سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پژمانفر :

دولت درباره طرح تحول سلامت تجدیدنظر کند

نماینده مردم مشهد و کلات گفت: طرح تحول نظام سلامت امروز با مشکلات جدی مواجه شده است و معتقدم دولت باید در ارتباط با این طرح تجدیدنظر کند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس مطرح کرد:

بدهی ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بدهی ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت یک چالش اساسی برای دولت است.
مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی:

تامین اجتماعی ویزیت جامع بیمار در بخش اورژانس را متحمل می‌شود

مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: به منظور اجرای طرح تحول سلامت، ۳۰۰ خدمت به تعهدات درمانی سازمان تأمین اجتماعی اضافه شد و اکنون ما پوشش بیمه‌ای برخی از عمل‌های سنگین را برعهده داریم.
ادعاها پیرامون طرح تحول؛

دختر هاشمي‌ تبليغات‌ طرح‌ تحول سلامت‌ را دروغ‌ خواند

دختر هاشمي‌ گفت: تبليغات زيادي را در طرح تحول سلامت راجع به بيماران خاص كردند كه آن هم دروغ بود... اتفاقا در طرح تحول مقداري هم براي بيماران ما مشكلاتي پيش آمد، مثلاً بيماران تالاسمي كه قبلا همه داروهاي شان را رايگان مي‌گرفتند. اكنون بايد براي برخي از داروهايشان هزينه پرداخت كنند.
گزارشی از اجرا و تعلیق دوره یک‌ساله بهیاری؛

بلاتکلیفی ۲۰ هزار متقاضی بهیاری

۲۰هزار نفر در دوره یک‌ساله بهیاری شرکت کردند که برخی از آنها فارغ‌التحصیل و امروز با عنوان کمک پرستار (کمک بهیار) مشغول فعالیت هستند، که البته آینده شغلی آنها مشخص نیست و عده‌ای دیگر در بلاتکلیفی عنوان شغلی و تحصیلی خود بسر می‌برند. این طرح به بهانه کمبود نیرو در راستای طرح تحول سلامت اجرا شد که اکنون به یک چالش برای وزارت بهداشت تبدیل شده‌است.
سکوت عجیب و ابهام برانگیز؛

فرار از پاسخگویی وزیر دوربین‌دوست در خصوص بدهی ۱۸ هزار میلیارد تومانی!

آقای وزیر که تا چندی پیش، هفته‌ای نبود که به همراه تیم رسانه‌ای اش به مراکز درمانی سرکشی نکرده و با افراد بستریِ مورد توجه رسانه‌ها عکس یادگاری نگیرد، مدتی است که سکوت کرده؛ سکوتی عجیب و ابهام برانگیز!
رئیس مرکز بودجه وزارت بهداشت:

شرکای طرح تحول سلامت، وزارت بهداشت را تنها گذاشتند

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شرکای طرح تحول سلامت تنهایمان گذاشتند. به اندازه بدهی ها، طلبکار هستیم و اگر بیمه ها با وزارت بهداشت همکاری کنند چرخه پولی بیمارستان های دولتی به راه می افتد.
استاد خراب کردن طرح‌های خوب هستیم؛

طرح تحول سلامت؛ هدفمندی دوم با 18 هزار میلیارد بدهی!

قطعا برای جلوگیری از دچار شدن طرح تحول سلامت به سرنوشت قانون هدفمندی یارانه ها که امروز نه در مورد آن راه پس داریم نه پیش و همه مردم و کارشناسان بر این عقیده اند که شرایط قبل از اجرای این طرح نسبت به پس از اجرای آن به مراتب بهتر بوده است، باید عینک سیاسی را از روی این طرح اجتماعی درمانی ـ که در نهایت منجر به تأمین سلامت بیشتر جامعه به ویژه در بین قشرهای کم درآمد و ضعیف جامعه می شود ـ برداشت.
حال و روز ناخوش داروخانه‌های خصوصی؛

تحویل دارو فقط به شرط تجویز مراکز درمانی دولتی

تازه‌ترین ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص مراجعه‌کنندگان دارای دفترچه بیمه سلامت همگانی به مراکز درمان دولتی و دانشگاهی یکی از پر سر و صدا‌ترین مصوبه‌های اخیر حوزه سلامت در چند روز گذشته بوده است.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

رونمایی وزارت بهداشت از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت عجولانه بود

از آنجا که تمامی دولت‌ها موظف هستند در امر سلامت تا حدود زیادی از مشکلات را برطرف کنند؛ لذا این امر یک بحث حاکمیتی است. بنابراین به نظر می‌رسد طرح تحول نظام سلامت به یک طرح حاکمیتی تبدیل شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد؛

اجرای کامل طرح پرونده الکترونیک سلامت تا پایان سال 97

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای کامل طرح پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان تا پایان سال 97 خبر داد و گفت: «این طرح به‌منظور فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده راه‌اندازی خواهد شد.»
وزیر بهداشت:

امیدوارم در دولت دوازدهم طرح تحول سلامت بیشتر ساماندهی شود

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم در دولت دوازدهم و با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، طرح تحول سلامت بیشتر ساماندهی شود.
شکست طرح تحول سلامت شایعه است؛

ارایه گزارش تخلفات طرح تحول سلامت به کمیسیون اصل ۹۰

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر بازنگری در اجرای طرح تحول سلامت منتشر شد. پس از انتشار این اخبار، برخی مخالفان و منتقدان دولت و طرح تحول سلامت، این خبر را آغازی برای متوقف‌کردن و شکست این طرح قلمداد کردند. بااین‌حال قائم‌مقام وزارت بهداشت، بازنگری در طرح تحول سلامت را صرفا تغییراتی مثبت و رو به جلو اعلام کرد و گفت این طرح همچنان ادامه خواهد داشت.
بزرگترین مانع طرح تحول سلامت چیست؟

آیا طرح تحول سلامت به دلیل مشکلات مالی به بن‌بست رسیده است؟

طرح تحول سلامت، طرحی که مبتنی بر افزایش رفاه و کیفیت خدمات‌رسانی است در دستورکار دولت یازدهم قرار گرفت، این روزها درگیر بسیاری از مشکلات مالی شده و حتی صحبت از لغو آن است.
خزانه خالی و اجرای غلط؛

شمارش معکوس برای اعلام شکست طرح تحول سلامت

پرسیدم آیا هم اکنون می توانید ماهانه 100 هزار تومان بر حقوق یک استاد بازنشسته دانشگاه ـ که یک میلیون و 800 هزار تومان می گیرد ـ اضافه کنید؟ الان وضعیت به گونه ای است که شاگرد آن استاد در فلان بیمارستان کاری که انجام می دهد، 60 میلیون تومان پول می گیرد. گفتم: این خزانه تحمل چنین فشار مالی را ندارد و ادامه چنین روندی ما را به سرنوشت یارانه ها مبتلا می کند.
مرکز آمار اعلام کرد:

کاهش ۳۸ درصدی سهم پرداخت هزینه‌های درمانی خانوار

مرکز آمار ایران اعلام کرد سهم پرداخت هزینه‌های درمان از جیب خانوار از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ به ۳۸.۱۱ درصد در سال ۱۳۹۴ کاهش یافت.
مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرد؛

سهم پرداخت هزینه سلامت خانوار ۱۹ درصدکاهش یافت

مرکز آمار ایران جداول حساب های ملی سلامت سال ۱۳۹۴را منتشر کرد که نشان می دهد در تامین هزینه های سلامت، سهم پرداخت از جیب خانوار از ۵۶.۹۷ درصد در سال۸۰ به ۳۸.۱۱ درصد در سال ۹۴ کاهش یافته است.
قائم مقام وزير بهداشت:

ميانگين پرداختي مردم براي سلامت بايد به 20 درصد کاهش يابد

قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: ميانگين هزينه هاي پرداختي از جيب مردم براي سلامت بايد به زير 20 درصد برسد و مابقي هزينه ها هم از سوي دولت و بيمه ها تامين شود که دولت براي رسيدن به اين مهم تلاش مي کند.
خضری:

اجرای ناقص پزشک خانواده و افزایش مشکلات درمان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمی توان دراجرای طرح تحول نظام سلامت سقف خدمات برای بیمار درنظرگرفت، گفت: اجرای پزشک خانواده، سیستم ارجاع و راهنماهای بالینی باید علمی و کارشناسی انجام شود.
هاشمی:

اشکالات طرح تحول سلامت باید برطرف شود

وزیر بهداشت، گسترش فعالیت های اجتماعی را یکی از برنامه های وزارت بهداشت در دوره جدید عنوان کرد و گفت: در چهار سال گذشته از حوزه خیرین و مشارکت های مردمی برکات زیادی دیده ایم.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها