سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آماده‌باش برای گذر از کم‌آبی؛

بارندگی‌های سال‌آبی جاری نسبت به‌مدت مشابه سال‌گذشته 3/34درصد افت داشته است

کاهش بارندگی، زنگ خطر را به صدا درآورده است؛ 110روز از آغاز سال آبی97- 96 گذشته و آنگونه که آمارها نشان می‌دهد، بارندگی‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال آبی گذشته 34.3درصد کمتر شده است.
در یک تحقیق علمی بررسی شد؛

وضعیت زمین های ایران برای کشاورزی

محققان ایرانی مساعد بودن وضعیت زمین های ایران برای کشاورزی و تامین آینده غذایی کشور را بررسی کردند.
اینفوگرافی؛

برای تولید هر محصول، چند لیتر آب نیاز است؟

میوه‌های پرآب تابستان در کنار چند قلم از سیفی جات رتبه کم مصرف‌ترین محصولات کشاورزی را از آن خود کرده‌اند.
جنگ بر سر آب؛

کمبود آب جدی است

در آینده جنگ های بسیاری برای دستیابی به آب رخ خواهد داد!
شرکت مدیریت منابع آب ایران:

حجم بارش‌های کشور پنج درصد کاهش یافت

حجم بارش‌های کشور در حوضه‌های آبریز اصلی کشور از ابتدای مهرماه پارسال تا روز (یکشنبه) به 229 میلی‌متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است.
خودکفایی در گندم؛

مخالفان و موافقان چه می گویند؟

هشدارها در مورد وضعیت منابع آبی ایران و آمارهای مصرف آب در حوزه کشاورزی در کنار جشن خودکفایی ایران در تولید گندم، مخالفت برخی گروه ها با توسعه کشاورزی و خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک را به همراه داشته است.
میزان مصرف آب محصولات کشاورزی؛

تولید هر محصول چقدر آب می‌خورد

بر اساس آمارهای سازمان جهانی خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ایران در تولید هندوانه و خیار مقام سوم جهان را دارد که به معنای کشت دو محصول آب بر در سرزمینی خشک و نیمه خشک است.

استفاده از آنتی بیوتیک های محرک رشد

در سال ٢٠١٦ تحقيقي در كشور استوني از اهالي كسب و كار صنعتمان مبني بر اينكه آیا می دانستيد استفاده از آنتی بیوتیک هاي محرك رشد در مزارع پرورش در اتحادیه اروپا ممنوع است؟
ضعف اساسی در بخش مدیریت آب کجاست؟

آیا راه مقابله با کم آبی از روستاها می گذرد؟

کارشناسان می گویند بیش از 90 درصد منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود، لذا مدیریت بهینه و هوشمند مصرف آب در مزارع روستایی و همچنین ایجاد تحول در اقتصاد روستایی از کشاورزی به سایر بخش ها در حفاظت از این منبع حیاتی و ارزشمند بسیار راهگشا و معنادار خواهد بود.
فائو:

تولید گندم ایران ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت

فائو در تازه‌ترین گزارش سه ماهه خود با عنوان«چشم‌انداز محصولات کشاورزی و وضعیت غذایی»جهان،از ثبات در تولید گندم ایران برای سال زراعی۲۰۱۷ و امکان تحقق تولید۱۳.۵میلیون تنی برای امسال خبر داد.
گزارش نشنال‌جئوگرافیک از قنات‌های ایران؛

تا لحظه آخر زندگی از قنات‌ها مراقبت می‌کنم

مجموع اندازه‌های هزاران تونل زیرزمینی مخصوص ایران، تقریبا برابر با اندازه فاصله زمین تا ماه است.
در پی گرانی جوجه یک ورزه؛

تجمع مرغداران مقابل وزارت جهاد کشاورزی

مرغدارانی از شهرهای مختلف کشور امروز در اعتراض به قیمت بالای جوجه یک روزه و گران فروشی این محصول و عدم همخوانی هزینه های تولید با قیمت فروش مرغ در مقابل ساختمان اصلی وزارت جهاد کشاورزی در تهران تجمع کردند.
گفت و گو با نادر علیزاده؛

تفکیک مدیریت آب و زمین به صلاح نیست

نادر علیزاده، مدیرکل دفتر نظام بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اجرای نظام بهره‌برداری را مهم‌ترین مأموریت حاکمیتی بخش کشاورزی و مؤلفه‌های اصلی توسعه پایدار این بخش می‌داند .
یک نماینده مجلس تصریح کرد:

رشد بخش کشاورزی و خودکفایی در گندم

تامین امنیت غذایی و توسعه کشاورزی یکی از مولفه‎های مهم در تقویت اقتصاد کشور است. دولت یازدهم از ابتدای فعالیت خود کشاورزی را مورد توجه قرار داده است و نتایج این توجه را می توان به خودکفایی در تولید گندم با اجرای قانون خرید تضمینی، افزایش ۲۱ میلیون تنی محصولات کشاورزی و پیشی گرفتن واردات از صادرات عنوان کرد.
وزارت جهاد کشاورزی؛

سوءاستفاده کشورهای فروشنده برنج از محدودیت‌های وارداتی ایران

پافشاری بر سیاست‌های اشتباه و سوءمدیریت یا ناتوانی در مدیریت بازار، از سوی وزارت جهادکشاورزی در شرایطی که آسیب‌دیدن سبد مصرف خانوار در آستانه انتخابات می‌تواند به ضرر رئیس جمهور و به نفع رقبا باشد، رفتاری دور از انتظار است.
الزام به بازنگری سیاست ها؛

سیاست گذاری در حوزه مدیریت منابع آب

سیاست گذاری در حوزه مدیریت منابع آب کشور نیازمند بازنگری اساسی است . مهندس ناصر مقدسی در سخنانی در نخستین کنفرانس تغییر اقلیم با شعار «تغییر اقلیم، مدیریت آب، نجات زمین» در محل وزارت نیرو، با یادآوری این که کشورمان در قلمرو منطقه خشک جغرافیایی واقع است، گفت: این درحالی است که کشور به لحاظ مدیریت بهره وری سرزمین نیز رنج می برد.
هر حبه انگور: یک میلیون و 200 هزار تومان؛

هندوانه‌های 100 میلیون تومانی!

از هندوانه‌های شکل قلب گرفته تا انگورهای "یاقوتی رومی" که هر کدامشان اندازه یک توپ پینگ پونگ است را می‌توان در این نمایشگاه میوه دید؛ نمایشگاهی که محصولاتش آب را از دهان شما جاری خواهد کرد و هزینه‌هایش، اشک را از چشمانتان!
معاون حجتی اعلام کرد؛

صادرات ۲۵۰ هزارتن گندم و آرد/ خودکفایی در تولید استمرار می‌یابد

معاون وزیر جهادکشاورزی از صادرات حدود ۲۵۰ هزارتن آرد و گندم خبر داد و گفت: در سال جاری خودکفایی در تولید و نیز صادرات گندم استمرار می‌یابد.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

سم باید با نسخه به کشاورزان فروخته شود/ممنوعیت مصرف ۱۰۸۲ فقره کود

وزیر جهاد کشاورزی از ممنوعیت مصرف ۱۰۸۲ فقره کود وارداتی یا تولیدی در مزارع کشور خبر داد.
دکتر قره یاضی،سازمان برنامه:

تراریخته ناجی کشاورزی ایران است/ واردات۱۸میلیاردی در بخش کشاورزی

بهزاد قره یاضی غروب دوشنبه در همایش سم، ارگانیک، تراریخته به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود با بیان اینکه باید از فناوری های پیشرفته نه تنها به عنوان یک ضرورت بلکه انتخاب هوشمندانه و آگاهانه برای حل مشکلات زیستی در کشور استفاده کرد، ابراز داشت:
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها