سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان پزشکی قانونی:

خودکشی کاووس سید امامی محرز است/ افزایش آمارتجاوز بیشتر حاصل اطلاع‌رسانی است/ خیلی منتظر مومیایی بودیم!

بررسی علل مرگ کاووس سید امامی، تشکیل بانک ژنتیک، آخرین وضعیت پرونده‌های تجاوز در ایران و مدرسه غرب تهران از جمله مهم‌ترین محورهای گفت و گوی خبرآنلاین با شجاعی بود.
مهرداد علی بخشی اعلام کرد؛

پارسال 49 هزار جواز دفن در قالب طرح دادپزشک صادر شد

رییس گروه پزشکی معتمد سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: پارسال 49 هزار و 647 جسد در چارچوب واحد دادپزشک (پزشک معتمد) معاینه و برای آنها جواز دفن صادر شد.
احمد شجاعی تشریح کرد؛

احراز قصور پزشکی در بیش از ۲۷۰۰ پرونده

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: قصور پزشکی در سال گذشته (۱۳۹۶) برای ۲ هزار و ۷۴۶ پرونده ارجاعی به پزشکی قانونی، محرز شد.

افزايش نه درصدي دريافت مجوز سقط‌ جنين‌ درماني

به گزارش پزشکي قانوني استان تهران، در فروردين سال جاري ۱۵۶ نفر جهت دريافت مجوز سقط‌درماني (جسماني) به مراکز پزشکي قانوني استان تهران مراجعه کرده‌‌اند که اين تعداد در مقايسه با مدت مشابه سال ۹۶ که تعداد درخواست براي صدور مجوز سقط‌درماني ۱۴۳ مورد اعلام شده بود، نه درصد افزايش يافته است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

تشخیص ابعاد قضایی حوادث برعهده قضات است

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: درخصوص حوادث و اتفاقاتی که در کشور رخ می دهد و افرادی که از این طریق آسیب دیده یا جان خود را از دست می دهند، دو مبحث از نظر تحقیقاتی و قضایی مطرح است؛ در بحث قضایی علت برخی حوادث را باید قاضی تشخیص دهد.
گزارشی درباره کمبود جسد برای تشریح در بیمارستان های آموزشی؛

واردات یا اهدا؟ بحران کمبود جسد در دانشگاه‌های علوم پزشکی چگونه قابل رفع است

دانشگاه‌های علوم پزشکی همچنان برای تشریح آناتومی بدن با بحران جسد روبرو هستند. به‌رغم اینکه اهدای جسد منع شرعی ندارد اما این موضوع در کشور کمتر اتفاق می‌افتد و نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.
رئیس سازمان پزشکی قانونی:

رشته زنان و زایمان بیشترین قصور پزشکی را دارد

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: رشته زنان، زایمان و نازایی بالاترین میزان قصور پزشکی را به خود اختصاص داده‌ است و دندانپزشکی، جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی و پزشکی عمومی در رتبه های بعدی قرار دارند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت:

پزشکی قانونی با کمبود جسد روبه رو است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: اهداء جسد پس از فوت برای تشریح درپزشکی قانونی نیازمند فرهنگ سازی است.
ضرورت جلوگیری از توزیع قرص برنج؛

مرگ تعداد ۸۸ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت:در سال گذشته تعداد ۸۸ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش داشت.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور؛

کدام استان‌ها بیشترین میزان خودکشی با قرص برنج را دارند؟

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه آمار تلفات قرص برنج در کشور نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است، گفت: در سال گذشته ۶۴۰ نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور جان خود را از دست داده‌اند.
پزشکی قانونی:

شناسایی جسد مومیایی کشف‌شده در شهرری امکانپذیر است؛ یا از روی استخوان یا دی‌ان‌ای / هنوز جسد به دست ما نرسیده

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: جسد مومیایی کشف شده در شهر ری هنوز به پزشکی قانونی تحویل داده نشده است اما شناسایی این جسد از نظر علمی امکانپذیر است.
رئیس پزشکی قانونی استان تهران؛

توضیحات رئیس پزشکی قانونی استان تهران در خصوص خبر کشف مومیایی در شهرری

رئیس پزشکی قانونی استان تهران گفت: تشخیص هویت اجساد مومیایی شده در صورت داشتن بافت سالم امکان پذیر است.
در گفتگو با امین رادمنش؛

آنچه باید در مورد اهدای جسد بدانید

رئیس واحد فراهم آوری بافت و نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور با اشاره به شرایط اهدای جسد گفت: دانشگاه ها سالانه به حدود۵۰۰ جسد جهت آموزش دانشجویان خود نیاز دارند در حالی که در حال حاضر این تعداد در حدود ۲۰ تا ۳۰ مورد است.
پزشکی قانونی:

به جز ۸ پیکر اول، ۱۱ پیکر دیگر از جانباختگان پرواز تهران - یاسوج، شرایط تحویل به خانواده‌هایشان را دارند

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱پیکر دیگر از جانباختگان پرواز 'تهران- یاسوج' شرایط تحویل به خانواده هایشان را دارند.
وزیر بهداشت:

میزان تصادفات تا این لحظه نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نداشته است

وزیر بهداشت گفت: امسال میزان تصادفات تا این لحظه نسبت به مدت مشابه سال قبل علی‌رغم هشدارها و اطلاع‌رسانی‌ها کاهش نداشته است.
عملکرد پزشکی قانونی؛

پزشکی قانونی در سال پر حادثه

سال 96 از سال های پرحادثه یاد می شود که جاری شدن سیل تا واژگونی چندین اتوبوس، وقوع زلزله، آتش سوزی کشتی سانچی و سقوط هواپیمای یاسوج از جمله این حوادث است.
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

مرگ ۱۱ هزار نفر در نوروز ۱۰ سال گذشته

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ایام نوروز 10 سال گذشته 11 هزار و 870 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و از سال 1387 تا 1396 آمار جانباختگان تصادفات نوروز هر سال سیر نزولی داشته است.
رئیس مرکز تحقیقات سوختگی وزارت بهداشت :

چهارشنبه سوری پارسال 6 کشته و 2هزار زخمی داشت

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلام سه راهکار برای کنترل و کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال از مصدوم شدن دو هزار نفر و مرگ 6 ایرانی در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته (سال 95) خبر داد.
پزشکی قانونی؛

همه اجساد هواپیمای تهران- یاسوج متلاشی شدند

متاسفانه اجساد قربانیان هواپیمای تهران- یاسوج سالم نماند‌ه‌اند و قطعات باید شناسایی و تجمیع شوند و در پایان کار تطبیق نمونه‌ها انجام شود.
طی نه ماه امسال؛

نزاع دلیل مراجعه 70 هزار تهرانی به پزشکی قانونی

اداراه کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال 70هزار و 461نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند .
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها