سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کتاب روانشناسی خواب؛

رؤیا از گذشته خبر می‌دهد و شاید از آینده

معروف است که سه ضربه تاج‌و‌تخت سروری بشر را روی سیاره زمین بر هم زد: اولین ضربه را کوپرنیک زد وقتی ثابت کرد زمین نه‌تنها مرکز عالم نیست بلکه سیاره کوچکی است که به گرد ستاره‌ای می‌گردد؛ انسان دیگر مرکز و سرور کیهان نبود. دومین ضربه را ﺩﺍﺭﻭﯾﻦ زد وقتی ثابت کرد انسان نه‌تنها گونه برتر روی زمین نیست و فرق چندانی ﺑﺎ ﺳﺎﯾﺮ جانوران ندارد بلکه محصول یک فرآیند تکاملی است؛ ما دیگر سرور سایر جانوران هم نبودیم. سرانجام ضربه آخر را فروید زد وقتی ثابت کرد انسان‌ها حیواناتی منطقی‌اند و تحت‌تاثیر غریزه خود و تنها از بخش اندکی از وجودشان آگاه‌اند و رفتار و گفتار بشر سرچشمه مهم‌تری دارد، یعنی «ناخودآگاه»؛ ما حتی دیگر سرور خودمان هم نیستیم. فروید آخرین نمونه از این حلقه بود که با کشف ضمیر ناخودآگاه، بررسی ریشه نارسایی‌های روانی در گذشته و ایده‌ها و نظریات شگفت‌انگیز در روانکاوی و روانشناسی خواب، افقی جدید به سوی دانش و معرفت انسان از خود و جهانش گشود.
دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی مطرح کرد؛

کاهش آمار سوختگی با ارتقاء آگاهی عمومی/تأثیر عوامل اقتصادی بر سوختگی

دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی با اشاره به تأثیر عوامل اقتصادی بر سوختگی گفت: هرچه آگاهی عمومی را بالا ببریم عوارض کمتری از سوختگی گریبان‌گیر افراد، جامعه و خانواده خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تشریح کرد؛

از شرط راه‌اندازی «اتاق تزریق» تا توقف فعالیت دستگاه‌های خودپرداز سرنگ

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه خدمات کاهش آسیب در کشور مورد توافق همه گروه‌های فعال حوزه مبارزه با مواد مخدر است گفت: همانطور که در جلسه مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته درمان تصویب شده است، امکان راه‌اندازی « اتاق تزریق» در استان‌هایی که این درخواست را دارند، در صورت فراهم شدن شرایط و تصویب شورای هماهنگی استان‌ها فراهم خواهد شد.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت؛

مجروحیت بیش از 333 هزار نفر در حوادث رانندگی

ایازی گفت: حدود 333 هزار نفر در حوادث رانندگی مجروح و به مراکز درمانی انتقال داده می شوند.
حریرچی ؛

صعود ۴۷ پله‌ای درشاخص امید به زندگی پس از انقلاب اسلامی

قائم مقام وزیر بهداشت به بیان توضیحاتی درباره تحولات حوزه بهداشت و درمان بعد از پیروزی انقلاب و دستاوردهای چهار دهه گذشته پرداخت.
متخصص تغذیه مطرح کرد؛

باید و نبایدهای خوردن برف

یک متخصص تغذیه درباره دلایلی که نباید برف خورد توضیحاتی ارائه کرد.
سازمان انتقال خون؛

دعوت انتقال خون از تهرانی‌ها برای اهدای خون

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به برودت هوا در تهران و نیاز به خون و فرآورده‌های خونی از تهرانی‌هایی که منزل‌شان در نزدیکی مراکز اهدای خون است و مشکل تردد ندارند، خواست برای اهدای خون به این مراکز مراجعه کنند.
زلزله با سلامت روان ما چه می کند؟

بهداشت روانی در حوادث غیرمترقبه

از ۲۹ آذرماه تا امروز کوچک‌ترین لرزشی در ساختمان باعث می‌شود از جا بپرم! مرتب اخبار را چک می‌کنم، به مرگ فکر می‌کنم و از آنچه بر سر من و خانواده ام خواهد آمد می‌ترسم!»تجربه اکثر ما پس از زلزله ۲/ ۵ ریشتری ۲۹ آذر مشابه جملات بالا است. بیاید به آنچه در این لحظات برای روان ما رخ می‌دهد نگاهی بیندازیم و در راستای حفظ سلامت روان خود، توصیه‌های کاربردی در این موقعیت‌ها را مرور کنیم.
رئیس مرکز تحقیقات سوختگی؛

خودسوزی در ایران در حال افزایش است/ امکانات و تجهیزات برای بیماران سوخته فراهم نمی‌کنند

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه خودسوزی در ایران در حال افزایش است، گفت: سالی ۳۰ هزار بیمار بر اثر سوختگی بستری می‌شوند، در حالی فقط هزار و ۳۵۰ تخت سوختگی در کل کشور وجود دارد.
در آستانه برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی؛

مروری بر تاریخچه نظام پزشکی از آغاز تاکنون

اولین قانون نظام پزشکی ایران در سال 1339 به تصویب رسید؛ اکنون 57 سال از آن زمان می‌گذرد و در طی این سال‌ها نظام پزشکی ایران همواره با فراز و فرودهایی همراه بوده، اما شاید بتوان "تعرفه‌های پزشکی" و "حقوق پزشک و بیمار" را فصل مشترک مباحث ادوار مختلف نظام پزشکی خواند.
کارت آزمون استخدامی وزارت بهداشت؛

جزئیات استخدام پرستاران اعلام شد

معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اعلام کرد: داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت می‌توانند کارت ورود به آزمون را در روز سه شنبه، ۲۸ آذرماه ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org دریافت کنند.
گذار علمی از «قابلگی‌«؛

نگاهی به تکوین حرفه مامایی به‌عنوان یک دانش جدید

با توجه به نیاز بشر، «مامایی» یکی از رشته‌هایی است که همواره در طول تاریخ وجود داشته اما این شغل معمولا بی‌ارتباط با دانش‌های بشری حتی پزشکی بوده است و عمدتا به شیوه سنتی و موروثی انجام می‌شد.
هلند سرزمین رویاهای پزشکان؛

پردرآمدترین کشورها برای پزشکان

پردرآمدترین کشورها برای پزشکان شاید برای شما سوال باشد که در چه کشورهایی پزشکان بالاترین درآمد را دارند. در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین کشورها برای پزشکان را بشناسید.
پدر طب کودکان تبریز درگذشت؛

دکتر برادران، پدر طب کودکان آذربایجان درگذشت

دکتر رضا برداران، پدر طب کودکان و نماد نیم قرن پزشکی کودکان آذربایجان، دقایقی قبل در سن 86 سالگی در بیمارستان ولیعصر تبریز درگذشت.
احمدزاده هشدار داد:

سود محدودیت یا ممنوعیت واردات خمیردندان و مسواک در جیب قاچاقیان

دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران ایجاد هرگونه محدودیت و ممنوعیت روی واردات مسواک و خمیردندان را به نفع قاچاقچیان دانست و گفت: این کار روی سلامت مردم تبعات منفی زیادی خواهد داشت.
اولین مدرک پزشکی زنان در ایران؛

اولین زنی که شماره نظام پزشکی دریافت کرد

آفاق آذربال اولین زنی که شماره نظام پزشکی دریافت کرد.
بی احترامی به پرسنل بیمارستان شفا تاکستان؛

عذرخواهی مردم از بیمارستان شفا تاکستان

مجبور کردن مردم به عذرخواهی توسط بیمارستان شفا تاکستان
جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آسیب‌دیدگان زلزله؛

مراکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان غرب کشور

نشانی مراکز جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان غرب کشور در شهر تهران/ نیاز اصلی پتو و کنسرو است
جمع آوری کمک های مردمی؛

جواد رضویان و جواد خیابانی در حال جمع آوری کمک

جواد رضویان و جواد خیابانی در حال جمع آوری کمک های مردمی
مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

صدور حکم پرداخت دیه به سه هزار نفر در پرونده بیماران هموفیلی

مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت از صدور رای نهایی مبنی بر پرداخت دیه به سه هزار نفر در پرونده بیماران هموفیلی خبر داد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها