سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افزایش دو درصدی بهای نفت؛

چرا انفجار نفت‌کش‌ها قیمت نفت را تکان نداد؟

بی‌شک به دنبال انفجارهای اخیر نفت‌کش‌ها، بسیاری منتظر افزایش بهای نفت بودند، اما قیمت نفت به طرز غیرقابل‌باوری صعود چندانی نداشت اما دلیل چه بود؟
دلایل دست نیافتن به درآمد نفتی؛

تهدید امنیت اقتصادی ایران از سوی بازار نفت

بررسی چشم‌انداز بازار نفت در سال 2019 نشان می‌دهد که میزان تولید نفت در این سال، به‌خصوص تولید نفت کشورهای غیراوپک افزایش خواهد یافت و با توجه به انتظار کاهش رشد اقتصادی در سال 2019،‌ بازار با مازاد عرضه مواجه می‌شود. ازاین‌رو، مؤسسه‌ها و بانک‌های بین‌المللی، با توجه به این مازاد عرضه نفت، انتظار کاهش قیمت نفت را در سال 2019 دارند.
با هدف دستیابی به اطلاعات نفتی ایران؛

رفت و آمد مشتریان قلابی در وزارت نفت

وزیر نفت از مراجعه مشتریان قلابی با هدف به دست آوردن اطلاعات از شرایط فروش نفت ایران خبر داده است. به گفته او، روزانه ۱۰ نفر برای خرید نفت مراجعه می‌کنند که ۷۰ درصد آن‌ها مشتری واقعی نیستند و می‌خواهند اطلاعات بگیرند که ایران چطور نفت می‌فروشد و چطور می‌خواهد پول‌هایش را دریافت کند.
وزیر نفت ایران در دیدار با همتای روس خود؛

مذاکرات ایران و روسیه بدون توافق بر سر تاریخ اجلاس اوپک پایان یافت

وزیر نفت ایران در دیدار با همتای روس خود گفت مخالف برگزاری نشست اوپک و متحدانش در اوایل جولای است ولی اگر این اجلاس در ۱۰ تا ۱۲ جولای برگزار شود ، می تواند حضور داشته باشد.
احمد مهدوی ابهری:

بلایی که حذف «یک کلمه» بر سر شرکت‌های پتروشیمی آورد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به حذف «یک کلمه» از بسته سیاستی ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی برای نحوه بازگشت ارز صادراتی شرکت‌های پتروشیمی، پرده از ماجرایی برداشت که به دنبال آن گریبانگیر شرکت‌های پتروشیمی شده است.
بررسی طرح های پالایشی کشور؛

طرح مجلس صنعت پالایش نفت را نجات خواهد داد؟

بررسی طرح های پالایشی و پتروپالایشی کشور نشان می دهد حتی در دوران تحریم، مشکلی در بخش تامین تجهیزات، فناوری و حتی راه اندازی این واحدها وجود نداشته بلکه مانع اصلی، عدم تامین مالی بوده است.
مدیریت لاکچری مد شد؟

در پتروشیمی بوعلی سینا چه می‌گذرد؟

ظاهراً شرکت های زیرمجموعه نفت هرگز دستوالعمل های صادره از سوی زنگنه را جدی نگرفته و در مسیر تجمل گرایی به رقابتی نانوشته مشغول شده اند.
حاشیه‌های نفت و انرژی؛

از ماجرای نشت گاز در یکی از سکوهای پارس جنوبی تا حواشی برج‌های پر حاشیه آ.اس.پ وزارت نفت

دنیای نفت و انرژی همواره سرشار از حواشی و اتفاقات غیرمترقبه و داستان‌های مختلف است، که در این بخش به اخبار این حواشی خواهیم پرداخت.
در راستای اجرای تصمیم شورای عالی امنیت ملی؛

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای "کاهش تعهدات هسته‌ای"

در ادامه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی درباره اقدامات فنی تصمیم ایران برای "کاهش تعهدات هسته‌ای"، روز (دوشنبه) نمایندگان رسانه‌های گروهی داخلی از روند تولید در کارخانه آب سنگین اراک بازدید می‌کنند.
گام اول کاهش تعهدات برجامی ایران؛

۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم/ اروپایی‌ها هنوز فرصت دارند

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، در جریان بازدید نمایندگان رسانه‌ها از مجتمع آب سنگین اراک گفت: از امروز شمارش معکوس برای عبور از ذخیره ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده آغاز می‌شود و تا ۱۰ روز دیگر یعنی ۲۷ ژوئن (۶ تیرماه) از این سقف عبور می‌کنیم.
یک منبع آگاه در بخش بیمه کشتیرانی:

حمله به نفتکش‌ها نرخ بیمه را افزایش داد/ وحشت بیمه گران از بیمه نفت کش‌ها

شرکت‌های حمل و نقل دریایی گفته‌اند پس از انفجار کشتی‌ها در دریای عمان نرخ‌های بیمه برای نفتکش‌هایی که در خاورمیانه بارگیری می‌کنند با افزایش مواجه شده است.
پس از حملات اخیر؛

افزایش ۱۰درصدی هزینه بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس

هزینه بیمه برای کشتی‌هایی که در خاورمیانه رفت‌وآمد می‌کنند پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان در روز پنجشنبه حداقل ۱۰درصد بالا رفته است.
پتروشیمی مبین شفاف سازی کند؛

از نامه سازمان بورس تا افزایش 52 درصدی بدهی های شرکت پتروشیمی مبین

مجمتع پتروشیمی مبین بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه های دنیا به شمار می آید که در سال 1379 در شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصویب و به نام شرکت پتروشپمی مبین احداث گردید که مهندسی تفصیلی آن توسط شرکت تکنیپ فرانسه انجام شده است.
جلیل طباطبایی عنوان کرد؛

۵۵ کارخانه آسفالت تعطیل شد

رئیس انجمن آسفالت از تعطیلی ۸۰ درصد کارخانه‌های تولید آسفالت در دو استان تهران و البرز خبر داد.وی بابیان اینکه هرسال بطور متوسط 7 کارخانه از چرخه تولید خارج می‌شود افزود: این کارخانه‌ها با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد تومانی و به همت بخش خصوصی راه اندازی شده اند، اما بیش از دوسال است که متاسفانه این سرمایه گذاری کلان هیچ منفعتی برای صاحبان سرمایه نداشته است.
طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها و کاهش اثر تحریم‌های نفتی؛

کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی با تصویب طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها در مجلس

نماینده مجلس گفت: طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است که با قید اولویت در دستور کار کمیسیون انرژی قرار گرفت .
جنگ نفتکش ها؛

کاهش حساسیت در بازار نفت

پنج‌شنبه گذشته با انتشار خبر حمله به دو نفتکش در آب‌های دریای عمان، قیمت نفت تا ۴ درصد رشد کرد. اما در پایان همان روز رشد قیمت‌ها تنها ۲/ ۲ درصد بود و روز جمعه قیمت‌ها رشد قابل ملاحظه نداشت. برای کارشناسان بازار نفت که سابقه طولانی در بازار این ماده خام دارند، آنچه در این بازار در حال وقوع است شباهت بسیار زیادی با رویدادهای سال ۱۹۹۱ دارد. تقریبا سه دهه پیش، نیروهای آمریکایی عملیات توفان صحرا را آغاز کردند تا کویت را از اشغال نیروهای عراقی آزاد کنند. در آن دوره نفتکش‌هایی که در آب‌های دریای عمان و خلیج فارس رفت و آمد می‌کردند نگران اقدامات تلافی‌جویانه نیروهای عراق بودند. همزمان، نرخ رشد اقتصاد جهان در حال کاهش بود و ذخیره نفت آمریکا مدت‌ها بود که افزایش می‌یافت.
غلامرضا شرفی:

تحریم‌های نفتی آمریکا را می‌توان با توسعه پتروپالایشگاه ها بی اثر کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه توسعه ظرفیت پالایشگاهی و پتروپالایشگاه‌ها ازجمله راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی محسوب می‌شود، گفت: تحریم‌های آمریکا را می‌توان با رفتن به سمت تولید فراورده‌های نفتی بی اثر کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

تحریم پتروشیمی محصول شکست آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران است

اسدالله قره‌خانی ، با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا در حوزه پتروشیمی اظهار کرد: تحریم‌های آمریکایی در حوزه‌های مختلف محتمل بود، چرا که هدف از تحریم‌ها ضربه زدن به اقتصاد ایران است.
دردسرهای جامعه مصرفی؛

آیا مردم ایران بدمصرف هستند؟/ آنچه آمار درباره ادعای وزیر می‌گوید

خلاف باور معمول، مصرف بالای انرژی در ایران الزاماً ناشی از بدمصرفی مردم نیست و میزان مصرف در کشورهایی که شرایطی مشابه ایران دارند، نزدیک به میزان مصرف در کشورمان است.
رویترز:

افزایش ۱۰درصدی هزینه بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس پس از حملات اخیر

هزینه بیمه برای کشتی هایی که در خاورمیانه رفت و آمد می‌کنند پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان در روز پنجشنبه حداقل ۱۰ درصد بالا رفته است.
صفحه  از ۲۵۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها