سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس انجمن علمی داروسازان ایران؛

مشکل اصلی بازار دارویی ایران

رئیس انجمن علمی داروسازان ایران، گفت: حل مشکل صنعت داروسازی کشور پیش از آنکه به ساختار غیرخصوصی و یا خصوصی مربوط باشد، به دخالت‌های غیر کارشناسی در اقتصاد دارو باز می‌گردد.
مهدی دشتکی حصاری:

ایران در جمع 3کشور تولیدکننده فرآورده‌های درمانی بر پایه آب‌های معدنی

مدیرعامل شرکت توسعه دهکده آبدرمانی محلات از دستیابی به دانش تولید لوسیون و فرآورده‌های درمانی بر پایه آب‌های گرم معدنی خبر داد.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری:

ایران پیشتاز تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پیشتازی ایران در تولید داروهای بیوتکنولوژی در سطح منطقه خبر داد و گفت: از 146 داروی زیست فناوری موجود در بازار جهانی، 20 دارو در بازار ایران موجود است.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛

دو برابر تعهد واکسن تب برفکی در سال ۹۶ تولید می‌شود

رئیس بخش تولید واکسن تب برفکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: در سال جاری بر اساس تعهد به سازمان دامپزشکی کشور، ۲۶ میلیون دز واکسن تب برفکی توسط موسسه رازی و شرکت روناک تولید می شود که این میزان در صورت لزوم نیز افزایش خواهد یافت.
دیلی اکسپرس:

صادارت الاغ پاکستانی به چین

دولت ایالتی خیبرپختونخواه پاکستان بعد از امضای قرارداد، با صادرات الاغ از این منطقه به چین موافقت کرد.
معاون درمان تامین اجتماعی؛

۶۰ درصد داروی کشور در کارخانجات تامین اجتماعی تولید می شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد تولیدات دارویی کشور سهم کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.
جلوگیری از خروج 18 میلیون دلار ارز؛

تولید سالانه 75 میلیون دز واکسن آنتروتوکسمی

رییس بخش تولید واکسن‌های بی‌هوازی دامی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی‌ گفت: با تولید واکسن آنتروتوکسمی از خروج 18 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

ایران آمادگی حضور در بازار جهانی دارو را دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزایش ۳ برابری صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در پسابرجام را نشان از رشد تولید داخلی دانست و گفت: ایران آمادگی حضور در بازار جهانی دارو را دارد.
۵۱ نوع ماده اولیه داروها تولید داخل است؛

ایران جزء ۶ کشور تولیدکننده "پنی سیلین جی" در دنیاست

مدیرعامل شرکت دارویی شفا فارمد، با بیان پیشرفت‌های ایران در حوزه داروسازی، گفت: "مقابله با عفونت‌ها"، پاشنه آشیل هر کشوری است؛ ایران در تولید ماده اولیه بسیاری از داروها ازجمله تولید "پنی سیلین جی" برای تهیه آنتی بیوتیک‌ها موفق بوده و جزو ۶ کشور تولید کننده برتر دنیا است.
مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس:

مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه در ایران ساخته می شود

مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس اعلام کرد:مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه در ایران ساخته می شود و عملیات اجرایی این کارخانه در ماه آینده آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز نظارت بر دخانیات: برخورد با فروشندگان غیرمجاز سیگار آغاز شد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات از آغاز برخوردهای شدید با فروشندگان غیرمجاز سیگار خبر داد و اعلام کرد که دکه‌های روزنامه‌فروشی حق فروش سیگار و محصولات دخانی را ندارند.
تجارت گیاهان دارویی ایران :

یکهزار گونه گیاهی کشور خاصیت دارویی دارند

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: بیش از 8500 گونه گیاهی در کشور وجود دارد که بر اساس آمار ثبت شده، یکهزار گونه از این مجموعه خاصیت دارویی دارند.
تولید تجهیزات پزشکی

دولت یازدهم و حمایت از تولید تجهیزات پزشکی

در آغاز کار دولت یازدهم، مشکلات عدیده ای گریبانگیر تولید، عرضه و قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی بوده است.
تامین نقدینگی تا صادرات میلیون دلاری؛

چالش ها و چشم انداز صنعت دارویی کشور

صنعت داروسازی به عنوان یکی از صنایع استراتژیک نقش مهمی در سلامت و امنیت جامعه دارد و در اختیار داشتن چنین صنعتی به منزله یکی از معیارهای مهم توسعه یافتگی کشورها شناخته می شود.
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها