سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛

افزایش ۱۰میلیون هکتاری طرح آبخیزداری تا پایان برنامه ششم توسعه

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون در سه میلیون هکتار از اراضی کشور طرح آبخیزداری انجام شده و این مقدار تا پایان برنامه ششم باید به ۱۰ میلیون هکتار افزایش پیدا کند.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

«مشارکت محوری» اساس مدیریت منابع طبیعی کشور

وزیر جهاد کشاورزی، تغییر رویکرد در نگاه و ساختار بهره برداری و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را ضروری عنوان کرد و بر ضرورت مشارکت مردم در مدیریت و حفاظت از این منابع تاکید کرد.
جنگل ها و مراتع ایران؛

بارش‌های امسال به داد جنگل‌های زاگرس رسید

روند خشکیدگی درختان بلوط در استان‌های زاگرس نشین پدیده‌ای نو نیست و 11 استان درگیر این پدیده هستند
با مجوز تغییر کاربری؛

آگهی فروش برای باغ جهانی عباس آباد!

یک مالک خصوصی ۲۸ هزار مترمربع از جنگل‌های باغ جهانی «عباس آباد» بهشهر را تفکیک و آگهی فروش آنها را رسانه‌ای کرد!
«ایجاد بازار رسمی ویلاسازی»؛

ترکیب ثانویه پادزهر جنگل‌خواری

ترکیب ثانویه پادزهر جنگل‌خواری در استا‌ن‌های شمالی کشور در قالب هشت اقدام کلیدی از سه مسیر عمده، تشریح شد.
آتش؛ سوژه داغ این روزهای تابستان؛

کابوس سوختن جنگل‌های شمال

تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال موضوع دردناکی است که همچنان نادیده گرفته می‌شود و این مساله در سایه کمبود نیروی انسانی محیط‌بانی به‌شدت دیده می‌شود. در هفته گذشته چندین آتش‌سوزی در استان‌های شمالی رخ‌داده و حالا هواشناسی گفته منتظر آتش‌سوزی‌های بعدی هم باید باشیم.
جنگل و مراتع؛

آیا متولیان محیط زیست ایران دریافت خسارت ۳۰ میلیارد تومانی را به حفظ جنگل‌های پیر هیرکانی ترجیح می‌دهند؟

گرچه به نظر می‌رسد که محیط زیست توانسته جای خود را در عملیات‌های عمرانی و پروژه‌های اقتصادی باز کند اما همچنان محیط زیست قربانی منافع اقتصادی است. 90 هکتار جنگل هیرکانی که بسیاری در پی ثبت آن به نام ایران در یونسکو هستند، به دنبال ادامه عملیات عمرانی ساخت مخزن سد شفارود در گیلان به تیغ اره‌های موتوری سپرده خواهند شد. اقدامی که در هفته اخیر عملیاتی شده و به قطع حدود ۳ هزار اصله درخت و نهال در مساحت حدود ۴هکتار انجامیده است.
رئیس انجمن علمی جنگلبانی ایران؛

جنگلی با 40 میلیون شمشاد زرد و خشک

قلمه‌گیری برای نجات ذخایر ژنی شمشاد هیرکانی، معطل 500 میلیون تومان اعتبار است سرانجام آنچه نباید اتفاق می‌افتاد به وقوع پیوست و بیش از 40 میلیون درخت شمشاد در جنگل‌های شمال ایران در غفلت و کوتاهی مسئولان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های متولی در مدت کمتر از 5 سال برای همیشه نابود شد.
داستان جنگل سوزی های کشور؛

جنگل می‌سوزد؛ اما دلسوز ندارد

جنگل‌های کشور طعمه حریق می‌شود. این داستان غم انگیزی است که هر سال تکرار می‌شود، اما از خسارت‌های سنگینی که به کشور تحمیل می‌کند، آن گونه که باید درس گرفته نمی‌شود سلامت نیوز: جنگل می‌سوزد؛ اما دلسوز ندارد.
زوال بلوط؛

کنترل بیماری درختان بلوط در گرو مدیریت همه جانبه

خشکسالی‌های پی‌درپی سال‌های اخیر و گرد و غبار به ظهور پدیده«زوال بلوط» دامن زده است جنگل‌های زاگرس که در محدوده‌ای خشک و نیمه خشک قرار گرفته‌، نواحی وسیع و مهمی از منابع خاکی و آبی کشور را شامل می‌شود.
پوستر

چگونه می‌توانیم مانع ایجاد حریق در جنگل شویم

هر ساله چندین هزار هتکار از جنگلهای کشورمان دچار حریق شده و به خاکستر تبدیل می‌شوند که در بسیاری از موارد، این حریقهای گسترده و غیرقابل جبران صرفا به خاطر یک بی‌دقتی و اهمال‌کاری ایجاد می‌شود.
مسئولان محیط زیست ؛

11 هزار هکتار از جنگل های شمال زیر تیغ معدنکاوان

مسئولان محیط زیست و میراث فرهنگی به صدور مجوز معدنکاوی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شمالی اعتراض کردند
آتش سوزی های بیشمار؛

استانی که رکوردار آتش سوزی جنگل‌ها شد

با اینکه آمار حریق جنگل ها ۳۵ درصد کاهش یافته اما در خوزستان روند معکوس پیدا کرده و آمار حریق در استان افزایش پیدا کرده است به گونه ای که خوزستان بیشترین آتش‌سوزی جنگل‌ها را دارد.
استاندار مازندران:

زراعت چوب در مازندران مورد حمایت جدی قرار گیرد

استاندار مازندران با اعلام اینکه زراعت چوب به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است، گفت: زمینه حمایت از بخش خصوصی فعال در زمینه زراعت چوب فراهم شود.
آتش‌ سوزي‌هاي پي‌درپي جنگل های ایران؛

جدال هميشگي درختان با اره و آتش

در هر ثانيه 360 مترمربع از سطح جنگل‌ها و مراتع کشور تخريب مي‌شود. به بيان ديگر در هر پنج سال، يک ميليون هکتار از جنگل‌هاي ايران نابود مي‌شود يا سالانه 1,5 درصد از جنگل‌هاي ايران از دست مي‌رود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها:

گردشگران در نقاط حادثه‌خیز آتش‌ روشن نکنند

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها و مراتع از گردشگران و مسافران مناطق جنگلی و مرتع ها درخواست کرد که در نقاط حادثه‌خیز آتش روشن نکنند و در صورت برپایی آتش نسبت به خاموش‌شدن آن کنترل جدی داشته باشند.
آتش به جان جنگل‌ها؛

٦ منطقه جدید به جمع مناطق حفاظت‌شده اضافه شد

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست از اضافه‌شدن ٦ منطقه از محدوده‌های ارزشمند کشور به جمع مناطق حفاظت‌شده در جلسه شورایعالی محیط‌زیست خبر داد. او این را هم گفت که از ابتدای ‌سال ٩٦ تاکنون ۲۵۰ هکتار از مناطق چهارگانه محیط‌زیست طعمه حریق شده است.
آخرین روزهای بهاری طبیعت ایران؛

فصل سوختن پرندگان و حیوانات/جنگل‌ها آماده‌ی آتش می‌شوند

هر سال مناطق وسیعی از طبیعت ایران در آتش می‌سوزند. سازمان محیط زیست امسال هم برنامه‌هایی برای پیشگیری و اطفا ارائه کرده اما هنوز طرح جامع مدیریت و شیوه اطفای حریق نهایی نشده است.
قائم مقام سازمان جنگل‌ها؛

فاز جدید جنگل‌داری در برنامه ششم/توسعه گردشگری مطالبه اجتماعی است

قائم مقام سازمان جنگل‌ها با بیان این که در برنامه ششم توسعه جنگل های هیرکانی وارد فاز جدیدی از مدیریت پایدار می شود، گفت: توسعه گردشگری مطالبه اجتماعی است .
بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه دووک؛

کشاورزی تجاری محرّک غالب جنگل‌زدایی در مناطق گرمسیری است

تحقیقات جدید نشان داده است که کشاورزی تجاری، در مقیاس بزرگ، محرّک غالب جنگل زدایی در مناطق گرمسیری است.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها