سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک مقام مسئول در پارس جنوبی:

با پایان توسعه پارس جنوبی 25 هزار نفر مشغول به کار می‌شوند

توسعه فازهای جدید پارس جنوبی در سالیان اخیر باعث ایجاد اشتغال فراوان در منطقه پارس جنوبی شده که در همین راستا مجتمع گاز پارس جنوبی در این روزها مطابق نیاز و برنامه در حال جذب نیرو در بخش‌های مختلف است.
با وجود خط و نشان ترامپ؛

نروژی‌ها برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به ایران می‌آیند

شرکت ساگا انرژی نروژ تنها چند روز پس از اینکه دولت آمریکا سیاست خصمانه در قبال تهران در پیش گرفت، قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو (۲.۹۴ میلیارد دلار)برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در ایران امضا کرد.
سرپرست وزارت نیرو:

باروری ابرها در مناطقی که مشکل بارندگی دارند، پیگیری می شود

سرپرست وزارت نیرو درباره برنامه این وزارتخانه برای باروری ابرها گفت: امسال نیز در مناطقی که با تنگنای بارندگی رو به رو باشند، با توجه به وضعیت ابرزایی مناطق، باروری ابرها پیگیری می شود.
معاون وزیر نیرو:

ناگزیر به مطالعه و اجرای پروژه های انتقال آب هستیم

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا درباره طرح های انتقال آب و اینکه آیا وزارت نیرو ناگزیر به انتقال آب است؟ گفت: ما ناگزیریم که پروژه های انتقال آب را مطالعه و اجرایی کنیم.
مدیرکل نظارت بر توزیع شرکت توانیر:

طوفان شدید دیشب به‌ خیر گذشت / قطعی پراکنده برق در سه استان شمالی

با بهره گیری از تجارب سالهای گذشته و همچنین آموزش بیشتر نیروها و آمادگی بهتر در سال جاری، میزان خسارات طوفان امسال بسیار کمتر از سال گذشته بود و به نوعی طوفان شدید دیشب با آمادگی اکیپ های توزیع به‌خیر گذشت.
سرپرست وزارت نیرو:

سدسازی نباید ضدتوسعه باشد

سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه سد تنها یک واژه و سازه است و نیز سد باید شناسنامه سیاستی و هدف داشته باشد، گفت: باید مشخص باشد که زنجیره ماقبل و بعد سد چه زنجیره‌ای است و برای چه ساخته می‌شود.
زنگنه:

ترامپ مانع آمدن شرکت های آمریکایی شده است، ما راه را نبسته ایم

وزیر نفت با اشاره به ناراحتی ترامپ از اینکه اروپایی ها با ایران همکاری کرده و پول می گیرند، گفت: خود ترامپ مانع آمدن شرکت های آمریکایی شده است، ما که راه را نبسته ایم.
اندازه‌گیری میزان اکتان بنزین؛

بهترین بنزین برای اتومبیل شما کدام است؟!

بنزین، دارای درجه کیفی است که اصطلاحاً به آن اکتان گفته می‌شود. اکتان، مشخص کننده میزان مقاومت بنزین در مقابل ضربه موتور است و هر چه این امتیاز بالاتر باشد بنزین در مقابل ضربه موتور مقاومت بیشتری دارد
غیراستاندارد بودن بنزین؛

هوای بنزین تهران پس است؟!

پیروزبخت به موضوع گوگردموجود در بنزین نیز اشاره و تصریح کرد: حد مجاز استاندارد ملی گوگرد حداکثر ۵۰ جز در میلیون (ppm) است، در سال ۹۳ میزان گوگرد ۱۰۲ جز در میلیون (ppm)، در سال ۹۴ این میزان ۵۸ و در سال ۹۵ در کلان‌شهرها ۴۸ بوده است
میرزایی:

تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس به‌شرط تامین اعتبار تا یک‌سال‌ونیم دیگر

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: اگر دولت بتواند اعتبار مورد نیاز را در اختیار وزارت نفت قراردهد حدود یک سال و نیم دیگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس تکمیل می‌شود.
کسب رتبه برتر در پتروشیمی؛

پتروشیمی پارس در زمینه عملکرد HSE رتبه نخست را کسب کرد

شرکت پتروشیمی پارس موفق شد در زمینه عملکرد HSE در بین شرکت‌های تولیدی رتبه نخست را کسب کند.
رویترز:

واردات نفت کره‌جنوبی از ایران رکورد زد

خبرگزاری رویترز انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد: واردات نفت خام کره‌جنوبی از ایران در ماه سپتامبر (شهریور- مهر) به بالاترین سطح در 6 ماه گذشته رسید.
حاتم طایی شدن دولت با جیب مردم ؛

واردات بنزین در سال ۹۶ به ۲میلیارد دلار می‌رسد

هیچ برنامه مشخصی از سوی وزارت نفت برای کنترل مصرف افسارگسیخته بنزین که به‌طور متوسط از ابتدای سال جاری بیش از ۸۰میلیون لیتر در روز است وجود ندارد و تنها راهکار دولت در مقابل افزایش مصرف بنزین، افزایش واردات آن بوده است.
رویترز خبر داد؛

کاهش صادرات نفت ایران در مهر ۹۶ به‌دلیل تعمیرات

در حالی که تهران در تلاش است تا سهم ازدست‌رفته خود از بازار نفت در دوران تحریم‌ها را پس بگیرد، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه سپتامبر به بالاترین رقم در ۶ ماه گذشته رسید.
معاون شرکت ملی نفت:

فشارهای آمریکا بر مشارکت خارجی ها با ایران اثر ندارد

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه شرکت توتال همچنان به صورت جدی مشغول فعالیت در فاز 11 پارس جنوبی است، گفت: فشارها و اظهارات دولت آمریکا بر روند مشارکت شرکت های بین المللی با ایران تاثیری نداشته و روند عادی همکاری ها ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد؛

آمادگی شرکت ملی نفت برای واگذاری واحدهای NGL

صنعت پتروشیمی با استفاده از طرح های مختلف NGL حجم خوراک مورد نیاز خود را افزایش می دهد.
وعده های تخیلی زنگنه؛

پایان سوزاندن گازهای همراه نفت

گازهای همراه نفت یکی از محصولات جانبی تولید نفت هستند و همراه با نفت‌ خام از میدان‌ های نفتی برداشت می‌ شوند و در حال حاضر بخش عظیمی از آن بدون استفاده به صورت شعله‌ های بزرگی سوزانده می‌شود و از مهمترین منابع اتلاف انرژی در بخش نفت و گاز کشور، محسوب می‌ گردد.
خطیبی؛

راهکارحضور بخش‌خصوصی در صنعت نفت

نماینده سابق ایران در اوپک می گوید:« حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری صنعت نفت باید با نظارت دولت باشد.»
بی توجهی به پالایش؛

وزارت نفت «حلقه وسط» را گم کرده است

اگر صنعت نفت و صنایعِ وابسته‌ آن را به سه حلقه «تولید»، «فرآورش» و «زنجیره ارزش» تقسیم کنیم، کشوری در این صنعت موفق خواهد بود که هر سه حلقه را متناسب با هم و متناسب با نیاز جامعه خود به پیش ببرد.
محمودرضا حقی فام تشریح کرد:

راهی برای رهایی از تهدید خاموشی دنباله دار

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برای گذر از پیک تابستان سال ۱۳۹۷برنامه‌ریزی از مهرماه آغاز شده تا تابسان آینده را نیز همچون سال جاری بدون خاموشی سپری کنیم.
صفحه  از ۱۰۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها