سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بر بساط بی بساطی؛

ایرانی هایی که هنوز بیمه ندارند/ ماجرای ۱۱ میلیون بیمه شده

اظهارات معاون کل وزارت بهداشت، مبنی بر اینکه هنوز ۷ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه نیستند، با آن ۱۱ میلیون بیمه شده در طرح تحول سلامت، تناقض دارد.
سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد
رئیس انجمن متخصصین زنان ایران:

افزایش آمار زایمان طبیعی پس از اجرای طرح تحول سلامت

رئیس انجمن متخصصین زنان ایران با اشاره به آنچه که "افزایش ۱۰ درصدی در زایمان‌های طبیعی به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت" خواند، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵درصد از زایمان‌ها در کشور به روش سزارین و ۵۵درصد آنها به صورت طبیعی انجام می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها:

یکی از اولویت‌های بیمه سلامت، تعامل با ارائه دهندگان خدمات است

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: چند تفاهم نامه بین سازمان با انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ‏راستای انجام کارهای مشترک امضا شده و تفاهم نامه‌ای نیز در هفته آینده با سازمان نظام پزشکی امضا می‌شود. همه این موارد در راستای تعامل و ‏ارتباط تنگاتنگ با ارائه دهندگان خدمات سلامت است.‏
مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت:

120 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: حدود 120 هزار نفر از اتباع خارجی از طریق قرارداد با کمیساریای عالی ‏پناهندگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد، حدود 100 هزار نفر از کمیساریا و بقیه از سایر اقشار هستند.‏
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مجلس گفت:

بهره برداری انتخاباتی دولت از طرح تحول سلامت

دولت در جهت بهره‌برداری‌های انتخاباتی طرح تحول سلامت را بدون تامین زیرساخت مناسب به صورت شتاب‌زده اجرایی کرد، این موضوع باعث افزایش سه برابری مراجعه بیماران به بیمارستان‌های دولتی شد.
یادداشت محمد فاضلی؛

اصلاحات ضروری در بخش سلامت

وزیر جدید بهداشت از مجلس رأی اعتماد گرفت. آقای سعید نمکی جایگزین وزیر بهداشتی شده که چهره شاخص یکی از دوران‌های نادری است که در آن مقوله بهداشت و نظام سلامت در کانون توجه دستگاه سیاستگذاری عمومی و تخصیص اعتبارات قابل توجه به نظام سلامت بوده است.
خطاب به وزیر جدید بهداشت مطرح شد؛

شرکت‌های خصولتی به بهانه واردات دارو، ۸۵ درصدِ بودجه تحول سلامت را بلعیدند

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور خطاب به وزیر جدید بهداشت گف: برای پیشبرد برنامه‌های اصلاحی، صدای دلسوزان حوزه درمان به‌خوصوص پرستارانِ منتقد را بشنوید.
اجرای طرح تحول سلامت بدون زیرساخت کاربردی؛

تاوان طرح تحول سلامت را مردم و پزشکان دادند

عضو شورای عالی نظام پزشکی، ضمن گلایه از اظهارات رئیس جمهور نسبت به جامعه پزشکی، گفت: طرح تحول سلامت را بدون بکارگیری زیرساخت ها، اجرا کردید و تاوان آن را مردم و پزشکان دادند.
چالش های طرح تحول سلامت؛

بيماري از شما، درمان از ما!

طرح تحول نظام سلامت؛ طرحي که براي اصلاح يک مسير غلط (پرداخت يکسان يارانه به بيش از 70 ميليون نفر) از همان نقطه‌اي که طرح تحول قبلي شروع شده بود (پوپوليسم عجول با چشم‌بستن بر توصيه‌هاي کارشناسان و بدون برنامه‌ريزي مناسب) شروع شد، تحول و رضايتي مقطعي ايجاد کرد، مطابق با پيش‌بيني‌ها به زمين سفت کسري بودجه رسيد و هزينه هنگفتي به بودجه عمومي وارد کرد و بدون اثرگذاري پايدار و دستيابي به چرخه سالم نظام سلامت، استخوان ديگري لاي زخم اپيدمي سوءمديريت شد. داستان اين طرح از جنبه‌هاي مختلف قابل بررسي است.
داود حاجی قاسمعلی خبرداد؛

حذف 2میلیون و 850هزار هم‌پوشانی بیمه روستاییان و تامین اجتماعی

مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس شیوه‌نامه حذف هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای، تکلیف هر گروهی که هم‌پوشانی داشته باشد به طور دقیق مشخص است. به طور مثال در صندوق بیمه روستاییان 2میلیون و 850هزار هم‌پوشانی با سازمان تامین ‌اجتماعی وجود داشت که حذف شد.مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: فرآیند اجرایی رفع هم‌پوشانی با قوت ادامه دارد و تاکنون بخش زیادی از هم‌پوشانی‌ها رفع شده است. همچنین از این پس برای این‌که بار دیگر با مشکل هم‌پوشانی مواجه نشویم، هر فرد هنگام ثبت نام از طریق سامانه کنترل شده و در صورت وجود هم‌پوشانی، اجازه ورود به لیست بیمه‌ای داده نمی‌شود.
وزیر بهداشت برای چه رفت؛

وزیر بهداشت مستعفی باید پاسخگوی مشکلات طرح تحول سلامت باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: وزیر بهداشت رفت، برای چه رفت؟ باید می‌ماند و پاسخ می‌داد، ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر در بخش بهداشت و درمان است؛ آقای قاضی‌زاده باید می‌ماند و این مشکلاتی را که در طرح سلامت به وجود آورده، حل می‌کرد.
خضری:

طرح تحول سلامت بدون پزشک خانواده، بیمه یک پارچه وراهنمای بالینی ناقص است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت:دلیل آشفته بازار نرخ ویزیت‌ها و مشکلات در حوزه پزشکی به ناکارآمدی و ضعف بیمه‌ها مربوط می‌شود، در تمام کشورهای موفق دنیا حلقه واسطه بین پزشک و بیمار توسط بیمه تکمیل می‌شود، رابطه اقتصادی بین پزشک و بیمار توسط بیمه مدیریت می‌شود.
سرپرست وزارت بهداشت:

مشکلات پرونده الکترونیک سلامت با کمک وزارت ارتباطات برطرف می‌شود

سرپرست وزارت بهداشت گفت: روز گذشته جلسه بسیار خوبی با وزیر ارتباطات داشتیم و قرار شد وزیر ارتباطات به ‏همراه تیم وزارت بهداشت شنبه هفته بعد به استان مازندران بروند تا نارسایی‌های پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان را برطرف کنیم.‏
طرح تحول سلامت بدون دستاورد؛

افزایش ۳۳۰ درصدی دریافتی پزشکان با اجرای طرح تحول سلامت

هرچند برخی معتقدند افزایش هزینه‌های دولت و بیمه‌ها به واسطه اجرای طرح تحول سلامت برای مردم بوده و دستمزد پزشکان افزایش نداشته اما آمار هزینه‌های سازمان بیمه سلامت ایران نشان می‌دهد دریافتی پزشکان با اجرای این طرح حدود ۳۳۰ درصد افزایش داشته است!
عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی :

غفلت از مدیریت منابع در طرح تحول سلامت

عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: مدیریت منابع یکی از ضرورت‌های حوزه سلامت است و در طرح تحول سلامت در زمینه مدیریت منابع غفلت‌هایی شده بود. حضور نمکی و تسلط او بر حوزه بهداشت و درمان می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای وزارت بهداشت ایجاد کند.
هزینه‌های اساسی مردم، خرج دوا و دکتر شد!

بلایی که طرح تحول سلامت بر سر جیب مردم آورد!

هزینه های درمان، جای هزینه های اساسی مردم را گرفت.
فرشاد فاطمی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شریف:

طرح تحول سلامت فقط مجموعه‌ای از خواسته‌ها و آرزوها بود

فرشاد فاطمی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شریف: واقعیت این است که طرح تحول سلامت اصلاً بر مبنای مدیریت هزینه نوشته نشده بود. این طرح اصلاً بودجه را در خود لحاظ نکرده بود. در واقع این طرح مجموعه‌ای از آرزوها و خواسته‌ها بود که اگر در سطح همگانی فراهم شود بسیار خوب خواهد بود. از نظر من اهداف این طرح بیشتر ایده‌آل‌گرایانه بود تا واقع‌گرایانه. بله، اگر ما اینقدر پول داشتیم که بتوانیم همه این خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم بدهیم، سطح رفاه مردم بسیار بالا می‌رفت ولی مشکل اصلی این است که ما اینقدر پول نداریم.
چالش های نظام سلامت؛

چرا طرح تحول سلامت شکست خورد؟

طرح تحول سلامت دیگر به بن بست رسیده است و امروز به نقطه ای رسیده است که‌ متولیان امرش در وزارت بهداشت بیشتر وقت خود را به توضیح دادن در مورد دلایل شکست طرح تحول سلامت می گذرانند و برای برون رفتن از وضعیت موجود ناچار شدند که‌ اقدام به جلوگیری از ارایه ی خدمت به بیمه شدگان تامین اجتماعی نمایند، جمعیتی که‌ نیمی از کشور را تشکیل می‌دهند دهند ، اتهام زنی به وزارت خانه ی دیگر از دولت که برای رئیس جمهور نیز گران تمام شده و ا آن را دلیلی بر عدم کنترل رئیس دولت بر مجموعه ی تحت امرش می شود تعبیر کرد ،با این حال سوای از فریادهایی که‌ می بایست در طول این سه سال دلسوزان و کارشناسان بلند می کردند و همینطور رسانه های مستقل که‌ چوب تحریم از سوی متولیان نظام سلامت را نیز خوردند و با این حال در این راستا ذره ای درنگ نکردند باید به این بپردازیم که‌ چرا این همه هزینه برای نظام سلامت به هدر رفت و چیزی جز تبلیغات بی اثر برای افکار عمومی باقی نماند؟
مدیر عامل بیمه سلامت؛

ثبت‌نام بیمه همگانی سلامت متوقف نشده است/ تخفیف ۵۰درصدی بیمه سلامت برای افراد کم‌بضاعت

مدیر عامل بیمه سلامت با بیان اینکه افراد کم بضاعت می‌توانند با خوداظهاری تخفیف ۵۰درصدی دریافت کنند گفت: ثبت نام بیمه همگانی سلامت متوقف نشده است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها