سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پرداخت مالیات توسط پزشکان؛

شکاف مالیاتی ۸۵ درصدی جامعه پزشکی

عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی گفت: ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که سازمان امور مالیاتی از پزشکان گرفته ۱۵۰ میلیارد تومان است یعنی ۸۵۰ میلیارد تومان شکاف مالیاتی وجود دارد.موضوع نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان در شرایطی به تنش بین جامعه پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور دامن زده است که پزشکان معتقدند این موضوع بخشی از همجه علیه این قشر است و کارشناسان مالیاتی نیز اعتقاد دارند پزشکان،ماورای تحصیلات یا نقش اجتماعی‌شان باید به طور شفاف درآمد خود را اظهار کنند و مالیات آن را بپردازند.
اعلام شد؛

نتایج انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کل کشور

نتایج انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کل کشور اعلام شد.
پزشکان، تافته جدا بافته امور مالیاتی؛

کارزار داغ نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا رسید؟

کارتخوان پزشکان موضوع داغی بوده که جنجال‌های بسیاری به دنبال داشته است و بسیاری آن را با فرار مالیاتی پزشکان مرتبط کرده اند.در مطب پزشکی در صف عریض و طویل بیماران نشسته بودم، خدا رو شکر پول نقد همراهم بود که ویزیت را نقدی پرداخت کنم، همین طور که در صف عریض و طویل نشسته بودم، خانواده بیماری شهرستانی از راه رسیدند و مثل سایر بیماران با جمله کارتخوان خراب است رو به رو شدند و اعتراض پدر خانواده بلند شد که از صبح آواره بیمارستان بودم و این محله را هم بلد نیستم چرا نباید پزشکان کارتخوان داشته باشند یا کارتخوان همیشه قطع باشد؟!
قاب عکاسان ؛

جهادگران گمنام سلامت + تصاویر

صعب العبور بودن جاده های دهستان موگویی سبب شده است که کمتر کسی جرات تردد در این جاده ها را به خود بدهد اما هنوز هستند افرادی که انسانیت را از یاد نبرده و برای یاری رساندن به انسانی در دور دست ها، از جان خود مایه می گذارند. به همت سازمان علوم پزشکی حتی در دوردست ترین نقاط استان چهارمحال و بختیاری نیز خدمات پزشکی ارائه می شود و حتی در برخی روزهای هفته پزشک و ماما نیز در این مناطق حضور پیدا می کنند.
افزایش ظرفیت آری یا نه؛

ابهامات حل‌نشده سهمیه‌های گروه پزشکی

درحالی هنوز تب و تاب پایین بودن ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی در جامعه وجود دارد که اوایل هفته نیز قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت از ورود 60 درصد این دانشجویان با استفاده از سهمیه به دانشگاه‌ها خبر داد.وقتی اسم سهمیه‌ها به میان می‌آید، تصور اغلب جامعه این است که تنها فرزندان شهدا و ایثارگران مشمول استفاده از سهمیه می‌شوند، باور اشتباهی که حالا دیگر صدای مسئولان را نیز درآورده است تا جایی که قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره سهمیه‌ها این‌طور گفته بود: «براساس قانون مجلس ما با موضوع ۳۰ درصد عدالت آموزشی که مختص رشته‌های گروه علوم پزشکی است، مواجه هستیم و در رشته‌های دیگر این وضعیت وجود ندارد.»
وزیر بهداشت:

جامعه شادی نداریم

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ایجاد فضای شادی و نشاط در کشور، گفت: برخی با کج سلیقگی سعی در ایجاد فضای غم و اندوه و سرخوردگی در جامعه دارند و سعی می‌کنند صحبت‌های بنده مبنی بر ایجاد فضای شاد را با برداشتی نادرست منتشر کنند.
یک آزمایش روانشناسی در زمان لویی شانزدهم باعث شد؛

جایگاه سیب زمینی در آشپزی فرانسوی

اگر امروز به مردم فرانسه بگویید که روزگاری برای تشویقشان به مصرف سیب زمینی نیاز به ترفندهایی عجیب وجود داشته احتمالا تعجب خواهند کرد و شاید حتی این ادعا را باور نکنند اما این ماجرا حقیقت دارد.
دکتر حمید اکبری توضیح داد:

هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟

دکتر حمید اکبری ضمن قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هزینه تربیت دانشجویان پزشکی بسیار سنگین است و بسیاری از کشورهای اروپایی از تربیت دانشجو در برخی تخصص‌ها خودداری می کنند، گفت: دولت ایران برای تربیت یک دانشجوی پزشکی عمومی سالیانه ۱۰۰ میلیون سرانه پرداخت می کند که این رقم بدون در نظر گرفتن تورم سالیانه در طول هفت سال به رقم ۷۰۰ میلیون می‌رسد.
دکتر حمید اکبری پاسخ داد؛

هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هزینه تربیت دانشجویان پزشکی بسیار سنگین است و بسیاری از کشورهای اروپایی از تربیت دانشجو در برخی تخصص‌ها خودداری می کنند، گفت: دولت ایران برای تربیت یک دانشجوی پزشکی عمومی سالیانه ۱۰۰ میلیون سرانه پرداخت می کند که این رقم بدون در نظر گرفتن تورم سالیانه در طول هفت سال به رقم ۷۰۰ میلیون می‌رسد.
بسته خبری؛

از خطرناک‌ترین محلات جهان تا بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو

"«پراید» و «پژو» در صدر شماره‌گذاری خودروها، پذیرش ۲۵ هزار دانشجو معلم، راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، امکان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه‌های نظام جدید، چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟، تشکیل تیم کارشناسی در شهرداری برای کاهش آلایندگی "ازن"، بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو و یکطرفه شدن ویلا را از رسانه‌ها متوجه شدیم" از مهم‌ترین عناوین خبریِ در روز سه‌شنبه هستند.
هرگز ناگهانی و بی‌مطالعه تصمیم نگیرید!

اما و اگرهای جراحی زیبایی

هیچ‌گاه تحت تأثیر فشار خانواده و اطرافیان به سمت این نوع اعمال جراحی نروید! شما در آستانه انجام کاری هستید که باید در مورد آن بالغانه بیندیشید. شاید لازم باشد ماه‌ها و چه‌بسا سال‌ها در موردش فکر کنید چون این احتمال وجود دارد که بعد از عمل آن‌قدر از لحاظ ظاهری تغیر کنید که دیگر خود را نشناسید!
عنوان دکتر نبایستی برای دامپزشک عمومی به کار رود!

علت عناد شدید رشته‌های کشاورزی و علوم دامی با دامپزشکی در چیست؟

سر مخالفت و عناد شدید رشته های کشاورزی و علوم دامی با دامپزشکی در همین است که چون در غرب مدرک دامپزشکی معادل لیسانس است، بایستی مدرک دکترای دامپزشکی ایران هم همانند کشورهای خارجی لیسانس باشد.
دکتر مهدی شادنوش مطرح کرد؛

زمان رضایت‌گیری برای اهدای عضو از مرگ مغزی، در ایران چقدر است؟

رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن مقایسه زمان رضایت‌گیری برای اهدای عضو از مرگ مغزی در ایران و برخی کشورهای دیگر، گفت: زمان رضایت‌گیری برای این موضوع در ایران بین 6 تا 90 ساعت به طول می‌انجامد.دکتر مهدی شادنوش با بیان اینکه کشور اسپانیا رتبه اول اهدای عضو در سطح جهان را دارد، خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها که در حوزه اهدای عضو فرهنگسازی گسترده‌ای انجام شده است، میانگین زمان رضایت‌گیری از خانواده‌ها، ۴ تا ۶ دقیقه محاسبه شده است؛ چراکه در این کشورها خانواده‌ها از قبل اطلاعات صحیح و لازم درخصوص مرگ مغزی و اهدای عضو را کسب کرده‌اند.
رئیس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران:

استفاده از اعضای پیوندی محکومان به اعدام غیر‌اخلاقی است

محمود عباسی، رئیس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران در واکنش به موضوع پیوند عضو از محکومان به اعدام گفت: استفاده از اعضای پیوندی محکومان به اعدام امری غیراخلاقی است و شأن و حیثیت سیاسی و بین المللی کشور را مخدوش می کند.
حکم پزشک پرونده کیارستمی؛

فقط ۳ ماه محرومیت از خدمت

سرانجام هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی حکم پرونده زنده یاد کیارستمی را صادر و ابلاغ کرد. بر اساس متن حکم، پزشک معالج مرحوم کیارستمی به سه ماه محرومیت از مطب آن هم در محل ارتکاب تخلف محکوم شده است.
بیمارستان رازی ۸۵ ساله شد؛

روز گشایش یکی از قدیمی ترین بیمارستان های تهران

بر حسب دعوتی که قبلا از طرف وزارت داخله به عمل آمده بود برای گشایش بیمارستان رازی بعضی از آقایان وزرا، اعیان و اشراف، آقایان نمایندگان مجلس، آقایان اطبای صاحب‌منصبان، تجار و اصناف و عده زیادی از سایر صنوف که بالغ بر ۳۰۰ نفر می‌شدند در محل مریض‌خانه رازی حضور به هم رسانیده و کارکنان وزارت داخله و صحیه کل مملکتی مراسم پذیرایی را به عمل می‌آورد.
گزارشی از سخت‌ترین کار دانشجویی؛

فعالیت اجباری یا کارآموزی؟/چرا دانشجویان پزشکی معترضند؟

خستگی حاصل از ارائه خدمات شبانه‌روزی گاهی با بیش از ۴۸ ساعت موجب می‌شود تا دانشجویان دوره‌های تخصصی نتوانند در کلاس‌های آموزشی به‌صورت مرتب و مداوم شرکت کنند.
تعطیلی برندهای ایرانی؛

جزییات جدید از سناریوی عجولانه تخریب برند معروف شیرینی

عجیب است که همزمان با تصمیم مدیران شیرینی الف مبنی تعطیلی شعبه این مجموعه در شهر یاسوج یکباره با حضور بازرسان و ماموران بهداشت عدم رعایت نکات بهداشتی و تخلف استفاده از مواد ممنوعه در تولید محصول تایید و رسانه‌ای شده.
طرح حمید صوفی ؛

سیگار و سیگاری ها

سیگار کشیدن سیگاری ها سوژه کارتونی حمید صوفی شده است .
دانستنی ها؛

طول عمر اهداکنندگان کلیه چقدر است؟

رییس قطب اورولوژی ایران ضمن تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه اهدای عضو از مرگ مغزی، در عین حال گفت: باید این موضوع جا بیفتد که اهدای یک کلیه باعث اختلال در سلامت و زندگی فرد نمی‌شود و طول عمر کسانی که کلیه خود را اهدا کرده‌اند، کمتر از سایر افراد نیست.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها