سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین:

تعاون روستایی نهاده‌های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد

رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین گفت: شبکه تعاون روستایی به دلیل گستردگی در سطح استان، انواع نهاده های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و مهمترین اصل در تعاون روستایی، خدمات رسانی به قشر محروم روستایی و بازاررسانی محصولات تولیدی روستاها است.
وحید عسکری‌نژاد:

ورودی سدها 277 درصد افزایش یافت

رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور گفت: مقادیر ورودی به سدها از ابتدای سال آبی معادل 71.6 میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه 277 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها:

خاک منطقه‌های سیل‌زده بسیارغنی‌ است؛ نباید هدر بروند!

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: هنگام تخلیه خاک در مناطق سیل‌زده آن را به مناطق امن دپو منتقل کنیم تا بتوانیم بعد از شرایط تخلیه اضطراری برای استفاده مجدد از آن برنامه‌ریزی کنیم.
علی ابراهیمی مطرح کرد؛

تأثیر سیل بر میزان تولید گندم و برنج چقدر است؟

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، درباره خسارت سیل به مزارع گندم و کاهش میزان تولید، اظهار داشت: در جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان این وزارتخانه، برآورد شد که خسارت سیل در بخش گندم کشور حدود یک‌میلیون و 200هزار تُن است.
طبق آمار رسمی؛

افزایش محصول گندم در مناطق خشک تا شش برابر/ کمبود نداریم

در حالی که عده ای معتقدند سیل های اخیر موجب کاهش شدید تولید گندم در سال جاری شده، اما دست اندرکاران می گویند: با رونق کشت در دیمزارها، امسال کمبود گندم نداریم.
پرواز قیمت محصولات؛

علت گرانی پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی چیست؟

در هفته‌های اخیر قیمت برخی محصولات صیفی نظیر پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی به دلایل مختلف با نوسانات چشمگیری در بازار روبه‌رو شده است.
آخرین وضعیت لایحه حفاظت از خاک؛

آیا قاچاق خاک ایران به کشورهای عربی صحت دارد؟

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست درباره روند لایحه حفاظت از خاک در مجلس توضیحاتی داد.
تاراج آب ایران در بخش کشاورزی؛

باید پذیرفت آب یک مقوله «اقتصادی - اجتماعی» است

در حال حاضر سهم زیادی از آب ایران در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و این در شرایطی است که میزان هدررفت آب در این حوزه نیز بسیار زیاد اعلام شده و به اعتقاد کارشناسان، لازم است که راه‌کارهایی برای کاهش مصرف آب در این حوزه انجام شود.
افزایش هزینه های تولید؛

آيا نرخ ۱۷۰۰ تومانی گندم جوابگوی هزینه‌های کشاورزان است؟

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نرخ ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۸-۹۷ جوابگوی هزینه کشاورزان نیست.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تامین 82 درصد انرژی غذایی مردم از تولیدات داخل است

عباس کشاورز روز دوشنبه در آیین تجلیل از بهره برداران نمونه بخش کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: در برخی محصولات از جمله گندم سه سال است که به خودکفایی رسیده ایم. وی یادآور شد: سال جاری 13 میلیون تن و سال قبل 12.6 میلیون تن گندم در کشور تولید شد.
با قنات‌های ایرانی چه کرده‌ایم؟

بحران خشکسالی ۳۵ هزار قنات فعال کشور را تهدید می‌کند

بحران خشکسالی در ایران به همراه مداخلات گسترده انسانی سبب شده است تا ۳۵ هزار قنات فعال در کشور مورد تهدید جدی قرار بگیرند. رئیس مرکز بین‌المللی قنات نیز می‌گوید که بحران خشکسالی در ایران از روند طبیعی خارج شده و آبدهی قنوات کشور به شدت کاهش یافته است.
رئیس موسسه تحقیقات آب:

فرضیه‌ افزایش تنش آب در سال ۱۴۰۰ غلط است

رئیس موسسه تحقیقات آب با تاکید بر اینکه مخالف گفتن واقعیت‌ها به جامعه نیستیم، گفت: گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر تنش آب، مبنای علمی مشخص و قوی ندارد.
همه در انتظار حمایت؛

توزیع ۸۰ هزار تن نهاده دامی با نرخ مصوب در استان تهران

نهاده های دامی یکی از اقلام اصلی خوراک دام و طیور به شمار می رود که طی هفته های اخیر به سبب کمبود در بازار دستخوش تحولاتی قرار گرفته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

شخم زمستانه، راهکار مصرف آب کمتر برای تولید برنج گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: شالیکاران گیلانی با توجه به فرصت و شرایط مناسب جوی باید با بهره‌گیری از نزولات آسمانی اراضی شالیزاری خود را شخم بزنند.
محمدحسین شریعتمدار:

مشکل آب کشور با ۳۰ درصد صرفه جویی قابل حل است

رییس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران گفت: بر اساس فرمول های بین المللی، مسئله آب در ایران با ۳۰ درصد صرفه جویی قابل حل است.
|ریاست ایران بر رکن سوم GSP

تصویب لایحه حفاظت از خاک در مجلس+فیلم

در ماده 11 آمده است سازمان حفاظت محیط زیست موظف است با همکاری موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، استاندارد آلاینده های ورودی به خاک برای کاربریهای مختلف و استاندارد آلاینده های موجود در خاک برای پاکسازی محل های آلوده را ظرف شش ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و اعلام کند.
ورشکستگی نَفَس می‌بُرد؛

بیکاریِ یک میلیون کارگرِ مرغ‌داری‌ها قریب‌الوقوع است

صنعتی که با طیور و تخم‌مرغ سر و کار دارد و به سبب گسترده‌‌گی‌‌اش در کشور رتبه نخست تولید مرغ را در خاورمیانه دارد، قاعدتا باید پر از شاغل باشد اما اینگونه نیست. این روزها مرغ‌‌داری‌های کشور که بیش از ۱ میلیون شاغل به‌صورت مستقیم و میلیون‌ها شغل به صورت غیرمستقیم حول آنها شکل گرفته، با مشکل تامین نقدینگی و بحران تهیه مواد اولیه (نهاده‌‌های دامی) مواجه هستند.
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران:

وزارت بهداشت موافقت خود را با کشت انبوه پنبه تراریخته اعلام کرد

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران گفت: وزارت بهداشت و سازمان حفاظت از محیط زیست موافقت خود را با کشت انبوه پنبه تراریخته اعلام کرده و امیدواری برای اخذ مجوز کشت انبوه این محصول برای سال زراعی آینده افزایش یافته است.
وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان؛

قانون، حقآبه را مصون از تعرض دولت می‌داند/داد و فغان کشاورزان ادامه دارد

وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان ضمن اشاره به این نکته که قانون حقآبه‌ها را جزو آب‌های عمومی به حساب نیاورده و دولت را از تعرض به آنها منع کرده، گفت: شورای نگهبان به‌عنوان مفسر قانون اساسی، حقآبه را "مال" و متعلق به کشاورزان، و تعرض دولت به آن را، خلاف شرع دانست.
در مجلس صورت می‌گیرد؛

رایزنی با رؤسای دانشگاه‌های کشاورزی پیرامون بهینه‌سازی مصرف منابع

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با دعوت از رؤسا و مسئولان دانشگاه‌های کشاورزی راهکارهای بهینه‌سازی مصرف منابع در کشور را بررسی می‌کند.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها