چالش ها کدامند؟

طرح تحول، «آموزش علوم پزشکی» را متحول می‌کند؟

دو سال از تدوین سند تحول آموزش علوم پزشکی و اقدامات انجام شده در راستای این طرح می‌گذرد. با توجه به اینکه در ماه‌های آخر دولت یازدهم به سر می‌بریم سئوالات زیادی درخصوص میزان عملیاتی شدن این سند و همچنین نتایج اجرای آن و اینکه آیا این برنامه، آموزش علوم پزشکی را متحول می‌کند یا خیر وجود دارد.
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت باید سالیان سال ادامه یابد

وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت باید برای سالیان سال ادامه یابد و اگر این طرح با اهداف تعیین شده به طور مستمر فعالیت داشته باشد، تمام استان‌های کشور از نظر خدمات بهداشتی و درمانی غنی می‌شوند.
تلاش‌ براي انتقال منابع تامين‌اجتماعي؛

طرح تحول سلامت زير سايه كمبود منابع

نيمه ارديبهشت ماه 1393 كه طرح تحول سلامت آغاز شد، كمتر كسي گمان مي‌كرد راه به اينجايي برسد كه ايستاده ايم؛ از آن وحدت به اين حدت و از آن وفاق به اين نفاق. شايد اين مهم‌ترين پرسش سياست‌گذاري اجتماعي ايران باشد: چرا طرح تحول سلامت به اين حال و روز افتاد و ادامه‌اش، سر به كدام فلك خواهد گذاشت؟
مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ؛

۱۷درصد کارگرها قبل از طرح تحول سلامت متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 17 درصد کارگران، قبل از اجرای طرح تحول سلامت، متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند؛ این در حالی است که مردم و کارگران از خدمات این طرح رضایت دارند و هزینه هایشان بسیار کم شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد؛

نمی‌شود پول پزشک خانواده جای دیگری باشد و ما پاسخگو باشیم

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه نمی‌شود پول پزشک خانواده جای دیگری باشد، اما ما پاسخگو باشیم اظهار کرد: موظف بودیم نهایت همکاری را بر اساس دستور وزیر رفاه با طرح تحول داشته باشیم اما این حق را برای خود قائل‌ایم نقد کنیم آیا استراتژی که طی کردیم به صلاح کشور است و می‌تواند پایدار باشد؟
طرح تحول سلامت همه بهداشتی‌ها را ورشکست کرده است؛

دولت پول سلامت را بدهد

طرح تحول سلامت با بدهي سنگين بيمه‌ها به عنوان پاشنه آشيل اين طرح روزگار سختي را مي‌گذراند و بدهي 12 ميليارد توماني بيمه‌ها به نظام سلامت با اجراي طرح تحول و هزينه‌هاي تحميلي اين طرح قرار است با فروش 8 هزار ميليارد اوراق قرضه صاف شود.

واکنش عضو کمیسیون بهداشت به قانونی نبودن طرح تحول سلامت

بسیار متاسفم که می بینم برخی از پزشکان و پرستاران وقتی می خواهند از طرح تحول سلامت صحبت کنند، سراغ بحث مالی آن می روند.
داروخانه‌ها مجبورند با دریافت پول نقد نسخه‌ها را بپیچند؛

طرح تحول سلامت مشکلات داروخانه‌ها را حل نکرد

دبیر علمی انجمن داروسازان ایران با اشاره به تاخیر پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها که باعث ایجاد مشکلاتی برای داروسازان شده بیان کرد: اگر بدهی بیمه ها پرداخت نشود داروخانه‌ها مجبورند با دریافت پول نقد نسخه‌ها را بپیچند.
قاضی زاده هاشمی مطرح کرد؛

شکست طرح تحول نظام سلامت اعتقاد دلواپسان است

وزیر بهداشت: شکی نداریم که طرح تحول نظام سلامت ادامه خواهد داشت و شکست این طرح حرف دلواپسان است و مردم چنین اعتقادی ندارند.
منشأ بار مالی طرح تحول سلامت

هزینه‌های بستری برای هر بیمار ۲برابر شده است

بیشتر بار مالی ناشی از طرح تحول سلامت به دلیل اصلاح کتاب ارزشگذاری نسبی و تغییر ۲K است که به گفته وزیر رفاه بسیار بیشتر از تخمین‌های اولیه بوده است. حالا باید منتظر بود ۹راهکار وزارت رفاه برای خلاصی از این هزینه‌ها چگونه می‌تواند کارساز شود.

243 نماینده مجلس خواهان تأمین مالی طرح تحول سلامت شدند

243 نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب رئیس جمهور خواهان تأمین مالی طرح تحول سلامت شدند.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

اختلاف وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تا ۳ ماه آینده روشن می‌شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بسیار مقید هستیم که مُهر قانون در اجرای طرح تحول نظام سلامت باید رعایت شود و نقش نظارتی مجلس اجازه نخواهد داد که مملکت با چالش مواجه شود.
از سفرهای تبلیغاتی تا برنامه‌های تلویزیونی برای دفاع از طرح سلامت؛

دکتر قاضی‌زاده هاشمی تلاش می‌کند تا پاسخ ابهامات طرح سلامت را برطرف کند

به نظر می‌رسد که طرح تحول سلامت وارد فاز رسانه‌ای شده است! در روزهای اخیر وزیر بهداشت از هر فرصتی برای توجیه و ابهام‌زدایی در رابطه با طرح سلامت استفاده می‌کند.
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

۵۶ درصد منابع طرح تحول سلامت برای حفاظت مالی از مردم است

وزیر بهداشت با اشاره به برخی افراد که ادعا می کنند طرح تحول سلامت برای درآمد پزشکان است، گفت: ۵۶ درصد از منابع این طرح برای حفاظت مالی از مردم هزینه شده است.
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد؛

مشکل اصلی طرح تحول سلامت/ دستاورد بزرگ طرح ملی سلامت

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد یافت، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی ما عدم همراهی دست اندرکاران خارج از وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت:

بدخواهان از تلاش علیه طرح تحول سلامت فروگذاری نمی‌کنند

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت بزرگترین طرح اجتماعی کشور است، گفت: این طرح سبب بهتر شدن وضع پزشکان و آسیب به مردم نشده است.
زالی:

پول‌های طرح تحول به جیب پزشکان نرفته است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور ضمن انتقاد از حاشیه سازی‌ها علیه جامعه پزشکی گفت: برخی می‌گویند پول‌های طرح تحول به جیب پزشکان رفته است اما این موضوع مطلقا با واقعیت تطابق ندارد.
وزیر بهداشت نوشت:

"طرح تحول سلامت" توصیه رهبری و تاکید رئیس جمهور

وزیر بهداشت با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری، بر لزوم استمرار طرح تحول سلامت و محقق شدن منابع مورد نیاز آن، تاکید کرد.
مشکلات طرح تحول نظام سلامت

چرا طرح تحول نظام سلامت تا کنون موفق نبوده است؟

ورشكستگي بيمه‌هاي درمان، افزایش سهم سلامت در سبد هزينه‌هاي خانوار به‌عنوان شاخصي از فشار مستقيم هزينه‌هاي درماني بر دوش مردم و پرداخت‌هاي نجومي به قشر پزشكان متخصص و عميق‌تر شدن شكاف درآمدي بين پزشكان و ساير كاركنان نظام سلامت از پیامدهای مالی نظام سلامت و تحول آن به شمار می رود.
نقدی بر طرح تحول سلامت؛

اقتصاد سیاسی تجمیع

اگر چه صنف پزشکان و شخص وزیر بهداشت توانست سریال در حاشیه را متوقف کند و مانع طرح عمومی انتقادها شد، اما نمی‌تواند مانع از ارزیابی و اندیشیدن شود/ ادغام درمان تامین اجتماعی کدامین منافع را نصیب کدام قشر اجتماعی می‌کند؟
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها