سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان جنگل‌ها؛

۲۵ هزار هکتار از اراضی کشور ، امسال جنگل می‌شوند

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: تا پایان سال‌جاری موظف هستیم ۲۵ هزار هکتار از اراضی کشور را از محل صندوق توسعه ملی درختکاری کنیم.
هوشنگ جزی:

هفت هزار میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت از خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: امسال هفت هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری در کشور اختصاص یافته است.
جنگل میراث ملی؛

ذبح جنگلهای هیرکانی به پای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی!

با درخواست علی محمدشاعری، نماینده مردم بهشهر در قوه مقننه، و دستور وزیر جهاد کشاورزی، توقف بهره‌برداری چوبی از جنگل‌های هیرکانی، متوقف شد!!
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد :

آغاز فعالیت دو هزار کارگاه آبخیزداری در کشور/توسعه ۲۵ هزار هکتاری جنگل ها در سال جاری

خلیل آقایی ،معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از آغاز به کار و فعالیت ۲ هزار کارگاه آبخیزداری در کشور خبر داد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور :

توسعه ۲۵ هزار هکتاری جنگل های کشور برای کاهش گازهای گلخانه ای در سال جاری

امسال برنامه توسعه جنگل ها در سطح ۲۵ هزار هکتار به منظور جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای در قالب ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار آبخیزداری در نقاط مختلف کشور اجرا می شود.
درخت سرخدار؛

من هم یک سرخدارم+عکس

درخت «سرخدار» متعلق به بیش از صد و نود میلیون سال پیش جزو گونه‌های انگشت شماری است که از دوره یخبندان باقی مانده است. در برخی از کشورهای پیشرفته، با کشت مصنوعی این درخت، آن‌ را پرورش داده و از آن ماده‌ای به نام تاکسول تولید می‌کنند که بسیار گران و یکی از منابع مهم در تولید داروهای ضد سرطان است. در حالی‌که در ایران، مردم این درختان را با عمر هزار سال قطع می‌کنند و با آن، قلیان درست می‌کنند.
قطع درختان ؛

چوب درختان لیمو در جهنم کوره‌های غیرمجاز

سخن از آوازه لیموی جهرم از قدیم مطرح بوده، اما اینک زغال درختان لیموی این دیار سرآمد شده و کوره‌های درخت‌سوزی در این شهرستان استان فارس، مقصد زغال‌سازان شده است. داغ و درفش بیکاری و خشک‌سالی بر تنه درختان خورده و تبر طمع بر پیکره درختان فرود آمده تا آتش سودجویی، درختان لیمو و دیگر درختان جهرم و زاگرس را به کوره زغال بسپارد. کوره‌ها و در واقع گودال‌هایی که تنه‌های سوخته و سیاه درختان لیموی جهرم را در بخش «سیمکان» و دو بخش دیگر «کردیان» و «مرکزی» این شهرستان در خود جای داده، نشانگر فشردن دست‌های خشک‌سالی بر گلوی دشت‌ها و باغ‌های این مکان است و باغدار چاره‌ای ندارد جز این‌که درختان تشنه و خشکیده خود را به تبر و کوره بسپارد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم :

100هزار اصله نهال حَرّا در قشم تولید شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم گفت: 100 هزار اصله نهال برای توسعه جنگل های حَرّا با 2 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی به انجام رسید که تا آبان ماه در جنگل های حَرّای این جزیره غرص می شود
رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال:

۲۵هزار‌هکتار جنگل‌کاری می‌شود

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها و مراتع با اشاره به اینکه در مساحتی حدود ۲۵هزار و ۷۰۱هکتار، برنامه نهال‌کاری و بذرکاری برای توسعه جنگل در کشور پیش‌بینی شده است، گفت: برای نخستین بار اعتبار بسیار خوبی برای اجرای برنامه‌های بیولوژیک در جنگل اختصاص داده شده است.

۲۵ هزار‌ هکتار جنگل‌کاری می‌شود

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها و مراتع با اشاره به اینکه در مساحتی حدود ۲۵هزار و ۷۰۱هکتار، برنامه نهال‌کاری و بذرکاری برای توسعه جنگل در کشور پیش‌بینی شده است، گفت: برای نخستین بار اعتبار بسیار خوبی برای اجرای برنامه‌های بیولوژیک در جنگل اختصاص داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان؛

هر هکتار جنگل و تولید دو و نیم تن اکسیژن

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان از ادامه فعالیت گشت های کارشناسان منابع طبیعی و آبخیز داری این شهرستان و دیده بانان در مناطق بنه خیز خبر داد و گفت: این گشت‌ها با هدف جلوگیری از هرگونه تخریب و تجاوز به جنگل و عرصه‌های منابع طبیعی برنامه ریزی شده است
ترحم بهزاد :

طرح ممیزی مراتع کشور در وسعت 76 میلیون هکتار اجرا شد

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان آبخیزداری و امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: تاکنون طرح ممیزی مرتع در وسعت 76 میلیون هکتار از مراتع سطح کشور اجرا شده است.
باغ های پسته دامغان؛

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از باغ پسته با رقم کشت بافت UCB۱ در شهرستان دامغان

محمود حجتی ،وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان سمنان از باغ پسته با رقم کشت بافت UCB۱ در شهرستان دامغان بازدید کرد.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها؛

لزوم کاهش ریسک سیل در کشور با اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری

ابوالقاسم حسین پور ،مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به سیل خیز بودن کشور بر ضرورت کاهش خطرپذیری و ریسک سیل در کشور از طریق اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تاکید کرد.
علی اسدی عنوان کرد؛

پوشش بیمه ای مراتع خراسان شمالی صفر است

رئیس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: پوشش بیمه ای مراتع این استان در حد صفر است و با توجه به هزینه بالای بیمه، دامداران ذینفع و بهره برداران از آن استقبال نمی کنند.

جنگل های شمال سالانه سه میلیارد مترمکعب آب ذخیره می کنند

معاون امور جنگل ها سازمان جنگل، مراتع و آبخیز داری کشور گفت که جنگل های شمال ایران سالانه حدود سه میلیارد متر مکعب آب را ذخیره و آزاد سازی می کنند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها:

احتمال افزایش زمین‌خواری بدلیل بالا رفتن قیمت زمین

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با هشدار نسبت به‌احتمال افزایش زمین‌خواری گفت: افزایش قیمت زمین در استان‌های شمالی، تهران و البرز می‌تواند زمین‌خواری در این مناطق را تشدید کند.
از شایعه تا واقعیت ؛

آتش زدن جنگل های مریوان کار چه کسی بود؟

رسانه‌های معاند تلاش می‌کنند تا با به بازیچه گرفتن احساسات مردم، آتش‌سوزی در جنگل‌های مریوان را به سپاه نسبت دهند بلکه بتوانند با دورکردن مردم از واقعیات، در منطقه ناامنی ایجاد کرده و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.
یک فعال محیط زیستی افشا کرد؛

صدور مجوز جاده‌سازی در جنگل با دادن کباب به معاون وزیر

یک فعال محیط زیست در مازندران، از احداث یک جاده شش کیلومتری در ارتفاعات سوادکوه مازندران پرده برداشت و گفت: به درخواست دو چوپان از معاون وزیر جهاد کشاورزی، مجوز احداث 2000 متر جاده صادر شده است؛ اما آنها جاده را تا شش کیلومتر امتداد داده و یک هزار اصله درخت را نابود کردند.
تشنگی سهم بلوط‌ها از آب‌؛

خشکیدگی جنگل های بلوط

براساس برآوردهای کارشناسی سالانه 10 تا 20درصد به وسعت جنگل‌های بلوط دچار بیماری خشکیدگی افزوده می‌شود.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها