سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر راه خبر داد ؛

ارائه تسهیلات کم‌بهره بنیاد مسکن برای بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان

محمد اسلامی در شورای مدیریت بحران استان مازندران گفت: بیش از ۶۴۰۰ واحد مسکونی در استان مازندران خسارت دیده است که ۵۷۰۰ واحد از این تعداد قابل تعمیر است و از طریق پرداخت تسهیلات کم‌بهره بنیاد مسکن خسارت‌ها جبران می‌شود.وی با اشاره به اینکه علت اصلی سیلاب اخیر بارندگی شدید و تعرض به حریم رودخانه‌ها بود، افزود: باید در نخستین قدم از هرگونه تعرضی در حریم رودخانه‌های مازندران جلوگیری شود. در سیل اخیر به علت تعرض به رودخانه‌های اصلی، مسیر برخی از رودخانه ها به صورت کامل تغییر کرد.
رییس انجمن انبوه سازان مسکن:

هزینه ساخت مسکن سال گذشته چقدر افزایش یافت؟

سیاست های وزارت راه و شهرسازی سبب شد تا در سال های گذشته میزان نیاز به مسکن بدون پاسخ مانده و به اصطلاح بر روی هم انباشته شود.
سال رونق تولید؛

مسکن کلید "رونق تولید"

بخش ساختمان به عنوان حوزه‌ای که ۳۳ درصد از حجم اقتصاد را در بر می‌گیرد و با ۱۳۴ بخش رابطه پیشین و پسین دارد بنا به اذعان کارشناسان، از ظرفیت بالایی برای تحقق شعار سال ۱۳۹۸ برخوردار است.یکی از حوزه‌هایی که همواره کارشناسان از آن به عنوان بخش پیشران و مولد در اقتصاد نام می‌برند حوزه مسکن و ساختمان است. بخش مسکن دارای رابطه پیشین با ۷۸ بخش اقتصاد و رابطه پسین با ۵۶ بخش اقتصادی با ضریب انتشار ۱.۲ است. یعنی به ازای هر یک اشتغال ۱.۲ اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است. همچنین سهم مسکن و ساختمان در اشتغال مستقیم کشور حدود ۱۲ درصد و تعداد شاغلان این بخش نیز ۳.۱ میلیون نفر هستند.
وزیر راه و شهرسازی:

عملیاتی شدن کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اواسط بهار

وزیر راه و شهرسازی از آغاز تحرک تولید مسکن و ساخت و ساز طی سه ماهه آخر سال ۹۷ در کشور خبر داد و گفت: کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اواسط بهار عملیاتی خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی:

سال ۹۸ تمام ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدوارم سال ۱۳۹۸ با حضور قوی‌تر همه دست اندرکاران، اعم از مشاوران، سازندگان و سرمایه‌گذاران حوزه مسکن به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل شود.
در پیامی اعلام شد:

واکنش اسلامی به نامگذاری سال۹۸/ رونق ساخت مسکن را رقم می‌زنیم

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد سال ۹۸ با حضور قوی‌تر همه دست اندرکاران، اعم از مشاوران، سازندگان و سرمایه گذاران حوزه مسکن به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل شود.
جای خالی بیمه کیفیت‌ در حوزه ساخت و ساز؛

چرا ساختمان‌های غیراستاندارد افزایش یافته است؟

با اجرای بیمه کیفیت ساختمان می توانیم مانع از ساخت واحدهای مسکونی غیر استاندارد و استفاده از مصالح بی کیفیت از سوی سازندگان شویم.
هشدار نسبت به خرید ویلا در سفرهای نوروزی؛

پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز

سيد قاسم بي‌نياز رئیس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی از آمادگی پاسخگویی وزارت راه و شهرسازی در تمام ساعات شبانه روز در ایام نوروز به شهروندان خبر داد و گفت: كاركنان این وزارتخانه از طریق شماره تلفن‌های ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها، ۱۳۴ هواشناسی، 5149 اطلاعات قطارها، ۱۹۹ اطلاعات پروازها، شماره ۱۵۵۰ امداد دریایی در بنادر و شماره تلفن 096330 اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی (ره) پاسخگوی تماس های شهروندان هستند.
نشست ارایه تجارب موفق جایکا؛

ارائه تجارب در تاب‌آوری حداکثری اجتماعی از طریق ظرفیت‌سازی در بافت تاریخی

نشست ارایه تجارب موفق جایکا در زمینه دستیابی به تاب‌آوری حداکثری کالبدی و اجتماعی از طریق ظرفیت‌سازی در بافت‌تاریخی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
به دلیل ریزش سنگ؛

راه آهن شمال تا اول فروردین ۹۸ مسدود است

محور راه آهن شمال (گلستان تا تهران) که از سه روز پیش بر اثر ریزش سنگ در مسیر زیرآب تا شیرگاه در حوزه استحفاظی مازندران بسته شده بود، تا عصر فردا اول فروردین ۹۸ همچنان مسدود خواهد بود. در صورت اتمام برداشت نخاله احتمال می‌رود که با تایید کارشناسان راه آهن تردد در این مسیر از سر گرفته شود.
گزارش تصویری؛

بازدید اسلامی از خدمات نوروزی حوزه راه

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ با حضور در راه آهن تهران ، پایانه مسافربری جنوب و فرودگاه مهرآباد از روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی بازدید کرد.
برف بهاری جاده ؛

لغزندگی جاده ها در مناطق کوهستانی شمال شرق، البرزمرکزی وشرقی

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی طی سه روز آینده ( اول تا سوم فروردین ) بارش برف منجر به لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی شمال شرق، البرز مرکزی و شرقی می شود.
کلنگ‌هایی که بر زمین ماند؛

۵۴.۸ درصد بودجه عمرانی تخصیص یافت

مطابق با بودجه سال جاری، دولت باید ۶۲ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی تخصیص می داد که تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان از این رقم یعنی ۵۴.۸ درصد محقق شده است.سهم بخش عمرانی در بودجه‌های سنواتی همواره کمتر از ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده که آن هم به دلیل عدم توازن بودجه، به صورت کامل تحقق نمی‌یابد و بیشتر به بودجه جاری که سهم عمده آن شامل حقوق و دستمزد می‌شود، پرداخته شده است.این موضوع به این معنا است که منابع به جای اینکه صرف تولید و سرمایه گذاری شود صرف هزینه‌های جاری می‌شود و دولت نمی‌تواند از منابع خود سود و درآمدی کسب کند.
یک مقام مسئول؛

ساخت ۱۳۰ هزار مسکن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده

معاون سرمایه گذاری و جلب مشارکت های سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز روند آماده سازی و اجرای عملیات احداث ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار واحد مسکونی از محل صندوق های زمین و ساختمان در سال آینده خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛

ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار درباره وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن به بانک مسکن ابلاغ شد.
هزینه ساخت هر متر مسکن سه تا پنج میلیون تومان؛

نیاز واقعی کشور چند واحد مسکونی است؟‌

رییس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: در طول سال های گذشته متاسفانه نگاه دولت و به ویژه وزارت راه و شهرسازی به مقوله صنعت ساختمان، نگاه مناسبی نبوده و سبب انباشته شدن نیاز به مسکن تا نه میلیون واحد شده است.
طاهرخانی اعلام کرد؛

کاهش هزینه‌های شرکت عمران برای ساخت خدمات روبنایی

حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه طبق مصوبه جدید، هزینه‌کرد شرکت عمران برای احداث خدمات روبنایی دیگر معافیت نبوده و به جای مالیات قطعی تلقی می‌شود گفت: بدون شک با این اقدام دست ما برای هزینه در این حوزه بازتر می‌شود و می‌توانیم خدمات بیشتری در بخش‌های گوناگون فرهنگی، آموزشی و ... در شهرها ایجاد کنیم.طاهرخانی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های جدی وزیر راه و شهرسازی این مسئله منجر به نشکیل جلسه‌ای در معاونت حقوقی ریاست جمهوری شد که در نهایت استدلال‌های شرکت برای بازگشت قوانین به حالت قبل پذیرفته و این مصوبه به امضا رسید.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

سه مشوق‌ برای تولید و عرضه مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش تسهیلات ساخت مسکن که هفته گذشته به تصویب شورای پول واعتبار رسید، باعث سرعت دهی به عرضه مسکن خواهد شد، گفت: افزایش سقف تسهیلات، عرضه زمین و کارت اعتباری مصالح ساختمانی سه عامل تشویقی برای تولید مسکن است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد؛

هیچ دلیلی برای ساخت مسکن مهر با کیفیت پایین وجود ندارد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه همه پروژه‌های نیمه کاره در هشتگرد باید تعیین تکلیف شود و نباید شاهد جنگل آهن در این شهر جدید باشیم، گفت: هیچ دلیلی ندارد که مسکن مهر با کیفیت پایین ساخته شود.اسلامی ادامه داد: در شهرهای جدید تراکم کمتری باید ایجاد شود و محیط مطلوب‌تری برای مردم باید ایجاد کنیم. از احداث مساجد و مدرسه‌ها تشکر می‌کنم اما باید پارک، فضای سبز و مراکز تفریحی هم در شهرهای جدید ایجاد شود.
مجوز تخریب باغ ۶هزار متری ولنجک صادر شد!

باغات تبدیل به درختانی از جنس سیمان و گچ می‌شود

وزارت راه و شهرسازی در اقدامی تامل‌برانگیز، مالکیت باغی ۶هزار متری در ولنجک که پیش از این متعلق به سازمان منابع طبیعی کشور بوده را برای ساخت هتل به مالک مجموعه هتل‌های اسپیناس واگذار کرده است.
صفحه  از ۴۹
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها