استادیار دانشگاه علوم پزشکی؛

زنگ خطر سکته مغزی در ایران به صدا در آمده است

دبیر اجرایی نهمین همایش سکته مغزی؛ تغییر سبک زندگی، چاقی‌، فشار خون بالا، دیابت و کم‌تحرکی، استرس و مصرف روان‌گردان ها را از علل بروز سکته مغزی در جوانان عنوان کرد.
رییس انجمن دندانپزشکان عمومی؛

افراد بالای ۴۰ سال در کشور حدود ۱۲ دندان پوسیده دارند

رییس انجمن دندانپزشکان عمومی با اعلام اینکه بیمه دندانپزشکی در بسیاری از اقشار جامعه پایین است، گفت: به دلیل تاکافی بودن حمایت‌های بیمه‌ای دندانپزشکی، میزان پوسیدگی‌های دندانی و دندان از دست رفته در ایرانیان بیش از میانگین جهانی است.
فشارهای روانی و افزایش گرایش به دارو؛

هر ایرانی سالانه ۳۴۰ عدد دارو مصرف می‌کند

مصرف دارو به عنوان یکی از مراحل درمان نقش مهمی در مداوای بیماری ایفا می‌کند، در حالی که استفاده خودسرانه آن نه تنها باعث بهبودی نمی‌شود بلکه درمان را نیز مختل خواهد کرد.
تأثیر اعتیاد مادران باردار بر نوزادان؛

مضرات وابستگی به مواد مخدر در مادران باردار

دکتر زینت السادات بوذری متخصص زنان و زایمان این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : اعتیاد یا وابستگی به مواد مخدر به عنوان یک آسیب اجتماعی هزینه‌های سنگینی را به دنبال دارد.
پزشکیان مطرح کرد؛

رد تاثیر پارازیت‌ها بر سلامت افراد/ فاصله بیش از ۲ متر با پارازیت‌ها اثر آن را خنثی می‌کند

نایب رئیس مجلس با رد تاثیر مخرب پارازیت‌ها بر سلامت افراد، گفت: اگر مسئولان ادعای تازه‌ای در این‌باره دارند، در کمیسیون بهداشت حاضر شوند و مستندات خود را ارایه دهند.
استادیار رادیوتراپی آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

دردهای موضعی استخوان را جدی بگیرید/ نشانه‌های سرطان استخوان

استادیار رادیوتراپی آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه تومورهای بدخیم استخوانی از شیوع نادری برخوردار است، گفت: این تومورها اغلب با دردهای موضعی استخوان در بزرگسالان تظاهر می‌یابد.
ساختار پیچیده بدن انسان:

۱۰ مکانیسم دفاعی بدن که شما را شگفت‌زده خواهد کرد

بدن انسان ساختار پیچیده‌ای دارد که درک کامل آن بسیار دشوار است. سیستم‌ها و چرخه‌های بیولوژیکی مختلفی در سختار بدن وجود دارد و مکانیسم‌های دفاعی تنها یکی از این سیستم‌ها محسوب می‌شود.
تاکنون مدرکی در این باره ارائه نشده است؛

واکنش وزیر بهداشت به خبر سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها

وزیر بهداشت در واکنش به اعلام سرطان‌زا بودن تشعشعات و پارازیت‌ها گفت: تاکنون مدرکی در این باره ارائه نشده است و بدون مدرک نمی‌توان در مورد رابطه پارازیت و سرطان، کلی‌گویی کرد.
دکتر زهرا عبداللهی مطرح کرد؛

بد غذایی عامل ۳۰درصد سرطان ها در ایران

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: ۳۰ درصد موارد ابتلا به سرطان در ایران ناشی از عادات بد غذایی است.
دبیر علمی کنگره قلب و فناوری‌های نوین مطرح کرد؛

اثرات مخرب داروهای مغز و اعصاب بر عملکرد قلب

دبیر علمی کنگره قلب و فناوری‌های نوین با اشاره به اینکه از دیابت به عنوان سرطان سرخرگ ها یاد می‌شود، گفت: همکاری مشترک متخصصین قلب، مغز و غدد با یکدیگر ضرورت دارد.

معاون وزیر بهداشت: «پریا» میزان مراجعه برای تشخیص ایدز را ۸ برابر کرد

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت توجه به موج سوم ایدز از راه جنسی بر ضرورت عملیاتی شدن برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر تأکید کرد و گفت: پخش سریال پریا میزان مراجعه در کشور برای تشخیص را ۸ برابر و تست‌ها را ۴ برابر کرد.
در سال ۲۰۵۰ اتفاق می‌افتد؛

عاملی غیر از سرطان سالانه ۱۰ میلیون انسان را خواهد کشت

مطالعات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که به دلیل مقاوم شدن انسان‌ها در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها سالانه ۱۰ میلیون انسان خواهند مرد.
حریرچی:

بیماری‌های غیرواگیر ۸۰ درصد بیماران را به خود اختصاص داده

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر ۸۰ درصد بیماری‌های کشور را تشکیل می دهند، گفت: خوشبختانه ایران در رده دوم کشورهای دارای برنامه برای کاهش مرگ بر اثر بیماری‌های غیرواگیر قرار دارد.
مدیرکل دفتر سلامت وزارت بهداشت خبرداد؛

«طرح برکت» برای جلوگیری از سقط‌ غیرمجاز

مدیرکل دفتر سلامت وزارت بهداشت از اجرای «طرح برکت» برای کمک درمانی به فرزندآوری زوجین محروم و اجرای برنامه‌های جلوگیری از سقط های غیرمجاز خبر داد.
دبیر علمی کنگره چشم پزشکی ایران؛

خطر نابینایی در کمین دیابتی ها/ بیماری قرنیه را جدی بگیرید

دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، نسبت به خطر نابینایی در افراد مبتلا به دیابت هشدار داد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد؛

سلامت خون ایرانی ها همسطح اروپایی ها و بهتر از آمریکایی ها

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اهمیت پیوند علوم مهندسی و صنایع با طب انتقال خون، گفت: تضمین فرآورده بهتر و کیفیت بالاتر از ثمرات تعامل و انطباق این علوم با یکدیگر است.
فوق تخصص بیماری‌های ریوی:

برخی تهرانی‌ها به "سیاه ششی" مبتلا هستند

سهراب‌پور با اشاره به علائم بیماری سیاه ششی گفت: متاسفانه این بیماری در ابتدا علائمی ندارد و تنها با برونکوسکوپی می‌توانیم این پدیده را مشاهده کنیم.
رئیس پژوهشگاه غدد و متابولسیم دانشگاه علوم پزشکی تهران:

از هر 5 زن ایرانی بالای 50 سال یک نفر مبتلا به پوکی استخوان

رئیس پژوهشگاه غدد و متابولسیم دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه از هر 5 زن ایرانی بالای 50 سال یک نفر دچار پوکی استخوان است، گفت: مناطقی از تهران که بیشتر دچار آلودگی هوا بوده میزان کمبود ویتامینD مردم 1.5 برابر بیشتر است.
پیشگیری بهترین راهکار مهار بیماری سل؛

ریشه کنی "سل" تا سال ۲۰۵۰ میلادی به عنوان یک فوریت جهانی

در کشورهای پیشرفته تا چند دهه گذشته بیماری سل به خوبی مهار شده بود، اما با غفلت از ادامه اقدامات کنترلی، ناگهان با موج جدیدی از شیوع این بیماری مواجه شدند که زنگ خطری جدی محسوب می‌شود.
دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران :

بیماری‌های چشمی در کمین افراد مبتلا به تیروئید

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران با اشاره به اینکه۲۰ درصد بیماران دچار کم کاری و پر کاری تیروئید، مبتلا به علائم چشمی هستند، گفت: این بیماران باید بیشتر مراقب بینایی خود باشند.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها