سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نماینده مردم تهران در مجلس؛

طرح تحول سلامت به جای راهگشایی معضل آفرین شد

نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه دامن زدن به گرفتاری بیماران در مراکز درمانی با افزایش نابهنگام ارز کلید خورد، گفت: طرح تحول سلامت به جای راهگشایی معضل آفرین شد.
رئیسی مطرح کرد؛

آخرین جزئیات از اجرای طرح پزشک خانواده

طبق بند دوم ماده ۱۸ قانون برنامه ششم توسعه، سطح بندی تمامی خدمات تشخیصی و درمانی در کشور باید بر اساس نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده انجام شود و اجازه تجویز این گونه خدمات صرفا بر اساس راهنماهای بالینی، طرح ژنریک و نظام دارویی ملی کشور خواهد بود
رئیس سازمان بیمه سلامت:

5 هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی و داروخانه ها پرداخت شد

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از ابتدای امسال پنج هزار میلیارد تومان به ارائه دهندگان خدمات سلامت شامل مراکز درمانی و داروخانه ها پرداخت شده است و تا 27 مهرماه نیز هزار میلیارد تومان در اختیار این مراکز قرار می گیرد
نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت؛

۷۴میلیون ایرانی پرونده الکترونیک سلامت دارند

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: اطلاعات بیش از۷۴ میلیون نفر در پرونده الکترونیک سلامت ثبت شده و ۵۱ میلیون نفر نیز حداقل ‏یک خدمت در قالب این پرونده دریافت کرده اند
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:‏

بالا بردن اعتبار و ارزش دفترچه بیمه سلامت هدف ماست

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: خرید راهبردی یعنی با فروشنده چانه‌زنی کنیم که تخفیف بدهد، اما وقتی بدهی وجود داشته باشد، ‏دیگه چانه‌زنی معنی ندارد.‏
وزیر بهداشت:

کاهش هزینه های پزشکی برای بیمه در همه مناطق کشور میسر نیست

مرکز خراسان رضوی، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی دیشب در مراسم پایانی اجلاس سراسری مدیران بیمه سلامت کشور در مشهد افزود: باید تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه های خدمات پزشکی داشته باشیم تا با کمترین کسری وارد سال 98 شویم، ولی این امر در برخی مناطق محروم کشور امکان پذیر نیست
یک پزشک متخصص:

طرح تحول سلامت درست هدف‌گذاری نشد

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: متاسفانه علاوه بر قشر نیازمند، قشری که نیاز مالی نداشتند نیز از طرح تحول سلامت استفاده کردند و سود بردند و این باعث شد که هزینه‌ها بالا برود.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:

6میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه‌ای هستند‌

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در مورد آماری از افرادی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند گفت: بر اساس آمار سازمان آمار کشور، ۱۰.۵ درصد از مردم فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند ولی بر اساس آمار وزارت بهداشت ۶ میلیون فرد فاقد بیمه داریم
حسن صادقی؛

جناب هاشمی مسئولیت شکست طرح تحول سلامت را بپذیر

حسن صادقی گفت: حاصل ناکارآمدکردن صندوق‌های بیمه را، در ایجاد بیمارستان‌های آن چنانی بخش خصوصی با سهامداری همکاران وزیر بهداشت باید رصد کرد. اگر وی قصد دارد در انتخابات ۱۴۰۰ حضور پیدا کند راهش به دست آوردن دل فقرا و ضعیفان جامعه است.
وزیر بهداشت در مراسم روز پزشک:

بزرگترین اشتباهم در طرح تحول سلامت اعتماد به سیاسیون بود

هاشمی گفت: در اجرای طرح تحول متاسفانه اشکال بزرگ کارم این بود که اعتماد کردم و طرح را پیشنهاد دادم، من قبلاً در میان سیاسیون نبوده‌ام آن ها گفتند برو و ما پشتت هستیم.
جهانگیری:

دولت مشکلات طرح تحول سلامت را بر طرف می کند

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت همواره جزو اولویت های اول دولت بوده و هست گفت: هر قدر کسری بودجه در این طرح وجود داشته باشد، روش های تامین آن را پیدا می کنیم و دولت مشکلات مالی این طرح را بر طرف می کند.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت:

پرونده الکترونیک سلامت به میزان زیادی پیش‌رفت کرده است

رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: فقط حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون نفر هستند که پرونده الکترونیک سلامت ندارند.
در سال‌جاری؛

پرداختی بیمه سلامت به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی 60 تا 100 درصد است

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان از پرداخت 100 تا 60 درصدی پرداختی‌های بیمه سلامت به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی تا پایان خردادماه سال‌جاری خبر داد و گفت: درصد پرداختی‌های این بیمه در سال‌جاری برای فروردین‌ماه 100 درصد و برای اردیبهشت‌ و خردادماه ماه حدود 60 درصد بوده است و مبالغ تیرماه هم به محض دریافت ابلاغ؛ پرداخت خواهد شد.
سرپرست دفتر مدیریت خدمات عمومی بیمه سلامت ایرانیان :

27.8 میلیون روستایی تحت پوشش پزشک خانواده هستند

سرپرست دفتر مدیریت خدمات عمومی بیمه سلامت ایرانیان گفت: برنامه پزشک خانواده روستایی 28 میلیون و700 هزار نفر را تحت پوشش دارد.
افزایش مهاجرت پزشکان؛

مهاجرت 38 برابری پزشکان پس از «طرح تحول سلامت»

بیش از ۱۱‌هزار فارغ التحصیل پزشکی در سال‌های اخیر برای دریافت شماره نظام پزشکی مراجعه نکرده‌اند و به نوعی مفقود شده اند؛ این آمار جدای 15 هزار پزشکی است که یا مهاجرت کرده‌اند یا در مشاغل دیگری غیر از حرفه‌پزشکی مشغول به کار هستند.
خضری تاکید کرد:

بیمه درمانی کارآمد ضامن حلقه ارتباطی میان بیمار و پزشک/ساماندهی قیمت گذاری با برآورد قیمت تمام شده خدمات پزشکی

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ساماندهی نرخ گذاری درحوزه درمان با برآورد قیمت تمام شده خدمات پزشکی امکان پذیر است
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت:

بیمه سلامت سالانه 163میلیارد تومان برای هموفیلی ها می پردازد

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: این سازمان سالیانه بیش از 163 میلیارد تومان برای پنج هزار بیمار هموفیلی زیر پوشش بیمه ای خود هزینه می‌ کند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

سوءمدیریت در بیمه سلامت/هزینه های بدون حساب و کتاب

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: سازمان بیمه سلامت به دلیل اینکه بتواند از محل هدفمندی یارانه ها سهم بیشتری بگیرد تعداد بیمه شده ها را بدون حساب و کتاب بالا برد.
دکترحنان حاج محمودی پاسخ داد؛

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهد؟

دکترحنان حاج محمودی با اشاره به اینکه خدمات دندانپزشکی به صورت محدود در خدمات جرم‌گیری، کشیدن دندان و جراحی‌های لثه و ترمیم دندان شماره ششم کودکان از قبل از سال ۷۸ تحت پوشش بیمه های پایه بوده، گفت: این بسته خدمتی با رویکرد خدمات پیشگیرانه بازبینی شد و ۱۷خدمت دندانپزشکی در سال۹۳توسط دبیر شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفت .
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

بالا بودن مراجعات بیهوده به پزشک و تقاضاهای القایی در کشور

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ راهنمای بالینی با کمک وزارت بهداشت تدوین شده و در حال ابلاغ به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها