سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نمونه‌برداری‌های جدیدی از جایگاه‌های سوخت؛

گوگرد پمپ‌بنزین‌های تهران بیش ازاستاندارد

گوگرد برخی جایگاه های بنزین پایتخت بیش از استاندارد است. محمد رستگاری، معاون پایش و نظارت محیط‌زیست استان تهران اعلام کرد که میزان گوگرد در برخی جایگاه‌های پایتخت بین ۸۰ تا ۹۰ بوده و در یک مورد به عدد ۴ هزار هم رسیده است.
مرگ زندگی در هامون؛

با سیمان خودمان جلوی حقابه هامون سد می‌سازند

افغانستان می‌گوید حقابه تالاب هامون را داده‌؛ اما نماینده مردم زاهدان در مجلس می‌گوید: با سیمان خودمان جلوی حقابه هامون سد می‌سازند. نماینده مردم زاهدان در مجلس اظهار می‌دارد: دولت باید به فکر حقابه تالاب هامون باشد.
فراموشی زندگی در رودخانه‌های «زرجوب» و «گوهررود» رشت؛

سرمایه‌ای که بوی تعفن می‌دهد

رودخانه‌های درمانده زرجوب و گوهررود رشت که در گذشته از رودهای زیبا، تفریحی و دیدنی این شهر بودند؛ امروز غرق در آلودگی و به‌عنوان معضلی زیست‌محیطی و نگرانی اجتماعی شناخته می‌شوند و در انتظار نگاه ویژه دستگاه‌های متولی و البته مشارکت مردم برای رهایی از این نابه‌سامانی هستند.
تلاش برای سالم شدن هوا؛

وقت خداحافظی غبار

تا یک‌ماه دیگر ریزگردهای داخلی می‌روند و نوبت خارجی‌ها می‌رسد. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید؛ اگر با همین فرمان پیش بروند، دست‌کم تا سه‌سال دیگر جلوی غبارهای داخلی خوزستان را خواهند گرفت.
مدیریت غلط منابع؛

اسارت ایران در بحران آب و متولیانی که هم پای طبیعت آن را تشدید می کنند!

اگر همه خسارات آبی دهه های گذشته را در یک طرف ترازو قرار دهیم، آنچه در سال آبی کنونی رخ داده و در حال رخ دادن است، نه تنها با همه خسارات گذشته برابری می کند، چه بسا از آن بیشتر نیز باشد؛ اتفاقی که سوء مدیریت ها در شکل گیری آن کاملاً مشهود است و همچنان این ناکارآمدی هاست که افق های آینده را تاریک تر می کند.
باقرزاده کریمی مطرح کرد؛

علت خشک شدن تالاب انزلی رسوب گذاری است

معاون امور تالاب‌های سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت:‌ رسوب‌گذاری‌های 2 سال اخیر علت اصلی کاهش ارتفاع آب مرداب‌انزلی است.
تغییر اقلیم؛

زاگرس خشک‌تر می‌شود

مدیرگروه پژوهشی تغییر اقلیم پژوهشکده اقلیم شناسی گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد زاگرس دردهه‌های آینده بیشترین افزایش دما وبیشترین کاهش بارندگی را تجربه خواهد کرد که این امر به تدریج صورت خواهد گرفت.
اختلالات زیست محیطی؛

دریاچه‌های در حال خشک شدن در دنیا کدامند؟

در کنار دریاچه ارومیه، چندین دریاچه دیگر نیز در سراسر دنیا متاثر از اعمال انسانی در حال خشک شدن هستند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد:

آغاز فرآیند اجرایی شدن اهداف 17گانه توسعه پایدار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از آغاز فرآیند اجرایی‌شدن اهداف 17 گانه توسعه پایدار در هماهنگی با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط آغاز خبر داد.
سال آبی 96؛

اینفوگرافیک/ میزان ذخیره کنونی سدهای بزرگ کشور

در اینفوگرافیک زیر میزان ذخیره کنونی سدهای بزرگ کشور رااز ابتدای سال آبی(ابتدای مهر ) تا ۱۸ بهمن ۹۶ مشاهده می کنید.
بحران آب در ایران؛

از بحران آب عبور کردیم؛ اکنون ورشکسته ایم (+فیلم)

مدتی‌است درباره بحران آب در ایران صحبت می‌کنیم اما به نظر می‌رسد بحران بیش از اندازه طولانی شده و شاید امروز ما دچار ورشکستگی آب شده‌ایم. شواهد نشان می‌دهد سال ۹۷ با کم‌آبی مواجه هستیم.
توقف کامل جریان آب دجله؛

دجله خشک شد!+ تصاویر

کاهش بارندگی در کنار سدسازی‌های جدید در ترکیه، موجب توقف کامل جریان آب دجله در جنوب عراق شد.
داریوش بیات توضیح می دهد؛

جنگل‌های هیرکانی چقدر می‌ارزند؟

بهره‌برداری صحیح و معقولانه منابع طبیعی رمز موفقیت بسیاری از طرح های توسعه‌ای در سطوح ملی، منطقه ای و محلی است بنابراین لزوم توجه به الزامات حفظ جنگل و منابع طبیعی ضرورتی انکارناپذیر است.
میرشکار خبر داد؛

تنها 100 هزار فک خزری در دریای مازندارن مانده است

مدیر کل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر تنها حدود 100 هزار فک خزری در دریای مازندران وجود دارد.
چه‌ شد که خشک‌ شدیم؛

دو نوع خشکسالی وجود دارد؛ اقلیمی و آبی، ما هر دوی اینها را داریم

پروفسور پرویز کرداونی می‌گوید: شروع کرده‌اند به بستن چاه‌ها، چاه‌هایی که می‌تواند آب یک کشاورز را برای ۱۴ شبانه‌روز تامین کند، یک‌شبه می‌بندند. مگر این چاه را چه کسی ساخته؟ ‌خود وزارت نیرو به توصیه نماینده مجلس ساخته. وزارت آب و برق سابق و وزارت نیرو این مشکل را به وجود آوردند. وزارت نیرو الان هم دارد اشتباه می‌کند.
امید واهی؛

طرح‌های انتقال میان‌حوضه‌ای و کمبود آب، امید واهی؟

در گذشته، انتقال آب معمولاً به داخل حوضه‌های آبریز محدود بود، ولی اینک مقادیر بزرگ آب به دوردست‌ها، از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر انتقال داده می‌شود. البته این قبیل طرح‌ها پدیده جدیدی نیستند.
متهم اصلی بی‌آبی ؛

چه‌شد که خشک‌شدیم؛ باران یا سوءمدیریت؟

پروفسور پرویز کرداونی می‌گوید: شروع کرده‌اند به بستن چاه‌ها، چاه‌هایی که می‌تواند آب یک کشاورز را برای ۱۴ شبانه‌روز تامین کند، یک‌شبه می‌بندند. مگر این چاه را چه کسی ساخته؟ ‌خود وزارت نیرو به توصیه نماینده مجلس ساخته. وزارت آب و برق سابق و وزارت نیرو این مشکل را به وجود آوردند. وزارت نیرو الان هم دارد اشتباه می‌کند.
ابتکار:

نگران بازداشت فعالان محیط زیست هستم

ابتکار در پاسخ به سوالی درباره دلایل دستگیری برخی فعالان محیط زیست گفت: ترجیح می‌دهم در حال حاضر اظهارنظری در این‌باره نداشته باشم اما به شدت نگران هستم.
داغ تاغ‌‌ها بر دل بیابان؛

دست‌اندازی قاچاقچیان چوب به درختچه‌های تاغ

درختچه‌های تاغ که در زمین‌های خشک و بیابانی با هدف جلوگیری از گسترش بیابان کاشته می‌شود و با تثبیت خاک و جلوگیری از روان‌شدن شن و ماسه، از انتشار گرد و غبار در مناطق روستایی و شهری پیرامون می‌کاهد.
زهرا جواهریان:

ارزشگذاری اقتصادی محیط زیست در طرح‌های توسعه‌ای لحاظ شود

زهرا جواهریان گفت: باید ارزش اقتصادی خدمات محیط زیست مشخص شود تا در طرح‌های توسعه لحاظ کنیم که با تخریب طبیعت سالانه چه میزان ارزش اقتصادی را از دست می‌دهیم.
صفحه  از ۵۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها