سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک مقام مسئول سازمان جنگلها خبرداد:

اختصاص اعتبار یک میلیاردی برای مبارزه با آفت بلوط زاگرس

یک مقام مسئول سازمان جنگل ها گفت: امسال نزدیک به یک میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های استانهای زاگرسی به طور علی الحساب اختصاص یافته است.
آخرین آمار ها نشان می دهد؛

کاهش سطح جنگل‌های ایران

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات اعلام شده از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴.۲ میلیون هکتار اعلام شده است که این سطح حدود ۸.۶ درصد مساحت کشور را شامل می‌شود.
روز جهانی جنگل؛

بودجه حفظ جنگل‌های شمالی از یک باشگاه ورزشی کمتر است

اول فرودین ماه در حالی به عنوان روز جهانی جنگل در تقویم محیط زیستی کشور نام‌گذاری شده است که این نامگذاری، هنوز هم نتوانسته کمکی برای حفظ جنگل‌های کشور باشد؛ آنگونه که رئیس انجمن علمی جنگلبانی ایران می‌گوید، در کمتر از 5 سال بیش از 40 میلیون درخت در جنگل‌های شمال ایران نابود شد و هیچ یک از مسئولان هم در این زمینه پاسخگو نیست.
استفاده از گونه‌های بومی؛

استفاده از گیاهان خشکی پسند برای توسعه فضای سبز شهری

اینکه چه گیاه و درختی بکاریم که هم آب کم بخواهد و هم مقاوم به تنش‌های گرمایی و اقلیمی باشد و هم در برابر آلودگی هوا بتواند تاب‌آوری خود را حفظ کند، پرسشی است که سال‌هاست مطرح می‌شود و تقریباً بارها توسط کارشناسان پاسخ داده شده، با این حال، باز انواع گونه‌های غیر بومی سوزنی برگ‌ها و پهن برگ‌ها هستند که همچنان در تهران کاشته می‌شوند در حالی که ده‌ها گونه‌ گیاهی بومی و سازگار با اقلیم تهران در این منطقه شناسایی ومعرفی شده است.
لزوم حفاظت از تاغ زارها؛

تاغ زارها سدی در برابر ریزگردها

بروز پیاپی پدیده ریزگردها در تمام نقاط کشور در حالی فزونی یافته است که گرد وغبار گاه گاهی به خراسان شمالی نیز سرک می کشد و تاغ زارهای اطراف شهر به عنوان سدی در برابر ریزگردهای مناطق کویری هستند.
هادی کیادلیری عنوان کرد؛

جنگل‌های زاگرسی و نیمی از جنگل‌های شمال دچار ابرچالش‌ها شده‌اند

همزمان با روز ملی درختکاری، عضو هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست واحد علوم و تحقیقات نسبت به وضعیت ناگوار جنگل‌های کشور هشدار داد وگفت: 100درصد جنگل‌های زاگرسی و بیش از نیمی از جنگل‌های شمال کشور دچار ابرچالش‌ها شده‌اند.
خلیل آقایی عنوان کرد؛

جنگل اعتبار ند‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزد‌‌‌‌‌اری کشور گفت: 200میلیون د‌‌‌‌‌لار از محل صند‌‌‌‌‌وق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزد‌‌‌‌‌اری اختصاص یافته که این بود‌‌‌‌‌جه با توجه به اهمیت حوزه‌های آبخیز د‌‌‌‌‌ر سراسر کشور صرف عملیات آبخیزد‌‌‌‌‌اری و آبخوان د‌‌‌‌‌اری می‌شود‌‌‌‌‌.
معاون سازمان جنگل‌ها خبر داد؛

خروج اراضی جنگلی از پروژه آزاد راه شمال

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: اراضی جنگلی که در محدوده پروژه آزادراه شمال بودند، از این پروژه خارج شدند و به منابع طبیعی بازگشتند.
رییس سازمان جنگل‌ها:

سال ۹۷ هیچ مجوزی برای بهره‌برداری از جنگل‌ها صادر نمی‌شود/شرمنده مردم خوزستان هستیم

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: شرمنده مردم خوزستان هستیم چراکه مشکلات ریزگردها و گرد و غبار در خوزستان بسیار بزرگ است و کاری که ما می‌کنیم کم است. امیدواریم با همت مسوولان بتوانیم از این شرمندگی در بیاییم.
گل و گیاه زینتی؛

عرضه گل"بونسای" از ابتدای اسفند ممنوع است/ تشدید برخورد با فروشندگان

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان تهران از ممنوعیت عرضه گل" بونسای" از ابتدای اسفند۹۶ و آغاز جمع آوری این گیاه زینتی درصورت مشاهده خبر داد.
حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی؛

هم‌افزایی، بسترساز حفاظت پایدار از جنگل‌ها

حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی نیازمند همکاری همه نهادهای اجرایی و مردم است
تخریب یکی از بکرترین جنگل ها؛

خطر حذف جنگل‌های هیرکانی از فهرست جهانی

جاده‌ای که پای زمین‌خواران و قاچاقچیان چوب را به منطقه جنگلی بی‌نظیر لیسار تالش باز می‌کند
نابودی جنگل های لرستان؛

مرده‌ها جای بلوط‌ها را می‌گیرند

یک سوی جاده مرگ است و سوی دیگر زندگی. هردو، راهشان را میان بلوط‌ها باز کرده و پیش رفته‌اند. مرگ، سرد و تلخ و زندگی، جسور و بی‌محابا. این وسط کسی به فکر بلوط‌ زارهای انبوه که دیگر رمقی برایشان نمانده، هست؟ بلوط‌هایی که چه مرگ به میان‌شان رود و چه زندگی، سرنوشت‌شان مرگ است.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛

افزایش ۱۰میلیون هکتاری طرح آبخیزداری تا پایان برنامه ششم توسعه

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون در سه میلیون هکتار از اراضی کشور طرح آبخیزداری انجام شده و این مقدار تا پایان برنامه ششم باید به ۱۰ میلیون هکتار افزایش پیدا کند.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

«مشارکت محوری» اساس مدیریت منابع طبیعی کشور

وزیر جهاد کشاورزی، تغییر رویکرد در نگاه و ساختار بهره برداری و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را ضروری عنوان کرد و بر ضرورت مشارکت مردم در مدیریت و حفاظت از این منابع تاکید کرد.
جنگل ها و مراتع ایران؛

بارش‌های امسال به داد جنگل‌های زاگرس رسید

روند خشکیدگی درختان بلوط در استان‌های زاگرس نشین پدیده‌ای نو نیست و 11 استان درگیر این پدیده هستند
با مجوز تغییر کاربری؛

آگهی فروش برای باغ جهانی عباس آباد!

یک مالک خصوصی ۲۸ هزار مترمربع از جنگل‌های باغ جهانی «عباس آباد» بهشهر را تفکیک و آگهی فروش آنها را رسانه‌ای کرد!
«ایجاد بازار رسمی ویلاسازی»؛

ترکیب ثانویه پادزهر جنگل‌خواری

ترکیب ثانویه پادزهر جنگل‌خواری در استا‌ن‌های شمالی کشور در قالب هشت اقدام کلیدی از سه مسیر عمده، تشریح شد.
آتش؛ سوژه داغ این روزهای تابستان؛

کابوس سوختن جنگل‌های شمال

تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال موضوع دردناکی است که همچنان نادیده گرفته می‌شود و این مساله در سایه کمبود نیروی انسانی محیط‌بانی به‌شدت دیده می‌شود. در هفته گذشته چندین آتش‌سوزی در استان‌های شمالی رخ‌داده و حالا هواشناسی گفته منتظر آتش‌سوزی‌های بعدی هم باید باشیم.
جنگل و مراتع؛

آیا متولیان محیط زیست ایران دریافت خسارت ۳۰ میلیارد تومانی را به حفظ جنگل‌های پیر هیرکانی ترجیح می‌دهند؟

گرچه به نظر می‌رسد که محیط زیست توانسته جای خود را در عملیات‌های عمرانی و پروژه‌های اقتصادی باز کند اما همچنان محیط زیست قربانی منافع اقتصادی است. 90 هکتار جنگل هیرکانی که بسیاری در پی ثبت آن به نام ایران در یونسکو هستند، به دنبال ادامه عملیات عمرانی ساخت مخزن سد شفارود در گیلان به تیغ اره‌های موتوری سپرده خواهند شد. اقدامی که در هفته اخیر عملیاتی شده و به قطع حدود ۳ هزار اصله درخت و نهال در مساحت حدود ۴هکتار انجامیده است.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها