سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی سازمان انتقال خون :

مردم نذر خون را تنها مختص به تاسوعا و عاشورا نکنند

بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون، با بیان اینکه سازمان انتقال خون همیشه آماده خون گیری از مردم است، گفت: اهدا کنندگان خون انجام این عمل خدا پسندانه را تنها در روز‌های تاسوعا و عاشورا موکول نکنند.
رد اتهام خون فروشی؛

چالش های صنعت پلاسما در ایران

احمد قویدل اظهار داشت: در کشور ما با این همه ظرفیت برای جمع آوری پلاسما، چه پلاسماهایی که از طریق سازمان انتقال خون، از خون‌های اهدایی استحصال می‌شود و چه پلاسمای خونی که توسط شرکت‌های خصوصی جمع جمع می‌شود، هنوز سیاست روشنی برای حمایت از صنعت پلاسمای خون در کشور وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران :

استفاده 5 میلیون نفر از خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران

جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه 5 میلیون و 350 هزار نفر از مردم استان تهران تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند، از فعال بودن 10 هزار تخت بیمارستانی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران و طلب 540 میلیارد تومانی این دانشگاه از بیمه‌ها خبر داد.
سخنگوی سازمان انتقال خون :

سالانه بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به مراکز اهدای خون مراجعه می کنند

بشیر حاجی بیگی افزود: حداقل سن قابل قبول برای اهدای خون ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۶۰ سال تمام است. حداکثر سن برای اولین اهدای خون ۶۰ سال است و برای دفعات بعدی سن اهدا کننده مستمر(با سابقه حداقل ۲بار اهدای خون درسال) حداکثر ۶۵ سال است.
جزییات فعالیت بیمارستان‌های زنان در ایران؛

در بیمارستان‌های کاملا زنانه چه می‌گذرد؟

یکی از شناخته‎شده‌ترین مدافعان راه‌اندازی بیمارستان و مراکز درمانی ویژه زنان، مرضیه وحید‌دستجردی است. او متخصص زنان و زایمان است و در دولت دهم سه ‌سال وزیر بهداشت بود. او یکی از مطرح‌‌کنندگان طرح تفکیک جنسیتی در بیمارستان‌ها است و از همان زمان که نماینده مجلس پنجم بود، از آن دفاع می‌کرد.
رضا رضایی خبر داد؛

راه‌اندازی بیش از ۵۰۰۰ تخت بیمارستانی جدید در ایران تا پایان امسال

رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت از راه‌اندازی ۴۰ بیمارستان جدید در کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: طبق برآوردی که با هیات‌امنای ارزی در معالجه انجام شده، بیش از ۷۰ درصد اقلام و تجهیزات پزشکی که قرار است در این بیمارستان‌ها به کار برده شود، تجهیزات تولید داخلی هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد؛

پیگیری وضعیت بیماران یکی از درمانگاه‌های چشم پزشکی قم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پیگیری‌های لازم در خصوص وضعیت بیماران درمانگاه چشم پزشکی بخش خصوصی در حال انجام است.
یادداشت حسين ناصري؛

سازماني به عمق روان

پس از تأخير طولاني، حکم رئيس جديد سازمان نظام روان‌شناسي و مشاوره به امضاي رئيس‌جمهور رسيد. البته شايسته است که به منظور احترام به رأي‌دهندگان در آخرين انتخابات نظام روان‌شناسي و تنوير افکار عمومي روشن شود که چرا مهم‌ترين متولي سلامت روان کشور، مدت‌ها بدون رئيس بوده است. با اين وجود، ضروري است اين انتخاب را به فال نيک گرفت و اميدوار بود که در اين برهه حساس، به درستي از پس وظايف و مسئوليت‌هاي خود برآيد.
فتوکلیپ؛

افتتاح بیمارستان فرهیختگان

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.
با حضور دکتر ولایتی؛

بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی فردا افتتاح می‌شود

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی فردا با حضور رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح می‌شود.
محسن نفر:

افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با دهه فجر

محسن نفر درباره راه‌اندازی بیمارستان فرهیختگان گفت: مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی فرهیختگان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.
به صورت همزمان در ۴۵ دانشگاه علوم پزشکی؛

۷۵ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در کشور افتتاح شد

سرطان ها از جمله مهم ترین بیماری های غیر واگیر هستند که به دلیل ماهیت مزمن شان، هزینه های سرسام آور تشخیص و درمان این بیماری ها با اولویت بالا در نظام های سلامت کشورها مورد توجه قرار دارد و سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام بیماری در مراحل اولیه، درمان آن آسان تر و امکان کنترل و بهبود کامل آن بسیار زیاد است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون:

700 هزار واحد پلاسمای تولیدی در بیمارستان‌ها مصرف می‌شود

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: هم اکنون از 2 میلیون و 100 هزار پلاسمای تولیدی در ایران، 700 هزار واحد به مصرف بیمارستان‌ها می‌رسد و مازاد آن برای تولید داروهای مشتق مانند آلبومین و فاکتور هشت به اروپا ارسال می‌شود.

سناریوی برکناری ریاست بیمارستان امام رضا (ع) آمل

هیات مدیره نظام پزشکی آمل به سناریوی برکناری ریاست بیمارستان امام رضا (ع) اطلاعیه صادر کرد.
رئیس بیمارستان شهدای تجریش:

رعایت اصول ایمنی در زمینه گودبرداری بیمارستان

رییس بیمارستان شهدای تجریش گفت: در قسمتی از بیمارستان شهدای تجریش گودبرداری صورت گرفته و پروژه جدیدی در حال اجرا است هیچ گونه خطری افراد را تهدید نمی‌کند.
سخنگوی سازمان انتقال خون؛

59 درصد اهداکنندگان خون مستمر هستند

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در هشت ماهه امسال 58،9 درصد اهداکنندگان خون در کشور، اهداکنندگان مستمر (با سابقه حداقل دو بار اهدای خون در سال) بوده اند.
سه استان رکورددار کشور؛

افزایش شاخص اهدای خون مستمر

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، از افزایش آمار اهداکنندگان خون مستمر در ۸ ماهه اول سال ۹۷ خبر داد.
معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت:

بیمارستان های 250 تا400 تختخوابی بیشترین بازدهی را دارند

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: تحلیل های اقتصادی کشور نشان می دهد بیمارستان های دارای 250 تا 400 تخت خواب، بیشترین بازدهی در حوزه خدمات را از لحاظ جمعیت شهرها در کشور دارند.
اقدام غیردوستانه امارات متحده عربی؛

ممنوعیت فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی

روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر در خصوص اقدامات غیردوستانه و کارشکنی‌های امارات متحده عربی در مسیر فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی، اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
خبر خوش برای بیماران خاص

افتتاح 83 مرکز جامع خدمات بیماران خاص

دکتر مهدی شادنوش از افتتاح حدود ۸۳ مرکز جامع خدمات بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی به زودی خبر داد و گفت: به زودی شبکه مراکز جامع بیماران خاص در کشور و در ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی ایجاد می‌شوند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها