سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت دکتر باکی هاشمی؛

طرح تحول سلامت: تداوم یا توقف؟

دسترسی به مراقبت های ایمن و اثربخش یکی از مهمترین اهداف بخش سلامت است. بسیاری از دولت ها به دلیل بهبود دسترسی عادلانه جمعیت کشور به مراقبت های بهداشتی و درمانی اقدام به برنامه ریزی و اصلاح نظام سلامت می نمایند. پوشش فراگیر سلامت در ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه یکی از مهمترین اهداف غایی نظام سلامت است.
بیمه سلامت هم پولی شد؛

گلایه مردم از پولی شدن بیمه سلامت

متاسفانه بیمه سلامت هم پولی شد و برای رفتن به پزشک خصوصی با نبودن بیمه هیچ تفاوتی ندارد.
مشاور وزیر بهداشت:

سقف قیمت تجهیزات پزشکی تعیین شد

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور تجهیزات پزشکی گفت: بر اساس سیاست های طرح تحول سلامت مبنی بر در دسترس بودن تجهیزات و ملزومات پزشکی در مراکز درمانی و عدم ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان، سقف قیمت این ملزومات تعیین شد.
همزمان با 4 سالگی تحول در نظام درمانی کشور تشریح شد؛

روایتی از بستری ارزان در بیمارستان‌ها/ این نمودارها را ببینید

اردیبهشت امسال "تحول سلامت" چهار ساله شد و هرچند بار سنگین بی‌پولی و بدعهدی بیمه‌ها و سایر شرکا را به دوش می‌کشد، اما در این مدت توانست درمان نسبتا ارزان و در دسترس را برای بیماران فراهم کند. دست‌اندرکارانش نیز امید دارند در سایه تدبیر، چالش‌هایش رفع شده و همچنان به مسیر ادامه دهد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

احساس رضایتی که مردم از طرح تحول سلامت می کردند باید به آنها بازگردد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: نکته مهم در طرح تحول سلامت این بود که مردم احساس رضایت نسبی برای دریافت خدمت از دولت را در حوزه سلامت حس میکردند که با توجه به موضوع بیمه ها باید فکری جدی برای حل موضوع بیمه ها در این حوزه بکنیم.
دکتر ایرج خسرونیا مطرح کرد؛

چوب لای چرخ "تحول سلامت"

رئیس جامعه پزشکان داخلی ایران با اشاره به آمار شیوع بیماری‌های روحی و روانی در کشور از مسئولان خواست که نسبت به ایجاد امکانات درمانی و بیمارستان برای این بیماران اقدام کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت:

شش هزار پزشک متخصص در مناطق محروم فعالیت دارند

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش گفت: یکی از اقدامات وزارت بهداشت در راستای عدالت در سلامت و تحقق شعار سازمان جهانی بهداشت، توزیع پزشکان متخصص است و اکنون بیش از 6 هزار پزشک متخصص در مناطق محروم فعالیت دارند.

طرح تحول سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است

فرامرز اسکندری، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم گفت: اجرای طرح تحول سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.
گفتگو بامهندس طاهر موهبتي؛

طرح تحول در بيمه سلامت!

مديريت منابع يا كمبود منابع؟ اين سؤالي است كه همواره در برابر چالش‌هاي مالي طرح تحول سلامت قرار مي‌گيرد. گفت‌وگو با مهندس طاهر موهبتي را در این باره در ادامه مي‌خوانيد.
قائم مقام سازمان بیمه سلامت ایران در امور استان‌ها:

بسته خدمات درمانی روستاییان و مناطق محروم کاهش نمی‌یابد

قائم مقام سازمان بیمه سلامت ایران در امور استان‌ها گفت: بودجه سازمان بیمه سلامت پیش از آغاز طرح تحول سلامت 45 هزار میلیارد ریال بود که این رقم پس از اجرای طرح به بیش از سه برابر و رقم140 هزار میلیارد ریال رسید.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری:

نمایندگان مجلس با لابی گری با جان مردم بازی نکنند/مشکلاتی که منجر به زمین گیر شدن نظام سلامت می شود

محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری در نشست خبری پایان سال با اصحاب رسانه از عدم حضور پرستاران در برنامه پزشک خانواده انتقاد کرد و گفت : سال ۹۷ را سال بسیار نگران کننده ای برای پرستاری می بینیم و اعتراضات پرستاری در سال ۹۷ ، دور از ذهن نیست.
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت با خطای کمتری ادامه می یابد

نشست مشترک حجت الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طرح تحول هزینه‌های نظام سلامت را مضاعف کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول هزینه‌های نظام سلامت را مضاعف کرد، گفت: صنعت دارو در همه بخش‌ها مکمل طرح تحول سلامت بوده و اگر این حوزه دچار آسیب شود طرح نیز با مشکل روبه‌رو خواهد شد.
چالش های پیش رو؛

طرح تحول سلامت نباید‌ زمین بخورد‌

بخش بهد‌اشت و د‌رمان نه‌تنها از حوزه‌های اصلی اقتصاد‌ی و اجتماعی یک کشور محسوب می‌شود‌ بلکه د‌ر فرایند‌ توسعه اقتصاد‌ی به‌عنوان بخش زیربنایی نیز به‌شمار می‌آید‌. ضمن اینکه تأمین سلامت یکی از مهم‌ترین وظایف د‌ولت‌ها د‌ر برابر مرد‌م است و بیشتر کشورها توجه ویژه به این بخش را حائز اهمیت می‌د‌انند‌ و بود‌جه قابل‌توجهی را نیز به این موضوع اختصاص می‌د‌هند‌.
اختلاف دو وزیر کار و بهداشت؛

طرح تحول سلامت تاریخ انقضایش تا پایان همین دولت است

«طرف مقابل ما «شطرنج برره‌ای» بازی می‌کند؛ تا وقتی به سودش باشد پشت میز مذاکره می‌نشیند، اما وقتی ببیند اوضاع به نفعش نیست وسط صفحه می‌کوبد و می‌گوید بُردم»! این روایت علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، از وضعیت نامشخص منابع درمانی سازمان تأمین‌ اجتماعی است.
یک متخصص رادیوانکولوژی؛

طرح تحول سلامت شکست می خورد/دولت لقمه بزرگی برداشت

یک متخصص رادیوانکولوژی، با اشاره به مشکلات اجرای طرح تحول سلامت، گفت: دولت با اجرای طرح تحول سلامت، لقمه بزرگی برداشت.
حسین راغفر مطرح کرد؛

روزی 6 میلیارد تومان بهره وام‌های تامین اجتماعی

یک کارشناس اقتصاد سلامت هزینه درمان تامین اجتماعی در 5/ 3 سال اجرای طرح تحول سلامت را 2 برابر هزینه درمان تامین اجتماعی در 52 سال قبل از اجرای این طرح دانست.
معضلات طرح تحول؛

شلیک به طرح تحول با افزایش تعرفه های پزشکی

طرح تحول سلامت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت در کاهش هزینه پرداختی توسط مردم در بیمارستان‌ها بوده است. این طرح از آنجا که هزینه‌های پرداختی مردم در بیمارستان‌ها را کاهش داده در بهبود خدمات‌رسانی به مردم مؤثر بوده است. همچنین اقدامات تعمیراتی و خرید تجهیزاتی در بیمارستان ها با استفاده از اعتبارات این طرح صورت گرفته؛ محیط ارائه خدمات در بیمارستان ها را بر سطح مطلوب تری رسانده است. سایر بسته‌های پیش‌بینی شده در این طرح کیفیت خدمات بهداشتی درمانی قابل دسترسی برای گروه‌های مختلف اجتماعی بخصوص در بیمارستان‌های دولتی را بهبود بخشیده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

برنامه پزشک خانواده متحول می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار با نمایندگان دستیاران تخصصی پزشک خانواده از ۱۲ استان کشور گفت: انتظار داریم متخصصان پزشکی خانواده اجرای برنامه پزشکی خانواده را در کشور متحول کنند.
دغدغه های وزیر بهداشت؛

تلاش کردیم کم‌فروشی نشود، اما...

وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانم کتمان کنم اگر منابعی که سال ۹۲ برای اجرای طرح تحول نظام سلامت مشخص شد، جهت اجرای آن در سال‌های آتی فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح را کوچک کنیم؛ اما تاکید می‌کنم که تا امروز تمام تلاش همکارانم آن بوده که در طرف گیرنده خدمت که همان مردم هستند، کم‌فروشی نشود و برای آنها مشکل و محدودیتی ایجاد نشود.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها