سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر قنبری مطلق اعلام کرد؛

آخرين آمار «سرطان» در ايران

رئيس اداره پيشگيري از سرطان وزارت بهداشت، درباره ميزان شيوع سرطان در ايران گفت: طبق آخرين گزارش‌های ميزان بروز سرطان در کشور در سال ۹۳، حدود ۱۱۲هزار نفر در ايران مبتلا به سرطان هستند که زنان کمتر از نيمي از اين آمار را به خود اختصاص مي‌دهند. احتمال بروز سرطان در مردان و زنان به ترتيب ۱۵۷ و ۱۳۷ مورد در ۱۰۰هزار نفر است. ميزان بروز سرطان در زنان پايين‌تر از متوسط جهاني (۱۶۵ نفر در هر ۱۰۰هزار نفر) است. نکته شایان‌توجه اين است که در ايران نيز مانند ساير کشورهاي در‌حال‌توسعه، ميزان شيوع سرطان در حال افزايش است(پنج تا هفت درصد).
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت؛

انتشار راهنمای درمانی ۱۲ داروی پرهزینه سرطان

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت ۱۳۷ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان و کلینیک‌های غیرواگیر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
دکتر رازجویان؛

حدود 20 درصد موارد ابتلا به اوتیسم درمان پذیر هستند

دبیر علمی کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: بین 10 تا 20 درصد کودکان مبتلا به اوتیسم اگر به درمان جواب بدهند ممکن است که دیگر در طیف این بیماران قرار نگیرند و درمان پذیر باشند.
وزیر بهداشت :

مشکل اصلی بیماران MS کمبود امکانات توانبخشی است

وزیر بهداشت، گفت: اگر ابتلا به بیماری MS در کشور، روند غیر معمولی داشته باشد، انجمن MS و معاونت های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، گزارش خواهند داد و تصور می کنم که ابتلا به این بیماری در کشور، در حد متوسط جهانی باشد.
دکتر محمدمهدی گویا؛

آمار بیماران مبتلا به ایدز در ایران

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که بر اساس آخرین برآوردها، آمار بیماران مبتلا به ایدز در ایران به حدود ۴۳ هزار نفر رسید.وی با ابراز نگرانی از این که در باره حدود ۳۰ هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و نحوه خدمات گیری آنان مشخص نیست، گفت: باید از لحاظ فرهنگی زمینه‌ای فراهم شود تا این بیماران نیز خود را معرفی خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.
عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی؛

سرعت رشد سرطان در ایران بالاست

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه آلودگی هوا و غذا بالاترین علت سرطان را به خود اختصاص‌داده اند، گفت: سرعت رشد سرطان در کشورهای جهان سوم ازجمله ایران بیشتر است.
در مورد دانش‌آموزان تاکستانی؛

جزییاتی جدید از نتایج آزمایش HIV و هپاتیت‌

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین درباره خبر اقدام به خون‌گیری شخصی در مدرسه‌ای در تاکستان توضیح داد و اعلام کرد که بر اساس تست‌ها و آزمایشاتی که از دانش‌آموزان به عمل آمده، خطری مبنی بر ابتلا به HIV یا هپاتیت‌بی آنها را تهدید نمی‌کند.وی افزود: طی این دو روز اقداماتی هم برای خود فرد و هم برای دانش‌آموزان انجام شده است و به نظر می‌رسد قصد خاصی به دنبال انجام این کار نبوده و بیشتر از روی ناآگاهی بوده است. طبق بررسی‌ها و آزمایش‌های ما خود این فرد به بیماری یا آلودگی خاصی آلوده نبوده است و تاکنون هم طبق آزمایش‌های ما دانش‌آموزان هم آلوده نبوده‌اند.
مشکلات تنفسی؛

شایع‌ترین علائم هشداردهنده بیماری ریوی

به طور معمول، سرفه‌های متداول ناشی از سرماخوردگی به تدریج در مدت دو هفته برطرف می‌شود. اما درصورتی که سرفه‌ها تداوم داشته باشد و نشانه‌ای از بهبودی مشاهده نشود لازم است به پزشک مراجعه شود. در موارد جدی‌تر، فرد دچار سرفه‌های خونی می‌شود که نشان‌دهنده آسیب دیدن مجاری تنفسی است.
ششمین عامل مرگ و میر؛

وقتی آلزایمر مرگبار می شود!

با افزایش سن، مغز انسان نیز همانند دیگر اندام های بدن به تدریج تحلیل می رود و می تواند درگیر بیماری های مختلفی شود. از جمله شناخته شده‌ترین بیماری های مرتبط با مغز که امروزه افراد بسیاری در جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، آلزایمر است. بیماری آلزایمر 60 تا 80 درصد موارد زوال عقل را شامل می شود که به بروز مشکلاتی در حافظه، قدرت تفکر، و رفتار فرد منجر می شود. آلزایمر با گذشت زمان شرایط وخیم‌تری پیدا می کند.
متخصص مغز و اعصاب:

برخی از جوانان دچار آلزایمر کاذب هستند

متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: برخی از جوانان متفاوت با بیماری زوال عقل بوده که نام این بیماری، دمانس کاذب است. علت مهم وقوع زوال عقل کاذب، اختلالات اعصاب و روان، به ویژه اضطراب و افسردگی است.
مادری که فرزندش به بیماری تیروزینمی نوع یک مبتلا است؛

چیزی به اسم آزمایش ژنتیک در ایران نداریم

خیلی ناراحت شدم از وقتی این حرف وزیر بهداشت را شنیدم. خیلی ناراحت‌کننده است وقتی چنین فکری راجع‌به یک بچه معصوم کنند که اصلا نه خودش و نه پدر و مادرش هیچ نقشی در بیماری‌اش نداشته‌اند و هیچ‌کسی چه پیر، چه جوان و بچه، دوست ندارد مریض شود. ولی حداقل کمکی که می‌توانند به ما کنند این است که به ما دلگرمی بدهند، نه اینکه با این حرف‌ها روا‌‌ن‌مان را به بازی بگیرند.
رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت؛

صفر شدن مرگ ایرانیان بر اثر بیماری هاری تا ۱۲ سال دیگر به یک شرط

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، گفت: علی رغم تعداد بسیار بالای موارد حیوان گزیدگی، تعداد موارد بروز هاری در انسان و مرگ ناشی از آن در کشور، سالیانه کمتر از ۱۰ مورد است.
مهدی صابری فیروزی:

30 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

عضو پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: درحال حاضر 30 درصد ایرانی ها مبتلا به کبد چرب هستند و این بیماری در زنان بیشتر از مردان شایع است.
بیماری خاموش؛

آلزايمر صداي پاي فراموشي

فیلیپ تولدانو در کتاب «روزها با پدرم» روزمره‌های تصویری با پدرش را که حافظه خود را از دست داده، به اشتراک گذشته است. او در آغاز کتاب می‌گوید: بعضی وقت‌ها وقتی من و پدرم صحبت می‌کنیم، پدرم ساکت می‌شود، آه می‌کشد و چشم‌های خود را می‌بندد و این زمانی است که من می‌دانم او درباره مادرم می‌داند (که دیگر در دنیا نیست) و همین‌طور درباره همه چیز. این مطلب برای کسانی نوشته شده است که عاشقانه از سالخوردگان مبتلا به بیماری آلزایمر خود مراقبت می‌کنند و در تکاپوی دانستن هستند.
سونامی سرطان از شایعه تا واقعیت؛

دو دلیلی که ایرانیان را گرفتار سرطان می‌کند

دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران با اشاره به اینکه عوامل زیست‌محیطی و تغییر هرم جمعیتی،۲ علت اصلی افزایش شیوع سرطان است،‌ گفت:‌ شاید سونامی کلمه خوشایندی نباشد ولی در دهه‌های آینده با افزایش شیوع سرطان در کشور مواجه خواهیم بود.
تحریم‌ها درحوزه‌ ارتوپدی تأثیرگذار بوده؛

ارائه درمان‌های نوین در حوزه ارتوپدی

عضو انجمن ارتوپدی ایران از ارائه درمان‌های نوین در حوزه ارتوپدی دربیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران خبر داد. دبیر بیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی با بیان اینکه این کنگره یکی از بزرگ‌ترین کنگره‌های مرتبط با رشته‌های ارتوپدی است، افزود:‌محورهایی همچون جراحی دست، جراحی زانو، جراحی ستون فقرات، جراحی اطفال، جراحی هیپ و تروما است و درمان‌های ارتوپدی نوین در این زمینه‌ها ارائه خواهد شد.
شیوع بیماری های غیرواگیر؛

آمار بیماری خاموش در مرز هشدار؛ دیابت قابل پیشگیری است

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن که بشر را گرفتار کرده است می توان به بیماری دیابت اشاره کرد که در سال 2003 تعداد مبتلایان به بیماری دیابت در سراسر جهان 194 میلیون نفر تخمین زده می‌شد، پیش‌بینی می‌شود که این رقم تا پایان سال 2025 در نتیجه طولانی شدن عمر مفید افراد، سبک زندگی بی‌حرکت و غیرفعال و تغییر الگوهای رژیم غذایی به 333 میلیون نفر برسد.
آلودگی آب کارون ؛

واکنش به تکذیب انگل سرطان مثانه در کارون

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، در واکنش به تکذیب انگل سرطان مثانه در رود کارون از سوی وزارت بهداشت، توضیحاتی ارائه داد.وی با تاکید بر وجود انگل سرطان مثانه در رود نیل مصر، تصریح کرد: این موضوع مستند بوده و در کتاب های پزشکی نیز آمده است. ما هم گفتیم یک دلیل ابتلا به سرطان مثانه در رود کارون، همین انگلی است که در رود نیل مصر وجود دارد.
بیماری دیابت؛

ریسک فاکتورهای دیابت در بیماران دیابتی

در این مطالعه 780 بیمار مبتلا به دیابت قندی که جهت درمان بیماری خود به مرکز کنترل بیماری دیابتی شهر یزد مراجعه می کردند، در یک مطالعه توصیفی Correlational study از نظر برخی عوامل خطرزای مهم تحت بررسی قرار گرفتند تا با شناسایی افراد در معرض خطر برای آنها اقدامات پیشگیری کننده لازم انجام گیرد.
رئیس انجمن رادیوتراپی ایران:

آب کارون به انگل سرطان مثانه آلوده است

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران درباره علت شیوع بالای سرطان مثانه در خوزستان گفت: آب کارون که مردم منطقه در آن شنا می کنند دارای انگل «شیستوزومیا» است. این انگل در رود نیل مصر نیز وجود دارد که باعث افزایش موارد ابتلا به سرطان مثانه شده است.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها