سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل کانون هموفیلی: طعم نفت در حوزه سلامت چشیده شد؛

طرح تحول سلامت، بیمه را به دورافتاده ترین روستاها برد

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، ضمن تشریح اقدامات طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیماران خاص، مهم‌ترین چالش موجود در سلامت این بیماران را مشکلات بیمه‌ها در ارائه خدمات به بیماران هموفیلی و خاص دانست.
احوال بهداشت خوب نیست؟

انگلیسی ها می‌گویند: یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است

محمد ماکویی: انگلیسی ها می‌گویند: «یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است.» و انصافا دست‌کم در این یک مورد درست می‌گویند. همه می‌دانیم که «قاضی‌زاده هاشمی» از بهترین وزرای کابینه «حسن روحانی» است. با این حال این نکته نیز پذیرفتنی است که ایشان نیز همچون پیشینیان خود گل درشتی به جمال بهداشت مملکت نزده‌اند.
مدیر عامل موسسه محک عنوان کرد؛

حمایت طرح تحول سلامت از کودکان مبتلا به سرطان

مدیر عامل موسسه خیریه بیماران مبتلا به سرطان محک، گفت: طرح تحول سلامت آثار بسیار مثبت در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان به دنبال داشته است.
افشاگری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پول طرح تحول سلامت را به برخی افراد دادند و گفتند در مناطق محروم هزینه شد!

ما به دنبال اصلاح طرح تحول سلامت هستیم و بر این باوریم که قطار طرح تحول سلامت در حرکت باید تعمیر شود چراکه معتقدیم طرح تحول نباید متوقف شود اما نیاز به اصلاحات جدی دارد...
گرداب طرح تحول نظام سلامت؛

چه عواملی باعث شکست طرح تحول سلامت شد؟

هم اکنون طرح تحول نظام سلامت به گردابی تبدیل شده که همانند طرح هدفمندی یارانه‌ها به زودی سایر نظام‌های اقتصادی، صنعتی و تولیدی را با بحران جدی روبرو می‌کند.
چالش ها کدامند؟

طرح تحول، «آموزش علوم پزشکی» را متحول می‌کند؟

دو سال از تدوین سند تحول آموزش علوم پزشکی و اقدامات انجام شده در راستای این طرح می‌گذرد. با توجه به اینکه در ماه‌های آخر دولت یازدهم به سر می‌بریم سئوالات زیادی درخصوص میزان عملیاتی شدن این سند و همچنین نتایج اجرای آن و اینکه آیا این برنامه، آموزش علوم پزشکی را متحول می‌کند یا خیر وجود دارد.
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت باید سالیان سال ادامه یابد

وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت باید برای سالیان سال ادامه یابد و اگر این طرح با اهداف تعیین شده به طور مستمر فعالیت داشته باشد، تمام استان‌های کشور از نظر خدمات بهداشتی و درمانی غنی می‌شوند.
تلاش‌ براي انتقال منابع تامين‌اجتماعي؛

طرح تحول سلامت زير سايه كمبود منابع

نيمه ارديبهشت ماه 1393 كه طرح تحول سلامت آغاز شد، كمتر كسي گمان مي‌كرد راه به اينجايي برسد كه ايستاده ايم؛ از آن وحدت به اين حدت و از آن وفاق به اين نفاق. شايد اين مهم‌ترين پرسش سياست‌گذاري اجتماعي ايران باشد: چرا طرح تحول سلامت به اين حال و روز افتاد و ادامه‌اش، سر به كدام فلك خواهد گذاشت؟
مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ؛

۱۷درصد کارگرها قبل از طرح تحول سلامت متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 17 درصد کارگران، قبل از اجرای طرح تحول سلامت، متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند؛ این در حالی است که مردم و کارگران از خدمات این طرح رضایت دارند و هزینه هایشان بسیار کم شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد؛

نمی‌شود پول پزشک خانواده جای دیگری باشد و ما پاسخگو باشیم

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه نمی‌شود پول پزشک خانواده جای دیگری باشد، اما ما پاسخگو باشیم اظهار کرد: موظف بودیم نهایت همکاری را بر اساس دستور وزیر رفاه با طرح تحول داشته باشیم اما این حق را برای خود قائل‌ایم نقد کنیم آیا استراتژی که طی کردیم به صلاح کشور است و می‌تواند پایدار باشد؟
طرح تحول سلامت همه بهداشتی‌ها را ورشکست کرده است؛

دولت پول سلامت را بدهد

طرح تحول سلامت با بدهي سنگين بيمه‌ها به عنوان پاشنه آشيل اين طرح روزگار سختي را مي‌گذراند و بدهي 12 ميليارد توماني بيمه‌ها به نظام سلامت با اجراي طرح تحول و هزينه‌هاي تحميلي اين طرح قرار است با فروش 8 هزار ميليارد اوراق قرضه صاف شود.

واکنش عضو کمیسیون بهداشت به قانونی نبودن طرح تحول سلامت

بسیار متاسفم که می بینم برخی از پزشکان و پرستاران وقتی می خواهند از طرح تحول سلامت صحبت کنند، سراغ بحث مالی آن می روند.
داروخانه‌ها مجبورند با دریافت پول نقد نسخه‌ها را بپیچند؛

طرح تحول سلامت مشکلات داروخانه‌ها را حل نکرد

دبیر علمی انجمن داروسازان ایران با اشاره به تاخیر پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها که باعث ایجاد مشکلاتی برای داروسازان شده بیان کرد: اگر بدهی بیمه ها پرداخت نشود داروخانه‌ها مجبورند با دریافت پول نقد نسخه‌ها را بپیچند.
قاضی زاده هاشمی مطرح کرد؛

شکست طرح تحول نظام سلامت اعتقاد دلواپسان است

وزیر بهداشت: شکی نداریم که طرح تحول نظام سلامت ادامه خواهد داشت و شکست این طرح حرف دلواپسان است و مردم چنین اعتقادی ندارند.
منشأ بار مالی طرح تحول سلامت

هزینه‌های بستری برای هر بیمار ۲برابر شده است

بیشتر بار مالی ناشی از طرح تحول سلامت به دلیل اصلاح کتاب ارزشگذاری نسبی و تغییر ۲K است که به گفته وزیر رفاه بسیار بیشتر از تخمین‌های اولیه بوده است. حالا باید منتظر بود ۹راهکار وزارت رفاه برای خلاصی از این هزینه‌ها چگونه می‌تواند کارساز شود.

243 نماینده مجلس خواهان تأمین مالی طرح تحول سلامت شدند

243 نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب رئیس جمهور خواهان تأمین مالی طرح تحول سلامت شدند.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

اختلاف وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تا ۳ ماه آینده روشن می‌شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بسیار مقید هستیم که مُهر قانون در اجرای طرح تحول نظام سلامت باید رعایت شود و نقش نظارتی مجلس اجازه نخواهد داد که مملکت با چالش مواجه شود.
از سفرهای تبلیغاتی تا برنامه‌های تلویزیونی برای دفاع از طرح سلامت؛

دکتر قاضی‌زاده هاشمی تلاش می‌کند تا پاسخ ابهامات طرح سلامت را برطرف کند

به نظر می‌رسد که طرح تحول سلامت وارد فاز رسانه‌ای شده است! در روزهای اخیر وزیر بهداشت از هر فرصتی برای توجیه و ابهام‌زدایی در رابطه با طرح سلامت استفاده می‌کند.
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

۵۶ درصد منابع طرح تحول سلامت برای حفاظت مالی از مردم است

وزیر بهداشت با اشاره به برخی افراد که ادعا می کنند طرح تحول سلامت برای درآمد پزشکان است، گفت: ۵۶ درصد از منابع این طرح برای حفاظت مالی از مردم هزینه شده است.
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد؛

مشکل اصلی طرح تحول سلامت/ دستاورد بزرگ طرح ملی سلامت

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد یافت، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی ما عدم همراهی دست اندرکاران خارج از وزارت بهداشت است.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها