سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح تحول سلامت با اصلاح برخی کاستی‌های ادامه پیدا کند؛

نقصی در بیمه کردن ۱۱ میلیون نفر که کسی متوجه نشد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت در سالهای قبل مطرح شده بود اما وزرای قبلی جسارت کافی برای اجرایی کردن آن را نداشتند، گفت: اتفاق نظر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر تداوم و حمایت از طرح تحول سلامت است.
اولویت های اصلی دولت دوازدهم؛

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری

نقدی بر طرح سلامت:

استقبال از شکست طرح تحول با حضور همزمان ربیعی و قاضی زاده در کابینه

تا به اینجا خبرها حاکی از باقی ماندن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، در کابینه جدید دولت است؛ اما انتخاب مجدد علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معنایی جز به استقبال شکست طرح تحول سلامت ندارد. طرحی که تا به اینجا، به‌رغم تمام موفقیت‌هایش درزمینهٔ بهداشت و درمان، به دلیل اختلاف میان این دو وزارتخانه، عملاً به طرحی شکست‌خورده تبدیل شده است.
برگزاری آزمون وسع در انتظار اعلام وزارت رفاه؛

منابعی که همچنان به هدر می‌رود

بهره‌مندی 11 میلیون نفر از دفترچه رایگان بیمه سلامت همواره به عنوان یکی از اقدامات موثر دولت شناخته می‌شود ولی موضوعی که در این بین حائز اهمیت است نحوه تامین منابع برای این تعداد از بیمه‌شدگان و ادامه فعالیت موثر این سازمان بیمه‌گر در ادامه طرح تحول سلامت است.
وزیر بهداشت:

تکلیف ماندنم چند هفته دیگر مشخص می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکلیف ماندنم در دولت دوازدهم و حضورم به عنوان وزیر تا دو، سه هفته دیگر مشخص خواهد شد.
حمایت عملی از طرح تحول سلامت؛

لزوم توجه به نظرات سازمان نظام پزشکی برای موفقیت طرح تحول سلامت

یک کاندیدای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی پیشنهاداتی را برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت ارایه داد.
مصری:

کسری بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی بیمه سلامت با افزایش تعرفه ها

نماینده مردم درمجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه های درمانی ستون فقرات تامین اجتماعی را شکست،گفت: پس از اجرای طرح تحول سازمان بیمه خدمات درمانی نزدیک به ۱۰ هزارمیلیارد تومان دچار کسری بودجه شد.
جعفرصادق‌ تبریزی:

مشکلات بهداشت و درمان کشور قبل از اجرای طرح تحول سلامت

قائم‌مقام معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در حاشیه شهرها با مشکلاتی نظیر دسترسی محدود مردم به مراقبت‌های بهداشتی درمانی اولیه‌، کمبود نیروی انسانی آموزش‌دیده، منابع مالی محدود، ارائه خدمات غیرفعال و محدود مواجه بودیم.
عضو کمیسیون بهداشت مطرح کرد؛

حمایت وزارت بهداشت از بیماران ام اس/انتقاد از بیمه ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حمایت وزارت بهداشت از بیماران ام اس در طرح تحول سلامت، گفت: داروهای خارجی ام اس تحت پوشش بیمه نیستند.
نظارت وزارت بهداشت ؛

ایجاد انضباط مالی با نظارت در طرح تحول سلامت

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پ‍زشکی گفت: نظارت در جریان طرح تحول سلامت توانست انضباط خوب مالی ایجاد کند.
ادامه حیات طرح تحول سلامت؛

پیش نیازهای ادامه طرح تحول سلامت

حفاظت مالی مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات از اهدافی بوده که دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال 93 سعی در رسیدن‌ به آنها کرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از دلایل رای مردم به دکتر روحانی سیاست توجه به نیازهای مردم در حوزه خدمات از جمله طرح تحول سلامت بود که این طرح در دولت دوازدهم نیز ادامه پیدا می کند.
عقب‌ماندگی یک‌ساله کارانه‌ها؛

دلایل نارضایتی پزشکان از طرح تحول نظام سلامت

مشخص نبودن سطح پوشش خدمات سلامت از یک طرف و محدودیت منابع این حوزه از طرف دیگر همواره چالش‌ها و مناقشات متعددی را در سیستم بهداشت و درمان کشور ایجاد کرده است. چالش‌هایی که نارضایتی سپیدپوشان سلامت را به دنبال دارد که از یک سو باید از پس حجم سنگینی از مراجعات برآیند و از سوی دیگر مطالباتشان با تاخیرهای یکساله و حتی بیشتر پرداخت می‌شود، اما انگار همیشه هم متهم‌اند!...
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

مردم برای اولین بار «یارانه سلامت» گرفتند

معاون درمان وزارت بهداشت، از اجرای طرح تحول سلامت به عنوان «یارانه سلامت» نام برد که برای اولین بار در دولت یازدهم کلید خورد.
نقدی بر طرحی بزرگ:

نگرانی از به سرانجام نرسیدن طرح تحول سلامت

در اولین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که با رویکرد اجتماعی برگزار شد؛ از موضوع سلامت که با همهٔ افراد جامعه ارتباط مستقیم دارد صحبتی به میان نیامد.
تحول 36 ماهه "سلامت" برمدار قانون؛

توسعه زیرساخت‌ها و نگاه ویژه به اورژانس

طرح تحول نظام سلامت که اکنون 36 ماه از اجرای آن در حوزه سلامت کشور می‌گذرد، با سه محور بنیادین کاهش پرداخت از جیب مردم در حوزه بهداشت و درمان، ارتقاء عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و توسعه زیرساخت‌های سلامت آستین بالا زد تا بتواند سیاست‌هایی را که چندین سال در این حوزه مغفول مانده بود، محقق کند.
وزيربهداشت:

با استمرار طرح تحول سلامت در دولتهای آینده، منویات مقام معظم رهبری محقق می شود

وزیر بهداشت گفت: مرکز مطالعات کوهورت دریاچه ارومیه برای بررسی تغییرات زیست محیطی ایجاد شده بر روی سلامت مردم ساکن در حاشیه دریاچه ارومیه راه اندازی شده است تا اثرات دراز مدت اقلیمی بر روی مردم این منطقه، بررسی شود.
مدیرعامل کانون هموفیلی: طعم نفت در حوزه سلامت چشیده شد؛

طرح تحول سلامت، بیمه را به دورافتاده ترین روستاها برد

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، ضمن تشریح اقدامات طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیماران خاص، مهم‌ترین چالش موجود در سلامت این بیماران را مشکلات بیمه‌ها در ارائه خدمات به بیماران هموفیلی و خاص دانست.
احوال بهداشت خوب نیست؟

انگلیسی ها می‌گویند: یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است

محمد ماکویی: انگلیسی ها می‌گویند: «یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است.» و انصافا دست‌کم در این یک مورد درست می‌گویند. همه می‌دانیم که «قاضی‌زاده هاشمی» از بهترین وزرای کابینه «حسن روحانی» است. با این حال این نکته نیز پذیرفتنی است که ایشان نیز همچون پیشینیان خود گل درشتی به جمال بهداشت مملکت نزده‌اند.
مدیر عامل موسسه محک عنوان کرد؛

حمایت طرح تحول سلامت از کودکان مبتلا به سرطان

مدیر عامل موسسه خیریه بیماران مبتلا به سرطان محک، گفت: طرح تحول سلامت آثار بسیار مثبت در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان به دنبال داشته است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها