سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مصالح ساختمانی کوپنی می‌شود؟؛

هزینه ساخت مسکن به ۲.۵ تا ۴ میلیون تومان رسید

رییس انجمن انبوه سازان استان تهران درباره تدوین طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی گفت: جزییات طرح خرید اعتباری هنوز مشخص نیست، البته در ظاهر قرار است به جای اینکه بابت کارکرد به انبوه سازان، وجه نقد داده شود؛ گویا قرار است کارت های اعتباری مصالح خواهند داد. ی در پاسخ به این سئوال که اگر حمایت صورت گیرد و تسهیلات ارایه شود،‌آیا انبوه سازان توان ساخت نیاز سالانه کشور به مسکن را برآورده سازند یا خیر، توضیح داد:‌بله این امکان وجود دارد؛ اکنون از نظر فنی در کل کشور بیش از ۴۵۰هزار نفر مهندس فارغ التحصیل شده از دانشگاه ها داریم و در تهران ۱۱۷ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی هستند و در کنار آنها کادر فنی مانند تکنسین ها و کارگران حرفه ای هم هستند که تعداد زیادی را تشکیل می دهند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان به وزارت راه واگذار شد/ زمین‌ برای مسکن اجتماعی تأمین شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان از این سازمان گرفته شده و به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی محول شده است، گفت: ۱.۵ میلیون مترمربع در شهرها زمین دولتی وجود دارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها خبر داد:

توقف پرداخت نقدی عوارضی آزادراه‌ها از تابستان ۹۸

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: عملیات تجهیز آزادراه‌ها به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض آغاز شده و تا تیرماه سال آینده و بر اساس اولویت، همه آزادراه‌های کشور به این سیستم مجهز می‌شوند.
معاون فنی عمرانی شهرداری کرج:

افتتاح جاده کمکی بزرگراه همت تا 2 سال آینده

معاون فنی عمرانی شهرداری کرج گفت: اگر همه چیز خوب پیش برود و اعتبارات مورد نیاز تامین و مشکل معارضین هم حل شود، شاید بتوان به بهره برداری از بزرگراه شمالی به عنوان مکمل بزرگراه همت در سال ۹۹ امیدوار بود.
ساخت ۱۰۰ هزار خانه؛

سهم استان‌‌ها از مسکن حمایتی

سهمیه ۳۱ استان برای ساخت مسکن حمایتی در قالب طرح عرضه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در سال، مشخص شد. این طرح برای اجرا در دو سال پیاپی با ظرفیت کل ۲۰۰ هزار واحد، تدوین شده و خانوارهایی را که توان خرید مسکن در آنها معادل «حداقل ۵ سال انتظار در صورت پس‌انداز ۱۰۰ درصد درآمد ماهانه» است، شامل می‌شود. نیمی از هزینه ساخت این واحدها قرار است با تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی پوشش داده شود. با این حال هنوز منبع تامین مالی این طرح نهایی نشده؛ اما سه گزینه اعتباری مطرح است.
ابوالفضل ابوترابی؛

متقاضیان مسکن مهر چه زمانی صاحب خانه می‌شوند؟

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مشکلات ایجاد شده در حوزه مسکن مهر، گفت: مسکن مهر طرح موفقی بود که دولت می‌بایست آن را ادامه می‌داد، اما متأسفانه دولت یازدهم به یک باره از مسئولیت آن شانه خالی کرد و اتمام خانه‌های طرح مسکن مهر را رها کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

اعلام موضع معاون وزیر راه‌وشهرسازی درباره قیمت‌گذاری مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مسکن کالایی ناهمگن است و نمی‌توان برای واحدهای مسکونی قیمت قطعی تعیین کرد
محمدحسن علمداری عنوان کرد؛

۶ تصمیم جدید برای مسکن مهر

مدیر اعتبارات بانک مسکن گفت: با موافقت وزیر راه و شهرسازی ۶ طرح برای سرعت بخشی به پروژه‌های مسکن مهر تصویب شد.مدیر اعتبارات بانک مسکن گفت: این بانک 6 طرح را برای سرعت بخشی به پروژه‌های مسکن مهر به وزیر راه و شهرسازی ارایه داد که با موافقتت وزیر تصویب شد. وی ادامه داد: از 500 هزار واحد باقی مانده مسکن مهر 440 هزار واحد ان در دست بانک مسکن است و برای تعیین تکلیف این واحد‌ها تصمیم گرفتیم تا 6 پیشنهاد ارایه دهیم.
سرنوشت مسکن در سال آینده؛

قیمت مسکن در پایان امسال و سال آینده چه خواهد شد؟

قیمت مسکن در پایان امسال و سال آینده چه خواهد شد؟ شاید این سوالِ بسیاری از افراد و حتی فعالان عرصه بازار مسکن باشد. افزایش نزدیک به ۹۰ درصدی قیمت مسکن ظرف مدت شش ماه وضعیت این بازار را کاملا غیر قابل پیش بینی کرده است و تجربه هم نشان داده هر زمان که قیمت مسکن اوج گرفته قیمت دیگر پائین نیامده بلکه یا در همان قیمت مانده یا در شرایط رکود شدید به صورت ناچیز کاهش داشته است.
آن روزها، این روزها؛

نیم نگاهی بر دستاورد‌های انقلاب در عرصه راه سازی

یکی از توفیقات بسیار برجسته انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته به حوزه راه سازی و گسترش محور‌های مواصلاتی بر می گردد.
عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان:

بازار مسکن با انباشت تقاضای 3.5 میلیون واحدی روبروست

عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: کاهش تولید مسکن در سال های گذشته منجر به انباشت تقاضای 3.5 میلیون واحد مسکونی در کشور شده است.
در شورای هماهنگی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد؛

تایید پیشنهادهای جدید برای سرعت دادن به تکمیل مسکن مهر

پیشنهادهای شتاب‌دهنده بانک مسکن درباره پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر در شورای هماهنگی مسکن بررسی و وزیر راه و شهرسازی این پیشنهادها را تایید کرد.
بنیاد مستضعفان اعلام کرد ؛

جزئیات ساخت ساختمان جدید پلاسکو؛ ۱۵ طبقه روی زمین، ۵ طبقه زیر زمین

بنیاد مستضعفان جزیئات ساخت ساختمان جدید پلاسکو را اعلام کرد که بر اساس آن، ساختمان مذکور در ۱۵ طبقه روی زمین و ۵ طبقه زیر زمین احداث خواهد شد.
محمد اسلامی تشریح کرد؛

جزییات طرح جدید وزارت راه و شهرسازی برای کاهش قیمت مسکن

اسلامی با اشاره به اینکه زمین خام به درد ساخت مسکن نمی‌خورد و باید عمران و آماده سازی در آن ایجاد شود، گفت: در همین راستا تنها هزینه‌های عمران و آماده‌سازی را از متقاضیان دریافت و سعی خواهیم کرد مجوزهای لازم را بدون هزینه اتخاذ کنیم.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

توافق نامه راهبردی بین ایران و سوریه نهایی شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: توافق‌نامه همکاری راهبردی بین دو کشور ایران و سوریه نهایی شده تا با انجام این توافق نامه زمینه برای گسترش پایداری همکاری اقتصادی بین دو کشور فراهم شود.
مشکلات مسکن در جامعه؛

خطر انحراف در منابع تخصیص یافته به مسکن در لایحه بودجه

چهارم دی ماه لایحه بودجه سال ۹۸ توسط رئیس جمهور برای بررسی و تصویب، به مجلس شورای اسلامی ارائه شد. در بند «ب» تبصره ۸ این لایحه، برای عملیات تکمیل پروژه های مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و همچنین احداث واحدهای مسکن اجتماعی و حمایتی، حداقل ۹.۵ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده است.
حبیب الله طاهرخانی:

صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت مسکن مهر روی کیفیت واحدها تأثیر نخواهد گذاشت

طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در کشور ۲.۵ میلیون خانه خالی وجود دارد که بیشتر در مناطق برخوردار شهرها واقع هستند و اقشار کم درآمد به این خانه ها دسترسی نخواهند داشت، از این رو برای آرام کردن بازار و تحرک بخشی به عرضه مسکن، دولت با همکاری انبوه‌سازان پیش قدم شده است.
وزیر راه و شهرسازی:

نظر مثبتی به افزایش سقف تسهیلات مسکن از ابتدا نداشتم

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نوار صوتی او موجود است و از ابتدای سکانداری وی در این وزارتخانه نظر مثبتی در خصوص افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن نداشته گفت:تنها عامل بالا رفتن قدرت خرید الزاما افزایش سقف و اعطای وام نیست.
فراخوان حذف متقاضیان بد حساب؛

اتمام مسکن مهر پرند تا شهریور 98

محسن وطن‌خواهی با اعلام این‌که به زودی فراخوانی برای تعیین تکلیف آورده متقاضیان اعلام می‌کنیم، اظهار کرد: در شهر پرند حدود 96 هزار واحد مسکن مهر در ساخت است که از این تعداد تاکنون حدود 70 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.
وزير راه و شهرسازی:

برخورد با پیمانکاران متخلف مسکن مهر نیازمند مجوز نیست

وزير راه و شهرسازی با بیان اینکه پردیس ظرفیت بارگذاری بیشتر ندارد و تمامی مشكلات مسكن مهر شناسایی و راهكارهای لازم تبیین شده است گفت:برای برخورد با پیمانکاران متخلف مسکن مهر مجوزی نیاز نیست.
صفحه  از ۴۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها