سیر صعودی روزهای ناسالم هوا؛

خانم ابتکار حرف شما را باور کنیم یا «اعداد بحرانی» شاخص آلودگی هوای تهران را ؟

در حالی معصومه ابتکار مدعی بهبود آلودگی هوای تهران و کلانشهرها شده که تعداد روزهای ناسالم برای همه افراد در تهران طی ۱۰ ماهه گذشته به اندازه ۲۴ ماهه سالهای ۹۴ و ۹۳ بوده و حتی برای نخستین بار شاخص آلودگی هوا در برخی مناطق تهران به عدد بحرانی ۲۶۱ رسید.
ابتکار در جمع خبرنگاران:

بالا نرفتن شاخص آلودگی هوا از عدد 160 نتیجه اقدامات دولت است!

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه آلودگی هوای امروز نتیجه سال‌های زیاد بی‌توجهی به مسائل محیط زیستی بوده است گفت: شاخص‌های ما در روزهای بسیار آلوده از عدد 150 و 160 بالاتر نرفته است و این نشان‌دهنده اقدامات دولت است.
داستان تورهای خالی صیادان؛

کاهش زیست مندان خلیج فارس

جمعیت آبزیان خیلج فارس رو به کاهش بوده و برای بازسازی ذخایر این ماهیان برنامه‌ای نداریم. از ۱۰ گونه ماهی تجاری در معرض خطر انقراض خیلج فارس، فقط به بیوتکنیک تکثیر دو گونه دست یافته‌ایم که آن هم با استقبال مناسب شیلات برای تکثیر مصنوعی این گونه مواجه نشده است. خلیج فارس در حال از دست دادن زیستمندان خود است. این مسئله را مطالعات بخش تحقیقات اثبات می‌کند.
جنگ پتروشیمی و محیط زیست؛

مرگ ماهی‌ها در جیوه

اگر کنار فنس بلند خورهای حد فاصل خلیج فارس و منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر بایستید، چند کانال بزرگ پساب‌های تیره صنعتی را خواهید دید که از زیر جاده عبور می‌کنند و در خور خشکیده، راه خود را می‌کشند تا برسند به دریا.
هیس! مردم فریاد نزنید؛

معاون ابتکار: آلودگی هوا طبیعی است!+فیلم

در حالی که مردم تهران و سایر کلانشهرها در روزهای اخیر آلودگی هوا را تا حد اضطرار تجربه کرده‌اند، معاون ابتکار می‌گوید فریاد نزنید آلودگی هوا طبیعی است!
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست تهران:

۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به‌خاطر خودروها است

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست تهران گفت: ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از منابع متحرک شامل خودروها و موتورسیلکتها است و بخش کمی شامل هواپیما و راه‌آهن و ۲۰ درصد ناشی از منابع ساکن است.
مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا؛

اثریابی آلودگی هوا بر میزان مرگ و میر شهروندان تهرانی

یک پژوهش که در اولین همایش بین المللی اقتصاد شهری ارائه شده به مطالعه آلاینده های هوای تهران با مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی در افراد بالای 60 سال طی دوره مطالعاتی (2008-20013 ) پرداخته است.
دریاچه شیرابه؛

تنها دریاچه کشور که خشکیدن آن باعث شادی دوستداران محیط زیست شد

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلام خشکیدن دریاچه شیرابه قدیمی سایت کهریزک عنوان کرد: تنها دریاچه کشور که خشکیدن آن باعث خوشحالی کارشناسان و دوستداران محیط زیست در کشور شد دریاچه شیرابه است.
ابتکار در مراسم جایزه ملی محیط زیست:

روند تخریب محیط زیست رو به تشدید و تزاید است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این واقعیت تکان دهنده دنیای امروز است که روندها رو به تشدید و تزاید است و امروز زمان نداریم تا اقدام برای رفع این معضلات را در دستور کار آینده قرار دهیم.
نماینده سازمان ملل متحد در ایران:

تخریب انسان‌زاد زمین از تغییرات اقلیم بدتر است

گری لوئیس گفت: ما ۷.۳ میلیارد نفر انسان هستیم که چنان بر طبیعت تسلط پیدا کرده‌ایم که کره زمین را از نظر ریخت‌شناسی تغییر می‌دهیم و این به مراتب از تغییر اقلیم بدتر است.
سعید متصدی :

خاک کشور بیمار است

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خاک کشور بیمار است اما همچنان از آن انتظارات زیادی داریم که این توقع باید بازنگری شود.
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها