سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در باب کالاهای آسیب رسان؛

صنعت رو در روی سلامت

فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت به منظور ممنوعیت تبلیغ از طرف وزیر بهداشت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد و این ممنوعیت چندان به کام تولید کنندگان این کالاها خوش نیامده است.
یک اپتومتریست عنوان کرد؛

ابتلای ۵۰ درصد جامعه ایرانی به نزدیک بینی طی ۳۰ سال آینده

مسئول روابط عمومی انجمن اپتومتری ایران، نسبت به ابتلای نیمی از جامعه به نزدیک بینی طی ۳۰ سال آینده به دلیل استفاده از گوشی‌های تلفن همراه و سایر وسایل دیجیتالی هشدار داد.
تغذیه با شیر مادر؛

اهمیت و مزایای تغذیه باشیرمادر

شناخت روزافزون مزایای بی شمار تغذیه باشیر مادر و ازطرفی گسترش مشکلاتش مانند انواع سوءتغذیه (به ویژه اضافه وزن و چاقی و پیامدهای آن بیماری های غیرواگیر ) و مشکلات زیست محیطی که امروزه جهان با آن روبروست ، موجب گردیده که "نهضت ترویج تغذیه با شیرمادر " که ابتدا به خاطر کاهش بیماری های عفونی و مرگ و میر کودکان مطرح شده است،بوجود آید. نهضتی که امروزه،توانسته است تا حد زیادی سبب شرایط را برای آگاه سازی و حساس سازی خانواده ها ، فراهم نماید. بیمارستان تریتا، در راستای مسئولیت اجتماعی خود ،برنامه های جذابی در این خصوص داشته،که گزارش زیر نمونه ای از آنهاست.
رئیس سازمان انتقال خون ایران :

واردات کیسه خون به ایران نداریم

رئیس سازمان انتقال خون ایران با اشاره به ضعف طبقه‌بندی لیست گمرک در مورد محصولات سازمان انتقال خون گفت: ما به هیچ وجه واردات کیسه خون به کشور نداریم و کشور در این زمینه خودکفا شده است.
یک متخصص طب اورژانس تشریح کرد؛

چه خطراتی سلامت سالمندان را تهدید می‌کنند؟

یک متخصص طب اورژانس ضمن تشریح عوامل تهدیدکننده سلامت سالمندان، گفت: با توجه به شرایط ویژه فیزیولوژیک و طبیعی بدن سالمندان، لازم است شرایط مراقبتی مناسب و درخور برای این گروه سنی ایجاد شود.
سخنگوی سازمان انتقال خون:

90 درصد ایرانیان دارای گروه خونی مثبت هستند

«بشیر حاجی بیگی» سخنگوی سازمان انتقال خون، گفت: 90 درصد از جمعیت ایران دارای گروه های خونی مثبت R.h (ارهاش) و 10 درصد نیز دارای گروه های خونی منفی هستند.
یافته جدید محققان فرانسوی؛

شیوه سه جانبه پیشگیری از سرطان

طبق یافته های جدید، بهبود رژیم غذایی و شروع به ورزش می تواند ریسک سرطان را کاهش دهد.
بیمارستان تریتا و مسئولیت اجتماعی:

آنچه باید در مورد هپاتیت بدانیم

هپاتیت اختلال در بافت کبد به علت ویروس ، دارو و الکل بوده و انواع آن شامل هپاتیت A ، B ، C ،D ، E می باشد . یکی از مهمترین انواع هپاتیت نوع B است که علت آن ویروسی بوده و با ایجاد اختلال در عملکرد کبد بطور حاد و مزمن می تواند فرد را مبتلا نماید . 10 تا 15 % افراد بالغ پس از آلودگی ناقل سالم می شوند.
بیمارستان تریتا و مسئولیت اجتماعی:

شناسایی و خودمراقبتی در رابطه با هموفیلی

هموفیلی معروف ترین اختلال انعقادی شناخته شده است. 13 پروتئین انعقادی از عوامل اصلی انعقاد خون انسان می باشد و کمبود فاکتور 8 و 9 هموفیلی نامیده می شود. توجه به حوزه زنان با اختلال انعقادی از جمله محورهای اصلی مورد نیاز کشور می باشد . بیمارستان تریتا در راستای دستیابی به اهداف مرتبط با مسئولیتهای اجتماعی خود و با توجه به سیاستگزاری های آموزشی بعمل آمده ، اقدام به برگزاری پایگاه آموزش همگانی با عنوان ، " آشنایی ، شناسایی و خودمراقبتی در رابطه با هموفیلی " ، نموده که در گزارش زیر ، بدان پرداخته می شود.
یعقوب شیویاری:

متولی تشخیص کالاهای آسیب رسان به سلامت کیست؟/ تعزیرات بامتخلفان درتبلیغ کالاهای آسیب رسان برخورد کند

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: دستگاه ها باید ذیل نظر وزارت بهداشت درخصوص مقابله با کالاهای آسیب رسان به سلامت حرکت کنند.
ناگفته‌های دادگاه پارازیت؛

ناگفته‌های دادگاه پارازیت به روایت یکی از شکات

پرونده پارازیت، یک پرونده قدیمی اما مفتوح است که هرازچندگاهی به صدر اخبار بازمی‌گردد و سپس رها می‌شود تا زمانی دیگر. برعکسِ خودِ پارازیت‌ها که همیشه حاضرند، سال‌هاست که در اطراف ما هستند، از جسم ما عبور می‌کنند و به گیرنده‌هایی می‌رسند که این روزها دیگر هیچ‌کس وجودشان را کتمان نمی‌کند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت:

آبلیموگیری دستی باید در حضور مشتری انجام شود

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: مردم آبلیمو و آبغوره‌های بطری شده و آبگیری شده به روش دستی را آماده خریداری نکنند، بلکه بر انجام آبگیری در حضور خودشان اصرار کنند.
به نقل از نیوزویک؛

اسباب‌بازی‌هایی که خطرناک هستند

برخی از اسباب‌بازی‌های محبوب کودکان حاوی مقادیر خطرناکی از یک ماده شیمیایی مرتبط با استفراغ و اختلال در باروری هستند.

آب‌سردکن‌های عمومی زیر ذره‌بین وزارت بهداشت

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این‌که آب‌سردکن‌های عمومی شهر پایش و ارزیابی می‌شوند، گفت: اگر دستگاه‌های آب‌سردکن عمومی شهری به سیستم آب‌رسانی شبکه عمومی شهر متصل باشند و دستگاه آب‌سردکن نیز از استاندارد لازم برخوردار باشد، سلامت آب تضمین شده و خطری برای سلامت مردم ایجاد نخواهد کرد.
وزیر ارتباطات خبر داد؛

ورود رهبر انقلاب به موضوع تشعشعات رادیویی

موضوعی که من در شیراز مطرح کردم محدود به موضوع پارازیت نیست. ما یک موضوعی داریم تحت عنوان «سلامت مردم در برابر تشعشعات رادیویی». آن چیزی که در این موضوع مطرح شده اثر تجمعی تشعشعات رادیویی است. یک انسان در فضایی که قرار دارد، تحت تاثیر تشعشعات فرکانسی مختلف اعم از فرستنده‌های رادیویی، فرستنده تلویزیونی، فرستنده‌های ماهواره‌ای، امواج دکل‌های مخابراتی و فرکانس‌های مخابراتی قرار دارد
پیشگیری بهتر از درمان؛

گرمازدگی و راه های پیشگیری از آن

گرمازدگی موقعیتی حادّ و تهدید کننده زندگی است که در این حالت سیستم تنظیم کننده دمای بدن ، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در هوای گرم یا تولید بیش از حدّ گرما در بدن و یا وجود هر دو حالت ، از کار می افتد.درحالت گرمازدگی بدن نمی تواند گرمای اضافی خود را دفع کند، در نتیجه دمای بدن خیلی افزایش می یابد که می تواند اندام های اصلی را تخریب کند.

کاهش مراجعه مردم دندان‌پزشکی

رئیس انجمن دندان‌پزشکان ایران گفت: با توجه به وضعیت پیش‌آمده در کشور، میزان مراجعین برای درمان و انجام کارهای دندان‌پزشکی نسبت به گذشته کاهش یافته است و باید به این مسئله توجه شود.
هشدار رسمی وزارت بهداشت:

کم‌آبی بیماری‌های ناشی از آب آلوده را افزایش می‌دهد

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آب آلوده می تواند منشاء برخی بیماری های میکروبی مانند وبا باشد. هر سال شاهد مواردی از ابتلا به این نوع بیماری ها در برخی نقاط کشور هستیم و کم آبی و ضعف نظارت می تواند این مشکل را افزایش دهد.
وضعیت سلامت خون در ایران ؛

خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت سلامت خون ایرانیان، گفت: خون اهدایی در ایران یکی از سالم‌ترین خون‌های اهدایی جهان است که به همت یک و نیم میلیون اهدا کننده که سالانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می‌کنند، تحقق یافته است.
ماده ۶ منشور حقوق شهروندی؛

جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟

استعمال دخانیات به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در جهان شناخته شده و در سال‌های اخیر مصرف آن رواج گسترده‌ای داشته است. با افزایش مصرف مواد دخانی، عوارض و آثار زیانبار آن نیز فزونی می‌یابد و این درحالیست که افراد کمابیش با شکل مستقیم و مشهود تضییع حقوق شهروندی به وسیله مصرف دخانیات آگاهند.
صفحه  از ۲۴
نظرات و گلایه ها