سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

هجوم ملخ‌های صحرایی در کشور به پایان رسید/ کم‌کاری عربستان در مبارزه علیه آفت ملخ‌ها

میر گفت: با توجه به آنکه ملخ های صحرایی، ایران را به مقصد هند و پاکستان ترک کردند، فاز اول مبارزه علیه این آفت روبه اتمام است.
نمایندگان به داد نرسند صنعت زیتون نابود می‌شود؛

هشدار درباره طغیان مگس زیتون

مهدی عباسی رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: جمعیت آفت مگس زیتون طغیانی شده و پیگیری ما برای کمک سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با این آفت تا امروز به نتیجه نرسیده است ، بیم این می‌رود امسال باتوجه به شرایط مساعد آب وهواى شاهد نابودی کامل باغ های زیتون در برخی مناطق باشیم.
کریم امیری:

تب کریمه جان ۵ نفر را گرفت/چگونه خطر ابتلا را از بین ببریم؟

معاون بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه تب کریمه کنگو تاکنون جان ۵ نفر را گرفته است،گفت: تعداد مبتلایان به این بیماری با افزایش آگاهی و آموزش کاهش یافته است.
دکتر کریم امیری؛

تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور به ۶۱ نفر افزایش یافت

«دکتر کریم امیری» افزود: ذبح دام در ایام حج به مراکز مجاز دامپزشکی سپرده شده و از ذبح دام در خانه جلوگیری شود ...
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

هجوم ملخ صحرایی به تهران در مرداد تکذیب شد

میر گفت: بر اساس آخرین آمار تا ۱۸ تیر در ۷۳۵ هزار و ۲۳۴ هکتار زمین، مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

تشکیل کمیته مشترک تب‌ خوکی/ امکان انتقال تب‌ خوکی به انسان و دام وجود دارد

«دکتر علیرضا رفیعی پور»رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه کمیته مشترک تب خوکی برای مقابله با این بیماری تشکیل شد، گفت امکان انتقال بیماری به انسان و دام در صورت جهش های ژنتیکی وجود دارد.
بلومبرگ:

حرکت ملخ‌های جنوب ایران به سمت پاکستان

بلومبرگ اعلام کرد: گله‌های زیادی از ملخ‌های جنوب ایران به سمت پاکستان می‌روند.
محمدچالاکی :

بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشور درگیر آفت ملخ صحرایی است

محمدچالاکی معاون مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت: ملخ‌های مهاجم صحرایی بیش از یک میلیون هکتار از اراضی زراعی، باغی و طبیعی کشور در ۱۰ استان کشور را درگیر و آلوده کرده است.
تبدیل تهدید به فرصت ؛

از ملخ می‌توان به عنوان جایگزین سویا در جیره غذایی دام و طیور استفاده کرد

در دنیا تولید حشره‌ها به عنوان منابع پروتئینی، علی رغم چالش‌های موجود، صنعتی در حال رشد است. این صنعت به تازگی از دوران ابتدایی خود بیرون آمده و نخستین کارخانه‌های بزرگ برای این کار در اروپا و آمریکای شمالی در آسیا و آفریقا در حال پدید آمدن هستند که محصولات بازرگانی آنها برای تغذیه حیوانات و خوراک استفاده خواهد شد. همچنین در پروژه‌های پژوهشی، مشارکتی مقاله‌هایی منتشر شده که مزایای استفاده از حشرات در تغذیه حیوانات مختلف و انسان را مورد بررسی قرار داده است.
مبارزه با ملخ‌ها؛

هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان+ تصاویر

یک میلیارد ملخ صحرایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به شهرهای مختلف استان هرمزگان هجوم آورده‌اند. همزمان با گرم شدن مناطق آفریقایی، پوره‌ها (بچه ملخ) بالدار شده و به عربستان نقل مکان کرده‌اند، متأسفانه در عربستان مبارزه درست و اصولی انجام نشده و حجم بالای تراکم دستجات ملخ برای تغذیه به ایران کوچ کرده‌اند.
کشاورز هرمزگانی:

چند ماه دیگر ملخ‌ها در دفتر حجتی به پرواز در می‌آیند

کشاورز هرمزگانی گفت: روند مقابله با ملخ‌های مهاجم در شهرستان حاجی آباد ضعیف بوده و با این روند، وزیر جهاد کشاورزی در دفتر کارش منتظر پذیرایی از ملخ‌ها باشد.وی اظهار داشت: امسال نیز به رسم هر ساله 40 هکتار از زمین‌های کشاورزیم را به کشت گیاه خاویار کینوا اختصاص داده‌ام اما بهتر است بگویم که با حضور ملخ‌ها دیگر امیدی به برداشت برایم باقی نمانده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی خبر داد؛

ورود موج جدید آفت ملخ به ۳ استان کشور تا ۱ ماه آینده

رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی: ۵ ماه گذشته در ۵۷۰ هزار هکتار اراضی و مراتع کشور مبارزه با آفت ملخ صحرایی صورت گرفته و برای این مبارزه تاکنون ۲۸ میلیارد تومان هزینه شده است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات؛

قدرت تخریبی ملخ‌های مراکشی چقدر است؟

میر گفت: بنابر آخرین آمار تا ۱۸ خرداد، سطح مبارزه شیمیایی با ملخ‌های صحرایی در سطحی ۵۳۱ هزار و ۸۸۰ هکتار صورت گرفته است.
فائو:

حمله ملخ‌ها به ایران عمدی نبود اما کشورهای عربی کم‌کاری کردند

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه فائو احتمال عمدی بودن حمله ملخ های مهاجر به ایران را رد کرد گفت: کشورهای عربی همسایه از جمله عربستان و امارات مبازراتی برای مقابله با این آفت داشته اند اما این اقدامات کافی نبوده است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور؛

موج جدید ملخ‌های صحرایی به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به گرمای شدید در نوار جنوبی، موج جدید ملخ‌های صحرایی در کشور نمانده و به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس عنوان کرد:

هشدار جدی حمله جدید ملخ‌ها به کشور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از احتمال ورود بین 10 تا 20 توده ملخ‌ صحرایی به کشور خبر داد و یادآور شد که جمعیت هر توده ملخ حدود 50 میلیون برآورد می‌شود.
اعتبار ۲۰میلیاردتومانی نرسید؛

موج دوم ملخ‌ها درحال ورود به کشور هستند

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه موج دوم ملخ‌ها در حال ورود به کشور هستند اعلام کرد که هنوز مبلغ موردنیاز برای مبارزه در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور؛

ماجرای خرید تضمینی «ملخ»/ سازمان حفظ نباتات: مخالفیم

رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در واکنش به اعلام خرید تضمینی ملخ در جنوب کشور اظهار کرد: این امر نظر شخصی یا سازمانی فرماندار بندرعباس است و سازمان حفظ نباتات با این موضوع موافق نیست و به هیچ وجه آن را تایید نمی‌کند.
فرماندار بندرعباس:

یک کیلو ملخ تحویل دهید، ٨ هزارتومان بگیرید!

از امروز شنبه مورخ ۱۱ خرداد ۹۸ هر فرد روستایی می تواند به ازای تحویل هر کیلو گرم ملخ زنده مبلغ ٨ هزار تومان از دهیار روستای مربوطه دریافت کند و دهیاران نیز ملخهای خریداری شده را پس از جمع آوری در پایان هر روز به بخشداران تحویل نمایند و به ازای هر کیلو گرم ٩ هزار تومان دریافت کنند.
مهمانان ناخوانده نبض هیرکانی؛

گزارشی از خشکیدگی 90 درصد از جنگل‌های هیرکانی

مهمانان ناخوانده نبض هیرکانی را به شماره انداختند.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها