سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جولان مرگ در مرغداری؛

آوار آنفولانزای پرندگان بر سر صنعت مرغداری

در بزرگ آهنی روی پاشنه می‌چرخد و در باز می‌شود. محوطه‌‌ای بزرگ با درختانی بلند و تنومند با سکوتی سهمگین خودنمایی می‌کند. همه جا غرق سکوت است. خبری از هیاهو و داد و قال و جیک جیک جوجه‌ها و پرنده‌ها نیست. فقط گاه و بیگاه صدای چند کلاغ، سکوت را می‌شکند.
راه‌های انتقال آنفلوانزای مرغی؛

ابتلا به بیماری با مصرف تخم مرغ‌های آلوده

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: مرغ ها و تخم مرغ های آلوده به آنفلوانزای مرغی به راحتی بیماری را به انسان انتقال داده و آنها را به دام مرگ می اندازد.
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران :

امکان ابتلا به جنون گاوی پس از مصرف گوشت دام های صنعتی

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: مصرف گوشت گاو‌های صنعتی می‌تواند منجر به بروز جنون گاوی در مصرف‌کنندگان شود.
معاون سازمان دامپزشکی کشور:

هشدار درباره احتمال بروز سویه جدید آنفلوانزای مشترک بین انسان و طیور

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور شمار مرکزهای شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سکونتگاه های حیات وحش را 320 نقطه اعلام کرد و درباره احتمال بروز سویه جدید ویروس بیماریزای مشترک بین انسان و طیور هشدار داد.

حلزون ها مرگبارتر از کوسه ها برای انسان ها

هرچند که عجیب به نظر برسد ، حلزون ها در سال موجب مرگ 10 هزار انسان می شوند در حالی که کوسه یا اسب های آبی در سال می توانند تا 520 نفر را بکشند .
رئیس سازمان دامپزشکی :

ستاد آنفلوانزا فردا تشکیل جلسه می‌دهد

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ستاد انفلوانزا روز پنج شنبه(فردا) جلسه ای را در قزوین برگزار می‌کند تا تمامی اقدامات مناسب جهت کنترل بیماری، در این جلسه اتخاذ شود.
50 کارخانه چینی تعطیل شدند؛

قیمت سموم بخش کشاورزی به شدت افزایش می یابد

تعطیلی ناگهانی بیش از 50 شرکت تولید کننده ماده اولیه سموم چین به دستور رئیس جمهوری این کشور تولید کنندگان سموم کشاورزی کشورهای جهان را در بهت فرو برد.
گیاه پروری جهت ایجاد مقاومت دربرابر آفت؛

دستاورد ژنتیکی؛ ابزار دیگری در مبارزه با آفات گندم/ هجوم حشرات بازده و کیفیت گندم را کاهش می‌دهد

هجوم حشرات سبزرنگ (Greenbug) و حشره گندم‌خوار (Hessian fly) می‌تواند به‌طور قابل توجهی بازده و کیفیت گندم را در تگزاس و سراسر جهان کاهش دهد. گیاه‌پروری جهت ایجاد مقاومت در برابر این دو آفت با استفاده از "گزینش به کمک نشانگر" از طریق مطالعه‌ای در پژوهشکده A&M Agrilife تگزاس، به ابزار جدیدی دست یافته است.
یک حشره‌شناس:

سم‌پاشی راهکار مقابله با سفیدبالک‌ها نیست

کارشناس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه سم‌پاشی با هدف از بین بردن سفیدبالک‌ها در علوم اکولوژی مردود است، گفت: تا یکی دو هفته آینده به دنبال افت دما سفیدبالک‌ها از بین می‌روند.
یک حشره شناس:

اکولوژی انسانی باعث آمدن سفید بالک در تهران شده است

یک حشره شناس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد پدیده موسوم به مگس سفید گفت: مگس سفید اصولا و اصالتاً از مناطق آسیا جنوب شرقی آمده اما در تمام دنیا پراکنده شده در خاورمیانه از عراق، سوریه، ایران تا آمریکا و ترکیه گزارش شده است.
جدول عملکرد سازمان دامپزشکی در کنترل بیماری‌های مشترک؛

تلفات ناشی از بیماری‌های مشترک، با جنگ جهانی رقابت می‌کند

در صورت کنترل نشدن بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، باید در انتظار فاجه‌ای انسانی بود.
رییس پژوهشکده پسته خبر داد؛

طلای سبز ایران(پسته)، گرفتار آفت «پسیل»

رئیس پژوهشکده پسته، «پسیل» را آفت درجه یک باغات پسته دانست؛چرا که مقاومت به سموم یکی از چالش‌های اصلی مبارزه با آن است و گفت: در حال حاضر این آفت در استان‌های پسته‌کار کشور طغیان کرده است و برای مبارزه با این آفت تا پایان سال علاوه بر ارائه روش‌های بیولوژیکی، ضوابط و دستورالعملی برای مبارزه شیمیایی به این آفت را ارائه خواهیم کرد. همچنین ساخت دستگاه مکنده برای حذف آفت ،در دستور کار است.
بیماری توکسوپلاسموز؛

بیماری گربه چیست؟

بیماری گربه می تواند باعث آنسفالیت (التهاب مغز) و بیماری های عصبی شود. روش های زیادی برای انتقال بیماری گربه به انسان است که می توان یکی از روش ها را تماس مستقیم با حیوان آلوده دانست در ادامه شما را با انواع بیماری های گربه و روش های پیشگیری، راه های انتقال بیماری گربه و درمان بیماری گربه را شرح می دهیم.
تشدید نظارت‌ها؛

خبری از تب کنگو در شمیرانات نیست

فرماندار شمیرانات با تاکید بر وجود نظارت مستمر بر دامداری ها و مراکز کشتار دام شهرستان از تشدید نظارت های بیشتر خبر داد و افزود تاکنون گزارشی از تب کریمه کنگو در شمیرانات نداشته ایم.
رئیس سازمان دامپزشکی پاسخ داد؛

برای مقابله با کنه ناقل تب کریمه چقدر هزینه شد؟

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تاکنون حدود ۴ میلیارد تومان سم برای مقابله با کنه ناقل بیماری تب کریمه کنگو، مصرف شده است.
دبیر شورای مدیریت بحران؛

یک فروند هواپیمای محلول پاش کشاورزی در پیرانشهر زمین گیر شد

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی گفت: ساعت ٦:٤٥ امروز یک فروند هواپیمای محلول پاش کشاورزی در حال برخاستن از فرودگاه اضطراری این شهرستان دچار سانحه شد.
ابتکار:

رسیدگی به «مگس‌های سفید» به ما ارتباطی ندارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بررسی وضعیت مگس‌های سفیدها به‌عهده مؤسسه دفع آفات است.
رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد؛

فروکش کردن بیماری آنفلوآنزا در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فروکش کرده و کاملا تحت کنترل است و همه مطالبات مرغداران ناشی از تلفات این بیماری با تامین اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از سوی دولت پرداخت شده است.
افزایش کانون‌های آلوده؛

آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای مرغی در کشور

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای مرغی در کشور را تشریح کرد.
چرا بیماری های مزمن افزایش یافته است؟

نتیجه تحقیقات درباره بیماری زا بودن محصولات تراریخته

فرناز افشار ابراهیمی، کارشناس ارشد میکروبیولوژی: ارتباط بین گلایفوسیت و بیماری مزمن در مقاله بررسی های اخیر توسط Samselو Seneff (2013a) مشخص شده است. نویسندگان نشان می دهد چگونه گلایفوسیت روند سوخت و ساز بدن را با تداخل با مسیر سیتوکروم P450 (CYP)تغییر داده است. به گفته نویسندگان، " گلایفوسیت اثرات مخرب باقیمانده سایر مواد شیمیایی و سموم محیطی را افزایش می دهد. تاثیر منفی زیادی بر روی بدن دارد و در طول زمان به صورت التهاب سیستم های سلولی سراسر بدن به آرامی آشکار می شود.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها