سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قائم مقام سازمان نظام پرستاری:

نمایندگان مجلس با لابی گری با جان مردم بازی نکنند/مشکلاتی که منجر به زمین گیر شدن نظام سلامت می شود

محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری در نشست خبری پایان سال با اصحاب رسانه از عدم حضور پرستاران در برنامه پزشک خانواده انتقاد کرد و گفت : سال ۹۷ را سال بسیار نگران کننده ای برای پرستاری می بینیم و اعتراضات پرستاری در سال ۹۷ ، دور از ذهن نیست.
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت با خطای کمتری ادامه می یابد

نشست مشترک حجت الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طرح تحول هزینه‌های نظام سلامت را مضاعف کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول هزینه‌های نظام سلامت را مضاعف کرد، گفت: صنعت دارو در همه بخش‌ها مکمل طرح تحول سلامت بوده و اگر این حوزه دچار آسیب شود طرح نیز با مشکل روبه‌رو خواهد شد.
چالش های پیش رو؛

طرح تحول سلامت نباید‌ زمین بخورد‌

بخش بهد‌اشت و د‌رمان نه‌تنها از حوزه‌های اصلی اقتصاد‌ی و اجتماعی یک کشور محسوب می‌شود‌ بلکه د‌ر فرایند‌ توسعه اقتصاد‌ی به‌عنوان بخش زیربنایی نیز به‌شمار می‌آید‌. ضمن اینکه تأمین سلامت یکی از مهم‌ترین وظایف د‌ولت‌ها د‌ر برابر مرد‌م است و بیشتر کشورها توجه ویژه به این بخش را حائز اهمیت می‌د‌انند‌ و بود‌جه قابل‌توجهی را نیز به این موضوع اختصاص می‌د‌هند‌.
اختلاف دو وزیر کار و بهداشت؛

طرح تحول سلامت تاریخ انقضایش تا پایان همین دولت است

«طرف مقابل ما «شطرنج برره‌ای» بازی می‌کند؛ تا وقتی به سودش باشد پشت میز مذاکره می‌نشیند، اما وقتی ببیند اوضاع به نفعش نیست وسط صفحه می‌کوبد و می‌گوید بُردم»! این روایت علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، از وضعیت نامشخص منابع درمانی سازمان تأمین‌ اجتماعی است.
یک متخصص رادیوانکولوژی؛

طرح تحول سلامت شکست می خورد/دولت لقمه بزرگی برداشت

یک متخصص رادیوانکولوژی، با اشاره به مشکلات اجرای طرح تحول سلامت، گفت: دولت با اجرای طرح تحول سلامت، لقمه بزرگی برداشت.
حسین راغفر مطرح کرد؛

روزی 6 میلیارد تومان بهره وام‌های تامین اجتماعی

یک کارشناس اقتصاد سلامت هزینه درمان تامین اجتماعی در 5/ 3 سال اجرای طرح تحول سلامت را 2 برابر هزینه درمان تامین اجتماعی در 52 سال قبل از اجرای این طرح دانست.
معضلات طرح تحول؛

شلیک به طرح تحول با افزایش تعرفه های پزشکی

طرح تحول سلامت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت در کاهش هزینه پرداختی توسط مردم در بیمارستان‌ها بوده است. این طرح از آنجا که هزینه‌های پرداختی مردم در بیمارستان‌ها را کاهش داده در بهبود خدمات‌رسانی به مردم مؤثر بوده است. همچنین اقدامات تعمیراتی و خرید تجهیزاتی در بیمارستان ها با استفاده از اعتبارات این طرح صورت گرفته؛ محیط ارائه خدمات در بیمارستان ها را بر سطح مطلوب تری رسانده است. سایر بسته‌های پیش‌بینی شده در این طرح کیفیت خدمات بهداشتی درمانی قابل دسترسی برای گروه‌های مختلف اجتماعی بخصوص در بیمارستان‌های دولتی را بهبود بخشیده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

برنامه پزشک خانواده متحول می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار با نمایندگان دستیاران تخصصی پزشک خانواده از ۱۲ استان کشور گفت: انتظار داریم متخصصان پزشکی خانواده اجرای برنامه پزشکی خانواده را در کشور متحول کنند.
دغدغه های وزیر بهداشت؛

تلاش کردیم کم‌فروشی نشود، اما...

وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانم کتمان کنم اگر منابعی که سال ۹۲ برای اجرای طرح تحول نظام سلامت مشخص شد، جهت اجرای آن در سال‌های آتی فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح را کوچک کنیم؛ اما تاکید می‌کنم که تا امروز تمام تلاش همکارانم آن بوده که در طرف گیرنده خدمت که همان مردم هستند، کم‌فروشی نشود و برای آنها مشکل و محدودیتی ایجاد نشود.
منوچهر جمالی ،عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

آسیب اقشار ضعیف از توقف طرح تحول سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که توقف طرح تحول سلامت به ضرر محرومان است، گفت: یادمان نرود در سال های گذشته، جسد بیماران را بخاطر هزینه های بیمارستان گرو نگه می داشتند.
همتی خبر داد؛

اقدامات جدید مجلس برای رفع ایرادات طرح تحول سلامت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اقدامات جدید پارلمان برای رفع ایرادات طرح تحول نظام سلامت خبر داد.
اسحاق جهانگیری :

طرح«تحول سلامت» به هیچ وجه از دستور کار دولت خارج نمی‌شود

دکتر اسحاق جهانگیری صبح دیروز در بیست و سومین جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی، جان باختن 32 نفر از فرزندان عزیز کشورمان در آب های ساحلی چین و ژاپن را تسلیت گفت و افزود: این عزیزان در حال خدمت به کشور آن هم خدمات بسیار مهم، سخت و طاقت فرسا بودند.
وزیر بهداشت:

در صورت کاهش سهم سلامت از محل هدفمندی؛ برخی خدمات طرح تحول سلامت حذف می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت کاهش سهم سلامت از محل هدفمندی، برخی خدمات در طرح تحول حذف می شود.
پزشکیان:

شکست طرح تحول سلامت به وضوح دیده می‌شود

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت با روند پیش‌گرفته طرح تحول سلامت و برنامه‌های خود با شکست روبه‌رو می‌شود، گفت: از پنج سال گذشته مدام تذکر داده‌ام که سرانجام این راه با شکست و مشکل مواجه خواهد بود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

بدهی ۱۵ هزار میلیاردی بیمه ها به وزارت بهداشت

معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: بیمه ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به این وزارتخانه بدهکار هستند.
معاون وزیر بهداشت خبرداد:

طلب 15 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت ازبیمه‌ها

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه بیمه‌ها 15 هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند، گفت: با توجه به اعتبار پیش‌بینی شده برای بیمه‌ها در سال 97 فقط برای بیمه سلامت حدود 10 هزار میلیارد تومان کسری اعتبار وجود دارد.
رح تحول جیب پزشکان؟!

هدایت یارانه ۳۰ میلیون نفر برای خروج طرح تحول سلامت از اغما

آیا صرفاً مسئله درمان و بستری شدن باید محل خرج بودجه طرح تحول شود؟ چه منافعی وجود دارد که مسئولین وزارت بهداشت اهتمامی به بحث پیشگیری ندارند؟
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس؛

اجرای طرح تحول سلامت سازمان تامین اجتماعی را تحت‌فشار قرار داد

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش‌های جداگانه‌ای، تایید کرد که به دلیل افزایش هزینه‌های‌ناشی از اجرای طرح تحول سلامت، صندوق‌های بیمه‌های اجتماعی و به ویژه سازمان تامین اجتماعی در فاصله زمانی سال‌های ۹۲تا ۹۶ متحمل بارسنگین مالی شده‌اند.
رئیس انجمن اقتصاد سلامت ایران:

بودجه سال آینده طرح تحول سلامت اشکال دارد

بیشتر از دو هفته از تقدیم لایحه بودجه 97 از سوی رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی می‌گذرد. به نظر می‌رسد سهم وزارت بهداشت از بودجه سال آینده چندان به مذاق مسئولان وزارت بهداشت خوش نیامده است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها