سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس محیط زیست:

احیای جنگل‌های زاگرس ۱۰۰ سال طول می‌کشد

به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست احیای جنگل‌های زاگرس بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد و با اجرای طرح‌های ۵ ساله و ۱۰ ساله احیای آن امکان‌پذیر نیست.
تذکر به خودروسازان؛

هشدار وزارت بهداشت درباره "ازن"

دکتر عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به آلاینده "ازن" و توصیه به مردم و بویژه بیماران تنفسی و کودکان جهت پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز در روز‌هایی که غلظت این آلاینده هوایی زیاد است، در عین حال بر لزوم جدی گرفتن استفاده از کاتالیست در صنایع خودروسازی تاکید کرد.
حشره ای ترسناک به نام دراکولا ؛

دراکولا ، حشره خون آشام مناطق گرم و مرطوب

در نواحی مرطوب شمالی و مخصوصا قسمت هایی که به جنگل ها و مزارع نزدیک تر است حشره ای خون آشام وجود دارد که به دراکولا شهرت پیدا کرده است. این حشره با نام علمی Paederus eximius به نام های بند، وامج یا تلرز هم شناخته می شود و به کابوس مردم شمال تبدیل شده است. علیرغم ترس و وحشتی که دراکولا ایجاد کرده این حشره نه نیش می زند و نه گاز می گیرد، فقط از روی پوستان عبور می کند! شاید بگویید خب، این که ترس ندارد و چرا به آن دراکولا می گویند.
احیای دریاچه ارومیه؛

جوابیه ستاد احیای دریاچه ارومیه به گزارش اسکان نیوز

در پی انتشار گزارشی در اسکان نيوز با عنوان "پیشنهاد کلانتری نه علمی است، نه عملی؛ بلکه یک شوی تبلیغاتی است"، ستاد احیای دریاچه ارومیه جوابیه ای را به دفتر اسکان نيوز ارسال کردند که متن کامل آن، در ادامه می آید.
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست گیلان:

اکسیژن درون آب تالاب انزلی کاهش یافت

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست گیلان گفت: ‌آلودگی آب در تالاب انزلی بالا رفته و اکسیژن درون آب در تالاب به‌شدت کاهش یافته است.
حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی خبر داد:

پروانه شکار گراز فقط برای اقلیت‌های دینی صادر می‌شود

«حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی» مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: با توجه به حرام‌گوشت بودن حیوان گراز، پروانه شکار آنها را صرفاً برای اقلیت‌های دینی صادر می‌کنیم.
حیات وحش؛

تصاویر دیدنی از دنیای حیوانات+ تصاویر

در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب دنیای حیات وحش که طی هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است.
عضو هیات‌مدیره انجمن صنعت موتورسیکلت ایران:

مقصر افزایش "ازن" ما نیستیم/ صنعت موتورسیکلت کاملاً متوقف است

در پی اعلام عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت وزارت بهداشت مبنی بر افزایش شاخص ازن ناشی از آلاینده‌های موتورسیکلت‌ها و خودروها، عضو هیئت مدیره انجمن صنعت موتورسیکلت ایران گفت: موضوع آلایندگی در رابطه با موتورسیکلت‌های فرسوده است که باید منابع آن توسط دولت ایجاد شود.
عبدالله فاضلی عنوان کرد؛

سیلاب بهاری زمین را سیراب نکرد

بارش‌های بهار امسال چقدر از کسری 130 میلیارد مترمکعبی آبخوان‌های کشور را جبران کرد و اکنون وضعیت چگونه است؟ این سؤالی است که دبیر اجرایی طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی به آن پاسخ می‌دهد. عبدالله فاضلی در گفت‌وگو با «ایران» ابعاد این موضوع را بررسی می‌کند و می‌گوید: «سالانه 42 میلیارد مترمکعب از سفره‌های آب زیرزمینی برداشت می‌شود که این رقم باید به 28 میلیارد مترمکعب برسد. بارش‌های بهار امسال در تحقق این هدف سهم داشت.» اما این سهم چقدر بود؟
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ؛

واکنش سازمان جنگل‌ها به عکس حیوانات دفن شده در مالچ‌ها

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر اینکه سازمان جنگل‌ها قبل از آغاز عملیات مالچ‌پاشی با سازمان حفاظت محیط زیست هماهنگ می‌کند، گفت: در حال حاضر من نمی‌توانم عکس‌های منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر از بین رفتن گونه‌های جانوری با عملیات مالچ‌پاشی را تایید یا رد کنم.
بحران آلودگی سدها؛

سد لار محصور میان زباله‌ها

سدها به دلیل آنکه آب مناطق زیادی را تامین می‌کنند، آلودگی‌شان می‌تواند آسیب‌زا و خطرساز شود. پرسش اصلی این است که سازمان محیط زیست به عنوان متولی اصلی این ماجرا برای کاهش این مقدار زباله چه نقشی دارد و برای جلوگیری از این آلودگی‌هایی که توسط مردم ایجاد شده و فرهنگسازی برای آن چه برنامه‌هایی داشته است؟
کلانتری:

حق آبه تالاب‌های کشور تا پایان تیر تصویب می‌شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: طبق قانون مصوب سال ۹۶ شورای عالی تالاب‌ها، تا پایان تیر ماه امسال حق آبه تمامی تالاب‌های کشور تصویب می‌شود.
کشتار گرگاس‌ها با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست!!

علت کشتن ۴ گرگاس باغ‌وحش تهران چه بود؟

دامپزشک باغ‌ وحش تهران درباره علت کشتن گرگاس‌ها در این باغ‌ وحش گفت: گرگاس‌ها برای ژن با ارزش گرگ‌ ایجاد مشکل می‌کنند؛ علاوه بر این در طبیعت به حیوانات و حتی انسان آسیب می‌زنند، بنابراین طبق استانداردهای بین المللی و با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم به حذف آن‌ها از باغ‌ وحش تهران گرفتیم.
انجمن حمایت از حیوانات کرمان ؛

درخواست ماهیانه 50 میلیون تومان برای نگهداری سگ‌های بدون‌صاحب

سگ‌های بلاصاحب به یک چالش جدی مدیریت شهری بدل شده‌اند. از سویی شماری از شهروندان به بی‌اعتنایی مدیران شهری به حضور سگ‌های بلاصاحبی که اغلب واکسینه هم نشده‌اند و باعث رعب و وحشت مخصوصا کودکان می‌شود معترض‌هستند و از سوی دیگر حامیان حقوق حیوانات دل‌نگران حقوق سگ های بلاصاحب شهر هستند. در این میان مدیران شهری باید بین حقوق شهروندان و مخصوصا حقوق بچه‌ها و حقوق حیوانات تصمیم درست و کارشناسی بگیرد.
۱۰ نکته درباره بیابان‌زایی؛

فرسایش بادی ۲۰ میلیون هکتار از اراضی کشور

بیابان به اکوسیستم‌های زوال یافته‌ای گفته می‌شود که به دلیل تغییرات اقلیمی و فعالیت‌های انسانی پتانسیل تولید بیولوژیک خود را از دست داده است یا در حال از دست دادن است با توجه به این عوامل ایران در هر دهه ۶۵ میلیمتر به سمت خشک و بیابانی شدن پیش رفته است.
کروکودیل بومی؛

گاندو تمساح ایرانی+ تصاویر

«گاندو» یا «تمساح پوزه کوتاه» نوعی کروکودیل بومی ایران و پاکستان است.
رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان قرچک:

جریمه 10 میلیونی برای آتش زدن زمین کشاورزی

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان قرچک گفت: جریمه 10 میلیون تومانی در انتظار کشاورزانی است که پس از برداشت اقدام به آتش زدن زمین و باقیمانده محصولات می‌کنند.
به طور میانگین هر انسان روزانه دو کیلوگرم زباله تولید می‌کند؛

«زباله صفر»، جنبشی برای کاهش باری که روی شانه‌های زمین است

به طور میانگین هر انسان روزانه دو کیلوگرم زباله تولید می‌کند و متاسفانه بسیاری از مردم هنوز متوجه نیستند که آثار مخرب این حجم از دور ریز چقدر می‌تواند غیرقابل جبران باشد.
رئیس سازمان محیط زیست:

امسال جنوب تا جنوب شرق کشور با گرد و غبار مواجه‌اند

که حق‌آبه را تخصیص می‌دهند مشکل داریم زیرا تأمین حق‌آبه تالاب‌ها را اولویت آخر قرار داده‌اند و در صورت اضافه بودن آب، حق‌آبه تالاب را می‌دهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان ؛

سگ‌های گله مهمترین عامل تلفات یوزپلنگ‌ها در پارک ملی توران هستند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: سگ های گله بیشتر از تصادف های جاده ای در تلفات یوزپلنگ ایرانی در پارک ملی توران استان سمنان سهم دارند.
صفحه  از ۱۱۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها