سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بزرگترین مانع طرح تحول سلامت چیست؟

آیا طرح تحول سلامت به دلیل مشکلات مالی به بن‌بست رسیده است؟

طرح تحول سلامت، طرحی که مبتنی بر افزایش رفاه و کیفیت خدمات‌رسانی است در دستورکار دولت یازدهم قرار گرفت، این روزها درگیر بسیاری از مشکلات مالی شده و حتی صحبت از لغو آن است.
خزانه خالی و اجرای غلط؛

شمارش معکوس برای اعلام شکست طرح تحول سلامت

پرسیدم آیا هم اکنون می توانید ماهانه 100 هزار تومان بر حقوق یک استاد بازنشسته دانشگاه ـ که یک میلیون و 800 هزار تومان می گیرد ـ اضافه کنید؟ الان وضعیت به گونه ای است که شاگرد آن استاد در فلان بیمارستان کاری که انجام می دهد، 60 میلیون تومان پول می گیرد. گفتم: این خزانه تحمل چنین فشار مالی را ندارد و ادامه چنین روندی ما را به سرنوشت یارانه ها مبتلا می کند.
مرکز آمار اعلام کرد:

کاهش ۳۸ درصدی سهم پرداخت هزینه‌های درمانی خانوار

مرکز آمار ایران اعلام کرد سهم پرداخت هزینه‌های درمان از جیب خانوار از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ به ۳۸.۱۱ درصد در سال ۱۳۹۴ کاهش یافت.
مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرد؛

سهم پرداخت هزینه سلامت خانوار ۱۹ درصدکاهش یافت

مرکز آمار ایران جداول حساب های ملی سلامت سال ۱۳۹۴را منتشر کرد که نشان می دهد در تامین هزینه های سلامت، سهم پرداخت از جیب خانوار از ۵۶.۹۷ درصد در سال۸۰ به ۳۸.۱۱ درصد در سال ۹۴ کاهش یافته است.
قائم مقام وزير بهداشت:

ميانگين پرداختي مردم براي سلامت بايد به 20 درصد کاهش يابد

قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: ميانگين هزينه هاي پرداختي از جيب مردم براي سلامت بايد به زير 20 درصد برسد و مابقي هزينه ها هم از سوي دولت و بيمه ها تامين شود که دولت براي رسيدن به اين مهم تلاش مي کند.
خضری:

اجرای ناقص پزشک خانواده و افزایش مشکلات درمان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمی توان دراجرای طرح تحول نظام سلامت سقف خدمات برای بیمار درنظرگرفت، گفت: اجرای پزشک خانواده، سیستم ارجاع و راهنماهای بالینی باید علمی و کارشناسی انجام شود.
هاشمی:

اشکالات طرح تحول سلامت باید برطرف شود

وزیر بهداشت، گسترش فعالیت های اجتماعی را یکی از برنامه های وزارت بهداشت در دوره جدید عنوان کرد و گفت: در چهار سال گذشته از حوزه خیرین و مشارکت های مردمی برکات زیادی دیده ایم.
طرح تحول سلامت با اصلاح برخی کاستی‌های ادامه پیدا کند؛

نقصی در بیمه کردن ۱۱ میلیون نفر که کسی متوجه نشد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت در سالهای قبل مطرح شده بود اما وزرای قبلی جسارت کافی برای اجرایی کردن آن را نداشتند، گفت: اتفاق نظر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر تداوم و حمایت از طرح تحول سلامت است.
اولویت های اصلی دولت دوازدهم؛

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری

نقدی بر طرح سلامت:

استقبال از شکست طرح تحول با حضور همزمان ربیعی و قاضی زاده در کابینه

تا به اینجا خبرها حاکی از باقی ماندن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، در کابینه جدید دولت است؛ اما انتخاب مجدد علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معنایی جز به استقبال شکست طرح تحول سلامت ندارد. طرحی که تا به اینجا، به‌رغم تمام موفقیت‌هایش درزمینهٔ بهداشت و درمان، به دلیل اختلاف میان این دو وزارتخانه، عملاً به طرحی شکست‌خورده تبدیل شده است.
برگزاری آزمون وسع در انتظار اعلام وزارت رفاه؛

منابعی که همچنان به هدر می‌رود

بهره‌مندی 11 میلیون نفر از دفترچه رایگان بیمه سلامت همواره به عنوان یکی از اقدامات موثر دولت شناخته می‌شود ولی موضوعی که در این بین حائز اهمیت است نحوه تامین منابع برای این تعداد از بیمه‌شدگان و ادامه فعالیت موثر این سازمان بیمه‌گر در ادامه طرح تحول سلامت است.
وزیر بهداشت:

تکلیف ماندنم چند هفته دیگر مشخص می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکلیف ماندنم در دولت دوازدهم و حضورم به عنوان وزیر تا دو، سه هفته دیگر مشخص خواهد شد.
حمایت عملی از طرح تحول سلامت؛

لزوم توجه به نظرات سازمان نظام پزشکی برای موفقیت طرح تحول سلامت

یک کاندیدای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی پیشنهاداتی را برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت ارایه داد.
مصری:

کسری بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی بیمه سلامت با افزایش تعرفه ها

نماینده مردم درمجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه های درمانی ستون فقرات تامین اجتماعی را شکست،گفت: پس از اجرای طرح تحول سازمان بیمه خدمات درمانی نزدیک به ۱۰ هزارمیلیارد تومان دچار کسری بودجه شد.
جعفرصادق‌ تبریزی:

مشکلات بهداشت و درمان کشور قبل از اجرای طرح تحول سلامت

قائم‌مقام معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در حاشیه شهرها با مشکلاتی نظیر دسترسی محدود مردم به مراقبت‌های بهداشتی درمانی اولیه‌، کمبود نیروی انسانی آموزش‌دیده، منابع مالی محدود، ارائه خدمات غیرفعال و محدود مواجه بودیم.
عضو کمیسیون بهداشت مطرح کرد؛

حمایت وزارت بهداشت از بیماران ام اس/انتقاد از بیمه ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حمایت وزارت بهداشت از بیماران ام اس در طرح تحول سلامت، گفت: داروهای خارجی ام اس تحت پوشش بیمه نیستند.
نظارت وزارت بهداشت ؛

ایجاد انضباط مالی با نظارت در طرح تحول سلامت

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پ‍زشکی گفت: نظارت در جریان طرح تحول سلامت توانست انضباط خوب مالی ایجاد کند.
ادامه حیات طرح تحول سلامت؛

پیش نیازهای ادامه طرح تحول سلامت

حفاظت مالی مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات از اهدافی بوده که دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال 93 سعی در رسیدن‌ به آنها کرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از دلایل رای مردم به دکتر روحانی سیاست توجه به نیازهای مردم در حوزه خدمات از جمله طرح تحول سلامت بود که این طرح در دولت دوازدهم نیز ادامه پیدا می کند.
عقب‌ماندگی یک‌ساله کارانه‌ها؛

دلایل نارضایتی پزشکان از طرح تحول نظام سلامت

مشخص نبودن سطح پوشش خدمات سلامت از یک طرف و محدودیت منابع این حوزه از طرف دیگر همواره چالش‌ها و مناقشات متعددی را در سیستم بهداشت و درمان کشور ایجاد کرده است. چالش‌هایی که نارضایتی سپیدپوشان سلامت را به دنبال دارد که از یک سو باید از پس حجم سنگینی از مراجعات برآیند و از سوی دیگر مطالباتشان با تاخیرهای یکساله و حتی بیشتر پرداخت می‌شود، اما انگار همیشه هم متهم‌اند!...
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها