سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نسبی‌طهرانی:

علم توان‌بخشی امید به زندگی را در افراد معلول افزایش داده است

رئیس هیئت‌مدیره شبکه ملی توان‌بخشی گفت: توان‌بخشی در سال‌های اخیر توانسته است امید به زندگی را در افرادی که دچار معلولیت شده‌اند افزایش دهد.
ماجرای سفارش سمعک از خارج؛

فروش اینترنتی سمعک‌های دست دوم

رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، نسبت به خرید اینترنتی سمعک هشدار داد و گفت: اغلب این سمعک ها، دست دوم و بعضا خراب هستند.
پائولا اسپن:

«دِمانس»، واقعيتي كه بايد آن را از نو شناخت

در «توان‌بخشی شناختی» درمانگران، بیماران را به روش‌های ساده‌اي آموزش می‌دهند که اين آموزش‌ها می‌توانند زندگی روزمره را برای آنها آسان‌تر کنند. مردی که موضوع مقاله ماست، کارگر بازنشسته یک کارخانه است که با همسرش در شهر کوچکی در ولز (بریتانیا) زندگی می‌کند. او پيش از ابتلا به بيماري اخيرش، بسيار اجتماعی و خونگرم بود و در فعالیت‌های محلی‌ (مثل خواندن در یک گروه کُر) شرکت می‌کرد تا اینکه با تشخیص اولیه دِمانس (زوال عقل يا خردزدودگي) در شوک فرورفت. چند ماه بعد و در 70سالگی از ترس اینکه مبادا براي بازگشت به خانه دچار مشكل شود، به تنهایی از خانه بيرون نمي‌رفت، چراكه نمی‌توانست برای تماس با همسرش از موبایل استفاده کند. او حتی از انجام کارهای خانه که قبلا بر عهده‌اش بود، مثل بردن لباس‌ها به خشک‌شویی اجتناب می‌کرد. وقتی همسرش مأیوسانه سعی می‌کرد به او نشان دهد چطور از ماشین لباس‌شویی استفاده کند، او نمی‌توانست دستورات استفاده از آن را به خاطر بسپارد.
تأخیرِ بيشتر، درمانِ سخت‌تر؛

کم‌شنواییِ درمان‌نشده، مقدمه ابتلا به بیماری‌های پرهزینه است

صدای گوش‌خراش آژیر آمبولانس در نیویورک‌سیتی باعث می‌شود آن روز، زودتر فرا برسد. همان روزی که من و خیلی‌های دیگر به خاطر اینکه بارها و بارها در معرض این صداها قرار گرفته‌ایم، مجبور به استفاده از سمعک خواهیم شد. فقط امیدوارم قبل از سال ۲۰۲۱ یا قبل از زمانی که این ابزار، بدون نسخه و خیلی ارزان‌تر و شاید خیلی مؤثرتر از نمونه‌های فعلی، در دسترس قرار بگیرند، چنین اتفاقی نیفتد.
عماد ملازاده /دبیر انجمن علمی کاردرمانی :

اوتیسم نه بیماری است نه معلولیت

دردنیای خود غرق شده و جز چرخش اجسام چیزی را نمی‌بیند شاید هم نمی‌خواهد با دنیایی که آنها و رفتارهایشان را درک نمی‌کنند، ارتباط برقرار کند. مردمانی که با دیدنشان درگوش یکدیگر پچ پچ می‌کنند و تمام درک‌شان تکان دادن سر و افسوس برای والدین‌شان است. شاید با خودتان بگویید آنها بیمار یا معلول هستند، اما پزشکان معتقدند آنها فقط طیفی از اختلال دارند که هنوز منبع و ریشه آن مشخص نیست.
کو گوش شنوا ؟ !

تاثیر عارضه کم شنوایی بر زندگی کودکان

کم شنوایی مادرزادی یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه شنوایی است که متأسفانه در بدو تولد بدون علائم ظاهری نمایان می‌شود. پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد افت شنوایی نه تنها به اختلال در برقراری ارتباط منجر می‌شود بلکه می‌تواند منشأ بروز بسیاری از بیماری‌های حوزه مغز و اعصاب از جمله آلزایمر باشد.
معاون بهزیستی:

400 هزار ایرانی نیازمند مراقبت در منزل هستند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون حدود 20 هزار معلول و سالمند از خدمات مراقبت در منزل برخوردار هستند در حالی که برآوردها نشان می دهد حداقل 400 هزار نفر به این خدمات نیاز دارند.
افزایش قیمت تجهیزات توانبخشی ؛

قیمت سمعک به حدود ۸میلیون رسید

قیمت سمعک به حدود ۸میلیون تومان رسیده است و در این بین معلولان و بازنشستگانی که از این وسیله استفاده می‌کنند با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شده‌اند و توان خرید آن را نیز ندارند و در این شرایط برخی از سودجویان نیز اقدام به احتکار این وسیله کرده‌اند.
کاشت حلزون گوش در کودکان؛

سالانه هزارکودک ناشنوا در ایران متولد می‌شوند

سالانه دو هزار و 500کودک با نوعی ناشنوایی در ایران به‌دنیا می‌آیند که هزارنفر از آنها کاملا ناشنوا و نامزد جراحی کاشت حلزون گوش هستند.
محمد فرهادی:

سالانه هزار کودک ناشنوا در ایران متولد می‌شوند

سالانه دو هزار و 500 کودک با نوعی ناشنوایی در ایران به‌دنیا می‌آیند که هزارنفر از آن ها کاملا ناشنوا و نامزد جراحی کاشت حلزون گوش هستند.
اختلال اتیسم؛

همه چیز درباره اختلالی که هیچ گاه درمان نمی‌شود

یک متخصص اختلالات طیف اتیسم ضمن تشریح مهم‌ترین علائم این بیماری، بر ضرورت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جهت تشخیص و مداخله به‌هنگام این بیماری کرد.
معاون توانبخشی عنوان کرد؛

مشکل بهزیستی برای تأمین وسایل توانبخشی و لوازم بهداشتی معلولان

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده برای تأمین وسایل توانبخشی و لوازم بهداشتی معلولان با مشکل مواجه هستیم، که البته مکاتباتی داشته ایم
ایرج حریرچی:

صرف مدیکالیزه شدن خدمات توانبخشی، آفت است

ایرج حریرچی در این مراسم که سوم مرداد در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، با بیان اینکه دکتر کمالی رئیس پیشین دانشگاه از دهه ۶۰ در حوزه توانبخشی زبانزد بوده است، همچنین دکتر عرب را دارای سوابق علمی و پژوهشی روشن توصیف و تاکید کرد: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از نظر ما یک دانشگاه ویژه است که باید ماموریت‌های ویژه‌ای نیز برای آن تعریف کرد.
دبیر انجمن شنوایی‌شناسی ایران عنوان کرد:

از هر ۵ نفر بالای ۶۵ سال ۲ نفر نیازمند سمعک/ قیمت سمعک‌های دیجیتال

دبیر انجمن شنوایی‌شناسی ایران با اشاره به اینکه به طور میانگین افراد بالای ۶۵ سال از هر ۵ نفر یک تا ۲ نفر نیاز به سمعک دارند، گفت: قیمت سمعک‌های دیجیتال در کشور ۱.۵ تا ۱۶ میلیون تومان است
مطالعه تدوین شاخص ترکیبی بهزیستی کودکان در ایران؛

استان هایی که بدترین وضعیت را در سلامت جسمی کودکان دارند

رئیس مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: نتایج یک مطالعه در حوزه کودکان نشان می دهد که سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان بدترین شرایط را در رابطه با وضعیت سلامت جسمی کودکان دارند.
افراد کم توان را دریابیم؛

بچه های«اوتیسم» نگران حضور در اجتماع

بچه های اوتیسم انتظار دارند که سایر شهروندان با آنها به گونه ای برخورد و رفتار کنند که باعث نشود این افراد در اتاق تنهایی خود زندگی کنند.
مشاور وزیر بهداشت خبر داد؛

نظام ثبت اطلاعات اوتیسم کودکان راه اندازی میشود

مشاور وزیر بهداشت در امور توان‌بخشی با اشاره به شناسایی 30هزار کودک مبتلا به اوتیسم در کشور گفت: نظام ثبت اطلاعات اوتیسم کودکان به صورت پایلوت از استان اصفهان راه اندازی شده است و به زودی در سراسر کشور توسعه می‌یابد
تایید و دستور برخورد با دو احمقِ روانی؛

بهزیستی با افراد خاطی در مرکز کودکان اتیسم برخورد کرد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر برخورد جدی با مربیان خاطی در مرکز نگهداری کودکان اتیسم، گفت: هدف رسانه‌های بیگانه از انتشار این فلیم‌ها تخریب نظام و خدمات به افراد است ضمن اینکه بهزیستی در این زمینه به طور ویژه ورود کرده است.
دکترای تخصصی روانشناسی کودکان استثنایی مطرح کرد؛

علائم ابتلای کودکان به اوتیسم

دکترای تخصصی روانشناسی کودکان استثنایی با اشاره به علائم ابتلای کودکان به اوتیسم گفت: از هر ۱۰۰ نفری که در اطرافمان هستند حداقل یکی مبتلا به این اختلال است و این مسئله نیاز به افزایش آگاهی مردم درباره این بیماری را نشان می‌دهد.
وزیر بهداشت عنوان کرد:

توانبخشی مهمترین حلقه درمان در کشور

فت: توانبخشی یکی از مهمترین گام های درمان است که اگر به روش علمی و استاندارد در کشور ارائه شود از انجام برخی از اعمال جراحی پیشگیری می‌کند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها