سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پودر بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد
غرامت میلیاردی شرکت امریکایی؛

پودر بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد

بر اساس حکم اعضای هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، شرکت «جانسون اند جانسون» باید به علت سرطان زا بودن پودرهای نظافت کودک خود غرامت میلیاردی پرداخت کند. دادگاه یادشده که در سنت لوئیس آمریکا واقع است، شرکت جانسون اند جانسون را به پرداخت غرامت 4.69 میلیارد دلاری به 22 زن محکوم کرده است. این زنان مدعی شده بودند پودر نظافت بچه این شرکت حاوی آزبست بوده و استفاده از آن منجر به ابتلا به سرطان تخمدان می شود.این اولین بار نیست که دادگاهی با این موضوع بر علیه شرکت جانسون اند جانسون برگزار می شود، اما تا به حال محکومیت این شرکت به پرداخت چنین غرامت سنگینی سابقه نداشته است.
بختک چیست و چرا رخ می‌دهد؟
یک روان‌شناس:

بختک چیست و چرا رخ می‌دهد؟

بسیاری پدیده «بختک» را به علوم ما بعد الطبیعه نسبت می‌دهند و برخی دیگر هم عواملی چون پرخوری را در آن دخیل می‌دانند. در ادامه قصد داریم بختک یا فلج حین خواب را از دیدگاه علمی مورد بررسی قرار دهیم.
زائران بیمار تا منزل توسط اورژانس همراهی می‌شوند
نمکی در مراسم بدرقه کاروان بهداشت و درمان به مرزهای غربی:

زائران بیمار تا منزل توسط اورژانس همراهی می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام امکانات کشور را ضمن اینکه باید از درون مرزها از نظام سلامت حفاظت کنیم، برای خدمت گزاری به زائران اربعین حسینی بسیج کرده‌ایم و امیدواریم که امسال بهتر و زیباتر از سال‌های گذشته، خدمتگزار زائران اربعین حسینی باشیم.
«تکذیب» ادعای «رتبه نهمی» ایرانیان در مصرف الکل
رتبه اعجاب انگیز ایران در مصرف الکل؛

«تکذیب» ادعای «رتبه نهمی» ایرانیان در مصرف الکل

به دنبال انتشار خبری به نقل از گزارش سازمان جهانی بهداشت، مبنی بر اینکه ایران در زمینه مصرف الکل در میان ۱۹۶ کشور جهان، رتبه نهم را دارد، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، اما این موضوع را تکذیب کرد و با اشاره به وضعیت مصرف الکل در کشور، گفت: مطالعات انجام‌شده در کشور نشان می‌دهد که بین ۹۰ تا ۹۵ درصد ایرانی‌های بزرگسال (بالای ۱۵ سال) الکل مصرف نمی‌کنند
راه‌اندازی خط تلفن ۱۵۳۰ بهشت‌زهرا
کاهش زمان جابه‌جایی متوفی؛

راه‌اندازی خط تلفن ۱۵۳۰ بهشت‌زهرا

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) از افتتاح ۱۰ پروژه زیربنایی و کلان در بهشت زهرا (س) با حضور شهردار تهران خبر داد.سعید خال در حاشیه مراسم افتتاح این پروژه‌ها و هم زمان با برگزاری آیین نواخته شدن نهمین زنگ دانش آموز شهید در بهشت زهرا (س) گفت: امسال نهمین مراسم زنگ دانش آموز شهید همزمان با نخستین روز مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید در گلزار شهدای انقلاب اسلامی تحت عنوان دانش آموزان دیروز آموزگاران امروز با حضور شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مقامات لشگری و کشوری برگزار شد.
چند صدایی در درون جامعه عامل نبود گفتمان
یک روانشناس بالینی:

چند صدایی در درون جامعه عامل نبود گفتمان

یک روان‌شناس بالینی گفت: جامعه ما جامعه‌ای است که نیازهای زیرساخت آن فراهم نیست و مهارت گفتگو نیز در آن رواج ندارد، افراد به دنبال برآورده ساختن خواسته‌های خود به هر شکلی و بدون هیچ معیاری هستند.
قرص ضد پروستاتی عوارض بدی دارد!
پزشک شخصی ترامپ فاش کرد؛

قرص ضد پروستاتی عوارض بدی دارد!

هارولد بورنستاین پزشک شخصی ترامپ در سال 2017 فاش کرد رئیس جمهور از قرص ضد پروستات Propecia که رشد‌دهنده مو نیز هست، استفاده می‌کند.امروز رویترز از دادگاه خواست تا سازنده قرص اسناد سری درباره Propecia را به دلیل عوارض آن منتشر کند.
آیا منافع جامعه پزشکان اجازه شکستن انحصار خدمات پزشکی را می‌دهد؟!
افزایش ظرفیت پذیرش در سه رشته پزشکی پرطرفدار؛

آیا منافع جامعه پزشکان اجازه شکستن انحصار خدمات پزشکی را می‌دهد؟!

باتوجه به صف طولانی داوطلبان برای شرکت در کنکور تجربی، می‌توان با افزایش ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی علاوه بر رفع نیازهای جدی کشور در این حوزه، صف طولانی داوطلبان کنکور تجربی را نیز کاهش داد.
نظرات و گلایه ها