سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در چارچوب قانون موانع برطرف می‌شود؛

تاکید وزیر نیرو بر حل مشکلات اپراتورهای پست فشار قوی

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به این که بخشنامه جدید شامل قراردادهای قبلی اپراتورهای پست فشار قوی نمی‌شود گفت: می دانم افرادی که در اپراتورها کار می‌کنند با شرایط و سختی کار زیاد به فعالیت مشغول هستند، بنابراین تعصب کاری که این قشر زحمتکش دارند؛ خیلی ارزشمند است و وظیفه ماست که بتوانیم در چارچوب قانون مسائل آنها را حل کنیم.
به نقل از وزارت نیرو؛

مصرف برق در مرز هشدار/ اوج مصرف در مدار ۵۶ هزار مگاوات قرار گرفت

کاهش نسبی دمای هوا در روز گذشته باعث شد در مصرف برق کشور، ۶۰۰ مگاوات نسبت به روز دوشنبه که مرز ۵۷ هزار مگاوات را رد کرده بود، کاهش مصرف داشته باشیم.
به گزارش وزارت نیرو؛

سرانه برق خانگی در ایران ۳برابر دنیا

گزارش های وزارت نیرو نشان می دهد که مصرف برق در بخش خانگی، در زمان اوج بار بیش از ۵۰ درصد از کل مصرف را تشکیل می دهد و مصرف برق صنایع در زمان اوج بار، حدود ۱۸ درصد از کل مصرف است. به همین دلیل صرفه جویی در بخش خانگی بیشترین تاثیر را بر کاهش بار مصرف خواهد داشت.
صالحی خبر داد؛

تکمیل کارخانه روتورسازی در فرایند تحقق ۱۹۰ هزار سو غنی سازی

رئیس سازمان انرژی اتمی از تکمیل کارخانه تولید روتور برای استفاده در سانتریفیوژهای پیشرفته در چارچوب فرمان اخیر رهبر انقلاب مبنی بر آمادگی سریع برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو غنی سازی خبر داد.
کارمزد جایگاه داران سوخت؛

ماهانه چقدر کارمزد به جایگاه‌داران سوخت پرداخت می‌شود؟

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با اشاره به اینکه ما بدهی کارمزد به جایگاه‌های سوخت نداریم، گفت: این شرکت ماهانه حدود 140 تا 160 میلیارد تومان کارمزد به جایگاه‌های سوخت پرداخت می‌کند
مدیرعامل نیروگاه‌های حرارتی کشور:

۲۰ هزار میلیارد هزینه سالیانه افزایش تولید برق

مدیرعامل نیروگاه‌های حرارتی کشور گفت: سالانه برای ساخت ۴ تا ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید بین ۱۶ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
نامه زنگنه به وزیر انرژی عربستان؛

تصمیم اوپک را به نفع خود تفسیر نکنید

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به وزیر صنعت، انرژی و منابع معدنی عربستان تاکید کرده است: کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک - غیراوپک (JMMC )حق هیچگونه تفسیری را از تصمیم‌های اوپک ندارد.
حاتم‌بخشی از جیب مردم؛

اما و اگرهای نرخ تسعیر ارز برای پتروشیمی‌ها

دولت در حالی نرخ تسعیر ارز برای خوراک پتروشیمی ها را ٣٨٠٠تومان قرار داده است که این مصوبه که ضمانتی برای تحویل ارز پتروشیمی ها به سامانه نیما ندارد، موجب کاهش درآمد دولت می‌شود.
وضعیت صنعت برق کشور؛

علت زیاد شدن خاموشی‌ها چیست؟

سالانه باید ظرفیت تولید برق معادل ۵۰۰۰ مگاوات در ایران ایجاد شود که سال گذشته و سال قبل از آن کمتر از نیمی از این ظرفیت وارد مدار شد. پر واضح است که با ادامه این روند مشکلات ناشی از خاموشی برق در سال‌های آینده بیشتر هم خواهد شد.
مدیر عامل اسبق شرکت صنایع ملی پتروشیمی :

عدم وجود رگولاتوری، ارزهای پتروشیمی را در بانک‌های خارجی حبس می‌کند

مدیر عامل اسبق شرکت صنایع ملی پتروشیمی گفت: با توجه به اینکه NPC زیرساخت و پتانسیل‌های زیادی در کشورهای مختلف دارد می‌تواند مرکز خوبی برای بحث نظارتی پتروشیمی‌ها باشد ضمن اینکه باید در نظر داشت اگر این قانون مصوب شود NPC هم باید مقید شود از توان و تجریه بخش خصوصی استفاده کند.
برای نخستین بار صورت گرفت؛

رفع مشکل ارتعاشات بالا در روتور توربین گاز تاسیسات در منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران

رفع مشکل ارتعاشات بالا در روتورهای توربین NP-GE10-2، برای اولین بار توسط کارشناسان منطقه 8 عملیات انتقال گاز انجام شد.
یکی ثروتمند و دیگری منظر قحطی!

نروژ و ونزوئلا، دو مسیر نفتی متفاوت

در سال های دهه ۱۹۶۰ ونزوئلا و نروژ از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی وضعیت مشابهی داشتند؛ با این حال در دهه های بعد هردو کشور که از منابع سرشار نفت هم برخوردار بودند، مسیر کاملا متفاوتی را طی کردند. اکنون که به آن ها می نگریم نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و موجودی صندوق ذخیره ملی اش به بیش از ۹۶۰ میلیارد دلار می رسد، ونزوئلا هم نگران این است که در کشور قحطی روی ندهد!
مدیرعامل پتروشیمی کاویان :

تولید پتروشیمی کاویان در سال 98 به دو میلیون تن می‌رسد

مجتمع پتروشیمی کاویان با تولیدی شدن کامل فازهای پارس جنوبی در سال 98 تولید دو میلیون تن محصول را تجربه خواهد کرد.
پیشنهاد ایران به آمریکا:

در انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه‌گذاری کنید

مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران گفت: دستورالعملی در ارتباط با مذاکرات صادر نشده و بحث بر سر این است که اگر آمریکا تمایل دارد وابستگی اروپا به روسیه کم شود بهتر است در بخش ال.ان.جی و یا خط لوله انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه گذاری صورت گیرد و از این طریق وابستگی اروپا به گاز روسیه کاهش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی:

خاموشی‌های اخیر ربطی به توافق پاریس ندارد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در خصوص فیلمی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر و در آن گفته شده که خاموشی‌های اخیر مربوط به تعهدات ایران در توافق پاریس است، گفت: به هیچ عنوان خاموشی‌های اخیر ارتباطی با معاهده پاریس ندارد.
نماینده اسبق ایران در اوپک :

بی توجهی اوپک به خواسته‌های عربستان و ترامپ/ اوپک ابزاری برای برخورد با کشورهای خاطی ندارد

نماینده اسبق ایران در اوپک گفت: سابقه تخلف از دستورات اوپک در کشورها وجود دارد و در تحریم های گذشته ایران شاهد بودیم که افزایش تولید نفت جهان توسط برخی از کشورها قانونی نبوده و کسی هم نتوانست به آنها چیزی بگوید چرا که اوپک ابزار برخورد ندارد و توافق های آن بین همدیگر بوده و ضمانت اجرایی ندارد و در جهت منافع جمعی است.
ترامپ در اندیشه کودتای گازی؛

محور تهران ـ مسکو چطور پاسخ ترامپ را می‌دهد؟

به نظر می رسد ایران و روسیه برای مقابله با كودتای ترامپ علیه بازارهای انرژی دو كشور در مسیر یك هم پیمانی جدید، این بار در حوزه تولید نفت و گاز قرار گرفته‌اند.
برای نخستین‌بار انجام شد؛

اجرای عملیات خدمات چاه‌های نفت و گاز بدون‌ نیاز به دکل

برای نخستین‌بار در کشور، عملیات حساس خدمات چاه‌های نفت و گاز بدون ‌نیاز به دکل توسط متخصصان داخلی انجام شد تا میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی ارزی رقم بخورد.
اینفوگرافیک؛

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و دستاوردهای اجرایی آن

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و دستاوردهای اجرایی آن
افزایش چشمگیر مصرف بنزین؛

مصرف بنزین امسال به ۹۰ میلیون لیتر در روز می‌رسد+نمودار

براساس بررسی‌های صورت‌گرفته بی‌توجهی دولت موجب رشد مصرف بنزین از سال ۹۲ تاکنون شده است که این روند نشان می‌دهد مصرف بنزین در سال ۱۴۰۰ از رقم ۱۰۰ میلیون لیتر نیز عبور خواهد کرد.
صفحه  از ۱۵۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها