سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازگشت مواد اولیه پلاستیکی به چرخه تولید ؛

انقلاب بازیافت در صنعت پتروشیمی

امروزه موضوع حفاظت از محیط‌زیست و قوانین و مقررات زیست‌محیطی که در حوزه تولیدات صنعتی و معدنی وضع شده به یکی از مهم‌ترین تاکیدات فعالان محیط‌زیست، دولت‌ها و دست‌اندرکاران حوزه تولید تبدیل شده است. این مساله باعث شده به‌خصوص در دو دهه اخیر سختگیری‌ها بیشتر شود و نتیجه این امر تغییر در شکل استفاده از مواد اولیه، تغییر در کیفیت تولیدات و حتی تغییر در وضعیت نیروی انسانی شده است. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مواد اولیه دنیا امروزه قوانین سختگیرانه‌ای را در حوزه تولید فولاد و محصولات پتروشیمی وضع کرده و این تصمیمات باعث تعطیلی یا کاهش ظرفیت تولید و تلاش برای افزایش راندمان (بازده) برخی بنگاه‌های تولیدی که برای محیط‌زیست‌مضر هستند شده است.
تولید ظروف دوستدار طبیعت؛

رتبه ایران در تولید و مصرف ظروف يکبار مصرف

ایران در بین کشورهای جهان جایگاه دهم را در تولید ظروف یکبار مصرف داراست.این جایگاه در زمینه مصرف این ظروف نیست دارد.این در حالیست که این ظروف برای طبیعت بسیار مضر هستند.اما کارشناسان به این فناوری دست یافته اند تا از نشاسته ذرت ،ظروف گیاهی دوستدار طبیعت تولید نمایند.
خانم پورداد:

واردات کاغذ باطله تسهیل شد/ کاهش تولید کاغذ طی ۸ ماه گذشته در کشور

مهشید پورداد ،دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از اعمال تسهیلاتی برای واردات کاغذ باطله به کشور خبر داد و گفت: استفاده از آخال وارداتی نسبت به آخال داخلی شرایط پساب‌های صنعتی را بهتر می‌کند.
رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی و لاستیکی:

ممنوعیت واردات به معنای عرضه محصول بی‌کیفیت ایرانی نیست

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی و لاستیکی تهران با بیان اینکه ممنوعیت واردات به معنای عدم تولید محصول رقابت‌پذیر نیست، گفت: صنعت در کنار حمایت‌های منطقی، نیازمند تربیت نیروی انسانی متخصص از سوی آموزش عالی بوده و این در حالی است که بین صنعت و دانشگاه شکاف عمیقی وجود دارد.
معاون وزیر صنعت؛

ظرفیت‌های تولید کاغذ بدرستی بهره گیری نشده است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیاستهای نا مناسب در ارائه ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به واردکنندگان کاغذ تحریر و نوشت افزار گفت: در بخش تولید کاغذ تحریر و روزنامه ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور وجود دارد ولی به لحاظ سیاست های که اتخاذ شده این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.
بر اساس آمار منتشر شده:

تولید کاغذ همچنان کاهشی است

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش ۱.۸ درصدی تولید انواع کاغذ در سه ماهه نخست امسال است. طبق این آمارها در سه ماهه نخست سال جاری ۲۳۳ هزار و ۳۰۰ تن کاغذ تولید شده که نسبت به تولید ۲۳۷ هزار و ۷۰۰ تن کاغذ در سه ماهه اول سال گذشته، ۱.۸ درصد کاهش داشته است.
در مقایسه با پارسال؛

افت 21 درصدی تولید لاستیک خودرو

بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۲ هزار و ۲۰۰ تن لاستیک خودرو در بهار ۹۸ و افت ۲۱.۶ درصدی آن در مقایسه با پارسال است.
رئیس اتحادیه فروشندگان چوب و تخته و فیبر سه لایی؛

روسیه و گرجستان مبداء واردات چوب به ایران/ آژیر فرسودگی ماشین آلات صنعت چوب به صدا درآمد

رئیس اتحادیه فروشندگان چوب و تخته و فیبر سه لایی گفت: ۵۰ درصد از نیاز بازار چوب از طریق واردات بویژه از کشورهای گرجستان و روسیه تامین می‌شود. اسماعیل الهیان رئیس اتحادیه فروشندگان چوب و تخته و فیبر سه لایی درباره بازار چوب اظهار کرد: هم‌اکنون فروش محصولات چوبی کاهش نیافته و حتی احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد.
سید حسین میرباقری مهرآبادی/ رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا:

مشکلات کاغذ همچنان پابرجاست/ قیمت هربسته کاغذ ۴۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه مشکلات کاغذ حل نشده و همچنان باقی است بیان کرد: قیمت هربسته کاغذ A۴ داخلی را ۴۰ هزار تومان اعلام کرد.
دبیر انجمن صنفی کامیون داران:

کامیون داران لاستیک خود را از بازار آزاد تامین می کنند

کریمی از کمبود لاستیک دولتی در بازار خبر داد و گفت: در بازار آزاد قیمت هر جفت لاستیک ۵ و نیم تا ۶ ونیم میلیون تومان است.
روایتی تلخ ازسیاست‌های واردات‌محور؛

تغییر کاربری تولیدکنندگان کاغذ

سیاست‌های واردات‌محور متولی کاغذ چاپ و تحریر در کنار ناهماهنگی‌های دو وزارتخانه منجر به تغییر کاربری تولیدکنندگان این نوع کاغذ شده است؛ حال آنکه در سایر انواع کاغذ صادرات هم صورت می‌گیرد.بر اساس آمار رسمی، تا قبل از شروع التهابات ارزی سال ۹۶ یعنی اوایل مهرماه این سال، قیمت کاغذ تحریر متعارف در بازار، هر بند حدود ۸۰ هزار تومان بود که این میزان در پایان سال ۹۶ به ۱۰۲ هزار تومان رسید.
پشت پرده گرانی لاستیک؛

نیاز واردات سه میلیون حلقه لاستیک غلط است

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر در باره پشت پرده گرانی و کمبود لاستیک در بازار و ادعای خودروسازان مبنی بر نداشتن تایر پاسخ داد و گفت: به غلط می گویند " کشور نیازمند ۳ میلیون حلقه لاستیک است"، در حالی که ما تقریباً خودکفا هستیم.
رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر:

‌‌ نبود زاپاس، یکی از عوامل خودرو‌های کف پارکینگ

محمدرضا تقی گنجی در نشست خبری با اشاره به تولید لاستیک سواری و کامیون در کشور، اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل کمبود برخی از انواع لاستیک‌ها تعرفه واردات کاهش پیدا کرده و ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات لاستیک کامیون تخصیص داده شده است.
روغنی گلپایگانی:

دلار ۴۲۰۰ تومانی کاغذ حذف شود، بازار آرام می‌گیرد

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه علیرغم ارز مناسبی که به واردات کاغذ تخصیص داده شده، اما همچنان بازار متلاطم است، گفت: وزارتخانه‌های ارشاد و صمت با هم هماهنگ نیستند.
مهشید پورداد خبر داد؛

افزایش ۲۰ درصدی تولید کاغذ بسته‌بندی در سال گذشته

مهشید پورداد دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با بیان این‌که آمار انفرادی برخی کارخانه‌ها از افزایش چشمگیر تولید این واحدهای تولیدی حاکی است، از افزایش ۲۰ درصدی تولید کاغذ بسته‌بندی در سال گذشته، نسبت به سال ۱۳۹۶ خبر داد و گفت که در سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار تن از این نوع کاغذ صادر شده است.
وزیر راه؛

اجازه واردات لاستیک از تمام مرزهای کشور و مناطق آزاد داده می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه «مراغه - هشترود» پروژه ترانزیتی به شمار می‌رود که آذربایجان غربی را به آزادراه «تهران - تبریز» متصل می‌کند.
بازار پنچر لاستیک؛

نواقص بزرگ در سیستم توزیع لاستیک بین رانندگان بخش مسافری

سیستم نحوه توزیع لاستیک به نرخ مصوب به گونه‌ای طراحی شده که به هیچ وجه مشکلات رانندگان را در زمینه کمبود لاستیک برطرف نمی‌کند.
وضعیت رسانه‌های کاغذی؛

وقتی گرانی کاغذ پیکر مطبوعات را نحیف کرد

وضعیت کاغذ، گرانی و کمبود آن این روزها به معضل اصلی رسانه‌های مکتوب تبدیل شده است، مشکلی که هر روز از قد و قواره روزنامه‌ها کاسته و به‌مانند شوکی به پیکره مطبوعات است.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران:

قیمت‌های سرسام آور لاستیک کامیون‌ها در بازار آزاد!

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور اعلام کرد که اگر یک کامیون کشنده ۱۸ چرخ بخواهد پنج جفت لاستیک مورد نیاز خود را در طول یکسال تامین کند باید بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بسته به چینی، کره‌ای یا فرانسوی بودن لاستیک پرداخت کند.
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر؛

چرا نرخ تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره اختلاف تقریباً دو برابری قیمت تایر در کارخانه و بازار آزاد گفت: همچون خودرو که در بازار گران‌تر عرضه می‌شود، دلالان این کالا نیز با قیمت دلخواه تایر را در بازار می‌فروشند. اگر کسی می‌خواهد گران‌تر نخرد، از سایت کارخانه‌ها خرید خود را انجام دهد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها