سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اظهارات مشاور وزیر راه حاشیه ساز شد؛

بی مهری به روستاییان به بهانه مسکن مهر

حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی که در دولت فعلی، عضو شورای عالی بورس هم شده، در برنامه مناظره شبکه یک سیما در پاسخ به انتقادات کارشناسان مبنی بر این‌که دولت در بخش مسکن کاری انجام نداده است، به مسکن مهر حمله کرد و با لحن بی‌ادبانه گفت: طرح مسکن مهر شرایطی را به وجود آورد تا مردم از روستاها به شهر بیایند
معاون وزیر راه و شهرسازی:

با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران‌ترین هتل ایران موافق نبودم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شخصا با برگزاری اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی در گران‌ترین هتل ایران موافق نیستم ولی آنها مقررات خودشان را دارند و پولش را از اعضا می‌گیرند.
قیمت‌های نجومی بازار مسکن؛

مسکن اجتماعی یا شوی تبلیغاتی؟! / مُسکن‌های وزیر درد مَسکن را آرام نکرد

با اینکه دولت در ابتدای روی کار آمدن خود طرح‌ مسکن اجتماعی را مطرح کرده اما تاکنون در اجرای آن هیچ گامی برنداشته است.
یاداشت حسین عبدی در کانال تلگرامش ؛

عذرخواهی مشاور آخوندی از چوپان‎ها با طعم اتهام‌‎زنی

مشاور وزیر راه و شهرسازی یک روز پس از آن که اعلام کرد مسکن مهر باعث شد چوپان ها کار خود را ول کرده و به شهر بیایند از این اظهارات خود با طعم اتهام زنی عذرخواهی کرد.
قطع ارتباط ساخت‌و‌سازهای تهران با تسهیلات بانکی؛

الگوی احیای وام ساخت

ارتباط ساخت‌و‌سازهای مسکونی تهران با تسهیلات بانکی، تقریبا قطع است و سازنده‌های پایتخت به ۵ دلیل ترجیح می‌دهند از مسیری غیر از دریافت وام، پروژه‌ها را تامین مالی کنند. سهم پروژه‌های ساختمانی استان تهران از وام‌های پرداختی در ماه‌های اخیر، کمتر از ۲ درصد بوده؛ درحالی‌که حجم استفاده از وام ساخت در برخی استان‌ها چندین برابر تهران است. تعلق نگرفتن وام به پروسه خرید زمین، مهم‌ترین علت عدم استقبال سازنده‌های تهرانی از وام است. الگوی تامین مالی مسکن در سه کشور می‌تواند وام ساخت را احیا کند.
مشاور آخوندی:

روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

مشاور وزیر راه و شهرسازی در تامین مالی با بیان این‌که ۷۰ درصد مسکن مهر پردیس در دادگاه ها در جریان است، گفت: مسکن مهر سبب شد تا روستاییان چوپانی را رها کرده و ساکن شهرها شوند.
کاریکاتور؛

ادامه بی‌مهری با مسکن مهری‌ها!

حسین عبده‌تبریزی مشاور آخوندی: مسکن مهر چوپان‌ها را به شهر کشاند
معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال ساخت 21 بیمارستان نیمه‌تمام به اتمام می‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام ساخت 21 بیمارستان با مجموع دو هزار و 163 تخت در کشور تا پایان امسال خبر داد.
قانونی که روی طاقچه ماند؛

مبحث ۱۹مقررات ملی ساختمان؛شایدوقتی دیگر

۴۱ درصد انرژی تولیدی معادل سالی ۵ میلیارد دلار در ساختمانها به هدر می رود؛ با این وجود عزمی برای اجرای مباحث مقررات ملی ساختمان که ناظر بر رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی است، وجود ندارد.
اهمیت سازمان نظام مهندسی؛

زیان بی‌تفاوتی به انتخابات نظام مهندسی

مهرماه امسال هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار می‌شود و از شش تا ۲۱ تیرماه زمان ثبت نام نامزدها تعیین شده است.
پایان انتظار خودروها در صف‌های عوارضی؛

اخذ عوارض الکترونیکی تا نیمه دوم سال جاری

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های وزارت راه و شهرسازی از اجرای سیستم یکپارچه اخذ عوارض الکترونیکی تا نیمه دوم سال جاری خبر داد و گفت: برای این اقدام یک روش پرداخت تعریف خواهد شد و از اتلاف وقت خودروها پشت گیت‌های عوارضی جلوگیری می‌کند.
قائم مقام وزیر شهرسازی در مسکن مهر؛

«فعلا» در برابر افزایش قیمت مسکن مهر مقاومت کرده‌ایم/ 100 هزار واحد فاقد متقاضی است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه 100 هزار واحد فاقد متقاضی در مساکن مهر سراسر کشور وجود دارد که گرانی‌های اخیر باعث شده مردم از خرید این واحدها استقبال کنند،‌ گفت: فعلا در برابر افزایش قیمت نهایی مسکن مهر برای تحویل به متقاضیان مقاومت کرده‌ایم.
تعادل بخشی به بازار مسکن؛

تغییر جهت در سیاست‌های مسکن با راهکارهای ۹ گانه وزارت راه

وزارت راه و مسکن به عنوان متولی اصلی ساخت و ساز مسکن در کشور بسته ای را طراحی کرده است که بر این اساس توجه به افزایش تولید و سیاست های تشویقی برای افزایش ساخت مسکن در آن مشهود است.
دماسنج ساخت و ساز در پایتخت؛

آماری از تولید خانه‌های خالی در تهران

مقایسه چهار شاخص معاملات، پروانه‌های ساختمانی، جمعیت و واحدهای مسکونی خالی شهر تهران حاکی از آن است که با وجود رکود ساخت و ساز، سالیانه ۳۶ هزار مسکن خالی به پایتخت افزوده می‌شود.
محسن صفایی فراهانی؛

چه کسی پیشنهاد کرد آزادراه تهران-شمال را4ساله می سازد و هزینه اش را با25سال عوارض تامین می کند؟

محسن صفایی فراهانی گفت: آزادراه تهران- شمال یک اتوبان 200 کیلومتری بود؛ مرحوم گلزار که پروژه اکباتان را ساخته بود و هنوز هم از بزرگ‌ترین پروژه‌های خاورمیانه در زمینه مسکن است، در سفری که آقای هاشمی‌رفسنجانی در زمان ریاست‌جمهوری به سازمان ملل داشت، (حدود 25 سال پیش) پیشنهاد داد حاضر است این راه را چهارساله با هزینه خودش بسازد و 25 ساله از درآمد عوارض، پولش را پس بگیرد.
رییس کمیسیون عمران :

دولت بخش مسکن را به امان خدا سپرده است/ وزیر راه و شهرسازی اعتقادی به افزایش تولید مسکن ندارد

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه راهکار و علاج بازار مسکن افزایش عرضه است اما آقای آخوندی اعتقادی به افزایش تولید ندارد،گفت: یکی از دلایل اصرار رییس جمهوری برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی، وضعیت مسکن است و از این موضوع رنج می‌برد و می‌داند که وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن ضعیف عمل کرده است و نتوانسته مطالبات مردم در این بخش را تامین کند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

الزام دستگاه‌های دولتی به کاهش سالانه پنج درصد مصرف انرژی در ساختمان

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها را یک ضرورت دانست و گفت: طبق ماده ۱۸ قانون مصرف انرژی و ماده ۴۴ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است مصرف انرژی در ساختمان‌های خود را کاهش دهد.
بهادری:

وزارت راه لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را رسانه ای کند

عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت شفاف سازی لیست گیرندگان ارز دولتی از سوی وزارت راه تاکید کرد و گفت: برخی لوازم لوکس ساختمانی با ارز ارزان وارد و با ارز بیش از ۷ هزار تومان به فروش می رسد.
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

آزادراه تهران - شمال؛ نیازمند سرمایه‌گذاری مردمی

رئیس مجلس با اشاره به ساخت منطقه یک پروژه آزادراه تهران - شمال با تونل و پل‌های بزرگ، گفت: استاندارد‌های بالایی در ساخت تونل‌ها و پل‌ها رعایت شده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه عدم تزریق نقدینگی به پروژه های عمرانی عامل طولانی شدن آنهاست، گفت: در حال حاضر پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد.
صفحه  از ۳۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها