سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بحران کم‌آبی در کشت و صنعت نیشکر؛

آب کشت و صنعت‌های نیشکر خوزستان ۳۰‌ درصد کاهش یافته است

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت کم‌آبی در این استان و سهمیه‌بندی آب کشت و صنعت‌های نیشکر اظهار کرد: میزان آبی که کشت و صنعت‌های نیشکر می‌گیرند نسبت به پارسال ۳۰‌درصد کاهش یافته است. غلامرضا شریعتی افزود: این کشت و صنعت بیش از ۳۰‌درصد کاهش سهمیه آبی داشته که سعی می‌کنیم تفاوت آن را جبران کنیم.
طی چهار سال گذشته؛

بهره وری آب کشاورزی ایران 25 درصد افزایش یافته است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بهره وری آب کشاورزی در ایران ظرف چهار سال گذشته 25 درصد افزایش یافته که اگر در سال6 درصد بهره وری داشته باشیم چالش آب از نظر تقاضا، نیاز و مدیریت فروکش می کند .
بحران آب؛

باید به «آب پنهان» فکر کرد

در فکر کردن به کمبود آب و چاره اندیشی، باید به «آب پنهان» فکر کرد
دبیر انجمن اعلام کرد؛

اختصاص ارز دولتی برای واردات کودهای کشاورزی خیانت به تولید ملی

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی اعلام کرد که دادن ارز دولتی به کودهای کشاورزی وارداتی در شرایطی که مواد مورد نیاز تولید این محصول در کشور با ارز آزاد وارد می شود خیانت به تولید داخلی است و باید اصلاح شود.
یک استاد دانشگاه تأکید کرد:

ضرورت استفاده از روش‌های اصلاح خاک برای کاهش مصرف آب کشاورزی

استاد رسوب‌شناسی دانشگاه پیام نور تبریز با بیان این‌که اصلاح و ترمیم خاک جهت کاهش مصرف آب در کشاورزی ضروری است، گفت: روش اصلاح و ترمیم خاک برای تمام خاک‌هایی که در کشاورزی استفاده می‌کنیم و مشکل مصرف آب دارند، قابل اجراست.
به تشکل‌ها میدان دهید؛

دولت به تعهدات خود در توزیع نهاده عمل نکرد

رئیس انجمن خوراک دام با بیان اینکه دستگاه های متولی،به همه تعهدات خود در توزیع نهاده های دامی عمل نکردند، گفت:دولت به جای دستگاه های دولتی، باید به تشکل های خصوصی برای تنظیم بازار میدان بدهد.
برنامه زنده گفتگوی ویژه شبکه دو؛

افزایش قیمت نهاده های دامی و تنظیم بازار

برنامه زنده گفتگوی ویژه شبکه دو با موضوع افزایش قیمت نهاده های دامی و تنظیم بازار اجرا شد.
مشکلات سیاستگذاری آب در کشور؛

سردرگمی در مدیریت راهبردی آب

هنوز پاسخ روشن و مشخصی برای برخی از ابتدایی‌ترین سوالات مرتبط با سیاستگذاری آب در کشور در دست نداریم. برای نمونه، با توجه به وضعیت اقلیمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پاسخ به این پرسش کلیدی هنوز هم مشخص نیست: «نقطه تعادل بین امنیت غذایی و امنیت آبی در کشور چیست؟»
مدیریت ضعیف آب؛

برای تولید یک کیلو سیب زمینی چقدر آب مصرف می‌شود؟

تولید هرکیلو سیب زمینی حدود ۸۰۰ تومان برای کشاورز هزینه بر است و این درحالی است که با رقم ۹۸۰ تومان به کشور‌های دیگر صادر می‌شود و این نکته حائز اهمیت است که برای تولید این محصول آب قابل توجهی مصرف می‌شود.
وضعیت تأمین خوراک دام و طیور؛

گیر کردن قلاب سودجویان به بازار نهاده‌ها

طی ماه‌های اخیر و در پی نوسانات بازار ارز، برخی محصولات اساسی مانند مرغ و گوشت قرمز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند که مرغداران و دامداران دلیل آن را افزایش قیمت خوراک دام و طیور عنوان می‌کنند.
از عوامل تولید کشاورزی؛

آب مجازی در بسیاری از محصولات مصرفی روزانه پنهان است

آب مجازی، مقدار آبی است که کالا یا محصول در یک فرآیند تولید از لحظه شروع تا پایان، مصرف می‌کند. در تجارت آب مجازی، به کشورهای کم‌آب توصیه شده که به جای تولید مواد غذایی از منابع آب داخلی، به واردات مواد غذایی مبادرت ورزیده و منابع آب داخلی را برای فعالیت های تجاری پرسود اختصاص دهند.
با توجه به تنش آبی‌ در کشور؛

اصلاح الگوی کشت را جدی بگیرید

باید توجه داشت ‌شرایط تنش آبی‌درکشور حاکم است که به‌دلیل خشکسالی‌های پی‌در‌پی و بهره‌برداری‌های بی‌رویه از منابع آبی کشور ایجاد شده و لازم است تا بیشتر به اصلاح روش‌های کشت توجه داشته باشیم.
یک مقام مسئول خبرداد:

افزایش سطح مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تغییرات جوی از جمله افزایش دمای نسبی و کاهش بارندگی ها موجب افزایش سطح مبارزه با آفات و بیماری ها در کشور شده است.
افزایش قیمت نهاده‌های دامی؛

تیر خلاص به دامداری‌های کوچک

شاید دامداری‌های کوچک بخش چندان مهمی از صنعت دامداری کشور نیستند که مسئولان به تعطیل شدن پیاپی آنها واکنشی ندارند.
رئیس موسسه تحقیقات آب و خاک کشور:

۱۰ درصد اراضی کشاورزی کشور قابل کشت است

رئیس موسسه تحقیقات آب و خاک کشور گفت: از مجموع هشت میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور تنها یک میلیون هکتار آن قابل کشت است و بقیه به دلایل مختلف محدودیت دارد.
بازی تایید و تکذیب‌ها با روان مردم؛

سرانجامِ واردات کود انسانی چه شد؟ +عکس

درحالی که چندی پیش سازمان توسعه تجارت کشور واردات ۱۶۰ تنی کود انسانی (گل و لای فاضلاب) از ترکیه را تکذیب کرد اینک برخی رسانه‌ها آن را تایید کرده‌اند و تایید و تکذیب‌ها همچنان ادامه دارد.
واردات کود انسانی؛

«کود انسانی» وارد شده در کجا مصرف می‌شود + فیلم و تصاویر

هفته گذشته با افشای پشت پرده واردات «بیوماس گرانول باکتری» که در رسانه‌ها با عنوان «کود انسانی» معرفی شد، بسیاری از مردم و مخاطبان خبرگزاری علاقه‌مند به دیدن نخستین سایت تصفیه‌خانه فاضلاب کشور با استفاده از این ماده فناورانه شدند.
بررسی یک جنجال در گفت و گو با خسرو رستمی؛

واردات کود انسانی یا محصول تصفیه فاضلاب، مساله این است

این گرانول ها در سیستم های هاضم یا دستگاه هایی که برای تجزیه فاضلاب استفاده می شود کاربرد دارد.
معاون وزیر صنعت :

بیوماس سلولزی ماده اولیه شرکت دانش‌بنیان است+سند

رئیس سازمان توسعه تجارت به ارائه توضیحاتی در مورد واردات بیوماس سلولزی گرانول (گل و لای فاضلاب) پرداخت و گفت: پس از یک بار واردات این کالا هم‌اکنون شرکت دانش‌بنیان واردکننده این کالا از واردات آن بی‌نیاز شده و در حال حاضر بیوماس سلولزی گرانول در کشور تولید می‌شود.
توسط سازمان توسعه تجارت؛

تکذیب خبر واردات کود انسانی از ترکیه

سازمان توسعه تجارت خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه را تکذیب کرد.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها