سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر نیرو:

کاشت برنج در ۱۷ استان فاجعه است

معاون امور آب و فاضلاب وزارت نیرو به کشت محصول پرآبخواه برنج در سطح ۱۷ استان کشور اشاره و بیان کرد: این یک فاجعه به لحاظ مصرف بالای آب است.
عضو هیات مدیره بنیاد ملی گندم‌کاران ایران:

کشاورزان امسال ۴۰ درصد فقیرتر شدند/ چه رانتی وجود دارد که هر روز صحبت از واردات گندم می‌شود؟

عضو هیات مدیره بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: ما کشاورزان به جای آن‌که هرسال بتوانیم میزان سرمایه و درآمد خود را پنج درصد توسعه دهیم، سال گذشته بین ۳۰ تا ۴۰ درصد فقیرتر شدیم چرا که چرا که هزینه‌های تولیدمان قدر بالا رفت که درآمد ثابت ما کفاف آن را نمی‌داد.
خرید تضمینی گندم درگیر اختلاف نظرها؛

زنگ خطر کاهش سطح زیر کشت کشاورزان به صدا درآمد

بسیاری از مسئولان بر این باورند که نرخ خرید تضمینی گندم قبل از آغاز فصل کشت باید بر مبنای تورم ۲ سال زراعی گذشته و یک سال پیش رو محاسبه شود.
ذرت‌ برزیلی آلوده؛

جای سر و کله زدن با وارد‌کنندگان متخلف از ذرت‌کاران حمایت کنید

سال گذشته بیش از دو میلیارد دلار ذرت وارد کشور شد. این در حالی است که با هزینه بسیار کمتری می‌توانستیم ضریب خودکفایی در تولید ذرت را افزایش دهیم. ذرت به عنوان اصلی‌ترین محصول وارداتی ایران تقاضای زیادی دارد و افزایش تولید آن علاوه بر اینکه از خروج ارز جلوگیری می‌کند، می‌تواند صد‌ها هزار شغل ایجاد کند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایران سیزدهمین تولیدکننده سیب زمینی در دنیا است

معاون وزیر جهاد با اشاره به تحول چشمگیر در تولید انواع بذر سالم و اصلاح شده سیب زمینی در کشور، گفت: ایران با تولید بیش از ۵ میلیون و ۱۰۰ هزارتن سیب زمینی در جمع ۱۳ کشور نخست جهان قرار دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

توزیع ۲۸ میلیون و ۸۰۰ کیلو نهاده دامی در بین کشاورزان

حسین شیرزاد مدیر عامل سارمان مرکزی تعاون روستایی درباره گزارش فعالیت‌های اخیر، اهداف و وظایف اتحادیه مرکزی دامداران کشور تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران پرداخت و گفت: تحقق طرح‌های مهم بازرگانی محصولات و تأمین نهاده‌های مورد نیاز از دیگر اهداف و وظایف اساسی اتحادیه مرکزی دامداران کشور به حساب می‌آید.
کود شیمیایی تا 3 برابر قیمت در بازار آزاد؛

بازار سیاه کود شیمیایی

کود شیمیایی یکی از نهاده‌های استراتژیک مورد نیاز کشاورزان است که در داخل کشور تولید می‌شود، اما هم‌اکنون چندماهی است که این کود در کشور کمیاب و بازار سیاه در توزیع آن ایجاد شده. کود شیمیایی گران شده است، بدون این‌که دلیل قانع‌کننده‌ای برای این افزایش قیمت وجود داشته باشد. افزایش قیمت کود شیمیایی و کمبود آن کشاورزان را مجبور به تهیه کود شیمیایی از بازار آزاد می‌کند که این موضوع آن‌ها را نگران کرده است.
درپی افزایش هزینه های تولید؛

جولان دلالان در بازار خرید گندم/چرا کشاورزان گندم به دولت تحویل نمی دهند؟

افزایش هزینه‌های تولید و بی توجهی شورای اقتصاد به تعدیل نرخ گندم موجب کاهش میزان خرید ۱۰ تا ۱۵ درصدی این محصول شده است.
یک مقام مسئول اعلام کرد:

پیش بینی خوداتکایی ایران در تولید پنبه تا سال ۱۴۰۴

مجری طرح پنبه کشور گفت: ضریب خوداتکایی پنبه تا ۱۴۰۴ به ۱۰۰ درصد خواهد رسید و میزان تولید این محصول ۳۸۶ هزار تن می رسد.
کارشناس حوزه کشاورزی مطرح کرد؛

تولید کودهای بیولوژیک، عامل ایجاد اشتغال ثابت و پایدار

کارشناس حوزه کشاورزی گفت:‌ تولید کودهای بیولوژیک به‌دلیل اینکه مستلزم صرف نیروی انسانی است به‌نوعی عامل ایجاد اشتغال ثابت و پایدار در مناطق مختلف کشور است.
علی مراد اکبری عنوان کرد؛

انتقال خاک به خارج از کشور ممنوع شد

سرانجام پس از سال‌ها پیگیری، قانون حفاظت از خاک در مجلس تصویب شد . مسئولان و کارشناسان معتقدند این قانون گامی محکم در جهت صیانت از منابع خاک کشور خواهد بود. در همین زمینه و با توجه به اینکه حفظ منابع خاک در جهت حفظ و تقویت منابع آبی کشور نقش بسیار کلیدی دارد، با علی مراد اکبری، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفتگویی انجام شده که از نظرتان می‌گذرد.
وعده مسئولان جهاد؛

پایان روزهای سیاه طلای سفید/سال ۹۸، آغاز سیر صعودی تولید پنبه

تولید پنبه طی ۱۷ سال گذشته ۲.۵ برابر کاهش یافته اما مسئولان وزارت جهاد می گویند اجرای طرح اقتصاد مقاومتی منجر به توقف سیرنزولی تولید شده و از امسال سیر صعودی تولید آغاز می شود.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت؛

ابلاغ قانون «حفاظت از خاک» توسط رئیس جمهور

رئیس جمهور «قانون حفاظت از خاک» را برای اجرا به سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهادکشاورزی ابلاغ کرد.
معصومه حسین پور:

انتقال یا قاچاق خاک‌ به خارج از کشور ممنوع شد

معصومه حسین پور، مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر گفت: لایحه حفاظت از خاک بعد از 14 سال تلاش تخصصی و مستمر سازمان حفاظت محیط زیست در مجلس شورای اسلامی تصویب و همزمان با هفته محیط زیست، به تایید شورای نگهبان رسید.
سیدباقر محمودی ؛

درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است

سیدباقر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی گفت: صنعت بذر در كشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینكه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد.
رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین:

تعاون روستایی نهاده‌های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد

رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین گفت: شبکه تعاون روستایی به دلیل گستردگی در سطح استان، انواع نهاده های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و مهمترین اصل در تعاون روستایی، خدمات رسانی به قشر محروم روستایی و بازاررسانی محصولات تولیدی روستاها است.
وحید عسکری‌نژاد:

ورودی سدها 277 درصد افزایش یافت

رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور گفت: مقادیر ورودی به سدها از ابتدای سال آبی معادل 71.6 میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه 277 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها:

خاک منطقه‌های سیل‌زده بسیارغنی‌ است؛ نباید هدر بروند!

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: هنگام تخلیه خاک در مناطق سیل‌زده آن را به مناطق امن دپو منتقل کنیم تا بتوانیم بعد از شرایط تخلیه اضطراری برای استفاده مجدد از آن برنامه‌ریزی کنیم.
علی ابراهیمی مطرح کرد؛

تأثیر سیل بر میزان تولید گندم و برنج چقدر است؟

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، درباره خسارت سیل به مزارع گندم و کاهش میزان تولید، اظهار داشت: در جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان این وزارتخانه، برآورد شد که خسارت سیل در بخش گندم کشور حدود یک‌میلیون و 200هزار تُن است.
طبق آمار رسمی؛

افزایش محصول گندم در مناطق خشک تا شش برابر/ کمبود نداریم

در حالی که عده ای معتقدند سیل های اخیر موجب کاهش شدید تولید گندم در سال جاری شده، اما دست اندرکاران می گویند: با رونق کشت در دیمزارها، امسال کمبود گندم نداریم.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها