مدیرعامل شرکت آب و نیرو:

سدسازی ترکیه از عوامل پیدایش ریزگرد در ایران است

مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: طرح های سازه ای ترکیه در بخش آب، بر بروز ریزگردها در استان های جنوبی و غربی کشور موثر بوده است.
هشدار رهبر کاتولیک‌های جهان درباره مشکل جهانی آب؛

خطر شکل‌گیری یک جنگ بزرگ جهانی بر سر آب/ روزانه هزار کودک در اثر مصرف آب آلوده می‌میرند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان نسبت به قرار گرفتن جهان در آستانه جنگ بر سر آب هشدار داد و با استناد به آمارهای سازمان ملل از مرگ روزانه هزار کودک بر اثر مصرف آب آلوده خبر داد.
زندگي با «بوي نفت»:

گزارشی از محروميت شهرهاي جنوبي كشور

رييس‌جمهور در خوزستان وعده داد كه دولت در برابر مشکلات زیست‌محیطی و ریزگرد‌ها خسته و مایوس نمی‌شود.
آبگرفتگی جهرم و محاسبات اشتباه؛

آیا به راستی سدها سازه‌هایی قدرتمند برای مقابله با سیل هستند؟

به گفته فتاحی اردکانی تا هفت سال پیش پروژه‌های پخش سیلاب با دوره بازگشت 25 ساله برای سیل محاسبه و اجرا می‌شدند اما در سال‌های اخیر در نحوه محاسبات بازنگری‌هایی انجام شده‌است.
مطالعات اثرات ناشی از یک فاجعه نفتی نشان داد:

سرنخ‌هایی از اعماق دریا درباره علت مرگ بر اثر آلودگی هوا

مطالعه دانشمندان دانشگاه منچستر و استنفورد روی اثرات ناشی از یک فاجعه نفتی در سال ۲۰۱۰ می‌تواند دریچه تازه‌ای از چگونگی تأثیر آلودگی هوا بر قلب انسان را باز کند.
سایه شوم ریزگردها بر ایران:

گرد و غبار خوزستان را بی آب و برق کرد

طی روزهای گذشته مردم خوزستان در کنار کارون گرد هم جمع شدند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسوولانی برسانند که بر خلاف اصل 5٠ قانون اساسی به فکر نسل آینده نیستند. آنها نه تنها به فکر نسل آینده نیستند، بلکه مردمی را که این روزها با کپسول اکسیژن در بیمارستان‌ها زندگی سختی را تجربه می‌کنند نیز یا نمی‌بینند یا فکر می‌کنند که برای حل مشکل آنها جز دعا کار دیگری از دستشان بر نمی‌آید؛ اما فعالان و دوست‌داران محیط‌زیست خوزستان معتقدند برای حل مشکل ریزگردهایی که امروز اقتصاد ایران را نیز با خطر مواجه کرده، راه‌حل ساده‌ای دارند.
استمدادجنگل از مدعی العموم!

استمداد از دادستان گرگان برای نجات جنگل های هیرکانی «ناهارخوران»

تاکنون طرح ساخت تله کابین ناهارخوران از سوي شهرداري گرگان، مجوز کارشناسی لازم از سازمان هاي مربوطه را ندارد. هنوز مجوز آغاز کار را شهرداری نداده و باید مطالعات امکان سنجی و مکان سنجی انجام شود و شهرداری گرگان دارد عجله می کند.برخی مسئولان شهر و اعضای شوراي شهر گرگان گفتند که درختی برای احداث تله کابین قطع نمی شود. اگر به منطقه مورد نظر سری بزنید، متوجه نادرست بودن این ادعا می شوید.
تاوان سنگین توسعه ناپایدار؛

هشدار درباره تولید کانون‌های جدید گرد و غبار در خوزستان

در ایامی که استان خوزستان به عنوان یکی از استان های استراتژیک کشور از وقوع طوفان های گرد غبار با منشاهای داخلی و خارجی رنج می برد، معاون امور تالاب ها در دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست از تصویب بی مهابای پروژه های توسعه ای در خوزستان انتقاد کرده و نسبت به تولید کانون های جدید گرد و غبار در این استان هشدار داد.
گاردین گزارش می‌دهد:

جنگل‌زدایی شرکت‌های تولیدکننده روغن پالم، مرگ ۱۰۰ هزار نفر را رقم زد

ممکن است ۱۰۰ هزار نفر به‌دلیل آلودگی هوا در اندونزی فوت کرده باشند، بدون اینکه هیچ دادگاهی برای آن تشکیل شده باشد. این افراد به‌دلیل اثرات منفی ناشی از آتش‌سوزی‌های بزرگ و جنگل‌زدایی مستمر مربوط به تجارت محصولات کشاورزی، جان باخته‌اند.
مشکلات محیط زیستی در خوزستان؛

خوزستان رتبه اول آلودگی در جهان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: اکنون به علت رعایت نشدن الزامات محیط زیستی در توسعه و حداکثر بهره برداری از منابع خوزستان، تمام پتانسیل هایی که خوزستان را به قطب کشور در بخش های مختلف تبدیل کرده است، به تبعات منفی دچار شده اند.
نگرانی از مهاجرت مردم به‌دليل ريزگردها؛

نفسِ تنگ ايران

از آخرين روز هفته گذشته توفان شن و ريزگردها ريگان، شهرستاني در 300 كيلومتري جنوب كرمان، را در برگرفته است. مدرسه‌ها تعطيل شدند و اداره‌ها پيش از پايان ساعت اداري فعاليت‌شان را متوقف كردند. اكنون فرماندار ريگان از نگراني‌هايش، از پي اين رويداد مي‌گويد؛ از بحران مهاجرت.
درياخواري، ارمغان خشكي خليج گرگان؛

سرنوشت درياچه اروميه براي تنها خليج كرانه خزر در حال تکرار است

خليج گرگان آهسته آهسته آب مي‌رود؛ گويا به سرنوشت درياچه اروميه گرفتار شده است. پس‌رفت دریا و پیش‌رفت ساحل، غم‌انگيزترين صحنه‌ اين روزهاي خليج گرگان است.

تکلیف رئیس جمهور برای وزارتخانه‌های امورخارجه و کشاورزی درباره مقابله با گرد و غبار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جلسه یکشنبه ۱۰ بهمن ماه هیات دولت و گزارش‌های ارائه شده در خصوص طوفان گرد و غبار استان خوزستان، گفت: رئیس جمهوری تکلیف خاصی برای وزارتخانه های جهاد کشاورزی و امورخارجه در این زمینه تعریف کردند.
رئیس گروه مطالعات دفتر بیابان سازمان جنگل‌ها اعلام کرد:

کانون‌های بحران ایران غبار محلی ایجاد می‌کند/ گردوغبار ارومیه به زنجان نمی‌رسد

رئیس گروه مطالعات دفتر بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به اندازه ذرات گردوغبار در ایران، کانون‌های بحران فقط غبار محلی ایجاد می‌کنند و دامنه پراکنش و وسعت طوفان‌های گردوغبار با منشاء داخلی، محدود است.
مرگ تدریجی گلوبردکان؛

نابودی جنگل گلوبردکان در سایه غفلت مسئولان

جنگل زیبای گلوبردکان جم در مسیر نابودی قرار گرفته است و انتظار می‌رود که متولیان امر علاوه بر متوقف ساختن روند تخریب و نابودی، برای احیای این جنگل چاره‌ای بیندیشند.
سیر صعودی روزهای ناسالم هوا؛

خانم ابتکار حرف شما را باور کنیم یا «اعداد بحرانی» شاخص آلودگی هوای تهران را ؟

در حالی معصومه ابتکار مدعی بهبود آلودگی هوای تهران و کلانشهرها شده که تعداد روزهای ناسالم برای همه افراد در تهران طی ۱۰ ماهه گذشته به اندازه ۲۴ ماهه سالهای ۹۴ و ۹۳ بوده و حتی برای نخستین بار شاخص آلودگی هوا در برخی مناطق تهران به عدد بحرانی ۲۶۱ رسید.
ابتکار در جمع خبرنگاران:

بالا نرفتن شاخص آلودگی هوا از عدد 160 نتیجه اقدامات دولت است!

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه آلودگی هوای امروز نتیجه سال‌های زیاد بی‌توجهی به مسائل محیط زیستی بوده است گفت: شاخص‌های ما در روزهای بسیار آلوده از عدد 150 و 160 بالاتر نرفته است و این نشان‌دهنده اقدامات دولت است.
داستان تورهای خالی صیادان؛

کاهش زیست مندان خلیج فارس

جمعیت آبزیان خیلج فارس رو به کاهش بوده و برای بازسازی ذخایر این ماهیان برنامه‌ای نداریم. از ۱۰ گونه ماهی تجاری در معرض خطر انقراض خیلج فارس، فقط به بیوتکنیک تکثیر دو گونه دست یافته‌ایم که آن هم با استقبال مناسب شیلات برای تکثیر مصنوعی این گونه مواجه نشده است. خلیج فارس در حال از دست دادن زیستمندان خود است. این مسئله را مطالعات بخش تحقیقات اثبات می‌کند.
جنگ پتروشیمی و محیط زیست؛

مرگ ماهی‌ها در جیوه

اگر کنار فنس بلند خورهای حد فاصل خلیج فارس و منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر بایستید، چند کانال بزرگ پساب‌های تیره صنعتی را خواهید دید که از زیر جاده عبور می‌کنند و در خور خشکیده، راه خود را می‌کشند تا برسند به دریا.
هیس! مردم فریاد نزنید؛

معاون ابتکار: آلودگی هوا طبیعی است!+فیلم

در حالی که مردم تهران و سایر کلانشهرها در روزهای اخیر آلودگی هوا را تا حد اضطرار تجربه کرده‌اند، معاون ابتکار می‌گوید فریاد نزنید آلودگی هوا طبیعی است!
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها