سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی سازمان حفظ نباتات:

ملخ‌ها خسارت جدی به باغات و مزارع کشور وارد نکردند

محمدرضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به کشور اظهار کرد: بنابر آخرین آمار تا ۲۷ اردیبهشت، سطح مبارزه شیمیایی با ملخ‌های صحرایی در ۲۵۳ هزار هکتار از اراضی مرتعی ۸ استان کشور صورت گرفته است.
بیماری تب برفکی در کشور؛

تلفات دام‌ها به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی زیستی اتفاق افتاده است

خبر از افزایش بیماری تب برفکی و تلفات دام در بیخ گوش پایتخت می‌رسد. استان قم که یکی از استان‌های قطب تولید شیر و گوشت کشور به شمار می‌رود، در روزهای اخیر درگیر بیماری تب برفکی شده است. شیوع این بیماری در دامداری‌های قم علاوه بر کاهش چشمگیر تولید، تلفاتی نیز به همراه داشته است. به ادعای دامداران استان قم این اتفاق علی‌رغم تمام اقدامات پیشگیرانه رخ داده است، موضوعی که احتمال ورود سویه جدید تب برفکی به کشور را قوت می بخشد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

بررسی گزارش «مبارزه با ملخ‌های صحرایی» در کمیسیون کشاورزی مجلس

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به قدرت آسیب بالای ملخ، به منظور جلوگیری از خسارات زراعی، دولت باید نسبت به اختصاص تجهیزات، منابع مالی و سموم مورد نیاز اقدامات جدی‌تری به عمل آورد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت کشاورزی:

مبارزه با ملخ صحرایی 150 میلیارد ریال اعتبار می خواهد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت کشاورزی اعلام کرد: ادامه مبارزه با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور، نیازمند اعتبار جدید به مبلغ 150 میلیارد ریال است.
رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه:

باید خطر بیماری زنگ زرد گندم را جدی بگیریم

رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارش های اردیبهشت ماه همه ارکان تصمیم گیری در سازمان می بایست خطر بیماری زنگ زرد گندم و بیماری های قارچی را جدی بگیریم و با تمام توان برای افزایش تولید استان با آن مقابله کنیم.
سیدمحمدرضا میر؛

سطح مبارزه با ملخ صحرایی از ۱۳۳ هزار هکتار فراتر رفته است

مدیر روابط‌عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: سطح مبارزه با آفت ملخ‌های صحرایی از ۱۳۳ هزار هکتار فراتر رفته ولی همچنان همان ۶ استان درگیر مبارزه هستند.
رئیس سازمان حفظ نباتات:

مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 113 هزار هکتار انجام شد‌

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از 126 حمله دسته های ملخ صحرایی به کشور از بهمن ماه 97 تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون در سطح بیش از 113 هزار و 377 هکتار از مناطق آلوده با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور مبارزه شده است.
آفت ملخ؛

ورود آفت ملخ به مزارع خوزستان

ملخ دریایی یکی از مضرترین انواع ملخ هاست که بومی ایران نیست و در کشورهای دیگر به نام ملخ صحرایی یا بیابانی نامیده می شود.
طرح روز؛

حمله به ملخ ها !

در کاریکاتور زیر به هجوم ملخ ها به ایران می پردازد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاوری استان فارس گفت:

حمله ملخ‌ها از مزارع به شهرها / احتمال هجوم دوباره ملخ از عربستان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاوری استان فارس گفت: برای مقابله با ملخ های صحرایی (دریایی) در این استان بیش از 6میلیارد ریال سم خریداری و مصرف شده است که البته مقابله با این آفت هزینه های دیگری همچون تامین تجهیزات و بکارگیری نیروی انسانی نیز دارد.
ملخ مصرف خوراکی دارد؛

آیا ملخ صحرایی مصرف خوراکی دارد؟

با توجه به انتشار برخی ویدئو‌ها در فضای مجازی مبنی بر مصرف غذایی ملخ، وزارت بهداشت هشدار داد با وجود اینکه ملخ مصرف خوراکی دارد، مردم از خوردن ملخ‌هایی که کشته شده‌اند باید پرهیز کنند.
واکنش کلانتری به ملخ‌خوری برخی مردم:

اتفاق عجیبی نیست؛ از قبل هم بوده

رئیس سازمان محیط زیست در واکنش به ملخ‌خوری جمعی از هموطنان گفت: اتفاق عجیبی نیست و از قبل در جنوب کشور بوده است.
ملخ خواری در شهر های جنوبی فارس؛

خرید و فروش ملخ، کیلویی ۶۰ هزار تومان! + عکس

ملخ در شهر گراش (جنوب استان فارس) کیلویی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود!
مبارزه با آفات گیاهی؛

مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند

چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته ‌و سازمان حفظ نباتات آن را سنگین‌ترین حمله ملخ های صحرایی در40 سال گذشته توصیف کرده که در صورت تداوم امنیت غذایی را مختل می کند ولی به گفته مسئولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درمی آید.
هجوم ملخ ها؛

تصاویر جدید از حضور ملخ‌ها در ایران

همجوم ملخ های صحرایی به منطقه هشتبندی هرمزگان و مقابله با پیشروی آنها را مشاهده می‌کنید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

تالاب جازموریان در خطر حمله ملخ‌های صحرایی

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون بیش از ۱۱ هزار هکتار از مراتع استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است و مقابله با خطرات این ملخ مهاجم همچنان ادامه دارد.وی تصریح کرد: برخلاف پیگیری مکرر تأمین اعتبار جهت مبارزه با ملخ صحرایی صورت نگرفته است.
ملخ صحرایی؛

خطرناک‌ترین آفت مهاجر را بیشتر بشناسید

اینفوگرافیکی را مشاهده می‌کنید که در آن برخی از ویژگی‌های جالب ملخ‌های صحرایی نوشته شده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ؛

ملخ‌های صحرایی اگر کنترل نشوند امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کنند

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ‌های صحرایی که به 6 استان جنوبی کشور حمله کرده اگر کنترل نشوند امنیت غذایی کشور را به خطر می‌ا ندازد، هنوز اعتبار 10 میلیارد تومانی برای مقابله با این آفات تخصیص نیافته است.
ملخ های صحرایی عربستان در ایران !!!

عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در ۶ استان جنوبی کشور

محمدرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: هجوم این تعداد ملخ به زمین‌های کشاورزی در چهل سال گذشته بی سابقه بوده است.وی افزود که این ملخ ها از عربستان به ایران وارد شده اند زیرا عربستان وظیفه خود برای دفع آنها را انجام نداده و در صورت عدم دفع ،امنیت غذایی را به خطر می اندازند.
هجوم بیشتر ملخ‌ها در اردیبهشت‌ماه؛

عدم مبارزه تعمدی عربستان با ملخ‌ها محتمل است

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی ضمن اعلام اینکه در اردیبهشت ماه جمعیت بیشتری از ملخ‌ها وارد کشور می‌شود، شیطنت عربستان و عدم مبارزه تعمدی با ملخ‌ها را محتمل دانست.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها