بهداشت و درمان در سالی که گذشت؛

از اختلافات وزارت بهداشت و رفاه تا آب‌رفتن پزشک خانواده و طب سنتی

حوزه سلامت کشور در سال گذشته یکی از متلاطم‌ترین سال‌های خود را سپری کرد و به واسطه طرح تحول سلامت و اختلاف نظرهای مجریان و منتقدان از پرماجراترین حوزه‌های خبری در سال ۹۵ بود.
از کیارستمی تا دست چپی که اشتباهی جراحی شد؛

جنجالی‌ترین پرونده‌های قصور پزشکی ۹۵

تیغ جراح و دوای پزشک اگرچه معمولا شفابخش است اما برای بعضی از بیماران به جای شفا، درد و بیماری و گاهی مرگ را در پی دارد. خطا و قصور پزشکی در سالی که گذشت یکی از خبرسازترین موضوعات اجتماعی بود که حساسیت عمومی را درباره عملکرد سیستم بهداشت و درمان بالا برد.

سرپرست اورژانس کشور اعلام کرد؛۶۰۰ مصدوم چهارشنبه سوری بستری شدند

سرپرست اورژانس کشور، از کاهش ۶۰ درصدی مصدومان بستری حوادث چهارشنبه سوری امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.
از تکذیب فحاشی در مقابل دوربین تا عذرخواهی وزیر بهداشت؛

امپراطوری رسانه‌ای وزارت بهداشت سرانجام شکست خورد

وزیر بهداشت که بیشتر سفرهایش را همراه تیم رسانه‌ای انجام می‌دهد، اینبار در قاب همان دوربین‌های همیشگی گرفتار شد، البته دیگر خبری از تجلیل و روبان قرمز و جراحی چشم نبود و همان رسانه‌ها، تصویری جدید از وی را به مردم مخابره کردند، هاشمی مغلوب رسانه شد.
گمرک ایران اعلام کرد؛

فهرست اقلام دارویی ممنوعه هنگام مسافرت به کشورهای آسیای میانه

گمرک ایران با اعلام فهرست اقلام دارویی ممنوعه هنگام مسافرت به کشورهای آسیای میانه، تاکید کرد که مردم حتی برای مصارف شخصی هم این داروها را همراه نداشته باشند.

رشد ۱۰ درصدی اهدای خون در پایتخت

مدیر کل انتقال خون استان تهران، از رشد ۱۰ درصدی اهدای خون در پایتخت خبر داد و گفت: شاخص اهدای خون مستمر در بهمن ماه امسال به مرز ۵۰ درصد رسیده است.
اهدای عضو از دریچه تاریخ در جهان و ایران:

اهدای عضو، از آگاهی تا عمل

اهدای عضو به عنوان امری انسان دوستانه و حیات بخش، نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است. در مسیر این فرهنگ سازی اما دولت، مردم، جامعه پزشکی و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هر یک نقش تعیین کننده ای دارند.
در بازدید از مرکز طبی کودکان؛

صالحی: بزرگترین بیمارستان هسته‌ای خاورمیانه به زودی ساخته می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: از جمله کارهای با ارزش در شرف انجام، ساخت بزرگترین بیمارستان هسته‌ای خاورمیانه است که مقدمات آن در حال انجام است.
۴۵ درصد ازدواج‌ها در ایران فامیلی است؛

۹۰ درصد بیماری‌های ژنتیکی در خانواده‌ها تکرار می‌شود

رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: متاسفانه در ایران ۴۵ درصد ازدواج‌ها فامیلی است و این موضوع عامل اصلی افزایش بیماری‌های ژنتیکی است.
ترس مردم از گرفتن کارت اهدای عضو؛

کارت اهدا عضو بگیریم بلافاصله می‌میریم!

در کنار همه اتفاقات سینمایی جشنواره فیلم فجر، حضور غرفه انجمن اهدای عضو برای دادن کارت عضویت به مردم یکی از حاشیه های شیرین کاخ مردمی بود. مردمی که برای عضویتشان ترس های جالبی داشتند.
اطلاعیه وزارت خزانه داری آمریکا؛

آمریکا صادرات‌ تجهیزات‌پزشکی به‌ ایران را محدود کرد

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را طولانی تر کرد.

سلفی های ترسناک دانشجویان پزشکی با اجساد در گذشته

در ادامه تصاویر قدیمی هولناک و وحشتناک دانشجویان پزشکی با اجساد را مشاهده خواهید کرد.
دکتر خسرو صادق نیت:

آزمایشات وزارت بهداشت در پلاسکو موید وجود آزبست نبود

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در بررسی‌های خود از محل حادثه پلاسکو، مواجهه‌ای با آزبست نداشته است.
مجوز واردات صافی دستگاه دیالیز؛

انتقاد یک نماینده به صدور مجوز واردات صافی دستگاه دیالیز توسط وزارت بهداشت

نادر قاضی‌پور با استناد به اصل 43 قانون اساسی، مدعی شد: وزیر بهداشت و درمان با صدور مجوز واردات صافی دستگاه دیالیز وزارت‌خانه را به تجارت‌خانه تبدیل کرده است.

ماجرای عجیب زایمان یک زن داخل تاکسی تلفنی!

بامداد امروز خانم بارداری جلوی بیمارستان خاتم الانبیای تایباد در تاکسی تلفنی وضع حمل کرد. در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه بیستم دی ماه، راننده تاکسی به اورژانس بیمارستان خاتم الانبیای تایباد مراجعه کرد و گفت: خانمی در ماشین من است که دارد وضع حمل می کند لطفا به دادش برسید!!!
وزیر بهداشت:

کاش حادثه پلاسکو درس عبرتی برای توجه به قانون باشد

سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی حادثه دردناک آتش سوزی و فرو ریختگی ساختمان پلاسکو در تهران در یادداشتی نوشت: ای کاش فجایعی چنین تلخ و دردناک، درس عبرتی برای توجه بیشتر به قانون، پیشگیری از تکرار حوادث و البته برخورد جدی‌تر با متخلفان باشد.
مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان:

اهدای عضو روی گواهینامه رانندگی درج می شود

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت :یک کار بسیار جالب و مهم که در کشور های دیگر صورت گرفته است ولی در ایران تا به حال انجام نشده ثبت تمایل به اهدای عضو در کارت گواهینامه است که در صدد هستیم آن را در کشور محقق سازیم.
مسائل ازدواج سالمندان؛

آیا ازدواج سالمندان خوب است؟

ازدواج سالمندان فی نفسه برای استحکام خانواده و از تنهایی درآوردن افراد و کامل کردن انسان ها امری نیکوست. عرف ما برای افراد سالمندی که تا به حال ازدواج نکرده اند یا آن ها که همسرانشان را از دست داده اند حقی قائل نمی شود که این امر یک نقطه ضعف و تفکر ارتجاعی است.
یادداشتی از عباس اورنگ:

ادغام درمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت؛ تصمیمی نافرجام

عباس اورنگ کارشناس رفاه و تامین اجتماعی و مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی در یادداشت پیشرو دلایل مخالفت کارگران با طرح شکست خورده ادغام درمان تامین اجتماعی را برمی شمرد.
شهبازی در برنامه مناظره مطرح کرد؛

کارانه 866 میلیون تومانی برای معاون وزیر بهداشت

شهبازی در برنامه مناظره با نشان‌دادن فیش حقوقی یکی از معاونان وزارت بهداشت گفت: این فرد 866 میلیون تومان کارانه دریافت کرده؛ آن‌هم پیش از دو برابر و نیم شدن کارانه‌ها! کاش آقای وزیر به جای آن‌که برنامه‌های ثریا ومناظره را لغو کند می‌آمد و پاسخ این ایرادات را می‌داد، البته از فردا عکس دوران جبهه و جنگ و حضور آقای وزیر در مناطق محروم در کانال ایشان گذاشته می‌شود!»
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها