سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاشت حلزون گوش در کودکان؛

سالانه هزارکودک ناشنوا در ایران متولد می‌شوند

سالانه دو هزار و 500کودک با نوعی ناشنوایی در ایران به‌دنیا می‌آیند که هزارنفر از آنها کاملا ناشنوا و نامزد جراحی کاشت حلزون گوش هستند.
محمد فرهادی:

سالانه هزار کودک ناشنوا در ایران متولد می‌شوند

سالانه دو هزار و 500 کودک با نوعی ناشنوایی در ایران به‌دنیا می‌آیند که هزارنفر از آن ها کاملا ناشنوا و نامزد جراحی کاشت حلزون گوش هستند.
اختلال اتیسم؛

همه چیز درباره اختلالی که هیچ گاه درمان نمی‌شود

یک متخصص اختلالات طیف اتیسم ضمن تشریح مهم‌ترین علائم این بیماری، بر ضرورت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جهت تشخیص و مداخله به‌هنگام این بیماری کرد.
معاون توانبخشی عنوان کرد؛

مشکل بهزیستی برای تأمین وسایل توانبخشی و لوازم بهداشتی معلولان

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده برای تأمین وسایل توانبخشی و لوازم بهداشتی معلولان با مشکل مواجه هستیم، که البته مکاتباتی داشته ایم
ایرج حریرچی:

صرف مدیکالیزه شدن خدمات توانبخشی، آفت است

ایرج حریرچی در این مراسم که سوم مرداد در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، با بیان اینکه دکتر کمالی رئیس پیشین دانشگاه از دهه ۶۰ در حوزه توانبخشی زبانزد بوده است، همچنین دکتر عرب را دارای سوابق علمی و پژوهشی روشن توصیف و تاکید کرد: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از نظر ما یک دانشگاه ویژه است که باید ماموریت‌های ویژه‌ای نیز برای آن تعریف کرد.
دبیر انجمن شنوایی‌شناسی ایران عنوان کرد:

از هر ۵ نفر بالای ۶۵ سال ۲ نفر نیازمند سمعک/ قیمت سمعک‌های دیجیتال

دبیر انجمن شنوایی‌شناسی ایران با اشاره به اینکه به طور میانگین افراد بالای ۶۵ سال از هر ۵ نفر یک تا ۲ نفر نیاز به سمعک دارند، گفت: قیمت سمعک‌های دیجیتال در کشور ۱.۵ تا ۱۶ میلیون تومان است
مطالعه تدوین شاخص ترکیبی بهزیستی کودکان در ایران؛

استان هایی که بدترین وضعیت را در سلامت جسمی کودکان دارند

رئیس مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: نتایج یک مطالعه در حوزه کودکان نشان می دهد که سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان بدترین شرایط را در رابطه با وضعیت سلامت جسمی کودکان دارند.
افراد کم توان را دریابیم؛

بچه های«اوتیسم» نگران حضور در اجتماع

بچه های اوتیسم انتظار دارند که سایر شهروندان با آنها به گونه ای برخورد و رفتار کنند که باعث نشود این افراد در اتاق تنهایی خود زندگی کنند.
مشاور وزیر بهداشت خبر داد؛

نظام ثبت اطلاعات اوتیسم کودکان راه اندازی میشود

مشاور وزیر بهداشت در امور توان‌بخشی با اشاره به شناسایی 30هزار کودک مبتلا به اوتیسم در کشور گفت: نظام ثبت اطلاعات اوتیسم کودکان به صورت پایلوت از استان اصفهان راه اندازی شده است و به زودی در سراسر کشور توسعه می‌یابد
تایید و دستور برخورد با دو احمقِ روانی؛

بهزیستی با افراد خاطی در مرکز کودکان اتیسم برخورد کرد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر برخورد جدی با مربیان خاطی در مرکز نگهداری کودکان اتیسم، گفت: هدف رسانه‌های بیگانه از انتشار این فلیم‌ها تخریب نظام و خدمات به افراد است ضمن اینکه بهزیستی در این زمینه به طور ویژه ورود کرده است.
دکترای تخصصی روانشناسی کودکان استثنایی مطرح کرد؛

علائم ابتلای کودکان به اوتیسم

دکترای تخصصی روانشناسی کودکان استثنایی با اشاره به علائم ابتلای کودکان به اوتیسم گفت: از هر ۱۰۰ نفری که در اطرافمان هستند حداقل یکی مبتلا به این اختلال است و این مسئله نیاز به افزایش آگاهی مردم درباره این بیماری را نشان می‌دهد.
وزیر بهداشت عنوان کرد:

توانبخشی مهمترین حلقه درمان در کشور

فت: توانبخشی یکی از مهمترین گام های درمان است که اگر به روش علمی و استاندارد در کشور ارائه شود از انجام برخی از اعمال جراحی پیشگیری می‌کند.
هزینه های متعارف نگهداری از افراد دارای معلولیت؛

بهزیستی مکلف به پرداخت حق پرستاری به سرپرستان معلولان شد

سازمان بهزیستی مکلف به پرداخت حق پرستاری یا مددکاری به سرپرستان معلولان شد.
تخلف برخی از بیمارستان‌ها؛

ماجرای بودجه ۱۰میلیاردی درمان که یک ماهه خرج شد

معاون سازمان بهزیستی گفت: 10 میلیارد تومان بودجه بهزیستی امسال برای درمان مددجویان اختصاص داده شد، اما همان ماه اول سال این بودجه تمام شد زیرا برخی بیمارستان‌ها تخلف کرده و این افراد نیازمند را به بهزیستی بازمی‌گردانند.
جهان به «زبان اشاره» احترام می گذارد!

ضرورت رعایت حقوق ناشنوایان

عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، گفت: در همه کشورهای جهان امکانات خاصی برای ناشنوایان هست، به عنوان مثال «زبان اشاره» به رسمیت شناخته می شود.
دکتر عارف سعیدی تشریح کرد؛

دود چالش بیمه و فیزیوتراپی به چشم چه کسانی می‌رود؟

دکتر عارف سعیدی رییس انجمن فیزیوتراپی شعبه تهران ضمن گلایه از تاخیر طولانی مدت سازمان‌های بیمه‌گر در پرداخت معوقات مراکز فیزیوتراپی نسبت به خدمات‌رسانی آتی این مراکز و ادامه همکاری با سازمان تامین اجتماعی هشدار داد.
سینا توکلی مطرح کرد؛

خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم تحت پوشش بیمه نیست

مدیر واحد توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه ها نیستند و این در حالی است که میانگین هزینه های ماهانه درمان یک بیمار اوتیسم بین ۱.۵ تا ۳ میلیون تومان است.
تولد سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در ایران؛

احتمال تولد فرزند با بیماری نادر و ژنتیکی چقدر است؟

بیماری نادر و ژنتیکی نام نگران کننده‌ای است؛ تولد هر نوزاد با این بیماری او را وارد دنیای غریبی می‌کند که هرگز از آن خارج نمی‌شود و تنها باید با او زندگی کند؛ هرچند سخت و آزاردهنده.
با تلاش محققان دانشگاهی صورت گرفت؛

ارائه الگویی برای بهبود حرکت کودکان مبتلا به فلج مغزی

پژوهشگران دانشگاه آزاد توانستند با انجام تمرینات ورزشی هدفمند، الگوی مناسبی برای اصلاح راه رفتن کودکان مبتلا به فلج مغزی ارائه دهند، ضمن آنکه در نمونه‌های مورد آزمایش بهبود زوایای مفاصل به وضوح مشاهده شد.
پاسخ متخصص طب فیزیکی و توان بخشی؛

درمان قطعی برای آرتروز وجود دارد؟

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، افزایش سن، زمینه‌های ژنتیکی و ضربه وارد شده به ستون فقرات را از عوامل زمینه ساز آرتروز عنوان کرد و گفت: درمان قطعی برای آرتروز وجود ندارد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها