سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان؛

یازده ابرنفتکش معطل بارگیری نفت عربستان

، به نقل از رویترز، داده‌های کشتیرانی دیروز (دوشنبه، ۲۵ شهریورماه) نشان داد پس از آنکه حمله به تأسیسات نفتی عربستان تولید نفت این کشور را نصف کرد، حداقل ۱۱ ابرنفتکش منتظر بارگیری نفت از پایانه‌های نفتی عربستان هستند.
رییس کانون جایگاه داران سوخت:

مردم هنوز از کارت سوخت شخصی استفاده نمی‌کنند

رئیس انجمن شرکت های تامین و توزیع فرآورده های نفتی گفت: هر چند استفاده از کارت سوخت هیچ محدودیتی برای دارندگان خودرو ایجاد نمی کند هنوز کمتر از ۱۰ درصد سوختگیری با کارت های شخصی صورت می گیرد.
همزمان با اول مهرماه؛

توزیع قبوض کاغذی برق در پایتخت متوقف شد

با تکمیل بانک اطلاعاتی مشترکان تهرانی، چاپ و توزیع قبوض کاغذی برق در پایتخت متوقف شد.
علیرضا صادق آبادی مطرح کرد؛

آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال ۱۴۰۰ که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم. علیرضا صادق آبادی درباره برنامه ساخت پالایشگاه جدید اظهار داشت: اکنون فاز ۴ ستاره خلیج فارس مرحله به مرحله در حال انجام است و در قالب ۳ ترین ۴۰ هزار بشکه‌ای افزایش ظرفیت داریم. یعنی به جای اینکه یک ترین ۱۲۰ هزار بشکه‌ای بسازیم که حدود یک میلیارد دلار نیاز به منابع مالی و ۳ یا ۴ سال زمان داشت، به روش رفع گلوگاه‌ها در هر ترین ۴۰ واحد اضافه کردیم و ظرفیت پالایشگاه از ۳۶۰ هزار بشکه به ۴۴۰ هزار بشکه ظرفیت عملیاتی رسیده و در پایان سال به ۴۸۰ هزار بشکه خواهد رسید.
تهيه سند تحول شركت ملی مناطق نفتخيز جنوب؛

طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد

طرح ایجاد سند تحول با مشارکت همه کارکنان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از طریق تغییر در باورها، نگرش‌ها و بهینه کردن فرآیندها، ساختار و روش‌های انجام کار با رویکردی جامع و یکپارچه و با هدف بهبود عملکرد سازمانی و افزایش کارایی و اثربخشی آغاز شد.
التهاب بازار نفت؛

عربستان خریدار فرآورده های نفتی شد!

بازار نفت روز دوشنبه در واکنش به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی ملتهب شد و همزمان با تلاش پالایشگاه‌های آسیایی برای یافتن منابع جایگزین، تولیدکنندگان آمریکایی تلاش‌ها برای صادرات نفت خام را افزایش دادند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد؛

درآمد ۱۷میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی کشور

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعتقاد به اینکه صنعت پتروشیمی یک نظام اقتصادی برای کشور است اعلام کرد: مجموع درآمد صنعت پتروشیمی در حال حاضر ۱۷ میلیارد دلار است که این عدد در سال های آتی و در دو افقی که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۴ ترسیم شده به عدد قابل توجهی خواهد رسید که حاکی از افزایش نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد کلان کشور است.
کاهش تولید نفت عربستان ؛

جایگزین نفت عربستان کیست؟/ وعده‌های سرخرمن عربستان کار دستش داد

با آغاز تحریم‌های نفتی ایران یکی از بزرگترین مدعیان جایگزینی نفت تحریم شده ایران عربستان بود، اما اکنون با وضعیت پیش‌آمده هنوز مشخص نیست بزرگترین صادر کننده نفت جهان چه زمانی تولید خود را از سر خواهد اما به نظر می‌رسد بازگشت کامل به تولید احتمالا ماه ها طول خواهد کشید و حال باید دید کدام کشور جایگزین نفت صادارتی عربستان خواهد شد.
توسعه پایتخت انرژی ایران؛

سبقت گازی ایران از رقیب ۳۰ ساله

تولید گاز از بزرگترین میدان مشترک گازی جهان در سمت ایران نسبت به طرف همسایه پیشی گرفته و این در شرایطی است که تمدن صنعتی بزرگی که در عسلویه بنا شده تا پایان سال با بهره‌برداری از چند فاز جدید شاهد رونق تولید و توسعه بیشتر خواهد بود.
رییس کانون جایگاهداران سوخت کشور:

تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

ناصر رییسی‌فر رییس کانون جایگاهداران سوخت کشور گفت: پیشنهادهای متعددی درباره تغییر مکانیزم استفاده از کارت سوخت جایگاه مطرح شده اما هنوز به تصویب نرسیده است. در عین حال زمان رسیدن سقف خرید بنزین با کارت جایگاه به ۱۵ لیتر هنوز مشخص نیست. تغییرات جدید در راه است و جلسات متعددی در حال برگزاری است.»
ایران ادعاکرد؛

«مذاکرات جدی» برای صادرات گاز به اروپا

برپایه آمارهای رسمی بین المللی ذخایر گاز طبیعی ایران به اندازه ای است که این کشوررا درمقام دوم دارندگان گاز طبیعی پس از روسیه قرارمی دهد. ایران پیش از انقلاب اسلامی سرمایه گذاری برای تولید گاز با هدف جایگزین کردن ان به جای نفت و از آن مهمتر صادرات این ماده که انرژی پاک است را آغازکرد و حتی دردورانی موفق به صادرات گاز به شوروی سابق شد. با این همه ارزش صادرات گاز ایران بسیار پایین است.
صادرات گاز ایران به اروپا تخیل یا واقعیت؟

صادرات گاز ایران به اروپا، رویایی که سرانجامی ندارد

در حالی که مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از عملیاتی شدن صادرات گاز به اروپا خبر میدهد بسیاری از کارشناسانبر این باورند که صادارات گاز از ایران به اروپا صرفه اقتصادی ندارد.
خدمات فناوری تکچی شرق؛

پرده‌برداری"نفتی‌ها" از تکچی نشینان هلدینگ خلیج فارس

هشت ماه پس از حضور ربیعی بر مسند مدیریت هلدینگ خلیج فارس یعنی در تاریخ ۲۸ آبان سال گذشته شرکتی تحت عنوان " خدمات فناوری تکچی شرق" مجوز فعالیت دریافت می‌کند و پس از آن با دریافت حکم مشاوره از مدیرعامل این هلدینگ بر جایگاه اعتبارسنجی زیرمجموعه های این هلدینگ تکیه می‌زند.
برنامه‌های تبلیغاتی دولت؛

رمزگشایی از بازی کلنگ زنی وزارت نفت

بیژن زنگنه در مراسم امضاء قرارداد میدان گازی بلال از امضای قرارداد در هر ۲ هفته یکبار خبرداده گوئی برنامه‌های تبلیغاتی دولت برای روزهای پایانی اش رقم خورده.
یادداشت دکتر علی فرحبخش؛

وصله ناجور بنزین

هر زمان که بحث اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مطرح می‌شود، گروهی از سیاست‌گذاران یا اقتصاددانان وطنی انگار که نقشه گنج را یافته‌اند یا صندوقچه‌ای از اشیای قیمتی دشمن را به غنیمت گرفته‌اند، درخصوص تقسیم مساوی درآمد حاصله، یا بازتوزیع منابع حاصله بین اقشارخاص که از آن به عنوان دهک‌های درآمدی نام برده می‌شود، داد سخن سر می‌دهند. این تئوری‌ها مرا به یاد طراحی پژوRD در ایران می‌اندازد که اتاق را از کارخانه پژو به عاریت می‌گرفتند و سپس موتور پیکان ساخت ایران را بر آن نصب می‌کردند. این پیشنهاد‌ها هم همان ساختار پژوRD را دارد که آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی را از نظرات اقتصاد آزاد به عاریت می‌گیرند سپس نظرات خود را همانند مرغ شکم‌پر در آن قرار می‌دهند.
آخرین حجم آب موجود در مخازن سدها ؛

از ذخایر پشت سدها چه خبر؟

آخرین حجم آب موجود در مخازن سدها اعلام شد. آمارها حکایت از آن دارد که ارتفاع بارندگی در کل کشور نسبت به میانگین بلندمدت ۳۹ درصد افزایش داشته است. همچنین ارتفاع بارندگی در کل کشور در مردادماه ۲/ ۲ میلی‌متر نسبت به ماه گذشته (۹/ ۳میلی‌متر) ۶/ ۴۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
شوک نفتی در راه است؛

فرصتی برای بازار نفت ایران در خاموشی آرامکو عربستان

اگر خاموشی پالایشگاه‌های نفتی و تاسیسات آرامکو در عربستان در پی حمله پهپادهای یمنی تا سه هفته ادامه یابد، قیمت نفت حداقل تا ۱۰ دلار به ازای هر بشکه افزایش خواهد داشت.بر همین اساس عربستان سعودی تولیدات نفتی خود را به نصف رساند که شوک بزرگی به تولید تولید روزانه در جهان بود.
صنعت پتروشیمی در آستانه جهش دوم؛

35میلیون تن ظرفیت تولید پتروشیمی افزایش می‌یابد

صنعت پتروشیمی ایران اکنون در میانه جهش دوم تاریخی خود قرار دارد.این جهش چیست؟
آخرین جزئیات اجرای طرح کارت سوخت؛

تنها ۱۰ درصد از سوختگیری ها با کارت سوخت شخصی است!

یک ماه از زمان اجرای استفاده از کارت سوخت شخصی می گذرد و خبرها حاکی از آن است که جامعه به دنبال یاری رساندن به مدیریت صحیح استفاده از منابع فسیلی و ارزشمند کشور است.
«وفور نفت!»؛

واکنش ترامپ به حمله به تأسیسات نفتی عربستان

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به حملات پهپادی اخیر به تأسیسات نفتی عربستان توئیت‌هایی منتشر کرد.
صفحه  از ۲۸۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها