه هر کودک ۵ ساله ایرانی حداقل ۵ دندان شیری پوسیده، کشیده شده و یا ترمیم شده دارد. در حالی که این شاخص در برخی کشورها بین عدد یک تا یک و نیم دندان پوسیده، یا کشیده شده و یا ترمیم شده است.
سید مجید صادقی راد اعلام کرد؛

آماده‌باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در مناطق سیل‌زده

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در استان‌های سیل زده به هیچ وجه کمبود دارو وجود ندارد و نیازهای دارو و تجهیزات تامین شده است تاکید کرد: مراکز درمانی تامین اجتماعی ۱۰۰ درصد آماده بودند و اکنون هم در حال آماده باش هستند. علاوه بر این استان‌های معین نیز آماده خدمت رسانی هستند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت؛

هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود و بیمه سلامت برای تسهیل امور، اعلام کرده است که نیازی به ارائه دفترچه نیست و امور درمانی با ارائه کد ملی انجام می‌شود.هاشمی بیان کرد: آنچه در شرایط خاص فعلی از عهده سازمان بیمه سلامت بر می‌آمد، تسهیل امور جهت دریافت خدمات درمانی بدون نیاز به دفترچه بود که در همان روزهای ابتدایی وقوع سیل در استان گلستان اعلام و اجرایی شد و سپس به سایر استان‌هایی که درگیر سیل شدند نیز تسری یافت.
درمان اچ آی وی؛

سومین بیمار هم از شر ایدز خلاص شد

در حالی که ۱۲ سال بین اولین تجربه زدودن ویروس اچ‌آی‌وی از بدن یک بیمار با دومین نمونه از این کار فاصله افتاد، حالا تنها دو روز بعد از دومین موفقیت در این زمینه به نظر می‌رسد سومین بیمار نیز درمان شده است.
شادنوش مطرح کرد؛

تحریم‌های ظالمانه آمریکا سد ورود دستگاه‌های دیالیز به کشور

سرپرست مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت گفت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا برای نقل و انتقال پول خرید دستگاه‌های دیالیز دچار مشکل شده‎ایم.
درمان HIV؛

دومین بیمار مبتلا به ایدز در جهان درمان شد

پزشکان توانستند یک بیمار انگلیسی آلوده به ویروس ایدز را درمان کنند.
نیروی خلاق ایرانی در حوزه ژن درمانی ؛

ژن‌درمانی به کمک بیماری‌های ژنتیکی آمد

ژن درمانی روشی است که امید بیمارانی با نقص ژنتیکی را روحی دوباره بخشید و خوشبختانه محققان کشور نیز قدم‌های خوبی در این مسیر برداشته اند. به گونه‌ای که از نظر دانش و توان علمی مشکلی در کشور وجود ندارد.
قائم مقام وزیر بهداشت گفت:

بیش از ۲ درصد کل هزینه های حوزه سلامت صرف درمان سرطان‌ها می شود

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: تقریبا ۱.۵ درصد درآمد بشر در کل دنیا صرف درمان سرطان‌ها و در ایران بیش از ۲ درصد کل هزینه‌های حوزه سلامت مستقیما برای درمان این بیماری پرداخت می‌شود.
رییس شبکه هپاتیت ایران:

اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است

رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به پیشرفت های علمی صورت گرفته در عرصه ساخت داروها در کشور، گفت: براساس مطالعات انجام شده اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است.
متخصصان ایتالیایی؛

ایتالیایی‌ها موفق به تولید واکسنی برای مقابله با اچ‌آی‌وی شدند

متخصصان ایتالیایی موفق شده‌اند واکسنی بسازند که به روند بهبودی کامل بیماران مبتلا به ایدز و آلوده به ویروس اچ‌آی‌وی کمک می‌کند
راه های خداحافظی ناباروری؛

«رحم جایگزین» روشی پرچالش برای خداحافظی با ناباروری+ احکام شرعی

امروزه روش‌های درمان ناباروری شکلی جدید به خود گرفته‌اند که از جمله این شیوه‌های مدرن می‌توان به رحم جایگزین اشاره کرد.
هزینه‌های سرسام آور!!

درمان سرطان سالی چند؟

معاون درمان وزارت بهداشت، هزینه‌های مستقیم درمان سرطان در ایران را سالانه بالغ بر 3000 میلیارد تومان اعلام کرد.
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران؛

نگران بودجه بیماران خاص هستیم/۲۰۰هزار بیمار بدون بسته حمایتی دولت

احمد قویدل، ، درباره برنامه وزیر پیشنهادی بهداشت افزود: اساسا در این برنامه نامی از سازمان های مردم نهاد برده نشده است، در حالی که جلب مشارکت های مردمی در این حوزه نقش اساسی در تحقق برنامه ها دارد. اینکه نقشی برای سازمان های متشکل مردم نهاد پیش بینی نشده است، می تواند موجب نگرانی جدی در رابطه با وفاداری به اصل مشارکت اجتماعی که یکی از ستون های برنامه است، باشد.
معاون درمان وزارت بهداشت ؛

درمان سرطان در ایران چند؟

معاون درمان وزارت بهداشت برنامه‌های این وزارتخانه را برای حمایت از درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج تشریح کرد و گفت: طی طرح تحول نظام سلامت، دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی برای بیماران سرطانی رایگان شد
هفته ملی مبارزه با سرطان؛

سرطان؛ پیامد‌ تلخ صنعتی شدن مواد غذایی

حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، وقتیﺳﻠﻮلﻫﺎ توانایی ﺗﻘﺴﻴﻢ و رﺷﺪ ﻋﺎدی ﺧﻮد را از دﺳﺖ می‌دهند، ﺑﺎﻓﺖﻫﺎی ﺳﺎﻟﻢ بدن ﺗﺨﺮﻳﺐ و ﻓﺎﺳﺪ میﺷﻮند؛ از ﺗﺨﺮﻳﺐ ﺑﺎﻓﺖ سلولﻫﺎی ﺳﺎﻟﻢ و اﺟﺘﻤﺎع اﻳﻦ ﺳﻠﻮلﻫﺎی ﺳﺮﻃﺎنی توده‌ای ﺑﻪ ﻧﺎم ﺗﻮﻣﻮر اﻳﺠﺎد میﺷﻮد.
نایب رئیس هیات مدیره انجمن ناباروری ایران؛

یک پنجم زوج های ایرانی نابارور هستند

به رغم تلاش های انجام شده در حوزه درمان ناباروری در کشور، طی 20 سال گذشته پزشکان با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه بوده اند.
معاون وزیر بهداشت خبر داد:

ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در پیوند کبد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در پیوند کبد است، گفت: در ایران بیش از ۶ هزار پیوند کبد موفق انجام شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت؛

سالانه حدود 2 تا 3 هزار مصدوم سوختگی نیاز به بستری دارند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: حوادث و سوانح سوختگی سالانه 25 تا 30 هزار مراجعه را به خود اختصاص می دهد که 2 تا 3 هزار نفر آنها بستری می شوند.
یک جنین شناس مطرح کرد؛

سودجویی در تعیین جنسیت فرزند

یک جنین شناس، گفت: افراد سودجویی وجود دارند که روش هایی را برای تعیین جنسیت به زوجین پیشنهاد می‌دهند که پایه علمی ندارد و میزان موفقیت این روش ها با بارداری طبیعی تفاوتی ندارد.رئیس پژوهشگاه و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، خاطرنشان کرد: در این میان افراد سودجویی هم وجود دارند که روش هایی را برای تعیین جنسیت به زوجین پیشنهاد می‌دهند که پایه علمی ندارد و میزان موفقیت این روش ها با بارداری طبیعی تفاوتی ندارد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها