سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح مسکن اجتماعی؛

چشم مسکن اجتماعی به بودجه خشک شد!

با وجود آن‌که تکلیف اراضی تخصیصی و مقررات مسکن اجتماعی مشخص شده، این طرح به دلیل عدم اختصاص منابع مورد نیاز تا کنون اجرایی نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی؛

برگزاری جشن پایان ساخت مسکن مهر در سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 60 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید در حالی به اتمام رسیده که برای تحویل آنها مشتری وجود ندارد و 80 هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال 97 آماده واگذاری به متقاضیان است.
محمدعلی افشانی:

تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین در دستور کار است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای برگزاری مناسب مراسم اربعین سال ۹۷ گفت: به دنبال تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین حسینی(ع) هستیم.
با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

امضاي قرارداد دو هزار و 500 ميليارد تومانی ساخت شش آزادراه

قرارداد ساخت شش آزادراه کشور به ارزش 2500 میلیارد تومان برای نخستین بار به‌طور همزمان و در یک روز با بخش خصوصی به امضا رسید، طول این شش آزاد‌راه‌ها 439 کیلومتر است.
پیرامون معاملات مسکن؛

توصیه‌هایی به فعالان بازار مسکن

در معاملات مسکن عادت‌کرده‌ایم به دو متغیر توجه کنیم: حجم معاملات و تغییرات قیمت. وقتی در شرایطی هستیم که رقم کف قیمت یا کف معاملات پایین است، اصلا به نرخ‌های رشد در کوتاه‌مدت توجه نکنید، برای همین از ارقام معاملاتی و قیمت‌های چند ماه اخیر مسکن نمی‌شود در مورد رونق و رکود در این بخش صحبت کرد.
وام‌های اخیر تورم‌زا بود؛

آخوندی هیچ قدمی برای مَسکن برنداشت

مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه آخوندی هیچ قدم رو به جلویی برای مسکن کشور برنداشته است، گفت: وی با متوقف کردن مسکن مهر، موجب شد رکود اقتصادی تشدید شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

45 هزار واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 45 هزار واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند و به دادگستری‎ها ابلاغ شده که این پرونده‎ها در اولویت رسیدگی قرار گیرند.
ابهام‌زدایی از طرح بازآفرینی شهری؛

پاسخ ۱۰ پرسش سازنده‌های ساختمانی

مشاور رئیس‌جمهوری در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری و متولی نوسازی بافت‌های فرسوده در شهر تهران به۱۰ ابهام اساسی گروه اولیه سرمایه‌گذار متقاضی ورود به نسخه جدید نوسازی پایتخت پاسخ دادند. اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهوری در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری و رضا میرصادقی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران دیروز در یک دورهمی کارشناسی در جمع گروه اولیه سرمایه‌گذار در بافت‌های فرسوده شهری به ابهام‌زدایی از جزئیات اجرایی این طرح پرداختند.
اعضای کمیسیون عمران مجلس؛

کارنامه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن غیرقابل قبول است

تاکنون اظهارات بسیاری مبنی بردلایل استیضاح وزیر را ه شهرسازی منعکس شده است اما هرکدام از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظرات متفاوتی را نسبت به عملکرد آخوندی ارائه کرده‌اند.
تیترامشب؛

همه چیز برای اسکان دائم زلزله زدگان مهیاست

رئیس بنیاد مسکن درباره اسکان دائم زلزله زدگان: کلنگ زنی ها انجام شده و منتظر نقشه ها هستیم و همه چیز برای اسکان دائم مهیاست.
وعده تا به کی؟!

سال تمام شد و وعده روحانی عملی نشد

مسکن مهر جزو پروژه هایی در کشور بود که با روی کار آمدن دولت روحانی متوقف شد، رئیس جمهور اما در قبل از انتخابات وعده داد که مسکن مهر نهایی شود که این وعده محقق نشد.
معاون وزیر راه؛

طی ۵ سال برای ۲۰ درصد کل شهر تهران پروانه ساختمانی صادر شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طی ۵سال برای ۲۰درصد کل شهر تهران پروانه ساختمانی صادر شد گفت:وقتی کیک اقتصاد مسکن کوچک‌تر شد،هر روز بیکاران در میان مهندسان افزایش یافت.
مدیرعامل بانک مسکن تشریح کرد؛

مسوولیت های توسعه گران در بافت های فرسوده

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مسکن مهمترین وظایف و مسوولیت های توسعه گران در بافت های فرسوده شهری را تشریح کرد.
مدیرکل مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد؛

آغاز مطالعات ساماندهی بنادر کوچک تجاری/ راه‌اندازی قایق ربات در بندر امیرآباد ‌

مدیرکل مرکز بررسی و مطالعات سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز مطالعات ساماندهی بنادر کوچک تجاری کشور و راه‌اندازی قایق ربات در بندر امیرآباد خبر داد و گفت: این قایق به صورت خودران و هیدروگرافی فعالیت‌ خود را انجام می‌دهد.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی؛

تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد

با وجودی که از ۲.۳ میلیون مسکن مهر ۲ میلیون واحد آن ساخته شده، برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر لازم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پنج میلیون خانه ظرف دهه آینده باید ساخته شود

معاون وزیر راه و شهرسازی نقش مسکن را در اقتصاد کلان تاثیرگذار دانست و گفت: تا سال ۱۴۰۵ قرار بر این است که ۵ میلیون خانه جدید تولید شود. همچنین حدود ۳.۸ میلیون مسکن نیاز به نوسازی دارد.
علی نیکزاد:

دولت در رابطه با مسکن مهر موفق نبود

وزیر مسکن و شهرسازی سابق با انتقاد از عملکرد دولت روحانی در خصوص مسکن مهر گفت: دولت در رابطه با مسکن مهر موفق نبود.
کاهش پروسه پروانه ساختمانی؛

حذف مانع ساختمانی منتظر ابلاغ نجفی

بوروکراسی ۴۰ روزه در مسیر صدور پروانه ساختمانی که سازنده‌ها آن را سرعت‌گیر بازار سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی معرفی می‌کنند، در صورت صدور یک دستور از سوی شهردار تهران به واحدهای تابعه، از جلوی پای سازنده‌ها برداشته می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس:

تمایل شرکت‌های آمریکایی برای ساخت مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه نمایندگان شرکت‌های آمریکایی برای احداث خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر اعلام آمادگی کرده‌اند گفت: با دستور موقت معاون امور مالیاتی حساب مسکن مهر پردیس باز شد.
پدیده بد مسکنی؛

اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!

وزیر راه و شهرسازی: ۱۹میلیون نفر از جمعیت ایران بد مسکن هستند!
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها