سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آتش سوزی های بیشمار؛

استانی که رکوردار آتش سوزی جنگل‌ها شد

با اینکه آمار حریق جنگل ها ۳۵ درصد کاهش یافته اما در خوزستان روند معکوس پیدا کرده و آمار حریق در استان افزایش پیدا کرده است به گونه ای که خوزستان بیشترین آتش‌سوزی جنگل‌ها را دارد.
استاندار مازندران:

زراعت چوب در مازندران مورد حمایت جدی قرار گیرد

استاندار مازندران با اعلام اینکه زراعت چوب به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است، گفت: زمینه حمایت از بخش خصوصی فعال در زمینه زراعت چوب فراهم شود.
آتش‌ سوزي‌هاي پي‌درپي جنگل های ایران؛

جدال هميشگي درختان با اره و آتش

در هر ثانيه 360 مترمربع از سطح جنگل‌ها و مراتع کشور تخريب مي‌شود. به بيان ديگر در هر پنج سال، يک ميليون هکتار از جنگل‌هاي ايران نابود مي‌شود يا سالانه 1,5 درصد از جنگل‌هاي ايران از دست مي‌رود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها:

گردشگران در نقاط حادثه‌خیز آتش‌ روشن نکنند

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها و مراتع از گردشگران و مسافران مناطق جنگلی و مرتع ها درخواست کرد که در نقاط حادثه‌خیز آتش روشن نکنند و در صورت برپایی آتش نسبت به خاموش‌شدن آن کنترل جدی داشته باشند.
آتش به جان جنگل‌ها؛

٦ منطقه جدید به جمع مناطق حفاظت‌شده اضافه شد

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست از اضافه‌شدن ٦ منطقه از محدوده‌های ارزشمند کشور به جمع مناطق حفاظت‌شده در جلسه شورایعالی محیط‌زیست خبر داد. او این را هم گفت که از ابتدای ‌سال ٩٦ تاکنون ۲۵۰ هکتار از مناطق چهارگانه محیط‌زیست طعمه حریق شده است.
آخرین روزهای بهاری طبیعت ایران؛

فصل سوختن پرندگان و حیوانات/جنگل‌ها آماده‌ی آتش می‌شوند

هر سال مناطق وسیعی از طبیعت ایران در آتش می‌سوزند. سازمان محیط زیست امسال هم برنامه‌هایی برای پیشگیری و اطفا ارائه کرده اما هنوز طرح جامع مدیریت و شیوه اطفای حریق نهایی نشده است.
قائم مقام سازمان جنگل‌ها؛

فاز جدید جنگل‌داری در برنامه ششم/توسعه گردشگری مطالبه اجتماعی است

قائم مقام سازمان جنگل‌ها با بیان این که در برنامه ششم توسعه جنگل های هیرکانی وارد فاز جدیدی از مدیریت پایدار می شود، گفت: توسعه گردشگری مطالبه اجتماعی است .
بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه دووک؛

کشاورزی تجاری محرّک غالب جنگل‌زدایی در مناطق گرمسیری است

تحقیقات جدید نشان داده است که کشاورزی تجاری، در مقیاس بزرگ، محرّک غالب جنگل زدایی در مناطق گرمسیری است.
محمدحسن طالبیان؛

پرونده ثبت جهانی جنگل های ارسباران در یونسکو تائید شد

معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پرونده ثبت جهانی جنگل های ارسباران که اول فوریه به یونسکو ارسال شده بود با تایید این سازمان جهانی، جهت ارزیابی های نهائی به اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (آی یو سی ان ) ارسال شده است.
معاون میراث ‌فرهنگی خبر داد؛

ایجاد دو پایگاه پژوهشی در منطقه حفاظت ‌شده ارسباران

معاون میراث ‌فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از ایجاد دو پایگاه پژوهشی در منطقه حفاظت ‌شده ارسباران در استان آذربایجان شرقی خبر داد.
جنگل فقط چوب نیست:

رایگان شمردن استفاده از خدمات اکوسیستمی

خرید، فروش و مبادلۀ تنۀ درختان جنگلی زمینه‌ای است برای پشتیبانی از اشتغال و درآمد مبتنی بر چوب در سراسر دنیا؛ به عنوان مثال سازمان خواروبار و کشاورزی جهانی سازمان ملل متحد برآورد کرده است که تقریباً 11میلیون نفر از مردم دنیا (به صورت معادل با اشتغال تمام وقت) در تولید اولیه کالاهای مرتبط با جنگل و مدیریت مناطق حفاظت شده، به کار اشتغال دارند.
معاون یگان حفاظت از جنگل‌ها و مراتع:

امسال بیش از ۳ هزار هکتار از جنگل‌های طبیعی در آتش سوخت

معاون فنی یگان حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۶۵۳ هکتار از عرصه منابع طبیعی در سال ۹۵ دچار حریق شدند، اظهار کرد: از این میزان ۵۰۶ فقره آتش‌سوزی در مساحت ۳۷۵۵ هکتار متعلق به جنگل‌های طبیعی بوده‌است.
طرحی که نفس جنگل را برید:

نقدی بر طرح "تنفس جنگل" با نگاه به منشور حقوق شهروندی

ما شاهد تصویب طرح‌هایی درسرزمین خود هستیم که دست بسیاری را برای قطع درختان جنگل‌ها بازمی‌گذارد
با تصویب مجلس مقرر شد؛

ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگلهای کشور از سال چهارم برنامه ششم

با تصویب مجلس شورای اسلامی، بهره برداری تجاری و صنعتی از جنگل‌های کشور از ابتدای سال چهارم برنامه ششم ممنوع شد.
تلاش برای حفظ جنگل:

اجاره جنگل، ماهی یک تا 2 میلیون تومان!

ماهی یک تا دو میلیون تومان؛ این اجاره‌بهایی‌ است که برای صد‌ها هکتار از مناطق جنگلی شمال کشور در نظر گرفته شده، مناطقی مانند سی‌سنگان یا نمک‌آبرود که به اعتقاد کارشناسان ده‌ها برابر این اجاره درآمد دارند
یک سال گذشت خبری از امکانات نیست؛

جنگل ها قربانی تأخیر وعده ها + تصاویر

مسئولان باید به این فکر باشند که اگر به علت صعب العبور بودن مسیر محل حادثه و یا هر دلیل دیگری مردم نتوانند در آن محل حضور یابند چگونه می خواهند نسبت به اطفاء حریق اقدام کنند.
قول حمایت رئیس مجلس از جنگل‌ها و مراتع؛

لزوم مقابله همه جانبه با تخریب کنندگان مراتع و جنگل ها

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری پیشنهاد تنفس 5 ساله ی جنگل ها گفت: برای کاهش میزان آسیب دیدگی جنگل های کشور باید بیش از پیش پیشنهادهای کارشناسان محیط زیست را مطالعه و اجرا کرد.
غمنامه مرگ دشتها و کوچه بن بست طرح های آبخیزداری؛

وعده حفاظت از سرمایه های سبز با جیب خالی

سالهاست که کشاورزان و اهالی خراسان غمنامه مرگ آرام و تدریجی دشت های حاصلخیز را به نظاره نشسته اند و این در حالی است که طرح های آبخیزداری به خاطر مسائل اعتباری در کوچه بن بست قرار دارد و بي گمان اگر تدبيري جدي درباره دشت هاي این خطه اتخاذ نشود، منابع آبي هر روز افت کرده و ديري نمي پايد که با حسرت به گذشته این سرزمین می نگریم.
افزایش دما را شاهدیم؛

‌قول معاون اول رئیس جمهور برای کمک به منابع طبیعی

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در دیدار با معاون اول رئیس جمهور، جهانگیری قول داد به منابع طبیعی کمک و از آن حمایت کند.‌
بهره برداری از منابع آب؛

مديريت آبياري و زهكشي

بطور كلي، مديريت آبياري و زهكشي از سه طريق بخش عمـومي يـا دولتي، بخـش خصوصي و سازمان بهره¬بران آب صورت مي پذيرد. مديريت از طريق سازمان بهره¬بران آب در حال حاضر، در جهان به جريان اصلي مديريت آبياري تبديل گرديده است، زيرا مديريت بخش دولتي ناكارا و باري بردوش دولت است و مديريت بخش خصوصي با ساختار مديريت آبياري كه در برگيرندة تعداد زيادي از كشاورزان كوچك است، تناسب ندارد. از طرف ديگر، مديريت آبياري مشاركتي، كه بر مـديريت آبياري و زهكشي از طريق سازمان بهره بران آب مبتني است، بر اين موضوع تأكيد دارد كه استفاده كننـدگان آب(آببران) در تمامي مراحل و همة سطوح مديريت آب نقش پرداز باشند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها