سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بانوان در صدر آمارگیری؛

وضعیت سلامت دهان و دندان ایران به استناد آمار

رعایت مسائل بهداشتی تمام گروه‌های سنی در هر دورانی مورد توجه ویژه بوده به اندازه‌ای که مدیران و سرآمدان این حوزه هر کدام به سهم خود، اقداماتی را پیش گرفتند و برای افزایش فرهنگ عمومی در این راستا تلاش کردند.
پیمان صالحی:

شناسنامه ژنتیکی ایرانی ها تهیه می شود

محققان کشور در تلاش هستند تا در قالب یک طرح کلان ملی، شناسنامه ملی افراد را از طریق توالی یابی ژنی تهیه کنند.
پیشگیری از پوسیدگی دندان افراد زیر 14 سال؛

خدمات پیشگیری از پوسیدگی دندان افراد زیر 14 سال رایگان است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه خدمات پیشگیری از پوسیدگی دندان برای افراد زیر 14 سال در تمامی مراکز خدمات درمانی رایگان خواهد بود.
دانستنی های بهداشت دهان و دندان؛

برطرف کردن جرم دندان با روش‌های طبیعی

وقتی لایه‌های متعددی از جرم با موادمعدنی موجود در بزاق ترکیب می‌شود، به ماده‌ای آهکی و گچی سفیدرنگی تبدیل می‌شود که رسوب یا تاتار نام دارد.
دکتر خسرو صادق نیت مطرح کرد:

ادامه رایزنی‌های وزارت بهداشت برای افزایش مالیات بر دخانیات

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن اشاره به ادامه رایزنی‌های وزارت بهداشت برای تغییر میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد ما این بود که مالیات بر سیگار بر اساس توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی باشد اما فعلا در این زمینه تا ایده‌آل فاصله زیادی داریم.
پسماندهای پزشکی و اثرات زیست محیطی؛

استفاده و بازیافت این نوع پسماندها ممنوع است

به استناد ماده 13 قانون مدیریت پسماند، مخلوط‌کردن پسماندهای پزشکی با سایر پسماندها و تخلیه و پخش آنها در محیط و یا فروش، استفاده و بازیافت این نوع پسماندها ممنوع است. در ماده 3 ضوابط و مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مشمول نظارت بر اجرای ضوابط و روش‌های مصوب می‌باشد...

سه عامل پیشگیری از سرطان

امروزه سرطان بعد از بیماری‌های قلبی ـ عروقی به عنوان مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در کشورهای دنیا مطرح است و در دهه‌های آینده اولین عامل مرگ‌ومیر به ویژه در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

پیامدهای منفی مصرف بیش از اندازه قند

مطالعات نشان داده اند که میزان بیش از اندازه قند می تواند در ترمیم کلاژن، پروتئینی که ظاهر شاداب و انعطاف پذیری پوست را موجب می شود، اختلال ایجاد کند.
کارشناسان بهداشت و سلامت هشدار دادند:

روز طبیعت از مصرف قارچ‌های کوهی پرهیز کنید

کارشناسان سلامت به شهروندان توصیه می‌کنند که در روز طبیعت، علاوه بر تلاش برای حفظ زیبایی‌ها و پاکی طبیعت، از سلامت خود مراقبت کرده و از مصرف قارچ یا هر گیاهی که در طبیعت می‌روید، بدون آگاهی کامل، خودداری کنیم.
زود تشخیص بدهید، درمان می‌شود ؛

توصیه به زنان برای معاینه دوره‌ای سرطان سینه

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: اگر بتوانیم توده سرطان سینه را زود تشخیص دهیم به طور قطعی درمان می‌شود و جای نگرانی ندارد.
سید رضا غلامی اعلام کرد:

بیش از یک میلیون کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف شد

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۶۶ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شده و ۳ هزار و ۵۶۷ مرکز و مکان متخلف تعطیل شدند.
عوارض مصرف دخانیات در زنان؛

کدام سرطان در کمین زنان سیگاری است؟

امروزه تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات دخانی سیگار و قلیان و ... بیش از پیش، زنان را هدف هجوم تبلیغات فریبنده و جذاب خود قرار می‌دهند؛ زیرا زنان علاوه بر اینکه می‌توانند در شمار مصرف‌کنندگان جدید درآیند، الگوی مناسبی نیز برای سیگاری شدن سایر اعضای خانواده خواهند بود.

تغییرات هورمونی در مردان؛ نشانه‌ها و مدیریت

تستوسترون بازیگری کلیدی در سطوح انرژی مردان است. بر همین اساس، تغییرات هورمونی در مردان طی آندروپوز، از جمله کاهش سطوح تستوسترون، به افت سطوح انرژی منجر می شود.
چند توصیه‌ تغذیه‌ای؛

چرا چاقی برای کودکان خطرناک است؟

اضافه وزن و چاقی یکی از مشکلات بهداشتی - تغذیه‌ای در جهان و ایران است به طوری که تعداد افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه از جمله کشور ما در حال افزایش است.
متخصصان تاکید می کنند؛

ضرورت غربالگری زودهنگام در افراد دارای سابقه خانوادگی سرطان روده

به گفته متخصصان، افراد دارای سابقه خانوادگی سرطان روده یا مقعد احتمالا قبل از رسیدن به سن ۵۰ سالگی نیاز به غربالگری دارند.
درباره سلامت مردان؛

بیماری‌های مردانه را بشناسید

مردان از لحاظ تفاوت‌های ساختار بدنی، هورمونی، خصوصیات جنسیتی و شغلی نسبت به خانم‌ها در برابر بعضی از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و مشکلات بهداشتی، آسیب‌پذیری بیشتری دارند، بنابراین بعضی از بیماری‌ها در آقایان بیشتر از خانم‌ها دیده می‌شود
یک متخصص طب فیزیکی؛

زنان خانه دار مراقب پوکی استخوان باشند

یک متخصص طب فیزیکی با تاکید بر اینکه کنار آمدن با درد مچ دست به هیچ عنوان توصیه نمی شود، گفت: پوکی استخوان ممکن است در این ناحیه نیز مشاهده شود.

ایبوپروفن حمله قلبی را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مصرف داروی مسکن ایبوپروفن ارتباط مستقیمی با حملات قلبی دارد.
مدیر دفتر تغذیه وزارت بهداشت؛

مسومیت غذایی در مسافرت را جدی بگیرید/ بهترین غذاهای سفر

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در خصوص مسمومیت غذایی در سفر نوروزی هشدار داد و گفت: غذاهایی همچون کباب کوبیده، الویه و غذاهای آبکی، بسیار فساد پذیرند.
کارشناس نظارت بر تجویز و مصرف منطقی دارو مطرح کرد؛

عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها

کارشناس نظارت بر تجویز و مصرف منطقی دارو گفت: استفاده نامناسب و خودسرانه از داروهای آنتی میکروبیال مانند سرماخوردگی‌های ویروسی، مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک‌ها را افزایش خواهد داد.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها