معاون امور آب وزارت نیرو خبر داد؛

کاهش 11 میلیارد متر مکعب از مصارف آب کشور در برنامه ششم

رحیم میدانی در نشست خبری ابراز امیدواری کرد شورای نگهبان ماده 45 برنامه ششم را تایید و ابلاغ کند تا از منابع آب کشور صیانت شود، چرا که تاوان از دست رفتن منابع آب را داریم با فرونشست‌های زمین پرداخت می‌کنیم...

جلسه توجيهي كشاورزان بخش گاريزات بامحوريت روشهاي نوين آبياري تحت فشار و كشت گياهان كم آب خواه برگزار شد

به گزارش روابط عمومي بخشداري گاريزات كهدوئيه جلسه توجيهي كشاورزان بخش گاريزات بامحوريت روشهاي نوين آبياري تحت فشار و كشت گياهان كم آب خواه باحضور بخشدار, رييس و كارشناسان جهاد كشاورزي شهرستان تفت و جمعي از كشاورزان نمونه بخش برگزار شد.
معاون وزیر جهادکشاورزی خبر داد؛

صرفه جویی ۱۱ میلیارد مترمکعبی آب در برنامه ششم

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه ششم سالانه ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به تجهیزات نوین آبیاری مجهز می‌شود که به صرفه جویی ۱۱ میلیارد متر مکعبی در مصرف آب منجر می‌شود.
تاراج خاک قابل کشت کشور؛

به یغما می رود خاکی و در خوابند مسئولان

متاسفانه در حال حاضر شاهد سرقت خاک قابل کشت در کشور هستیم و مسئولین هیچ تدبیری برای مقابله با آن نیندیشده اند. ...
گلایه‌ کشاورزان بهبهانی از بی‌تدبیری وزارت نیرو؛

دو ماه است که استان کهگیلویه و بویراحمد آب را از سد کوثر بسته !

ابراهیم حسینی، مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان درباره تجمع امروز جمعی از کشاورزان در بدو ورود وزیر بهداشت به این شهرستان را بی‌تدبیری وزارت نیرو دانست و گفت: بیش از دو ماه است که استان کهگیلویه و بویراحمد آب را از سد کوثر بسته و به تبع آن، محصولات کشاورزان بهبهان نابود شده است و تجمع امروز کشاورزان تنها ابراز گلایه آن‌ها نسبت به عدم رهاسازی آب از سد کوثر و مشکلات کم‌آبی و به تبع نابودی محصولاتشان بود.
تامین آب کشاورزی؛

گلایه‌ کشاورزان خرمشهری از وضعیت کیفی آب

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: کشت پاییزه در این شهرستان از ابتدای آبان‌ماه آغاز می‌شود و مشکلی در بحث تأمین آب وجود ندارد.
طرحي براي نجات اين سرزمين:

قحطی خاک حاصلخیز تا ۳۰ سال آینده ایران را فرا می‌گیرد

سال ۱۳۷۶ و پیش از اجرای فاز اول «طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله رود» که براساس برنامه مشترک میان ایران و برنامه عمران سازمان ملل متحد در حوضه آبخیز حبله رود به اجرا درآمد هیچ‌کس تصور نمی‌کرد روستای بهورد که ۷ سال بود از سکنه خالی شده بود دوباره آباد شود؛
شوی معاون وزیردر قبال بحران آب:

انتقال آب باید منحصر به مصارف شرب باشد

اگرچه تیر ماه سال جاری معاون آب و آبفای کشور اعلام کرد که در طرح های انتقال آب ایران، شروط هشت گانه بین المللی مانند منحصر به شرب بودن، دیده نشده است، روز گذشته معاون وزیر نیرو ضمن اشاره به چرایی بحران آب در ایران تأکید کرد
معاون وزیر نیرو ؛

وجود ۲۴۰۰۰۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه انتقال آب باید به عنوان آخرین راهکار مطرح باشد، گفت: تعداد چاههای کشور ۷۰۰ هزار چاه است که ۴۶۰ هزار چاه دارای مجوز و بقیه غیر‌مجاز هستند.
محسن سیروس مطرح کرد:

اولویت با کودهای کشاورزی تولید داخل است یا واردات؟

در حالی که برخی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی معتقدند که وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تولید داخلی در این زمینه بی توجهی می کند و به جای تقویت آن اقلام مختلف کودی را از کشورهای آسیایی و اروپایی خریداری می کند، مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد که پس از خرید کامل کودهای کشاورزی تولید داخل، باقیمانده نیاز داخلی را وارد می کنیم.
دکتر گرجی:

56 میلیارد دلار، هزینه سالانه جبران خسارت خاک کشور

رئیس انجمن علوم خاک ایران از خسارت 56 میلیارد دلاری فرسایش خاک در سال خبر داد و تصریح کرد : فعالیت‌های انسانی مخرب در تغییر کاربری خاک از مهمترین دلایل فرسایش خاک است.
ابتکار:

خاک ایران را از جنوب به یغما می‌برند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به قاچاق گسترده خاک از جنوب ایران، به‌خصوص جزایر جنوبی هشدار داد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبرداد:

بهره‌وری به ازای هر متر مکعب آب باید به ۱.۷ کیلوگرم برسد

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان تولید محصولات کشاورزی از ۹۳ میلیون تن در ۳ سال گذشته به ۱۱۰ میلیون تن در سال ۹۴ رسیده که رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.
رئیس انجمن علوم خاک ایران:

مدیریت خاک راه اساسی حل بحران آب در کشور است/ نبود متولی خاک در کشور

رئیس انجمن علوم خاک ایران با اشاره به کمبود آب در کشور، مدیریت پایدار خاک را راه اساسی حل مشکل آب در کشور دانست و گفت: بهبود مشکل آب در ایران بدون مدیریت خاک امکان‎پذیر نخواهد بود.
پایداری در تولید کشاورزی را دنبال می‌کنیم؛

کم‌ آبی و خشک‌سالی بهانه‌ای برای تنبلی و بی‌کفایتی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: داشته‌هایمان در کشور بسیار بیشتر از نداشته‌هایمان است و اینکه برخی می‌گویند درمنطقه‌ای کم آب و خشک قرار داریم، بهانه‌ای برای تنبلی و بی‌کفایتی است وگرنه با مدیریت می‌توانیم افزایش تولید داشته باشیم.
یک مقام مسئول اعلام کرد؛

آمادگی دولت برای توزیع ۴.۵میلیون تن کودآلی در میان کشاورزان

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: در سال‌جاری حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن کود آلی برای توزیع در ۳۰ استان کشور آماده شده است.
معاون حجتی اعلام کرد؛

توزیع بذر رایگان کلزا میان کشاورزان خسارت دیده

معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه برای کشت دوباره، بذر رایگان در اختیار کلزاکارانی که محصول آنان آسیب دیده قرار می‌گیرد، گفت: امسال حدود ۲.۲میلیون تن برنج تولید شد.
تغییر کاربری اراضی:

تغییر غیرمجاز کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها جرم است

در سال‌های اخیر به سبب افزایش سطح رفاه عمومی جامعه و گسترش شهرنشینی، تغییر غیر مجاز کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها بواسطه ویلا‌سازی، ساخت خانه‌های ارزانقیمت در خارج از محدوده شهرها، رشد تأسیس صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی، دامی و...،
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی خبر داد:

تهیه کارت اعتباری خرید نهاده‌ها برای کشاورزان

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی اعلام کرد که انواع نهاده‌ها از جمله کود، سم و بذر به اندازه کافی برای کشاورزان تامین شده و برای حل برخی موانع، در آینده نزدیک کارت اعتباری خرید این نهاده‌ها برای کشاورزان تهیه می‌شود تا آن‌ها بتواند نیازمندی‌های خود در این زمینه را راحت‌تر تامین کنند.
رئیس مرکز ملی خشکسالی:

کاهش 51 درصدی بارش در دو ماه ابتدایی پاییز/ بارش‌ ماه‌های آینده نرمال خواهد بود

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت بارشی دوماه ابتدایی پاییز، از کاهش 51 درصدی بارش‌های کشور نسبت به میانگین بلندمدت خبر داد.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها