واکنش سالک به اظهارات ابتکار مبنی بر تاثیر برجام در کاهش آلاینده ها؛

خانم ابتکار! به جای گفتار درمانی برای حرف خود مستند بیاورید

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: اینگونه اظهارنظرها، گفتار درمانی است؛خانم ابتکار باید برای این حرف خود مستند بیاورد.
نماینده سابق مجلس:

آقای روحانی! هوای پاک را هم باید با عینک ببینیم

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هوای محیط زیست هم مانند هوای شهر آلوده به جنجال‌های سیاسی شده است، گفت: دولت عملکرد قابل قبولی در مقابله با کنترل آلودگی نداشته است و محیط زیست هم به سازمان محیط ایست تبدیل شده است.
مسئولان مشغول همایش هستند!

باز هم هوای «ناپاک» در روز هوای «پاک»!

در حالی از روزهای گذشته رئیس و معاونان محیط زیست مشغول کارهای نمایشی چون برگزاری همایش روز هوای پاک هستند که امروز همزمان با روز هوای «پاک»، بازهم مردم تهران در هوای ناسالم و ناپاک، نفس می کشند!
ابتکار:

برجام تعامل زیست محیطی با کشورها را تسهیل کرد

معاون رئیس جمهور و رئیس حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در برجام یک اتفاق علمی صورت گرفت گفت: در نتیجه برجام تعامل با کشورهای مختلف به منظور انتقال فناوری‌های پاک و استفاده از سرمایه گذاری شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های سبز تسهیل شده است.
به خاطر یک مشت اسکناس؛

نبرد خونین سگ‌گلادیاتورها

دم غروب، صدای عربده سگ‌ها از میان حلقه‌ی ایستاده‌ی چهل پنجاه تماشاگر، به سکوت پاییزی زمینی خالی هجوم می‌برد و هرچه سگ‌ها بیشتر یکدیگر را تکه پاره می‌کنند، اسکناس‌های بیشتری روی هم می‌نشیند.
تأملی بر یک عادت تکراری در مورد محیط زیست؛

چگونه مدیریت انسانی غلط، تالاب بختگان را به کام مرگ کشاند؟

این یک عادت تکراری در نظام مدیریتی و نحوه برخورد ما با محیط زیست است که در گام نخست تمام اقدامات و برنامه های توسعه ای خود را بدون رعایت کوچکترین ملاحظات زیست محیطی اجرا می کنیم و پس از آشکار شدن خسارات، به فکر جبران ندانم کاری ها برمی آییم. مثل تالاب تاریخی و باستانی بختگان که احداث چند سد و کشاورزی افسار گسیخته آن را خشکاند و حالا مسئولان به فکر احیای آن هستند.
هر موبایل ۶۰۰‌هزار لیتر آب را غیرقابل آشامیدن می‌کند؛

تلفن‌های همراه ۴۰ عنصر آلوده‌کننده دارند که بازیافت نشدن آن‌ها برای محیط‌ زیست خطرناک است

چند میلیارد زباله موبایل روی کره زمین وجود دارد که بازیافت نکردن آنها می تواند عواقب مرگباری برای انسان داشته باشد. به همین دلیل در کشورهای مختلف برنامه های مختلفی برای بازیافت زباله های موبایل یا به طور کلی زباله های الکتریکی وجود دارد.
محیط‌زیست را معامله نکنید؛

حرمت له شده محیط زیست در جریان طرح های انتقال آب!

بسیاری از گروه‌ها و شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی که دم از محیط‌زیست می‌زنند، عملا در پای منافع سیاسی یا مصلحت‌های قومی یا استانی خود، از موازین و اصول محیط‌زیستی عبور می‌کنند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛

وظایف دولت برای حفاظت از محیط زیست مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وظایف دولت برای حفاظت از محیط زیست را طی سالهای برنامه ششم مشخص کردند.
معاون دریایی حفاظت محیط‌زیست کشور اعلام کرد؛

دستگاه‌های دولتی دارای بیشترین سهم تصرفات حریم ساحل

معاون دریایی حفاظت محیط‌ زیست کشور گفت: با توجه به اینکه در استان هرمزگان بیشترین تصرفات در حریم 60 متری ساحل توسط دستگاه‌های دولتی در سال‌های گذشته صورت گرفته و باید وضعیت این اراضی روشن شود تا آسیبی به محیط‌ زیست ساحل این استان وارد نشود.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد:

ارائه لایحه حمایت از محیط‌بانان به دولت ظرف هفته آینده

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم دولت می‌شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های متخلفان است.
سبقت 3 کشور از ایران:

تخریب محیط‌زیست برای خام‌فروشی گیاهان دارویی

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز تاسف از اینکه گیاهان دارویی کشور به صورت خام‌فروشی صادر می‌شود،‌گفت: علاوه بر آن برای صادرات برخی از فرآورده‌های گیاهی از منابع طبیعی برداشت می‌شود که این امر همراه با تخریب محیط‌زیست و انقراض گونه‌های بومی است.
حقوق حیوانات بی‌سرپرست؛

ارائه لایحه حمایت از حیوانات بی‌سرپرست به دولت؛ بزودی

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری جلسه آخر بررسی لایحه حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست در هفته آینده خبر داد و گفت: بعد از تائید لایحه از سوی رئیس قوه قضاییه، این لایحه در دستور کار هئیت دولت قرار خواهد گرفت.
علی فراستی :

برداشت‎های غلط مانع اجرای طرح‌های مقابله با خشکسالی

علی فراستی گفت:«مسئله انتقال آب و اتصال دو دریا به هم، موضوع اصلی برای حل بحران آب در ایران نیست.»
تاراج گنجینه‌های ملی «تالابها»؛

نجات تالابها و دریاچه ارومیه در گرو جدا کردن مسائل محیط زیست از سیاست‌بازی

مدیرکل سابق دفتر آب و خاک سازمان محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر سیاسی‌ترین فرد، سکان سازمان محیط زیست را در دست گرفته است، گفت: تالابها و دریاچه ارومیه زمانی نجات می‌یابد که مسائل محیط زیست را از سیاست جدا کنیم.
آیا این دوگانگی نگرش ضعف مدیریت حیات وحش در سازمان محسوب نمی‌شود؟

پارک ملی سیاه کوه اردکان فراموش شده است

چگونه است که از نظر تقسیمات سیاسی قسمت‌های جنوبی پارک زیر نظر استان یزد و بخش‌های شمالی آن زیر نظر استان اصفهان است. آیا این دوگانگی نگرش ضعف مدیریت حیات وحش در سازمان محسوب نمی‌شود؟
مسئول مرکز درمانی فُک خزر در ایران:

زندگی "آقا کوشا" پایان یافت/ فُک خزر نیازمند حمایت است

مسئول مرکز درمانی تحقیقاتی فُک خزر در ایران بابیان اینکه زندگی «آقا کوشا» پس از ۶ روز درمان پایان یافت، گفت: فک خزری، یگانه پستاندار خزر در آستانه انقراض بوده و نیازمند حمایت است.

خبرهای خوب از دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌ آب کشور از بهبود وضعیت دریاچه ارومیه، خبر داد و گفت: نسبت به سال قبل تراز دریاچه ارومیه ۳۲ درصد مثبت اعلام شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری؛

ثبت گونه «سیاه گوش» برای نخستین بار در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تصویبرداری و ثبت یک گونه جانوری در این استان برای نخستین بار خبرداد.
آهوان دشت سهرین؛

تغذیه مورد نیاز آهوان دشت سهرین تامین شد

بارش برف و برودت هوا از یک طرف و کمبود غذا در زیستگاه های آهوان دشت سهرین باعث شده است تا محیط زیست استان زنجان نسبت به تهیه علوفه و پخش آن در این زیستگاه ها اقدام کند.
صفحه  از ۲۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها