سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرحی برای چشیدن سختی کار پزشکی!

سیاست جدید وزارت بهداشت:ممنوعیت ادامه تحصیل پیوسته پزشکان تا دوره فوق تخصص

سیاست جدید وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت ادامه تحصیل پیوسته پزشکان تا دوره فوق تخصص با واکنش جدی برخی از دانشجویان پزشکی مواجه شده است. سیدحمایت میرزاده، از استقبال اعضای کمیسیون آموزش مجلس از این طرح خبر می‌دهد.سعید نمکی نیز از موافقان این طرح هستند اما سیدمرتضی خاتمی، نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از مخالفان طرح است.بشیر خالقی دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم با این طرح مخالف است.
با وجود مصوبه مجلس و الزام پزشکان؛

فرارپزشکان از نصب دستگاه کارتخوان

درحالی‌که در واپسین روزهای سال نمایندگان مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی با الحاق یک بند به تبصره6 بخش درآمدی لایحه بودجه، تمامی صاحبان مشاغل پزشکی را مکلف کردند از ابتدای سال۹۸ از دستگاه کارتخوان در مطب‌هایشان استفاده کنند، اما بررسی‌های میدانی روزنامه همشهری نشان می‌دهد که این قانون در مطب‌ها همچنان اجرایی نمی‌شود و بسیاری از مطب‌های پزشکان حتی پزشکان مشهور و نامور هنوز دستگاه کارتخوان ندارند. نکته جالب این است که حتی مطب بسیاری از پزشکانی که تحت قرار‌داد با نهادهای رسمی و دولتی همچون راهنمایی و رانندگی هستند و برای دریافت معاینه پزشکی گواهینامه افراد به آنها مراجعه می‌کنند هم هنوز از کارتخوان استفاده نمی‌کنند.
تحول در اورژانس با تماس یک کودک؛

ارسال موقعیت تماس‌گیرنده به اپراتور+فیلم و عکس

معاون وزیر ارتباطات گفت: از یک ماه آینده، موقعیت مکانی فرد تماس‌گیرنده به‌طور اتوماتیک برای اپراتور اورژانس ارسال می‌شود.روز گذشته فایل صوتی تماسیک کودک 6 ساله اصفهانی با اورژانس منتشر شد که در این فایل، کودکاز وضعیت وخیم حال مادرش پس از مصرف قرص خبر می‌دهد و تکنسین اورژانس را برای حضور در محل راهنمایی می‌کند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام:

مراکز پزشکی فاقد کارتخوان پلمب می‌شوند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام به مراکز درمانی و پزشکی تا تاریخ ۲۴ فروردین سال جاری مهلت داد که نسبت به نصب دستگاه کارتخوان اقدام کنند.
وزیر بهداشت اعلام کرد؛

آمار فوتی‌های سیل، ۴۶ نفر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری عفونی قابل توجهی در جریان سیلاب اخیر در استان‌های سیل‌زده کشور مشاهده نشده است. وی افزود: تاکنون ۴۶ مورد تلفات در کشور داشته‌ایم که بیشترین تعداد یعنی ۲۱ نفر مربوط به چند دقیقه نخست حادثه سیلاب شیراز است.وی اضافه کرد: این ستاد به تمام روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام آماده باش کرد و تاکید شد که هیچ یک از روسا به مرخصی نروند. با وجود ایجاد مشکل برای هموطنان در جریان سیلاب از جمله اتفاقات تلخ شیراز، کمترین عارضه را در این حجم از بارندگی شاهد بودیم و هم اکنون نیز تمام تیم‌های بهداشت محیط وزارت بهداشت فعال هستند.
با دستور وزیر بهداشت؛

معاون اجتماعی وزارت بهداشت رسما حذف شد

با دستور وزیر بهداشت و بر اساس مصوبه شورای معاونین این وزارتخانه، معاونت امور اجتماعی وزارت بهداشت رسما حذف و در مجموعه‌های دیگر این وزارتخانه ادغام شد.
در پی وقوع سیل در استان های شمالی؛

اعزام نمایندگان وزیر بهداشت به مناطق سیل زده

معاون درمان وزارت بهداشت و رییس سازمان اورژانس به عنوان نمایندگان ویژه وزیر بهداشت به مناطق سیل زده استان‌های گلستان، مازندران، سمنان و خراسان شمالی اعزام شدند.علی عباسی، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران درباره آخرین آمار فوتی‌های ناشی از سیلاب اخیر در مازندران به فارس گفت: سیلاب اخیر در استان ۵ قربانی گرفت. یک مورد خانم ۲۷ ساله در دارابکلا بوده که در مناطق بالادست غرق شد و پیکرش در مناطق پایین‌دست کشف شد. یک مرد نیز در محدوده خطیرکوه محور سوادکوه براثر ریزش سنگ جان خود را از دست داد. دو مورد دیگر نیز مربوط به برق‌گرفتگی به بهشهر بوده که در سیل اخیر و اتصالات برق جان خود را از دست دادند.
امسال رقم خورد؛

بهترین شب چهارشنبه آخر سال از لحاظ کاهش حوادث

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران با بیان "تا ساعت ۲۲ امشب ۱۴۰ مورد حریقهای جزئی مرتبط با حوادث این شب داشتیم که نسبت به سال گذشته کاهش ۵۰درصدی داشت"، گفت: امسال بهترین شب چهارشنبه آخر سال از لحاظ کاهش حوادث بین سالهای اخیر بود.
محسن اسلامی دانش‌آموخته فلسفه؛

شفافیت قیمت در خدمات بیمارستانی: طرح مسئله

این یادداشت نقش طرح مسئله دارد و بناست نسبت به مسائل مربوط به شفافیت قیمت‌ها در خدمات بیمارستانی جلب توجه کند. «شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی» در آینده مطالب پژوهشی مستقلی در این موضوع منتشر خواهد کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت:

بیشترین شکایت‌ها در حوزه سلامت مربوط به خدمات ‏دندان پزشکی است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیشترین شکایت‌ها در حوزه سلامت از بیرون بیمارستان انجام می‌شود و مربوط به خدمات ‏دندانپزشکی است. هزینه‌های دندانپزشکی یا ارائه خدمات در مکان‌های غیر استاندارد یا توسط افراد غیرمتخصص از جمله این ‏موارد است.‏
چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی؛

کلید نهایی آزمون دستیاری پزشکی منتشر شد

کلید نهایی چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ منتشر و اصلاحات سؤالات دفترچه به داوطلبان اعلام شد.
برای چهل و ششمین دوره؛

آغاز مهلت تکمیل مدارک آزمون دستیاری از فردا

داوطلبانی که در چهل و ششمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی شرکت کردند از فردا شنبه ۱۱ اسفند فرصت دارند به مدت 2 روز مدارک مربوط به سهمیه خود را تکمیل کنند.
رابطه بین استرس و رضایت از ازدواج در زوج های نابارور؛

استرس ناشی از ناباروری، رضایت از ازدواج زوجین را کاهش می دهد

براساس یافته های محققان پژوهشگاه رویان، استرس ناشی از ناباروری نه تنها رضایت از زناشویی فرد مبتلا را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه در رضایت از ازدواج همسرش نیز مؤثر است.
معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:‏

مجوز استخدام 30 هزار نفر در وزارت بهداشت آماده است

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت‏: مجوز ۳۰ هزار نفری استخدام در وزارت بهداشت آماده است و اگر مشکلات برطرف شود می‌توان این تعداد نیرو را در سال آینده جذب کرد.
فناوری پوشیدنی؛

North Focals نقطه ی عطفی در طراحی عینک های هوشمند

عینک‌های هوشمند، رویای نمایش دنیای مجازی در برابر چشم‌ها را بدون نیاز به گوشی‌های هوشمند به واقعیت تبدیل می‌کنند.
لیلا بهنام، روان‌درمانگر تحلیلی مطرح کرد؛

بن‌بستی به اسم کمال‌گرایی

ما اغلب دوست داریم بتوانیم به آنچه در ذهن داریم جامه عمل بپوشانیم ولی گاهی چیزهایی که می‌خواهیم خیلی واقع‌بینانه نیست؛ ضمن اینکه توقع بیش از حد داشتن از خود، ما را از دنیای واقعی دور می‌کند و به‌تدریج در چارچوبی از کمال‌گرایی اسیر می‌شویم که رهایی از آن چندان آسان به‌نظر نمی‌رسد. اما چگونه می‌توانیم به دور از کمال‌گرایی با واقعیات زندگی مواجه شویم و خودمان را نیز آنگونه که هستیم بپذیریم. در این خصوص با لیلا بهنام، روان‌درمانگر تحلیلی گفت‌وگو کرده‌ایم.
دلالان اعضای بدن؛

تماس تلفنی با دلال کبد و کلیه روی آنتن تلویزیون!

ویدئویی از تماس تلفنی با دلال کبد و کلیه روی آنتن تلویزیون را ببینید.
فرشيد مسعودي/ مددکار و رئيس انجمن حمايت از افراد تراجنسي:

انجام شش هزار جراحي تغيير جنسيت در ايران

با آنکه اولين نفرشان که جسارت صحبت‌کردن درباره جنسيتش را داشت، حکم جراحي و زندگي معمولي را از دست امام خميني گرفت، اما هنوز که هنوز است آنها به خاطر فشارهاي اجتماعي ترجيح مي‌دهند در خفا زندگي کنند و ترس‌ها و تنهايي‌شان را بين خودشان نگه دارند. بعضي از آنها آن‌قدر از قضاوت جامعه و زدن انگ «انحراف» وحشت دارند که تا ابد با دو شخصيت زندگي مي‌کنند و هويت جنسي‌شان را حتي براي خودشان هم انکار مي‌کنند.
اختلال هویت جنسی ؛

انجام 6 هزار جراحی تغییر جنسیت در ایران

با آنکه اولین نفرشان که جسارت صحبت‌کردن درباره جنسیتش را داشت، حکم جراحی و زندگی معمولی را از دست امام خمینی گرفت، اما هنوز که هنوز است آنها به خاطر فشارهای اجتماعی ترجیح می‌دهند در خفا زندگی کنند و ترس‌ها و تنهایی‌شان را بین خودشان نگه دارند. بعضی از آنها آن‌قدر از قضاوت جامعه و زدن انگ «انحراف» وحشت دارند که تا ابد با دو شخصیت زندگی می‌کنند و هویت جنسی‌شان را حتی برای خودشان هم انکار می‌کنند.
واکنش مرندی به استعفای قاضی‌زاده هاشمی؛

کنایه «مرندی» به استعفای قاضی‌زاده هاشمی از وزارت بهداشت + فیلم

وزیر اسبق بهداشت به استعفای قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت به دلیل کمبود بودجه واکنش نشان داد.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها