سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بومی سازی تجهیزات پزشکی مدرن در شیراز؛

مهندسی معکوس در طراحی، تولید و تعمیر ابزار جراحی در شیراز

حسینی نیاشیران مبتکر شیرازی با روش مهندسی معکوس توانسته ابزار های مهندسی پزشکی مکانیکال را که تولید آن در انحصار شرکت‌های بزرگ جهانیست بومی سازی کند.
تعامل مثبت شرکت­ های ایرانی و فرانسوی؛

سلطه مشکوک فرانسوی‌ها بر بازار داروی ایران +تصاویر و اسناد

یکی از حوزه‌هایی که در سال‌های اخیر، به طور چراغ‌خاموش توسط فرانسوی‌ها تسخیر شده، حوزه «دارو» و سلامت مردم ایران است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

مجلس حامی تولیدات داخلی از جمله دارو/ ضرورت مقابله با مافیای واردات دارو

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس حامی تولیدات داخلی از جمله تولید دارو است، گفت: باید با مافیای واردات دارو مقابله کرد.
قاچاق دارو از کشور؛

آثار تحریم ها در صادرات داروی ایرانی

رئیس سازمان غذا و دارو، از قاچاق داروهای ایرانی به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: تحریم ها باعث شده تا شاهد صادرات غیرقانونی دارو به خارج از مرزهای کشور باشیم.
تولید دارو در جمهوری آذربایجان؛

ساخت كارخانه مشترك داروسازی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد

در این مراسم علی ربیعی وزیر تعاون، كار و تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، جواد جهانگیرزاده سفیر كشورمان در جمهوری آذربایجان و جمعی دیگر از مقامات دو كشور حضور داشتند.
سرپرست سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

آثار تحریم ها در صادرات داروی ایرانی/ دو عامل قاچاق دارو از کشور

سرپرست سازمان غذا و دارو، از قاچاق داروهای ایرانی به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: تحریم ها باعث شده تا شاهد صادرات غیرقانونی دارو به خارج از مرزهای کشور باشیم.
نمکی:

دنبال سرمایه گذاری مشترک در بخش داروی عراق هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در پاسخ به این پرسش در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای افزایش سهم داروی ایران در بازار داروی عراق گفت که این وزارتخانه برنامه جدی برای سرمایه گذاری در این بخش دارد.
وزیر بهداشت؛

صنایع داروسازی با تمام توان حمایت می شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص رونق تولید، صنایع داروسازی داخلی با تمام توان و ظرفیت موجود مورد حمایت قرار می گیرند.
تعلل ۲ماهه برای اجرای یک بخشنامه؛

سنگ‌اندازی جدید برای تولیدکنندگان پوشک

ردیف تعرفه‌ای که اواسط بهمن ماه در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۹۸ تهیه شده با گذشت بیش از دو ماه هنوز به مرحله اجرایی نرسیده تا تولیدکنندگان بتوانند براساس آن ثبت سفارشات خود را انجام دهند.
آسیب های بوروکراسی اداری؛

دست دولت در جیب صنعت دارو

نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، یکی از مشکلات پیش روی صنعت داروسازی کشور در سال رونق تولید را، بوروکراسی اداری دانست.
ارزتک نرخی دارو؛

شرط سر پا ماندن صنعت داروسازی کشور

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان بیوتکنولوژی پزشکی، به تشریح وضعیت صنعت داروسازی کشور پرداخت و خواستار تک نرخی شدن ارز دارو شد.
معاون رئیس‌جمهور ترکیه خبر داد؛

ترکیه درصدد خودکفایی در تولید داروها و تجهیزات پزشکی است

معاون رئیس‌جمهور ترکیه از عزم دولت برای خودکفایی در ساخت و تولید داروها و تجهیزات پزشکی خبر داد.
دردسر «سه نوع ارز» دارویی؛

مشکلات «ارزی» صنعت داروسازی کشور

مهم ترین چالش پیش روی صنعت داروسازی کشور برای تولید دارو، تامین ارز مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه و جانبی تولید دارو است. زیرا، در حال حاضر شرکت های دارویی، با سه نوع ارز سر و کار دارند.
صورت‌های مالی ۲۶ نماد دارویی؛

صنعت دارو در نقطه عطف هفت ساله؟

صنعت دارو همانند دیگر صنایع فعال در طول سال‌های گذشته از فراز و نشیب‌های فراوانی عبور کرده است. با این حال از آنجا که دارو و درمان نیاز همیشگی جامعه است، هیچ گاه این صنعت دچار رکود و بحران جدی نشده است. هر چند افزایش دوره وصول مطالبات، رشد هزینه‌های مالی بنگاه‌های فعال در صنعت دارو را به‌دنبال داشته، اما تلاش شده تا با ارائه راهکارهای مناسب از بروز مشکل جدی در این صنعت جلوگیری شود؛ راهکار‌هایی که یا با تزریق نقدینگی مستقیم به این صنعت همراه بوده یا با انتشار اوراق تا حدودی پرداخت بدهی‌ها را به‌دنبال داشته است.
معاون وزیر بهداشت:

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.
چالش های تولید دارو؛

قبل از انقلاب صنعتی به نام «دارو» نداشتیم

احمد شیبانی، به ارزیابی صنعت داروسازی کشور، در قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: در میان صنایع مختلف، صنعت داروسازی از جمله صنایع استراتژیک در همه دنیا است. صنعت دارویی ایران هم صنعتی با بیش از ۷۰ سال سابقه است اما قبل از انقلاب صنعت دارویی ایران رونقی نداشت و بحث دارو بیشتر به صورت واردات مطرح بود.
صنعت دارو و اقتصاد مقاومتی؛

صنعت دارو پیشگام اقتصاد مقاومتی

صنعت داروسازی ایران به قولی شاید زاییده انقلاب اسلامی است و درتمامی چهل سال اخیر بالندگی خود را در عین دشواری‌ها و با همه فراز و فرودها ادامه داده است تا نقطه‌ای که امروز در آن قرار گرفته است.
مروری بر اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر؛

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 آبان 1397

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 آبان 1397 به شرح زیر می باشد‌
عبدالرحیم کردی؛

پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در چابهار

عبدالرحیم کردی با اشاره به درخواست چینی‌ها مبنی بر فعالیت در منطقه آزاد چابهار به منظور تولید دارو برای مصرف در کشورهای مسلمان و منطقه‌ با برند حلال، اظهار کرد: چینی‌ها پیشنهادی را در ارتباط با تولید دارو به جهت عرضه به کشورهای منطقه‌ای و اسلامی ارائه کرده‌اند که این پیشنهاد در دست بررسی است و یکی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه‌ همکاری‌های مناسبی را فراهم کند. در عین حال باید بدانیم که چینی‌ها در زمینه تولید دارو موفق هستند و بازارهای مناسبی نیز دارند.
دود در چشم صنعت دارو؛

وقتی بانک‌ها زیر پای تولیدکنندگان دارو را خالی می‌کنند

صنعت داروسازی به دلیل دسته بندی های ارزی کالاها دچار چالش شده است و امید دارد تا هر چه زودتر وعده ها برای تغییرات تحقق پیدا کند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها