سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نشست خبری مطرح شد؛

برخی آفات و بیماری های گیاهی و دامی مشکوک به بیوتروریسم است

قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: آفات و بیماری های مگس زیتون، جاروک لیموترش و ویروس های جدید زنبور عسل ، مشکوک به تهدیدات تعمدی بیوتروریست است.
به دلیل تهدید زنبورها ؛

اتحادیه اروپا سه آفت‌کش را ممنوع کرد

اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طرح ممنوعیت استفاده از سه گونه نئونیکوتینوئید در فضای آزاد رای دادند. این آفت‌کش‌ها خطری جدی برای بقای زنبورهای وحشی و زنبورهای عسل به‌شمار می‌روند.
مجری طرح زیتون کشور :

۲۰ هزار هکتار باغ زیتون کشور در معرض آفت مگس است

مجری طرح زیتون کشور گفت: ۲۰ هزار هکتار از باغ های زیتون ایران در سه استان قزوین، زنجان و گیلان در معرض آفت مگس قرار دارد.
معماریان:

جوجه‌‌های رنگی‌ عامل انتقال بیماری هستند/ هیچ نظارتی بر فروش جوجه‌ها صورت نمی‌گیرد

معماریان گفت: هیچ نظارت بهداشتی بر فروش جوجه‌های رنگی صورت نمی‌گیرد و همین موضوع عامل انتقال بیماری به خریداران است.
رییس سازمان دامپزشکی خبر داد؛

کاهش ۵۰ درصدی تب مالت/مخالف مصرف لبنیات سنتی هستیم

در حالیکه رییس جامعه دامپزشکان و وزارت بهداشت نسبت به افزایش مصرف لبنیات سنتی و بیشتر شدن شیوع تب مالت در جامعه هشدار داده بودند، رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که مخالف مصرف لبنیات سنتی است اما شیوع تب مالت کاهش داشته است.
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار؛

درگیری برخی استان‌ها با آنفولانزا همچنان ادامه دارد

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: استان‌هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا ۳۰۰ هزار مرغ هم وجود دارد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در قزوین:

35 میلیون قطعه طیور بر اثر ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معدوم شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در قزوین گفت: طی دو سال گذشته 35 میلیون قطعه طیور در کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معدوم و بیش از 75 میلیارد تومان بابت خسارت نهاده‌ها، به مرغداران پرداخت شد.
رئیس سازمان دامپزشکی:

برنامه کنترل اپیدمی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اجرا می شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برنامه ملی کنترل اپیدمی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده است و با هدف تامین سلامت و بهداشت عمومی جامعه در 10 استان کشور اجرا می شود.
ناهید خداکرمی:

بهار، خطر آنفولانزای پرندگان در دریاچه چیتگر را مهار کرد

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مورد جدید دیگری از آنفلوآنزای فوق حاد پرند‌گان در تهران گزارش نشده است، گفت: به نظر می‌رسد با آمدن بهار این بیماری کنترل و مهار شده است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

شیوع آنفلوانزای پرندگان، اصلی‌ترین دلیل استیضاح حجتی است

دکتر علی وقف‌چی افزود: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در راستای منافع ملی کشور و فارغ از تنش‌ها و جناح‌بندی‌های سیاسی است
شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان؛

ورود و خروج پرنده به باغ پرندگان ممنوع شد

رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان، گفت: ورود و خروج هر گونه پرنده به باغ پرندگان در حال حاضر ممنوع شده است.
رفیعی پور مطرح کرد:

۸۵ درصد صنعت مرغ تخم‌گذار، گرفتار بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ۸۵ درصد از واحد‌های مرغ تخم‌گذار و پولت‌ها در کشور درگیر آنفلوانزا حاد پرندگان هستند.
دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی مرغ تخم‌گذار ایران:

مخالف استفاده از واکسن آنفلوانزای پرندگان در کشور هستیم

دبیرکل کانون سراسری انجمن های صنفی مرغ تخم گذار ایران با اشاره به اینکه استفاده از واکسن آخرین راهکار مقابله با آنفلوانزای پرندگان است، گفت: از جایگاه کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران رسماً به سازمان دامپزشکی، وزارت جهاد و کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کردیم که مخالف واکسن هستیم
دکتر داریوش جهان پیما:

۷۰ درصد سامانه پرورشی دام در کشور، سنتی است

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور بر شناخت کامل زوایای فنی و علمی بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی تاکید کرد.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار:

جمعیت مرغ‌های معدومی از ۲۷ میلیون قطعه گذشت

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به افزایش قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان، گفت: تاکنون بیش از ۲۷میلیون مرغ بر اثر آنفلوانزا معدوم شده است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران:

جمعیت مرغ‌های معدومی از ۲۷ میلیون قطعه گذشت

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به افزایش قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان، گفت: تاکنون بیش از ۲۷میلیون مرغ بر اثر آنفلوانزا معدوم شده است.
بحران در واحدهای مرغ تخم گذار کشور؛

25 میلیون قطعه مرغ معدوم شدند

نوسانات قیمت تخم مرغ به عنوان یک کالای پرمصرف در سبد تغذیه خانوار با مشخصه قابلیت دسترسی برای تمامی اقشار و نیز کاربرد در بسیاری از صنایع غذایی، از مدتی پیش بازاری داغ از گفتگوی شوخی و جدی تا تنش پیرامون این مبحث را در سطح جامعه پدید آورد که با فراگیری آنفلوانزای مرغی مشهور به ویروس گردشگر شدت یافت.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تشریح کرد؛

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی/ آنفلوآنزای تهران متفاوت با گیلان

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اقدامات انجام شده جهت کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان را تشریح کرد.
احتمال اقدامات قرنطینه‌ای در محدوده دریاچه چیتگر؛

تلف شدن ۳ هزار پرنده بر اثر آنفولانزای پرندگان

رییس گروه بیماری‌های حیات وحش سازمان محیط زیست از وجود حدود ۳ هزار لاشه پرنده بر اثر بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در منطقه بوجاق خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست تهران تشریح کرد؛

وضعیت آنفلوانزای پرندگان در حاشیه دریاچه خلیج‌فارس /تمام ایران به یک اندازه در معرض خطر است

رئیس اداره محیط زیست تهران گفت: شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فراتر از یک نقطه کوچک است و یک پرنده مهاجر ممکن است؛ از 10 استان رد شده و چند استان را درگیر کند. نباید به این مسئله نقطه‌ای نگاه کنیم، تمام کشور به یک اندازه در معرض خطر است.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها