سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اهدا اجساد برای آموزش و تحقیق؛

بر سر اجساد اهدایی به علم چه می‌آید؟

براساس تخمین‌های احتمالی سالانه بیش از هزار آمریکایی اجساد آشنایان خود را برای آموزش یا تحقیق اهداء می‌کنند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران:

علت فوت ها تنها به مراجع قضایی اعلام می شود

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: پزشکی قانونی علت فوت ها را فقط به مراجع قضایی اعلام می کند و علت فوت را در اختیار رسانه ها قرار نمی دهد، مراجع قضایی در صورت نیاز می توانند آن را رسانه ای کنند.
رئیس جدید سازمان پزشکی قانونی :

جلوگیری از جعل گواهی‌های پزشکی قانونی

رئیس جدید سازمان پزشکی قانونی گفت: استفاده از فضای الکترونیک به این منظور است که گواهی‌ها سریع‌تر برای پلیس و دادگاه صادر شود و از جعل آنها جلوگیری کنیم.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور؛

کشته‌های سیل نوروز به ۷۰ نفر رسید + جدول

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اعلام آخرین آمار تلفات حوادث سیل پایان سال ۱۳۹۷ و نوروز ۱۳۹۸ گفت: جمعا در ۱۳ استان کشور، ۷۰ نفر بر اثر سیل و حوادث مرتبط با آن، جان خود را از دست دادند.
رئیس پزشکی قانونی کشور اعلام کرد :

فوت ۶۲ نفر در کشور به دلیل وقوع سیل

رئیس پزشکی قانونی کشور گفت: از ابتدای نوروز ۶۲ نفر به دلیل وقوع سیل جان خود را از دست داده‌اند.
رئیس سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد

اسامی ۴۲ نفر فوتی در حوادث سیلاب‌های اخیر

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از مرگ ۴۲ نفر بر اثر سیلاب‌های استان‌های مختلف در روزهای پایانی سال ۹۷ و نوروز ۱۳۹۸ خبر داد.
هلال‌احمر:

تعداد قربانیان سیل اخیر به ۴۵ نفر رسید

رییس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر، آخرین آمار قربانیان سیل اخیر در کشور را ۴۵ نفر اعلام کرد. او گفت: در مجموع ۵۸۶ شهر، روستا و مناطق‌عشتیر نشین از حوادث جوی متاثر شدند که حدود ۵۰ هزار نفر اسکان اضطراری یافتند.
اورژانس اعلام کرد؛

۴۴ فوتی در حوادث جوی کشور

۲۱ نفر در استان فارس، ۷ نفر در گلستان، ۵ نفر در مازندران، ۳ نفر در خراسان شمالی، ۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد، یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در خوزستان، دو نفر در لرستان، یک نفر در همدان و یک نفر سمنان فوت شده اند.بحمیدرضا خانکه، افزود: با تلاش مسئولان کشوری و مسئولان مناطق آسیب دیده از سیل، خدمات درمانی از ابتدای جاری شدن سیل در کشور، با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به آسیب دیدگان ارائه شد.
سهل انگاری پزشکی؛

ماجرای فوت دختری بخاطر عمل زیبایی

تحویل پیکر بیمار که با سهل انگاری فوت شد در ازای یک میلیارد و 400 میلیون تومان!
مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی:

750 نفر برای اهدای جسد اعلام آمادگی کردند

مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: پس از آنکه به دنبال اعلام نیاز دانشگاه ها و مراکز آموزشی، برای اهدای جسد در سال 1396 فراخوان دادیم، تاکنون 750 نفر برای اهدای جسد اعلام آمادگی کردند.
سازمان پزشکی قانونی کشور:

فوت بیش از 12 هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی از ابتدای سال

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال 12 هزار و 261 نفر بر اثر صدمات ناشی از حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به سال گذشته 0.9 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
رئیس پزشکی قانونی :

اعلام نتیجه نهایی پرونده مرحوم نوربخش طی هفته آینده

رئیس پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه آمار فوتی‌های ناشی از زلزله کرمانشاه در فضای مجازی مورد تائید نیست و این حادثه هیچ کشته‌ای برجای نگذاشته است، گفت: نتیجه نهایی پرونده تصادف مرحوم نوربخش طی هفته آینده اعلام می‌شود.
مرگ های مشکوک؛

در چه صورت میت به پزشک قانونی ارجاع داده میشود

معمولاً اجسادي كه به قتل رسيده اند، تصادف كرده اند ويا مرگ مشكوك داشته اند براي تعيين علت فوت به پزشكي قانوني ارجاع مي شوند.موارد ۱۹گانه علل مرگ مشکوک که باید به پزشکی قانونی ارجاع داده شده و از صدور گواهی فوت و جواز دفن خودداری گردد در زیر به تفضیل آمده است.
روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران؛

مراجعه بیش از ۵۰ هزار نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران

در 6 ماه نخست امسال ۵۲ هزار و ۸۰۴ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ پنج درصد افزایش یافته است.
دستاوردهای فناورانه؛

علم و فناوری در خدمت پزشکی قانونی

دستاوردهای فناورانه با کمک به منابع انسانی، تاثیر بسزایی در تسهیل و تسریع امور داشته اند. یکی از نهادهایی در کشور که از ظرفیت های دانش و فناوری به خوبی استفاده کرده، پزشکی قانونی است
مسمومیت و مرگ با الکل؛

جان‌هایی که با الکل می‌پرد + نمودار

علائم مسمومیت با الکل، بسته به مقاومت بدنی و میزان مصرف از یک تا 24 ساعت پس از مصرف خود را نشان می‌دهد و فرد مصرف‌کننده با علائمی چون اختلال در حرکت و راه رفتن، سرگیجه، تهوع و استفراغ، تحریک‌پذیری، افزایش فشار خون، گُرگرفتگی، رفتارهای تهاجمی و ... روبه رو می‌شود.
مشروبات تقلبی؛

آمار تکان ‌دهنده‌ای از مرگ‌ومیر بر اثر مصرف مشروب الکلی غیراستاندارد در کشور

ظرف 10 سال گذشته اخبار این اتفاقات دایما در رسانه‌ها منتشر شده است. در آذرماه سال 87 مصرف مشروبات تقلبی که دارای ماده سمی متانول بوده، جان ۱۲ نفر را در بندرعباس گرفت. بر اثر این حادثه 92 نفر در بیمارستان شهید محمودی این شهر بستری شده بودند.
مدیر کل پزشکی قانونی گلستان:

کمبود نیروی انسانی چالش جدی پزشکی قانونی گلستان است

مدیر کل پزشکی قانونی استان گلستان گفت: کمبود نیروی انسانی را از چالش های اساسی مراکز پزشکی قانونی در گلستان است.
قائم مقام پزشکی قانونی:

پزشکان برای فعالیت در پزشکی قانونی رغبتی ندارند

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی گفت: با وجود ترمیم حقوق و مزایا و همچنین بهبود وضعیت معیشتی، پزشکان برای جذب در ادارات پزشکی قانونی رغبتی از خود نشان نمی دهند
افزایش خشونت در جامعه؛

تهران رکورددار نزاع

سال گذشته حدود 544 هزار و 470 نفر در کشور به علت نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند که تهرانی‌ها با 93 هزار و 295 مورد رکورد زدند. رکوردی که نه تنها جای افتخار ندارد، بلکه باید جای خالی توجه ویژه نظام سلامت به این امر را هم در آن جست‌وجو کرد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها