سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزارت بهداشت می‌گوید گول خوردیم؛

ماجرای واردات پوشک آمریکایی با مجوز رسمی

مدیر عامل یک شرکت تولید کننده پوشک به سهم واردکنندگان پوشک در تشدید التهابات بازار کشور اشاره کرد و با گلایه از صدور مجوز واردات پوشک امریکایی به کشور می گوید: وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض مستند ما فقط می‌گوید ما گول خوردیم.
چالش های پیش روی نظام سلامت؛

برای بسته‌بندی داروی ایرانی مقوا نداریم!

دی ماه سال گذشته، محمدرضا واعظ مهدوی؛ معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با «اعتماد»، چالش‌های نظام سلامت را تحلیل کرد. واعظ مهدوی در این گفت‌وگو نگاه خلاصه‌ای به رانت‌خواری در حوزه دارو داشت و البته این موضوع در سایه چالش‌های مهم‌تری همچون کمبود اعتبارات و شکاف‌های مدیریتی نظام سلامت، کمرنگ شد.
مشکلات کارخانه های داروسازی؛

صنعت دارو، چشم انتظار اکسیر نجات

شرکت های دارویی به داروخانه ها و بیمارستان ها دارو می فروشند اما پول آن را ماه ها و حتی یک سال بعد دریافت می کنند. حالا این مطالبات جمع شده موجب شده که نقدینگی کارخانه های داروسازی به شدت کاهش یابد و این مساله زنجیره و چرخه تامین دارو را با مشکل مواجه کرده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت اعلام کرد:

دستورالعمل بررسي پروتکل مطالعات باليني طرحهای مرتبط با صنعت

معاون تحقیقات و فناوری وزارت اعلام کرد: دستورالعمل بررسي پروتکل مطالعات باليني طرحهای مرتبط با صنعت
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی؛

صنعت دارو بدترین دوران را تجربه می کند/تبعات واردات داروهای ژنریک

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، با اشاره به مشکلات صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت دارویی کشور بدترین دوران را تجربه می کند.

توضیح انجمن آب آشامیدنی درباره پخش آب معدنی تاریخ گذشته در میان زلزله‌‌زده‌ها

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی در صحت انتشار عکسی از یک بطری آب بسته‌بندی با تاریخ مصرف گذشته در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی تشکیک کرد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون:

بخش خصوصی باید برای تولید و صادرات داروی مشتق از پلاسما ورود کند

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه کسب استانداردهای جهانی برای صادرات پلاسما از ایران دستاورد بزرگی برای کشور بود، گفت: برای کاهش قیمت داروهای مشتق از پلاسما، افزایش صادرات و تولید ثروت بخش خصوصی باید به صنعت پلاسما ورود پیدا کند.
دارو و درمان؛

چرا شرکتهای دارویی ورشکسته به فعالیت ادامه میدهند؟

دکتر علی منتصری مدیر ارشد صنعت داروسازی در گفتگویی با مهدی اسفندیار خبرنگار حوزه ی سلامت در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه در چند سال اخیر مدام از ورشکستگی صنعت داروسازی کشور بخاطر عدم پرداخت مطالبات از سوی مراکز درمانی و به طبع شرکت های دارویی صحبت می شود، اما همچنان خوشبختانه این صنعت روی پا هست ؟ صحبت های اخیر دکتر دیناروند در مورد ایجاد خسارت عظیم برای صنعت داروسازی در صورت عدم پرداخت مطالبات تا پایان شهریور تا چه حد جدی هست ؟! آیا تعهدات خاصی برای شرکت های دارویی در این مقطع هست؟ گفت :« صنعت داروسازی یک صنعت چند بعدی است هر شرکتی اقلام متعددی دارد، بعضی از شرکتها محدود به دولت جنس می فروشند یعنی با فروش به داروخانه خود را نجات می دهند زیرا داروخانه غالبا مستقیم از مردم پول نقد می گیرد و دارو میدهد.
نمکی خبر داد:

تزریق 3300 میلیارد تومان به چرخه دارو تا پایان شهریور ماه

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مديريت و برنامه‌ريزی كشور در گردهمایی مدیران شرکت‌‎های دارویی از اصلاح چرخه مالی صنایع داروسازی تا پایان شهربور خبر داد.
رئیس انجمن علمی داروسازان ایران؛

مشکل اصلی بازار دارویی ایران

رئیس انجمن علمی داروسازان ایران، گفت: حل مشکل صنعت داروسازی کشور پیش از آنکه به ساختار غیرخصوصی و یا خصوصی مربوط باشد، به دخالت‌های غیر کارشناسی در اقتصاد دارو باز می‌گردد.
مهدی دشتکی حصاری:

ایران در جمع 3کشور تولیدکننده فرآورده‌های درمانی بر پایه آب‌های معدنی

مدیرعامل شرکت توسعه دهکده آبدرمانی محلات از دستیابی به دانش تولید لوسیون و فرآورده‌های درمانی بر پایه آب‌های گرم معدنی خبر داد.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری:

ایران پیشتاز تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پیشتازی ایران در تولید داروهای بیوتکنولوژی در سطح منطقه خبر داد و گفت: از 146 داروی زیست فناوری موجود در بازار جهانی، 20 دارو در بازار ایران موجود است.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛

دو برابر تعهد واکسن تب برفکی در سال ۹۶ تولید می‌شود

رئیس بخش تولید واکسن تب برفکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: در سال جاری بر اساس تعهد به سازمان دامپزشکی کشور، ۲۶ میلیون دز واکسن تب برفکی توسط موسسه رازی و شرکت روناک تولید می شود که این میزان در صورت لزوم نیز افزایش خواهد یافت.
دیلی اکسپرس:

صادارت الاغ پاکستانی به چین

دولت ایالتی خیبرپختونخواه پاکستان بعد از امضای قرارداد، با صادرات الاغ از این منطقه به چین موافقت کرد.
معاون درمان تامین اجتماعی؛

۶۰ درصد داروی کشور در کارخانجات تامین اجتماعی تولید می شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد تولیدات دارویی کشور سهم کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.
جلوگیری از خروج 18 میلیون دلار ارز؛

تولید سالانه 75 میلیون دز واکسن آنتروتوکسمی

رییس بخش تولید واکسن‌های بی‌هوازی دامی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی‌ گفت: با تولید واکسن آنتروتوکسمی از خروج 18 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

ایران آمادگی حضور در بازار جهانی دارو را دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزایش ۳ برابری صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در پسابرجام را نشان از رشد تولید داخلی دانست و گفت: ایران آمادگی حضور در بازار جهانی دارو را دارد.
۵۱ نوع ماده اولیه داروها تولید داخل است؛

ایران جزء ۶ کشور تولیدکننده "پنی سیلین جی" در دنیاست

مدیرعامل شرکت دارویی شفا فارمد، با بیان پیشرفت‌های ایران در حوزه داروسازی، گفت: "مقابله با عفونت‌ها"، پاشنه آشیل هر کشوری است؛ ایران در تولید ماده اولیه بسیاری از داروها ازجمله تولید "پنی سیلین جی" برای تهیه آنتی بیوتیک‌ها موفق بوده و جزو ۶ کشور تولید کننده برتر دنیا است.
مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس:

مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه در ایران ساخته می شود

مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس اعلام کرد:مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه در ایران ساخته می شود و عملیات اجرایی این کارخانه در ماه آینده آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز نظارت بر دخانیات: برخورد با فروشندگان غیرمجاز سیگار آغاز شد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات از آغاز برخوردهای شدید با فروشندگان غیرمجاز سیگار خبر داد و اعلام کرد که دکه‌های روزنامه‌فروشی حق فروش سیگار و محصولات دخانی را ندارند.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها