سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توسعه روابط ایران با کشورهای اروپایی؛

آمادگی ایران و اسپانیا برای همکاری در کشاورزی و گردشگری

در جلسه مشترک کمیسیون‌های کشاورزی، آب و صنایع تبدیلی و گردشگری اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی با حضور ادواردو لوپز بوسکتس، سفیر اسپانیا برگزار شد و در این جلسه توانمندی‌های خراسان‌رضوی در بخش کشاورزی، گردشگری و ایجاد زمینه همکاری و توسعه سرمایه‌گذاری با اسپانیا و اتحادیه اروپا و ایجاد و توسعه زنجیره‌های ارزش توسعه مصارف و جهش صادراتی زعفران معرفی شدند.
سرمایه گذاری ؛

عامل برقراری پیوند اتحادیه های تعاونی ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی

اتحادیه های تعاون روستایی ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی می توانند از طریق سرمایه گذاری های مستقیم و غیر مستقیم پیوند محکمی برقرار کنند.
پوتین در سخنانی عنوان کرد؛

علیرغم خودکفایی ۱۷۰درصدی غلات،بازهم از کشاورزی حمایت می‌کنم

پوتین طی سخنانی به ضریب بالای خودکفایی در محصولات اساسی روسیه اشاره کرد و ضمن تاکید بر حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی، نوید حمایت هرچه بیشتر از کشاورزی روسیه را داد. ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور اخیراً خواستار حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی شده است. وی افزود: به همین منظور نیاز به کار مداوم و هماهنگ جهت حضور گسترده تولیدکنندگان بخش کشاورزی در بازارهای داخلی و بین‌المللی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.
مجری طرح توسعه گلخانه های کشور:

احداث ۲۷۶۳ هکتار گلخانه در سال ۹۷/ایران ۱۰۰ میلیون دلار سازه و نهاده گلخانه ای صادر کرد

احداث ۲۷۶۳ هکتار گلخانه در سال ۹۷ هدفگذاری شده که از این میزان در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳۵۷ هکتار در مراحل نهایی ساخت قرار دارد.
به‌منظور حمایت از محصولات کشاورزی؛

تضمین بازار محصولات غذایی سالم در مدارس اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در راستای حمایت از کشاورزان و ترویج تغذیه سالم طرحی را تنظیم کرده است که به‌موجب آن میوه، سبزیجات و شیر بین دانش‌آموزان مدارس اتحادیه اروپا توزیع می‌شود. همچنین آموزش‌هایی درباره فرآیند تولید محصولات کشاورزی به دانش‌آموزان داده می‌شود تا نسل آینده با فرآیند سخت تولید محصولات غذایی آشنا شوند.
تجدید نسل کشاورزان دغدغه اتحادیه اروپا ؛

اروپا برای نوآورانه شدن کشاورزی خود از جوانان کشاورز حمایت می‌کند

اتحادیه اروپا برای پیشرفت پایدار در حوزه کشاورزی روی کشاورزان جوان سرمایه‌گذاری می‌کند. حمایت از شکل‌گیری استارتاپ‌های کشاورزی، طراحی بانک اطلاعاتی از نوآوری‌های کشاورزی، ایجاد مراکز پژوهشی متمرکز روی این مسئله و همچنین نظرخواهی عمومی از صاحب‌نظران برای کمک به کشاورزان جوان ازجمله حمایت‌هایی است اتحادیه اروپا در برنامه‌های خود دارد.
وزارات جهاد کشاورزی :

جلوگیری ایران از ورود آب به عراق تکذیب شد

آن چه در برخی رسانه ها از قول معاون آب و خاک در خصوص جلوگیری از ورود آب به کشور عراق مطرح شده است،قویا تکذیب می شود.
تقویت بنیان‌های توسعه کشاورزی؛

حمایت‌های زیرساختی گسترده چین از بخش کشاورزی

بنا به گزارش مرکز آمار چین در ۸ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ توسعه زیرساخت‌های کشاورزی و محیط زیستی این کشور با رشد ۴.۴ درصدی روبرو بوده است. حمایت‌های زیرساختی عمدتاً با هدف تقویت بنیان‌های توسعه خصوصاً بخش کشاورزی و ایجاد توازن در مناطق محروم و فقیر و توسعه‌نیافته چین صورت می‌گیرد.
کشت زعفران در افغانستان؛

افغانستان واردات زعفران را ممنوع کرد

ریاست جمهوری افغانستان براساس پیشنهاد وزارت کشاورزی و دامداری این کشور، واردات پیاز و زعفران را به افغانستان ممنوع کرد تا فرصت برای توسعه کشت زعفران و بهبود صادرات در داخل فراهم شود.
کشاورزی بین المللی ؛

برگزاری هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی ایران و ترکیه

هفتمین نشست کمیته همکاری های کشاورزی ایران و ترکیه با حضور معاون امور باغبانی و مشاور وزیر کشاورزی و جنگل داری دو کشور برگزار شد.
روابط بین المللی وزارت جهاد؛

ایران و فنلاند پنج سند همکاری کشاورزی امضا کردند

ایران و فنلاند پنج سند همکاری در زمینه بخش های مختلف بخش کشاورزی امضا کردند.
روسیه رقیب جدید آمریکا در بازار گندم؛

وقتی روسیه تحریم را به فرصت تبدیل می کند

انجمن تولید کنندگان گندم آمریکا اعلام کرد، دفتر این انجمن در مسکو پس از 36 سال فعالیت در روسیه، اول اکتبر تعطیل می کند.
در سال ۲۰۱۷؛

رکورد شکنی ۱.۲ میلیارد دلاری واردات میوه کره جنوبی

داده‌های اداره کالای کره جنوبی نشان داد که واردات انواع میوه این کشور، در سال گذشته رکورد جدیدی ثبت و از مرز ۱٫۲ میلیارد دلار عبور کرده است.
مدیر بندر امیرآباد:

بندر امیرآباد پایلوت غلات شمال کشور است

مدیر بندر امیرآباد با اشاره به ظرفیت های مختلف امیرآباد گفت: بندر امیرآباد بزرگترین بندر شمال کشور با هزار و ۶۰ هکتار وسعت و پایلوت غلات شمال کشور است.
الگو رقابتی موفق؛

رئیس جمهور روسیه چگونه کشاورزی را تکیه‌گاه اقتصاد کشورش کرد؟

ولادیمیر پوتین برای افزایش خودکفایی ممنوعیت واردات محصولات غذایی غربی در پاسخ به تحریم­‌های آمریکا و اروپا در جریان نزاع کاخ کریمه بود را شروع کرد.
وزیر جهاد کشاورزی؛

فاینانس چینی ها برای نوسازی شالیزارهای شمال اجرایی می شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت که قرارداد فاینانس یک میلیون و 600 هزار یوهانی با کشور چین برای نوسازی شالیزارهای شمال کشور پیگیری و عملیاتی می شود.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست خبر داد؛

وضعیت مالکیت دریای خزر 21 مرداد مشخص می شود

فرشچی گفت: کشورهای حاشیه دریای خزر در 12 ماه آگوست مصادف با 21 مرداد سال جاری جلسه ای درباره مسئولیت و حاکمیت بر دریای خزر برگزار خواهند کرد.
به منظور مبارزه با مقاومت ضد میکروبی؛

اعلام قوانین جدید در خصوص خوراک دارویی دام توسط اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا با تشدید قوانین تولید، فروش و استفاده از خوراک های دارویی برای دام و طیور، آبزیان و حیوانات خانگی، اقدام دیگری را در مبارزه با مقاومت ضد میکروبی انجام داده است.
سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق؛

بغداد مدعی قطع آب عراق از سوی ایران شد

سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق مدعی قطع آب عراق از سوی ایران شد
در دیدار نایب‌رئیس اتاق ایران با سفیر کرواسی در تهران مطرح شد؛

اعلام آمادگی کرواسی برای انتقال تکنولوژی کشاورزی به ایران

در دیدار سفیر کرواسی در تهران و نمایندگان چند شرکت کروات فعال در حوزه کشاورزی با حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران، شرکت‌های کروات برای انتقال تکنولوژی و دانش فنی به ایران و تولید مشارکتی اعلام آمادگی کردند
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها