سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گورستانی به نام طرحی تحول سلامت؛

چگونه «طرح تحول سلامت» به «چاه ویل سلامت» تبدیل شد؟

برخی گمان می‌کردند با مکانیزم قیمتی، می‌توانند طرح تحول سلامت را پیش برده و رضایت عمومی را افزایش دهند، لذا در نخستین اقدام در شورای عالی سلامت یکی از آرزوهای دیرینه جامعه پزشکی را که بالا بردن ارزش تعرفه‌های پزشکی بود محقق کردند تا آنجاکه در برخی خدمات بستری، تعرفه‌ بخش دولتی 460 درصد و در بخش خصوصی 833 درصد افزایش یافت.
افزایش هزینه های درمان ؛

طرح تورم سلامت

هزینه‌های درمان طی اجرای طرح تحول رشد چشمگیری داشته است که این امر در سال‌های آینده می‌تواند به‌عنوان تهدیدی برای نظام بیمه‌ای کشور مطرح شود.در دنیای امروز که شاهد تغییر و تحولات شگرف در زمینه‌های مختلف هستیم، سیستم‌های سازمانی نیز برای کسب موفقیت باید از نوعی برنامه‌ریزی بهره گیرند که آینده‌نگر و محیط‌گرا باشد؛ به‌نحوی که ضمن شناسایی عوامل و تحولات محیطی در افق زمانی بلندمدت، تاثیر آنها را بر سازمان و نحوه تعامل سازمان با آنها را مشخص کند. بخش سلامت نیز جدا از این مقوله نیست؛ سلامت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها و خانواده‌هاست و نظام سلامت با تعاریف جدید آن نقش روزافزونی در حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه برعهده دارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

بیمه سلامت اجباری شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع در هیات وزیران خبر داد و گفت: بر این اساس دولت مکلف است جهت تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تامین منابع مالی پایدار حوزه سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه‌ای اقدام کند.
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

بیمه‌ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه‌های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این‌که بیمه‌های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این‌که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.دکتر علیرضا رییسی درباره انجام خرید راهبردی خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر درمانی افزود: این دو موضوع مهم‌ترین بخش برای بیمه‌های درمانی برای مدیریت منابع است. خرید راهبردی خدمات سلامت بر اساس پرونده الکترونیک، بیمه‌ها را به این سمت سوق می‌دهد که بر اساس راهنماهای بالینی خرید انجام دهند.
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت منجر به افزایش ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمک به ارتقای سلامت در مناطق محروم و دورافتاده از دیگر مزایای اجرای طرح تحول نظام سلامت است به گونه ای که اجرای این طرح، ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم را به طور محسوسی افزایش داد.
آغازی امیدوارکننده؛

«درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

طرح تحول سلامت که از سال 93 با آغازی امیدوارکننده و قول مساعد تامین بودجه اجرا و به عنوان بزرگترین دستاورد اجتماعی دولت تدبیر و امید معرفی شده بود اکنون در سراشیبی است و به پاشنه آشیل دولت در حوزه سلامت و بیمه ها تبدیل شده است.
دکتر محمد اکبری عنوان کرد؛

طرح تحول سلامت به ساختار آموزش پزشکی کشور ضربه بزرگی زد+فیلم

اکبری گفت: طرح تحول سلامت به ساختار آموزش پزشکی کشور ضربه بزرگی زد.
ارزیابی‌ها می‌گویند؛

"طرح تحول سلامت" کمر صندوق‌های بیمه‌ای را شکست

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد؛ طرح تحول نظام سلامت در هیچیک از اهداف اعلامی خود به موفقیت نرسیده؛ نه هزینه‌های درمانی مردم کاهش یافته؛ نه دسترسی به خدمات تسهیل شده و نه سطح کیفی درمان ارتقا یافته؛ با چند برابر شدن تعرفه‌ها، تنها پزشکان از این طرح سود برده‌اند.
عباس اورنگ:

طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد

عباس اورنگ با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از طریق حق بیمه‌ها بر دوش دولت قرار دارد، گفت: اگر مشکل صادرات نفت تا حدی حل شود دولت باید بخشی از بدهی پیشین خود را بپردازد اما حدود ۶ سال است که دولت از بدهی‌های تجمیع شده‌اش به سازمان تأمین اجتماعی پرداختی نکرده است.
قرعه به نام نمکی افتاد؛

پرونده الکترونیک سلامت از بایگانی خارج شد

سرانجام پس از سال ها انتظار برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، این برنامه به سر منزل مقصود رسید و قرار است امروز با حضور رئیس جمهور، رونمایی شود.
ورشکستگی تأمین اجتماعی با اجرای طرح تحول؛

اشتباهاتی که "طرح تحول سلامت" را زمین زد

بزرگترین طرح سلامت‌‌محور کشور حالا پس از ۶ سال آن‌قدر در رسیدن به اهدافش ناموفق بود که از آن به‌عنوان "چاه ویل سلامت" یاد می‌کنند، طرحی که بدون رعایت الزامات اجرای آن و بدون برخورداری از محمل قانونی و مصوبه مجلس به مرحله اجرا رسید و حالا...
اکبر شوکت عنوان کرد؛

طرفداران طرح تحول سلامت کجایند

مشکلات کنونی و پیش روی سازمان تامین اجتماعی در یک یا چند مورد خلاصه نمی‌شود، سوءمدیریت این سازمان عریض طویل را به نقطه جوش رسانده است. مشکلات بی شمار و عدیده سازمان تامین اجتماعی که این سازمان را به مرز ورشکستگی کشانده است محور گفت‌وگو روزنامه همدلی با اکبر شوکت، عضو هیات امنای تامین اجتماعی است.
آقای صادقی فر را به مناظره دعوت می‌کنم؛

آثار مرگِ پرهزینه طرح تحول سلامت هنوز مردم و سازمان‌های بیمه‌گر را رنج می‌دهد

اکبر قربانی در واکنش به صحبت‌های ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار درباره استفاده کارگران از مزایای طرح تحول نظام سلامت گفت: از ایشان درخواست داریم که از بهترین واژه‌ها به شکل ناصواب استفاده نکنند.
اکبر شوکت عنوان کرد؛

خسارت طرح تحول سلامت برای بیمه‌شدگان و بیمه گران

عضو هیات امنای تامین اجتماعی با اشاره به خسارات طرح تحول سلامت برای بیمه شدگان و بیمه گران از دولت خواست برای عدم ضرر بیشتر بیمه شدگان و مستمری بگیران بدهی خود را با تامین اجتماعی تسویه کند. در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که برای ارائه خدمات به آنها و تامین هزینه‌ها گاهی با کسری اعتبارات مواجه است به‌طوری که برای جبران آن مجبور است از بانک وام‌هایی با بهره بالا بگیرد این در حالی است که دولت نیز حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و اگر این بدهی را پرداخت کند بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف می‌شود.
زیاده‌خواهی بی‌پایان؛

هزینه «پورشه‌سواری برخی پزشکان» را مردمان فرودست می‌پردازند

با وجود اینکه بحران منابع – مصارف در صندوق‌های بیمه مثل تامین اجتماعی یا صندوق بازنشستگی کشوری یک خطر بزرگ است، پزشکان همچنان بر طبل مطالبه‌گری خود می‌کوبند؛ آنها در نظر نمی‌گیرند که مردم نیز دیگر توان پرداخت بیش از این را ندارند؛ پس نه بخش دولتی به دلیل مشکلات صندوق‌ها، تاب‌آوری تعرفه ‌های بالاتر را دارد و نه بخش خصوصی می‌تواند از مردمی که در نان شب درمانده‌اند، پول بیشتری بابت درمان و بهداشت طلب کند.
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

۳ سیاست اصلی وزارت بهداشت در سال ۹۸

وزیر بهداشت ضمن اشاره به مشکلات مالی و تامین اعتبار سازمان‌ بیمه سلامت و همچنین اقدامات انجام شده جهت پوشش بیمه‌ای ایرانیان در قالب طرح تحول نظام سلامت، گفت: برای ورود به عرصه سلامت و بیمه مقدمه‌ای وجود داشت که آن را رعایت نکرده بودیم و این مقدمه توجه به قوانین بالادستی بود؛ به طوری که قبل از استقرار گایدلاین‌ها و نظام ارجاع، ورود به این عرصه درست نبود
بر بساط بی بساطی؛

ایرانی هایی که هنوز بیمه ندارند/ ماجرای ۱۱ میلیون بیمه شده

اظهارات معاون کل وزارت بهداشت، مبنی بر اینکه هنوز ۷ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه نیستند، با آن ۱۱ میلیون بیمه شده در طرح تحول سلامت، تناقض دارد.
سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد
رئیس انجمن متخصصین زنان ایران:

افزایش آمار زایمان طبیعی پس از اجرای طرح تحول سلامت

رئیس انجمن متخصصین زنان ایران با اشاره به آنچه که "افزایش ۱۰ درصدی در زایمان‌های طبیعی به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت" خواند، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵درصد از زایمان‌ها در کشور به روش سزارین و ۵۵درصد آنها به صورت طبیعی انجام می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها:

یکی از اولویت‌های بیمه سلامت، تعامل با ارائه دهندگان خدمات است

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: چند تفاهم نامه بین سازمان با انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ‏راستای انجام کارهای مشترک امضا شده و تفاهم نامه‌ای نیز در هفته آینده با سازمان نظام پزشکی امضا می‌شود. همه این موارد در راستای تعامل و ‏ارتباط تنگاتنگ با ارائه دهندگان خدمات سلامت است.‏
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها