رکود پسابرجامی مسکن؛

سایه یکساله برجام و تاثیر آن بر بازار مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: به دلیل بدعهدی‌های طرف مقابل، منابع حاصل از فروش نفت در شرایط پسابرجام وارد کشور نشد و به همین دلیل بخش مسکن که متاثر و تاثیرگذار در اقتصاد ملی است رونق نگرفت.
از ابتدای طرح مسکن مهر تاکنون؛

چه تعداد مسکن مهر تحویل داده شده است؟

از کل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۶۱ واحد افتتاح و یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰ واحد تحویل متقاضیان شده است.
جای خالی استاندارد و تعهد کاری در ساختمان سازی؛

ساختمان هایی که در 30 سالگی می‌میرند

عمر مفید ساختمان در کشور نسبت به متوسط جهانی بسیار پائین است و سالانه حجم عظیمی از سرمایه های ملی صرف ترمیم ساختمان های بی کیفیت در کشور می شود.
تبدیل مسکن مهر به مسکن اجتماعی؛

طرح "مزخرف" مهر روحانی را نجات می‌دهد؟

طرحی که از سوی وزیر راه وشهرسازی "مزخرف" خوانده میشد قراراست با تغییر اسم و تبدیل به مسکن اجتماعی در اختیار افراد کم درآمد جامعه قرار بگیرد!
حامد مظاهریان مطرح کرد:

سالانه ۱۵۰۰ کارگر کشته می‌شوند/ ساخت‌وساز کشور در دست فاقد صلاحیت‌ها

معاون امور ساختمان و مسکن وزیر راه از حذف افراد فاقد صلاحیت در فرآیند ساخت‌وساز خبر داد و گفت: سالانه ۱۵۰۰ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند.
مردمی که قربانی اغراض سیاسی آقای وزیر شدند؛

سه ماه از وعده بسته شدن پرونده مسکن مهر گذشت

علی رغم انتقادات گسترده و همراه با غرایض سیاسی دولت یازدهم به طرح مسکن مهر، دولت تاکنون هیچ برنامه اجرایی برای حوزه مسکن نداشته است و این حوزه از رکود گسترده و بی سابقه رنج می برد.
چرایی رکود بخش مسکن؟

کاهش 85 درصدی ورود سرمایه به بازار ساخت‌وساز

یکی از معضلات فعلی در تامین مسکن خانوار، قیمت زمین است که بخش عمده قیمت مسکن را تشکیل می‌دهد. یک راه‌ تحریک بازار مسکن، رونق دادن به شیوه خود مالکی است.
مبدا استانی مسکن اجتماعی؛

تامین مسکن کم درآمدها در اولین استان کلید خورد

بعد از تصویب برنامه 6 ساله وزارت راه و شهرسازی برای اجرای برنامه مسکن اجتماعی در کمیسیون زیربنایی دولت، اولین استان برای شروع فاز عملیاتی این طرح مشخص شد.
بررسی جزئیات لایحه ششم توسعه؛

با قانونی آشنا شوید که باید رعایت شود؛ اما اگر نشد اتفاقی روی نمی‌دهد!

در ادامه بررسی جزئیات لایحه ششم توسعه کشورمان در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس تصمیمی گرفتند که هرچند بسیار عجیب و دور از ذهن بود، کمتر مورد توجه قرار گرفت؛ اتفاقی که جا دارد به عنوان نمونه ای خاص به ثبت برسد و دستمایه تعجب همگان قرار گیرد.
ارائه اطلاعات غلط به رئیس جمهور درباره مسکن مهر؛

وعده اتمام پروژه تا پایان این دولت نشدنی است

علی نیکزاد در واکنش به مصاحبه تلویزیونی روحانی در خصوص وضعیت مسکن و مسکن مهر اظهار کرد: صحبت‌های رئیس جمهوری به ویژه در حوزه مسکن مهر شگفتی مسئولان سابق، کارشناسان و ساکنان در پروژه های مختلف مسکن مهر در سراسر کشور را برانگیخته است.
معاون آخوندی تاکید کرد؛

مسکن مهر ۱۰ استان تا اردیبهشت۹۶ تحویل می‌شود

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، گفت: پرونده مسکن مهر ۱۰ استان اولویت دار کشور باید تا اردیبهشت سال ۹۶ بسته شود.
طرح مسکن اجتماعی هنوز آغاز نشده است؛

توقف طرح مسکن مهر موجب افزایش تقاضا و قیمت مسکن می‌شود

کارشناس اقتصادی مسکن با تأکید بر اینکه مجلس نباید همراه با دولت به توقف طرح مسکن مهر رأی می‌داد گفت: توقف طرح مسکن مهر با توجه به نبود طرح جایگزینی برای این طرح موجب افزایش تقاضا و رشد قیمت‌ها خواهد شد.
یک نماینده مجلس خبر داد:

نیاز مسکن مهر به بودجه ۷هزار میلیارد تومانی

یک نماینده مجلس گفت: درباره تأسیسات زیربنایی و زیرساخت، هیچ تصویر روشنی در برنامه وجود ندارد که منابع آن چگونه تأمین خواهد شد مگر اینکه در بودجه سنواتی حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیاز مسکن مهر برای دستگاه های اجرایی پیش بینی شود.
محسن نریمان:

افزایش وام ۱۰ میلیونی مسکن به معنای افزایش قیمت ساخت نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن فقط برای تکمیل آورده متقاضیان است و در قیمت آن تاثیری ندارد گفت:خواهش من این است که متقاضیان از این فرصت طلایی استفاده کنند و آورده خود را افزایش دهند.
از سوی معاون وزیر راه مطرح شد؛

پرونده مسکن مهر را تا پایان دولت می بندیم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر را تا پایان دولت یازدهم به پایان می رسانیم از متقاضیان خواست سقف آورده خود را به حد نصاب برسانند.
کشور چه تعداد مسکن نياز دارد؟

جانمايي بخش زيادي از جمعيت کشور با چالش رو به رو است

کارشناسان معتقدند رکود پنج ساله بخش مسکن با همه‌ي مشکلاتي که براي اشتغال کشور ايجاد کرد، با بحراني عجيب غريب در بخش عرضه همراه نبود، لذا برآوردها از نياز ساليانه ۱.۵ ميليون واحد مسکوني مي‌تواند مورد تجديدنظر قرار گيرد.
تأمین باقیمانده تعهدات مسکن مهر؛

بانک مسکن موظف به تأمین منابع مورد نیاز مسکن مهر شد

مجلس، بانک مسکن را موظف کرد نسبت به تأمین باقیمانده تعهدات خود و منابع مورد نیاز مسکن مهر بدون تعهد احداث واحد جدید با تشخیص وزارت راه و شهرسازی اقدام کند.
اصغری مهرآبادی اظهار کرد:

رشد فیزیکی‌۹۳ درصدی واحدهای مسکن مهر در کل کشور

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واحدهای باقمیانده در کشور به صورت متوسط ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند از اختصاص ۲۱۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: به شرط تأمین منابع ۳۵۰ هزار واحد تا پایان امسال آماده تحویل می‌شود.
دوباره کاری تسهیلاتی بانک مسکن؛

وام‌های چند ده میلیونی که به مذاق انبوه‌سازان خوش نیامد

طرح وام‌های بانک مسکن برای انبوه‌سازان در حالی رونمایی شد که برخی از فعالان بازار مسکن نرخ سود تسهیلات را فاقد توجیه اقتصادی می‌دانند و برخی دیگر میزان سقف وام‌ها را چندان عاملی برای تحرک بازار مسکن ذکر نمی‌کنند.
«دلالی» مجوزی است که توسط قانونگذار به مشاوران املاک داده شده است:

طی ۱۰سال آینده بخش زیادی از معاملات مسکن درفضای آنلاین شکل خواهد گرفت

«حسام عقبایی» رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بازدید و اظهار امیدواری کرد که اینگونه نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای شکل دادن به مسیر تجارت الکترونیک، خصوصا در حوزه مسکن باشد.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها