سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ورشکستگی تأمین اجتماعی با اجرای طرح تحول؛

اشتباهاتی که "طرح تحول سلامت" را زمین زد

بزرگترین طرح سلامت‌‌محور کشور حالا پس از ۶ سال آن‌قدر در رسیدن به اهدافش ناموفق بود که از آن به‌عنوان "چاه ویل سلامت" یاد می‌کنند، طرحی که بدون رعایت الزامات اجرای آن و بدون برخورداری از محمل قانونی و مصوبه مجلس به مرحله اجرا رسید و حالا...
اکبر شوکت عنوان کرد؛

طرفداران طرح تحول سلامت کجایند

مشکلات کنونی و پیش روی سازمان تامین اجتماعی در یک یا چند مورد خلاصه نمی‌شود، سوءمدیریت این سازمان عریض طویل را به نقطه جوش رسانده است. مشکلات بی شمار و عدیده سازمان تامین اجتماعی که این سازمان را به مرز ورشکستگی کشانده است محور گفت‌وگو روزنامه همدلی با اکبر شوکت، عضو هیات امنای تامین اجتماعی است.
آقای صادقی فر را به مناظره دعوت می‌کنم؛

آثار مرگِ پرهزینه طرح تحول سلامت هنوز مردم و سازمان‌های بیمه‌گر را رنج می‌دهد

اکبر قربانی در واکنش به صحبت‌های ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار درباره استفاده کارگران از مزایای طرح تحول نظام سلامت گفت: از ایشان درخواست داریم که از بهترین واژه‌ها به شکل ناصواب استفاده نکنند.
اکبر شوکت عنوان کرد؛

خسارت طرح تحول سلامت برای بیمه‌شدگان و بیمه گران

عضو هیات امنای تامین اجتماعی با اشاره به خسارات طرح تحول سلامت برای بیمه شدگان و بیمه گران از دولت خواست برای عدم ضرر بیشتر بیمه شدگان و مستمری بگیران بدهی خود را با تامین اجتماعی تسویه کند. در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که برای ارائه خدمات به آنها و تامین هزینه‌ها گاهی با کسری اعتبارات مواجه است به‌طوری که برای جبران آن مجبور است از بانک وام‌هایی با بهره بالا بگیرد این در حالی است که دولت نیز حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و اگر این بدهی را پرداخت کند بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف می‌شود.
زیاده‌خواهی بی‌پایان؛

هزینه «پورشه‌سواری برخی پزشکان» را مردمان فرودست می‌پردازند

با وجود اینکه بحران منابع – مصارف در صندوق‌های بیمه مثل تامین اجتماعی یا صندوق بازنشستگی کشوری یک خطر بزرگ است، پزشکان همچنان بر طبل مطالبه‌گری خود می‌کوبند؛ آنها در نظر نمی‌گیرند که مردم نیز دیگر توان پرداخت بیش از این را ندارند؛ پس نه بخش دولتی به دلیل مشکلات صندوق‌ها، تاب‌آوری تعرفه ‌های بالاتر را دارد و نه بخش خصوصی می‌تواند از مردمی که در نان شب درمانده‌اند، پول بیشتری بابت درمان و بهداشت طلب کند.
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

۳ سیاست اصلی وزارت بهداشت در سال ۹۸

وزیر بهداشت ضمن اشاره به مشکلات مالی و تامین اعتبار سازمان‌ بیمه سلامت و همچنین اقدامات انجام شده جهت پوشش بیمه‌ای ایرانیان در قالب طرح تحول نظام سلامت، گفت: برای ورود به عرصه سلامت و بیمه مقدمه‌ای وجود داشت که آن را رعایت نکرده بودیم و این مقدمه توجه به قوانین بالادستی بود؛ به طوری که قبل از استقرار گایدلاین‌ها و نظام ارجاع، ورود به این عرصه درست نبود
بر بساط بی بساطی؛

ایرانی هایی که هنوز بیمه ندارند/ ماجرای ۱۱ میلیون بیمه شده

اظهارات معاون کل وزارت بهداشت، مبنی بر اینکه هنوز ۷ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه نیستند، با آن ۱۱ میلیون بیمه شده در طرح تحول سلامت، تناقض دارد.
سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد
رئیس انجمن متخصصین زنان ایران:

افزایش آمار زایمان طبیعی پس از اجرای طرح تحول سلامت

رئیس انجمن متخصصین زنان ایران با اشاره به آنچه که "افزایش ۱۰ درصدی در زایمان‌های طبیعی به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت" خواند، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵درصد از زایمان‌ها در کشور به روش سزارین و ۵۵درصد آنها به صورت طبیعی انجام می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها:

یکی از اولویت‌های بیمه سلامت، تعامل با ارائه دهندگان خدمات است

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: چند تفاهم نامه بین سازمان با انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ‏راستای انجام کارهای مشترک امضا شده و تفاهم نامه‌ای نیز در هفته آینده با سازمان نظام پزشکی امضا می‌شود. همه این موارد در راستای تعامل و ‏ارتباط تنگاتنگ با ارائه دهندگان خدمات سلامت است.‏
مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت:

120 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: حدود 120 هزار نفر از اتباع خارجی از طریق قرارداد با کمیساریای عالی ‏پناهندگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد، حدود 100 هزار نفر از کمیساریا و بقیه از سایر اقشار هستند.‏
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مجلس گفت:

بهره برداری انتخاباتی دولت از طرح تحول سلامت

دولت در جهت بهره‌برداری‌های انتخاباتی طرح تحول سلامت را بدون تامین زیرساخت مناسب به صورت شتاب‌زده اجرایی کرد، این موضوع باعث افزایش سه برابری مراجعه بیماران به بیمارستان‌های دولتی شد.
یادداشت محمد فاضلی؛

اصلاحات ضروری در بخش سلامت

وزیر جدید بهداشت از مجلس رأی اعتماد گرفت. آقای سعید نمکی جایگزین وزیر بهداشتی شده که چهره شاخص یکی از دوران‌های نادری است که در آن مقوله بهداشت و نظام سلامت در کانون توجه دستگاه سیاستگذاری عمومی و تخصیص اعتبارات قابل توجه به نظام سلامت بوده است.
خطاب به وزیر جدید بهداشت مطرح شد؛

شرکت‌های خصولتی به بهانه واردات دارو، ۸۵ درصدِ بودجه تحول سلامت را بلعیدند

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور خطاب به وزیر جدید بهداشت گف: برای پیشبرد برنامه‌های اصلاحی، صدای دلسوزان حوزه درمان به‌خوصوص پرستارانِ منتقد را بشنوید.
اجرای طرح تحول سلامت بدون زیرساخت کاربردی؛

تاوان طرح تحول سلامت را مردم و پزشکان دادند

عضو شورای عالی نظام پزشکی، ضمن گلایه از اظهارات رئیس جمهور نسبت به جامعه پزشکی، گفت: طرح تحول سلامت را بدون بکارگیری زیرساخت ها، اجرا کردید و تاوان آن را مردم و پزشکان دادند.
چالش های طرح تحول سلامت؛

بيماري از شما، درمان از ما!

طرح تحول نظام سلامت؛ طرحي که براي اصلاح يک مسير غلط (پرداخت يکسان يارانه به بيش از 70 ميليون نفر) از همان نقطه‌اي که طرح تحول قبلي شروع شده بود (پوپوليسم عجول با چشم‌بستن بر توصيه‌هاي کارشناسان و بدون برنامه‌ريزي مناسب) شروع شد، تحول و رضايتي مقطعي ايجاد کرد، مطابق با پيش‌بيني‌ها به زمين سفت کسري بودجه رسيد و هزينه هنگفتي به بودجه عمومي وارد کرد و بدون اثرگذاري پايدار و دستيابي به چرخه سالم نظام سلامت، استخوان ديگري لاي زخم اپيدمي سوءمديريت شد. داستان اين طرح از جنبه‌هاي مختلف قابل بررسي است.
داود حاجی قاسمعلی خبرداد؛

حذف 2میلیون و 850هزار هم‌پوشانی بیمه روستاییان و تامین اجتماعی

مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس شیوه‌نامه حذف هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای، تکلیف هر گروهی که هم‌پوشانی داشته باشد به طور دقیق مشخص است. به طور مثال در صندوق بیمه روستاییان 2میلیون و 850هزار هم‌پوشانی با سازمان تامین ‌اجتماعی وجود داشت که حذف شد.مدیرکل ‏بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: فرآیند اجرایی رفع هم‌پوشانی با قوت ادامه دارد و تاکنون بخش زیادی از هم‌پوشانی‌ها رفع شده است. همچنین از این پس برای این‌که بار دیگر با مشکل هم‌پوشانی مواجه نشویم، هر فرد هنگام ثبت نام از طریق سامانه کنترل شده و در صورت وجود هم‌پوشانی، اجازه ورود به لیست بیمه‌ای داده نمی‌شود.
وزیر بهداشت برای چه رفت؛

وزیر بهداشت مستعفی باید پاسخگوی مشکلات طرح تحول سلامت باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: وزیر بهداشت رفت، برای چه رفت؟ باید می‌ماند و پاسخ می‌داد، ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر در بخش بهداشت و درمان است؛ آقای قاضی‌زاده باید می‌ماند و این مشکلاتی را که در طرح سلامت به وجود آورده، حل می‌کرد.
خضری:

طرح تحول سلامت بدون پزشک خانواده، بیمه یک پارچه وراهنمای بالینی ناقص است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت:دلیل آشفته بازار نرخ ویزیت‌ها و مشکلات در حوزه پزشکی به ناکارآمدی و ضعف بیمه‌ها مربوط می‌شود، در تمام کشورهای موفق دنیا حلقه واسطه بین پزشک و بیمار توسط بیمه تکمیل می‌شود، رابطه اقتصادی بین پزشک و بیمار توسط بیمه مدیریت می‌شود.
سرپرست وزارت بهداشت:

مشکلات پرونده الکترونیک سلامت با کمک وزارت ارتباطات برطرف می‌شود

سرپرست وزارت بهداشت گفت: روز گذشته جلسه بسیار خوبی با وزیر ارتباطات داشتیم و قرار شد وزیر ارتباطات به ‏همراه تیم وزارت بهداشت شنبه هفته بعد به استان مازندران بروند تا نارسایی‌های پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان را برطرف کنیم.‏
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها