سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خواندنی های روانشناسی؛

چرا خارج شدن از "دایره راحتی " دشوار است؟

قدم برداشتن به خارج از دایره ی راحتی معمولا چالش برانگیز است. برای کاهش وزن و رژیم گرفتن باید تا حدودی از غذاهایی که دوست داریم صرف نظر کنیم ، برای خروج از رابطه ای که مخرب است باید تحمل و توانایی تنها ماندن و دل کندن را داشته باشیم ، اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید باید قدرت تحمل شکست و مشکلات نادیده گرفته شدن را داشته باشید . ما معمولا از بسیاری از کارهایی که به نفعمان است خودداری می کنیم به این دلیل که رنج زیادی را باید متحمل شویم و از "دایره راحتی" خود خارج شویم.
دکتر مهران قسمتی‌زاده؛

صندلی می‌رود اما شما پزشک می‌مانید!

چند روزی است نامه‌ای به امضای پزشک و همکاری که هم‌اکنون بر صندلی مدیریت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشسته خطاب به رئیس نظام پزشکی مشهد در فضای مجازی منتشر شده که خبر از متوقف شدن سیاست واگذاری نظارت به مطب‌های این شهر از سوی دانشگاه مشهد به‌نظام پزشکی این شهر دارد.

موج جدید تبلیغات وزارت بهداشت برای سامانه ۱۹۰

به منظور تسهیل در دریافت، رسیدگی و کنترل و نظارت بر شکایات و گزارشات مردمی سامانه تلفنی ۱۹۰ طراحی و ایجاد شده است .
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد

کاربردهای درمانی بوتاکس/ هشدار در مورد فروش بوتاکس‌ تقلبی و چینی

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن هشدار در مورد فروش بوتاکس‌های تقلبی و چینی در بازار گفت: بوتاکس ابتدا برای کمک به بیماران مبتلا به انحراف چشم، مورد استفاده قرار می‌گرفت و سپس به حوزه زیبایی ورود یافت.
روان‌شناسی در آلمان؛

فرآیند آموزش و ارائه خدمات روان‌شناختی در کشور آلمان

آنچه در این نشست ارائه شد، تجربه زیسته یاسمن سلطانی از حضور و آموزش در عرصه روان شناسی کشور آلمان بود. سلطانی که یکی از روان‌درمان‌گران مرکز درمانی فرانکفورت است، از بیم‌ها و امیدهای حضور در کشور آلمان به عنوان یک روان‌درمان‌گر گفت.
مرگ خاموش ؛

جاده های مرگ بلای جان پزشکان!

اینست وضع جاده های اصلی کشورمان فقط اینقدر پزشک توی جاده ها از بین رفته اند‌.
یادداشت بابک زمانی؛

اعتصاب خاموش

در اقتصاد مبتنی بر بازار که در قیاس با اقتصاد برنامه‌ای ظاهرا کور و غیرعاقلانه است، سازوکارهای کنترلی متعددی وجود دارد که مستقل از اراده افراد زنگ خطر را به ‌صدا درآورده و باعث تداوم تولید می‌شود.
رئیس مرکز سنجش خبر داد؛

راه اندازی بانک سئوال در مرکز سنجش پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از راه اندازی بانک سئوال خبر داد و گفت: تمامی استادان کشور می‌توانند از این بانک سئوال تهیه کنند و یا به آن سوال ارائه بدهند.رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: لازم است زیرساخت های ضروری در دانشگاهها و مناطق آمایشی تامین شود و از سوی دیگر در راستای افزایش کیفیت آزمون‌ها، باید استراتژی آزمون‌های الکترونیک با سرعت و کیفیت انجام شود.
اهدای خون؛

آن‌چه باید درباره آیین اخلاقی طب انتقال خون بدانید

اهدای خون باید مبتنی بر رضایت آگاهانه داوطلب باشد. داوطلب حق دارد به صورت شفاف از هرگونه اقدام روی خون خود آگاه ‏باشد. داوطلب حق دارد از مصارف مختلف خون و فرآورده‌های آن آگاهی یافته و رضایت او در این زمینه جلب شده باشد. داوطلب ‏حق دارد از مراحل و شرایط لازم برای اهدای خون به صورت شفاف آگاهی یابد. داوطلب حق دارد از خطرهای احتمالی فرآیند اهدا ‏که توجه اوست، آگاهی داشته و در همه حال، اولویت بر حفاظت از سلامت و ایمنی داوطلب است.
پزشکان خریدار یا رسانه فروشنده !

نقدی بر حضور جامعه پزشکی در برنامه های مشارکتی صدا و سیما

هفته پیش رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در یک برنامه زنده تلویزیونی در انتقادی از صدا و سیما به اخذ وجه از پزشکان برای حضور در برنامه های مختلف پزشکی و سلامت صدا و سیما تحت عنوان "برنامه های مشارکتی" بدون بررسی سابقه و علمی بودن این برنامه ها پرداخت و هنگامی که مجری برنامه قصد داشت صحبت های او را قطع کند ، یادآوری کرد که حتی با خود وی در این باره تماس گرفته شده است !
پیش‌بینی وزیر بهداشت:

متولدین دهه 60 عمر 90 ساله خواهند داشت

وزیر بهداشت، گفت: طبق آمار سالمندی طی 30 سال آینده جمعیت سالمندی سه برابر می‌شود و این در حالی است که طی برآوردهای انجام شده هزینه درمان این افراد سه برابر افراد عادی است.
یک و نیم میلیون چشم؛

راستی آزمایی یک و نیم میلیون عمل آقای وزیر بهداشت

الان آقای وزیر بهداشت ۵۹ ساله است و نشسته است می‌گوید رکورد دار عمل جراحی با یک و نیم میلیون عمل است. یعنی حدودا اگر از ۲۹ سالگی عمل جراحی را شروع کرده باشد و ۳۰ سال هم سابقه عمل چشم مردم را داشته باشد باید سالانه ۵۰ هزار عمل جراحی کرده باشد.
مسئول گروه تجهیزات پزشکی بیمه سلامت مطرح کرد؛

رقم پرداختی بیمه سلامت بابت سمعک

مسئول گروه تجهیزات پزشکی دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، گفت: بیمه برای دستگاه سمعک و بر اساس فاکتور تا سقف ‏یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان را پرداخت می‌کند.‏
​ رئیس کمیسیون اخلاق شورای عالی نظام پزشکی ؛

هجمه علیه جامعه پزشکی به مردم آسیب می‌رساند

رئیس کمیسیون اخلاق شورای عالی نظام پزشکی گفت: جایگاه جامعه پزشکی در ایران از نظر افکار عمومی مناسب است، اما به علت هجمه‌هایی که به آن می‌شود، ممکن است این اعتبار مخدوش و منجر به آسیب به مردم شود
ریس انجمن جراحان ارتوپدی مطرح کرد؛

وزیر بهداشت حتی وقت امضای یک‌میلیون و پانصد عمل چشم را هم نداشته/ متاسفانه همه در کشور به دنبال آمارسازی هستند

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی با اشاره به آمار اعلام شده در مورد انجام یک میلیون و پانصد عمل جراحی توسط وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت حتی وقت امضای این همه عمل را هم نداشته و امضایش را پای شرح عمل گذاشته‌اند. متاسفانه همه در کشور به دنبال آمارسازی هستند.
ایران در رتبه بیستم؛

آمار عجیب جراحی زیبایی در جهان!

شاید تعداد عمل های جراحی زیبایی در ایران باتوجه به جمعیت کشور، زیاد به نظر برسد، اما کشورهای مختلف آمریکایی، اروپایی و آسیایی در زمینه جراحی های تهاجمی و غیرتهاجمی پیشتاز هستند.
رئیس دیوان عدالت اداری مطرح کرد؛

افزایش ۶۰ درصدی شکایت‌های مردمی از وزارت بهداشت

حجت‌الاسلام بهرامی گفت: میزان شکایت‌ها از دستگاه‌های دولتی به دلیل صدور مصوبات خلاف قانون افزایش داشته است.وی افزود یکی از مسائل موجود نبود شفافیت قوانین و برداشت‌های متعدد به وسیله مدیران است زیرا برخی از مدیران عمدا حقوق مردم را ضایع نمی‌کنندو این کارشان به دلیل شفاف نبودن قانون و برداشت مختلف از آن است.
وضعيت سلامت چابهار در یک نگاه؛

تعطيلي خدمات طرح تحول سلامت در چابهار

چابهار يكي از مناطقي است كه آمار سوء تغذيه كودكان كمتر از 5 ساله‌اش، رقم بالايي را در بررسي‌هاي وزارت بهداشت به خود اختصاص داده و حاشيه‌نشيني مهاجران روستايي كه از روستاهاي خالي از سكنه شهرستان، خود را به مركز رسانده‌اند تا به حداقل‌هاي معاش و حيات، يعني به آب و غذا و سرپناه دست پيدا كنند از معضلات مهم اين شهر به شمار مي‌رود. نرخ بيكاري در چابهار با وجود فعاليت صدها مركز صنعتي و تجاري همچون كل استان، در حدي بالاست كه بوميان براي پيدا كردن شغل و درآمدزايي ناچار از آمد و رفت فصلي و موقت به پاكستان و هند هستند كه همين اتفاق باعث آمار قابل توجه مبتلايان اچ‌اي‌وي ايدز، هپاتيتc و بيماري‌هاي آميزشي در شهرستان شده است.
هویت فراموش شده؛

تحریف پرچم جمهوری اسلامی در یک سایت دولتی!

پرچم هر کشور تابع استاندارهای ترسیمی و نوشتاری خاص است.کم توجهی به این نشانگان نوشتاری و ترسیمی، نه تنها از نظر اخلاقی و تعصبات ملی درست نیست، بلکه نوعی جرم نیز تلقی می شود. متاسفانه مشغله زیاد مدیران دستگاه های اجرایی، شرایط را برای برخی کم توجهی های غیر عامدانه در این خصوص فراهم کرده است. بعنوان نمونه،غفلت از آرم الله در وسط پرچم منعکس شده در وبسایت معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی ، نشان دهنده بی توجهی به پرچم توسط مدیران این بخش تخصصی می باشد
نوزادان لاکچری!؛

صف اتاق عمل زایمان برای تولد نوزاد در ۹۷/۷/۷

امروز هفت مهر ۹۷ است و به دلیل شیک بودن تاریخ، بسیاری مادران از هفته‌های قبل در صف انتظار قرار گرفتند تا نوزادشان امروز متولد شود.امروز تاریخ خاص و به اصطلاح شیک و لاکچری در سال ۹۷ است، ۹۷/۷/۷ تاریخی که بر اساس اخبار رسیده به دست ما موجب شلوغی بخش های زنان و اتاق های عمل در برخی بیمارستان های خصوصی شده است، از طرفی برخی پدر و مادرها به دلیل اینکه سه عدد هفت در تاریخ امروز وجود دارد و هفت را عدد خوش شانسی می دانند، اصرار دارند که نوزادشان امروز متولد شود.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها