سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قاضی زاده هاشمی:

در حوزه بهداشت و درمان هرکاری از دستمان بربیاید، کوتاهی نمی کنیم

سید حسن هاشمی گفت: این کاروان بالغ بر سه هزار روز در نقاط محروم کشور بوده است و درعین حال 17 هزار عینک رایگان توزیع و دندان های بسیاری ترمیم و تعداد زیادی جراحی چشم انجام شده است.

اقدام جالب در يك بيمارستان

یک بیمارستان در اقدام جالبی بنری با مضمون: "قابل توجه تمامی کارکنان بیمارستان: تمامی مراجعین محترم بیمارستان فجر سفارش شده ریاست این مرکز درمانی می باشند." در حیاط بیمارستان نصب کرد.
تصمیم عجیب متخصصین بیهوشی؛

ماجرای بیهوش نکردن بیماران چیست

متخصصین بیهوشی به خاطر تبعیض و بی عدالتی که در تعیین تعرفه ها متوجه رشته آنها شده است، تصمیم گرفته اند از بیهوشی برخی جراحی ها خودداری کنند و تبعات آن را متوجه وزارت بهداشت می دانند.

هر پزشک برای ویزیت بیمار چقدر باید وقت بگذارد؟

معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تشریح جزییات استانداردهای ویزیت و مدت زمانی که پزشک باید برای ویزیت و مشاوره بیماران زمان بگذارد، گفت: بالا بودن تعداد تقاضا برای ویزیت، باعث می‌شود که بیماران در نوبت‌های طولانی انتظار قرار گیرند و این موضوع سطح کیفی خدمات را کاهش می‌دهد.
با برگزاری مجمع عمومی نظام پزشکی؛

۲۵ عضو جدید شورای عالی نظام پزشکی انتخاب شدند

اعضای جدید شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شدند.
مسئول بانک خون بندناف جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان خبر داد:

انعقاد نخستین قراداد دوقلویی در دفتر بانک خون بندناف جهاددانشگاهی

مسئول بانک خون بندناف جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از انعقاد نخستین قرارداد دوقلویی در دفتر بانک خون بندناف جهاددانشگاهی استان شعبه بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان خبر داد.
دیناروند خطاب به توکلی:

از شما نمی‌گذرم

در پی نامه امروز احمد توکلی به نمایندگان مجلس در مخالفت با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ایراد اتهاماتی به رئیس سازمان غذا و دارو در این نامه رسول دیناروند بیانیه‌ای را در این خصوص صادر کرد.
کارت اهدا عضو در قانون؛

كارت اهداي عضو، هنوز فاقد جايگاه قانوني در ايران است

صبح روز ١٩ مرداد، نام پريا خزاعي، به عنوان كوچك‌ترين داوطلب اهداي عضو در فهرست دريافت‌كنندگان كارت اهدا ثبت شد. پريا، ١٨ مرداد به دنيا آمد و پدرش، يك روز پس از تولد پريا، كوچك‌ترين عضو خانواده را هم در فهرست داوطلبان اهداي عضو ثبت‌نام كرد.
از شعار ۲ بچه کافی است تا تحول در نظام سلامت؛

مروری بر همه وزرای بهداشت تاریخ انقلاب ایران

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۱۳ وزیر بر کرسی وزارت بهداشت تکیه زده‌اند و اکنون با برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم، شمارش معکوس برای فعالیت چهاردهمین وزیر بهداشت تاریخ انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است.
صحت انتخابات نظام پزشکی تایید شد؛

معترضان مطالباتشان را از روش‌های قانونی پیگیری کنند

رییس هیات مرکزی نظارت بر هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: از نظر ما که مرجع نهایی اعلام نظر در انتخابات هستیم، سلامت و صحت انتخابات مورد تایید می باشد.
مشاهدات چند دانشجوی ایرانی از امریکا؛

آیا ختنه کردن پسران کار درستی است؟

ارزیابی اسناد موجود نشان می‌دهد که فواید بهداشتی ختنه پسران نوزاد از خطرهای آن بیشتر است... فواید علمی شناسایی شده عبارتند از: کاهش عفونت مجاری ادار، کاهش احتمال گرفتن ایدز، کاهش انتقال بیماری‌های جنسی، و کاهش احتمال سرطان آلت تناسلی... ختنه پسران اثر منفی بر روی فعالیت و لذت جنسی آن‌ها نمی‌گذارد... فواید این کار برای بهداشت عمومی جامعه به حدی است که منطقی است در پرداخت هزینه‌های آن مساعدت شود.

ابراز خوشحالی وزیر بهداشت از تعطیلی برنامه درحاشیه پزشکی

تشکر وزیر بهداشت از صدا و سیما به خاطر جمع کردن برنامه انتقادیِ در حاشیه پزشکی خبر 20:30.
پیرامون انتخابات نظام پزشکی؛

حافظی از نظام پزشکی انصراف نمیدهد

«رحمت الله حافظی» که در روز رای گیری انتخابات نظام پزشکی گفته بود حتی اگر خودش انتخاب شود این انتخابات مخدوش است، حالا پس از انتخاب خودش حاضر به انصراف نیست ولی می‌خواهد که همه‌ی منتخبین به خاطر «بحران مشروعیت» یکجا انصراف دهند تا انتخابات دوباره برگزار شود!

اسامی منتخبین انتخابات نظام پزشکی تهران اعلام شد

ایرج فاضل دارای بیشترین رای است. اسامی منتخبین هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در تهران اعلام شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

انتخابات نظام پزشکی ابطال نمی‌شود

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی با تاکید بر اینکه انتخابات نظام پزشکی ابطال نشده است،گفت: متاسفانه بسترهای لازم برای اخذ آرا به روش الکترونیکی فراهم نشد.
دکتر محمد آقاجانی:

مشارکت بالا جهت رای‌دهی الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی

رییس هیات اجرایی مرکزی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، روند برگزاری این دوره از انتخابات را تشریح کرد.وی با اشاره به برگزاری این دوره از انتخابات به صورت الکترونیکی و حضوری افزود: اعلام نتایج انتخابات به فردا موکول شده است. بعد از آن نیز هیات مدیره‌های شهرستان‌ها تشکیل و شورای مرکزی نظام پزشکی را ایجاد می‌کنند و پس از انجام مراحل مربوط به انتخاب رییس کل، تلاش بر آن است که در روز اول شهریور ماه و همزمان با روز پزشک، رییس کل سازمان نظام پزشکی به صورت رسمی معرفی شود و در مراسمی حکم خود را دریافت کند.
احتمال ابطال برخی از آرا؛

عدم استفاده از امکانات دولتی و عمومی در انتخابات نظام پزشکی

دبیر هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی تهران گفت: تاکید شده که از امکانات دولتی و عمومی در انتخابات نظام پزشکی استفاده نشود.
شرکت در انتخابات نظام پزشکی؛

شرکت در انتخابات نظام پزشکی ، چرا و چگونه؟

دخالت در سرنوشت از طریق انتخابات ، خواه به صورت مشارکت ، خواه به صورت عدم مشارکت ، بر اساس شرایط موجود ، بازتاب دهنده خواسته هایی است که در یک مسیر مدنی ابراز می گردد. علی رغم محدودیت ها ، تقویت نهادهای صنفی و غیردولتی یکی از راه های دست یابی به پیشرفت و شفافیت است. در جوامع سیاست زده ای چون ما ، از این روزنه می توان امید به رهایی از منجلاب انفعال و سکوت داشت.
وزارت بهداشت هیچ دخالتی در انتخاب کاندیداها ندارد؛

تکذیب ادغام دو ائتلاف "سپید" و "امید سلامت"در انتخابات نظام پزشکی

با نزدیک شدن موعد انتخابات نظام پزشکی بازار برخی شابعات گرم شده.یکی از آنها این است که قرار است دو ائتلاف مهم در هم ادغام شوند.
پیرامون انتخابات نظام پزشکی؛

چرا نظام پزشکی از جایگاه اصلی خود دور مانده است؟

دکتر محمدهادی یارایی:سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین NGO در کشور می تواند در تنظیم روابط ارکان نظام سلامت نقش کلیدی و تعیین کننده ای ایفا کند و این در حالیست که بین موقعیت فعلی این سازمان تا چشم اندازهای مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها