پس از ۴ سال وعده؛

جزئیات طرح مسکن اجتماعی

به فاصله بیش از دو ماه از تصویب مسکن اجتماعی توسط کمیسیون زیربنایی دولت، هیئت وزیران پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تامین مسکن گروه‌های کم درآمد در دو قالب مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی را بررسی و تصویب کرد.
فرجام این "غفلت دورهمی"؛

شعله‌ای که دو هزار میلیارد تومان را دود کرد

یک شعله، پیک نیک‌های روشن، کوهی از لباس و ساختمانی ۱۷ طبقه در قلب تهران که ۵۷ سال به حال خود رها شده بود. خطر ساعت ۷:۵۹ دقیقه صبح هشدار می‌دهد، خبری از سیستم اطفای حریق نیست. ۲۰۰ آتش‌نشان موفق به مهار شعله‌ها می‌شوند اما دقایقی نمی‌گذرد که بنای پیر مجددا گـُر می‌گیرد و ساعت ۱۱:۱۵ به طور کامل فرو می‌ریزد. ۲۱ کشته، ۱۸۱ مصدوم و ۲۰۰۰ میلیارد تومان خسارت؛ رهاورد یک عمر غفلت "دور همی".
وزیر راه و شهرسازی؛

با پدیده "بد مسکنی" مواجهیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در برخی نقاط شهری کشور با پدیده "بد مسکنی" مواجهیم، گفت: باید به سمت ارتقاء کیفیت زندگی مردم حرکت کنیم.
رئیس سازمان زمین و مسکن؛

مسکن اجتماعی در حد طرح و پیشنهاد است

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه طرح مسکن اجتماعی هنوز به قانون و دستورالعمل و مصوبه تبدیل نشده و در حد طرح و پیشنهاد است گفت: دولت نباید در ساخت و ساز مسکن به شکل انبوه در شهرهای جدید ورود کند.
«قطع خدمات‌دهی» به ساخت‌و‌سازهای فاقد «مجری ذی‌صلاح»؛

حکم «پایان‌کار» بسازو‌بفروش‌ها

دستور قطع خدمات مهندسی به بسازو‌بفروش‌های غیرمتخصص صادر شد.سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در جدیدترین ابلاغیه خود به مهندسان ناظر دستور داد ساخت‌وسازهای پایتخت را از هر نوع بساز‌و‌بفروشی بی‌ضابطه پاکسازی کنند.
رونق مسکن موجب تولید و اشتغال می شود؛

بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر برای ساخت مسکن جدید برای جوانان استفاده شود

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه در سال ۴٫۵ میلیارد دلار صرف جابجایی مسافران ایرانی از طریق ایرلاین های خارجی می شود، گفت: بیش از ۹۰ درصد مردم از حمل و نقل ریلی و جاده ای استفاده می کنند و اولویت دولت نیز بایستی در این بخش ها باشد.
به دنبال بارندگی های اخیر؛

پر ترددترین محور مواصلاتی کشور قربانی بی تدبیری شد/ بهمن دست از سر کرج – چالوس بر نمی دارد

این روزها کرج – چالوس به عنوان پرتردد ترین محور مواصلاتی کشور البرز را دستخوش حوادث زیادی کرده است، بگونه ای که موجب رقم زدن بهمنی تلخ در این استان شد.
مدیرعامل بانک مسکن:

۳۰ هزار مسکن مهر تصرف شد

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این‌که ۵۴۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون فروش اقساطی نشده و ۱۵۰ هزار واحد مشکل‌دار داریم، گفت: از این تعداد ۵۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی است.
در دومین همایش سیستم های حمل ونقل هوشمند؛

انتقاد شدید آخوندی از پل‌های ۲ طبقه در تهران

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که علی رغم هزینه های میلیارد دلاری برای ساخت پل های دو طبقه کسی نمی تواند اثبات کند این پل ها تاثیری روی تسریع حرکت شهروندان و ارتقای زندگی آنها داشته است، گفت: باید به تمدن ایرانشهری برگردیم.
آوار روزانه دو پلاسکو در جاده ها!

نگاهی به تلفات و هزینه های حاصل از تصادفات جاده ای

معضل ترافیک و تصادفات رانندگی در حال حاضر بزرگترین چالش کشورمان است که هزینه سنگینی بر اقتصاد کشور و خانواده‌ها تحمیل می‌کند.
آغاز پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر؛

طرح استیضاح بالاخره وزیر را به بازدید از مسکن مهر برد

وزیر راه و شهرسازی پس از گذشت چند سال همزمان با طرح استیضاح بالاخره به بازدید از مسکن مهر رفت و از آغاز پرداخت وام 40 میلیون تومانی مسکن به متقاضیان مسکن مهر از امروز خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی :

پرداخت وام 40میلیون تومانی مسکن مهر از شنبه

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 850هزار واحد مسکونی مهر تحویل مردم شده است، از آغاز پرداخت وام 40 میلیون تومانی مسکن به متقاضیان مسکن مهر خبر داد.
عضو کانون مهندسان معمار ؛

مسکن مهر بافت فرسوده مدرن است

ساختارهای برج سازی دقیقا ریشه در همان سوداگری زمین دارد. باغات شهری را تخریب کرده و برج ساخته اند.
معاون آخوندی خبر داد؛

ساخت سه شهر جدید کلید خورد

معاون وزیر راه و شهرسازی از سپری شدن مراحل مطالعاتی ساخت سه شهر جدید «تیس»، «کوشک» و «خوارزمی» خبر داد و گفت: مراحل اجرایی ساخت این سه شهر جدید، در آینده نزدیک آغاز می شود.
به بهانه دهه فجر صورت گرفت؛

مسکن مهر، ابزار بیلان‌دهی وزارت راه/افتتاح ۲۳هزار واحد مسکن مهر

درشرایطی که روندکند تکمیل وواگذاری واحدهای طرح مسکن مهر، اعتراضات گسترده ای را به همراه داشته، وزارت راه و شهرسازی از واگذاری حدود۲۳هزارواحدمسکن مهرشهرهای جدید دردهه فجر، خبر داده است.
آخوندی:

۸۸۴ ساختمان شبیه پلاسکو در پردیس و پرند داریم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در جریان توسعه مسکن مهر شهر جدید پردیس ۳۱۹ بلوک ساختمانی ۱۰ و ۱۵ طبقه و در پرند ۵۶۵ بلوک ساختمانی بیش از ۱۲ طبقه احداث شده و یا در حال احداث است.
چالشی اقتصادی به نام مسکن مهر؛

چاپ 45 هزار میلیارد تومان برای مسکن مهر یا 69 هزار میلیارد تومان برای «هیچ»؟+ جدول

آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که در دولت های نهم و دهم 450 هزار میلیارد ریال یعنی معادل 45 هزار میلیارد تومان خط اعتباری بانک مرکزی برای مسکن مهر درنظر گرفته شد.
با ریزش ساختمان، سرقفلی از بین نمی‌رود؛

اگر بنیادمستضعفان مقصر باشد باید مکان جدید برای کسبه تعیین کند

رییس اتحادیه اتحادیه مشاوران املاک درباره مسئولیت بنیاد مستضعفان دربرابر کسبه ساختمان پلاسکو گفت: بنیاد مستضعفان اگر مقصر شناخته شود باید تا زمان تحویل ساختمان جدید برای کسبه مکان کسب تعیین کند.
افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر؛

تعداد واحدهای مسکن مهر مشمول وام ۴۰ میلیونی مشخص شد

سرانجام پس از ابلاغ تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل واحدهایی که مشمول این افزایش ۱۰ میلیون تومانی می‌شوند در جلسه دیشب وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان بانک مرکزی مشخص شد.
تجمع مالکان فاز شش پردیس مقابل وزارت راه و شهرسازی؛

پنج هزار سند قانونی که از سوی وزارت مسکن نادیده گرفته شده است

حدود 56 هکتار از زمین های فاز 6 پردیس که طی سال های گذشته به صورت قانونی به حدود 5 هزار نفر واگذار شده است که مالکین در سال 1394 مطلع می شوند به دلایلی نامعلوم، شرکت توسعه عمران طی نامه ای دستور توقف خدمات ثبتی به خریداران را داده و اسناد مالکیت خریداران را بر اساس توان دولتی که دارد باطل کرده است.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها