سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راه‌های ناامن و مدیران بی‌فکر؛

حادثه ای که شاید وزیر و مدیران وزارت راه را به فکر و تلاش وادار کند + تصاویر

متأسفانه جاده های غرب استان گلستان دارای دوربرگردان های نامناسب است که همه ساله تعداد زیادی تصادف در این نقاط رخ می دهد که همراه شاهد جان باختن و مجروحیت بسیاری از هم وطنانمان می شویم.
از نظر کارشناسان مسکن؛

پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

در شرایطی که بازار مسکن در رکود تورمی قرار گرفته کارشناسان پنج راهکار را برای بهبود اوضاع این بخش ارایه کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به افزایش سقف تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان، هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی در جهت تقویت انبوه‌سازی، فسادزدایی، اجرای قوانین موثر و کوشش برای اجرای بازآفرینی پایدار اشاره کرد.
در دیدار با معترضان مسکن مهر پردیس؛

وزیر راه و شهرسازی: بابت مشکلات مسکن مهر پوزش می خواهم

وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نمایندگان پروژه های مسکن مهر پردیس به سبب مشکلات کنونی عذرخواهی و بر اتمام این طرح ها تاکید کرد
ایمان واقفی:

پایان جنگ، پایان دوره مسکن انقلابی و آغاز دوران مسکن نئولیبرال است

ایمان واقفی با بیان اینکه ریشه‌ مساله ‌مسکن را بیش از بخش عرضه باید در بخش تقاضا ردیابی کرد، گفت: جریان‌های غالب اقتصادی و رویه‌های نابرابر توزیع ثروت ظرف ۲۰سال گذشته پیاپی قدرت خرید مردم را کاهش داده است. این وضعیت با عمیق‌تر شدنِ شکاف میان درآمد و هزینه‌های زندگی شدت بیشتری گرفته و تقاضای موثر برای خرید خانه را کاهش داده است. از همین روست که ظرف ده سال میان ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۵ میزان مالکیت مسکن از ۷۱درصد به حدود ۶۴درصد کاهش یافته است. به‌علاوه, باید به پیش‌ران بودن مسکن در کل ساختار اقتصادی شک کرد.
رئیس بنیاد مسکن:

پرداخت ۳۰۰میلیون تومان وام به زلزله‌زدگان کرمانشاه

رئیس بنیاد مسکن از پرداخت ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به زلزله‌زدگان کرمانشاهی خبر داد و گفت: تاکنون بالغ بر ۲۳۲۰ میلیارد تومان وام و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه پرداخت شده است
فرمان خام در بازار مسکن؛

سیاست موازی «بازآفرینی شهری» به اجرا درمی‌آید؟

متولی بخش مسکن در دولت تصمیم به گشایش «جبهه سوم» کاری با هدف افزایش عرضه خانه در شهرها گرفته اما تجربه چنین حرکتی در گذشته از یک سو و ماموریت‌های برزمین مانده در دو جبهه موجود از سوی دیگر، فرجام تلخ سیاست جدید را از هم اکنون قابل رصد کرده است.
بررسی روند ورود سلبریتی‌ها به طبقه ملاکین؛

تکنیک دلال‌ها برای فروش ملک؛ از علی دایی تا خاندان هاشمی

دهه ۷۰ این طور مد شده‌بود که هر ساختمان بالای دو طبقه ای هر جای ای ان بود را ندید می گفتند برای خاندان هاشمی است چون او و خانواده اش نماد سرمایه‌داری در آن سال‌ها بودند. یک دهه بعد اما طبقات اجتماعی جدیدی از بورژواها در ایران شکل گرفتند. پولدارهایی از طبقه سیاسی جدید که تا پیش از این اصلا اسمی از آنها نبود. امااگر روزگاری برای کسب و کار ، فروشنده های محلی از طالقان تا شمال و ارتفاعات تهران با اسم خاندان هاشمی بازی می کردند، حالا اسم این ستاره ها کمک شان می کند برای افزایش قیمت املاک شان.
معاون وزیر راه و شهرسازی؛

دستور جدید وزیر راه برای ساخت ۲۰۰ هزار مسکن در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی از دستور وزیر راه برای تشکیل کارگروه ویژه مسکن خبر داد و گفت:سیاست ایجاد شهرهای جدید برای رفع مشکلات کلان‌شهرها در اسکان جمعیت رو به رشد کشور اواخر دهه 60 اتخاذ و به کار گرفته شده است. هدف اولیه از ایجاد شهرهای جدید مکان‌یابی مناسب و ایجاد شرایط و امکانات قابل قبول برای جمعیت سرریز کلانشهرها بود تا از بروز و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری شود، در این راستا 17 شهر جدید در آن زمان مکان‌یابی و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد بر این اساس شهرهای جدید مسئولیت عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در این مناطق را تا سال ۱۴۰۰ برعهده دارد.
از غافلگیری مسئولان تا بی توجهی مردم؛

همه چیز برای بحرانی شدن جاده‌های کشور فراهم است!

پاییز به نیمه راه رسیده، آب و هوای بسیاری از مناطق کشورمان سرد و زمستانی شده است. مثل اغلب جاده و محور‌های مواصلاتی شمال کشور که در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف نیز بوده اند؛ شرایطی تکراری در سالیان گذشته که به واسطه عدم آمادگی مسئولان امر و بی توجهی مسافران گاهاً تا مرز بحران ادامه پیدا کرده و هزاران شهروند ایرانی را دچار خسارت‌های سنگین می‌کند.
ترکان مطرح کرد؛

ضرورت ساخت مسکن اجتماعی با پول زکات

مشاور رییس جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده با بیان اینکه زکات سهم فقراست، اظهار داشت: باید از ظرفیت افرادی که بخشی از درآمد و سود درآمد خود را به زکات اختصاص می‌دهند استفاده کرد. در اجرای مسکن اجتماعی می‌توان زمین و زیر ساخت‌ها را در اختیار مردم قرار داد تا از سهم زکات خود هر چند واحدی که می‌توانند در این اراضی احداث کنند. خیرین مسکن ساز می‌توانند خودشان در شناسایی افراد نیازمند اقدام کنند و اجاره به افراد واجد شرایط را بر عهده بگیرند. در این صورت دولت نباید در واگذاری این واحدها به نیازمندان دخالتی داشته باشد.
کار به استانداران حواله شد؛

تیر خلاص بر پیکر واحدهای نیمه تمام مسکن مهر+سند

تیم مدیریتی مسکن مهر وزارت راه و شهرسازی از نداشتن دید کامل وزیر راه و شهرسازی نسبت به طرح مسکن مهر استفاده کرده و قصد دارند، وزیر را متقاعد کرده و مسئولیت این طرح را به استانداران واگذار کنند.
محمد اسلامی:

موانع پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر را برمی‌داریم

محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های وزارت راه در حوزه مسکن گفت: من در برنامه خود در مجلس ساز و کار تولید مسکن توسط بخش خصوصی را اعلام کردم تا تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و متوسط به یک جریان دائمی تبدیل شود.وی افزود هر پروژه نیمه تمام به هر عنوان مسکن مهر یا اجتماعی را موانعش را بر می داریم، مردم هم باید همکاری کنند.
وزیر راه و شهرسازی:

اتمام پروژه های راه روستایی و مسکن اولویت وزارت راه

رئیس جمهور نسبت به حجم پروژه‌های نیمه تمام،راه روستایی و مسکن دغدغه دارند و از اقداماتی که باید تا کنون اتفاق می‌افتاد اما صورت نگرفته گله‌مند هستند که امیدواریم با پیگیری بتوانیم مسائل و مشکلات را رفع کنیم.
معاون بنیاد مسکن:

اراضی مسکن استیجاری در چهار استان واگذار می گردد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: منابع مالی اجرای طرح مسکن اجتماعی هنوز تخصیص داده نشده وسازمان برنامه و بودجه قول تأمین آن تا پایان سال را داده است.
کارشناسان بازار مسکن:

سالی یک میلیون خانه نیاز داریم

رئیس جمهوری در مراسم رأی اعتماد مجلس به وزیر راه و شهرسازی، شرایط حال حاضر بخش مسکن را این‌گونه توصیف کرد که «دولت در زمینه‌ مسکن بدهکار مردم است و باید مسأله مسکن را جبران کند.» اینکه مسأله کنونی مسکن چیست تقریباً اکثر فعالان بازار مسکن و مردم یک نظر مشترک دارند و آن گرانی مسکن است. مردم از افزایش قیمت شکایت دارند، سازندگان نیز از افزایش هزینه‌های ساخت شاکی هستند.
مطالبات عرضه و تقاضای ملک ؛

۱۵+۱ ماموریت متولی مسکن

وزیر جدید راه و شهرسازی برای پاسخ به مطالبات عرضه و تقاضا در بخش مسکن «۱+۱۵» ماموریت در پیش دارد. بررسی اقدامات و سیاست‌های ناتمام دولت در بخش مسکن نشان می‌دهد متولی جدید این بخش برای «تنظیم بازار مسکن»، «اصلاح نظام مهندسی ساختمان»، «حذف ضوابط شهرسازی ضد‌عرضه مسکن کوچک» و همچنین «نیمه‌تمام‌های مسکن‌مهر» باید بتواند مجموعه دولت و سیاست‌گذار پولی را همراه کند. «احیای قدرت مالی خانه‌اولی‌ها»، «به کار انداختن سه اهرم مالیاتی ضد‌سوداگری»، «تکمیل جراحی ناتمام در مقررات ساختمانی» و البته «اتمام مسکن‌مهر» از جمله ماموریت‌ها است.
در نشست پارلمان بخش خصوصی با محمد اسلامی مطرح شد؛

سه مطالبه از وزارت راه

نشست مشترک اعضای پارلمان بخش خصوصی کشور با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی فرصتی برای فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم کرد تا ضمن آسیب‌شناسی مشکلات، مهم‌ترین مطالبات‌شان را مطرح کنند.فعالان بخش خصوصی تصریح کردند که در حوزه شهرسازی طی دهه‌های گذشته دچار نوعی بی‌هویتی و عدم تناسب و بدقوارگی در ساخت‌و‌ساز شده‌ایم که این اتفاق ناشی از سیاست‌های اشتباه بوده است. به باور ناظران، پتانسیل‌ها در بخش ترانزیت کالا، همچنین موقعیت منطقه‌ای و جغرافیایی کشور به‌گونه‌ای است که می‌توان علاوه بر اشتغال‌زایی، درآمدهای ناشی از آن را به مرور جایگزین درآمدهای نفتی کرد.
رییس سازمان برنامه وبودجه:

دولت متعهد به تامین زیرساخت های مسکن مهر است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: مسکن مهر، مجموعه مسکونی خصوصی در قالب شرکت تعاونی یا اقدام فردی برای ساخت است اما دولت، همچنان خود را به تأمین زیرساخت های آن متعهد می داند
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی؛

ساختمانی که فروخته می‌شود ضمانت داشته باشد

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در­ فرآیند ساخت ساختمان،​ ما نیازمند قانون هستیم باید ساختمانی که فروخته می شود ضمانت داشته باشد.معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: باید نظام مسئولیتی در زمینه کیفیت ساخت و ساز از طریق آیین نامه کنترل ساختمان ­روشن تر شود و به بخشی از نظام مسئولیتی برسیم­تا منجر به رضایت مردم شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مشکلات مسکن مهر در بازآفرینی شهری تکرار نخواهد شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری ، گفت: مشکلات مسکن مهر در زمینه خدمات زیربنایی و روبنایی در برنامه بازآفرینی شهری تکرار نخواهد شد.
صفحه  از ۳۹
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها