سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
میرشفیع تشریح کرد:

تبیین نحوه تامین هزینه مورد نیاز آزادراه‌های دولتی

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت: ا توجه به هزینه بالایی که حفظ و نگهداری آزادراه‌های دولتی دارند، همواره این مسئله مطرح بوده که با جذب سرمایه‌گذاران جدید از یک سو بهره‌برداری از این راه‌ها در اختیار آنها قرار گیرد و از سوی دیگر میزان عوارض نیز از سوی این سرمایه‌گذاران با دولت چانه‌زنی شده و اجرایی شود.
رئیس بنیاد مستضعفان تشریح کرد؛

آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: اقدامات تاسیساتی و روشنایی قطعه یک آزادراه تهران - شمال آغاز شده و تا چند ماه آینده تمام می‌شود، همچنین منطقه دو نیز تا نیمه سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

آرزوی خانه دارشدن در دل مردم ماند

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از نرخ بالای اوراق وام مسکن گفت:نباید مردم در آرزوی خانه دار شدن،بمانند.
لزوم اطاعت سازمان نظام مهندسی از دستور وزیر راه و شهرسازی؛

گلایه مردم از هزینه‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی

یک نماینده مجلس با اشاره به گلایه مردم از هزینه‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی ساختمان،‌اقدام وزیر راه و شهرسازی در لغو کسر ۵ درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی باید از دستور وزیر اطاعت کند.
با دستور دولت؛

عوارض آزادراه‎ها ۲۰درصد گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که از نیمه سال ۹۵ و کل سال ۹۶ افزایش قیمت نداشته ایم گفت: پس از ۱۸ ماه میانگین ۲۰ درصد نرخ عوارض آزاد راهها افزایش یافت.
وضعیت دردناک یک پروژه ملی ؛

مسکن مهر پردیس؛ خوب، بد یا زشت!؟

می‌گوید: «ما شنیده‌ایم اینجا را آقای رئیس‌جمهوری وقتی توی هلی‌کوپتر بود و از بالا به این بیابان نگاه می‌کرد، پسندید و دستور ساختش را داد. بدون یک صفحه تحقیق و پژوهش و این که دارد با زندگی این مردم چه می‌کند!»
محمد شکرچی‌زاده مطرح کرد:

تلاش وزارت راه برای افزایش تاب آوری شهرها در برابر زلزله

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: اقدام های پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی و کاستن خسارات آن، مهم ترین اقدام عملی برای حفظ منابع ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
عوارض یک آزادراه در ایران؛ ۱۵ هزار تومان!

عوارض گران‌ترین آزادراه ایران باز هم افزایش یافت

نرخ عوارض دریافتی از خودروها در آزادراه ۱۰۴ کیلومتری خرم آباد – پل زال از روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۷ افزایش یافت.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی؛

تکمیل ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر با تزریق ۱۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: از دولت اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد تومانی جهت تامین خدمات زیربنایی ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور درخواست کرده ایم که با آن پرونده مسکن مهر بسته شود.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی:

خدمات زیربنایی 300 هزار واحد مسکن مهر تامین نشده است

معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: امسال مبلغ یک میلیارد و 400 میلیارد تومان باید پرداخت شود تا 300 هزار واحد مسکونی که خدمات زیربنایی آن تامین نشده است تحویل داده شود.
برنامه آخوندی برای واگذاری آزادراه‌های دولتی به بخش خصوصی؛

تردد در اتوبان تهران-کرج پولی می‌شود؟

وزیر راه و شهرسازی از اندیشه خود برای واگذاری آزادراه‌های دولتی با هدف ارتقای سطح خدمات‌رسانی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: مردم، مجلس و وزارت راه در این رابطه اجماع دارند که به جای کم کردن، تجاری کار کنیم.
خادمی مطرح کرد؛

ساخت ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۷/ ریل گذاری ۳۴۱۰ کیلومتر در کل کشور

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: سال گذشته ۸۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۲۰ کیلومتر راه اصلی در کشور زیر بار ترافیک رفت و امسال هم برای بهره برداری از ۹۲۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

افزایش نهاده‌های ساختمانی در سال ۹۶/ رشد ۱۲.۳ درصدی نسبت به ۹۵

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ از رشد ۱۲.۳ درصدی حکایت دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور؛

بهتر است با مذاکره با وزارت راه وشهرسازی اختلافات را حل کنیم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: آخوندی یک بار اعلام می کند که دست سازمان نظام مهندسی در جیب مردم است و بار دیگر می گوید در جیب مهندسان است، بهتر است تا وزیر در ابتدا مشخص کند که دست ما باید در جیب چه کسی باشد.
برای بیان انتقادها‌ و مشکلات؛

هم‌اندیشی وزیر با تشکل‌های حمل‌ و نقل و مسکن

هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل و نقل و مسکن برای بیان انتقادها‌ و مشکلات، برگزار شد.
کمبود بودجه و پروژه های عمرانی؛

۲۲ سال انتظار مردم برای افتتاح آزادراه تهران-شمال

آزادراه تهران شمال به طول ۱۲۱ کیلومتر از ۴ قطعه تشکیل شده است. عملیات اجرایی این آزادراه از سال ۷۵ آغاز شده و پس از ۲۲ سال، تنها قطعه چهارم آن به بهره برداری رسیده است. استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی باعث تسریع در اجرای این پروژه خواهد شد؛ چرا که اجرای این پروژه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و این میزان، با منابع دولتی امکانپذیر نیست.
وعده مسکن اجتماعی دولت به فراموشی سپرده شد؛

طرح جدید مجلس برای خانه دار شدن اقشار ضعیف

حدود 5 سال پیش دولت وعده مسکن اجتماعی را به مردم داد ، وعده ای که تنها در حد وعده باقی ماند و به دست فراموشی سپرده شد.
محمد شکرچی‌زاده:

دلیل تخریب مسکن مهر در زلزله سرپل‌ذهاب اعلام شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی دلیل تخریب واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب در زلزله سال گذشته را اعلام کرد.
اوج‌گیری ساخت‌و‌ساز در شهرها؛

پشت‌صحنه رونق ساختمانی

سرایت رونق ساخت‌وساز از پایتخت به سایر شهرها، به شکل متفاوت از قبل رقم خورد. وضعیت صدور پروانه ساختمانی در سال گذشته - سال پایان رکود در تهران- نشان می‌دهد بعد از رشد مثبت تیراژ ساخت در پایتخت، «شهرهای کوچک» با افزایش در حجم عملیات ساختمانی مواجه شدند. تیراژ صدور پروانه طی ۹ ماه سال گذشته در تهران،‌ ۱۸ درصد و در شهرهای کوچک ۱۱ درصد افزایش یافت؛ اما در شهرهای بزرگ ۷ درصد افت کرد. دو علت در این اتفاق نقش دارد.
درخواست انبوه‌سازان از جهانگیری؛

اختلاف نظر وزرا را حل کنید

کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری خواستار حل اختلاف نظر به‌وجود آمده بین وزرای راه و شهرسازی و کشور در خصوص بخشنامه اخیر آخوندی شدند.
صفحه  از ۳۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها