سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا ؛

ناباروری مردان در حال افزایش است

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به شیوع ناباروری در مردان، گفت: میزان ناباروری در مردان باتوجه به تغییر شیوه زندگی در حال افزایش است. وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد زوجین ایرانی دچار ناباروری هستند، به مردان توصیه کرد که زودتر ازدواج کنند و همچنین زودتر به دنبال بچه دار شدن باشند تا دچار مشکلاتی در زمینه ناباروری نشوند.
رئیس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی تولید مثل:

شیوع ۳۰ تا ۴۵ درصدی اختلال عملکرد جنسی در بین زنان

رئیس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی تولید مثل وابسته به پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم با اشاره به آمار ۳۰ تا ۴۵ درصدی شیوع اختلال عملکرد جنسی در بین زنان، تصریح کرد: در کشور بسترهای مناسب برای آموزش عملکرد جنسی را فراهم نکرده‌ایم و منابع اطلاع‌رسانی به گونه‌ای است که افراد به زیرساخت‌های لازم برای فراگیری این موضوع دسترسی ندارند.
عوامل بروز سرطان های گوارشی؛

شایع‌ترین سرطان در ایران را بشناسید

شایع‌ترین سرطان در کل کشور، سرطان معده است. در آقایان اولین سرطان شایع و در خانم‌ها پس از سرطان پستان، سرطان معده در رتبه دوم قرار دارد. امروزه در سراسر دنیا سرطان‌ها در حال کنترل هستند، اما از آنجا که سرطان‌های دستگاه گوارش در ابتدا علائم خاصی ندارند، ممکن است زمان تشخیص بیماری به تعویق بیفتد که با پیشرفت هرچه بیشتر بیماری، هزینه درمان افزایش و شانس بهبود کاهش می‌یابد.
سرطان و دیگر هیچ...؛

حقایقی پنهان درباره سرطان به روایت دختر یک بیمار

«یکسره نگویید فلانی بیماری را شکست داد و سرطان را از پا درآورد، پس توهم می‌توانی. نگویید بجنگ و قوی باش و از تهاجمش نترس. این حرف ها هیچ کمکی به بیمار نمی‌کند. این واژه‌ها فقط بیمار را تحت فشار بیشتری قرار می‌دهد؛ اینکه این کار شدنی است و اگر تو روز به روز بدتر می‌شوی تقصیر خودت است. دیگری اگر خوب شده قوی بوده. باورکنید نه بیماری میدان جنگ است نه بیمار جنگنده.» این‌ها حرف‌های مریم است دختری که این روزها پدرش تحت درمان سرطان قرار دارد.
رئیس اداره بیماری منتقله از حیوان به انسان:

طی ۲۰ سال اخیر ۱۹۳ نفر در ایران بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو فوت کرده‌اند

رئیس اداره بیماری منتقله از حیوان به انسان وزارت بهداشت از آخرین آمار ابتلا به تب کریمه کنگو و علائم بیماری خبر داد.
هزینه درمانی کودکان اوتیسم؛

کودک دارای اوتیسم ماهانه تا چهار میلیون تومان هزینه درمانی دارد

کارشناس ارشد واحد آموزش و پژوه انجمن اوتیسم ایران گفت: هزینه های توانبخشی و آموزشی یک کودک دارای اوتیسم ماهانه بالغ بر سه تا چهار میلیون تومان می شود.
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی اعلام کرد؛

ارتباط مستقیم دود سیگار با ابتلاء به آسم در کودکان

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ضمن اشاره به مطالعه‌ ملی که در سال‌های 2015 و 2016 در رابطه با میزان شیوع علائم آسم در سراسر ایران و در دو گروه بالغین و کودکان انجام شده، اعلام کرد: این مطالعه نشان داد آسم در گروه کودکان، بین پسران بیشتر از دختران شایع است در حالی که در گروه بزرگسال، این بیماری بین زنان شیوع بیشتری دارد.
مدیر انجمن ام اس ایران:

۵ هزار نفر سالانه در ایران به ام اس مبتلا می شوند

مدیر انجمن ام اس ایران گفت: سالانه پنج هزار نفر در کشور به بیماری ام اس مبتلا می شوند و میزان شیوع این بیماری در زنان سه برابر بیشتر از مردان است.
نشانه‌های HIV ؛

نشانه‌های اولیه بیماری ایدز که بهتر است بدانید

ویروس HIV یا ایدز بدن یک بیماری غیر قابل تجدید است که به سیستم ایمنی بدن شما حمله می‌کند و از طریق مایعات بدن، خون و شیر مادر (البته نه بزاق) عبور می‌کند. اگر چه برای آن درمانی وجود ندارد، اما، افراد مبتلا به اچ آی وی می‌توانند با درمان‌های (antiretroviral (ART، سالم زندگی کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که ویروس در اسرع وقت شناسایی شود.
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران، گفت:

شناسایی ۳۰۰ نوع بیماری نادر در ایران

حمیدرضا ادراکی مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران، گفت: تاکنون ۳۰۰ نوع بیماری نادر در کشور شناسایی شده است.ادراکی، از اختلالات ژنتیکی به عنوان مهم‌ترین علت بروز بیماری‌های نادر نام برد و افزود: در ایران، ازدواج‌های فامیلی، یکی از مهم‌ترین علل بروز بیماری‌های نادر تلقی می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد؛

شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران

دکتر رضا ملک زاده با اشاره به اینکه تازه‌ترین آمار ثبت شده موارد جدید بروز سرطان تحت «نظام ثبت سرطان ایران»، مربوط به سال ۱۳۹۴ (دومین سال ثبت سرطان با پوشش ۷۷ میلیون و ۵۳۹ هزار نفری کل جمعیت در ۳۰ استان) است، اظهار کرد: به دنبال ایجاد شبکه ملی ثبت سرطان در ایران، نخستین نتایج گزارش ثبت سرطان در کشور که مربوط به آمار ثبت شده سرطان‌ها در سال ۹۳ بوده، پس از تجزیه و تحلیل داده‌ها، در سال گذشته نهایی و اعلام شد و امروز شاهد اعلام نتایج دومین گزارش آن هستیم.
علت زوال عقل ؛

آیا کلسترول خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد؟

محققان به تازگی دریافته اند که میان کلسترول بد و خطر ابتلا به آلزایمر رابطه ای مستقیم وجود دارد. نتایج به دست آمده از تحقیقات و مطالعات انجام شده از سوی این محققان، می تواند به پزشکان در پیدا کردن علت بروز آلزایمر کمک زیادی کند.
رئیس مرکز مدیریت پیوند کشور:

سالی 3000 بیمار به جمع بیماران دیالیزی کشور افزوده می‌شود

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه سالی 3000 بیمار به جمع بیماران دیالیزی کشور افزوده می‌شود، گفت: روزانه 16 هزار دیالیز در کشور انجام می‌شود که هزینه‌های سنگینی را برای کشورمان تحمیل می‌کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز چهار میلیارد تومان است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: چهار میلیارد تومان هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز تا پایان عمر است و وزارت بهداشت مکلف به ارائه درمان رایگان است.
دکتر نوذر نخعی اعلام کرد؛

هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز ۴ میلیارد تومان است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۴ میلیارد تومان هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز تا پایان عمر است و وزارت بهداشت مکلف به ارائه درمان رایگان است.دکتر"نوذر نخعی" امروز در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان کرمان در این جلسه با اشاره به لزوم ساماندهی زنان کارتن خواب در سطح شهر اظهار کرد: ۳۵ درصد از مبتلایان به ایدز در کشور ما خانم‌ها هستند.
افکار:

بیماری فشار خون عامل مهم مرگ و میر در جهان و ایران است

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: بیماری فشار خون اصلی‌ترین عامل ناتوانی، معلولیت و عامل مهم مرگ و میر در جهان و ایران است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ؛

تریاکی ها در معرض ابتلا به سرطان های مری و معده

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افرادی که تریاک، شیره و سوخته مصرف می کنند در خطر ابتلا به سرطان های مری، معده و پانکراس قرار دارند.
مینو محرز از جراحی پیوند سلول‌های بنیادی برای یک بیمار مبتلا به اچ‌آی‌وی می‌گوید:

کارهای درمانی برای مبتلایان به اچ‌آی‌وی افزایش یافته است

پیوند سلول‌های بنیادی در بیمار مبتلا به سرطان مغز استخوان در ایران اتفاقی معمولی است، اما پیوندی که چند روز گذشته در بیمارستان امام خمینی(ره) انجام شد، یک تفاوت اساسی داشت. یک بیمار بود که علاوه بر سرطان به ویروس اچ‌آی‌وی هم مبتلا بود و پزشکان به دلایل مختلف این عمل پیوند را انجام نمی‌دادند. این پیوند در احقاق حقوق بیماران مبتلا به اچ‌آی‌وی نیز قدم بزرگی است.
علویان:

هزینه ریشه کنی هپاتیت سی در ایران 200 میلیارد تومان است

یک فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد گفت: کل هزینه درمان و ریشه کنی هپاتیت سی در ایران نیازمند 200 میلیارد تومان است و این مبلغ برای کشور ما اصلا زیاد نیست زیرا می‌توان با این مبلغ، بیماری هپاتیت سی را در کشور ریشه کن کرد.
محققان آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان؛

افزایش ابتلا به سرطان روده در میان جوانان

محققان آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان واقع در لیون فرانسه دریافتند موارد ابتلا به سرطان روده بزرگ در بین جوانان در سراسر جهان افزایش یافته است.
صفحه  از ۳۹
نظرات و گلایه ها