سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل دامپزشکی استان یزد :

هیچ‌گاه و در هیچ فصلی نباید از آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان غفلت کرد

«دکتر علی‌اکبر حدادزاده» با اشاره به اینکه یکی از بیماری‌های مشترک میان انسان و دام که خسارات جدی و جبران ناپذیر اقتصادی به صنعت مرغداری و پرورش طیور وارد می‌کند، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است، اظهار داشت: سهل انگاری مرغداران و دامداران می‌تواند باعث بروز مشکلات بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی جدی در استان شود.
معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر ؛

هزار هکتار از مزارع نیشکر آلوده به آفت ملخ هستند

جعفر آل کثیر معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه براساس برآوردهای انجام شده آلودگی به آفت ملخ در حدود 10 هزار هکتار از کشت و صنعت‌های هفت‌گانه گزارش شده است، گفت: با وجود مبارزه مستمر، به دلیل تخم‌ریزی آفت، امکان هجوم مجدد تا پایان مهرماه وجود دارد.
مدیر مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات؛

مگس‌ مدیترانه‌ای به ۲۵۰ محصول کشاورزی حمله می‌کند

معین گفت: با توجه به آنکه مگس مدیترانه‌ای به ۲۵۰ محصول مختلف حمله می‌کند، کشاورزان در خرید سموم باغات به موقع عمل کنند.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

فائو “۲۰۲۰” را سال قرنطینه گیاهی معرفی کرد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: فائو سال ۲۰۲۰ را سال قرنطینه گیاهی معرفی و ایران را موظف کرده است در سال ۲۰۲۰ برنامه‌هایی برای آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه گیاهی برای آحاد مردم کشور داشته باشد.
هشدار درباره بیماری تب کریمه؛

خرید و ذبح قربانی خارج از کشتارگاه ممنوع است

مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: تهیه و ذبح دام برای عید قربان را از جایگاههای مشخص شده شهرداری خرید و ذبح کنید.
فائو:

اقدامات کنترلی ایران جمعیت ملخ‌های مهاجم را کاهش داد

فائو می‌گوید در ایران، عربستان سعودی و سودان اقدامات کنترلی زمینی و هوایی جدی‌ای علیه ملخ‌های صحرایی صورت گرفته است که بی‌شک موجب کاهش جمعیت این آفت شده است اما درباره حمله دوباره ملخ‌های صحرایی در یمن و شاخ آفریقا هشدار داد.
رئیس سازمان حفظ نباتات:

۴۵ درصد باغات گردو درگیر کرم خراط شد

رییس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه ۴۵ درصد سطح زیر کشت باغات گردو در ۲۵ استان کشور درگیر آلودگی کرم خراط شده است خواستار همکاری متولیان بخش باغبانی و باغداران برای مبارزه با این آفت شد.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

هجوم ملخ‌های صحرایی در کشور به پایان رسید/ کم‌کاری عربستان در مبارزه علیه آفت ملخ‌ها

میر گفت: با توجه به آنکه ملخ های صحرایی، ایران را به مقصد هند و پاکستان ترک کردند، فاز اول مبارزه علیه این آفت روبه اتمام است.
نمایندگان به داد نرسند صنعت زیتون نابود می‌شود؛

هشدار درباره طغیان مگس زیتون

مهدی عباسی رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: جمعیت آفت مگس زیتون طغیانی شده و پیگیری ما برای کمک سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با این آفت تا امروز به نتیجه نرسیده است ، بیم این می‌رود امسال باتوجه به شرایط مساعد آب وهواى شاهد نابودی کامل باغ های زیتون در برخی مناطق باشیم.
کریم امیری:

تب کریمه جان ۵ نفر را گرفت/چگونه خطر ابتلا را از بین ببریم؟

معاون بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه تب کریمه کنگو تاکنون جان ۵ نفر را گرفته است،گفت: تعداد مبتلایان به این بیماری با افزایش آگاهی و آموزش کاهش یافته است.
دکتر کریم امیری؛

تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور به ۶۱ نفر افزایش یافت

«دکتر کریم امیری» افزود: ذبح دام در ایام حج به مراکز مجاز دامپزشکی سپرده شده و از ذبح دام در خانه جلوگیری شود ...
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

هجوم ملخ صحرایی به تهران در مرداد تکذیب شد

میر گفت: بر اساس آخرین آمار تا ۱۸ تیر در ۷۳۵ هزار و ۲۳۴ هکتار زمین، مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

تشکیل کمیته مشترک تب‌ خوکی/ امکان انتقال تب‌ خوکی به انسان و دام وجود دارد

«دکتر علیرضا رفیعی پور»رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه کمیته مشترک تب خوکی برای مقابله با این بیماری تشکیل شد، گفت امکان انتقال بیماری به انسان و دام در صورت جهش های ژنتیکی وجود دارد.
بلومبرگ:

حرکت ملخ‌های جنوب ایران به سمت پاکستان

بلومبرگ اعلام کرد: گله‌های زیادی از ملخ‌های جنوب ایران به سمت پاکستان می‌روند.
محمدچالاکی :

بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشور درگیر آفت ملخ صحرایی است

محمدچالاکی معاون مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت: ملخ‌های مهاجم صحرایی بیش از یک میلیون هکتار از اراضی زراعی، باغی و طبیعی کشور در ۱۰ استان کشور را درگیر و آلوده کرده است.
تبدیل تهدید به فرصت ؛

از ملخ می‌توان به عنوان جایگزین سویا در جیره غذایی دام و طیور استفاده کرد

در دنیا تولید حشره‌ها به عنوان منابع پروتئینی، علی رغم چالش‌های موجود، صنعتی در حال رشد است. این صنعت به تازگی از دوران ابتدایی خود بیرون آمده و نخستین کارخانه‌های بزرگ برای این کار در اروپا و آمریکای شمالی در آسیا و آفریقا در حال پدید آمدن هستند که محصولات بازرگانی آنها برای تغذیه حیوانات و خوراک استفاده خواهد شد. همچنین در پروژه‌های پژوهشی، مشارکتی مقاله‌هایی منتشر شده که مزایای استفاده از حشرات در تغذیه حیوانات مختلف و انسان را مورد بررسی قرار داده است.
مبارزه با ملخ‌ها؛

هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان+ تصاویر

یک میلیارد ملخ صحرایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به شهرهای مختلف استان هرمزگان هجوم آورده‌اند. همزمان با گرم شدن مناطق آفریقایی، پوره‌ها (بچه ملخ) بالدار شده و به عربستان نقل مکان کرده‌اند، متأسفانه در عربستان مبارزه درست و اصولی انجام نشده و حجم بالای تراکم دستجات ملخ برای تغذیه به ایران کوچ کرده‌اند.
کشاورز هرمزگانی:

چند ماه دیگر ملخ‌ها در دفتر حجتی به پرواز در می‌آیند

کشاورز هرمزگانی گفت: روند مقابله با ملخ‌های مهاجم در شهرستان حاجی آباد ضعیف بوده و با این روند، وزیر جهاد کشاورزی در دفتر کارش منتظر پذیرایی از ملخ‌ها باشد.وی اظهار داشت: امسال نیز به رسم هر ساله 40 هکتار از زمین‌های کشاورزیم را به کشت گیاه خاویار کینوا اختصاص داده‌ام اما بهتر است بگویم که با حضور ملخ‌ها دیگر امیدی به برداشت برایم باقی نمانده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی خبر داد؛

ورود موج جدید آفت ملخ به ۳ استان کشور تا ۱ ماه آینده

رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی: ۵ ماه گذشته در ۵۷۰ هزار هکتار اراضی و مراتع کشور مبارزه با آفت ملخ صحرایی صورت گرفته و برای این مبارزه تاکنون ۲۸ میلیارد تومان هزینه شده است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

قدرت تخریبی ملخ‌های مراکشی چقدر است؟

میر گفت: بنابر آخرین آمار تا ۱۸ خرداد، سطح مبارزه شیمیایی با ملخ‌های صحرایی در سطحی ۵۳۱ هزار و ۸۸۰ هکتار صورت گرفته است.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها