سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

یک چهارم مردم دچار اختلالات روانی‌اند

قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس آمارهای موجود حدود 25 درصد مردم به نوعی دچار اختلالات روانی هستند و بیش از 60 درصد افراد افسرده را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
علی اسدی؛

طبق آخرین پیمایش سلامت روان، 12 و نیم میلیون ایرانی به اختلالات روانی مبتلا هستند

آخرین پیمایش سلامت روان در ایران سال 90 انجام شد و طبق گزارش‌های این پیمایش، 12 و نیم میلیون ایرانی دچار اختلالات روانی هستند.
دانستنی های روانی؛

رفتارهایی که شما را بیمار روانی معرفی می‌کند

نارسیسم یا خود پسندی، یک رفتار کلیدی در افراد سایکو پث است که اگر همراه با سایر علائم نباشد، می‌توان آن را اختلال شخصیت دانست.
تشریح وظایف و عملکرد متخصصان مختلف حیطه روانی ؛

تفاوت روانشناس، مشاور و روانپزشک چیست؟

یک متخصص روانشناسی ضمن تشریح وظایف و عملکرد متخصصان مختلف حیطه روانی گفت: در حال حاضر متخصصان زیادی همچون مشاور، روانشناس، روانپزشک یا متخصص مغز و اعصاب در حیطه روان انسان‌ها فعالیت می‌کنند و همین موضوع موجب سردرگمی نیازمندان به خدمات روانشناسی و مشاوره در کشور شده است.
دانستنی های پزشکی؛

علائم افسردگی را بشناسید

یک روانشناس گفت: افسردگی مسئله شماره یک سلامت در دنیاست و به قدری این بیماری شایع است که آن را سرماخوردگی اختلالات روانپزشکی نامیده‌اند.زین‌الدینی بیان کرد: در این حالت روحی فرد در درون خود احساس غمگینی، تنهایی، ناامیدی، بی‌حوصلگی، خستگی، پوچی و بی ارزشی را تجربه می‌کند که گاهی اوقات با احساس گناه، زود از کوره دررفتن، زودرنجی و حساس شدن و بی قراری همراه است.
اعصاب و روان؛

روان درمانی با رمان و فلسفه

یک جامعه شناس معتقد است در جامعه ایران بیش از مشکلات روانی، مشکلات شناختی وجود دارد و به جای این همه مراجعه به روانشناس بهتر است مردم دوره‌های کلاس فلسفه را بگذرانند یا رمان بخوانند تا به شناخت و تعریف و تفکیک درستی از مفاهیم برسند.
ریشه ترس‌های غیرمنطقی کجاست؟؛

ترس‌هایمان را زیرسؤال ببریم

همه ما به نوعی گرفتار ترس هستیم که شاید بسیاری از این ترس‌ها برای اطرافیان‌مان مضحک و خنده‌دار و کاملا بی‌اهمیت باشد اما چنان ذهن، فکر و احساسات ما را درگیر خود کرده که آسایش را از ما ربوده. ترس از مدرسه، استحمام و رفتن زیر دوش آب، آنتن ندادن موبایل، اینکه نکند قلبم کار نکند و بمیرم، ارتفاع، حالت تهوع، تنهاماندن در خانه، بودن در فضای بسته، تاریکی و هزاران ترسی که در هر دوره‌ای از رشد جسمی و روانی در افراد به شکل‌های متفاوت جلوه می‌کند؛ ترس‌هایی که هیچ منطقی پشت آنها نیست.
قتل میترا استاد نشان داد چرا سیاستمداران هم باید به روان‌کاو مراجعه کنند؛

چه چیزی نجفی را به یک قاتل تبدیل کرد؟/ گفت‌وگو با یک روان‌شناس

یک روان‌شناس معتقد است که مسائل روانی کار نجفی را به اینجا کشانده و او را به یک قاتل تبدیل کرده است. علیرضا شریفی‌یزدی که در حوزه‌های جامعه‌شناسی خانواده و جوانان و تعلیم و تربیت، تحقیق و تدریس می‌کند، فشارها و تنش‌های بیرونی را عواملی می‌داند که بر روی سیاستمداران تاثیرگذار است و به خاطر همین عوامل است که باید این افراد به روانکاو مراجعه کنند.
طعنه‌ای به وزارت بهداشت؛

وجود۱۰ تا ۱۲هزار مبتلا به اختلال هویت جنسیتی

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار فرد ابتلا به اختلال هویت جنسیتی در کشور وجود دارد، از فعالیت ۱۲ مرکز مشاوره تخصصی در تهران و دو مرکز مشاوره‌ای در مشهد خبر داد.
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد؛

۱۲میلیون تن در ایران مبتلا به نوعی از اختلالات روانپزشکی

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: در بازه سنی ۱۵ تا ۶۵ سال، ۱۲ میلیون نفر در کشور به نوعی اختلال روان‌پزشکی از خفیف تا شدید مبتلا هستند.
اضطراب و سایکوز!

گاف علمی وزیر بهداشت بازهم سوژه شد

وقتی که وزیر بهداشت برای انتقاد از ایجاد اضطراب توسط سریال های صدا وسیما، بیشتر در مردم ترس ایجاد میکند!
با ابلاغ آيين‌نامه از سوی رئیس قوه قضائیه به وزارت بهداشت اعلام شد؛

دستور براي نگهداري و درمان «مجانين»

وزارت بهداشت ملزم به ايجاد مراکز نگهداري مجانين خطرناک است. روز گذشته رئيس قوه قضائيه آيين‌نامه اجرائي نحوه نگهداري و درمان مجانين را ابلاغ کرد و بر اساس آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ملزم شد که در معيت بيمارستان‌هاي روان‌پزشکي يا بخشي از بيمارستان‌‌هاي مذکور مرکزي براي درمان و نگهداري اين افراد اختصاص دهد.
مشاوره روان‌شناسی نیاز اصلی سیل‌زدگان؛

برای بازگشت آرامش روحی و روانی آسیب‌دیدگان سیل چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟

در حوادث و بلایای طبیعی کمک به بازگشت آرامش روحی و حفظ سلامت روان آسیب‌دیدگان جزو اقدامات مهم امدادی محسوب می‌شود. با توجه به اینکه سازمان بهزیستی مسئولیت این مهم را برعهده دارد و در حوادث گذشته هم ما شاهد اعزام تیم‌هایی به مناطق بوده‌ایم، با حبیب‌الله مسعودی‌فرید، معاون اجتماعی بهزیستی گفت‌وگو کرده‌ایم.
گفتگو با دكتر ويدا عليخاني (قسمت اول)؛

آيا اضطراب بيماري است؟/ راه درمان اضطراب چيست؟

اضطراب جزئي از زندگي است و در واقع نشانه‌اي از رشد طبيعي است، که باعث مي‌شود همه ما تلاش بيشتري را از نشان دهيم.
وزير بهداشت:

وضع بهداشت روان در مملکت پریشان است

«وضع بهداشت روان در مملکت بسیار پریشان است و ما یکی از افسرده‌ترین جوامع جهان هستیم؛ چراکه به بهداشت روان توجه نمی‌کنیم». این بخشی از گفته‌های وزیر بهداشت در اولین نشست خبری‌اش بعد از انتخاب به این سِمت است.
وزیر سابق رفاه:

فعالیت‌های انجام شده در سلامت روان کافی نبوده است

وزیر سابق رفاه گفت: کارهای زیادی در حوزه سلامت روان جامعه انجام شده، اما کافی نبوده است. شاخص‌های کشور در حوزه سلامت بسیار بهتر از گذشته شده و حتی یکی از کارهای مثبت انجام شده، بیمه همگانی سلامت بود.
رئیس انجمن مددکاری:

وزارت بهداشت پروتکل درمان اختلال هویت جنسی ندارد

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: وزارت بهداشت هنوز پروتکلی برای درمان افراد دچار اختلال هویت جنسی تدوین نکرده است. به این افراد توجه کافی ندارد و هنوز در بسیاری جاها این افراد با همجنس گرایان اشتباه گرفته می شوند.
وضعیت رشته روانشناسی؛

بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی در ایران ۱۴ درصد بیشتر از دنیا

رشته روانشناسی شاید در ظاهر رشته‌ای صرفا تئوریک باشد اما روانشناسان باید از مهارت‌های لازم در حرفه خود برخوردار باشند مهارتی که در اصل حلقه مفقوده دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.
شكيبايي مهم‌ترین ركن درمان؛

آكنه می‌تواند خطر افسردگی، اضطراب و انزوای اجتماعی را در نوجوانان افزایش دهد

زمانی که سوفیا استنبرگ کلاس هشتم بود، ابتدا گهگاهی آکنه روي صورتش ظاهر می‌شد، اما به گفته خودش، در مدت دو سال صورت، ناحیه سینه و پشتش پر شد از زخم‌های آزاردهنده آکنه کیستی. سوفیا دانش‌آموز دبیرستان بروکلین (یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های شهر نیویورک و همچنین پرجمعیت‌ترین منطقه در این کلان‌شهر و چهارمین منطقه پرجمعیت ایالات متحده آمریکا با 2.5 میلیون نفر جمعیت است- م) در‌اين‌باره گفت: «من عمیقا عصبی، خجالتی و بسیار نگران و مضطرب بودم. به خاطر صورت خود، با شرمساری از خواب بيدار مي‌شدم. تمام مدت احساس می‌کردم جذاب نیستم. ناگزیر از آرایش بسیار زیاد و لباس‌های مخفی‌کننده استفاده می‌کردم. از اجرا یا سخنرانی در کلاس خودداری می‌کردم. آکنه موجب ازدست‌رفتن حس اعتمادبه‌نفس و مانع از رشد شخصیت من می‌شد.»
دانستنی های پزشکی ؛

عوامل تشدیدکننده اضطراب کدامند؟

در حالی که مضطرب بودن در برخی شرایط تجربه‌ای عادی به حساب می‌آید، افرادی هستند که در برابر عوامل تشدید کننده آن آسیب‌پذیرتر هستند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها