سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هزینه بالای خدمات مشاوره و روانشناسی چه اثری بر جامعه خواهد داشت؟
بیمه روان، بیمه جامعه؛

هزینه بالای خدمات مشاوره و روانشناسی چه اثری بر جامعه خواهد داشت؟

«افسردگی یک بیماری است و البته قابل درمان. اگر فکر می‌کنید افسرده هستید، بدانید تنها نیستید. افسردگی شایع‌ترین اختلال روان سلامت جامعه انسان معاصر است. افسردگی اشکال مختلف دارد و افراد به اشکال مختلف آن را تجربه می‌کنند. خیلی مهم است نشانه‌های آن را بشناسیم و با دیگران صحبت کنیم؛ با اطرافیان، دوستان و اگر لازم شد با متخصصین»؛ این بخشی از سخنان فاطمه معتمدآریا است که این روزها ویدئوی آن در فضای مجازی پخش می‌شود. این ویدئو در راستای پویش «من حرف می‌زنم» برای مقابله با افسردگی ضبط شده است. در شرایطی که آمار تلخی از گسترش افسردگی در جامعه ایرانی به گوش می‌رسد، سوالی که وجود دارد این است که زمینه مراجعه به متخصصان سلامت روان در ایران چقدر وجود دارد؟
چرخ لنگان سلامت روان جامعه نیازمند تعمیر است!
سکانداران سلامت تدبیر کنند؛

چرخ لنگان سلامت روان جامعه نیازمند تعمیر است!

به رغم همه برنامه‌ها در جهت ارتقاء سلامت روان جامعه، چرخ سلامت روان لنگ می‌زند و مسافران آن با اضطراب طی طریق می‌کنند و حرکت روان آن، نیازمند تدبیر بهتر سکانداران سلامت روان جامعه است.عدم دانش سلامت روان و مهارت‌های لازم برای مقابله با شرایط خاص در زندگی روزانه و داشتن مهارت‌های مدیریت استرس و خشم و مقابله با آن در شرایط روحی نامناسب جملگی عوامل مختلف در بروز مشکلات سلامت روان و تهدید کننده آن است.
فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی
پوشش بیمه‌ای بیماری‌های روانی؛

فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی

آمار بیماری ها و اختلالات روان در کشور به ادعای دولتمردان حدود 23.6 درصد کل جمعیت است، این میزان البته در شهرهای بزرگ و در بین زنان بیش از میانگین کشوری و نگران کننده است.
پنج راهکار موثر برای غلبه بر حس پوچی و افسردگی
یک روان درمانگر مطرح می کند؛

پنج راهکار موثر برای غلبه بر حس پوچی و افسردگی

در 12 سالی که به عنوان متخصص حوزه بهداشت روان فعالیت می‌کنم، با صدها نفر از مبتلایان به افسردگی سر و کار داشته‌ام. بر اساس آخرین برآورد مرکز ملی افسردگی از بین هر پنج آمریکایی حداقل یک نفر در طول زندگی خود با این معضل دست و پنجه نرم کرده است. در واقع، افسردگی عامل اصلی ناتوانی در افراد بین 15 تا 44 سال است.
چرا مردم زود عصبانی می‌شوند؟
رئیس انجمن مددکاری ایران؛

چرا مردم زود عصبانی می‌شوند؟

در دین اسلام همواره به مدارا کردن مردم با یکدیگر و کنترل خشم تاکید شده و از نشانه های خرد بعد از ایمان مدارا کردن است، در حالی که امروز تاب آوری مردم نسبت به کنترل خشم‌شان کم شده و این موضوع به ترویج و افزایش نزاع در جامعه منجر می‌شود.
روان‌شناسی تکامل عشق
خواندنی های روانشناسی؛

روان‌شناسی تکامل عشق

وقتی عاشق می‌شوید چه اتفاقی در مغز و بدن شما می‌افتد؟ چه چیزی باعث می‌شود عاشق شویم؟ در این مطلب پاسخ تمام این سوالات را از دید علم شیمی و زیست‌شناسی خواهیم داد. احتمالا شما هم تا به‌امروز تصور می‌کردید کار مغز برنامه‌ریزی و تفکر منطقی است و کاری با عشق و احساسات ندارد. دانشمندان توانسته‌اند عشق را در زیر ذره‌بین آزمایشگاه قرار دهند و تمام اتفاقات ریز و درشتی را که در بدن یک فرد عاشق رخ می‌دهد، مطالعه کنند. البته همه‌ی ما عشق را در قلب‌مان احساس می‌کنیم، چون در هنگام عشقی قلب ما به تپش می‌افتد و ما می‌توانیم این را احساس کنیم، ولی آنچه در مغزمان رخ می‌دهد را نمی‌توانیم حس کنیم.
۸ درصد از کودکان دچار اختلالات روانپزشکی هستند
معاون سلامت روان وزارت بهداشت گفت:

۸ درصد از کودکان دچار اختلالات روانپزشکی هستند

علی اسدی معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت ، با اشاره به تاثیر آلودگی‌های صوتی بر کودکان اظهار کرد: آلودگی‌های صوتی و ذرات معلق هوا بر کودکان تاثیر بیشتری می‌گذارد و باعث بروز اختلالات روانپزشکی و روحی در آنها می‌شود.
نظرات و گلایه ها