سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اورژانس در وضعیت اورژانس؛

کمبود نیرو و تجهیزات فرسوده در "115"

سیف، فرسوده بودن تجهیزات اورژانس تهران را یکی از چالش‌های اورژانس دانست و گفت: از طرفی از آنجایی که تجهیزات ما اعم از آمبولانس و تجهیزات داخل آمبولانس قدیمی، پیر و فرسوده است، بر کیفیت خدمات تاثیر منفی دارد و می‌تواند رضایت مردم را هم کاهش دهد. می‌توان گفت که نزدیک به ۹۰ درصد تجهیزات اورژانس تهران فرسوده‌اند. ما از بودجه اورژانس تهران برای بازسازی این تجهیزات استفاده می‌کنیم.
رئيس سازمان جوانان هلال احمر:

کار هلال فقط بيرون‌کشيدن اجساد از زير‌آوار نيست

پس از وقوع آتش‌سوزي در مدارس درودزن، سفيلان و شين‌آباد جداي از بحث استاندارد مدارس بحث‌هايي از قبيل نبود آموزش‌هاي پايه به دانش‌آموزان مطرح شد؛ مدتي مي‌شود كه سازمان هلال ‌احمر طرحي را با عنوان دادرس در مدارس به اجرا گذاشته تا دانش‌آموزان را در مواجهه با خطرات احتمالي آموزش دهد.
رئیس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد:

روزانه ۲ هزار تماس مزاحم با ۱۱۵ تهران گرفته می شود

پیمان صابریان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران همچنین اظهارداشت: تعداد ماموریت های انجام شده تکنسین های این مرکز از ابتدای سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است. به گفته وی حدود 40 درصد به تماس های سامانه اطلاع رسانی اورژانس تهران اضافه شده که به همین منظور ماموریت های تکنسین های اورژانس نیز امسال 35 درصد افزایش یافته است.
سرپرست اورژانس کشور ؛

60 هزار نفر هر سال در تصادف رانندگی معلول می شوند

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: سالانه حدود 370 هزار نفر در تصادف های رانندگی مصدوم می شوند و نزدیک به 15 تا 20 درصد (حدود 60 تا 70 هزار نفر) این مصدومان، برای همیشه معلول می شوند و هیچ وقت نمی‌توانند به ‏کار و زندگی عادی خود برگردند.‏
رئیس اورژانس فارس:

سامانه پزشکی از راه دور در آمبولانس های فارس نصب شد

رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اورژانس فارس اعلام کرد: سامانه پزشکی از راه دور در آمبولانس های استان فارس نصب شد.
گزارشی از نشست خبری اورژانس گیلان ؛

اتصال پنج مرکز پیش بیمارستانی گیلان به سیستم کنترل دیجیتال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به راه‌اندازی سیستم کنترل مرکزی اورژانس در گیلان گفت: در حال حاضر پنج مرکز پیش بیمارستانی گیلان به سیستم کنترل دیجیتالی متصل شده است که با راه‌اندازی این نوع سیستم کنترلی میزان تخت‌های خالی در مراکز اورژانسی مشخص شده و علاوه بر آن علائم حیاتی بیمار قبل از رسیدن به مرکز درمانی به سیستم درمان منتقل می‌شود.
سرپرست اورژانس کشور خبرداد:

راه اندازی اورژانس ریلی تهران و اورژانس‌ بانوان

سرپرست اورژانس کشور از ایجاد اورژانس ریلی تهران با کمک شهرداری و همچنین راه‌اندازی اورژانس‌ ویژه بانوان خبر داد و به تشریح جزئیات خدمات به بیماران سکته قلبی و مغزی با کد ۲۴۷ و ۷۲۴ پرداخت.
رئیس اداره بهداشت، استان اصفهان؛

پیوند رایگان کلیه برای بیماران دیالیزی

رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد استان اصفهان از وجود 4 هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج در بین مددجویان کمیته امداد و خدمات ویژه‌ای که این بیماران از بیمه مکمل درمان دریافت می‌کنند، از جمله پیوند کلیه برای بیماران دیالیزی، سخن گفت.
رئیس مرکز پزشکی حج؛

انجام ۸۰۰۰ ویزیت تخصصی در حج/ فوت یک زائر ایرانی

رئیس مرکز پزشکی حج با اشاره به اینکه تاکنون هشت هزار ویزیت تخصصی به زائران در مکه ارائه شده است، گفت: از ابتدای موسم حج فقط یک نفر از زائران در مکه مکرمه فوت شده‌است.
مدیرکل هواشناسی گیلان:

طرح تروما در کشور اجر می شود

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: طرح تروما برای اولین بار در کشور با مشارکت هواشناسی گیلان اجرا می ‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد؛

پیگیری برای افزودن 3 بالگرد جدید به ناوگان هلال احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر از پیگیری برای افزودن سه فروند بالگرد جدیدبه ناوگان امدادی هلال احمر خبر داد.
تظاهرات بزرگ بازگشت؛

این پرستار فقط ۲۱ سال داشت

رزان ۲۱ ساله، پرستار بود. ۷۹ روز از آغاز فعالیت بشردوستانه‌اش به عنوان امدادگر داوطلب می‌گذشت. او تنها یکی از ده‌ها کشته نیروهای امدادی «تظاهرات بزرگ بازگشت» به سرزمین‌های اشغالی بود.
کمک به کودکان روستای ذکری؛

روایت پزشک داوطلب هلال‌احمر که به جنگ ریزگردها و زخم کودکان در منطقه‌ای محروم رفت

همه چیز از یک پیام در دنیای مجازی شروع شد. خانمی به من پیام داد و گفت کودکان "روستای ذکری" از توابع "درمیان" استان خراسان جنوبی، دچار ضایعات پوستی شدید هستند و اگر تلاشی برای کمک به این کودکان نشود قطعا آسیب های جدی اتفاق می افتد.
مانور امداد و نجات؛

غنچه های هلال‌احمردر قم

در آستانه هشتم ماه مِه میلادی، روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، مانور امداد و نجات ویژه کودکان عضو جمعیت هلال‌احمر پیش از ظهر دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ همراه با عملیات‌های اطفای‌حریق، راپل، آواربرداری، حمل مصدوم و ... در قم برگزار شد.
درخشان مطرح کرد؛

چرایی افزایش مفقود شدن در ارتفاعات

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر گفت: در اردیبهشت امسال شاهد افزایش مفقود شدن کوهنوردان و افراد عادی در ارتفاعات بودیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد:

لزوم ارایه بیمه‌نامه شخص ثالث به بیمارستان در مصدومیت‌های ترافیکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: هزینه درمان مصدومان ترافیکی که بیمه شخص ثالث نداشته باشند به صورت آزاد دریافت می‌شود با این وجود آنها پذیرش و اقدامات درمانی لازم برای آنها انجام می‌شود.
رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت گفت:

چالش درمان رایگان مصدومان حوادث رانندگی/ بیمه‌های تجاری پول درمان مصدومان حوادث ترافیکی را نمی‌دهند

رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بیمه‌های تجاری پول درمان مصدومان حوادث ترافیکی را نمی‌دهند.
گروه جهادی شهید هدایت:

می‌خواهیم با دندانپزشکی به انقلاب‌ کمک‌ کنیم

گروه جهادی شهید هدایت از شعار و هدف خود برای انجام فعالیت‌های جهادی می‌گویند
معاون بهداشت و درمان هلال احمر عنوان کرد؛

اولویت توانبخشی در بودجه نویسی معاونت بهداشت هلال احمر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی، جمعیت هلال احمر، اولویت سال ۹۷ این معاونت در بودجه نویسی را متوجه حوزه توانبخشی دانست.
پیرحسین کولیوند:

کارشناسان و پرسنل عملیاتی اورژانس ایران، برای بالا بردن مهارت فنی به آلمان اعزام می شوند

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: کارشناسان و پرسنل عملیاتی اورژانس ایران را برای بالا بردن مهارت فنی به مراکز تخصصی وزارت کشور و اورژانس آلمان اعزام می کنیم.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها