سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دردسر «سه نوع ارز» دارویی؛

مشکلات «ارزی» صنعت داروسازی کشور

مهم ترین چالش پیش روی صنعت داروسازی کشور برای تولید دارو، تامین ارز مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه و جانبی تولید دارو است. زیرا، در حال حاضر شرکت های دارویی، با سه نوع ارز سر و کار دارند.
صورت‌های مالی ۲۶ نماد دارویی؛

صنعت دارو در نقطه عطف هفت ساله؟

صنعت دارو همانند دیگر صنایع فعال در طول سال‌های گذشته از فراز و نشیب‌های فراوانی عبور کرده است. با این حال از آنجا که دارو و درمان نیاز همیشگی جامعه است، هیچ گاه این صنعت دچار رکود و بحران جدی نشده است. هر چند افزایش دوره وصول مطالبات، رشد هزینه‌های مالی بنگاه‌های فعال در صنعت دارو را به‌دنبال داشته، اما تلاش شده تا با ارائه راهکارهای مناسب از بروز مشکل جدی در این صنعت جلوگیری شود؛ راهکار‌هایی که یا با تزریق نقدینگی مستقیم به این صنعت همراه بوده یا با انتشار اوراق تا حدودی پرداخت بدهی‌ها را به‌دنبال داشته است.
معاون وزیر بهداشت:

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.
چالش های تولید دارو؛

قبل از انقلاب صنعتی به نام «دارو» نداشتیم

احمد شیبانی، به ارزیابی صنعت داروسازی کشور، در قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: در میان صنایع مختلف، صنعت داروسازی از جمله صنایع استراتژیک در همه دنیا است. صنعت دارویی ایران هم صنعتی با بیش از ۷۰ سال سابقه است اما قبل از انقلاب صنعت دارویی ایران رونقی نداشت و بحث دارو بیشتر به صورت واردات مطرح بود.
صنعت دارو و اقتصاد مقاومتی؛

صنعت دارو پیشگام اقتصاد مقاومتی

صنعت داروسازی ایران به قولی شاید زاییده انقلاب اسلامی است و درتمامی چهل سال اخیر بالندگی خود را در عین دشواری‌ها و با همه فراز و فرودها ادامه داده است تا نقطه‌ای که امروز در آن قرار گرفته است.
مروری بر اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر؛

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 آبان 1397

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 آبان 1397 به شرح زیر می باشد‌
عبدالرحیم کردی؛

پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در چابهار

عبدالرحیم کردی با اشاره به درخواست چینی‌ها مبنی بر فعالیت در منطقه آزاد چابهار به منظور تولید دارو برای مصرف در کشورهای مسلمان و منطقه‌ با برند حلال، اظهار کرد: چینی‌ها پیشنهادی را در ارتباط با تولید دارو به جهت عرضه به کشورهای منطقه‌ای و اسلامی ارائه کرده‌اند که این پیشنهاد در دست بررسی است و یکی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه‌ همکاری‌های مناسبی را فراهم کند. در عین حال باید بدانیم که چینی‌ها در زمینه تولید دارو موفق هستند و بازارهای مناسبی نیز دارند.
دود در چشم صنعت دارو؛

وقتی بانک‌ها زیر پای تولیدکنندگان دارو را خالی می‌کنند

صنعت داروسازی به دلیل دسته بندی های ارزی کالاها دچار چالش شده است و امید دارد تا هر چه زودتر وعده ها برای تغییرات تحقق پیدا کند.
بحران نقدینگی صنعت داروسازی کشور؛

چشم صنعت دارو به اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری

صنعت داروسازی کشور که سهم بالایی در تامین داروهای مورد نیاز مردم و بیماران دارد، چند سالی است که نتوانسته برای رقابت با کشورهای خارجی، تحولی را در نوسازی و تجهیز صنعت دارو داشته باشد. همین مسئله سبب شده تا دست اندرکاران این حوزه، همواره از دولت تقاضای حمایت داشته باشند. اما، گلایه ها و انتقادات هم گره گشا نبوده و صنعت داروسازی کشور دچار بحران نقدینگی شده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین اجتماعی:

وضعیت تولید و موجودی " دارو " در کشور نگران کننده نیست

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین اجتماعی (تیپیکو) با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت مواد اولیه دارویی، میزان تولید صورت گرفته و موجودی دارویی نگران کننده نیست گفت:علیرغم همه مشکلات صنایع دارویی و نگرانی از زیان ده شدن برخی کارخانه‌ها، همچنان کار ادامه دارد و تولید دارویی متوقف نشده است.
وزارت بهداشت می‌گوید گول خوردیم؛

ماجرای واردات پوشک آمریکایی با مجوز رسمی

مدیر عامل یک شرکت تولید کننده پوشک به سهم واردکنندگان پوشک در تشدید التهابات بازار کشور اشاره کرد و با گلایه از صدور مجوز واردات پوشک امریکایی به کشور می گوید: وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض مستند ما فقط می‌گوید ما گول خوردیم.
چالش های پیش روی نظام سلامت؛

برای بسته‌بندی داروی ایرانی مقوا نداریم!

دی ماه سال گذشته، محمدرضا واعظ مهدوی؛ معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با «اعتماد»، چالش‌های نظام سلامت را تحلیل کرد. واعظ مهدوی در این گفت‌وگو نگاه خلاصه‌ای به رانت‌خواری در حوزه دارو داشت و البته این موضوع در سایه چالش‌های مهم‌تری همچون کمبود اعتبارات و شکاف‌های مدیریتی نظام سلامت، کمرنگ شد.
مشکلات کارخانه های داروسازی؛

صنعت دارو، چشم انتظار اکسیر نجات

شرکت های دارویی به داروخانه ها و بیمارستان ها دارو می فروشند اما پول آن را ماه ها و حتی یک سال بعد دریافت می کنند. حالا این مطالبات جمع شده موجب شده که نقدینگی کارخانه های داروسازی به شدت کاهش یابد و این مساله زنجیره و چرخه تامین دارو را با مشکل مواجه کرده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت اعلام کرد:

دستورالعمل بررسي پروتکل مطالعات باليني طرحهای مرتبط با صنعت

معاون تحقیقات و فناوری وزارت اعلام کرد: دستورالعمل بررسي پروتکل مطالعات باليني طرحهای مرتبط با صنعت
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی؛

صنعت دارو بدترین دوران را تجربه می کند/تبعات واردات داروهای ژنریک

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، با اشاره به مشکلات صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت دارویی کشور بدترین دوران را تجربه می کند.

توضیح انجمن آب آشامیدنی درباره پخش آب معدنی تاریخ گذشته در میان زلزله‌‌زده‌ها

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی در صحت انتشار عکسی از یک بطری آب بسته‌بندی با تاریخ مصرف گذشته در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی تشکیک کرد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون:

بخش خصوصی باید برای تولید و صادرات داروی مشتق از پلاسما ورود کند

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه کسب استانداردهای جهانی برای صادرات پلاسما از ایران دستاورد بزرگی برای کشور بود، گفت: برای کاهش قیمت داروهای مشتق از پلاسما، افزایش صادرات و تولید ثروت بخش خصوصی باید به صنعت پلاسما ورود پیدا کند.
دارو و درمان؛

چرا شرکتهای دارویی ورشکسته به فعالیت ادامه میدهند؟

دکتر علی منتصری مدیر ارشد صنعت داروسازی در گفتگویی با مهدی اسفندیار خبرنگار حوزه ی سلامت در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه در چند سال اخیر مدام از ورشکستگی صنعت داروسازی کشور بخاطر عدم پرداخت مطالبات از سوی مراکز درمانی و به طبع شرکت های دارویی صحبت می شود، اما همچنان خوشبختانه این صنعت روی پا هست ؟ صحبت های اخیر دکتر دیناروند در مورد ایجاد خسارت عظیم برای صنعت داروسازی در صورت عدم پرداخت مطالبات تا پایان شهریور تا چه حد جدی هست ؟! آیا تعهدات خاصی برای شرکت های دارویی در این مقطع هست؟ گفت :« صنعت داروسازی یک صنعت چند بعدی است هر شرکتی اقلام متعددی دارد، بعضی از شرکتها محدود به دولت جنس می فروشند یعنی با فروش به داروخانه خود را نجات می دهند زیرا داروخانه غالبا مستقیم از مردم پول نقد می گیرد و دارو میدهد.
نمکی خبر داد:

تزریق 3300 میلیارد تومان به چرخه دارو تا پایان شهریور ماه

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مديريت و برنامه‌ريزی كشور در گردهمایی مدیران شرکت‌‎های دارویی از اصلاح چرخه مالی صنایع داروسازی تا پایان شهربور خبر داد.
رئیس انجمن علمی داروسازان ایران؛

مشکل اصلی بازار دارویی ایران

رئیس انجمن علمی داروسازان ایران، گفت: حل مشکل صنعت داروسازی کشور پیش از آنکه به ساختار غیرخصوصی و یا خصوصی مربوط باشد، به دخالت‌های غیر کارشناسی در اقتصاد دارو باز می‌گردد.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها