سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ما در حال فرورفتن در بیابان‌زایی هستیم؛

۲ میلیون هکتار درختکاری و 4 میلیون هکتار بیابان‌زایی نتیجه عملکرد ۱۱۰ ساله سازمان جنگل‌ها

کارشناس محیط زیست با اشاره به آمار ۲ میلیون هکتار درختکاری سازمان جنگل‌ها و افزایش ۴ میلیون هکتار بیابان‌زایی در ۱۰۰ سال گذشته ایران گفت: ما به جای مقابله با بیابان‌زایی در حال فرورفتن در بیابان‌زایی هستیم.
مشاور شورای عالی جنگل مطرح کرد؛

تأثیر منفی کاهش بارندگی‌ها بر جنگل‌های شمال کشور

مشاور شورای عالی جنگل، مرتع و آبخیزداری ازتأثیر منفی کاهش بارندگی‌ها بر جنگل‌های شمال کشور خبر داد.
هادی کیا دلیری:

گونه‌های اصلی جنگل‌های شمال در حال نابودی است

استاد دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست واحد علوم و تحقیقات درباره وضعیت نگران‌کننده جنگل‌های شمال هشدار داد و گفت: براساس آمار 42درصد از رویشگاه‌های جنگلی در شمال کشور رو به قهقراست و از نظر اکولوژیک حرکت معکوس دارد.
فرمانده یگان حفاظت از جنگل‌ها :

برخی بدلیل "دشمنی با نهاد یا سازمانی" جنگل‌ آتش می‌زنند

فرمانده یگان حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۳۵ نفر از کسانی که باعث آتش‌سوزی عمدی جنگل‌ها می‌شدند به مراجع قضایی معرفی و دادگاهی شده‌اند.
گزارش تصویری؛

اجرای پروژه های آبخیزداری + تصاویر

حفظ خاک و آب از مهم‌ترین برنامه دولت و از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است در این راستا طرح‌های آبخیزداری به منظور تغذیه و احیای چشمه‌ها و منابع زیر زمینی توسط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حال انجام است.
احیای منابع طبیعی؛

احیای اراضی شیب‌دار و مراتع + تصاویر

کاشت در اراضی شیب‌دار و نهال کاری به‌عنوان راهکارهای مد نظر برای حفظ منابع اصلی کشاورزی اعم از جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و رسیدن به توسعه پایدار مد نظر برنامه‌ریزان قرار گرفته حوزه کشاورزی قرار گرفته است.
توسعه پایدار و دستیابی به شاخص‌ها؛

صیانت و حفاظت از جنگل با توسعه مسئولیت اجتماعی

جنگل‌ها یکی از ارکان مهم برای توسعه پایدار و دستیابی به شاخص‌های آن قلمداد می‌شوند. علاوه بر درختان، درختچه‌ها، بوته‌ها، پوشش علفی زنده، پوشش مرده، حیوانات و میکروارگانیسم‌های موجود در جنگل نیز جزئی از اکوسیستم فعال و پویای آن هستند.
هادی کیادلیری مطرح کرد؛

هم جنگل‌ها در خطر است هم منابع آبی

جنگل‌های هیرکانی با یک میلیون و 900 هزار هکتار وسعت، از مهم‌ترین ناحیه‌های رویشی کشور است. این جنگل‌ها که از دوران سوم زمین‌شناسی به‌ جا مانده، به لحاظ قدمت پیدایش، تنوع ژنتیک و گونه‌ای، قابلیت تولید چوب و کارکردهای بالای اکولوژیک، از ارزشمندترین و کهن‌ترین جنگل‌های دنیا محسوب می‌شود.
خليل آقايي:

چراي بي رويه سبب فقر مراتع کشور شده است

رئيس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري با اشاره به اهميت اقتصادي مراتع گفت: چراي بي رويه سبب فقر و تخريب بخش عمده مراتع کشور شده است.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس مطرح کرد:

تخریب جنگل‌های شمال کشور عامل افزایش سیلاب و آتش‌سوزی

نیکفر نماینده مردم لاهیجان با انتقاد از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان نه تنها هیچ اقدام پیشگیرانه ای در خصوص آتش سوزی گسترده جنگل های شمال نکرده بلکه در قبال تغییر کاربری اراضی در این مناطق نیز سکوت کرده است.
اکبری:

حریق۱۵۰ هکتار از جنگل های شمالی در ایام تعطیلات/سازمان جنگل ها بالگرد مالکیتی برای مهار آتش ندارد

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نزدیک به ۱۵۰هکتار از جنگل های شمال در ایام تعطیلات طعمه حریق شد.
شاعری:

آتش سوزی سالانه ۱۵ هزار هکتار از جنگل ها/ حریق ۱۵۰هزار هکتار از عرصه های جنگلی طی ۱۰ سال اخیر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری آتش سوزی سالانه ۱۵ هزار هکتار از جنگل های کشور از تعلل دولت در تهیه و اجرای برنامه جامع اطفای حریق انتقاد کرد.
یک مقام مسئول سازمان جنگلها خبرداد:

اختصاص اعتبار یک میلیاردی برای مبارزه با آفت بلوط زاگرس

یک مقام مسئول سازمان جنگل ها گفت: امسال نزدیک به یک میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های استانهای زاگرسی به طور علی الحساب اختصاص یافته است.
آخرین آمار ها نشان می دهد؛

کاهش سطح جنگل‌های ایران

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات اعلام شده از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴.۲ میلیون هکتار اعلام شده است که این سطح حدود ۸.۶ درصد مساحت کشور را شامل می‌شود.
روز جهانی جنگل؛

بودجه حفظ جنگل‌های شمالی از یک باشگاه ورزشی کمتر است

اول فرودین ماه در حالی به عنوان روز جهانی جنگل در تقویم محیط زیستی کشور نام‌گذاری شده است که این نامگذاری، هنوز هم نتوانسته کمکی برای حفظ جنگل‌های کشور باشد؛ آنگونه که رئیس انجمن علمی جنگلبانی ایران می‌گوید، در کمتر از 5 سال بیش از 40 میلیون درخت در جنگل‌های شمال ایران نابود شد و هیچ یک از مسئولان هم در این زمینه پاسخگو نیست.
استفاده از گونه‌های بومی؛

استفاده از گیاهان خشکی پسند برای توسعه فضای سبز شهری

اینکه چه گیاه و درختی بکاریم که هم آب کم بخواهد و هم مقاوم به تنش‌های گرمایی و اقلیمی باشد و هم در برابر آلودگی هوا بتواند تاب‌آوری خود را حفظ کند، پرسشی است که سال‌هاست مطرح می‌شود و تقریباً بارها توسط کارشناسان پاسخ داده شده، با این حال، باز انواع گونه‌های غیر بومی سوزنی برگ‌ها و پهن برگ‌ها هستند که همچنان در تهران کاشته می‌شوند در حالی که ده‌ها گونه‌ گیاهی بومی و سازگار با اقلیم تهران در این منطقه شناسایی ومعرفی شده است.
لزوم حفاظت از تاغ زارها؛

تاغ زارها سدی در برابر ریزگردها

بروز پیاپی پدیده ریزگردها در تمام نقاط کشور در حالی فزونی یافته است که گرد وغبار گاه گاهی به خراسان شمالی نیز سرک می کشد و تاغ زارهای اطراف شهر به عنوان سدی در برابر ریزگردهای مناطق کویری هستند.
هادی کیادلیری عنوان کرد؛

جنگل‌های زاگرسی و نیمی از جنگل‌های شمال دچار ابرچالش‌ها شده‌اند

همزمان با روز ملی درختکاری، عضو هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست واحد علوم و تحقیقات نسبت به وضعیت ناگوار جنگل‌های کشور هشدار داد وگفت: 100درصد جنگل‌های زاگرسی و بیش از نیمی از جنگل‌های شمال کشور دچار ابرچالش‌ها شده‌اند.
خلیل آقایی عنوان کرد؛

جنگل اعتبار ند‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزد‌‌‌‌‌اری کشور گفت: 200میلیون د‌‌‌‌‌لار از محل صند‌‌‌‌‌وق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزد‌‌‌‌‌اری اختصاص یافته که این بود‌‌‌‌‌جه با توجه به اهمیت حوزه‌های آبخیز د‌‌‌‌‌ر سراسر کشور صرف عملیات آبخیزد‌‌‌‌‌اری و آبخوان د‌‌‌‌‌اری می‌شود‌‌‌‌‌.
معاون سازمان جنگل‌ها خبر داد؛

خروج اراضی جنگلی از پروژه آزاد راه شمال

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: اراضی جنگلی که در محدوده پروژه آزادراه شمال بودند، از این پروژه خارج شدند و به منابع طبیعی بازگشتند.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها