سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در حاشیه بیستمین همایش رؤسای‌ بهداشت و درمان نا‌جا مطرح شد؛

اعلام موافقت وزیر بهداشت با یکی شدن شماره‌های 110 و 115

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما موافق مشترک شدن شماره اورژانس با نیروی انتظامی هستیم.
تلقیح مصنوعی در ایران مقررات خاصی ندارد؛

قانون "باروری‌های پزشکی" بلاتکلیف است

تلقیح مصنوعی در ایران مقررات خاصی ندارد؛ یعنی در حال حاضر مهم‌ترین روش‌های درمان ناباروری با استفاده از نظر فقها و تصمیم مراکز درمان ناباروری اجرا می‌شود. این موضوع می‌تواند سرآغاز کشمکش‌های زیادی بین خانواده‌های اهداکننده و همچنین گیرنده تخمک، اسپرم، رحم و جنین شود.
در حاشیه نشست خبری؛

دخالت آرایشگاه ها در حوزه پزشکی جرم است

رییس سازمان نظام پزشکی: هر نوع دخالت آرایشگاه ها در حوزه پزشکی جرم و نظارت بر آنها به عهده وزارت بهداشت است.
درباره رحم اجاره‌ای چه می دانید؟

رحم اجاره‌ای چیست و محدوده قیمت آن چقدر است؟

رحم اجاره‌ای اصطلاحی است که شاید بسیاری از شما نامش را شنیده اید. رحم اجاره‌ای رحمی از یک زن است که برای یک ماه اجاره داده می‌شود. این رحم اجاره‌ای یعنی چه؟ یعنی اگر زن و شوهری بچه دار نشوند اسپرم مرد را بدون تماس فیزیکی وارد رحم زنی که رحمش را اجاره میدهد میگذارند تا در آنجا بچه تشکیل شده و بعد از ۹ ماه به دنیا بیاید.
نبود فرهنگ اهدای عضو؛

دلالی در فروش اعضای بدن

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از فروش و دلالی عضو بدن در کشور انتقاد کرد و ترویج فرهنگ اهدای عضو را راهکار قطع دست دلالان فروش اعضای بدن دانست.
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

شرط مهم "پوشش همگانی سلامت"/ مردم نباید برای درمان، دچار قرض شوند

معاون کل وزارت بهداشت در تعریفی از پوشش همگانی سلامت گفت: پوشش همگانی سلامت به این معنی است که همه افراد و همه جوامع در هر نقطه جغرافیایی، خدمات سلامتی و بهداشتی مورد نیازشان را بدون فشار مالی دریافت کنند.
معاون سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد؛

آغاز طرح حذف دفترچه‌های بیمه و پذیرش بیمار با کد ملی

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اجرایی شدن طرح استحقاق درمان تا سه ماهه‌ دوم سال جاری در کل کشور خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت:

محک الگویی فرهنگی برای سایر بیمارستان‌هاست

در تسریع فرآیند و خدمات این مؤسسه هر آنچه لازم است در وزارت بهداشت انجام خواهیم داد تا چراغ محک روز به روز روشن‌تر شود و خدمات لازم به کودکان مبتلا به سرطان ارائه گردد
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبرداد؛

افزایش ۱۰ برابری صادرات تجهیزات پزشکی در سال جاری

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت در راستای حمایت از کالای ایرانی به خصوص در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، برنامه‌های مختلفی دردست اجرا دارد، گفت: صادرات تجهیزات پزشکی در سال ٩٧ ده برابر افزایش خواهد یافت.
وجدان کاری؛

دوربین مدار بسته دست پرستار شیطان صفت را رو کرد

پرستاری که مسئولیت نگهداری از یک نوزاد را به عهده گرفت هیچ وجدان کاری نسبت به وظیفه خود نداشت.
خلاصه کتاب مهم مرکز پژوهش‌های مجلس ؛

عمده‌ترین مسائل کشور در حوزه نظام سلامت

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در سال 1395 کتاب مهمی با عنوان «عمده‌ترین مسائل کشور: اولویت‌ها و راهبردهای مجلس شورای اسلامی در دوره دهم» منتشر کرد .
زینب نصیری:

تورهای سلامت راه اندازی شود

سرپرست اداره کل سلامت معاونت اجتماعی شهرداری تهران گفت:باید برای ارائه تورهای "سلامت"و جذب گردشگر در این حوزه نیز برنامه ریزی و اقدام شود.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی مطرح کرد؛

ارائه تمامی خدمات درمانی در مراکز تأمین اجتماعی بدون نیاز به دفترچه‌های کاغذی

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه تولید نسخه الکترونیک و ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان این سازمان، با ارائه کارت ملی و بدون استفاده از دفترچه‌های درمانی، امکان پذیر شده است، گفت: بیمه شدگان زمان مراجعه به مراکز ملکی این سازمان، نیاز به ارائه دفترچه بیمه ندارند
رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت:

تجمع بدون مجوز مقابل وزارت بهداشت، غیرقانونی است

علیخانی گفت: هرگونه تجمع بدون مجوز، مقابل وزارت بهداشت، غیرقانونی است.
به روایت «استاد دکتر محمد نوری»؛

دو مشکل اساسی دامپزشکی در ایران

بنده 40 سال دارم تدریس می کنم؛ پیش تمام رئیس های دانشگاه ها رفتم و نبودن فارم های آموزشی را گوشزد کردم، ولی چه سود. اگر دانشجو خوب آموزش ببیند، اینجا برایش کار نبود، می تواند به جای دیگر برود. به دلیل ضعف اطلاعاتی از این رشته متنفر می شود
کتاب روانشناسی خواب؛

رؤیا از گذشته خبر می‌دهد و شاید از آینده

معروف است که سه ضربه تاج‌و‌تخت سروری بشر را روی سیاره زمین بر هم زد: اولین ضربه را کوپرنیک زد وقتی ثابت کرد زمین نه‌تنها مرکز عالم نیست بلکه سیاره کوچکی است که به گرد ستاره‌ای می‌گردد؛ انسان دیگر مرکز و سرور کیهان نبود. دومین ضربه را ﺩﺍﺭﻭﯾﻦ زد وقتی ثابت کرد انسان نه‌تنها گونه برتر روی زمین نیست و فرق چندانی ﺑﺎ ﺳﺎﯾﺮ جانوران ندارد بلکه محصول یک فرآیند تکاملی است؛ ما دیگر سرور سایر جانوران هم نبودیم. سرانجام ضربه آخر را فروید زد وقتی ثابت کرد انسان‌ها حیواناتی منطقی‌اند و تحت‌تاثیر غریزه خود و تنها از بخش اندکی از وجودشان آگاه‌اند و رفتار و گفتار بشر سرچشمه مهم‌تری دارد، یعنی «ناخودآگاه»؛ ما حتی دیگر سرور خودمان هم نیستیم. فروید آخرین نمونه از این حلقه بود که با کشف ضمیر ناخودآگاه، بررسی ریشه نارسایی‌های روانی در گذشته و ایده‌ها و نظریات شگفت‌انگیز در روانکاوی و روانشناسی خواب، افقی جدید به سوی دانش و معرفت انسان از خود و جهانش گشود.
دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی مطرح کرد؛

کاهش آمار سوختگی با ارتقاء آگاهی عمومی/تأثیر عوامل اقتصادی بر سوختگی

دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی با اشاره به تأثیر عوامل اقتصادی بر سوختگی گفت: هرچه آگاهی عمومی را بالا ببریم عوارض کمتری از سوختگی گریبان‌گیر افراد، جامعه و خانواده خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تشریح کرد؛

از شرط راه‌اندازی «اتاق تزریق» تا توقف فعالیت دستگاه‌های خودپرداز سرنگ

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه خدمات کاهش آسیب در کشور مورد توافق همه گروه‌های فعال حوزه مبارزه با مواد مخدر است گفت: همانطور که در جلسه مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته درمان تصویب شده است، امکان راه‌اندازی « اتاق تزریق» در استان‌هایی که این درخواست را دارند، در صورت فراهم شدن شرایط و تصویب شورای هماهنگی استان‌ها فراهم خواهد شد.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت؛

مجروحیت بیش از 333 هزار نفر در حوادث رانندگی

ایازی گفت: حدود 333 هزار نفر در حوادث رانندگی مجروح و به مراکز درمانی انتقال داده می شوند.
حریرچی ؛

صعود ۴۷ پله‌ای درشاخص امید به زندگی پس از انقلاب اسلامی

قائم مقام وزیر بهداشت به بیان توضیحاتی درباره تحولات حوزه بهداشت و درمان بعد از پیروزی انقلاب و دستاوردهای چهار دهه گذشته پرداخت.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها