سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکترحنان حاج محمودی پاسخ داد؛

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهد؟

دکترحنان حاج محمودی با اشاره به اینکه خدمات دندانپزشکی به صورت محدود در خدمات جرم‌گیری، کشیدن دندان و جراحی‌های لثه و ترمیم دندان شماره ششم کودکان از قبل از سال ۷۸ تحت پوشش بیمه های پایه بوده، گفت: این بسته خدمتی با رویکرد خدمات پیشگیرانه بازبینی شد و ۱۷خدمت دندانپزشکی در سال۹۳توسط دبیر شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفت .
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

بالا بودن مراجعات بیهوده به پزشک و تقاضاهای القایی در کشور

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ راهنمای بالینی با کمک وزارت بهداشت تدوین شده و در حال ابلاغ به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و پزشک خانواده گلوگاه نظام سلامت است

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: در نظام سلامت و بدنه سنگین و گسترده وزارت ‏بهداشت در بسیاری از موارد، از جمله مدیریت طب عمومی تناقض‌هایی وجود دارد و سیستم سلامت کشور خودش بیمار است.
عضو کمیسیون بهداشت:

طرح پزشک خانواده مغفول مانده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: وزارت بهداشت درطی یکسال گذشته اقدامات موثری را با هدف اجرای پزشک خانواده انجام داده است.
بیمه سلامت اعلام کرد؛

در خروج دارو‌های بدون نسخه از پوشش بیمه، تابع شورای عالی بیمه هستیم

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت: این سازمان در زمینه خروج دارو‌های بدون نسخه از پوشش بیمه تابع مصوبات شورای عالی بیمه است
مشکلات بیمه سلامت؛

طرح تحول سلامت در آستانه ورشکستی/ چگونه می توان طرح بیمه سلامت را نجات داد؟

طرح بیمه سلامت یکی از معدود طرح های موفق در حوزه سلامت می باشد که دولت با اجرای آن توانسته است تا حد زیادی مشکلات اقتصادی قشر ضعیف جامعه را در حوزه سلامت کاهش دهد اما این طرح این روزها حال خوشی ندارد و اگر چاره ای برای آن اندیشه نشود امکان ورشکستگی آن وجود دارد.
موهبتی:

هیچ منعی برای انعقاد قرارداد بیمه سلامت با داروخانه‌های جدید التاسیس وجود ندارد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد که هیچ منعی برای انعقاد قرارداد این سازمان با این داروخانه‌ها وجود ندارد و هر استانی می‌تواند متناسب با نیاز خود قرارداد جدیدی ایجاد کند.
هزینه بیمه «رایگان» ۲۶۴هزار تومان شد؛

پیشنهادی به مسئولان بی‌درد برای بیماران با درد

سازمان بیمه سلامت ایران از هزینه بیمه‌ای دفترچه درمانی با پرداخت ۲۶۴هزار تومانی خبر داد، همچنین افراد فاقد دفترچه درمان باید هزینه را نیز یکجا پرداخت کنند، درحالیکه این سازمان بیمه‌گر می‌تواند دریافت این مبلغ را قسطی کند. درگذشته این بیمه رایگان بود.
اینفوگرافیک؛

نگاهی به سازمان بیمه سلامت ایران

توسعه نظام بیمه سلامت کشور همانا یکی از مهمترین فرامین مورد تاکید در سیاست های کلی مقام معظم رهبری ، قانون برنامه پنجم توسعه و یکی از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت ایران می باشد .
گفت‌وگو با مدیرکل بیمه سلامت استان تهران؛

بیمه‌شدگان بخوانند!+ شرایط اخذ دفترچه بیمه ایرانیان

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به جمعیت دو میلیون و ۹۰۰هزار نفری بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر در پایتخت، شرایط عضویت در صندوق بیمه ایرانیان را تشریح کرد.
گزارشی از یک آمار مبهم؛

توهم بیمه ۱۱ میلیون نفری سلامت

بیمه همگانی سلامت از مهم‌ترین وعده‌های‌ دولت روحانی است و بارها رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت از بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر به عنوان مهم‌ترین دستاورد دولت یازدهم یاد کرده‌اند، اما در ماه‌های اخیر همین مسؤولان در حال عقب‌نشینی از افتخارات گذشته و حذف تدریجی بیمه‌شدگان هستند.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای طرح پزشک خانواده همت بزرگی را می‌طلبد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است اجرای پزشک خانواده کار بزرگی بوده و همت بزرگی را می‌طلبد.
مهمترین اهداف نظام سلامت؛

طرح تحول سلامت: تداوم یا توقف؟

دسترسی به مراقبت های ایمن و اثربخش یکی از مهمترین اهداف بخش سلامت است. بسیاری از دولت ها به دلیل بهبود دسترسی عادلانه جمعیت کشور به مراقبت های بهداشتی و درمانی اقدام به برنامه ریزی و اصلاح نظام سلامت می نمایند. پوشش فراگیر سلامت در ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه یکی از مهمترین اهداف غایی نظام سلامت است.
بیمه سلامت هم پولی شد؛

گلایه مردم از پولی شدن بیمه سلامت

متاسفانه بیمه سلامت هم پولی شد و برای رفتن به پزشک خصوصی با نبودن بیمه هیچ تفاوتی ندارد.
مشاور وزیر بهداشت:

سقف قیمت تجهیزات پزشکی تعیین شد

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور تجهیزات پزشکی گفت: بر اساس سیاست های طرح تحول سلامت مبنی بر در دسترس بودن تجهیزات و ملزومات پزشکی در مراکز درمانی و عدم ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان، سقف قیمت این ملزومات تعیین شد.
همزمان با 4 سالگی تحول در نظام درمانی کشور تشریح شد؛

روایتی از بستری ارزان در بیمارستان‌ها/ این نمودارها را ببینید

اردیبهشت امسال "تحول سلامت" چهار ساله شد و هرچند بار سنگین بی‌پولی و بدعهدی بیمه‌ها و سایر شرکا را به دوش می‌کشد، اما در این مدت توانست درمان نسبتا ارزان و در دسترس را برای بیماران فراهم کند. دست‌اندرکارانش نیز امید دارند در سایه تدبیر، چالش‌هایش رفع شده و همچنان به مسیر ادامه دهد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

احساس رضایتی که مردم از طرح تحول سلامت می کردند باید به آنها بازگردد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: نکته مهم در طرح تحول سلامت این بود که مردم احساس رضایت نسبی برای دریافت خدمت از دولت را در حوزه سلامت حس میکردند که با توجه به موضوع بیمه ها باید فکری جدی برای حل موضوع بیمه ها در این حوزه بکنیم.
دکتر ایرج خسرونیا مطرح کرد؛

چوب لای چرخ "تحول سلامت"

رئیس جامعه پزشکان داخلی ایران با اشاره به آمار شیوع بیماری‌های روحی و روانی در کشور از مسئولان خواست که نسبت به ایجاد امکانات درمانی و بیمارستان برای این بیماران اقدام کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت:

شش هزار پزشک متخصص در مناطق محروم فعالیت دارند

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش گفت: یکی از اقدامات وزارت بهداشت در راستای عدالت در سلامت و تحقق شعار سازمان جهانی بهداشت، توزیع پزشکان متخصص است و اکنون بیش از 6 هزار پزشک متخصص در مناطق محروم فعالیت دارند.

طرح تحول سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است

فرامرز اسکندری، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم گفت: اجرای طرح تحول سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها