سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چین به آمریکا:

به تعهدات خود عمل نکنید، خرید محصولات کشاورزی را متوقف می‌کنیم

روزنامه اقتصاد چین نوشت پکن در صورتی که آمریکا حاضر به عمل کردن به تعهداتش نباشد، از خرید محصولات کشاورزی آن کشور خودداری خواهد کرد. چین بر اساس اعلام آمریکا در جریان اجلاس اخیر قول داد که خریدهای بزرگی از جمله در زمینه دانه‌های روغنی انجام دهد اما منتظر است تا وضعیت هواوی و خریدهای تجهیزاتی این شرکت از آمریکا روشن شود آمریکا اما تصریح کرده است تا وقتی مذاکرات تجاری این کشور و چین در جریان باشد و به نتیجه خاصی نرسد، تعرفه‌ها لغو نخواهد شد.
جهت تقویت کشاورزی؛

خیز پوتین برای کسب جایگاه نخست کشاورزی جهان

رئیس‌جمهور روسیه برای تقویت جایگاه کشاورزی و زارعی این کشور در جهان، فرامینی صادر کرده است.
کنفرانس 7 روزه فائو؛

فائو مدیرکل جدید انتخاب می‌کند

کنفرانس 7 روزه فائو با دستور کار انتخاب مدیرکل جدید این سازمان امروز در رم ایتالیا آغاز شد و تا 29 ژوئن ادامه دارد.
جنگ تجاری چین و آمریکا؛

چین خرید سویا از آمریکا رامتوقف کرد

در بحبوحه جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، چین در اقدامی تلافی جویانه، خرید سویا از آمریکا را بطور کلی متوقف کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، تنش تجاری میان آمریکا و چین به اوج خود رسیده است و به نظر می رسد در روزهای آینده وارد مرحله ای تازه شود. انجمن ملی تولیدکنندگان گندم آمریکا، انجمن سویای آمریکا و انجمن ملی تولیدکنندگان ذرت این کشور در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که کشاورزان آمریکا به شدت نگران اقدامات ترامپ درباره افزایش تعرفه بر کالاهای چین هستند.
براساس آمار کمیسیون چای هند؛

صادرات چای هند به ایران دو برابر شد

صادرات چای هند به ایران در ماه‌های ژانویه و فوریه افزایش قابل توجهی پیدا کرد.
زمین سبز ؛

کدام کشورها زمین را سبزتر کرده‌اند؟

کره زمین نسبت به ۲۰ سال گذشته سرسبزتر شده است. این اطلاعات توسط سیستمی ماهواره‌ای موسوم به «مُدیس» جمع‌آوری شده که دگرگونی‌های کره زمین را ثبت می‌کند. مناطق تحت پوشش گیاهی از سال ۲۰۰۰ به بعد به علت جنگل‌کاری و فعالیت‌های کشاورزی، افزایش یافته‌اند.
امضای سند همکاری بخش کشاورزی ایران و سوییس ؛

با کمک سوییس می توانیم اثر تحریم در بخش کشاورزی را تعدیل کنیم

لهمان که ریاست بخش تحقیقات سوییس را نیز بر عهده دارد، تصریح کرد: در سوییس موضوع بهره وری و کارایی در حوزه کشاورزی بسیار مهم است، زیرا کشاورزان باید بتوانند محصولاتی را با توجه به شرایط جغرافیایی و سرزمینی تولید کنند.
دیوان دادگستری اروپا:

گوشت‌ حلال نمی‌تواند برچسب ارگانیک داشته باشد

‌ دیوان دادگستری اتحادیه اروپا اعلام کرد گوشت حیواناتی که در کشتارگاه‌ها بدون ضربه به گیجگاه ذبح شرعی و اسلامی می‌شوند نمی‌توانند در فروشگاه‌ها با برچسب ارگانیک عرضه شوند.
ناقوس خطر به صدا درآمد؛

عربستان در آستانه تشنگی حتمی

یک کارشناس و استاد دانشگاه عربستانی با اشاره به تشنگی حتمی که این کشور را تهدید می کند، ناقوس خطر را به صدا درآورد.وی با اشاره به آینده سیاه آبی در کشورش گفت: نسلهای آتی ما در آستانه تشنگی با توجه به شواهد و قرائن کنونی قرار دارند و تشنگی حتمی است و گریزی از آن نیست. ما در برابر واقعیت دیوانه کننده ای قرار داریم که من آخر آنرا می دانم و این باتوجه به از بین رفتن ذخایر استراتژیک آبهای زیرزمینی و نیز اهمال در این زمینه در عربستان است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

خدمات رسانی به ۱۳.۳ میلیون نفر سفر در پایتخت دریایی ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ۶۹ میلیون تن کالا در بنادر بازرگانی این استان و خدمات رسانی به ۱۳.۳ میلیون نفر سفر در هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران طی نه ماه سال جاری خبر داد.
بی اثر بودن تحریم های آمریکا؛

صادرات چای هند به ایران از سر گرفته می‌شود

صادرات چای هند به ایران که در پی بلاتکلیفی ناشی از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران متوقف شده بود دوباره از سر گرفته می‌شود.دولت آمریکا در اواخر سال گذشته تصمیم گرفت هند را از تحریم‌های ایران معاف کند. چای کاران بزرگ هند گفتند که خریداران ایرانی در مورد معامله پرس و جوهایی کرده اند و احتمالا اولین چای را که در آوریل تا مه وارد بازار میشود، می خرند .رقابت هند با سریلانکا افزایش می یابد چون سریلانکا اصلی ترین صادر کننده چای سنتی (ارتودوکس) به ایران است .
بایدها و نبایدهای موافقت نامه جهانی؛

عجله برای پیوستن به موافقت‌نامه پاریس ممنوع!

برخی از نمایندگان مجلس معتقدند موافقت‌نامه پاریس درصورت تصویب از سال ۲۰۲۰ تعهدآور می‌شود و پذیرش محدودیت‌ها درحال‌حاضر ضرورتی برای کشور ندارد.در این توافق برخلاف پروتکل کیوتو، این خود کشور‌ها هستند که میزان تعهدات خود را به‌صورت داوطلبانه مشخص می‌کنند. اجرای این معاهده از سال ۲۰۲۰ شروع می‌شود و تا ۲۰۳۰ کشور‌های عضو موظفند براساس تعهداتی که تحت عنوان برنامه مشارکت ملی (NDC) ارائه می‌دهند، عمل کنند، کشور ما سند تعهدات خود را تحت عنوان برنامه مدنظر مشارکت ملی (INDC) برای الحاق به این توافق تهیه نموده است.
توسعه روابط ایران با کشورهای اروپایی؛

آمادگی ایران و اسپانیا برای همکاری در کشاورزی و گردشگری

در جلسه مشترک کمیسیون‌های کشاورزی، آب و صنایع تبدیلی و گردشگری اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی با حضور ادواردو لوپز بوسکتس، سفیر اسپانیا برگزار شد و در این جلسه توانمندی‌های خراسان‌رضوی در بخش کشاورزی، گردشگری و ایجاد زمینه همکاری و توسعه سرمایه‌گذاری با اسپانیا و اتحادیه اروپا و ایجاد و توسعه زنجیره‌های ارزش توسعه مصارف و جهش صادراتی زعفران معرفی شدند.
سرمایه گذاری ؛

عامل برقراری پیوند اتحادیه های تعاونی ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی

اتحادیه های تعاون روستایی ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی می توانند از طریق سرمایه گذاری های مستقیم و غیر مستقیم پیوند محکمی برقرار کنند.
پوتین در سخنانی عنوان کرد؛

علیرغم خودکفایی ۱۷۰درصدی غلات،بازهم از کشاورزی حمایت می‌کنم

پوتین طی سخنانی به ضریب بالای خودکفایی در محصولات اساسی روسیه اشاره کرد و ضمن تاکید بر حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی، نوید حمایت هرچه بیشتر از کشاورزی روسیه را داد. ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور اخیراً خواستار حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی شده است. وی افزود: به همین منظور نیاز به کار مداوم و هماهنگ جهت حضور گسترده تولیدکنندگان بخش کشاورزی در بازارهای داخلی و بین‌المللی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.
مجری طرح توسعه گلخانه های کشور:

احداث ۲۷۶۳ هکتار گلخانه در سال ۹۷/ایران ۱۰۰ میلیون دلار سازه و نهاده گلخانه ای صادر کرد

احداث ۲۷۶۳ هکتار گلخانه در سال ۹۷ هدفگذاری شده که از این میزان در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳۵۷ هکتار در مراحل نهایی ساخت قرار دارد.
به‌منظور حمایت از محصولات کشاورزی؛

تضمین بازار محصولات غذایی سالم در مدارس اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در راستای حمایت از کشاورزان و ترویج تغذیه سالم طرحی را تنظیم کرده است که به‌موجب آن میوه، سبزیجات و شیر بین دانش‌آموزان مدارس اتحادیه اروپا توزیع می‌شود. همچنین آموزش‌هایی درباره فرآیند تولید محصولات کشاورزی به دانش‌آموزان داده می‌شود تا نسل آینده با فرآیند سخت تولید محصولات غذایی آشنا شوند.
تجدید نسل کشاورزان دغدغه اتحادیه اروپا ؛

اروپا برای نوآورانه شدن کشاورزی خود از جوانان کشاورز حمایت می‌کند

اتحادیه اروپا برای پیشرفت پایدار در حوزه کشاورزی روی کشاورزان جوان سرمایه‌گذاری می‌کند. حمایت از شکل‌گیری استارتاپ‌های کشاورزی، طراحی بانک اطلاعاتی از نوآوری‌های کشاورزی، ایجاد مراکز پژوهشی متمرکز روی این مسئله و همچنین نظرخواهی عمومی از صاحب‌نظران برای کمک به کشاورزان جوان ازجمله حمایت‌هایی است اتحادیه اروپا در برنامه‌های خود دارد.
وزارات جهاد کشاورزی :

جلوگیری ایران از ورود آب به عراق تکذیب شد

آن چه در برخی رسانه ها از قول معاون آب و خاک در خصوص جلوگیری از ورود آب به کشور عراق مطرح شده است،قویا تکذیب می شود.
تقویت بنیان‌های توسعه کشاورزی؛

حمایت‌های زیرساختی گسترده چین از بخش کشاورزی

بنا به گزارش مرکز آمار چین در ۸ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ توسعه زیرساخت‌های کشاورزی و محیط زیستی این کشور با رشد ۴.۴ درصدی روبرو بوده است. حمایت‌های زیرساختی عمدتاً با هدف تقویت بنیان‌های توسعه خصوصاً بخش کشاورزی و ایجاد توازن در مناطق محروم و فقیر و توسعه‌نیافته چین صورت می‌گیرد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها