سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری:

سیر صعودی تقاضای جهانی برای کودهای زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: در دنیا توجه به کودهای زیستی افزایش یافته و تقاضای جهانی برای این محصول سیر صعودی دارد.
وزیر جهاد کشاورزی :

بسیج واحدهای ستادی و سازمان های جهاد کشاورزی استان ها برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و شهرک‌های کشاورزی

محمود حجتی ،وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:واحدهای ستادی و سازمانهای جهاد کشاورزی استان ها باید برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و شهرک‌های کشاورزی بسیج شوند.
وزیر جهاد کشاورزی:

دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی حمایت می‌کند

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سیاست‌های این وزارت‌خانه در راستای تکمیل زنجیره محصولات کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی و دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی این بخش حمایت می‌کند.
وزير كشور:

انتقال آب از دریای عمان حتماً با اولویت توسط دستگاه مسؤول پیگیری شود

وزیر کشور با تاکید بر ضرورت در اولويت قرار گرفتن موضوع آب شرب در سال ۹۸ گفت: موضوع استقرار دستگاه‌هاى آب‌شیرین‌کن و هم‌چنین انتقال آب از دریای عمان حتماً با اولویت توسط دستگاه مسؤول پیگیری شود.
کارتن و شانه نایاب شد؛

دردسر جدید تولیدکنندگان تخم مرغ

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه کارتن و شانه تخم مرغ به سختی یافت می شود،گفت: نامه ای به وزیر صنعت نوشته و خواستار رسیدگی به این مساله شده ایم.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

شرکت های پتروشیمی در عدم تامین کود اوره برای کشاورزی مقصر هستند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مدیران پتروشیمی به دنبال افزایش قیمت میزان دو تن کود اوره مصرف داخل کشور و عرصه آن به قیمت کود اوره صادراتی بودند.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد:

کاهش ارزبری ۲۰۰ میلیون دلاری با استفاده از کودهای زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: استفاده از کودهای زیستی در کشور، کاهش ارزبری 200 میلیون دلاری برای کشور به ارمغان می آورد.
بحران کم‌آبی در کشت و صنعت نیشکر؛

آب کشت و صنعت‌های نیشکر خوزستان ۳۰‌ درصد کاهش یافته است

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت کم‌آبی در این استان و سهمیه‌بندی آب کشت و صنعت‌های نیشکر اظهار کرد: میزان آبی که کشت و صنعت‌های نیشکر می‌گیرند نسبت به پارسال ۳۰‌درصد کاهش یافته است. غلامرضا شریعتی افزود: این کشت و صنعت بیش از ۳۰‌درصد کاهش سهمیه آبی داشته که سعی می‌کنیم تفاوت آن را جبران کنیم.
طی چهار سال گذشته؛

بهره وری آب کشاورزی ایران 25 درصد افزایش یافته است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بهره وری آب کشاورزی در ایران ظرف چهار سال گذشته 25 درصد افزایش یافته که اگر در سال6 درصد بهره وری داشته باشیم چالش آب از نظر تقاضا، نیاز و مدیریت فروکش می کند .
بحران آب؛

باید به «آب پنهان» فکر کرد

در فکر کردن به کمبود آب و چاره اندیشی، باید به «آب پنهان» فکر کرد
دبیر انجمن اعلام کرد؛

اختصاص ارز دولتی برای واردات کودهای کشاورزی خیانت به تولید ملی

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی اعلام کرد که دادن ارز دولتی به کودهای کشاورزی وارداتی در شرایطی که مواد مورد نیاز تولید این محصول در کشور با ارز آزاد وارد می شود خیانت به تولید داخلی است و باید اصلاح شود.
یک استاد دانشگاه تأکید کرد:

ضرورت استفاده از روش‌های اصلاح خاک برای کاهش مصرف آب کشاورزی

استاد رسوب‌شناسی دانشگاه پیام نور تبریز با بیان این‌که اصلاح و ترمیم خاک جهت کاهش مصرف آب در کشاورزی ضروری است، گفت: روش اصلاح و ترمیم خاک برای تمام خاک‌هایی که در کشاورزی استفاده می‌کنیم و مشکل مصرف آب دارند، قابل اجراست.
به تشکل‌ها میدان دهید؛

دولت به تعهدات خود در توزیع نهاده عمل نکرد

رئیس انجمن خوراک دام با بیان اینکه دستگاه های متولی،به همه تعهدات خود در توزیع نهاده های دامی عمل نکردند، گفت:دولت به جای دستگاه های دولتی، باید به تشکل های خصوصی برای تنظیم بازار میدان بدهد.
برنامه زنده گفتگوی ویژه شبکه دو؛

افزایش قیمت نهاده های دامی و تنظیم بازار

برنامه زنده گفتگوی ویژه شبکه دو با موضوع افزایش قیمت نهاده های دامی و تنظیم بازار اجرا شد.
مشکلات سیاستگذاری آب در کشور؛

سردرگمی در مدیریت راهبردی آب

هنوز پاسخ روشن و مشخصی برای برخی از ابتدایی‌ترین سوالات مرتبط با سیاستگذاری آب در کشور در دست نداریم. برای نمونه، با توجه به وضعیت اقلیمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پاسخ به این پرسش کلیدی هنوز هم مشخص نیست: «نقطه تعادل بین امنیت غذایی و امنیت آبی در کشور چیست؟»
مدیریت ضعیف آب؛

برای تولید یک کیلو سیب زمینی چقدر آب مصرف می‌شود؟

تولید هرکیلو سیب زمینی حدود ۸۰۰ تومان برای کشاورز هزینه بر است و این درحالی است که با رقم ۹۸۰ تومان به کشور‌های دیگر صادر می‌شود و این نکته حائز اهمیت است که برای تولید این محصول آب قابل توجهی مصرف می‌شود.
وضعیت تأمین خوراک دام و طیور؛

گیر کردن قلاب سودجویان به بازار نهاده‌ها

طی ماه‌های اخیر و در پی نوسانات بازار ارز، برخی محصولات اساسی مانند مرغ و گوشت قرمز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند که مرغداران و دامداران دلیل آن را افزایش قیمت خوراک دام و طیور عنوان می‌کنند.
از عوامل تولید کشاورزی؛

آب مجازی در بسیاری از محصولات مصرفی روزانه پنهان است

آب مجازی، مقدار آبی است که کالا یا محصول در یک فرآیند تولید از لحظه شروع تا پایان، مصرف می‌کند. در تجارت آب مجازی، به کشورهای کم‌آب توصیه شده که به جای تولید مواد غذایی از منابع آب داخلی، به واردات مواد غذایی مبادرت ورزیده و منابع آب داخلی را برای فعالیت های تجاری پرسود اختصاص دهند.
با توجه به تنش آبی‌ در کشور؛

اصلاح الگوی کشت را جدی بگیرید

باید توجه داشت ‌شرایط تنش آبی‌درکشور حاکم است که به‌دلیل خشکسالی‌های پی‌در‌پی و بهره‌برداری‌های بی‌رویه از منابع آبی کشور ایجاد شده و لازم است تا بیشتر به اصلاح روش‌های کشت توجه داشته باشیم.
یک مقام مسئول خبرداد:

افزایش سطح مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تغییرات جوی از جمله افزایش دمای نسبی و کاهش بارندگی ها موجب افزایش سطح مبارزه با آفات و بیماری ها در کشور شده است.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها