سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تاثیر آلودگی هوا برسلامت اخلاقی؛

آلودگی هوا منجر به افزایش جُرم می شود

یافته های مطالعه جدید نشان می دهد قرارگیری در معرض آلودگی هوا منجر به افزایش رفتارهای غیراخلاقی مانند جُرم و تقلب می شود.
یک روان‌شناس اجتماعی:

اخبار و رویدادهای منفی با سلامت ما چه می‌کنند

یک روان‌شناس اجتماعی گفت: ایران از آن کشورهایی است که خبرهای منفی زیادی دارد و اتفاقات ناگوار در آن از حوادث طبیعی تا سهوی، فراوان است و احساس نا امنی در انسان به وجود می آورد، باید به جای پرداختن به رویدادهای منفی کشور، طراحی شادی داشته باشیم.
دریچه‌ای به زندگی اسکیزوتایپال ها؛

از فال قهوه تا باز و بسته کردن قیچی زیر شیر آب!

خبرساز شدن نمونه‌ای از این خرافه‌گرایی‌ها در فوتبال ما (مسئولان یکی از تیم‌های فوتبال شهرستانی که تصور می‌کرده‌اند دروازه تیم‌شان جادو شده، برای شکستن طلسم دروازه از ادرار یک پسر نابالغ استفاده کرده‌اند) نشان داد که این معضل بسیار جدی است.
مدیرکل دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت؛

حمایت های روانی از آسیب دیدگان زلزله باید استاندارد باشد

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: حمایت های روانی و اجتماعی از آسیب دیدگان زلزله باید تحت اصول استاندارد باشد.
دانستنی های سلامت؛

عادات ساده‌ای که سلامت روان را تقویت می‌کنند

بیشتر افراد در طول زندگی‌شان به نوعی با مشکلات سلامت روان مواجه می‌شوند و برخی نیز بیشتر یا شدیدتر این شرایط را تجربه می‌کنند.
کمیته مداخله در بحران انجمن روانشناسی ایران اعلام کرد؛

فراخوان داوطلبان ارایه کمک‌های روانشناختی به زلزله‌زدگان

کمیته مداخله در بحران انجمن روانشناسی ایران، هماهنگی‌های لازم را با دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و درمان به عمل آورده است تا زمینه اعزام روانشناسان و مشاوران داوطلب همکاری به منطقه حادثه‌دیده را از طریق این دفتر فراهم نماید
افسردگی فصلی؛

افسردگی پاییزی را جدی بگیریم

پاییز که می‌آید، همراه با ریزش برگ درختان، هوا هم ابری می‌شود و نم نم باران خودنمایی می‌کند، پاییز فصل راه رفتن روی برگ‌های خشکیده رنگارنگ درختان، همان موسیقی خش خش برگ‌هاست، همان برگ‌های فراوان زرد و نارنجی که هر از گاهی هوس می‌کنی کفش‌هایت را درآوری تا موسیقی برگ‌ها پاهایت را قلقلک دهد، در کنار همه زیبایی‌های پاییز، افسردگی فصلی ویژه پاییز نیز جلوه‌ای دیگر پیدا می‌کند.
مشاور وزیر بهداشت در امور سلامت روان مطرح کرد:

23 درصد جامعه مشکوک به اختلال روانی هستند

نوربالا با اشاره به اینکه حدود 22 درصد از افراد دارای همسر به اختلال روانی دچار هستند گفت: مجردها از سلامت روانی بهتری نسبت به متاهل‌ها برخوردارند.
دبیر علمی کنگره روانپزشکان:

50 درصد زنان و مردان اختلال روانی دارند

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، گفت: ۲۷ درصد زنان و ۲۳ درصد مردان دچار اختلالات روانپزشکی هستند که باید به این حوزه اهمیت ویژه‌ای داد.
زنان بیشتر از مردان دچار مشکل روانی می‌شوند؛

افزایش بیماری روانی مزمن در افراد زیر 15 سال

مدیرکل دفتر مراقبتی و توان‌بخشی بهزیستی کشور گفت: علی‌رغم اینکه سن بیماری روانی را برای ارائه خدمات، 15 تا 64 سال تعیین کرده‌اند، اما اخیراً دچار افزایش بیماری‌ روانی مزمن در افراد زیر 15 سال هستیم.
نابسامانی بهداشت روان در ایران؛

از هر چهار ایرانی یک نفر مبتلا به اختلالات روانی است

تامین سلامت روان شهروندان در دستان همه کسانی است که با آنها در ارتباط مستقیم و غیر‌مستقیم هستیم و در محیط کار با آنها در ارتباطیم.
دبیر علمی همایش سالانه انجمن علمی داروسازان؛

دارودرمانی بیماری های اعصاب و روان و اعتیاد مغفول مانده است

دبیر علمی شانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان گفت: دارودرمانی بیماری های اعصاب و روان و اعتیاد همواره یا غفلت روبرو بوده و به این دلیل به عنوان موضوع همایش امسال این موضوعات را انتخاب کرده ایم.
به بهانه‌ی هفته‌ی سلامت با شعار زندگی سالم با نشاط و امید؛

بیایید در مورد افسردگی صحبت کنیم

این روزها، سلامت روان، موضوع جدیدی نیست. سال‌هاست که می‌شنویم سلامت، فقط شامل ابعاد جسمانی نیست و همه‌ی ابعاد روانی، اجتماعی و ... را هم در برمی‌گیرد. متاسفانه آن‌چه که جدید به نظر می‌رسد رشد محسوس و نگران کننده‌ی اختلالات روانی در همه‌ی سطوح جامعه و در همه‌ی اشکال آن است.
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

زنگ هشدار "افسردگی" به صدا در آمده است

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا از افسردگی رنج می‌برند، گفت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده این ارقام زنگ هشداری برای همه کشورهاست.

تماشای پرندگان موجب بهبود سلامت روان می شود

زندگی در مجاورت درختان و درختچه ها همراه با صدای آواز پرندگان احتمال بروز اضطراب یا استرس را کاهش می دهد.
در پی اظهارات اخیر معاون سازمان بهزیستی؛

واکنش وزارت بهداشت به بهزیستی درباره کیفیت ارایه خدمات سلامت روان

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اظهارات اخیر معاون سازمان بهزیستی در برخی از رسانه ها مبنی بر نبود همکاری منسجم وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان، این سخنان را کاملا بی اساس، غیر کارشناسی و ناشی از عدم اطلاع از خدمات گسترده ارائه شده در سالیان اخیر و احتمالاً فرافکنی و بهانه‌جویی دانست.
از هر چهار نفر كه در تاكسی می‌نشیند یك نفر نوعی از اختلال‌روانی را دارد؛

فقط ۱۰درصد از ۸۰۰ هزار ایرانی مبتلا به اسکیزوفرنی از بیماریشان خبر دارند

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنی می‌گوید: بعد از پلاسکو، نوعی اضطراب عمومی ایجاد شده، مراجعانی داریم که اضطراب شدید پیدا کرده‌اند و می‌گویند فکر می‌کنیم اگر آتش‌سوزی شود باید چه کار کنیم؟
مشکل ناامنی روانی؛

مشکل عجیب یک چهارم ایرانی‌ها!

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ‌۲۳.۴ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در طیفی از ناامنی روانی قرار دارند.
آسیب پذیرترین گروه بیماران در چند قدمی آرامش؛

آسودگی خاطر به بیماران اعصاب و روان رسید

راه اندازی ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی، برداشتن قدم‌های اول برای حمایت از آسیب‌پذیر ترین گروه بیماران توسط وزارت بهداشت بود ولی همراهی همه بخش‌های تأثیر گذار برای آرامش بیماران روان و در نهایت آرامش جامعه نباید مورد غفلت قرار گیرد.
حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو؛

چرا تصاویر دلخراش از حادثه «پلاسکو» منتشر نشود؟

در پی آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان «پلاسکو» که صبح روز پنجشنبه (۳۰ دی) در خیابان جمهوری تهران رخ داد، بعضاً تصاویری دلخراش و غم‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش معاون دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت را نیز به دنبال داشت.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها