سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
احیای مینای دندان ؛

خداحافظی با پرکردن دندان به زودی محقق می‌شود

دانشمندان ماده‌ای را ابداع کرده‌اند که باعث رویش طبیعی و مجدد مینای دندان می‌شود و بنابراین نیازی به پرکردن دندان نخواهد بود.
پرکردن دندان منسوخ می‌شود؛

چینی‌ها مینای دندان را احیا کردند

محققان چینی ترکیبی از مواد معدنی مختلف یافته‌اند که به رشد دوباره مینای دندان منجر می‌شود. به این ترتیب در صورت پوسیدگی دندان‌ها دیگر نیازی به پر کردن آنها با مواد مخصوص وجود نخواهد داشت.
وضعیت خودکشی در ایران چقدر بحرانی است؟

جغرافیای خودکشی در ایران +اینفوگرافیک

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان خودکشی در ایران کمتر از میانگین جهانی است و این اتفاق در استان‌های غربی ایران مثل ایلام، لرستان و کرمانشاه بیشتر رخ می‌دهد. استان‌هایی که نرخ بیکاری بالایی هم دارند.
بر اساس قوی‌ترین شواهد علمی ؛

کاهش ۵۰ درصدی سکته قلبی و مغزی با مصرف مستمر قرص «پلی پیل»

محققان ایران، ضمن موفقیت در ساخت قرص «پلی پیل» برای پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی، قوی‌ترین شواهد علمی از تاثیر این داروی ترکیبی بر کاهش بیش از ۵۰ درصدی بیماری‌های قلبی - عروقی و سکته‌های قلبی و مغزی را در بزرگ‌ترین کارآزمایی بالینی این نوع مطالعات در جهان ارائه کردند.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت:

آلودگی هوا سالانه به اندازه زلزله بم جان ایرانیان را می‌گیرد

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالعه انجام شده در مورد تبعات آلودگی هوا در هفت شهر بزرگ ایران نشان می‌دهد که سالانه ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر در این شهرها جان خود را بر اثر آلودگی از دست می‌دهند که این تعداد کشته شده‌، برابر با تلفات زلزله بم است.
روزنامه نیویورک تایمز؛

واکسن سرطان ساخته شد

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس که در حوزه توسعه و تحقیقات ژن و سلول درمانی فعالیت می کند، واکسنی برای سرطان ساخته است که در زمان حاضر در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارد.
محققان در دانشگاه لوول در ایالت ماساچوست آمریکا؛

ترمیم استخوان با ذرات پوست تخم‌مرغ

«کامکی‌اونال» یکی از نویسندگان این مقاله می‌گوید: «این اولین باری است که از هیدروژل ساخته شده با ذرات پوست تخم‌مرغ برای ترمیم استخوان استفاده می‌شود. این مطالعه بر روی موش‌ها به انجام رسیده است. در قدم‌های بعدی ما درصدد هستیم تا مطالعات خود را به حوزه انسانی نیز وارد کنیم.»
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات ضایعات مغزی نخاعی خبر داد؛

تحقیقات درباره درمان "اپی‌لپسی"

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی گفت: مطالعاتی که ما به کمک جراحان مغز و اعصاب انجام داده‌ایم نشان می‌دهد میزان بروز بیماری گلیوبلاستوما یا اصطلاحا GBM در ایران در حال افزایش است. این بیماری معمولا درمان ندارد و از زمان تشخیص تا فوت بیمار حدود یک سال و نیم تا دو سال طول می‌کشد.
با یک ماده آنتی‌باکتریال جدید؛

دیگر نیاز به پر کردن مجدد دندان نیست

محققان موفق به ابداع یک ماده آنتی باکتریال برای پر کردن دندان‌ها شده‌اند که نیاز به پر کردن مجدد دندان در گذر زمان را برطرف می‌کند.لازم به ذکر است که این اولین ماده پرکننده دندان نیست که قادر به کشتن باکتری‌ها است.
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران:

گروه تحقیقاتی میکروبیوتا راه‌اندازی شد

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: گروه تحقیقاتی میکروبیوتا با همکاری پژوهشگاه علوم غدد و انستیتو پاستور و برخی از مجموعه‌های علمی، راه‌اندازی شد.
پزشکان دریافتند؛

تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروریِ زنان

نتایج یک بررسی حاکی از تاثیر منفی آلودگی هوا بر قدرت باروری در زنان است.
تحقیقات جدید نشان می‌دهند؛

رابطه افسردگی و نارسایی قلبی

افسردگی خطر نارسایی قلبی را حدود ۴۰ درصدافزایش می‌دهد.تحقیقی که در نروژ انجام شد نشان می‌دهد، درمان افسردگی در مراحل اولیه بسیار مهم است زیرا می‌تواند سبب پیامدهای مرگبار برای قلب شود.
با تلاش پژوهشگران آمریکایی؛

انسولین هوشمند از افت قند خون پیشگیری می‌کند

پژوهشگران آمریکایی، نوعی انسولین ارائه داده‌اند که می‌تواند به صورت هوشمند از افت قند خون پیشگیری کند.
ارتوز چیست؟

بهبود فلج عضلانی ناشی از سکته مغزی

محققان کشور با ایده ای فناورانه درصدد رفع یکی از مشکلات بیماران پس از سکته مغزی برآمدند.البته رویکرد های مختلفی برای بهبود عملکرد دست در این افراد مورد استفاده قرار گرفته است که می توان به روش های توانبخشی در بازیابی عملکرد دست، تمرینات فیزیوتراپی،کاردرمانی و طیف وسیعی از دستگاه های رباتیک و ارتوزی اشاره کرد. محققان دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی طرحی با عنوان « طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی ارتوز دست مبتنی برکنترل فعالانه ارتوز با مشارکت فرد با استفاده از سیگنال الکترومایوگرام برای بیماران مبتلا به سکته مغزی با پارزی دست» را مطرح کردند و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری نیز آنها را در مسیر تحقق این طرح پشتیبانی کرد.
نتایج یک پژوهش نشان داد؛

آلودگی صوتی بیمارستان‌های تهران بالاتر از استانداردهای جهانی

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد میزان آلودگی صوتی در برخی بخش‌های بیمارستان‌های آموزشی از استانداردهای ملی و بین‌المللی بالاتر است و اقدام لازم برای جهت ایجاد محیط آرام‌تری برای بیماران ضروری به نظر می‌رسد.
مطالعه آماری سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می‌دهد؛

همه جای دنیا زنان بیش از مردان عمر می‌کنند

مطالعه آماری سازمان جهانی بهداشت (WHO) تازه ترین گزارش خود با ارائه آماری شرح داده است که چرا زنان در همه جای دنیا به ویژه در کشورهای ثروتمند عمر طولانی تری نسبت به مردها دارند.این مطالعه نشان می‌دهد که دیدگاه و نگرش‌ مردان و زنان نسبت به مراقبت بهداشتی متفاوت است به گونه‌ای که مردها در مقایسه با زنان اغلب در مواجهه با یک بیماری مشابه، کمتر به دنبال مراقبت‌های بهداشتی هستند.
بر اساس تازه ترین نتایج مطالعه جهانی؛

رژیم غذایی بد؛ اولین عامل خطر مرگ در ۲۰۱۷

بر اساس تازه ترین نتایج مطالعه جهانی بار بیماری ها، رژیم غذایی بد، مهمترین عامل خطر مرگ در سال ۲۰۱۷ بوده است.
یافته های مطالعات محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن نشان می دهد؛

مصرف کم غلات و میوه عامل مرگ میلیون ها نفر در جهان

محققان دانشگاه واشنگتن آمریکا در مطالعه خود به بررسی داده‌های بدست آمده از ۱۹۵ کشور پرداخته و دریافتند یک مرگ از هر ۵ مرگ در جهان (معادل ۱۱ میلیون مرگ) با کمبود میزان بهینه مصرف مواد خوراکی و مغذی مرتبط است.
سندروم قلب شکسته می‌تواند به سبب شوک ایجاد شود؛

آیا قلب واقعا می‌شکند؟

سندروم قلب شکسته می‌تواند به سبب شوک ایجاد شود و این سندروم به سندروم تاکوتسوبو هم معروف است.
نتایج یک تحقیق تازه در فرانسه؛

دو سوم خمیردندان‌ها ماده سرطان‌زا دارند

نهاد «اقدام برای محیط زیست» گفته است آزمایشات خود را بر روی ۴۰۹ نوع (مارک) خمیردندان (شامل ۵۹ خمیر دندان ویژه کودکان) موجود در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها انجام داده است که بر اساس نتایج تحقیق، دو مورد از هر سه محصول، دارای ماده افزودنی دی اکسید تیتانیوم بوده است.این در حالی است که قرار بوده دولت فرانسه تا نیمه آوریل استفاده از این ماده را ممنوع اعلام کند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها