سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پایان دوران شکوه اوپک؛

چرا تولیدکنندگان و صادر کنندگان نفت علیه قیمت نفت اقدام می کنند؟

از زمانی که انگلیسی‌ها به دنبال طلای سیاه به خاورمیانه آمدند و البته تا سال‌های سال رگ‌ها و شاهرگ‌های نفتی جهان را در اختیار گرفتند تا زمان ملی شدن صنعت نفت در ایران و سپس شکل‌گیری اتحادیه کشورهای تولید کننده و صادرکننده نفت (اوپک) دوران پر فراز و نشیبی در اقتصاد نفتی جهان سپری شده است.
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛

چرا شبانه قرارداد چینی‌ها را فسخ کردید؟

مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نفت را آغاز کردند.
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛

آغاز آخرین روز بررسی صلاحیت وزرا با 85 صندلی خالی

مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور و نفت بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو را آغاز کردند.
ثبت سه رکورد جدید تولید در صنعت پتروشیمی؛

جهش 500 میلیون دلاری صادرات پتروشیمی ایران

در طول چهار ماهه نخست امسال سه رکورد بالاترین میزان حجم تولید، صادرات و فروش داخلی محصولات پتروشیمی به ثبت رسیده و با تثبیت قیمت نفت پس از توافق وین، درآمد صادرات پتروشیمی ایران هم حدود 500 میلیون دلار افزایش یافته است.
وزیر انرژی روسیه؛

احتمال واردات نفت از ایران در ماه آینده

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد ممکن است این کشور در یک ماه آینده واردات نفت از ایران را آغاز کند.
عضو کمیسیون انرژی گفت:

رأی بالای زنگنه در مجلس، نفت را در قبال تهدیدات بین‌المللی بیمه می‌کند

ساعدی گفت: رأی بالای نمایندگان به زنگنه برای کابینه دولت دوازدهم نشان از همبستگی بین قوا در قبال تحریم ها و تهدیدات بین المللی است و صنعت نفت را ضدضربه خواهد کرد.
مدیر پذیرش و بازاریابی بورس کالا؛

چهار شرط خرید مواد پتروشیمی توسط حقیقی‌ها در بورس کالا

مدیر پذیرش و بازاریابی بورس کالا در اطلاعیه‌ای نحوه معاملات اشخاص حقیقی در رینگ مواد پتروشیمی این بازار را اعلام کرده است.
سهم وسایل سرمایشی از برق کشور؛

مصرف یک سوم برق تولیدی کشور توسط کولر‌ها

کولر‌ها و وسایل سرمایشی یک سوم مصرف برق کشور را در تابستان به خود اختصاص می‌دهند یعنی اگر مصرف برق در فصل گرما ۵۴ هزار مگاوات باشد حدود ۱۸ هزار مگاوات آن سهم وسایل سرمایشی است.
از زنگنه حمایت کنید و پست بگیرید!

وزیر نفت دستمزد حامیان خود در دوره‌های گذشته را پرداخت کرد

وزیر نفت به تمام نماینده‌های مجلسی که در دوره گذشته از او حمایت کرده بودند، پست داد.
رویترز؛

شرکت‌های ترکیه‌ و روسیه برای کار در سه میدان نفتی ایران توافق امضا کردند

سه شرکت ترکیه‌ای، روسیه‌ای و ایرانی برای انجام حفاری‌های نفتی در سه میدان نفت ایران توافقنامه‌ای به ارزش ۷ میلیارد دلار امضا کردند.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی نیرو

وزیر پیشنهادی نیرو برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی نفت

وزیر پیشنهادی نفت برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
توجیهات ضعیف وزارت نفت؛

دفاع از نقض ماده هشت مصوبه دولت در قرارداد توتال

وزارت نفت نمی‌تواند از تخلف نقض ماده ۸ مصوبه دولت در قرارداد توتال با توجیهات ضعیفی مانند زمان امضای این سند با شرکت توتال و همچنین شباهت مصوبه آتی این شورا با رویه مرسوم این وزارتخانه، دفاع کند.
بحران آب، چالش جدیِ دولت؛

سوء مدیریت، 60 درصدِ منابع آب‌های زیرزمینی را نابود کرد +جدول

آب، این مایه حیات که اهمیت آن برکسی پوشیده نیست، این روزها تحت تأثیر عوامل طبیعی و انسانی حال و روز خوشی نداشته و در شرایط نامناسبی به سر می برد.
دنیای طلای سیاه رو به روشنی؛

کدام نیمه تمام‌های وزارت نفت در دولت دوازدهم تمام می‌شود؟

دنیای طلای سیاه پس از سال‌ها تاریکی، در دولت یازدهم با افزایش میزان تولید، احیای مشتریان در بازارهای جهانی، توسعه میادین مشترک نفتی و گازی و معرفی قراردادهای جدید نفتی کم کم رو به روشنی رفت. اقدامات مهمی که پرونده بسیاری از آنان هنوز بسته نشده و انتظار می‌رود وزارت نفت در دولت دوازدهم با پیگیری روند اجرای قراردادهای جدید نفتی، توسعه میادین نفتی و گازی، افزایش ضریب بازیافت، اجرای جهش دوم پتروشیمی و نقش آفرینی جدی در صادرات گاز آینده روشن‌تری را برای صنعت نفت کشور رقم بزند.

روایت زنگنه از انعقاد قراردادهای خارجی

وزیر پیشنهادی نفت گفت: مطالبه تعداد قابل توجهی از اعضای فراکسیون امید این بود که وزارت نفت، انعقاد قراردادهای نفتی و جذب سرمایه های خارجی را تسریع کند.
اوپک گزارش داد؛

افزایش 20 هزار بشکه ای تولید نفت ایران

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ژوئیه سال میلادی جاری به ۳.۸۲۴ میلیون بشکه در روز رسید.
نکاتی که زنگنه باید در دولت دوازدهم مورد توجه قرار دهد؛

اولویت های وزارت نفت چه باشد؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به حضور مجدد بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت در مورد مهم‌ترین اولویت‌های وزارت نفت در دولت دوازدهم گفت: پیگیری اجرای قراردادهای جدید نفتی، رسیدگی بیشتر به وضعیت منابع انسانی، نهایی کردن طرح جامع انرژی کشور و توسعه تعاملات گازی با کشورهای دیگر مهم‌ترین اولویت‌هایی هستند که باید در دولت دوازدهم مورد توجه قرار بگیرند.

سیاست‌های خلاقانه مصرف سوخت تدوین شود

ظاهرا رابطه ساده‌ای به‌ نظر می‌رسد. سوخت را می‌سوزانند تا گرما و حرکت ایجاد کند و خوراک (مثلا در صنعت پتروشیمی) نیز باید طی فرآیندهایی به ساختاری برسد که محصول نهایی آن درنهایت به کالاهای مصرفی تبدیل خواهد شد.
وزیر آینده و چالش آب؛

بحران منابع آب و وزیر آینده نیرو

یکی از دلایل ایجاد شرایطی بحران آب در کشور وجود ذینفعان متعدد و بعضا متضاد در بخش آب می است.
صفحه  از ۹۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها