سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان انتقال خون:

خدمات مربوط به خون باید تعرفه گذاری شود

مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: خدمات مربوط به خون بیمار باید تعرفه گذاری شود و پزشکان دارای گواهی صلاحیت تجویز خون در این امر دستور لازم را صادر کنند زیرا تجویز بدون علم خون هزینه‌های گزافی را به جامعه تحمیل می‌کند.
پلیس راهور تکنسین ها را دستگیر کردند؛

توقیف آمبولانس‌ اورژانس در حال انتقال نوزاد بدحال!

توقیف این آمبولانس‌ها به علل نامشخص در حالی رخ داد که نیروهای اورژانس در حال اعزام نوزاد بدحال از شهرستان ایذه به اهواز بودند و و هر لحظه امکان از دست رفتن‌جان‌ این نوزاد وجود داشت
مشاور وزیر بهداشت:

3100 دستگاه آمبولانس و35 بالگردبه اورژانس کشور اضافه شده است

مشاور وزیر بهداشت و رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سه هزار و 100 دستگاه آمبولانس و 35 فروند بالگرد با عنایت وزیر بهداشت و درمان از سال 95 تاکنون به مجموعه اورژانس 115 کشور افزوده شده است.
سرپرست سازمان اورژانس کشور:

روزانه 30 آمبولانس از گمرک ترخیص می شود

پیر حسین کولیوند با اعلام این خبر گفت: پیش از این 700 دستگاه آمبولانس در گمرک به دلیل مشکلاتی مانده بود که با پیگیری های صورت گرفته روزانه در حال ترخیص هستند.
حواشی ساختمان صلح؛

زلزله مدیریتی یا چراغ قوه‌ای که در تاریکخانه اقتصادی «هلال‌احمر» روشن شد+جزییات

یکی از اهداف استعفای مدیران مهم هلال احمر، حساس کردن نهادهای نظارتی نسبت به ضرورت تسریع در شفاف‌ سازی و نظارت‌ پذیری در بخش‌ های اقتصادی جمعیت است که خوشبختانه با پیگیری رسانه ها، نتیجه بخش بوده.
سرپرست سازمان اورژانس کشور:

پنج هزار 500 دستگاه آمبولانس در زمستان به مردم خدمات می دهند

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: پنج هزار و 500 دستگاه آمبولانس در پایگاه های اورژانس سطح کشور به مردم در طرح ترافیکی زمستان 97 خدمات رسانی می کنند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر:

سیاست های هلال احمر در حوزه داوطلبی نیازمند پوست اندازی است

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: مسیر فعالیت های داوطلبانه در این جمعیت به انحراف رفته و سیاست های هلال احمر در این حوزه نیازمند پوست اندازی است.
سخنگوی سازمان انتقال خون:

26 تا 35 ساله ها بیشتر خون اهدا می کنند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: بیشترین اهداکنندگان خون 26 تا 35 سال سن دارند که 38 درصد از اهداکنندگان خون در کشور را تشکیل می دهند.وی افزود: حداقل سن قابل قبول برای اهدای خون 18 سال تمام و حداکثر سن 60 سال تمام است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی:

اورژانس کشور با شرایط مطلوب فاصله دارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اورژانس کشور وضعیت مطلوبی در مقایسه با اورژانس سایر کشورها ندارد.حداقل زمانی که اورژانس درهنگام وقوع حادثه در جاده ها صرف می‌کند تا خود را رسانده و مجروح را به بیمارستان منتقل کند 40-30 دقیقه است؛ در حالیکه در کشورهای پیشرفته این مدت زمان در کمترین حد خود بوده که مجروحان و تلفات جاده‌ای به این میزانی که در ایران وجود دارد زیاد نیست.
مدیر کل انتقال خون استان تهران:

پایتخت روزانه به ۱۵۰۰ واحد اهدای خون نیاز دارد

مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه بیش از ۲۱۵ هزار واحد خون در استان تهران در طول هشت ماه گذشته اهدا شد، گفت: روزانه ۱۵۰۰ واحد اهدای خون برای تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی استان تهران نیاز است.
رئیس سازمان اورژانس کشور ؛

تعداد آمبولانس های اورژانس کشور 2 برابر شد

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه شمار آمبولانس های این مرکز ظرف دو سال اخیر، 2 برابر شده، گفت: این امر در راستای توجه دولت تدبیر و امید و حمایت های وزیر بهداشت صورت گرفته است
سلیمی خبر داد:

مفقودی ۴ هموطن در سیل شمال کشور

مرتضی سلیمی با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی از استان‌های کشور اظهار کرد: از اولین روز آذر‌ماه تا صبح امروز یکشنبه چهارم آذرماه ۱۱ استان خوزستان، اصفهان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال‌و‌بختیاری، گیلان، لرستان، کهگیلویه‌وبویراحمد، سیستان‌و‌بلوچستان و مازندران درگیر سیل و آبگرفتگی هستند
روایت سازمان انتقال خون:

نیاز به خون و فرآورده‌های آن روزانه و همیشگی است

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: با آغاز فصل سرما و بارش برف و باران در کشور، میزان مراجعه مردم برای اهدای خون کاهش می‌یابد. بشیر حاجی‌بیگی اظهارداشت: سازمان انتقال خون ایران مسئول تامین خون و فرآورده‌های آن در بیش از 850 بیمارستان و مرکز درمانی در کشور است و در تهران و کلانشهرها و مراکز استان‌ها نیاز به خون بیشتر احساس می‌شود.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران:

درخواست دوباره هلال احمر ایران از مقامات بین‌المللی برای حضور بشردوستانه در یمن

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران در دیدار با مقامات بین المللی با اشاره به اوضاع ناگوار یمن از آمادگی ایران برای کمک موثرتر برای کاهش آلام بشری در این فاجعه انسانی خبر داد و خواستار همکاری نهادهای بین المللی در این زمینه شد.
سرپرست اورژانس کشور ؛

اورژانس ریلی در کشور راه اندازی می شود

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین گفت: همانند اورژانس هوایی، اورژانس ریلی نیز در کشور راه اندازی می شوند، تفاهمنامه آن را راه آهن امضا شده و قرار است، 30 واگن ریلی کشور به تجهیزات اورژانس مجهز شوند.
مرگ خاموش ؛

آنچه بايد درباره «مرگ خاموش» در فصل سرما بدانيد

هر ساله با کاهش دما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز، تعدادی از هموطنان در اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست می‌دهند.
اورژانس در وضعیت اورژانس؛

کمبود نیرو و تجهیزات فرسوده در "115"

سیف، فرسوده بودن تجهیزات اورژانس تهران را یکی از چالش‌های اورژانس دانست و گفت: از طرفی از آنجایی که تجهیزات ما اعم از آمبولانس و تجهیزات داخل آمبولانس قدیمی، پیر و فرسوده است، بر کیفیت خدمات تاثیر منفی دارد و می‌تواند رضایت مردم را هم کاهش دهد. می‌توان گفت که نزدیک به ۹۰ درصد تجهیزات اورژانس تهران فرسوده‌اند. ما از بودجه اورژانس تهران برای بازسازی این تجهیزات استفاده می‌کنیم.
رئيس سازمان جوانان هلال احمر:

کار هلال فقط بيرون‌کشيدن اجساد از زير‌آوار نيست

پس از وقوع آتش‌سوزي در مدارس درودزن، سفيلان و شين‌آباد جداي از بحث استاندارد مدارس بحث‌هايي از قبيل نبود آموزش‌هاي پايه به دانش‌آموزان مطرح شد؛ مدتي مي‌شود كه سازمان هلال ‌احمر طرحي را با عنوان دادرس در مدارس به اجرا گذاشته تا دانش‌آموزان را در مواجهه با خطرات احتمالي آموزش دهد.
رئیس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد:

روزانه ۲ هزار تماس مزاحم با ۱۱۵ تهران گرفته می شود

پیمان صابریان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران همچنین اظهارداشت: تعداد ماموریت های انجام شده تکنسین های این مرکز از ابتدای سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است. به گفته وی حدود 40 درصد به تماس های سامانه اطلاع رسانی اورژانس تهران اضافه شده که به همین منظور ماموریت های تکنسین های اورژانس نیز امسال 35 درصد افزایش یافته است.
سرپرست اورژانس کشور ؛

60 هزار نفر هر سال در تصادف رانندگی معلول می شوند

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: سالانه حدود 370 هزار نفر در تصادف های رانندگی مصدوم می شوند و نزدیک به 15 تا 20 درصد (حدود 60 تا 70 هزار نفر) این مصدومان، برای همیشه معلول می شوند و هیچ وقت نمی‌توانند به ‏کار و زندگی عادی خود برگردند.‏
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها