با تلاش محققان کشور؛

عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد

رئیس بخش تحقیق و تشخیص بیماری‌های زنبور عسل، کرم ابریشم و حیات وحش موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: با توجه به تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده در این موسسه، عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد که گزارش نهایی آن در سال 96 انتشار می‌یابد.
رئیس اتحادیه پسته‌کاران کرمان :

عارضه سرخشکیدگی درختان به جان باغ‌های پسته افتاد/ چه باید کرد؟

با کاهش دما در ماه‌های دی و بهمن، خشکیدگی سرشاخه درختان پسته در باغ‌ها اتفاق افتاده است و به‌نظر می‌رسد با ادامه روند سرما در کشور، خسارات ناشی از این پدیده در باغ‌های جوان افزایش یابد.
مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور اعلام کرد:

برف و باران مقصر تأخیر پرداخت بدهی کارخانه‌ها به چایکاران/ پرداخت کامل بدهی تا پایان سال

با پرداخت کامل سهم بدهی دولت به چایکاران، تنها ۱۳ میلیارد تومان از این بدهی باقی مانده است که کارخانه‌های چای علت تأخیر در پرداخت آن را ریزیش برف و باران سنگین در استان گیلان و مازندان و نبود امکان بارگیری و حمل و نقل عنوان می‌کنند.
رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی:

یک هزار قلم سموم کشاورزی بی‌کیفیت حذف شد/ نظارت الکترونیک بر مزارع کشور

رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی گفت: 6800 برند فرمول کود و 14 هزار مورد سموم مورد آزمایش قرار گرفته که ۱۵ درصد از انواع کودها و هفتدرصد از انواع سموم طی آزمایشات ما مردود اعلام شده‌اند.
فائو گزارش داد:

مطالعات جدید دانشمندان روی انواع زنگ گندم انجام می‌شود

کارشناسان در حوزه گندم تحقیقاتی در نزدیکی ازمیر ترکیه، روی محصولاتی که تحت تأثیر زنگ زرد گندم (wheat yellow rust) قرار گرفته‌اند، انجام می‌دهند. زنگ گندم، خانواده از بیماری‌های قارچی است که می‌تواند باعث ۱۰۰ درصدی تلفات گندم شود، این در حالی است که پیشرفت‌هایی در اروپا، آفریقا و آسیا، با توجه به دو مطالعه جدید توسط دانشمندان باهمکاری با فائو انجام شده است.

تکذیب ابتلای یک ایرانی به آنفلوآنزای پرندگان

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر بستری بیماری در نجف آباد به دلیل ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان گفت: بر اساس نتیجه آزمایشات بیمار نجف آبادی آنفلوآنزا نداشت و از بیمارستان مرخص شد.
در پی شناسایی ویروس آنفلوآنزای مرغی ؛

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی/ دست زدن به لاشه پرندگان ممنوع

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به مشاهده موارد حیوانی آنفلوآنزای مرغی در ۱۱ استان کشور، تاکید کرد: این نوع از آنفلوآنزا که در حال حاضر تحت عنوان آنفلوآنزای پرندگان از آن نام برده می‌شود، تا امروز در انسان ایجاد بیماری نکرده است.
سازمان مدیریت بحران کشور:

بحران آنفولانزای پرندگان در ۱۰ استان/خسارات مرغداری‌ها پرداخت می‌شود

معاون سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مقابله با شیوع آنفولانزای پرندگان را تشریح کرد.
آنچه باید در ارتباط با آنفولانزا مرغی بدانید؛

آنفولانزای مرغی، دانستنی ها و پیشگیری ها

ویروس آنفولانزا می‌تواند خودش را با میزبان‌های مختلف تطبیق دهد، در حالتی که این ویروس پرندگان را مبتلا کند، آنفولانزای پرندگان یا آنفولانزای مرغی نامیده می‌شود.
در استان مرکزی برگزار شد؛

میزگرد بررسی اقدامات و راهبردهای علیه آنفلوآنزای پرندگان

میزگرد بررسی اقدامات و راهبردهای انجام شده علیه آنفلوآنزای پرندگان در استان مرکزی عصر روز سه شنبه در اراک برگزار شد.
معاون وزیر جهادکشاورزی؛

هشدار نسبت به ورود انواع آفات محصولات کشاورزی به داخل کشور

معاون وزیر جهادکشاورزی نسبت به ورود انواع بیماری و آفات محصولات کشاورزی به داخل کشور هشدار داد.
تولید و صادرات مرغ و طیور دچار بحران شد؛

آنفلوآنزای مرغی به جان پرندگان افتاد

آذر ماه امسال برای پرندگان مهاجر ماه خوبی نبود. شیوع آنفلوآنزای فوق حاد تا کنون موجب شده برخی از مرغداری‌های تخم‌گذار استان‌های تهران، البرز، آذربایجان شرقی و قم به این ویروس آلوده شوند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی:

کنترل آنفلوانزای پرندگان در واحدهای آلوده

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: فقط در ۳ استان کشور، آنفلوانزای پرندگان در واحدهای صنعتی مشاهده شده و باقی مربوط به طیور بومی است.
محمدعلی باغستانی مطرح کرد:

ساماندهی مراکز قرنطینه در کشور

‌رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از ساماندهی مراکز قرنطینه در کشور خبرداد و اضافه کرد: تا پیش از دولت یازدهم و بر روی کاغذ به‌صورت سوری ۱۵۰ شرکت ثبت‌شده بود که همگی غیرفعال بودند که در حال حاضر این تعداد شرکت به ۵۰ شرکت فعال رسیده است.
دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

آنفولانزای پرندگان به انسان سرایت نمی‌کند

دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار گفت: سازمان دامپزشکی به طور شفاف در خصوص وضعیت آنفولانزای حاد پرندگان اطلاع‌رسانی کرده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

پدیده "کشندقرمز" در خلیج فارس کنترل شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: شناسایی و پایش آنلاین کشند قرمز، مواد مغذی و هیدروکربنی در بندرعباس انجام شد تا با انجام ارزیابی‌های مستمر این پدیده در کشور کنترل شود.

آنفلوانزای مرغی،رئیس دامپزشکی را به عراق کشاند

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: یک مورد آلودگی به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان آذربایجان شرقی گزارش شده است.
چگونه از مرغ و تخم‌مرغ آنفلوآنزا نگیریم؟

آنفلوآنزای مرغی:خطرناک ترین بیماری مشترک انسان و طیور

شیوع آنفلوآنزای طیور آن هم در نوعی جدید طی هفته‌های گذشته منتشر شد و این بیماری خطرناک مشترک بین انسان و طیور می‌تواند مخاطراتی برای جمعیت انسانی و دیگر واحدهای مرغداری در کشور داشته باشد که رعایت نکات بهداشتی خطر ابتلا به آن را از بین می‌برد یا به حداقل ممکن می‌رساند.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید محیط زیست مطرح کرد

هشدار آنفولانزای مرغی؛ شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با هشدار به شکارچیان پرنده در استان های مختلف، از آنها خواست تا برای سلامتی خود، خانواده و دیگر افراد جامعه تا اطلاع بعدی از شکار پرهیز کنند.
شیوع آنفولانزای پرندگان از اروپا تا تهران؛

تهرانی ها نگران آنفولانزای پرندگان نباشند، مرغ‌های بازار سالم هستند

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی 5 هزار و 600 پرنده موجود در مرغداری‌های کشور در اثر شیوع آنفولانزای پرندگان تلف شده، اما رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغداران گوشتی اعلام کرد که این آنفولانزا ارتباطی با مرغ‌های گوشتی ندارد و مردم بدون نگرانی می‌توانند از مرغ‌های موجود در بازار مصرف استفاده کنند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها