سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک کارشناس بهداشت:

بهترین جایگزین‌های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟

فاطمه شکری‌داریان کارشناس بهداشت ، درباره ضرر‌های توزیع مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی اظهار کرد: بر اثر تماس مواد غذایی داغ با ظروف پلاستیکی، موادی سمی از این ظروف آزاد می‌شوند، بنابراین وقتی این مواد غذایی را مصرف می‌کنیم، مواد سمی وارد بدنمان می‌شوند و به ما آسیب می‌رسانند.
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن؛

ایران در آستانه اخذ سند "حذف سرخک"

دکتر سیدمحسن زهرایی رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از اخذ "سند حذف سرخک از کشور" از سوی سازمان جهانی بهداشت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
معاون بهداشت وزیر بهداشت:

حتی یک مورد فلج اطفال در پنج سال گذشته گزارش نشده است

معاون بهداشت وزیر بهداشت با تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه حذف بیماری‌های واگیر گفت: در آستانه حذف مالاریا و سرخک هستیم و در پنج سال گذشته حتی یک مورد فلج اطفال گزارش نشده است.
سن شروع مصرف مواد؛

نقش عوامل ژنتیکی در ابتلا به اعتیاد

آفرین رحیمی موقر استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، نقش عوامل ژنتیکی در گرفتار شدن به اعتیاد را مورد تاکید قرار داد و گفت: حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد علت اعتیاد، ژنتیکی است.
مرگ خاموش؛

تفریح ارزانی که بلای جانتان می‌شود

مصرف قلیان این روز‌ها رو به افزایش است، در حالی که این ماده دخانی عوارض مرگبار و خطرناک‌تری نسبت به سیگار دارد.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها:

با پدیده اعتیاد به الکل مواجه هستیم

تاکنون حدود ۱۰۷ مرکز درمان ترک اعتیاد الکل در سراسر کشور فعال شده است .
رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات وزارت بهداشت:

باور مفید بودن تریاک کاملا غلط است/ سرطان‌های شایع در شمال و جنوب کشور

رضا ملک زاده در کنگره بین المللی دانش اعتیاد با اشاره به اینکه گزارش سازمان ملل برای اولین بار اعلام کرد که که در سال ۲۰۱۹ تعداد معتادان به ۵۳ میلیون نفر رسیده است، گفت: در کنگره قبلی اعتیاد، تعداد ذکر شده برای معتادان 25 میلیون نفر بود و در هند و نیجریه آمار اعتیاد به شدت افزایش یافته و شیوع اعتیاد در سال جاری را نسبت به سال قبل ۵۶ درصد بیشتر اعلام می‌کنند.تنها در افغانستان حتی با وجود خشکسالی در سال گذشته ۷ هزار و ۸۰۰ تن تریاک تولید شده است و تولید کوکائین نزدیک به ۲۰۰۰ تن است.
معاون وزیر بهداشت:

۱۲۰ خانه بهداشت عشایری تا پایان سال راه‌اندازی می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان امسال ۱۲۰ خانه بهداشت عشایری دیگر به جز ۱۶ موردی که قبلا افتتاح شد در کل کشور راه‌اندازی شود.
«مزو وایت»، خوب یا بد؟!

سرطان‌هایی که تاتوی دائم کرم پودر به جانتان می‌اندازد

مجتبی قمری متخصص پوست و مو، درباره مفید یا مضر بودن مزو وایت (تاتوی دائم کرم پودر) اظهار کرد: وارد کردن هر وسیله خارجی به بدن نیازمند استاندارد‌هایی دقیق است که این استاندارد‌ها در رنگ‌هایی که به شکل حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، رعایت نمی‌شود.
علل ناباروری در زنان؛

ناباروری با آندومتریوز به سراغ زنان می‌آید

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا با بیان اینکه با آندومتریوز، ناباروری به سراغ زنان می‎آید، گفت: بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بیماران دارای ناباروری مبتلا به آندومتریوز هستند.
علیرضا رئیسی ؛

اخذ عوارض و مالیات از کالاهای آسیب رسان /تبلیغ سیگار الکترونیکی ممنوع است!

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به استعمال سیگارهای الکترونیکی اظهار کرد: خوشبختانه ایران جزو معدود کشورهایی است که تهیه و توزیع سیگار و انواع مواد دخانی الکترونیکی را به عنوان یک کالای آسیب رسان و قاچاق اعلام کرده است و هر نوع فعالیت در زمینه عرضه و فروش سیگارهای الکترونیکی را غیر قانونی دانسته و با افراد متخلف بر اساس قوانین برخورد و افراد متخلف به مراجع ذیصلاح غذایی معرفی می‌شوند.نبود آمار دقیق از تعداد استعمال کنندگان سیگار الکترونیکی
تبلیغ کالاهای آسیب رسان ممنوع؛

شکایت از صداوسیما برای سلامت مردم، شاید وقتی دیگر

پدر است دیگر. قلبش می تپد برای همسر و فرزند و زندگی اش. هم به دنبال خواسته های آنهاست و هم به دنبال تامین سلامتی خانواده خود. حالا اگر صداوسیما نمی خواهد از خیر سود تبلیغ محصولاتی که به سلامت آسیب می رسانند بگذرد، پدر خانواده چه گناهی کرده است. آن هم وقتی وزارت بهداشت می گوید تبلیغ نکنید و صداوسیما راه خودش را می رود.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت؛

مردم از آب سردکن‌های متصل به شبکه آب شهری استفاده کنند

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: توصیه می‌شود مردم از آب سردکن‌هایی استفاده کنند که به شبکه آب شهری متصل هستند. زیرا بهداشت شبکه آب آشامیدنی شهر توسط کارشناسان بهداشت محیط به صورت روزانه بررسی و نمونه برداری می‌شود.
نگرانی کمبود پزشک بیجاست؛

خانواده‌ها در رشته‌های پزشکی سرمایه گذاری نکنند

دکتر حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی در رشته‌های علوم پزشکی مبتنی بر نیاز جامعه اتفاق می‌افتد و با کمبود پزشک مواجه نیستیم، گفت: در حال حاضر تعداد ۵۵ هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور مشغول تحصیل هستند و حدود ۱۲۰ هزار نیروی پزشکی در کشور تربیت کرده‌ایم و با فارغ التحصیلی ۵۵ هزار دانشجوی فعلی نیز نیاز جامعه به رشته‌های پزشکی رفع خواهد شد.
لیست خوراکی‌های ضد پلاک دندان؛

موادغذایی که دندان‌هایتان را مثل برف سفید می‌کند

پلاک‌های دندانی لکه‌های زرد رنگی هستند که بر اثر نمک‌های معدنی و باقیمانده مواد غذایی که موجب رشد باکتری‌ها می‌شوند، به وجود می‌آیند که در نهایت بافت مینای دندان را از بین می‌برند و سطح آن آسیب می‌بیند.به کمک چند ماده غذایی می توانید از شر پلاک های دندانی و لکه های زرد خلاص شوید و لبخندی زیبا داشته باشید.
نگهداری از حیوانات خانگی ؛

آیا حیوانات خانگی باعث بیماری زنان باردار می‌شوند؟

حیوانات خانگی فوق العاده هستند. آن ها بامزه اند، با شیرین کاری‌های خود ما را سرگرم می‌کنند و شاید به همان اندازه که ما آن ها را دوست داریم، آن ها نیز ما را دوست دارند. تعجبی ندارد افرادی که بچه ندارند، بخش مهمی از زندگی خود را به پت ها و حیوانات خانگی خود اختصاص می‌دهند. بسیاری از زنان قبل از اینکه باردار شوند، به حیوان خانگی خود به چشم یک فرزند نگاه می‌کنند.
دکتر رضا ملک زاده:

۵۰ درصد مرگ‌ و میر در ایران زودرس است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ایران سالانه تقریبا ۳۷۵ هزار مرگ رخ می‌دهد که نزدیک به ۵۰ درصد آن‌ها زودرس محسوب می‌شود به این معنی که در افراد کمتر از ۷۰ سال رخ می‌دهد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

سند امنیت و سلامت ترافیک تا سه ماه آینده تکمیل و ابلاغ می‌شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پیش نویس اولیه سند ملی امنیت و سلامت ترافیک تهیه شده که شامل بررسی وضع موجود، تدوین استانداردها و شرح وظایف سازمان‌های مختلف است. این سند تا سه ماه آینده تکمیل و برای اجرا ابلاغ می‌شود.
یک اتفاق نگران کننده:

نه دانشجوها دکتر می روند،نه سالمندان/هزینه های پزشکی،بیماران را به خوددرمانی کشانده

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد؛ «خودتجویزی» دارو از طریق یک گشت و گذار ساده در اینترنت راه جدیدی برای خودش پیدا کرده است. دسترسی به اطلاعات پزشکی در اینترنت راه را برای «خودپزشک»‌ها هموارتر کرده و بر شیوع «خودتجویزی» در کشور دامن زده است.
محمد تقی حُلی ساز:

امسال زائران خانه خدا از «دستبند الکترونیکی» استفاده نمی‌کنند

جمعیت هلال احمر یکی از نهادهای امداد رسان در مواقع بحران و وقوع حوادث طبیعی است و دستگاهی است که همواره مددرسان افراد جامعه در هنگام بروز حوادث است و در مواقعی نیز خدمات امدادی و درمانی به جمعیت‌های زیادی که در مناسبت‌های مختلف از جمله مراسم حج و عتبات عالیات و راهپیمایی اربعین شرکت دارند، ارائه می‌کند.
صفحه  از ۳۵
نظرات و گلایه ها