سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جوهر گیاهی چینی به نام «Hu-Kaiwen» ؛

جوهر باستانی چینی سلول‌های سرطانی را می‌کشد

برای قرن‌ها، هنرمندان و خوشنویسان چینی از جوهر خود استفاده کردند تا داستان‌های بی‌شماری را از دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، بازگو کنند و حالا به نظر می‌رسد که این جوهر کاربرد دیگری هم دارد.
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی؛

ژل‌های زیبایی که جان شما را تهدید می‌کند

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی عنوان کرد: ژل پاژ از جمله ژل‌های منسوخ در جامعه جراحان زیبایی است، زیرا تزریق آن خطر عفونت، آپسه و جا‌به‌جایی ژل در محل تزریق را به همراه دارد به همین دلیل به افرادی که در گذشته این ژل را تزریق کرده‌اند توصیه می‌شود در صورت بروز علامت نسبت به تخلیه آن اقدام کنند.
با فناوران عرصه سلولهای بنیادی؛

سلولهای بنیادی به کمک درمان ناباروری می‌آیند

یکی از شرکتهای فناوری حاضر در دومین جشنواره سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی با روشی مبتنی بر فناوری سلولهای بنیادی، زمینه درمان مردان مبتلا به نوعی ناباروری را فراهم کرده است.
نتایج یک تحقیق عجیب؛

متولد ماههای مختلف بیشتر مبتلا به چه بیماری‌هایی می‌شوند؟

محققان اسپانیایی بر اساس نتایج یک مطالعه جدید اعلام کردند که ماه تولد می تواند بر نوع بیماری هایی که فرد به آنها مبتلا خواهد شد، تاثیر بگذارد.
با تلاش محققان کشور؛

تشخیص زودهنگام بیماری انسداد عروق قلبی ممکن شد

محققان ایرانی با تحقیقات خود نشان دادند که امکان شناسایی افراد با ریسک بالاتر برای بروز بیماری انسداد عروق قلبی قبل از بروز علایم بالینی وجود دارد.
طبق تازه ترین یافته ها ؛

خطر شیوع نارسایی کلیه در ایران

تازه‌ترین یافته‌های حاصل از بزرگترین مطالعه کوهورت خاورمیانه که توسط تیمی از دانشمندان ایرانی در حال اجراست، حاکیست زنگ خطر شیوع بی‌صدای کم‌کاری کلیه در کشور به صدا درآمده و ایران به شدت نیازمند اطلاع‌رسانی وسیع به مردم در این زمینه است.
محققان پی بردند؛

اکثر نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند

طبق نتایج تحقیق جدید، با وجودی که تولد زودهنگام می تواند منجر به آسیب به مهارت های شناختی شود اما اکثر کودکان عملکرد تحصیلی خوبی خواهند داشت.
بازتوانی افراد مبتلا به سکته مغزی؛

بهبود عملکرد حرکتی افراد مبتلا به سکته مغزی با راهکارهای محققان کشور

محققان کشور دستگاهی برای افزایش تعادل و تقویت عضلانی جانبی بدن به منظور بازتوانی افراد مبتلا به سکته مغزی عرضه کردند که قادر است از طریق شبیه‌سازی حرکات جانبی در ورزش، عملکرد حرکتی فرد را بهبود بخشد.
مهدوی مطرح کرد؛

خوزستان و مازنداران در صدر تلفات حوادث غرق شدگی/جان باختن260 تن در رودخانه ها در سال 95

معاون پزشکی و سازمانی پزشکی قانونی کشور گفت:استان های خوزستان و مازنداران هر کدام با 135 مورد فوتی دارای بالاترین آمار حوادث غرق شدگی در کشور هستند.
محققان دانشگاه واشنگتن بررسی کردند؛

مهم‌ترین عامل مرگ و میر در جهان چیست؟

بر اساس تحقیقاتی که در اکثر کشورهای جهان در طول 25 سال اخیر انجام شده، «ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی» عامل مرگ یک سوم افراد جهان است.
محققان می گویند؛

فواید غذاخوردن دورهمی با خانواده

طبق نتایج یک تحقیق، غذاخوردن به طور منظم همراه با خانواده به پیوند خانوادگی و ایجاد روابط خوب بین اعضای خانواده کمک می کند.
محققان دانشگاه پنسیلوانیا؛

کلیه‌های آلوده هم قابل پیوند هستند

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در تحقیقی کشف کردند که اعضای پیوندی که اهداکنندگان آن‌ها دارای بیماری‌های خطرناک باشند نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
هشدار؛

تکان دادن شدید نوزاد ممنوع!

والدین تا هجده ماهگی نوزاد باید از تکان دادن شدید وی اجتناب کنند، زیرا این تکان‌ها می‌تواند عوارض بسیار ناگواری به همراه داشته باشد.
دستاورد جدید پزشکی؛

امکان حذف بیماری از روی DNA

DNA حاوی تمامی اطلاعات مربوط به سلامت و احتمال ابتلا به برخی بیماری ها بوده و تمامی ویژگی ها، خصوصیات، مهارت ها و آسیب پذیری های ما بر روی آن حک شده است.
کشف نخستین ژن مرتبط به سفید شدن موها؛

دانشمندان ژن مرتبط با سفید شدن مو را شناسایی کردند

گروهی از پژوهشگران برای نخستین بار توانسته‌اند ژنی را شناسایی کنند که گفته می‌شود این ژن با خاکستری شدن رنگ موها رابطه دارد. شاید همین پدیده بتواند این موضوع را توجیه کند که چرا برخی از ما تا سنین پیری موهای خود را به رنگ طبیعی داریم و برخی دیگر از ما پیش از رسیدن به سی سالگی، تارهای خاکستری را در میان موهایمان مشاهده می‌کنیم.
ردیابی ویروس ایدز در مغز به وسیله ام آر آی؛

استفاده از اسکن ام.آر.آی برای تشخیص اچ.آی.وی

محققان کالج لندن توانستند با استفاده از اسکن ام.آر.آی راهی برای بررسی تداوم فعالیت ویروس اچ.آی.وی در مغز پیدا کنند.

تشخیص محل تومور با آزمایش خون

محققان برای اولین بار موفق شدند بدون نیاز به نمونه برداری، صرفا با آزمایش خون، محل رشد تومور در بدن را مشخص کنند.
متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه جانز هاپکینز؛

ارتباط افت موقت فشارخون با خطر ابتلا به زوال عقلی

محققان معتقدند افت موقت فشار خون در افراد بزرگسال می‌تواند با خطر ابتلای آنان به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی‌شان مرتبط باشد.
تولید مواد موثره دارویی ضد سرطان؛

تولید مواد موثره یک داروی ضد سرطان توسط محقق ایرانی

محققان کشور موفق شدند مواد موثره دارویی ضد سرطان را ترکیب کنند. در این پروژه، سنتز آزمایشگاه، بهینه سازی سنتز در مقیاس بالاتر و تولید نمونه مواد ماده موثره دارویی ضد سرطان انجام شد.
محققان اعلام کردند؛

آمار مبتلایان آلزایمر تا ۲۰۵۰ به ۳ برابر می رسد

به گفته محققان، تا سال ۲۰۵۰ شمار جمعیت مبتلا به زوال عقل در دنیا سه برابر خواهد شد و تعداد قابل توجهی از این افراد متعلق به کشورهای فقیر خواهند بود.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها