سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وام پروژه های مسکن مهر ؛

تفاوت تمایل و رفتار بانک مسکن درباره افزایش وام واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر+سند

هر چند بانک مسکن در واکنش از تمایل خود برای اجرای صحیح و سریع مصوبه شورای پول و اعتبار جهت افزایش وام پروژه‌های مسکن مهر خبر داده ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد در عمل چنین اتفاقی نیفتاده است.
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه خبر داد:

فعالیت شرکت‌های حقوقی صوری ارائه خدمات مهندسی متوقف می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه از توقف فعالیت‌ شرکت‌های حقوقی صوری در حوزه ارائه خدمات مهندسی خبر داد.
عرضه مسکن‌ کوچک؛

۳۰ متری‌های نقلی می‌آیند؟

ساخت خانه‌های با متراژ کمتر از ۴۰ متر برای ارائه خدمات به کسانی است که شرایط خاص دارند و قطعاً این متراژ جوابگوی نیاز خانوار ۳ نفره نیست.
یک کارشناس بازار مسکن :

لزوم تامین مسکن از سوی دولت برای تمامی افراد جامعه

یک کارشناس بازار مسکن گفت: بر اساس اصل ۴۱ قانون اساسی تامین مسکن برای هر فرد در جامعه از وظایف دولت است، اما این موضوع با اقدامات دولت وبانک‌ها در راستای دریافت بازپرداخت وام‌های مسکن با سود بالا تناقض دارد.
تولید مسکن مشارکتی؛

احتمال احتکار خانه‌ها از طرف انبوه سازان با طرح «مسکن ملی»

مجید کیان‌پور در خصوص طرح مسکن مشارکتی گفت: اجرای طرح مسکن ملی کمکی به خانه دار شدن مردم نمی‌کند و احتمال احتکار خانه‌های ساخته شده از طرف انبوه سازان وجود دارد لذا تولید این نوع مسکن کمک به تعدیل قیمت‌ها نخواهد کرد.
مدیر عامل شرکت ساختمانی برنا بنای بامداد؛

شرکت‌های انبوه ساز یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن هستند

مجید همتی گفت: سیاست‌های وزارت راه وشهرسازی به عنوان متولی سیاستگذاری در عرصه ساخت و ساز کشور باعث نشده تا انبوه سازان بتوانند در حوزه ساخت و ساز مشارکت بیشتری داشته باشند و حتی در حوزه نظارت بر عرصه ساخت وساز بدتر هم شده است.
دانشگاه تهران تایید نمی‌کند؛

کام گتوند شیرین می‌شود؟

شیرینی کام احداث سد گتوند که با هدف تأمین بخشی از برق مورد نیاز ایران، کنترل سیلاب‌های فصلی کارون و نیز تنظیم آب کشاورزی پایین‌دست طراحی شد و به بهره برداری رسید، سال‌هاست با شوری آب این سد به تلخی گراییده است. موضوعی که به دغدغه مسئولان تبدیل شد و برای رفع آن دانشگاه تهران موظف به ارائه راهکار شد؛
آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن ؛

چه کسانی مجاز به ثبت نام در طرح ملی مسکن هستند؟

محمد اسلامی ،وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام در طرح ملی مسکن با استفاده از ۳ روش برای متقاضیان واجدان شرایط خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی:

موافقت رهبر انقلاب با برداشت از صندوق توسعه ملی بابت تکمیل خط آهن چابهار - زاهدان

وزیر راه و شهرسازی گفت: بابت تکمیل خط آهن چابهار - زاهدان از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی داشتیم که ایشان موافقت کردند و پیش‌بینی می‌شود پروژه تا سال 1400 به پایان برسد
معاون وزیر کار :

اختصاص هزار میلیارد تومان وام برای تعاونی‌های مسکن

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دلیل مشکل تامین مالی منظم پروژه‌ها، بانک توسعه تعاون هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل پروژه‌های مسکن تعاونی‌های مسکن در نظر گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی:

طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی تا پایان سال اجرایی می‌شود

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه نرخ مسکن و اجاره‌بها تابع سیاست‌ها و اقدامات بخش مسکن نبوده است، گفت: اگر بخواهیم قیمت‌های اجاره مقبولیت داشته باشد باید از شاخص‌های کلان اقتصادی تبعیت کند.
اسلامی:

شورای‌عالی شهرسازی ساخت مسکن در ۲۶ پادگان را تصویب کرد

وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش سراسری تأمین و ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن کارکنان نیروهای مسلح، بر ورود تمامی بانک‌ها برای مشارکت در این طرح تأکیدکرد و گفت: ۲۶ پادگان ارتش و نیروهای مسلح مصوبه‌ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را برای اجرای طرح‌های تولید مسکن اخذ کرده‌اند.
اتفاق عجیب در سازمان نظام مهندسی؛

نظام مهندسی دولتی‌تر شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمانی غیردولتی است که به‌منظور وضع مقررات ملی ساختمان و نظارت بر اجرای خدمات مهندسی و ساماندهی به فعالیت‌های مهندسی و نظم‌بخشیدن به عملکرد این حرفه و ارتقای دانش فنی مهندسان، صاحبان حرفه‌ها و کارگران در بخش ساختمان تشکیل شده است. مراقبت از ایمنی، بهداشت و آسایش محیط‌های مسکونی و مدیریت توسعه سالم فضاهای زیستی از مهم‌ترین وظایف این سازمان است. اهمیت مساله ایمنی ساختمان‌های مسکونی، جاده‌ها، پل‌ها و... باعث شده سلامت کاری و دانش تخصصی این سازمان در کشور برای عموم مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود.
ورود محرک به حوزه مسکن؛

چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟

بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق پس انداز یکم (خانه اولی‌ها) که در سال‌های گذشته اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق کرده‌اند می‌توانند وام خود را به عنوان هزینه ساخت به سرمایه‌گذاران در طرح اقدام ملی منتقل کنند.
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان؛

ساخت و ساز خانه صرفه اقتصادی ندارد

کاهش قدرت خرید مردم در شهرهای کوچک موجب شده است که ساخت‌وساز در بسیاری از شهرستان‌ها زیانده باشد و مردم حاضر نباشند حتی به اندازه هزینه ساخت مسکن برای خرید خانه پول بدهند. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که سود ساخت‌وساز در کلانشهرها و حتی تهران به کمتر از ۱۵‌درصد رسیده است.
مسکن اولی ها؛

چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟

با ادغام دو طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم و اقدام ملی مسکن، متقاضیان خرید خانه می‌توانند در طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحدی خانه (طرح اقدام ملی) صاحبخانه شوند.
وزیر راه و شهرسازی:

گروه‌های هدف، دو ساله خانه‌دار می‌شوند

تولید و عرضه مسکن با تکیه بر بخش خصوصی و تسهیلگری دولت، برنامه این بخش برای دو سال آینده است. در این دو سال 900 هزار واحد شامل 500 هزار مسکن مهر باقیمانده و 400هزار مسکن در قالب طرح «اقدام ملی» است. برنامه ۲ ساله تولید و عرضه مسکن روز پنجم شهریور در مراسمی با حضور رئیس‌جمهوری با شروع ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روی اراضی دولتی به اجرا درآمد.
مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌ها خبر داد؛

افزایش ۲۱ درصدی نرخ عوارض آزادراه‌ها با دستور وزیر

بهنام داودی مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌ها از افزایش نرخ عوارض آزادراه‌ها خبر داد و گفت: این عوارض بسته به هر مسیر و آزادراهی متفاوت است اما بر اساس آخرین ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی، به صورت میانگین ۲۱ درصد نرخ عوارض آزادراهی در کشور افزایش پیدا کرده که با پنج ماه تاخیر از ابتدای شهریور ماه امسال اعمال شده است.
جزئیات طرح جدید دولت؛

وعده جبرانی به خانه اولی‌ها

محاسبه مدت‌زمان انتظار برای صاحب‌خانه شدن با «قیمت‌های فعلی» و «برنامه دولت» دنیای‌اقتصاد : برنامه ۲ ساله تنظیم بازار مسکن در مراسمی که روز گذشته با حضور رئیس‌جمهور برای ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روی اراضی دولت به اجرا درآمد، اعلام شد. قرار است تا انتهای سال‌جاری عملیات اجرایی ساخت همه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با کنترل مستقیم دولت شروع شود و تا پایان این دولت، همه واحدها تکمیل و به متقاضیان تحویل شود. «خانه‌اولی»‌ها و به‌خصوص آن دسته از زوج‌هایی که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام کرده‌اند، برای انتخاب این واحدها در اولویت هستند؛ به‌طوری‌که مشخصات پروژه‌های دولتی به همراه موقعیت ساخت آنها به سپرده‌گذاران صندوق یکم معرفی می‌شود.
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک؛

طرح مسکن کارمندان واجب نیست؛ کارگران را خانه دار کنید

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در خصوص طرح مسکن کارمندان گفت: این طرح یکی از طرح‌های جدید وزیر راه و شهرسازی است که بیشتر به بهانه خانه‌دار کردن افراد مطرح شده است.
صفحه  از ۶۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها