سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آزادراه تهران اصفهان؛

شاهراهی بی‌کیفیت

آزادراه تهران اصفهان به عنوان شاهراه اتصال شمال کشور به منطقه مرکزی و جنوبی ایران دارای اهمیت بسیاری بوده اما متاسفانه فاصله زیادی از با آزادراه‌های استاندار دارد. تمامی این کمبودها برای اتوبانی است که در هر مسیر رفت و یا برگشت حدود 8 هزار تومان از خودرو سواری عوارض جاده‌ای دریافت می‌کند.
تاثیر قیمت مصالح؛

تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

افزایش قیمت مسکن در ماه های اخیر و از سویی کاهش توان خرید مردم، شرایط را برای رونق بازار واحدهای مسکونی بی کیفیت فراهم کرده است.
گزارشی از وضعیت ساختمان‌سازی در شیراز ؛

حباب کمیاب شدن مصالح ساختمانی در پی گرانی

اگرچه صنعت ساختمان‌سازی در پی گران شدن مصالح ساختمانی دچار مشکل و گاهاً رکود شده است، اما اکنون که کالاها و مصالح ساختمانی گران شده این بازار ظاهراَ رونق گرفته است و ملک‌هایی که تا چند ماه پیش برای فروش راکد مانده بودند امروز مشتری زیادی پیدا کرده‌اند و البته خرید و فروش هم دچار پیچیدگی‌های متعدد شده است.
نقش اول رکود ساختمانی؛

معادله رفتار سرمایه‌گذاران در بازار ساخت مسکن تشریح شد

معادله تغییر حجم سرمایه‌گذاری ساختمانی در دوره‌های مختلف بازار ملک، از چهار پارامتر اثرگذار بر رفتار سازنده‌ها تشکیل شده که «هزینه ساخت» و «قیمت مسکن» در این میان بیشترین تاثیر را دارد. یک پژوهش درباره ریشه شکل‌گیری حباب قیمتی در بازار مسکن نشان می‌دهد در شرایط نااطمینانی اقتصادی، تقاضای سفته‌بازی و زیان‌گریزی در بازار مسکن تحت تاثیر انتظارات، افزایش می‌یابد و زمینه رشد قیمت ملک با فاصله بیشتر از سطح قیمت بنیادی فراهم می‌شود. نوسانات شدید در بازار مسکن و پیامد حباب (رکود بعد از آن)، مخرب رونق ساختمانی است.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از سوی بانک مسکن به بانک مرکزی پیشنهاد شده و باید شورای پول و اعتبار با آن موافقت کند، گفت: تلاش بنده این است که امضافروشی مهندسان جمع شود.
وعده ۱۸ ماهه تحویل‌ها رنگ باخت؛

مشکلات مسکن مهر بیشتر منحصر به پروژه‌های کلان است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسائل و مشکلات واحدهای مسکن مهر بیشتر مربوط به پروژه‌هایی است که در مقیاس کلان شروع شده است، گفت: اگر وعده‌های در دولت قبل انجام شده بود افتخار اتمام این پروژه برای خود آنها باقی می‌ماند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور وجود دارد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد؛

هندی‌ها‌ یک‌ فاز‌ بندر چابهار را راهبری می‌کنند

معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با عملیاتی شدن چهار فاز توسعه بندر شهید بهشتی، ظرفیت این بندر به ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن می رسد که قرار است راهبری یک فاز از چهار فاز این بندر توسط اپراتور هندی IPGL انجام شود.
وزیر راه و شهرسازی ؛

واگذاری توسعه بندر چابهار به هند، تا یک ماه آینده

وزیر راه و شهرسازی ایران گفت، کشورش در طی یک ماه آینده به موجب یک قرارداد موقت توسعه بندر استراتژیک چابهار را به یک شرکت هندی خواهد سپرد.
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان:

فرآیندهای نادرست و پیچیده نظام مهندسي منجر به فساد می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اينكه آئین نامه كنترل ساختمان از روش‌هاي غیرقانونی جلوگیری می‌كند و فرآیندهای نادرست و پیچیده نظام مهندسي منجر به فساد می‌شود؛ گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان وظیفه دارد ساختار معیوب و نادرست را اصلاح کند، اما نه تنها چنین نشد، که اصرار بر ادامه آن بود و تاجایی پیش رفت که صدای مردم، مراجع قضایی و دیوان عدالت اداری هم درآمد.
رضا اکبری:

ایمن سازی ۳۵۰نقطه پرحادثه کشور تا پایان سال

مدیرکل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده کشور: حدود ۳۵۰نقطه پرحادثه مصوب کشور تا پایان سال ایمن سازی می‌شود.
وقتی ساخت‌وسازمصرفی مهجور ماند؛

سایه روشن سیاست‌ دولت دربازارمسکن

مقایسه آمار «خریدوفروش» و «ساخت‌وساز» مسکن نشان می‌دهد با وجود چند برابر بودن تعداد تسهیلات خرید مسکن نسبت به وام ساخت، رکود تورمی در حال سایه انداختن بر سر بازار است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

چهار سال سرگرم منازل خالی شده‌ایم!

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که انبوه‌سازی مسکن مهر جو روانی بازار را مهار کرد، گفت: به جای حل ایرادات مسکن، چهار سال سرگرم منازل خالی شده ایم.
وزیر راه و شهرسازی:

«بد مسکنی»۱۹میلیون اصلی‌ترین مسئله ایران است

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از دلایل افزایش بی رویه نرخ بلیت در روزهای اخیر، چارتر شدن بلیت‌ها بود و به همین دلیل در تلاش هستیم سهم چارتر کردن بلیت کاهش یابد.
در یک سال گذشته؛

اهم دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی

اهم دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در یک سال گذشته
وزیر راه و شهرسازی ؛

«بد مسکنی»۱۹میلیون اصلی‌ترین مسئله ایران است/کاهش پروازهای چارتری

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از دلایل افزایش بی رویه نرخ بلیت در روزهای اخیر، چارتر شدن بلیت‌ها بود و به همین دلیل در تلاش هستیم سهم چارتر کردن بلیت کاهش یابد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی پاسخ داد؛

شرایط برای واگذاری طرح‌های نیمه تمام آسان شد؟

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است،اگر برنامه ریزی واگذاری طرح های نیمه درست اجرا شود، امسال 120 هزار جوان بیکار صاحب شغل می‌شوند.
آخوندی مطرح کرد؛

اهتمام وزارت راه و شهرسازی در احداث محور چهارخطه سمنان- فیروزکوه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه احداث محور چهارخطه سمنان- فیروزکوه به طول ۶۵ کیولومتر گفت: ۱۱ کیلومتر از پروژه مذکور زیربار ترافیکی قرار دارد که امیدواریم در سنوات اتی قطعه به قعطه به چهارخطه تبدیل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛

جزئیاتی از آغاز ساخت 50 هزار مسکن برای اقشار متوسط

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط جامعه در قالب مشارکت مدنی از هفته دولت خبر داد و گفت: عملیات ساخت دو شهر جدید با نام سیراب در عسلویه و تیس در چابهار در هفته دولت آغاز خواهد شد.
مدیر کل راه‌آهن شمال کشور عنوان کرد؛

پروسه برقی کردن راه‌آهن شمال کشور متوقف نشده است

مدیرکل راه‌آهن شمال کشور با بیان این‌که پروسه برقی کردن راه‌آهن شمال کشور متوقف نشده است، گفت: پل ورسک مشکل اتمام گارانتی نداشته و عملیات تعمیر و بازسازی آن در پروسه زمانی مشخص انجام می‌شود.
صفحه  از ۳۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها